Bloody Monday [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
DoramaHeaven

Bloody Monday [Hungarian Subs] (Complete)

Postby DoramaHeaven » Sun Nov 23, 2008 3:52 pm

A Dorama Heaven [ http://doramaheaven.otakubt.hu/ ] bemutatja a Bloody Monday című doramát.

Image

Ismertető videó: http://www.youtube.com/watch?v=WXP9ibhyZk4

Szükséges fontok: http://www.mediafire.com/?nnhdyllyo0j

Ahhoz, hogy a felirat rendesen megjelenjen, a letöltött fontokat be kell másolni a c/windows/fonts mappába. Ezenkívül feltelepítve kell lennie az aegisub nevű programnak, amiről a fórumunkban több információt olvashattok a doramák/aktív projectek/bloody monday témakörben. A fórumunk linkje: http://doramaheaven.proboards56.com/

2008. 11. 23.- az első rész felirata feltöltve ^^
2008. 11. 28.- elkészült a 2. rész ^^
2008. 12. 05.- kész a harmadik rész is ^^
2009. 02. 25.- végre elkészültünk a 4. résszel is
2009. 03. 04.- kész az ötödik rééész ^^
2009. 03. 21.- kéész a hatodik rész ^^
2009. 04. 19.- kész a hetedik rész
2009. 08. 28.- kész a nyolcadik rész
2009. 09. 19.- kész a kilencedik rész ^^
2009. 10. 03.- kész a 10. rész
2009. 10. 17.- kééész az utolsó rész is

A feliratot készítették:

TimLesSub: angol felirat, és az eredeti időzítés.
Ainmal: fordítás 04 - 11. részig.
Matanee: lektorálta a 9. részt, 10. részt fordította.
Sanako: 01-11. lektorálta és formázta, 01-03. részig fordította.

A feliratok 2008. november 23. - tól 2009 október 17. - ig készültek.
Attachments
[DH]Bloody Monday - 11. rész(ass+srt).rar
Dorama Heaven: Bloody Monday - 11. rész
(26.95 KiB) Downloaded 793 times
[DH]Bloody Monday - 10. rész(ass+srt).rar
Dorama Heaven: Bloody Monday - 10. rész
(21.35 KiB) Downloaded 779 times
[DH]Bloody Monday - 9. rész(ass+srt).rar
Dorama Heaven: Bloody Monday - 9. rész
(21.44 KiB) Downloaded 794 times
[DH]Bloody Monday - 8. rész (ass+srt).rar
Dorama Heaven: Bloody Monday - 8. rész
(31.2 KiB) Downloaded 799 times
[DH]Bloody Monday - 7. rész(ass+srt).rar
Dorama Heaven: Bloody Monday - 7. rész
(21.97 KiB) Downloaded 824 times
[DH]Bloody Monday - 6. rész (ass+srt).rar
Dorama Heaven: Bloody Monday - 6. rész
(24.93 KiB) Downloaded 801 times
[DH]Bloody Monday - 5. rész(ass).ass
Dorama Heaven: Bloody Monday - 5. rész
(65.03 KiB) Downloaded 975 times
[DH]Bloody Monday - 4. rész (ass+srt).rar
Dorama Heaven: Bloody Monday - 4. rész
(21.06 KiB) Downloaded 762 times
[DH]Bloody Monday - 03. rész.rar
Dorama Heaven: Bloody Monday - 3. rész
(13.83 KiB) Downloaded 932 times
[DH]Bloody Monday - 2. rész.rar
Dorama Heaven: Bloody Monday - 2. rész [javított verzió]
(13.87 KiB) Downloaded 975 times
[DH]Bloody Monday - 1. rész.rar
Dorama Heaven: Bloody Monday - 1. rész
(29.27 KiB) Downloaded 1325 times
Last edited by DoramaHeaven on Fri Oct 30, 2009 10:42 am, edited 24 times in total.

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Sun Nov 23, 2008 3:55 pm

Elkészült a dorama első része, ami egy másfél órás epizód, szóval lesz, mit nézni. :P Ha valakinek gondja van a feliratokkal, akkor nyugodtan keressen meg minket a fórumunkban, szívesen segítünk mindenkinek. ^^

erzsi69

Postby erzsi69 » Mon Nov 24, 2008 12:06 pm

Köszi az első részt :D

Puszedli

Postby Puszedli » Mon Nov 24, 2008 1:10 pm

köszi az első rész feliratát. Nagyon tetszett, már alig várom a következőt. Nagyon szép lett a felirat is, külön köszönet a magyarázatokért.
Currently watching: I DO I DO, Rich man, poor woman, GTO, Mikeneko Holmes no Suiri, Omoni Naitemasu

Image

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Mon Nov 24, 2008 2:11 pm

Nagyon szívesen. :) Örülök, ha jó lett a felirat, sok infót kellett összegyűjteni hozzá, de megérte. ^^ A következő rész, remélem a hét folyamán elkészül. ^^

Puszedli

Postby Puszedli » Mon Nov 24, 2008 10:06 pm

Nagyon megérte! Akkor jó munkát a második részhez! :mrgreen:
Currently watching: I DO I DO, Rich man, poor woman, GTO, Mikeneko Holmes no Suiri, Omoni Naitemasu

Image

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Tue Nov 25, 2008 5:57 am

Köszi! ^^ Remélem hamar megleszek vele. :)

erzsi69

Postby erzsi69 » Tue Nov 25, 2008 11:17 am

Mára beterveztük, hogy megnézzük majd az első részt. Már nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen :D

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Tue Nov 25, 2008 4:13 pm

Nekem nagyon tetszik ez a sorozat, bár ízlések és pofonok... Mondjuk, mégha nem is jön majd be nektek a sztorija, tuti, hogy Miura Haruma fanok lesztek a végére. ^^ Majd írd meg, hogy mi a véleményed/véleményetek róla, kíváncsi vagyok rá. :)

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Tue Nov 25, 2008 4:14 pm

Ja és amúgy az ismertető videóról mi a véleményetek?

Puszedli

Postby Puszedli » Wed Nov 26, 2008 12:17 am

Hát ha nem mondod ezt az ismertetőt bizony észre se veszem :) Már kommenteltem a youtubra, de azért itt is szeretném még egyszer megköszönni a jó kis mv-t. A zenék nagyon bejöttek, Miurából is lehetett látni eleget :P Jó hogy nem volt benne túl sok spoiler, így is épp elég figyelemfelkeltő. Az a "sólyom repül" rész nagyon jól ki lett találva a soriban, tetszik ez a megvalósítás.

Image

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Wed Nov 26, 2008 6:11 am

Köszi a kommentet youtube-on, válaszoltam is rá. :)

A Sólymos rész nekem is nagyon bejött, meg hát a Bluebird-ös is. ^^ Furcsa, hogy szerintem eddig ez az egyik legigényesebb japán sorozat (mármint a számítógépes részek is elég profik), mégsem túl nézett. :( Mindegy, remélem azért majd felemelkedik a nézettsége, és csinálnak belőle SP-t, vagy filmet. :D

Puszedli

Postby Puszedli » Wed Nov 26, 2008 8:19 am

Hát a nézettségre nem adunk. Persze a készítőknek fontos, de az látható hogy az elmúlt években milyen sokat esett a nézettség úgy általában. Ma már a 11 % körüli értékek jónak számítanak, pár éve a 15-16 % volt ilyen jó. Rohanó világban élünk és sajna nincs ideje az embereknek akkor tévézni amikor adásban megy a sori. Azt gondolom nem tudják mérni ha valaki felveszi.
Amúgy a sztori sem az a fajta ami minden réteget érdekel. Úgyhogy ehhez képest szerintem jó a nézettsége. Miura pedig egész ügyes, kiváncsi vagyok mi lesz a következő szerepe.

Image

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Wed Nov 26, 2008 5:44 pm

Az mondjuk tény, hogy tényleg esett a nézettsége az összes sorozatnak. Mindenkinek van egyéb dolga, a sorozat nézésen kívül... Miura amúgy tényleg ügyes. Ami szerintem fura, mert ő egyszer nagyon jól játszik, máskor pedig elég bénán... :S A Negative Happy Chainsaw Edge című filmben nem igazán fitogtatja tudását, de a Koizorában például igen. És nem beszélhetünk arról sem, hogy fejlődött volna, mert a Koizora volt a korábbi filmje. xD Szóval ő ilyen egyszer jó egyszer nem típus. :D Bár idővel tuti belejön, mondjuk ebben a doramában most tényleg jól játszik. ^^

Puszedli

Postby Puszedli » Wed Nov 26, 2008 7:38 pm

Nekem azért a Gokusen 3-ban is tetszett. Az a szerep nagyon jól állt neki.

Image

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Thu Nov 27, 2008 7:07 am

Igaz, azt ki is felejtettem. xD Csak néha olyan idiótán csinálták meg a haját... Valahogy felcsatozták és olyan furán nézett ki. De én mindenhogy szeretem őt. (L) xD

Puszedli

Postby Puszedli » Thu Nov 27, 2008 5:29 pm

Aha, a haja kicsit fura volt, sztem a Shin karaktert akarták érzékeltetni a kis melírral, ahogy Matsujuné vagy Jiné volt az előző szériákban. Az a haj is jól állt neki, de sztem ez a haj jobb. Játszott még a Shun korábbi sorijában is ha jól tudom, de azt sem láttam. :D

Image

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Thu Nov 27, 2008 6:28 pm

Jaaa, a Binbo Danshi-ban... :D Abban elég fura volt. Mármint nagyon aranyos. xD Talán túl aranyos. Teljes ellentéte a Gokusenes karakterének. :D Bár, ha visszagondolok, a Binbo Danshiban már szinte idegesítően aranyos volt. De a haja jó volt benne. ^^ :P

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Fri Nov 28, 2008 8:09 pm

Na közben elkészült a második rész felirata. ^^

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Sun Nov 30, 2008 6:26 pm

A második rész feliratát egy kicsit összecsaptam, mivel nem volt időm átnézni. Utólag jöttem csak rá, hogy benne hagytam ilyeneket, hogy 8:46 PM... Szóval át lett javítva egy-két dolog benne. ^^ Helyesírási hibák is. xD

hesz_omoi

Postby hesz_omoi » Sun Nov 30, 2008 7:24 pm

Most néztem meg az első részt és nagyon... OMFG!
Köszönet a fordításért mert nagyon jó lett :wub:

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Sun Nov 30, 2008 7:33 pm

Nagyon szívesen. ^^

Lezl

Postby Lezl » Sun Nov 30, 2008 7:52 pm

Jó ötlet ez a bemutató videó, ugyanis ezt a dorámát eszem ágában nem lett volna megnézni, de megnéztem a bemutatót és ki tudja lehet benne valami, mindenesetre felkeltette az érdeklődésemet. Sajnálom, hogy annó letöröltem a HDset mert most kénytelen vagyok SDben nézni.

Salmina

Postby Salmina » Sun Nov 30, 2008 8:08 pm

Áhh, tök jó, én is gondolkodtam, hogy elkezdem, de a THORD-i nevénél elakadtam, sz'al meg se próbáltam. Egyébként, honnan lehetne meg szerezni a Negative Happy Chainsaw Edge mindenhol kerestem, de ahol le lehetett volna szedni, nem jött, pedig nagyon meg akarom nézni.! Egyébként amit mondtatok 14 Sai no Hahában is ő van, és ott is nagyot alakít, olyan szépen pánikól. Bár sajna nem sokat van benne. Oh, egyébként az új filmje ismét Oguri Sunnal lesz a Crows Zero 2-ben. Ő lesz a rossz fiú és tök lepény feje lesz, bár igazán nem t'om milyen a lepény, de szerintem olyan. Egyébként nekem a Gokusen-es sérója is tetszett, de a favorit a Koizora és Negative Happy Chainsaw Edge-es. Ugyan is szerintem neki marha jól áll a hidrogén fej, bár ő utálja :( Oh egyébként még nem néztem meg, de mindjárt elkezdem, uh, alig várom :)

zsuness

Postby zsuness » Mon Dec 01, 2008 8:06 am

Ó, nem is tudtam, hogy már van magyar felirat. Köszi.

Ami Haruma játékát illeti, szerintem nagyon sok múlik azon, hogy ki rendezi őt, mármint csak erre tudom visszavezetni azt, hogy egyszer jó egyszer nem (mondjuk én mindenképpen fejlődést vélek felfedezni a játékában). Attól is függ, persze, hogy mekkora a szerep. A NHCE-ben azért, még ha a jelenetei fontosak is voltak a film történetét tekintve, szerintem egyáltalán nem volt kidolgozva a karaktere már alapból (nem is kellett tulajdonképpen).. Koizorában nekem mondjuk nem jött át a játéka, de a film se tetszett igazán. Koizorában meg G3-ban még nagyon nagyon sokat csinálta a kidüllesztett szem = érzelmek kimutatása technikáját. Örülök, hogy ezt mostanában nem gyakran látjuk viszont, lol. Binbo Danshi-ban szerintem viszont tök jó volt, a karakter ott se volt túlságosan kidolgozva mondjuk, de ez meg nem az ő hibája.. nem tudom, az is lehet, hogy Shun volt rá jó hatással, ezért is várom már a Crows Zero 2-őt. BM-ben eddig nekem bejött, amit csinál.

Ami a haját illeti, én mindenképp barna haj párti vagyok nála. Binbo Danshi/Bloody Monday <3

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Mon Dec 01, 2008 5:45 pm

Először is örülök, ha tetszett az ismertető videó, meg, hogy volt értelme megcsinálni. ^^

Egyet értek Zsunessel abban, hogy a Negative Happy Chainsaw Edge-ben nem volt túl sok jelenete, így nem foglalkoztak vele sokat. Végülis nem ő a főszereplő... Koizorában voltak gyenge meg nagyon jó pillanatai szerintem. Például azok a jelenetek, ahol nevetnie kellett Aragaki Yui-val a saját kis poénjaikon az eléggé ment neki. Nagyon kevés olyan színész van, akinek nem lesz erőltetett a nevetése, de az övé olyan szívből-jövős volt. :P

Salmina, itt egy link, ahonnan le tudod tölteni a Negative Happy Chainsaw Edge torrent fájlát: http://bt.avistaz.com/details.php?id=da ... 7ab0b18ac3

A Crows Zero 2-őt én is nagyon várom már. Lehet tényleg Oguri Shun jó hatással van rá. :D

Lezl, Salmina, majd írjatok, ha megnéztétek. Kíváncsi vagyok, hogy tetszett. ^^

Lezl

Postby Lezl » Mon Dec 01, 2008 9:58 pm

Megnéztem az első részt. Fejlődnek a japánok az ilyen sorozatok terén, de azért még van mit javítani. Én igen sok hasonló terroristás Amcsi filmet néztem meg, persze azok között is nagyon sok rossz van, ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez rossz lenne, de semmivel se több mint egy átlagos amerikai terroristás film. Van amiben jobb az átlagnál, viszont pár dolog átlagon aluli, vagy legalábbis engem idegesít.
Miért kell azt gondolni, hogy az tesz valami filmet mozgalmassá, ha a kamera folyamatosan mozog? Nem kell másolni minden ökörséget az Amcsikról azért...Komolyan mondom megfájdult a fejem és szédültem néha már, ha az akciójeleneteknél ez van az nem baj, de sima egyszerű párbeszédeknél mia fenéért kell ezt eröltetni, ezt a 24-ből vették át csak rosszúl ugyanis ott ugyanis a kamera mozgás inkább az ilyen jeleneteknél inkább visszintes irányban finoman van függőlegesen csak kicsit mozog sőt méha azért meg is áll, itt szinte egy másodpercre nem láttam mozdulatlan felvételt, ez szerintem szőrnyen idegesítően sikerült leforgatni.
Persze az összes ilyen sorozatban van sok minden amibe a történet terén be lehet kötni, itt sincs ez másképp, de egy jó átlagot azért sikerült hozni ebben,
Ami mindenképp pozitívum a dramatikát sikerült egész jól elkapni, végre nem mű az egész, eddig legtöbb japán akciókriminél valahogy az egész mesterkéntnek tűnt, ezért is kedveltem a krimik terén azokat ami nem is akart többnek tűnni annál ami valójában.
Összeségében inkább pozitív véleményem van a sorozatról, szép lassan végig fogom nézni, mindenesetre max napi 1 rész, mert ez a másfél óra így hosszú volt a számomra.
A számítógépes rész viszont egész jó, végre a valósághoz közel eső dolgokat mutattak be, nem mint szinte minden amcsi sorozatban, hogy a sok hülye is értse megjelenik egy kép hogy a "jelszó feltörése folyamatban" meg hasonló hülyeségek.

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Tue Dec 02, 2008 6:46 am

Egyetértek veled Lezl, szerintem is idegesítő, amikor összevissza rángatják a kamerát. xD Olyankor olyan érzésem van, mintha nem rendes erre kiképzett emberek vették volna fel a jelenetet, hanem egy hozzá nem értő ember egy kézi kamerával... De túl tettem magam rajta, mert a második, harmadik részben már kevesebbszer fordul elő. ^^

Engem is az fogott meg az egészben, hogy valószerűbb, mint a többi ilyen akció sorozat. Meg általában az ilyen főszereplő srácok, szinte tökéletesek szoktak lenni, de itt Miura Haruma azért nem az... Mármint az egy dolog, hogy eléggé ért a számítógépekhez, de verekedni nem tud. :D Szóval ezért is életszerűbb az egész, mivel jól ki van dolgozva a karaktere.

Köszi a véleményt Lezl. Örülök, ha azért fogod nézni ezt a doramát, mert szerintem megéri. :) Amúgy a második résztől kezdve már nem másfél órás, hanem max 50 perces egy rész.

Lezl

Postby Lezl » Tue Dec 02, 2008 7:02 am

Nézni fogom, és az nálam már nagy eredmény, én nem olyan vagyok hogy amibe belekezdek végig és nézem, ha nem tetszik szívfájdalom nélkül abbahagyom. Annyi sorozat van, hogy van bőven miből választani és ez végre egy olyan japán akció sorozat amire érdemes időt szánni, mert hibái ellenére összességében egész jó kis dorama.

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Tue Dec 02, 2008 8:38 am

Szerintem is érdemes rá időt szánni, mert ez a dorama azért nem az átlagos sorozatok közé sorolható. :) Na, akkor neki is kezdek a harmadik rész fordításának. ^^

Salmina

Postby Salmina » Tue Dec 02, 2008 8:38 pm

Hmm, sajna nálam a lustaság szokott nyerni karöltve a feledékenységemmel. Bocsi. Na szal megnéztem az első részt. bár megmondom őszintén én raw-ban láttam már, és sajna tudom, hogy kb. mi fog történni, már amit levágtam az egészből. Egyébként a felirat jó lett, egyébként a vége felé, azok a hülye helyek, meg egyebek megnevezései véletlenül maradtak le, vagy csak én vagyok vak és nem vettem észre? (az elsőnél volt, a THIRD-i-nél)
Egyébként köszi az oldalt, de onnan 3-szor próbáltam meg, és nem sikerült, valami hibát izél, és ez az őrület be tud kergetni, mert ugyan így jártam a Goonggal is :(
Ami meg engem illet, akár milyen szar én képes vagyok végignézni, eddigi egyetlen kudarcom a Gokusen 1, sajna MatsuJun nem tetszik benne, és még Shun se tud kárpótolni, ha osztom-nem szól észre se vesszem, hogy benne van :(
Oh, egyébként a nővéremet is érdekelni kezdte. (pedig ő inkább animés) Oh és asszem a szüleim 4. doramája lesz amit meg fognak nézni, vagy legalábbis megpróbálok megnézetni velük, bár a Koizorát is kénytelenek lesznek megnézni :)
No szal annyi lettem volna, egyenlőre :)

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Wed Dec 03, 2008 7:40 am

Azon az oldalon regisztrálni kell. Ha nem regisztrálsz, akkor nem tölthetsz le. ^^

Amúgy én is mindig bevonom az egész családomat a dorama nézésbe. xD Lehet néha elegük van belőle, de néha örömmel nézik. :D A Bloody Monday-t még csak a bátyámnak mutattam meg, de neki tetszett. ^^

Lehetséges, hogy lemaradtak a végén helyszín megnevezések, vagy nem tom' mik. :S Bocsi miattuk, majd megnézem, és kijavítom. Az első rész fordítása nem volt könnyű, így biztos maradtak benne hibák, mert egyszerűen képtelen voltam átnézni teljesen. Voltak részek, ahol csak átsiklottam szerintem. Több, mint 1300 sort kellett volna átellenőrizni, és hát az ember a saját munkáján könnyen át tud siklani sajnos. :( Szóval bocsi, majd át fogom nézni akkor megint.

Salmina

Postby Salmina » Wed Dec 03, 2008 1:41 pm

Regisztem, de hiába vagyok bejelentkezve, meg minden egyszerűen nem jön le.
oké, nem gond, csak kicsit fura volt, hogy az elején van de a végén nincs.

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Wed Dec 03, 2008 3:01 pm

Én a regisztrálás után le tudtam szedni a torrent fájlt. Ha gondolok leszedem megint, és elküldöm neked emailben a torrentet. ^^

Majd a hét folyamán javítom akkor az első részt, köszi, hogy szóltál amúgy a hibáért! :)

Salmina

Postby Salmina » Wed Dec 03, 2008 3:27 pm

Nem, nem érted. Maga a torrent link lejön, csak utána nem jön, tehát amikor magát a filmet kéne leszednem az nem jön, valami miatt. Pedig töltik fel, mert azt az oldalon látom. Szóval nem tudom.

És nincs mit :)

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Wed Dec 03, 2008 5:17 pm

Jaa értem. :S Nekem hamar lejött, két héttel ezelőtt szedtem le onnan. De szerintem hamarosan fent lesz majd valahol direct link formájában. ^^ Ha valahol megtalálom, akkor szólok. :)

Salmina

Postby Salmina » Wed Dec 03, 2008 6:13 pm

Köszönöm, azzal életet mentenél. Megmondom őszintén és is abban reménykedek, hogy ez be következik, és végre valahára meg tudom nézni :)

zsuness

Postby zsuness » Wed Dec 03, 2008 6:55 pm

MU link itt, ha nem szereted a MU-t, akkor ha még nem regiztél LJ-n, regizz, és lépj be az ourhour-be, ott tuti van MF meg mindenféle más.

Salmina

Postby Salmina » Wed Dec 03, 2008 8:02 pm

Oh, köszi életet mentettél ezzel :)

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Wed Dec 03, 2008 8:05 pm

Na örülök, hogy végre sikerül letöltened, hála Zsunessnek. ^^

Salmina

Postby Salmina » Wed Dec 03, 2008 8:55 pm

Hát igen, bár sajna csak félig sikerült. No majd reggel leszedem a másik felét :) Köszi a segítséget, tényleg :)

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Fri Dec 05, 2008 8:43 am

Na közben elkészültem a harmadik résszel. ^^ Jó szórakozást hozzá. :)

zsuness

Postby zsuness » Fri Dec 05, 2008 8:54 am

Köszi!

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Fri Dec 05, 2008 9:07 am

Szívesen. ^^

Salmina

Postby Salmina » Fri Dec 05, 2008 5:48 pm

egyébként az első részt sikerült kijavítani? mert ha igen akkor azt is leszedem, Illetve már meg kéne nézni a második részt is, no majd tanulás helyett megnézem vasárnap :) Mennyivel jobb mint tanulni :)

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Fri Dec 05, 2008 6:05 pm

Hát ezerszer jobb, mint tanulni. :P A helyedben én is azt tenném. xD

Még nem tudtam az első résszel foglalkozni, mert a harmadik részre koncentráltam. :P Szóval bocsi. A hétvégén meg nem is leszek itthon, szóval szerintem áttolódik a jövőhétre. :(

Salmina

Postby Salmina » Sat Dec 06, 2008 7:57 pm

nem gond, úgy is kell valamit néznem a kari szünetben, meg akkor már a javított résszel mutatom meg a nővéremnek. De azért köszi a kemény munkát :)

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Sun Dec 07, 2008 6:11 pm

Nagyon szívesen. ^^

Puszedli

Postby Puszedli » Fri Dec 12, 2008 12:25 pm

Ezer köszönet a 3. részért, még csak tegnap este volt időm megnézni. Aztán nem bírtam kivárni a feliratot és megnéztem a 4. részt is. :) Nagyon jó!! Mármint a sori. Rém izgi volt, alig várom a következő részt. Eddig nagyon jó a történet, remélem nem szúrják el.

A feliratokkal kapcsolatosan szeretném kérdezni, hogy srt változatot is tervezel-e. Mert én általában BS playert használok (ezzel a lejátszóval a felirat a kép alatti kis fekete sávba tehető, de sajna az ass kiterjesztést nem ismeri :-( ) Meg én a felirat nagyságot kicsit nagynak érzem. Esetleg tudsz olyan lejátszót ahol a felirat elhelyezését lehet változtatni hogy lehetőleg a kép alatt legyen?

Image

Salmina

Postby Salmina » Fri Dec 12, 2008 1:04 pm

oh, te szegény :) hogy bírod ki, hogy nem nézed végig azt ami már kész van? Egyébként nem nagyon tudják elszúrni, már ha a történetre gondolsz, mert a manga alapján megy. egyébként, higgy nekem, marha jó lesz a továbbiakban, ár az áldozatok száma nőni fog, bár milyen terrorista támadás az ahol nem hal meg senki?? :)
Szerintem tetszeni, fog a további részek is. De sajna nálam még mindig a lustaság és a winamp gyűlölet uralkodik, no legfeljebb megvárom, hogy végig legyen meg a sorozat. Bár nem hinném, hogy addig ki bírom. Egyébként sikerült az első részt kijavítani?

zsuness

Postby zsuness » Fri Dec 12, 2008 1:35 pm

Én se bírom ki, és nézem felirat nélkül, csak az a gond, hogy lassan kezdem teljesen elveszíteni a fonalat, mert most is volt egy olyan csavar ami O__O és sajnos nem minden derül ki pusztán abból amit tesznek, hanem nagyon fontos lenne érteni a szöveget is. De ja, eddig nem szúrták el, és nem is nagyon hiszem, hogy most már sikerülne nekik. Ez egy jó sorozat.

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Fri Dec 12, 2008 1:54 pm

Puszedli: én egyszerűen csak media player classic-ot használok, az mindenféle feliratot megjelenít, de hogy lehet-e változtatni a felirat helyét, azt nem tudom. :( Sokféle lejátszóm van, de szerintem egyik se olyan, amiben be lehetne állítani, hogy hol jelenjen meg a felirat. :S Nekem eddig nem tűnt nagynak a felirat, de ha másoknak is nagy, akkor megcsinálhatom kisebbnek. ^^ Végülis készíthetek belőle srt-t, de annyiféle dolgot kell megmagyarázni benne, hogy a magyarázatok nem férnének rá a képernyőre. xD

Amúgy az első részt először én is felirat nélkül néztem meg... Sok mindent nem értettem belőle, de annyira ott ragadtam a képernyő előtt, hogy nem érdekelt. :P Tényleg egy jó sorozat ez, és nem lehet elrontani sehogy sem. ^^

Symboly

Postby Symboly » Fri Dec 12, 2008 2:10 pm

Nagyon köszi a fordítást, lassan én is belekezdek a sorozatba :D :clap: :clap: :clap:

Puszedli: én a KMPlayer-t ajánlanám a problémádra. Nemcsak a feliratot tudod csúsztatni ide oda, hanem a felirat méretét is kedved szerint tudod állítgatni :D Kis méretű lejátszó, de sokat tud (ráadásul magyar nyelvű, és könnyen kezelhető. Jobb klikk és a feliratoknál mindent be tudsz állítani.) Vagy esetleg a GOMplayer-t, de az már egy kicsit nehezen kezeli az ass-t.

Remélem tudtam segíteni :lol

zsuness

Postby zsuness » Fri Dec 12, 2008 2:36 pm

Symboly wrote:Puszedli: én a KMPlayer-t ajánlanám a problémádra.

Én is azt használom, nekem is bevált. *bólogat*

Salmina

Postby Salmina » Fri Dec 12, 2008 4:03 pm

áhh, lemaradtam, se baj. Hmm, én winampal nézem, de csak azért mert az mplayer nem szereti a formázottat. Egyébként a felírat méretével nincs semmi probléma. És tény, hogy ha felírat nélkül nézed, kicsit nehezebb megérteni, de azért meg lehet, más nem, meg várod a felíratott és megérted azt is amit eddig nem értettél. Bár én eredetileg, csak azért néztem ,felírat nélkül mert a Timelessub-osok asszem amikor a sorozat 4. résznél tartott akkor hozták az első részt. Addigra meg már annyira érdekes, hogy az ember nem bírja megállni, hogy ne nézze hétről hétre meg az új részt. Legalábbis nekem nem ment.

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Fri Dec 12, 2008 8:09 pm

Symboly: szívesen a feliratot. ^^ És köszi, hogy tudtál segíteni Puszedlinek. :)
Salmina: a Winamp rendesen megjeleníti a feliratot? Amúgy a Timelessub tényleg lassan halad, bár gondolom ennek a nagy csúszásnak az is az okat, hogy az első részt elég sokáig tarthatott megcsinálni nekik. :S

Salmina

Postby Salmina » Fri Dec 12, 2008 10:02 pm

igen le játsza, mindent meg hagy ha formázott a szöveg. Mert az MPlayerem nem hajlandó tudomásul venni, hogy formázva van, hiába van leszedve minden ami kéne hozzá. és igen a timeles-esek igen lassúak, bár megéri rájuk várni bár azért az anmitsut megcsinálhatnák, hogy nekem is legyen mit csinálni.

hesz_omoi

Postby hesz_omoi » Sun Dec 14, 2008 11:01 am

zsuness wrote:De ja, eddig nem szúrták el, és nem is nagyon hiszem, hogy most már sikerülne nekik. Ez egy jó sorozat.

Zsuness :wub: köszi :wub: egyik nagy félelmem volt hogy ezt is elszúrják, de így már még nagyobb lelkesedéssel várom a január végét amikor végre végignézhetem :mrgreen:

zsuness

Postby zsuness » Sun Dec 14, 2008 6:24 pm

Lehet, hogy elkiabáltam. XD De nem hiszem, mindenesetre eddig nagyon tetszik.

Puszedli

Postby Puszedli » Sun Dec 14, 2008 7:07 pm

Symboly és zsuness nagyon köszi a tippet a Kmplayerrel. Nagyon tuti kis lejátszó, örök hálám Nektek. (off: most szedtem le egy szupi kis DBSK Mirotic specialt, aminek mov kiterjesztése volt, ez a lejátszó rögtön vitte. Mindenki más meg nyafizott a fórumon, hogy konvertálják át mert nem lehet lejátszani :D átkonvertálták aviba, de a minőség bánta. Úgyhogy ajánlgattam én is ezt a lejátszót. )
Egy kérdésem lenne még, kicsit béna vagyok az ilyesmiben. A media player classic szépen megjelenítette abban a stílusban ahogy DoramaHeaven megalkotta, a Kmplayernél viszont minden sima fehér. Leszedtema fontokat, de nem tudom hova kell beilleszteni, hogy lejátsza így a kmplayer. Tudnátok segíteni? Előre is nagyon köszi.

Amúgy elég sok sorinál előre nézem én is már a rawot (pl. Hanadan, Yukan club :P) , de ennél a sorinál most hősiesen kitartok. Amúgy is sok a tanulnivalóm, meg ott a munka és a karácsonyi teendők.

Image

zsuness

Postby zsuness » Sun Dec 14, 2008 7:16 pm

KMPlayer-nél tudtommal nem lehet ilyet beállítani, sima fehérben jeleníti meg a feliratot. Engem mondjuk nem zavar.

Puszedli

Postby Puszedli » Mon Dec 15, 2008 12:01 am

Köszi, semmi gond. Engem sem zavar, de tetszenek DoramaHeaven fontjai is. Dehát ugye valamit valamiért. remélem holnap kinn lesz az 5. rész felirata.
Timeless most még halad is. Korábban a Mop girl feliratait húzták nagyon, az idei téli dráma volt, a sori második feléhez viszont csak nemrégiben jött ki a felirat. Remélem a BM esetében tartani tudják a heti egy részes átlagot.

Image

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Mon Dec 15, 2008 5:45 am

Hát én is remélem, hogy tudják tartani a heti egy részt... Mondjuk biztos nekik is sok dolguk van most, mint mindenki másnak. Év vége, karácsony, suliban félév... :S

Amúgy örülök, ha megoldódtak a dolgok a feliratokkal kapcsolatban Puszedli. ;) Nekem is eszembe juthatott volna a gom player meg a kmplayer... Anno nekem is le kellett szednem mivel mp4 vagy valami más kiterjesztésű videóhoz kellett megjeleníttetnem a feliratot. xD Mindegy, örülök, hogy más nem olyan szétszórt, mint amilyen én vagyok mostanság. xD

Salmina

Postby Salmina » Mon Dec 15, 2008 1:09 pm

Hello, a fontokat ha XP-d van akkor Vezérlőpulton belül a Betűtípusokba kell be helyezni, meg mondom őszintén én telepíteni szoktam. Fájl, új bk telepítése és ott meg adja magát a dolog, de apám szerint elég lenne ha csak be raknám oda, Döntsd el te, hogy melyik a szimpi, én biztos ami biztos alapon mind a kettőt megcsinálnám.
Hmm, meg mondom őszintén, ha tehetem és van hozzá kedvem akkor előre nézem, ha nincs akkor nem, de mivel ez olyan amiben imádom a csávót illetve már a másikat is, plusz még a történet is érdekel. Bár elég gonoszra sikerült az utcsó előtti rész az az a 10. Annyit mondhatok, hogy elég "parás", bár nem ez a legmegfelelőbb szó rá, inkább az ideg tépő, bár ez az egészre rá illik, no mind. Remélem érthetően elmagyaráztam a betútípusokat, egyébként, ha nem betűtípusok akkor fontokként találod meg :)

Salmina

Postby Salmina » Mon Dec 15, 2008 1:14 pm

áhh, bocs, nem vettem észre, hogy írtatok valamit neki. Bár ettől nem oldódott meg a probléma, bár nem árt ha az ember tudja, hogyan lehet fontokat telepíteni :)

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Mon Dec 15, 2008 6:11 pm

Már az első hozzászólásomban írtam, hogy kell a fontokat telepíteni, de mindegy, azért köszi, hogy te is elmondtad. A lényeg, hogy rendes vagy, amiért segítettél volna. :)

Salmina

Postby Salmina » Mon Dec 15, 2008 7:34 pm

Az lehet, (bár nem találtam meg, magát a megfelelő hozzá szólást) de ha nem tudja, hogy hogyan kell nem sokat segítettél azzal, hogy csak a fontokat kell föl rakni. És ne vedd kötözködésnek. De mindegy végül is megoldotta, meg írtam is, hogy nem vettem észre, hogy már válaszoltak neki :) szóval lényegében mindegy már, ne.

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Mon Dec 15, 2008 7:39 pm

Abban a hozzászólásban van, ahonnan a feliratokat is le lehet tölteni. Mindegy, a lényeg, hogy már megoldotta. :P

Salmina

Postby Salmina » Mon Dec 15, 2008 8:35 pm

hmm, lehet, odáig nem mentem vissza, és pontosan a lényegre tapintottál :)

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Mon Dec 15, 2008 9:02 pm

Amúgy, bocsi mindenkitől, ha ingerültebb vagyok, meg hogy most nem haladtam a feliratokkal, de nagyon húzós nekem ez a hét. Vizsga, fellépések... :S Szóval mindenkitől elnézést, ha megbántanám, vagy ha kések a várt feliratokkal, csak hát elég ideges és elfoglalt vagyok most. De a szünetet kihasználom arra, hogy sokat fordítsak majd. ^^

Salmina

Postby Salmina » Mon Dec 15, 2008 10:05 pm

Semmi gond, ilyenkor kari előtt van a nagy hajtás. Szerintem mindenki kicsit föl van húzva, valami miatt, szal nem hinném, hogy bárki is magára veszi, legalábbis én nem fogom, asszem, ha igen vágj fejbe. :D

DoramaHeaven

Postby DoramaHeaven » Tue Dec 16, 2008 6:18 am

Tényleg, még a karácsony is itt van. xD

Na a Timeless kihozta az ötödik részt hardsubban. ^^ Lassan be kéne akkor fejeznem a negyedik részt. :P

Puszedli

Postby Puszedli » Tue Dec 16, 2008 8:15 am

Sanako nagyon köszönjük lelkes munkádat és hozzáállásodat a sorozat fordításához. Segítségeddel a húgom is megérti és velem izgulja végig a részeket. :wub:
Ezt a rengeteg erőfeszítést sosem köszönhetjük meg igazán. A legfontosabb azonban a saját életed. Az hogy sikerüljenek a vizsgák és hogy megfelelően fel tudj készülni a koncertre, hiszen ott nagyon figyelni kell és fontos a koncentráció is. Ezért ne mentegezőzz, a lényeg hogy a saját dolgaidban megálld a helyed. Aki nem tud angolul az várjon türelmesen, aki meg érti az nézze a timeless verzióját. Rengeteg munka egy felirat elkészítése, ráadásul minden anyagi ellenszolgáltatás nélkül. Tényleg minden elismerésem.
Szóval ne aggódj a magyar rajongók miatt. Nálunk is vizsgaidőszak van, plusz ott a munka és a karácsonyi készülődések is, biztos vagyok benne, hogy a többi Miura fan is el van havazva és így repül az idő amit várakozással kell tölteni. :D
Amikor lesz hozzá kedved és időd akkor majd befejezed a 4. részt. Ne érezd kényszernek, hanem örömmel csináld, ez a lényeg. :D
A koncerte pedig GAMBARE! :cheers:

Image

Symboly

Postby Symboly » Tue Dec 16, 2008 11:17 am

Puszedli: Elnézést, hogy a KMpleyernél nem említettem, hogy csak srt-ben jelenít meg feliratot :doh: Kárpótlásként tudok ajánlani egy megoldást, amivel szintén tudod változtatni a felirat méretét, de megmaradnak az eredeti formájában(ass). A Media Player Classic-nál is van ilyen funkció. Ha megnyitod a lejátszóban a filmet, a jobb alsó sarokban megjelenik egy zöld nyíl. Dupla klikk és feljön egy kis ablak. Az Text Settings alatt az ARIAL/arial gombra kattintva be lehet állítani a felirat méretét. Sőt a felirat elhelyezését is be lehet állítani. :D (ha valakinek nincs zöld nyíl, annak a KL codec a megoldás.) Remélem tudod használni ezt a tippet is:wub:

Személy szerint, én többet használom a KMPlayer-t, de a Dorama Heaven alkotásait mindig Classic-on nézem, olyan szépek a felirataik :wub: :wub: [/u]

Salmina

Postby Salmina » Tue Dec 16, 2008 5:54 pm

tényleg? én a 3.-nál lemaradtam, lusta voltam leszedni, bár a 10-nek jobban érdekel a szövege, mert a többit azért úgy ahogy fölfogtam japánul is. japánból lehet érettségizni? Bár ahhoz már tanulni kéne, no mind így jártam. :)

Return to “Subtitles”