Musashi [Romanian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
maman_12003

Musashi [Romanian Subs] (Complete)

Postby maman_12003 » Wed Jun 27, 2007 11:46 am

MUSASHI ( NHK Taiga Drama 2003 )

I made these softsubs for my husband, to enjoy this great taiga drama. He said me maybe other rumanian people'll need it too. I hope they'll find it here . I'm not a great fansuber, but I do my best. Enjoy!!

Am facut aceasta subtitrare pentru sotul meu, ca sa se poata delecta cu vizionarea acestui serial superb, chiar daca nu stie engleza sau japoneaza. El mi-a dat ideea de a o pune si la dispozitia altor oameni care ar avea nevoie de ea. Nu sunt un traducator grozav, probabil veti gasi inadvertente sau greseli, dar am incercat sa fac cum stiu mai bine si sper sa va fie de folos.
Attachments
musashi 01-18.rar
MUSASHI NHK Taiga Drama 2003 ep 1-18
(153.79 KiB) Downloaded 546 times
musashi 19-32.rar
MUSASHI NHK Taiga Drama 2003
ep 19-32
(120.3 KiB) Downloaded 560 times
musashi 33-49.rar
MUSASHI NHK Taiga Drama 2003
ep 33-49
(166.18 KiB) Downloaded 574 times

Giavie

Postby Giavie » Thu Sep 18, 2008 1:48 pm

Wow super!!!! ce bine ca mai exista persoane care urmaresc astfel de filme. Pacat ca sunt foarte putine subtitrari pe internet deoarece cunosc destule pers. care doresc sa vizioneze spre exemplu: " 1 litre of tears", " Hana yori dango", " Nodame cantabile" etc. dar nu stiu engleza Acum ma uit la " Hana kimi" in care joaca shun oguri unul din actorii mei favoriti. Multumesc pentru efortul depus in realizarea acestor subtitrari! Gambatte kudasai! Domo arigato gozaimasu!

maman_12003

Postby maman_12003 » Fri Sep 19, 2008 6:07 pm

Mă bucur că ti-au fost de folos traducerile mele. In curând voi posta traducerea la The Legend, apoi cred că mă apuc de Kimi wa petto. Jun Matsumoto e unul din preferatii mei Poate voi face si Pride , cu Kimura Takuya. Dar să stii că mă gândesc si la Hana Yori Dango

Lilieth

Postby Lilieth » Wed Nov 26, 2008 2:45 pm

maman_12003 wrote:Mă bucur că ti-au fost de folos traducerile mele. In curând voi posta traducerea la The Legend, apoi cred că mă apuc de Kimi wa petto. Jun Matsumoto e unul din preferatii mei Poate voi face si Pride , cu Kimura Takuya. Dar să stii că mă gândesc si la Hana Yori Dango

Buna, m-am gandit sa te ajut cu Hana Yori Dango asa ca am facut subtitrarea la primul episod. Sincer... ar fi super daca ar exista mai multe persoane ca tine! :cheers:
Last edited by Lilieth on Mon Dec 01, 2008 8:30 pm, edited 1 time in total.

maman_12003

Postby maman_12003 » Sat Nov 29, 2008 7:42 pm

Lilieth wrote:
maman_12003 wrote:Mă bucur că ti-au fost de folos traducerile mele. In curând voi posta traducerea la The Legend, apoi cred că mă apuc de Kimi wa petto. Jun Matsumoto e unul din preferatii mei Poate voi face si Pride , cu Kimura Takuya. Dar să stii că mă gândesc si la Hana Yori Dango

Buna, m-am gandit sa te ajut cu Hana Yori Dango asa ca am facut subtitrarea la primul episod. Sincer... ar fi super daca ar exista mai multe persoane ca tine! :cheers:

Multumesc pt apreciere, desi acum imi dau seama ca am cateva greseli importante in traducere, si de aceea vreau sa o revizuiesc, cat de curand.
Multumesc si pt ca ai inceput sa traduci Hana Yori Dango. Cred ca un serial grozav ca acela ar merita sa ii faci o pagina separata, aici la sectiunea subtitrari, dedicata anume subtitrarii tale in romana, asa cum e asta pt Musashi. Aici, la pagina serialului Musashi, risti sa nu o gasesca decat intamplator cei ce vor descarca traducerea mea, si ar fi pacat pentru munca depusa de tine. Nu toti cei ce iubesc serialele istorice indragesc si serialele romantice... Daca nu termini pana cand voi avea timp de el, promit sa te ajut.

Lilieth

Postby Lilieth » Mon Dec 01, 2008 8:21 pm

maman_12003 wrote:
Lilieth wrote:

Multumesc pt apreciere, desi acum imi dau seama ca am cateva greseli importante in traducere, si de aceea vreau sa o revizuiesc, cat de curand.
Multumesc si pt ca ai inceput sa traduci Hana Yori Dango. Cred ca un serial grozav ca acela ar merita sa ii faci o pagina separata, aici la sectiunea subtitrari, dedicata anume subtitrarii tale in romana, asa cum e asta pt Musashi. Aici, la pagina serialului Musashi, risti sa nu o gasesca decat intamplator cei ce vor descarca traducerea mea, si ar fi pacat pentru munca depusa de tine. Nu toti cei ce iubesc serialele istorice indragesc si serialele romantice... Daca nu termini pana cand voi avea timp de el, promit sa te ajut.

AI mare dreptate, tocmai de aceea chiar am si facut asta. Desigur nu sunt un traducator grozav dar macar incerc sa-i ajut pe cei care nu stiu engleza si totusi doresc sa vizioneze acest tip de seriale. Btw traducerile tale sunt super! Multumesc! Probabil nu voi termina prea repede de facut traducerea la toate episoadele, 20 sunt destul de multe hehe dar voi incerca. In cazul in care nu reusesc ajutorul din partea ta va fi binevenit :cheers:

Aeternium

Postby Aeternium » Mon Dec 15, 2008 4:31 pm

wow, nu credeam ca o sa gasesc subtitrari in romana la serii coreene. Felicitari pentru traduceri. :salut:

mikhidel

Postby mikhidel » Sun May 16, 2010 6:49 am

Multumesc pemtru Musashi maman_12003 ! un serial superb .

Return to “Subtitles”