Niini no Koto wo Wasurenaide SP [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
erzsi69

Niini no Koto wo Wasurenaide SP [Hungarian Subs] (Complete)

Postby erzsi69 » Mon Oct 18, 2010 1:02 pm

Image

Cím: にぃにのことを忘れないで
Cím romanjival: Niini no Koto wo Wasurenaide
Műfaj: Család, emberi dráma
Vetítés ideje: 2009. augusztus 29.
Betétdal: Beatles – In My Life

Főbb szerepekben
• Nishikido Ryo - Kawai Keisuke
• Yamada Ryosuke - Kawai Yuji
• Shirakawa Yumi - Kawai Chiyo
• Jinnai Takanori - Kawai Yoichi
• Kuroki Hitomi - Kawai Kazumi
• Tanaka Rena - Tengu Shiori

Történet:
A film Kawakami Masumi Niini no Koto wo Wasurenaide című regényéből készült.
Kawai Keisuke egy nagy terveket és álmokat dédelgető 15 éves kamasz.
Derült égből villámcsapásként éri, hogy agydaganatot diagnosztizáltak nála.
A film a 8 éves küzdelmét mutatja be a betegség ellen.
Hogyan éli meg ezt egy fiatal, min megy keresztül a családja, azért hogy segítsenek rajta?
Mindezt megtudhatjátok, ha végignézitek ezt a filmet :-)

Köszönet az angol feliratért NEWShFAN (Wendy)!
The original english subtitle was made by NEWShFAN (Wendy).

Magyar felirat: erzsi69
Javítás: ladyfairy

Kész felirataim:
Sotsu Uta (közös projekt majommal) http://www.d-addicts.com/forum/viewtopic_85475.htm
Suekko Chounan Ane Sannin http://www.d-addicts.com/forum/viewtopic_86184.htm
Yasuko to Kenji http://www.d-addicts.com/forum/viewtopic_89563_0.htm
Clone Baby http://www.d-addicts.com/forum/viewtopic_90543.htm
Shikaotoko Aoniyoshi http://www.d-addicts.com/forum/viewtopic_93058.htm
Unfair http://www.d-addicts.com/forum/viewtopic_94545.htm
Attachments
Niini no Koto wo Wasurenaide SP (2009.08.29 704x396 DivX6) RAW.srt
(75.45 KiB) Downloaded 471 times
Last edited by erzsi69 on Thu Jun 09, 2011 11:22 am, edited 7 times in total.

erzsi69

Postby erzsi69 » Mon Oct 18, 2010 8:15 pm

Jó szórakozást a filmhez :P
Papírzsepit készítsetek elő, mert már az első percekben szükség lesz rá :)

Beszy

Postby Beszy » Tue Oct 19, 2010 11:23 am

Most vettem észre ezt a filmet... hmmm... felkeltette a figyelmemet. :) Ez is egy újabb mazoista film lesz úgy látom. :D De én szeretem ezeket. ^^ :wub:
Már töltöm is a filmet. Majd írok egy rövidke kommentet, ha megnéztem!^^

Köszi, hogy lefordítottad! :) :wub:

erzsi69

Postby erzsi69 » Tue Oct 19, 2010 5:02 pm

Beszy wrote:Most vettem észre ezt a filmet... hmmm... felkeltette a figyelmemet. :) Ez is egy újabb mazoista film lesz úgy látom. :D De én szeretem ezeket. ^^ :wub:
Már töltöm is a filmet. Majd írok egy rövidke kommentet, ha megnéztem!^^

Köszi, hogy lefordítottad! :) :wub:

Az jó, ha szereted :)
Várom a véleményed, hogy tetszett-e :)

Salmina

Postby Salmina » Tue Oct 19, 2010 6:14 pm

Hát én másra számítottam, bár azt meg tudtam állapítani, hogy japánban nagyon szeretik a rákos/daganatos betegségekről szóló filmeket, sorozatokat. bár azt hiszem ez volt az első, ami valós alapokon nyugodott.
Egy biztos, nem lesz a kedvenc filmem, és valószínűleg, ha nem csináltad volna meg, meg se nézem...
De egy kicsit lehangoló volt a Koizorák és a Days With You-k után, olyan eseménytelennek tűnt számomra. Bár tény a Days With You az ahol talán a legrövidebb időt hidal át, ha nem számítjuk a gyerekkor 11 eltelt évét.
A Koizorák maximum 4-5 évet dolgoz fel, a 3 gimis év és 1-2 egyetemi év... de még így is izgalmasabbak voltak mint ez. Bár lehet, hogy a jobban kiépített szerelmi szál, hiánya zavar benn.

Ezek ellenére, azért örülök, hogy megnéztem.. mert Szeretem Yama-chant és Ryo-t is...

erzsi69

Postby erzsi69 » Fri Oct 22, 2010 5:31 pm

Salmina wrote:Hát én másra számítottam, bár azt meg tudtam állapítani, hogy japánban nagyon szeretik a rákos/daganatos betegségekről szóló filmeket, sorozatokat. bár azt hiszem ez volt az első, ami valós alapokon nyugodott.
Egy biztos, nem lesz a kedvenc filmem, és valószínűleg, ha nem csináltad volna meg, meg se nézem...
De egy kicsit lehangoló volt a Koizorák és a Days With You-k után, olyan eseménytelennek tűnt számomra. Bár tény a Days With You az ahol talán a legrövidebb időt hidal át, ha nem számítjuk a gyerekkor 11 eltelt évét.
A Koizorák maximum 4-5 évet dolgoz fel, a 3 gimis év és 1-2 egyetemi év... de még így is izgalmasabbak voltak mint ez. Bár lehet, hogy a jobban kiépített szerelmi szál, hiánya zavar benn.

Ezek ellenére, azért örülök, hogy megnéztem.. mert Szeretem Yama-chant és Ryo-t is...

Azért örülök, hogy megnézted :)
Nekem tetszett, mert teljesen élethűen mutatta be az eseményeket. Az, hogy nem volt benne nagy szerelem engem nem zavart. 15 évesen lett beteg, amikor még nem volt barátnője. Hogy a hátralevő idejében sem volt, arra a magyarázat az, hogy valójában a beteg ember nagyon sérülékeny. Fél a visszautasítástól, a kudarctól, ezért inkább magányos marad. Nem akar senkit sem kitenni a szenvedéseinek.

[spoiler]Végülis a nővérkét szerette, de nem merte neki elmondani. Nyilván minden másképp alakult volna, ha meggyógyul.[/spoiler]

Salmina

Postby Salmina » Fri Oct 22, 2010 9:06 pm

Nem mondtam, és nem is mondom, hogy nem volt azért annyira rossz, hogy sikítva rohanok ki, ha még egyszer meglátom.
Ami meg, hogy élethű, hát lehet, nem tudom mert én nem is éltem át ilyet (nem is szeretnék), és nincs ilyen betegségtől szenvedő vagy átélt ismerősöm sem.
És az, hogy 15 évesen lett beteg, azért nem teljesen fedi, azt, hogy azért nem volt barátnője, mert azért tudjuk, hogy manapság 70-80% ban a fiatalok már túl vannak ezen, kivéve aki nem. Bár nála foghatjuk a tanulásra, elvégre, ahogy elnéztem, az ő nagy szerelme a tanulás, és a Tokiói Egyetem volt.
És igen az ápolónőt tényleg szerette, és ahogy néztem ő se éppen volt közömbös iránta.
Lényeg lényege.... lehet, hogy a színészek játéka, vagy maga a történet nem volt megkapó számomra.
De azért a maga nemében mondhatjuk, azt, hogy jó volt, bár nem ehhez vagyok szokva (mert mostanában, elég sok koreai filmet és sorozatot láttam, amit valljuk be, teljesen máshogy csinálják meg a dolgokat filmes szempontból, Korea inkább "pörgős", Japán meg inkább "lassú"... de persze ez nem általánosítható minden sorozatra és filmre, de a nagy részükre)

caby

Postby caby » Wed Nov 17, 2010 8:11 pm

az a days with you megtalálható valahol? magyar felirattal?

erzsi69

Postby erzsi69 » Wed Nov 17, 2010 8:22 pm

caby wrote:az a days with you megtalálható valahol? magyar felirattal?

Ezen az oldalon olvastam: http://doramamajom.wordpress.com/2010/0 ... -with-you/
És innen lehet letölteni, ha regizel: http://erinaoldala.gportal.hu/

Penelope12

Postby Penelope12 » Tue Jun 28, 2011 3:55 pm

Ez nagyon szomorú film, de elgondolkodtatott engem. Én nem olvastam róla semmit, gondolkodás nélkül töltöttem le Ryo és Yamada miatt, de nem számítottam, hogy ilyen szomorú lesz. Főleg nagyon meglepődtem a végén, mikor kiderült, hogy ez mind valós eseményeken alapul. Én is láttam a Koizora filmet is meg sorozatot is, de ez engem jobban meghatott, mint azok. Talán jobban megérintett vagy nem tudom. De mire vége lett tele volt minden zsepivel....győztem eltakarítani. Szerintem jó néha egy-egy ilyen filmet megnézni, mert bennem ilyenkor sok minden átértékelődik.
Este néztem, és hát .... reggelre mindkét szemem piros lett és emellett kicsit fel is daggadt a sok sírástól.., pedig akkor nem voltam olyan hangulatban, hogy bármi kis apróságon sírni tudtam volna, de ez a film megrígatott rendesen.
Mindezenáltal nekem tetszett. És örültem, hogy megnéztem. Lettek kedvenc jeleneteim, amiket biztos, hogy meg fogok még egyszer-kétszer nézni.

(Egy valami zavart kicsit...az a zene volt. Kicsit szomorúbb zenét képzeltem ehhez a filmhez, akkor még nagyobb lett volna a hangulata. Mondjuk így is nagy volt, de a zene lehetett volna valami szomorkásabb a végén, azt hiszem...vagy legalábbis elsőre nem volt meggyőző, de csak a zene. A többi minden tökéletes volt!!!!Sőt nem mondanám, hogy nagy bajom volt a zenével, csak furcsa volt...)

Return to “Subtitles”