Romanian D-Addicts

speak whatever language you like here.
grahfcard
Posts: 52
Joined: Jul 13th, '07, 20:13
Location: En un lugar de la Mancha // LOVELAND

Post by grahfcard » Aug 22nd, '07, 19:26

[]
Last edited by grahfcard on Aug 21st, '17, 16:49, edited 1 time in total.

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Aug 22nd, '07, 20:17

Eeeeeeeh, ganduri bune despre Sapuri in sfarsit! Lumea de pe d-addicts e nemultumita cu sfarsitul din cate am inteles :unsure: Am sa continui sa-l urmaresc desi nu ma pot obisnui cu personajul lui Eita. Singurul serial in care l-am avzut a fost Tokyo Friends, unde avea trupa Sabakan. Rolul din Sapuri e complet diferit. Inca incerc sa il accept pe Eita la costum si cravata :lol

Si cand se lanseaza filmul acela? Orice cu Miyazaki-chan tinde sa fie bun :w00t:

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Aug 22nd, '07, 20:26

WoW :goggle: nu-mi vine sa cred ca sunt shi romani aici ..... :mrgreen: tare...careva din Cj pe aici ?

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Aug 22nd, '07, 20:36

Yaaatttaaaaaaaaa welcomeeeeeeeey :cheers: Hmm din Cluj nu stiu daca sunt pe aici. In majoritate suntem din Bucuresti!

Detalli, detalii...ce dorame iti plac? :mrgreen:

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Aug 22nd, '07, 20:39

Hanakazari no kimitachi e, Kurosagi, Devil beside you , Why Why Love, Liar Game, Gokusen, Nobuta wo produce, Hana yori Dango...shi ink cateva:D

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Aug 22nd, '07, 20:50

da suntetzi destul de multzi pe bune ca am ramas shokata Alecsa-chan u ce dorame vizionezi? :-)

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Aug 22nd, '07, 20:53

purplefantasy wrote:WoW :goggle: nu-mi vine sa cred ca sunt shi romani aici ..... :mrgreen: tare...careva din Cj pe aici ?
Nu-s chiar din Cluj, ,,doar'' de pe langa Oradea... dar tot ardeleanca se cheama ca sunt... :lol Bine ai venit !!

Huh, toate serialele bune coreene se termina prost? In afara de MY GIRL nu mai sint altele cu final fericit?? :x :x :x
Last edited by maman_12003 on Aug 22nd, '07, 20:58, edited 1 time in total.

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Aug 22nd, '07, 20:58

thanks :D

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Aug 22nd, '07, 21:00

purplefantasy wrote:da suntetzi destul de multzi pe bune ca am ramas shokata Alecsa-chan u ce dorame vizionezi? :-)
Dap, ne inmultim rapid in ultima vreme XD

Momentan ma uit la Hana Kimi, Proposal Daisakusen (sunt o YamaP fan :wub: ), Sapuri, First Kiss - i sooooo love Mao Inoue- Jotei... hmm si cam atat.

Dintre cele mentionate de tine am vazut HYD, este dorama care m-a "initiat" in aceasta lume superba :wub: apoi a doua dorama a fost Gokusen -matsujun is rabu rabu :P nobuta wo produce recent terminat :wub: cea mai superba dorama alaturi de HYD in opinia mea. Iar in weekendul tercut am terminat Kurosagi, unde yamapi e :w00t: haha had to say it!

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Aug 22nd, '07, 21:05

wel i'm a Yamapi fan too :P ...si HYD a fost intradevar superb :D...cel mai mult mi-a placut cum l-a interpretat oguri shun pe hanazawa rui :D

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Aug 22nd, '07, 21:07

shi Kurosagi l-am vazut unul dupa alyul in 2 zile :D...nu m-am putut abtzine :P

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Aug 22nd, '07, 21:07

? ,,nobuta wo produce'' este titlul la care serial?? cum eu nu stiu o boaba japoneza, nu mi-am dat seama la care serial te refereai...si cum tocmai caut un serial japonez la care sa ma uit, daca zici ca e asa de bun , poate ca il ,,adopt'' si eu..

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Aug 22nd, '07, 21:09

You are officially my SOUL MATE :cheers: Iti place yamaP, avem aceeasi varsta yatttaaaaa me ureshii desu :lol

Dap Shun Oguri as Hanazawa Rui :wub: Stii ca Matsumoto a fost cel care a insistat ca Rui sa fie innterpretat de Shun-kun , ne?

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Aug 22nd, '07, 21:09

asha e titlul la serial inseamna producerea Nobutei fiind nickul actritei principale :D...tzi-l recomand e super tare :D

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Aug 22nd, '07, 21:10

asta nu shtiam dar shtiam ca sunt prieteni :D

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Aug 22nd, '07, 21:11

maman_12003 wrote:? ,,nobuta wo produce'' este titlul la care serial?? cum eu nu stiu o boaba japoneza, nu mi-am dat seama la care serial te refereai...si cum tocmai caut un serial japonez la care sa ma uit, daca zici ca e asa de bun , poate ca il ,,adopt'' si eu..
Nobuta wo Produce il gasesti usor pe d-addicts; dai la search si apoi incepi si-l downloadezi. Nu stiu cum se traduce in engleza. Ceva gen Producing Nobuta. Serialul se bazeaza pe prietenie :wub: Am inteles ca a fost realizat dupa o carte.

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Aug 22nd, '07, 21:11

shi in gokusen erau la fel de nedespartzitzi :D

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Aug 22nd, '07, 21:13

purplefantasy wrote:shi in gokusen erau la fel de nedespartzitzi :D
Uchiiiiiiiiiiiiii haaaiii :wub:

Te rog frumos, editeaza posturile cand ai cate ceva de spus si nu s-a discutat nimic intre posturile tale - ai butonul de Edit in partea dreapta. E destl de annoying nu de alta.

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Aug 22nd, '07, 21:14

ok ink is new sper sa prind repede :P

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Aug 22nd, '07, 21:20

O sa inveti repede daca vrei :lol

Cat despre ce dorame ti-as recomanda...hmm :scratch: Kimi wa petto daca vrei sa-l vezi pe Matsujun as a puppy XD Seito Shokun! care este translatat into English de membrii ro addicts, Mihaela, opphiunic si Liantasse :wub: Apoi Jotei care e on going si mie personal imi place mult, e cu Matsuda Shota :mrgreen:

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Aug 22nd, '07, 21:29

Alecsa-chan wrote:O sa inveti repede daca vrei :lol

Cat despre ce dorame ti-as recomanda...hmm :scratch: Kimi wa petto daca vrei sa-l vezi pe Matsujun as a puppy XD Seito Shokun! care este translatat into English de membrii ro addicts, Mihaela, opphiunic si Liantasse :wub: Apoi Jotei care e on going si mie personal imi place mult, e cu Matsuda Shota :mrgreen:




mersi mult :D.....ceva dorame in care a jucat yamapi mai shti ? :wub:

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Aug 22nd, '07, 21:34

purplefantasy wrote:asha e titlul la serial inseamna producerea Nobutei fiind nickul actritei principale :D...tzi-l recomand e super tare :D
Ok, am gasit, mersi!!!

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Aug 22nd, '07, 21:38

Eu cu yamaP pana acum am vazut Nobuta wo Produce, Kurosagi, Sore wa, totsuzen, arashi no you ni care e superb desi, din pacate, nu-s traduse pana acum decat 6 episoade :cry: , Proposal Daisakusen- am vazut doar primul episod..nu este nemaipomenit dar there is YamaP in it :roll

In seara asta am terminat Byakkotai cu el in rol principal. Este un film de vreo 4 ore, istoric...nu ti-l recomand daca nu te intereseaza povestile cu samurai si cum au luptat pentru a-si apara imparatul...lacrimile au fost la locul lor aici.

In viitor mi-am propus sa vad Dragon Zakura, Lunch Queen si Ikeburo West Gate Park...toate cu el bineinteles :lol

Alta dorama cu el este Stand up! Hilarious i must say. Povestea a 4 baieti virgini, ultimii din scoala/cartier/oras probabil XD YamaP este unul dintre ei :D Eu am avzut doar primele 2 episoade; m-am oprit pentru ca nu au fost traduse decat 7 episoade momentan si mi-am spus ca ar fi bine sa astept sa fie terminate toate :cry:

Si s-a mai vorbit in paginile anterioare despre o dorama, long love letter, in care apare si Pi :P

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Aug 22nd, '07, 21:47

maman_12003 wrote:Ok, am gasit, mersi!!!
Ma bucur ca ai gasit. Sper sa mearga bine torrentul :glare:

@ purple, iti recomand si Tatta Hitotsu no Koi daca esti o romance dorama sucker :wub:

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Aug 22nd, '07, 21:50

maman_12003 wrote:
purplefantasy wrote:asha e titlul la serial inseamna producerea Nobutei fiind nickul actritei principale :D...tzi-l recomand e super tare :D
Ok, am gasit, mersi!!!
np..anytime ;)

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Aug 22nd, '07, 21:56

Alecsa-chan wrote:Eu cu yamaP pana acum am vazut Nobuta wo Produce, Kurosagi, Sore wa, totsuzen, arashi no you ni care e superb desi, din pacate, nu-s traduse pana acum decat 6 episoade :cry: , Proposal Daisakusen- am vazut doar primul episod..nu este nemaipomenit dar there is YamaP in it :roll

In seara asta am terminat Byakkotai cu el in rol principal. Este un film de vreo 4 ore, istoric...nu ti-l recomand daca nu te intereseaza povestile cu samurai si cum au luptat pentru a-si apara imparatul...lacrimile au fost la locul lor aici.

In viitor mi-am propus sa vad Dragon Zakura, Lunch Queen si Ikeburo West Gate Park...toate cu el bineinteles :lol

Alta dorama cu el este Stand up! Hilarious i must say. Povestea a 4 baieti virgini, ultimii din scoala/cartier/oras probabil XD YamaP este unul dintre ei :D Eu am avzut doar primele 2 episoade; m-am oprit pentru ca nu au fost traduse decat 7 episoade momentan si mi-am spus ca ar fi bine sa astept sa fie terminate toate :cry:

Si s-a mai vorbit in paginile anterioare despre o dorama, long love letter, in care apare si Pi :P
Byakkotai am vazut doar o parte ca atat am gasit pe veoh mie mi-a placut destul demult spersa gasesc shi continoarea ..stand up am vazut primele 2 shi tzin sa spun ca am gandit acelashi lucru ca shi u dar am auzit ca e sub tot trebuie sa-l mai caut ,proposal daisakusen am vaz primul ep shi mi-a placut insa e pe lista de ashteptare :d, shi sore wa.. nu prea imi place actritza:| e cam old pt yamapi :scratch:...dar daca e yamapi o sa fie vazut cand sunt toate sub :D
Last edited by purplefantasy on Aug 22nd, '07, 21:58, edited 1 time in total.

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Aug 22nd, '07, 21:57

Alecsa-chan wrote:
maman_12003 wrote:Ok, am gasit, mersi!!!
Ma bucur ca ai gasit. Sper sa mearga bine torrentul :glare:

@ purple, iti recomand si Tatta Hitotsu no Koi daca esti o romance dorama sucker :wub:
daca nu e prea mare rugamintea ai putea face un summary ?:D micutz de tot:p

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Aug 22nd, '07, 22:08

In cateva cuvinte: baiatul sarac traieste o poveste de dragoste cu fata bogata :lol Pe langa povestea lor de iubire cred ca cea mai importanta in acest serial a fost relatia de prietenie dintre cei 5 pieteni. Un summary mai detaliat gasesti pe wiki drama.

Cat despre Sore wa...tipa e ok dar pe mine ma cam deranjeaza vocea ei, mai ales cand ridica tonul la saracul Takuma :blink Sfarsitul episodului 6 e very touching, e o scena tare emotionanta cu ei doi T_T

Stand up! am auzit si eu ca circula niste traduceri complete dar prefer sa stick with Nya!

edit: Tatta Hitotsu no Koi summary

much later edit: XD Gomen ne tre' sa plec! Ca sa ma ierti uite un cadou :mrgreen:
Image

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Aug 22nd, '07, 22:29

Alecsa-chan wrote:In cateva cuvinte: baiatul sarac traieste o poveste de dragoste cu fata bogata :lol Pe langa povestea lor de iubire cred ca cea mai importanta in acest serial a fost relatia de prietenie dintre cei 5 pieteni. Un summary mai detaliat gasesti pe wiki drama.

Cat despre Sore wa...tipa e ok dar pe mine ma cam deranjeaza vocea ei, mai ales cand ridica tonul la saracul Takuma :blink Sfarsitul episodului 6 e very touching, e o scena tare emotionanta cu ei doi T_T

Stand up! am auzit si eu ca circula niste traduceri complete dar prefer sa stick with Nya!

edit: Tatta Hitotsu no Koi summary

much later edit: XD Gomen ne tre' sa plec! Ca sa ma ierti uite un cadou :mrgreen:
Image
XD thanks allot got to leave to
ja ne

rapid881
Posts: 20
Joined: Jun 13th, '07, 14:21
Location: romania

Post by rapid881 » Aug 23rd, '07, 17:59

Alecsa-chan wrote:rapid881, ce gen de dorame preferi?
da pai sincer cred k sunt prea nou in materie de doramas k sami fac vreo idee precisa...mai degraba caut titluri in functie de actorii care joaca si care imi plac, cum ar fi erika sawajiri, inoue mao sau oguri shun

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Aug 23rd, '07, 18:56

Pe Erika am vazut-o in primele episoade din Taiyou no uta dupa care am renuntat. Dar in 1L of tears m-a impresionat tare cum si-a interpretat rolul :cry: Am vazut ca exista un film cu ea si Tetsuji Tamayama :wub: Tegami. Din pacate nu stiu de unde l-as putea downloada T_T

Daca iti place Mao-chan iti recomand serialul ei care este on-going, First Kiss. Mao e o scumpa aici...a little pure devil hahah :lol

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Aug 23rd, '07, 19:33

hello mina :-) ...cefacetzi ?:)

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Aug 23rd, '07, 20:31

Saliut :cheers: Eu ma delectez cu niste pzoe cu Pi :w00t: si caut filmul Tegami uplodat in altceva afara de MegaUpload :glare:

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Aug 23rd, '07, 20:36

nice 8) ..eu ma uitam la un thread despre ryo (NEWS) shi incercsa imtzleg ce so intamplat intre el shi ueda(KAT-TUN) :scratch:

by the way banuiesc ca ai vazut clipurile lui Pi cu daite seniorita shi lovexxxx ....e pur shi simplu peste situatzie :mrgreen:
Last edited by purplefantasy on Aug 23rd, '07, 20:40, edited 1 time in total.

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Aug 23rd, '07, 20:40

Ehhh? Cand? acum, recent? a fight or what? nani, nani o.O Eu nu stiu nimic. Nu sunt f interesata de ceilalti membrii newS :roll

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Aug 23rd, '07, 20:42

Alecsa-chan wrote:Ehhh? Cand? acum, recent? a fight or what? nani, nani o.O Eu nu stiu nimic. Nu sunt f interesata de ceilalti membrii newS :roll
poi nici eu nu prea sunt interesatadeceilaltzi :P numai am auzit pe aici p'eacolo :D casau certat shi ca ryo e frau de gura sau cevade genu ca afacut-o urata pe o fana dar nush exact :scratch: ....oh well back to Pi :lol......http://youtube.com/watch?v=EPLlZQxCxoA--->am obs ca de obicei asiatici nu's f buni la dans dar el se mishka :w00t:
Last edited by purplefantasy on Aug 23rd, '07, 20:52, edited 2 times in total.

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Aug 23rd, '07, 20:49

Si ce legatura are ueda cu faptul ca ryo a facut-o urata pe o fana? Gaah chiar nu cred prostiile astea :roll

DAITE SENORITA e sexay rau...Lovexxxx nu am vazut clipul :w00t: dar Pi danseaza super...gahh cum se misca...

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Aug 23rd, '07, 20:54

am pus linku mai sus...:D.....http://www.hi5.com/friend/78051453--ToM ... ofile-html e un cont facut de ceva fan mai mult ca sigur dar sunt poze cu Pi pe care nu le gaseshti ushor :D
Last edited by purplefantasy on Aug 23rd, '07, 21:08, edited 2 times in total.

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Aug 23rd, '07, 21:01

Can't breathe after seeing this :w00t:

Imi place videoclipul de la Gomen ne, Juliet...Pi in alb yaatttaaa :wub:

In general japonezii se misca gayish, MatsuJun fiind cel mai bun exemplu XD Dar YamaP are fibra :lol Se misca sexy >____<

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Aug 23rd, '07, 21:09

Alecsa-chan wrote:Can't breathe after seeing this :w00t:

Imi place videoclipul de la Gomen ne, Juliet...Pi in alb yaatttaaa :wub:

In general japonezii se misca gayish, MatsuJun fiind cel mai bun exemplu XD Dar YamaP are fibra :lol Se misca sexy >____<
....told ya :D...gomen ne, juliet nu l-am vaz, dar il caut :D

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Aug 23rd, '07, 21:11

just saw it :w00t: ...yup he looks superhot in white...defapt in orice :d

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Aug 23rd, '07, 21:17

Thankies pt linkul dp Hi5, am sa intru. Sper sa ma descurc acolo XD

Eu am videoclipul la gomen ne, juliet :wub: E si cu sub. E singura chestie video pe care o am in calculator cu vreunul din JE boys teheh >___<

ps: poti sa-mi dai linkul again? nu merge :unsure: ...

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Aug 23rd, '07, 21:21

Alecsa-chan wrote:Thankies pt linkul dp Hi5, am sa intru. Sper sa ma descurc acolo XD

Eu am videoclipul la gomen ne, juliet :wub: E si cu sub. E singura chestie video pe care o am in calculator cu vreunul din JE boys teheh >___<

ps: poti sa-mi dai linkul again? nu merge :unsure: ...
cel de pe hi5 ?

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Aug 23rd, '07, 21:28

yup yup acela onegai! Daca vrei incerc sa uplodez si gomen ne juliet cu subs ^___T si revin cu linkul cand e gata!

edit: n-am cont pe hi5...do i need one? o.O Facem spam la greu aici! Gomen ne, minna-san!
Last edited by Alecsa-chan on Aug 23rd, '07, 21:35, edited 1 time in total.

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Aug 23rd, '07, 21:31

oki http://www.hi5.com/friend/78051453--ToM ... ofile-html daca nici acum nu merge dai search pe hi5 shi gaseshti mai multe conturi shi sunt poze destul de greu de gasit .....hmmm dar numai o intrebare ai cont pe hi5 ?:D


got to go....maine lucrez 10 ore :pale: mai vb maine spersa-tzi mearga linku...


ja ne

angelsoldier
Posts: 10
Joined: Jun 13th, '07, 18:52
Location: iasi

Post by angelsoldier » Aug 24th, '07, 14:12

Salutare romanilor!!!! Vad ca comunitatea asta anoastra e in continua crestere...
eu sunt sora lui rapid881 si ati putea sa imi spuneti shi mie cateva doramas care seamana cu hana yori dango? pls... :D

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Aug 24th, '07, 14:40

WWOW watching dorama e hobby de familie :lol Bine ai venit ^___^

Drama care seamana cu Hana Yori Dango e Meteor Garden, varianta tw (?!) la HYD XD

Ai putea incerca si Hanazakari no Kimitachi e. Este ca gen incadrata la romance, comedy. Iti recomand sa o vezi mai ales ca joaca si Oguri Shun (Hanazawa Rui) :D

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Aug 24th, '07, 15:56

kyaaa :w00t: a ieshit sub la ep 8 Hanakazariii :cheers: ....am ce face in seara asta :dance:...i'm lame i know :roll

rapid881
Posts: 20
Joined: Jun 13th, '07, 14:21
Location: romania

Post by rapid881 » Aug 24th, '07, 17:38

Alecsa-chan wrote:Saliut :cheers: Eu ma delectez cu niste pzoe cu Pi :w00t: si caut filmul Tegami uplodat in altceva afara de MegaUpload :glare:
Alecsa-chan incearca sa iei filmul de pe bt.avistaz.com, il gasesti in versiune torrent

trebuie sa te inregistrezi dar nu cred k asta e o problema

am si eu o intrebare ar putea cineva sa-mi spuna de un as putea lua filmul, bine filmuletul, cu ayumi hamasaki tsuki ni shizumu aka sinking into the moon???

angelsoldier
Posts: 10
Joined: Jun 13th, '07, 18:52
Location: iasi

Post by angelsoldier » Aug 24th, '07, 18:02

Alecsa-chan ms ms...chiar sunt fana nr 1 a lui Oguri Shun

grahfcard
Posts: 52
Joined: Jul 13th, '07, 20:13
Location: En un lugar de la Mancha // LOVELAND

Post by grahfcard » Aug 26th, '07, 13:49

[]
Last edited by grahfcard on Aug 21st, '17, 16:49, edited 1 time in total.

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Aug 30th, '07, 20:24

Ajutor !!! poate sa-mi spuna cineva unde gasesc ep 5 si 6 din serialul coreean FULL HOUSE? ca pe veoh e unicul loc unde l-am gasit spre descarcare cu subtitrare, dar da eroare la ep astea si nu se descarca!!! aici la D-Addicts nu am gasit nici un episod, desi sperasem ca il voi gasi in calitate mai buna!!! ...mor de ciuda !!!

maria_hpm
Posts: 41
Joined: May 18th, '07, 15:28
Location: manchester

Post by maria_hpm » Aug 30th, '07, 20:59

Hi maman_12003
Asta e un link pt Full House,sunt toate episoadele si merg.
http://www.crunchyroll.com/showseries?id=221
Enjoy!!!

angel333
Posts: 28
Joined: Jun 11th, '07, 19:07
Location: USA/Europa

Post by angel333 » Aug 31st, '07, 19:25

Da Full House poti gasi la chrunchyroll. Doamne de mult n-am fost pe aici. O prietena de a mea m-a sfatuit sa privesc dram Lovers, e Korean drama. Cineva a privit? Caci vreau sa aud opinia inainte sa privesc.

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Aug 31st, '07, 19:58

Aloooha minna-san! Ahh am fost plecata o saptamana si nu am prea avut timp de dorame T_T Am reusit totusi sa termin Sapuri :wub: Interesting yet rabu rabu! Un final la care sincer nu ma asteptam dar speram! And so many chu-s cu un JE boy lol random i know, i know gomen ne xD

@ rapid881: Thanks pt tracker. Am sa incerc sa-l iau de acolo, sper sa fie seederi <_<

@ grahfcard: Am avzut ca exista si un serial cu acelasi titlu. Pe acela l-ai vazut?

nicirina
Posts: 16
Joined: Jul 6th, '07, 06:11

Post by nicirina » Aug 31st, '07, 20:08

:w00t: woow,nu-mi vine sa cred .... mi-a sarit inima cand am vazut "Romanian D-Addicts" .......am fost placata 2 sapt din buc si ma simt de parca am lipsit un an.....ma bucur sa vad atatia fanii "dorama".... sunt inca in stare soc .....

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Aug 31st, '07, 20:21

Bine ai venit !!!! :cheers: Am fluturasi in stomac numai uitandu-ma la avatarul tau :wub:

Hehehe eu am fost plecata doar o saptamana si deja simt ca nu mai pot tasta :lol

Ceva detalii despre tine onegaii? gen ce dorame urmaretsi, cand ai inceput cu drogul asta etc.

nicirina
Posts: 16
Joined: Jul 6th, '07, 06:11

Post by nicirina » Aug 31st, '07, 21:47

ma numesc Nicoleta si sunt dependenta de j-drama de aproape 1 an :P (si de yamapi :wub: )

ce fel de j-drame imi plac?absolut orice....toate dramele care le-am vazut mi s-au parut absolut geniale....in plus sunt obsedata de japonia :w00t: ...j-dramele ma ajuta sa rezist pana reusesc sa-mi gasesc un job acolo.

k sa-ti faci o idee astea sunt J-drame pe care le-am terminat de vazut:
  • Bambino
    Boku Dake No Madonna
    Byakkotai
    Byakuyakou
    Dragon Zakura
    Gokusen I
    Hana Yori Dango I
    Hana Yori Dango II
    Hotelier
    IWGP
    Kamisama Mou Sukoshi Dake
    Kimi Wa Petto
    Koukou Kyoushi 2003
    Kurosagi
    Long Love Letter
    Love Story
    Lunch Queen
    Nobuta Wo Produce
    Orange Days
    PPOI
    Pride
    Proposal Daisakusen
    Satomi Henkkenden
    Sekai No Chuushin De,Ai Wo Sakebu
    Strawberry on the Shortcake
    Suplli
    Taiyou No Kisetsu
    Tatta Hitotsu No Koi
    Watashitachi no Kyokasho

    acum ma uit la:
    First kiss
    Hanayome wa Yakudoshi
    Hanazakari No Kimi Tachi e
    Hotaru no Hikari
    Kabachitare
    Kekkon Dekinai Otoko
    Liar game
    My boss,My hero
    Papa to Musume no Nanokakan
    Sore Wa Totsuzen Arashi No You Ni
    Stand Up!
    Taiyou no Uta
    Tiger & Dragon
    Yama onna Kabe onna

    cam atat despre mine..... :P

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Aug 31st, '07, 22:11

wow Nicoleta :O ..vad ca ai vazut aproape toate filmele in care e YamaPi :wub: ...Alecsa-chan mai avem o Pi fan aici :P



apropo atzi vazut ultimul ep din Hanakazari??...cause it shoked me :goggle:
Last edited by purplefantasy on Aug 31st, '07, 22:19, edited 1 time in total.

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Aug 31st, '07, 22:17

o.O ettoooooooo ... cum reusesti sa urmaresti atatea dorame in acelasi timp? Alecsa-chan SHOCK!

Dar o dorama -sau mai multe- de suflet nu ai? Asa si mie imi plac in general cam toate insa cele de suflet sunt HYD (dorama care m-a fermecat si m-a facut sa vreau sa vad si alte jdrama acum jumatate de an :wub: ) si Nobuta wo produce.

edit:@ purple: Exact acum 10 minute am terminat ep 9 ^o^ A cam fost de umplutura...nu-si prea avea rostul "experienta" profesorului respectiv. Insa sfarsitul a facut deliciul :D heheh GAMBATTE, Nakatsu-kun!!!
Last edited by Alecsa-chan on Aug 31st, '07, 22:22, edited 1 time in total.

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Aug 31st, '07, 22:22

[quote="Alecsa-chan"]o.O ettoooooooo ... cum reusesti sa urmaresti atatea dorame in acelasi timp? Alecsa-chan SHOCK!

Dar o dorama -sau mai multe- de suflet nu ai? Asa si mie imi plac in general cam toate insa cele de suflet sunt HYD (dorama care m-a fermecat si m-a facut sa vreau


eu cu Nobuta wo produce am inceput :P

nicirina
Posts: 16
Joined: Jul 6th, '07, 06:11

Post by nicirina » Aug 31st, '07, 22:34

de suflet... :scratchchin: cred k kurosagi,byakkotai si nobuta in ordinea asta.as adauga si sore wa.. dar astept sa termin de vazut.sper sa nu se termine aiurea......

btw am facut subtitrarea in romana la byakkotai(pt mama si sora mea).dk mai vrea cineva sa-si corupa familia sa se uite la j-drama poate sa incerce cu byakkotai.la mine a mers.dk vreti subtitrarile sa-mi spuneti

purplefantasy
Posts: 53
Joined: Aug 22nd, '07, 20:24
Location: Romania

Post by purplefantasy » Aug 31st, '07, 22:38

nicirina wrote:de suflet... :scratchchin: cred k kurosagi,byakkotai si nobuta in ordinea asta.as adauga si sore wa.. dar astept sa termin de vazut.sper sa nu se termine aiurea......

btw am facut subtitrarea in romana la byakkotai(pt mama si sora mea).dk mai vrea cineva sa-si corupa familia sa se uite la j-drama poate sa incerce cu byakkotai.la mine a mers.dk vreti subtitrarile sa-mi spuneti

orikat ash incerca sa-mi conving sora nu ash reushi:))))....zice ca sunt zulu :nuts:

by the way eu is gaby yoroshku :P

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Aug 31st, '07, 22:41

Wow obisnuiam sa fac si eu traduceri in romana pentru mama :P M-m lasat intre timp...nu stiu de ce! Eu sunt interesata totusi de traducerea la Byakkotai in ro, desi am vazut filmul. Very impressing! Cum spunea si Pi intr-unul din j-entry-urile lui...suntem tare norocosi ca ne-am nascut si traim in secolul XX/XXI.

nicirina
Posts: 16
Joined: Jul 6th, '07, 06:11

Post by nicirina » Aug 31st, '07, 22:44

:lol
si mie mi-a fost greu...
dar cand i-am spus k am plans la film am convins-o
sunt o pers greu de impresionat spre deosebire de ea
asa am convins-o si pe mama

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Aug 31st, '07, 22:50

Eu dimpotriva...sunt impresionata f usor. Plang rauri la fiecare rabu rabu dorama :cry:

Din pacate sora mea e cu 11 ani mai mare si nu am sa reusesc sa o corup niciodata :glare: Dar am planuri mari pentru nepotelul meu de numai 5 luni, poreclit Bambino dupa dorama cu acelasi nume XD

nicirina
Posts: 16
Joined: Jul 6th, '07, 06:11

Post by nicirina » Aug 31st, '07, 22:56

asa da.sunt invidioasa....as vrea sa am si eu un nepotel.as scoate din el un mic yamapi :roll .si sora mea e mai mare cu 10 ani.dar nici o sansa de un nepotel deocamdata :cry:

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Sep 1st, '07, 13:11

nicirina wrote:btw am facut subtitrarea in romana la byakkotai(pt mama si sora mea).dk mai vrea cineva sa-si corupa familia sa se uite la j-drama poate sa incerce cu byakkotai.la mine a mers.dk vreti subtitrarile sa-mi spuneti
Eu as vrea f mult sa -mi dai subtitrarile la Byakkotai, pls !!! tot pentru membrii familiei, poate reusesc sa ii corup... dar cum ei nu stiu engleza, asta m-ar ajuta f mult. Daca vrei pentru ei un alt sub in romana, si le plac serialele istorice si cu samurai, gasesti aici pe D-Addicts subul complet, facut de mine la MUSASHI. L-am pus si pe vreo 2 siteuri romanesti de subtitrari, de ex la titrari.ro. Multumesc anticipat !!! :D :D
Si am facut si subtitrarea la LOVE AND HONOUR, filmul cu Takuya Kimura, ti-o dau daca o vrei, dar am pus-o pe net si la noi in Romania...

maman_12003
Posts: 262
Joined: Jun 24th, '07, 07:53
Location: Romania

Post by maman_12003 » Sep 1st, '07, 13:16

Alecsa-chan wrote:Wow obisnuiam sa fac si eu traduceri in romana pentru mama :P M-m lasat intre timp...nu stiu de ce! Eu sunt interesata totusi de traducerea la Byakkotai in ro, desi am vazut filmul. Very impressing! Cum spunea si Pi intr-unul din j-entry-urile lui...suntem tare norocosi ca ne-am nascut si traim in secolul XX/XXI.
Daca nu te superi, m-ar interesa si pe mine traducerile pe care le-ai facut pt mama ta, tot pentru membrii familiei le-as folosi si eu. Se poate sa mi le dai si mie??? Pls !!!

grahfcard
Posts: 52
Joined: Jul 13th, '07, 20:13
Location: En un lugar de la Mancha // LOVELAND

Post by grahfcard » Sep 1st, '07, 16:35

[]
Last edited by grahfcard on Aug 21st, '17, 16:49, edited 1 time in total.

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 2nd, '07, 12:19

Eu am terminat Proposal Daisakusen. Inca incerc sa inteleg de ce nu mi-a placut episodul 1. :glare: A fost o romance dorama cu happy ending :mrgreen: Si foarte multe momente comice pe parcurs + calatoriile annoying ale lui Ken-zou (Pi) in trecut HALLELUJAH CHANCE~NOOOOOOOOOOO XD In plus am descoperit-o pe Masami Nagasawa care mi s-a parut super ok (unii ziceau ca joaca fals :glare: ) si pe Eikura Nana-chan care e super kawaii si abia astept s-o vad in Boku wa Imouto ni Koi wo Suru cu Junji.

Azi incep Dragon Zakura! Another school dorama, de data aceasta cu Pi si Masami yaaattttaaa :P

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 2nd, '07, 19:55

grahfcard vesti bune yatttaaaa. A aparut Boku wa imouto ni Koi wo Suru. Pe torrenti nu l-am gasit inca dar este uplodat in MU, SS & FileSend aici http://community.livejournal.com/aoiichi/ . Trebuie sa devii membru dar probabil nu e o problema asta.
Din pacate pentru mine there are no subs...yet! Dar sunt atat de nerabdatoare sa vad acest film incat am sa ma uit fara traducere. Ceva ceva tot am sa inteleg. I hope so :unsure:

alta idee...
Am terminat de vazut Kindaichi Shonen no Jikenbo 2005 cu Kame-kun si Ueno Juri. Kame should be called Hentai-kun XD . In rest a avut destul de mult suspans filmul insa unele explicatii nu mi s-au parut chiar accurate. In fine...ce stiu eu :roll Aaaaaaa yup yup...Romania si vinul romanesc au avut rol in filmuletul asta :mrgreen: Kame tinand in mana o sticla de Sangele lui Dracula (habar n-aveam ca avem in un vin denumit asa o.O ) a fost very shocking pt mine :w00t: Plus steguletele cu Romania :P

grahfcard
Posts: 52
Joined: Jul 13th, '07, 20:13
Location: En un lugar de la Mancha // LOVELAND

Post by grahfcard » Sep 3rd, '07, 16:19

[]
Last edited by grahfcard on Aug 21st, '17, 16:49, edited 1 time in total.

mihaela
Posts: 45
Joined: Aug 3rd, '05, 19:24
Location: Romania

Post by mihaela » Sep 3rd, '07, 16:51

hello, hello~!

long time no see (p'acilea) : :salut:
Salutari noilor veniti! grahfcard, nicirina, purplefantasy (sper ca n-am uitat pe nimeni :scratch: ).
Bun venit si sedere cat mai placuta aici!

Cat am lipsit de pe forum vad ca s-au scris tomuri intregi, ceea ce e minunat.
Thanks, Alecsa (si pe aceasta cale) ptr recomandarile de must see Yamapi drama! :wub:
Am vazut Sore wa, totsuzen, arashi no you ni, pe care il recomand cu caldura si celor care nu l-au incercat inca. Si asta nu numai ptr ca e cu Yamapi, ci ptr ca e o sad heart-breake love story!

Acum ma straduiesc sa dld ( a doua oara) Boku wa Imouto ni Koi wo shite iru . Sa speram ca de data asta merge.

Alecsa-chan
Posts: 317
Joined: Dec 24th, '06, 20:54
Location: stuck in Romania
Contact:

Post by Alecsa-chan » Sep 3rd, '07, 17:16

grahfcard wrote:Si eu care tocmai vroiam sa ma bat in piept ca am reusit sa-l iau cu emule. E tare de tot. Romantic :wub:
o.O Ti-a placut? Am o groaza de nemultumiri. Filmul e slow tare, in doua ore de film 10 scene maxim cu 4 personaje care in 50% din film nu au nicio replica. Asa mai bine il faceau film mut :roll Apoi secventele in care se vede cum tremura camera in timp ce filmeaza scenele statice, dar si cele dinamice o.O Soooooo not profi <_< Iar sfarsitul nu mi-a palcut. Practic nu a existat un story development. Dar astea le-am mai spus de 'nspe mii de ori, inclusiv in threadu Bokuimo de pe d-addicts, iar lumea a fost de acord cu mine, deci i don't see things XD

Anyway...am sa-l mai vad o data cand apare traducerea. Poate ma prinde atunci, desi ma indoiesc :roll

Aveam sperante mari cu filmul asta...pacat :x

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests