Polish D-Addicts

speak whatever language you like here.
User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Polish D-Addicts

Post by cytryna » Dec 8th, '05, 18:50

Hej!

tak sobie pomyślałam... czy są tu może jacyś moi rodacy? :roll
W zasadzie wszędzie gdzie się nie ruszę (Azja a nawet Afryka) spotykam
jakichś rodaków. Więc może czas najwyższy stworzyć na d-addicts jakąś internetową Polonię? :D
no już.. nie chować się po kątach.. wiem, że gdzieś tu jesteście :lol

może się przedstawię na początek: Monika z Gdyni :-)

gunjourui
Fansubber
Fansubber
Posts: 1181
Joined: Dec 28th, '04, 18:56
Location: PL

Post by gunjourui » Dec 9th, '05, 00:24

oooo Polska strefa na d-as!! hehe fajnie tylko ciekawe czy ktos tu jeszcze wstapi :sweat:
wiekszosc moich znajomych korzysta tylko z trackera a nie z forum wiec nawet sie nie zorientuja ze jest tu taki temat :lol hmm ale moze sa tu jacys rodacy, ktorzy sie jeszcze nie przyznali do swojego pochodzenia :P
no ja moge miec nadzieje na pojawienie sie tu jeszcze przynajmniej jednej osoby, ktora juz i tak zdradzila wszystkim skad jest haha
btw, jestem ania

PS gosh dziwnie sie tu pisze po polsku XD

User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Post by cytryna » Dec 10th, '05, 02:02

no to super, że się ktoś w końcu znalazł :)
ale... jak już mówiłam.. Polacy są wszędzie :roll

to może coś o dramach ode mnie..
zaczynałam od jdrama (of course) - pierwszą, którą obejrzałam (w 2003r.) był SOS
no i tak się zaczęła moja przygoda..

przed rokiem odkryłam kdrama i teraz chyba nawet bardziej przypadły mi do gustu niż jdrama

chińskiego jeszcze nic nie oglądałam.. jest coś godnego polecenia z Chin? (najbardziej lubię kmedie - mogą być romantyczne - lub dramaty :))

User avatar
Harmonycloud
Posts: 18
Joined: Dec 9th, '05, 01:40

Post by Harmonycloud » Dec 10th, '05, 02:42

Chez! My Polish is not so good I can speak it by my writing is very poor. Mój polski jest Bardzo zły Kiedy piszę. Ale JA jestem tak szczęśliwy widzieć więcej ludzie polski który lubić Azjatycki Dramat :P

User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Post by cytryna » Dec 10th, '05, 10:31

Harmonycloud wrote:Chez! My Polish is not so good I can speak it by my writing is very poor. Mój polski jest Bardzo zły Kiedy piszę. Ale JA jestem tak szczęśliwy widzieć więcej ludzie polski który lubić Azjatycki Dramat :P
oh.. Hello Harmonycloud!
nice to hear from you too :)
I'm very curious... have you learned Polish? :-)
I've understand what you wrote so it seems your Polish is not so bad :D

gunjourui
Fansubber
Fansubber
Posts: 1181
Joined: Dec 28th, '04, 18:56
Location: PL

Post by gunjourui » Dec 10th, '05, 23:57

Harmonycloud, suge~!!! where have you been learning Polish? wow I always get excited when I hear foreigners speaking Polish :lol hmm or maybe you've got Polish roots but you live abroad? hehe *thinks too much*
now you have to tell us something more about yourself :lol
btw, do you understand what we write in Polish? if you have problems with my post I can start using Polish signs (ą, ę etc)
cheers

hiacynt
Posts: 7
Joined: Dec 11th, '05, 11:36
Location: PL

Post by hiacynt » Dec 11th, '05, 11:49

To akcja w stylu Niech nas zobacza ? :) W takim razie zglaszam sie.

Jdramy dopiero zaczynam ogladac, mimo, ze kino azjatyckie mecze od ponad roku i jak na razie to z checia ogladalbym odcinek za odcinkiem przez caly dzien - czytaj: wciagnely mnie bardziej niz latynoskie telenowele, kiedy bylem chory.

User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Post by cytryna » Dec 11th, '05, 17:05

oj tak.. dramy są wciągające :mrgreen:
właśnie siedzę i całą niedzielę oglądam Koi ga shitai :D

akcja ma na celu chyba przede wszystkim dyskusję :lol
ale i polski kącik na d-addicts nie jest takim złym pomysłem :)

mam wielu znajomych, którzy są zorientowani w kinie azjatyckim ale niewiele jest maniakami dram.. myślę, że fajnie by tu sobie od czasu do czasu podyskutować czy coś polecić.. :roll

drama, na którą najbardziej czekam to "dating now".. imo świetna komedia, oglądałam pierwsze odcinki i śmiałam się jak głupia przed monitorem :P
Densha Otoko ponoć fajne też - właśnie ściągam.. a Wy? co aktualnie oglądacie?
macie jakieś ulubione/znienawidzone dramy?

AnKot
Posts: 6
Joined: May 12th, '04, 20:26
Location: Poland, Europe

Post by AnKot » Dec 16th, '05, 22:11

to ja też się przyłączę! :-)

witam wszystkich bardzo bardzo serdecznie!
hmmm... coś o mnie? na jdramy natrafiłam ok.1,5 roku temu. zaczęło się od Virgin Road (które do tej pory bardzo cenię) i GTO. a poźniej to już się przekształciło to prawie w manię, gdzie wiecej ściągałam niż oglądałam. :-P obecnie oglądam Hana Yori Dango.

hmm... ulubiona drama? to trudne pytanie, bo zależy od której strony na nie spojrzeć. bardzo lubię Majo no jouken/Forbidden Love. czy wy też tak macie, że jak wam się spodoba gra/postać danego aktora/aktorki, to szukacie innych dram, gdzie też występuje? ja z reguły w ten sposób przechodzę od jednej dramy do drugiej.chociaż niestety trochę zawęża to obiekty poszukiwań. a to oznacza, że jeszcze sporo przede mną. :-D

User avatar
killy
Posts: 7
Joined: Aug 24th, '05, 12:44
Location: Poland
Contact:

Post by killy » Dec 16th, '05, 22:36

niespodziewałam się tylu rodaków! :D miło, że mamy wsólną pasję :mrgreen:

User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Post by cytryna » Dec 18th, '05, 08:59

AnKot wrote:to ja też się przyłączę! :-)
ale super! coraz więcej nas :lol

AnKot wrote:obecnie oglądam Hana Yori Dango.
i jak? warto?

AnKot wrote:czy wy też tak macie, że jak wam się spodoba gra/postać danego aktora/aktorki, to szukacie innych dram, gdzie też występuje?
ja tak mam :P pierwszą dramą , którą oglądałam był SOS, gdzie zwróciłam uwagę na Yosuke Kubozuka.. od tego czasu każda drama z jego udziałem ma pierwszeństwo w oglądaniu :lol

killy wrote:niespodziewałam się tylu rodaków! :D miło, że mamy wsólną pasję
a ja spodziewałam się, że tutaj będą rodacy.. nie byłam pewna tylko czy się odezwą
:P ale miła niespodzianka :D jest nas tu pewnie jeszcze więcej ale nie każdy zagląda na forum :roll

User avatar
Harmonycloud
Posts: 18
Joined: Dec 9th, '05, 01:40

Post by Harmonycloud » Dec 19th, '05, 04:46

Actually I am Polish :unsure: lol my first language was Polish I learned it and English at the same time as a child, but since I was born in the states I never learned to read or write in Polish :-( I am working now to try and learn proper spelling of words, its much easier for me to read in polish than to write myself since I dont know what some of the spellings to words are and I am not even a very good speller in English.

User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Post by cytryna » Dec 19th, '05, 08:12

Harmonycloud wrote:Actually I am Polish :unsure: lol
:cheers: cool! it's nice to have you here :mrgreen:
Harmonycloud wrote:my first language was Polish I learned it and English at the same time as a child, but since I was born in the states I never learned to read or write in Polish :-(
so you understand what we write in Polish, right? :)
Harmonycloud wrote: I am working now to try and learn proper spelling of words, its much easier for me to read in polish than to write myself since I dont know what some of the spellings to words...
so maybe our posts will also help you a little :D do you watch dramas for long time now?

User avatar
Harmonycloud
Posts: 18
Joined: Dec 9th, '05, 01:40

Post by Harmonycloud » Dec 21st, '05, 02:19

Tak ja rozumieć cytryna :-) Ohh I have been watching dramas for a very long time now...może 3 lat. Ja woleć Japonski drama...I ti? [/b]

User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Post by cytryna » Dec 21st, '05, 14:27

Harmonycloud wrote:Tak ja rozumieć cytryna :-) Ohh I have been watching dramas for a very long time now...może 3 lat. Ja woleć Japonski drama...I ti? [/b]
ja zaczęłam oglądać dramy jakoś 2 lata temu...
zaczęłam od japońskich seriali - pierwszą jdrama, którą obejrzałam był SOS (strawberry on the shortcake).. przez długi czas oglądałam tylko jdrama ale potem odkryłam kdrama :)
i teraz lubię i jdrama i kdrama tak samo :D

a najbardziej lubię komedie (mogą być romantyczne), w których występują jacyś przystojni aktorzy :wub:

znacie jakieś azjatyckie języki? ja się trochę japońskiego nauczyłam ale nie mówię dobrze (jeszcze) :)

CHILMA
Posts: 9
Joined: Aug 7th, '05, 20:23
Location: POLAND

Post by CHILMA » Dec 21st, '05, 14:54

HEJ wszystkim! Pomyślałam sobie, że też coś napiszę ^^
Mam na imię Ewelina i moja dramowa obsesja zaczęła się tego lata (chociaż wcześniej oglądałam kilka koreańskich dram na Arirangu) od MARSa (a to wszystko przez mangę ^^)... No i poszło...
Teraz właśnie skończyłam Devil beside You i jestem w trakcie Hana Yori Dango i Water Boys...


^ Ja się właśnie japońskiego też uczę :D Na razie same podstawy ale bardzo mi się podoba :)

User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Post by cytryna » Dec 21st, '05, 21:22

wow! coraz więcej nas :mrgreen:

a o czym jest 'devil beside you'? tytuł brzmi dość intrygująco :P
Marsa niebawem ma mi przesłać koleżanka a 'hana yori dango' to chyba japońska wersja marsa, tak? :-)

natomiast 'waterboys' widzialam film :D

AnKot
Posts: 6
Joined: May 12th, '04, 20:26
Location: Poland, Europe

Post by AnKot » Dec 21st, '05, 22:26

[quote="cytryna"]'hana yori dango' to chyba japońska wersja marsa, tak? :-)[/quote]

hana yori dango raczej nie ma zbyt wiele wspolnego z Marsem. bazuje chyba na mandze o tym samym tytule. ale z tego co wiem, to tajwański Meteor Garden również bazuje na tej samej mandze. jak skończę HYD, to postaram się porównać z Meteor Garden. I ewentualnie zdam relację 8)

a jeśli chodzi o naukę, to również etap początkujący japońskiego :mrgreen:

btw: czy ktoś mógłby mi objaśnić, co robię nie tak z cytatami? (tak by pokazały się w osobnej chmurce a nie z napisem "quote")

hiacynt
Posts: 7
Joined: Dec 11th, '05, 11:36
Location: PL

Post by hiacynt » Dec 21st, '05, 22:32

To moze polecicie jakies "wiekopomne" seriale dla kogos kto sie dopiero wdraza i nie ma rozeznania w tych wszystkich tytulach, na razie mialem kontakt z Summer Snow, Attack No. 1, Orange Days ?

cryz---7
Posts: 1
Joined: Oct 26th, '05, 01:39

Post by cryz---7 » Dec 21st, '05, 22:33

Babowisko.

CHILMA
Posts: 9
Joined: Aug 7th, '05, 20:23
Location: POLAND

Post by CHILMA » Dec 21st, '05, 23:19

Wyjaśniając: Mars jest na podstawie mangi MARS
Meteor Garden jest na podstawie mangi Hana Yori Dango :roll . Ci, których znam a widzieli tą serię są nią zachwyceni (tak jak i ja). Chociaż pod koniec masz ochotę krzyknąć: "No dobra mogliby w końcu być już razem :glare: ". Japońska wersja tej mangi jest szczerze powiedziawszy zupełni inna niż MG (poza głównymi wątkami of course)

A jeśli chodzi o Devil beside You to zaczęłam to oglądać ze względu na tytuł właśnie :D . W dużym skrócie: poznają się i ona go niecierpi, ale póżniej zmienia zdania (w trakcie 2 odcinka). No i chcą być razem ale ich rodzice też (planują ślub, więc oni zostaliby przyrodnim rodzeństwem...). Mniej więcej tak to wygląda :roll

Jeśli chodzi o cytaty to sama nie mogę ich rozgryść więc przestałam ich używać :glare:

User avatar
Harmonycloud
Posts: 18
Joined: Dec 9th, '05, 01:40

Post by Harmonycloud » Dec 22nd, '05, 04:43

Ahh Ja kocham Devil Beside You! Hana Yori Dango, Full House, Gokusen, Kimi Wa Petto, i My name is Kim Sam Soon :D

User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Post by cytryna » Dec 22nd, '05, 16:38

AnKot wrote:
cytryna wrote:'hana yori dango' to chyba japońska wersja marsa, tak? :-)
hana yori dango raczej nie ma zbyt wiele wspolnego z Marsem. bazuje chyba na mandze o tym samym tytule. ale z tego co wiem, to tajwański Meteor Garden również bazuje na tej samej mandze.
a no tak.. pokiełbasiło mi się kompletnie :mrgreen:
miałam oczywiście na myśli metora :)
AnKot wrote:jak skończę HYD, to postaram się porównać z Meteor Garden. I ewentualnie zdam relację 8)
a to byłoby jak najbardziej wskazane :P
AnKot wrote:a jeśli chodzi o naukę, to również etap początkujący japońskiego :mrgreen:
jakiś kurs czy jesteś samoukiem? :)
hiacynt wrote:To moze polecicie jakies "wiekopomne" seriale dla kogos kto sie dopiero wdraza i nie ma rozeznania w tych wszystkich tytulach, na razie mialem kontakt z Summer Snow, Attack No. 1, Orange Days ?
a jakie seriale lubisz? romanse? komedie? dramaty?

a co to Attack no.1? nie znam tego...

komedie (romantyczne): Dating Now (k), Full house (k), My name is Kim Sam Soon (k)
romanse: to heart (j), SOS (j) - Strawberry on the Shortcake, koi ga shitai (j)
dramaty: let's go to school sang doo, 1 litre of tears (j)
horror/thriller: ringu (serial o "przeklętej" kasecie video)

no jeszcze parę innych możnaby wymienić.. ale na pewno polecam Full House i My Name is Kim Sam Soon.. no i Dating Now :)

cryz---7 wrote:Babowisko.
miło nam :)

CHILMA wrote:Wyjaśniając: Mars jest na podstawie mangi MARS
Meteor Garden jest na podstawie mangi Hana Yori Dango :roll . Ci, których znam a widzieli tą serię są nią zachwyceni (tak jak i ja). Chociaż pod koniec masz ochotę krzyknąć: "No dobra mogliby w końcu być już razem :glare: ". Japońska wersja tej mangi jest szczerze powiedziawszy zupełni inna niż MG (poza głównymi wątkami of course)
no dobra.. przekonałaś mnie :) muszę sobie skombinować te serie :D w mangach zbytnio nie siedze ale mimo wszystko serial wygląda na ciekawy :)
CHILMA wrote:A jeśli chodzi o Devil beside You to zaczęłam to oglądać ze względu na tytuł właśnie :D . W dużym skrócie: poznają się i ona go niecierpi, ale póżniej zmienia zdania (w trakcie 2 odcinka). No i chcą być razem ale ich rodzice też (planują ślub, więc oni zostaliby przyrodnim rodzeństwem...). Mniej więcej tak to wygląda :roll
no i też ciekawie brzmi.. cholipa.. nie daje już rady tyle jest do ściągania i oglądania
Harmonycloud wrote:Ahh Ja kocham Devil Beside You! Hana Yori Dango, Full House, Gokusen, Kimi Wa Petto, i My name is Kim Sam Soon :D
My name is Kim Sam Soon - ja też uwielbiam ten serial.. a szczególnie Hyun Bin :wub: Full house też był świetny.. do kimi wa petto się przymierzam ale jeszcze nie widziałam.. a Gokusen nie znam.. co to takiego?

phew.... ale się "wysyp" Polaków zrobił :D nie spodziewałam się aż tylu rodaków.. fajnie, że można po polsku pogadać o azjatyckich serialach..

no a tak jeszcze jestem ciekawa... mamy takie nieśmiałe plany zrobić z koleżanką stronkę poświęconą azjatyckim serialom.. byłyby recenzje i sylwetki aktorów, forum itd.
ale narazie to tylko plany bo nie wiem czy byłoby na taką www zapotrzebowanie.. no ale może kiedyś coś z tego wyjdzie :)

User avatar
Harmonycloud
Posts: 18
Joined: Dec 9th, '05, 01:40

Post by Harmonycloud » Dec 23rd, '05, 04:41

cytryna Tak Full House też był świetny!! Rain jest kochanie tam! :wub: Gokusen....jest od Manga "Gokusen"...Jest śmieszny...Professora jest od Yakuza (Mafia) ale ona jest bardzo dobra! I ona ciężar jej "niedobry Students" żyć...Phew that was really hard actually lol I hope you understood me :unsure: I really enjoyed Gokusen though...I love the actor Jun Matsumoto... :wub:

User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Post by cytryna » Dec 23rd, '05, 10:10

Harmonycloud wrote:cytryna Tak Full House też był świetny!! Rain jest kochanie tam! :wub:
oj tak.. Rain dobrze tam wyglądał; w 'lets go to school sang doo' też dobrze wyglądał zresztą :P
Harmonycloud wrote:Gokusen....jest od Manga "Gokusen"...Jest śmieszny...Professora jest od Yakuza (Mafia) ale ona jest bardzo dobra! I ona ciężar jej "niedobry Students" żyć...
ooo! to brzmi bardzo ciekawie bo strasznie lubię wszelkie "szkolne" dramy :D
i komedie też uwielbiam.. więc jak tylko mi się w torrencie zwolni trochę miejsca to ściągnę :)
tym bardziej, że jacyć przystojni aktorzy tam występują :roll

Harmonycloud wrote:Phew that was really hard actually lol I hope you understood me :unsure: I really enjoyed Gokusen though...I love the actor Jun Matsumoto... :wub:
rozumiemy, rozumiemy :mrgreen: no.. przy nas sobie poćwiczysz polski :lol

User avatar
Harmonycloud
Posts: 18
Joined: Dec 9th, '05, 01:40

Post by Harmonycloud » Dec 23rd, '05, 23:40

cytryna Sangdoo Lets go to school, Ja nie lubien...Ja nie wygladanwam cały program Sangdoo..Nie tak jak Full House, Full House be lepiej....

Który aktor jest twój ulubiony?? Moj jest Jun Matsumoto i dziwczyna Rainie Yang od Devil Beside you...ale ...także...Mike He lubien też.. :wub:

ekup
Posts: 14
Joined: Dec 17th, '05, 17:23

Post by ekup » Dec 24th, '05, 00:11

hej wszyskim,

wlasnie skonczylam hana yori dango i czuje sie sfrustrowana. Anima i manga byly lepsze. Chociaz nie zawsze Live Action sa gorsze, GTO jest tego dobrym przykladem.

Ulubiona jdrama, kdrama? Sassy Girl ale w tym momencie to chyba "jesli wykrzyczec milosc to na srodku swiata" w moim wolny tlumaczeniu (sekai no chuushin de, ai o sakebu).

Chociaz takie serie jak "orange days", "love generation" tez lubie. W ogole to jest duzo dobrych serii i filmow z azji.

Najbardziej lubie jak w dramatach prowadza opowiesc. W zasadzie wiesz od poczatku jakie nieszczescia spadna a i tak cie zaskocza i zmusza do placzu.

Co myslicie?

User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Post by cytryna » Dec 24th, '05, 12:13

Harmonycloud wrote:Który aktor jest twój ulubiony?? Moj jest Jun Matsumoto i dziwczyna Rainie Yang od Devil Beside you...ale ...także...Mike He lubien też.. :wub:
mój "serialowy" ulubieniec to Yosuke Kubozuka.. a najnowsze odkrycie to Hyun Bin :mrgreen:

ekup wrote:hej wszyskim,
ooo! kolejna duszyczka.. witamy! :) coraz więcej nas
ekup wrote:wlasnie skonczylam hana yori dango i czuje sie sfrustrowana. Anima i manga byly lepsze. Chociaz nie zawsze Live Action sa gorsze, GTO jest tego dobrym przykladem.
trochę mnie zmartwiłaś bo Hana Yori Dango jest kolejną pozycją "do obejrzenia" na mojej liście... nie czytałam jednak mangi ani nie oglądałam anime, więc jest nadzieja że ja nie będę się czuła sfrustrowana :)

ekup wrote:Ulubiona jdrama, kdrama? Sassy Girl ale w tym momencie to chyba "jesli wykrzyczec milosc to na srodku swiata" w moim wolny tlumaczeniu (sekai no chuushin de, ai o sakebu).
Sassy Girl zaczęłam oglądać... ale jakoś mnie tak nie wciągnęło i przerwałam... może kiedyś mnie natchnie żeby wrócić do tej serii :) moze ten pierwszy odcinek jakiś taki...
ekup wrote:Chociaz takie serie jak "orange days", "love generation" tez lubie. W ogole to jest duzo dobrych serii i filmow z azji.
zgadzam się - bardzo lubię azjatyckie kino :D

ekup wrote:Najbardziej lubie jak w dramatach prowadza opowiesc. W zasadzie wiesz od poczatku jakie nieszczescia spadna a i tak cie zaskocza i zmusza do placzu.
Co myslicie?
ja w zasadzie nie mam jednego ulubionego gatunku - wszystko zależy w jakim jestem humorze i co mam ochotę akurat obejrzeć :) w zasadzie najchętniej oglądam miłe i proste komedyjki ale dobre dramaty nie są złe :mrgreen: oglądałaś może '1 litre of tears'?

ekup
Posts: 14
Joined: Dec 17th, '05, 17:23

Post by ekup » Dec 24th, '05, 13:54

"litr lez" mam sciagniety i wlasnie przygotowuje sie psychicznie do oglagania, bo czytalam na tym forum, ze placzesz na kazdym odcinku.
W czasie Swiat mam troche czasu i cos bede ogladac ale jeszcze nie wiem co bo bardzo duzo czeka w kolejce.

A co myslicie o filmach w "czeskim stylu" gdzie tresc jest mniej wazna a wazna jest atmosfera. Polecam w tym stylu:"taste of tea", "il mare" czy "Kyo no dekigoto - dzien na planecie".

Ostatnio ogladalam tez film "Jozo to tora to sakana tachi" (Jozefa i tygrys i ryba:)), ktory to napewno obejrze ponownie (jak czas pozwoli) bo zrobil na mnie wrazenie.

D-Addicts jest dobry do serii. Do sciagania filmow polecam: http://fst.omnilounge.co.uk
tylko trzeba poczekac na miejsce. :mrgreen:
Last edited by ekup on Dec 24th, '05, 15:35, edited 2 times in total.

CraZyaH
Fansubber
Fansubber
Posts: 745
Joined: Aug 30th, '05, 18:12
Location: United Arab Emirates
Contact:

Post by CraZyaH » Dec 24th, '05, 14:06

ekup wrote:"litr lez" mam sciagniety i wlasnie przygotowuje sie psychicznie do oglagania, bo czytalam na tym forum, ze placzesz na kazdym odcinku.
W czasie Swiat mam troche czasu i cos bede ogladac ale jeszcze nie wiem co bo bardzo duzo czeka na ogladniecie.

A co myslicie o filmach w "czeskim stylu" gdzie tresc jest mniej wazna a wazna jest atmosfera. Polecam w tym stylu:"taste of tea", "il mare" czy "Kyo no dekigoto - dzien na planecie".

Ostatnio ogladalam tez film "Jozo to tora to sakana tachi" (Jozefa i tygrys i ryba:)), ktory to napewno obejrze ponownie (jak czas pozwoli) bo zrobil na mnie wrazenie.

D-Addicts jest dobry do serii. Do sciagania filmow polecam: http://fst.omnilounge.co.uk
tylko czeba poczekac na miejsce.
hmmm..interesting :scratch:

ekup
Posts: 14
Joined: Dec 17th, '05, 17:23

Post by ekup » Dec 25th, '05, 15:31

cytryna wrote:
ekup wrote:Ulubiona jdrama, kdrama? Sassy Girl ale w tym momencie to chyba "jesli wykrzyczec milosc to na srodku swiata" w moim wolny tlumaczeniu (sekai no chuushin de, ai o sakebu).
Sassy Girl zaczęłam oglądać... ale jakoś mnie tak nie wciągnęło i przerwałam... może kiedyś mnie natchnie żeby wrócić do tej serii :) moze ten pierwszy odcinek jakiś taki...
Ja oglądałam film nie serial. Film jest warty obejrzenia.

SumeragiAeka
Posts: 46
Joined: Oct 6th, '05, 11:34
Location: Poland

Post by SumeragiAeka » Dec 25th, '05, 16:04

O rety <3 Kto by się spodziewał takiego topicu ^.^ Fajnie, fajnie. W sumie nie wiem co dopisać, właśnie dostałam linka od przyjaciółki... Ale miło Was wsystkich poznać *^____^* Jestem z Gdańska. Siedzę w dramach od półtorej roku i najbardziej lubię Summer Snow (ah, ta obsada <3~). A poza tym Orange Days, Tiger&Dragon, Lunch Queen....lista byłaby długa. Na innych serialach prócz jap raczej się nie znam....
Anyway, nice to meet you...yay, jak ja się cieszę -^____^-

hiacynt
Posts: 7
Joined: Dec 11th, '05, 11:36
Location: PL

Post by hiacynt » Dec 25th, '05, 16:32

A znacie taki serial "God, give me more time" AKA "Precious Time", ostatnio przeczytalem jego recke na nanikore i z nikad nie mozna go sciagnac, w kazdym razie ja nic o nim nie znalazlem.

Krasnoludka
Posts: 2
Joined: Apr 27th, '05, 09:58

Post by Krasnoludka » Dec 25th, '05, 16:50

no, no... to sie polski kacik troche ozywil. :mrgreen:
Ja ostatnio walkuje Hana Yori Dango i jest to zdecydowanie najfajniejsza drama jaka ostatnio widzialam. No i jak zwykle bossski Matsumoto Jun :D

Krasnoludka
Posts: 2
Joined: Apr 27th, '05, 09:58

Post by Krasnoludka » Dec 25th, '05, 16:53

Pewnie chodzi ci o "Kami-sama mou sukoshi dake". Fajny ale dolujacy. No i (/me znowu sie slini) Takeshi Kaneshiro...
Ten serial na pewno byl na d-addicts i to dosyc niedawno. Poszukaj

User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Post by cytryna » Dec 25th, '05, 23:24

SumeragiAeka wrote:O rety <3 Kto by się spodziewał takiego topicu ^.^ Fajnie, fajnie.
ja też się cieszę :) coraz więcej nas.. SUPER! :D
SumeragiAeka wrote:W sumie nie wiem co dopisać, właśnie dostałam linka od przyjaciółki... Ale miło Was wsystkich poznać *^____^*
mi też miło poznać.. kącik powstał po to żeby swobodnie można było podyskutować w rodzimym języku... w zasadzie można pisać o wszystkim (choć najlepiej o dramach i tematach z dramami związanymi)

SumeragiAeka wrote:Jestem z Gdańska.
a ja z Gdyni :mrgreen:

SumeragiAeka wrote:Siedzę w dramach od półtorej roku i najbardziej lubię Summer Snow (ah, ta obsada <3~).
ja tez bardzo lubię summer snow :P nie jest to może moja ulubiona drama ale z pewnością jedna z ulubionych :-)

Krasnoludka wrote:no, no... to sie polski kacik troche ozywil. :mrgreen:
Ja ostatnio walkuje Hana Yori Dango i jest to zdecydowanie najfajniejsza drama jaka ostatnio widzialam. No i jak zwykle bossski Matsumoto Jun :D
rety.. chyba rzeczywiście przysiądę do tego HYD bo już któraś osoba z kolei pisze o tej dramie.. ale w najbliższym czasie planuję maratonik All In - dam znać czy warto :)

User avatar
Harmonycloud
Posts: 18
Joined: Dec 9th, '05, 01:40

Post by Harmonycloud » Dec 26th, '05, 07:53

cytryna A Hyun Bin jest Fajnie!!! Ale ja tylko widzialam My name is Kim Sam Soon Yosuke Kubozuka...Ja nigdy nie słyszałam o nim...masz zdjecie? Ktora Seria?

ekup
Posts: 14
Joined: Dec 17th, '05, 17:23

Post by ekup » Dec 26th, '05, 14:25

Polecam film: "About Love":

http://www.imdb.com/title/tt0456821

Fajny romans z pomieszana kultura azjatycka: japonska i chinska.

User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Post by cytryna » Dec 26th, '05, 15:09

Harmonycloud wrote:cytryna A Hyun Bin jest Fajnie!!! Ale ja tylko widzialam My name is Kim Sam Soon Yosuke Kubozuka...Ja nigdy nie słyszałam o nim...masz zdjecie? Ktora Seria?
Yosuke grał w wielu jdrama (także w wielu filmach); zdjęcie:
ImageImageImage

grał między innymi w: GTO, Strawberry on the Shortcake (pierwsza jdrama, którą oglądałam), Long Love Letter, Omiai Kekkon, Lipstick

no a poza tym w kilku filmach: ping pong, laundry, go i innych :mrgreen:

a z Hyun Bin właśnie muszę inne dramy też znaleźć koniecznie :P

@ekup: dzięki za info.. zaraz sprawdzę :-)

User avatar
Harmonycloud
Posts: 18
Joined: Dec 9th, '05, 01:40

Post by Harmonycloud » Dec 26th, '05, 23:59

cytryna AHHH Fajnie!!! I wanted to see GTO i Strawberry shortcake ale gdzie jest "English subs" ...I dont know how to use Torrent so I only use Clubbox...and couldn't find them (sorry I got lazy this post) :unsure:

ekup
Posts: 14
Joined: Dec 17th, '05, 17:23

Post by ekup » Dec 27th, '05, 01:21

:mrgreen:
No, udalo mi sie obejrzec w czasie Swiat "shota no sushi".
http://jdorama.com/drama.382.htm
Troche naiwne na typowy sposob japonski (bohater -Shota (Kashiwabara Takashi)- przez trudnosci i ciezka prace w koncu osiaga cel).
Ale polecam jako dobry podrecznik znajomosci sushi :roll - powaznie.

User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Post by cytryna » Dec 27th, '05, 02:20

Harmonycloud wrote:cytryna AHHH Fajnie!!! I wanted to see GTO i Strawberry shortcake ale gdzie jest "English subs" ...I dont know how to use Torrent so I only use Clubbox...and couldn't find them (sorry I got lazy this post) :unsure:
Strawberry on the shortcake jest tu jest w torrencie... musisz ściągnąć plik *.torrent i otworzyć go programem do torrenta; np. http://www.utorrent.com/
bardzo lubię SOS.. mam sentyment to tej jdrama :) po obejrzeniu tego serialu spodobał mi się Yosuke :)

i się ściąga, to łatwiejsze niż clubbox :mrgreen:


@ekup - to ciekawe... bardzo lubie sushi i czasem robię w domu.. rzeczywiście można czegoś o robieniu sushi się nauczyć z serialu?

ekup
Posts: 14
Joined: Dec 17th, '05, 17:23

Post by ekup » Dec 27th, '05, 16:25

cytryna wrote:@ekup - to ciekawe... bardzo lubie sushi i czasem robię w domu.. rzeczywiście można czegoś o robieniu sushi się nauczyć z serialu?
Mozna, ale mysle, ze po obejrzeniu tego serialu nie owaze sie wiecej robic sushi. Wyglada na to, ze to sztuka i wyzsza szkola jazdy. Takiego wrazenia nie mialam po wizytach w sushi barach. Ale co jest pozytywne, to to ze nie bedzie sie juz takim ignorantem w sushi barze w przyszlosci. Co prawda trzeba jeszcze wyciagnac z serialu slownictwo ale to juz inna trudnosc.

User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Post by cytryna » Dec 27th, '05, 18:55

ekup wrote:
cytryna wrote:@ekup - to ciekawe... bardzo lubie sushi i czasem robię w domu.. rzeczywiście można czegoś o robieniu sushi się nauczyć z serialu?
Mozna, ale mysle, ze po obejrzeniu tego serialu nie owaze sie wiecej robic sushi. Wyglada na to, ze to sztuka i wyzsza szkola jazdy. Takiego wrazenia nie mialam po wizytach w sushi barach. Ale co jest pozytywne, to to ze nie bedzie sie juz takim ignorantem w sushi barze w przyszlosci. Co prawda trzeba jeszcze wyciagnac z serialu slownictwo ale to juz inna trudnosc.
haha... a ja się ćwiczę w sushi... ale krojenie ryby to niestety takie łatwe nie jest... dlateg najlepiej wychodzą mi maki sushi :mrgreen:
właśnie w czwartek ide do znajomych robić wspólnie sushi.. zawsze jest kupa zabawy :)

a dziś w końcu mam nadzieję zacznę All In - ktoś już to widział?

CHILMA
Posts: 9
Joined: Aug 7th, '05, 20:23
Location: POLAND

Post by CHILMA » Dec 28th, '05, 11:37

1. Hmmmm SUSHI..... Zawsze się zastanawiałam jak to smakuje ale nigdy nie jadłam....

2. Ja chciałam obejrzeć All in ale jakoś się nie złożyło ale jeśli warto to pewnie sobie to w końcu ściągnę :D

3. A ja sobie teraz w wolnych chwilach oglądam A love to kill :D Bi as a bodyguard :roll

User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Post by cytryna » Dec 28th, '05, 13:16

CHILMA wrote:1. Hmmmm SUSHI..... Zawsze się zastanawiałam jak to smakuje ale nigdy nie jadłam....
pychota jest.. warto sprobowac - mozna zrobic tez samemu choć jest z tym troche zabawy :) teraz w Polsce można dostać już prawie wszystkie potrzebne składniki.. polecam kiedys.. bardzo smaczne, zdrowe i nietuczące :mrgreen:
CHILMA wrote:2. Ja chciałam obejrzeć All in ale jakoś się nie złożyło ale jeśli warto to pewnie sobie to w końcu ściągnę :D
pono c super serial... tzn. sporo osob go chwaliło... oglądałam już 1 odcinek.. zaczyna się dosyć nietypowo jak na kdrama bo pada kilka trupów w ciągu pierwszych 10 minut :D

CHILMA wrote:3. A ja sobie teraz w wolnych chwilach oglądam A love to kill :D Bi as a bodyguard :roll
a to też ściągam.. lubię oglądać Bi i pewnie każdy serial z nim będę ściągać :-)
ale jeszcze nie widziałam.. czekam na całość i będzie maraton w jakiś weekend :lol

CHILMA
Posts: 9
Joined: Aug 7th, '05, 20:23
Location: POLAND

Post by CHILMA » Dec 28th, '05, 17:39

cytryna wrote:
CHILMA wrote:1. Hmmmm SUSHI..... Zawsze się zastanawiałam jak to smakuje ale nigdy nie jadłam....
pychota jest.. warto sprobowac - mozna zrobic tez samemu choć jest z tym troche zabawy :) teraz w Polsce można dostać już prawie wszystkie potrzebne składniki.. polecam kiedys.. bardzo smaczne, zdrowe i nietuczące :mrgreen:
Któregoś dnia będe musiała razem z bratem przejąć kuchnię :whistling: :D
CHILMA wrote:2. Ja chciałam obejrzeć All in ale jakoś się nie złożyło ale jeśli warto to pewnie sobie to w końcu ściągnę :D
pono c super serial... tzn. sporo osob go chwaliło... oglądałam już 1 odcinek.. zaczyna się dosyć nietypowo jak na kdrama bo pada kilka trupów w ciągu pierwszych 10 minut :D
Lubię jak coś się nietypowo zaczyna :lol A poza tym podobała mi się piosenka i teledysk, który widziałam do tej dramy
CHILMA wrote:3. A ja sobie teraz w wolnych chwilach oglądam A love to kill :D Bi as a bodyguard :roll
a to też ściągam.. lubię oglądać Bi i pewnie każdy serial z nim będę ściągać :-)
ale jeszcze nie widziałam.. czekam na całość i będzie maraton w jakiś weekend :lol
Ja też to jeszcze ściągam, ale nie wytrzymałam z ciekawości i jak tylko jakiś odcinek ściągnę to go oglądam :roll Bi jest FAJNY :mrgreen:

ekup
Posts: 14
Joined: Dec 17th, '05, 17:23

Post by ekup » Dec 28th, '05, 23:39

cytryna wrote:haha... a ja się ćwiczę w sushi... ale krojenie ryby to niestety takie łatwe nie jest... dlateg najlepiej wychodzą mi maki sushi
właśnie w czwartek ide do znajomych robić wspólnie sushi.. zawsze jest kupa zabawy
ym - to obejrzyj shota no sushi. Dwa odcinki sa poswiecone maki sushi. Jeden o zwijaniu a drugi o krojeniu, ktore okazuje sie bardzo trudne. :idea:
Smacznego jutro :D

User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Post by cytryna » Dec 30th, '05, 09:36

@chilma - zgadzam się.. BI jest fajny :mrgreen:

@ekup - i już po sushi.. wyszło całkiem nieźle.. ale myślę, że warto zajrzeć do shota no sushi i sprawdzić czy robimy wszystko zgodnie ze sztuką sushi :lol

no to.. zarzucę temat do zalszej dyskusji...

jaka była pierwsza drama, którą oglądaliście? i... co Was skłoniło do sięgnięcia po pierwszą w życiu dramę? :-)

moją pierwszą dramą bylo Strawberry on the Shortcake.. a sięgnęłam po nią z ciekawości jakieś 2-3 lata temu... wcześniej "siedziałam" w kinie azjatyckim (i nadal siedzę) i stwierdziłam pewnego razu, że warto sprawdzić jakie seriale robią :P

3bears
Posts: 3
Joined: Dec 30th, '05, 09:46
Location: Warsaw, Poland

Post by 3bears » Dec 30th, '05, 09:51

Hej wszystkim, jestem tu nowa, ale od razu zobaczyłam ten temat!!!
Fajnie, że tak dużo ludzi z PL ogląda azjatyckie kino i nie tylko... Nigdy nie przypuszczałam, że może nas by tak dużo. Ale może i to lepiej... Let's spread asian-tv love in Poland!!

Moja pierwsza K-drama, to była jakaś na Arirangu, ale nie pamiętam dokładnie która.... Odkąd zaczęłam ogląda miesza mi się we łbie:>
A sięgnęłam po nie bo były inne niż zachodnie, jest ogromna różnica w pojmowaniu miłości, zemsty, i "takich tam uczuc" przez azjatów.... Fajnie się ogląda, a poza tym są cholernie przystojni:>
A tak w ogóle, to od małego mieałam jakąś wschodnią obsesję, tylko, że na początku była to głównie Japonia i wszystko co związane, może dlatego, że jako 3-latka chodziłam do ambasady Japonii z rodzicami, i poznawałam dużo Japończyków...

A tak właściwie, Kamila jestem, z Wawy:>[/code]
Last edited by 3bears on Dec 30th, '05, 11:57, edited 1 time in total.

CHILMA
Posts: 9
Joined: Aug 7th, '05, 20:23
Location: POLAND

Post by CHILMA » Dec 30th, '05, 11:20

^ hej, hej miło Cię poznać :-) A ja jestem Ewelina z Łodzi :D
Coraz nas więcej :D

Pierwszą dramę widziałam (taką w całości) na ArirangTV i to było albo Some like it hot albo Ready GO (już po prostu nie pamiętam). I to było na takiej zasadzie, że trochę mi się nudziło i pomyślałam mają fajną muzykę to może mają też fajne seriale :mrgreen:
Natomiast pierwszą, którą dostałam był Mars (obsesja związana z mangą :roll )
A pierwszą, którą ściągnęłam był Full House (drobna obsesja związana z Bi :roll )

Jestem ciekawa o czym było Strawberry on the Shortcake bo tytuł brzmi ciekawie i trochę dziwnie :blink

ekup
Posts: 14
Joined: Dec 17th, '05, 17:23

Post by ekup » Dec 30th, '05, 12:13

Pierwsza drama, hmm. Thechnicznie to dawno juz, ale to byly bardziej Live Action takie jak H2, GTO czy Maison Ikkoku.
Bardziej interesowaly mnie filmy, az pewnego dnia zobaczylam film: Sekai no Chuushin de, Ai wo Sakebu :wub:
Po filme koniecznie chcialam obejrzec drame i tak to sie zaczelo. :-)
Last edited by ekup on Dec 31st, '05, 10:59, edited 1 time in total.

User avatar
PaV
Posts: 17
Joined: May 23rd, '05, 21:18
Location: Poland

Post by PaV » Dec 30th, '05, 12:16

to ja tez dam glos

martulex
Posts: 52
Joined: Dec 13th, '05, 12:44
Location: somewhere in Poland

Post by martulex » Dec 30th, '05, 12:52

Hello Everyone

Hmm, rzeczywiście nas sporo :) Oglądam dramy od jakiś dwóch lat i jestem zachwycona...to zupełnie inny wymiar i klasa kina w porównaniu do tasiemcowatych brazylijskich produkcji czy naszych już coraz nudniejszych....ale ktoś wspomniał zeby coś polecić.... Full House należy do pozycji MUST SEE, naprawdę świetny..tak jak My Lovely Kim Sam-Soon...a poza tym...

My Girl - koreańska drama, jedna z najnowszych produkcji - rewelacyjnie zakręcona (Panią polecam w szczególności, gra tam piękny Lee Joon-ki)
Palace - wejdzie na ekrany SBS od 11 stycznia, długo wyczekiwana drama romantyczna :)
It started with a kiss - tajwańska drama, oparta na mandze
polecam również :

Hello, My Teacher
Sweet Spy
1 Percent of Anything / Something
18 vs. 29
Damo
Bright Girl`s Success Story
My Sister-In-Law is 19
Super Rookie

wow, ale się rozpędziłam...ale to tylko kilka naprawdę ciekawych produkcji, które warto zobaczyć :>

W przyszłości fajnie by było może pomyśleć o jakiejś sekcji z napisami PL do dram..... :wub:

User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Post by cytryna » Dec 30th, '05, 14:22

@3bears - Witamy witamy :) jeszcze jedna uzależniona od dram duszyczka :mrgreen: miło poznać - mam nadzieje, że będziesz często wpadać :roll też się cieszę, że odnalazło się tylu rodaków oglądających azjatyckie seriale; i wiesz 3bears.. odkryłam, że ja w azjatyckich dramach odnajduję to samo co Ty... zaczęłam je oglądać bo byłam ciekawa codziennego życia azjatów i właśnie tej różnicy w pojmowaniu uczuć.. Oglądałam wcześniej dużo filmów azjatyckich ale one nie dawały mi wystarczającej wiedzy na ten temat :)
i ja też mam jakąś wschodnią obsesję.. :mrgreen: moja koleżanka (buddystka) tłumaczy to tym, że być może w poprzednim wcieleniu mieszkałam właśnie gdzieś w tamtych rejonach i teraz część mnie sobie o tym "przypomniała" :D no nie wiem do końca jak to jest ale obsesję mam i co roku (kiedy tylko mogę) jadę na daleki wschód :) (miło mi raz jeszcze... Monika z Gdyni)
ps. azjaci są cholernie przystojni.. nie wszyscy.. ale jak już jest jakiś przystojny to na ogół cholernie .. szkoda, że u nas jeszcze tak ich mało :(

@chilma - ja też lubię BI :mrgreen: i Hyun Bin'a :D i Yosuke a nie z dram to uwielbiam Stephena Chow :P Arirang też czasem oglądam.. Full House była już którąś z kolei dramą, którą ściągnęłam ale nadal pozostaje moją ulubioną i zaliczam ją to 'must see' :lol

@ekup - ja właśnie ściągam Sekai no Chuushin de, Ai wo Sakebu - dobra drama? słyszałam wiele dobrego o niej... jak i o filmie zresztą

@PaV - możesz spokojnie nawet więcej głosu dawać :P

@martulex - rzeczywiście dramy to zupełnie inny wymiar.. jak wspominam innym, że oglądam azjatyckie seriale to każdy od razu sobie wyobraża niewolnicę isaurę albo innych złotopolskich :-) a przecież to zupełnie inny kaliber.. zupełnie inny klimat.. fakt, dla wielu niezrozumiały; widzę, że gustujesz w Korei - ja też :D
sekcja z polskimi napisami - bardzo dobry pomysł!... ja myślałam też o stworzeniu polskiego serwisu o azjatyckich dramach.. zobaczymy może po nowym roku coś się wymyśli.. jeśli ktoś byłby jeszcze chętny pomóc w pisaniu krótkich recek itd.. to już w ogóle można by niezły serwis stworzyć :)

---------------------------------------------

no... a tak w ogole moi drodzy... chciałam Wam życzyć wszystkiego naj w nadchodzącym nowym roku 2006!! zdrowia, szczęścia pomyślności i świetnej zabawy podczas oglądania dram - oby nam ciekawe dramy kręcili :P

Eliza
Posts: 122
Joined: Dec 30th, '05, 13:46
Location: Poland, Gdansk<=>Krakow

Post by Eliza » Dec 30th, '05, 14:39

Witam wszystkich!

Jestem taka szczęśliwa, że znalazłam polską społeczność na d-addicts. Przeglądam dość często forum, ale jest tak wielkie, że nigdy nie trafiłam na ten wątek. Pewnie nie przeczytałam nawet 5% tego, co tu jest…

Dotychczas byłam tylko biernym „czytaczem”, ale jak tylko zobaczyłam Was tutaj, postanowiłam się natychmiast zarejestrować i oto jestem ^_^

Moja przygoda z J-doramą zaczęła się w kwileniu albo maju. Wtedy sempai pożyczyła mi kilka doram ^^ Wtedy obejrzałam chyba z 10 pierwszych odcinków różnych doram, ale tylko dwie serie uznałam za godne uwagi (GTO i Shotgun merriage), chociaż żadna mnie nie zachwyciła.

Ale we wrześniu postanowiłam sama sobie coś ściągnąć i na chybił trafił wybrałam Gokusen i Sekai no chuushin de, ai o sakebu. Były ok.

Potem pojechałam do Krakowa, gdzie studiuję, i jak mi w listopadzie wreszcie net podłączyli to wpadłam po uszy… jestem totalnie uzależniona -_-‘ Głównie za sprawą Hana yori Dango i Kimi wa petto.

I nie wiem, jak to działa, ale prawie każda seria, która wpada mi w łapki (albo raczej oczka) mi się podoba… A kiedyś tak nie było… Czy wy też tak macie?
Może ja głupieje? Niemniej nie mam zamiaru rezygnować z tej raz obranej drogi ^_^

Ktoś wcześniej pisał (jeszcze nie jestem obeznana w robieniu cytatów, ale wybadam ta kwestię później), że zastanawia się nad stworzeniem polskiej strony i forum o doramach- popieram i deklaruję chęć aktywnej współpracy!

PS Sama radość gdy widzę tyle osóbek z 3miasta. Yatta!

User avatar
PaV
Posts: 17
Joined: May 23rd, '05, 21:18
Location: Poland

Post by PaV » Dec 30th, '05, 22:57

moja pierwsza drama byla WInter Sonata. kolega kiedys mi dal do przegrania plytki dvd z nia i z ciekawosci zajrzalem. podchodzilem ze 3 razy, ale w koncu po dotarciu do pewnego momentu (kto ogladal, ten wie) nie moglem sie juz oderwac.
poczatkowo zdecydowanie wolalem kdramy, ale przekonalem sie tez do jdram i ostanio ich wiecej ogladam.
absolutnym arcydzielem jest dla mnie Sekai no Chuushin de Ai wo Sakebu. natomiast dramy w stylu Hana Yori Dango trawie kiepsko, choc zawsze mozna rzucic okiem

ekup
Posts: 14
Joined: Dec 17th, '05, 17:23

Post by ekup » Dec 31st, '05, 11:18

@PaV - Tak, Sekai no Chuushin de, Ai wo Sakebu jest dla mnie tez nadal ulubiona drama. Choc Orange days sa zaraz potem.

Obejrzalam za waszym poleceniem :-) - S.O.S., ladna drama i wyjatkowo dobrze sie konczy ale nie myslicie, ze jak na azjatycka drame jest troche zbyt prosta? Nie chodzi o script tylko o postacie, sa takie przerysowane. Sa bardziej na modle zachodnia, zupelnie nie japonskie. :roll
Chodzi mi o to, ze mowia za duzo do innych, zwlaszcza o sobie. Jak do zachodniego widza, ktory musi za kazdym razem miec cale psychologicze tlumaczenie z detalami, ktore nie pozostawia watpliwosci co bohater (rezyser) mial na mysli. :glare:

User avatar
PaV
Posts: 17
Joined: May 23rd, '05, 21:18
Location: Poland

Post by PaV » Dec 31st, '05, 15:47

ekup wrote:@PaV - Tak, Sekai no Chuushin de, Ai wo Sakebu jest dla mnie tez nadal ulubiona drama. Choc Orange days sa zaraz potem.
widze ze mamy identyczne dwa pierwsze miejsca :)

User avatar
kinoji
Posts: 6
Joined: Dec 31st, '05, 15:59
Location: Poland
Contact:

Post by kinoji » Dec 31st, '05, 16:12

Łah no nie mozna nie napisac czegos w takim topicu ;] ofkoz witam wszystkich jako 2 (albo trzeci, nie liczylem) chłopaczek piszacy w tym temacie.

Weteranem jakims jesli chodzi o dramy nie jestem, bo dopiero kilka obejrzalem i kilka czeka na obejrzenie, ale napisac cos i tak warto ;]
@PaV - Tak, Sekai no Chuushin de, Ai wo Sakebu jest dla mnie tez nadal ulubiona drama. Choc Orange days sa zaraz potem.
jedyna, jaka do tej pory w moim rankingu jest wyżej od tych dwóch to Summer Snow. Az dziw, ze nikt o SS nie wspomnial ;p raczej obowiązkowa pozycja dla każdego (mozliwe, ze pisaliscie o niej, ale len jestem i nie czytalem wszystkich postów)

ekup
Posts: 14
Joined: Dec 17th, '05, 17:23

Post by ekup » Dec 31st, '05, 16:40

kinoji wrote:jedyna, jaka do tej pory w moim rankingu jest wyżej od tych dwóch to Summer Snow. Az dziw, ze nikt o SS nie wspomnial ;p raczej obowiązkowa pozycja dla każdego (mozliwe, ze pisaliscie o niej, ale len jestem i nie czytalem wszystkich postów)
Pisalismy ale jakos tak bez entuzjazmu, chociaz na jdorama.com stoi wysoko. Wg. mnie jest OK ale cos tam braknie do pelnej satysfakcji.

Za to polecam Beautiful life z Kimura Takuya. Troche stary, z 2000 roku, ale robi wieksze wrazenie niz Summer Snow. W Beautiful life uczucia i problemy sa jakos bardziej wyraziste, pelne i piekne.

User avatar
kinoji
Posts: 6
Joined: Dec 31st, '05, 15:59
Location: Poland
Contact:

Post by kinoji » Dec 31st, '05, 17:24

Ja Ci powiem, ze tak, jak starsze filmy moge obejrzec bez problemu (piekny Love Letter z '95) to dramy sprzed 2000 mi jakos nie przechodza, sam nie wiem dlaczego. Np takie Long Vacation - niby fajne, KimuTaku itp itd ale jakos po prostu nie moglem ;/

A Summer Snow do mnie trafiło jak nic nigdy. Moze to dlatego, ze to była moja peirwsza drama (a moze po prostu z powodu Ryoko Hirosue? ;p), nie wiem, ale zzyłem sie z bohaterami i praktycznie zylem w ich swiecie (ahaha ale to brzmi lamersko ;/).

Aha, no i polecam (jak na razie, bo jestem przy 6 epie) wszystkim Slow Dance. Zassałem z jednego tylko powodu - grają tam razem Ryoko Hirosue i Satoshi Tsumabuki, ktory grał Kai'a w Orange Days. Pierwszy ep jest sredni, ale potem sie rozkręca i w połowie serii jest na prawde dobrze. Nic to wybitnego, ale idealna to odskocznia od wszystkich tych tear-jerkerów ;]

User avatar
PaV
Posts: 17
Joined: May 23rd, '05, 21:18
Location: Poland

Post by PaV » Dec 31st, '05, 17:50

tear jerkery rzadza :)

dla mnie beautiful life bylo o niebo lepsze niz summer snow rowniez dlatego, ze
zakonczenie BL nie bylo takie wymuszone jak w SS. jak dla mnie to bilo od tego jakims dziwnym obowiazkiem "zaskoczenia zakonczeniem i usmiercenia kogos za wszelka cene". co prawda ladnym urozmaiceniem bylo to, ze dopiero na koncu przekonalismy sie ze Natsuo nie zyje, ale przez to nie bylo i dramatu, i tylu lez.
poza tym nie zzylem sie zupelnie z bohaterami. trudno mi okreslic dlaczego.
nie mowiac juz o tym ze jak na razie nie widze godnego nastepcy Kimury w nowym pokoleniu...

Long Vacation i Love Generation byly bardzo dobre. ale nie dziwie sie efektowi "pierwszej dramy". w koncu ja dlugo pamietalem Winter Sonate, ktora przeciez nie jest taka dobra.

@kinoji: jesli lubisz Ryoko, sprobuj Moto Kare. nie jest to moze arcydzielo, ale przynajmniej poczatek byl dosyc ciekawy. pozniej juz troche gorzej... natomiast jak na razie podobalo mi sie bardziej niz Slow Dance.

jesli ja mam polecac cos poza czystymi romansami, to polecam z pelna odpowiedzialnoscia Hero. po prostu trzeba to zobaczyc. jest dosyc stara (choc bez przesady), nienajlepszej jakosci encode jema (nie wiem czy sa nowsze), ale jest genialna. naprawde.

User avatar
kinoji
Posts: 6
Joined: Dec 31st, '05, 15:59
Location: Poland
Contact:

Post by kinoji » Dec 31st, '05, 17:58

Nie no az tak jej nie uwielbiam zeby ogladac sredniaki w ktorych grala ;p No i czekam, az gdzies sie pojawią zbatchowane torrenty Nobuta wo Produce i 1 Litre of Tears (tak, tear jerkery rządza ;]).

A no i jeszcze pytanie - jak kdrame polecilibyscie do obejrzenia jako pierwsza? tak wlasnie zeby potem mile wspomnienia zostaly ;p

User avatar
PaV
Posts: 17
Joined: May 23rd, '05, 21:18
Location: Poland

Post by PaV » Dec 31st, '05, 18:28

kinoji wrote:A no i jeszcze pytanie - jak kdrame polecilibyscie do obejrzenia jako pierwsza? tak wlasnie zeby potem mile wspomnienia zostaly ;p
a z jakiego gatunku ?

User avatar
kinoji
Posts: 6
Joined: Dec 31st, '05, 15:59
Location: Poland
Contact:

Post by kinoji » Dec 31st, '05, 18:36

cos lekkiego, zebym nie płakał przy kazdym epie ;p

User avatar
PaV
Posts: 17
Joined: May 23rd, '05, 21:18
Location: Poland

Post by PaV » Dec 31st, '05, 19:09

kinoji wrote:cos lekkiego, zebym nie płakał przy kazdym epie ;p
hmmm. generalnie nie przepadam za koreanskimi komediami, choc Full House nie byl zly. natomiast polecalbym I'm sorry I love you, choc to komedia nie jest. bardzo popularna jest tez Damo, ale ja jakos nie moge przebrnac.

Eliza
Posts: 122
Joined: Dec 30th, '05, 13:46
Location: Poland, Gdansk<=>Krakow

Post by Eliza » Jan 1st, '06, 00:36

A ja bym chciała się dowiedzieć czegoś o clubboxach. Czytam to forum o clubboxach, ale jakoś niewiele mi ono rozjaśnia. Chyba jestem jakaś oporna… -_-‘

Zainstalowałam ten programik i udało mi się pościągać kilka rzeczy ^_^ mimo, że nie przeczytałam nawet tego angielskiego tutarialu. Jakoś udało się „na czuja”. Ale nawet nie wiem, co zrobiłam i jak…i kiedy czytam forum, to nie mogę się do tego odnieść.

A mnie interesuje, jak to właściwie działa, od czego zależą prędkości, dlaczego czasem „staje”, czy można ściągać/uplodować 2 pliki na raz.
I to wyglada za fajnie, żeby było darmowe, a jednak jest :D

Dlaczego na niektóre clubboxy mogę wejść, a na inne nie? Co zrobić , by to zmienić.
Czytałam coś o byciu członkiem itd… ale nie załapałam jeszcze, o co z tym chodzi.

Widziałam, że Yamatsumi pisała coś w temacie clubboxów, ale ostatnio nie pisała tutaj :(
Potrzebuję pomocy!

Jakie clubboxy polecacie?

Eliza
Posts: 122
Joined: Dec 30th, '05, 13:46
Location: Poland, Gdansk<=>Krakow

Post by Eliza » Jan 1st, '06, 00:38

I jeszcze inna rzecz: sporo z plików ściągniętych clubboxem ma rozszerzenie *.avi_NEO_ albo inne *.avi_COŚ_ i mój komputer zupełnie nie chce tego trawić. Zmieniam rozszerzenie, próbuję różnych programów i nic T_T

ekup
Posts: 14
Joined: Dec 17th, '05, 17:23

Post by ekup » Jan 1st, '06, 12:27

Eliza wrote:A mnie interesuje, jak to właściwie działa, od czego zależą prędkości, dlaczego czasem „staje”, czy można ściągać/uplodować 2 pliki na raz.
Predkosc siagania torrentow zalezy glownie od ilosci innych uzytkownikow w tym samym czasie. Dlatego najlepiej sciagac zaraz po postawieniu czegos na "tracker"-rze do sciagania. Ale najwazniejsze jes to, aby calkowita maxymalna predkosc "upload" ustawic na 80% predkosci "up" twojego dostepu do Intenetu. Jezeli jest wiecej niz 80% to wtedy to blokuje predkosc "download".
Ilosc plikow ktore mozna rownoczesnie sciagac zalezy rowniez od twojej calkowitej maxymalnej predkosci "upload". Z moich doswiadczen wynika, ze predkosc "upload" na plik musi byc conajmniej 11k a 20k jest chyba optymalne.
Rowniez, milo jest kiedy juz sciagniez cos do konca, potrzymac to dluzej aby inni mogli rowniez to posciagac. Tak az do 80%-100% "ratio", ale nie musi to byc na pelnej predkosci - 3k zupelnie starczy.

Eliza wrote:I jeszcze inna rzecz: sporo z plików ściągniętych clubboxem ma rozszerzenie *.avi_NEO_ albo inne *.avi_COŚ_ i mój komputer zupełnie nie chce tego trawić. Zmieniam rozszerzenie, próbuję różnych programów i nic T_T
Polecam do ogladania fimow VideoLan playera. Jezeli plik jest medialny to napewno zadziala z tym programem. Do sciagniecia tu: http://www.videolan.org/

gunjourui
Fansubber
Fansubber
Posts: 1181
Joined: Dec 28th, '04, 18:56
Location: PL

Post by gunjourui » Jan 1st, '06, 12:42

Eliza wrote:A ja bym chciała się dowiedzieć czegoś o clubboxach. Czytam to forum o clubboxach, ale jakoś niewiele mi ono rozjaśnia. Chyba jestem jakaś oporna… -_-‘

Zainstalowałam ten programik i udało mi się pościągać kilka rzeczy ^_^ mimo, że nie przeczytałam nawet tego angielskiego tutarialu. Jakoś udało się „na czuja”. Ale nawet nie wiem, co zrobiłam i jak…i kiedy czytam forum, to nie mogę się do tego odnieść.

A mnie interesuje, jak to właściwie działa, od czego zależą prędkości, dlaczego czasem „staje”, czy można ściągać/uplodować 2 pliki na raz.
I to wyglada za fajnie, żeby było darmowe, a jednak jest :D

Dlaczego na niektóre clubboxy mogę wejść, a na inne nie? Co zrobić , by to zmienić.
Czytałam coś o byciu członkiem itd… ale nie załapałam jeszcze, o co z tym chodzi.

Widziałam, że Yamatsumi pisała coś w temacie clubboxów, ale ostatnio nie pisała tutaj :(
Potrzebuję pomocy!

Jakie clubboxy polecacie?
well czasami wpadne, zeby sprawdzic co sie tu dzieje hehe ale skoro zostalam wspomniana to musze odpisac ne~ :P
co do clubboxa to nie powiem ci nic wiecej niz mozna przeczytac w oficjalnym clubboxowym topicu...tam jest wszystko co trzeba wiedziec + instrukcje.

1. jak cb dziala to tego chyba nikt dokladnie nie wie no ale mi wystarczy ze dziala a reszty to i tak bym pewnie nie zrozumiala :mrgreen:
2. predkosc zalezy od tego z jakiego sciagasz cb (zloty, srebrny, brazowy) i jak popularny jest plik --> popularne pliki sciagaja sie szybciej
3. czasem staje i nic sie z tym nie da zrobic tylko czekac
4. sciagac mozna tylko 1 plik ale mozna ustawic inne w kolejce i jak pierwszy sie skonczy nastepny zacznie sie sciagac automatycznie. co do ul to dobrze nie wiem ale chyba mozna wiecej niz 1
5. na niektore nie mozesz wejsc bo sa members only wiec warto sie zalogowac bo nie tylko masz dostep do wiekszej liczby cb (i to glownie zlotych) ale jeszcze zbierasz punkty
Eliza wrote:I jeszcze inna rzecz: sporo z plików ściągniętych clubboxem ma rozszerzenie *.avi_NEO_ albo inne *.avi_COŚ_ i mój komputer zupełnie nie chce tego trawić. Zmieniam rozszerzenie, próbuję różnych programów i nic T_T
Po co zmienialas? to tak jakby zmienic .avi.torrent na cos innego....avi_CRCDATA_ i .avi_NEO_ to rozszerzenia niekompletnych plikow wiec i tak nie mozesz z nich korzystac dopoki nie skonczysz sciagac. jak sciaganie sie skonczy to oba pliki zamienia sie w .avi czy jakis inny format.

no a jak juz tu jestem to moge cos napisac o doramach :P eh i wiecie co? polecaliscie wszystkie doramy, ktore sa na mojej liscie najgorszych jakie widzialam :mrgreen: chyba mamy inny gust hehe :lol
jesli mam polecic tearjerkera to Sad Sonata --> moja ukochana kdrama z boskim KSW i cudowna KHS :wub: hmm szkoda ze SSH nie mogl tu zagrac ale Yeon Jung Hoon byl tez ok nawet go polubilam po tym serialu :-)

Eliza
Posts: 122
Joined: Dec 30th, '05, 13:46
Location: Poland, Gdansk<=>Krakow

Post by Eliza » Jan 1st, '06, 14:00

^yamastumi, dzęki...

to ja bym teraz chciała wiedzieć, czy się różnią te złote, srebrne i brązowa clubboxy, o co chodzi ze zbieraniem punktówi i "members only"- to jest dla tych, którzy mają sówj clubbox, czy jakby "nalerzysz" do czyjegoś CB?

dzieki, że mi móisz o tych avi_COŚ_ ja zupełnie nie wiedziałam, że to są niekompletne... Wydawało mi się, że już je ściągnęłam do końca...

Wiem, że to zawracanie głowy z mojej strony, zwłaszcza, ze to już jest w temacie o CB, ale on ma ze 100 stron, i choć przeczytałam już sporo, to i tak nie wiem, jak to z nimi jest. Więc prosze o cierpliwość i wyrozumiałość -_-' pewnie jeszcze wiele ich zadam...
Ale myślę, że jest więcej osób, które mają o tym bardzo blade pojęcie i im tez się przyda.

Z góry dziękuję^_^

User avatar
kinoji
Posts: 6
Joined: Dec 31st, '05, 15:59
Location: Poland
Contact:

Post by kinoji » Jan 1st, '06, 14:13

Brązowe clubboxy mają wspolny limit transferu miesięcznego (chyba 30gb) i maja sporo innych ograniczen. No ale rzadko kiedy cos wogole jest na brazowych wiec i tak nikt praktycznie z nich nie korzysta ;]
Głowna roznica miedzy srebrnymi i złotymi to pojemność. Mozna spotkac złote boxy po 500 i wiecej gb no i to na nich wlasnie jest najwiecej plików i uzytkowników.

A co do 'members only', to jesli zalozysz swoje konto na cb to bedziesz mogla do coniektorych dostac sie automatycznie klikajac button po prawej stronie kolorowego paska na gorze (po zalogowaniu), inne wymagaja chyba potwierdzania od wlascicieli (tego pewny nie jestem, ale na niektore za nic nie moglem sie dostac). Dopiero po takiej 'rejestracji' na boxie dostajesz wglad do listy folderów i mozesz zasysac.

Eliza
Posts: 122
Joined: Dec 30th, '05, 13:46
Location: Poland, Gdansk<=>Krakow

Post by Eliza » Jan 1st, '06, 14:29

Więc własnie wpadłam na to, że te medale u góry to jest oznaczenie cluubboxa ^_^

załaożyć sowje konto i mieć swojego CB to nie jest to samo, nie?
Bo ja soć tam sobie zakaładałam i mam jakiś login i hasło, ale bardzo rzadko mnie o nie pyta...
A tam gdzie nie mogę się dotać, to to i tak nic nie pomaga...

I byłabym wdzięczna, gdyby ktoś mi podał klika CB z których można ściągać "bez problemów", nim uda mi się zakumać te members.

A może macie własne clubboxy?

gunjourui
Fansubber
Fansubber
Posts: 1181
Joined: Dec 28th, '04, 18:56
Location: PL

Post by gunjourui » Jan 1st, '06, 14:35

Eliza wrote: to ja bym teraz chciała wiedzieć, czy się różnią te złote, srebrne i brązowa clubboxy
po jakims czasie cb maja inspekcje czyli sprawdzane jest ile plikow ile razy bylo sciagniete w czasie od poprzedniej inspekcji i w zaleznosci od rezultatu cb moze zmienic swoj status...zlote to te z ktorych duzo osob sciaga duzo plikow i w nich pliki pozostaja na stale chyba ze wlasciciel je wykasuje. w srebrnych pliki pozostaja przez 10 dni a potem sa kasowane przez system chyba ze zostana sciagniete co najmniej 10 razy (albo cos kolo tego) a na brazowe to nie zwracam uwagi hehe (<-- to te co z nich zbyt malo osob sciagalo)
Eliza wrote:o co chodzi ze zbieraniem punktówi i "members only"- to jest dla tych, którzy mają sówj clubbox, czy jakby "nalerzysz" do czyjegoś CB?
rejestracja jest prosta i zakladasz jedynie konto nie cb no ale jesli chcesz cb to tez mozna oczywiscie. jak masz swoje konto to zanim zaczniesz sciagac logujesz sie i masz naliczane punkty: 10 punktow za kazda godzine dzialania programu jak uzbierasz odpowiednia ilosc (1000, 2000, 3000, 5000, 10000, 20000) to mozesz je zamienic na kupon szybkiego sciagania co jest bardzo przydatne. ja nie mam super polaczenia wiec mi szybkosc wzrasta tylko do x4 ale inni dochodza do 500kb/s

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest