Warrior Baek Dong Soo [Hungarian Subs] (Ep 1-9 of 30)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
Makiko^^

Warrior Baek Dong Soo [Hungarian Subs] (Ep 1-9 of 30)

Postby Makiko^^ » Fri Sep 30, 2011 6:18 am

WARRIOR BAEK DONG SOO

Image

Cím:무사 백동수 / Musa Baek Dong Soo
Egyéb alternatív cím: 야뇌 백동수 / Honorable Baek Dong Soo
Műfaj: sageuk
Részek száma: 30
Csatorna: SBS
Vetítési időszak: 2011. júl.4-től okt.11. hétfő&kedd 21.55
Forgatókönyvíró: Kwon Soon Gyu
Producer: Lee Hyun Jik, Kim Hong Sun
A forgatókönyv készült Lee Jae Hyun 2010. január 29-én megjelent azonos című mangája alapján.

Főszereplők:
Ji Chang Wook - Baek Dong Soo
Yeo Jing Goo - fiatal Dong Soo
Yoo Seong Ho - Yeo Woon
Park Gun Tae - fiatal Yeo Woon
Yoon So Yi - Hwang Jin Joo
Lee Hye In - fiatal Jin Joo
Shin Hyun Bin - Yoo Ji Sun
Nam Ji Hyun - fiatal Ji Sun

Choi Min Soo - Chun
Jun Kwang Ryul - Kim Kwang Tek
Park Joon Gyu - Heok Sa Mo
Park Won Sang - Jang De Poe
Lee Jin Ah - Jang Mi
Oh Man Suk- Sado Koronaherceg
Joon Ji Min - Ji
Park Chul Min - In

<iframe width="640" height="360" src="http://www.youtube.com/embed/-wcNwVkz9LI" frameborder="0"></iframe>

Egy kis történeti áttekintés a teljesség igénye nélkül, de az események könnyebb megértése céljából:):

A Chosun-dinasztia alatt Jeongjo király uralkodásának idejében járunk. Ekkor Chosun nem önálló nemzet hanem hűbérese egy a térségben is uralkodó idegen hatalomnak, ami nem más mint a Qing-dinasztia Mandzsu Birodalma. [1644-ben legyőzték a kínai Ming-dinasztiát, mégis később Kína néven egységesült a birodalom]
A mandzsuk két jelentős inváziót hajtottak végre, melynek következtében a Koreai-félsziget teljesen elszigetelődött.
Az 1637-es Byeongja Horant [második koreai mandzsu invázió] követően mintegy száz évvel, 1743-ban létezett egy időszak Chosunban, mikor a Noron frakció több katonai erőt birtokolt a királynál. A Noron frakció egy politikai pártnak tekinthető, akik támogatták a mandzsuk uralkodását és nem kívántak ezzel szemben fellépni, nem törekedtek nemzetük önállóságára.

A Chosun-dinasztia 17. királya, Hyojong 1649-1659-ig uralkodott és nagyszabású katonai tervéről vált híressé, mely az Északi Hadjárat nevet viselte és a Mandzsu Qing-dinasztia ellen irányult volna. Ezen kívül közös kampányban vett részt mandzsu felkérésre az Orosz Birodalom ellen. Szerencsétlenségére meg kellett halnia még mielőtt az Északi Hadjárat megvalósult volna.

Megörökölvén a néhai Hyojong király (1619–1659) végakaratát és a birodalmi császár ellen fordulva Sado Koronaherceg a megalázó Samjeondo emlékművet [a Qing-dinasztia a győzelem emlékére állította] kettétörte s a Noronnal szemben kihívást hirdetett. Keresvén a kedvező alkalmat, hogy a Koronaherceg fejét vehessék a Noron frakció összeesküdött a Qing-dinasztiával és okokat kreáltak a Herceg hamis gyanúsítására a forradalom csalárd vádjait felhozva. Az udvari katonaság megegyezett Baek Sa Goeng (a herceg hű embere) elítélésében a Koronaherceg helyett, minek következtében családjának három generációja szenvedi el ugyanazon végzetet. Baek Sa Goengnak fejét veszik, családját pedig kiirtják harmadíziglen.

Itt veszi kezdetét Baek Sa Goeng fiának Baek Dong Soo-nak különös története, aki a súlyos politikai helyzet következményeként pár nappal apja halála után születik testi fogyatékossággal. Sorsa érdekes fordulatokat vesz, korán megtapasztalja a magány és kitaszítottság érzését mégsem törik meg és kedves, jószívű vidám fiatallá érik. A végzet pedig összehozza Yoe Woonnal, aki apja szerint kizárólag szenvedést hozhat az emberiség számára mivel gyilkosnak született és sötét múltat hordoz. A két fiú közt egy életre szóló barátság szövődik miközben próbálják egymást felülmúlni és bár olyanok mint az éremnek két oldala. Természetesen azok a bonyolult szerelmi szálak itt is összekuszálódnak.:)

A dorama a fiatalok történetén kívül egyéb érdekes életutakat is felvonultat egy bonyolult történeti háttérrel megfűszerezve, lényegében Sado Koronaherceg körének és a Merénylők Céhének, a Hoksa Chorongnak összecsapását bemutatva a Bukbeoljigye-ért. [Hyojong király könyve az Északi Hadjárathoz, mely topográfiai adatokat tartalmaz]

[A dorama koreai népszerűségére tekintettel az eredetileg 24 részesre tervezett történetet menet közben kibővítették 30 részesre.]

A FOLYAMATOS VISSZAÉLÉSEK MIATT A SOROZAT FORDÍTÁSÁT MOSTANTÓL KIZÁRÓLAG A SAJÁT OLDALAMON, A DWAEJITOKKIN TESZEM ELÉRHETŐVÉ!

pontos cím: http://dwaejitokki-fansubs.gportal.hu
Attachments
[Dwaejitokki-FS] WarriorBaekDongSoo 1.ep.hun.sz.srt
(44 KiB) Downloaded 1638 times
Last edited by Makiko^^ on Tue Apr 17, 2012 3:14 pm, edited 26 times in total.

vercsike1

Postby vercsike1 » Fri Sep 30, 2011 8:24 am

Szia Makiko^^ !!! Nagyon okosan tetted,hogy ide is kiraktad a feliratot,és persze köszönöm a munkádat.

szildor

Postby szildor » Fri Sep 30, 2011 8:39 am

Köszönet a feliratokért itt is!!!!

+

Park Min Rin

Postby Park Min Rin » Fri Sep 30, 2011 10:05 am

Kamsahamnida :D

Evenik

Re: Warrior Baek Dong Soo [Hungarian Subs] (Ep 1-4 of 30)

Postby Evenik » Fri Sep 30, 2011 1:06 pm

Szia Makiko! :-)

Nagyon szépen köszönöm a feliratokat! :wub: :heart: :wub:

Istenem, de jó lesz újranézni! :cheers: :mrgreen: A DS-os "angol" feliratok szörnyűek.

Image

Image
Image
~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~뉴하트~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~

Riamara

Postby Riamara » Fri Sep 30, 2011 8:12 pm

Annyira hálás vagyok, hogy ide is felraktátok a részeket! :cheers:
Ezer köszönet a fordításért!

Bidam

Postby Bidam » Fri Sep 30, 2011 8:33 pm

Nagyon köszönöm a feliratokat :)

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Sat Oct 01, 2011 4:57 pm

Drága Makiko! :D
Szeretném ismételten megköszönni :wub: , hogy kérésemnek illetve közös kérésünknek ilyen gyorsan eleget tettél és megnyitottad itt a fórumot ennek a sorozatnak. :notworthy: :notworthy: :notworthy: Nagyon örülök.. :party: :mrgreen: :cheers: ..., és kösznöm a feliratokat is. :wub: :wub: :wub:
üdv. Gabi

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Sat Oct 01, 2011 5:59 pm

Evenik kedves :lol , mutatok néhány képet "kis-szerelmünkről" :wub: :wub: :wub: , majd szólok Gilnisznek is, hogy nyissa nagyra a szemét :goggle: :w00t: és csukja be a tátva maradt száját.. :mrgreen: :rofl: :rofl: ....
[spoiler]Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image[/spoiler]

Evenik

Postby Evenik » Sat Oct 01, 2011 6:03 pm

varnaigabriella wrote:Evenik kedves :lol , mutatok néhány képet "kis-szerelmünkről" :wub: :wub: :wub: , majd szólok Gilnisznek is, hogy nyissa nagyra a szemét :goggle: :w00t: és csukja be a tátva maradt száját.. :mrgreen: :rofl: :rofl: ....

Szia Gabi! :-)

Ó, jaj nekem! :w00t: Nálam ugyan kettő jelent meg, de már az is elég. :mrgreen: Nem lehetnék újra mondjuk 18 éves? :rofl: Módosítom: Jelentem, most már mindet látom és.... *Evenik szóhoz sem jut*

Jut eszembe, láttad már az e heti részeket? :mrgreen: Úgy fenem már rájuk a fogam, de még mindig nem jött össze. :lol
Image

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Sat Oct 01, 2011 6:19 pm

Evenik wrote:
varnaigabriella wrote:Evenik kedves :lol , mutatok néhány képet "kis-szerelmünkről" :wub: :wub: :wub: , majd szólok Gilnisznek is, hogy nyissa nagyra a szemét :goggle: :w00t: és csukja be a tátva maradt száját.. :mrgreen: :rofl: :rofl: ....

Ó, jaj nekem! :w00t: Nálam ugyan kettő jelent meg, de már az is elég. :mrgreen: Nem lehetnék újra mondjuk 18 éves? :rofl: Módosítom: Jelentem, most már mindet látom és.... *Evenik szóhoz sem jut*

Jut eszembe, láttad már az e heti részeket? :mrgreen: Úgy fenem már rájuk a fogam, de még mindig nem jött össze. :lol

Igen, ezek a képet abból lettek fotózva... :D .., annyira szeretem ezt a sorozatot, imádom ezt a kölyköt :wub: , na meg a másikat is, :wub: de ez jobban tetszik.. :mrgreen: :lol .., és baromi jól játszanak... :cheers: :cheers: :cheers: ....
Látod Makiko milyen rendes volt, milyen gyorsan megcsinálta nekünk.. :salut: ....
remélem Gilnis szeme is kiakad.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...., de stipi-stopi a fiuka kettőnké... :w00t: .., majd 1-2 év múlva. :whistling: :whistling: ..

Evenik

Postby Evenik » Sat Oct 01, 2011 6:26 pm

varnaigabriella wrote:
Igen, ezek a képet abból lettek fotózva... :D .., annyira szeretem ezt a sorozatot, imádom ezt a kölyköt :wub: , na meg a másikat is, :wub: de ez jobban tetszik.. :mrgreen: :lol .., és baromi jól játszanak... :cheers: :cheers: :cheers: ....
Látod Makiko milyen rendes volt, milyen gyorsan megcsinálta nekünk.. :salut: ....
remélem Gilnis szeme is kiakad.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...., de stipi-stopi a fiuka kettőnké... :w00t: .., majd 1-2 év múlva. :whistling: :whistling: ..

Ez jó hír. :mrgreen: Mármint, hogy az új részekben lesz.:-)

Nekem is jobban tetszik ő. Szeretem én a másikat is, de Yoo Seung Ho-nak sokkal jobb a kisugárzása,
ráadásul számomra az általa játszott karakter is sokkal érdekesebb. :thumright:

Én azért többet adnék még neki, hm, mondjuk 5 évet. :mrgreen:
Image

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Sat Oct 01, 2011 6:31 pm

CSak nehogy addigra túlérett legyen ez az édes kis gyümölcs.. :mrgreen: :whistling: :wub: ....., olyan hihetetlen kisugárzása van már most is, :wub: és igen jól mondod, nagyon jó a karakter amit játszik igen fantasztikusan. :roll :lol ..., hogy nincs szövegem, így néha találgatok... :blink :O ., nem mindig értem, hogy mit miért tesz néha,, :-( , hol megvédi, hol meg akarja őlni a volt barátját...... :scratch: .., és még ami minden hasonlót csinál. :P ..., de nem akarok spoilert írni még... :argue:

Evenik

Postby Evenik » Sat Oct 01, 2011 6:38 pm

Nem akarja igazából ő soha megölni, csak próbál elszakadni tőle, és ezt akarja elérni Dong Su-nál is, eredménytelenül.:-)
Mert a barátja nem akar lemondani róla és vissza akarja téríteni a helyes útra.

Egyébként gyakran én is az angol felirat nélkül nézem, mert borzalom, ami frissen kijön, én pedig túlságosan kíváncsi
vagyok, és megnézem simán anélkül. :mrgreen:
Image

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Sat Oct 01, 2011 6:54 pm

Evenik wrote:Nem akarja igazából ő soha megölni, csak próbál elszakadni tőle, és ezt akarja elérni Dong Su-nál is, eredménytelenül.:-)
Mert a barátja nem akar lemondani róla és vissza akarja téríteni a helyes útra.

Egyébként gyakran én is az angol felirat nélkül nézem, mert borzalom, ami frissen kijön, én pedig túlságosan kíváncsi
vagyok, és megnézem simán anélkül. :mrgreen:

Ami nagyon fúrja az oldalamat :O :O :O :[spoiler]a gonosz mesterét miért öli meg? illetve sokszor nem értettem azt sem, hogy ez a gonosz mester miért ölt meg embereket, aztán a saját csapata miért próbálta őt megölni ??? és még sorolhatnám ezeket a dolgokat....[/spoiler]

Evenik

Postby Evenik » Sat Oct 01, 2011 7:04 pm

Válasz:

[spoiler]

A mesterét azért öli meg, mert így a helyébe léphet, s ha a helyébe lép, megszabadulhat a köteléktől, ami a Heuksa Choronghoz köti. Mert amíg nem lép arra a szintre, amely szinten a mestere van, nem hagyhatja el a gyilkosok táborát élve. Ha meg is szökik, utánaerednének, hogy megöljék.

Hogy az öreg miért ölt? Pénzért. :wink: Egyébként ez az egyik különbség közte és Yeo Woon között. A fiút nem érdekli pénz.

[/spoiler]
Image

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Sat Oct 01, 2011 7:36 pm

Evenik wrote:Válasz:

[spoiler]

A mesterét azért öli meg, mert így a helyébe léphet, s ha a helyébe lép, megszabadulhat a köteléktől, ami a Heuksa Choronghoz köti. Mert amíg nem lép arra a szintre, amely szinten a mestere van, nem hagyhatja el a gyilkosok táborát élve. Ha meg is szökik, utánaerednének, hogy megöljék.

Hogy az öreg miért ölt? Pénzért. :wink: Egyébként ez az egyik különbség közte és Yeo Woon között. A fiút nem érdekli pénz.

[/spoiler]

köszi, majd holnap folytatjuk, hátha addigra más is hozzászól valamit...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Sat Oct 01, 2011 8:44 pm

Evenik :D ,, azt el is felejtettem mondani, hogy milyen érdekesen kapcsolódik a Yi San-hoz :O , illetve mennyire jól kiegészíti annak hiányzó részeit.. :roll ....., gondoltam is rá, hogy majd együtt is megnézem őket... :P .

Evenik

Postby Evenik » Sat Oct 01, 2011 8:46 pm

No, pótoltam közben a lemaradást. :-) Tetszett az alábbi a jelenet. :wink:
(Mondjuk a harcjeleneteket alapból imádom. :mrgreen:)

Image

Viszont nem irigylem most Yeo Woon-t, elég nehéz helyzetbe lett hozva...

[spoiler]

A királyné Dong Su megölésére akarja felbérelni... Hm. Bezzeg most sincs előzetes. :x

[/spoiler]

Már csak 4 rész van hátra... Hm. Kíváncsi vagyok, mit hoznak ki ebből.
Image

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Sat Oct 01, 2011 9:04 pm

Megmondom őszintén, baromi sokáig el tudnám nézni ezt a történetet, pedig ugye már hosszabbították, de nekem még kelllllllllll, :cry: :blink :unsure: :roll :whistling: :wub: [spoiler]Hát nem tudom mi lesz, de annyira sajnálnám bármelyik meghalna... :cry: ....., szegény Dong Su annyit szenvedett gyerekként, és mindig őt akarják megölni, de hát nem véletlen hiszen az egész családja szegény koronaherceg oldalán állt és ő most szinte az egyetlen igazi védelmezője Yi San-nak, mert már mindenkit megölte körülötte, úgy utálom a királynőt..... :crazy:
[/spoiler]

Evenik

Postby Evenik » Sat Oct 01, 2011 9:18 pm

Én is így vagyok vele, tetszik a sorozat hangulata, a látványvilága és a zenéje is. S talán azért is, mert egy-két ponton eltér a hagyományos felállástól. Nem mondom, hogy a világ legjobb sorozata, de én szeretem.:-)

Egyébként teljesen másképp képzeltem el a negatív karaktert, de örülök, hogy ilyen.:-)
(Kíváncsi lennék a képregényre, ami alapján készült a sorozat.)

[spoiler]

Én is nagyon sajnálnám, ha valamelyik meghalna, de nekem még mindig olyan érzésem van, hogy Yeo Woon meghal. Nem tudom, miért. Pedig ha ő nincs, Dong Su már rég nem lenne az élők sorában.

[/spoiler]
Image

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Sat Oct 01, 2011 9:23 pm

Tudod kit utálok a legjobban :crazy: [spoiler]azt a szemét gyilkost, akit képtelenek rendesen megölni végre, (félkezű), hogy az is mekkora karakter.... :lol [/spoiler]

Evenik

Postby Evenik » Sat Oct 01, 2011 9:28 pm

Juj, az akkora arc. :lol Maga a színész is zseniális, már nem egyszer volt hozzá szerencsém. :mrgreen:

Egyébként már én is a halálát vártam, bezzeg még mindig él. :lol Kíváncsi leszek, ki végez majd vele.
Image

gilnis

Postby gilnis » Sat Oct 01, 2011 9:52 pm

Sziasztok! :)

Én is idetaláltam, bár azt sem tudom, mi fán terem ez a sorozat. :lol

Evenik wrote:Image

Evenik, ezer hála ezért a képért! :wub: Annyira tetszik, de nem tudtam elképzelni, miben lehet. :)

Gabi, köszi a képeket neked is. :) Megmondom őszintén, hogy tényleg leesett az állam, mennyire megváltozott ez a fiú, amióta utoljára láttam, de külsőre nekem nem tetszik. Legalábbis így kép alapján. Én őt is túl lányosnak tartom. Mian. :D Persze nem lepődnék meg, ha a sorozat nézése közben felfokozott állapotba kerülnék, és egy pillanat alatt megváltozna a véleményem. XD
Last edited by gilnis on Sat Oct 01, 2011 10:03 pm, edited 1 time in total.
ImageImageImage

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Sat Oct 01, 2011 9:59 pm

Hát igen, a hosszú haj lányossá teszi a fiúkat :lol , de nekem nagyon tettszenek vele. :wub: :heart: ....., ettől izzok.. :wub: :heart: :mrgreen: .., és majd meglátod, hogy néhány évecske és milyen férfi lesz ebből a legényből... :w00t: ., legalábbi remélem, hogy nem a másik példát követi fülbevalóval, stb. :whistling: :blink

Evenik

Postby Evenik » Sat Oct 01, 2011 10:01 pm

gilnis wrote:Evenik, ezer hála ezért a képért! :wub: Annyira tetszik, de nem tudtam elképzelni, miben lehet. :)

Szia Gilnis! :-)

Nagyon szívesen. :wub: Én is nagyon szeretem azt a képet.:-) Először egy cikkben láttam, amikor arról nyilatkoztak a fiúk, hogy nagyon jó barátok lettek a forgatás alatt és emiatt sokkal jobban élvezték a közös munkát.:-)

Ami Yoo Seung Ho-t illeti, tényleg nem az a tökéletes szépség (ráadásul még valóban férfiasodnia kell), viszont nagyon jó a kisugárzása. :thumleft: Persze ez az én véleményem.:-)
Image

gilnis

Postby gilnis » Sat Oct 01, 2011 10:07 pm

varnaigabriella wrote:Hát igen, a hosszú haj lányossá teszi a fiúkat :lol , de nekem nagyon tettszenek vele. :wub: :heart: ....., ettől izzok.. :wub: :heart: :mrgreen: .., és majd meglátod, hogy néhány évecske és milyen férfi lesz ebből a legényből... :w00t: ., legalábbi remélem, hogy nem a másik példát követi fülbevalóval, stb. :whistling: :blink

Azért ez nem teljesen igaz. Sem Park Shi Hoo-t, sem Jang Hyuk-ot nem tartom lányosnak, akármilyen hosszú hajuk is van. :heart:

A királylányt ne emlegessük! XD

Evenik, a kisugárzás bőven megvan! :) A Legend-ben két részben szerepelt, de felejthetetlen lett a számomra! :)
ImageImageImage

Evenik

Postby Evenik » Sat Oct 01, 2011 10:14 pm

gilnis wrote:
A királylányt ne emlegessük! XD

Te jó ég! :lol Ma már tényleg annyit kacagok, hogy kész. :rofl: Királylány... :rofl: :rofl: :rofl:

gilnis wrote:Evenik, a kisugárzás bőven megvan! :) A Legend-ben két részben szerepelt, de felejthetetlen lett a számomra! :)

Na, látod! :thumright: Viszont szomorúan olvasom, hogy csak két részben szerepelt. Még ilyet! :-(
Image

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Sat Oct 01, 2011 10:16 pm

Hát ezzel egyetértek, de azért ők már alaposan férfikorban vannak......
Image

wonika

Postby wonika » Sun Oct 02, 2011 5:56 am

Szia Makiko! Ezer köszönet a fordításért, nagyon örülök, hogy ide is felkerült a sorozat! No és persze egy nagy KÖSZÖNÖM Gabinak is a közbenjárásért!!!!! :)

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Sun Oct 02, 2011 8:50 am

wonika wrote:Szia Makiko! Ezer köszönet a fordításért, nagyon örülök, hogy ide is felkerült a sorozat! No és persze egy nagy KÖSZÖNÖM Gabinak is a közbenjárásért!!!!! :)

Aranyos vagy Wonika :D és remélem velünk együtt élvezed majd a fórumozást. :lol

Makiko ezt írta utoljára a fansub oldalon nekünk: :-)

29 Sep 11, 06:59 PM
Makiko: Ma éjjel majd ügyködök kicsit, h felkerüljön d-additcts-ra, ha már olyan szépen megkértél rá
29 Sep 11, 06:57 PM
Makiko: Gabi, ha erre jársz neked üzenem, h a Warriort nem felejtettem el.

üdv. közöttünk... :wub: :lol ...

Jackimi

Postby Jackimi » Sun Oct 02, 2011 10:57 am

Hm, lassan nekem is bele kell néznem, ha tényleg annyira jó, mint mondjátok :D Valami úgyis el kell hogy terelje a figyelmemet... :mrgreen:
Image

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Sun Oct 02, 2011 11:27 am

Jackimi wrote:Hm, lassan nekem is bele kell néznem, ha tényleg annyira jó, mint mondjátok :D Valami úgyis el kell hogy terelje a figyelmemet... :mrgreen:

Bátran merem ajánlani Evenikkel együtt, :lol nagyon aranyos és humoros egy darabig, majd persze itt is vannak keményebb és véresebb pillanatok.. :mrgreen: ...., de gyönyörű a zenéje és nagyon szeretnivalóak a srácok... :wub: :wub: ..., számomra a legcukibb az volt, amikor egyik főhösünk nem érti mi van vele, mert annyira meg van kergülve élete első szerelmi érzésétől... :mrgreen: :wub: ..., hát csoda jó pofa dolgokat csinál akkor. :whistling: :mrgreen: ..., fetrengtem a röhögéstől, a féltékenységétől. :w00t: .., na persze most meg nem győzöm féleteni a másikal együtt.. :cry: :blink .., hogy mi is lesz velük.. :scratch: ....., és tényleg remekül kapcsolódik a YI San történethez :wub: .....

Jackimi

Postby Jackimi » Sun Oct 02, 2011 11:30 am

varnaigabriella wrote: és tényleg remekül kapcsolódik a YI San történethez :wub: .....

Az jó, a Yi San az egyik kedvencem a hosszú történelmi sorozatok közül :-)
Image

Evenik

Postby Evenik » Sun Oct 02, 2011 12:12 pm

Szia Jackimi! :-)

Igen, ugyanabban a korban játszódik, mint a Yi San (Egyébként nekem is a szívem csücske az a sorozat. :wub:), így vannak átfedések, különösen azért, mert maguk a történelmi alakok is megjelennek, csak most nem csupán az uralkodó (és persze a királyi család) szemszögéből látjuk a dolgokat.:-)

Kíváncsi leszek, neked mennyire jön majd be.:-) Egyébként a szerelmi vonal itt egyáltalán nem hangsúlyos, a romantikus lelkem ezt kicsit hiányolja is.:-) Viszont bizonyos okokból annyira nem is bánom. :lol
Image

Jackimi

Postby Jackimi » Sun Oct 02, 2011 12:49 pm

Evenik wrote:Kíváncsi leszek, neked mennyire jön majd be.:-) Egyébként a szerelmi vonal itt egyáltalán nem hangsúlyos, a romantikus lelkem ezt kicsit hiányolja is.:-) Viszont bizonyos okokból annyira nem is bánom. :lol

Nem baj, abból most úgyis túladagoltam magam :lol
Image

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Sun Oct 02, 2011 12:51 pm

Huúú lányok és fiúk.. :D . , most néztem csak meg ismét az első oldalt és Makiko fantasztikusam leírta a történelmi hátteret,..jaj de jó.. :lol :lol :wub: ..

Evenik

Postby Evenik » Sun Oct 02, 2011 2:53 pm

Jackimi wrote:
Nem baj, abból most úgyis túladagoltam magam :lol

Megértelek. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Image

Evenik

Postby Evenik » Sun Oct 02, 2011 2:54 pm

varnaigabriella wrote:Huúú lányok és fiúk.. :D . , most néztem csak meg ismét az első oldalt és Makiko fantasztikusam leírta a történelmi hátteret,..jaj de jó.. :lol :lol :wub: ..

Igen, láttam. :wink:

Köszi szépen Makiko! :thumleft: :-)
Image

etelka13

Postby etelka13 » Sun Oct 16, 2011 10:42 am

Köszi az 5.rész fordítását és persze az előzőket is.

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Sun Oct 16, 2011 10:49 am

Makiko. :D ... köszi az 5. részt. :cheers: :cheers: :cheers:

vercsike1

Postby vercsike1 » Sun Oct 16, 2011 2:01 pm

Makiko Nagyon szépen köszönöm az 5.részt.

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Tue Oct 18, 2011 11:21 am

Evenik! :-)

Sajnos igazad volt a végével kapcsolatban, nagyon sajnáltam, annyira másképpen is lehetett volna.... :cry: :cry: :cry: ..
egyébként nekem a hosszabbítással kicsit leült a sorozat lendülete, de lehet csak én vagyon nem megfelelő állapotba. 8)
Viszont az utolsó rész ami a színészekről és a forgatásról szól, az nagyon ígéretesnek tűnik..... :lol :lol :lol

Evenik

Postby Evenik » Thu Oct 20, 2011 6:04 pm

Igen, jól ráéreztem, hogy az a… :wink:

[spoiler]

A „megfelelő állapot” miatt én sem tudom, mennyire értékelem jól az eseményeket, de én mondom neked, szerintem is jobban befejezhették volna. :glare: Persze nem azzal van a bajom, hogy a kis kedvencem így járt, hanem ahogy… Utalok itt a barátra. :x Ha viszont más szemmel nézzük, akkor azt mondom, a sorsát bevégezte. Ahogy annak idején az apja is. :cry:

[/spoiler]

A szerelmi szál szerintem nem volt jól kivitelezve, igaz, erre utaltam is korábban, ha engem kérdezel (kérdeztek) szükségtelen volt. Nekem a Yeo Woon szál tetszett a legjobban. Számomra ő volt az igazi főszereplő. :heart: Miután végignéztem a sorozatot, miatta egy kis hiányérzetem is volt, de szerencsére mindig van mit nézni.:-)
Image

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Thu Oct 20, 2011 7:18 pm

Evenik wrote:Szia Gabi! :-)

Igen, jól ráéreztem, hogy az a… :wink:

[spoiler]

A „megfelelő állapot” miatt én sem tudom, mennyire értékelem jól az eseményeket, de én mondom neked, szerintem is jobban befejezhették volna. :glare: Persze nem azzal van a bajom, hogy a kis kedvencem így járt, hanem ahogy… Utalok itt a barátra. :x Ha viszont más szemmel nézzük, akkor azt mondom, a sorsát bevégezte. Ahogy annak idején az apja is. :cry:

[/spoiler]

A szerelmi szál szerintem nem volt jól kivitelezve, igaz, erre utaltam is korábban, ha engem kérdezel (kérdeztek) szükségtelen volt. Nekem a Yeo Woon szál tetszett a legjobban. Számomra ő volt az igazi főszereplő. :heart: Miután végignéztem a sorozatot, miatta egy kis hiányérzetem is volt, de szerencsére mindig van mit nézni.:-)

Egyetértünk, :D pedig a szerelmi szál az első részekben olyan édes volt, :whistling: :wub: és annyira elbaltázták... :cry: ...., legalább az más lett volna... :crazy: ...., a végén meg persze kikészültem, hiszen, imádtam, ezt a rossz fiút.... :whistling: :mrgreen: :wub: :wub: ..,

nem tudom megfigyeltétek-e, hogy minden sorozatban a végét baltázzák el ... :x :x :x .....

Park Min Rin

Postby Park Min Rin » Thu Oct 20, 2011 7:24 pm

varnaigabriella wrote:nem tudom megfigyeltétek-e, hogy minden sorozatban a végét baltázzák el ... :x :x :x .....

Koreai doramák különleges ismertetője: kivétel nélkül (legalábbis majdnem :D ) mindig a végét baltázzák el :D :heart: de azt igazi tehetséggel :D

Evenik

Postby Evenik » Thu Oct 20, 2011 8:46 pm

Sziasztok! :-)

Á, azért túlzás, hogy mindig "baltával végzik" a sorozatok a pályafutásukat. :mrgreen: S szerintem erre a sorozatra sem teljesen igaz ez. :-) A special videó viszont meglehetősen jóra sikerült! :thumleft: Bár a Kim Soo Ro specialja is ilyen jó lett volna! :x :cry:

[spoiler]

Yeo Woon halálára fel voltam készülve teljes mértékben, így szerencsére nem ütött annyira szíven, bár megsirattam szegényt. :cry:

[/spoiler]
Image

bennyke

Postby bennyke » Mon Oct 31, 2011 8:28 am

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm, hogy fordítsátok ezt a remek sorozatot.

Makiko^^

Postby Makiko^^ » Wed Nov 02, 2011 3:59 pm

Sziasztok:)

Lenne egy villámkérdésem....

Még nem láttam végig a sorozatot, főleg nem angol felirattal, ezért van számomra egy zavaros pont a 6. rész egyik jelenetével kapcsolatban.
Sado koronahercegnek van felesége meg gyereke?
Az a felesége a 6. rész 18. perce körül? Vagy az anyja? Nevelő anyja?

Elég érdekes az angol felirat helyenként. :)
Előre is köszi, ha valaki tudná az nagy segítség lenne...

Evenik

Postby Evenik » Wed Nov 02, 2011 4:13 pm

Szia Makiko! :-)

Igen, természetesen van felesége és gyermeke is. Ő az egyik leghíresebb Csoszon-kori uralkodó, Jeongjo király (gyermekkori nevén: Yi San) édesapja.

Viszont az említett jelenetben a nevelőanyjával beszél.

Egyébként érdemes más feliratforrást is megnézni, én az utolsó részeket pl. a www.mysoju.com oldalon néztem. :-)
Image

Makiko^^

Postby Makiko^^ » Wed Nov 02, 2011 4:41 pm

Szia Evenik! :)

Nagyon szépen köszönöm a segítséget:)
Ez a nő most tűnt fel, még nem tudtam hova tenni...
Több órát spóroltál nekem, mert így nem kell előre néznem, hogy kiderítsem:P

A belinkelt oldalon is a darksmurf felirata van ráégetve a videóra... így sajnos nem lettem okosabb, pedig megörültem, hogy van hozzá más felirat is...

De sebaj, majd lesz valami :) Nem olyan rossz ez, csak tényleg jobb többet összevetni.

Evenik

Postby Evenik » Wed Nov 02, 2011 5:13 pm

Nincs mit.:-)

Igaz, az első részeket még nem ezen az oldalon néztem, csak az utolsó pár részt. Azokat, amikor néztem ezen az oldalon, a DS oldalán még nem volt elérhető felirat, ezért gondoltam, hogy akkor itt végig másmilyen felirat szerepel.
Image

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Sat Nov 05, 2011 9:33 am

Gondoltam néhány kép tetszeni fog Nektek is: :wub: :lol

Image
Image
Image

Evenik

Postby Evenik » Sat Nov 05, 2011 1:07 pm

Épp olvastam is a Dramabeans-en, hogy Ji Chang Wook-nak lesz új sorozata (ahogy nézem a képek is onnan vannak). Megmondom őszintén miatta nem néznék sorozatot, továbbra is inkább Yoo Seung Ho-ra szavazok. De meg kell hagyni a rövid haj sokkal jobban áll JCW-nak, a Hero-ban is így tetszett. :-)

Mindenesetre kíváncsi leszek, melyik kedvencemnek lesz leghamarabb új sorozata. :-)

Image
Image

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Sat Nov 05, 2011 1:15 pm

Szia Evenik! :D
Hát igen, így van és én nekem is ő marad a kedvencem, de gondoltam ez a fiú is megérdemel egy pici figyelmet, főleg így rövid hajjal...... :w00t: :mrgreen: :whistling:

Evenik

Postby Evenik » Sat Nov 05, 2011 1:22 pm

Persze, igazad is van. :thumright: Végül is a fiatalabbaknak is legyen miből válogatniuk. :mrgreen: Igaz, most nézem, Ji Chang Wook nem is sokkal fiatalabb nálam.:-) Úgy emlékeztem, hogy 21 körül van. :unsure:

No mindegy, én inkább Jun Ki...khm...Ji Sung felé kacsintgatok. :whistling: :mrgreen:
Image

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Sat Nov 05, 2011 1:42 pm

Már megint elárultál valamit Magadról..... :w00t: .
egyébként a 6. részről egy kis ízelitő, hiszen a fordítását Makiko már megcsinálta, reméljük ide is hamar felkerül :roll :wub: :cheers:
Image

Evenik

Postby Evenik » Sat Nov 05, 2011 1:59 pm

varnaigabriella wrote:Már megint elárultál valamit Magadról..... :w00t: .
egyébként a 6. részről egy kis ízelitő, hiszen a fordítását Makiko már megcsinálta, reméljük ide is hamar felkerül :roll :wub: :cheers:

Tudom. :mrgreen: Néha ilyen is előfordul nálam. Image Mindenesetre szeretek én beszélni, csak magamról ne kelljen. 8)

Nahát, tényleg kész van vele? :-) Ezt jó tudni. :thumleft: Bár egyelőre az újranézés várat magára, de mindig szorgalmasan gyűjtöm a feliratokat. :mrgreen:
Image

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Sat Nov 05, 2011 2:43 pm

Egy kis emlékeztető a korábbi részekből :lol :lol :lol
[spoiler]Image
Image
Image
Image
Image[/spoiler]

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Sun Nov 06, 2011 11:22 am

A főszereplő fiúka következő projektje: (gépi fordítás) :roll :roll :O
[spoiler][Hírek] Wang Ji Hye Ji Chang Wook és vezető leadott "Bachelor Növényi Store" Új Dráma a JTBC Kábel TV.
Kr.. - Soompi.

Ez megerősítette: Ji Chang Wook fogja venni a vezető szerepet a dráma "Bachelor Növényi Store", ami Air kábel (meglepetés meglepetés) a Csatorna A. A News volt, bosszantotta egy kicsit vissza, miután Yoon Shi Yoon kikerült a. jelöltek listájáról, töltő saját ütemezése, hanem a közelgő "Me Too, Virág", és Ji volt megérintette, hogy töltse ki a nyílásból. Playing ő szerelme élete első főszereplő egy Wang Ji Hye, ki jön ki egy sor másodlagos szerepet be jól megkapta drámák, mint a "Protect the Boss" és "elnöke".. Közben Ji Chang Wook megszabadul az ő csillogó harcos zár (SOB) a "harcos Baek Dong Soo" ábrázolni a fiatal hős itt. Ne érts félre, akkor elég, ahogy neked Cut, hogy (ebben az esetben "az", hogy a haja), de ez azt jelenti, egyelőre mi még búcsút ehhez:. A dráma alapul. igazi sikertörténet egy fiatal ember, aki egy apró (nagyjából 350 sq ft) zöldség tárolására egy országos franchise. Hogy a fiatal vezérigazgatója, Lee Young Seok kezdte működését 1998-ban bővült a 33 üzletek. A könyv megjelent 2 003, és most a történet, hogy a képernyőn. vagyok elégedett a Casting, mivel mindkét Ji Wook Chang és Wang Ji Hye a Rising Stars a tehetség, valamint a drámai Comic. És míg Ji valójában egy évvel fiatalabb, mint Yoon Shi Yoon, ő üt nekem van, amelynek érettebb hangulat, és kevésbé a nyilvánvaló noona-dongseng szakadék Wang, aki két évvel idősebb nála. (Nem mintha Noona-A szerelem egy rossz dolog. Nem, egyáltalán nem.). "Bachelor Növényi Store" eredetileg pala Air Kábelcsatorna JTBC, de ugrált át a csatorna helyett. Ez premier december 21-én.
Image[/spoiler]

Rosarium

Postby Rosarium » Sun Dec 11, 2011 8:13 am

Köszönet a gyors, ütemes munkáért!

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Sun Dec 11, 2011 11:48 am

Szia Makiko, hálás köszönet az újabb részért :cheers: :cheers: :cheers: :lol :lol :lol

Rinyavi

Postby Rinyavi » Sun Dec 11, 2011 12:15 pm

Köszi szépen a feliratokat! Vizsgák után neki is állok. Remek kikapcsolódás lesz. <3
Leszel a pome de sang-om? :whistling:

vercsike1

Postby vercsike1 » Sun Dec 11, 2011 2:15 pm

Szia Makiko^^ !!! Nagyon de nagyon hálás vagyok a7.részért.

bennyke

Postby bennyke » Sun Dec 11, 2011 3:29 pm

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a 7.részt. :notworthy: :notworthy: :notworthy:

kettyoka

Postby kettyoka » Sun Dec 11, 2011 8:40 pm

Kedves Makiko !!
Köszönet a 7.rész fordításért ,ügyes vagy !

kimera

Postby kimera » Mon Dec 12, 2011 10:29 am

Koszonom az eddigi munkadat! Egyszer mar megneztem a sorozatot angol felirattal, csak az a baj, hogy nem tudok angolul. Most sok minden erthetove valt a szamomra. A nyelvtudas hianya miatt kicsit vontatottnak tunt a sorozat. :)

bazsibettus

Postby bazsibettus » Mon Dec 12, 2011 7:03 pm

Nagyon köszönöm az újabb részt!

gabóci5

Postby gabóci5 » Wed Dec 14, 2011 10:23 am

Köszönöm Makiko, hogy fordítjátok ezt a rendkívül érdekesnek igérkező sageuk-ot. :-)
Egyenlőre csak gyüjtögetek. m ert benne vagyok több sorozatban is, és így is elég nehéz
követni az eseményeket :mrgreen: de legalább mire a többiek befejeződnek, ez is
előrehalad. :O
Mégegyszer köszönöm :D további kitartó munkát és jó szórakozást kívánok. :D

Consensio

Postby Consensio » Wed Dec 14, 2011 10:00 pm

Szia.

Köszönöm az új részt. :)

csiffy

Postby csiffy » Thu Dec 15, 2011 7:40 pm

Szia Makiko^^!
Nagyon köszönöm neked, Erizawának és Kimurának azt, hogy hamar belefogtatok ebbe a történelmi sorozatba, és szépen haladtok vele, a sok másik projektetek mellet is. Ezt és a HGD-ot különösen várom, ha készen lesznek, elvonulok velük pár napra maratont tartani.

kilmos

Postby kilmos » Sat Dec 17, 2011 8:54 pm

Skacok, hogy lehet képbekerülni, hogy mely KDorama sorozatokhoz készülnek magyar feliratok? Azon kívül, hogy végigklikkelem az összeset a subtitles index-nél.
Engem csak a kosztümös történelmi koreai sorozatok/filmek érdekelnének, a legutolsó amit láttam még angolul a Kim Soo Roo volt (kb. tizedikként). Ide is tök véletlenül találtam

Amúgy köszönöm a feliratot, nagy öröm ám ez. :o)

milujz

Postby milujz » Mon Dec 19, 2011 3:30 pm

Kedves Makiko!

Hálás köszönet a sorozatért, hogy belekezdtél :) Bevárom türelmesen az egészet és majd utána neki esek :) A történelmi sorozatok a kedvenceim :) Kitartást és türelmet kívánok Neked!

Min Rin

Postby Min Rin » Mon Dec 19, 2011 4:29 pm

Köszönöm Makiko, hogy fordítod ezt a remek történelmi drámát is. Hálásan köszönöm az eddigi és a következő részeket is. Addig is Áldott Ünnepeket és Új évet kívánok nektek!

Köszönettel: Min Rin

zsuzsabebi

Postby zsuzsabebi » Thu Dec 22, 2011 10:15 am

kellemes karacsonyi unnepeket kivanok

Return to “Subtitles”