Romanian D-Addicts

speak whatever language you like here.
Post Reply
grahfcard
Posts: 52
Joined: Jul 13th, '07, 20:13
Location: En un lugar de la Mancha // LOVELAND

Post by grahfcard » Sep 3rd, '07, 17:34

[]
Last edited by grahfcard on Aug 21st, '17, 16:49, edited 2 times in total.

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 3rd, '07, 17:51

Gaaahhh ascunde partea cu endingu la *edited* XD

Damn, muzica de fundal -sau absenta ei mai bine spus este alt punct minus. Eu am vazut acum un an OVA-ul facut dupa manga si parca era mult mai bine realizat decat live-actionul, tot acelasi numar de personaje, tot aceeasi poveste etc. Intr-adevar Nana Eikura e cho kawaii. Dar prima oara am vazut-o in Proposal Daisakusen unde a fost muuuult mai :mrgreen: Cealalta e dulcica dar in boku imo mi-a fost antipatica.

Incest pana la sfarsit si mai departe. Nu ca as avea ceva impotriva acestui fapt :mrgreen: Insa ma asteptam la cu totul alt sfarsit gen sa fie despartit printr-o eu stiu ce intamplare...heheh nu-mi plac sfarsiturile triste in general dar aici poate ca era nevoie de unul.

N-am vazut Hachimitsu to Kuroba. Am sa-l caut dar daca nu exista sub la el i'm doomed!

PS: ONEGAIISHIMAAAASU ascunde partea cu titlul filmului pt care ai divulgat sfarsitul :mrgreen:

edit: Hachimitsu to Kuroba e Honey&Clover? Am vazut demuult primul episod din anime. Poate ar trebui sa give it a try.

Momentan ma intorc la Dragon Zakura cu Pi al meu...deja a devenit "al meu" *such an obsessed fan* XD
Last edited by Alecsa-chan on Sep 3rd, '07, 19:27, edited 1 time in total.

grahfcard
Posts: 52
Joined: Jul 13th, '07, 20:13
Location: En un lugar de la Mancha // LOVELAND

Post by grahfcard » Sep 3rd, '07, 19:18

[]
Last edited by grahfcard on Aug 21st, '17, 16:50, edited 1 time in total.

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 3rd, '07, 19:31

Nu sunt lamurita....e film sau serial?

Dragon Zakura e o comedie tembela din care am inceput sa inteleg fizica XD (pt prima oara dupa 7 ani de fizica). Pi si Masami kawaii, avocatul cu rol de sensei, Abe Hiroshi, traznit peste masura dar cu convingerile si ideile lui destepte, atmosfera amuzanta, situatiile comice...ce pot sa mai cer :lol Daca ar fi venit si la mine in liceu un astfel de "sensei" cred ca intram la cea mai buna facultate din lume :lol

grahfcard
Posts: 52
Joined: Jul 13th, '07, 20:13
Location: En un lugar de la Mancha // LOVELAND

Post by grahfcard » Sep 3rd, '07, 19:35

[]
Last edited by grahfcard on Aug 21st, '17, 16:50, edited 1 time in total.

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 3rd, '07, 19:38

Serie anime stiu ca e...dar din nu stiu ce motive m0am oprit dupa primul episod. Nici nu prea mai tin minte cu ce era *_* Parca era vorba despre niste studenti din Todai ?! :unsure:


Dar nu stiu de ce traiam cu impresia ca exista o dorama la anime. E film pana la urma lol baaaaka *points to self*

later edit: Pentru all PiPi lovers out there ASTAZI au inceput filmarile la KUROSAGI :cheers: Pi a filmat prima scena :mrgreen:

Ramona
Posts: 11
Joined: Sep 4th, '07, 09:30
Location: Bucuresti

Post by Ramona » Sep 4th, '07, 09:52

Buna! ce ma bucur sa vad ca sunt atatia fani ai dramelor ca si mine! :cheers: Din cauza voastra am inceput acum sa caut si eu filme cu Yamapi :P Cred ca m-am :wub:

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 4th, '07, 10:49

Saliuuuuut Ramona! Bine ai venit! :cheers:

Nici nu stii cat ma bucur sa aflu ca te-am corupt cu YamaPi :mrgreen: Iti recomand pt your first Pi dorama, Kurosagi :wub: Apoi Nobuta wo Produce, Proposal Daisakusen, Sore wa, totsuzen, arashi no you ni(dar nu sunt traduse toate episoadele deocamdata), Dragon Zakura etc. Cam in aceasta ordine :lol

Ce alte dorame/filme ai mai vazut?

Vorbeam ieri cu Mihaela-san ca luna asta trebuie neaparat sa facem un meeting :D

@ grahfcard: Mihaela -san a tradus ultimele replici din filmul Bokuimo si am inceput deja sa-mi schimb parerea despre film. Acum neaparat vreau sa-l vad cu subs :-(

edit: *hits herself* Cum am putut uita de Byakkotai :wub:

Ramona
Posts: 11
Joined: Sep 4th, '07, 09:30
Location: Bucuresti

Post by Ramona » Sep 4th, '07, 12:14

Buna Alecsa!
Mersi pentru primire! Ti-am cam luat-o inainte si am vazut Kurosagi deja :P dar mersi si pentru celelalte recomandari...n-o sa le ratez.

De vizionat eu am inceput cu dramele taiwaneze..le-am descoperit din greseala...nu stiam ca e asa o manie, dar se pare ca m-a prins si pe mine rau de tot :-) Nici nu mai stiu ce filme am vazut ca au fost atatea....iar in materie de j-drama sunt novice. Un film pe care l-am vazut de curand si care m-a facut sa plang la greu (poate si din cauza coloanei sonore) a fost My Lucky Star (Taiwan). Am mai vazut printre altele Devil Beside You, Tokio Juliet, Meteor Garden, Peach Girl, Lovers in Paris, Exchange Love, Love contract, Snow Queen, HYD, Gokusen, I'm Sorry I love you si It started with a kiss. In general daca imi placea vreun actor cautam si alte filme cu el pe care le vizionam.

Printre preferatii mei se afla Mike He (un maaaare artist si b...n rau :mrgreen: ) si Yamapi care este un dulcic si se misca ......:sweat:

Bye!

nicirina
Posts: 16
Joined: Jul 6th, '07, 06:11

Post by nicirina » Sep 4th, '07, 12:24

stie cineva unde pot gasi subtitrarea pt Lovely Complex (Movie)?????//
:pray:

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 4th, '07, 12:31

wuaai Ramona deja ai vazut kurosagi :wub: In afara faptului ca l-a avut pe Yamapi in rol principal, cum ti s-a parut serialul?

Cat despre doramele tw nu am vazut nimic. Sunt un fan al j-doramelor doar desi nu am incercat si alte seriale/filme asiatice. Iar ce imi place foarte mult la cele japoneze este ca au maxim 12-15 episoade ^___^

Trebuie sa iti dau dreptate...Yamapi se misca intr-un fel raaaahhhh :heart:

@ nicirina: Try www.kloofy.net ! Trebuie sa iti faci un cont intai dar gasesti f multe subtitrari pt filme asiatice acolo.

grahfcard
Posts: 52
Joined: Jul 13th, '07, 20:13
Location: En un lugar de la Mancha // LOVELAND

Post by grahfcard » Sep 4th, '07, 12:35

[]
Last edited by grahfcard on Aug 21st, '17, 16:27, edited 1 time in total.

nicirina
Posts: 16
Joined: Jul 6th, '07, 06:11

Post by nicirina » Sep 4th, '07, 13:18

aaaaaaaaaa :cheers: mersi mult

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 4th, '07, 15:24

Oki mesajul acesta nu are nicio legatura cu doramele dar...cum suntem atatea pi crazed lovers :heart: aici trebuie sa vedeti SNOW EXPRESS ! Este de pe dvd-ul newS Never ending wonderful story (pe care ma chinui sa-l descarc de azi dimineata :glare: 2.2 gb T_T ). Piesa este pur si simplu superba, iar YamaPi :wub: Plus ca are si partea de rap :wub: aaaahhh cum zicea Andreea-chan, sunt in transa XD

SNOW EXPRESS performance

Este pentru prima oara cand vad ceva cu newS si nu pot sa nu remarc ce voce superba are Tegoshi (cel care canta strofa de dupa partea de rap al lui Yamapi).

Sa mentin totusi discutia despre dorame...Azi am apucat sa vad Tsubasa no Oreta tenshitachi. M-am uitat doar la episodul 2 pentru ca acela era cu Maki-san. Foarte dragut realizat, iar sfarsitul gave me chills down my spine.

grahfcard
Posts: 52
Joined: Jul 13th, '07, 20:13
Location: En un lugar de la Mancha // LOVELAND

Post by grahfcard » Sep 4th, '07, 16:21

[]
Last edited by grahfcard on Aug 21st, '17, 16:27, edited 1 time in total.

Ramona
Posts: 11
Joined: Sep 4th, '07, 09:30
Location: Bucuresti

Post by Ramona » Sep 5th, '07, 07:12

Alecsa-chan wrote:wuaai Ramona deja ai vazut kurosagi :wub: In afara faptului ca l-a avut pe Yamapi in rol principal, cum ti s-a parut serialul?

Cat despre doramele tw nu am vazut nimic. Sunt un fan al j-doramelor doar desi nu am incercat si alte seriale/filme asiatice. Iar ce imi place foarte mult la cele japoneze este ca au maxim 12-15 episoade ^___^
In afara de Yamapi :wub: filmul a fost si el f interesant, cu un subiect inedit, si chiar m-a tinut conectata. Il recomand si eu celor care nu l-au vazut inca.

Intr-adevar iti dau dreptate de ce preferi filmele japoneze, chiar si la kurosagi daca ar fi fost mai lung serialul as fi ajuns sa sar peste episoade, insa merita vazute si alte filme cum sunt cele taiwaneze pentru ca au de toate, si comedie si romance si lacrimi + actori.... :wub:

La cate recomandari de jdrama am vazut pe forum cred ca o sa ma reprofilez si eu. Pacat ca a venit sefu din concediu :cry:

Bang! :mrgreen:

Alecsa am uitat sa-ti multumesc pentru Snow express :salut: iar daca mai ai si alte linkuri nu ezita sa ni le dezvalui, pe mine una chiar nu ma deranjeaza :mrgreen:

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 5th, '07, 07:32

Stiu ca si cele tw merita vazute dar abia tin pasul cu cele japoneze XD

Cat despre Pi stuff nu stiu daca ai vazut Gomen ne, Juliet si Lovexxxx *faints* Am sa revin cu linkurile!

Gomen ne, Juliet performance :wub:

LoveXXX performance

Ramona
Posts: 11
Joined: Sep 4th, '07, 09:30
Location: Bucuresti

Post by Ramona » Sep 5th, '07, 09:44

Mersi pentru linkuri! Nu m-au dezamagit :wub: .

Dupa ce am vazut Kurosagi am cautat clipul melodiei Daite Senorita si cand am vazut prestatia live a lui Yamapi .....:sweat: . Dansul lui e un pic feminin la inceput dar imi venea sa tot strig: Shake it! Shake it! :mrgreen:

Ca sa fiu un pic in tema cu dramele si nu cu Yamapi stii cumva daca va exista o continuare la Kurosagi? Posibilitati ar fi.

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 5th, '07, 10:25

Yamapi se misca cel mai bine dintre JE boys :w00t:

In primavara 2008 se lanseaza filmul Kurosagi ^___^ O sa fie primul rol al lui Yamapi intr-un film :wub: Filmarile la Kurosagi au inceput pe 2 septembrie.

Ramona
Posts: 11
Joined: Sep 4th, '07, 09:30
Location: Bucuresti

Post by Ramona » Sep 5th, '07, 11:53

:cheers: Mersi pentru informatie! Can't wait sa apara...chiar merita si o continuare daca ii pot spune asa.

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Sep 5th, '07, 17:21

Alecsa-chan wrote:Stiu ca si cele tw merita vazute dar abia tin pasul cu cele japoneze XD
Da , si mie mi-au placut serialele japoneze si taiwaneze vazute, dar de la o vreme parca cele coreene ma atrag mai mult. Faptul ca sunt ceva mai lungi nu ma deranjeaza deloc, dimpotriva, asa pot deveni mai complexe si mai interesante....numai de nu ar fi asa de triste !!! Unele seriale japoneze sunt atat de copilaresti incat probabil la varsta mea nu mai pot ,,rezona '' cu ele... :-( Desigur, asta nu inseamna ca nu sunt bune, ci ca ,,hiba'' e la mine... :-( :-( :-(

Ramona
Posts: 11
Joined: Sep 4th, '07, 09:30
Location: Bucuresti

Post by Ramona » Sep 6th, '07, 12:38

Si eu am vazut ceva filme koreene si sunt la fel de bune ca si cele tw sau japoneze. Cred ca ai nimerit tu filmele gresit de spui ca se termina toate prost :-) mai sunt si cu happy-ending. Tu ce filme ai vazut de la koreeni pana acum?

Nu-ti face griji cu "rezonatul" ca nu ai nici o "hiba", uneori si eu am aceeasi senzatie. De aceea cea mai buna solutie este sa le alternam, unul mai copilaresc cu unul mai serios si de preferabil cu happy-end :wub:

rapid881
Posts: 20
Joined: Jun 13th, '07, 14:21
Location: romania

Post by rapid881 » Sep 6th, '07, 18:28

ramona vorbeai de alternarea stilurilor...tocmai am terminat de vazut una din cele mai tari jdrama ever (dupa mine) byakuyakou. dak n-ati vazut-o merita sa stiti.

si in fine cineva a carmit-o si catre koreeni...chiar nu prea s-a vb despre ei...au o groaza de filme bune atat triste (windstruck a moment to remember my girl and i etc) si comedii (my sassy girl miracle on 1st street) a chiar ce parere aveti de ha ji won?

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 6th, '07, 20:49

~~~~~ANUNŢ~~~~~

Mihaela-san, Andreea-chan si eu (membri ro d-addicts) am stabilit sa facem un meeting (al3lea la numar) in data de 15 septembrie, orele 17:00, Bucuresti !

Toata lumea este bine-venita :cheers: Ne-am bucura nespus de mult sa fim cat mai multi !!!

Inca nu am stabilit si unde sa mergem de aceea va cerem si voua parerea. Trebuie doar sa fie undeva in centrul Bucurestiului sau prin apropiere.

Daca doriti sa veniti- dar nu puteti in data de 15 septembrie propuneti alta zi si discutam :-)

Sper sa primesc raspunsuri pozitive.

edit: In intalnirile precedente am mers la ceainarii, am facut schimb de dvd-uri, am avut discutii interesante intr-un mediu placut, am ras, am schimbat impresii etc.

Ramona
Posts: 11
Joined: Sep 4th, '07, 09:30
Location: Bucuresti

Post by Ramona » Sep 7th, '07, 07:39

Referitor la byakuyakou am citit synopsisul si pare interesant cu un subiect foarte atragator. Am pus si serialul asta pe lista mea cea lunga cu filme ce trebuiesc vazute.

De la koreeni e f interesant de vazut si The Devil, My girl, I'm sorry I love you, The 1st shop of coffee prince etc.

Cat despre intalnire, din nefericire, pentru mine a inceput sezonul nuntilor iar weekendurile sunt cam ocupate. Pentru mine cel mai bine ar fi , dar nu neaparat, o zi de joi si de preferat pe la 17 30 macar ca sa am timp sa ajung de la serviciu. Cat despre DVD-uri nu va pot ajuta intrucat eu le vizionez on-line, mai mult pe la serviciu :mrgreen: unde nu se pune problema sa le downloadez. :-(

nicirina
Posts: 16
Joined: Jul 6th, '07, 06:11

Post by nicirina » Sep 7th, '07, 21:30

Alecsa-chan wrote:
In intalnirile precedente am mers la ceainarii...
:D good timing ... maine ma intalnesc cu cineva si ma gandeam la o ceainarie.
imi recomanzi ceva ??? :pray: de preferat pe la universitate

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 7th, '07, 22:32

nicirina wrote: :D good timing ... maine ma intalnesc cu cineva si ma gandeam la o ceainarie.
imi recomanzi ceva ??? :pray: de preferat pe la universitate
Ceainaria Vasiliada (all the credit goes to Liantasse :wub: ). Este vizavi de Sf. Gheorghe daca stii, nu departe de Universitate, inspre Unirii.

La intalnirea cu noi vii?

@ Ramona: Am discutat cu Mihaela si deja am pus in discutie sa ne intalnim joi, pe 13 septembrie, orele 17:30

nicirina
Posts: 16
Joined: Jul 6th, '07, 06:11

Post by nicirina » Sep 7th, '07, 22:52

mersi frumos pt informatie,dau eu de ea.

cat despre intalnire......ma incanta ideea dar eu lucrez seara in timpul sapt.... :-( asa k data viitoare cand o sa fie in week-end.

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 9th, '07, 09:14

Ar fi fost tare frumos sa alegem o zi in care poate veni toata lumea care chiar isi doreste sa vina :-(

In rest ce mai urmariti? Eu am terminat Dragon Zakura. N-am trecut prin atatea emotii nici macar cand am fost sa vad rezultatele mele la admiterea la facultate :blink I must be weird :mrgreen: Sfarsitul a fost neasteptat pentru mine dar superb ^o^ Iar ultimele 10 secunde chiar ca au fost wowowowowowow....hmm nu cred ca am inteles exact la ce s-a facut referire :scratch: am doua variante... Haha si nu vorbesc pozitiv despre serial pentru ca era YamaP in it. M-as uita la el si daca nu ar juca YamaP (there's Abe Hiroshi anyway XD ) *jooooke*

Am reluat Jotei zilele astea...renuntasem la el pentru ca iesea subul greu dar acum au ajuns la zi cu traducerile. Se uita cineva la el? Eu una nu sunt impotriva tipei si imi place de ea ca nu e genul de fata dragalasa care e personaj pozitiv pana la capat. Iar Matsuda Shota in rol de yakuza ohlala :heart: Pana acum mi se pare ca rolul acesta i se potriveste cel mai bine !

Yoooooshi. Am vorbit prea mult U_U Mai faceti si voi recomandari de j-doramas ca i'm in a pinch. Momentan dldez My Boss, My Hero dar il trag asa de greu :-(
Ah da si am inceput Lunch Queen. E dragut dar nerecomandabil celor care nu au mancat ceva inainte :lol

Ramona
Posts: 11
Joined: Sep 4th, '07, 09:30
Location: Bucuresti

Post by Ramona » Sep 10th, '07, 06:30

Alecsa mersi frumos ca ai tinut cont si de parerea mea, stiu ca ai o misiune grea sa incerci sa impaci cat mai multa lume :-( Cel mai bine e sa alegi ce vrea majoritatea si banuiesc ca vrea in weekend. Pentru mine nu-ti face griji, daca nu se poate in timpul saptamanii, intalniri o sa mai aveti voi si o sa fac tot posibilul sa ajung. Astept decizia voastra! :sweat:

Cat despre recomandari scuze dar inca nu sunt in masura sa fac, abia reusesc sa tin pasul cu recomandarile voastre :mrgreen:

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 10th, '07, 18:30

*edited* Astept sa vorbesc cu Mihaela-san sa vad ea ce spune.

Eu am inceput sa ma uit din nou la Tatta Hitotsu no Koi :wub: Il vad pentru a2a oara acum. Este o poveste mult prea frumoasa. Chiar nu inteleg de ce a avut ratings atat de mici. wELL, Ayase Haruka nu e chiar my ideal partner for Kame-kun dar si-a jucat rolul destul de bine aici.

Alaturi de HYD si Nobuta wo Produce, Tatta Hitotsu intra in my top 3 :wub:

Vicious_Mistress
Posts: 5
Joined: Dec 22nd, '06, 09:09
Location: Romania

Post by Vicious_Mistress » Sep 11th, '07, 07:22

wo..ce chestie..inca un otaku heeere!
nici prin cap nu mi-a trecut ca d-addicts poate sa aiba un topic in leg cu Rom :))) bikurishi ta
domo yoroshiku' Andreea sunt 15 ani..din Buzau din pacate ..(vreau si eu in Buuuc)..ma uit la jdrame/anime de 2,3 ani..ca si voi banuiesc
Tatta Hitotsu no Koi ma apucasem de el o data'..mai demult..dar nush m-am lasat din ep 4..:)))..jdramele care le urmaresc acum ar fi Hana kimi- First Kiss-Liar game-si LIFE .
am observat ca toata lumea pov de Kurosagi ..intr-adevar..cu seria asta am descoperit ce inseamna jdrame and of course i fell in love with the role of Pi mor de nerabdare sa vad filmul ..in vara viitoare::(..Hana yori dango..la fel..tot in 2008 un special..
..a urmat Kimi wa petto .Stand up! Nobuta ..Summer snow dar hai ca incep sa scriu romane'..am fost atenta la recomandarile voastre din paginile anterioare..si am descoperit niste drame de care nu stiam :)) domo arigato'


PS:mi se pare mie sau sunt cea mai mica de aci'?
sore ja ..mata ne!
Last edited by Vicious_Mistress on Sep 11th, '07, 07:58, edited 1 time in total.

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 11th, '07, 07:56

*sniff sniff* Trebuie sa predau stafeta de cel mai mic membru *sniff*

Dar un mare bine ai venit!! ma bucur foarte mult de fiecare data cand un nou membru ni se alatura :cheers: Daca ii place si YamaP atunci chiar ca sunt chooooo ureshii :mrgreen:

Hmm...de ce ai renuntat la Tatta Hitotsu la ep 4? Urmatoarele 2 episoade sunt :wub: Bine, ce vorbesc eu, care am renuntat la Summer Snow pe la episodul 5 parca...nu-mi place Domoto Tsuyoshi deloc...povestea era superba dar deh...

Si noi p'aici asteptam cu mult entuziasm filmele Kurosagi si HYD :cheers: Cand ma gandesc ce an 2008 o sa fie cu filmele astea doua aaahhhh :w00t:

In alta ordine de idei si total off topic: In avatarul tau...is that Hachi? o.O NANA e my all time favourite anime&manga !

grahfcard
Posts: 52
Joined: Jul 13th, '07, 20:13
Location: En un lugar de la Mancha // LOVELAND

Post by grahfcard » Sep 11th, '07, 15:35

[]
Last edited by grahfcard on Aug 21st, '17, 16:26, edited 1 time in total.

Vicious_Mistress
Posts: 5
Joined: Dec 22nd, '06, 09:09
Location: Romania

Post by Vicious_Mistress » Sep 11th, '07, 18:59

hi minna!
nu e Hachi av meu..si nici n-as fi pus-o.. :d..it's Risa from Lovely complex
well Alexa chan am sa continui pana la urma THNK ca azi am mai vz un ep.:X
as recomanda Papa to Musume no Nanokakan..o comedie destul de noua..asta daca nu o stiti deja sau aveti agenda ocupata:)) http://wiki.d-addicts.com/Papa_to_Musume_no_Nanokakan

iar Grahfcard..vorbesti de Ichiban Taisetsuna Date ~ Tokyo no Sora, Shanghai no Yume? (etc etc:)))\ daca da..poti sa-mi spui unde-l gasesc?are un story promitator

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 11th, '07, 19:41

So that's not Hachi afterall heheh

@ grahfcard: Nu am vazut decat vreo 36 de episoade din anime, insa presupun ca nu se poate vorbi despre un sfarsit al anime din moment ce manga nu e terminata. Probabil va exista o serie a2a prin 2009, 2010...daca Yazawa-sensei apuca sa duca la bun sfarsit manga :glare:
Sunt un pic in panica zilele astea, ma gandesc ca mai am putin si incep facultatea si atunci nu am sa mai am nici eu timp liber... :unsure: Am inceput azi My Boss My hero si e criminala. Nu am mai ras demult atata. Sper numai sa isi pastreze comicul si in urmatoarele episoade... o recomand celor stresati :lol /obositi etc.

@ Vicious_Mistress: Ma bucur ca ai reluat THnK :wub: Sper ca nu vei fi dezamagita!

Cat despre Papa to Musume intra pe lista de asteptare. Shige, Shige here i coooooooome :heart:

edit: Dupa indelungi dezbateri s-a stabilit intalnirea ^^
Joi, 13 septembrie, orele 18:00, la Cafeneaua Actorilor !

@ Ramona. Pentru ca stiu sigur ca tu vroiai sa vii iti trimit acum un PM ^^

grahfcard
Posts: 52
Joined: Jul 13th, '07, 20:13
Location: En un lugar de la Mancha // LOVELAND

Post by grahfcard » Sep 12th, '07, 05:50

[]
Last edited by grahfcard on Aug 21st, '17, 16:57, edited 1 time in total.

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 12th, '07, 07:15

Vine si Ramona la intalnire :cheers:

grahfcard asteptam si decizia ta.

PS: Episodul 7 din Sore wa, totsuzen...e out with subs :cheers:

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Sep 12th, '07, 09:08

Si mie mi-a placut MY BOSS, MY HERO - e foarte relaxant!!! :D
Momentan ma uit la serialul de actiune coreean ,,TIME OF DOG AND WOLF" si imi place la nebunie! Se mai uita careva din voi la acest serial?
Il ador pe Lee Jun-Ki !! Dovedeste din plin in acest serial ca este nu numai superb ci si extrem de talentat . Cred ca in cazul lui frumusetea sa atat de neobisnuita poate fi un handicap, deoarece distrage atentia de la talentul pe care il are. Abia astept VIRGIN SNOW !
Care e actorul ( asiatic, desigur) care e dupa parerea voastra cel mai frumos? Deocamdata, pentru mine Lee Jun-Ki nu are pereche, dar as vrea sa cunosc preferintele voastre. :-) Eventual daca ati pune si o poza reusita, dar nu prea mare, ar fi misto (daca asta nu contravine regulilor forumului :w00t: , desigur).

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Sep 12th, '07, 09:09

Ce pacat ca locuiesc atat de departe si nu pot merge si eu la intalnirea cu voi !!!

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 12th, '07, 09:25

Oooou ai intrat intr-un domeniu care imi place: gorgeous guys :mrgreen:

Avand in vedere ca eu nu urmaresc decat j-dramas ma pot pronunta doar in domeniul japanese guys! si cred ca deja stiti optiunea mea XD

Yamashita Tomohisa aka YamaP :wub:
Image

Image

Image

Image
Am atatea poze cu el incat nu am stiut ce sa aleg :w00t:

Al doilea ar fi Kamenashi Kazuya :wub:

PS: Si mie imi pare rau ca nu poti veni la intalnire :cry:

Ramona
Posts: 11
Joined: Sep 4th, '07, 09:30
Location: Bucuresti

Post by Ramona » Sep 12th, '07, 12:12

Pentru mine number one a ramas Mike He - Taiwan, prima mea dragoste daca pot spune asa :mrgreen: E o scumpete de baiat si chiar va recomand - stiu ca Alecsa-chan nu o sa se uite :-( -Devil beside you, Love Contract si Why, Why Love. Sunt niste filme foarte dragute iar Mike He... :wub:

La linkul acesta http://asianheartthrob.blogspot.com/200 ... aiwan.html aveti niste poze cu el ca sa va faceti o parere.

Sa nu uit insa si de Yamapi, care e un dulce ,nou descoperit datorita Alecsei care a si postat de altfel niste poze reprezentative, zic eu, si suficiente sa ne cucereasca.

Referitor la filmele vizionate recent am reusit sa termin Nobuta Wo Produce, un film ce merita vazut, si nu numai datorita lui Yamapi :mrgreen: , si Byakuyakou - un film cutremurator in care nu stii daca trebuie sa sa iubesti personajele sau sa le condamni pentru ceea ce fac, insa in final nu poti simti decat compasiune. Filmul asta poate fi fazut si ca o lectie pentru parinti ,actuali sau viitori. Merita nota 10!

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 12th, '07, 12:38

Nice, cute, sexy, hot otoko :w00t: Mike He huh ? Sunt convinsa ca si celelalte drame asiatice merita vazute dar sunt atat de absorbita de cele japoneze incat nici nu am timp sa ma gandesc macar sa vizionez vreo k-drama sau tw-drama. In plus japoneza imi place :mrgreen: si tot ce e legat de Japonia!

Am ezitat sa iau Byakuyakou. Mi se parea o povestea mult prea incurcata din ce am citit pe site-uri.
Nobuta wo produce e :wub: Sunt curioasa ce parere are minna-san despre finalul NWP. Eu ramasesem dezamagita si eram "why, why, WHYYYYY" dar dupa ce m-am gandit mai mult poate ca alt sfarsit nu ar fi mers (asa cum visam eu :glare: )

Ramona
Posts: 11
Joined: Sep 4th, '07, 09:30
Location: Bucuresti

Post by Ramona » Sep 12th, '07, 12:55

Chiar asta vroiam sa spun si eu de final in postul anterior ca a fost cam dezamagitor, nu asa mi-l imaginasem insa dupa cum ai spus si tu poate asta i-a fost farmecul si nu ar fi fost bine sa ne abatem de la tema prieteniei si sa o dam in altceva :P

Acum ma gandeam sa incep Long Love Letter dar am o presimtire ca e cam trist si fara happy-ending, iar dupa Byakuyakou nu ma simt in stare sa vizionez decat ceva mai funny, sa-mi incarc bateriile :-)

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 12th, '07, 13:55

Pentru Ramona si ceilalti care au vazut NwP
Nu ma gandeam neaparat la ceva rabu rabu, ci mi-ar fi placut sa ramana impreuna toti 3!
Mi-a parut tare rau de Nobuta cand a reusit sa zambeasca cu adevarat si a alergat spre acoperis, dar acolo nu i-a mai gasit pe Shuuji si Akira :-( Initial, asta era oful meu cel mare, ca ei trei nu au ramas impreuna!

Dar la urma urmei, daca ar fi ramas impreuna probabil ca prietenia lor n-ar fi rezistat. Akira o iubea pe Nobuta, Nobuta il placea pe Shuuji. La un moment dat s-ar fi ajuns la un conflict intre cei 3 si astfel s-ar fi destramat relatia lor. Ar fi fost doar o chestiune de timp.

Si Nobuta a ramas si ea cu o prietena adevarata, cu Mariko. Iar cum spunea la final Shuuji parca, poate ca in viitor se vor reintalni si se vor amuza impreuna de cele intamplate. Era din film asta, nee? Sper ca n-am inventat-o eu :lol
Mi-ar fi placut sa mai existe o continuare, desi nu prea aveau ce mai arata nee~ Dar acesti 3 actori impreuna sunt :wub:

PS: Ramona, incearca un "Nobuta power...CHUU NYUU"! poate te incarci cu energie ca sa poti vedea Long Love Letter :lol Kon Kon ^___^

Ramona
Posts: 11
Joined: Sep 4th, '07, 09:30
Location: Bucuresti

Post by Ramona » Sep 12th, '07, 14:55

Asta mai imi lipseste sa incerc si cu Nobuta Power ca prietenul meu chiar o sa ma trimita la nebuni :D deja imi spune ca am anumite probleme :mrgreen:

Fac pauza cu dramele si ma uit la My boss, My hero ca l-ati tot recomandat. Am vazut inceputul si deja m-a cucerit, e de tot rasul!

grahfcard
Posts: 52
Joined: Jul 13th, '07, 20:13
Location: En un lugar de la Mancha // LOVELAND

Post by grahfcard » Sep 12th, '07, 18:12

[]
Last edited by grahfcard on Aug 21st, '17, 16:26, edited 1 time in total.

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 12th, '07, 18:30

Ramona wrote:Asta mai imi lipseste sa incerc si cu Nobuta Power ca prietenul meu chiar o sa ma trimita la nebuni :D deja imi spune ca am anumite probleme :mrgreen:!
XD poor guy! Haha eu dupa ce am terminat primele ep din Nobuta imi venea sa cobor scarile ca el (am si facut-o de vreo 2 ori XD -bineinteles nu era nimeni in jurul meu XD ) si imi plac fazele gen Akira SHOCK sau Akira DOWN si KON KON-ul e hilarious. Gaaaaah i love dorky Akira !!

My Boss My Hero e intr-adevar :rofl: nu ma puteam opri din ras :lol Episoadele urmatoare nu mai au atat de multe scene comice pe minut dar Makky ( XD) e nebun rau :lol Give your best, Tornado man ^O^ Sa nu mai zic de Tanaka Koki (nu mai stiu cum il cheama in serial, cel care il numeste pe Makio - Aniki) care este cel mai funny... cum isi ocupa el timpul cu cusaturi&stuff :rofl: Si cand se enerveaza OMG "I'll f*****g kill you" XD priceless!

Sa fiu sincera incepusem sa ma uit la My Boss My hero pentru Tegoshi Yuya :heart: alias Shorty/Sakura-something XD/.Sakurakouji in film XD gaaaa i can't stop laughing XD E atat de copil Yuya-kun fata de cum arata in dvd-ul NEWS :heart:

Am si eu o intrebare...e Yamada Taro Monogatari amuzant? Am vazut ca e incadrat la comedie dar am mai intalnit "comedii" un-funny :glare: Am o presimtire ca va lua ceva premii sezonul asta...si numai pentru ca il are pe Nino :roll Don't missunderstand me...I LOVE NINO! dar ar fi si altii care ar putea castiga best actor/suporting actor/best drama etc. iKUTA *cough* TOMA *cough*

edit: asa cred ca arata o mare de emoticons ^ ^

grahfcard
Posts: 52
Joined: Jul 13th, '07, 20:13
Location: En un lugar de la Mancha // LOVELAND

Post by grahfcard » Sep 12th, '07, 20:06

[]
Last edited by grahfcard on Aug 21st, '17, 16:47, edited 1 time in total.

nicirina
Posts: 16
Joined: Jul 6th, '07, 06:11

Post by nicirina » Sep 12th, '07, 21:25

A dat cineva de "Budou no ki"? :pray:
E singura drama a lui yamapi pe care nu am vazut-o si nu reusesc sa o gasesc :cry:

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 12th, '07, 21:37

^^ Din cate stiu Akira SHOCK!Fansubs o au ca proiect. Probabil o sa apara curand.

edit: Este abia in procesul de timing vad T_T Akira SHOCK! Fansubs site. Este un SP nu o dorama!

nicirina
Posts: 16
Joined: Jul 6th, '07, 06:11

Post by nicirina » Sep 12th, '07, 21:43

serios :w00t: ce misto........sper sa fie cat mai curand........nu stiu dk rezist fara yamapi pana in 2008....cred k o sa revad cateva drame cu el...asa k sa-mi mai alin suferinta

ms

mihaela
Posts: 45
Joined: Aug 3rd, '05, 19:24
Location: Romania

Post by mihaela » Sep 12th, '07, 21:45

Kon-kon (in AKIRA style, ca tot vorbirati de el :whistling: )
Discutii inflacarate pe forum, vad, despre hot guys. And the winner is.... YAMAPI, prin majoritatea de voturi, avand de vedere ca e preferatul atator fete de pe forum (cat despre baieti, nu pot sti daca intra in preferintele lor sau nu). Ar mai fi Kaname Jun, Ito Hideaki, Okada Junichi and so on...

In alta ordine de idei, de-abia astept sa ne vedem maine la un pahar de vorba. Sper sa vina cat mai multa lume. :cheers:

Vicious_Mistress: ne bucuram sa te avem printre noi si sper sa-ti placa aici.

Maman_12003, imi pare rau ca nu esti din bucuresti si nu poti veni la intalnirea noastra.
As dori sa te rog ceva in legatura cu Musashi, de aceea as vrea sa-ti scriu direct pe e-mail sau pe messenger. Se poate?

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 12th, '07, 21:49

nicirina :w00t: chiar ai vazut absolut tot cu Yamapi? Si doramele lui din 98/99? toate ?! sorry sunt tare uimita :D Ai un site secret de unde te aprovizionezi cu dorame ? *flutters eyelashes*

Ohayon Mihaela-san > o < E dimineata nee~ Ne vedem maine :cheers: *edits* Azi de fapt!

nicirina
Posts: 16
Joined: Jul 6th, '07, 06:11

Post by nicirina » Sep 12th, '07, 22:03

Dintre dramele din 99 am vazut doar PPOI.
In celalalte drame apare doar in cate un ep.E aiurea sa ma uit doar la ep cu yamapi,ne?

Dar am vazut tot dupa iwgp,inafara de Shounen wa Tori ni Natta la care astept subtritrare.....
Oricum prefer dramele cu yamapi peste 16 ani :P

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 12th, '07, 22:08

:lol Gomen, nu stiam ca in celelalte apare in cate un episod. Nu prea m-am interesat de doramele lui de dinainte de Long Love Letter. Iar din P.P.O.I am vazut o secventa pe YouTube. Parca joaca cu Aiba ?! Parea destul de dragutica dar nu am gasit-o decat uplodata in MU , iar MU si calcu meu sunt la cutite :crazy:

Iar IWGP e pe lista de asteptare. Sper sa merite asteptarea :O

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Sep 12th, '07, 22:12

mihaela wrote:As dori sa te rog ceva in legatura cu Musashi, de aceea as vrea sa-ti scriu direct pe e-mail sau pe messenger. Se poate?
Desigur !! mai intrebi??? :-)

nicirina
Posts: 16
Joined: Jul 6th, '07, 06:11

Post by nicirina » Sep 12th, '07, 22:21

PPOI o am inca pe calc dk vrei o uploadez pe undeva(ast sugestii).yamapi e asa kawaiiiii :wub:

Iwgp mi-a placut.e pe lista dramelor pe care as vrea sa le revad.
e deosebita de celalate drame pe care le-am vazut.poate un pic cam kurai
Last edited by nicirina on Sep 12th, '07, 22:53, edited 1 time in total.

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 12th, '07, 22:30

Poti sa o uplodezi ?! OMG un sentiment navalnic de apreciere/multumire/afectiune m-a cuprins XD
Eu as prefera mediafire.com dar in general orice alt site e bun daca nu e MU T_T

nicirina
Posts: 16
Joined: Jul 6th, '07, 06:11

Post by nicirina » Sep 12th, '07, 22:44

ok
Last edited by nicirina on Sep 13th, '07, 11:33, edited 2 times in total.

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 13th, '07, 08:38

^^ Mersi mult de tot DAR acum 30 de secunde am agsit-o uplodata pe savefile :w00t: LUCKY ^ ^

angelsoldier
Posts: 10
Joined: Jun 13th, '07, 18:52
Location: iasi

Post by angelsoldier » Sep 13th, '07, 19:42

ppl...unde po sa gasesc shi yo episoadele 9 10 11 din Stand up!!... simt ca innebunesc... am cautat peste tot
arigatou-gozaimasu

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 13th, '07, 19:51

Episoadele acelea nu au fost inca traduse de echipa care s-a ocupat de cele precedente. Dar am inteles ca pe site-uri gen crunchyroll circula episoadele ultime tarduse de altcineva :D

edit: Uite ca a trecut si al3lea meeting. Ne indreptam spre al4lea :lol Arigatou, minna-san!
Last edited by Alecsa-chan on Sep 13th, '07, 20:18, edited 1 time in total.

angelsoldier
Posts: 10
Joined: Jun 13th, '07, 18:52
Location: iasi

Post by angelsoldier » Sep 13th, '07, 19:54

[Episoadele acelea nu au fost inca traduse de echipa care s-a ocupat de cele precedente. Dar am inteles ca pe site-uri gen crunchyroll circula episoadele ultime tarduse de altcineva Big Smile]
sarumana... :D [/quote]

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Sep 14th, '07, 11:04

ohio...Alecsa -chan itzi multzumesc din suflet pt recomandarea Jotei :lol ...abia ashtept ultimu ep :P

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 14th, '07, 18:38

^^ E catchy nee~ Ma cam calca pe nervi Ayaka-chan cand ridica vocea si zice fraza aia a ei, in rest tare rau tipa :D Sunt si scene cam patetice, mai ales cand fulgera si ploua torential cand se intampla ceva 'grav' . Sau cand a vrut prietena ei sa se sinucida blah blah.
Cu toate astea e interesant si m-a prins ! Cum zicea intr-un post anterior Shota Matsuda se potriveste rolului perfect :P

mihaela
Posts: 45
Joined: Aug 3rd, '05, 19:24
Location: Romania

Post by mihaela » Sep 14th, '07, 20:43

Multumesc si eu tuturor celor care au venit la intalnirea de ieri.
Ramona, mi-a parut bine sa te cunosc :salut: (imi cer scuze ca am venit prea tarziu si nu am putut sta mai mult de vorba).
Data viitoare sper sa vina cat mai multa lume. :wub:
Alecsa-chan si Andreea-chan, thanks ptr dvd-uri. Sunteti niste bombonici. Aseara m-am delectat cu doua episoade din Lunch Queen si in seara asta nu stiu ce sa fac, sa continui cu LQ, sau sa incep DRAGON ZAKURA. Phuhuhuh. Komatte iru.
Am ras aseara cu lacrimi (Alecsa-chan, sper sa nu te superi pe mine).
Oricum, a fost super sa putem vorbi despre serialele preferate si fazele haioase din ele.
ja nee

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 14th, '07, 20:48

mihaela wrote:Am ras aseara cu lacrimi (Alecsa-chan, sper sa nu te superi pe mine).
De ce sa ma supar XD Daca vorbea cu mobilu la telefon :P Presupun ca la asta te referi nee~
Nu stiu...eu ti-as recomanda sa incepi Dragon Zakura.

grahfcard
Posts: 52
Joined: Jul 13th, '07, 20:13
Location: En un lugar de la Mancha // LOVELAND

Post by grahfcard » Sep 15th, '07, 10:52

[]
Last edited by grahfcard on Aug 21st, '17, 16:47, edited 1 time in total.

mihaela
Posts: 45
Joined: Aug 3rd, '05, 19:24
Location: Romania

Post by mihaela » Sep 15th, '07, 17:13

Alecsa-chan, esti o scumpa! (cu mobilul la telefon :wub: yeei)
Pana la urma, am facut alegerea cea mai neinspirata, adica am inceput sa ma uit la Sapuri :blink si in curand ajung la ep. 6. Mi-a placut cum incepe mai mult decat Dragon Zakura. Dar o sa revin eu si la DZ.

Grafcard, am urmarit si eu Ushi ni negai wo, si a fost destul de dragut (mai am ultimul episod). despre Yamada Taro Monogatari am auzit numai lucruri bune, asa ca l-am pus pe listuta mea de must see cand voi avea timp.

La Hotaru no Hikari (terminat si el) si Yama Onna Kabe Onna (a mai ramas un episod) nu s-a uitat nimeni? Mi s-au parut unele din cele mai bune seriale din sezonul asta, alaturi de Hana kimi si First Kiss. Mi-a placut combinatia de comic de situatie cu relatii romantice intre personaje. :wub:

grahfcard
Posts: 52
Joined: Jul 13th, '07, 20:13
Location: En un lugar de la Mancha // LOVELAND

Post by grahfcard » Sep 15th, '07, 18:17

[]
Last edited by grahfcard on Aug 21st, '17, 16:46, edited 1 time in total.

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 15th, '07, 18:52

Yaaaay Sapuri yup yup. Uitasem de el! Episodul 6 deja yaaaay Kame-kun kawaiii :heart: Erm nici mie, nici Andreei nu ne-a prea placut episodul 1 din DZ dar de la episodul 2 in colo nu ai sa te mai dezlipesti de el :mrgreen: Nu crezi ca Abe Hiroshi (Sakuraga in DZ) seamana cu Enrique Iglesias? un enrique mult mai atragator XD

Eu am terminat Sore wa, totsuzen...Multumesc mult, Mihaela-san :wub: Imi pare atat de rau ca nu prea am inteles ultimul dialog dintre Kozue si Takuma. Imi pare rau per total de Takuma poor guy :cry: Ah si scena din episodul 9 cu Takuma crying *sniff sniff*
Am sperat 10 episoade la ceva ce nu s-a intamplat. Dar sunt multumita pana una alta cu sfarsitul. Dupa ce am sa-l vad si cu subs sper ca voi fi si mai multumita.

First Kiss abia astept sa-l reiau. Mao is my ultimate favourite actress :mrgreen: Imi place serialul in principiu pentru ca e cu Mao-chan and we all know how kawaii she is *giggles* Dar Yuuta in rolul tipului timid gaaaah , sper sa se mai dezghete pe parcurs :lol

rapid881
Posts: 20
Joined: Jun 13th, '07, 14:21
Location: romania

Post by rapid881 » Sep 15th, '07, 19:20

La Hotaru no Hikari (terminat si el) si Yama Onna Kabe Onna (a mai ramas un episod) nu s-a uitat nimeni?
de knd astept hotaru no hikari mai ales ca in rol principal este ayase haruka (pe care am descoperit-o in byakuyakou) da mi se pare ca nu au iesit ink niste subtitrari...chiar, le-ai vazut asa raw? cum reusesti?
in alta ordine de idei tocmai am terminat de vazut orange days pe care voi cred ca ati vazut-o de mult si care a fost pur si simplu superba. de aceea am o problema...nu stiu de ce sa ma apuc k sa nu fiu dezamagit

grahfcard
Posts: 52
Joined: Jul 13th, '07, 20:13
Location: En un lugar de la Mancha // LOVELAND

Post by grahfcard » Sep 16th, '07, 18:28

[]
Last edited by grahfcard on Aug 21st, '17, 16:46, edited 1 time in total.

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Sep 16th, '07, 19:53

Se uita momentan careva din voi la seriale koreene? Eu tocmai am terminat ,,Time of Dog and Wolf'' si il recomand calduros celor carora le plac serialele in care se combina actiunea cu o poveste de iubire. Lee Jun Ki a produs niste saruturi superbe, (din pacate insa prea putine), departe de saruturile timide pe care le cam vedem de obicei, si a jucat extrem de bine, de altfel ca si ceilalti protagonisti. Nu a fost feminin deloc, dar e tot atat de frumos cum il stim, M-am apucat sa fac subtitrarea in romana la TDW, sunt la ep 5.
Si apropo de subtitrari - am pus pe Regielive.ro subtitrarea in romana la filmul cu Lee Jun Ki ,,Fly, Daddy, Fly'' , pe care am terminat-o recent. Daca va intereseaza, o gasiti acolo.
Apropo, mai stiti ceva de Liantasse? Sper ca e bine...
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests