Myuu no Anyo Papa ni Ageru SP [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
erzsi69

Myuu no Anyo Papa ni Ageru SP [Hungarian Subs] (Complete)

Postby erzsi69 » Mon Aug 29, 2011 12:55 pm

Image

Cím:みゅうの足パパにあげる
Cím (romaji): Myuu no Anyo Papa ni Ageru
Műfaj: emberi dráma, családi
Vetítette: NTV
Vetítés napja: 2008. augusztus 30.

Szereplők:
Yamaguchi Hayato – Matsumoto Jun
Yamaguchi Aya – Karina
Yamaguchi Myuu – Hatakeyama Rina
Iwaide Taro – Ishihara Yoshizumi
Yamaguchi Yasuyuki – Kasai Kenji
Yamaguchi Nobuko – Otsuka Yoshi
és még sokan mások…

Történet:
A dráma alapja egy igaz történet. Yamaguchi Hayato (25) megtudja, hogy egy ritka betegség támadta meg és ez a CIDP, ami hatással van az idegrendszerre. A betegség előrehaladtával egyáltalán nem fogja tudni mozgatni a végtagjait. A feleségével és a kislányával együtt elszántan küzd a betegség ellen.

Nem engedélyezem a felirat online videóként történő felhasználását!
Attachments
Myu no Anyo Papa ni Ageru.srt
(82.94 KiB) Downloaded 435 times
Last edited by erzsi69 on Fri Nov 18, 2011 10:28 am, edited 1 time in total.

erzsi69

Postby erzsi69 » Mon Aug 29, 2011 12:57 pm

Jó szórakozást hozzá :)
Letöltési linket az oldalunkon, a megjegyzésben találsz :)

nettyke

Postby nettyke » Mon Aug 29, 2011 5:10 pm

Nagyon köszönöm, hogy lefordítottad! Nagyon tetszett, olyan megható... :cry: Matsujun megint bebizonyította, hogy nagyszerű színész, remekül játszott, és persze a többi színész is! Még1x köszi, hogy készítettél hozzá feliratot!

Blackfield

Postby Blackfield » Mon Aug 29, 2011 8:29 pm

Ezt a filmet megnéztem korábban magyar felirat nélkül is, de így teljes az élmény. Köszönöm!
Jó látni Junt ilyen szerepben is, bár a többiek is remek alakítást nyújtottak a feleségtől kezdve Jack-ig. 8)

Ez a rövidke rajzos animáció pedig zseniális, mindent elmond! :]

erzsi69

Postby erzsi69 » Tue Aug 30, 2011 4:29 pm

Szerintem ebben a filmben volt az egyik legjobb alakítása :)
Az idén még nem szerepelt sorozatban. Remélem, hogy találnak majd megint egy neki való szerepet :)

Éva1972

Postby Éva1972 » Thu Sep 08, 2011 5:53 am

Szia erzsi69! Eddig inkább koreai sorozatokat néztem, pedig a japánokat is nagyon szeretem. :wub: Soraid felkeltették az érdeklődésemet és tesómmal tegnap megnéztük a filmet. Nagyon megható szép kis film volt, meg is könnyeztük. :roll Itt szeretném megköszönni Neked a fordításodat! :notworthy: Minden jót kívánva, üdvözlettel: Éva

erzsi69

Postby erzsi69 » Sun Sep 11, 2011 6:10 pm

Éva1972 wrote:Szia erzsi69! Eddig inkább koreai sorozatokat néztem, pedig a japánokat is nagyon szeretem. :wub: Soraid felkeltették az érdeklődésemet és tesómmal tegnap megnéztük a filmet. Nagyon megható szép kis film volt, meg is könnyeztük. :roll Itt szeretném megköszönni Neked a fordításodat! :notworthy: Minden jót kívánva, üdvözlettel: Éva

Köszönöm, hogy megnézted :)

robrob

Postby robrob » Fri Dec 07, 2012 8:28 pm

Szia erzsi69!

Köszönöm a fordítást.1 linket kérhetnék?

Gustty

Postby Gustty » Sat Dec 08, 2012 5:22 am

robrob wrote:Szia erzsi69!

De hát ott van a 2. bejegyzésnél a www rádiógombon.Klikk oda és máris csemegézhetsz :salut:
erzsi69 bejegyzésen

robrob

Postby robrob » Sat Dec 08, 2012 6:13 am

Gustty wrote:
robrob wrote:Szia erzsi69!

De hát ott van a 2. bejegyzésnél a www rádiógombon.Klikk oda és máris csemegézhetsz :salut:
erzsi69 bejegyzésen

Köszönöm a választ de én nem találom

erzsi69

Postby erzsi69 » Sat Dec 08, 2012 6:40 am

Kedves Robrob!

Sajnos a mega megszűnésével az a feltöltésem már nem él. Az igazság az, hogy annak idején én is nehezen vadásztam le a rawot. Nem hiszem, hogy a helyzet azóta változott volna. Ma nem érek rá, de holnap kitalálok valamit. Ha más nem lesz, akkor marad a data. A linket viszont csak az oldalunkra fogom betenni. Addig is kérem türelmed :)
Oldalunk: http://doramaforever.blogspot.hu/

Min Rin

Postby Min Rin » Sat Dec 08, 2012 6:54 am

erzsi69 wrote:Kedves Robrob!

Sajnos a mega megszűnésével az a feltöltésem már nem él. Az igazság az, hogy annak idején én is nehezen vadásztam le a rawot. Nem hiszem, hogy a helyzet azóta változott volna. Ma nem érek rá, de holnap kitalálok valamit. Ha más nem lesz, akkor marad a data. A linket viszont csak az oldalunkra fogom betenni. Addig is kérem türelmed :)

Köszönöm szépen Erzsi ennek a filmnek is a fordítását! Eddig észre se vettem!!!
:O :-) :heart:

robrob

Postby robrob » Sat Dec 08, 2012 8:52 am

erzsi69 wrote:Kedves Robrob!

Köszönöm már találtam http://doramax264.com/7519/myu-no-anyo-papa-ni-ageru-movie/

erzsi69

Postby erzsi69 » Mon Dec 10, 2012 6:39 pm

Kedves Robrob!

Örülök, hogy megoldódott a probléma, így nem bajlódom vele :)

erzsi69

Postby erzsi69 » Mon Dec 10, 2012 6:42 pm

Min Rin wrote:Köszönöm szépen Erzsi ennek a filmnek is a fordítását! Eddig észre se vettem!!!

Örülök, hogy megakadt rajta a szemed :) MatsuJun szerintem nagyon jó alakítást nyújt benne.
Ha még nem nézted meg, akkor jó szórakozást hozzá :)

Min Rin

Postby Min Rin » Mon Dec 10, 2012 8:07 pm

erzsi69 wrote:
Min Rin wrote:Köszönöm szépen Erzsi ennek a filmnek is a fordítását! Eddig észre se vettem!!!

Örülök, hogy megakadt rajta a szemed :) MatsuJun szerintem nagyon jó alakítást nyújt benne.
Ha még nem nézted meg, akkor jó szórakozást hozzá :)

Még nem néztem meg, olyan sok jó sori van, hogy nem győzöm!!! :P :D

Matsumoto Jun-t a Bambino-ban szerettem meg, de már másban is láttam én bírom!!!
Addig nem kezdem el ezt is, ameddig a Jin-ekkel nem végeztem! :D
Mindig felfedezek valamilyen japán sorit is!!!

Min Rin

Postby Min Rin » Sun Feb 24, 2013 10:47 pm

Na ma jött el az ideje, hogy megnézzem ezt a gyönyörű filmet, már egy ideje
letöltöttem, de hiszem, hogy minden filmet akkor kell nézni, amikor vágyunk rá és
megvan a kellő hangulat!!!

Nagyon tetszett a film nagyot alakított Matsu Jun és a feleséget alakító lány is, akivel
a Bambinóban is együtt játszott! A kislány tündéri volt és imádni való!
Valóban szükség van 1-2 zsepire, főleg amikor a kislány felajánlja a lábait édesapjának!!! A mogorva orvost is hogy megszelídítette ez a fiatal, kedves család!!!
Szomorú volt a történet, de mégis felemelő érzéseket hagy maga után!!!
:notworthy: :pray: :heart:
Image

erzsi69

Postby erzsi69 » Mon Feb 25, 2013 9:50 am

Kedves Min Rin!
Nálam is hangulatfüggő, hogy mikor, mit nézek. Én is gyűjtögetek. Most is épp egy régebben fordított sorozatot nézek nagy lelkesen :)

Hikatrina27

Postby Hikatrina27 » Tue Mar 05, 2013 4:50 pm

Kedves Erzsi !

Én is inkább koreai sorozatrajongó vagyok , de néha mások ajánlására megnézek egy pár olyan japán sorozatot, vagy filmet , amire felhívják a figyelmemet . Ebben az esetben Minrinen keresztül Biri volt a felbujtó . :)
Megható , szívhez szóló családi dráma volt .Sajnos meg van a realitása annak , hogy bárhol , bármikor előforduljon hasonló probléma , hisz a betegség mindenhol felütheti fejét ,de egyben reményt keltő , hogy az ember gyógyulni vágyása, amiben kétségtelenül hozzásegíti a szerető környezete, és családja ,mekkora erővel bír ,ha nem is a teljes gyógyuláshoz, de a megfelelő emberi lét fenntartásához .

Köszönöm , hogy lefordítottad , és általad magyarul is megnézhettem .

biri66

Postby biri66 » Tue Mar 05, 2013 5:45 pm

Hikatrina27 wrote:Ebben az esetben Minrinen keresztül Biri volt a felbujtó . :)

Azt hiszem, hogy ez egy kis magyarázatra szorul. Min Rin lelkes hozzászólását olvasva töltöttem le, és hívtam fel rá néhány olyan ismerősöm figyelmét, akikről azt gondoltam, hogy érdekelheti őket.
Jómagam még nem láttam, de ami késik, nem múlik. 8)
Emperor of the Sea ~ Desert Spring ~ The Water Bloom ~ Banjun Drama with TVXQ
Merchant Kim Man Deok ~ The King’s Face ~ For the Sake of Son ~ Hwajung ~ Dear My Friends

Our Slightly Risque Relationship (+23 rövid tévéjáték)
Mozifilmek (52 db)
http://birikorea.blogspot.hu/

erzsi69

Postby erzsi69 » Mon Mar 11, 2013 6:48 pm

Kedves biri66!
Azért remélem, hogy egyszer majd megnézed te is :)

erzsi69

Postby erzsi69 » Mon Mar 11, 2013 6:54 pm

Hikatrina27 wrote:Kedves Erzsi !

Én is inkább koreai sorozatrajongó vagyok , de néha mások ajánlására megnézek egy pár olyan japán sorozatot, vagy filmet , amire felhívják a figyelmemet . Ebben az esetben Minrinen keresztül Biri volt a felbujtó . :)
Megható , szívhez szóló családi dráma volt .Sajnos meg van a realitása annak , hogy bárhol , bármikor előforduljon hasonló probléma , hisz a betegség mindenhol felütheti fejét ,de egyben reményt keltő , hogy az ember gyógyulni vágyása, amiben kétségtelenül hozzásegíti a szerető környezete, és családja ,mekkora erővel bír ,ha nem is a teljes gyógyuláshoz, de a megfelelő emberi lét fenntartásához .

Köszönöm , hogy lefordítottad , és általad magyarul is megnézhettem .

Kedves Hikatrina27!
A feliratot nagyon szívesen. Köszönöm, hogy megnézted :)

biri66

Postby biri66 » Mon Mar 11, 2013 7:55 pm

erzsi69 wrote:Kedves biri66!
Azért remélem, hogy egyszer majd megnézed te is :)

Kedves Erzsi!

Jaj, de drága vagy, hogyne nézném meg! Fordítás közben most ismét csak filmeket engedélyezek magamnak, úgyhogy ez lesz a következő, és természetesen jövök majd a beszámolóval.
Egészen aprókat lépve közeledek Japán felé, hiszen már megnéztem a Love Letter c. mozifilmet, valamint az Aruku, Aruku, Aruku és a Bokutachi no Sensou tévéjátékokat. Mondhatom, hogy mindegyik tetszett. :-)
Sőt, azt is elárulom neked, hogy a Hungry! lesz az első japán sorozat, amit meg fogok nézni (majd valamikor a második félévben). Tavaly márciusban tanított ui. vandi torrentezni, és akkor éppen ezt fordítottad, ő pedig nézte, így aztán torrent-ügyben ez lett a kísérleti nyúl. :P

Ja, és aki még érdeklődne, én innen töltöttem le a hardsub mentes videót:
[spoiler]http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=1305758[/spoiler]

erzsi69

Postby erzsi69 » Fri Mar 15, 2013 7:45 am

Kedves biri66!

Köszi, hogy beírtad a torrent lehetőséget is.
Örülök, hogy a Hungry!-t választottad az első japán sorozatnak. Nekem nagyon tetszett :)

biri66

Postby biri66 » Sat Mar 23, 2013 11:37 am

Kedves erzsi69!

Köszönöm a munkádat. Ki tudja, hogy mikor érek el ehhez a tévéjátékhoz, ha Min Rin nem ír róla ilyen szívhez szóló ajánlást? Ezért szeretem, ha a topikokban nem csak annyi olvasható, hogy „köszönöm a feliratot”, hanem a fórumozók véleményt is formálnak a látottakról.
Megmondom őszintén, hogy a Subtitle Indexben (ahol ugyebár ABC-sorrendben láthatjuk a doramákat) egyszerűen átsiklok a japán címek felett, mert az égvilágon semmit sem mondanak nekem. Pedig a címnek fontos funkciója van: tájékoztat és felhívja a figyelmet.

Magáról a filmről csupa közhely jut az eszembe. Nem becsülöm azonban alá a közhelyeket, mert igazak. Az ember hajlamos csak azután értékelni kellőképpen a meglévő dolgait (család, egészség, munka, stb…), ha felmerül az esélye annak, hogy el is veszítheti azokat.
Belegondoltunk már például abba, hogy milyen szerencsések vagyunk, hogy a végtagjaink úgy engedelmeskednek nekünk, ahogy akarjuk?
Nagyon szimpatikus a filmben látható családmodell: egymást és a gyermeküket szerető szülők, valamint 4 támogató nagyszülő.
Ebben a légkörben nevelkedve nem csoda, hogy a kislány arra az elhatározásra jut, hogy felajánlja a saját lábát az édesapjának. Ennyi idősen pedig ezt egy gyermek komolyan is gondolja.
Ez a sokat mosolygó fiatalember a többszörös depresszióból kilábalva megpróbálja elfogadni a helyzetet és megkísérli, hogy pozitívan éljen együtt a hiányosságaival. Példát adva ezzel azoknak is, akik testi fogyatékosság nélkül élhetik az életüket. :salut:

Image

Return to “Subtitles”