Turkish D-Addicts

speak whatever language you like here.
SP1CA

Post by SP1CA » Aug 8th, '08, 22:34

:D pişman olmam.
saol :D öyle bir galeyana gelip açtım siteyi, tembellikten sonra ihmal ettim.

lilsu

Post by lilsu » Aug 8th, '08, 23:05

öyle bi sayfada bir kac arkadasla bende acmistim
fan site digildi bizimkisi ama bir ay gecmeden biraktik, tembelliktenmi yoksa isteksizlikten mi bilinmez XD

bana artik iyi geceler, yatma vaktim gelmis :D

bluenvision

Post by bluenvision » Aug 9th, '08, 16:47

Ooo bi hafta geçmiş insanlar forumda döktürmüş. Silence isimli Taiwan dizisinde bi aktörün T-shirtünün üstünde Atatürk'ün resmi ve de Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi var. İzlerken bi baktım. Atatürk'ün resmine benziyor. Dedim ne alaka Allah'ın Taiwan dizisinde Atatürk'ün resmi ve Gençliğe hitabe. Uzun bir şüphenin ardından gerçekliğini kanıtladım. XDD

SP1CA

Post by SP1CA » Aug 10th, '08, 01:07

:S süperiz Türkler olarak. News (Johnny's Jimusho) grubununda bir spor müsabakası gibi bir organizasyonda Türk bayrağı önünde resimleri var. :D bilinçli olarak yapılan bişey deil ama güzel olmuş.
Image
By sp1ca

Ayrıca yine Johnny's in bir grubunda bulunan yarı Türk arkadaşım (gelecekteki oğlum :P) Akun, Utaban (tv programı) da şöyle bir durum yaşamıştır:
-niye adın Akun?? (Akın aslen anladıım kadarıyla ama katakanayla anca Akun yapmışlar :S :D)
-melezim
-nereden?? (nerenin hafuususun :P)
-Türkiye

(sunucular:woo,cool seyirci:kyaaaaaaa)

cool uz kakkoi yiz süperiz :D

lilsu

Post by lilsu » Aug 10th, '08, 19:23

XD
yamapi türk bayraginin önünde XD
daha baska ne istenebliri ki?

igo akun'a gelince, bende dogrusu merak etmistim, neden akUn oldugunu, meger akinmis :D

biz türkler masallah, nereye gitsek en az bi türk buluyoruz

yobuseyo

Post by yobuseyo » Aug 10th, '08, 19:53

aman tanrım ne çok fazlalaşmışız! çok süper!!!!

kimbilir yazmayan kimler var!!!!

bu arada goong u ya da daha nice dorama/kdrama/twdrama seyretmek isteyenler bana özel mesaj göndersinler.. çünkü okadar fazla seyrettimki baya büssürü site keşfettim.

bu arada bence de tayvan dizileri biraz türke benziyo ama japon değil. onların gerçekten baya değişik geliyo bana! gene de güzel! :D

SP1CA

Post by SP1CA » Aug 10th, '08, 21:50

Yamapi de bir gün Türk olacak :P Johhny'sleri aslında Türk vatandaşı yapıp Eurovision a göndersek aslında böyle politik iş birliklerini falan ezip geçerler :P

kalabalığız cidden. :D yazmayanlardan da; tabii bir kısmı by başlığı daha farketmemiştir ama görenler napıo bu bizimkiler acaba, ne yazmışlar diye illa ki bakıyorlardır. :D

Akın biraderim de gerçekten çok şirin bir insan bizi temsil edio Japonyada bir nevi. :D Hani Japonya ya yolum düşse de karşılaşsam onunla (kim olduunu bilmediimi varsayalım.) bir ''merhaba'' derdim görünce. :D Özellikle burun yapısı falan bu adam Japon deildir dedirtiyor.
Image
By sp1ca

bluenvision

Post by bluenvision » Aug 11th, '08, 14:11

Cidden de her yerdeyiz ya. XD Bu arada NEWS'ün Türk bayrağı önündeki resmi süper olmuş. İlk defa görüyorum. XD Şu Akun'un Haafu beebiyim dediği videoyu görmek isterdim. Japonlar eeeh heee sugoiii demiştir :D

SP1CA

Post by SP1CA » Aug 13th, '08, 13:31

lilsu

Post by lilsu » Aug 13th, '08, 20:39

ahahahah
cok komikti yaaa
hele sonu, yazik cocuga, ne dediklerini anlamadi

bana baya bi amatör gibi geldiler, zaten öyleler sanirim, yeni bir grup degilmi?

ama akun-kun'un yari türk oldugu her halinden belli oluyo bence :D

link icin tskler

SP1CA

Post by SP1CA » Aug 13th, '08, 21:16

daha debut yapmadılar resmi olarak :D yeni sayılırlar.
bence de belli :D
bişey deil

lilsu

Post by lilsu » Aug 13th, '08, 21:57

ohoo
debut yapmadilarsa, daha bebekler desene XD

bu arad biraz önce "fated to love you"nun bir bölüüne baktim, güleyimmmi aglayayimmmi anlamadim XD
kiz ve annesi kizin yataginin üstünde oturmuslar konusuyorlar
kiz ertesi gün evlenecek
yani son geceleri beraber olarak

bu kadarmi türklere benzer anlamadim
basladilar aglamaya XD
ben bir yandan onlara bakip gözlerimde yasi siliyorum bir yandanda "türk filmi mi izliyorum ben yahu" deyip gülüyorum
XD

neyse, bakamanizi tavsiye ederim, devil beside you'dan sonra en cok sevdigim taiwan dizisi dogrusu

bluenvision

Post by bluenvision » Aug 14th, '08, 11:04

Link için teşekkürler. Ufaklık olan komik bişeye benziyor XD Yavrum wee diye çıktı son dakkada ortaya XD

Bir yerde gördüm. Akun'un babası Türk'müş, annesi de yarı Japon. Soyadı niye öle pek anlamadım ama. Eğer doğruysa bu çocukta baya bi haafuluk var XD

Edit : Evet de soyadı Igo. Japon soyadı. belki de annesinin soyadını almıştır. Herşey mümkün :D
Last edited by bluenvision on Aug 14th, '08, 17:17, edited 1 time in total.

lilsu

Post by lilsu » Aug 14th, '08, 16:30

@bluenvision: akun aslinda "akin" yani I'ylaama japonlar akun diye söylüyorlar. en azindan ben öyle anladim XD

SP1CA

Post by SP1CA » Aug 14th, '08, 18:32

destekliyorum kuesşon? u, debut yapsınlar artık :D ama önce Tomacan bir debut yapsın (Ikuta Toma) junior kaldı çocuk. :(

ben Japon wikipedia sını çevirttim netten; annesi yarı japon deil, annesi dolayısıyla Akun yarı Japon. İngilizceye çevirirken öyle bir ilginçlik yapmışlar. Ayrıca Japon wiki de; şu an kullandıı sahne adı ''Igoo Akun'' yazıo. Yani ya annesinin soyadını kullanıo ya da Japonca öylesine bir soyadı seçmiş; sanırsam Japonlara daha bir yabancı gelmesin die.

bence de direk Akın :D

bluenvision

Post by bluenvision » Aug 15th, '08, 10:55

Evt Sp1ca. Ben de sen deyince baktım wikipedia ya. Öle yazıyo. Bakalım ne zaman debut yapacaklar. Johnny kesin bi şeyler planlamıştır. XD Maşallah adamdaki şirketteki çocukların ardı arkası kesilmiyo :D Toma da en talihsizlerinden herhalde.

kansha773

Post by kansha773 » Aug 16th, '08, 13:52

Tomacan dan evvel Hasejun var eltichan XD; *konuşmaya atlayan tip*
hatta HaseJun u bıraktım 34 yaşında bi juniorumuz bile var :D...ne kadar jr sa artık XDDDDDDD;

Akın ın soyadı benim de kafamı çok karıştırdı fakat adı Igoo olabilir mi acaba, haha XD; Akın diye soyadı yok değil sonuçta. bi de Igookun değil de Akun-kun diyolar sonuçta.Ama Japonca yazıma göre de Akun Igoo olması gerekirdi öyle olsaydı. ehhh :( çok karışık.

Question? u destekliyoruz. Matchy'le albümleri de var hem :D

bu arada yasuko to kenji' yi izleyen var mı ? ^^
Ben 6. bölümü indiriyorum şu anda *w*. Mabo & Ohkura jklfdasf *w*
bi de 33pun tantei XDDDDDD; chloeproject2 @lj fansub yapıyo sanırım lady_mercury de.

codeblue yu 3.bölüme kadar izledim fakat çok sıkıldım.
şu ana kadar yamapi'nin en kötü draması.

SP1CA

Post by SP1CA » Aug 18th, '08, 00:34

:O Hasegawa Jun,ewet; ahh o 34lük junior ı biliom XD wikipedia daydı sanırım özellikle ayrıca bir tanıtmışlardı onu.
atla eltim nolcak :D
işte seçtiği sahne adı oymuş eltim, japonca wikipediaya bak bizi de aydınlat :( babelfish çok yararlı olmadı benim için, sadece annesinin full japon olduunu çözebildim, bir de sahne adı konusunu. Ona Akın dielim yeter :D hemşerimiz boşver, lakayt olaibliriz. :P gelecekteki oğlum,ahh ahh.

yamapi nini saçı da bir ilginç orada sanırsam :Z doramayı ya da doramadan resim görmedim ama jin le yamapi nin gece gezmesi fotolarında bir ilginçti.

kansha773

Post by kansha773 » Aug 18th, '08, 00:46

yok. wiki de diyo ki johnnys e girmeden evvel çocuk aktör olarak rol yapıyomuş ve o zamanki sahne adı (Akun) IGO ymuş. IGO romaji , Akun kana.hahahaa lakayt :D

evet :/ fsşaf sevmedim ben. aynen jin le gezdii fotolardaki gibi. işin kötü tarafı maru nun saçı da öle. bi ara matsujun'un da saçı öleydi onelove zamanı sanırsam. öeh ;(. kötü moda anlayışı.

yasuko to kenji'nin 6. bölümünü izledim asfjkaslfjal :D:D:D:D:D
33pun un 3. bölümünü indirmeliyim :S
bi de domoto koichi'nin endlessshock2006 sını izledim, imai tsubasa ile olan jdfklasfjalksdfjal. japonyaya gidersem mutlaka canlı izlemek istiyorum ;_; umarım playzone gibi bitmez oda. (playzone bu sene sondu :((((((. böhü)

SP1CA

Post by SP1CA » Aug 19th, '08, 14:06

wakarimasu :D
Johnny's in imagemakerlarında iş yok eltim :D Jin de (bilmeyenler için Akanishi Jin) Cartoon KAT-TUN un bir bölümünde zorla cosplay yaptırılırken, ben sahne harici böyle giyinmeyi sevmiorum demişti. :D yazık ona :unsure: bıkmış çocuklar şebelek şebelek kıyafetlerden saçlardan. XD ses çıkaramıolar, show must go on... XD

ben de Dream Boys 2006 yı canlı izlemek istiom XD saçma oldu ama, KAT-TUN ve Kanjani8 :cry: o canlı izlenmeliydi :cry: :cry: :cry:

Japonya ya gidelim XD :cry: :cry: :cry:

kansha773

Post by kansha773 » Aug 19th, '08, 14:13

HAHAHAH SEPHIROT MU YOKSA? bi kaç arkadaşım direk *flail* modundaydı LJ de. adjslkfajlkdf hahahahahahah.

Dream boys 2006yı izledim ben klfjaklsdfjasdlkjf aSUBARUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU. *DIES*
Gidelim.

gidelim.

fkjdslfa . bu arada acaip bi johnnys arşivim var artık. Türkiyede Johnnys hakknda en çok şeyi bilen insan oldum sanırım.

Johnnys' in mp3leri var bende. ötesi yok yani. Johnnys = JE 'nin ilk boyband i. :D
hohohhohohoho.
huh.

the good-bye'ın cdsini almak istiyorum. ;_;

yasuko to kenjiiiiiiiiiiiiiiiiii fjdlasflajflaskd.
bu arada 33pun tantei'nin 3. bölümünü izledim slfkjasklfdhhahHAHAHAHAHAHAH ÇOK KOMİK BU YA.

SP1CA

Post by SP1CA » Aug 19th, '08, 14:18

Sephirot ewet :D
harikasın eltim :D ben bizim eltichan sitesini düzenleyebilsem bir gayret oraya koyarız bişiler XD tembel oldum iyice.

kansha773

Post by kansha773 » Aug 19th, '08, 14:20

hahhah evet ya. gerçi
beni öldürceksin ama
kattun u son zamanlarda sevemiyorum djaflkaj XDDDDDDD;;;;
aslında
son zamanlarda
kohai dinlemiyorum pek.
kinki kids *_________________*

tokio *______________________*

off ya, ne çok favourites değiştriyorum. ;(

SP1CA

Post by SP1CA » Aug 19th, '08, 19:22

öldürmem de :D jin i sev en azından
Tokio :wub: :wub: :wub:

kansha773

Post by kansha773 » Aug 19th, '08, 19:24

hjasfh : )) jin'i seviyorum. ljfk. valla.
why jennifeeeeeeeeer.
sevilmez mi enişte : D

tokio süper yaaa. amagasa yı aldım dfhjakf dayanamadım... . gelince rip atarım yollarım sana da şarkıları *w*w*w*w**w*w*w*. eylüldeeeeeeeeeeeeeee ;_;

lilsu

Post by lilsu » Aug 20th, '08, 09:30

ohooo
bakiyorum da siz isi iyice ilerletmissiniz XD
bide kendimi otaku sanirdim XD

*araya karisir*

kansha773

Post by kansha773 » Aug 20th, '08, 12:16

lilsu wrote:ohooo
bakiyorum da siz isi iyice ilerletmissiniz XD
bide kendimi otaku sanirdim XD

*araya karisir*
Merabaaaa : )))
evet johnnys-otaku'yum biraz ^^;;;
ama tabi daha öğrenecek çok şey var. : ))))

YoukoKyo

Post by YoukoKyo » Aug 20th, '08, 12:54

Selaaaaaam Millet~

Naber?

Cok sevindim tek Türk olmadigima japon ver kore dizilerine bakan ^-^ (ve Otaku olan... haha..)
Burdaki arkadaslarin hic ilgisi yok bu islerde -.-" (aslinda daha cok ingilizce alt-yazi okumak istemedikleri icin tavsiye ettigim dizilere bakmadilar >.<)

Türkcem biraz bozuk olabilir onun icin simdiden özür diliyorum.. ok? Türkiyede oturmadigim icin cok türkce yazismiyorum ondan ^-^""

Neyse ya.. Johnny-sevenleri var aranizda gördügüme göre.
Kat-tun bence önceden daha iyiydi. Tarz neyim degistirdikten sonra birakdim arkalarini. Simi aslinda tek koreden gelen gruplari dinliyorum ^-^ (ve tabiki türkce.. tartisilmaz! hehe...)

Big Bang'i yada Super Junior'u taniyan varmi? *_*

kansha773

Post by kansha773 » Aug 20th, '08, 12:58

Suju! XDDD Ben biliyorum. gerçi daha yeni başka bi arkadaşım alıştırdı beni...Suju H, Suju M, Suju T..ofjasldfjsa çok fazla grup var. hkdfa. ama favorilerim Hankyung Heechul ve Eeteuk XDXDXD.

YoukoKyo nerede oturuyorsun? İngilizce altyazı olmayan diziler de var, ispanyolca ve italyanca görmüştüm bi yerlerde : )))

YoukoKyo

Post by YoukoKyo » Aug 20th, '08, 13:25

Ben Almanyada kaliyorum. Daha dogrusu burda dogup, büyüdüm.
Sen Türkiyedenmisin @kansha773?

Dogru... ispanyolca neyim varda... benim ispanyolcam yok XDD
Japonca ögreniyorum. Yakinda kursum basliyor *happy* *_*

(Suju.. ya baslarda hep aklima "Sucuk" geliyordu duydugumda XD)
Hepsini seviyorum ama benim favorim Kibum ^-^ - Killer smile *hehe*

kansha773

Post by kansha773 » Aug 20th, '08, 13:45

Evet Tr : ))
Hmm..Almanca altyazı gerçekten görmedim hiç :S Tuhaf çünkü Almanya'da jrock fanbase i var baya, johnnys de var sanırım...benim bi arkadaşım München de oturuyor.

ganbatte ne~~! Ben 4 senedir falan hala öğreniyorum :p yasuken gibi dramaları anlıyorum ama 33pun çok ağır geliyor : (

KimKibum heuhe.
Don't don güzel şarkı.
Bi de Cooking Cooking : ))))

last.fm i olan var mı

lilsu

Post by lilsu » Aug 20th, '08, 14:16

ben su aralar (bir baska türk arkadas sayesinde XD) daha cok kat-tun dinlemeye basladim, daha önceleri news'u dinlerdim, ilk önce ryo yüzünden, sonralar pi icin XDDD
iki grubu da seviyorum dogrusu

ah ah, ne günler gecti yav XD sanki aradan 10 sene gesmis gibi geliyo insana, halbuki "önceden" dedigim bir kac ay bile olmadi XDDDDD

@YoukoKyo: almanca alt yazilari var! daha dogrusu bi fansub grubu var, ismi GermanWings (hani ucak sirketi var ya, onunkinden XD)

http://fansub.d-addicts.com/German_Wings <-- hyd ve devil beside you'yu cevirmisler. zaten birisine doramayi sevdirmek istiyorsan önce hyd'yi izletmelisin. bir basladinmiydi birakamayacagin dizilerden :wub:

seni anlaya biliyorum, benim arkadaslarimda almanca olmadigi icin (yada türkce) önceleri izlemeyi sevmiyorlardi, ama bi hyd zorla izlettim ki, sormayin gitsin, benden beter oldular XDDD

bu arada, almanyanin neresindensin? bende almanyada yasiyorum da ^^''' :)
Last edited by lilsu on Aug 20th, '08, 14:19, edited 1 time in total.

kansha773

Post by kansha773 » Aug 20th, '08, 14:19

ryochan <3 annem de seviyo ryo yu ahhahaha. bi de uchi'yi. Kanjani8 seven Türk yok ama galiba benden başka : (

aradan hakkaten çok zaman geçmiş gibi geliyo :S benim durumumda 1 sene falan oldu sanırım... ama başlarda arashi'yi biliyordum tek heuhe. ^^;

lilsu

Post by lilsu » Aug 20th, '08, 14:22

ahahaha
aynen bende ilk baslarda sadece arashi'yi biliyordum, daha dogrusu matsujun'u XD (hyd yüzünden :wub:)

sonra 1 litre of tears'a baktim, ryo ya bayildim :wub:
annen'in zevkine de bayildim xD

1 senemi? dogrusu benim doramalara baslamam iki seneyi buluyo galiba, belki de daha fazla olmustur.
ilk baktigim bir kore filmiydi, daha sonralari kore dizileri derken japoncaya asik oldum diye bilirim XD

jpop dinlemeye baslayali bir seneyi bulmaz sanirim *hmmmm*

kansha773

Post by kansha773 » Aug 20th, '08, 14:38

haha drama değil de johnnys 1 sene. dramalar daha uzun ama ne kadar bilemiyorum hiç hatırlamıyorum ama oldu baya, daha ilk anime ye falan sardığım vakitlerden beri izliyorum, yani 2003 falan olsa gerek..

ben ilk Nino'yu biliyorum. : ))) yani dramalardan biliyorumdur johnnys de ilk favorilerimden biri Nino XD;
MatsuJun u Gokusen den beri seviyorum XDDDDD

Bu arada ilk izlediğim drama büyük ihtimalle Yukie Nakama'nındı... Çünkü o zamanlar Ringu hastasıydım xD; ve diğer dramaları izlerken Tokyo Wankei'yi izlemek istediğimi hatırlıyorum. O yüzden ilk izlediğim j-drama Trick olabilir.

lilsu

Post by lilsu » Aug 20th, '08, 14:51

aaah! evet gokusen! XD oradada bir harikaydi xD
ben ilk hyd'yi izledikten sonra bütün elime gecen matsujun dizilerini izlemistim XD
kimi wa petto yu da sevdim, her rolü beceriyo canim XDDD

ohoo, sen benden eskisin desene bu konularda. ninonun hic bir doramasini izlemedim dogrusu, merak da ettigimi söyleyemem XD
trick'i de ilk kez duyuyorum *hmmm*
bide doramalar konusunda benden fazla bilen yok diyodum, tüh vah vah XDDD

kansha773

Post by kansha773 » Aug 20th, '08, 14:56

: )))
ninonun yamapi ile draması var bence izlemek istersin :) "stand up!" diye. trick yukie nakama nın bir draması ve oldukça komik, fakat eski biraz. tokyo wankei de korexjapon aşk hikayesi, ben çok beğenmiştim : )))
kimi wa petto da güzel : )))

dramalar konusunda biraz manyağım ben : )) ama çoğunlukla johnnys!dramalarında.
öbürlerini pek bilmem ehueh.
matsumoto jun miman cityde de oynamıştı yanlış hatırlamıyorsam. aiba da vardı ehue : ))) gerçi miman city daha çok kinki kids odaklı. :/ diğer bölümlerini de izlemeliyim o dramanın ://.

Ben de o kadar çok bilmiyorum dramaları, japon serilerinden yaklaşık 55 tane falan izlemişimdir. (filmleri ve taiwan vs. saymıyorum ama.)

YoukoKyo

Post by YoukoKyo » Aug 21st, '08, 12:27

Haha... ya dogru söyliyorsunuz! Sanki bin yil gecmis gibi oluyor ^-^
Hmmmm... ben önce J-Rockla basladim bu ise... Almanyada hic bilinmiyorlardi ozamanlar... yani uzun bir süre önce basladim. (5-6 sene oluyor galiba) Sonra J-Pop ve K-Pop geldi. Hehe..

GermanWings'i biliyorum. Ama ben daha dogrusu ingilizce alt-yazi tercih ediyorum (hem ingilizcemi gelistiriyor hemde baska bir alt-yaziyla baktimda tuhav geliyor o.O) Bilimiyorum yani... benim icin ingilizce daha iyi XD
Yinede arigatou gozaimasu! ^-^

Ne yaparsam yapayim benim arkadaslar coook tembel ya... Almanca alt-yazi olsa bile bakmazlar :-(
Bilgisayarin önünde benim gibi zaman gecirmiyorlar.

Hana yori dango gördügüm EEEEEEEEEEEN güzel Doramaydi *_*
Acayip seviyorum! Baska Doramalarda bukadar güzel bir son görmedim!

@kansha773 Anneni tebrik ediyorum!!!
@lilsu ben Frankfurta yakin kaliyorum (50km). Büyük bir yer degil = Ist ne Kleinstadt. Sen?

Johnnynin tutulan guruplarini bende dinledim.. (Kanjani8, News, Kat-tun etc.) ama simdi ilgilenmiyorum.. büyük bir kolleksiyonum var Johnny gruplarindan ama simdi yüzüne bakan yok XD

Siz hangi Doramalara baktiniz simdiye kadar?

Benim baktiklarim: Kurosagi, Liar Game, Hanazakari no kimitachi e, Gokusen 2, My boss my hero, Proposal Daisakusen, Hana yori dango 1 + 2, Tatta Hitotsu no Koi, Attention please, 1 litre no namida, Bambino, Nobuta wo produce, Dragon Zakura, Sore wa Totsuzen Arashi no you ni, Zettai Kareshi... aralarda bazilarini unutmus olabilirim ^^"

Simdi izlediklerimde: Code Blue, Maou, Last friends ve Koizora
+ iki üc kore Dramalari...

Kore Dramalarina bakmiyormusunuz? ^-^

yobuseyo

Post by yobuseyo » Aug 21st, '08, 12:31

herkes japon seyrediyo ya bi ben kaldım kore seyreden!
ama gene de japoncayı ve j-drama yı çok seviyorum!
ama agırlıklı kore

kansha773

Post by kansha773 » Aug 21st, '08, 12:36

hmm.baktığım dramalar..bi liste yapmştım ordan kopypaste ediim :)))

Currently watching
It Started with a Kiss : The Sequel (10/...)
Yasuko to Kenji (6/11)
Ningen Shikkaku (3/...)
Bokura no Yuuki - Miman Toshi (3/...)
Sushi Ouji (3/...)

Finished;
Yamada Taro Monogatari
My Boss, My Hero
It Started with a Kiss
Hana-Kimi (taiwan)
Liar Game
Absolute Boyfriend
One Litre of Tears
Nobuta wo Produce
Nodame Cantabile L.A.
Attention Please
Yankee Bokou ni Kaeru
Love Contract
Hana Yori Dango
Hana Yori Dango 2
Gokusen
Dive to the Future
Kemarishi
Double
Devil Beside You
Binbo Danshi
Kimi wa Petto
Trick
Tokyo Wankei
Stand Up!
Proposal Daisakusen
Ppoi
Dragon Zakura
Isshun no Kaze ni nare
Yukan Club
SHOCK 2006
(Super Junior Full House)

Dropped;
Hana Kimi Japan (Because I watched TW version first...)
Shinsengumi (Was too long )
Meteor Garden 1(Was too long*)
Hakusen Nagashi(1/)
Gokusen 2 (2/)
Bambino(3/)
Gambatte Ikimasshoi(3/)
Haikei Chichiue sama(4/)
Ai no Uta(1/)
Last Friends(1/)
My MVP Valentine(1/)
Sapuri
Tokyo Juliet
Osen (4/)
Maou (1/)
Code Blue(3/)

Bi de izleyeceklerim listesinde;
Yoshitsune
Delicious Gakuin
Moto Kare (şu anda complete indiriyorum bt den.)
Home Drama
Mukodono
Mukodono 2003

bi de filmler yok : ))) onları da yazsam çok uzun olurdu heralde XDDD;

SP1CA

Post by SP1CA » Aug 21st, '08, 20:48

eltim otakudur, benim senpai ım olur kendisi :D

lilsu

Post by lilsu » Aug 22nd, '08, 18:20

@kansha773: merak ettim, last friends'e bakmayi neden biraktin? bende ilk bölümü izledikten sonra biraktim da ondan soruyorum

o kadar cok dorama izledim ki, isimlerini unuttum bile diye bilirim,
ama aklimda kalanlariyla söyle:
(en cok sevdiklerimi büyük yaziyorum)

GOKUSEN "1",2,3 (insallah yenisi gelmez XD)
Kimi wa Petto
1 LITRE OF TEARS, ne kadar cok aglamistim bu doramada
love contract
DEVIL BESIDE YOU
my sister in-law is 19
GOONG (ama manhwa'sina daha cok bayiliyorum)
coffee prince, insalla devami gelir
Attention please
HANA YORI DANGO, en cok sevdigim dorama!!!!! bircok kez izledim, ve hala bikmadim dogrusu! XD *it's hummingyay!*
My girl
tree of heaven
Hana Kimi (japonca, tw olaninada bakmaya baslamistim, ama beyenmedim)
Attack no 1(yada Mila)
magicians of love
princess lulu
NODAME CANTABILE
NOBUTA WO PRODUCE, akira shoooock XD süper süper süper, bayiliyorum burdaki rollere!
PROPOSAL DAISAKUSEN
Dragon Zakura
KUROSAGI, yamapi'nin en cok sevdigim rolü
gerisini unuttum, ama daha vardi sanirim baktigim... aya ueto'nun dizilerine baktim
yamapi'nin kilere
Matsumoto Jun'un kilere

su aralar "code blue"'ya bakiyorum
yamapi'ye bu rolün yakistigin söyleyemem.. hele saclari berbat... ama bazende tam pi'lik bi drama ve pi'nin ilk kez agladigi drama bu sanirim (kurosagideki o gözünden akan tek damlayi saymassak)

bu listeyi yapabilmek icin benim hayatimda ilk katildigim forum'u buldum ve oradaki actigim dorama thread'ine baktimda.. ammada otakuymusum yahu bir haftada iki üc dorama seyrediyomusum O__O
ve birsey daha dikkatimi cekti, ben hep ilk önce dorama bakmaya basladim diye hatirliyodum, ama
ilk önce meshur bir kore filmi yüzünden baslamisim!!
"100 days with mr. arrogant" taninayaniz varmi? coooooook komik!
film olarak kore'lilerin üstüne yok bence zaten. gercekten cok güzel filmleri var

@YoukoKyo: bende Stuttgart yakinlarinda oturuyorum, yarim saat sürüyo arabayla (auch ne kleinstadt XD)

kansha773

Post by kansha773 » Aug 25th, '08, 07:04

lilsu wrote:@kansha773: merak ettim, last friends'e bakmayi neden biraktin? bende ilk bölümü izledikten sonra biraktim da ondan soruyorum
çok sıkıcıydı xDDDD dayanamadım ben de . ilk bölümü bile bitiremedim.

bu arada tatildeyim :((( yasuko to kenji nin 7. bölümünü kaçırdım xD neyse gelince subsla indiririm artık.

SP1CA

Post by SP1CA » Aug 25th, '08, 19:09

ben de seviyorum eito yu :D
++++
konu dışı olucak ama direk kansha773 e yazıyorum :D
eltim, binchan la gülchan ı misafir ettim :D izmir deydi onlar cumartesi, direk bizzat kendi evime geldiler. :D seni de bekliyorum, artık benim evimde misafir ederim.
++++

Nakama Yukie harika bir aktrist :O Ringu0 da dehşetti özellikle; görüyorum ki fulyachan gokusen2 yi bırakmışsın, 1nciyi izleyince 2nciye gerek yok bir yerde. :D ben 2ncide Jin i görmek adına animesini ve 1nci sezonu izlemiştim. 2 bayağı bir tekrar oluo sil baştan. XD

lilsu: 3ncüyü daha izlemedim ama bence de artık abartmasınlar XD 4ncüsü çıkmasa bari.

yobuseyo

Post by yobuseyo » Aug 28th, '08, 07:48

trt de goong(princess hours) adlı kore dizisi de yayınlanıyomuş!

SP1CA

Post by SP1CA » Aug 29th, '08, 20:43

ewet :D son bölümleri veriyor şu aralar sanırm.

yaklaşık 20 dakika kadar sonra benim ve Matsumoto Jun un doğum günü XD
beni kutlayın desem yüzsüzlük etmiş olur muyum?? XD

SP1CA

Post by SP1CA » Sep 5th, '08, 01:04

hemşerilerim, ramazan ınız mübarek olsun :D

yobuseyo

Post by yobuseyo » Sep 5th, '08, 12:48

:D

yobuseyo

Post by yobuseyo » Sep 5th, '08, 13:07

:D

lilsu

Post by lilsu » Sep 14th, '08, 20:37

hepinizin ramazaniniz mübarek olsun
matsujunun dogumgününü ve seni kutlarim SP1CA xD

goong mu yayinlniyor?
ne zamanlari?
bittimi?
türkce olarak izlemeyi isteri dogrusu XDD

yobuseyo

Post by yobuseyo » Sep 15th, '08, 16:23

lilsu wrote: goong mu yayinlniyor?
ne zamanlari?
bittimi?
türkce olarak izlemeyi isteri dogrusu XDD
yok ya tam yazdıgım gün bitti:(

AMA BÜYÜK SÜRPRİZ galiba jumong yayınlancak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
efsane prens olarak! :cheers:

bu arada google a düşlerimin prensi yazarsan orda türkçe sitelerde türkçe dublajlı olarak veriyolar goong u!

lilsu

Post by lilsu » Sep 19th, '08, 18:06

tskler^^

bi arayayim bakiim
benim bildigim sadece hana kiminin türkce altyazisi vardi, ama dublaj baska tabii.. hele bide goong 'sa izlenir xD

selma

Post by selma » Sep 19th, '08, 19:00

selamlar,

Burada Turk gormek beni sevindirdi.En azindan ayni seyleri paylasmak insani mutlu ediyor.Gordugum kadariyla Goong trt 1 de yayinlaniyordu.

Sizler baska hangi dizileri oneriyorsunuz?

Haesin

Post by Haesin » Sep 19th, '08, 19:36

Ben de burdayım~ bazen fansubbing gruplarında yer alıyorum, forumda başka türkler de olduğunu bilmek sevindirici (:

hearsay

Post by hearsay » Sep 19th, '08, 22:11

Uzun zamandır bu siteyi kulanırım...Ve daha çok fazla kişininde kullandığını düşünüyorum...Asya kültürüne yakınlığı olan ve paylaşım yapmayı seven arkadaşlarımızı www.sarangni.info sitesine beklerim.Reklam değil sadece tavsiye amaçlı bir mesajdır...Zaten siteyi ilk olarak görünce seviyesinin ne kadar iyi olduğunu göreceksiniz...Bu siteyi bilenleriniz vardır ama bilmeyenler için bir tavsiye amacıyla yazdım....

Haesin

Post by Haesin » Sep 20th, '08, 06:56

uwaa.. şimdi eski postları okuyorum da türkiye'de böyle j-pop k-pop severler olduğunu bilmezdim.. aslında Dongbangshinki, Super Junior falan da türkiye'de çok tutar..eheh hele hele Wonder Girls. :P

selma

Post by selma » Sep 20th, '08, 10:38

Istanbulda bu tur Japon veya Kore dizilerini satan bir yer biliyormusunuz?

Kendim aslen Turkiyede kalmiyorum ama tatile geliyorum?

Onereceginiz guzel diziler var mi? Hani hem komik hem romantik olan?

SP1CA

Post by SP1CA » Sep 20th, '08, 16:10

saol lilsu :D
selmacan, sen eltimle (kansha773) bağlantıya geç bence :D

selma

Post by selma » Sep 21st, '08, 20:10

Selam SpCA

ok ^___^

selma

Post by selma » Oct 1st, '08, 16:27

Bayraminiz mubarek olsun ...

Ve bu arada TRT 1 in ne zaman Kore dizisini yayinlayacak olacagini bilen var mi?

ayshaella

Post by ayshaella » Oct 1st, '08, 22:58

@SP1CA

oh my..

no more english conversations? =D

anyways, hi again . i have met u here before, though i doubt u remember me.

i jst wanna ask u regarding one turkish series that's quite popular here with arabs in dubai. the problem is i dont know what's the title in turkish, nor the actors that act in it. but i heard he's considered as the most handsome turkish actor here? and rumor has it that well both lead stars in that drama are actually partners in real life as well. here in dubai, the series was entitled Noor.

i dunno if u could help me but.. i was looking for english subtitles and any site that i could download the episodes with? =D

SP1CA

Post by SP1CA » Oct 3rd, '08, 09:55

selma wrote:Bayraminiz mubarek olsun ...

Ve bu arada TRT 1 in ne zaman Kore dizisini yayinlayacak olacagini bilen var mi?
Goong yayınlanmaya başladığında, ben biraz da Japon dizileri yayınlayın diye mail atmıştım. XD

SP1CA

Post by SP1CA » Oct 3rd, '08, 10:06

ayshaella wrote:@SP1CA

oh my..

no more english conversations? =D

anyways, hi again . i have met u here before, though i doubt u remember me.

i jst wanna ask u regarding one turkish series that's quite popular here with arabs in dubai. the problem is i dont know what's the title in turkish, nor the actors that act in it. but i heard he's considered as the most handsome turkish actor here? and rumor has it that well both lead stars in that drama are actually partners in real life as well. here in dubai, the series was entitled Noor.

i dunno if u could help me but.. i was looking for english subtitles and any site that i could download the episodes with? =D
You mean ''Gümüş'' (means silver in English.) :D well, that ladiy is married; after the series became a big hit, many rumours came out as well.

Kıvanç Tatlıtuğ-->leading man :D (one of the nicest, but he's blonde-->I don't find him so handsome.:D also he's a model.)
Songül Öden-->leading lady

Image

Image

Haesin

Post by Haesin » Oct 3rd, '08, 13:52

selma wrote: Ve bu arada TRT 1 in ne zaman Kore dizisini yayinlayacak olacagini bilen var mi?
Jumong dan bahsediyorsun sanırsam, Efsane Prens diye yayınlanacakmış. Bu ayın 7sindeydi yanlış değilsem.

fjallraven

Post by fjallraven » Oct 3rd, '08, 14:21

Haesin wrote:
selma wrote: Ve bu arada TRT 1 in ne zaman Kore dizisini yayinlayacak olacagini bilen var mi?
Jumong dan bahsediyorsun sanırsam, Efsane Prens diye yayınlanacakmış. Bu ayın 7sindeydi yanlış değilsem.
hayır, dizi değişmiş....

önce Jumong denildi... şimdi Yi San olmuş :lol:

http://wiki.d-addicts.com/Yi_San

http://www.sarangni.info/viewtopic.php?t=2672

Haesin

Post by Haesin » Oct 3rd, '08, 14:24

Yi San mı, Dae Jo Young mu Jumong mu bi karar versinler ya :S
Neyse ben izleyemeyeceğim zaten... : P)

fjallraven

Post by fjallraven » Oct 3rd, '08, 14:35

ayshaella wrote:
you can watch this drama as online video streaming... all episodes with small parts (7-8 parts)...

http://www.kraldizi.net/dizi/gumus-dizisi-162_izle.html

as far as I know, there aren't any English subs...

yobuseyo

Post by yobuseyo » Oct 4th, '08, 20:00

fjallraven wrote:
Haesin wrote:
hayır, dizi değişmiş....

önce Jumong denildi... şimdi Yi San olmuş :lol:

http://wiki.d-addicts.com/Yi_San

http://www.sarangni.info/viewtopic.php?t=2672
yaa ben yisan ı sevmiyorum hele ilk 5 bölümü ölüm. umarım jumongu verirler! daha heycanlı!

yobuseyo

Post by yobuseyo » Oct 6th, '08, 08:47

yi san trt 1 de bugun 14.45 de gösteriliyor. adı "sarayın rüzgarı"

lilsu

Post by lilsu » Oct 6th, '08, 13:19

insallah japon dizilerininde tadina varirlarda, bizde türkce izleme sansi buluruz ^^

bi düsünsenize KAT-TUN'un dizileri, yada NEWS'un dizilerini (hele bide yamapiden olursa, trt'den ayrilmam XD)

ama bizim millet sanirim daha cok acikli filmleri sever, onun icin bence ilk olarak 1 litre of tears'i koysalar cok iyi olur! (ryo oynadigi icin demedim... yanlis anlamayin :wub: )

SP1CA

Post by SP1CA » Oct 11th, '08, 16:55

ryochan için de diebilirsin ne olucak :D gokusen yayınlasınlar 3 sezon. (5inci sezonda benim hafuularım oynar artık XD) zaten arka sıradakiler i gokusen den çalıp yapmışlar gibi gelio. :glare: :whistling:

romantik bişeyler yayınlasınlar ya da genç dizisi modunda bişeyler, çok tutar. :D ben kendi önerilerimi gönderdim trt ye ama beni ne kadar umursarlar, o ayrı bir konu. :mrgreen:

lilsu

Post by lilsu » Oct 12th, '08, 17:56

(...)
romantik bişeyler yayınlasınlar ya da genç dizisi modunda bişeyler, çok tutar. :D ben kendi önerilerimi gönderdim trt ye ama beni ne kadar umursarlar, o ayrı bir konu. :mrgreen:
aklima ne geldi, aslinda hep beraber yazarsak, belki daha etkileyici olabiliriz! yani hepimiz birer email yollarsak ve hepimizde ayni doramalari istersek!

bu arada, genc dizisi diyosan, bence ilk basta gokusen ve hana yori dango geliyo! ama 5. sezonu tutarmi bilmem :mrgreen:
ben izlemem dogrusu XD

SP1CA

Post by SP1CA » Oct 14th, '08, 23:57

benim çoucuklarım oynucak ama :roll :wub:

trt dinler mi bilmiyorum ama denenebilir tabii :D

freack

Post by freack » Oct 28th, '08, 18:28

Selam millet,

Türk olarak sadece SPıca yı biliyordum bu güzel oldu ....JE dekilerin hepsini seviyorum ama Toma farklı bir yerde benim için Toma hayranıyım ben walla.

Keşke Toma& Yamapi ikilisinin bir dizide yada filmde beraber görsek süper olursu değil mi?

yulia

Post by yulia » Dec 30th, '08, 16:02

not only you:D me too:D

Post Reply