Introverted Boss [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
vajandi

Introverted Boss [Hungarian Subs] (Complete)

Postby vajandi » Thu Jan 19, 2017 9:51 pm

INTOVERTED BOSS / ZÁRKÓZOTT FŐNÖK

Image

Eredeti cím (hangul): 내성적인 보스
Eredeti cím (romanizált): Naesungjukin Boseu
Alternatív címek: Introvert Boss / Sensitive Boss / My Shy Boss
Sugárzás: 2017. január 16 – március 21. (tvN)
Műfaj: romantikus vígjáték
Részek száma: 16
Írta: Song Hyun Wook
Rendezte: Joo Hwa Mi

Főszereplők:
Yun Woo Jin mint Eun Hwan Ki
Park Hye Soo mint Chae Ro Woon
Yoon Park mint Kang Woo Il
Gong Seung Yun mint Eun Yi Soo
Ye Ji Won mint Dang Yoo Hee
Huh Jung Min mint Uhm Sun Bong

Rövid leírás:
Félénk, extrém mód zárkózott főnök - akitől félnek, mert félreismerik - megnyílása egy cserfes lány előtt, aki bosszú helyett beleszeret főnökébe, és segít megváltoznia.

Tartalom:
Eun Hwan Ki az apjától megörökölt reklámcég vezérigazgatója, ahová felvette társigazgatónak a legjobb barátját, Woo Il-t. Míg Hwan Ki félénk, zárkózott, Woo Il nyitott és barátságos, ő tartja a kapcsolatot az alkalmazottakkal, őt tartják az igazi főnöknek. Hwan Il-t a titokzatossága miatt furának és veszélyesnek hiszik, különböző rémtörténeteket terjesztenek róla, főleg mióta az épület tetejéről a mélybe zuhant a titkárnője. Hwan Il bezárkózva él, ritkán jár el az emberek közé, csak a nem túl híres, de bájos színésznő, Chae Ro Woon érdekli, névtelenül csokrokat küld neki, mint a rajongója. A dolog akkor válik izgalmassá, amikor Ro Woon otthagyja a színházat, és egy régóta tervezett bosszú miatt Hwan Ki cégénél helyezkedik el. Roo Woon vajon megtudja-e új főnöke titkát? S ki tudja-e csalni őt félelmének bástyái mögül?

Ajánlók:

Videólinkek:

Magyarra fordította, lektorálta: vajandi

A magyar feliratok és a sorozattal kapcsolatos egyéb információk innen is elérhetők: http://vajandisub.wordpress.com/

Eddigi fordításaim: You're My Pet (1), Marrying a Millionaire (16), Paparotti (1), One Fine Day (16), Green Rose (22), Snow White (16), Miss Ripley (16), Marriage Not Dating (16), Love Clinique (1), My Secret Hotel (16), Sweet 18 (16), 1 Percent of Anything (26), Heart to Heart (16), Exhibition of Fireworks (17), Producer (12), Oh My Ghost (16), Bachelor's Vegetable Store (24), Wacky Teacher (1), Me Too, Flower! (15), The Family Is Coming(20), Wet Dreams (1), My 19 Year Old Sister-in-Law (16), Like For Likes (1), Coin Locker Girl / Chinatown (1), Shopping King Louis (16), 12 Men in a Year (16), Goblin/Dokkaebi (16), Introverted Boss (16), Wuri's Family (20), The Best Hit (32)
Tervezett fordítás: Unkind Women (2017 végéig)

Ingyenes rajongói feliratok! Amennyiben a feliratban benne marad fordítói nevem, a "vajandi", engedélyezem, hogy bárki továbbküldheti, megoszthatja, videóba égetheti. Teljen öröme benne minél több embernek, annak én is csak örülök, azonban ha a feliratomból törlik fordítói nevem, úgy teszik fel a világhálóra, az nagyon rosszul esne, kérlek, ne éljetek vissza a jóindulatommal. Előre is köszönöm!
Attachments
IBoss16.srt
Introverted Boss 16. (befejező) rész
- 2017.03.15.
(50.46 KiB) Downloaded 163 times
IntrovertedBoss1-15jav.zip
Introverted Boss 1-15. rész (javított verziók)
- 2017.03.15.
(294.02 KiB) Downloaded 133 times
IBoss15.srt
Introverted Boss 15. rész
- 2017.03.14.
(49.62 KiB) Downloaded 86 times
IBoss14.srt
Introverted Boss 14. rész
- 2017.03.11.
(46.59 KiB) Downloaded 109 times
IBoss13.srt
Introverted Boss 13. rész
- 2017.03.09.
(44.42 KiB) Downloaded 112 times
IBoss12.srt
Introverted Boss 12. rész
- 2017.03.02.
(44.67 KiB) Downloaded 113 times
IBoss11.srt
Introverted Boss 11. rész
- 2017.02.28.
(44.37 KiB) Downloaded 110 times
IBoss10.srt
Introverted Boss 10. rész
- 2017.02.22.
(54.78 KiB) Downloaded 117 times
IBoss09.srt
Introverted Boss 9. rész
- 2017.02.21.
(54.66 KiB) Downloaded 112 times
IBoss08.srt
Introverted Boss 8. rész
- 2017.02.17.
(51.49 KiB) Downloaded 127 times
IBoss07.srt
Introverted Boss 7. rész
- 2017.02.15.
(49.9 KiB) Downloaded 125 times
IBoss06.srt
Introverted Boss 6. rész
- 2017.02.11.
(65.76 KiB) Downloaded 118 times
IBoss05.srt
Introverted Boss 5. rész
- 2017.02.08.
(39.89 KiB) Downloaded 123 times
IBoss04.srt
Introverted Boss 4. rész
- 2017.02.05.
(55.1 KiB) Downloaded 117 times
IBoss03.srt
Introverted Boss 3. rész
- 2017.02.03.
(54.27 KiB) Downloaded 117 times
IBoss02.srt
Introverted Boss 2. rész
- 2017.01.30.
(55.51 KiB) Downloaded 98 times
IBoss01.srt
Introverted Boss 1. rész
- 2017.01.19.
(53.35 KiB) Downloaded 280 times
Last edited by vajandi on Thu Jul 27, 2017 8:26 am, edited 36 times in total.

vajandi

Re: Introverted Boss [Hungarian Subs] (Ep 1 of 20)

Postby vajandi » Thu Jan 19, 2017 9:53 pm

Végre elkészültem a hétfőn indult Introverted Boss (azaz Sensitive Boss) c. sorozat 1. részével. :-) Könnyed vígjátéknak tűnt, de már az első rész érintett mélységeket, egyszóval ért pár meglepetés, amíg fordítottam. Vicces helyzetből is akadt bőven, néha egészen megsajnáltam a félénk főnököt. Igazából két főnök is van a történetben, akik jóbarátok, a képmixben felül a két szélen őket látjátok (balra a félénk, jobbra a bátor), középen a főszereplőnő megszépült arcát, akit még én is alig ismertem meg. A fiúknak épp olyan pillanatát kaptam el, amikor a lányról álmodoznak vagy őt nézik ábrándosan. Alakul ez a szerelmi háromszög… :heart: Alulra egy fiatal lány ravatalát tettem, mert úgy gondolom, főszereplőink sorsát, kapcsolatát nagyban fogja befolyásolni az ő halála. Több titok is megfejtésre vár, szóval alig várom, hogy folytassam a fordítást, de előbb a Goblin befejező részeit fordítom le, utána kerül majd sorra a folytatás. Addig is jó szórakozást az 1. részhez! :-)

Image
Blogom, ahol még megtaláltok: http://vajandisub.wordpress.com

smatagd

Postby smatagd » Fri Jan 20, 2017 1:15 pm

Andi köszi, hogy fordítod, még nem néztem meg az első részt, talán maratonozni fogok vele, de lehet, hogy a Gobelin után belekezdek :D
Image

Ido11

Postby Ido11 » Fri Jan 20, 2017 3:19 pm

Szia Andi!
Örülök, hogy fordítod. Yun Woojin-t kedvelem az Arang óta :wub:
Sajna csak később tudok csatlakozni, de azért az elsőkbe belenézek, hogy milyen :unsure:

vajandi

Postby vajandi » Fri Jan 20, 2017 4:36 pm

Kedves Smatagd és Ido11! Nagyon szívesen az 1. részt. :-)

BlueSeraphim

Postby BlueSeraphim » Fri Jan 20, 2017 7:38 pm

Kedvelem Yeon Woo-Jin-t, úgyhogy nagyon örültem neki, amikor megláttam, hogy indul egy újabb sorozat a főszereplésével.
Annak is örülök, hogy te fordítod, szeretem a munkáidat, és mindig olyan jól választasz. :-)

Kata58

Postby Kata58 » Sat Jan 21, 2017 4:53 pm

Kedves Vandi...köszönettel vittem az első rész feliratát és a filmet is! :D :thumleft:

vajandi

Postby vajandi » Sat Jan 21, 2017 5:03 pm

Kedves BlueSeraphim és Kata, nagyon szívesen a feliratot! :heart: :-)
Egyébként Vajandi vagyok, nem Vandi, Vandi egy másik fordító.

Kata58

Postby Kata58 » Sun Jan 22, 2017 3:01 pm

Bocsánat Vajandi valóban tévedésből elirtalak mert azt hittem a kettő ugyanaz.... :lol Kellemes vasárnapot!

MiJu

Postby MiJu » Tue Jan 24, 2017 10:28 pm

Kedves Andi !
Ismét egy nagyon jónak ígérkező sorozatra esett a választásod , így most is szeretnék csatlakozni !
Nagyon szépen köszönöm az első részt amit persze már meg is néztem és rendkívül élveztem az első perctől !
Yun Woo Jinre már az Arangban felfigyeltem, de a Marriage Not Datingben nagyon megkedveltem . Szerintem ez a szerep is igazán neki való és már az első részben nagyon élveztem a játékát és a történetet is , így türelmesen , de lelkesen várom a folytatást !

Agacska

Postby Agacska » Wed Jan 25, 2017 6:46 am

Nagyon köszönöm az első részt.

vajandi

Postby vajandi » Wed Jan 25, 2017 9:53 am

Kedves MiJu és Agacska! Nagyon szívesen a feliratot! :heart:
A következő részekhez egy kis türelmet kérnék. A Goblin felirataival igyekeztem mindig hamar elkészülni, elég sok hétvégém ment rá, de nem bánom, nagyon megérte az élmény. Az utolsó 3 rész vette el a legtöbb időmet, emiatt most pár napig lehet, hogy nem is fordítok, hogy végre a lányomra is több idő jusson, aki már csak pár napig van itthon, és utazik vissza Pestre, az egyetemre. Szóval türelmeteket kérem, előbb-utóbb utolérem magam az Introverted Boss felirataival is. További szép napot! :-)

vajandi

Re: Introverted Boss [Hungarian Subs] (Ep 2 of 20)

Postby vajandi » Mon Jan 30, 2017 11:33 am

Ilyen még nem fordult elő velem, hogy 10 napot kellett várni a következő részre, de egyszer ezen is át kell esni. Remélem, a többi részt gyorsabban tudom hozni, habár ez a hét még kétséges, de utána jobban ráérek majd. Bízom benne, hogy pár héten belül utolérem magam, és a vetítéssel tudok majd haladni, addig is a türelmeteket kérem. Ebben a részben félénk főnökünk rájön, hogy rajongása tárgya, a bájos színésznő épp az ő cégénél dolgozik. Ez a temperamentumos leányzó nem kis galibát okoz, majd meglátjátok. A képmixben felül balra Hwan Ki egy durva bőrradírozást (sikálást) próbál túlélni, mellette Ro Woon egy férfi wc-ben itatja az egereket. Alulra pedig két érdekes fotót tettem: balra az említett férfimosdó kíváncsi látogatói, jobbra a Goblin kaszásai. Ti is láttok pár hasonló arcot? :mrgreen: Jó szórakozást a 2. részhez! :-)

Image

gilnis

Postby gilnis » Mon Jan 30, 2017 4:08 pm

Ezen a héten elmaradnak a részek, szóval simán be tudod érni a vetítést, Andi. Pedig nem a kedvedért álltak meg. :P Mint kiderült, nem is a holdújév miatt. :roll

Mai hír, hogy a koreai közönségből olyan erős nemtetszést váltott ki maga a sztori is és a főhős kivételével a karakterek is különös tekintettel a női főszereplőre, hogy teljesen lezuhant a nézettsége. Szinte mindenki elpártolt. Emiatt úgy döntöttek, újra kell írni és forgatni az 5-6. részeket. Szerencsétlen stáb jelenleg lóhalálában dolgozik. :goggle: Bakker, hogy ez így most nem árt-e többet... :fear: :unsure:

Annyit mondhatok, hogy hwaiting, mert Yeon Woo Jint nagyon szeretem, és Park Hye Soo is nagyon tetszett az Age of Youth-ben. Kár lenne miattuk. :cry:
ImageImageImage

vajandi

Postby vajandi » Mon Jan 30, 2017 5:05 pm

Húha, Gilnis, köszi az infót! :salut: :-) Nem irigylem a stábot. :-( Látta valaki a 3-4 részeket? Mit gondoltok róla? Én a fordítással haladva szoktam nézni, ezért sajnos egyelőre nem tudok véleményt formálni, de két dolog nekem is feltűnt: 1.) Túl sokkolóan kezdték, ahhoz képest, hogy ez egy vígjátéksorozat. 2.) A női főszereplő nekem is néha "sok" volt (mintha túl hitelesen alakította volna a bosszúálló, ellenszenvet tápláló, meggondolatlan fruskát, nehéz volt elképzelni róla, hogy egyszer valaha beleszeret a főszereplőbe). Lányom is belenézett, neki az volt a véleménye, hogy a srác titkárnőjét és a főszereplő lányt meg kellett volna cserélni. Mindenesetre így valóban könnyebben behozom a lemaradást. Amikor pár napja ránéztem az epizódlistára, reménykedve, hogy a holdújévi ünnep miatt talán a hétfői elmarad, akkor még mindkét rész be volt írva. Most már valóban levették és áttették jövő hétre. Remélem, azért nem lesz még rosszabb az újraforgatás után. :|
Szerk.
+ 1 gondolat:
Ami még meglepett: A 2. részben említenek egy új részleget, ahol a srác a kommunikációs vezető, mindenki egy szinten van, vagy valami ilyesmit, és belenézve az előzetesekbe, illete magukba az epizódokba, úgy tűnik, meg is alakul ez az új részleg, a srác tetőterén hirtelen nagy mozgás lesz. Ez csak azért fura, mert korainak tartom, én legalábbis vártam volna ezzel, túl korán rángatják ki a "csigaházából". Hogy lesz így 20 részes? Habár ezek után lehet, hogy csak 16 lesz... :whistling:

gilnis

Postby gilnis » Mon Jan 30, 2017 8:34 pm

1. Nem az a baj, hogy sokkolóan kezdték. Azon alapul az egész történet, az indokolja mindenki viselkedését. Jobb, ha az elejére teszik. A rom-komok 90 %-ánál felmerül valamikor a tragikus fejezet. Szerintem csak sokan nem erre számítottak, de nem is az volt beígérve, hogy könnyed téma lesz.

2. Az a baj, hogy félremagyarázzák az introvertált és extravertált személyiségeket. Ez a szegény csuklyás nem pusztán introvertált, hanem orvosi eset! Az extravertált pedig nem azt jelenti, hogy valaki utálatos, idegesítő és támadó legyen.

3. Park Hye Soo helyett másik színésznő kellett volna. Neki túl nagy kihívás egy sorozatot a hátán vinni.
A Marriage not Dating-et nem láttam, de mintha abban is hasonló vérmérsékletű csajszi lett volna. Annak a karakternek a helyzete könnyebb volt, ezért emészthetőbb volt a viselkedése a nézők számára, de már ellene is emeltek kifogásokat. Okulniuk kellett volna belőle, nem tovább fokozni.
Vagy ott van a rendező félévvel ezelőtti sorozata, az Oh Hae Young. Az a címszerep sem egy szimpatikus lány volt, sőt. Ő is zajos, utálatos, nyomulós, de Seo Hyun Jin egyrészt nagyon tehetséges, másrészt jóval tapasztaltabb, mint Park Hye Soo, így olyan pluszt tudott a szerephez adni, hogy mindenki fülig beleszeretett, és drukkolt neki.

Én bele-belekukucskáltam a 3-4-be, nem rossz. Bár a fruska még nem változott semmit... :roll
A csuklyáskám határozottan nem jött ki a csigaházából. Erőszakkal nem is lehet kiparancsolni. Az borítékolható, hogy visszafelé sül el.

A 4. rész olyan momentummal zárul, hogy könnyen át tudják ütemezni a dolgokat. Egyébként is fordulóponthoz érkezett volna a kapcsolatuk, illetve a leányzó viselkedése. Így talán majd nagyobb mértékben változik. Addig nem bánom, amíg a mérték a keretek között marad, és nem válnak karakteridegenné a szereplők.

Egyébként szimpatikusnak tartom, hogy elismerték a melléfogásukat, és hogy a nézőknek kedvezve hajlandóak változtatni. A változtatások nem ritkák, de az őszinteség igen! Persze hozzátartozik, hogy a nézettség érdekében vallották be. Elég kétségbeesett megoldás, de ha a sorozat javára válik, akkor ámen!
ImageImageImage

vajandi

Postby vajandi » Tue Jan 31, 2017 11:25 am

Jól látod, én is hasonlóan gondolom, amiket írtál. Eleve a cím se jó, én is sokáig agyaltam, melyiket használjam, de a legtöbb helyen az Introverted szerepelt. Láttam valahol Shy Boss-ként is, talán az találóbb lett volna. Remélem, tényleg hasznára válik a sorozatnak ez a drasztikus lépés. :scratchchin:

gilnis

Postby gilnis » Tue Jan 31, 2017 11:42 am

Inkább az elején írják át, mint a felénél vagy a vége előtt nem sokkal. Azok sokkal rizikósabbak.

Én egy dologtól tartok a félremagyarázás mellett, hogy a végére Hwankit meg akarnák változtatni. :fear: NE!!!!! :crazy: Az NEM BAJ, NEM BETEGSÉG, ha valaki introvertált. Azt nem kell és NEM IS LEHET "kijavítani", "kikúrálni", megváltoztatni. Az egy beállítottság, és kész! Nagyon remélem, hogy nem mennek el abba az irányba. Tudjon emberekkel kommunikálni, a lelki zavarait tegyék rendbe, de aztán ott álljon meg a dolog, plíz. :pray:
Last edited by gilnis on Sun Feb 05, 2017 11:29 am, edited 1 time in total.
ImageImageImage

vajandi

Re: Introverted Boss [Hungarian Subs] (Ep 3 of 20)

Postby vajandi » Fri Feb 03, 2017 7:36 pm

Meghoztam a sorozat 3. részét, ami okozott némi meglepetést. Egyrészt maga a sztori, többek között a csapat első ügyfelének titka, valamint kezdem megszokni a főszereplő leányzót. Persze, lehet rajta még csiszolni, kissé túl rámenős, de már nem tartom annyira ellenségesnek, inkább kíváncsinak. A többi szereplővel nincs különösebb bajom, talán csak a főhős barátja néha kissé fura, egyelőre nem tudom hová tenni, nem tudom, mit gondoljak róla. A képmixben felül a félénk főnök látható két különböző pillanatban (balra egy durva élményt él át, jobbra kommunikálni próbál), alatta pedig az adott pillanatban épp őt néző arcokat láthatjátok. Nem mondhatom, hogy zökkenőmentesen indul a közös munka, van még mit fejlődni kommunikáció terén, de ne is várjunk csodát ilyen hamar. Akad ebben az epizódban is pár vicces helyzet, és nálam olyan is volt, ami könnyeket csalt a szemembe. Remélem, mindennek ellenére, Nektek is tetszik majd ez az epizód, én élveztem a fordítását, még ha kicsit lassabban is haladtam vele. A héten túlórázgattam, a lányom ma utazott vissza az egyetemre, szóval ezután már több időm lesz fordítani. Jó szórakozást a 3. részhez! :-)

Image

BINGOOO

Postby BINGOOO » Sat Feb 04, 2017 12:15 am

Kedves VAJANDI!Követlek,köszönöm az eddigi feliratokat!Remélem érdekes és humoros történet kerekedik eme történetből. :notworthy: :notworthy: :notworthy:

gilnis

Postby gilnis » Sat Feb 04, 2017 10:58 am

Köszönöm a 3. részt, Andi!

Már többször is meggondoltam magam a sorozattal kapcsolatban, nézzem-e, ne nézzem-e. Az lett az ec-pec eredménye, hogy mégis belevágtam. Nem célzás, de ismét egy olyan témájú sorozatot fogtál ki, amit lehetne feszegetni pro és kontra.

Nagyon szerettem a Flower Boy Next Door-t (a két-három Park Shin Hye-sorozat egyike, amiben az a nőszemély tetszett is :P) illetve a Protect the Boss nagyjából kétharmadát szintén, és előzetesen úgy képzeltem, hogy ez a sorozat majd a kettő elegye lesz. Nos, ezt nem állíthatom, legalábbis egyelőre, de az első része után nem rossz! Egyáltalán nem rossz! Azt gondolom, a nézettségi ráta nem tükrözi a minőséget, és furcsa kezdés ide meg oda, nem kellene idő előtt leírni. Lázba ugyan nem hozott, de semmiféle ellenérzést sem váltott ki belőlem. (Ilyen az, amikor előzetesen nem várok semmit, és nem invesztálok be érzelmileg, ahogy a Goblinnál tettem.) Egyszóval tetszik, és érzem, hogy még jobban fog. Újra elmondanám, hogy hwaiting Park Hye Soo!!! :heart: Szegénynek mennyire rosszul eshetnek azok a kíméletlen kommentek, holott egyáltalán nem ő a hibás. A rendező és az író tévedett.

Amiket még fentebb írtam, részben a feltételezéseim voltak, részben a sorozat ellen hangoztatott vádak, ezért jöttem tiszta vizet önteni a pohárba. Írok mindenki más helyett is, úgyhogy ez hosszú lesz. :sweat: Kicsit spoileres is, de úgy döntöttem, nem árt a bemutató.

gilnis wrote:1. Nem az a baj, hogy sokkolóan kezdték. Azon alapul az egész történet, az indokolja mindenki viselkedését. Jobb, ha az elejére teszik. A rom-komok 90 %-ánál felmerül valamikor a tragikus fejezet. Szerintem csak sokan nem erre számítottak, de nem is az volt beígérve, hogy könnyed téma lesz.

Még mindig az a véleményem, hogy nem a sokkoló kezdés okozta a problémát. Azt megemésztették volna. Az időzítéssel és az arányokkal nyúltak mellé. Túl széles skálán akartak mozogni az első részben, és egymással ellentétes hangulatot, élesen eltérő műfajt érinteni, de nagyon elszámították magukat. A komorság rányomta a bélyegét az egész részre, és nem fért meg mellette az a fajta komédiázás, amit próbáltak volna megvalósítani. Visszafelé sült el. Azt hitték, majd tetszést arat a gyilkosos poénjuk és a sok-sok félreértés, de a főnök állapotának komolyságára és a helyzet súlyosságára tekintettel nem nagyon kell csodálkozni, ha sokan úgy érezték, hogy túlmentek a jó ízlés határán. Részemről nem zavart, de viccesnek sem találtam. Szóval több hiba csúszott a számításba, de ha ezeket orvosolják, még nagyon jó lehet, mert az alapötlet klassz, és így is több volt a plusz, mint a mínusz. Nem a történettel, nem a színészekkel, nem a karakterekkel voltak gondok szerintem, csak a tálalással. És megint a nem megfelelően elhelyezett hangsúlyok...

gilnis wrote:2. Az a baj, hogy félremagyarázzák az introvertált és extravertált személyiségeket. Ez a szegény csuklyás nem pusztán introvertált, hanem orvosi eset! Az extravertált pedig nem azt jelenti, hogy valaki utálatos, idegesítő és támadó legyen.

Oké, szóval kifejezetten nem magyarázták félre, csak a lány egyelőre a rosszabb oldalát mutatta, azt pedig nem tették egyértelművé, hogy pontosan mi a helyzet a befelé fordulással. Hogy a csuklya és egyebek kifigurázás akar lenni vagy több van mögötte. Hogy a cím téves-e vagy sem. Látszólag téves, de igazából még túlságosan az elején vagyunk ahhoz, hogy ezt biztosan kijelentsük. Amit per pillanat nem értenek, később még világossá válhat. Sajnálom, hogy a nézők nem szavaztak több bizalmat a Marriage not Dating és az Oh Hae Young készítőinek. Megértem, hogy a kezdeti szituáció nagyon kellemetlen, kényelmetlen, frusztráló, de legalább van hová fejlődni! Nem mindjárt a sorozat ellen kellett volna tüntetniük! Ennyi hiba alapján majdnem mindegyikkel szemben megtehették volna. Nem egy valóban meg is érdemelte volna. Bezzeg amikor én szeretném, akkor nem reklamálnak javításért, hanem odáig vannak érte...

Hwanki egy okos, nagyon figyelmes, jólelkű, kedves ember (Yeon Woo Jin remekel, és nagyon aranyos! :heart: ), csak egyáltalán nem ismerik, ő meg mindent túlkombinál. Nem kellene. Természetesen a kedvenc jeleneteim mindegyike hozzá kötődött: 1. A legviccesebb: az úszómedence... :lol
2. Amikor a legjobban sajnáltam: az autóbalesetkor. :cry: Bár a seggfej apja előtt se volt könnyű... Legalább a hugi van neki. Egy tragikomédia volt az az üldözés. Roun minél mérgesebb lett, Hwanki annál inkább menekülőre fogta, és ő minél inkább menekülőre fogta, a lány annál mérgesebb lett... :nuts:
3. A legédesebb: :heart: amikor ebéddel szerette volna kínálni a titkárnőt, de lebeszélte magát, merthogy... :-(

Szegény tudja, hogy problémája van, szeretné is azt leküzdeni, de mindig amikor elég bátorságot gyűjt, hogy próbálkozzon, valami rosszul sül el, és persze az kétszeresen visszaveti, még a kedve is elmegy, hogy próbálkozzon... Úgy megölelném, de frászt kapna! XD Szóval marad a drukkolás. :heart: A többiek rettenetesen félreismerik, és ez a saját hibájuk is! Meg sem próbáltak nyitni felé! A félelmük teljesen alaptalan! Ilyen idiótákat! Remélem, hogy mielőbb melléállnak, mert ezt tényleg idegesítő nézni.

Azt mondod, a barátja kissé fura? Az első perctől ellenszenves! Egyáltalán nem barát! Egy törtető, képmutató, álszerény, önző, manipulatív, féltékeny, gonosz mocsok és még sorolhatnám! :x Mindegyik jelenetében érződött! A Rounnal folytatott beszélgetéskor pedig kicsit le is hullott az álarca, mert Roun rátapintott a gyenge pontjára. Épp annyira "védi" ő a "barátját" a kollégák előtt, hogy azáltal saját magát fényezze! Se jobban, se kevésbé! Egyetlen árva szó sem hangzik el Hwanki érdekében! Azok a jelentőségteljes hallgatások, amikor kivár... Pedig ha meg akarná védeni, ő megtehetné! Rég tisztázhatta volna az összes félreértést! A főnök és a külvilág két külön kör, amik sosem találkoznak. Uil az, aki metszetet tudna teremteni, de egyáltalán nem a "barátjáért" szólal fel! Kihasználja, és nyerészkedik rajta. Vagy miért nem közli a többiekkel, hogy a főnöktől nincs mit félni, és az ötletek tőle származnak? Neki érdeke, hogy fennmaradjon ez az állapot! Utálom, ahogy bizalmaskodni próbál mindenkivel, a vállukra teszi a kezét, és azt mondogatja, hogy a "kedvemért/értem"... Fúj! :foot: Úgy tűnik különben, hogy ezekkel Hwanki is tisztában van többé-kevésbé, ahogy azzal is, hogy Uil hazudik neki. De akkor milyen okból tartja maga mellett? Ezt még nem értem. Ennyire nem találna mást, akiben jobban megbízhatna? Vagy más áll a háttérben? Na mindegy, máris a bukását várom annak a szemétnek!!!

gilnis wrote:3. Park Hye Soo helyett másik színésznő kellett volna. Neki túl nagy kihívás egy sorozatot a hátán vinni.
A Marriage not Dating-et nem láttam, de mintha abban is hasonló vérmérsékletű csajszi lett volna. Annak a karakternek a helyzete könnyebb volt, ezért emészthetőbb volt a viselkedése a nézők számára, de már ellene is emeltek kifogásokat. Okulniuk kellett volna belőle, nem tovább fokozni.
Vagy ott van a rendező félévvel ezelőtti sorozata, az Oh Hae Young. Az a címszerep sem egy szimpatikus lány volt, sőt. Ő is zajos, utálatos, nyomulós, de Seo Hyun Jin egyrészt nagyon tehetséges, másrészt jóval tapasztaltabb, mint Park Hye Soo, így olyan pluszt tudott a szerephez adni, hogy mindenki fülig beleszeretett, és drukkolt neki.

Roun viselkedésével nincs gondom. Láttuk, milyen kedves másokkal, és milyen kedves volt először Hwankival is az autónál, csak utóbb érthetően elfogyott a türelme, és rossz benyomása lett. Lesz majd nagy meglepetés, ha rájön, hogy a pszichopatája a kedves hódoló! Sokkal harsányabbra számítottam tőle, ez egyáltalán nem vészes. Úgy vélem, érthető a reakciója is. Nem volt ideje és lehetősége "kedvesebbnek lenni", mert a történet rögtön fejest ugrott a mélybe (...), és ő a szenvedése vélt okozója mellett kötött ki, de nem ellenségesebb, mint indokolt lenne. Az ismeretei, a tapasztalatai és a hallott infók alapján kialakult benne egy kép, és aszerint cselekszik. Előítéletes, de miből kellene sejtenie, hogy nem úgy állnak a dolgok, ahogyan ő hiszi, amikor egyelőre minden megerősíteni látszik? Kicsit elhamarkodott következtetéseket vont le, de legalább nyitott füllel, nyitott szemmel jár, és gondolkodik. Ez értékelendő. Így rövid időn belül meg fogja tapasztalni, hogy más a valóság, mint amit ő elkönyvelt. Az más kérdés, mennyire megy majd könnyen ennek az elfogadása. Amúgy a férfi főszereplőknek örökké elnézik, ha tahó, mert jóképű, de egy nőinél a kisebb hibák miatt is cirkuszolnak?! Park Hye Soo egyáltalán nem játszik rosszul vagy rosszabbul mint az átlag!
Last edited by gilnis on Sat Feb 04, 2017 5:07 pm, edited 2 times in total.
ImageImageImage

vajandi

Postby vajandi » Sat Feb 04, 2017 11:28 am

Kedves BINGOOO és Gilnis!
Nagyon szívesen a 3. részt. :-) :-) Gilnis, megleptél eme hosszú véleményeddel. :D Főleg az, amiket a barátról írtál. Lehet, hogy tényleg negatív karakter lesz? Most már kezdem én is azt hinni. Elég meggyőző, amiket írtál róla. A csapatból én még nagyon kedvelem Heo Jung Min-t, aki a Marriage Not Dating-ban Yun Woo Jin szőke barátját játszotta. Szerintem itt is jól játssza a szerepét, ez is jól áll neki (mint Morgó a hét törpéből vagy Dulifuli a hupikék törpikékből). :mrgreen:

vercsike1

Postby vercsike1 » Sat Feb 04, 2017 11:44 am

Szia Andikám ! ! ! :cheers:

Hálásan köszönöm a sorozat választását (Igaz amit választasz az csak jó lehet) és annak feliratai,be álok most gyüjtögetni,de figyelemmel követem a forumot.Szép és kellemes hétvégét.

vajandi

Postby vajandi » Sat Feb 04, 2017 11:58 am

Kedves Vercsike! Nagyon szívesen a feliratokat! :-) Örülök, hogy megtetszett a sorozat. :D

A baráttal kapcsolatban az jutott eszembe, nem lehet, hogy szándékosan ilyen? Így akarja HK apjával vállvetve a fiút kimozdítani a kapucni alól. Mindenesetre ha így van, valahogy másképp kéne viselkednie a karakternek. Pl. nem kéne kinevetnie HK-t, vagy legalábbis nem előtte, inkább halványan elmosolyodni, miután nem látja. Mint valami titkos terv végrehajtója. Fura, hogy a srác gyengeségein nevet, mint valami poénon. Még ha viccesnek is tartja, akkor se. Vagy tényleg ennyire nem veszi komolyan? Nem tudom, én még azért reménykedek, hogy a felszín alatt jót akar. :whistling:

gilnis

Postby gilnis » Sat Feb 04, 2017 1:43 pm

vajandi wrote:Gilnis, megleptél eme hosszú véleményeddel. :D Főleg az, amiket a barátról írtál. Lehet, hogy tényleg negatív karakter lesz? Most már kezdem én is azt hinni. Elég meggyőző, amiket írtál róla. A csapatból én még nagyon kedvelem Heo Jung Min-t, aki a Marriage Not Dating-ban Yun Woo Jin szőke barátját játszotta. Szerintem itt is jól játssza a szerepét, ez is jól áll neki (mint Morgó a hét törpéből vagy Dulifuli a hupikék törpikékből). :mrgreen:

Haha, mindig másképp reagálok, mint várnád... :D

A "barát" szerintem egyáltalán nem akar jót. A második rész ebben csak tovább erősített. Nagyon aljasul viselkedett Hwankival is és a titkárnővel is! De közelítsük meg máshonnan! El tudod képzelni, hogy Hwanki okozta azt, amivel Roun vádolja? No way! A doramák törvénye alapján viszont 1) valaki tényleg okozta, és 2) egyedül Uil jöhet számításba. Ha viszont ő okozta, 3) nem lehet barát sem!
1. Mit művelt az újságírók előtt??? Egy barát megvédene bármivel szemben is, főleg ha ismeri a problémádat! Azonnal tiltakozna vakon is! De ő megint hallgatott nagyokat! Hagyta, hadd tegyék fel a kompromittáló kérdéseket, hadd nőjön a probléma, hadd feltételezzenek mindenfélét, pedig könnyen elejét vehette volna a dolgoknak! Illetve amiket nyilatkozott is... Első hallásra talán segítőként hat, egy tájékozatlannak segítőként hat, de aki a színfalak mögé lát, mint mi, az tudja, hogy ő TUDTA, hogy egy büdös szó sem igaz az egészből, mégsem ezt mondta kerek perec! Pont arra ment ki a játék, hogy Hwankit lejárassa, miközben úgy tűnik, ő a nagy barát. Lefogadom, hogy ő adott fülest is...

2. Milyen övön aluliakat szólt be Hwankinak? Az a célja, hogy még rosszabbul érezze magát, és ezzel még jobban visszavesse. Az neki nem profitáló, ha meggyógyul. Ha a barátja lenne, akkor miért pánikolt be azon, hogy Hwanki végre ki akar lépni az árnyékból, és bátran szeretne megpróbálni valamit? Hiszen nagy valószínűséggel úgysem sikerült volna neki, de miért nem bátorította? Miért nem örült neki? Miért kérdőjelezi meg mindig mindenben, mintha ő buta, tudatlan, alkalmatlan lenne? Ő teljesen elvette a kedvét!! És miért lett sajtótájékoztató rendezve?! Az még túl nagy kihívás Hwankinak. Nem, ő egyértelműen a saját malmára hajtja a vizet. Hwanki pozícióját akarta, és most megkapta, de állítom, addig nem nyugszik, amíg ki nem túrja a cégtől teljesen.

3. Mit művelt a titkárnővel? Elmondatta vele az igazat, miközben teljesen úgy jött le az egész, mintha hazugság lenne. Ért a munkájához.. Ő nyert, míg a két tényleges érintett nagyon rosszul járt. Mindkettőt elmozdították a helyéről. És ha emlékszel, ráközelített a kamera, amint Uil észrevette a titkárnő mögött a földön a kapucnis szabadidő felsőt. Lehetetlen, hogy ne ismerte volna meg. Láthatóan az se tetszett neki, hogy 1) nem tudja zsarolni a titkárnőt, mert 2) Hwanki javul, és ő ment be látogatni a kórházba. Ezért jött a B terv, pénzt neki, és repülhet. Apuka talán jóváhagyta, de az értelmi szerző tutira Uil volt. Egyelőre szeretném hinni, hogy apuka csak kemény, rettenetes szülő, borzasztóan nem ért a pszichológiához, de nem tisztességtelen. Szerintem Uil mindenkit, őt is az orránál fogva vezeti.

4. Érdekes, hogy Hwanki valamilyen szívességet tett neki, megőrizte a titkát, de a jelenben ez Uilt egyáltalán nem hatja meg. Épp ellenkezőleg, még ő tartja sakkban vele Hwankit! :goggle: Ehhez kell pofa! :x
Ha már túllépték az egy órát, bemutathatták volna a kollégákat. Az első kettő részben alig tűntek fel, szóval még nem tudom ki-ki leszámítva a szemüveges nagyhajút (Ye Ji Won), aki az Oh Hae Young-ban az egyik legjobb karakter volt, egy terrorizáló főnök a cégnél. Változnak az idők. :mrgreen: A Marriage not Dating-et nem láttam. Se ránézésre, se névről nem volt ismerős Heo Jung Min, de rákerestem, és persze hogy láttam már! :doh: Szintén az Oh Hae Young-ban, szintén az egyik legjobb karakter. Abban a sorozatban szokatlanul sok volt! :thumright: Ott nagyon vicces volt, a főszereplő tesója. Ezentúl figyelem, itt milyen. :-)

A második rész egyértelműen tetszett! Sokkal jobban, mint az első! :heart:

1. férfi vécé... - Nem igaz, hogy nem enyhültek meg csak egy kicsit a lány iránt... :scratch:
(A kaszások szolgálaton kívül... :mrgreen: Bírtam, hogy meghagytak abban a hitben, hogy ők azok. :D )
2. kórházas jelenet - I-mád-tam! :heart: Úgy szorítottam! :pray: Yeon Woo Jin szupi volt! De miért lepődöm meg? 8)
3. a zárójelenet... Egyszerre volt vicces és szomorú. :roll Tetszett. Szíven ütött, mert volt hasonló tapasztalatom, mint Hwankinak, és máig megvan bennem a "mi lett volna ha" érzése... :pale: :pale:

Ami Rount illeti. Nem egy halk szavú, simulékony virágszál, és egyszerűbbnek hiszi a világot, mint amilyen, heves, meggondolatlan, naiv, oké, néha idegesítő, de a legkevésbé sem borzalmas, mint aminek tartják! Még mindig nem értem, mi okozta a nagy kifakadást ellene. Semmivel nem rosszabb, mint más női karakterek. Különben pedig kicsit magába szállt, amikor a titkárnő beolvasott neki. Megérdemelte. Ez mutatja, hogy változóképes. Nincs itt akkora baj! Ha a második részben jóban lennének, miről szólna a sorozat?! Ezt nem Kim Eun Sook írta - hála az égnek! Egy átlagos 20 részes sorozatnál a 6-7. részben kezdenek csak összemelegedni a szereplők, szóval nem értem, miért baj, ha jelenleg még fasírtban vannak. Különben is, ő az arctalan főnököt utálja, Hwankit kedveli. (Az eléggé összezavart, hogy se az irodában, se a színházban nem látta az arcát. Én azt hittem. :blink )

Kezdek bizakodó lenni, hogy a változtatás tényleg jót fog tenni, mert az irány egyébként is jó volt! :thumright:
ImageImageImage

vajandi

Re: Introverted Boss [Hungarian Subs] (Ep 4 of 20)

Postby vajandi » Sun Feb 05, 2017 5:53 pm

A Goblin speciálokat kicsit félretettem, így tudtam elkészülni a 4. résszel, ezzel utolérve a sorozatot, mivel holnap vetítik a következő részt. Mint korábban említettem, átírták a forgatókönyvet és újraforgatták az 5. részt, ehhez egy új ajánló készült, azt is belinkeltem a képmix alá. A 4. részben Hwan Ki új oldalait ismerhetjük meg. Kiderül, hogy nemcsak jól főz, de jól is fallabdázik és remekül táncol (képmixben alul jobbra). A másik alsó képen magában fortyog a fallabda pályán, mert a szeme előtt tapizzák le a lányt, akiért aggódik és odáig van. Elkaptam néhány magányos pillanatát is, azokat látjátok a felső képeken. Ez a rész fontos momentummal zárul, nagy kérdés, hogyan folytatják tovább, főleg azután, hogy újra felvették a következő epizódot. Bízzunk benne, hogy a folytatás még jobb lesz, habár, megmondom őszintén, nekem nem tetszik ez az új ajánló (Ki ez az új lány? Miért kellett belerakni? Ez még Ro Woon-nál is sokkal ellenszenvesebb!). Na, de ne ítéljünk az ajánló alapján, az nem mérvadó. Remélem, Nektek is tetszik majd ez a rész, ahogy nekem. :-)

Image
5. rész új ajánlója:

gilnis

Postby gilnis » Sun Feb 05, 2017 6:18 pm

Köszi a négyest, Andi! Jöttem írni a hármasról! :D

De előbb az ajánlóról: Jang Hee Jin színésznő az új lány, de nyugi, csak beugró, és a szavaiból ("még mindig ilyen vagy?" "az egyetemen...") úgy vettem ki, régi ismerős. Nekem egyáltalán nem ellenszenves, viszont érdekes, hogy kicsit hasonlít Jihyére. (Ez Hwanki típusa? :mrgreen:) Ő a másik, akit mutatnak (végre!!!), de hol van Roun??????????? Nekem az nem tetszik, hogy sehol a csuklya, sehol a bizonytalanság, sehol a bujkálás... :goggle: Merem remélni, hogy ez az egész visszaemlékezés Jihye előttre, különben a nyuszi füle lekonyul... :fear:

Szóval a harmadik eleje: muahahahaha! :rofl: Azt hittem, Roun majd berág miatta! :D Úgy hozzászoktam már, hogy folyton nekiugrik... Meglepett! :D Amit furcsálltam viszont, hogy nem gondolt kettőt se a virágos névjegy láttán. :unsure: Hogy nem jött rá, hogy ő a színházas futár? :blink
Nagyon tetszett, ahogy összezavarodott, amikor megismerte a főnök kilétét. :D Igaz, még erősebb benne az "amit hinni akarok", annál "amit látok", de sokáig nem tagadhatja. A sok próbálkozással, hogy lebuktassa, mindig oda lyukad ki, hogy valami kellemeset tud meg róla, amit ki sem nézett volna belőle. :-)

"Hwanki-nim!" Második muahahahaha! :rofl: Tudtam, hogy nem a név, hanem a kávé! :rofl: A drágaság... XD és inkább szenved, mint hogy szólna, nehogy megbántson valakit is! A dörzsölésnél is.... XD Az ilyenek fényében eléggé odaütött, amikor Uil tényként közölte, hogy "te könnyen bántasz meg másokat". :blink :blink Kösz szépen... :x Hwankinak meg reakciója sem volt, mint aki egyetért vele... :pale:

Pedig annyira rendes! Fogalmuk sincs, milyen csupaszív :heart: és mit köszönhetnek neki! Ha nem érdekelnék őt, nem törődne velük, egy csomó gondtól megszabadulna. De épp azért izgul annyira mindenen, mert fontosak neki a körülötte lévők. Nagyon jó lenne, ha ezt ők is észrevennék, és értékelnék. Alig várom, hogy összebarátkozzanak vele! A színész srácnak se menne nehezen, de főleg Morgóval bírnám, ha dúlna a bromance. :D Azt hittem és reméltem, a titkárnő kicsit változni fog, miután ő bizalmi körös, és valamivel jobban érthetné, mint a többiek, de hát... :scratch: Yeon Woo Jin és azok a kifejező szemek... :wub: :heart: :wub:

Rounról nem változott a véleményem. Igaz, a többiekkel ellentétben őt még nem kedveltem meg, és a "barát" az egyetlen, akit még kevésbé bírok hozzá képest, de most már kezdtem azt is hinni, hogy totál más szemmel nézem a sorozatot, mint a koreaiak! Ez a rész szórakoztatóbb lett, mint az első kettő. Tulajdonképpen hozzá sem nyúltam volna a forgatókönyvhöz... :nuts: Jó kis pályát futottam be a véleményemmel :D de már szabályosan azon izgulok, az átírás ne rontsa el, ami jó volt. Nekem tökéletesen megfelelt az a tempó, ahogyan alakultak a szereplők. A történet vagy Roun miatt szükségtelen volt ebbe belenyúlni. Teljesen szükségtelen. Érdemtelen az a nagy leszólás, de mivel a nézettség beszél... :thumbdown:

Kíváncsi vagyok nagyon, mi történhetett az előző titkárnővel. Hwankival jól kijöttek, vagy legalábbis Hwanki kedvelte, esetleg még több (az ajánlóból totál így van, de idáig totál nem így volt - irgum-burgum!!), ezért Uil el akarta édesgetni mellőle? Vagy valahogy fel akarta használni Hwanki ellen? Vagy Uil szimplán flörtölős, csajozós, és szemet vetett rá? Közben viszont Hwanki húgával is járt már. (Mellesleg vele sem tűnik komolynak a dolog.) Erről Hwanki miért nem világosította fel Jihyét? Tudja a hugica egyáltalán, hogy Uil titkolózik a kapcsolatukról? Nem jár be a céghez? Elég hihetetlen. Ahogy az is, hogy ezzel egyetértene, ha tudna róla. Vagy mi okuk lehet rá? De Hwanki legalább a húgának miért nem árulta el (a mai napig sem!), hogy Uil titkolózik? Nem értem. Úgy tűnik, hogy mindkét lányt szerette volna megvédeni. Ezért akadályozhatta meg azt is, hogy Jihye akkor a színházba menjen. Tudhatta, hogy a saját húga is ott lesz Uillal. De ha megvédeni akarta őket, akkor miért nem beszélt? Miért titkolni próbálta? Miért a "barátja" mellé állt? A jelenben ugyanígy. Rount sem világosította fel, hogy a kedvenc Kangja foglalt. Remélem, kellemes meglepetésben lesz részünk. Örülnék, ha egyáltalán nem is szerelmi okok lennének. Egyébként ami szintén sokat elárul róla milyenek, miközben Jihye nagy valószínűséggel Uil miatt halt meg, ő rég továbblépett, de Hwankit még mindig emészti a dolog... Lehetséges lenne, hogy Uil ne ismerje a valódi okot?
Nem akarnám folyton Oh Hae Young-ot emlegetni, de lassan az egész stáb felvonul. Roun apja-anyja a másik sorozatban Oh Hae Young apja-anyja volt, ill. a színésznő, aki a nővé változtatott férfit játszotta, ugyancsak szerepelt az Oh Hae Young-ban... :) Amúgy ez az egész téma egy koreai sorozatban... :O Nagyon váratlan, és huh, nagyon meglettem volna nélküle... :goggle:
Last edited by gilnis on Sat Feb 11, 2017 7:38 pm, edited 1 time in total.
ImageImageImage

vajandi

Postby vajandi » Sun Feb 05, 2017 8:53 pm

Szívesen, Gilnis! :-) Kicsit megnyugtattál, már kezdtem azt hinni, az új lány átveszi Ro Woon szerepét, vagy új karakterként inkább vele hozzák össze a főszereplőt. :sweat:
Nem pont ide vágó téma, de a barátnőmmel épp a Coffee House-t nézzük hétről hétre (péntekenként átjön megnézni 1vagy2 részt, ő most először, én már láttam), és abban ért ilyen sokkoló élmény, azóta is ettől rettegek, hogy akit főszereplőnőnek vélek, végül nem az lesz a befutó. Habár, tegyük hozzá, a CH-ban jól megoldották, mert a végére beletörődtem, hogy más a felállás, és így is tetszett a sorozat.

Csuklya-kérdésben egyetértünk, nehogy máris eltűnjön! Akarom azt a csuklyát! :hissy: Túl meseszerű lenne, ha máris lekerülne, nincs ember, aki kiskorától ilyen szorongó, aztán hirtelen már nem. A cím is elveszítené értelmét. Imádom az olyan jeleneteket, amikor kicsit feloldódik, mert nincs senki a közelben, aztán egy pillanat alatt visszakerül a csuklya (pl. a táncos jelenet a 4. részben). Amúgy annyira ismerős az a szám, amire táncolt, de nem bírok rájönni, hol hallottam. :scratch:
Azon én is csodálkozom, hogy csomóan nem ismerték fel, pedig talán kellett volna. S nem csak Ro Woon és a titkárnő, Se Jong (színészkolléga) is, pedig ő kétszer is látta a színházban (először az ő kezében landolt a csokor, amikor bátorságot gyűjtött, és csuklya nélkül belépett az öltözőbe, plusz amikor váltott is pár szót vele, és megtudta, hogy a lány már nem dolgozik a színházban). :whistling:
Elmondhatom, hogy a 4. rész volt az, amikor nálam is egyértelműen átbillent a mérleg abba az irányba, hogy Woo Il-t már én is negatív szereplőnek tartom. A vitájuk győzött meg, illetve Hwan Ki "hangos" gondolatai, na meg a tény, hogy a húgával is kavar, sőt! :glare:
Kíváncsi leszek, a 4. rész után hogyan viszonyulnak főnökükhöz a csapat tagjai, brománcnak én sem vagyok ellene. :wink:
Már csak azon drukkolok, valóban ne rontsák el, jó volt ez eddig, megvolt a fokozat, szép lassan, de kezdett kibontakozni a történet.
(Lehet, hogy fentebb valamikor már említettem, akkor bocsi...) Bevallom, én amiatt izgultam a sorozat elején, hogy Yun Woo Jin hogyan fog helyt állni egy ilyen karakterben, mert inkább rámenős, vagány szerepekben láttam, visszahúzódó, félénk karakterként nehezen tudtam elképzelni, attól tartottam, nem áll jól majd neki. Ehhez képest elmondhatom, hogy remekül helyt áll, annyira jól hozza a karaktert! :wub: :wub: :wub: Imádom őt! A képmixbe felülre ezért is tettem őt. :heart: :heart:
Gilnis, el se tudom mondani, mennyire örülök, hogy Neked is tetszik! :dance: Én is remélem, nem okoznak csalódást nekünk. :sweat:

gilnis

Postby gilnis » Mon Feb 06, 2017 12:03 am

vajandi wrote:A másik alsó képen magában fortyog a fallabda pályán, mert a szeme előtt tapizzák le a lányt, akiért aggódik és odáig van.

Hmm... az utóbbiból semmit nem éreztem. Szerintem még a gyengéd szálak nem játszanak. Először dühös lett, hogy zavarják, hogy programot szerveztek neki, aztán amiért kínos helyzetbe hozták, hogy beszólogatott neki az ürge. Már korábban hírből ismerhette vagy valami, mert úgy tűnt, eleve ellenérzései voltak iránta. Talán hallott a piszkos módszereiről stb. és kifejezetten nem akart volna vele semmilyen kapcsolatot. Uilnak is az értésére adta, de persze hiába... Ezek után az az irritáló még taperolni kezdi, akit nem kéne... Betelt a pohár. Mellesleg nagyon jól tette! Helyén volt az önbizalom, a határozottság, a humorérzék és minden, ami kell! :mrgreen: :thumright: :mrgreen: :thumright: :mrgreen: :thumright:

Még egyszer köszi a fordítást, Andi! Nagyon tetszett ez a rész is! :heart: Egyértelműen nem koreai szemmel nézem... Ez egy jó sorozat, punktum!

Olvastam ma tegnap egy angol nyelvű véleményt, mi szerint a kritizálásnak a koreaiak megrögzött férfi-női szerep felfogása az oka.
Kim Yunmi wrote:I'm reflecting on the rewrites... and I have a few thoughts on the low ratings, etc...

And I do get to scold Koreans as a Korean...

1. People still have rigid gender ideas.

So, the dirty bastard that won't give our heroine the time of day, noses into her business and acts all aggressive is effing hot (He's not, that's abusive), while a female that is aggressive and fails to be soft or warm in any way must be "too masculine." Let's name this for what it is--rigid ideas of gender. Generally, males are complemented for acting softer, more introverted, for being sensitive, because that's "right", but women that go out, kick butt, but lack insight, just like a complete gender flip... they are called "Masculine." (And more colloquially a female dog in heat) And I'm calling out Dramabeans for playing into this too. (Dramabeans, though, isn't well known for liking slice of life or Korean conventions... and often plays into ahh... that aggressive guy who is doing things against that Female main lead's will is hot... but the female lead that is aggressive... how dare she?) *eyeroll.*

OK, let's get this straight people, you want a kick ass heroine that can rescue herself, that doesn't have man sickness, has her own life and friends, can't have too many flaws because then you can't copy-paste onto her, but she can't be too dumb, or too smart, or stand out too much, but must have a personality. She has to take action, but not too much, and she can't be rescued all the time.

I think part of the problem is that people have a really rigid idea of what female is--and S. Koreans are some of the worst at this, especially after the importation of Christianity and US culture. I think if you had switched the roles around so that the CEO was female and the actress was male, doing the exact same thing, you'd have no problems whatsoever. And that really bugs me. What is with rigid binary gender roles ala Bible?

Honestly, I think the writer wanted to play with gender roles a little, but they don't fathom how rigid people's minds are on gender. But to me, feminism is to allow that flex on gender. Otherwise, how can you say you support genderqueer? Trans? etc. Otherwise you are a Straight feminist.
Maximálisan egyetértek vele. Roun se nem csendes, se nem szelíd, se nem alázatos, se nem mosolygós - legalábbis a főnökével. De ahogy írtam már feljebb is, bezzeg ha a férfi szereplő kibírhatatlan is lenne, ahhoz is tapsolnának. Elég kiábrándító. Eszembe jutott a King of Dramas, amiben eleinte mélységesen megvetettem Kim Myung Min gátlástalan karakterét, a Secret Garden, amiben 20 részen át nem sikerült megkedvelnem Hyun Bin arrogáns karakterét vagy a Secret, amiben Ji Sung igen-igen gyűlölködő és erőszakos volt. Egyrészt meg nem fordult a fejemben, hogy abbahagyjam őket, vagy hogy borzalmas sorozatok lennének. Másrészt velem ellentétben nők milliói imádták mindhármat. Mármint mindhárom karaktert, és minden mocsokságukat racionalizálták... Most ugyanazok a nézők rázzák az öklüket a mi Roununk ellen. Nonszensz.

A szörnyű felfogásokat folytatva... apuka megjegyzése megdöbbentően rideg volt. :pale: Tudom, ő is sajnálta,
de még hogy Jihye miért nem bírta, miért nem küzdött, ahogy más is?! Ha olyan jól csinálnák, amit csinálnak, akkor nem Dél-Korea vezetné a világ öngyilkossági listáját... Mivel nem érkezett erre kifejezett tiltakozás, megbotránkozás egyik szereplőtől sem, és pont az egyik szülő szájába adták (ez nem véletlen!), ez lehet a sorozat felfogása is. Iszonyú... :goggle: :goggle: :thumbdown: :thumbdown:
Egyéb okosakat írt még ez az emberke, bemásolom:
Kim Yunmi wrote:My only quibble with the writing is that the first episode while introducing the characters should have restricted it so it was completely her PoV, that we felt what she felt and were obligated to root for her. Writers by their nature don't really understand how people can lack for empathy and see all sides. We are judges in a courtroom, while actors and the audience are more lawyers. By head jumping, I think people can't parse her PoV. The acting does lack for warmth, but I think if she'd taken this step, it wouldn't have been so bad. So then by episode two, you get to laugh and see her perspective is wrong and exaggerated. By interlacing it, in a way both characters got lost. I don't think the scenes and actions were wrong, I do think the writer has good instincts and has a writer mind-set that isn't thinking like a lawyer when she's going over the structure. She needs to back up more and layer in more warmth for the character, such as outside friends, what her sister really meant to her so we are sad over her sister's death too... and restrict the PoV a little more so it doesn't head jump, then the audience will see what I already see. ('cause I see dramas as a writer, rather than a viewer. My job is to be able to advocate for each character.) The characterizations aren't wrong. The groundwork on the character is wrong and she should have given her more of a time of day, then the aggression would have had heart behind it and even if you dislike it, I think it would argue for it better. (Like what is her relationship with her sister laid out in episode 1--show them talking together, supporting each other, etc).

And then any complainers sniveling over the fact that a female character is aggressive can suck on their binary gender roles. I rather the character have agency, be doing something than sit on their butt and wait to be rescued with her hand out turned on her forehead like Aro in Hwarang. I rather a female character be aggressive, and it be explained later on than crying from their towers. And as a writer, if I wrote a super aggressive female character, and people complain about her, but not the man doing wall slams, wrist grabs, being cold, etc and doing things against her consent or her flailing about after the abuse and saying, "Oh my heart is pounding, so I must love him."... I don't really want their comments.

[...]

The writer needs to think more like a lawyer for the character at this point and retcon the character through laying in background rather than change her moving forwards. Then let the haters hate.
Fenntartom, hogy az első résznél éreztem melléfogást, de kizárólag annál, és abban is osztom a véleményező gondolatát, hogy a nézőpontokat nem kellett volna váltogatni. Ha következetesen Roun szemén át láttuk volna a világot az első részben, akkor minden rendben lett volna. Akkor nincs rosszul időzített, ízléstelennek ható poén, csak a szomorú valóság, és nincs ellenszenves főhősnő, csak az, akivel együtt tud érezni a néző.
Ehhez természetesen kellő hangsúlyt kellett volna arra helyezni, hogy Roun alapvetően milyen. A színész- vagy az új céges kollégáin keresztül - legalább ők is szerepeltek volna -, a családja körében, a barátaival. Hogy ő kedves, hogy jólelkű, hogy segítőkész. Ehelyett aránytalanul sok jelenete volt a főnökkel, ami megvadította. Tény és való nem volt vicces, se szimpatikus, amikor szó szerint rárontott, ám ha jobban megismertük volna a másik arcát, kevésbé lett volna durva. Kár. De ha így is van, így sem rossz a karakter! Ha per pillanat nem szimpatikus, az nem azt jelenti, hogy rosszul is van megírva, és hogy rossz a sorozat is! Totál hülyék ezek!

vajandi wrote:Kicsit megnyugtattál, már kezdtem azt hinni, az új lány átveszi Ro Woon szerepét, vagy új karakterként inkább vele hozzák össze a főszereplőt.

Te meg engem ijesztettél meg vele! Meg ne próbálják, mert akkor nem tudom, mit csinálok! :stress:

(OFF: A Coffee House-t én is láttam, de tudtam róla előre, így nem zavart. Sőt, úgy volt jó, ahogy történt. Abban a sorozatban szerettem meg Park Si Yeont, ezért már megérte.)

vajandi wrote:Se Jong (színészkolléga) is, pedig ő kétszer is látta a színházban

Tényleg! :O :doh: :doh: Hmm... ez baki lehet. :unsure: Ne már, hogy ennyire kitakarta volna a virág minden alkalommal... :wink:

vajandi wrote:Elmondhatom, hogy a 4. rész volt az, amikor nálam is egyértelműen átbillent a mérleg abba az irányba, hogy Woo Il-t már én is negatív szereplőnek tartom. A vitájuk győzött meg, illetve Hwan Ki "hangos" gondolatai, na meg a tény, hogy a húgával is kavar, sőt! :glare:

Akartam is kérdezni! Én már odajutottam, hogy a mosolya is irritál. Bármit csinál irritál! :crazy: Ahogy nevet Hwankin, kinyílik a bicska a zsebemben. Mert nemcsak hogy kineveti, lenézi!! Roun ezt a szintet meg sem közelíti idegesítésben! (Persze, ez azt jelenti, hogy Yoon Park jól játszik. De miért ilyen szerepet már megint? Az Age of Youth-ben olyan aranyos volt. Jól áll neki ez a sunyiság, de nem akaroommm! :lol ) Bárcsak Roun mielőbb megtudná, hogy Uilt kell utálnia, és rázúdítania mindent, nem pedig Hwankira. Két legyet egy csapásra! Ja, és a saját érdekében is, mert szörnyen fogja érezni magát, ha kiderül, hogy a nővére gyilkosával jópofizott. Minél előbb fejezze be! :x
Úgy sajnáltam Hwankit, amikor hazament, de Uil is ott volt, és látta, mennyire örülnek neki. :pale: Még a saját családjából is ki akarja túrni! :cussing: Mi az, hogy "anyuka"?! :x Lehet, hogy rosszul hallottam, de mintha nem azt mondta volna neki, hogy "eomeonim", ahogy egy nem családtag tenné, hanem "eomeoni", amit az édesgyerek mond... :x Ezért említette anyuka, hogy zavarosak a viszonyok. :foot:

A másik, ahol együtt szenvedtem vele, mondanom sem kell, a prezentáció volt. :pale: Bekaphatja az egész csapat, már bocsánat! :x Mire fel tesznek ők szemrehányást, amikor ők a kisujjukat sem mozdították? Semmit nem csináltak! Vagy az feladat, hogy "elcipelték" odáig a laptopot? Hwanki dolgozott egyes-egyedül! :-( Az a legszörnyűbb az egészben, hogy ez alapján azt fogja gondolni, hogy Uilnak igaza volt... :pale: Viszont ha később menővé és prezentációsztárrá változtatják, nagyon csalódott leszek. :thumbdown:

vajandi wrote:Bevallom, én amiatt izgultam a sorozat elején, hogy Yun Woo Jin hogyan fog helyt állni egy ilyen karakterben, mert inkább rámenős, vagány szerepekben láttam, visszahúzódó, félénk karakterként nehezen tudtam elképzelni, attól tartottam, nem áll jól majd neki.

Ezek szerint nem láttad az Arang and the magistrate-et... :whistling: Én abban ismertem meg őt, és ő volt a kedvencem :heart: :heart: :heart: pedig pedig... nem sorolom fel a szereposztást... és az ottani alakítása után már követeltem a főszerepet neki! :wub: :wub: :wub: Összejött, szerencsére! :cheers: De még, még, még sokat! Bánom is én, ha csak a kábelen, úgysem szeretem a nagy hármast. :thumbdown:

vajandi wrote:Gilnis, el se tudom mondani, mennyire örülök, hogy Neked is tetszik!

Naná, mert már tudod, milyen az, amikor nem. :lol Félsz, hogy jövök rendetlenkedni. :mrgreen: Ne félj, szerintem az eddigiekből is érződik, hogy jobban tetszik, mint a Goblin. Erről tudok beszélgetni. Azt is megmondom, miért. Mert jobban vannak kidolgozva a karakterek. Lehet, hogy nem szimpi egyik-másik, de akkor is van érzelmi kapocs, amit a Goblinnál Kaszásékon kívül hiába kerestem! Itt szinte mindenkivel érzem! :salut:
Last edited by gilnis on Sat Feb 11, 2017 7:43 pm, edited 1 time in total.
ImageImageImage

vajandi

Postby vajandi » Mon Feb 06, 2017 4:58 pm

Úgy tűnik, az 5. rész múltidéző, az események csak a 6-osban fognak folytatódni. :scratchchin:

Én tartom, hogy szerintem a srác érez valamit a lány iránt, és nem csupán aggódik érte. Gondolj bele, a rajongója..! Tuti, hogy nem csak lelkiismeretfurdalásból vagy kötelességtudatból járkált a színházba. Amúgy elég lett volna elküldeni a virágot, de ő megnézte az előadást is. Szerintem fülig szerelmes, csak önmagának sem ismeri be. (Ajánlom, nézz bele a 6-os ajánlójába, még én is meglepődtem az utolsó mondaton).

Az átírás így már érthetőbb, ott Koreában (sajnos) tényleg így gondolkodnak a női-férfi szerepekről, viselkedésformákról.

Azon én is meglepődtem, amit az apa mondott, hogy nem volt kitartása. Eszembe juttatta 10 éves korom iskolai évnyitóját, amikor először (és utoljára) ájultam el, és apukám azt mondta: -"Lányom, milyen tartatlan vagy!" - olyan értelemben, hogy puhány, erőtlen stb. Akkor és ott ez nekem is nagyon rosszul esett, de amúgy nem volt ez jellemző, mert klassz szüleim vannak (csak néha akasztanak ki. :mrgreen: ).

Visszatérve a sorozatra, az a beégés a bírák előtt engem is megviselt, úgy sajnáltam szegényt!! :cry: Nagyon-nagyon örülök, hogy a csapat végre rájött, mennyire félreismerte őt. Azzal egyetértek, hogy szerintem se kéne végül átlendíteni a másik végletbe, kicsit megtarthatna a jelleméből. Inkább a lány "idomuljon" hozzá, legyen kedvesebb és megértőbb, kevésbé harsány.

Az Arang and the Magistrate már egy ideje motoszkál bennem, hogy meg kéne néznem, most újabb lökést adtál hozzá, hogy talán meg kéne néznem. :-)

Túlzás lenne azt mondani, hogy félek, hátha "rendetlenkedsz". A Goblin-nál is - mint írtam - nem a tartalom, a mennyiség miatt szakadt el bennem a cérna (mintha, nem szó szerint, de ugyanazt ismételgettétek volna csomószor, oda-vissza - persze lehet, hogy csak nekem tűnt így, bocsi). :roll Szóval ne kímélj, írd meg, amit gondolsz, de talán nem kell erre biztatnom... :wink:

gilnis

Postby gilnis » Mon Feb 06, 2017 6:38 pm

vajandi wrote:Úgy tűnik, az 5. rész múltidéző, az események csak a 6-osban fognak folytatódni. :scratchchin:

Az egész? :goggle: De meg ejha! Akkor engedtek is az elképzelésükből és nem is? Nem megváltoztatták a történetet, hanem közbeszúrtak? :O De ha minden ugyanott fog folytatódni, akkor volt értelme újraírni? Csupán csak fölöslegesen güriztek, nem? :nuts: Megnézted? Ettől most jobb lesz? :scratch:

vajandi wrote:Én tartom, hogy szerintem a srác érez valamit a lány iránt, és nem csupán aggódik érte.

Hát, az első négy részben nem tapasztaltam ennek jelét, ezért jobban örülnék, ha nem is lenne semmi, mint hogy lenne, de azt nem érzem, mert vagy rosszul prezentálják, vagy nem is prezentálják. :roll Amikor épp nem retteg tőle XD nem a lelkifurdalás marja, és nem aggódik, akkor igen, kedveli, de szerintem a vonzódás és a kimondottan szerelmes érzések még nem ütötték fel a fejüket. Marhára rá is érünk vele, és a 4. rész vége biztos nagyot is lendít majd ezen előre. De ha az 5-6.-ban kapok egy csomó visszaemlékezést, ami ezekre rácáfol, legyen úgy! :thumright:

Jó, hogy Roun biztatja, örülök neki, de egy igazi visszahúzódó, befelé forduló személyiségnek mondani édeskevés. Attól nem fog kezdeményezőbb lenni, se nyitottabb, csak mert azt mondják, hogy legyen az. Legalábbis nagyon remélem, mert az nem reális. Különben is tudja Hwanki, hogy mit kellene tennie, nem az a baj, hogy nem tudja. Meglépni nem tudja, mert nincs hozzá elég önbecsülés és önbizalom. Sok-sok-sok megerősítés és pozitív visszajelzés és olyan eredmény, amit saját maga pozitívként értékel, ill. él meg, kell neki ahhoz, hogy valami változhasson. Ezt várom tőlük. Hwankitól pedig hogy centinként araszoljon. Ne túl gyorsan! Ahogy még fent írtam, legyen egészségesen visszahúzódó.

Szerintem Roun is teljesen jó úgy, ahogy van. Nem kellene változnia. A barátokról beszéltünk. Nem bánnám, ha lenne egy ilyen barátnőm, mint ő. Rá lehetne számítani. Igaz, az nem ártana, ha nem ajtóstól rontana a házba, értem ezt az elhamarkodott következtetésekre is és a durvaságra is, de belefér. Vele kapcsolatban nem a természete a bibi, hanem a tévhite. Megértő ő és kedves másokkal, csak a főnökkel nagyon rosszindulatú, mert azt hiszi, oka van rá. Ennek kell megváltoznia. Amíg ilyen harcias, esély sincs rá, hogy Hwanki bármit is el merjen mesélni neki.

Mivel kezdettől erős volt közöttük a konfliktus, nagyon remélem, hogy amikor majd eljön az igazság pillanata, már nem kell azon külön szenvedni, vádaskodni, bűnbánatoskodni, és húzni az időt. Újból ismétlem magam: jöjjön a "protect the boss"!

vajandi wrote:Nagyon-nagyon örülök, hogy a csapat végre rájött, mennyire félreismerte őt.

Nem egészen jöttek rá... :glare: Majd akkor örülök, ha azt látom, hogy megértően és támogatóan viselkednek vele szemben. Addig a bögyömben vannak. :glare:
ImageImageImage

vajandi

Postby vajandi » Mon Feb 06, 2017 7:18 pm

Az 5-ösbe csak belenéztem (mint tudod, a fordítással haladva szoktam nézni :-) ), szóval nem tudom, jobb lett-e. Talán rávilágít pár dologra, amit később akartak megmutatni, csak most előrehozták és egy teljes epizódot csináltak belőle, és talán kicsit belenyúltak a 6-osba, nem tudom. Mindenesetre NAGYON kíváncsi vagyok a 6-osra (főleg az előzetes miatt). :scratchchin:

Na jó, talán többet görcsöl a kelleténél a lány túlbuzgó bosszúja miatta, de emlékszel arra a pillanatra, amikor összekoccant a kocsijuk? Előtte épp a lányról ábrándozott... :whistling: :heart:

A csapat rájött, hogy félreismerte őt, ezt úgy értettem, már nem tartja egy "szörny"-nek, ahogy a csapat nevét is hívják. Tetszett, ahogy a titkárnő kimondta: "Annyira sokkoló volt számomra. A személy, akitől rettegtem, valójában egy hatalmas gyáva. Ez olyan lehangoló." Persze, mindenre még nem jöttek rá, jellemének minden vonására, de ez már egy nagy lépés, hogy erre rájöttek. Fokozatosan fognak támogatóan viselkedni, szerintem.

Nekem amúgy van egy barátnőm (7 éves korunk óta), akire szintén lehet számítani, és szerencsére nem "ajtóstul rárontó" típus. :mrgreen: Kivéve talán azt az esetet, amikor direkt kikapcsoltam a telóm, a vezetékest is melléraktam, gép lekapcs, korán akartam aludni menni és nyugalmat akartam, aztán egy óra múlva vadul csengetnek. A szüleim "rám küldték" (mert ő közelebb lakik), hogy ellenőrizzen, mi van velem, mivel nem tudnak elérni. :mrgreen: :D

Felkerült egy szép, új betétdal is:

gilnis

Postby gilnis » Mon Feb 06, 2017 7:49 pm

vajandi wrote:Az 5-ösbe csak belenéztem (mint tudod, a fordítással haladva szoktam nézni :-) ), szóval nem tudom, jobb lett-e. Talán rávilágít pár dologra, amit később akartak megmutatni, csak most előrehozták és egy teljes epizódot csináltak belőle, és talán kicsit belenyúltak a 6-osba, nem tudom. Mindenesetre NAGYON kíváncsi vagyok a 6-osra (főleg az előzetes miatt). :scratchchin:

Nem értem őket. :blink Ezzel a probléma nem lett megszüntetve, csak elodázva. Őszintén szólva akármi is van a visszaemlékezésben, nem vagyok rá kíváncsi. A jelen érdekel és a jövő. Azt sem tartom jó ötletnek, ha egyszerre zúdítják ránk az egészet. Miért nem felelt meg nekik kis adagokban, ahogy eddig?

Habár az érdekel, Jang Hee Jin milyen szerepet kapott éppen. Nagyon szeretném, ha pozitív lenne. Egy tök jó színésznő, akire folyton a "dög" szerepét osztják. Ha nem játszana nagyon jól, nem találnák olyan sokan ellenszenvesnek. Ami azt illeti, én is egy "dögös" :mrgreen: szerepében ismertem meg még a What's up-ban. De például a Village-ben egész más volt. Nagyon-nagyon tetszett. (Ahogy a sorozat is.) Akadnak olyanok, amikben szürke területen mozog, azokban felüdülés látni, de egy kedves figura lenne az igazi. :heart:

Ami az előzetest illeti, csak óvatosan! Nem tudom, mit láttál, de kitelik tőlük, hogy nem a 6. részben fog megtörténni, hanem később, de vissza kéne tornázni a nézettséget...

vajandi wrote:Na jó, talán többet görcsöl a kelleténél a lány túlbuzgó bosszúja miatta, de emlékszel arra a pillanatra, amikor összekoccant a kocsijuk? Előtte épp a lányról ábrándozott... :whistling: :heart:

Igaz, igaz... :)

Apropó! Mégis mire fel a bosszú? Mit tud ő arról, hogy a nővére miért......? Vagy hogy hol dolgozott, kivel dolgozott, mit dolgozott? Mit számít, hogy kivel dolgozott? Mit mesélt neki, vagy ő maga mit nyomozott? Mire alapoz bármit? Miért a főnököt vádolja? Hányan dolgoznak még a cégnél! Sőt, az információi alapján még elvileg az is előfordulhatna, hogy a munkahelyének semmi köze sincs az egészhez! :nuts: Az ember azt gondolná, ha ilyen erős érzelmeket táplál, akkor annak VAN miértje... :| De nem úgy tűnik, és a jelenben sem úgy néz ki, mint aki annyira nyomozna, csak egy csőlátó. :nuts:

Simán el tudom képzelni, hogy majd a történet megismétlődik, és ő is ugyanúgy vagy hasonlóképpen jár Uillal, ahogyan a nővére... De ezúttal Hwanki lesz a hős. :D :heart:

Á! Ha valami még nem szimpi Rounban, akkor az, ahogyan az apjával viselkedik. Amíg nem fejtik ki, miért ilyen, pedig nem valószínű, ill. megtörtént abban a pár mondatban, ez nagyon nem tetszik.
Az apja is ugyanúgy elveszített két családtagot, nemcsak ő... Úgy tesz, mintha csak ő szenvedne, vagy mintha büntetni kellene az apját.

vajandi wrote:Tetszett, ahogy a titkárnő kimondta: "Annyira sokkoló volt számomra. A személy, akitől rettegtem, valójában egy hatalmas gyáva. Ez olyan lehangoló."

Hú, engem pont hogy felmérgesített! :x Semmit nem fogott fel abból, amiket Hwanki elmondott neki?! :doh: Ő aztán megszólhat másokat... :thumbdown:

vajandi wrote:Nekem amúgy van egy barátnőm (7 éves korunk óta), akire szintén lehet számítani, és szerencsére nem "ajtóstul rárontó" típus. :mrgreen: Kivéve talán azt az esetet, amikor direkt kikapcsoltam a telóm, a vezetékest is melléraktam, gép lekapcs, korán akartam aludni menni és nyugalmat akartam, aztán egy óra múlva vadul csengetnek. A szüleim "rám küldték" (mert ő közelebb lakik), hogy ellenőrizzen, mi van velem, mivel nem tudnak elérni. :mrgreen: :D

Hűséges! XD Ilyenkor előbb szólni kell, hogy "szabadságon vagyok". :D

A zenét köszi, de soha nem szoktam előre meghallgatni. Talán furcsa, de jobb szeretem a sorozatban, a történet alatt hallani először. Úgy jobban működik a varázslat. :D
ImageImageImage

vajandi

Postby vajandi » Mon Feb 06, 2017 8:26 pm

A titkárnő először engem is gondolkodóba ejtett, miért tesz úgy, mint aki semmit se tud, amikor a kórházban fel lett világosítva? :nuts: Eleinte nekem is fura volt, pl az az utcai jelenet is, amikor rávette, tagadjon mindent (ott is mintha félt volna tőle, pedig ez a kórházas jelenet után volt). Aztán arra gondoltam, végül is volt köztük pár méter, a srác nem beszélt túl hangosan, talán nem hallott mindent tisztán, vagy ha hallott is mindent, nem jutott el a tudatáig, nem hitte el. Nem olyan értelemben, hogy azt gondolta volna, hazudik, hanem ahogy Ro Woon se hitte el, hogy táncol a főnöke, pedig a saját szemével látta. Ez talán durván és kegyetlenül hangzik, de ezért is "kellett" ez a beégés a prezentációval, hogy félreérthetetlenül és egyértelműen megbizonyosodjanak, ne tudjanak erre is csak legyinteni, hogy "Á, ez kizárt! Ő nem olyan!". Kellett ez a sokkoló élmény, hogy lássák, mi a helyzet. Ebbe már nem tudnak belemagyarázni semmit. (legalábbis remélem! :x ).

Az apával kapcsolatban nekem az jött le, mindketten ugyanúgy gyászolnak, szomorúak és szófukarak egymással. Nem tűnt úgy, hogy büntetné, inkább kölcsönösen nem tudnak közeledni egymáshoz egy ilyen tragédia után. (Habár esetlen módon, de az apa legalább próbálkozik, mindig megkérdi, evett-e.)

Végre feltették külön a 6-os ajánlóját:

gilnis

Postby gilnis » Mon Feb 06, 2017 10:36 pm

Megnéztem az ötöst. Kb. a feléig számtalan dolog felötlött bennem, egy csomó mindent akartam írni, de aztán hirtelen elkapott a vonzás, éreztem, amint menthetetlenül megindultunk a fekete lyuk felé. Mire vége lett, csak annyit tudok mondani, hogy wow...
Az írást kritizálták?! Ez a rész olyan gyönyörűen és olyan jól(!!!) lett megírva, hogy... Az érzések, az események, az emberek, a véletlenek... mint egy színtiszta tragédia a rossz csillagzat alatt... Sokkal többet ér, mint az eddigi négy együtt!!! Ezennel komolyan beleszerettem. El kell kezdenem elölről... Minden ujjam keresztben, hogy tönkre ne tegyék, amit idáig elértek az üres, felszínes gagyiságokkal a pillanatnyi nevetésért.
ImageImageImage

vajandi

Postby vajandi » Tue Feb 07, 2017 3:17 pm

Én meg elkezdtem az ötöst (mármint fordítani). Eddig aranyos, 16%-nál járok. :-) Még mindig nem tudom elképzelni (megesz a kíváncsiság), mi vette rá a csajt, hogy öngyilkos legyen. Egy pasi miatt leugrani... :crazy: :goggle: :nuts: Na, majd meglátom...

A 4-es végével kapcsolatban lenne egy kérdésem, amin egy ideje már agyalok. Mindkét angol feliratban, amiből dolgozok, úgy volt megfogalmazva, hogy: - Ha csak megfigyel, senkit se tud megvédeni.- Én ezt átfogalmaztam úgy, hogy: - "Ha csak megfigyel, senki se tudja megvédeni." Ezt éreztem logikusnak, mert előtte arról beszélt, hogy a nővére is ilyen volt, hogy nem beszélt, hallgatott (és lássuk be, nem lett túl jó vége, nem volt, aki megvédje). Vagyis azon lehet segíteni, aki elmondja búját-baját. Vagy nem jól gondolom? Szerinted is hagyjam így a szöveget? :scratchchin:

gilnis

Postby gilnis » Tue Feb 07, 2017 5:36 pm

vajandi wrote:Én meg elkezdtem az ötöst (mármint fordítani). Eddig aranyos, 16%-nál járok. :-) Még mindig nem tudom elképzelni (megesz a kíváncsiság), mi vette rá a csajt, hogy öngyilkos legyen. Egy pasi miatt leugrani... :crazy: :goggle: :nuts: Na, majd meglátom...

Na igen... de nincs olyan, hogy jó ok... :faint:
Azt leszögezhetjük, hogy családi vonás az elhamarkodott következtetés és a hirtelen felindulás. :nuts:

Különben Han Chae Ah is megérdemelne már egy főszerepet. :thumright: Olyan remekül mutattak Yeon Woo Jinnel. :heart: Ami azt illeti, ezt a színésznőt sem láttam még ezelőtt soha maradéktalanul kedves karakterként. De amikor "dög", őt is nagyon lehet utálni. :lol Ezúttal szerethető, és kifogástalanul alakított. :salut:

Megrettentél Jang Hee Jin láttál, de nem sok vizet zavart. :roll

vajandi wrote:Mindkét angol feliratban, amiből dolgozok, úgy volt megfogalmazva, hogy: - Ha csak megfigyel, senkit se tud megvédeni.

Nem tudom, milyen feliratokból dolgozol, de én is ezekkel találkoztam: “Just by watching, you can never protect / you can't protect anyone.”

Logikus, amit gondolsz :) de ebben a jelenetben nem a nővérén volt a hangsúly, hanem hogy Hwanki a háttérből dolgozik, a háttérből törődik, a háttérből segít, csendben és körülményesen, ami édeskevés. Hogy az nem hatékony, mert észre sem lehet venni, hogy ő segített, vagy próbált, és így olyan, mintha nem is tett volna semmit. Arról nem beszélve, hogy a szótlansága miatt még félre is értik, és a legkevésbé sem értékelik, mert nem tapasztalják meg a jó szándékát. Hwanki azt mondta, csak maradjon a helyén, tegye a dolgát, s akkor észre fogják venni. Erre jött válaszul, hogy de ha csak csendben áll és figyel a helyén, egy ember se fogja észrevenni. Az 5. részből kiderül, hogy Roun telibe talált.

A 6. részről ill. a 7. előzetesről már a fanyalgó tábor is elismerően nyilatkozott. :P
ImageImageImage

Agacska

Postby Agacska » Tue Feb 07, 2017 8:02 pm

Nagyon köszönöm a 3-4 rész feliratát.

vajandi

Postby vajandi » Tue Feb 07, 2017 11:04 pm

Kedves Agacska! Nagyon szívesen a feliratokat! :-) :heart:

Gilnis, tényleg nem sok vizet zavar az a lány, aki miatt aggódtam, habár még visszatérhet... :whistling: Én is nagyon bírtam a titkárnőt, sajnáltam őt nagyon. A megvédeni-s szöveget átírtam, ahogy javasoltad. Most csak beugrottam, épp kész lett az 5-ös, már csak az ellenőrzés van hátra, de most inkább aludni megyek. Még annyit, hogy nagyon durva különbség van a két rész között felirat tekintetében: az 5-ös 587 sor, a 6-os egyik angol verzióját most töltöttem le nemrég, és 1136 soros. Megvárom a doramafeverest, az rövidebb szokott lenni, de az is ezer körüli lesz, gondolom. :sweat: XD

gilnis

Postby gilnis » Tue Feb 07, 2017 11:50 pm

Igen... Örülnék is, ha visszajönne, meg nem is. Ha valóban 20 részes lesz, még reeengeteg van vissza. A háromnegyede! :whistling:

Ez után a rész után mindegyik fiatalt sajnáltam :( :heart: vagy még jobban sajnáltam, mint előtte. Az ominózus beszélgetésig még Uilt is.
De utána... :crazy: :foot: :foot: :foot: :foot:

Szerinted baki vagy hazugság, amit a legeslegelső jelenetben láttunk? Bakinak túl nagy lenne. :unsure:
Azért mutatták úgy, mert azt hiszi mindenki, hogy Jihye az épület tetejéről ugrott le, miután kilépett a cipőjéből? Hwanki viszont az irodája erkélyéről szedte össze, és Uil azt mondta, tartsák titokban, hogy az irodából... Plusz amikor Jihye meghallotta a barátok beszélgetését, épp a tetőről jött lefelé a lépcsőn, ahová már nem láttuk visszamenni. Lehet, hogy van még jelenet, amit egyelőre nem ismerünk?
Épp nézem a hatost. Nemcsak a felirat tekintetében van nagyon durva különbség. Stílusban is.
Az 1 - 4 egyforma. Nem hibátlan, de egyedi. Hol borongós, hol verekedős, hol félős, hol veszekedős. XD
Az 5. egészen eltérő lett, a klasszikus romantikus enyhe melodráma. :heart:
A 6. ismét nagyon más, a szalagon gyártott tucat rom-kom. De ennek mindenki örül, szóval hurrá? :roll

Külön-külön mindhárom elfogadható, de az egyáltalán nem jó, hogy egyszerre vannak jelen. Túlságosan nagy a váltás a hangvételek között is,
a karakterek viselkedése között is. Az 5.-nél nem bántam, mert illeszkedett, de a 6.-kal olyan, mintha eltörték volna a történet gerincét. :-(
Azonkívül ha már a különleges és a mindennapos között választhatok, a különlegeset szeretném. :cry: Elmehet a sóhivatalba a sok hülye! :x
Ha kezdettől olyan lett volna a sorozat, mint amilyen a 6., az oké, de az előző öt után olyanra változtatni, nagyon nem oké. :pale:
Sajnálom az írót. :( Volt egy eredeti ötlete, de nem mutathatta meg. A Producer ugrott be, a nézők ott sem bírták a kísérletezést, pedig az eleje érte a legtöbbet. :glare:
ImageImageImage

vajandi

Re: Introverted Boss [Hungarian Subs] (Ep 5 of 20)

Postby vajandi » Wed Feb 08, 2017 7:03 pm

Elkészült a sorozat visszaemlékezős, 5. része. Ezúttal nem sok szó esik a munkáról, inkább a kapcsolatokon, randikon van a hangsúly. Ebben az epizódban meglepő módon Hwan Ki három nőt is megajándékoz virággal, őket látjátok a képmixben. A jobb alsó képen pedig a lényegre térő Kang igazgatót látjátok, amint épp rányomul barátja titkárnőjére. Előre szólok, nagyon szép, megható rész, teli apró bájjal, finomsággal, kimondatlan érzelemmel. Remélem, Nektek is elnyeri tetszéseteket. Jó szórakozást hozzá! :-)

Image

Gilnis, visszanéztem az 1. rész első jelenetét,
és tényleg a tetőről ugrott le. A cipő mégis Hwan Ki irodájának erkélyén volt. Nem lehet, hogy a húga tette oda? Senki se sejti, hogy ő is ott volt, és igazából mindenről tud. Kicsit gyanús nekem a hallgatása. Lehet, hogy ő is épp azt gondolta, a bátyjára tereli a gyanút, neki úgyis megbocsát az apja, a vőlegényét viszont nem akarta elveszíteni. Én amúgy örülök, ha romkomba fordul át, habár ez a rész is nagyon tetszett, mint fentebb említettem. :-)

Timi

Postby Timi » Wed Feb 08, 2017 7:54 pm

Kedves Andi! Hálásan köszönöm az eddig elkészült feliratokat! :notworthy:

vajandi

Postby vajandi » Wed Feb 08, 2017 10:10 pm

Kedves Timi!
Nagyon szívesen a feliratokat! :heart: Szép estét kívánok! :-)

gilnis

Postby gilnis » Wed Feb 08, 2017 10:11 pm

vajandi wrote:Gilnis, visszanéztem az 1. rész első jelenetét,
és tényleg a tetőről ugrott le. A cipő mégis Hwan Ki irodájának erkélyén volt. Nem lehet, hogy a húga tette oda? Senki se sejti, hogy ő is ott volt, és igazából mindenről tud. Kicsit gyanús nekem a hallgatása. Lehet, hogy ő is épp azt gondolta, a bátyjára tereli a gyanút, neki úgyis megbocsát az apja, a vőlegényét viszont nem akarta elveszíteni. Én amúgy örülök, ha romkomba fordul át, habár ez a rész is nagyon tetszett, mint fentebb említettem. :-)

Haladjunk sorban! :)
Nagyon köszönöm a fordítást! Újra meg fogom nézni!!! Egyértelműen az 5. rész a kedvencem idáig! :wub: :heart: :wub:

Imádtam, hogy nem is az emberek, hanem az erős - nagyon találóan írtad :thumright: - kimondatlan érzelmek voltak a rész főszereplői! :heart:
Imádtam, ahogy a szereplők kölcsönhatásban mozdultak, és az egyik dologból következett a másik. De milyen gyönyörűen! :heart: Azt éreztem, mintha az egész meg lenne koreografálva, mintha minden szereplő egyszerre mozdulna. S mintha bábok lennének, amiket felülről egy láthatatlan bábmester mozgat. Á, művészien volt megírva! :heart: Nagyon rég nem hatott rám érzelmileg úgy sorozat, mint ez az 5. rész! Pedig ránézésre semmi különös. Nem voltak nagy látványos érzelmi kitörések, nem volt túlérzelegve. Mégis a cselekvésekből, a kimondott mondatokból érződött. Nagyon benne volt a levegőben. Utána jó ideig csak néztem ki a fejemből, és tartott a feldolgozás. :| Nem "az" miatt. Minden miatt! Annyira megérintett és felkavart az egész! Én is túlcsordultam érzelemmel. Utólag vettem észre, hogy ahhoz a hozzászólásomhoz nem is raktam egy smiley-t sem. Nem voltam teljesen észnél, amikor azt írtam. :nuts: :sweat:
Nagyon tetszett Hwanki! :wub: Az öltözködése is - színes! :w00t: A viselkedése is - a jelenhez képest gördülékeny és bátor! :w00t: Olyan aranyosak, mondhatni barátok voltak Jihyével! Egy igazi, őszinte, szoros barátság lehetett volna az övék. :heart:
Ha minden jól megy, szerintem olyanná tud majd visszaváltozni, mint amilyen régen Jihyével volt. :) Milyen felszabadultan viselkedett előtte, alig hittem a szememnek! :w00t:

Egy ilyen fontos ember elveszítése után, ilyen formában történő elveszítése után az ő természetével teljesen érthető, hogy magába zárkózott. :pale:
De nagyon sajnálom, hogy olyan buta volt! Tudom, jót akart, de mégis hogy gondolta, hogy titokban tartja? Hiszen ez óhatatlanul kiderül. Ezt nem lehetett elkerülni. Miért nem az volt neki a legelső, hogy Jihyével beszél, amint meglátta?
Bár hogyha elmondta volna neki, hogy állnak a dolgok, könnyen lehet, hogy Jihye ugyanúgy leugrott volna, és abban az esetben Hwanki azzal vádolta volna magát, hogy miért mondta el... Valószínűleg így is amiatt nem nagyon mer beszélni senkihez semmiről, amiatt olyan óvatos és körültekintő, mert úgy érzi, Jihyét az ő szavai hajtották az öngyilkosságba. Ha beszélt volna vele, csak még fokozottabban úgy érezné.

Pedig nem Hwanki az oka. Szegény lánynak nagyon sok minden jött össze egyszerre. 1. Eleve megbánta, hogy lefeküdt Uillal, és nagyon szégyellte magát. 2. Szembesült azzal, hogy csak kihasználták, azaz nem is jelent a másiknak semmit. 3. Akibe belehabarodott(???), még nősülni is készül. 4. A rossz hírét keltették, és éppen ki? 5. Lebukott a mélyen tisztelt főnöke előtt, aki most miket gondolhat róla. 6. A főnöke testvére a menyasszony. 7. Aki szintén mindent hallott. 8. És még a nyaklánc is...
Az ő esetében is: az ő természetével ebben a formában megtudva ezt nem lehetett kibírni. Rendkívül jónak tartottam itt a rendezést és a színésznőt. Éreztem, ahogy szeretne elsüllyedni, és hogy közben megszakad a szíve is. Nagyon-nagyon sajnáltam. Főleg, hogy több dolgot is félreértett. :pale: :pale: :pale:

Nem tudom, mi lesz a cipővel. Az első részben fennmaradt a tetőn, az tuti. Nem látom, hogy szükség lett volna Hwankit belekeverni. Egyszerűen eljátszhatta volna mindenki, hogy fogalmuk sincs, miért ugrott le a tetőről. Miért kellene az irodába vinni? :scratch:

Ami Hwanki húgát illeti, nem állíthatom, hogy túl szimpi lenne. Már a rész elején sem volt az, sőt. Mindent el tudok róla képzelni. :roll Nem értem az ilyen nőket. Tudja, hogy nem kell a másiknak, és soha nem is fog kelleni, akkor miért erőlteti? A képmutatása is ijesztő.
De Uilt sem értettem. Egyik oldalról őszintén érdeklődött Jihye iránt, másik oldalról nem látszott még rajta az a mohóság és ambíció (ettől persze benne lehetett), viszont az egyértelműen igen, hogy nem kellett neki a hugi. Miért volt vele akkor? Nem mintha kényszer lett volna.

Mindenről apuka tehet! :hissy: Annyira borzasztó, hogy aki alapvetően tisztességtelen, az nem tud nagyon elromlani, mert neki az a normál. Viszont aki eredendően nem olyan volt, azt egy gátlástalan tett utána spirálszerűen rántja le a mélybe, és nem tud megállni azon a szinten, ahol a "szimplán tisztességtelen" megáll. Szerintem ez történt Uillal. Apuka megmaradt azon a goromba és genyó szinten, amin mindig is volt, Uil viszont a kevésbé hitványról a sokkal hitványabbra zuhant. Nem lehetnek kétségeink, mi motiválja. Azt azonban nem egészen értem, miért szemétkedik Hwankival. Miért rá vetíti ki a haragját, miután ő kihúzta a ***rból.

Annyira kiábrándító és visszataszító volt, hogy egyre csak Hwankitól kért bocsánatot. Kizárólag saját magát féltette, és egy pillanatig sem gondolt Jihyére, vagy arra, hogy ez az ő hibája lenne. :pale: Ezek után a jelenben Rounnal jópofizni látni?! :crazy: Fú, ki nem állhattam az első résztől kezdve, de az ötödiktől nagyon utálom! :x Egy gerinctelen, szánalmas, gyáva ****! :x Ő a gyáva, nem Hwanki! :x

Á! :wub: Tudod, melyik jelenet tetszett még nagyon? Amikor Hwanki elment apukához az üzletbe. :cry:

Anyuka hová lett? Csak nem öngyilkos lett ő is? :faint: De ha belebetegedett is. Ez olyan izé... Ott van két élő családtagja, akiknek szükségük lenne rá, akiknek ugyanúgy fáj, ami történt. Erre ő feladja azt a kettőt is az elveszített harmadikért. A szememben ez pont, hogy nem a szeretet jele. :thumbdown:

6. rész:
Nem a rom-kommal van a problémám. Azzal van, hogy elvették, ami különlegessé tette a sztorit, de helyette nem adtak semmit, így jellegtelen. Azzal van a problémám, hogy túl erős a váltás a stílusok között. Nem is ahhoz tértek vissza, ami az 1 - 4-ben volt, nem is ahhoz, ami az 5-ben. Pedig ahhoz túl komoly dolgok történtek, hogy egycsapásra önfeledt hihihi-hahahába váltson át, azáltal komolytalanná téve a szereplőket és az eseményeket. Az arányok!!! Olyan, mintha egy vadonatúj sorozat kezdődött volna.

A karakterek viselkedése is túlságosan hirtelen változik meg. Hwankié sem tetszik, de Rouné főleg nem.
Hwanki egy borzalmas kudarc majd egy újabb megszégyenítés/megszégyenülés után pár nappal nem állhatna ki olyan könnyedén mások elé szerepelni, mint ahogy ő tette. Nem nyílhatna ki, mint ahogy ő tette. Épp ellenkezőleg kellett volna reagálnia. Még jobban befordulni és elbújni. Nem azért, mert úgy lenne a helyes, hanem mert az a természetes emberi reakció egy introvertált személyiségtől! Ő pedig fokozottan az! Sőt, fóbiája van!
Roun viselkedéséből teljesen hiányzik az átmenet. Nincs elgondolkodó, elbizonytalanodó, megbánó fázis. Szó szerint egyik napról a másikra nem változtathatna ennyire. Egyébként sem. De ha azt vesszük, hogy korábban a majdnem ugyanolyan szintű jeleket, mint amiket a 4. részben is megtapasztalt, a legkevésbé sem vette számításba, és azok ellenére is kitartott a hülye felfogása mellett, akkor főleg nem! Az sem volt reális, és nem úgy kellett volna reagálnia, de ha ő már csak olyan, akkor olyan. De ha olyan, akkor jelen esetben sem lehetne más. Ez következetlenség, és így hiteltelen. Sőt, ezzel visszamenőleg a korábbiakat is hiteltelenítik. :unsure: :(

De sajnos ez van, a nézők pontosan ezt akarták. Bármi áron is! :glare: Amilyen szépen beleilleszkedett az 5. a történetbe, és nem lehet eldönteni, mi az, amit változtattak rajta, mi az, ami eleve így volt tervezve, a 6.-on ugyanannyira érződött a módosítás. Megsínylette.
Az a legrosszabb az egészben, hogy a nézettség kedvéért felrúgták a történetet, de az nemhogy nem emelkedett, tovább csökkent. Bízzunk benne, hogy jövő héten már érződik valami pozitív visszajelzés. :-(

Különben :hissy:

Image

vajandi

Postby vajandi » Thu Feb 09, 2017 6:21 pm

Még nem volt időm elkezdeni a 6-ost (talán ma), de az előzetes alapján jónak ígérkezik. Örülök, hogy tetszett a megfogalmazásom (kimondatlan érzelmek). Visszanéztem, tényleg nem írtál smile-t ahhoz a hozzászólásodhoz. Fel se tűnt, csak most, hogy mondod. Pedig úgy hozzászoktam én is, jó kis találmánynak tartom. :mrgreen:
Ji Hye titkárnő részéréről én kicsit többet éreztem puszta barátságnál, mintha a szíve mélyén tetszett volna neki a főnöke, csak magának se merte beismerni. Ahogy zavarba jött, ahogy rámosolygott, a virágnak is mennyire örült. Azt a rajzot is valószínűleg neki készítette. Ezért nem is értettem, hogy ment bele a másik igazgatóval való dologba, miért hagyta magát. A képet se adtam volna oda neki a helyében. Látszott, mennyire zavarja, hogy el akarja venni, kicsit határozottabb lehetett volna. A csóknál is igencsak tiltakozott. Szóval összességében nekem picit fura volt, hogy így alakult a helyzet. Persze ha nem történik az az incidens, akkor se lett volna sok esélye a galériás csaj miatt, de ez már másik kérdés. Tehát amellett, hogy nagyon sajnáltam őt, egy kicsit csodálkoztam rajta, nem teljesen értettem őt. Vagy szerinted ennyire bejött neki Kang igazgató? Persze, azt is el tudom fogadni, amit írtál, hogy csupán szoros barátság volt közte és főnöke közt, de akkor se fér a fejembe, hogy hagyhatta magát elcsábítani. Persze, akkorra már benne is volt pár pohárka ital, ez is igaz...
Azt a jelenetet én is imádtam, amikor Hwan Ki elment a fodrászatba. Gyönyörű jelenet volt. Ott is alig beszéltek, mégis annyi érzés volt benne. Apuka hamar levette, hogy nem csupán a haja miatt ment a srác. :heart:
Ro Woon anyukája szerintem nem lett öngyilkos, inkább úgy mondanám, "belehalt a bánatba". Sajna van ilyen, legalábbis nem először látok ilyet egy sorozatban. :-( Arra tettek volna célzást, ha öngyilkos lett volna (szerintem).
Kang igazgatóra én is a gerinctelen szót találom a legmegfelelőbbnek. :thumright:

Remélem, a többi résszel nem lesz gond. Én még azon csodálkozom, hogy 20 részesre tervezték. Ilyen típusú sorit meg szoktak oldani 16 részben, vagy nem? Lehet, hogy ezt is lerövidítik, főleg ha nem megy feljebb a nézettség. :whistling:

Image

gilnis

Postby gilnis » Thu Feb 09, 2017 7:52 pm

Már azt hittem, egyedül maradok. :cry: :D Másnak nincs véleménye??? :blink Bennem még annyi minden motoszkál! :whistling:

Az ötös nagyon magával ragadott. :heart: :heart: :heart: Utána egy darabig se köpni, se nyelni. :sweat:

vajandi wrote:Ji Hye titkárnő részéréről én kicsit többet éreztem puszta barátságnál, mintha a szíve mélyén tetszett volna neki főnöke, csak magának sem merte beismerni. Ahogy zavarba jött, ahogy rámosolygott, a virágnak is mennyire örült. Azt a rajzot is valószínűleg neki készítette. Ezért nem is értettem, hogy ment bele a másik igazgatóval való dologba, miért hagyta magát. A képet se adtam volna oda neki a helyében. Látszott, mennyire zavarja, hogy el akarja venni, kicsit határozottabb lehetett volna. A csóknál is igencsak tiltakozott. Szóval összességében nekem picit fura volt, hogy így alakult a helyzet.

Könnyebb lenne, ha világossá tették volna, hogy ki tetszett neki, de szándékosan összezavartak. Mindkét fickó esetén volt ez is, az is. Nem jutottam dűlőre. Akartam is tőled kérdezni, hogy a rajzot vajon kinek szánta, mert az lehet a döntő, de mindkettő "daepyo-nim", és nekem nem egyértelmű. Ha a főnökének, miért nem az irodában adta oda? Miért hívta le? Miért nem láttuk, hogy csalódott, amiért a célszemély nem érkezett meg, és a másik el is orozta? Nem bánnám, ha lenne neki naplója...
Egyetértek, hogy nem volt épp boldog, amiért Uil kierőszakolta tőle, de lehet, hogy csak zavarban volt. Utóbbi tökre azt hitte, hogy neki készült, csak ismerte Jihyét, hogy szégyenlős, és eszerint értelmezte. Azt hitte, jó fej, ha ezzel megkönnyíti Jihye dolgát. De vajon tényleg? Tényleg Uil tetszett neki, nem Hwanki? Vagy Uil tetszett, de azt Hwankinak rajzolta?
Az sem egyértelmű, hogy miért pont azt rajzolta, amit. Azt mondta, azt látja nap mint nap. Hwanki irodájából látszódhat az a kilátás az ablakon át? Vagy Uil üveges irodája, amiből sok mindent láthat... Plusz mintha szerette volna Hwankit elhívni a tesója előadására is! Ugyanakkor örült a randijának a művészcsajjal is... Mindenesetre, ha esetleg Hwanki lett volna a szíve csücske, nagyon remélem, hogy ezt ő sohasem tudja meg. Így is eléggé megsemmisült, hát még ha... :pale: :pale:

vajandi wrote:Persze ha nem történik az az incidens, akkor se lett volna sok esélye a galériás csaj miatt, de ez már másik kérdés.

Hwankinak a művészcsaj tetszett. Meg kellett mutatni, hogy 1) a nővér felé zárt a szerelmi szál, mert kellemetlen lenne, ha utóbb a hugicával jön össze. 2) más nőknek is tetszett már, és nem egy rossz parti. :mrgreen:

vajandi wrote:Vagy szerinted ennyire bejött neki Kang igazgató? Persze, azt is el tudom fogadni, amit írtál, hogy csupán szoros barátság volt közte és főnöke közt, de akkor se fér a fejembe, hogy hagyhatta magát elcsábítani. Persze, benne is volt akkorra pár pohárka ital, ez is igaz...

Nem akarnám, rossz ízlésre vallana, de inkább ezt éreztem. Ettől függetlenül egyetértek, hogy nem akart ott maradni vele. De Roun azt mondta, a nővére sosem beszélt az érzéseiről, nagyon udvarias, nagyon figyelmes, és ő a főnöke volt, mellesleg mindketten spiccesek. Uil különben is nagyon tudja, kivel hogyan kell beszélni. A nála gyengébb akaratúakat, csendesebbeket, befolyásolhatóbbakat simán megeszi reggelire. Manipulatív rohadék!
Ha eszembe jut, hogy még ő fenyegeti a "3 évvel ezelőttel" Hwankit, elsül az agyam! :stress: Bárcsak ne lett volna igazam! Jó lenne, ha Hwanki mielőbb rájönne, hogy a húga tud a dologról. Akkor nem lenne miért tovább titkolnia. Felteszem, részben rá tekintettel hallgatott idáig. Na de a húg miért maradt vele?! Annyira irritál pusztán az, ha Roun közelében van! De ő annál többet is tesz... :crazy: :crazy: :crazy:

Szegény Jihye! Ha Hwanki tetszett neki, attól csak még szomorúbb a helyzet, még borzasztóbban érezhette magát. Egy jó kiadós sírással meg lehetett volna úszni, ha akkor mellette van valaki. Sajnos ugyanúgy túl érzékeny és túlkombináló volt, mint Hwanki. Én nem hiszem, hogy Hwanki egy percig is rossz véleménnyel lett volna róla. Tudta ő, hogy mi az ábra. Vagy ha netán mégsem, az Uillal folytatott irodai beszélgetésükből kiviláglott. Egyébként kicsit csodálkoztam is rajta, hogy még előzetesen miért nem utasította el kategorikusan a "kölcsönt". :x

De visszatérve, mi van, ha a hugica apja lánya??? :thumbdown: Az az érzésem, hogy beszéltek Jihyével (értsd: megfenyegette), mielőtt ő arra a döntésre jutott. Mintha nem lett volna elég a csalódottság, a bűntudat, a szégyen, a megalázottság, a rágalom.... :stress: De maradjon meg öngyilkosságnak! A történetnek is ártana, vagy ha annak nem is, Hwankinak mindenképp, ha netán nem az lett volna. :crazy: Oké, ezt vessük is el gyorsan! :nuts: De mi van, ha csak baleset? Lehet, hogy a "menyasszonnyal" veszekedtek, vagy hát ő rátámadt a tetőn, és baleset történt? És emiatt vitte be a cipőt a testvére irodájába? :O Logikusabb lenne, mint az öngyilkosság. Látom magam előtt, hogy Jihye felment a tetőre levegőzni, és a menyasszony utána ment... Mert különben öngyilkosságnak nem túl gyors? Miért nem bírt ki még pár napot, és ha annyira elviselhetetlen a számára, akkor.... De hol a búcsúlevél? Az sincs... :unsure:

Annyira kár értük! :cry: Öröm volt rájuk nézni! Csupa finomság és kedvesség. Mennyit tesz, ha van megerősítés!... :heart: Igazi lelki társak voltak. Az egyetlen különbség köztük, hogy Jihyének volt őt támogató családja, aki erősítette az önbizalmát, ezért csak félénk volt. Hwankinak nem volt senkije, ezért ő drasztikusan visszahúzódó, majd utóbb szociofób is lett. Ezek után sokkal tragikusabb, ami történt velük, mintha egyszerű munkakapcsolat lett volna. :cry: Ezt nemcsak Jihye öngyilkosságára értem, hanem Hwanki önvádjára, önfeláldo- zására is. Szó sincs terrorizáló főnökről és stresszes munkahelyről! (Bár nekünk ez mindig is tiszta volt, csak Rounnak nem...) Ők barátok voltak! Már amennyire a beosztásuk engedte, de azok voltak. Hwanki egyértelműen a barátjáért vállalta magára az egészet, csak épp az a barátja, az egyetlen(!) barátja, nem Uil, hanem Jihye! Az ő jó híre megvédéséért tette, és mert úgy érezte, hogy felelős, büntetni is akarta magát. Egyúttal a húgát is megvédte, legalábbis ezt hiszi. De NEM Uilért tette. Ezt már túltárgyaltam: ők NEM barátok, és sohasem voltak azok! Azt talán mondani sem kell, hogy egyáltalán nem az apjáért vagy a cégért. Jihye közelebb állt hozzá, mint bárki a világon. Milyen rettenetesen nehéz lehetett neki ez a három év! A mendemondák és a befordulása miatt nem csoda, ha a többi alkalmazott elkezdte démonizálni, és félt tőle, amit a rejtőzködő viselkedése csak megerősíteni látszott.

Park Hye Soo és Han Chae Ah remekül mutattak testvérekként! Kár, hogy nem láthattunk belőlük többet. Nagyon tetszettek! :) :heart: Nővér nélkül, anya nélkül, amikor mindkettő traumát is okozott a halálával, az apja néma... Nem meglepő ám, ha a felelősöktől úgy bevadult, mint a bika a posztótól. :rambo:

vajandi wrote:Apuka hamar levette, nem csupán a haja miatt ment a srác. :heart:

Ezt hogy érted? Levette, hogy nincs jó passzban, és adott neki lehetőséget, hogy kisírja magát. De szerintem nem sejtette, hogy az ő lánya miatt van ott. :unsure:
Banyek, ilyen is lehet egy apa, meg olyan is, amilyen Hwankinak van.... :cussing:

vajandi wrote:Remélem, a többi résszel nem lesz gond.

Az első öttel nem volt!! :x

Az eddigi sztori alapján én is csodálkozom a 20 részen. Ahogy eggyel feljebb írtam, a hatossal olyan, mintha valami tök új kezdődne.
Vissza a nullára. :blink Elképzelhető, hogy kitalálnak valamit. Mindenesetre idáig még egy percig sem untam. :wub:

Milyen izgis gifet találtál!! :mrgreen: Nagyon aranyosak lesznek! Bár már ott tartanánk! :heart:

A 7. részt Malajziában forgatták, mennek majd pancsolni. :D

Ha nem tudnánk, hogy az Another Oh Hae Young-ot is ugyanez a rendező rendezte: találkozások a férfi főszereplő törzshelyén:

Image
Image
Image
Image
ImageImageImage

vajandi

Postby vajandi » Thu Feb 09, 2017 9:05 pm

Örülök, hogy tetszik a gif. :D Valóban, írhatna még valaki, na mindegy... :| Nekem mostanában elég sok a munkám, ma lettünk kész a bérszámfejtéssel, levegőhöz is alig jutottam. Itthon meg fordítok, ilyenkor ritkán szoktam hozzászólást írni, de azért próbálkozom, ne maradj véletlenül se egyedül, meg tényleg jó véleményt cserélni. :D :mrgreen:
Először Ji Hye zuhanásáról.. Szerintem egyértelmű, hogy öngyilkosság, szerintem nézd meg újra azt a jelenetet. Arra viszont nem gondoltam, de lehet benne valami, hogy mielőtt rászánta volna magát, volt egy utolsó "lökés", Yi Soo mondott neki valamit, vagy esetleg megfenyegette. Én is kinézem belőle. Már az fura, hogy együtt maradt a sráccal, én tuti dobtam volna. Hogy szerethet egy olyan férfit, aki miatt meghal egy nő, és ő gyáván egy másik háta mögé bújik? Ha csak nem hibás benne ő is, ezért bocsátott meg a vőlegényének.
Hwan Ki fodrászkodásakor szerintem sejtette az apa, hogy a lánya egyik ismerőse. Épp elég mély gyászban volt az egész család, a srác ugyanolyan hangulatban érkezett, mint aki részvétet akar nyilvánítani, de nem tudja, mit mondjon, ezért is terelte az apa a találkozásukat más mederbe, mintha csak hajvágás miatt jött volna, hogy ne kelljen beszélnie a dologról, hadd emlékezzen meg némán a lányról a helyen, ahol egykor élt. Nekem legalábbis ez jött le, de persze lehet, hogy tévedek, és túlgondolom a dolgot.
Na, és akkor ott a másik apa... Most tartok ott a 6-osban, hogy meggyepálta a felnőtt fiát, és azt üvöltözte, hogy "Halj meg!". Normális az ilyen?! Annyira kiakadtam. :cussing: Hogy mondhat ilyet egy apa a fiának??!! Persze, lehet, hogy én vagyok túlérzékeny (holnap temetésre megyek, ahol egy 46 éves, távoli férfirokonomat temetik, a szülők még élnek). De talán mégsem csupán túlérzékenység... Mindig is azt vallottam, hogy a kimondott szónak ereje, súlya van. Kedvenc könyvemet szinte végig bólogatva olvastam, annyi aranyigazság van benne (Max Picard: A csend birodalma). Inkább beszélek keveset, ritkán, de meggondolom, mit mondok ki, mert amit egyszer kimondok, az én vagyok, az engem képvisel, engem szimbolizál, s annak hatása van másokra. Ez az egyetlen, rövidke mondat egyértelműen mutatja, milyen kegyetlen apáról van szó. :thumbdown:
Na jó, ideje folytatnom a fordítást... :wink:
A fordításról még annyit, kicsit tanácstalan vagyok, hogyan fordítsam a workshop-ot, tudom, hogy lesz majd ilyen kifejezés. Mind olyan furán hangzik... Csapatépítés? Céges csapatépítés? Tanulmányi út? :scratchchin: :sweat:

gilnis

Postby gilnis » Thu Feb 09, 2017 10:03 pm

Nyilván nem rád értettem. :)

vajandi wrote:...szerintem nézd meg újra azt a jelenetet.

Mivel megbeszélték, hogy a cégnél is más lesz elhintve, a sajtó is másként közli, ha közli, és mi ezt a kozmetikázott változatot láttuk a nyitásban, azt nem lehet 100 %-ig elhinni. Emiatt kérdeztem rá, hogy vajon baki-e. Az 5. részben nem mutattak semmit, úgyhogy nem tudok mit újranézni. Kérdőjeleket adtak. Ez még nem lefutott ügy. A cipőre magyarázat kell.

vajandi wrote:Már az fura, hogy együtt maradt a sráccal, én tuti dobtam volna. Hogy szerethet egy olyan férfit, aki miatt meghal egy nő, és ő gyáván egy másik háta mögé bújik?

Így van.
Azt se értem igazán, Hwanki miért hallgat róla. Azt hiszi, egy ilyen mellett boldog lehet a testvére? És miért nem rúgja ki a francba?
A családnak a cég érdeke a fontos, nem Uil. Találhatna a helyére bárkit. Vagy kijöhetne a barlangjából. :whistling:
Arról nem beszélve, ha a húgát nézi, Uil nem fog megváltozni. Ugyanúgy félre fog lépni. Az, hogy a múltkor következmények nélkül megúszta, csak tovább növelhette az egóját. Nagyon tenyérbemászó. :crazy: Remélem, Roun egyszer jól elkapja a karját, és megcsavarja, amikor hozzá akar érni. De még jobban örülnék, ha Hwanki tenné meg! :rambo:

vajandi wrote:Normális az ilyen?! Annyira kiakadtam. :cussing:

Egyáltalán nem normális. De aki ezt a jelenetet kitalálta, az sem, mert az a földre vitel félig poén akart lenni a részéről. :goggle:
A poénkodásnak is megvan a maga helye és ideje. Van, amivel és amikor nem viccelünk.

Egyes embereknek a szavak nem fájnak annyira, mint másoknak, mert nem olyan típusok, de akkor is. Ahogy mondod, saját magáról állított ki szegénységi bizonyítványt mindenki szeme láttára. Hwanki egyébként is olyan, hogy neki nagyon számítanak a szavak.
A rokonod miatt őszinte részvétem. :pale:

A csapatépítés vagy kirándulás szerintem tökéletes, mert csak szórakozni mennek. A hatodik részben legalábbis, de nem úgy tűnik az előzetesből, mintha később annyira tanulnának. Készségfejlesztés Hwankinak? XD
ImageImageImage

vajandi

Postby vajandi » Thu Feb 09, 2017 10:32 pm

Azt hiszem, a "csapatépítés" mellett maradok, köszi a megerősítést. :-) Kb. a negyedénél tartok. :D

Én az első rész elejére gondoltam. Még ha meg is van vágva, látszik az arcán az elszántság, a lassú mozdulataiból, hogy önként csinálja, nem pedig úgy löki le valaki. Én erre gondoltam. Ha már ilyen részletesen megmutatták, még azt is, ahogy óvatosan leveszi a cipőjét, nem hinném, hogy aztán a végén egész más jelenetet csinálnak belőle. Akkor lehetne csak ilyen, ha valakinek a fejében lenne, mint gondolat és rosszul emlékezne valami miatt.
Ebben a hatosban határozottan kezd szimpatikus lenni Ro Woon. Tetszik, hogy jobban odafigyel a srácra, megértőbben, törődőbben. Gondolom, a nézői kritikák miatt, de jót tett a karakternek. Habár az a kiütés... XD

Még egy gif: :mrgreen:
Image

Ez a kép is aranyos, szerintem forgatáson kívüli, mert ennél a jelenetnél nem mosolygott a csaj.
(Spoilerbe teszem, mert elég nagy.) :-)
Image

Valami még eszembe jutott. Jó ideje bosszankodom már ezen (főleg amikor képmixet akarok csinálni), hogy olyan kevés közös pillanat van ezekben a sorozatokban. Gondolom, szándékosan csinálják, hogy egy-egy szereplőre ráfókuszál a kamera, aztán ide-oda váltogatják, kit mutassanak, de szinte soha se együtt, egyszerre mindkettejüket, max távolról. Nem tudom, láttad-e, habár az tajvani sorozat volt, a Brománcban láttam végre olyat, hogy többször együtt mutatta a kamera a főszereplőket, egyszerre láttam őket közelről. Annyira ritka ez manapság, pedig olyan jó így látni, egyszerre, látni az egymásra tett hatást is... Hát, ez van... :-(

Kata58

Postby Kata58 » Fri Feb 10, 2017 8:31 am

Sziasztok! Na végre ideértem, végigolvastam a topikot és hát nem is igen tudok újat írni annyira kiveséztétek! :D .
Andi, azzal kezdem hogy egy pár sorral feljebb írtál egy könyvről, amit gyorsan el is mentettem magamnak, és amint ki tudok mozdulni legalább a Plázába tuti megveszem. :-) . sokan nincsenek egyébként tisztában a kimondott szónak sem az erejéről, sem a következményéről, sem arról ,hogy felelősek vagyunk önmagunknak , önmagunkkal szemben is. rokonodért részvétem...annyira nem normális, még csak kezdődött volna az érett felnőttkor. :blink Az én bátyusom is elment már évekkel ezelőtt, úgyhogy egyáltalán nem találom normális jelenségnek! Akár betegség, akár más ok miatt.Az ittmaradottaknak fájdalmas...pláne ha egyke...és a szülők idősek. :cry: .
Visszatérve a témára. Igazgatónk egyik legjobb pillanatai amikor bár nem akar fallabdázni, mégis rákényszerül, közben úgy állítja be, mintha csak rossz ütésről lenne szó és én meg fülig érő szájjal néztem a megérdemelt leütést! :lol .Remek húzás volt..annyira utáltam a tapizást. :crazy: . A másik..amikor hazasegítette az alkalmazottait a csehóból, mindenkinek tudta a lakcímét, sk...besegített mindenkit a kocsiba...és lefényképezte a kocsikat hogy melyik szállította el őket..ilyent még nem is láttam../vagy csak elfelejtettem volna?/ :roll Végül a a kishúg..úgy berúgott ő is mint a vadszamár...és itt meg sajátkezű szállításban részesül. :lol . Érdekes volt a visszajátszás, az volt egyáltalán...amikor végre színesben látjuk...jaj de várom már a kicsit felszabadultabb énjét. Csak ne kapkodják el, mert teljesen hiteltelen lesz a történet. Miért nem hagyják kiérlelni a dolgokat. :blink .Nehogy már tömegszériát csináljanak majd a történetből mert a karakterek meg nagyon jók, azzal együtt hogy akit utálni lehet azt totál nem csak egy kicsit..bár még mindig nem értem én sem hogy apja előtt hogy vállalhatta fel azt amit el sem követett. na és annak a reakciója aish! Durva egy ember nagyon ! Nem is lehet azon csodálkozni hogy a fia ilyen lett , rátett egy lapáttal alaposan.... :stress: :goggle: .
Last edited by Kata58 on Sat Feb 11, 2017 8:40 am, edited 1 time in total.

gilnis

Postby gilnis » Fri Feb 10, 2017 10:35 am

vajandi wrote:Kb. a negyedénél tartok. :D

Ahogy figyelem, már kb. a harmadánál! Ügyes vagy! :-) Mindig csodáltam, akinek nagy akaratereje van. Engem megenne a kíváncsiság. :D Egyszer megpróbáltam, hogy így fordítsak, de a második epizód után feladtam. :faint: Előbb látnom kell az egészet!! :w00t:

vajandi wrote:Én az első rész elejére gondoltam.

Tudom. De szeretnék mentséget találni nekik, hogy nem bakiztak oltári nagyot. Az első részben a tetőn maradt a cipője. Szóval egyelőre remélem, hogy az a jelenet csak egy megtévesztés, és azt láttuk, amit mindenki hisz (kivéve Hwankit és Uilt), miközben a valóság más. Lényegét tekintve talán ugyanaz, de mégis más. Különben nem áll össze, és nem akarom elhinni, hogy ilyen hatalmasat bakiztak volna, amikor direkt ráközelített a kamera is. A cipő nem sétált le magától Hwanki erkélyére. Ha nem megtévesztés az első rész, valaki levitte, de akkor az illetőnek is a tetőn kellett lennie. Különben furcsának is találnám, ha pont a főnöke irodájából ugrott volna ki...

A lépcső, amelyik a tetőről lefelé vezetett nem ugyanaz, mint amelyiken Hwanki az irodájába rohant fel. Csak úgy mondom... :whistling:

vajandi wrote:Ebben a hatosban határozottan kezd szimpatikus lenni Ro Woon. Tetszik, hogy jobban odafigyel a srácra, megértőbben, törődőbben. Gondolom, a nézői kritikák miatt, de jót tett a karakternek. Habár az a kiütés... XD

Sejtettem, hogy így lesz. Erről írtam feljebb a spoiler alatt, ha elolvastad. Nekem ez így túl hamar túl éles váltás. Mintha kicserélődött volna. Ha ez lenne a sorozat bemutatkozó része, akkor semmi gond, és szimpi is. De az előző négy részbeli viselkedéséhez nem illik. Folyamatosan mások voltak a reakciói, mint amikre számítottam tőle. Mert például láttunk mi olyat is, hogy a vadidegen futárra minden rosszindulat nélkül rárontott. Ő akaratos, erőszakos, heves. Ezeket nem vetkőzhette volna le akkor sem, ha a főnököt már más szemmel látja. A ló egyik oldaláról a másikra kerültünk. Ő nem olyan, mint a nővére, nem lehet tőle elvárni! Hadd legyen önmaga!

Azt hiszem, az még külön rátesz nálam (a nem passzoláshoz), hogy idáig megszállottan keresett Hwanki ellen valami bizonyítékot, de miután a személye tévedésnek bizonyult, a kereséssel is felhagyott, mintha más szóba sem jöhetne. Ne felejtse el, miért van a cégnél! Ha letesz a bosszúról, el akarja felejteni a múltat, felőlem rendben van, de akkor ezt mondja ki! Amikor idáig arra épült a sztori, nem szabad szó nélkül hagyni, mert így olyan, mintha egy másik sorozatot néznék!

vajandi wrote:Gondolom, szándékosan csinálják, hogy egy-egy szereplőre ráfókuszál a kamera, aztán ide-oda váltogatják, kit mutassanak, de szinte soha se együtt, egyszerre mindkettejüket, max távolról.

Ez még fel se tűnt. :D Lehet csak koreai sajátosság? :unsure: Ha már a Brománcot említed, a tajvaniaknál szerintem gyakori. Egyébként a nevezettet nem láttam, de Megan Lait nagyon kedvelem az egyéb sorozataiból és énekesként is. :wub:

Kata58 wrote:...és lefényképezte a kocsikat hogy melyik szállította el őket..ilyent még nem is láttam../vagy csak elfelejtettem volna?/ :roll

Ez nekem is nagyon tetszett! :thumright: Látszik belőle, mennyire okos, mennyire körültekintő és mennyire törődik velük. :wub:

Kata58 wrote:Miért nem hagyják kiérlelni a dolgokat. :blink

Mert a senkiházi nézők nem engedik az írónak, hogy írja a saját történetét! :argue:

Kata58 wrote:bár még mindig nem értem én sem hogy apja előtt hogy vállalhatta fel azt amit el sem követett. na és annak a reakciója aish! Durva egy ember nagyon ! Nem is lehet azon csodálkozni hogy a fia ilyen lett , rátet egy lapáttal alaposan.... :stress: :goggle: .

Mert Jihye fontosabb neki :wub: mint az apja vagy önmaga. Milyen bátorság kellett hozzá! :O

Hallottatok már a szeretetnyelvről?

Ha normális szülei vannak (az anyja sem az! :x) lehetett volna belőle egy normális, csendes, zárkózott, otthonülő típus, aki boldogan elvan,
ha nem szegeződnek rá a tekintetek. Helyette szociofób lett, azaz szorong társaságban, mert folyton attól fél, hogy valamit elront. Szó szerint beleverték, hogy értéktelen, "bezzeg a..." :cussing: Kívánom, hogy a drágalátos Kang Uiljával szépen csinálják ki egymást! :evil:
Last edited by gilnis on Fri Feb 10, 2017 10:39 am, edited 1 time in total.
ImageImageImage

vercsike1

Postby vercsike1 » Fri Feb 10, 2017 10:37 am

Szia Andikám ! ! ! :cheers:

Hálásan köszönöm a feliratokat. :notworthy:

vajandi

Postby vajandi » Fri Feb 10, 2017 2:31 pm

Kedves Kata és Vercsike!
Nagyon szívesen a feliratokat! :heart: :-) :heart:
A temetés miatt ma szabit vettem ki, ezért volt egy kis időm előtte fordítani (mert csak 10-kor indultunk), ezért tartok 43%-nál. Nemrég értem haza, kicsit átmelegedtem, mert elég durva volt ez közel két óra ácsorgás a hidegben. Még életemben nem voltam ilyen hosszú temetésen, és soha nem láttam ennyi koszorút egyszerre. :blink

Én egyébként azért szeretek így fordítani, mert jobban motivál, mintha már láttam volna. Ha nem tudom, mi jön, jobban sarkall, hogy haladjak, illetve közben érnek a vidám és szomorú pillanatok. Így a fordítás is nagyobb élmény, mintha olyat fordítanék, amit már láttam. :wink:

Szerintem nem veszett ki a lányból a hirtelensége, ahogy lerohan a hatosban a kocsihoz és dörömböl, nyissa ki, meg hasonlók... Szóval nem változott meg a jelleme, csak más szemmel nézi főnökét. Azt amúgy én se értem, miért nem nyomoz tovább. Ezek után is azt gondolja, hogy főnöke tehet nővére haláláról, és lezárhatja az ügyet, mert hogy bosszút állt? Ennyire sötét lenne? Mert nekem ez jött le belőle. Hogy hiheti ezek után is? Vagy azt hiszi, a nővére is félreismerte a srácot, és feleslegesen stresszelt miatta, végül feleslegesen ugrott le? :nuts:

Talán jobb is, hogy nem láttad a Brománcot. :P Azt hiszem, párszor kiakasztott volna, jobban szét tudnád szedni, mint a Goblint, annyi benne a logikátlanság (vagy legalábbis Te annak tartanád, főleg a csaj nézőpontját), habár én így is imádtam. :wub:

Gilnis, köszi a szeretetnyelv linket! :-)

gilnis

Postby gilnis » Fri Feb 10, 2017 7:04 pm

vajandi wrote:Így a fordítás is nagyobb élmény, mintha olyat fordítanék, amit már láttam. :wink:

Ó, megértem én az álláspontodat maximálisan, csak nekem nem megy. Eleve nem szívesen fordítanék zsákbamacskát, mert ha felhúz, képes lennék ott hagyni a fenébe. Nem elég, hogy tetsszen. Annyira kell tetszenie, hogy többször is hajlandó legyek megnézni. Így jár, aki magasra teszi a lécet. :wink: Nem is sokat fordítottam. De amiket igen, azokat mind nagyon szerettem. (Sajnos van, ami kényszerből félbemaradt.)

6.:
Az autós jelenet mindenestől nagyon tetszett! :heart: :heart: :heart: Bár a kedvessége, a barátságossága, eleve az, hogy lement utána, elég valószerűtlen volt a számomra. Nekem az kellene, hogy ők ketten üljenek le, és a titok felfedése nélkül akár, de beszéljék meg az eddigieket, hogy tovább tudjak lépni, és ne érezzem azt, hogy kimaradt egy lépcsőfok. Örültem, hogy részegen bocsánatot kért, de úgy nem volt az igazi. Erre még vissza kellene térni. Mert mi tudjuk, miért piszkálta, Hwanki is tudja, hogy miért, de Roun nem tudja, hogy Hwanki tudja...

Úgy megnéztem volna az eredeti elképzelést! Az 5. részhez készült első előzetesben szívdobbanósabbnak :heart: tűnt a fordulat. A rajz is a főnökről, a cukorka a kocsiból, hogy elmesélte a "titkárnőnek" (nem tudom a nevét), hogy a főnök cipelte őt... :whistling: S ami érdekes: Hwanki megkérdezte a húgától, ő tiltja-e meg Uilnak, hogy nyíltan vállalja a kapcsolatukat. A válasza nem derült ki, de az a "Sosem hazudnék neked" elég sejtelmes, tudva, hogy legalább három éve elhallgat előlük dolgokat... Kérdés, vele kapcsolatban történt-e bármi változás az átíráskor.

Talán Hwanki a legszembetűnőbb, de valamennyiüknek, Uilnak is, Yisunak is, Rounnak is komoly lelki gondjaik vannak. Amikor anyuka és Yisu csak egyoldalúan eldöntötték, hogy esküvő lesz, és úgy mellékesen közölték Uillal is... :blink Az ő érzései vagy akarata nem is számít? :nuts: :scratch: Ha családtagként kezelték, miért akarna összeházasodni a testvérével? :nuts: Ha még családtagnak sem tekintették, csak eszköznek, egy játékszernek pláne miért akarná ezt bármelyik fél? Az egész banda nagyon beteg! :crazy:

vajandi wrote:Ezek után is azt gondolja, hogy főnöke tehet nővére haláláról, és lezárhatja az ügyet, mert hogy bosszút állt? Ennyire sötét lenne? Mert nekem ez jött le belőle. Hogy hiheti ezek után is? Vagy azt hiszi, a nővére is félreismerte a srácot, és feleslegesen stresszelt miatta, végül feleslegesen ugrott le? :nuts:

Nem tudom, mit hisz, de reményeim szerint nem azt, hogy Hwanki tehet róla. Ha ő tehetne róla, akkor nem tartaná jó embernek.
Ha mégis őt gondolná a hibásnak, akkor ez miféle bosszú volt?! Ezt lehet bosszúnak hívni? :nuts: Neeeeem! Nem hiszem. Ugye nem? Most beletetted a bogarat a fülembe. Eddig meg voltam róla győződve, hogy rájött, nem a főnök volt a felelős. Nekem egyáltalán nem tűnt butának a buta dolgai ellenére sem.

vajandi wrote:Talán jobb is, hogy nem láttad a Brománcot. :P

Amikor eleve látszik egy sorozaton vagy szereplőn, hogy √2 az IQ szintje, akkor nem zavar. :lol Azokban csalódok, amiket másképp csomagoltak, mint amilyenek, vagy amik jól indítottak, de nagyon leromlanak, mert akkor úgy érzem, megtévesztettek.

Annyira tetszik ez az előzetese, olyan vicces! :D :D

https://www.youtube.com/watch?v=y0CfnACaNLw

Ebből van kivágva a részek elejére az a nyaknyújtogatás, szemmozgatás. XD XD
ImageImageImage

vajandi

Postby vajandi » Fri Feb 10, 2017 8:09 pm

Ahogy haladok előre a 6-osban (70% van kész),
egyre inkább úgy gondolom: Ro Woon álláspontja az, hogy a nővére félreértette, félreismerte a főnökét, feleslegesen görcsölt, stresszelt, mint ahogy tette a gyomorpanaszos titkárnő az elején, aki most a csapat tagja. Tehát félreértés miatt idegeskedett, készültek ki az idegei, és ugrott le. Szóval nem hibáztat szerintem már senkit, max a sorsot, és inkább próbál még egy ilyen helyzetet elkerülni, ezért is segít a főnökének, hogy legyen nyitottabb és közlékenyebb.
Nekem is tetszik az előzetes, de a nyaknyújtogatás kevésbé. Jobban bejön, amikor zavarban van, vagy amikor felbátorodva megejt egy félszeg mosolyt. :wub: :wub: :wub:
Woo Il engem is egyre jobban idegesít. Alig várom a 7. részt, az ajánlóban felvillantott verekedésüket. Remélem, Hwan ki kerül ki győztesen. Ha félénk is, de edzett a fiú. :mrgreen: :rambo:

gilnis

Postby gilnis » Sat Feb 11, 2017 8:16 am

Én azt élvezem nagyon, amikor Hwanki túlkombinál egy-egy dolgot. :D Túl sokat gondolkozik. :nuts: De ez az introvertált alkat és az önbizalom- hiányos tipikus jellemzője. :-) Szüksége van nagyon a biztatásra, hogy tökéletes ő úgy, ahogy van, nem kell változnia, csak tartsa magát többre. :wub:

vajandi wrote:egyre inkább úgy gondolom: Ro Woon álláspontja az, hogy a nővére félreértette, félreismerte a főnökét, feleslegesen görcsölt, stresszelt, mint ahogy tette a gyomorpanaszos titkárnő az elején, aki most a csapat tagja. Tehát félreértés miatt idegeskedett, készültek ki az idegei, és ugrott le.

Amíg Roun ezt nem mondja ki kereken, reménykedem. Semmilyen depresszió sem tart mindösszesen egy napig. Jihye pedig sosem stresszelt! Sőt, ő jókedvűen járt a munkahelyére, szerette a munkatársait, és ezt az otthoniak is tudták. Szóval nem hihetné azt. Meglátjuk. A rajz és a nyaklánc vissza fognak köszönni. Mint ahogy a cipellő is...

Amúgy a nővére miatt nem eszik kimcsit, vagy eleve nem szerette? Milyen jó lesz akkor, ha majd a táncoslábú főnök megszeretteti vele... :wub:
Uilt nagyon utálom! :cussing: Egyáltalán mi keresnivalója van a szörnyekkel?!? Nem tartozik közéjük! :x Ahogy szégyentelenül flörtöl Rounnal... :crazy: Tökéletesen Hwanki helyébe tudtam képzelni magam... :cussing:

De a menyasszonyt sem bírom! :glare: A bátyjával aranyos, de különben nem kóser. :unsure:

A csapatra egyébként még mindig haragszom, tisztelet a kivételnek. Megérdemelték volna, hogy kirúgják őket. Mégis kinek a hibája, ami történt? Hwanki kiosztotta a feladatot, és megmondta előre, hogy nem tart prezentációt. A feladatot nem teljesítették, őt meg nehéz helyzetbe lökték! Akármit is gondolnak róla, ő a főnökük. Ha azt mondta, hogy egy feladatot el kell végezni, azt el kell végezni. Ehhez képest nem azon voltak, hogy ha már anyuka nem ér rá, kiötöljenek valami megoldást. Eszükbe se jutott! Lefoglalta őket, hogy lázadozzanak. Mégis hogy képzelték? Még merészelik őt okolni? Kapjanak már a fejükhöz! :glare:

Kíváncsi leszek, kiderül-e, ki szivárogtatta ki a videót Hwankiról. Lenne tippem... :glare:
ImageImageImage

vajandi

Re: Introverted Boss [Hungarian Subs] (Ep 6 of 20)

Postby vajandi » Sat Feb 11, 2017 1:52 pm

Meghoztam a sorozat élményekkel teli 6. részét. Volt benne minden, vidámság, verekedés, romantika. Hősnőnknek végre felnyílt a szeme, már nem úgy tekint főnökére, mint egy pszichopata szörnyetegre, kezdi egyre jobban megismerni a férfit, aki a kapucni alatt rejtőzik. Közben más férfiak is közeledni próbálnak hozzá, több olyan helyzetbe kerül, ami megdobogtatja a szívét (lásd: képmix jobbra felül és alul). Eközben főnöke is kezd egyre többször kibújni a kapucni alól, ebben a részben lesz néhány nagyon szép, őszinte beszélgetése. A nálunk activity-nek nevezett játékban még van mit fejlődnie, de főzésben már igazi szakértő. (Lehet, hogy a végén otthagyja a céget, és éttermet nyit? – hirtelenjében ez a futó gondolatom támadt, szerintem illene hozzá.) A képmix bal felső részében őt látjátok főzni, és büszkén mosolyni, miközben a kimcsijét dicsérik. Az alatta lévő képen viszont egy újabb zavarba ejtő pillanatot él át, ami ezúttal nem szakmai, hanem szerelmi téren esik meg vele. :mrgreen: Jó szórakozást ehhez a részhez is! :-)

Image

Van még pár gondolatom, később visszajövök megírni, csak most közbejött valami. :wink:

Timi

Postby Timi » Sat Feb 11, 2017 2:57 pm

Örülök a 6. résznek is, köszönöm szépen! :D
Kellemes hétvégét kívánok!

vajandi

Postby vajandi » Sat Feb 11, 2017 5:30 pm

Kedves Timi!
Nagyon szívesen a 6. részt! :-) :heart:

Tudom, eleget agyaltunk már ezen, de Ji Hye leugrásával kapcsolatban eszembe jutott még valami. Igazából onnan indultak a gondolataim, hogy ha valaki szerelmi bánatból ugrik le, ahhoz szerelmes kell legyen, de Ji Hye ahogy a kocsiban viselkedett, ahogy szégyellte a dolgot, hibának titulálta (mintha meg nem történtté akarná tenni), nekem valahogy egyáltalán nem tűnt szerelmesnek. Nem úgy nézett ki, mint aki többet remélne, gyűrűt, esküvőt, stb. S mivel nem voltak ilyen reményei, nem is lehetett csalódott. Tehát inkább a szégyen miatt ugrott le, hogy kihasználták őt, egyéjszakás kalandnak titulálták. De talán még ez sem elég indok a szememben, én megtoldanám még valamivel. Szerintem főleg főnöke előtt szégyellte magát. Tehát az zavarta, hogy Ő megtudta, hogy ilyennek kellett látnia. Nem mondom, hogy azért, mert szerelmes volt belé, mert ebben én sem vagyok biztos, de nagyon tisztelte, szerette, azt a képet is neki rajzolta, fontos volt a számára. Szóval előtte volt főleg zavarban, legszívesebben mintha a föld alá süllyedt volna, főleg amikor meglátta, hogy a húga az, akit megcsalt Kang igazgató, miatta.
Egyébként jó lenne, ha Ro Woon Kang igazgatónál is kicsit kutatna, akkor tuti megtalálná a rajzot, és leesne neki a tantusz.
A kimcsiről ötletem sincs, előtte is szerette-e. Én úgy tippelem, előtte se szerette.
A dolgozókkal én nem vagyok ennyire szigorú, mint Te, Gilnis. Túl sokat vártak a főnöktől és koppantak. Megrázó volt nekik, főleg amikor az exelnök benyögte, hogy ki kell rúgni az egész bagázst. Akkor se éreztél elégtételt?
A videót szerintem is az a gerinctelen Kang szivárogtatta ki, ki más tette volna? Talán a péksütis igazgató, akinek jubilált a cége?
Ebben a részben (is) annyira imádtam Yun Woo Jin-t! Azok a pillantások, gesztusok, valami hihetetlen! Annyira jól játszik!!! :thumright: :notworthy: :wub:
Egyik kedvenc mozzanatom tőle (a gif nem túl minőségi, de csak ennyi telt tőlem, magam készítettem):
Image

Én amúgy Yun Woo Jin-t a When a Man Loves-ban láttam először, és ott végig neki szurkoltam, pedig a vetélytársát, Song Seung Hun-t is imádom. Yun Woo Jin abban a sorozatban azért is volt emlékezetes számomra, mert a valaha látott legjobb csókjelenet fűződik a nevéhez, amit azóta se tudtak űberelni: :wub: :wub:

gilnis

Postby gilnis » Sat Feb 11, 2017 6:08 pm

Köszi, köszi, köszi! Jöhet az ismétlés! :dance:

vajandi wrote:Hősnőnknek végre felnyílt a szeme, már nem úgy tekint főnökére, mint egy pszichopata szörnyetegre, kezdi egyre jobban megismerni a férfit, aki a kapucni alatt rejtőzik.

Időnként az volt az érzésem, annyit változott, mintha ő is nézte volna az 5. részt... :nuts: Másfelől biztos, hogy nagy hatással volt rá, amikor látta az apa & fiú jelenetet. Ég és föld a két család, de őt is mindig máshoz hasonlították, és ő sem volt soha elég jó. Ezt az érzést tökéletesen ismeri, ezért bele tudta képzelni magát Hwanki helyébe a durvaság nélkül is. Határozottan együtt érzett vele. :heart:

vajandi wrote:(Lehet, hogy a végén otthagyja a céget, és éttermet nyit? – hirtelenjében ez a futó gondolatom támadt, szerintem illene hozzá.)

Igen!! :w00t: Rögtön erre gondoltam, amikor valamelyik korábbi részben mondta, hogy szívesebben kezdene maga valamit egyedül. :whistling:

vajandi wrote:...ha valaki szerelmi bánatból ugrik le, ahhoz szerelmes kell legyen, de Ji Hye ahogy a kocsiban viselkedett, ahogy szégyellte a dolgot, hibának titulálta (mintha meg nem történtté akarná tenni), nekem valahogy egyáltalán nem tűnt szerelmesnek.

Szerintem sem volt szerelmes, de hogy ne lehetett volna akkor is csalódott! Ne viccelj! Egyébként teljesen egyetértek.
Ugyanezekre gondoltam, amikor feljebb pontokba szedtem, szerintem mik és hogy adódtak össze nála. :)

Apropó! Tök örültem, hogy Roun rajza nem volt tökéletes. A főszereplők 99 %-a mindig szuperul ért mindenhez. :glare: Biztosra vettem,
hogy tökéletes rajz lesz. Hát nem egészen... :D

vajandi wrote:Megrázó volt nekik, főleg amikor az exelnök benyögte, hogy ki kell rúgni az egész bagázst. Akkor se éreztél elégtételt?

Nem, mert emiatt is a főnököt okolták, és nem látták be, hogy ők hibáztak. De mindegy, idővel ez úgyis változni fog. Ahogy "anyukával" külön beszélgetést folytatott, biztos, hogy a többiekkel is adódik majd rá egy-egy alkalom. Szerintem mindenkinek segíteni fog valamiben. :)

vajandi wrote:A videót szerintem is az a gerinctelen Kang szivárogtatta ki, ki más tette volna? Talán a péksütis igazgató, akinek jubilált a cége?

Talán nincs is jelentősége, csak ahhoz kellett, hogy az apa durvaságát a kollégák is megismerjék. :unsure:

vajandi wrote:Ebben a részben (is) annyira imádtam Yun Woo Jin-t! Azok a pillantások, gesztusok, valami hihetetlen! Annyira jól játszik!!! :thumright: :notworthy: :wub:

Nekem is nagyon! :D Milyet önfeledten bulizik a panda rejtekén! XD Tök jó, hogy megmutatták, ténylegesen milyen kedvvel, milyen ábrázattal csinálja. :D

Köszi a gifet! Tetszett a tanácsadós tetős jelenet :heart: meg az is, amikor a végén Roun az, aki jelmez mögé bújik, szomorú, sír, és Hwanki az, aki előhívja, és segít neki, "mert maga Chae Roun". :wub:
ImageImageImage

vajandi

Postby vajandi » Sun Feb 12, 2017 2:12 pm

Elkezdtem fordítani a Goblin speciált, de közben alig várom félénk főnökünket is. :mrgreen: :wub: Csomót gondolok rá. :heart: Az imént keresgélni kezdtem pár jó gif után, mert az én gifkészítési tudásom eléggé gyér, és ezeket találtam:

Ji Hye és főnöke: (az a szemöldökemelés... :mrgreen: :lol :thumright: )
Image
Image

Vicces pillanatok:
Image
Image

Forgatáson kívül, a folyosón:
Image
Image
Image
Image

Farigcsáló főnökök:
Image
Image
Image

Nekem még az jutott eszembe, amikor munkahelyén a lány benézett a főzőcskéző testvérpárra, aztán lesétált a jelmezzel, szerintem abba nem gondoltak bele, hogy a srác túl hirtelen bukkant fel a kocsijával. A húgát és a félkész kaját is otthagyva lerohant Ro Woon után? :scratchchin: :scratch:

gilnis

Postby gilnis » Sun Feb 12, 2017 6:06 pm

Ó, én is nagyon várom!! :mrgreen: Akármi is lesz a folytatásban, Yeon Woo Jinért mindenképp megéri végignézni! :heart:

Nagyon köszi a gifeket!

vajandi wrote:Ji Hye és főnöke: (az a szemöldökemelés... :mrgreen: :lol :thumright: )

Jóóó pillanatok... :wub:
Még mindig azt látom, hogy barátoook! :heart: (De a rajz mintha valóban a főnök úrnak készült volna. :scratch: Lehet, hogy csak Roun téveszt meg minket azzal, hogy a rajz láttán automatikusan többre gondolt. :unsure: Talán a színházba hívás is csupán gyakorlás lett volna. :scratch: )

Az a szemöldök nekem is szemet szúrt... :mrgreen: Roun nem így reagált... XD Nevettem is, hogy ugyanaz a szitu, de Hwanki is és az ajtóban álló is mennyire másképp reagálta le a két alkalommal. Hihetetlen volt, hogy Jihye előtt zavarba sem jött. :) Ellenben most lefagy.... :pale:

Annál a lépcsős jelenetnél is... Roun a nővére helyében nem ment volna csak úgy el egy szó nélkül, az száz százalék! :rambo: Már onnan fentről hozzávágta volna a cipőjét! :fight: És ha a jövőben rájön, mit tett a nővérével, a fejét is letépi, de remélem is! :twisted:

vajandi wrote:Forgatáson kívül, a folyosón:

Szerintem nem látszik rajtuk a tíz év különbség! :w00t: S Yeon Woo Jin mintha itt jobban (és fiatalabbnak) nézne ki, mint a Dating-ben... :whistling:

vajandi wrote:Farigcsáló főnökök:

Haha, ezek nagyon jó pofák! :D

vajandi wrote:A húgát és a félkész kaját is otthagyva lerohant Ro Woon után? :scratchchin: :scratch:

Miért is ne? :wub: Talán messze van a buszmegálló, és végig csigatempóval bandukolt. :D
ImageImageImage

Summi

Postby Summi » Mon Feb 13, 2017 7:59 pm

Sziasztok :-)

Nagyon köszönöm Andi a sorozat eddig elkészült feliratait :heart: jó volt olvasni benneteket meghoztátok a kedvem a sorozat nézéséhez behoztam a lemaradást és már itt tartok a 6. résznél , jövök ám én is dumcsizni ne hogy kimaradjak a jóból :lol :wub:
Yeon Woo Jin -ért megéri nézni nagyon jól fekszik neki ez a karakter élvezet minden vele töltött idő :wub:

vajandi

Postby vajandi » Tue Feb 14, 2017 12:11 am

Kedves Summi!
Nagyon szívesen a feliratokat! :-) :heart: Örülök, hogy Neked is bejön a sorozat, szívesen olvasom a véleményed. :D
Ezzel a mondatoddal 100%-ban egyetértek:
Summi wrote:Yeon Woo Jin -ért megéri nézni nagyon jól fekszik neki ez a karakter élvezet minden vele töltött idő :wub:

Elkezdtem fordítani a 7. részt, 31%-nál járok. Rájöttem, hogy valószínűleg a 8. rész ajánlóját láttuk a 6-os végén, abban lesznek majd olyan jelenetek. Beletekergetve a 7-esbe, legalábbis ezt szűrtem le. Kár, főleg az utolsó kockája miatt (ágyba zuhanós, egymást néző pillanat), hogy csak a 8-asban lesz. Azért ez a rész se rossz, eddig legalábbis. Épp pihenőt tartok, de lehet, hogy aludni megyek. Kicsit kiakadtam a csapat tagjaira (Miért nem tudnak picit türelmesebbek lenni?! Picit többet várni, hogy a főnök reagáljon?! XD :evil: Szegénykém túl hosszan, túl alaposan gondol át dolgokat.).

Gilnis, jó, hogy felhívtad rá a figyelmem, tényleg, mintha itt fiatalosabb lenne Yun Woo Jin. Azon a gif-en, ahol a folyosón fotózzák magukat, ott mondjuk a ruha és a frizura is sokat dob rajta, állati jól áll neki, nagyon divatos és vonzó benne. :wub: :wub: :wub:

gilnis

Postby gilnis » Tue Feb 14, 2017 8:32 am

Üdv, Summi! Nagyon örülök! :cheers: Legalább lesz, aki a szövegelés felét átveszi tőlem! XD

Andi, ha máris a harmadánál jársz, akkor nem tarthatod túl rossznak... :whistling: Te is légy türelmesebb! :D Szerintem az ágyba zuhanós jelenet majd a 8. zárása lesz (bár ne úgy lenne). :)

Én végig is néztem a részt, és a helyzet az, hogy abban a pillanatban, amint elvárásokat támasztok (1. , 6.), a sorozat leszerepel. De amikor épp leírnám, olyan lendületbe jön (2., 7.), hogy csak ámulok! :w00t: A jelek szerint végig fogom hullámvasutazni az egész sorozatot. :D

Nagyon tetszett a 7. rész! :heart: Még egyik részen sem nevettem ennyit! Egyértelműen a legeslegjobb idáig! (Mert vidámabb, mint az 5. :wink: ) Sokkal-sokkal jobb volt a 6.-nál, mert ez is előrehaladó, azonban ez TERMÉSZETES! A hatossal ellentétben ezt egy cseppet sem éreztem erőltetettnek se a vicces, se az érzelmes jeleneteknél. Imádtam! :heart: :wub: :heart:

Felkötheted a gatyót, mert ebből nagyon nehéz lesz csak 4 jó jelenetet kifotózni! :w00t: :heart:

vajandi wrote:Kicsit kiakadtam a csapat tagjaira (Miért nem tudnak picit türelmesebbek lenni?! Picit többet várni, hogy a főnök reagáljon?! XD :evil: Szegénykém túl hosszan, túl alaposan gondol át dolgokat.).

Haha, mindenki Hwankinak drukkol! :D Jaj, annyira át tudom érezni a filózását! :goggle: Amúgy zseniális, amikor gondolkodik!!! XD Még mindig imádom! :mrgreen: Egyrészt, ez tényleg így megy, másrészt nagyon vicces! :D De egyetértek a többiekről is... :nuts: :glare:

Apropó, Yeon Woo Jinnek még mindig remekül áll a fényképezőgép! :D :heart: Emlékszel Summi, az Ordinary Romance-ben is és a Secret Love-ben is mennyire :wub: :wub: :wub:
ImageImageImage

vajandi

Postby vajandi » Tue Feb 14, 2017 9:00 am

Valóban nem tartom rossznak, ezért is állok ilyen jól a fordítással (pedig elég későn álltam neki, előtte főzőcskéztem). :D Délután folytatom, amint hazaértem (alig várom). :mrgreen: Bíztató, amiket írtál erről a részről. Én amikor kicsit beletekergettem és meglestem a végét, véletlenül odakattintottam egy olyan jelenethez, ahol a kabátjával eltakarja a lány szemét, hogy ne lássa a monitort, amin az ő fotóját nézte. Na, hát azt a jelenetet (nem túlzok) kb. 6-szor megnéztem, pedig még nem tartok ott... :wub: :heart: Már ki is fotóztam pár kockát a jelenetből a képmixhez. Tényleg nehéz lesz összehozni azt a képmixet... :sweat:
A Secret Love-ban én is láttam, nagyon bírtam őt (habár a Ji Chang Woo-s epizód vitte el a pálmát, nálam legalábbis). :-)

Summi

Postby Summi » Tue Feb 14, 2017 11:04 pm

A 6. részig sikerült beérnem bennetek és közben végig is olvastam a topikot vállveregetés :D

gilnis wrote:Üdv, Summi! Nagyon örülök! :cheers: Legalább lesz, aki a szövegelés felét átveszi tőlem! XD

köszi köszi :D nem is volt könnyű a sok fejtegetéseiteket végigolvasni de nagyon nagy élvezettel tettem szuper jó meglátásaitok voltak vannak öröm látni mennyire beszédessé tesz ez a sorozat :cheers: :D haha Gilnis ezen most elkapott a nevetés :lol jó kis feladatot sóztál a nyakamba ha belegondolok a szövegelésed fele is tetemes mennyiségre rúgna ... ááá inkább meghagyom neked és csak belekontárkodom egy kicsit :mrgreen: :lol

amin a legtöbbet agyaltatok ... :D :whistling:

vajandi wrote:Tudom, eleget agyaltunk már ezen, de Ji Hye leugrásával kapcsolatban eszembe jutott még valami. Igazából onnan indultak a gondolataim, hogy ha valaki szerelmi bánatból ugrik le, ahhoz szerelmes kell legyen, de Ji Hye ahogy a kocsiban viselkedett, ahogy szégyellte a dolgot, hibának titulálta (mintha meg nem történtté akarná tenni), nekem valahogy egyáltalán nem tűnt szerelmesnek. Nem úgy nézett ki, mint aki többet remélne, gyűrűt, esküvőt, stb. S mivel nem voltak ilyen reményei, nem is lehetett csalódott. Tehát inkább a szégyen miatt ugrott le, hogy kihasználták őt, egyéjszakás kalandnak titulálták. De talán még ez sem elég indok a szememben, én megtoldanám még valamivel. Szerintem főleg főnöke előtt szégyellte magát. Tehát az zavarta, hogy Ő megtudta, hogy ilyennek kellett látnia. Nem mondom, hogy azért, mert szerelmes volt belé, mert ebben én sem vagyok biztos, de nagyon tisztelte, szerette, azt a képet is neki rajzolta, fontos volt a számára. Szóval előtte volt főleg zavarban, legszívesebben mintha a föld alá süllyedt volna, főleg amikor meglátta, hogy a húga az, akit megcsalt Kang igazgató, miatta.

abban teljesen egyetértek veletek , h ez a jelenet még nem teljes nem minden ezzel kapcsolatos képet láttunk .. ide még hiányoznak kiegészítő elemek .. remélem , h megkapjuk majd :whistling:
Kicsit én máshogy gondolkodtam ennél a jelenetnél , azt éreztem , h Ji Hye nagyon is szerelmes volt Hwanki -ba minden rezdülésével utalt rá lehelet finom volt ez az érzés épp csak megérintette Jin Hey szívét még csak bimbózott ez a szerelem .. . :wub: Roun is azonnal észrevette amikor ott az ágyon bolondoztak és rajzolta a képet Jin Hey , h más szerelmes .. Jin Hey nagyon jól tudta , h ez egy elérhetetlen szerelem ezért a szívébe zárta az érzését és inkább lelki társa barátja segítője lett Hwanki-nak . Abban nagyon igazad van Andi , h a szégyenérzete nagyobb volt Jin Hey-nek mint a szerelmi bánata ... :-( szerintem se a szerelem miatt vetette magát a mélybe .. az is igaz , h Jin Hey nem kergetett álmokat Uil-lal soha nem akart a felesége lenni nem szerette Uil-t végi elutasító volt vele , de a félénksége az egyszerűsége és az erőszakos nyomulása Uil-nak kivédhetetlen volt számára mert egy gyenge törékeny nő volt mit érezhetett a tisztességes Jin Hey ? félelmet mert nem merte elutasítani a cég második emberét csak tűrt és szinte sírt a karjaiban biztos az ital is hatással volt rá ezért szégyellte és okolta magát a történtekért sajnos azt nem tudtuk meg miért hívta Jin Hey a tetőre Uil-t mit szeretett volna mondani neki ? .. . szerintem Hwanki hasonló érzéseket érzett Jin Hey iránt , de ezek még nagyon apró rezdülések voltak csak talán még nem is tudta pontosan beazonosítani mi az a kellemes érzés ami ha Jin Hey -vel van körbe lengi és vidám felszabadult örömteli a hangulata ez is nagyon látványos volt ritka pillanat volt ez de nagyon beszédes ... ha randijaira gondolok Hwanki-nak akkor az oylan volt mintha hideg szél járta volna át a testüket semmi meghittség kedvesség nem volt bennük ,Hwanki Ji Hey utasításait követte csak mint egy robot ... Gilnis abban igazad van , h nem Uil-ért vállalta magára Hwanki a felelősséget és a bűntudata is azért van mert nem tudta megvédeni Jin Hey-t és az is lehet , h csak a halála után tisztultak le az érzései ..... nem véletlen , h elment a házhoz ahol Jin Hey élt és némán sírt az apja nagyon is tudta miért és hagyta had enyhüljön a fájdalma .. a virágcsokrok küldése is ezért volt ..
a cipellő helyzetváltozásán én is törtem fejem miért került az irodába a tetőről és hogy és az ablakot kinyitotta ki .. :O azért , h teljesen úgy tűnjön mintha innen ugrott volna le Jin Hey ... :scratch: szerintem itt még történt valami ...
Jin Hey rajzáról annyit még , h sajnos kénytelen volt odaadni Uil-nak a rajzát mert megzsarolta vele , Jin Hey pénzt kért tőle az árvaház támogatására és ezzel viszonozta Uil-nak arcátlanul sarokba szorította ezzel Uil még az is lehet , h ezért nem utasította vissza a közeledését és ennek köze van az öngyilkosságához :-( talán erről akart a tetőn beszélni vele ...

a 6. részről

nekem az volt a meglepő a csapattól , h oké berúgnak éjjel annyira , h haza már csak segítséggel tudnak menni , de túlságosan egyiket se izgatta ez az állapot oylan természetesnek vették ... és mintha mi sem történt volna indul a nap :O Roun próbálta megfejetni a lehetetlent a többiek pedig bagóztak rá .. . :O a munkához való hozzáállásuk sokszor egyenlő a nullával ásítoznak olvasnak szundibundiznak .. :crazy: :lol de a főnök hibáit hangoztatják 8)
Hwanki monoklija eléggé látványosra sikeredett jól behúzott neki Roun .. . :O annyira sajnáltam Roun-t látszik nem képes feldolgozni szeretett nővére elvesztését :-( Hwanki pedig nagyon szeretne segíteni rajta felelősnek érzi magát érte és ezért kíséri figyelemmel Roun éltét végig ott van ott volt a háttérben ha kell segítő kezet tudjon nyújtani neki .. . lehet , h neki is hiányzik ezért átérzi Roun fájdalmát
az nálam is kiverte a biztosítékot ahogy az apja lerohanta Hwanki-t mintha egy bűnöző lett volna és ezt mindenki szeme láttára hogy alázhatta meg így meg a fiát ? :crazy: lehet , h tényleg Uil-volt ahogy írtátok , de kockáztatott volna ekkorát az apa tuti kitudja nyomoztatni ki küldte be a videót .. . megmerte volna tenni Uil hiszen ő félt az apától :O én inkább gondolnék egy üzletrontásra a hájas fallabdázótól akit jól helyben hagyott Hwanki .. amúgy ez a kis incidens jó volt arra , h kiderült , h Hwanki ötleteit használta Uil ezzel legalább nagyot nő a szemükben Hwanki és bizakodóbbak lesznek vele szemben megtörni látszik a jég :D
azzal egyetértek veletek , h miért kellett Uil-nek is részt vennie a csapatépítő kiránduláson miért nem a saját csapatát trenírozza ..hmmm :whistling: . Uil flörtölésben én kicsit hibásnak tartom Roun-ot is ha meg is történik véletlenül a testi közelség akkor kérje már ki magának és tudassa Uil-el , h ezt nem akarja amíg irul pirul élvezi a helyzetet azzal,csak bátorítja Uil-t .. Roun nem egy csöndes lány álljon már ki magáért ne csak másokat rendezzen .. . oké ha nem akar és imponál neki akkor jó de tudja , h van jegyese Uil-nak akkor mi van ?
ez a rész a változások része volt , nekem egy kicsit gyorsra sikeredett Hwanki változása kinyílt barátkozott beszélgetett és a kapucni egyre ritkábban került fel a fejére ez oké örülök neki de hova lett az introvertált személyisége ?
lassan attól kapok frászt a sorozatban amikor a tetőn beszélik meg kisebb nagyobb dolgaikat védőkorlát nuku , én már jobban szédülök mit ők annyira közel állnak a párkányhoz a mélység meg tátong alattuk .. :crazy: . náluk eléggé jól megy a tető biznisz :lol
a befejező jelenet nagyon édi volt és az , h végre láthattunk a pandaálarc alatt a vidám önfeled mosolyát Hwanki-nak :wub: :wub: :wub:

gilnis wrote:Emlékszel Summi, az Ordinary Romance-ben is és a Secret Love-ben is mennyire :wub: :wub: :wub:

én ne emlékeznék nagyon szerettem az Ordinary Romance-ban hasonló karaktere volt ott is :D a Secret Love -ben örök kedvenc marad imádtam ott is azért vagyok itt mert őt látni kell :wub: :wub: :wub:

vajandi

Postby vajandi » Tue Feb 14, 2017 11:36 pm

Benéztem ide, mielőtt aludni megyek, és lám... :D Summi, köszi a véleményed. Élvezettel olvastam, főleg mert úgy tűnt, sok mindenben egyetértesz velem. :wink: Látod, Gilnis, már ketten látjuk, hogy több volt az extitkárnő részéről barátságnál... :mrgreen: :P Amúgy épp elkészültem a 7-essel, már csak ellenőrizni kell. Tényleg imádnivaló volt ez az epizód. Ha jól láttam, a 8-as is jónak ígérkezik. Az ágyban egymást nézős jelenettel kapcsolatban sajnos igazad lett, Gilnis, valóban zárójelenet lett belőle. :whistling: Fel tudják csigázni az embert, most még inkább várom a 9-est, pedig még a 8-ast se láttam... XD Summi, tetszett a "védőkorlát nuku" okfejtésed, erre nem is gondoltam, milyen veszélyes lehet ott fent. Elég egy erősebb szél, és kész a baj. :pale: Habár, halkan megjegyzem, én imádom a magasságot. :-) :whistling:

gilnis

Postby gilnis » Wed Feb 15, 2017 1:22 pm

Summi wrote:A 6. részig sikerült beérnem bennetek és közben végig is olvastam a topikot vállveregetés :D

Micsoda hős... :P Először elgondolkodtam, kinek jár a vállveregetés... XD

vajandi wrote:Látod, Gilnis, már ketten látjuk, hogy több volt az extitkárnő részéről barátságnál... :mrgreen: :P

És ebből mi következik? :P :P :P

Látom, le vagyok szavazva :mrgreen: kezet foghattok, de én tartom magam az álláspontom mellett,
miszerint az egyszerű rokonszenv volt Jihye részéről, és ha valaki, mert lehetséges, hogy senki sem, akkor Kang Uil tetszett neki.
De ismétlem, nem repesnék tőle, ha ez utóbbi beigazolódna.
Vicces, ugyanazt néztük, de teljesen mást láttunk. :mrgreen: Én is Jihye arckifejezéseiből és a tetteiből ítélve látom bizonyítottnak az igazamat. Kedvelte a főnökét, nagyon is, de nem úgy. Nemcsak az a fontos, hogy Roun mire gyanakodott, amikor az ágyon rajzolgattak. Az is fontos, amiket Jihye válaszolt Rounnak!

Tény, hogy a készítők nagyon sok vörös heringet dobáltak elénk. Jelenleg még bármi lehet. Szerintem azzal lesz összefüggésben a megoldás, hogy a folytatásban Uil és a hugica Yisu hogyan fognak viselkedni.

1. Ha Uil egyértelműen átállna a sötét oldalra, akkor utóbb biztos az jön ki belőle, hogy Jihyét nem is ő érdekelte (mert a jóságos lány nem szerethet egy rossz embert! - koreai doramaszabály :nuts: ), hanem a főnök.
Ez esetben adva lesz a későbbiek folyamán a szakító tényező Hwanki és Roun között "az őt szerető és az ő hibájából" meghalt testvér miatt. Ezt az okot nem szeretném. Nagyon-nagyon nem szeretném.

2. Ha Uil nem áll át teljesen a sötét oldalra (momentán a mentegetés felé tendálnak), akkor Jihyét ő érdekelte, aki Jihyével szintén őszinte volt, csak rosszkor szólt rosszat (- koreai doramaszabály :nuts: ). EMELLETT Yisuról, aki momentán a sötét oldal felé tendál, ki fog derülni, hogy sokkal több köze volt Jihye halálához, mint pillanatnyilag még hisszük. Ahogy azt korábban megtippeltem, és amihez a cipő rejtélye is kapcsolódik.
Ez esetben adva lesz a későbbiek folyamán a szakító tényező Hwanki és Roun között "a testvéred megölte az enyémet", még ha ez nem is szó szerint értendő. Én pediglen a kardomba dőlök.

Summi wrote:nem szerette Uil-t végi elutasító volt vele

Ez nem igaz. A legelső közös jelenetükben fülig ért a szája, amint megpillantotta Uilt. Figyeljétek csak meg! Boldogabb, lelkesebb, mint amikor Hwankira néz. A tetőn sem szokás munkaügyben tanácskozni. Ha magánügyben így kettesben félrevonultak, az már egy bizonyos jellegű viszonyra utal. Az ajándékozás szintén. Valószínű, hogy Uil javasolta a fenti találkát, de Jihyének nem lett volna kötelessége felmennie, ha nem akar. Bárba menni szintén. Uilt hotelbe vinni szintén. Ő nem félt Uiltól. Tartózkodó volt, de nem ijedt. A "szinte sírt a karjaiban" legfeljebb az autós jelenetükre mondható, az éjszakaira nem. Hogy miért hívta akkor a tetőre? Szerintem a nyakláncot szerette volna visszaadni Uilnak. Ez összhangban van azzal, hogy nagyon megbánta, és kényelmetlenül érezte magát.

Summi wrote:szerintem Hwanki hasonló érzéseket érzett Jin Hey iránt , de ezek még nagyon apró rezdülések voltak csak talán még nem is tudta pontosan beazonosítani mi az a kellemes érzés ami ha Jin Hey -vel van körbe lengi és vidám felszabadult örömteli a hangulata ez is nagyon látványos volt ritka pillanat volt ez de nagyon beszédes ...

1. Nem lehet minden egyes emberbe szerelmes, akivel vidám és felszabadult! Ez másnak a jele is lehet. Mellesleg épp ellenkezőleg, aki tetszik, az előtt ideges vagy, izgulsz. Ezt láttuk a galériással, akivel sorra csődöt mondtak Jihye tanácsai, ezért Hwanki elbizonytalanodott. De mennyire örült a randijának!
2. A szerelem múlandó, és nem olyan mély érzés, mint a szeretet. Ha arról beszélünk, melyik lány volt neki a fontosabb, biztos, hogy közös nevezőre jutunk! Jihye a barátja volt, a támasza, egy rokonlélek, aki nagyon fontos volt neki, a galériás meg egy fellángolás.

Summi wrote:nem véletlen , h elment a házhoz ahol Jin Hey élt és némán sírt az apja nagyon is tudta miért és hagyta had enyhüljön a fájdalma .. a virágcsokrok küldése is ezért volt ..

Naná, hogy nem véletlen! A bűntudata miatt! De nem a szerelem vitte oda!

Summi wrote: sajnos kénytelen volt odaadni Uil-nak a rajzát mert megzsarolta vele

Naaaa... nem volt ez ilyen súlyos! Ne csináld velem, nem akarom még én védeni azt a szemétládát! :lol
Nem. Szerintem abban a jelenetben semmi rosszindulat sem volt! Kivételesen.
Már olyan nyakatekert megoldások is megfordultak a fejemben, minthogy Jihye hívta oda Uilt, de nem azért, hogy nekiadja a rajzot, hanem hogy csak megmutassa, mit gondol, a főnökének odaadhatja-e. XD XD :nuts: A rajzban nagyon bizonytalan vagyok. Hol azt gondolom, Hwankinak, hol azt, hogy Uilnak készült.

A szégyenérzetről legalább egyetértünk. :P
Summi wrote: nekem egy kicsit gyorsra sikeredett Hwanki változása kinyílt barátkozott beszélgetett és a kapucni egyre ritkábban került fel a fejére ez oké örülök neki de hova lett az introvertált személyisége ?

Ugye???? :nuts: A folytatásban viszont vissza az egész! :nuts: Éljen a következetesség! :P

Summi wrote:én ne emlékeznék nagyon szerettem az Ordinary Romance-ban hasonló karaktere volt ott is :D a Secret Love -ben örök kedvenc marad imádtam ott is azért vagyok itt mert őt látni kell :wub: :wub: :wub:

Fotós 1 (Ordinary Romance):
Image
Fotós 2 (Secret Love):
Image
Fotós 3-ról majd Andi hoz képet. :P

Tényleg, Andi, az ügyvédes sorozatát láttad? Valamiért nálam az is kimaradt még. :doh:

vajandi wrote:Fel tudják csigázni az embert, most még inkább várom a 9-est, pedig még a 8-ast se láttam... XD
Telhetetlen! :rofl: Mivel ott horkol mellettük az a díszpinty is, vajon mi az, amire ennyire várunk... :scratch:

vajandi wrote:Summi, tetszett a "védőkorlát nuku" okfejtésed, erre nem is gondoltam, milyen veszélyes lehet ott fent. Elég egy erősebb szél, és kész a baj. :pale: Habár, halkan megjegyzem, én imádom a magasságot. :-) :whistling:

Na, ezzel is egyedül hagylak. Nekem már a széken állva is tériszonyom van. XD Pontosabban az egyensúlyérzékem pocsék. El is ájulnék odafent. :faint: Nekik viszont milyen gyakran a törzshelyük... :goggle: :nuts:
Megint csak, ha Jihye valójában az irodából ugrott ki, Hwanki miért ide a tetőre ment fel a bocsánatát kérni? :blink :scratch: :scratch:
(Nem pusztán a tetőre, hanem egészen konkrétan ugyanoda!)
De ha a tetőről ugrott le, akkor miről zagyváltak az ötödik részben? Nem értem! :hissy:
ImageImageImage

vajandi

Re: Introverted Boss [Hungarian Subs] (Ep 7 of 20)

Postby vajandi » Wed Feb 15, 2017 6:26 pm

Elkészültem a 7. rész feliratával, valamint hoztam egy betétdalt, aminek lefordítottam a szövegét, megnézhető indán és youtube-on is (képmix alatt). Ebben az epizódban Hwan Ki egyre közelebb engedi magához az embereket, még közös asztalhoz is ül velük (irodában és szórakozó helyen is). A képmixbe is ezzel kapcsolatos képeket tettem. A bal felső képen Gyo Ri-nak megengedi (sőt, megkéri rá!), hogy segítsen csinosan felöltözni, még a haját is beállítja a lelkes, egykori titkárnő. A mellette lévő képen Hwan Ki igazítja meg Ro Woon haját, ez a gesztus még engem is meglepett. Alul balra egy szomorú kislányt vigasztal, jobbra pedig Ro Woon fejét rántja a dzsekije alá, hogy ne lásson meg egy kompromittáló képet a laptopján (egyszerűbb lett volna a laptophoz ugrani és azt lecsukni, de valamiért mégis ez a megoldás jutott az eszébe). :heart: Jó szórakozást ehhez a részhez is! :-)

Image

Betétdal linkek:

Summi

Postby Summi » Wed Feb 15, 2017 6:41 pm

ó Andi amíg írtam ide is értél a 7. résszel nagyon köszönöm örömmel viszem is és nézem is :notworthy: :heart:
millió köszönet a dalokért is :wub:

gilnis wrote:miszerint az egyszerű rokonszenv volt Jihye részéről, és ha valaki, mert lehetséges, hogy senki sem, akkor Kang Uil tetszett neki.
De ismétlem, nem repesnék tőle, ha ez utóbbi beigazolódna.

szerintem a te elméleted is helytálló ,de nem minden pontban, hasonlóan mint a mi elméletünk Andival szerintem az i -re a pontot vagy a kiegészítő képsorok teszik fel vagy ahogy a történet tovább halad majd akkor többet megtudhatunk pontosan mi történt .. :-) nem mondom , h nem tetszett Jihye-nak Uil szimpatikus volt megnyerő és Uil kisugárzása hatással van a környezetére és Jihye-re is .. . kellemes modor mosolygós arc figyelem udvarias gesztus és ez el is indított egy bizalmasabb beszélgetést közöttük , de nem éreztem a lehelet finom érzéseket úgy mint Hwanki-val ott kézzel fogható volt lágy kellemes ami épp csak megérintette őket megsimogatta a lelküket ... :D Uil -lal én egy erőszakosan kiharcolt csókot és testi érintést éreztem ha az első csókjukra gondolsz Jihye védekezett és összeszorította a száját nagyon nem akarta ezt a csókot ...nem is volt jó érzés látni :crazy: és a kocsiba se viselte el az ölelését Uil-nak sírtak a szemei vérzett a szíve látszik , h szenvedett és az is , h hibáztatta magát , h lefeküdt Uil -lal ... egyáltalán nem láttam Jihye-t vidámnak Uil társaságában , ha Jihye érzései nyitottak lettek volna Uil felé akár egy kicsit is akkor legalább azon az éjszakán nem gondolkodnak csak egymásra figyelnek és a boldogságukra . :-) Hwanki introvertált típus vele a leghalványabb érzelmi változás is sokat jelent és ezt nem mindenkivel osztja meg , Hwanki sokkal nehezebb helyzetben van nem tudja jól kifejezni és kimutatni az érzelmeit nem kezdeményező típus Uil-lal ellentétben neki mennyivel könnyebb és mennyire megtévesztőek az érzései látványosabbak de felszínesebbek is .. Hwanki -nak befelé fordulóak az érzelmi mert nem látványosak magába hordozza nem tudni kinek szólnak mi rejlik a mosolya mögött és bizonytalan nem meri megmutatni kifejezni , azért Jihye is tartózkodóbb volt mint Uil-el .. de nagyon is voltak érzelmei Hwanki felé .... :-)

gilnis wrote:Vicces, ugyanazt néztük, de teljesen mást láttunk. :mrgreen: Én is Jihye arckifejezéseiből és a tetteiből ítélve látom bizonyítottnak az igazamat. Kedvelte a főnökét, nagyon is, de nem úgy. Nemcsak az a fontos, hogy Roun mire gyanakodott, amikor az ágyon rajzolgattak. Az is fontos, amiket Jihye válaszolt Rounnak!

szerintem nem láttunk mást csak máshogy értékeltük és éreztük a szituációkat .. . :D szerintem Uil-t kedvelte ... :P igen abban igazad van , h Roun csak a változást látta a nővérén de azt , h ki váltotta ki ezeket az érzéseit az nem derült ki .. :-)
a rajzot nem Uil -nek szánta , ha neki szánta volna vonakodás nélkül odaadja be is volt csomagolva masnival .. .

gilnis wrote:Ez esetben adva lesz a későbbiek folyamán a szakító tényező Hwanki és Roun között "az őt szerető és az ő hibájából" meghalt testvér miatt. Ezt az okot nem szeretném. Nagyon-nagyon nem szeretném.

ezt én se .. . egy biztos , h Hwanki és Jihye között nem alakult ki szerelem nem is írtam ilyet ... a szerelem amikor két szív együtt dobban .. . de itt ez a pillanat még nem történt meg , nem történhetett meg .. én azt írtam , h leheletfinom érzések elindultak bennük de nem teljesedtek be ..: :-( nem egyáltalán nem Hwanki a hibás Jihey haláért .. . Hwanki tettei arra utalnak h ezek az érzések megvoltak Hwankiban , Jihey -ért tett mindent , h megvédje ne mocskolják be a becsületét ... a bűntudata azért is lehet ha jobban vigyázz védelmezi Jihey-t akkor megvédhette volna ...
mivel Hwanki nem volt bűnös miért érezte , h figyelnie kell Roun -ra , az is elég szép gesztus volt a titkárnője felé , h magára vállalta felelősséget , de Hwanki ennél jóval többet tett ... ez nem csak empátia ez több annál ..

gilnis wrote: EMELLETT Yisuról, aki momentán a sötét oldal felé tendál, ki fog derülni, hogy sokkal több köze volt Jihye halálához, mint pillanatnyilag még hisszük. Ahogy azt korábban megtippeltem, és amihez a cipő rejtélye is kapcsolódik.
Ez esetben adva lesz a későbbiek folyamán a szakító tényező Hwanki és Roun között "a testvéred megölte az enyémet", még ha ez nem is szó szerint értendő. Én pediglen a kardomba dőlök.

igen ebben igazad lesz .. . Yisu tiszta apja eléggé könyörtelen nőszemély ami az övé azt birtokolja és nem engedi át másnak ... úgyhogy könnyen lehet , h benne van a keze nyakig

gilnis wrote:A legelső közös jelenetükben fülig ért a szája, amint megpillantotta Uilt. Figyeljétek csak meg! Boldogabb, lelkesebb, mint amikor Hwankira néz. A tetőn sem szokás munkaügyben tanácskozni. Ha magánügyben így kettesben félrevonultak, az már egy bizonyos jellegű viszonyra utal. Az ajándékozás szintén. Valószínű, hogy Uil javasolta a fenti találkát, de Jihyének nem lett volna kötelessége felmennie, ha nem akar. Bárba menni szintén. Uilt hotelbe vinni szintén. Ő nem félt Uiltól. Tartózkodó volt, de nem ijedt. A "szinte sírt a karjaiban" legfeljebb az autós jelenetükre mondható, az éjszakaira nem. Hogy miért hívta akkor a tetőre? Szerintem a nyakláncot szerette volna visszaadni Uilnak. Ez összhangban van azzal, hogy nagyon megbánta, és kényelmetlenül érezte magát.

de ez nem jelent belső mély szerelmes érzéseket Uil mindenkinek szimpatikus olyan a személyisége a kisugárzása a mosolya ha környezetében van Jihey azonnal átragad a jókedve a hangulat megváltozik és mindenki mosolyog nyitott személyiségtípus Uil .. képes a hatáskörébe vonzani bárkit de ennyi és miért ne ment volna fel a tetőre beszélni bárki vidáman szaladt volna mert jó a társaságába lenni de ez csak külsőség ... :-) de Hwankit sokkal közelebbről ismerte mindennap találkoztak és beszélgettek belsőséges dolgokról mélyebben megismerte .. és Hwanki is őt ..
igazad van a nyakláncot szerette volna visszaadni Uil-nak ... nekem csak az a fekete folt , h miért fogadta el a nyakláncot Uil-tól .. :scratch: kedves önzetlen jóra való srácnak gondolta Uil-t megtévesztő volt , h az árvaháznak pénzt adományozott de nem önzetlenül és szerintem Uil pontosan azért tette , h ezzel megnyerje Jihye szívét ...

gilnis wrote:Mellesleg épp ellenkezőleg, aki tetszik, az előtt ideges vagy, izgulsz. Ezt láttuk a galériással, akivel sorra csődöt mondtak Jihye tanácsai, ezért Hwanki elbizonytalanodott. De mennyire örült a randijának!

Jihey ideges is volt zavart is Hwanki előtt . . de mondom itt még nem beszélhetünk mély érzelmekről ezért nem is alakulhattak még ki ezek az érzések .. . csak kialakulóban voltak .. :-) csak az első randin nem jöttek be Jihye tippjei .. . és ezen nem is akadt ki Hwanki unta az egészet még a szívét se dobogtatta meg .. . ha máshogy lett volna nem mondja le a szentestés randit ...

gilnis wrote:A szerelem múlandó, és nem olyan mély érzés, mint a szeretet. Ha arról beszélünk, melyik lány volt neki a fontosabb, biztos, hogy közös nevezőre jutunk! Jihye a barátja volt, a támasza, egy rokonlélek, aki nagyon fontos volt neki, a galériás meg egy fellángolás.

közel kerültek egymáshoz .. nincs mély barátság férfi és nő között :P több lehetett volna ha nem szól közbe Uil ..

gilnis wrote:Naná, hogy nem véletlen! A bűntudata miatt! De nem a szerelem vitte oda!

a bűntudata miatt nem kellett volna elmenni a házához elég ha tetőn meghajol és ott vezekel .. érzelmileg több volt ez .. amúgy meg nem is tartana 3 évig a bűntudata amikor nem csinált semmit de még mindig segíti a húgát a virágcsokrok is erre utalnak ezt csak egy olyan emberért teszi meg valaki aki sokat jelentett a számára az életben ..

gilnis wrote: Megint csak, ha Jihye valójában az irodából ugrott ki, Hwanki miért ide a tetőre ment fel a bocsánatát kérni? :blink :scratch: :scratch:
(Nem pusztán a tetőre, hanem egészen konkrétan ugyanoda!)
De ha a tetőről ugrott le, akkor miről zagyváltak az ötödik részben? Nem értem! :hissy:

lehet , h Yisu keze van a dologba ő ott volt az épületben senki nem látta ... . lehet , h ő cserélte ki a cipőket arra utalva , h innen ugrott ki Jihey megvédve a szóbeszédtől Uil -t mert ha ez a családjában kiderül akkor vége nem lehet a férje és botrány , így nem a cég kerül bajba hanem ezért vállalhatta magára Hawanki , h ő a felelőse mert az ő irodájában történt .... persze tudta Hwanki is , h a tetőről ugrott le ezért ott hajol meg .. és a cipőt miért tartotta meg nem azért mert közel került hozzá a lány ? vissza is adhatta volna a cuccaival Hwanki a fiókban őrizte 3 éve ... :O

gilnis

Postby gilnis » Wed Feb 15, 2017 8:03 pm

Köszi a hetediket, Andi! :cheers: Tök jó lett a dalszöveg! :thumright:

(Egy megjegyzés: nem értem a feliratletöltéseket. Hogyan lehet úgy nézni, ha a második részét csak feleannyian töltötték le, mint a későbbieket? :blink :nuts: Diszkrimináció. :cry:)

Summi wrote:szerintem az i -re a pontot vagy a kiegészítő képsorok teszik fel vagy ahogy a történet tovább halad majd akkor többet megtudhatunk pontosan mi történt .. :-)

Nagyon kíváncsi vagyok, mert a nézők felé szerintem 50 - 50 %, Hwanki és Uil pedig meg lehettek róla győződve, hogy Jihye az utóbbit kedvelte.

Ami még jobban fúrja az oldalamat, az a rajz. Mert első ránézésre, mivel egy emeletes házat ábrázol, azt gondolhatnánk, hogy Hwanki ablakából a kilátás. De az is lehet, hogy ez csak szimbolikus: hogy ez a rengeteg dolog marad ki Hwanki életéből, vagy hogy a rengeteg projekt, amit teljesítettek. Az is lehet, hogy egy makett, amelyik ott van valamelyikük íróasztalán vagy az egyik polcon. Az is különös, hogy Uilnak semmilyen reakciója nem volt rá arra vonatkozóan, hogy felismerte volna, akármennyire is Hwankinak szánták.

Summi wrote:de nem éreztem a lehelet finom érzéseket úgy mint Hwanki-val ott kézzel fogható volt lágy kellemes ami épp csak megérintette őket megsimogatta a lelküket ... :D

Az összhangot, a tiszteletet, a segítőkészséget, a jóindulatot, a drukkolást, az őszinte törődést a másik ember iránt én is éreztem, de ennyit és nem többet. Hajlamosak vagyunk az erősebb érzelmi köteléket rögtön szerelemnek feltételezni, aztán vagy az, vagy nem. Célt értek, mert ezen fő a fejünk, legalábbis az enyém. :D

Summi wrote:egyáltalán nem láttam Jihye-t vidámnak Uil társaságában

A görbe estén nem is. Azt én is úgy gondoltam, mint ti. De a kettő, az érzelmek és az akkori tiltakozás nem zárják ki egymást.

Summi wrote:Hwanki introvertált típus vele a leghalványabb érzelmi változás is sokat jelent

Igen, de teljesen másképpen viselkedik a két testvérrel, és tudjuk, hogy Roun tetszik neki. :whistling:

Summi wrote:a rajzot nem Uil -nek szánta , ha neki szánta volna vonakodás nélkül odaadja be is volt csomagolva masnival .. .

Nem egyértelmű, mert nem akkor kezdődött a vonakodása, amikor ő odaért, és elkérte, hanem már előtte.
Tekintettel arra, hogy a koreaiak szemében csak a piszok drága ajándék az ajándék, és az ilyesmit kvázi sértésnek tartják,
nem csoda, ha utóbb bizonytalankodni kezdett.

Summi wrote:Hwanki tettei arra utalnak h ezek az érzések megvoltak Hwankiban , Jihey -ért tett mindent

Nem, ezt sem tudhatjuk biztosan. Megfeledkezel a húgáról??
Ő nem volt bűnös, de annak érezte magát.

Summi wrote:de ez nem jelent belső mély szerelmes érzéseket

Azt senki nem is állította.
Ha muszáj lenne tippelnem a lehetőségek közül, akkor azt mondanám, hogy egyikük iránt sem semmit.

Summi wrote:és szerintem Uil pontosan azért tette , h ezzel megnyerje Jihye szívét ...

Nem. Ne kelljen már megint megvédenem! XD Szerintem az őszinte volt. Meghatódott Jihye gesztusán. (Mellesleg miért kellett belőle angyalt csinálni? :roll )

Summi wrote:Jihey ideges is volt zavart is Hwanki előtt .

Neeeem! :D Az csak a szerepjáték része volt. Annak a végén érezhetően stílust váltott.

Summi wrote:és ezen nem is akadt ki Hwanki unta az egészet még a szívét se dobogtatta meg .. . ha máshogy lett volna nem mondja le a szentestés randit ...

Mert ezt te honnan tudod... :D
Ami tuti, de ezt írtam eggyel feljebb is, Jihye volt a fontosabb a kettő közül. Illetve a húga. Hwanki nagyon is készült a randira. Ha nem látta volna meg, amit meglátott... A húga érdekében (is) mondta le a randit, hogy Jihyét mindenáron benntartsa.

Summi wrote:több lehetett volna ha nem szól közbe Uil ..

Szerintem nem. De nem bántam volna, csak akkor nem ezt a történetet néznénk. :D

Summi wrote:a bűntudata miatt nem kellett volna elmenni a házához elég ha tetőn meghajol és ott vezekel ..

Személyfüggő, kinek mi az elég. Egy ember élete múlott az ő tökölésén, a némaságán, a rossz döntésén. Még jó, hogy nem felejti el egyhamar! Pont azért lett baj, mert ő nem csinált semmit!

Summi wrote:de még mindig segíti a húgát a virágcsokrok is erre utalnak ezt csak egy olyan emberért teszi meg valaki aki sokat jelentett a számára az életben ..

Ezt Andival beszéld meg! :D Szerinte valaki más miatt küldi a csokrokat... Mindkettő lány miatt nem lehet. Meccseljétek le! :D

Summi wrote:ezért vállalhatta magára Hawanki , h ő a felelőse mert az ő irodájában történt ....

Nem. Őt nem érdekli a cég. Nem azért tette. Nem is azért, mert a húga vagy Uil megkérte rá. Ő azért tette, hogy a húga ne jöjjön rá soha. Hoppácska, hogy mindent tud, sőt... :glare:

Summi wrote:persze tudta Hwanki is , h a tetőről ugrott le ezért ott hajol meg ..

Honnan tudná? Nekünk bevágták azt a jelenetet, hogy a leugrás utáni pillanatot látja az irodájában. Loholt oda. Kérdés, miért loholt??? Oké, hogy kereste Jihyét, és aggódott, de miért futott??? Olyan érzésem volt akkor, mintha tudta volna, hogy ott találja. :unsure:

Summi wrote:és a cipőt miért tartotta meg nem azért mert közel került hozzá a lány ? vissza is adhatta volna a cuccaival Hwanki a fiókban őrizte 3 éve ... :O

Erre még nem jöttem rá, pedig gondolkodtam rajta. Bennem teljesen más benyomást kelt, úgyhogy a tippeddel nem tudok egyetérteni.
ImageImageImage

vajandi

Postby vajandi » Wed Feb 15, 2017 8:17 pm

Kedves Summi és Gilnis!
Nagyon szívesen a 7. részt. :-) :heart:
Summi, nem számítottam ilyen hosszú hsz-ra, el vagyok képedve. :thumleft: Gilnisről tudtam, hogy többször "alkot" ilyet, de Te megleptél... :D Kicsit vártam is vele, mert ha nekilátok, kihűl a vacsim, mire végzek vele. :mrgreen: Na, de most már itt vagyok, végig is olvastam, közben Gilnisét is. Nekem tetszenek az érveid, habár a virággal kapcsolatban valóban kétségeim támadnak. Eleinte lehet, hogy a nővére miatt küldte a csokrot, de én sokkal inkább gondolnám, hogy a húg miatt (látta, mennyire kiborult a virrasztáskor, később pedig mondhatni a "rajongója" lett). A rajzzal kapcsolatban annyi hozzáfűznivalóm lenne: az átadásakor Ji Hye tiltakozott majd vonakodott átadni, és nem tűnik megjátszós típusnak, mintha valójában Kang-nak szánta volna, hogy aztán úgy tegyen, mintha nem is neki rajzolta volna, szándékosan vonakodna. Eléggé őszinte lány, ilyen trükköt nem nézek ki belőle. Persze, semmiségnek titulálta, mintha senkinek se szólna, az se őszinte dolog, de nem megjátszás, csupán zavarban volt és szégyellte, hogy főnökének rajzolta.

Gilnis, örülök, hogy tetszik a dalszöveg. :-) A letöltések azért különböznek, mert némelyiket valószínűleg többen máshonnan töltötték le (Ázsia Ékköveiről vagy a blogomról).

Pár gondolat a 7-essel kapcsolatban:

Az elején a kimcsis beszélgetésnél szöget ütött a fejembe egy mondat ("Nem akartam üres kézzel jönni."). Szóval, ha jól veszem ki, Hwan Ki nem elég, hogy faképnél hagyta a félkész kimcsipörköltet és a húgát, hogy Ro Woon után rohanjon és felvegye a kocsijával, de még arra is volt ideje, hogy kimcsit pakoljon be, ráadásul ezzel azt sugallta, mintha tudta volna, hová megy a lány? :blink

Kang igazgató a kocsiban még részegen se volt hajlandó menyasszonya vállára hajtani a fejét. Vagy annyira nem is volt részeg? :whistling:

Hwan Ki terapeutája, az a pszichológusnő, csak nekem tűnik úgy, mintha tájszólással beszélne? :scratchchin:

Van két dal, amit már nagyon-nagyon várok, hogy végre feltegyék valahová (a végzene és az, ami akkor szólt, amikor Hwan Ki a lányt fotózgatta).

Tényleg jó pár poén volt, habár nekem az 5. részt kivéve mind nagyon poénos volt. :-) Ebben a részben imádtam pl. ahogy Hwan Ki leszerelte Park elnököt a kamerájával, meg ahogy felhívta a figyelmet a felbukkanó riporterekre. :lol Annyi jó grimasz is volt, párat ki is fotóztam, de végül nem kerültek a képmixbe, jobban tetszett az a téma, ami végül belekerült. Kedvenc jelenetemből is került a képmixbe, de hoztam még belőle pár jó pillanatot: :mrgreen: (A bal felső közvetlenül azutáni pillanat, hogy megigazította a lány haját).
Image

Most akarok nekiállni a 8-asnak. Eléggé fura alcíme van (igazából nem is tudom, hogyan fordítsam, még agyalok rajta), ráadásul, én mintha felkiáltó jelet látnék a végén (a név előtt), de az angol feliratban nyoma sincs. / UNSOCIAL SOCIABILITY - IMMANUEL KANT/. :scratchchin:
Image

gilnis

Postby gilnis » Wed Feb 15, 2017 10:12 pm

vajandi wrote:
A rajzzal kapcsolatban annyi hozzáfűznivalóm lenne: az átadásakor Ji Hye tiltakozott majd vonakodott átadni, és nem tűnik megjátszós típusnak, mintha valójában Kang-nak szánta volna, hogy aztán úgy tegyen, mintha nem is neki rajzolta volna, szándékosan vonakodna. Eléggé őszinte lány, ilyen trükköt nem nézek ki belőle. Persze, semmiségnek titulálta, mintha senkinek se szólna, az se őszinte dolog, de nem megjátszás, csupán zavarban volt és szégyellte, hogy főnökének rajzolta.

Nem, a trükközést én sem feltételezném róla. Kezdettől az bennem is az erősebb, hogy az Hwankinak készült. Egyébként mennyire értékelte is volna a kis művészlelkével! :wub: De még mindig nem értem, hogy az irodája előtt ülve miért kell SMS-t írni neki, hogy találkozzanak máshol?! :blink

Amúgy olyan szép az a rajz! A láttán mindig elfog a szomorúság. Persze ez is volt a cél! :D De ténylegesen érzem, és nem a háttérzene miatt. :nuts:

vajandi wrote:Pár gondolat a 7-essel kapcsolatban:

Sikerült kiválasztanod a kedvenceimet a képekhez. :mrgreen:

1. Ómájgád, a Titkárnő és a divattanácsai! :rofl: :rofl: A folytatást nézni is alig bírtam! XD XD XD
2. Annyira örültem, hogy Roun kivételesen nem szaladt oda Uilhoz a csoportfotóra, mint a többiek!!! :w00t:
3. Az ölelés... XD :heart: XD :heart: :heart: :nuts:
4. A panda-sztori folyt. köv. és milyen édes! :wub: :wub:

Kimcsi:
- Vagy elhozta a húga elől? :rofl:
- Magaddal szúrsz ki, ha olyan szemmel nézed a sorozatot, mint én... :D Lehet, hogy közben hazament, vagy mindig tart a kocsiban. :mrgreen:
- Ugye a fényképezkedésnél szokták azt mondani, hogy "kimcsi" a mosolygáshoz. Na, ha innentől kezdve valaki kimondja, hogy "kimcsi", ha nem akarnék is, mosolyogni fogok! :wub: Tudtam, hogy fontos lesz az eszem - nem eszem! :heart:

"Mi van, ha a nővéremmel valami más történt?" - ehhez kellett neki 7 rész?!?!
Nem tudtam, hogy ünnepeljek :party: vagy a fejemet verjem a falba. :doh:
Lehet, kénytelen leszek visszavonni, hogy Roun nem buta. Mégis HOGYAN rakta össze, hogy Kang Uil lehet Smith?! :doh:

vajandi wrote:Kang igazgató a kocsiban még részegen se volt hajlandó menyasszonya vállára hajtani a fejét. Vagy annyira nem is volt részeg? :whistling:

Hah! :D Ez de jó!!! :thumright: Nem tudom. :mrgreen:

Amúgy, amikor felhívta a bárból Rount, ugye nemcsak én akadtam ki? :x Sajnálja magát, azt érzem. De ne akarjon belefulladni az önsajnálatba! :x Elhiszem, hogy bánja, ami történt, mégsem eléggé, különben nem úgy élte volna az elmúlt három évét, ahogy, és nemcsak évi egy nap jutna a bűnbánatnak. :x

Ettől függetlenül ő éppúgy apuka áldozata, mint Hwanki. Másképpen, és közrejátszik a saját felelőssége is, de akkor is apuka miatt változott ilyenné. Még mindig utálom, de egy kicsit meg is sajnáltam. Hwankival versenyezhetnek, melyiküknek van kevesebb önbizalma és önbecsülése. Csak ez máshogyan jelentkezik náluk. Milyen megtévesztő a látszat! Uil a nála gyengébbekkel szemben kifejezetten domináns és lehengerlő, de ő a gyáva igazán! És egy lekvár. :thumbdown: Különben ő is járhatna Hwanki dokijához. :whistling:

Nem tudja, hogy Roun Jihye húga, ugye? Csak a hasonló szitu miatt mondta, amiket mondott? :whistling:

Ja, és mi a manó, most meg Hwanki volt az, aki többször is Uil vállára tette a kezét! Figyeltétek?! :w00t:

vajandi wrote:Hwan Ki terapeutája, az a pszichológusnő, csak nekem tűnik úgy, mintha tájszólással beszélne? :scratchchin:

Úgy beszél, csak nem tudom, melyik szerint. Puszani? :scratch: Pedig a Reply-sorozatok után azt hittem, sosem felejtem el. :D Abban aztán van tájszólás! :rofl:

vajandi wrote:Van két dal, amit már nagyon-nagyon várok, hogy végre feltegyék valahová (a végzene és az, ami akkor szólt, amikor Hwan Ki a lányt fotózgatta).

Tényleg... :nuts: Nekem fel sem tűnt, hogy újak. :sweat:

vajandi wrote:A bal felső közvetlenül azutáni pillanat, hogy megigazította a lány haját

Még saját magát is meglepte. :D :heart:

A 8. címe:
1. nincs felkiáltójel
2. Kant alkotta meg ezt a fogalmat: "társiatlan társiasság" (németül ungesellige Geselligkeit).
"...én itt az embereknek a társiatlan társiasságát értem, azaz az embernek azt a hajlamát, hogy társadalmat képezzenek, amely mindamellett mégis egy általános ellenállással jár együtt, amely viszont állandóan a társadalom szétbomlasztásával fenyeget. Az erre való hajlam nyilvánvalóan az emberi természetben rejlik. Az emberben megvan a hajlandóság, hogy magát eltársadalmosítsa: mert ilyen állapotban többnek érzi magát, mint ember, ami természeti képességeinek kifejlesztését illeti. Nagy hajlama van azonban amellett arra is, hogy magát izolálja: mivel önmagában megleli a társiatlan tulajdonságokat is, azt t. i., hogy mindent a saját értelme szerint intézzen, ennélfogva mindenfelől ellenállásra vár, mert hiszen önmagáról tudja, hogy ő a maga részéről is kész a mások ellen irányuló ellenállásra."
(Részlet: Egy világpolgár gondolatai az emberiség egyetemes történetéről)
ImageImageImage

vajandi

Postby vajandi » Wed Feb 15, 2017 11:15 pm

Gilnis, köszi, amit a 8-as címével kapcsolatban írtál.
Azóta rákerestem, a google keresője szinte rögtön kiadja, ha rákeresek, csak a kifejezésekkel van bajom. Ez így olyan cím lenne, ami külön magyarázatra szorul, ha csak nem fordítom magyarosabban. Mit szólnál a "Se veled, se nélküled"-hez? Habár ez nem pont azt jelenti, de közel áll hozzá. Ha nem találok mást, legfeljebb tényleg odabiggyesztek valami rövid magyarázatot a cím alá. :sweat:

Szóval ha más nincs, ezt találtam ki, habár elég hosszú:
~ 8. rész ~
"Társiatlan társiasság" - E. Kant
(Annak ellentmondása, hogy a túlélésért
együtt kell működni, viszont a belső
viszály lehetetlenné teszi ezt.)

Nekem is feltűnt, hogy Hwan Ki nem ment oda a csoportfotóhoz, de ami jobban meglepett, hogy Ro Woon se. Milyen szolidális! :thumright:
gilnis wrote:- Magaddal szúrsz ki, ha olyan szemmel nézed a sorozatot, mint én... :D
Na, ezen jót nevettem. :lol :mrgreen:

Először engem is meglepett, hogy Woo Il-t gondolja Smith-nek, de azért gondolhatta, mert olyan segítőkész és kedves vele, és Smith urat is gondoskodónak és kedvesnek tartja, ezért is játszottak be visszaemlékezős jeleneteket, amikor bíztatta, támogatta őt.

Szerintem Woo Il nem tudja, hogy ő Ji Hye húga, szerintem mutatták volna a felismerés pillanatát, amikor rájött.

Örülök, hogy nem tévedtem, a dokinő tényleg tájszólással beszél. :D

Return to “Subtitles”