Attic Cat [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
Anyaka

Attic Cat [Hungarian Subs] (Complete)

Postby Anyaka » Sat Apr 10, 2010 6:15 pm

Attic Cat
(Macska a padlásszobában/Macska a tetőlakban)

Image

Alternatív címek: Cat in a Rooftop / Cats on the Roof
Műfaj: Romantikus vígjáték
Eoizódok száma: 16
Vetítette: MBC
A sugárzás időpontja: 2003. június 02. – 2003. július 22.
Átlagos nézettség: 26,3 %
Legmagasabb nézettség: 37,3 %

A szerelmes történetek általában úgy végződnek, hogy a fiatal pár elkezdi közös életét. Ám mi történik akkor, ha két ember igazi ragaszkodása és vonzalma a közös otthonban bontakozik ki.
Lee Kyung Min igazi aranyifjú, jogot tanul az egyetemen és nagyszülei minden jóval ellátják. Kellő lezserséggel áll az élethez, hiszen nem sok mindenért kell aggódnia. Nam Jung Eun viszont pont az ellentéte Kyung Minnek, tudja mindenért kétszer akkora erőfeszítést kell tennie, hogy megállhassa az életben a helyét. Nem volt lehetősége tanulni, de eltökéltségével és lelkesedésével szeretné pótolni a hiányosságokat. Tudja minden fillér számít, még a vízcsapnak sem szabad csöpögnie, ha kevés a pénz a számlákra. Egy felelőtlen döntés folytán aztán Kyung Minnak nincs más lehetősége, minthogy Jung Eunhoz kell költöznie.
Kettőjük ellentmondásosnak induló viszonyáról szól a történet, hogy miként válik Kyung Min felelősségteljes ügyésszé és mennyi mindent jelenthet egy másik ember támogatása.

(az ismertetőt írta: Ocu)

Főbb szereplők:

Lee Kyung Min – Kim Rae Won
Nam Jung Eun – Jung Da Bin
Na Hye Ryun – Choi Jung Yoon
Yoo Dong Joon – Lee Hyun Woo

Egy kis háttér információ Leegyep fordításában:

A koreai címe ennek a sorozatnak: 옥탑방 고양이 / Ok-tap-bang Go-yang-ee.
A ’Go-yang-ee’ macskát jelent. De mi az ’Ok-tap-bang’?

Image

Koreában a gyors iparosodás miatt a 60-as 70-es években, a vidékről felkerülő emberek miat Szöul egy túlnépesedett várossá vált . Most Szöulnak több mint 10 millió lakosa van, ha hozzávesszük a környéket is, akkor több mint 20 millióan élnek a szöuli metro körzetében. Ezért a szöuli háztulajdonosok lakásokat kezdtek építeni a tetőikre, hogy annak bérbeadásával külön jövedelemre tegyenek szert. Mivel ezek csak úgy hozzá lettek építve a házhoz, az ok-tap-bangok nem túl erős tákolmányok. Általában nincs rendesen bevezetve a villany és a vízvezeték sem túl jó.( Bár a később épített ok-tap-bangok már jobbak.) Télen hideg, nyáron meleg, és sok esetben a WC az épületen kívül található.

Image

Tehát aki ok-tap-bangban lakik, az egy kemény városi életet él, nem egy fényűzőt. Jung-eun abból a pénzből bérli az ok-tap-bangot, amit újságkihordásból keres.( Ez egy elég kemény munka, amit általában szegény fiatalok végeznek, reggel 4-kor kell kelni.)
Az ok-tap-bang általában nem olyan csinos és tiszta, mint a sorozatban, de ennek ellenére egy elég valóságos helyzetet láthatunk, ahol a fiatalok ok-tap-bangban élnek, fokhagymát pucolnak, és újságot hordanak.
Mivel az ok-tap-bangot nem igazán lehet lefordítani angolra, mert az angolban nincs a tetőn lévő házra megfelelő szó, viszont valahogy el kellett neveznem, ezért választottam az ’attic’(padlás) szót a címbe, mert habár mást jelent, de talán ez érzékelteti legjobban azt a nehéz életet.

TOTUTA angol leírása nyomán.

[spoiler]SOJU (ejtsd:szodzsu)

Image
A Koreában kapható italokat három csoportba sorolhatjuk:
Az első a Yang-ju, ami nyugati stílusú alkoholt jelent (whisky, konyak, gin, stb). Ezeken elég nagy az adó és drága italoknak számítanak Koreában. A második a ’Mack-ju’, ami sör. A Mack-ju a közép árkategóriás ital (2-3 doolár üvegenként), ez mindenki körében népszerű. A harmadik a ’So-ju(soju)’ vagy ’JINRO’ –ahogy azt néhány külföldön ismerik. A soju tulajdonképpen egy 20-30%-os égetett szeszesital, amit leginkább rizsből, burgonyából, és búzából főznek. Az íze kicsit hasonlít a vodkáéra. Általában kis pohárból isszák egyhúzásra és másnaposságra is adnak az embernek egy kupicával. A soju nagyon népszerű itallá vált Koreában, hisz alacsony rajta az adó és elég olcsó. Az egyetemisták, a munkásosztály és mindenki más is előszeretettel fogysztja, akinek nincs pénze drága italokra. Ennek következtében a soju Korea egyik emblematikus termékévé vált. Míg Japánban a szakét általában melegítve szolgálják fel, a soju jéghidegen a legfinomabb. A jéghideg soju a forró, csípős ételekkel kombinálva a koreai konyha remeke. Sok cég gyárt sojut Koreában, de a Jinro a leghíresebb márka.

RAMEN (Rámen)

Image

A rámen eredetileg japán étel volt. Tulajdonképpen egy tésztaféle, amit valamilyen húslevesben tálalnak. Az első dobozos (zacskós) rámeneket egy japán cég hozta piacra az 50-es években. A 60-as években jöttek ki a koreai változatai, amik hatalmas sikert arattak. Az emberek imádták a forró, csípős ételt, ráadásul olcsó is volt, és ez nagyon fontos volt, hiszen Korea nagyon szegény volt a 60-as években. A rámennek nincs túl nagy tápértéke, éppen ezért a szülők nem is szeretik, ha a gyerekeik csak ráment esznek. Manapság már a koreaiak sokkal gazdagabbak, és megtehetik, hogy rendes ételeket egyenek, de mostanára már az emberek rámenfüggővé váltak, s így szerves része maradt a kultúrának. :)

Image

Házasságon kívüli együttélés Koreában

Image

Koreában fiatal párok házasságon kívüli együttélését elég rossz szemmel nézték, mert a szűzen házasodás eszménye erős volt a társadalomban. Persze mostanában rohamosan változik az emberek felgogása, és lehet, hogy mára már ez nem olyan nagy szám, de vannak családok, akik még hagyományos módon gondolkodnak. Amikor ez a sorozat készült akkor ez a téma beszédtéma volt a társadalomban és ezért a készítők elég könnyedre vették ezt az együttélést, hogy ne okozzanak túl nagy kulturális sokkot a tárasadalomban. Végülis jól sült el, és egy remek kis alkotás született a modern fiatalok életéről.

Jogi szakvizsga Koreában

A szakvizsga letétele Koreában a leggyorsabb, de a legnehezebb módja, hogy valaki magas társadalmi státuszt szerezzen. Nagyon nehéz letenni, sokkal nehezebb, mint például Amerikában. 1000:1 vagy talán 2000:1 az esélye, hogy sikerüljön, de ha megvan, akkor az ember életének sikere garantált. Legalább két évet kell töltenni a felkészüléssel, de a siker még így sem garantált. Korea elnökéről Roh Moo-hyunról köztudott, hogy ő úgy vizsgázott le, hogy nem járt jogi egyetemre, csak egy érettségivel rendelkezett, így ő az egyik példaképe a koreai álomnak. A sorozatban Kyung-min is a szakvizsgára készül miközben a magánélete a feje tetejére áll, ezzel is érzékeltetik, hogy milyen jó eszű srác, szinte zseni. Persze ne feledjük el, hogy ez csak egy romantikus vígjáték. :)

TOTUTA angol leírása nyomán.

[/spoiler]

A JDORAMA FTP-RŐL A RÉSZEK LETÖLTHETŐEK! A JDORAMA OLDALON AZ ATTIC CAT FELIRAT TOPICJÁBAN A MEGFELELŐ RÉSZRE KATTINTVA AZ FTP-RE IRÁNYÍT.

http://jdorama.hu/attic.html

A Jdorama ftp elérhetősége:
[spoiler]
Total commander
FTP
Új kapcsolat
Kapcsolat neve: jdorama
Kiszolgáló neve: 91.120.14.220:50000
Felhasználói név: jpopad
Jelszó:jdorama
Passzív mód használata bepipálva!
Jegyezze meg az összes meglátogatott könyvtárat bepipálva!
OK
Ezután lehet kapcsolódni a szerverhez: kapcsolódás
Könyvtár kiválasztás: dorama/dorama/Attic cat[/spoiler]
Attachments
Attic.Cat.16.srt
Attic Cat 16. rész magyar felirata 350 MB verzióhoz
(43.29 KiB) Downloaded 1089 times
Attic.Cat.15.srt
Attic Cat 15. rész magyar felirata 350 MB verzióhoz
(57.15 KiB) Downloaded 468 times
Attic Cat ep15.srt
Attic Cat 15. rész magyar felirata
(52.33 KiB) Downloaded 979 times
Attic Cat ep14.srt
Attic Cat 14. rész magyar felirata
(56.71 KiB) Downloaded 928 times
Attic Cat ep13.srt
Attic Cat 13. rész magyar felirata
(59.23 KiB) Downloaded 814 times
Attic Cat ep12.srt
Attic Cat 12. rész magyar felirata
(52.67 KiB) Downloaded 1000 times
Attic Cat ep11.srt
Attic Cat 11. rész magyar felirata
(48.69 KiB) Downloaded 1018 times
Attic Cat ep10.srt
Attic Cat 10. rész magyar felirata
(57.18 KiB) Downloaded 1054 times
Attic Cat ep09.srt
Attic Cat 9. rész magyar felirata
(52.27 KiB) Downloaded 1041 times
Attic Cat ep08.srt
Attic Cat 8. rész magyar felirata
(51.62 KiB) Downloaded 1040 times
Attic Cat ep07.srt
Attic Cat 7. rész magyar felirata
(58.62 KiB) Downloaded 1032 times
Attic Cat ep06.srt
Attic Cat 6. rész magyar felirata
(56.24 KiB) Downloaded 1001 times
Attic Cat ep05.srt
Attic Cat 5. rész magyar felirata
(54.99 KiB) Downloaded 1107 times
Attic Cat ep04.srt
Attic Cat 4. rész magyar felirata
(55.25 KiB) Downloaded 1154 times
Attic Cat ep03.srt
Attic Cat 3. rész magyar felirata
(56.04 KiB) Downloaded 1172 times
Attic Cat ep02.srt
Attic Cat 2. rész magyar felirata
(49.16 KiB) Downloaded 1216 times
Attic Cat ep01.srt
Attic Cat 1. rész magyar felirata
(47.68 KiB) Downloaded 1451 times
Last edited by Anyaka on Thu Apr 12, 2012 11:42 am, edited 30 times in total.

Anyaka

Postby Anyaka » Sat Apr 10, 2010 6:32 pm

Elkészültünk végre ennek a remek sorozatnak az első részével.
Nagy álmom volt,hogy legyen hozzá magyar felirat és most leegyep jóvoltából valóra vált. Örökké hálás leszek érte.
Remélem nektek is annyira fog tetszeni mint nekem, mert én imádom. Jó szórakozást!
A 700 MB-os verzió nem igazán elérhető, ezért a Jdorama ftp-re is fel lesznek töltve a részek.
Last edited by Anyaka on Mon Jan 30, 2012 4:43 pm, edited 7 times in total.

Ocu

Postby Ocu » Sat Apr 10, 2010 6:43 pm

Hajrá! Mindenki Attic Cat-re fel! Ez egy nagyon jó sorozat! :D A barátaim nevében is köszönöm nektek leegyep és Anyaka!

Pont friss hír a dramabeansről. A sorozatból színházi előadás is készül, amit májustól játszanak Dél-Koreában.

http://www.dramabeans.com/2010/04/theatrical-production-of-attic-cat-opens/#more-18766

ilus1

Postby ilus1 » Sat Apr 10, 2010 10:16 pm

Nagyon köszönöm mindanyiótoknak a munkát! Hálás vagyok érte! Nem ismerem a történetet, de hála nektek, ezt is megismerhetem! Az ismertető elolvasása után érdekesnek tűnik és biztosan tetszeni is fog! Majd beszámolok róla!
Köszönöm nektek a nagyszerű munkát!!! :clap: :heart: :clap:

aprilfive

Postby aprilfive » Sun Apr 11, 2010 12:20 am

Repesek az örömtől, komolyan!!! :heart:
Régi álmom teljesült, és imáimba foglalom a neved Leegyep, hogy mégiscsak hajlandó lettél hozzákezdeni ennek a kitűnő humorral fűszerezett dorámának a fordításához. Nem titok, mennyire szeretem Kim Rae Wont, azt hiszem nem kell megmagyaráznom, miért. Hálásan köszönöm.
És hatalmas köszönet neked is Anyaka, tudom, nem kis szereped volt abban, hogy ez a sorozat ide felkerült, és emellett nagy segítője is vagy Leegyepnek.
Mégegyszer köszönöm, türelmetlenül várok minden egyes részt, hiszen nagy örömömre most újra végignézhetem, csak nyíilván még jobban fogom élvezni, mint az angol felirattal!
Ocunak is köszi az ismertetőt.
:notworthy:

szildor

Postby szildor » Sun Apr 11, 2010 7:04 am

Na ez most egy igazi nagy meglepetés!!!! Ennél nagyobb öröm nem is érhetett volna!
Imádom a sorozatot és a főszereplőjét!
Mindenkinek nagyon nagyon köszönöm, aki tett érte, hogy felkerülhessen a felirat.
Igazán nagyszerű!!!

Anyaka

Postby Anyaka » Sun Apr 11, 2010 7:55 am

Jaj, ez remek! Látom gyülekeznek már a Kim Rae Won rajongók. Remélem, hogy ennek a sorozatnak kapcsán még többen leszünk. :D
Gondoltam, hogy sokaknak örömet fogunk szerezni. Ennek a munkának én minden percét nagyon élvezem. :wub:

aprilfive

Postby aprilfive » Sun Apr 11, 2010 10:24 am

Ha minden igaz, akkor innen még letölthető az egész sorozat, 700MB-os részekkel.
Kipróbáltam egy pár linket, elvileg rendben kellene lennie.
[spoiler]http://www.phimhongkong.com/f/showthread.php?t=283393[/spoiler]

Anyaka

Postby Anyaka » Sun Apr 11, 2010 10:48 am

Köszi a linket! Ha valakinek gondja lenne valamelyik rész letöltésével az szóljon, mert azt feltöltöm.

leegyep

Postby leegyep » Sun Apr 11, 2010 12:20 pm

Örülök, hogy ennyire örültök neki, és majd igyekszem megszolgálni a bizalmat. Persze nagy segítségemre van ebben Anyaka, aki átnézi, javítja és gondozza a feliratokat, így sok időt és energiát spórol meg nekem.

Riamara

Postby Riamara » Sun Apr 11, 2010 1:09 pm

Kim Rae Won hozza a szokott formáját, így hát nálam biztosan nézős lesz a sorozat. :-)

Ami ezeket a kis tetőlakásokat illeti, azért nekem nagyon tetszenek. (a Coffee Prince-s pasinak is ilyen volt) Mondjuk azt nem díjaznám, hogy olyan magasan van. Viszont a tetőterasz sok mindenért kárpótol.

bumcibogyó

Postby bumcibogyó » Mon Apr 12, 2010 6:00 am

Nagyon kíváncsivá tettetek a commentjeitekkel, máris töltöm az első részt. Köszönöm szépen a linket Anyaka, és a fordítást leegyep. :notworthy:

kiscsopp

Postby kiscsopp » Mon Apr 12, 2010 7:16 am

Szintén kíváncsi lettem az ismertető, az egyéb hozzáfűzöttek és a kommentek hatására.
Tegnap meg is néztem és nagyon tetszett! :-) A kergetőzős jelenetnél szakadtam a nevetéstől. :D
Köszönet érte!

Anyaka

Postby Anyaka » Thu Apr 22, 2010 7:19 pm

Megérkezett a 2. rész!

ilus1

Postby ilus1 » Thu Apr 22, 2010 8:08 pm

Nagyon köszönöm a 2. részt! Hálás vagyok érte! :clap: :heart: :clap:

bumcibogyó

Postby bumcibogyó » Fri Apr 23, 2010 6:20 am

Nagyon helyes volt az első rész, viszem is a másodikat. Köszi szépen. :mrgreen:

yume-chann

Postby yume-chann » Fri Apr 23, 2010 9:27 am

köszönöm szépen a fordítást :notworthy: igazán jó sorozat :wub:

kiscsopp

Postby kiscsopp » Fri Apr 23, 2010 11:01 pm

Hű, ilyen gyors? szuper! Köszönöm!
tetszett a folytatás is, nagyon bírom mindkét főszereplőt. :D

Sok sikert a többi részhez. Az biztos, hogy érdekesnek ígérkezik a következő, ilyen befejezéssel... :)

aprilfive

Postby aprilfive » Sat Apr 24, 2010 11:53 am

Még tegnap este letöltöttem és azonnal megnéztem, hát persze, hogy nem bírtam ki! Nagyon köszönöm az új részt. Nagyon élvezem, egy kicsit furcsa ilyen fiatalon látni Kim Rae Wont, különösen ilyen nyegle szerepben. Annyi arca van, ezt szeretem benne.
És olyan döbbenetes, amikor szépen lassan rájövök, hogy azok a mellékszereplők, akiket akkor láttam először, és azt sem tudtam, hogy ki kicsoda, most egytől egyig be tudom azonosítani, melyik filmben melyik szerepet játszotta, nagyon élvezem.
Mégegyszer nagyon köszönöm a munkátokat! :wub:

Anyaka

Postby Anyaka » Tue Apr 27, 2010 9:15 am

Szeretnék mindenkit megnyugtatni, hogy az összes részt fel fogom tölteni és ha minden igaz hamarosan elkészül a 3. rész.

Anyaka

Postby Anyaka » Fri Apr 30, 2010 8:11 am

Az 5. részig a videó feltöltve!

ilus1

Postby ilus1 » Tue May 04, 2010 6:41 pm

Nagyon köszönöm a videók feltöltését Anyaka! Igazán nagyon kedves vagy, mert mindenre gondolsz! Mégegyszer köszönöm! Már töltöm is! :clap: :heart: :clap:

Gabooca

Postby Gabooca » Thu May 06, 2010 7:57 pm

Fordítod is, linket is adsz a videóhoz... Azt hiszem, szeretlek ^^ xD
Nagyon szépen köszönöm :)

Anyaka

Postby Anyaka » Sun May 09, 2010 3:28 pm

Elkészült a 3. rész. Jó szórakozást hozzá!

Anyaka

Postby Anyaka » Sun May 09, 2010 3:42 pm

Gabooca:
Köszi a kedves szavakat!
A fordítás leegyep érdeme, én csak a segédje vagyok... :D

ilus1

Postby ilus1 » Sun May 09, 2010 4:38 pm

Nagyon köszönöm a 3. rész fordítását! Igazán csak gratulálni lehet a kitűnő, nagyszerű munkátokhoz!!! Millió köszönet és hála nektek!!! :clap: :heart: :clap:

kiscsopp

Postby kiscsopp » Sun May 09, 2010 10:13 pm

Anyaka wrote:Elkészült a 3. rész. Jó szórakozást hozzá!

Köszönöm! :-)

bumcibogyó

Postby bumcibogyó » Fri May 14, 2010 8:02 pm

:cheers: Háromszoros hurá a harmadik résznek. Köszönöm szépen.
[spoiler]Nekem az a rész tetszett a legjobban, hogy amikor úgy volt, hogy a lányt felvették, együtt örült vele, amikor pedig kiderült, hogy mégse, hogy próbálta megvígasztalni, minden tőle telhetőt bevetett. Ti már találkoztatok ilyen pasival?[/spoiler]

kiscsopp

Postby kiscsopp » Sat May 15, 2010 8:50 am

bumcibogyó wrote:[spoiler]Nekem az a rész tetszett a legjobban, hogy amikor úgy volt, hogy a lányt felvették, együtt örült vele, amikor pedig kiderült, hogy mégse, hogy próbálta megvígasztalni, minden tőle telhetőt bevetett. Ti már találkoztatok ilyen pasival?[/spoiler]

[spoiler]
Igen, az tényleg jó rész volt, ritka az ilyen pasi. :D
De azért nézzük meg a többi oldalát is: annyira könnyelmű, hogy iszonyat, bűnözőktől kér kölcsönpénzt (nekem mondjuk nem biztos hogy kellene ilyen pasi, akármennyire is próbálta felvidítani a lányt..). Engem végig az izgatott, hogy mindjárt letelik a 3 nap, ezek meg olyan jól elvannak, ahelyett hogy rohannának fűhöz-fához, vagy mit tudom én, de tisztára úgy tett a pasi, mint aki elfelejtette, hogy tartozik. És igaz, hogy neki több joga van a lakásra, de azért olyan egy élősködő, tipikus pasi, széthagy mindent maga után, és folyton csak reklamál a kaja miatt. De bírtam, hogy a csaj visszavág: "Edd meg a cipőd!" :lol
Sejtésem szerint ebből a pénzhiányból a nagyszülők fogják kihúzni, ki más... akármennyire is haragszik rá a nagypapa, csak megenyhül, vagy a nagymama sutyiban próbálkozik újra. :)
A lány olyan szerencsétlen, muszáj sajnálni, nem igaz, hogy nincs munkahely... Nem tudom, ez a koreai valóságot sugallja-e (a magyar valóságot azt biztos), igaz, hogy nincs fősulis végzettsége, de akkor is semmi állás? :scratch:
Még van egy olyan sanda gyanúm (bár lehet, hogy rossz megérzés), hogy a munkahelyen a pasi (nem ugrik be a neve), kicsit bele fog szeretni a lányba.
Ez a Hye Ryun meg elég utálatos nőszemély, egy szép előadás, és már kell is neki a pasi! Amíg futott utána, addig nem kellett, akkor most mit akar... menjen csak vissza a másikhoz. Szétszedi ez a két lány egymást, jól fog kezdődni a 4. rész! :mrgreen: [/spoiler]

debi

Postby debi » Tue May 18, 2010 7:07 pm

Úgy látom lesz mit nézni !!! Hurááááááááá :wub: :goggle: :thumleft: Köszi!!!!

leegyep

Postby leegyep » Wed May 19, 2010 6:07 am

Szívesen! Örülök, hogy ilyen lelkesek vagytok, ez jó kedvcsináló a fordításhoz. :)

debi

Postby debi » Wed May 26, 2010 4:17 pm

Köszönet az újabb részér és a gyorsaságért! :wub: :thumleft:

Anyaka

Postby Anyaka » Sat Jun 26, 2010 5:59 pm

Végre elkészültünk a 4. résszel! Ez a rész nekem az egyik kedvenc részem. Jó szórakozást! :D

szildor

Postby szildor » Sat Jun 26, 2010 8:25 pm

Köszönöm szépen a 4.részt, kellemes meglepetésként érkezett a hétvégére.
Az biztos, hogy jó szórakozás lesz, KRW bármikor .

Riamara

Postby Riamara » Sat Jun 26, 2010 8:35 pm

Köszi szépen az új részt! Tényleg nagyon szórakoztató volt.

ilus1

Postby ilus1 » Sun Jun 27, 2010 12:09 am

Nagyon szépen köszönöm a 4. részt! Hálás vagyok a nagyszerű és kitűnő munkátokért!!! :clap: :heart: :clap:

Mese

Postby Mese » Tue Jun 29, 2010 6:36 pm

Nagyon köszönöm az eddigi részeket. :wub:

Anyaka

Postby Anyaka » Sat Jul 17, 2010 3:26 pm

Hoztam egy kis meglepit. Nem valami jó minőségű a videó, de sajnos nem találtam jobbat. Jó szórakozást hozzá.[spoiler]
MV: http://www.megaupload.com/?d=ZRX1WRMQ
felirat: http://www.megaupload.com/?d=H2E3KID0[/spoiler]

Anyaka

Postby Anyaka » Sat Aug 14, 2010 3:36 pm

Megszületett az 5. rész. Nehéz szülés volt mert ebben a hőségben nehezen tudtam rávenni magam az időzítésre. Elnézést kérek mindenkitől, hogy ilyen sokat kellett várni a folytatásra.

Blackfield

Postby Blackfield » Sat Aug 14, 2010 4:14 pm

Jupppiiiiiii!
Ez lett a nap fénypontja, nagyon örülök, hogy "megszületett"! Ezer hála érte. :cheers:

bumcibogyó

Postby bumcibogyó » Sat Aug 14, 2010 5:18 pm

:cheers: Csatlakozom az előttem szólóhoz, ezer köszönet érte.

aprilfive

Postby aprilfive » Sat Aug 14, 2010 6:26 pm

Szívből köszönöm én is. Bevallom, már nagyon vártam! :dance:

Riamara

Postby Riamara » Sat Aug 14, 2010 6:40 pm

Köszi szépen az új részt! :salut:

Mese

Postby Mese » Sat Aug 14, 2010 8:07 pm

Köszönöm az újabb részt! :D

szildor

Postby szildor » Sat Aug 14, 2010 8:49 pm

De jó, hogy megszületett, ezer köszönet az 5.részért!

leegyep

Postby leegyep » Sun Aug 15, 2010 9:57 am

Az 5. rész éttermi jelenetéhez tartozom egy kis háttér információval:

[spoiler]Az 5. rész elején, amikor elviszi a főnök a főszereplő lányt vacsorázni - kicsit leegyszerűsítve - ez a szituáció játszódik le:

Jung-eun: - A legdrágábbat kérem.
Főnök: - Azt nem mondtam, hogy én fizetem, ugye?
Jung-eun: - Maga akart velem vacsorázni, szóval maga fizeti. .... Tényleg nekem kell kifizetnem ezt?
Főnök: - Ne aggódjon, én fizetem.
Jung-eun: - Aggódtam. Azt hittem, ez csak afféle amerikai meghívás, hisz maga onnan jött.

Amerikában ha valaki azt mondja nekünk: "I invite you for a lunch." (Meghívlak ebédelni) - az csak azt jelenti, hogy "Gyere el velem ebédelni, de a saját részedet te fizeted." Ezt hívják 'Dutch pay'-nek. Ezt a kifejezést használja Jung-eun is, csak mivel nálunk ez nem ismeretes, és "Holland meghívás"-nak, vagy hasonlónak fordítani szintén értelmetlen volna, ezért fordítottam "afféle amerikai meghívás"-nak.
Ha egy amerikai meg akar vendégelni és ő fizet, akkor azt mondja: "I treat you for a lunch"

Remélem ezzel az információval sikerül jobban megérteni a jelenetet.
Ha pedig valaki Amerikába vetődne, az is vésse eszébe ezt, nehogy véletlenül a pénztárcája bánja! :)[/spoiler]

ilus1

Postby ilus1 » Sun Aug 15, 2010 4:36 pm

Nagyon szépen köszönöm az 5. részt! Hálás vagyok a nagyszerű munkátdért!!! Már nagyon vártam a folytatást! Igazán nagyszerű vagy!!! :clap: :heart: :clap:

szildor

Postby szildor » Tue Sep 14, 2010 7:38 am

leegyep wrote:Az 5. rész éttermi jelenetéhez tartozom egy kis háttér információval:

[spoiler]Az 5. rész elején, amikor elviszi a főnök a főszereplő lányt vacsorázni - kicsit leegyszerűsítve - ez a szituáció játszódik le:

Jung-eun: - A legdrágábbat kérem.
Főnök: - Azt nem mondtam, hogy én fizetem, ugye?
Jung-eun: - Maga akart velem vacsorázni, szóval maga fizeti. .... Tényleg nekem kell kifizetnem ezt?
Főnök: - Ne aggódjon, én fizetem.
Jung-eun: - Aggódtam. Azt hittem, ez csak afféle amerikai meghívás, hisz maga onnan jött.

Amerikában ha valaki azt mondja nekünk: "I invite you for a lunch." (Meghívlak ebédelni) - az csak azt jelenti, hogy "Gyere el velem ebédelni, de a saját részedet te fizeted." Ezt hívják 'Dutch pay'-nek. Ezt a kifejezést használja Jung-eun is, csak mivel nálunk ez nem ismeretes, és "Holland meghívás"-nak, vagy hasonlónak fordítani szintén értelmetlen volna, ezért fordítottam "afféle amerikai meghívás"-nak.
Ha egy amerikai meg akar vendégelni és ő fizet, akkor azt mondja: "I treat you for a lunch"

Remélem ezzel az információval sikerül jobban megérteni a jelenetet.
Ha pedig valaki Amerikába vetődne, az is vésse eszébe ezt, nehogy véletlenül a pénztárcája bánja! :)[/spoiler]

Köszönöm az eddigieket, és külön az ilyen kis információkat, nagyon és kitartóan várom az újabbakat, már nagyon hiányzik a történet folytatása és persze KRW.

leegyep

Postby leegyep » Tue Sep 14, 2010 8:07 am

Szívesen! A következő rész felirata jelenleg Anyaka kezei közt szépül, Ő tud majd pontosabb tájékoztatást adni róla, hogy mikorra várható. De ha jönnek a hidegebb idők, és kevesebbet lehet kint lenni, valószínűleg én is több időt tudok majd szakítani a fordításra. :)

Anyaka

Postby Anyaka » Tue Sep 14, 2010 10:55 am

Jó hírrel szolgálhatok azoknak akik izgatottan várják a 6. részt.
Az időzítés már folyamban van, remélem nem jön közbe semmi és rövidesen fel is tudom tenni.

kiscsopp

Postby kiscsopp » Mon Sep 20, 2010 10:41 am

Köszi a 4.,5. részt és a meglepi MV-t is! :-)

Anyaka

Postby Anyaka » Sun Sep 26, 2010 2:52 pm

Meghoztam végre a 6. részt! Remélem ebben a szomorú időben egy kicsit felvidít benneteket.
Természetesen folytatódik a kavarás ezerrel. Jó szórakozást!

bumcibogyó

Postby bumcibogyó » Sun Sep 26, 2010 3:02 pm

Köszi szépen, ebben a ramaty időben elkel egy kis vidámság. :cheers:

Riamara

Postby Riamara » Sun Sep 26, 2010 3:31 pm

De jó! :cheers: Köszi szépen!

Blackfield

Postby Blackfield » Sun Sep 26, 2010 3:35 pm

Juppíííííííííí!

Nagyon örülök neki, ezer köszi érte! :thumleft:

Mese

Postby Mese » Sun Sep 26, 2010 5:36 pm

Nagyon köszi a fordítást! :cheers:

aprilfive

Postby aprilfive » Sun Sep 26, 2010 5:57 pm

Csatlakozom, én is hálásan köszönöm az újabb részt, nagyok vagytok. :wub:

csillibilli112

Postby csillibilli112 » Sun Sep 26, 2010 6:16 pm

köcce XXX

szildor

Postby szildor » Sun Sep 26, 2010 7:20 pm

Hú de nagy öröm, hogy felkerült a 6.rész, nagyon szépen köszönöm!

timbo

Postby timbo » Sun Sep 26, 2010 7:51 pm

Nagyon köszönöm az újabb részt! :cheers:
Már meg is néztem, és megállapítottam magamban, hogy Kim Rae Won ruhái vetekszenek Rainével a Full House-ban. :goggle: :mrgreen:

MJKaori17

Postby MJKaori17 » Mon Sep 27, 2010 2:55 pm

köszönöm az eddigi részeket:):) nagyon jó kis sorozat:) :D Csak így tovább:)

ilus1

Postby ilus1 » Mon Sep 27, 2010 7:35 pm

Millió köszönet a 6. részért! Már nagyon vártam a folytatást! Elismerésem a nagyszerű munkátokért!!! Köszönöm!

:clap: :heart: :clap:

kiscsopp

Postby kiscsopp » Thu Sep 30, 2010 5:28 pm

Köszi a 6. részt! :) Nagyon tetszik ez a sorozat. :wub:
Hihetetlen, hogy ezek mennyit hazudoznak egymásnak! :lol :lol Főleg a fiú..
De olyan aranyosak, ahogy egyre közelebb kerülnek egymáshoz.
ImageImageImage

Anyaka

Postby Anyaka » Sun Nov 28, 2010 9:34 am

Meghoztam a 7. részt!

szildor

Postby szildor » Sun Nov 28, 2010 10:22 am

Anyaka!

Ezerszeres köszönet érte!
Már nagyon vártam!!!

Blackfield

Postby Blackfield » Sun Nov 28, 2010 1:03 pm

Nagy öröm ez így vasárnap délután!
Örök hála!

ilus1

Postby ilus1 » Sun Nov 28, 2010 4:25 pm

Nagyon szépen köszönöm a 7. részt! :clap: :heart: :clap:

aprilfive

Postby aprilfive » Sun Nov 28, 2010 5:24 pm

Szépen haladtok, hálás vagyok minden részért!
Köszönöm ! :cheers:

Riamara

Postby Riamara » Sun Nov 28, 2010 8:51 pm

Köszi szépen az új részt! :salut:

kiscsopp

Postby kiscsopp » Sun Nov 28, 2010 9:04 pm

Köszi az új részt, nagyon jól szórakoztunk ezen, főleg a buszos jeleneten. XD

Ocu

Postby Ocu » Sun Nov 28, 2010 9:05 pm

Én is köszönöm! A buszos jelenet a csúcs. Az embernek hízik a mája, ahogy majdnem megpukkad. :D

Anyaka

Postby Anyaka » Wed Dec 29, 2010 4:01 pm

És a 8. résszel elérkeztünk a sorozat feléhez. Most sem ígérhetek mást, mint egy óra remek szórakozást, ha megnézitek ezt a részt. A mi Kyung Min-ünk hozza a tőle megszokott formáját és meglátjuk mi sül ki Anyuci és Nagymama találkozásából.
Karácsonyra szerettem volna feltenni, de sajnos nem sikerült. Remélem azért most is ugyanúgy fogtok örülni.

Park Min Rin

Postby Park Min Rin » Wed Dec 29, 2010 4:44 pm

Anyaka
Nagyon megtetszett a történet amellett hogy nagyon tetszik ez a padlásszobás lakások :D Köszönöm szépen hamarosan elkezdem tölteni is :D

Park Min Rin

Postby Park Min Rin » Wed Dec 29, 2010 4:45 pm

Ja igen Boldog Új Évet Mindenkinek ! :D

Mese

Postby Mese » Wed Dec 29, 2010 4:50 pm

Köszönöm a nyolcadik részt. Boldog új évet kívánok neked!

Return to “Subtitles”