Bokutachi no Sensou [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber

Bokutachi no Sensou [Hungarian Subs] (Complete)

Postby UsagiYojimbo » Wed Oct 27, 2010 8:18 pm

Bokutachi no Sensō [Hungarian subtitles]

A mi háborúnk [Magyar felirat]

WIKI: Bokutachi no Sensou

Fordította: Usagi Yojimbo
Külön köszönet: tgt_ir0n

Az angol feliratot bmwracer-től szereztem, aki ezt írta:
Bevallom, nem emlékszem, honnan van ez a felirat, hiszen anno 2007-ben töltöttem le... Akárki is készítette, elnézést, hogy nem tudom megnevezni! :sweat:

Based on English subtitles from bmwracer, who wrote:
Honestly, I don't recall where I got these subtitles from since I downloaded them way back in 2007... To whomever did the fansub work, my apologies for not being able to give you credit. :sweat:

Image
Ezek a feliratok a Creative Commons Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd! 2.5 Magyarország Licenc feltételeinek megfelelően szabadon felhasználható.
Részletek a mellékelt OLVASD.EL! fájlban.

Jó szórakozást hozzá!
Attachments
Bokutachi no Sensou.HUN.zip
(36.71 KiB) Downloaded 221 times
Last edited by UsagiYojimbo on Mon Dec 05, 2011 11:35 pm, edited 4 times in total.
ÁzsiaiFeliratok.hu | AvistaZ (AsiaTorrents) meghívók | MDL.info

leegyep

Postby leegyep » Thu Oct 28, 2010 6:09 am

Köszi! A videó fenn van az ftp-den?

UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber

Postby UsagiYojimbo » Fri Oct 29, 2010 5:59 pm

leegyep wrote:Köszi! A videó fenn van az ftp-den?

Persze! A /JTeleMovie illetve a /JTeleMovie HD mappában...
Ööö, vigyázat, elég hosszúak...
Last edited by UsagiYojimbo on Tue Nov 02, 2010 11:19 am, edited 1 time in total.

Lillia

Postby Lillia » Sat Oct 30, 2010 5:28 pm

Köszi szépen, pont pár hete néztem meg angolul. Jó film, én is ajánlom mindenkinek! :)

majom
Fansubber
Fansubber

Postby majom » Sat Nov 13, 2010 7:44 am

Köszi.
Kisebb méretben elérhető valahol? Nem találom sehol, pedig szívesen megnézném. :)

UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber

Postby UsagiYojimbo » Sun Nov 14, 2010 11:53 am

majom wrote:Kisebb méretben elérhető valahol? Nem találom sehol, pedig szívesen megnézném. :)

Ööö, 2 verzió is van, a HD-s nyilván nagyobb, de van egy 704×396 pixeles is...
Nem hiszem, hogy 1,4 GiB -nál kisebbe meglesz valahol, elvégre majd' 2 óra... :whistling:

majom
Fansubber
Fansubber

Postby majom » Thu Dec 02, 2010 8:48 pm

A kisebbet nem vettem észre, csak a HD-set.:blink
Közben megnéztem és sokkal jobb volt, mint gondoltam, hogy lesz. Azért a szokásos felépítés megmardt, hogy az eleje vígjátokos, a vége drámaias. Ezt nagyon csípik arrafelé. :)

Az is tetszett benne, hogy a végén nem derült ki, hogy akkor most visszament-e a jövőbe, vagy meghalt és múltbeli srác maradt ott. Szóval rábíztak a képzeletre.

UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber

Postby UsagiYojimbo » Thu Dec 02, 2010 9:32 pm

majom wrote:
Az is tetszett benne, hogy a végén nem derült ki, hogy akkor most visszament-e a jövőbe, vagy meghalt és múltbeli srác maradt ott. Szóval rábíztak a képzeletre.

Ezen én is sokat törtem a fejem, de igazából csak az egyik verzió működhet... :whistling:
Ha ugyanis az igazi Kenta térne vissza, Minaminak elég sokat kéne magyarázkodnia... Nem?

majom
Fansubber
Fansubber

Postby majom » Thu Dec 16, 2010 7:27 pm

Hehe hirtelen nem értettem, hogy arra gondolsz, hogy bekapta a legyet.
Már nem emlékszem pontosan, de mennyi ideig tartott a csere? Mert, ha csak három hónapig cseréltek helyet, akkor még ki tudná magát magyarázni. Talán. :)
Meg én jobban szeretek úgy gondolni rá, hogy a végén is megtörtént a csere, és a jelenkori srác nem halt meg. Ez a befejezés jobban tetszik. :)
És hogy csak 24-en töltötték le remélem nem veszi el a kedved a további speciálok fordításától.

biri66

Postby biri66 » Tue Jan 15, 2013 1:46 pm

Kedves UsagiYojimbo!

Tettem egy újabb pici lépést Japán felé. Mivel az általad feliratozott Love Letter c. 1995-ös japán film nagyon megfogott, és mivel egy ideje felkeltették az érdeklődésemet a Drama Special epizódok, ezért úgy döntöttem, hogy egy japán darabot is megnézek belőlük.
Köszönöm a fordításodat. Nagyon tetszett ez a humorral átitatott, 2006-ban készült tévéfilm, ami a mostanában igen divatossá vált időutazáson alapul.
A dráma készítői fontosnak tartották, hogy a II. világháború emlékei eljussanak a következő generációkhoz, a film a háború nyomorúságát az ártatlan és erőtlen kisember szemszögéből mutatja be.
Elgondolkodtatónak tartom Moriyama Mirai színész gondolatait, aki így kommentálta kettős szerepét: „Anyagi javakban bővelkedő mai világunkban nehéz megtudni azt, hogy mi a legfontosabb az életünkben...”

Remélem, nem bánod, ha berakom ide ezt a képet és az általam megfogalmazott ismertetőt, valamint a letöltési lehetőséget, mert én is szívesebben töltöm le azt, aminek nagyjából tudom a tartalmát, és amit a kezem alá tesznek, mint azt, ami után nyomozni kell.
Image

Ismertető:
2005. szeptember 12-én Kenta (a mellékállásban dolgozó pincér) szörfdeszkáján hasalva várja a tengeren a beígért nagy hullámokat.
1944. szeptember 12-én Goichi (a fiatal katona) a tenger felett szállva éppen repülési gyakorlaton vesz részt.
A tájfun azonban meglepő fordulatot hoz. A két fiatalember az idő alagútján áthaladva helyet cserél, s kezdetét veszik a képtelen helyzetből adódó mulatságos kalandok és drámai fordulatok.

videó letöltés:
http://www.d-addicts.com/forum/viewtopic_62882_7125.htm
az oldal közepe táján UsagiYojimbo egyik hozzászólásában a kék színű mappára kattintás – Ugrás a szülőkönyvtárba – TeleMovie: Bokutachi no Senso

majom hozzászólására reagálva:
Azt kérded, hogy mennyi ideig tartott a csere? Szeptember 12-től augusztus közepéig, tehát majdnem egy évig.
Szerintem a végén egyébként megtörtént az a bizonyos csere.
Emperor of the Sea ~ Desert Spring ~ The Water Bloom ~ Banjun Drama with TVXQ
Merchant Kim Man Deok ~ The King’s Face ~ For the Sake of Son ~ Hwajung ~ Dear My Friends

Our Slightly Risque Relationship (+23 rövid tévéjáték)
Mozifilmek (52 db)
http://birikorea.blogspot.hu/

UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber

Postby UsagiYojimbo » Tue Jan 15, 2013 1:49 pm

biri66 wrote:majom hozzászólására reagálva:
Azt kérded, hogy mennyi ideig tartott a csere? Szeptember 12-től augusztus közepéig, tehát majdnem egy évig.
Szerintem a végén egyébként megtörtént az a bizonyos csere.

Mint mondtam, ha az igazi Kenta tér vissza, és nem Goichi, akkor Minaminak sokat kell magyarázkodnia... :whistling:

biri66

Postby biri66 » Tue Jan 15, 2013 3:55 pm

UsagiYojimbo wrote:
Mint mondtam, ha az igazi Kenta tér vissza, és nem Goichi, akkor Minaminak sokat kell magyarázkodnia... :whistling:

Meg kellene tehát magyaráznia, hogy együtt volt egy olyan férfival, akiről azt hitte, hogy a szerelme? Én nem hiszem, hogy sokat kellene magyarázkodnia.
Egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy egy férfi, ha nagyon szereti a nőt, akkor képes felnevelni vele együtt egy olyan gyereket, aki nem tőle származik.
(Különösen akkor, ha jó véleménnyel van az igazi apjáról, márpedig Kenta gondolkodásmódja sokat komolyodott az átélt háborús élmények hatására.)

Számomra elképzelhetőbb az, hogy az ütközés folyamán újra csere történt, mint az, hogy az eszméletét vesztett Goichi egyszer csak felbukkan a tengerben.
Merchant Kim Man Deok ~ The King’s Face ~ For the Sake of Son ~ Hwajung ~ Dear My Friends

Mozifilmek (52 db)

cirmos

Postby cirmos » Wed Jan 16, 2013 7:13 am

Megkérdezhetem, hogy hol tölthető le a Bokutachi no Sensō videója?
Egyáltalán elérhető még?
Előre is köszönöm.

UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber

Postby UsagiYojimbo » Wed Jan 16, 2013 8:44 am

cirmos wrote:Megkérdezhetem, hogy hol tölthető le a Bokutachi no Sensō videója?
Egyáltalán elérhető még?

Lásd fentebb!

biri66

Postby biri66 » Thu Jan 17, 2013 12:34 pm

UsagiYojimbo wrote:
cirmos wrote:Megkérdezhetem, hogy hol tölthető le a Bokutachi no Sensō videója? Egyáltalán elérhető még?

Lásd fentebb!

Kedves cirmos! Nekem régebben sikerült a megadott mappából letöltenem a videót. Elnézést, hogy ellenőrzés nélkül adtam meg a lelőhelyet.

UsagiYojimbo, ha most rákattintok a mappában levő videóra, akkor a következő üzenet jön be: "A videót nem lehet lejátszani, mert a fájl sérült."
Tudnád orvosolni? Bizonyára vannak mások is, akik élve az általad felajánlott lehetőséggel, le szeretnék tölteni.

Mozifilmek (52 db)

UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber

Postby UsagiYojimbo » Thu Jan 17, 2013 1:27 pm

biri66 wrote:UsagiYojimbo, ha most rákattintok a mappában levő videóra, akkor a következő üzenet jön be: "A videót nem lehet lejátszani, mert a fájl sérült."
Tudnád orvosolni? Bizonyára vannak mások is, akik élve az általad felajánlott lehetőséggel, le szeretnék tölteni.

Próbáld meg jobb gombbal rákattintani, és a felugró menüből a mentés másként (vagy valami hasonló) menüpont segítségével lementeni.

biri66

Postby biri66 » Thu Jan 17, 2013 1:36 pm

Itt vagyok, kedves UsagiYojimbo, úgyhogy éppen ki tudom próbálni az általad javasolt módszert.

Nos, mint már említettem, nekem megvan a videó, de talán másnak hasznos lesz a következő:
jobb egér gombbal kattintás a videóra - Hivatkozás mentése más néven... - Mentés ÉS ELINDUL!
Nagyon köszönöm újra, hogy elérhetővé teszed a mappádat, másoknak pedig melegen ajánlom a filmet. :wub:

Mozifilmek (52 db)

cirmos

Postby cirmos » Thu Jan 17, 2013 1:37 pm

Kedves biri66!
Köszönöm. A kérdéses mappát sikerült megtalálnom.
Talán letölteni is sikerül. (Hasonlóval még nem találkoztam, kissé bénázok.)

f.ági

Postby f.ági » Thu Jan 17, 2013 1:39 pm

UsagiYojimbo wrote:Próbáld meg jobb gombbal rákattintani, és a felugró menüből a mentés másként (vagy valami hasonló) menüpont segítségével lementeni.

Köszönöm szépen a feliratot a film letöltési tippjét is.
Igy már szépen jön lefelé, előtte én is megakadtam vele. Birinek köszönöm, hogy felvetette itt a problémát, azt hittem először, csak nálam jelentkezik.
A mappa egy kincs, köszönöm , hogy csemegézhetünk belőle.
Last edited by f.ági on Thu Jan 17, 2013 6:01 pm, edited 1 time in total.

cirmos

Postby cirmos » Thu Jan 17, 2013 5:33 pm

Sikerült letöltenem.
Nagyon köszönöm.

Hikatrina27

Postby Hikatrina27 » Sat Jan 19, 2013 8:17 am

Kedves Usagi!

Nem szoktam japán filmeket nézni , mert hát leragadtam Koreánál , de nagyon örülök , hogy Biri felhívta a figyelmemet erre a megható kis filmre.
Japánról eddig három szó jutott eszembe: fanatizmus, precizitás, és tisztaságmánia. Ez a film most lökést adott a továbbiakban afelé , hogy legyen bátorságom japán filmeket is nézni . A történet nagyon ötletes volt , és őszintén szólva többször a könnyeim is kicsordultak , amíg néztem a filmet .
Hálásan köszönöm neked a fordítását!

Magdimama

Re: Bokutachi no Sensou [Hungarian Subs] (Complete)

Postby Magdimama » Mon Jan 11, 2016 2:56 pm

Kedves fordító, Kedves UsagiYojimbo! Köszönöm szépen a feliratot.
Biri66 javaslatára és tájékoztatására idetaláltam és elvittem.Örülök,hogy még nem szűnt meg ez a fórum.Üdv.Magdimama :-)
Image

Return to “Subtitles”