Romanian D-Addicts

speak whatever language you like here.
Post Reply
Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Nov 14th, '07, 17:04

Oi Oi girls calm down!

Andreea tie iti place KAT-TUN, Geta tie GACKT si ARASHI. Mie imi place NEWS hahah :wub:
Mie Arashi nu imi plac atat de mult, crede-ma ca am vazut destul de multe clipuri cu ei incat sa-mi formez o parere. Nu stiu de ce dar nu au acel ceva care sa ma castige pe mine de partea lor. Sunt simpatici, amuzant etc. dar nu sunt fana ^^
Iar despre j-rock ce sa spun...GACKT e superb! Are voce, compune muzica si versuri, este a smart guy etc. In materie de actorie nu e atat de bine pregatit insa. Dar nu il vad chiar asa un zeu al muzicii rock japoneze ~sau un zeu in general. Mai exista un HYDE, un L'Arc~en~Ciel (ca tot vb de hyde), MUCC. Recent l-am descoperit si pe tzacanitul de Miyavi-sama :P

No offence dar mi se pare stupid sa va certati pe tema asta aka GACKT vs. JE Boys! Geta, nu-l poti compara pe Gackt, care s-a nascut cu acest talent, cu cei din KAT-TUN care au muncit din greu sa-si insuseasca aceste 'skills'. Si nu numai KAT-TUN cat si ceilalti boys. Exceptia e Tegoshi Yuya, care, avand o voce superba a fost imediat afiliat la o trupa, fara a avea perioada de juniorat ~ si norocul a fost pt NEWS :wub:

Brb tre' sa ma mut la celalalt calculator :lol Revin

Back! (ce amuzant e XD )
Dupa cum spuneam STOP THE FIGHT ca va certati degeaba :lol
Aaaa si forumul este un loc unde gusturile se discuta numai ca intr-o maniera mai calma :D Si unii trebuie sa invete sa respecte gusturile celorlalti nee~

BTW geta esti cumva ironica dspre Dragon Zakura? Nu te supara dar mie asa mi se pare prin introducerea parantezei :O

Back to dorama :wub:
Yamada Tarou nu l-am vazut inca, dar este in my watchlist. Hana Kimi nu cred ca are rost sa-l mai comentez, everybody here knows how crazy i am over it :mrgreen: Inca sper la un special!

Momentan eu ma uit la Galileo (am mai vb de el intr-un post anterior asa ca nu ma repet) si la Gachi Baka! Recunosc acesta din urma l-am dld pt ca il are pe Teeego-chan, oki si pe Massu :D insa este un serial dragut, numa' bun de urmarit seara inainte de culcare :-) Povestea profului care isi apara elevii cu atata ardoare e istorie deja insa serialul asta reuseste sa ma tina conectata prin maniera prezentarii personajelor, a relatiilor intre ele, a clasei din NWP (ok ok uitati ca am spus asta XD) si, mai ales, a profului care este absolut amuzant. Si-o salva el elevii dar nu face o drama din asta, e chiar haios dude-ul, fost boxeur la viata lui (mai mai ca imi aminteste de great teacher Onizuka) :D

Ah da recomand si eu Tatta Hitotsu no Koi daca aveti chef de o poveste romantica :wub: Nu am intalnit inca persoana careia sa nu-i fi placut.
Last edited by Alecsa-chan on Nov 14th, '07, 18:27, edited 2 times in total.

lee`s little alien
Posts: 780
Joined: Jan 9th, '07, 09:16
Location: on the BLUE planet :P

Post by lee`s little alien » Nov 14th, '07, 17:15

agrees!(^_^) BANZAI alecsa-chan!

bine ca noi nu ne certam :lol discutam in contradictoriu :lol si mie-mi pac news si arashi :lol love so sweet , wish, blue,la familia lui jun( :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: ), melodia din pikanchi double sunt super nice...si mai sunt si altele*thinks* nagareboshi no namida iar e bestiala! :scratch: si mai sunt sigur nu-mi vin in minte acum :-) de la news imi place tot ce mi-ai dat u!iar kat-tun au si ei super piese!

despre gackt avand in vedere ca nu-mi place rockul cred ca nu pot sa imi dau cu parerea :P

nya nya :-)

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Nov 14th, '07, 17:44

getakyo89 wrote:Iar despre ojisan, Alecsa, am inteles k a avut cateva procese cu niste fosti idoli de la ei de la agentie care l-ar fi acuzat k abuza sexual de el... ma rog sa nu fie adevarat, dar nu e vorba doar de un idol e vorba de mai multi, si e cam greu sa fi mintit totzi, si faza k accepta doar baietzi e cam dubioasa.
Am auzit si rasauzit treaba asta incat nu mai cred deloc :lol La inceput am fost socata, apoi am realizat ca Johnny nu e chiar atat de 'rau' , baietii il respecta si vb tare frumos de el.
Eu cred ca daca ar fi adevarata faza nu s-ar mai inghesui zecile de mii, sutele poate?! de parinti sa-si 'trimeata' copiii la Ojii-san XD
Iar daca totusi e adevarat .... la ce sa-mi fac eu zile negre ca Johnny ar abuza de ei :lol Poate le place (cough cough) GLUUMEEEESC sper ca stiti de gluma! Nu, serios acum....ar mai fi atat de normali daca ar abuza sexual cineva de ei? i don't think so....

ONE thing that i don't agree with....chestia cu prietenele, ca nu au voie sa se afiseze cu ele in public, nici macar sa recunoasca ca au, saracii boysi :w00t:

PS: Cine e no1, cine e no1! NEWS is :mrgreen: XD Cand doi se cearta, al3lea castiga! :lol

getakyo89
Posts: 13
Joined: May 9th, '07, 11:03

Post by getakyo89 » Nov 15th, '07, 13:19

Am si eu o intrebare, de unde pot sa downloadez pikanchi double? nu am gasit nici filmul cu Jun unde e el detectiv, si chiar vreau sa le vad
Despre Dragon Zakura,n-a fost intentia mea sa fie ironica si nici macar nu mi-am dat seama k pun paranteze, Sorry :D , chiar mi-a placut
Eu sunt de acord cu cerinta aia. Gandestete ce s-ar intampla dak ar afla fanele cine e prietena lor... s-ar lasa cu sange, poate chiar mai rau, asa k e normal sa le protejeze (aduti aminte ce s-a intamplat si cu Gackt si nevasta- unul din motivele despartirii e k era abuzata de fane cine stie cat o torturau)
Iar Yamada Tarou e super tare, doar k totusi cred k mai bine era Jun in locul lui Nino. Oricum merita vad si e o comedie hazlie(mai ales k am citit si manga- adevarul e k mai mult decat drame eu sunt manga addict sau mai bine spus manga otaku)
Dintre toate dramele preferatul meu va ramane mereu Kimi wa petto. Cine de aici mai vrea un Momo sa ridice mana sus :cheers: , mai dulce de atat nu cred k se putea k alt actor sa-l joace pe Momo :wub:

lee`s little alien
Posts: 780
Joined: Jan 9th, '07, 09:16
Location: on the BLUE planet :P

Post by lee`s little alien » Nov 15th, '07, 13:27

Am si eu o intrebare, de unde pot sa downloadez pikanchi double? nu am gasit nici filmul cu Jun unde e el detectiv, si chiar vreau sa le vad
http://arashianfiles.orgfree.com/ aici gasesti absolut tot ce vrei legat de arashi!numai ca majoritatea sunt uploadate cu megaupload :cry:

http://arashianfiles.orgfree.com/mov.htm <<<<<link direct catre pagina cu filme! :mrgreen:

cat despre kindaichi shonen no jikenbo cu jun.......nu mai stiu de unde l-am luat :lol parca de la jem fansubs*thinks* oricum il gasesti si pe adresa de mai sus :-) si e dorama nu e film :scratch:


ps: a aparut KIIROI NAMIDA subat!pe site-ul ala!yeeeeeeeeeeeeeey!sper sa fie mijto! :wub:

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Nov 15th, '07, 20:44

getakyo89 wrote:Eu sunt de acord cu cerinta aia. Gandestete ce s-ar intampla dak ar afla fanele cine e prietena lor... s-ar lasa cu sange, poate chiar mai rau, asa k e normal sa le protejeze (aduti aminte ce s-a intamplat si cu Gackt si nevasta- unul din motivele despartirii e k era abuzata de fane cine stie cat o torturau)
Aici eu as da toata vina pe presa. Astia sunt capul rautatilor ca fac publice poze cu ei si diverse tipe presupuse a fi prietenele lor (vb aici de situatia JE boysilor) :roll

Dorama mea preferata e HYD 1 :wub: :wub: :wub: Mao&Jun sunt cei care m-au facut sa iubesc lumea doramelor, vai ce le-as multumi in persoana, as sari pe ei XD
Apoi ar fi Nobuta wo Produce si Tatta Hitotsu... :wub:
Un ももimi surade :mrgreen: Sa ma astepte Jun in fiecare zi acasa, cu labuta intinsa si XD Zic Jun pentru ca pe Yamapi nu mi-l pot imagina un puppy :P

Imi cer scuze atunci ca am interpretat gresit paranteza. Sunt curioasa....ce crezi ca va continua sa faca Sakuragi (avocatu'/profu'). I mean sfarsitul lasa loc de ceva imaginatie :D

Inca o intrebare? Yamada Tarou monogatari e mai hazlie decat Hana Kimi? Cum am mentionat, nu am vazut inca Yamada Tarou dar Hana Kimi este cea mai amuzanta dorama pe care am urmarit-o pana acum. Imi place ca unele scene parca sunt desprinse dintr-un anime sau o manga (ca si in Nodame Cantabile de altfel)

alcazara
Posts: 9
Joined: Aug 30th, '07, 12:02

Post by alcazara » Nov 15th, '07, 22:57

kimi wa petto e superb poate e rolul meu preferit pentru jun :wub: ,cum am iteles nu sunt unica care a descoperit doramele privint HYD1(si exact imi aduc aminte si ep. :D - am privit di curiositate o parte pe utube thnx to some subscriptions :-) )
eu am gasit pikanchi &pikanchi double pe veoh sau crunchyroll(ps:tre sa ai un account ca sa poti descarca filmele)sau pentru alte dorame kdrama ecc ca sa nu le descarc utilizez mysoju.com(fac un pic de publicitate pentru ca urasc megaupload :x )
Yamada taro monogatari e destul de interesant mai ales primele episoade(eu am reusit sa privesc doar primele 5 pina acum)dar totul depinde de persoana si de gusturi.
De obicei as sfatui un kdrama pentru ca imi plac mai mult ca full house,coffee prince,9end 2 outs ecc(lista mea e destul de lunga :unsure: pentru ca toate mi-au placut tare)
Iar cum desapre muzica sa fiu sincera nici mie nu-mi plac kat-tun(nu reusesc sa-i accept nici ca cintareti solo nici ca band,si nu am ideeie de ce) Gakt e un fenomen :D ,1st jmovie i've ever watched was Moon Child de consecinta va las sa trageti conclusiile singure :mrgreen:

getakyo89
Posts: 13
Joined: May 9th, '07, 11:03

Post by getakyo89 » Nov 16th, '07, 18:53

Kry sunt ffff curioasa, cum ti s-a parut k a jucat Gackt in Moonchild. Sincer nu ma asteptam sa fie cine stie ce, pt k si asa poate sa canta la aproape instrumentele perfect, de voce nici nu mai spun si toate melodiile compuse de el sunt incredibile, si nu ma asteptam sa-l vad k joaca bine. Prima parte mi s-a parut k a jucat okay, dar nu m-a impresionat cu nimic (asa cum m-a impresionat Jun, nush dak imi aleg favoritzii dupa tehnica cu care joaca, pt mine ei trebuie sa fie capabili sa ma faca sa simt k el chiar e persj ala si nu joaca), . Si cred k aku stiu si de ce nu m-a impresionat, pt persj lui se cam aseamana cu latura kawai si jucausa a lui Gackt ,fiind obisnuita sa-al vad asa n-am putut sa-mi fac o impresie despre felul cum joaca. Dar la sf, cand devine si el vampir am ramas pur si simplu cu gura cascata, puteam sa jur k a devenit vampir pe bune nush dar emana o charisma atat de puternica si chiar nu ma asteptam. Asa k pot sa spun k, dupa parerea mea, poate oricand sa devina actor de prima mana, mai ales dak joaca rolul unui vampir e perfect.U ce zici?k n-am stiut ce concluzii sa trag
Alecsa Hanazakari e criminala , mai ales liderul caminului 3 Oscar e criminal , mie mi se pare penibil rau dar razi de mori cu el. Si Yamada Tarou are niste faze... doar k am vazut decat un ep pt k aku ma uit la hanakimi si dupa aceea il termin si pe Yamada.
Kry scuze, n-am nimic cu Kdrama dar n-as putea sa ma uit la o drama coreana oricat de interesanta ar fi, nush da nu suport cum suna, nici chineza nici coreana(k asa ar fi de vazut My girl si Goong dar mai bine ma uit decat la manga lor)
Kiiroi namida?Chiar, cum te cheama lee's little alien, pt k e aiurea sa-ti spun mereu asa?

lee`s little alien
Posts: 780
Joined: Jan 9th, '07, 09:16
Location: on the BLUE planet :P

Post by lee`s little alien » Nov 16th, '07, 21:13

Kiiroi namida?Chiar, cum te cheama lee's little alien, pt k e aiurea sa-ti spun mereu asa?
kiiroi namida este un film cu toti arashi si a aparut in cinema in primavara anului asta :scratch: si poti sa imi spui mai scurt alien(^_^)Y

grahfcard
Posts: 52
Joined: Jul 13th, '07, 20:13
Location: En un lugar de la Mancha // LOVELAND

Post by grahfcard » Nov 18th, '07, 17:59

[]
Last edited by grahfcard on Aug 21st, '17, 16:47, edited 1 time in total.

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Nov 19th, '07, 08:37

^^ Sad Vacation nu cred sa fi aparut inca pe dvd.
Laundry l-am bagat si eu acum la dld daca spui ca e cu Koyuki + Kubozuka Yosuke e actorul meu preferat. Sankiu :cheers:

grahfcard
Posts: 52
Joined: Jul 13th, '07, 20:13
Location: En un lugar de la Mancha // LOVELAND

Post by grahfcard » Nov 19th, '07, 12:46

[]
Last edited by grahfcard on Aug 21st, '17, 16:48, edited 1 time in total.

maria_hpm
Posts: 41
Joined: May 18th, '07, 15:28
Location: manchester

Post by maria_hpm » Nov 21st, '07, 20:26

Salutare oameni buni!
Ce mai faceti?Nu stiu cat de frig e in Romania,dar aici imi cam dardaie dintii si ploua.
La ce va mai uitati?
Am inceput Mop Girl,e funny,dar trebuie sa astept subs,la fel si pt Abaranbo Mama.Am inceput si Yukan Club,dar e putin boring.
Am cam terminat si dramele koreen din acest sezon asa ca daca aveti ceva recomendari va multumesc de pe acuma,e valabil si pt filme.
Cine mai e fan kdramas?
Va pup!

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Nov 23rd, '07, 11:20

alcazara wrote:De obicei as sfatui un kdrama pentru ca imi plac mai mult ca full house,coffee prince,9end 2 outs ecc(lista mea e destul de lunga :unsure: pentru ca toate mi-au placut .
Maria_hpm si alcazara: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: Wow , ma bucur ca se inmulteste si tabara celor ce iubesc serialele coreene, eu am descoperit doramele prin prisma serialor japoneze, dar acum ma incanta si cele coreene. Iar limba coreana e foarte foarte muzicala, imi incanta urechile mai mult ca japoneza( sa nu ma bateti!! :w00t: ) Mie imi plac atat de mult doramele incat m-am apucat de subtitrari- dar in afara de MUSASHi nicio dorama japoneza nu mi-a trezit dorinta de a osubtitra, in schimb cele coreene, da. Recent am terminat subul la Time of Dog and Wolf si cred ca ma apuc curand de subtitrat A Love ti Kill . Poate va urma Goong, pe care il urmaresc acum....si daca nu exista inca, poate fac sub si la Kimi wa petto care e incantator...[/quote]

alcazara
Posts: 9
Joined: Aug 30th, '07, 12:02

Post by alcazara » Nov 23rd, '07, 20:19

eu am descoperit doramele prin prisma serialor japoneze, dar acum ma incanta si cele coreene. Iar limba coreana e foarte foarte muzicala, imi incanta urechile mai mult ca japoneza( sa nu ma bateti!! :w00t: ) incantator...
:thumright: eu am avut aceiasi experienta;chiar daca impactul cu kdrama a fost un pic straniu-nu ma incinta coreana de la inceput dar imi parea hazlie ca limba mai ales cum reusesc sa evidentieze sentimentele lor cu emfaza :lol mai ales actorii,cu timpul a ajuns sa-mi placa si sa inteleg careva cuvint ,chiar daca sint mai curioasa si mai interesata sa studiez japoneza,coreana imi suna foarte melodica mai ales in cintece,si sa fim sinceri actorii si cintaretii lor in general sint intr-adevar bravi,le idolband le poti asculta fara playback si ramii oricum impresionat/a ceia ce nu pot spune de idol band-urile japoneze.
maman_12003 sub-urile care le fai sint in romana,am inteles bine?ar fi fantastic pentru ca am incercat sa o impunt pe maica-mea sa priveasca fullhouse :i-a placut dar problema e ca trebuia sa stau sa-i traduc cuvint dupa cuvint si deci un episod de 1h devenea aproape 2h :D pentru ca un lucru e sa-l urmaresti pentru tine altul sa traduci pentru cineva in acelasi moment,
1)dar cu goong nu ai probleme vazind ca" is copyrighted" si nu mai e asa de usor de gasit online?
2)acum ca ai tras in joc A love to Kill-e valid ca drama?pentru ca am citit diverse opinii si toate contrarii.
Dintre Jdrama am urmarit destule dar unicile care mi-au ramas oricum in minte sint majo no jouken ,kimi wa petto si kisarazu cat's eye XD

rapid881
Posts: 20
Joined: Jun 13th, '07, 14:21
Location: romania

Post by rapid881 » Nov 24th, '07, 06:51

maman_12003 wrote:
eu am descoperit doramele prin prisma serialor japoneze, dar acum ma incanta si cele coreene. Iar limba coreana e foarte foarte muzicala, imi incanta urechile mai mult ca japoneza( sa nu ma bateti!! :w00t: )
spre deosebire de voi eu am descoperit asian entertainment prin intermediul coreei si mai ales filmelor, dar si serialelor dintre care mi-au placut in special Full house(bineinteles) si What happened in Bali. acum am inceput si eu goong si m-am bucurat mult sa aud romana in serial :lol :lol . cat despre limba coreeana prin comparatie cu japoneza mi se pare intr-un fel asa mai la intamplare(desi nu e deloc asa); oricum dak se pricep la ceva coreenii sunt expresiile fetei atunci knd se infurie - mor de ras.

revenind la jdrama, pt fanii kobuzuka, printre kre ma numar si eu, tocmai am terminat de vazut strawberry on the shortcake. desi povestea, interesanta de altfel, treneaza adesea, kobuzuka si fukada kyoko joaca super.

maria_hpm
Posts: 41
Joined: May 18th, '07, 15:28
Location: manchester

Post by maria_hpm » Nov 24th, '07, 23:19

Wow guys!
Ma bucur ca nu sunt singura careia ii plac dramele coreene.Pot sa va spun ca nu numai actorii coreeni fac fetze alea simpatice in filme dar si in realitate se intampla asa in cupluri.Am priteteni si tipa intodeauna ridica mana si il intreaba Vrei sa mori?,daca o scoate din sarite si sunt niste oameni tare nostimi si loiali si baietii sunt asa de simpatici.
Imi place muzica coreeana,ascult DBSK in prostie(desi sunt mai mici decat mine),dar au niste voici superbe.
Daca vreti sa va uitati la ceva showuri coreene si aveti chef de un ras bun va recomand X-Man si Loveletter,le gasiti pe youtube si au english subs,pana si mama mea s-a uitat si desi nu a inteles mare lucru tot a ras numai uitatnde-se la chestiile pe care le fac.
M-am uitat si eu la Full House si dupa o vreme mi s-a parut cam plictisitor filmul.
Va recomand Thank You!!!
Momentan am terminat cam toate dramele coreene asa ca reiau My girl cu Lee Jun Ki.
Stiti unde a-si gasi My name is Kim Sam Soon cu Hyun Bin,pt ca e copyrighted.
Sa aveti un week-end placut.

alcazara
Posts: 9
Joined: Aug 30th, '07, 12:02

Post by alcazara » Nov 24th, '07, 23:37

maria_hpm wrote: Imi place muzica coreeana,ascult DBSK in prostie(desi sunt mai mici decat mine),dar au niste voici superbe.
Daca vreti sa va uitati la ceva showuri coreene si aveti chef de un ras bun va recomand X-Man si Loveletter,le gasiti pe youtube si au english subs,pana si mama mea s-a uitat si desi nu a inteles mare lucru tot a ras numai uitatnde-se la chestiile pe care le fac.
M-am uitat si eu la Full House si dupa o vreme mi s-a parut cam plictisitor filmul.
Va recomand Thank You!!!
Momentan am terminat cam toate dramele coreene asa ca reiau My girl cu Lee Jun Ki.
Stiti unde a-si gasi My name is Kim Sam Soon cu Hyun Bin,pt ca e copyrighted.
Sa aveti un week-end placut.
concord si eu DBSK au niste voci foarte frumoase,si eu tot urmaresc din cind in cind X-man pacat ca l-au modificat un pic,prefeream vechia editie.Apropo de Kim Sam Soon poate il poti gasi pe veoh,incearca;100% cineva il are salvat pe situl ala poate cu numele un pic modificat... ptr ca imi aduc aminte ca l-am gasit cu titlul:My name is kim,sau ceva din genul asta

rapid881
Posts: 20
Joined: Jun 13th, '07, 14:21
Location: romania

Post by rapid881 » Nov 25th, '07, 10:17

dak nu-l gasesti pe veoh vezi pe livejournal, jdrama community k acolo il ai sigur...ce-i drept e k e uploadat pe megaupload ceea ce e enervant dar in lipsa de altceva...

grahfcard
Posts: 52
Joined: Jul 13th, '07, 20:13
Location: En un lugar de la Mancha // LOVELAND

Post by grahfcard » Nov 25th, '07, 15:34

[]
Last edited by grahfcard on Aug 21st, '17, 16:44, edited 1 time in total.

maria_hpm
Posts: 41
Joined: May 18th, '07, 15:28
Location: manchester

Post by maria_hpm » Nov 26th, '07, 12:56

Hi there!
Din pacate nu am gasit My name is Kim Sam Soon asa ca l-am comandat.O sa il pun pe net dar sub un nume diferit.
Ma bucur Alcazara ca si tie iti plac,numai cand il aud pe Junsu in Love in the ice si mi se face pielea ca de gaina.Sper sa aiba un concert in Europa in viitor sau macar sa ii vad anul viitor cand merg in Korea.
Am o prietena in Korea si a mers la un concert cu ei,si mi-a trimis niste clipuri numai ca sa imi faca in ciuda.:(
Sa aveti o saptamana buna

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Nov 30th, '07, 12:36

Am descarcat si eu DBSK, fiind curioasa de ce va place atat de mult, si am avut o surpriza placuta - si mie imi place. Ce alte sugestii aveti?
Cat despre Kim Sam Soon, si eu ma chinui sa il obtin, dar din pacate nu am reusit din cauza ca a fost retras de pe multe site-uri din cauza problemelor cu dreptul de autor.

maria_hpm
Posts: 41
Joined: May 18th, '07, 15:28
Location: manchester

Post by maria_hpm » Nov 30th, '07, 12:47

HI
Primesc eu DVD-UL cu My name is Kim Sam Soon,dar nu stiu unde sa il postez ca sa nu fie probleme.
Daca te referi la muzica koreeana iti mai pot recomanda Fly to the Sky(brian joo e cel mai simpatic si funny koreean guy pe care l-am vazut,bineinteles asta dupa Xiah Junsu).
Dintre canterete:Boa,Ivy,Maybee.
Dar in general ascult DBSK pt ca au talent ,chiar pot sa cante si sa danseze.


Have a nice weekend.

alcazara
Posts: 9
Joined: Aug 30th, '07, 12:02

Post by alcazara » Dec 2nd, '07, 13:17

maman_12003 wrote:Am descarcat si eu DBSK, fiind curioasa de ce va place atat de mult, si am avut o surpriza placuta - si mie imi place. Ce alte sugestii aveti?

Eu iti propun Jung Ji Hoon cunoscut ca Bi(sau Rain) si poi ultimul timp ascult Clazziquai-imi place cum suna musica lor,ritmul ecc ptr ca nu au un gen bine definit dar un mix de jazz,pop classica ecc
O duminica placuta tuturor :D

Anaehl
Posts: 12
Joined: Dec 5th, '07, 11:57

Post by Anaehl » Dec 5th, '07, 20:12

heheee...nu credeam sa fie topic romanesc pe d-addicts...oricum, ma bucur ca am dat peste el, si profit de asta ca sa salut pe toata lumea de pe aici !

salut !

apropo! stie cineva de unde pot sa dwld de la epidodul 19 incolo (doar pana la 19 am gasit torrent) la dorama coreeana rebirth sau ressurection (bu-hwal parca). multumesc anticipat! :D

maria_hpm
Posts: 41
Joined: May 18th, '07, 15:28
Location: manchester

Post by maria_hpm » Dec 5th, '07, 20:57

Salut Anaehl
Incearca veoh.com sau crounchyroll
cred ca il au si pe www.mysoju.com
http://www.avistaz.com/torrents/korean-movies aici au torenti
succes!

Anaehl
Posts: 12
Joined: Dec 5th, '07, 11:57

Post by Anaehl » Dec 9th, '07, 20:55

merci mult de tot! sper sa-i dau de capat :D

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Dec 10th, '07, 07:23

Welcome, Anaehl!
Da, pe Veoh gasesti sigur Rebirth. Si eu de acolo am descarcat-o. :-)

maria_hpm
Posts: 41
Joined: May 18th, '07, 15:28
Location: manchester

Post by maria_hpm » Dec 10th, '07, 11:46

Salutare
Cum merg pregatirile pt Sarbatori?
Aici oamenii cheltuie in prostie iar Oxford Street a fost asa de aglomerata ieri ca nici nu aveau unde sa arunci un ac.S-a deschis aici un magazin japonez de imbracaminte si au niste haine super si nu sunt asa de scumpe.
Se numeste Uniqlo.
Am mai dat de o formatie koreana se numeste I The Tri Tops si sunt gen SG Wannabe dar au niste voici superbe si am cumparat albumul deja.
Primul lor mv se numeste Green Frog si au devenit cunoscuti prin faptul ca unul dintre baieti seamana cu Jaejoong din DBSK.(nu prea,dar media asta ca sa castige un ban).
Anyway,vi recomand si daca vreti mp3 cu orice cantaret/.cantareata in japoneza,chineza sau coreeana sa imi spuneti.
Momentan ma uit la kdrama In-Soon is Pretty,jdrama Mop Girl si tdrama Bull Fighting!
Have a nice week.

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Dec 11th, '07, 08:05

maria_hpm wrote:Salutare
Cum merg pregatirile pt Sarbatori?
Aici oamenii cheltuie in prostie iar Oxford Street a fost asa de aglomerata ieri ca nici nu aveau unde sa arunci un ac.S-a deschis aici un magazin japonez de imbracaminte si au niste haine super si nu sunt asa de scumpe.
Se numeste Uniqlo.
Am mai dat de o formatie koreana se numeste I The Tri Tops si sunt gen SG Wannabe dar au niste voici superbe si am cumparat albumul deja.
Primul lor mv se numeste Green Frog si au devenit cunoscuti prin faptul ca unul dintre baieti seamana cu Jaejoong din DBSK.(nu prea,dar media asta ca sa castige un ban).
Anyway,vi recomand si daca vreti mp3 cu orice cantaret/.cantareata in japoneza,chineza sau coreeana sa imi spuneti.
Momentan ma uit la kdrama In-Soon is Pretty,jdrama Mop Girl si tdrama Bull Fighting!
Have a nice week.
Si la noi a inceput aglomeratia de Sarbatori, desi oraselul meu e mic si somnoros de obicei...
In ce priveste muzica, merg pe mana ta si a celorlalti de pe acest forum, deoarece eu abia acum descopar muzica usoara a Asiei, dar sa imi spui unde o pui, ca sa o pot descarca. Mersi !

maria_hpm
Posts: 41
Joined: May 18th, '07, 15:28
Location: manchester

Post by maria_hpm » Dec 11th, '07, 21:46

Hi Maman_12003.
De obicei i-a muzica de pe www.z-degrees.net
E free,trebuie sa iti faci cont si gasesti tot ce vrei
Sau este un program Limewire,si cam gasesti tot ce vrei.

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Dec 13th, '07, 08:39

maria_hpm wrote:Hi Maman_12003.
De obicei i-a muzica de pe www.z-degrees.net
E free,trebuie sa iti faci cont si gasesti tot ce vrei
Sau este un program Limewire,si cam gasesti tot ce vrei.
Mersi de link, m-am inscris, si intr-adevar am avut surpriza unei varietati nuzicale extraordinare... Am ce recupera! :O :-)

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Dec 14th, '07, 21:34

Hmmm, ati vazut? S-a actualizat lista de subtitrari, dar se pare ca cineva a bagat iar pe cele in lb romana printre cele englezesti. Avuseseram deja si noi o rubrica separata... ce pas inapoi... :x

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Dec 14th, '07, 21:47

Poate ai rezolva ceva daca ai trimite un msj privat unuia dintre moderatorii d-addicts? :unsure: Poate nu au auzit de 'romania' niciodata si nu stiu ce sa faca cu acele romanian subs :| Sper totusi ca nu aceasta este explicatia !

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Dec 16th, '07, 05:27

Am trimis data trecuta, in care am explicat ca romana nu e deloc inrudita cu engleza, si atunci i-au facut sectiune separata, Acum nu se mai poate spune ca nu stiu...

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Dec 23rd, '07, 15:59

Am intrat sa va urez Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi ! :wub:

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Jan 7th, '08, 20:39

konichiwa mina....a trecut mult timp:D :lol

ash vrea sa-mi zica cineva daca sunt ceva dorame noi shi daca mi-ar putea recomanda ceva...mi-ar fi de mare ajutor....thanks :-)

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Jan 7th, '08, 20:44

Wow people you are alive! XD

Salut. Hmmm sezonul asta am urmarit doar Galileo pe care-l recomand, chiar merita vazut.
Am incercat sa ma uit si la Yukan Club dar dupa primele 2 episoade am renuntat. Am inteles insa ca de la ep 6 in colo it gets better :-)
Si cam atat am avzut eu sezonul asta. Altceva nu-ti pot spune decat sa astepti calma pana cand apar doramele lui Toma, Shun si Kame. In ordinea asta cred :P

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Jan 7th, '08, 20:45

ok ms mult... :wub:

aaa shi ink o chestie am auzit am auzit ca anul acesta iese movie-ul kurosagi :D ...nu shti cand? :P

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Jan 8th, '08, 11:42

Salutari tuturor si LA MULTI ANI !
Intre timp am vizionat serialul coreean THE LEGEND ( The Great King and Four Gods) si il recomnad calduros celor ce iubesc genul istoric fantasy - mie mi-a placut ff mult, ma gandesc sa ii fac subtitrarea...

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Jan 8th, '08, 11:46

purplefantasy wrote:aaa shi ink o chestie am auzit am auzit ca anul acesta iese movie-ul kurosagi :D ...nu shti cand? :P
In Japonia - pe 8 martie, pe dvd - nu a fost inca anuntat o data. Oricum avem de asteptat foarte mult pana o sa-l putem vedea si noi, cei din afara Japoniei.

maman: LA MULTI ANI si tie !! Si celorlalti din thread.
Eu tot nu am gustat din filmele coreene si nici nu ma gandesc s-o face. Japanese industry si asa imi da destule batai de cap si imi ia o groaza de timp ce l-as putea aloca facultatii XD

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Jan 9th, '08, 20:17

Pentru cei din Bucuresti, daca mai verificati topicul acesta:

In saptamana 25 ian - 31 ian 2008 la Cinemateca Romana din Bucuresti are loc Festivalul de Film Japonez.

Programul este afisat pe site-ul oficial al ambasadei Japoniei in Romania
http://www.ro.emb-japan.go.jp/stire_cultura_eigasai.htm

Sunt filme bune, cu actori precum Odagiri Joe, KUBOZUKA YOSUKE, Shibasaki Kou, Hiroki Narimiya, Karina, Masami Nagasawa si altii.

Daca aveti cum ajunge in Buc, merita. Daca nu, ati putea viziona filmul GO :D

ReBeLa
Posts: 14
Joined: Aug 19th, '06, 20:34
Location: Romania
Contact:

Post by ReBeLa » Jan 11th, '08, 17:44

Hi! La Multi Ani!
mai multi romani...
Nu stiam de topicul acesta, adevarul e ca nu prea m am plimbat pe forum :P
Alecsa-chan wrote: maman: LA MULTI ANI si tie !! Si celorlalti din thread.
Eu tot nu am gustat din filmele coreene si nici nu ma gandesc s-o face. Japanese industry si asa imi da destule batai de cap si imi ia o groaza de timp ce l-as putea aloca facultatii XD
=)) Alecsa-chan eu sunt chiar opusul caci vizionez filme/seriale coreene si ma intreb daca sa trec si la cele japoneze ;)) :roll

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Jan 11th, '08, 18:25

Bine ai venit printre noi, cei insetati de asian industry :D

Nu stiu ce sa-ti raspund la "daca sa te apuci de jdrama". Ti-as spune sa te uiti dar ma gandesc ca dau un sfat pe care eu nu il urmez (sa vizionez filmele coreene).

grahfcard
Posts: 52
Joined: Jul 13th, '07, 20:13
Location: En un lugar de la Mancha // LOVELAND

Post by grahfcard » Jan 12th, '08, 08:10

[]
Last edited by grahfcard on Aug 21st, '17, 16:43, edited 1 time in total.

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Jan 15th, '08, 11:35

Sunt curioasa ce pareri au avut cele 2-3 persoane pe care ai reusit sa le faci sa se uite la LONG LOVE LETTER :wub: Ti-au mai cerut si alte jdramas?

Eu la facultate acum nu prea am succes in a-i face pe ceilalti sa-si doreasca sa vada vreun serial japonez. :/ In liceu reusisem.

Si eu as fi vrut sa ajung la GO si la Breathe in, Breathe Out cu Hiroki Narimiya si Masami Nagasawa (pe ceilalti actori nu cred ca ii cunosc sau, cel putin, numele lor nu-mi rasar in minte acum) DAR exact in perioada aceea sunt in sesiune, cu examene in respectivele zile.

Pe d-addicts s-a discutat despre un online streaming cu Japanese tv channels. Eu l-am incercat si merge!
Verificati aici http://www.d-addicts.com/forum/viewtopic_56753.htm

Abia astept sa vad Binbo Danshi LIVE in o ora jumate
:mrgreen:

grahfcard
Posts: 52
Joined: Jul 13th, '07, 20:13
Location: En un lugar de la Mancha // LOVELAND

Post by grahfcard » Jan 29th, '08, 18:43

[]
Last edited by grahfcard on Aug 21st, '17, 16:42, edited 1 time in total.

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Jan 29th, '08, 18:53

Am fost si eu la GO dar nu ieri, ci duminica la 7 seara. Mi-a placut de 10 ori mai mult decat atunci cand l-am vazut prima data. Probabil datorita ambiantei, a ecranului de dimensiuni cat de cat cinematografice, a dublei subtitrare XD ( ok that's a minus :/ )...toate acestea nu se pot compara cu monitorul meu de 17 inch :lol

O singura treaba care nu mi-a placut a fost audienta in cateva momente. Majoritatea radeau la unele faze ce mie cel putin nu mi se pareau ca sunt de ras, ci mai degraba de plans. Sau era oare pentru cs stiam ce urmeaza hmmm...can't tell.

Eu sper din tot sufletul ca voi reusi joi sa ajung la Breathe In, Breathe Out cu Hiroki Narimiya, Karina si Masami Nagasami; acestea sunt doar numele pe care le recunosc eu din cast.

Oh well Jya.

edit: Iarta-mi ignoranta dar ce este PS?

grahfcard
Posts: 52
Joined: Jul 13th, '07, 20:13
Location: En un lugar de la Mancha // LOVELAND

Post by grahfcard » Jan 30th, '08, 11:39

[]
Last edited by grahfcard on Aug 21st, '17, 16:44, edited 1 time in total.

maiuuri
Posts: 3
Joined: Jan 30th, '08, 21:31

Post by maiuuri » Jan 30th, '08, 23:16

Buna, sunt Andreea din Bucuresti :) dar acum stau in londra si invat. romana mea nu e prea buna (am stat in anglia pentru vreo 7 ani si am facut scoala aici dar neam mutat inapoi romania de vreo doi ani si acum sunt doar eu in londra) dar o sa incerc sa scriu si in romana.

ma gandeam daca vrea cineva sa ma ajute la translat un serial din engleza in romana (Nodama Cantabile) folosind subuirile care au fost facute deja.

Daca aveti timp liber si nimic alceva de facut....

Andreea

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Jan 31st, '08, 12:34

Salut Andreea si bine ai venit aici :cheers:

In legatura cu traducerea in romana Nodame Cantabile. In primul rand trebuie sa ceri permisiunea celor care au tradus in limba engleza pentru a putea folosi suburile lor. Apoi, presupunand ca faci subul pe varianta raw, e nevoie de timing. Hmm nu sunt in tema dar daca exista soft subs pt NC atunci treaba cu timingul e rezolvata. Eu am urmarit varianta hardsubata de SARS asa ca nu stiu daca exista soft subs.

Avand in vedere ca eu sambata am ultimul examen din sesiune, te-as putea ajuta. Dar, este cineva interesat de suburi in romana? Majoritatea stiu engleza si le prefera pe cele in aceasta limba.

Romana ta mi se pare ok :-) Ce alte dorame ai mai vazut si cum de ai ajuns sa fii pasionata de ele?

@grahfcard: Project Sakura? Uwaaah this is nice. Imi amintesc cum am dld si eu primul numar anu trecut si nu a mers desi aveam instalat flash playeru :glare: Dupa multe incercari am renuntat :-(

maiuuri
Posts: 3
Joined: Jan 30th, '08, 21:31

Post by maiuuri » Jan 31st, '08, 18:05

heh ok o sa intreb despre subs si daca le pot folosi (am gasit soft subs si e relativ usor de tradus ... niste verisoare si prietene care cred eu ca o sai placa acest gen de serial dar cam atat.

eu mam uitat la vro 19 pana acum cred...

Super Bune
Nobuta Wo Produce
Hana Yori Dango 1+2
Attention Please
Hanayome to Papa
Hanazakari no Kimitachi
Anego (prima parte o fost ok restu so dus cam in jos)
Papa to musume no nanokakan
Kekkon Dekinai Otoko
Lunch no Joou (prima parte o fost ok restu so dus cam in jos)
Tatta Hitotsu no koi

Bune
Pretty Girls
Brother Beat
Kiken na Aneki
First Kiss
Last Christmas


Rele
Kamisama mou sukoshi Dake

Amazing
Ichi Ritoru no Namida
Nodame Cantabile

am inceput sa ma uit la ele din trun acident, cautam un film in japoneza (NANA2) si am nimerit un serial Tata Hitotsu no Koi dupa asta am cautat inca unu si inca unu pana am ajuns la 19 :)

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Jan 31st, '08, 19:58

Am vazut si eu majoritatea dintre cele enumerate de tine :wub: Eu am inceput cu filmul NANA 1 si ulterior am descoperit Hana Yori Dango anul trecut. Si de atunci numai dorame am vizionat :mrgreen:

Hmm iti las adresa mea de mail sau ceva sa putem vorbi despre subat, dupa ce primesti acrodul de a folosi suburile.
PS: Eu am mai tradus 2 filme japoneze in trecut si in ambele dati am folosit Subtitle Workshop.

maiuuri
Posts: 3
Joined: Jan 30th, '08, 21:31

Post by maiuuri » Feb 2nd, '08, 15:04

Ok am primit Go aheadul de la s-projects iti trimit ce am tradus pana acum (care mu e prea mult dar eu ma blokez la niste cuvinte care nu le prea stiu.
Attachments
nodame_cantabile_ep01(D-CX_704x396_DivX6).srt
O parte din el am tradus deja cam vro cateva lini...
(53.02 KiB) Downloaded 248 times

emil775
Posts: 23
Joined: Jan 31st, '08, 06:06

Post by emil775 » Feb 3rd, '08, 03:50

wow! nu as fi gandit ca este un topic roman aici!

acuma ma uit la un serial din corea "18 vs 29"- foarte bun!
vreau sa mai vad alte, "my name is sam soon", si unu japonez "nobuta wo produce"

care alte sant bune???

multumesc!

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Feb 3rd, '08, 08:42

Salut emil775 si bine ai venit :cheers:

Sa fiu sincera nici eu nu ma asteptam sa fie atat de multi asian drama lovers in Romania. Nu pot decat sa ma bucur :mrgreen:

Seriale coreene eu nu urmaresc dar sunt sigura ca daca vei "rasfoi" d-addicts si wikidrama vei gasi titluri interesante.

Nobuta wo Produce este un must see. Alte recomandari de seriale japoneze hmmm sa vedem

Hotaru no Hikari a fost un serial dragut cu multe parti amuzante si un subiect nemaintalnit, cel putin de mine.
Nodame Cantabile daca vrei sa have a good laugh si sa asculti si ceva muzica clasica pe deasupra :mrgreen:
Long Love Letter este ceva mai "oldie" aka din 2002 mi se pare dar eu cred ca merita vazuta. Subiectul este interesant si te face sa reflectezi putin (mai mult) asupra umanitatii si a greselilor noastre.
Ikebukuro West Gate Park este altceva fata de celelalte seriale japoneze. Este vorba despre gastile de cartier din Tokyo, conflictele intre acestea, crime, actiune, comedie etc. Mie personal mi-a placut tare mult acest serial.
Hana Yori Dango este serialul din cauza caruia am inceput eu sa urmaresc jdrama asa ca nu se cuvenea sa nu-l mentionez aici :P

Ah daca ma apuc sa fac recomandari nu ma mai opresc :w00t: Ar mai fi Hotaru no Haka, Hanazakari no Kimitachi e (this one is a must see if you wanna have a very good laugh), My Boss My Hero (comedie iarasi), Galileo ...eh sunt mult prea multe ca sa avem timp sa le vedem intr-o viata ! Ma opresc aici ca o sa ajung sa expun 90% din ce am vazut eu si mi-a placut :lol

@maiuuri: Am luat cat ai tradus tu din NC. Am sa fac corecturile necesare si te astept pe mess. Sper sa ne intersectam acolo.

emil775
Posts: 23
Joined: Jan 31st, '08, 06:06

Post by emil775 » Feb 4th, '08, 06:33

Haha eu nu locuiesc in Romania, acuma sant in SUA ca m-am mutat aici cand eram mai mic.
Wow! Uitete la 18 vs 29 intr-o zi e foarte dragut!!! O sa ma uit la aia care ai pus pe lista doar mie imi plac comedii cel mai mult, atunci poti terog sa-mi cele mai bune comedii din ori care limba/tara?
Multumesc foarte mult!!!
-Emil

Anaehl
Posts: 12
Joined: Dec 5th, '07, 11:57

Post by Anaehl » Feb 5th, '08, 01:29

Am si eu o problema....
Caut de ceva vreme subtitrari la Miseinen cu takashi sorimachi si nu gasesc niciunde...

poate cineva sa ma ajute?
merci in avans :)

emil775
Posts: 23
Joined: Jan 31st, '08, 06:06

Post by emil775 » Feb 5th, '08, 03:32

In romaneste?
Daca cineva imi da un program cu care sa editez subtitrari, la-si schimba de la engleza la romana daca vrei fara probleme...
Terog un program si subtitralriile in engleza

Anaehl
Posts: 12
Joined: Dec 5th, '07, 11:57

Post by Anaehl » Feb 10th, '08, 13:46

salut

ma interesau, daca le are cineva, subtitrarile in engleza...nu imi trebuie in romaneste :)...
eram curioasa daca stie cineva de unde le pot lua, sau daca le are cineva, deoarece nu le gasesc niciunde :( :cry:

multumesc in avans :)

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Feb 11th, '08, 19:30

Salut, prieteni noi veniti, ma bucur ca ni se ingroasa randurile! si ma bucur ca incet creste si numarul celor ce iubesc serialele coreene, ca suntem in minoritate si avem nevoie de forte proaspete!!! 8) Nu ca le-as iubi mai putin in ultima vreme pe cele japoneze... de serialul ,,meu'', mai ales, numa dezmint nici moarta!!!

Emil775, si eu fac subtitrarile cu subtitleworkshop, mie imi place f mult, mai ales ca permite si reajustarea timingului la acele filme sau seriale unde subtitrarea gasita si imaginea ,, nu bat'' una cu alta. Il gasesti pe toate drumurile virtuale ale netului, gratuit.
Maiuuri, daca vrei, te ajut si eu cu corectura, sa stii ca lucrez repede. Eu am tradus deja cateva filme si seriale si imi place tot mai mult sa o fac. Deci daca vreti sa va ajut, pe tine si pe Alecsa-csan, sa imi spuneti. Trimiteti-mi sau spuneti-mi de unde sa descarc subtitrarea pe care ati folosit-o precum si linkul la serial, ca sa bata varianta mea cu a voastra, sa o descarc exact pe aceea.
In curand ma apuc sa traduc The legend, care e un serial coreean deosebit, sunt incantata ca e si apreciat in mod oficial. :cheers: :cheers: L-a vazut careva dintre voi?
Si am in proiect si ,, Kimi wa Petto'', care e incantator!
Last edited by maman_12003 on Feb 11th, '08, 20:02, edited 1 time in total.

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Feb 11th, '08, 20:00

grahfcard wrote:www.projectsakura.com
Felul in care reusesc sa bag pe gat oamenilor chestii care imi plac..
Hehehe, linkul asta ai reusit sa mi-l ,,bagi pe gat'', si pot spune ca are un gust f placut! mersi !! :salut: mai ai si altele asemanatoare?
Ce pacat ca locuiesc atat de depate de Bucuresti!

rapid881
Posts: 20
Joined: Jun 13th, '07, 14:21
Location: romania

Post by rapid881 » Feb 12th, '08, 11:11

Anaehl wrote:Am si eu o problema....
Caut de ceva vreme subtitrari la Miseinen cu takashi sorimachi si nu gasesc niciunde...

poate cineva sa ma ajute?
merci in avans :)
Anaehl spune-mi te rog unde ai gasit serialul k eu il caut k un nebun de vreun an si mor sa-l vad in special pentru ca joaca ayumi hamasaki si sunt foarte curios sa o vad si ca actrita. am incercat toate sursele posibile da n-am avut nici un succes. am inceract sa il cumpar dar nu avea subtitrari, deci aceeasi problema pe kre o ai si tu.

grahfcard
Posts: 52
Joined: Jul 13th, '07, 20:13
Location: En un lugar de la Mancha // LOVELAND

Post by grahfcard » Feb 12th, '08, 16:45

[]
Last edited by grahfcard on Aug 21st, '17, 16:45, edited 1 time in total.

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Feb 13th, '08, 11:02

Pai are - pt ca locuind asa departe, nu pot sa merg la festivitatile si intalnirile culturale organizate de ambasadele Japoniei sau Coreei, nu? nu pot fi prezenta decat virtual...

grahfcard
Posts: 52
Joined: Jul 13th, '07, 20:13
Location: En un lugar de la Mancha // LOVELAND

Post by grahfcard » Feb 17th, '08, 16:15

[]
Last edited by grahfcard on Aug 21st, '17, 16:40, edited 1 time in total.

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Feb 19th, '08, 16:04

Tocmai am terminat DAL JA'S SPRING, l-a vazut cineva? Mie mi-a placut f mult.
Si intre timp am ajuns la concluzia ca THE LEGEND isi merita premiul pe deplin, cred ca il voi traduce in romana, prea e fumos...

gabitza
Posts: 14
Joined: Nov 10th, '06, 19:21

Post by gabitza » Feb 19th, '08, 18:37

salut fetelor......imi pare rau ca eu nu prea postez pe aici dar nu verific f des acest forum...doar cand vreau vreo subtitrare


tocmai am vazut si eu in vacanta de craciun Dal Ja's Spring . e o comedie romantica....genul meu
lee min ki e adorabil, de la drama asta verific thread-ul lui zilnic
acum filmeaza un film...abia astept sa -l vad
desi e tanar are cateva drame la activ

mie imi plac doar dramele si filmele coreene
dar nu ma uit la astea istorice deloc,nu stiu de ce
dar am impresia ca sunt plictisitoare
cred ca in vara o sa incerc unul sa vad cum e


vad ca aici majoritatea persoanelor urmaresc dramele japoneze....cele coreene nu va plac...sunt singura?

apropo....eu sunt din iasi.mai este cineva din iasi pe aici (ma cam indoiesc)

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Feb 21st, '08, 07:37

Nu esti singura care urmareste seriale coreene, si mie imi plac ff mult. dar tot atat de mult imi plac si cele japoneze. Stii cumva de unde pot descarca My name is Kim Sm Soon de calitate buna?S-a ascos de pe multe site-uri din cauya drepturilor de autor si nu am decat primele 6 episoade... :cry:

gabitza
Posts: 14
Joined: Nov 10th, '06, 19:21

Post by gabitza » Feb 21st, '08, 08:13

eu am vazut acum 1 an My Name Is Kim Sam Soon si mi l-am downladat de pe un program numit Clubbox .asta e un program de la ei pt descarcat filme,seriale,emisiuni etc. ceva asemanator cu odc de la noi.si gaseste si HQ si LQ

eu o sa-l caut si dak u nu vrei sa-ti instalezi programul eu o sa le dl si o ti le trimit
doar sa-mi spui u ce te impaci u mai bine
megaupload e bine?

nu promit nimic dar voi incerca sa -l gasesc

va recomand si My Girl dak ink nu l-ati vazut,e o comedie romantica savuroasa

LORELEI_ROSE
Posts: 20
Joined: Feb 26th, '08, 17:48
Location: Romania

Post by LORELEI_ROSE » Feb 26th, '08, 18:03

Annyeong-haseyo ! :D Sunt si eu un mare fan al filmelor si serialelor coreene (nr colectiei de filme urmarite creste pe zi ce trece:P ). De curand am inceput sa urmaresc seriale (Full House, My Girl) si-mi plac la nebunie. Momentan caut un site bun de pe care sa downloadez Goong, stie careva vreo unul? Pana acum nu am gasit decat un remake-Goong S
http://chinkymovies.blogspot.com/2007/0 ... ong-s.html

gabitza
Posts: 14
Joined: Nov 10th, '06, 19:21

Post by gabitza » Feb 29th, '08, 16:02

sincer sa fiu eu am vazut si goong si goong S
goong S mi se pare o pierdere de vreme ,eu nu m-am putut uita pana la sfarsit

in ceea ce priveste Goong incearca pe http://z9.invisionfree.com/bww2/index.php?

e un forum unde trebuie sa-ti faci cont
gasesti si muzica si videoclipuri si filme si OST

apropo are cineva de aici cont pe soompi ? eu sunt membra de foarte mult timp acolo[/url]

LORELEI_ROSE
Posts: 20
Joined: Feb 26th, '08, 17:48
Location: Romania

Post by LORELEI_ROSE » Mar 2nd, '08, 10:33

^ Ms mult de tot! E f tare forumul! :w00t:

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Mar 5th, '08, 13:39

SAlut, Lorelei Rose, vad ca esti fan Jun-Ki! Ai vazut Virgin Snow? ti-a placut? Dar Time of Dog and Wolf? e adevarat ca asta e un serial de actune, dar are si o poveste frumoasa de iubire in ea...
Image Image

LORELEI_ROSE
Posts: 20
Joined: Feb 26th, '08, 17:48
Location: Romania

Post by LORELEI_ROSE » Mar 6th, '08, 10:18

^Buna! Tocmai am vazut "Virgin Snow" (am reusit sa gasesc si subtitrare in romana), dragutz insa nu genial. Daca nu juca Lee Jun-Ki in rolul principal (in filmul asta e atat de dragutz :wub: ) nu cred ca m-ar fi impresionat prea tare.Are un final frumos, (ca mai toate filmele koreene de gen) e romantic, insa nu se compara cu The Classic,A millionaire's first love,The Secret,Windstruck sau My sassy girl. Tu l-ai vazut? Cum ti s-a parut?

In legatura cu Time Between Dog and Wolf inca nu am inceput sa urmaresc. Momentan ma uit la Goong si dupa ce termin trec la el. :P

Ma bucur ca mai gasesc fani Lee Jun-Ki prin Romania. :D Cum ti s-a parut The King and the Clown?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest