Nigeru wa Haji da ga Yaku ni Tatsu [Hungarian Subs] (4/11)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
esztokam

Nigeru wa Haji da ga Yaku ni Tatsu [Hungarian Subs] (4/11)

Postby esztokam » Sun Dec 18, 2016 1:58 pm

Image
Szégyen a futás, de hasznos!

A magyar felirat MOTTOFREAKY angol felirata alapján készült!

Részletek:
Eredeti cím: 逃げるは恥だが役に立つ / Nigeru wa Haji da ga Yaku ni Tatsu
Részek száma: 11
Csatorna: TBS
Sugárzás ideje: 2016. október 11. - 2016. december 20.
Végefőcím: Hoshino Gen - Koi
Hivatalos weboldal: http://www.tbs.co.jp/NIGEHAJI_tbs/
Hivatalos facebook-oldal: 火曜ドラマ「逃げるは恥だが役に立つ」
Hivatalos instagram-oldal: nigehajigram

A 25 éves Moriyama Mikuri a diploma megszerzése után nem talált állást. Ideiglenes munkát vállalt, de onnan is elbocsátották. Mikuri nem találta a helyét és elkeserítette, hogy senkinek nincs rá szüksége. Édesapja javaslatára Tsuzaki Hiramasánál kezd dolgozni takarítónőként. Egy váratlan családi esemény miatt a két fiatal úgy dönt, hogy összeházasodnak, de pusztán munkáról van szó.

Szereplők:
Image

Letöltés: doramax264 (RAIONA verziója, DoA, 540p) asiatorrents
Vagy 480p-s furransu által készített videó torrentes letöltése: jdramacity @ LJ
A doramax264 a napokban nagyon nem akart működni nálam, így feltöltöttem a Raiona által készített verziót megára és uptoboxra.
Attachments
Nigeru wa Haji da ga Yaku ni Tatsu ep04 (848x480 x264).srt
(51.79 KiB) Downloaded 29 times
NWHdgYNT.E04.540p.DoA_raiona.srt
(51.79 KiB) Downloaded 83 times
Nigeru wa Haji da ga Yaku ni Tatsu ep03 (848x480 x264).srt
(52.92 KiB) Downloaded 31 times
NWHdgYNT.E03.540p.DoA_raiona.srt
(52.92 KiB) Downloaded 87 times
Nigeru wa Haji da ga Yaku ni Tatsu ep02 (848x480 x264).srt
(54.16 KiB) Downloaded 37 times
NWHdgYNT.E02.540p.DoA_raiona.srt
(54.16 KiB) Downloaded 98 times
Nigeru wa Haji da ga Yaku ni Tatsu ep01 (848x480 x264).srt
(65.92 KiB) Downloaded 41 times
NWHdgYNT.E01.540p.DoA_raiona.srt
(65.92 KiB) Downloaded 160 times
Last edited by esztokam on Sun Jan 01, 2017 9:34 am, edited 4 times in total.

esztokam

Re: Nigeru wa Haji da ga Yaku ni Tatsu (1/11) [Hungarian Subs]

Postby esztokam » Sun Dec 18, 2016 2:01 pm

Image

Fogadjátok sok szeretettel ennek az imádnivalóan édes japán sorozatnak az első részét!
Remélem szeretni fogjátok!

timbo

Postby timbo » Sun Dec 18, 2016 5:44 pm

Esztokam! Köszi szépen, hogy belevágtál!! :cheers: Nagyon szeretem a sorit, meg a két főszereplőt. A zenéjét is sokszor meghallgattam már, bár a táncika a végén nem igazán nyűgöz le. :P

Egyébként a sori japán címe a "Szégyen a futás, de hasznos." magyar közmondás. Az eredeti mangán középen így szerepel magyarul. :D Kíváncsi lennék, az eredeti manga szerzője honnan ismerhet egy magyar közmondást. :whistling:
Image

esztokam

Postby esztokam » Sun Dec 18, 2016 5:56 pm

timbo wrote:Esztokam! Köszi szépen, hogy belevágtál!! :cheers: Nagyon szeretem a sorit, meg a két főszereplőt. A zenéjét is sokszor meghallgattam már, bár a táncika a végén nem igazán nyűgöz le. :P

Egyébként a sori japán címe a "Szégyen a futás, de hasznos." magyar közmondás. Az eredeti mangán középen így szerepel magyarul. :D Kíváncsi lennék, az eredeti manga szerzője honnan ismerhet egy magyar közmondást. :whistling:

Nekem még a táncika is tetszik. Nagyon élvezem ezt a sorozatot és ritkán van ez így bármelyikkel mostanában. Ráadásul nagyon nem akar senki angolra fordítani Miss in Kiss-t :sorry: (Mondjuk élvezem én azt angol felirat nélkül is). Szóval így el kellett kezdenem ezt, muszáj volt.

Tudom, hogy az az eredeti címe, szerintem a feliratba is beleírtam, legalábbis az volt a cél, hacsak el nem felejtettem. Engem is érdekelne, honnan ismeri ezt a mondást az író. Annyira tetszik, hogy a mangán is olyan szépen magyarul szerepel. Csodás!
Image

novcsi6

Postby novcsi6 » Sun Dec 18, 2016 6:30 pm

Szia!
nagyon szépen köszönöm az első részt : :)

gilnis

Postby gilnis » Sun Dec 18, 2016 10:08 pm

EZT EL SEM HISZEM!!!!! :w000t:

Nagyon-nagyon szépen köszönöm, Esztók! Ezt most tényleg nagyon-nagyon!!! Annyira imádom ezt a sorozatot, elmondani nem tudom!!! A legjobb azok közül, amiket jelenleg nézek. Képes voltam minden részét felirat nélkül is megnézni. Épp azon bánkódtam, hogy befejeződik. Dupla ennyi részt sem untam volna velük. Most legalább lesz ürügyem ismételni! Teljesen odavagyok mindkét főszereplőért! Annyira nagyon-nagyon aranyosak!
:wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Nagyon köszi még egyszer! "Szégyen" lett volna, ha pont magyar nincs! :D
ImageImageImage

esztokam

Postby esztokam » Mon Dec 19, 2016 7:46 am

gilnis wrote:EZT EL SEM HISZEM!!!!! :w000t:

Nagyon-nagyon szépen köszönöm, Esztók! Ezt most tényleg nagyon-nagyon!!! Annyira imádom ezt a sorozatot, elmondani nem tudom!!! A legjobb azok közül, amiket jelenleg nézek. Képes voltam minden részét felirat nélkül is megnézni. Épp azon bánkódtam, hogy befejeződik. Dupla ennyi részt sem untam volna velük. Most legalább lesz ürügyem ismételni! Teljesen odavagyok mindkét főszereplőért! Annyira nagyon-nagyon aranyosak!
:wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Nagyon köszi még egyszer! "Szégyen" lett volna, ha pont magyar nincs! :D

Én sem akartam elhinni, hogy nincs hozzá és nagyon akartam, hogy egy angolul nem beszélő barátnőm is lássa, mert annyira csodás, minden egyes percét elmeséltem neki, de úgy nem az igazi, ezt látnia kell. Igazából ez motivált abban, hogy elkezdjem. Általában nem nézek japán sorozatot, de ez annyira megfogott. Először csak a tumblr-ön láttam pár gifet, de azok is annyira viccesek és aranyosak voltak, hogy muszáj voltam belenézni, aztán végignéztem egy ültő helyemben az összes addig meglévő részt (mind a 9-et és a 10.-et már én is pőrén, felirat nélkül, mert minek nekem az...)
Ez az igazi rajongás, mikor már felirat nélkül nézünk egy sorozatot, aminek egyébként nem értjük a nyelvét. Én most ezzel vagyok így, és a tajvani Miss in Kiss-szel (az is tök édes! :wub: )

A következő rész reményeim szerint hétvégén jön, most még karácsony előtti hajtás van a melóban és pénteken tudom átnézni a 2. rész fordítását.

Summi

Postby Summi » Mon Dec 19, 2016 7:30 pm

Kedves esztokam :-)

Örülök , h belevágtál köszönöm az első rész feliratát imádni való a főszereplőpáros :wub: :D további jó munkát a fordításhoz és kellemes karácsonyi készülődést Image

gilnis

Postby gilnis » Mon Dec 19, 2016 8:57 pm

esztokam wrote:Én sem akartam elhinni, hogy nincs hozzá és nagyon akartam, hogy egy angolul nem beszélő barátnőm is lássa, mert annyira csodás, minden egyes percét elmeséltem neki, de úgy nem az igazi, ezt látnia kell. Igazából ez motivált abban, hogy elkezdjem. Általában nem nézek japán sorozatot, de ez annyira megfogott. Először csak a tumblr-ön láttam pár gifet, de azok is annyira viccesek és aranyosak voltak, hogy muszáj voltam belenézni, aztán végignéztem egy ültő helyemben az összes addig meglévő részt (mind a 9-et és a 10.-et már én is pőrén, felirat nélkül, mert minek nekem az...)

Az első négy részét egy nap alatt ledaráltam, és az "ölelkezős kedd" óta :wub: muszáj felirat nélkül is nézni. :mrgreen:
Eszméletlen jól játszott/játszik mindkét főszereplő. Aragaki Yui már korábban is tetszett, de még sosem ennyire. Hoshino Genről pedig szerintem senki nem mondaná meg, hogy ő a valóságban pont ennek az ellenkezője, sőt, exhibicionista. Ez az első főszerepe, és zseniális benne!

Nagyon várom a folytatást! A mai befejező részt is :cry: és a másodikat hétvégén! :dance:
ImageImageImage

esztokam

Postby esztokam » Tue Dec 20, 2016 6:14 am

gilnis wrote:Az első négy részét egy nap alatt ledaráltam, és az "ölelkezős kedd" óta :wub: muszáj felirat nélkül is nézni. :mrgreen:
Eszméletlen jól játszott/játszik mindkét főszereplő. Aragaki Yui már korábban is tetszett, de még sosem ennyire. Hoshino Genről pedig szerintem senki nem mondaná meg, hogy ő a valóságban pont ennek az ellenkezője, sőt, exhibicionista. Ez az első főszerepe, és zseniális benne!

Nagyon várom a folytatást! A mai befejező részt is :cry: és a másodikat hétvégén! :dance:

Aragaki Yuit a ma már szinte nem is létező énekesnői karrierje miatt ismerem inkább. A Make My Day anno nagyon boldoggá tett.
http://videa.hu/videok/zene/aragaki-yui-make-my-day-jpop-mv-CaOHTbX3lCA1vX74
Na igen, Hoshino Gen sem ilyen visszafogott figura. De jól áll neki ez a szerep.

Most, hogy belegondolok, szerintem ez az első japán sorozatom, amiben nincs egyetlen JE-s fiú sem... Basszus, hihetetlen! Nagyon csőlátású vagyok, nem?

Agacska

Postby Agacska » Thu Dec 22, 2016 9:26 pm

Nagyon köszönöm az első rész feliratát.

esztokam

Re: Nigeru wa Haji da ga Yaku ni Tatsu (2/11) [Hungarian Subs]

Postby esztokam » Fri Dec 23, 2016 3:20 pm

Image

Elkészült a 2. rész. Még mindig aranyosak. Imádom őket!

Az első résznek elkészítettem a furransu-féle verzióhoz passzoló időzítését is és a 2. rész is mindkét verzióban felkerült. (A torrentes letöltést belinkeltem, de ha kell ehhez tudok hozni közvetlen linkeket is egy fórumról)
Mivel a doramax nem működött a napokban, ezért a DoA kisebb verzióját feltöltöttem megára és uptoboxra is. Mivel nem csinálok ilyet túl gyakran, szóljatok, ha valamelyik linkkel gond lenne.

Egyébként jó szórakozást és boldog karácsonyt mindenkinek!

novcsi6

Postby novcsi6 » Fri Dec 23, 2016 6:36 pm

Nagyon szépen köszönöm a 2. részt :)

gilnis

Postby gilnis » Fri Dec 23, 2016 10:09 pm

Nagyon köszönöm a második részt! Az nem kifejezés, hogy aranyosak!! :wub: :heart: :wub:

Köszi a videót, nem is tudtam, hogy Aragaki Yui énekelt bármikor is! :O Leszögezhetjük, hogy színésznőnek sokkal-sokkal jobb. :P

esztokam wrote:Most, hogy belegondolok, szerintem ez az első japán sorozatom, amiben nincs egyetlen JE-s fiú sem... Basszus, hihetetlen! Nagyon csőlátású vagyok, nem?

A japán ügynökségekkel abszolút nem vagyok képben, de a neveket nézegetve úgy látom, többnyire én is pont őket szoktam kifogni. Sebaj. :D

Leesett, hogy Otani Ryoheit már láttam a koreai Soulmate-ben. :doh: Igaz, azóta eltelt tíz év, és elég más a fizimiskája is, de alig ismerek rá. :sweat: Talán a jellegzetes szájáról. :wink: A két főszereplő mellett őt, mármint Kazamit és a nagynénit is bírom. :thumright:
ImageImageImage

Agacska

Postby Agacska » Sat Dec 24, 2016 7:42 pm

Nagyon köszönöm a 2. részt.

esztokam

Postby esztokam » Sun Dec 25, 2016 7:01 am

Nagyon szívesen mindenkinek a 2. részt. Most állok majd neki a harmadiknak.

gilnis wrote:Nagyon köszönöm a második részt! Az nem kifejezés, hogy aranyosak!! :wub: :heart: :wub:

Köszi a videót, nem is tudtam, hogy Aragaki Yui énekelt bármikor is! :O Leszögezhetjük, hogy színésznőnek sokkal-sokkal jobb. :P

Azóta szerintem már nem adott ki semmit, de azért meg kell hagyni, a kismalac édes a videóban.

gilnis wrote:A japán ügynökségekkel abszolút nem vagyok képben, de a neveket nézegetve úgy látom, többnyire én is pont őket szoktam kifogni. Sebaj. :D

Közben végiggondoltam a nem túl hosszú japán sorozatos listámat és van rajta két darab, amiben talán nincs JE-s fiúcska. A Ghost Friends és a Tumbling, de ezeket meg az AAA-s Nishijima Takahiro miatt néztem végig.

gilnis wrote:Leesett, hogy Otani Ryoheit már láttam a koreai Soulmate-ben. :doh: Igaz, azóta eltelt tíz év, és elég más a fizimiskája is, de alig ismerek rá. :sweat: Talán a jellegzetes szájáról. :wink: A két főszereplő mellett őt, mármint Kazamit és a nagynénit is bírom. :thumright:

A Soulmate-et már régóta meg akarom nézni! Jó? Én ezt úgy képzeltem, hogy biztos Koreában modellkedett és kellett egy japán és akkor valaki rá gondolt és egyszerűen ott ragadt. Bár ez csak elképzelés, amit az táplál, hogy több koreai cím van a neve alatt, mint japán.

Kata58

Postby Kata58 » Sun Dec 25, 2016 9:00 am

Kedves Esztokám Boldogan vittem a feliratot, és a megás linket is...Nagyon szeretem a japán sorozatokat is, Gyerekként anno a "kardforgató nő és 7szamuráj indítottak el a keletei filmek szeretete felé, ki gondolta volna hogy szinte teljesen hátat fordítok a nyugati filmeknek...na meg ritka kivételnek a tv-nek.xdd. Köszönöm ennek a bájos sorozatnak a fordítását.
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket :D :D :D :lol :lol :lol :wub: :wub:

esztokam

Re: Nigeru wa Haji da ga Yaku ni Tatsu (3/11) [Hungarian Subs]

Postby esztokam » Mon Dec 26, 2016 6:54 am

Image

Hozzám képest villámsebesen jutottunk el a 3. részhez, most nem?
Jó szórakozást!

Kata58 wrote:Kedves Esztokám Boldogan vittem a feliratot, és a megás linket is...Nagyon szeretem a japán sorozatokat is, Gyerekként anno a "kardforgató nő és 7szamuráj indítottak el a keletei filmek szeretete felé, ki gondolta volna hogy szinte teljesen hátat fordítok a nyugati filmeknek...na meg ritka kivételnek a tv-nek.xdd. Köszönöm ennek a bájos sorozatnak a fordítását.
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket :D :D :D :lol :lol :lol :wub: :wub:

Én gyerekként semmi ilyet nem láttam, az egyetem alatt szerettem bele a Goongba, aminek már van 10 éve és azóta nem tudok elszakadni az ázsiai sorozatoktól. Mondjuk főleg a filmektől és azon belül is főleg Koreától.

Summi

Postby Summi » Mon Dec 26, 2016 9:09 am

Nagyon köszönöm a villámsebesen elkészült 3. részt Image

Kata58

Postby Kata58 » Mon Dec 26, 2016 1:54 pm

Köszönet a 3. részért is..megyek is filmezni...eddig töltögettem.....xddd :D :D :wub: :thumright:

Anyaka

Postby Anyaka » Mon Dec 26, 2016 3:18 pm

Drága Esztók!
Húúúúú, de nagyon megleptél és egyben nagy örömet is szereztél ezzel a fordítással. Köszönöm szépen mindkettőnk nevében! :cheers:

novcsi6

Postby novcsi6 » Mon Dec 26, 2016 8:01 pm

Köszönöm szépen a 3. részt :)

gilnis

Postby gilnis » Mon Dec 26, 2016 10:03 pm

Nagyon köszi, tényleg villámgyors voltál! :clap: De ilyen szereplők mellett... :mrgreen: Úgy szeretem a belső monológjaikat! :wub: :wub:

esztokam wrote:Én gyerekként semmi ilyet nem láttam, az egyetem alatt szerettem bele

Csatlakozom. Pont közvetlenül egy vizsgaidőszak előtt botlottam bele a legelsőbe. Szörnyen kiszúrtam magammal... :whistling:

:offtopic:
esztokam wrote:A Soulmate-et már régóta meg akarom nézni! Jó?

Volt, amit imádtam benne, volt, ami nagyon tetszett, de kifogásoltam is ezt-azt. Egész más, mint amilyennek előtte képzeltem, a végén pedig hiányérzetem volt, ami egyszerre volt rossz és jó, frusztráló és édes. Én is évek óta halogattam már, és csak egy bő félévvel ezelőtt láttam, de abszolút nem bántam meg. Nem az a sorozat, amitől kifekszel, de ha aközött kell választanom, hogy "nézd meg" vagy "meg ne nézd", akkor egyértelműen a "nézd meg"! Már csak Shin Dong Wook miatt is. :mrgreen: De komolyan, bizonyos értelemben egy igazi klasszikus. :heart:

Az vitán felül áll, hogy formátumában is, felfogásában is, történetében is különleges, rendhagyó, páratlan a koreai sorozatok között. Egy kicsit sitcomszerű. Érdekes, humoros, vicces, megható és filozofikus egyszerre. Nagyon szép vagy/és találó gondolatok vannak benne.
Minden része a randizás és a modern szerelmi kapcsolatok valamilyen elemével foglalkozik, hogyan értelmezik azt a férfiak, hogyan a nők, és a két nem hogyan kommunikál egymással. Nyolc közel azonos fontosságú, teljesen különböző szereplője van, ebből következően több szerelmi sokszöge is, és az egészet a háttérből egy finom célzás fogja át, miszerint két szereplő állítólag egymás lelki társa. Hadd tegyem hozzá gyorsan, hogy nem, ez nem elcsépelt módon, nem is erőltetetten, nem is érzelgősen van tálalva, és egyáltalán nincs túlromantizálva. A sorozatnak a kétharmada(!) eltelik, amire a két érintett egyáltalán találkozik(!) egymással, szóval a legkevésbé sem a szokásos úton jár.

A színészi játék összességében rendben volt, nekem Sa Kangé tetszett a legjobban. Övé volt a legemlékezetesebb karakter is a fura magázó beszédével. Nála jobban csak Lee Soo Kyung és Shin Dong Wook érdekelt, de a másik öt nem igazán volt szimpi. Sokszor untam őket, vagy idegesítettek, vagy is-is. Persze nekik is akadtak jó pillanataik, és nem egyszer szakadtam a röhögéstől. A zenéje hasonlít a Coffee Prince-ére, mert szintén csupa indie, és ebben is mindvégig fontos hangulatfestő és párbeszédet helyettesítő szerepű volt. Lásd EZT, EZT, EZT stb.
ImageImageImage

esztokam

Postby esztokam » Sat Dec 31, 2016 8:36 am

Mondjuk úgy, hogy szolgálati közlemény.

A sorozatban elkövetett Goblin nézés, majd az azt követi Assassin's Creed maratoni játék miatt a 4. rész csak januárban várható, de a legelején.
A fordítás már majdnem kész, de azt még át kell nézni, ellenőrizni, az epizóddal összenézni, stb. És ma még dolgozom is.

Boldog új évet mindenkinek!

esztokam

Re: Nigeru wa Haji da ga Yaku ni Tatsu (4/11) [Hungarian Subs]

Postby esztokam » Sun Jan 01, 2017 9:43 am

Image

Sokkal hamarabb elkészültem a 4. résszel, mint gondoltam.
De egyszerűen imádom nézni, ahogy Hiramasa szenved.
Bevallom a fordítás komoly gondokat okozott. Nem bántam volna, ha bármit is értenék japánul, mert nem volt teljesen világos néhány mondat és volt, amit legalább 8x átírtam.

újabb fun fact:
A két főszereplőnk mellett a Yassant alakító Mano Erina is énekesként kezdte a pályáját. Tudtátok? A Hello! Project csapatát erősítette évekig, ahol többek között a Morning Musume, a Berryz Kobo és a C-ute is dolgozik. Először hirtelen nem tudtam hova tenni az arcát, mert nagyon ismerős volt, de aztán nagy nehezen leesett, miért ismerem. Imádom azt a borzasztó zenét, amit a H! P-nél csinálnak.
My Days for You és Seishun no Serenade

gilnis

Postby gilnis » Sun Jan 01, 2017 10:53 am

esztokam wrote:De egyszerűen imádom nézni, ahogy Hiramasa szenved.

:rofl: Nagyon köszönöm! :mrgreen:

Boldog új évet! :-)
ImageImageImage

cirmos

Postby cirmos » Sun Jan 01, 2017 11:23 am

Köszönöm és Boldog Új Évet! :cheers:

novcsi6

Postby novcsi6 » Sun Jan 01, 2017 1:45 pm

B.Ú.É.K!!!
Nagyon szépen köszönöm a 4. részt :)