Romanian D-Addicts

speak whatever language you like here.
Post Reply
mihaela
Posts: 45
Joined: Aug 3rd, '05, 19:24
Location: Romania

Post by mihaela » Sep 17th, '07, 15:18

Yo, minna! genki? :salut:
Alecsa-chan, am vazut intre timp si Dragon zakura. La sfaturile tale, am trecut peste inceputul un pic cam plictisitor, si intr-adevar a devenit mult mai interesant dupa aceea. Mi-am adus aminte de chestii de mate pe care le rezolvam si eu pe vremuri si acum nu mai aveam habar de ele. la fizica m-au depasit total. In fine, a fost un serial foarte educativ, dupa parerea mea. Iar Yamapi a fost la inaltime :wub: , ca intotdeauna. Si acum ca mi-ai atras atentia, Abe Hiroshi chiar seamana cu Enrique Iglesias. Imi place actorul acesta si cred ca l-am mai vazut pe undeva, parca in Kekkon dekinai otoko.

Rapid881, la Hotaru no Hikari au aparut subtitrari pana la ep 7 si cred ca vor aparea in curand si celelalte, dupa cum lucreaza cei care le fac. Eu m-am uitat la raw si unde n-am inteles fie am trecut peste, fie am cautat in dictionar. Nu e imposibil, te obisnuiesti la un moment dat.

grahfcard, deci iti place Yama onna, kabe onna. Uneori e hilariuos, dar are si partea lui de seriozitate. Din cast nu ii stiu decat pe Ito Misaki si pe Tanihara Shosuke (vazut doar intr-o singura alta dorama), dar si Fukada Kyoko se pare ca e cunoscuta. In orice caz, in rolul Mariei Mariya face un rol foarte bun.

Lacrimioara, stiu ca Lian e ocupata cu jobul acum, dar cum se elibereaza va reveni aici. o asteptam cu drag! :wub:

grahfcard
Posts: 52
Joined: Jul 13th, '07, 20:13
Location: En un lugar de la Mancha // LOVELAND

Post by grahfcard » Sep 17th, '07, 15:22

[]
Last edited by grahfcard on Aug 21st, '17, 16:46, edited 1 time in total.

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 18th, '07, 20:42

Hi hi minna-san ! N-am mai scris de mult (3 zile ?!XD) pe aici.

Am reusit sa vad si eu PPOI cu chibi Pi hahah. Baieti draguti pe acolo, prea mici din pacate. Noroc ca acum s-au facut mari si mult mai frumosi :mrgreen: Subiectul e comun dar exista si momente funny.
Am reusit sa vad si Shounen wa Tori ni Natta, un SP cu chibi Pi. oki not so chibi...avea vreo 17 ani cred :P Impresionant actingul. Surprinzator mi-a placut mai mult decat Yuuki, tocmai 'din cauza' actorilor. In Yuuki Kamenashi si-a jucat bine rolul insa ceilalti...pass, cu cateva exceptii desigur...Shun-kun :wub: sau sa fi fost subiectul mai bine realizat la Shounen wa Tori ni Natta...nu-mi dau seama inca.

Am inceput si Hanayome to Papa (thankies Mihaela :heart: ) My mom likes Junno :w00t: S-a uitat cateva minute cu mine si a zis ca ii place Junno hahah nu-l stie pe Yamap inseamna :goggle: Sunt uimita mai mult de soft sub decat de serial in sine, gomen :lol Wow adica soft sub colorat? o.O Iar ending theme-ul e super sweeeet. O prietena avea un porcusor scumpic care canta exact aceeasi melodie :mrgreen: oki am fost off topic putin...

Azi a fost si ultimul episod Hana Kimi :-( Imi pare atat de rau ca s-a terminat, o vara intreaga am asteptat cu nerabdare in fiecare saptamana suburile...imi imaginez cum se simt actorii cand termina o dorama...Acum Maki trebuie sa se concentreze pentru filmarile la KUROSAGI :cheers: Do your best, Maki-chan ! :mrgreen:

edit: Succes celor care au inceput scoala! Daca avem pe aici liceeni *daydreams*

lee`s little alien
Posts: 780
Joined: Jan 9th, '07, 09:16
Location: on the BLUE planet :P

Post by lee`s little alien » Sep 23rd, '07, 15:08

hello romanian d-addicts!lol alecsa-chan zice ca nu a mai scris de mult aici....aka 3 zile :lol eu n-am mai scris de 3 luni :sweat: :scratch: mi-am amintit ca i-am promis mihaelei acum cateva zile ca o sa postez si am uitat.....so,promisiune tinuta in the end :lol ne miha-chan? :mrgreen:
Last edited by lee`s little alien on Sep 23rd, '07, 17:35, edited 1 time in total.

lee`s little alien
Posts: 780
Joined: Jan 9th, '07, 09:16
Location: on the BLUE planet :P

Post by lee`s little alien » Sep 23rd, '07, 15:09

hello romanian d-addicts!lol alecsa-chan zice ca nu a mai scris de mult aici....aka 3 zile :lol eu n-am mai scris de 3 luni :sweat: :scratch: mi-am amintit ca i-am promis mihaelei acum cateva zile ca o sa postez si am uitat.....so,promisiune tinuta in the end :lol ne miha-chan? :mrgreen:



edit: lol postez o data la 3 luni si atunci postez in dublu :x :glare: gomen!

angel333
Posts: 28
Joined: Jun 11th, '07, 19:07
Location: USA/Europa

Post by angel333 » Sep 28th, '07, 11:49

N-am fost pe la D-addict mai mult de o luna. Poate cineva sa-mi recomendeze ceva nou si interesant de privit.

lee`s little alien
Posts: 780
Joined: Jan 9th, '07, 09:16
Location: on the BLUE planet :P

Post by lee`s little alien » Sep 28th, '07, 11:56

angel333 wrote:N-am fost pe la D-addict mai mult de o luna. Poate cineva sa-mi recomendeze ceva nou si interesant de privit.
hello :-) nu stiu ce ai vazut tu pana acumdar eu iti recomand ce am vazut eu in ultima perioada :mrgreen:

Dragon Zakura ---- cu Yamashita Tomohisa
Hanazakari no Kimitachi e ---------cu Oguri Shun si Ikuta Toma
Tatta Hitotsu no Koi ---------------cu Kamenashi Kazuya
Nobuta wo Produce----------------cu Kamenashi Kazuya si Yamashita Tomohisa
Sapuri --------------------------------cu Kamenashi Kazuya si profa de engleza din Gokusen 1(asta in cazul in care ai vazut Gokusen,dc nu,ti-l recomand)
Proposal Daisakusen----------------------cu Yamashita Tomohisa
si iti mai recomand si toate doramele cu Matsumoto Jun! :lol :thumleft:
recomandarile mele nu sunt noi dar sunt "MUST SEE" :P

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 28th, '07, 15:21

Andreea-chan cine vede recomandarile tale 100% crede ca esti o YamaP&Kame mad fan :D :mrgreen:

Eu recomand Ikebukuro West Gate Park (IWGP) desi nu e nou deloc, a aparut prin 2000. Este altceva fata de majoritatea serialelor japoneze in care actiunea se construieste in mare parte datorita unui EL si a unei EA care se indragostesc, lupta pentru iubirea lor, trec peste orice obstacole, mor etc etc I love those anyway :wub:
Pe de alta parte IWGP nu e nici comedie, desi are ceva faze haioase si replici care iti scot un zambet :P Subiectul nu e neaparat inedit dar japonezii chiar stiu cum sa creeze seriale superbe de fiecare data, o poveste care sa te tina conectat etc. Eh IWGP te tine conectat de la primul minut pana la ultimul intrucat trebuie rezolvate niste cazuri 'misterioase' as putea spune. Iar cand cel care le rezolva e Tomoya Nagase ajutat de "baietasii de cartier" condusi de Kubozuka Yosuke (un actor JOS PALARIA!) si urmarit in permanenta de politistul nou venit, nimeni altul decat Watanabe Ken :D nu vad cum ar putea sa nu va prinda aceasta dorama!
Plus ca este redata si partea cealalta a Japoniei, o Japonie cu sex, drugs and fights, ca oricare alta tara de altfel! Dar intr-o maniera chiar ...erm, placuta daca pot spune asa XD Si nimic prea violent. Chiar leaderul G-Boys (gasca de 'baieti rai') este cel care face deliciul serialului in majoritatea momentelor (KING aka Kubozuka Yosuke cum mentionam mai sus :mrgreen: )

Raman tot la K.Yosuke pentru ca am inceput Long Love Letter unde el este actorul principal. Am reusit sa vad un episod si m-a captivat. Credeam ca este mult mai SF dar m-am linistit.

off topic: se cunoaste ca s-a dus vara T_T E atat de liniste acum aici *sniff sniff*

lee`s little alien
Posts: 780
Joined: Jan 9th, '07, 09:16
Location: on the BLUE planet :P

Post by lee`s little alien » Sep 28th, '07, 16:15

:lol :lol :lol :lol :lol oy oy sendy-chan!am zis si de matsujun la sf! :lol dar cum doramele vazute de curand sunt cu pi si kame.......datorita cuiva care m-a tot aprovizionat,si aprovizionat si aprovizionat! :lol

just to make it clear:eu nu sunt un pikame fan........sendy-chan e cu sectorul pikame! :lol :lol :lol :lol
(^_^)Y i`m a matsujun fan!

O_o uimitor nu ai spus tu ca in iwgp joaka si pi ! :lol si ca in long love letter joaca si pi :lol
lasi lumea sa descopere ulterior huh? :lol :whistling:

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 28th, '07, 17:24

Sendy-chan who ?! Nu stiu, nu cunosc XD

Faptul ca YamaP e si el in doramele alea este ca un bonus de aur :mrgreen:

Aaaa de Matsumoto...iti place cum joaca si atat nee~ :mrgreen:

angel333
Posts: 28
Joined: Jun 11th, '07, 19:07
Location: USA/Europa

Post by angel333 » Sep 28th, '07, 18:12

lee`s little alien . arigato gozaimasu.
Din lista ta n-am privit Proposal asa ca voi incepe

lee`s little alien
Posts: 780
Joined: Jan 9th, '07, 09:16
Location: on the BLUE planet :P

Post by lee`s little alien » Sep 29th, '07, 06:06

Alecsa-chan wrote: Aaaa de Matsumoto...iti place cum joaca si atat nee~ :mrgreen:
absolut! :shocked: XD :clap: :clap: :clap: he rullz the dorama world! :cheers: :lol :lol :lol :lol

lee`s little alien
Posts: 780
Joined: Jan 9th, '07, 09:16
Location: on the BLUE planet :P

Post by lee`s little alien » Sep 29th, '07, 06:21

angel333 wrote:lee`s little alien . arigato gozaimasu.
Din lista ta n-am privit Proposal asa ca voi incepe
cu mare placere!

hai sa iti mai fac niste recomandari,de data asta cu Matsumoto Jun-kun!

1)Hana yori dango(amandoua sezoanele)---------------->cu Matsujun,Inoue Mao-chan,Oguri Shun,Shota Matsuda si Abe Tsuyoshi
2)Gokusen doar sezonul 1,sezonul 2 e cu Kamenashi Kazuya si Akanishi Jin(bleh copie a primului sezon.....mie nu mi-a placut).Daca exista cineva caruia i-a placut Gomen!
3)Kindaichi Shonen no Jikenbo(sper ca am scris corect)------Matsujun,e un smart detective in asta! :whistling:
4)Bambino-------------------if u like food,and u like Matsujun,this is a must see! :lol
5)Kimi wa petto------ah asta trebuia sa il pun dupa Hana yori dango! :lol :wub: :wub: :wub: :wub: superba dorama!

si niste recomandari de filme acum tot cu Matsujun!

Pikanchi-Life is hard dakedo happy
Pikanchi double-Life is hard dakara happy
Tokyo tower
Boku wa Imouto ni Koi wo Suru / I Love My Younger Sister

si unul cu Kamenashi Kazuya(atat am vazut eu so far)
Kindaichi shonen no jikenbo 2005 e foarte nice si scarry la un moment dat :lol

si cam atat! :P
Last edited by lee`s little alien on Sep 29th, '07, 09:52, edited 1 time in total.

rapid881
Posts: 20
Joined: Jun 13th, '07, 14:21
Location: romania

Post by rapid881 » Sep 29th, '07, 08:24

Alecsa-chan wrote:Kubozuka Yosuke (un actor JOS PALARIA!)
aici trebuie sa recunosc k ai mare dreptate. joaca extraordinar baiatu asta. dak n-ai vazut GO! (in care joaca alaturi de kou shibasaki, si ea o actrita jos palaria) ti-l recomand. cat despre IWGP de abia astept sa-l vad. pare k lumea. arrigatou

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 29th, '07, 18:48

rapid881 wrote:
Alecsa-chan wrote:Kubozuka Yosuke (un actor JOS PALARIA!)
aici trebuie sa recunosc k ai mare dreptate. joaca extraordinar baiatu asta. dak n-ai vazut GO! (in care joaca alaturi de kou shibasaki, si ea o actrita jos palaria) ti-l recomand. cat despre IWGP de abia astept sa-l vad. pare k lumea. arrigatou
yaaaay you agree then :D Eu ma plangeam zilele trecute ca vreau sa vad GO! dar nu l-am gasit cu subtitrare :cry:

rapid881
Posts: 20
Joined: Jun 13th, '07, 14:21
Location: romania

Post by rapid881 » Oct 1st, '07, 09:07

Alecsa-chan wrote:
rapid881 wrote:
Alecsa-chan wrote:Kubozuka Yosuke (un actor JOS PALARIA!)
aici trebuie sa recunosc k ai mare dreptate. joaca extraordinar baiatu asta. dak n-ai vazut GO! (in care joaca alaturi de kou shibasaki, si ea o actrita jos palaria) ti-l recomand. cat despre IWGP de abia astept sa-l vad. pare k lumea. arrigatou
yaaaay you agree then :D Eu ma plangeam zilele trecute ca vreau sa vad GO! dar nu l-am gasit cu subtitrare :cry:
din cate mi-aduc aminte, k l-am vazut de mult...l-am luat de pe livejournal, jdrama community. avea si subtitrari sigur, k nici io nu inteleg prea multa japoneza.

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Oct 1st, '07, 17:09

rapid881 wrote:din cate mi-aduc aminte, k l-am vazut de mult...l-am luat de pe livejournal, jdrama community. avea si subtitrari sigur, k nici io nu inteleg prea multa japoneza.
how weird :glare: am cautat acolo GO! saptamana trecuta si era uplodata versiunea DVD rip care nu avea subs. Acum am intrat din nou si aparea si versiunea hardsubata :blink

Thanx :D dar e ciudat XD

maria_hpm
Posts: 41
Joined: May 18th, '07, 15:28
Location: manchester

Post by maria_hpm » Oct 1st, '07, 19:04

Salutare de pe meleagurile londoneze
Ce mai e nou pe d-addicts?
La ce va mai uitati?
Eu am vazut de curand LIFE si din pacate prietena mea mi-a spus ca multe dintre chestiile care se intampla in serial sunt reale in scoliile din Japonia.
M-am uitat si la Jotei.
Cine a vazut Death Note?E super,vi-l recomand
S-a terminat Hana Kimi :cry: :cry: ,why?Mi-a placut sfarsitul :wub:
Cam atat de pe aici.
Va pup dulce. :cheers:
Last edited by maria_hpm on Oct 4th, '07, 17:17, edited 1 time in total.

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Oct 1st, '07, 19:15

ooo Londra :wub: nice!

LIFE nu l-am vazut dar am citit despre ce e vorba si dap, din pacate se intampla lucruri de genul acela. Ciudat, nu? Tocmai intr-o tara ca Japonia cu mentalitate diferita de Occident.

Hahaha yup sfarsit cam tragic in Jotei dar ai putea baga sub spoiler tag ce ai zis tu acolo?

Death Note l-am vazut acum ceva timp, dar inainte vazusem cam 25 de episoade din anime care, la vremea respectiva, ma fascina pur si simplu :lol Nu am apucat sa vad ultimele episoade din anime dar am inteles ca filmul s-a terminat intr-un mod mult mai realist ^ ^

Hana Kimi yup s-a terminat :wub: DAR there has to be a SPECIAL !! nee~ au lasat in pom povestea cu sano x mizuki :mrgreen: Adica eu SPER ca va fi o continuare XD

maria_hpm
Posts: 41
Joined: May 18th, '07, 15:28
Location: manchester

Post by maria_hpm » Oct 4th, '07, 17:34

Hi there
Ce mai faceti?
La ce va mai uitati?Imi puteti recomanda ceva?
Am gasit multe drame si filme japoneze,chinezesti si koreene pe www.mysoju.com
Am gasit in Londra Cartierul Japonez,desi nu e la fel de mare ca cel Chinezesc sau Koreean(20.000 oameni locuiesc acolo) totusi e destul de bine apovizionat cu mangas,anime,dvd,cd si of course-FOOD!!!
si sa nu mai spun ca duminica it's rainning japanese guys!:)
Sa aveti un week-end placut!

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Oct 4th, '07, 17:36

D-addicts is finally back :cheers:

Am vazut filmul GO! superb. Atat povestea cat si Kubozuka Yosuke :wub: A atins un subiect nemaintalnit de mine in alte seriale/filme japoneze si chiar nu aveam idee cat de urat sunt tratati strainii (in cazul de fata un korean) in Japonia. Tipa, Sakurai (Kou Shibasaki) are o mentalitate tampita. I mean il iubea pe tip dar il indeparteaza din cauza principiilor si gandirii stupide a tatalui ei. Norocul ei ca si-a revenit la sfarsit si Sugihara s-a simtit si el acceptat in aceasta mica parte a societatii japoneze.

Kubozuka Yosuke incepe sa devina actorul meu preferat. Dar am citit nsite treburi pe wiki.drama cum ca s-ar fi aruncat de la etajul 9?! :-( Trebuie sa se fi confruntat cu ceva dificil la un moment dat in viata lui.

rapid881: Ai idee unde as putea gasi filmul Ping Pong? Tare as vrea sa-l vizionez :wub:

Edit:
@maria: hello :cheers: acum am vazut postul tau. cartier japonez? :blink exista asa ceva in Londra? o.O Sendy SHOCK! me wanna see those japanese duuudes :cry:
Eu saptamana asta am avzut in A.S.E o groaza de tipi asiatici dar nu-mi dau seama ce nationalitate sunt. Poate coreeni...

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Oct 4th, '07, 18:06

finally...d-addicts is back... :pale: ce m-am speriat ca nu am putut accesa pana acum :P

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Oct 4th, '07, 18:16

^^ Hei hei. Nu ai mai trecut de ceva timp pe aici. Ai mai vazut ceva in ultime vreme?

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Oct 4th, '07, 19:55

Alecsa-chan wrote:^^ Hei hei. Nu ai mai trecut de ceva timp pe aici. Ai mai vazut ceva in ultime vreme?
pai m-am uitat la first kiss care la inceput nu mi s-a parut cine shtie ce acum abia ashtept sa vad ultimul ep :lol ....am terminat hanakazari si mi-a placut f mult chiar daca altzii zik ca nu e f reushit....ii dreptca nu prea se simte nici un chemistry intre maki shi shun...dar a fost un dorama bun :P ...altceva nu am vazut ca nu am avut timp dar vreau sa vad dragon zakura shi IWGP.....thu ce ai mai vazut shi ce imi recomanzi? :mrgreen:

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Oct 4th, '07, 20:17

Si eu sunt un pic addicted to First Kiss these days. Am sperat ca Yuki-sensei va trece peste timiditate si se pare ca mi s-a implinit dorinta :mrgreen:

Cat despre recomandari...le-am tot facut in topicul acesta. IWGP merita vazut, apoi Long Love Letter si Dragon Zakura ^^

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Oct 4th, '07, 20:19

Alecsa-chan wrote:Si eu sunt un pic addicted to First Kiss these days. Am sperat ca Yuki-sensei va trece peste timiditate si se pare ca mi s-a implinit dorinta :mrgreen:

Cat despre recomandari...le-am tot facut in topicul acesta. IWGP merita vazut, apoi Long Love Letter si Dragon Zakura ^^
binentzles ca tot ce este cu Pi-chan merita vazut:D

asha m-am speriat cand nu ma lasa pe d-addicts :cry: ma gandeam ca poate este ceva cu copyright shji mai shtiu eu ce...

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Oct 4th, '07, 20:34

Si eu am crezut ca i-a prins Johnny ojii-san XD Sau alti nebuni cu licente. Eram ingrijorata rau! :lol

IWGP si Long Love Letter nu merita vazute pt ca sunt cu Pi neaparat ci pt ca ating niste subiecte sensibile :-)

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Oct 4th, '07, 20:36

shtiu ca le-am wiki :P ....am o intrebare? :scratch: anego ai vazut?....sa shtiu daca merita sa-l iau sau nu

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Oct 4th, '07, 20:44

Nu l-am vazut dar am citit ca Jin's acting skills sunt...sau mai bine spus, lipsesc :P

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Oct 4th, '07, 20:52

Alecsa-chan wrote:Nu l-am vazut dar am citit ca Jin's acting skills sunt...sau mai bine spus, lipsesc :P
ok ms....subtitreaza careva stand up ultimeleep ca tare vreau sa-l vad :D

lee`s little alien
Posts: 780
Joined: Jan 9th, '07, 09:16
Location: on the BLUE planet :P

Post by lee`s little alien » Oct 5th, '07, 11:04

Alecsa-chan wrote:Nu l-am vazut dar am citit ca Jin's acting skills sunt...sau mai bine spus, lipsesc :P
in sfarsit a mai observat si altcineva in afara de mine! :whistling: :fear: i think lian is going to kick my a** :lol

@ purplefantasy : in legatura cu hana kimi!the REAL chemistry era intre nakatsu si mizuki! :cry: POOR NAKATSU!lol raman la parerea mea!hana kimi a fost o dorama nedreapta :lol

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Oct 5th, '07, 11:27

purplefantasy wrote:shtiu ca le-am wiki :P ....am o intrebare? :scratch: anego ai vazut?....sa shtiu daca merita sa-l iau sau nu
Salut!!
Da, eu am vazut recent Anego si nu e rau. Dar eu categorisesc serialele in ,,1- l-am vazut odata si ajunge'' si ,,2-vreau sa il revizionez si alta data'' si Anego face parte din prima categorie.

Apropo, pt cei care indragesc serialele koreene (si nu numai pt ei :-) ): am terminat traducerea in romana la ,,Time of Dog and Wolf'' - o gasiti la sectiunea subtitrari. Poate mai ,,corupeti'' cu ea vreun membru al familiei care nu stie engleza... 8)

Image

Image

rapid881
Posts: 20
Joined: Jun 13th, '07, 14:21
Location: romania

Post by rapid881 » Oct 5th, '07, 14:15

Alecsa-chan wrote:
rapid881: Ai idee unde as putea gasi filmul Ping Pong? Tare as vrea sa-l vizionez :wub:
Alecsa-chan ce chestie si eu de abia am terminat de dld ping pong si trebuie sa-mi fac timp sa-l vad; il gasesti ce bt.avistaz.com

ziceai de LLL. acum incerc sa-l downloadez dar torrentu de la primul episod ii "time out" cica

si apropo de cartier japonez ca tot vorbea maria, ce tare e cel din lyon (momentan sunt aici la universitate)...cat despre japoneze n-am ce sa mai spun :wub:

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Oct 5th, '07, 14:27

Guys cat va invidiez ca studiati/aveti job in afara :cry: Si aveti parte si de japanese guys/girls :wub:

S-ar putea sa fie probleme cu torrentii din cauza ca site-ul a fost (sau inca mai este0 in revizie tehnica. Nu sunt sigura totusi. Daca tot nu reusesti sa il dldezi il gasesti pe jdramas community si in MU si in MediaFire ^^
Am incercat sa dld dp avistaz si Tegami , dupa cum mi-ai sugerat acum ceva timp dar o saptamana intreaga a stat la 0%. Sper sa prind seederi la Ping Pong.

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Oct 5th, '07, 15:19

mersi maman_12003...o sa-mi fac putzin timp shi pt anego poate mai inkolo

lee's little alien sunt foarte de acord cu tine :mrgreen: Nakatsu era cel mai tare, sau mai bine zis interpretarea lui toma mi s-a parut foarte buna deshi mie imi place foarte mult shun aici rolul lui consta in a fi plictisit aproape tot timpul si nu prea avea cum sa-shi etaleze talentele

rapid881 shi alecsa-chan ce drama este ping pong? :scratch:

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Oct 5th, '07, 15:58

Hai ca si sa joci rolul plictisitului intr-un serial unde, la filmari probabil era super amuzant ^^ XD este dificil

Ping Pong nu este o dorama, ci un j-movie. Gasesti informatii pe wikipedia.
Cat despre ultimele 3 episoade din Stand up! NYA fansubs le va traduce sigur, dar va dura foarte mult. Exista totusi si aceste ultime episoade traduse de altcineva dar eu nu le-am gasit inca. Poate ai tu mai mult noroc...

lee`s little alien
Posts: 780
Joined: Jan 9th, '07, 09:16
Location: on the BLUE planet :P

Post by lee`s little alien » Oct 5th, '07, 16:55

@ purplefantasy :toma overshined shun and that`s a fact! sincer eu am inceput sa vad hana kimi pt shun dar dupa primul ep am continuat pt toma :lol :lol :lol :lol :lol :lol stiam ca mizuki va ramane cu sano,era clar dar am sperat ca poate pe parcurs o sa ajung sa il indragesc si pe sano in asa fel incat sfarsitul sa mi se para fair...dar nope...toma/nakatsu shined until the very end! :wub: deci sfarsitul este absolut UNFAIR!nakatsu trebuia sa ramana cu mizuki!dar ata ete...*sighs*life isn`t always fair ne? :cry:

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Oct 7th, '07, 16:54

M-ati facut curioasa in legatura cu versiunea japoneza la Hana Kimi, sper sa nu ma dezamageasca, pt ca versiunea taiwaneza mi-a placut destul de mult.
Intre timp am reusiti sa vizionez Hana Yori Dango 1 si 2 si mi-a placut si mie foarte mult, mai ales 1. Sunt superbi baietii aia... nu am putut sa aleg unul anume ca preferinta. 8) 8) :wub:

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Oct 8th, '07, 11:19

YAY ai terminat HYD :cheers: Ma bucur ca nu ai fost dezamagita. Si mie tot HYD1 mi-a placut mai mult. In 2 deja se complicase treaba si atatea lacrimi TT_TT

Ma gandeam sa anunt si aici, desi unii sunteti prin alte tari, altii prin alte orase. Anyway...

JOI si VINERI - 11, respectiv 12 oct- la Teatrul National Bucuresti vine o trupa japoneza ce va pune in scena piesa Macbeth de Shakespeare. Acum nu stiu cat de 'japoneza' e trupa intrucat numele e cat se poate de francez, Theatre du Sygne parca se numeste. Preturile sunt intre 5 si 10 RON. Vrea cineva sa vina?

rapid881
Posts: 20
Joined: Jun 13th, '07, 14:21
Location: romania

Post by rapid881 » Oct 8th, '07, 11:44

In fine am reusit sa vad ping pong...asa k Alecsa chan sa stii k merita sa astepti putin sa se dld. eu am stat vreo 2 saptamani da ma bucur pana la urma. inca un rol super al lui Kubozuka Yosuke kiar dak subiectul filmumui nu este unul fantastic

trecand la dorame tocmai am terminat de vazut Good luck!! si cu fiecare film/jdrama in care joaca, kou shibasaki incepe sa devina actrita mea favorita. joaca super tare mai ales k de data asta partener ii e kimura takuya, unul din cei mai iubiti actori din jpn (din cate pot sa deduc din ratingurile serialelor in care a jucat - primele 4 serale k rating in jpn sunt cu el)

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Oct 9th, '07, 14:38

Si eu am vazut Good Luck!!, mi-a placut ff mult, si am facut-o la inceput de dragul lui KimuTaku si a lui Tsutsumi Shinichi (- pacat ca ultimul nu e atat de mediatizat pe cat merita), amandoi arata superb in uniforma de piloti... dar apoi si personajele feminine m-au cucerit. Pana acum toate serialele cu Takuya Kimura m-au incantat, iar ,,A Splendid family'' chiar m-a emotionat profund.

rapid881
Posts: 20
Joined: Jun 13th, '07, 14:21
Location: romania

Post by rapid881 » Oct 9th, '07, 17:00

maman!!!! spuneai k ai vazut ceva seriale cu takuya kimura asa k sper sa ma poti ajuta...
il caut pe urmatorul Sora Kara Furu Ichioku no Hoshi. iti spune ceva titlul? face din nou pereche cu kou shibasaki, chiar dak de data asta ea nu mai e principala. problema e k nu dau de el pe d-addicts...sincer e prima data cand mi se intampla.
l-am gasit pe livejournal da megaupload e stresant...stii unde as putea gasi o alternativa, onegai?

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Oct 10th, '07, 12:22

Serialul se numeste ,,A million Stars Fall From The Sky'' si poti sa il descrci de aici de pe d-addicts cu acest titlul. Personajul jucat de el e unul din acele personaje ,,dark'' prin care KimuTaku sparge tiparele de ,,handsom boy'' in care vor multi fani sa il inchisteze. Mie chiar de aceea imi place acest actor - are curajul sa accepte roluri ciudate, sa experimenteze - cred ca nu degeaba l-a ales Yoji Yamada, marele regizor, sa joace personajul principal in filmul ,, Bushi no Ichibun'' ( Love and Honor) - Kimura Takuya nu i- a dezamagit asteptarile si a facut un rol de zile mari... Cred ca ar merita sa il vizionezi.

Pun 2 imagini, ca sa mai invioram putin pagina - apropo, putem pune si poze? Nu as vrea sa am probleme cu adminii site-ului...

Image

Image

rapid881
Posts: 20
Joined: Jun 13th, '07, 14:21
Location: romania

Post by rapid881 » Oct 10th, '07, 14:30

mersi foarte mult de informatii...
am cautat si variantele englezesti ale titlului dar nu m-am gandit si la A million.... de abia astept sa-l vad. au facut un cuplu tare de tot kou si cu el in good luck, plus k spre deosebire de cel din urma a million stars a mai luat si o gramada de premii :cheers:

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Oct 10th, '07, 17:34

Da stiu ca ,,Good Luck!!'' w mai usurel...dar pt mine tot incantator ramane!! A million... e mai trist, si cum eu sunt f impresionabila...Kleenex-ul sa traiasca!

grahfcard
Posts: 52
Joined: Jul 13th, '07, 20:13
Location: En un lugar de la Mancha // LOVELAND

Post by grahfcard » Oct 13th, '07, 17:28

[]
Last edited by grahfcard on Aug 21st, '17, 16:46, edited 1 time in total.

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Oct 22nd, '07, 08:47

Salut, prieteni dragi!
Se pare ca afinitatea mea pt serialele coreene continua. Am gasti un serial misto, care se mai si termina cu happy end, asa ca a fost perfect pentru mine. Se numeste SAVE THE LAST DANCE FOR ME si e ff dragut, Daca aveti timp, il recomand calduros.
Grahfcard, poate il incerci tu, de vreme ce zici ca nu ai pe moment nicio preferinta?
Attachments
SavetheLastDance14[(049779)12-05-53].JPG
SavetheLastDance14[(049779)12-05-53].JPG (34.99 KiB) Viewed 7797 times

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Oct 24th, '07, 12:03

Ajutor!!! Stiti cumva de unde pot descarca GOONG ? -am vazut primul episod si mi-a placut tare mult, dar cand am vrut sa il descarc, am constatat ca e deja retras...

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Nov 3rd, '07, 22:03

Oameni buni, dar cam bate vantul pe aici...nimeni nu se mai uita la niciun serial asitatic? Vreun filmulet, ceva?
Ma gandesc sa fac subtitrarea la A LOVE TO KILL... l-a inceput cineva?
Iar asta e un banner din TIME OF DOG AND WOLF, gasit pe popcornfor2 (ca sa mai inviorez atmosfera pe aici...):

Image

rapid881
Posts: 20
Joined: Jun 13th, '07, 14:21
Location: romania

Post by rapid881 » Nov 5th, '07, 10:29

maman_12003 wrote:Oameni buni, dar cam bate vantul pe aici...nimeni nu se mai uita la niciun serial asitatic? Vreun filmulet, ceva?
Ma gandesc sa fac subtitrarea la A LOVE TO KILL... l-a inceput cineva?
km bate de ceva vreme incoace...
am vazut a love to kill super la inceput, da devine km plictisitor spre sfarsit. l-am terminat insa doar pentru sin min-ah, una din cele mai frumoase actrite pe care le-am vazut.
si dak tot suntem in zona serialelor coreene am vazut si eu de curand she is 19. SUPER!!!!!
acum is bransat pe galileo

angelsoldier
Posts: 10
Joined: Jun 13th, '07, 18:52
Location: iasi

Post by angelsoldier » Nov 7th, '07, 14:36

maman_12003 wrote:Ajutor!!! Stiti cumva de unde pot descarca GOONG ? -am vazut primul episod si mi-a placut tare mult, dar cand am vrut sa il descarc, am constatat ca e deja retras...
da, maman_12003... deci pe goong il gasesti pe avistaz...si dak veni vorba iti recomand si goong S
chiar dak sunt oleak cam lungi, sunt simpatice...ja

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Nov 7th, '07, 19:57

Nu-mi vine sa cred ca nu am mai trecut pe aici de cel putin o luna!

Sa inceeeeeeeep....
Sezonul asta nu prea ma atrage in materie de dorame. Incepusem Yukan Club dar am renuntat pentru ca acting-ul majoritatii e patetic. Iar subiecteul (if there is one) e plictisitor rau.
In extrema cealalta se afla GALILEO. Sunt multumita ca am inceput sa-l urmaresc dupa ce am vazut ce rating a avut primul episod! Ca sa fiu si mai fericita SARS il traduce, iar ei sunt primii in materie de fansubs :mrgreen: :wub: Iar Fukusama Masaharu e just so oh~la~la :w00t: Fizica pe mine m-a depasit intotdeauna dar explicatiile din serial sunt destul de logice, nu. E dragut si schimbul de replici dintre ea si el de la inceputul si sfarsitul fiecarui episod XD

Dar dar DAR...winter season is filled with damn fine doramas :wub: :wub: :wub: :wub:

Deja s-au confirmat doua dorame pe care astept cu nerabdare sa le urmaresc anul viitor.
Prima este 1 Pound Gospel cu Kamenashi Kazuya as lead male character, a2a este HONEY&CLOVER :wub:
Abia astept sezonul de iarna :wub: [/b]

grahfcard
Posts: 52
Joined: Jul 13th, '07, 20:13
Location: En un lugar de la Mancha // LOVELAND

Post by grahfcard » Nov 10th, '07, 12:09

[]
Last edited by grahfcard on Aug 21st, '17, 16:46, edited 1 time in total.

getakyo89
Posts: 13
Joined: May 9th, '07, 11:03

Post by getakyo89 » Nov 10th, '07, 16:10

Buna eu sunt de mult inregistrata pe d-addicts(cam un an, poate mai mult). Ma cheama Geta si imi place mult sa ma uit la jdorama.Acum am vazut si threadul asta si sincer nu ma asteptam sa vad atatia pasionati de dramele asiatice( eu sunt doar de jdorama pt k nu-mi place cum suna coreana sau chineza si la japoneza mai si inteleg)
Am avut Kimi wa petto, cu subtitrare in engleza in calculator, dar din pacate l-am sters(diverse motive) si acum il vrea o prietena de-a mea.
Acum as vrea sa intreb : Are cineva tot Kimi wa Petto cu subtitrare in engleza?????

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Nov 10th, '07, 16:27

Salut Geta :cheers: Imi pare bine de cunostiinta. Alecsa-desu.

Si eu sunt in aceeasi situatie, urmaresc doar jdorama. Pe celelalte nu am avut inca timp sa le incerc.
Cat despre Kimi wa Petto cred, dar nu bag mana in foc, ca le are Andreea -membra d-addicts. Esti din buc sau alta localitate?
Sau episoadele le poti gasi pe site-ul fansubberilor de la J-tv. Torrentii tuturor episoadelor ii gasesti aici http://jtv-drama.net/bt/completed.html

getakyo89
Posts: 13
Joined: May 9th, '07, 11:03

Post by getakyo89 » Nov 10th, '07, 16:53

Buna Alecsa, incantata de cunostiinta.
Acum numai conteaza pentru ca le-am gasit si cred ca toate au subtitrari.
Da sunt din Bucuresti.
Am vazut si eu Nobuta wo Produce si Yamapi mi se parut foarte kawai( as spune scump sau dulce dar parca nu are totusi acelasi sens), pe Jin sincer nu-l suport ( nu stiu exact de ce, nici pe ceilaliti de la Kat-tun nu-i inghit).Si dupaia am vazut Kurosagi care mia placut tot in afara de faptul k a avut un sfarsit.... mie mi se pare k inca nu sa terminat, poate apare a 2a serie.
Asculti si jpop sau jrock? Din jpop trupa mea preferata e Arashi iar din jrock cel mai tare mi se pare Gackt(cel mai bun artist al tuturor timpurilor dupa parerea mea, chiar i-am comandat 4 albume , care deabia astept sa vina)^_^

getakyo89
Posts: 13
Joined: May 9th, '07, 11:03

Post by getakyo89 » Nov 10th, '07, 16:55

Apropo as vrea sa intreb dak cineva de aici o sa se duca anul asta la Nouryoku Shiken? Eu incerc pentru nivelul patru.

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Nov 11th, '07, 11:54

rapid881 wrote:
maman_12003 wrote:Oameni buni, dar cam bate vantul pe aici...nimeni nu se mai uita la niciun serial asitatic? Vreun filmulet, ceva?
Ma gandesc sa fac subtitrarea la A LOVE TO KILL... l-a inceput cineva?
km bate de ceva vreme incoace...
am vazut a love to kill super la inceput, da devine km plictisitor spre sfarsit. l-am terminat insa doar pentru sin min-ah, una din cele mai frumoase actrite pe care le-am vazut.
si dak tot suntem in zona serialelor coreene am vazut si eu de curand she is 19. SUPER!!!!!
acum is bransat pe galileo
Mie mi-a placut A Love To Kill de la un capat la altul - amandoi actorii principali au jucat grozav, Bi Rain chiar m-a impresionat, deoarece il stiam ca si canteret si in Full House personajul nu era tragic, deci acest rol tragic din ALTK, jucat atat de bine, m-a facut sa ii respect si talentele artistice.

alcazara
Posts: 9
Joined: Aug 30th, '07, 12:02

salut

Post by alcazara » Nov 11th, '07, 12:33

salut eu sunt kry si m-a uimit faptul ca am gasit o sectie in romana :D ,nu sunt foarte activa pe d-addicts si deci e prima oara cind scriu un raspuns :sweat: oricum sunt fericita sa aud ca nu sint unica a cui plac Arashi :wub: despre dorama as vrea sa intreb un lucru: in afara filmului Honey&clover va fi si un serial basat pe acelasi manga sau eu am inteles gresit?
P.S:si intr-adevar Bi Rain e super ca cintaret dansator si actor(stiind ca a fost invitat sa joace un rol secundar in filmul hollywoodian speed racer facut de aceiasi registri di matrix :thumleft: )

getakyo89
Posts: 13
Joined: May 9th, '07, 11:03

Post by getakyo89 » Nov 11th, '07, 14:02

Buna Kry , care este membrul preferat din trupa Arashi? Despre Arashi am aflat dupa ce am vazut Gokusen si mi-a placut la nebunie cum joaca Jun. Dar acum cred ca imi place un pic mai mult de Sakurai Sho. Ca actor insa, Jun mi se pare cel mai bun actor japonez si printre cei mai buni din lume, mi-a placut in special in Hana Yori Dango m-a impresionat cat de bine a jucat ca este indragostit.

alcazara
Posts: 9
Joined: Aug 30th, '07, 12:02

Post by alcazara » Nov 11th, '07, 21:41

sa fiu sincera nu am preferiti intre ei considerind faptul ca de fiecare data cind privesc un nou ep. Shukudai kun sau mago mago sau alte programe unde apar ei prefer sa ascult cum vorbeste aiba sau modul de a reactiona a lui ohno sau jun sau sho,ok fiind sincera prefer trio:sho aiba jun,dar de unul sint sigura ca nu-l pot accepta :nino(imi pare un pic fals :scratch: )
cred ca nu doar jun e un bun actor spre exemplu aiba,ohno si sho au avut roluri importante in piese teatrale (ohno sint sigura ca prefera teatrul si nu doramele)si nino ca a avut un rol important in filmul "letters from iwojima" de Clint Eastwood+citeva filme care le-au facut impreuna ca pikanchi sublineaza capacitatea de a intra bine in personaje(vechiul jhonny a facut un bun lucru cu ei 5 :thumright: )
trebuie sa admit ca aproape toti au cunoscut arashi si ii sustin mai mult multumita lui jun :D el e magnetul care atrage fanii spre arashi si dupa aia cind ajungi sa-i cunosti nu mai stii la care dintre ei sa te opresti :mrgreen:
imi pare ca sint offtopic :goggle: dar nu e vina mea- cind incep sa vorbesc de ei nu ma pot opri,cer scuze

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Nov 11th, '07, 21:59

YAAAY incepe sa fie populat ro d-addicts din nou!!

Bine ai venit kry! Ai inteles bine, HONEY&CLOVER devine dorama! :mrgreen: :wub:
Geta, si mie imi place GACKT la nebunie. Am toata discografia lui, downloadata de pe net bineinteles ca altfel nu-mi permit :mrgreen: Arashi e formatia care m-a introdus in JE Entertainment, iar Matsumoto cel care m-a introdus in Arashi.
YAMAPI este cel mai cel pt mine desi, poate, nu joaca la fel de bine ca altii. Oircum este si el un actor din generatia tanara care stie sa se faca placut si care munceste din greu. Toata stima pentru el :wub:

KAT-TUN mie imi plac, dupa Arashi a fost a2a trupa care mi-a placut, Kamenashi-kun e adorabil realmente. Si joaca superb! Dar de cand cu Yamapi, NEWS este my ultimate favourite j boyband :mrgreen:

Geta, eu abia am inceput cursurile de jp pt incepatori :lol Aaaa si Kurosagi ARE o continuare. Zilele trecute tocmai au terminat filmarile pt sequel, filmul Kurosagi ce se lanseaza in teatre pe 8 martie 2008!

lee`s little alien
Posts: 780
Joined: Jan 9th, '07, 09:16
Location: on the BLUE planet :P

Post by lee`s little alien » Nov 11th, '07, 22:28

getakyo89 wrote:Buna Kry , care este membrul preferat din trupa Arashi? Despre Arashi am aflat dupa ce am vazut Gokusen si mi-a placut la nebunie cum joaca Jun. Dar acum cred ca imi place un pic mai mult de Sakurai Sho. Ca actor insa, Jun mi se pare cel mai bun actor japonez si printre cei mai buni din lume, mi-a placut in special in Hana Yori Dango m-a impresionat cat de bine a jucat ca este indragostit.
hello-chan!

welcome to the new girls!
i`m an Arashi /matsujun fan aswell :mrgreen: el a fost cel care m-a"introdus "in lumea jdoramelor :lol thanx to alecsa-chan of course!am vazut toate doramele/filmele cu el si he sure is a hell of an actor!joaka excelent in orice rol......but u should try a kame dorama aswell :-) si el joaca de nota 20 :wub: si yamapi la fel :P nu bagati toti kat-tunezii in aceeasi oala din cauza lui jin :lol despre care sa zicem ca inca incearca sa inteleaga ce inseamna a juca intr-o dorama........kame joaca impecabil....koki joaca bine si el,iar in ultimul episod din yukan club,junno a "confirmat"si el ca are potential :-) si chiar si jin intr-o mica masura :lol
anyway inca odata welcome!(^_^)Y

getakyo89
Posts: 13
Joined: May 9th, '07, 11:03

Post by getakyo89 » Nov 12th, '07, 13:06

Kry nu mi se pare ca vorbesti mult deloc. Si eu dak m-as apuca nu cred k as termina vreodata de vorbit despre Arashi, mai ales despre Gackt ( care are o voce mai mult decat superbaaaaaaaaaaaaa :wub: :wub: ). Arashi nu prea au voce, k si celelalte boybanduri , insa imi place unitatea pe care o au, parca sunt niste frati si intotdeauna dau tot ce pot pe scena pentru fani
Yamapi e un dulce , dar am vazut mai multe drame cu el si parca are un caracter mai flegmatic(in toate rolurile observi lucruri asemanatoare,kre eu cred k fac parte din caracterul lui) si are voce.\
Iar despre Gackt dupa cum am spus nu m-as satura sa vorbesc de el o luna . Alecsa si eu am toata discografia lui si chiar am reusit sa dau comanda pe net de vreo 4 albume de ale lui, m-am mirat pentru ca nu-s chiar atat de scumpe intre 20 si 60 ron, k orice album de fapt. I-ai citit biografia? dak nu trebuie neaparat , dupa ce am citit-o parca l-am inteles mai bine k persoana si are un caracter atat de dulce(sa vezi la sfarsit cand spune ce vis are).Si in toate emisiunile nush cum reuseste dar mereu ma face sa rad cu lacrimi e incredibil. Nush dak ai vazut pe youtube, dar uitate la concertul lui Drug Party este ... :whistling: mai bine te las sa vezi u cum e, k eu ma mir cum de nam facut infarct... si mie orice ar spune lumea mi se pare ca da stie sa danseze
Buna lee's little alien, despre Kat-tun sincer mai bine ma abtin de la comentari... nu-mi plac , mai ales Jin pe care nu pot sa-l sufar... oricum au niste fane duse cu pluta in japonia, au vrut sa-i omoare pe cei de la Arashi , si mai mereu bat fanele altor muzicieni, nush ce le inebuneste atat trupa asta... poate de Junno imi place un pic si mai este unul kre nu e jin, nu se kame, nu e cel cu parul scurt, nici junno si nici cel care cik ar fi de bani gata(chiar numi aduc aminte cum il cheama,dar mi se pare frumos). Te-ai uitat la emisiunea lor cartoon kattun? este si tradusa in englez\a, dak vrei itzi dau linkul
Acum va cer eu voua scuze k am scris prea mult , dar am incercat sa fie cat mai scurt posibil.Pacat k nu mia reusit :D

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Nov 12th, '07, 13:46

^^ Nakamaru sau Ueda Tatsuya au mai ramas nementionati. Unul dintre cei doi iti place. Nu stiu care dintre ei e "de bani gata" dar Ueda e cel foarte inchis in el.
Zvonurile astea despre fane KAT-TUN incercand sa omoare fane ARASHI mi se par absurde :roll Sa fiu sincera esti prima persoana de la care aud acestea.
Yamapi e un dulce , dar am vazut mai multe drame cu el si parca are un caracter mai flegmatic(in toate rolurile observi lucruri asemanatoare,kre eu cred k fac parte din caracterul lui) si are voce.\
Cat despre Yamapi...cum poate fi numit o persoana flegmatica cand personajele pe care le interpreteaza si maniera in care el le da viata sunt atat de diferite. Akira Kusano (NWP) nu se aseamana nici pe departe cu Kurosaki spre exemplu. Cu Akira a reusit o treaba fantastica, nu stiu cati alti actori ar fi reusit sa-l "nasca"; chiar regizorul NWP afirma ca Yamashita este cel care l-a creat pe Akira, imprimandu-i acel ceva ce lipsea din personajul de pe hartie aka scenariu. In Kurosagi are o atitudine cool total diferita de cea de dorky din Nobuta.
Ok daca te referi la anumite ticuri de-ale lui...it can't be helped i guess. Probabil ca ai observat ca are un tic cu gura/buzele dar este ceva ce face parte din Yamashita Tomohisa omul obisnuit.
Am dat exemplu pe NWP si Kurosagi pt ca acestea sunt cele mai cunoscute dorame ale lui. Insa eu le-am vazut aproximativ pe toate, de la PPOI, Shounen wa Tori ni Natta etc pana la Kurosagi, Proposal Daisakusen.

Cat despre GACKT-sama nu i-am citit biografia pentru ca nu stiu de unde s-o iau U_U Secvente din concertul DRUG PARTY am vazut si am ramas speechless. Daca s-ar intampla sa aiba si el un concert in Germania, asa cum au avut vara asta Miyavi-sama, Malice Malizer etc probabil ca m-as duce :D

PS: Yamapi DA, are voce! Fata de altii... Sper ca nu ai spus-o ironic :P Dar vocea cea mai superba din intregul JE Ent e cea al lui Tegoshi Yuya :mrgreen:

getakyo89
Posts: 13
Joined: May 9th, '07, 11:03

Post by getakyo89 » Nov 12th, '07, 14:00

Am eu biografia lui Gackt in engleza, dak vrei ti-o trimit, sa-mi dai adresa de email .
Ueda e cel care am inteles k ar fi de "bani gata"deci mie imi place Nakamura cu Junno
Si fanele kattun din japonia chiar sunt duse, in afara k am auzit zvonuri de genu asta, vorbesc cu o japoneza despre gackt si a spus k fostele ei prietene au batuto pt k lor le place acum de kattun si vezi doamne sa renunte si ea la gackt k sai placa kattun
Si la flegmatic nush cum sa explic dar mi se pare k in orice lor park e sictirit sau plictisit poate si de la ticuri, dar asa mi se pare si caraterul. Chiar cand mam uitat pe youtube sa vad daite senorita modul in care dansa si canta se vedea k nu are chef,sau nush , avea aceeasi atitudine kre acum mie mi se pare speciafica lui. N-am zis k ar fi un lucru rau, oricum e un scump
Ma uit acum la Yamada Tarou Monogatari si sincer nu ma asteptam sa rad atat, desi park in locul lui Nino mai bun ar fi fost Jun, dar Sho e perfect pentru rolul baiatului de bani gata pt k oricum e si in realitate si park o are in sange

getakyo89
Posts: 13
Joined: May 9th, '07, 11:03

Post by getakyo89 » Nov 12th, '07, 14:01

nu am spus ironic, yamapi chiar are voce, dar dak ar fi sa spun care are cea mai buna voce, clar ar fi Gackt

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Nov 12th, '07, 14:09

Ueda e de bani gata? :blink Ce nebun, ce mai cauta in JE atunci :P Eu stiam de el ca a avut o trauma cand era mai micut, asistand la o crima sau ceva de genu.

Nu stiu ce sa spun despre fanele KAT-TUN...imi vine tare greu a crede. Oricum cu KAT-TUN e dubioasa faza. Nu stiu ce are de gand ojji-san cu ei :crazy: *sends energy to kame-kun*

Yamapi sictirit nu mi se pare deloc. Acum nah poti sa spui ca sunt subiectiva. :P Si cred ca ar trebui interzisa comparatia intre un j-rocker care face ceea ce ii place de cand se stie si un pusti care a ajuns la agentia asta de talente ca l-a trimis mama lui dupa ce el a spus ca vrea sa devina ACTOR nu cantaret grrr stupid parents. Oricum, se pare ca a fost copil silitor si s-a dus la toate lectiile de canto XD

Biografia lui Gackt...nu ai putea sa mi-o trimit prin PM? Daca nu, atunci uite adresa mea Multzam anticipat :wub:

lee`s little alien
Posts: 780
Joined: Jan 9th, '07, 09:16
Location: on the BLUE planet :P

Post by lee`s little alien » Nov 12th, '07, 20:08

i agree cu tot ce a zis alecsa-chan despre kat-tun si yamapi!

@ getakyo89 cum am zis si in postul de mai sus,matsujun m-a "bagat"in lumea doramelor si ceilalti tipi arashi sunt super ok(am vazut pikanchi si pikanchi double cu toti arashi si sunt caterink rau oamenii)....dar de la o pasiune de genul asta la a ajunge sa nu iti placa/urasti o trupa (ma refer la kat-tun) doar pentru niste zvonuri cum ca fanele lor au incercat sa ii omoare pe arashi....mi se pare putin exagerat :scratch: 1 la mana....ce vina au kat-tunezii in treaba asta? 2 la mana....nu crede tot ce citesti 75-80%sunt zvonuri nefondate.....si din asta nu intelege ca sunt o maaaaaaaare fana kat-tun dar nu imi place ca i-ai etichetat din cauza unor zvonuri si din cauza unor lucruri pt care ei nu au nici o vina :P nu si-au indemnat ei fanele sa ii omoare pe arashi ne? :lol :lol :lol :lol si in plus don`t worry arashi has matsujun aka domyoji tsukasa si kitto daijoubu :mrgreen:

getakyo89
Posts: 13
Joined: May 9th, '07, 11:03

Post by getakyo89 » Nov 13th, '07, 09:25

Lee's little alien, nu din cauza fanelor, dar pur si simplu nu-mi plac cei de la Kattun (iar pe Jin nu pot sa-l sufar) . Nu am cine stie ce motive pentru asta, doar ca nu vad de ce ar putea sa-mi placa, doar ca sunt frumosi nu au cum sa-mi placa, iar la caracter m-am uitat la emisiunea lor si nici aia nu e cine stie ce(in afara de Junno si Nakamura, kre Junno e un scump)
Alecs despre Ueda am auzit asta cand ma uitam la emisiunea lor si radeau ceilalti de Jin k era sarac lipit inainte pe cand Ueda e de bani gata sau ceva de genu , asta-i linkul pentru emisiunea aia:http://www.youtube.com/results?search_q ... t-tun+ep+1

getakyo89
Posts: 13
Joined: May 9th, '07, 11:03

Post by getakyo89 » Nov 13th, '07, 09:27

Iar despre ojisan, Alecsa, am inteles k a avut cateva procese cu niste fosti idoli de la ei de la agentie care l-ar fi acuzat k abuza sexual de el... ma rog sa nu fie adevarat, dar nu e vorba doar de un idol e vorba de mai multi, si e cam greu sa fi mintit totzi, si faza k accepta doar baietzi e cam dubioasa.

lee`s little alien
Posts: 780
Joined: Jan 9th, '07, 09:16
Location: on the BLUE planet :P

Post by lee`s little alien » Nov 13th, '07, 09:42

getakyo89 wrote:Lee's little alien, nu din cauza fanelor, dar pur si simplu nu-mi plac cei de la Kattun (iar pe Jin nu pot sa-l sufar) . Nu am cine stie ce motive pentru asta, doar ca nu vad de ce ar putea sa-mi placa, doar ca sunt frumosi nu au cum sa-mi placa, iar la caracter m-am uitat la emisiunea lor si nici aia nu e cine stie ce(in afara de Junno si Nakamura, kre Junno e un scump)
Alecs despre Ueda am auzit asta cand ma uitam la emisiunea lor si radeau ceilalti de Jin k era sarac lipit inainte pe cand Ueda e de bani gata sau ceva de genu , asta-i linkul pentru emisiunea aia:http://www.youtube.com/results?search_q ... t-tun+ep+1
ai ascultat vreo melodie de-a lor?daca nu,incearca de"dragul"meu :lol jin si mie mi se pare putin nesuferit :lol chiar nu-l puteam suferi inainte...acum m-am mai obisnuit cu el...are o voce super mishto iar kame :wub: rulllllllzzzz joaka super super bine si are o voce superba!daca o sa vezi tatta hitotsu no koi o sa iti schimbi parerea si despre kame si despre koki :lol uite o sa caut eu ceva videouri cu ei pe youtube sa iti dau sa le vezi :P
chiar de kame nici nu ai pomenit :lol el de ce nu iti place?

ja nya,(^_^)Y

PS: de unde esti?din buc?si cati ani ai?(curiozitate nothing more :-) )

getakyo89
Posts: 13
Joined: May 9th, '07, 11:03

Post by getakyo89 » Nov 13th, '07, 17:59

Da chiar am ascultat... singura care imi place este Real face-doar ritmul la ea.. Si oricum toate sunt comerciale si nush dak contribuie si ei la ceva dar mie mi se pare k nu.
Pana sa-l descopar pe Gackt in general ascultam doar ritmul si asa decideam dak imi place sau nu dar acum sa schimbat complet si sg artist despre care pot sa spun cu adevarat ca imi place este Gackt. Am dat din greseala peste el cand cautam alta melodie, si ma asteptam sa nu fie cine stie ce de ea, dar cand a inceput sa cante a fost ceva..nush cum sa-i descriu vocea dar mie imi place sa o compar cu Lucifer(pt k era cel mai frumos inger)....
Dupa cum vezi imi place nu gluma, si absolut toate melodiile. Iar de atunci nu ma mai atrag "boybandurile" kre sa recunosteam n-au cine stie ce voce si cu siguranta nu o au mai frumoasa live (k Gackt)... La Arashi n-am putut sa renunt dar nici na inceput sami placa Kattun. Cum ti-am spus n-am neaparat un motiv anume, si nu-i urasc doar k nu vad nimic special la ei(in afara de nakamura si junno ca-s niste scumpi). Kame e frumos dar sincer ma lasa rece
Sunt din Buc si tocmai am facut 18 ani. Despre modul cum joaca nici un actor in afara de Jun(despre care am spus k este unul dintre cai mai buni din lume dupa mine) nu ma impresionat.... In general imi place ceva destul de greu, pt k trebuie sa ma convinga k merita asa ceva in primul rand (iar gackt ma convins si k om si ca artist).
Va cer scuze tuturor pt greselile mele de scris dar chiar ma grabesc si asa scriu de obicei k sa pot sa scriu tot ce vrea... kre e destul de mult :D .Si in plus mi se pare ciudat sa vb in romana despre lucruri de genu asta pt k mereu vb pe forumuri in engleza, da e marfa k am gasit pers pasionate si in Romania... la mine pasiunea este pt tot ce tine de Japonia si cred k miam innebunit prietenele despre cat vb despre asta. Asa k va cer scuze de pe aku k am inceput sa va innebunesc pe voi. :-) mata ne!

lee`s little alien
Posts: 780
Joined: Jan 9th, '07, 09:16
Location: on the BLUE planet :P

Post by lee`s little alien » Nov 13th, '07, 19:53

oh God! mai eu cred ca mai bine incheiem discutia pt ca nu ajungem nicaieri...este clar o diferenta de gusturi si de mentalitati la o adica...
si nu-i urasc doar k nu vad nimic special la ei
^^ nu cred ca pot intelege cum poti uri pe cineva care nu ti-a facut nimik...asa fara un motiv intemeiat...intelegeam sa folosesti cuvantul asta in cazul in care vorbeai despre cineva care ti-a facut un mare rau si ai motiv sa il urasti...dar asa*looks confused* :roll si nu poti uri pe someone pe care ai vazut doar in cateva videouri pe youtube...din care ti-ai dat seama ca nu au cine stie ce caracter... :lol whatever...dupa cum am zis gusturile nu se discuta...si end of story pt ca am deviat de la scopul initial al acestui thread : DORAMELE :mrgreen:

here`s Bokura no machi de -->
mie-mi place mult:)(e endingul din tatta hitotsu no koi)

si

Precious one (live din real face dvd) ca sa vezi ca oamenii au voce nu sunt chiar antitalent (^_^)Y





JA nya!

getakyo89
Posts: 13
Joined: May 9th, '07, 11:03

Post by getakyo89 » Nov 14th, '07, 16:29

Nush ce sa zic de liveul asta, in afara de faptul k nu mi se pare live ( la un moment dat il vezi pe Jin k tine microfonul la o distanta f mare de gura), dar in fine numai conteaza pt k dupaia iar spui ca-i urasc( desi am spus f clar k nu-i urasc da nici nu-mi plac, pt k nu vad nici un motiv sa-mi placa- asta-i diferentza de gusturi dar uite un exemplu de ce imi place mie oricum gusturile in general nu se discuta).
Ma voi uita la dorama asta, dupa ce termin cum Yamada Tarou si cu Hanakimi( care-s f tari ambele, iar yamada tarou chiar te face sa razi-eram cam reticenta in a crede asta la inceput).
A si Dragon Zakura a fost destul de interesant( niste copii cu note mici se pregatesc intens pentru a intra la Toudai)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests