The Princess' Man [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
Jackimi

The Princess' Man [Hungarian Subs] (Complete)

Postby Jackimi » Sat Aug 13, 2011 4:19 pm

THE PRINCESS' MAN

Image

Koreai sorozat
Műfaj: romantikus, kosztümös dráma
Epizódok száma: 24
Csatorna: KBS2
Vetítési idő: 2011.07.20-2011.10.06.

Szereplők:
* Lee Se Ryung - Moon Chae Won
* Kim Seung Yoo - Park Shi Hoo
* Shin Myun - Song Jong Ho
* Kyung Hye hercegnő - Hong Soo Hyun
* Kim Jong Seo - Lee Soon Jae
* Sooyang Nagyherceg (később Sejo király) - Kim Young Chul

"Csoszun-korabeli "Rómeó és Júlia" történet két politikai rivális gyermekei között szövődött szerelemről." Mármint ez áll a hivatalos ismertetőben, de valójában az alapfelálláson kívül ez a dráma semmiben sem hasonlít a Rómeó és Júliára. Barátságról és árulásról, szerelemről és gyűlöletről, bosszúról és önfeláldozásról szól, és arról, milyen messzire mehet el egy ember, mi mindent hajlandó eszközül használni, ha elragadja a hatalomvágy.

Az angol feliratokért köszönet a Viki Fansub csapatának!

Letölthető:
[spoiler]Torrent: http://www.d-addicts.com/forum/torrents.php?search=the+princess+man&type=&sub=View+all&sort=[/spoiler]

A FELIRATOK IDŐZÍTÉSE AZ XVID-HANREL VERZIÓHOZ PASSZOL.

Kérlek, hogy a szabályokat tartsátok be, ez mindannyiunk érdeke:
- Ez egy ingyenes rajongói felirat. Csak magánjellegű felhasználásra!
- Hardsubbolni, más neve alatt terjeszteni tilos, pénzért meg főképp!
- Egyéb letöltőhelyekre, fájl- és videomegosztó oldalakra ne tegyétek ki, sem egészében, sem részleteiben!
Attachments
The.Princess'.Man1-4.zip
(89.38 KiB) Downloaded 3343 times
The.Princess'.Man5-8.zip
(82.8 KiB) Downloaded 2214 times
The.Princess'.Man9-12.zip
(66.87 KiB) Downloaded 2204 times
The.Princess'.Man13-16.zip
(75.18 KiB) Downloaded 2236 times
The.Princess'.Man17-20.zip
(86.23 KiB) Downloaded 2144 times
The.Princess'.Man21-24.zip
(75.88 KiB) Downloaded 2242 times
Last edited by Jackimi on Sun Mar 04, 2012 11:39 am, edited 23 times in total.
Image

Bidam

Postby Bidam » Sat Aug 13, 2011 5:01 pm

Jackimi szuper vagy király !!!! Jaj , nagyon boldog vagyok , annyira imádom Park Shi Hoo-t , millió köszönet a fordításért . :wub: :cheers: :thumright:

soska3

Postby soska3 » Sat Aug 13, 2011 5:23 pm

Csatlakozom Bidamhoz. Tetszik ez a sorozat, és én is nagyon kedvelem Park Shi Hoo-t. Az első rész után nem bírtam magammal és a 6. részig megnéztem angolul. De tudásom erős túlzással is csekély, ezért nagyon várom a magyar fordítást. Köszönet érte Jackimi !!!!!!!!!!!!!

szildor

Postby szildor » Sat Aug 13, 2011 5:30 pm

Jackimi

Húúúúúúúúúúú de nagyon tudok örülni ennek a projektednek is, szuper a két főszereplő, a fenti képet is akármeddig is el tudom nézegetni, rendkívül beszédes tekintetekkel.
Már az oldaladról vittem a feliratot, de megköszönni itt tudom.
Örülök, hogy kosztümös sorozatban is kipróbálod magadat, az előzmények alapján itt is biztosan nagyszerűt hozol, a fordítás háttérmunkájának nehézségeit nem tudom megítélni.
Szóval kitartást kívánok és sok örömöt találj a sorozatban!!!
Park Shi Hoo és Moon Chae Won színtén kedvenceim közé tartoznak!

+

tamika

Postby tamika » Sat Aug 13, 2011 6:20 pm

Hu de jó!Nagyon örülök,hogy fordítod! Köszönöm!!!

Evenik

Re: The Princess' Man [Hungarian Subs] (1 of 24)

Postby Evenik » Sat Aug 13, 2011 7:10 pm

Szia Jackimi! :-)

Nagyon-nagyon-nagyon köszönöm a fordítást! :wub: :heart: :wub: :cheers:
Image
~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~뉴하트~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~

gilnis

Postby gilnis » Sat Aug 13, 2011 7:16 pm

Jackimi, mit is mondhatnék... :mrgreen: :mrgreen: :heart: :heart: :heart:
:notworthy: :notworthy: :notworthy:
Köszönöm szépen!!!! :salut:
ImageImageImage

Jackimi

Postby Jackimi » Sun Aug 14, 2011 5:26 am

Sziasztok!
Még teszek be pár képet, mert gyönyörű jelmezek vannak benne :wub:

[spoiler]Image

Image

Image

Image

Image[/spoiler]
Image

vercsike1

Postby vercsike1 » Sun Aug 14, 2011 5:47 am

Szia Jackimi!

Nagyon szépen köszönöm a fordítást! Bocs, hogy utólag köszönöm meg.

szildor

Postby szildor » Sun Aug 14, 2011 7:57 am

Gyönyörűek ezek a képek!!!!
Köszi szépen!!!

Park Min Rin

Postby Park Min Rin » Sun Aug 14, 2011 8:37 am

Valóban fantasztikusan szép képek gyönyörű ruháik vannak Köszi az 1. részt :D sok sikert hozzá :heart:

sana94

Postby sana94 » Sun Aug 14, 2011 8:44 am

Köszi szépen a fordítást! Kitartást a folytatáshoz;)

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Tue Aug 16, 2011 9:32 pm

Szia Jackimi! :D
Hát itt még ezt nem köszöntem meg :cheers: , pedig milyen nagyszerűen fordítottad le, :notworthy: tudom a történelmi fordítások sokkal nehezebbek :O , de Te mindennel megbírkózol. :lol :wub: :whistling: :thumright:

Jackimi

Postby Jackimi » Wed Aug 17, 2011 7:50 am

varnaigabriella wrote:Szia Jackimi! :D
Hát itt még ezt nem köszöntem meg :cheers: , pedig milyen nagyszerűen fordítottad le, :notworthy: tudom a történelmi fordítások sokkal nehezebbek :O , de Te mindennel megbírkózol. :lol :wub: :whistling: :thumright:

Ne már, teljesen zavarba hozol :wub: :wub: :wub:
Image

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Wed Aug 17, 2011 7:47 pm

Hát hiába :lol , az avatarod engem is hipertevékenységekre sarkall , :heart: :heart: :rofl: :rofl: :rofl: épp az imént írtam Mara fórumán, hogy BYJ mellett a szívem egy másik régióját :heart: Te foglalod el az avataroddal együtt :mrgreen: :wub: :wub: :wub: , pedig vannak nála jobbak és szebbek is... :P ...., hát ez van.. :scratch: :cheers: :whistling: .. Igy ketten együtt nagyon jók vagytok nálam..... :whistling: :mrgreen: :lol :wub: :wub: :heart: :heart: ....
Épp kezdtem felfedezni rövidke időmben, hogy miként is kell a filmből képeket készíteni, :O és hát mostanában ezen ádozatos munkáimat láthattad :roll , mert elég időigényes, mire feltöltöm ide az általam készített fotókat, :blink de nekem minden megér ez a dolog, főleg ha inspirállak vele... :mrgreen: :wub: :mrgreen: :wub: ...
És hát persze az érdemeidet nem lehet lekicsinyleni, :notworthy: :notworthy: :notworthy: a saját fórumod is nagyon kreativ.... :tv: :party: :clap: :wub: .

Jackimi

Postby Jackimi » Thu Aug 18, 2011 2:02 pm

:wub: :wub: :wub:

varnaigabriella wrote:Épp kezdtem felfedezni rövidke időmben, hogy miként is kell a filmből képeket készíteni, :O és hát mostanában ezen ádozatos munkáimat láthattad :roll , mert elég időigényes, mire feltöltöm ide az általam készített fotókat, :blink de nekem minden megér ez a dolog, főleg ha inspirállak vele... :mrgreen: :wub: :mrgreen: :wub: ...
.

Akkor légyszi inspirálj tovább :mrgreen: :mrgreen:
Én is próbálkoztam már a filmből kivenni képeket, de Print Screen-nel valahogy nem jól sikerül. Ha tudsz jobbat, oszd meg velem is!

varnaigabriella wrote:pedig vannak nála jobbak és szebbek is... :P ...., hát ez van.. :scratch:

Lehet, hogy vannak jobbak és szebbek, de Ő csak egy van :wub: :whistling:

Na jó, viccen kívül, feltettem a 2. részt.
Image

Bidam

Postby Bidam » Thu Aug 18, 2011 2:09 pm

Jackimi !:wub:

Megnéztem az első részt , isteni, kiváló, precíz, tökéletes a fordításod :thumright:
Csak így tovább gratulálok :salut:
Millió köszönet a 2. részért , nagyon tetszik :D :w00t:

Evenik

Postby Evenik » Thu Aug 18, 2011 2:28 pm

Jaj, de szuper vagy, nagyon köszönöm a második részt! :wub:

Engem már az első rész rabul ejtett, annyira jók a főszereplők, hogy öröm őket nézni.:-) A kedvenc idős úriemberem is benne van, ennél tökéletesebb, már alig lehetne a szereposztás! :cheers: :cheers: Ami Park Shi Hoo-t illeti, annyira jól állnak neki ezek a viccesebb karakterek, hogy nem is igaz! :heart: Most már tuti, hogy felkerült az abszolút kedvencek listámra. :mrgreen:

Egyet nagyon sajnáltam, hogy itt is bedobták a végét az egyik szálnak, de azért remélem, szépen megoldják majd a „rendes” menet során, akárhogy is alakul majd a vége.:roll (Annak idején a Bichunmoo-nál is haragudtam ezért, de aztán csak meg tudtam vele békélni.:-))

Nagy meglepetés volt számomra Hong Soo Hyun, hisz nemrég még a Lie to me-ben láttam őt So Ranként. :-) Nagyon kíváncsi leszek, itt milyen lesz a karaktere. S főleg, hogyan alakul a sorsa a két főhős találkozása miatt. :wink:

Ez a kép a részek elején szerintem gyönyörű:

Image

De a leányzók hajdíszei, ruhái is mindig annyira tetszenek! Elfogadnám őket. :mrgreen:
Image

Park Min Rin

Postby Park Min Rin » Thu Aug 18, 2011 3:03 pm

Szia
Nagyon szépen köszönöm a 2. részt :D

pukkajoe

Postby pukkajoe » Thu Aug 18, 2011 3:35 pm

Szia, Jackimi!

Egyelőre nem szedem még a sorozatot (hagyok neked egy kis előnyt 8)). De a képeket szívesen megnézegetem belőle. Nem tudom, hogy nektek milyen lejátszótok van, de nekem a jetAudióban alapból van fényképezési lehetőség. Szerintem a legtöbb lejátszónál ez már nem olyan nagy luxus, érdemes elmélyedni a menüpontokban.
További jó munkát és szórakozást!

timbo

Postby timbo » Thu Aug 18, 2011 3:49 pm

Köszi az újabb részt! Azt hiszem, a mai fordításom passzolom, inkább filmeket nézek. :D
Image

Jackimi

Postby Jackimi » Thu Aug 18, 2011 4:06 pm

pukkajoe wrote:Szia, Jackimi!

Egyelőre nem szedem még a sorozatot (hagyok neked egy kis előnyt 8)). De a képeket szívesen megnézegetem belőle. Nem tudom, hogy nektek milyen lejátszótok van, de nekem a jetAudióban alapból van fényképezési lehetőség. Szerintem a legtöbb lejátszónál ez már nem olyan nagy luxus, érdemes elmélyedni a menüpontokban.
További jó munkát és szórakozást!

Media Player Classic-kal nézek filmeket, az mindent visz. Viszont babrálni nemigen tudok vele, figyelmemet és energiáimat eddig másra fordítottam. Annak is van ilyen funkciója? :scratchchin:
Image

Park Min Rin

Postby Park Min Rin » Thu Aug 18, 2011 4:11 pm

Elvileg igen van :D

andrea72

Postby andrea72 » Thu Aug 18, 2011 4:52 pm

Hali!
Nagyon köszönöm a fordítást ... imádom a filmet! :)

MPC-vel elég könnyű képet készíteni, a 720-ból elég szép lesz
Csak meg kell állítani a filmet utána File - Save Image .... és már kész is :)

pukkajoe

Postby pukkajoe » Thu Aug 18, 2011 4:59 pm

OFF

Jackimi wrote:Media Player Classic-kal nézek filmeket, az mindent visz. Viszont babrálni nemigen tudok vele, figyelmemet és energiáimat eddig másra fordítottam. Annak is van ilyen funkciója? :scratchchin:

Na, utánanéztem, erre az én gépemen is van Media Player Classic - Home Cinema, nem is olyan régen tettem fel. :)
Szóval alt+i kombinációval kell, hogy képet lopjon. De ehhez az kell, hogy a
View menü / Options / Playback / Output / Direct Show Video pontja alatt olyan rész legyen bepöttyözve, ami mellett nincs egy csillag, tehát System default vagy Old Renderer, mert nekem az egy csillaggal megjelöltnél azt írja, hogy így nem érhető el a fényképkészítés. Ez így bonyolultnak hangzik, de csak akkor van rá szükséged, ha próbaképpen nyomsz egy alt+i billentyűkombinációt filmjátszás közben (lestoppolva a filmet), és kiírja a program, hogy ilyen beállítással nem tudja elkészíteni a képet. Ebben az esetben csak át kell pöttyinteni azt a beállítást, és újra behívni a videót, amiből fotózni akarsz. Viszont! Nem tudom, hogy okoz-e ez bármi egyéb problémát a lejátszásban, mert megmondom őszintén fogalmam sincs, mi az a renderelés és mi az eltérés a kétfajta lejátszás között, de amíg ilyen képeket tudok "lőni", addig megéri :D
[spoiler]Image[url][/url][/spoiler]

Jackimi

Postby Jackimi » Thu Aug 18, 2011 5:03 pm

Köszi a válaszokat :cheers: Ki fogom próbálni a tippeket, aztán reszkessetek! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Image

Park Min Rin

Postby Park Min Rin » Thu Aug 18, 2011 5:58 pm

Már alig várom a reszketést na meg persze a képeket :D

pukkajoe

Postby pukkajoe » Thu Aug 18, 2011 7:35 pm

Jackimi wrote:Köszi a válaszokat :cheers: Ki fogom próbálni a tippeket, aztán reszkessetek! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Félelem és reszketés a PMan topicban :shocked: :pale:

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Thu Aug 18, 2011 7:45 pm

Jackimi wrote::wub: :wub: :wub:

varnaigabriella wrote:Épp kezdtem felfedezni rövidke időmben, hogy miként is kell a filmből képeket készíteni, :O és hát mostanában ezen ádozatos munkáimat láthattad :roll , mert elég időigényes, mire feltöltöm ide az általam készített fotókat, :blink de nekem minden megér ez a dolog, főleg ha inspirállak vele... :mrgreen: :wub: :mrgreen: :wub: ...
.

Akkor légyszi inspirálj tovább :mrgreen: :mrgreen:
Én is próbálkoztam már a filmből kivenni képeket, de Print Screen-nel valahogy nem jól sikerül. Ha tudsz jobbat, oszd meg velem is!

varnaigabriella wrote:pedig vannak nála jobbak és szebbek is... :P ...., hát ez van.. :scratch:

Lehet, hogy vannak jobbak és szebbek, de Ő csak egy van :wub: :whistling:

Na jó, viccen kívül, feltettem a 2. részt.

Éjjel nem tudtam itt megköszönni, mert még nem volt látható a második rész, de a saját fórumodról már akkor letöltöttem és nagyon szépen köszönöm :cheers: , a hétvégén megnézhem., és igen jaj lesz mindenkinek :P , mert fotózok :roll , nekem sok féle lejátszóm és fevevőm van, csak angolul nem tudok szakmailag semmit...., hát ezért nehéz nekem :crazy: . De amit csináltam az egy pillanat műve volt, a közzététele volt nehezebb... :x ., illetve a minősége nem tetszik, mert túl sötétnek találom, azt is amit mással készítettem, tehát világosítani szeretnék. :O .., na ezt még ki kell találnom, hogyan kell... :roll ., de az biztos, hogy minden számomra érzelmileg fontos dolog itt lesz. :mrgreen: :wub: ...., illetve, ami igazán szórakoztató. :whistling: :w00t: :wub: ...
Ja és igazad van, van nála szebb és jobb :lol , de ő csak egy van.... :wub: :wub: :wub: ......, és számomra is egyre értékesebb. :whistling: :notworthy: :heart: ...(de azért ne légy féltékeny :mrgreen: ....).

Jackimi

Postby Jackimi » Fri Aug 19, 2011 5:54 am

Szia, Evenik!
Neked még nem is válaszoltam, pedig akartam :)

Evenik wrote:Engem már az első rész rabul ejtett, annyira jók a főszereplők, hogy öröm őket nézni.:-) A kedvenc idős úriemberem is benne van, ennél tökéletesebb, már alig lehetne a szereposztás! :cheers: :cheers: Ami Park Shi Hoo-t illeti, annyira jól állnak neki ezek a viccesebb karakterek, hogy nem is igaz! :heart: Most már tuti, hogy felkerült az abszolút kedvencek listámra. :mrgreen:

Egyetértünk :wub:

Evenik wrote:Egyet nagyon sajnáltam, hogy itt is bedobták a végét az egyik szálnak, de azért remélem, szépen megoldják majd a „rendes” menet során, akárhogy is alakul majd a vége.:roll (Annak idején a Bichunmoo-nál is haragudtam ezért, de aztán csak meg tudtam vele békélni.:-))

Én azért reménykedem, hogy ez nem a vége, hanem a közepe :unsure: Az tényleg elég illúzióromboló, ha már az elejére betesznek egy ilyen kritikus jelenetet.

Evenik wrote:De a leányzók hajdíszei, ruhái is mindig annyira tetszenek! Elfogadnám őket. :mrgreen:

Az biztos! :lol Főleg ez a bizonyos norigae nevű ruhadísz izgatja a fantáziámat, alaposabban beásom majd magam a témába.
Image

Jackimi

Postby Jackimi » Fri Aug 19, 2011 5:58 am

varnaigabriella wrote:De amit csináltam az egy pillanat műve volt, a közzététele volt nehezebb... :x ., illetve a minősége nem tetszik, mert túl sötétnek találom, azt is amit mással készítettem, tehát világosítani szeretnék. :O .., na ezt még ki kell találnom, hogyan kell... :roll ., de az biztos, hogy minden számomra érzelmileg fontos dolog itt lesz. :mrgreen: :wub: ...., illetve, ami igazán szórakoztató. :whistling: :w00t: :wub: ...

Hogy hogy kell világosítani, azt tudom :roll Bármelyik egyszerű képkezelővel p. IrfanView.
Image

Jackimi

Postby Jackimi » Fri Aug 19, 2011 12:39 pm

Andrea72, Pukkajoe, kipróbáltam - egyik se műxik. Save Image-nél hibaüzenetet ír ki, alt+i-nél meg nem történik az égvilágon semmi. :scratch:
Na mindegy, ha lesz türelmem, majd megpróbálok jobban belemélyedni a témába.
Image

timbo

Postby timbo » Fri Aug 19, 2011 1:13 pm

Jackimi! Azt nézd meg, hogy a File menüben van-e olyan menüpontod, hogy Save image/Kép mentése, elvileg ennek a billentyű parancsa lenne az Alt+I. Ha megállítod a videót, akkor a menüből is tudod menteni. (Egyébként a Media Player Classicnak a Home Cinema változata szerintem sokkal jobb. Feliratot is lehet külön betölteni, nem kell azonos nevű legyen.)
Image

Jackimi

Postby Jackimi » Fri Aug 19, 2011 1:24 pm

timbo wrote:Jackimi! Azt nézd meg, hogy a File menüben van-e olyan menüpontod, hogy Save image/Kép mentése, elvileg ennek a billentyű parancsa lenne az Alt+I. Ha megállítod a videót, akkor a menüből is tudod menteni. (Egyébként a Media Player Classicnak a Home Cinema változata szerintem sokkal jobb. Feliratot is lehet külön betölteni, nem kell azonos nevű legyen.)

Ez világos, meg is jelenik az ablak, hogy hová mentsem, csak aztán kiír egy hibaüzenetet:
"GetCurrentImage failed, hr=8000ffff"
Na ezt fejtse meg nekem valaki, hogy mi baja :scratch:
Lehet, hogy túl régi verziót használok?
Image

timbo

Postby timbo » Fri Aug 19, 2011 1:30 pm

Beírtam a gugliba és ezt találtam:
View menü / Options menüpont / Output listaelem / a DirectShow Video résznél az Overlay mixeren kívül válassz mást.
Image

Jackimi

Postby Jackimi » Fri Aug 19, 2011 1:41 pm

timbo wrote:Beírtam a gugliba és ezt találtam:
View menü / Options menüpont / Output listaelem / a DirectShow Video résznél az Overlay mixeren kívül válassz mást.

Igen, már Pukkajoe is felhívta erre a figyelmet, végig is próbálgattam minden lehetséges verziót, System default és Old Renderer formában is, de akkor se engedi. :-(
Majd kísérletezek más lejátszókkal, van még egy-kettő telepítve csak nem szoktam őket használni.
Image

pukkajoe

Postby pukkajoe » Fri Aug 19, 2011 4:52 pm

Jackimi wrote:Igen, már Pukkajoe is felhívta erre a figyelmet, végig is próbálgattam minden lehetséges verziót, System default és Old Renderer formában is, de akkor se engedi. :-(
Majd kísérletezek más lejátszókkal, van még egy-kettő telepítve csak nem szoktam őket használni.

Arra is figyeltél, hogy az átállítás után újra behívd a videót? Már csak erre az egyre tudok gondolni. Illetve még arra, hogy nekem is a Home Cinema verzió van meg, lehet, hogy nálad még nem az, ha azt mondod, hogy régi. Az enyém vagy max. egy hónapja lett felrakva, így gondolom, ez elég új. Sajnos nincs más ötletem, de ne add fel! Én nagyon szeretem időnként átlapozni a sorozatokból kilopkodott képeimet, mert így legalább a kedvenc jelenetekból marad egy kis emlék.

Jackimi

Postby Jackimi » Fri Aug 19, 2011 5:06 pm

pukkajoe wrote:Arra is figyeltél, hogy az átállítás után újra behívd a videót? Már csak erre az egyre tudok gondolni. Illetve még arra, hogy nekem is a Home Cinema verzió van meg, lehet, hogy nálad még nem az, ha azt mondod, hogy régi. Az enyém vagy max. egy hónapja lett felrakva, így gondolom, ez elég új. Sajnos nincs más ötletem, de ne add fel! Én nagyon szeretem időnként átlapozni a sorozatokból kilopkodott képeimet, mert így legalább a kedvenc jelenetekból marad egy kis emlék.

Basszus, ekkora egy ökröt, mint én, hogy ez nem jutott eszembe! :rofl: :doh:
Nálad van a megoldás kulcsa :notworthy: Sikerült! Na ezzel eljátszogatok majd egy darabig :lol
Köszi a segítséget, és a többieknek is! :cheers:
Image

pukkajoe

Postby pukkajoe » Fri Aug 19, 2011 5:17 pm

Jackimi wrote:Köszi a segítséget, és a többieknek is! :cheers:

Örülök, hogy sikerült! Kapok cserébe egy szép képet a sorozatból? :whistling:

Jackimi

Postby Jackimi » Fri Aug 19, 2011 6:41 pm

pukkajoe wrote:Örülök, hogy sikerült! Kapok cserébe egy szép képet a sorozatból? :whistling:

Meglesz! :D Csak nem ma, mert már biluxálnak a szemeim a sok fordtástól :mrgreen:
Image

pukkajoe

Postby pukkajoe » Fri Aug 19, 2011 6:58 pm

Jackimi wrote:[Meglesz! :D Csak nem ma, mert már biluxálnak a szemeim a sok fordtástól :mrgreen:

:salut: Természetesen a munka a fontosabb! Azért pihenj is néha, a biluxálásban biztosan nincs semmi jó - jelentsen az bármit is :unsure:

Offolást befejeztem, legyen a szó a sorozaté!

pukkajoe

Postby pukkajoe » Fri Aug 19, 2011 8:48 pm

Csak még egy röpke off, mert én sem bírok hozzád beírni:
„A pukka hosszan nézett. A menyéteknek kerek, gesztenyebarna gombostűszemük van, a pukkáé azonban sárga volt, mint mindig, és éppolyan mélyen veszedelmes. Ami különös volt, hogy egy incifincit feszengőnek tűnt – sőt, zavartnak -, ami nevetséges. Nem sok időt töltöttünk együtt, de volt valami, amit már tudtam, az az, hogy a pukka nem jön zavarba. Ő a pukka.”
Szóval, ő nem én vagyok. Sőt tagadok mindenféle hasonlóságot, csak névrokonok vagyunk. Mindenesetre érdekes, mert még semmiről nem hallottam, ami pukka lett volna, de jó volt szembesülni vele, hogy nem vagyok egyedül. Köszi az ajánlót.
Most már akkor tényleg befejeztem, beszélgessetek ti a sorozatról, biztosan nagyon érdekes.

MekkMester

Postby MekkMester » Fri Aug 19, 2011 8:58 pm

Váóóó... történelmi sorozat! :cheers: Mint éhezőnek egy falat kenyér.... :-)
Köszönettel behabzsolom a feliratokat. :salut:

720-as HD-ben érdemes nézni! Az alábbi képek önmagukért beszélnek.
[spoiler]
Hajfonat:
Image
Hercegnő:
Image
Ál hercegnő:
Image
Hercegnő újra:
Image
Éjszakai pavilon:
Image
Csajok:
Image
Ruhatár:
Image
[/spoiler]

bumcibogyó

Postby bumcibogyó » Sat Aug 20, 2011 6:57 am

Szia Jackimi! Én is az oldaladról vittem a feliratot, de itt köszönöm meg a rend kedvéért. :notworthy: Örülök, hogy te fordítod ezt a sorit. :cheers: Úgy érzem, ez a sori nagy kedvenc lesz.

Ez az Openingje:

http://www.youtube.com/watch?v=4hY6qAo1 ... re=related

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Sat Aug 20, 2011 7:26 am

Sziasztok, :D
Sajnos a hétvégémet elviszi a munkahelyem (ma is és holnap is dolgozom) :crazy: , ezért nem tudom kipróbálni az általatok leírt fotózást :blink , én is alapvetően ezzel a programmal szerettem volna készíteni a fotókat :P , de nem tudok angolul, ezért nehézkes a dolog :| , de talán a jövőhéten lesz időm és akkor kérdezni fogok, mert nem fogok boldogulni egyedül, remélem majd segítetek. :wub: :wub: :blink .., addig is kellemes hétvégét mindenkinek ezzel a nagyszerű sorozattal :w00t: és fordítással. :cheers: :wub:
üdv. Gabi

Jackimi

Postby Jackimi » Sat Aug 20, 2011 7:48 am

pukkajoe wrote:Csak még egy röpke off, mert én sem bírok hozzád beírni:
„A pukka hosszan nézett. A menyéteknek kerek, gesztenyebarna gombostűszemük van, a pukkáé azonban sárga volt, mint mindig, és éppolyan mélyen veszedelmes. Ami különös volt, hogy egy incifincit feszengőnek tűnt – sőt, zavartnak -, ami nevetséges. Nem sok időt töltöttünk együtt, de volt valami, amit már tudtam, az az, hogy a pukka nem jön zavarba. Ő a pukka.”
Szóval, ő nem én vagyok. Sőt tagadok mindenféle hasonlóságot, csak névrokonok vagyunk. Mindenesetre érdekes, mert még semmiről nem hallottam, ami pukka lett volna, de jó volt szembesülni vele, hogy nem vagyok egyedül. Köszi az ajánlót.
Most már akkor tényleg befejeztem, beszélgessetek ti a sorozatról, biztosan nagyon érdekes.

OFF
Szóval bárminemű hasonlóság csak a véletlen műve lehet? :lol Pedig a pukkát (pooka, pucca stb. sokféle írásban létezik) Angliában és Írországban mindenki ismeri. Híres személy! Akarom mondani, természetfeletti lény :P
Image

Jackimi

Postby Jackimi » Sat Aug 20, 2011 7:57 am

Na és akkor itt van ígéretemhez híven egy kis válogatás az első rész jellegzetes képeiből:

[spoiler]Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image[/spoiler]

És egy jellegzetes féloldalas vigyor főhősünktől. Ezt nem is kéne copyright-ozni, ilyet csak ő tud:

[spoiler]Image[/spoiler]

Most megyek megkóstolni az ország tortáját, ha még hagytak belőle a népek :lol
Szép ünnepet mindenkinek!
Image

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Sat Aug 20, 2011 8:16 am

Jackimi wrote:Na és akkor itt van ígéretemhez híven egy kis válogatás az első rész jellegzetes képeiből:

[spoiler]Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image[/spoiler]

És egy jellegzetes féloldalas vigyor főhősünktől. Ezt nem is kéne copyright-ozni, ilyet csak ő tud:

[spoiler]Image[/spoiler]

Most megyek megkóstolni az ország tortáját, ha még hagytak belőle a népek :lol
Szép ünnepet mindenkinek!

Csoda képek :wub: , és látod, ez volt a bajom az általam készítettekkel, hogy nem ilyen szépek és nagyok voltak, és persze sötétek.... :cry: ..,
na majd a jövőhéten nekiveselkedem és majd kérdezlek... :mrgreen: ...., mert nem csak ezt kell tudnom, hanem vodeót is szeretnék készíteni egy-egy részből (pld. a tangós részből a másik sorozatnál) :wub:
Na sokka szebb hétvégét , mint az enyém :cry: és gondolj rám a tortaevésnél, mert én azt nem tehetem... :mrgreen: :wub:
puszi:Gabi :w00t:

pukkajoe

Postby pukkajoe » Sat Aug 20, 2011 9:19 pm

Már megérte segíteni neked! Az a rúzsfoltos negyedik kép nagyon aranyos, a "hímzéses" ruhadarab pedig gyönyörű - akárhogy nézem, nem tudom kivenni, hogy festve van rá a virág vagy hímezve, esetleg valami ragasztós-rátétes technika? Nem értek hozzá. :( A félmosoly viszont naggggyon csábos - csak mostanában kiakadok tőle, hogy ilyen szépségekkel kezdik a sorozatokat, aztán meg csak folyton sírnak-rínak-szenvednek. Ez a sorozat is ilyen lesz?

OFF:
"Szóval bárminemű hasonlóság csak a véletlen műve lehet? Pedig a pukkát (pooka, pucca stb. sokféle írásban létezik) Angliában és Írországban mindenki ismeri. Híres személy! Akarom mondani, természetfeletti lény."
Hát én nagyon messze vagyok mindennemű természetfelettitől. Úgy "készültem", hogy az egyik unokaöcsém nem bírta kimondani a roppant bonyolult nevemet (Jutka). Így lettem Pukka - ez egy egészen tetszetős verzió, mert voltam már Butta illetve Hatyka is. :)

Jackimi

Postby Jackimi » Sun Aug 21, 2011 9:25 am

pukkajoe wrote:Már megérte segíteni neked! Az a rúzsfoltos negyedik kép nagyon aranyos, a "hímzéses" ruhadarab pedig gyönyörű - akárhogy nézem, nem tudom kivenni, hogy festve van rá a virág vagy hímezve, esetleg valami ragasztós-rátétes technika? Nem értek hozzá. :( A félmosoly viszont naggggyon csábos - csak mostanában kiakadok tőle, hogy ilyen szépségekkel kezdik a sorozatokat, aztán meg csak folyton sírnak-rínak-szenvednek. Ez a sorozat is ilyen lesz?

Hát ha abból indulok ki, Rómeó és Júlia mit alkottak... :cry: Sose szerettem azt a sztorit. De a remény hal meg utoljára!
Image

Jackimi

Postby Jackimi » Sun Aug 21, 2011 9:27 am

varnaigabriella wrote:Na sokka szebb hétvégét , mint az enyém :cry: és gondolj rám a tortaevésnél, mert én azt nem tehetem... :mrgreen: :wub:
puszi:Gabi :w00t:

Gabi, ne búslakodj, az ország tortájával nem veszítettél semmit. Nálunk a sarki cukiban jobbat készítenek (bocs, lehet, hogy nem szép ilyet mondani, de egy tortaevő ínyenc véleménye). Bár ettől függetlenül a hétvége pocsék, ha munkával kell tölteni. :-(
Image

MekkMester

Postby MekkMester » Sun Aug 21, 2011 12:17 pm

Fellelhető a sorozathoz már egy speciál rész is.
A speciál név egy kicsit megtévesztő, mert ez csak egy másfél órás zanza kb: az első tíz részből. Így aki nem akarja megnézni a cselekmény gerincét másfél óra alatt, az kerülje "Baros" jelzővel ellátott speciált!

Pár fotó... kedvcsinálónak a sorozatból. Remélem egyik sem poéngyilkos.

[spoiler]
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
[/spoiler]

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Sun Aug 21, 2011 1:46 pm

Szia Jackimi, :lol
hát nem bírtam ki, hogy ne nézzem végig az eddigi 10 részt :mrgreen: , most már teljesen biztos vagyok benne, hogy ismételten jól választottál sorozatot :cheers: , sok mindenben lesz még részünk.... :whistling: :cry: :w00t: :wub: :whistling: ...
A fordításod pedig nekem nagyon tetszik. :wub: :wub: :wub:

Jackimi

Postby Jackimi » Mon Aug 22, 2011 6:29 am

varnaigabriella wrote:Szia Jackimi, :lol
hát nem bírtam ki, hogy ne nézzem végig az eddigi 10 részt :mrgreen: , most már teljesen biztos vagyok benne, hogy ismételten jól választottál sorozatot :cheers: , sok mindenben lesz még részünk.... :whistling: :cry: :w00t: :wub: :whistling: ...

Szia, Gabi!
Te aztán tudod táplálni az ember önbizalmát :mrgreen: Csak sajnos azóta már több hibát is felfedeztem... de mindegy, majd a végén lesz egy nagyjavítás, ott majd helyreteszem őket.
Image

Anyaka

Postby Anyaka » Mon Aug 22, 2011 11:11 am

Én is csatlakoznék az itt lévő lelkes rajongó táborhoz. Már engem is kellőképpen elvarázsolt ez a sorozat.
Nagy-nagy köszönet a remek fordításért. Le is szedem gyorsan a 720p verziót, mert annyira szépek a felvételek, hogy abban kell élvezni az egészet.
Köszi a csodálatos képeket amit beraktatok!

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Mon Aug 22, 2011 6:01 pm

Jackimi wrote:
varnaigabriella wrote:Szia Jackimi, :lol

Szia, Gabi!
Te aztán tudod táplálni az ember önbizalmát :mrgreen: Csak sajnos azóta már több hibát is felfedeztem... de mindegy, majd a végén lesz egy nagyjavítás, ott majd helyreteszem őket.

Én nem tudok angolul, csak néha. :mrgreen: :mrgreen: ...,ha, ha, ha.. :lol ...., de tényleg csak ugatom, mint tyúk az ábécét :blink , vagy az nem a tyúk volt, :idea: bár a tyúk stimmel nálam.... :D ..,
szóval nekem tetszik, ha van benne hiba, ha nincs, :wub: :wub: :wub: .... egyébként is tökéletes dolog megalkotásához az kellene, hogy többször megnézd egyfolytában és összefüggéseiben fordíts :roll . Talán az 1.sz. kedvenced sorozatánál (de nem vagyok biztos benne) észleltem azt, hogy a srác eleinte elnök-ként szerepelt, majd az apja lett az elnök és ő csak igazgató...?,.. :O ..de hát kicsire nem adunk, a nagy meg nem számít.. :mrgreen: ...., hogy én mennyi eszetlen dolgot tudok összehordani.... :whistling: :whistling: :whistling: ..., szerintem ezeket a hibákat csak te látod, mi földi halandók nem annyira...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol :lol :lol

Park Min Rin

Postby Park Min Rin » Mon Aug 22, 2011 6:04 pm

Én kimondottan örülök annak ha vannak benne kicsi hibák mert az azt jelenti hogy bár a tökéletességre törekszünk még mindig emberek vagyunk :D és szerintem ettől lesz jó

gilnis

Postby gilnis » Mon Aug 22, 2011 6:15 pm

Park Min Rin wrote:Én kimondottan örülök annak ha vannak benne kicsi hibák mert az azt jelenti hogy bár a tökéletességre törekszünk még mindig emberek vagyunk :D és szerintem ettől lesz jó

Nem hinném, hogy abban az értelemben lennének benne hibák, ahogy mi értjük a "hibát". Inkább arról lehet szó, hogy a koreai sorozatoknál mindig százféle angol fordítás van, és csak utólag lehet kitalálni, hogy melyik is a legpontosabb, ill. a fordítónak melyikhez ajánlatos a leginkább igazodnia. :)
ImageImageImage

Evenik

Postby Evenik » Mon Aug 22, 2011 6:44 pm

varnaigabriella wrote:Én nem tudok angolul, csak néha. :mrgreen: :mrgreen: ...,ha, ha, ha.. :lol ...., de tényleg csak ugatom, mint tyúk az ábécét :blink

Juj, ezen olyan jót nevettem! :rofl: Azért milyen poén lenne, ha itt a szomszéd tyúkok az ábécét fújnák. :mrgreen:

Ami a hibákat illeti, engem a durva helyesírási hibák zavarnának nagyon, mint "muszály és társai".

Jackimi:

[spoiler]

Viszont, ha szabad jelezni, én a titulus megnevezéseket kis betűvel írnám (még a királyi család esetében is), mert bár az angol feliratban rendszerint nagy betűvel írják, de a magyar helyesírás szerint kicsivel írandó. A tisztelet miatt pedig felesleges nagy betűvel írni, hiszen az élőszó utal erre.:-) Tudom, ez az már más feliratoknál is előfordult, de mivel te kérted, hogy szóljunk, így bátorkodtam jelezni. :sweat: Egyébként nekem is tetszik a fordítás. :thumright:

[/spoiler]

Jackimi wrote:
Hát ha abból indulok ki, Rómeó és Júlia mit alkottak... :cry: Sose szerettem azt a sztorit. De a remény hal meg utoljára!

Ne is mondd! :cry: De ha a magyar musical változat végére gondolok, még inkább elborzadok. :pale: Pedig nagyon szeretem ezt a darabot.
Image

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Mon Aug 22, 2011 7:51 pm

Evenik wrote:
varnaigabriella wrote:Én nem tudok angolul, csak néha. :mrgreen: :mrgreen: ...,ha, ha, ha.. :lol ...., de tényleg csak ugatom, mint tyúk az ábécét :blink

Juj, ezen olyan jót nevettem! :rofl: Azért milyen poén lenne, ha itt a szomszéd tyúkok az ábécét fújnák. :mrgreen:

Ami a hibákat illeti, engem a durva helyesírási hibák zavarnának nagyon, mint "muszály és társai".

Jackimi:

[spoiler]

Viszont, ha szabad jelezni, én a titulus megnevezéseket kis betűvel írnám (még a királyi család esetében is), mert bár az angol feliratban rendszerint nagy betűvel írják, de a magyar helyesírás szerint kicsivel írandó. A tisztelet miatt pedig felesleges nagy betűvel írni, hiszen az élőszó utal erre.:-) Tudom, ez az már más feliratoknál is előfordult, de mivel te kérted, hogy szóljunk, így bátorkodtam jelezni. :sweat: Egyébként nekem is tetszik a fordítás. :thumright:

[/spoiler]

Jackimi wrote:

Ne is mondd! :cry: De ha a magyar musical változat végére gondolok, még inkább elborzadok. :pale: Pedig nagyon szeretem ezt a darabot.

Szia Evenik :D , remélem érted a humort és jaj, ez most nem fenyegetés.. :w00t: .csak beszámolós, . :cheers: ......, na szóval elmesélem, mert Jacikimi szereti a szűkszavúságomat,.. :cry: .hogy írtam én már önéletrajzot, úgy tele helyesírási hibákkal állítólag, hogy azt minden program ellenőrízrte és átment 5 olyan emberen, akik ezzel foglalkoztak.... :mrgreen: .., nálunk a gép javította, a HR-nél máshogy hozta fel... :mrgreen: ..., a másik.. :whistling: : sokfelé írtam hogy mi zajlik a munkahelyemen és én is mivel töltöm hétvégéimet :blink , hát hogy tudjátok az általam megírt 55 oldalnyi oktatányi anyag tegnap éjjel úgy szállt el a világba (2 nap munkája), ahogy azt a nagykönyv megírta, na persze velem együtt... :sorry: :faint: :rambo: :sweat: :sorry: :faint: :faint: :faint: ..,
gy ma, hogy újraírtam az egészet, :pale: :cussing: ......csak vicsorogni tudok..... :crazy: :crazy: :crazy:

gilnis

Postby gilnis » Mon Aug 22, 2011 8:01 pm

Evenik wrote:Ne is mondd! :cry: De ha a magyar musical változat végére gondolok, még inkább elborzadok. :pale: Pedig nagyon szeretem ezt a darabot.

[spoiler]
Én utánanéztem, hogy a musical többi változatában hogy van (van az eredeti francia, aztán angol, orosz, olasz, osztrák, holland vagy belga és még ki tudja, milyen nincs...), és azokban még cifrább megoldások jöttek elő. :crazy: Csak hogy egyet mondjak: Rómeó leszúrja magát, aztán Júlia kihúzza belőle a tőrt, és azzal szúrja le magát... :crazy: Ettől függetlenül persze hülyét kaptam a magyar megoldástól. :crazy: [/spoiler]
ImageImageImage

Evenik

Postby Evenik » Mon Aug 22, 2011 8:41 pm

Szia Gabi! :-)

Rejtve írom, hogy ne látszódjon az off. :sweat:

[spoiler]

Persze, értem én! :mrgreen: :wub:

Viszont ami azt az 55 oldalas elvesztett anyagot illeti nagyon nem irigyellek. :pale: Csoda, hogy nem kaptál gutaütést hirtelen. Az a plusz munka biztos nem hiányzott.:cry: Viszont örülök, hogy sikerült újraírni.:-)

[/spoiler]

gilnis wrote:[spoiler]
Én utánanéztem, hogy a musical többi változatában hogy van (van az eredeti francia, aztán angol, orosz, olasz, osztrák, holland vagy belga és még ki tudja, milyen nincs...), és azokban még cifrább megoldások jöttek elő. :crazy: Csak hogy egyet mondjak: Rómeó leszúrja magát, aztán Júlia kihúzza belőle a tőrt, és azzal szúrja le magát... :crazy: Ettől függetlenül persze hülyét kaptam a magyar megoldástól. :crazy: [/spoiler]

Szia Gilnis! :-)

[spoiler]
Én mondom neked, a magyar változatnál nincs rosszabb! :pale: De csak ebben, mert egyébként a darab nagyon jól meg van csinálva. :wub:
[/spoiler]
Image

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Mon Aug 22, 2011 9:11 pm

Evenik, :P ha azt akarom, hogy egy kis kever-kavar :cry: :lol és fellendülés legyen egy fórumon :blink :unsure: :mrgreen: :crazy: , akkor kénytelen vagyok ám OFF-olni :w00t: sokat, :unsure: egy kicsit fel kell lendíteni a témákat :mrgreen: , és ha mindig elrejtem :scratch: a kutyát sem érdekli, :crazy: lásd milyen szép képeket tetten fel minden felé elrejtve, és érdekelte valakit is, . :glare: :x ...pedig minden léyeges ott volt... :whistling: :wub: ..., ja bocs mindenkitől... :cheers: :P mivel a fiukat jobban szeretem , ezér belőlük több van.... :rofl: :rofl: :rofl:
Na megérem ám én a pénzemet, hidd el....... :mrgreen: :whistling: :wub: :roll

Evenik

Postby Evenik » Mon Aug 22, 2011 9:26 pm

varnaigabriella wrote:Evenik, :P ha azt akarom, hogy egy kis kever-kavar :cry: :lol és fellendülés legyen egy fórumon :blink :unsure: :mrgreen: :crazy: , akkor kénytelen vagyok ám OFF-olni :w00t: sokat, :unsure: egy kicsit fel kell lendíteni a témákat :mrgreen: , és ha mindig elrejtem :scratch: a kutyát sem érdekli, :crazy: lásd milyen szép képeket tetten fel minden felé elrejtve, és érdekelte valakit is, . :glare: :x ...pedig minden léyeges ott volt... :whistling: :wub: ..., ja bocs mindenkitől... :cheers: :P mivel a fiukat jobban szeretem , ezér belőlük több van.... :rofl: :rofl: :rofl:

Jaj, remélem, nem értettél félre! Engem nem zavar az offolás. :-) Én imádom, ha lehet mit olvasni. :mrgreen: Még akkor is, ha szűkszavú vagyok. :-)
Image

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Mon Aug 22, 2011 9:31 pm

Evenik, :wub: de hogy értettelek félre, sőt zavart a szűkszavúságod, :mrgreen: ezért írtam, hogy csak bátran botránkoztass meg minket :cheers: , ne csak én tegyem ezt..... :shhh: ..., hiszen úgy szép az élet, ha zajlik..... :tv: .
puszi: Gabi

gilnis

Postby gilnis » Tue Aug 23, 2011 6:26 am

varnaigabriella wrote:Evenik, :P ha azt akarom, hogy egy kis kever-kavar :cry: :lol és fellendülés legyen egy fórumon :blink :unsure: :mrgreen: :crazy: , akkor kénytelen vagyok ám OFF-olni :w00t: sokat, :unsure: egy kicsit fel kell lendíteni a témákat :mrgreen: , és ha mindig elrejtem :scratch: a kutyát sem érdekli, :crazy: lásd milyen szép képeket tetten fel minden felé elrejtve, és érdekelte valakit is, . :glare: :x ...pedig minden léyeges ott volt... :whistling: :wub: ..., ja bocs mindenkitől... :cheers: :P mivel a fiukat jobban szeretem , ezér belőlük több van.... :rofl: :rofl: :rofl:

Szia Gabi! :)

Az offolás engem sem zavar egyáltalán, és ha rejtve van is mindig elolvasom, viszont másokat talán zavarja, főleg, ha nagyon elrugaszkodunk, ezért jó ötlet elrejteni. :)

A képeket köszi, de én nem szeretem előre tudni a dolgokat, úgy már nem ugyanaz. Majd jövök megcsodálni, ha már láttam a részeket, jó? :D
Egyébként én úgy örülök neked! Végre valaki, aki annyit beszél, mint én! :wub:
ImageImageImage

drupayola

Postby drupayola » Tue Aug 23, 2011 7:13 am

No akkor én is offolok kicsit, az első részt megnéztem nagyon tetszik, és én türelmetlen vagyok, minden képet és beírást elolvasok, megnézek, nem zavar ha valamit előre megtudok-viszont a filmeket ritkán nézem meg a fordítás elkészülte előtt.
A hetem már alaposan be van táblázva, befutott egy csomó munka, át kell adnom mindent, hogy a gyártás azért menjen ha nem is vagyunk itthon. Szerdán fodrász, csütörtökön vendégek jönnek, pénteken esküvőre megyünk - a férjem a tanu, a kislányt 14 éves kora óta pátyolgattuk- Kárpátaljáról jött tanulni Fehérvárra.
Szombat reggel pedig utazunk.
Ugyan viszünk laptopot, de kevés a valószínűsége, hogy ezeket az oldalakat fogom olvasgatni a letöltések és filmnézések maradnak októberre. Elhatároztam hogy csinálok blogot, természetesen sehol nem tartok vele, de ez még változhat.
Szóval kedves fordítók és rajongók, majd jövök. Addig is köszönöm az eddigi élményeket.
Yola

Jackimi

Postby Jackimi » Tue Aug 23, 2011 8:03 am

Evenik wrote:Jackimi:

[spoiler]

[/spoiler]

Szia, Evenik!

[spoiler]Köszönöm, hogy belenéztél és megírtad a javaslatodat. El is bizonytalanodtam kellőképp. :unsure: Természetesen igazad van, ami a magyar helyesírást illeti. Igazából azért írtam nagybetűkkel, mert az a benyomásom, hogy túl azon, hogy titulusok, itt nevet helyettesítő szerepük is van, mivel egy magas pozíciójú személyt a nevén szólítani nagy fokú otrombaság. Mostmár így marad, mert furán hatna, ha az első 2 részben így írom, utána meg kicsivel. Ha tényleg nagyon zavaró mások számára is, akkor majd a javításnál lecserélem a kezdőbetűket kicsire.[/spoiler]
Image

Jackimi

Postby Jackimi » Tue Aug 23, 2011 8:08 am

drupayola wrote:No akkor én is offolok kicsit, az első részt megnéztem nagyon tetszik, és én türelmetlen vagyok, minden képet és beírást elolvasok, megnézek, nem zavar ha valamit előre megtudok-viszont a filmeket ritkán nézem meg a fordítás elkészülte előtt.
A hetem már alaposan be van táblázva, befutott egy csomó munka, át kell adnom mindent, hogy a gyártás azért menjen ha nem is vagyunk itthon. Szerdán fodrász, csütörtökön vendégek jönnek, pénteken esküvőre megyünk - a férjem a tanu, a kislányt 14 éves kora óta pátyolgattuk- Kárpátaljáról jött tanulni Fehérvárra.
Szombat reggel pedig utazunk.
Ugyan viszünk laptopot, de kevés a valószínűsége, hogy ezeket az oldalakat fogom olvasgatni a letöltések és filmnézések maradnak októberre. Elhatároztam hogy csinálok blogot, természetesen sehol nem tartok vele, de ez még változhat.
Szóval kedves fordítók és rajongók, majd jövök. Addig is köszönöm az eddigi élményeket.
Yola

OFF:
Addigra már biztos több rész elkészül.
Jó utazást, sok-sok élményt kívánok, és persze kíváncsian várjuk majd a beszámolódat, fotókkal megspékelve!!! :thumright: (Jaj de irigy vagyok :wub: )
Image

Evenik

Postby Evenik » Tue Aug 23, 2011 8:39 pm

varnaigabriella wrote:hiszen úgy szép az élet, ha zajlik..... :tv: .
puszi: Gabi

Szia Gabi! :-)

Igen, ebben igazad van.:-) Egyébként nem vagyok mindig szűkszavú, ha úgy adódik, jártatom én a szám. :lol

Jackimi wrote:
Szia, Evenik!

[spoiler]Köszönöm, hogy belenéztél és megírtad a javaslatodat. El is bizonytalanodtam kellőképp. :unsure: Természetesen igazad van, ami a magyar helyesírást illeti. Igazából azért írtam nagybetűkkel, mert az a benyomásom, hogy túl azon, hogy titulusok, itt nevet helyettesítő szerepük is van, mivel egy magas pozíciójú személyt a nevén szólítani nagy fokú otrombaság. Mostmár így marad, mert furán hatna, ha az első 2 részben így írom, utána meg kicsivel. Ha tényleg nagyon zavaró mások számára is, akkor majd a javításnál lecserélem a kezdőbetűket kicsire.[/spoiler]

[spoiler]

Remélem azért nem zavartalak meg nagyon. :sweat: Egyébként igen, én is gondoltam a névhelyettesítő dologra, így abszolút értem a gondolatmenetedet.:-)

[/spoiler]

Szia Drupayola! :-)

De gyorsan eltelt az idő! Tényleg hamarosan utazol... Jaj, de irigy vagyok én is! 8) A blogodnak pedig tuti, hogy rendszeres olvasója leszek, úgyhogy hajrá! :thumleft: S előre is nagyon jó utazást! :wub:
Image

Ocu

Postby Ocu » Tue Aug 23, 2011 8:50 pm

Most néztem meg az első két részt és még a hatásának köszönhetően kellően érzelmes hangulatban ringatózom. Köszönöm neked Jackimi ezt az élményt. :D :thumleft:

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Sat Aug 27, 2011 1:57 pm

Szia Jackimi, :D

mivel nem bírok magammal :mrgreen: , így megnéztem a heti újabb két részt :roll , és mindig azon kapom, hogy szeretném tovább folytatni, :lol de hát még sehol sincs a többi rész.. :blink ......, olyan nehéz kivárni a TV-ben való megjelenését :whistling: :wub: , mivel spoilert nem akarok írni, ezért meg kell elégednek azzal, hogy lesz izgalmakban, cselszövésben bőven részünk, na meg persze csoda aranyos jelenetekben, romantikában is. :cheers: :mrgreen: :wub: :heart: Gondolkodtam képek feltevésével is, de nagyon árulkodóak a cselekményre vonatkozóan. Na majd meglátom.. 8) .
Szóval küldöm a sok pozitív energiát :cheers: :wub: :heart: , hogy jobban menjen a fordítás. :thumright: :wub:
üdv.gabi

Jackimi

Postby Jackimi » Sat Aug 27, 2011 2:40 pm

varnaigabriella wrote:Szia Jackimi, :D

mivel nem bírok magammal :mrgreen: , így megnéztem a heti újabb két részt :roll , és mindig azon kapom, hogy szeretném tovább folytatni, :lol de hát még sehol sincs a többi rész.. :blink ......, olyan nehéz kivárni a TV-ben való megjelenését :whistling: :wub: , mivel spoilert nem akarok írni, ezért meg kell elégednek azzal, hogy lesz izgalmakban, cselszövésben bőven részünk, na meg persze csoda aranyos jelenetekben, romantikában is. :cheers: :mrgreen: :wub: :heart: Gondolkodtam képek feltevésével is, de nagyon árulkodóak a cselekményre vonatkozóan. Na majd meglátom.. 8) .
Szóval küldöm a sok pozitív energiát :cheers: :wub: :heart: , hogy jobban menjen a fordítás. :thumright: :wub:
üdv.gabi

Szia, Gabi! Képzeld én is így voltam, nem bírtam magammal, és megnéztem az összes fellelhető részt. Most meg súlyos elvonási tüneteim vannak. :wub:
A pozitív energiákat köszönöm, minden mennyiségben jól jönnek, főleg, mert a hetem minden tekintetben extra pocsék volt :-(
Image

varnaigabriella

Postby varnaigabriella » Sat Aug 27, 2011 2:49 pm

Hát az én hetem is maga volt a pokol minden tekintetben.... :crazy: .., és jó a megfogalmazásod, komoly elvonási tüneteim vannak :mrgreen: :w00t: , amiket a Secret Gardennel fogok éjjel pótolni :dance: , legalább be tudom fejezni valami jóval a napomat... :wub: :cheers: ....., és várom hogy jöjjön LDW újabb két része holnap :whistling: :heart: , hogy ismét elvonái tümeteim legyenek egy másik sorozattól..... :tv: :wub: :whistling: :party:

Jackimi

Postby Jackimi » Mon Aug 29, 2011 6:20 am

varnaigabriella wrote:Hát az én hetem is maga volt a pokol minden tekintetben.... :crazy: .., és jó a megfogalmazásod, komoly elvonási tüneteim vannak :mrgreen: :w00t: , amiket a Secret Gardennel fogok éjjel pótolni :dance: , legalább be tudom fejezni valami jóval a napomat... :wub: :cheers: ....., és várom hogy jöjjön LDW újabb két része holnap :whistling: :heart: , hogy ismét elvonái tümeteim legyenek egy másik sorozattól..... :tv: :wub: :whistling: :party:

Kezdenek nagyon felpörögni és drámaivá válni az események. Alig várom, hogy jöjjön hozzájuk az angol felirat :whistling:

Ja, és nem jelent semmit, de örülök, hogy kiderült, a kezdő képsorok az első részben nem az utolsó képsorai a sorozatnak :cheers:
Image

Return to “Subtitles”