I Introduce My Father – Drama Special [Hungarian Sub] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
biri66

I Introduce My Father – Drama Special [Hungarian Sub] (Complete)

Postby biri66 » Mon Dec 05, 2016 6:25 am

I INTRODUCE MY FATHER ~ BEMUTATOM AZ APUKÁMAT

Image

Eredeti cím: 아빠를 소개합니다 / ah-ppa-leul so-gae-hab-ni-da
Egyéb cím: This is my Father
Epizódok száma: 1
Műfaj: vígjáték, Drama Special
Sugárzás: 2014. november 30. KBS2

A történet:
Hui-yeong a 20-as éveiben járó fiatal nő, akinek van egy ovis fia, Goya. A kisfiú még sohasem látta az édesapját, de nagyon szeretne vele találkozni. Az anyukája kezdettől fogva azt hazudja neki, hogy az apja Amerikában él. Egy öregdiák találkozó azonban váratlan fordulatot hoz, mert Hui-yeong összefut gimis szerelmével. A gyanútlan férfinak fogalma sincs arról, hogy annak idején fia született. A tüneményes történetben tanúi lehetünk a kisfiú és az apukája korántsem zökkenőmentes egymásra találásának.

Szereplők:
Song Ha-yoon – Choi Hui-yeong (anyuka)
Moon Ji-yoon – Ko Su-cheol (pizza futár)
Kim Gun – Choi Goya (kisfiú)
Goo Won – Oh Dong-ju (angoltanár)
Sung Byung-sook – Goya nagymamája

Rendező: Kim Young-gyoon
Forgatókönyvíró: Yoo Jung-hee

Original translations: KBS World
Transcriber/Timer: huyie

Videó letöltés:

https://avistaz.to/torrent/28481-drama-special-e115-i-introduce-my-father-hdtv-720p-with (1.1 GB)

https://torrentkim5.net/torrent_tv/65183.html (1.1 GB, az utolsó előtti)

https://avistaz.to/torrent/40210-kbs-dr ... m-complete (425 MB, a komplettből az E115-ös)

http://doramax264.com/25466/kb-drama-sp ... is-my-dad/ (220 MB, a RAW változat beégetés nélküli)

A 425 MB-os videó letölthető a blogom Rövid tévéjátékok menüjéből megás linkről.

előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=pGQve0CLbDE

A feliratokat kizárólag magánjellegű használatra szántam. Ne áruld! Ne égesd videóba! Ne tedd fel online videó megosztó oldalra!
Kérem, hogy a feliratokba senki se nyúljon önkényesen és ne töltse fel azokat más feliratos vagy egyéb fájlmegosztó oldalakra!

Kérem KACS-ot, hogy törölje az Ázsia ékköveiről a felirataim direkt linkjeit!
Szeretném, ha a munkáim iránt érdeklődők megtisztelnének azzal, hogy legalább egy kattintás erejéig ellátogatnának oda, ahol munkálkodom (a d-addicts topikjaiba vagy a blogomba), és úgy töltenék le a fordításaimat.

Fordításaim (sorozatok, rövid tévéjátékok, mozifilmek): http://birikorea.blogspot.hu/
Attachments
I Introduce My Father.zip
(49.55 KiB) Downloaded 254 times
Last edited by biri66 on Wed Dec 21, 2016 11:07 am, edited 3 times in total.
Emperor of the Sea ~ Desert Spring ~ The Water Bloom ~ Banjun Drama with TVXQ
Merchant Kim Man Deok ~ The King’s Face ~ For the Sake of Son ~ Hwajung ~ Dear My Friends

Our Slightly Risque Relationship (+23 rövid tévéjáték)
Mozifilmek (59 db)
http://birikorea.blogspot.hu/

biri66

Re: I Introduce My Father – Drama Special [Hungarian Sub] (Complete)

Postby biri66 » Mon Dec 05, 2016 6:37 am

Akit érdekelnek az ilyen történetek és az Avistazról a komplettből tölti le, az a Bride in Sneakers (Menyasszony edzőcipőben) videóját is leszedheti, mert januárban fordítást készítek hozzá.

Jó szórakozást kívánok!

MekkMester

Postby MekkMester » Mon Dec 05, 2016 5:01 pm

Köszönöm, hogy a feliratod által megismerhetem ezt a történetet! :cheers:

biri66

Postby biri66 » Mon Dec 05, 2016 9:04 pm

MekkMester wrote:Köszönöm, hogy a feliratod által megismerhetem ezt a történetet! :cheers:

Nagyon szívesen, MekkMester. :)

Ido11

Postby Ido11 » Mon Dec 05, 2016 10:33 pm

Kedvese Biri!
Az ismertető alapján kedves történet lehet, szeretem az ilyeneket, ezért örömmel vittem a feliratot.

Summi

Postby Summi » Tue Dec 06, 2016 7:32 am

Szia Biri :-)

Csodaszép történetet hoztál :cheers: ahogy olvastam a rövid összefoglalót tiszta libabőr lettem :wub: nagyon szívhez szóló kedves történet lesz ez , nagyon köszönöm , h lefordítottad :wub: :cheers:

ranna

Postby ranna » Tue Dec 06, 2016 3:47 pm

Kedves Biri!
Köszönöm a fordítást! Kedves ajándék volt.Igazán bájos történet.

biri66

Postby biri66 » Tue Dec 06, 2016 8:24 pm

Nagyon szívesen a fordítást, kedves Ido, Summi és Ranna. Pont Mikulásra való történet ezzel a cuki kisfiúval. :thumright:

Kata58

Postby Kata58 » Thu Dec 08, 2016 8:31 am

Én ugyan csak ma reggel találkoztam ezzel az aranyosnak ígérkező történetre, de már le is töltöttem és még ma mindenképpen időt szakítok rá! Köszönöm hogy láthatok egy ilyen aranyos filmet és történetet.
A másik nagy kedvencem az egy anya 3 apa...az is rongyosra nézve...remek szereplőkkel. :wub: :lol :thumright:

1 Mom 3 Dads

biri66

Postby biri66 » Thu Dec 08, 2016 10:15 pm

Nagyon szívesen, Kata. Örülök, hogy a te érdeklődésedet is felkeltette. :-)

Akik már megnézték a tévéjátékot, azoknak feltűnhetett, hogy szóba került benne a Fekete és a Fehér nap.
Hui-yeong így szólt ebéd közben Dong-juhoz: "Fekete napon feketebabos tésztát ettünk."
Dong-ju pedig ezt mondta a nőnek: "Minden Fehér napon édességet készítettem neked össze, de sosem adtam oda."

Ezekhez a következő kiegészítést fűzném:
- Dél-Koreában a február 14-én esedékes Valentin napon a lányok vesznek csokoládét a fiúknak.
- Egy hónap múlva a március 14-én tartott Fehér napon (White Day) a férfiak viszonozzák a nőknek a Valentin napon kapott ajándékot.
- Április 14-én a Fekete nap (Black Day) során pedig azok az egyedülálló személyek, akik nem kaptak ajándékot az előző két romantikus ünnepen, feketébe öltözve összegyűlnek és fekete színű ételeket esznek.

gali4375

Postby gali4375 » Fri Dec 09, 2016 5:08 pm

Kedves Biri ! :-)
Köszönöm a feliratot - ha megnézem, jelentkezem a Kagylóhéjban. :thumright:

Ido11

Postby Ido11 » Fri Dec 09, 2016 9:43 pm

Nekem ezek a fekete és fehér dolgok nem tüntek fel. Az azonban igen, hogy Dong-ju, annak ellenére, hogy sejti, ki a gyermek apja, randevúzni szeretne a lánnyal. Már az is aranyos volt, amikor az osztálytalálkozón kijelentette, hogy ezekre a találkozókra az megy el, aki az első szerelmével szeretne találkozni.
Az a túramotor, amire a papa szemet vetett, nem volt semmi! Drágább, mint egy autó. Szerintem soha sem lesz képes megvenni. Jó volt, ahogy bemutatták, elnéztem volna még egy darabig :D
Kedves Biri még egyszer köszönöm a feliratot.

mikaz

Postby mikaz » Sat Dec 10, 2016 7:42 am

Kedves Biri, köszönöm, nagyon kellemes film! Valóban illik az adventi időszak hangulatához. A történet váza ismerős. Tönkrement család, az iskola elhagyása, uzsorások, több részmunka, törvénytelenül vállalt gyerek. Ezeket a koreai társadalomra jellemző nehézségeket már más filmekben is láthattuk. De a film üzenete pozitív: mégis fel lehet emberként állni és vállalni a helyzetet. Még a hazugság is érthető, bár szerencsére időben kiderült.
Néhány gondolat a történethez.
Tetszik a pozitív befejezés. Tovább gondolhatjuk, minden megoldás jónak tűnik. Én az igazi apára tippelek, hogy ő lesz a nyerő, hisz számos közös élmény köti össze őket, no meg a gyerek. Valahol még pislákol az érzés is.
Tetszettek az apró, jelzés értékű mozzanatok. pl. a nyalóka és a kulcs egy kézben. Mi a fontosabb? Vagy lehet talán együtt mindkettő; az álom és a család? Nem hiszem,hogy nem valósulhat meg az álom. Apa és fia álmodhatják együtt tovább. Az egész élet előttük van még. S az anya bárhogy is dönt, apa és fia már nem lesz közömbös egymásnak.

A fekete és fehér napra utaló kiegészítést is köszönöm! Ismét tanultam valamit.
A tőled megszokott szép, igényes felirattal üdítő élmény volt! :wub: :notworthy: :wub:
ImageImage

biri66

Postby biri66 » Mon Dec 12, 2016 2:46 pm

gali4375 wrote:Kedves Biri ! :-)
Köszönöm a feliratot - ha megnézem, jelentkezem a Kagylóhéjban. :thumright:

Szívesen a feliratot, kedves Gali, reagáltam rá a blogban.

Ido11 wrote:Nekem ezek a fekete és fehér dolgok nem tüntek fel. Az azonban igen, hogy Dong-ju, annak ellenére, hogy sejti, ki a gyermek apja, randevúzni szeretne a lánnyal. Már az is aranyos volt, amikor az osztálytalálkozón kijelentette, hogy ezekre a találkozókra az megy el, aki az első szerelmével szeretne találkozni.
Az a túramotor, amire a papa szemet vetett, nem volt semmi! Drágább, mint egy autó. Szerintem soha sem lesz képes megvenni. Jó volt, ahogy bemutatták, elnéztem volna még egy darabig :D
Kedves Biri még egyszer köszönöm a feliratot.

Nagyon szívesen a fordítást, kedves Ido. Szerintem a végén Dong-ju viccesre vette a figurát, én legalábbis nem tudtam komolyan venni az udvarlási szándékát. Valóban klassz volt az a túramotor, az pedig kifejezetten édes volt, ahogy apa és fia szórakoztak az üzletben.

mikaz wrote:Kedves Biri, köszönöm, nagyon kellemes film! Valóban illik az adventi időszak hangulatához. A történet váza ismerős. Tönkrement család, az iskola elhagyása, uzsorások, több részmunka, törvénytelenül vállalt gyerek. Ezeket a koreai társadalomra jellemző nehézségeket már más filmekben is láthattuk. De a film üzenete pozitív: mégis fel lehet emberként állni és vállalni a helyzetet. Még a hazugság is érthető, bár szerencsére időben kiderült.
Néhány gondolat a történethez.
Tetszik a pozitív befejezés. Tovább gondolhatjuk, minden megoldás jónak tűnik. Én az igazi apára tippelek, hogy ő lesz a nyerő, hisz számos közös élmény köti össze őket, no meg a gyerek. Valahol még pislákol az érzés is.
Tetszettek az apró, jelzés értékű mozzanatok. pl. a nyalóka és a kulcs egy kézben. Mi a fontosabb? Vagy lehet talán együtt mindkettő; az álom és a család? Nem hiszem,hogy nem valósulhat meg az álom. Apa és fia álmodhatják együtt tovább. Az egész élet előttük van még. S az anya bárhogy is dönt, apa és fia már nem lesz közömbös egymásnak.

A fekete és fehér napra utaló kiegészítést is köszönöm! Ismét tanultam valamit.
A tőled megszokott szép, igényes felirattal üdítő élmény volt! :wub: :notworthy: :wub:

Mindent nagyon szívesen, kedves Mikaz. A befejezéssel kapcsolatban én is hozzád hasonlóan vélekedem.

Agacska

Postby Agacska » Sat Dec 17, 2016 8:04 am

Nagyon köszönöm a feliratot.

biri66

Postby biri66 » Tue Dec 20, 2016 4:27 pm

Agacska wrote:Nagyon köszönöm a feliratot.

Szívesen, kedves Agacska.

Return to “Subtitles”