W - Two Worlds [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
timbo

W - Two Worlds [Hungarian Subs] (Complete)

Postby timbo » Sat Jul 23, 2016 8:30 am

W – Two Worlds

Image
Image

Eredeti cím: 더블유
Műfaj: romantikus, melodráma, akció
Epizódok száma: 16
Csatorna: MBC
Vetítési időszak: 2016. július 20. – szeptember 14.
Vetítési időpont: szerda és csütörtök 22:00

Főszereplők:
Lee Jong Suk – Kang Chul
Han Hyo Joo – Oh Yeon Joo
Jong Yoo Jin – Yoon So Hee (Kang Chul titkára és régi barátja)
Lee Tae Hwan – Seo Do Yoon (Kang Chul testőre)
Kim Eui Sung – Oh Sung Moo (Yeon Joo apja)
Lee Shi Un – Park Soo Bong (gyakornok Yun Joo apjánál)

A történet főhősei két, egymással párhuzamos világban élnek. A való világban él az orvosként dolgozó Yeon Joo, míg a szupergazdag férfi főszereplő, Kang Chul a lány apja által rajzolt „W” című képregény fikciós világában létezik. A lány, aki rajong az apja által rajzolt manhwa főszereplőjéért, egy nap azon kapja magát, hogy bizonyos események hatására a két világ összekapcsolódik, s ő személyesen találkozik az épp vérben fekvő rajongása tárgyával. Az apja úgy akarja befejezni a 10 éves múltra visszatekintő történetet, hogy megöli a főhőst, de ezt valahányszor meg akarja tenni, a lánya szereplőként megjelenik a történetben, s megmenti a főhőst.

„Remélem ez az író-rendező páros a jövőben is megörvendeztet minket valami különlegességgel.„
2013. májusában írtam ezt a Nine: Nine Time Travels végén, s úgy érzem, most jött el ez a pillanat. :-) Bár csak az író maradt, a rendező más lesz, de reméljük nem ezen fog múlni. :D

Magyarra fordította: timbo
Ellenőrizte és javította: Riamara

A felirat a Viu és Viki angol feliratának felhasználásával készült.

A romantikus kézikönyvről itt találtok bővebbet: Puuung facebook, képek: Puuung Grafolio
Remélem tetszeni fog annak, aki megnézi!

A feliratok magánjellegű felhasználásra készültek, azokat tilos fájl- és videómegosztó oldalakon közzétenni!
Attachments
W.E16.END.160914.720p-NEXT hun.srt
Befejező rész
(36.11 KiB) Downloaded 1479 times
W.E15.160908.720p-NEXT hun.srt
15. rész
(44.88 KiB) Downloaded 1446 times
W.E14.160907.720p-NEXT hun.srt
14. rész
(42.41 KiB) Downloaded 1565 times
W.E13.160901.720p-NEXT hun.srt
13. rész
(43.78 KiB) Downloaded 1692 times
W.E12.160831.720p-NEXT hun.srt
12. rész
(48.42 KiB) Downloaded 1600 times
W.E11.160825.720p-NEXT hun.srt
11. rész
(38.05 KiB) Downloaded 1451 times
W.E10.160824.720p-NEXT hun.srt
10. rész
(44.04 KiB) Downloaded 1465 times
W.E09.160818.720p-NEXT hun.srt
9. rész
(46.26 KiB) Downloaded 1451 times
W.E08.160817.720p-NEXT hun.srt
8. rész
(48.5 KiB) Downloaded 1495 times
W.E07.160810.720p-NEXT hun.srt
7. rész
(54.37 KiB) Downloaded 1469 times
W.E06.160804.720p-NEXT hun.srt
6. rész
(51.83 KiB) Downloaded 1500 times
W.E05.160803.720p-NEXT hun.srt
5. rész
(47.89 KiB) Downloaded 1515 times
W.E04.160728.720p-NEXT hun.srt
4. rész
(57.57 KiB) Downloaded 1526 times
W.E03.160727.720p-NEXT hun.srt
3. rész
(53.55 KiB) Downloaded 1565 times
W.E02.160721.720p-NEXT hun.srt
2. rész
(55.13 KiB) Downloaded 1630 times
W.E01.160720.720p-NEXT hun.srt
1. rész
(61.08 KiB) Downloaded 2635 times
Last edited by timbo on Sat Sep 17, 2016 7:34 am, edited 18 times in total.

timbo

Re: W - Two Worlds [Hungarian Subs] (Ep 1 of 16)

Postby timbo » Sat Jul 23, 2016 8:34 am

Sziasztok!
Megérkeztünk a W c. sori 1. részével. Remélem már vártátok! :mrgreen:
Nekem nagyon bejött, de szerintem nem is várhatunk mást a Queen In Hyun's Man és a Nine: Nine Time Travells írójától. :wub:
Reméljük tetszeni fog. :-)

Image
Image

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sat Jul 23, 2016 9:22 am

Szia Timbo! :w00t:

Köszi, köszi, köszi mindkettőtöknek!!! Már nagyon vártam! :dance: :cheers: Olyan lassan akart eltelni ez a félév. :D

Ha csak fele olyan jó lesz, mint amiket az előzetes információk alapján tudni lehet, akkor imádni fogom! Igyekeztem, hogy ne nézzem meg előre, de ezennel indulhat a menet! :wub: :wub: Berágtam a KBS-re, úgyhogy remélem, a nézettségi versenyben is piszkosul elverik őket ezzel a sorival. :rambo:
ImageImageImage

vercsike1

Postby vercsike1 » Sat Jul 23, 2016 9:24 am

Sziasztok Timbo Riamara ! ! !

Örömmel köszöntöm a meg szokott párost. :cheers: Kedves Timbo hálásan köszönöm a sorozat választását,és annak első feliratát. :notworthy:

ada74

Postby ada74 » Sat Jul 23, 2016 11:30 am

Szia Timbo! :D

Újra egy fantasztikus sorozatot választottál :dance:

Köszönöm szépen az első rész feliratát :notworthy:

Ada :D

szilagyongyi

Postby szilagyongyi » Sat Jul 23, 2016 12:15 pm

Köszönöm szépen Timbo, hogy fordítod ez az ígéretes sorozatot. :wub:

engel1129

Postby engel1129 » Sat Jul 23, 2016 12:19 pm

Hálásan köszönöm a fordítást! :dance:

YustC

Postby YustC » Sat Jul 23, 2016 12:39 pm

Először is nagy hála a feliratért, örülök, hogy valaki bevállalta ezt a remek sorozatot. :cheers:

És....

Áá... nem bírtam kivárni muszáj voltam belenéznem a szép szájú Lee Jong Suk miatt, és mit kapok? Egy irtó fordulatos nagyon jó kis akció sorozatot.
Már a leírás alapján érdekelt a történet, de kicsit lightosabbra számítottam, szóval ez kellemes meglepetésként ért. Nagyon nagyon kíváncsi leszek ki a gyilkos, bár van egy tippem... Amit úgy most leírnák spoilerbe, szóval ha valaki nem akar ilyeneken filózgatni, akkor ne nyissa meg a spoiler alatt lévő részt... :study:

Szóval szerintem durván az író a gyilkos... Elvégre is ő akarta megölni a főkarakterét és már azt is tudjuk hogy a képregénybe kis-be lehet jutni. Szóval nem lenne meglepő, ha ő gyilkolta volna le a családját is. *de ez persze csak személyes vélemény* - nagyon kíváncsi leszek a történetre. :scratch:
Last edited by YustC on Sat Jul 23, 2016 1:48 pm, edited 1 time in total.

novcsi6

Postby novcsi6 » Sat Jul 23, 2016 12:59 pm

Sziasztok!
Nagyon szépen köszönöm Nektek az első részt :)

Mese

Postby Mese » Sat Jul 23, 2016 1:49 pm

Nagyon köszönöm az első rész fordítását. Kíváncsian várom milyen lesz a sorozat. :-) :thumright:
Image

Ido11

Postby Ido11 » Sat Jul 23, 2016 5:13 pm

Nahát, kinyitom a gépet és mit találok!
Kedves Timbo, emlékszem mikor azt írtad, hogy nem szereted a stipi-stopit, de ezt most lestoppolod. Milyen jól tetted. Az ismertetőt olvasva, nagyon izgalmasnak ígérkezik. Nagy lehetőségek vannak benne: apa és lánya kapcsolatára gondolok, apára, aki féltékeny a lánya udvarlóira. Már több feldolgozással találkoztam, de ilyennel, ami ebben rejlik még nem. Nagy izgalommal várom a történéseket. Üdv: Ido

Hayako
Fansubber
Fansubber

Postby Hayako » Sat Jul 23, 2016 5:20 pm

timbo wrote:Sziasztok!
Megérkeztünk a W c. sori 1. részével. Remélem már vártátok! :mrgreen:
Nekem nagyon bejött, de szerintem nem is várhatunk mást a Queen In Hyun's Man és a Nine: Nine Time Travells írójától. :wub:
Reméljük tetszeni fog. :-)

Image

Köszönöm az első részt, kedves Timbo és Riamara! Már nagyon vártam a magyar feliratot, mert bejött az első két rész. Mindkét szereplő kellően szimpatikus és még amellett is el tudok menni, hogy Lee Jong Suk mindig valami tökéletes karaktert kap. :whistling: Illenek egymáshoz, szikrázik közöttük a levegő és a történet sem kutya... ahogy a szerzőpárostól várható. Kíváncsi leszek, hogy
az apuka képes lesz-e megfékezni a szörnyet illetve az, hogy kelt életre. De az még jobban fúrja az oldalamat, ki lehet a titokzatos feketeruhás gyilkos, aki úton-útfélen gyilkolássza Kang Chult?

Szerintem nagyon jó sorozatot választotattok. Az idei szezonból ez és a Doctors jön be leginkább. :thumright:
Image
Folyamatban: Ando Lloyd, Meglepetésprojekt, The Ancient Magus' Bride
Tervezettek: Hot Road, Sensei, Make Kiss and Bow, My little Monster

SoRa_

Postby SoRa_ » Sat Jul 23, 2016 8:23 pm

Sziasztok!

Köszönöm a fordítàst! :) :notworthy: Én màr megnéztem mindkét részt, de jó lesz megnézni magyar felirattal is. Főleg mivel Szerda még messze van, addig valószínűleg meg fogom nézni még pàrszor. :D
Màr nagyon vártam ezt a sorozatot, gondoltam hogy jó lesz, de hogy ennyire.. Elképesztően jó. :thumleft: :heart: Egyedi és teljesen màs, mint a többi sorozat.
Jó újra làtni Lee Jung Suk-ot, ő az egyik kedvenc színészem. :) :wub: Han Hyo Jo-t eddig csak a Dong Yi-ban làttam. Mindketten remekelnek, jó a kémia köztük, a történet izgalmas, úgyhogy ha nem rontjàk el a végét akkor nàlam ez a sorozat az idei év egyik legjobbja lesz és bekerül a kedvenceim közé. :)

SoRa_

Postby SoRa_ » Sat Jul 23, 2016 8:41 pm

YustC wrote:Először is nagy hála a feliratért, örülök, hogy valaki bevállalta ezt a remek sorozatot. :cheers:

És....

Áá... nem bírtam kivárni muszáj voltam belenéznem a szép szájú Lee Jong Suk miatt, és mit kapok? Egy irtó fordulatos nagyon jó kis akció sorozatot.
Már a leírás alapján érdekelt a történet, de kicsit lightosabbra számítottam, szóval ez kellemes meglepetésként ért. Nagyon nagyon kíváncsi leszek ki a gyilkos, bár van egy tippem... Amit úgy most leírnák spoilerbe, szóval ha valaki nem akar ilyeneken filózgatni, akkor ne nyissa meg a spoiler alatt lévő részt... :study:

Szóval szerintem durván az író a gyilkos... Elvégre is ő akarta megölni a főkarakterét és már azt is tudjuk hogy a képregénybe kis-be lehet jutni. Szóval nem lenne meglepő, ha ő gyilkolta volna le a családját is. *de ez persze csak személyes vélemény* - nagyon kíváncsi leszek a történetre. :scratch:

Én is nagyon kívàncsi vagyok sok mindenre és hogy mik fognak kiderülni. :) Hogy lehetsèges, hogy Yeon Joo bekerült a képregény vilàgàba? Hogy lehet az, hogy Kang Chul létezik?

A gyilkossal kapcsolatban.. Én is Yeon Joo apjàra gondoltam először, ilyesztő egy pasas. De azt hiszem nem ő lesz az. :) Viszont az, hogy Kang Chul-t szörnyetegnek hívta.. Valahogy gyanús. Miért hívnà annak amikor Kang Chul jó ember? Ha csak nem skizofrén, van egy gonosz énje, vagy pedig egy gonosz Kang Chul. Mondjuk az ikertestvére? :scratch: Kívàcsi vagyok, hogy ki az. :-)

Gustty

Postby Gustty » Sun Jul 24, 2016 4:50 am

Sziasztok fordítók!
Igazán gyorsak vagytok ennek a sorozatnak a felirataival.

remélem nem baj, hogy az elérhető részek letöltését ide beraktam.A felirat passzol hozzá.Élvezhető a felirattal a sorozat.Köszönet érte. :salut:

anico

Postby anico » Sun Jul 24, 2016 5:50 am

Kedves Fordítók!

Nagyon szépen köszönöm a sorozat fordítását! :salut:
Csak reménykedni tudok benne, hogy a készítők az utolsó részig tudják tartani, vagy még fokozni is, a történet izgalmas, érdekes, számomra újszerű, bemutatását.

YustC

Postby YustC » Sun Jul 24, 2016 8:32 am

SoRa_ wrote:Én is nagyon kívàncsi vagyok sok mindenre és hogy mik fognak kiderülni. :) Hogy lehetsèges, hogy Yeon Joo bekerült a képregény vilàgàba? Hogy lehet az, hogy Kang Chul létezik?

A gyilkossal kapcsolatban.. Én is Yeon Joo apjàra gondoltam először, ilyesztő egy pasas. De azt hiszem nem ő lesz az. :) Viszont az, hogy Kang Chul-t szörnyetegnek hívta.. Valahogy gyanús. Miért hívnà annak amikor Kang Chul jó ember? Ha csak nem skizofrén, van egy gonosz énje, vagy pedig egy gonosz Kang Chul. Mondjuk az ikertestvére? :scratch: Kívàcsi vagyok, hogy ki az. :-)

Szia SoRa

Szerintem az a felirat, amit a lány olvasott a képen az nyitotta meg az utat, talán az egy ilyen kis-bejárat út ebbe a világba, de ez előttem is rejtély. Remélem ez is ki fog derülni (bár az ilyen dolgok felett sok dráma szeret elsiklani és letudni annyival, hogy "ez van bent van nem magyarázom, fogadd el, nem ez a sztori lényege".) Ezért nézek kevesebb amerikai sorozatot, mert ott van, hogy 3-4 évadokat kell várni, mire választ kapunk egy kérdésre, itt meg gyakorlatilag 16-24 rész alatt kiderül vagy nem... :D

2. részes spoilerek is...

Szóval én már megnéztem amúgy a 2. részt is nem bírtam magam türtőztetni, de szerintem apuci azért hívja őt szörnyetegnek, mert valahogyan a sztorin belül át tudja írni a saját történetét, de nagyon kellenek a plusz részek, hogy ez érthetőbb legyen. Nekem az ütötte fel a fejem, mikor mondta a titkár gyerek, hogy "Azt tervezi, hogy megöli Kang Chult.".... itt már kicsit gyanús volt és bár én is az első rész után gondoltam skizofréniára meg stb. De viszont kizártam ezt a lehetőséget a 2. rész után. Kicsit olyan, mintha egy másik univerzumba ragadt volna a srác és tudja, hogy nem tartozik oda. A Dramaworld-be láttam "hasonlót". Szóval mindenképp érdekes lesz. Én még mindig tartom magam ahhoz, hogy az író a gyilkos (a fekete ruhás is). De szerintem majd visszatérek filózgatni a jövőheti részek után. :D

SoRa_

Postby SoRa_ » Sun Jul 24, 2016 9:56 am

YustC wrote:
SoRa_ wrote:Én is nagyon kívàncsi vagyok sok mindenre és hogy mik fognak kiderülni. :) Hogy lehetsèges, hogy Yeon Joo bekerült a képregény vilàgàba? Hogy lehet az, hogy Kang Chul létezik?

Szia SoRa

Szerintem az a felirat, amit a lány olvasott a képen az nyitotta meg az utat, talán az egy ilyen kis-bejárat út ebbe a világba, de ez előttem is rejtély. Remélem ez is ki fog derülni (bár az ilyen dolgok felett sok dráma szeret elsiklani és letudni annyival, hogy "ez van bent van nem magyarázom, fogadd el, nem ez a sztori lényege".) Ezért nézek kevesebb amerikai sorozatot, mert ott van, hogy 3-4 évadokat kell várni, mire választ kapunk egy kérdésre, itt meg gyakorlatilag 16-24 rész alatt kiderül vagy nem... :D

2. részes spoilerek is...

Szóval én már megnéztem amúgy a 2. részt is nem bírtam magam türtőztetni, de szerintem apuci azért hívja őt szörnyetegnek, mert valahogyan a sztorin belül át tudja írni a saját történetét, de nagyon kellenek a plusz részek, hogy ez érthetőbb legyen. Nekem az ütötte fel a fejem, mikor mondta a titkár gyerek, hogy "Azt tervezi, hogy megöli Kang Chult.".... itt már kicsit gyanús volt és bár én is az első rész után gondoltam skizofréniára meg stb. De viszont kizártam ezt a lehetőséget a 2. rész után. Kicsit olyan, mintha egy másik univerzumba ragadt volna a srác és tudja, hogy nem tartozik oda. A Dramaworld-be láttam "hasonlót". Szóval mindenképp érdekes lesz. Én még mindig tartom magam ahhoz, hogy az író a gyilkos (a fekete ruhás is). De szerintem majd visszatérek filózgatni a jövőheti részek után. :D

Szia YustC!

Hàt remélem, hogy vàlaszt fogunk kapni minden kérdésre. :)

Arra én is gondoltam, hogy az a kép nyitotta meg valahogy az utat, mert az utàn, hogy Yeon Joo felolvasta a rajz megmozdult. Viszont az is érdekes, hogy Kang Chul volt az aki megragadta Yeon Joo-t és ő húzta be a képregénybe. :unsure:

Te is? De jó! ^ ^ Én is. Amikor ennyire tetszik egy sorozat akkor nem tudok vàrni a magyar feliratra. :D Viszont amíg vàrni kell az új részekre mindig megnézem magyar felirattal is - ha van. :)
Hmm. Igaz. Az meglepő volt, hogy amikor magától íródott a képregény és az apja nem tudott tenni semmit sem. Szerintem azért, mert hogy Yeon Joo bekerült abba a világba és innentől kezdve teljesen más lett a történet, mondhatni àtírta az egészet. Az ő tettei alapjàn fognak alakulni a cselekmények.
Aztaaa. Én is erre gondoltam! :D Hogy Kang Chul nagyon is tudja, hogy ő egy képregényben van, talán az igazi világból került ő is oda. Legelőször az első részben volt gyanús amikor azt mondta, hogy "Megérzés" és utàna sejtelmesen mosolygott. Aztán, hogy ezeket mondta:

"Azt hiszem, ennél a lánynál van a kulcs az életemhez."

"Azt hiszem, nàla van a kulcs, hogy miért létezem."

Aztàn amikor a 2. résznél majdnem karambolózott a kamionnal, kiszàllt és azt kérdezte, hogy "Ki vagy te?" és felnézett az égre ami úgy is tűnhet, hogy rà nézett a rajzolóra.
Hàt, izgalmas egy sorozat az biztos. :D
Làttam egy 7 perces előzetest és ebben sok nem látott jeleneteket mutattak amik eddig még nem mutattak. Hàt van egy jelenet aminél néztem nagy szemekkel, hogy ez hogy lehet? :w00t: :goggle: :nuts: De ez nagyon spoileres, úgyhogy nem írok többet. :P Ha szeretnéd megnézheted itt: https://www.youtube.com/watch?v=qPO3xS6 ... ata_player

Làttam azt is a soompi fórumàn, hogy arról beszélgettek, hogy a sorozatban sok a 10-es szàmra utaló jel, hogy ez véletlen, vagy valamit jelent. Mindenesetre elgondolkodtató. Ahogy az egész sorozat. :D
http://forums.soompi.com/en/topic/38484 ... t-19900631

Remélem még sokat tudunk "beszélgetni". :)

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sun Jul 24, 2016 10:50 am

Na sziasztok ismét! Beszállnék én is a tippelgetésbe. Nagyon jó dolgokat vetettetek fel. :thumright: Olyan viccesnek és érdekesnek találom, amikor sokunkban ugyanazok a gondolatok merülnek fel. :)

Úgy örülök, hogy már rögtön az első rész hozta is azt a lendületet, mozgalmasságot, amit egyébként ígért nekünk a sorozat. Semmi lacafaca, egyből belecsaptak a lecsóba, és minket is nyomban magába szippantott egy bizonyos sztori... :D

Az ehhez hasonló ötletességet hiányolom már régóta a koreai sorozatokból. Egykor létezett, de mára mintha kiveszett volna, és csak mutatóban kapunk egy-egy ilyen páratlan gyöngyszemet. Nem ugyanolyanból, nem ugyanilyenből kellene nekem tíz másik, csak mert ez az egy tetszett, hanem hogy legyenek ehhez hasonlóan tényleg eredeti, merész ötletek. Már megfulladunk a sok sablontól. S persze ehhez feltétlenül szükségeltetik, hogy az a drágalátos koreai közönség is megfelelőnek tartsa és ne nyírják ki az újdonságot még idő előtt, mint legutóbb a Beautiful Mind esetében. Hogy a nézettségi index átka verje meg a KBS-t!

Szóval. A kezdés egy tök ügyesen eltalált tipikus mesejelenet volt. Annyira mű, annyira mesterkélt volt az a verseny az erős koncentrációval és az izgalmak utolsó pillanatig fenntartásával, hogy nem lehetett nem észrevenni. :D Nagyon tetszett, hogy hangsúlyozták a fikció jelleget, és a stílusból, hangulatból, feszültségből akkor is világosan érezhetjük melyik világban is járunk éppen, ha esetleg nem tudnánk, hogy az egyes szereplők hová valók. :thumright:

Hayako, ehhez igazán passzol a tökéletes szereplő! Egy képregényben ez megengedett. Sőt, van egyáltalán olyan, aki pozitív főhős létére nem ilyen? :mrgreen: Amikor először olvastam, hogy Lee Jong Suk ebben bajnok is, milliomos is, gééééniusz is stb. az összes többi kötelező elemmel, rendesen szívtam a fogam. De ha őt egy képzelt világba helyezzük, mindjárt más az egész! Így kimondottan tökéletes! :salut: :mrgreen:

Bár épp emiatt nekem Chul egyelőre még nem nőtt a szívemhez. Kíváncsian várom, mi miatt, mikortól tudom majd őt "igazinak" tekinteni. Most még túl kitalált figura. Az első félórában pontosan amiatt, hogy a világában minden Yeon Joo apjának a tollából származik, nem igazán tudott érdekelni, és nem mondhatnám, hogy komolyan tudtam venni a konfliktusait. Adott volt ki áll minden mögött, hogy ki tartja a kezében a szálakat. De amikor ez egy csapásra megváltozik?! Ejha! :w00t: Minden elképesztő izgalmas és érdekes lett, ahogy összemosódtak a valóságok. :goggle: :goggle: :goggle:

Yeon Joo-t imádom az első pillanattól. Annyira aranyos! :wub: Már nagyon hiányoltam Han Hyo Joo-t, a 2006-os Spring Waltz óta nem is láttam sorozatban! :faint: Tök jó, hogy neki is fekszik a fantasy. A múltkor a Beauty Inside, most a W. :)

A második részt is megnézve:
Marhára tetszik, hogy a nézőkkel együtt minden szereplő is le van döbbenve mindenen, és ők ugyanúgy nem értenek semmit, mint mi. :D :D :D Mindenki azt hiszi, a másikuk az irányító, és arra neheztel, közben viszont... :whistling:

Egy röpke pillanatig nekem is átfutott az agyamon,
hogy az író a gyilkos, de az túlságosan egyszerű és logikátlan is lenne. Abban az esetben ha a gyilkossal lenne összefüggésben ez a sok furcsaság, akkor azoknak már jóval előbb el kellett volna kezdődniük, de azok eleinte nem voltak. Kang Chul családját mindjárt a történet legelején ölték meg. Az még teljesen normális mederben folyt az író akarata szerint az író kreálta gonosz szereplő által.
A rendellenességek kiváltásához valamilyen konkrétum kellett, ezt nem ismerjük még, hogy micsoda. Talán Kang Chul erős érzelmei az élni akarásra, a bosszúra. Mindenesetre annak hatására változás állt be az erőviszonyokban, mármint Kang Chul valamiért képes lett önállósítani magát, függetleníteni az író szándékától, az író történetétől, és "életre kelt" a saját kezébe véve a sorsát. Tehát már Yeon Joo megjelenése előtt is. Az ő feltűnése csak megerősíteni, véglegesíteni látszik az addig kialakult felállást, helyzetet.
Az alkotója számára gondoljatok bele, ez milyen szörnyűség, micsoda őrület! :goggle: A saját rajza egyszer csak nem úgy viselkedik, mint ahogy ő lerajzolja. Egyáltalán, hogy viselkedik valahogyan is, ahelyett, hogy mozdulatlan lenne a síkban! :goggle: :goggle: Na és amikor szabályosan kiszól hozzá a történetből?! :shocked: Mi más lenne a szemében, ha nem szörny, akármilyen tulajdonságokkal is rendelkezik egyébként?!
Különben nekem is az volt az érzésem, hogy Chulnak már vannak sejtései (elvégre géééniusz), hogy Yeon Joo kihez kötődik, és létezik egy másik valóság. Illetve hogy az övé nem is az. Szintén gondoltam rá én, hogy talán az a Goya festmény és/vagy a felolvasás nyitotta meg az utat, de ha azt vesszük, hogy apuka sűrűn átjár, ami nagyon úgy tűnik, ha akarattal, ha akaratlanul teszi, akkor azt azt jelenti, hogy régóta nyitva az átjáró. Azonkívül igen, Chul volt az, aki a túloldalról kezdeményezett, és behúzta Yeon Joo-t.

Én leginkább két dologra vagyok most kíváncsi:
1. Kang Chul mikor tud átjönni ebbe a világba?
Egyrészt ha Yeon Joo és az apja át tudnak menni oda, akkor az ott élők is át tudnak jönni ide. Másrészt Chul szabályosan kinyúlt a képből. Onnan már csak egy pici hiányzik, hogy teljes terjedelmével itt legyen. Akkor kel igazán életre! :w00t:
2. Nem lepődnék meg, ha az írót valaki sakkban tartaná, zsarolná, megfélemlítené, kényszerítené erre az egészre. :unsure: Valami nagyon nem stimmel körülötte. :scratch: Egyáltalán nem biztos, hogy Chulra vonatkozik a felfalás. Elképzelhető, hogy az író maga is tévedésben van. :faint:

Lényeg a lényeg, a kedves forgatókönyvírónk nem hazudtolta meg magát, és főként nem okozott csalódást. Ez bizony Nine szint! :D Csatlakozom a feljebb szólókhoz, szerintem is ez az év egyik legjobb sorozata és erősen kedvencesélyes. :salut: Lehetséges, hogy a Signal marad az idei legizgalmasabb, de ez egyértelműen a legérdekesebb. :wub:
ImageImageImage

SoRa_

Postby SoRa_ » Sun Jul 24, 2016 12:27 pm

gilnis wrote:Na sziasztok ismét! Beszállnék én is a tippelgetésbe. Nagyon jó dolgokat vetettetek fel. :thumright: Olyan viccesnek és érdekesnek találom, amikor sokunkban ugyanazok a gondolatok merülnek fel. :)

Úgy örülök, hogy már rögtön az első rész hozta is azt a lendületet, mozgalmasságot, amit egyébként ígért nekünk a sorozat. Semmi lacafaca, egyből belecsaptak a lecsóba, és minket is nyomban magába szippantott egy bizonyos sztori... :D

Az ehhez hasonló ötletességet hiányolom már régóta a koreai sorozatokból. Egykor létezett, de mára mintha kiveszett volna, és csak mutatóban kapunk egy-egy ilyen páratlan gyöngyszemet. Nem ugyanolyanból, nem ugyanilyenből kellene nekem tíz másik, csak mert ez az egy tetszett, hanem hogy legyenek ehhez hasonlóan tényleg eredeti, merész ötletek. Már megfulladunk a sok sablontól. S persze ehhez feltétlenül szükségeltetik, hogy az a drágalátos koreai közönség is megfelelőnek tartsa és ne nyírják ki az újdonságot még idő előtt, mint legutóbb a Beautiful Mind esetében. Hogy a nézettségi index átka verje meg a KBS-t!

Szóval. A kezdés egy tök ügyesen eltalált tipikus mesejelenet volt. Annyira mű, annyira mesterkélt volt az a verseny az erős koncentrációval és az izgalmak utolsó pillanatig fenntartásával, hogy nem lehetett nem észrevenni. :D Nagyon tetszett, hogy hangsúlyozták a fikció jelleget, és a stílusból, hangulatból, feszültségből akkor is világosan érezhetjük melyik világban is járunk éppen, ha esetleg nem tudnánk, hogy az egyes szereplők hová valók. :thumright:

Hayako, ehhez igazán passzol a tökéletes szereplő! Egy képregényben ez megengedett. Sőt, van egyáltalán olyan, aki pozitív főhős létére nem ilyen? :mrgreen: Amikor először olvastam, hogy Lee Jong Suk ebben bajnok is, milliomos is, gééééniusz is stb. az összes többi kötelező elemmel, rendesen szívtam a fogam. De ha őt egy képzelt világba helyezzük, mindjárt más az egész! Így kimondottan tökéletes! :salut: :mrgreen:

Bár épp emiatt nekem Chul egyelőre még nem nőtt a szívemhez. Kíváncsian várom, mi miatt, mikortól tudom majd őt "igazinak" tekinteni. Most még túl kitalált figura. Az első félórában pontosan amiatt, hogy a világában minden Yeon Joo apjának a tollából származik, nem igazán tudott érdekelni, és nem mondhatnám, hogy komolyan tudtam venni a konfliktusait. Adott volt ki áll minden mögött, hogy ki tartja a kezében a szálakat. De amikor ez egy csapásra megváltozik?! Ejha! :w00t: Minden elképesztő izgalmas és érdekes lett, ahogy összemosódtak a valóságok. :goggle: :goggle: :goggle:

Yeon Joo-t imádom az első pillanattól. Annyira aranyos! :wub: Már nagyon hiányoltam Han Hyo Joo-t, a 2006-os Spring Waltz óta nem is láttam sorozatban! :faint: Tök jó, hogy neki is fekszik a fantasy. A múltkor a Beauty Inside, most a W. :)

Marhára tetszik, hogy a nézőkkel együtt minden szereplő is le van döbbenve mindenen, és ők ugyanúgy nem értenek semmit, mint mi. :D :D :D Mindenki azt hiszi, a másikuk az irányító, és arra neheztel, közben viszont... :whistling:

hogy az író a gyilkos, de az túlságosan egyszerű és logikátlan is lenne. Abban az esetben ha a gyilkossal lenne összefüggésben ez a sok furcsaság, akkor azoknak már jóval előbb el kellett volna kezdődniük, de azok eleinte nem voltak. Kang Chul családját mindjárt a történet legelején ölték meg. Az még teljesen normális mederben folyt az író akarata szerint az író kreálta gonosz szereplő által.
A rendellenességek kiváltásához valamilyen konkrétum kellett, ezt nem ismerjük még, hogy micsoda. Talán Kang Chul erős érzelmei az élni akarásra, a bosszúra. Mindenesetre annak hatására változás állt be az erőviszonyokban, mármint Kang Chul valamiért képes lett önállósítani magát, függetleníteni az író szándékától, az író történetétől, és "életre kelt" a saját kezébe véve a sorsát. Tehát már Yeon Joo megjelenése előtt is. Az ő feltűnése csak megerősíteni, véglegesíteni látszik az addig kialakult felállást, helyzetet.
Az alkotója számára gondoljatok bele, ez milyen szörnyűség, micsoda őrület! :goggle: A saját rajza egyszer csak nem úgy viselkedik, mint ahogy ő lerajzolja. Egyáltalán, hogy viselkedik valahogyan is, ahelyett, hogy mozdulatlan lenne a síkban! :goggle: :goggle: Na és amikor szabályosan kiszól hozzá a történetből?! :shocked: Mi más lenne a szemében, ha nem szörny, akármilyen tulajdonságokkal is rendelkezik egyébként?!
Különben nekem is az volt az érzésem, hogy Chulnak már vannak sejtései (elvégre géééniusz), hogy Yeon Joo kihez kötődik, és létezik egy másik valóság. Illetve hogy az övé nem is az. Szintén gondoltam rá én, hogy talán az a Goya festmény és/vagy a felolvasás nyitotta meg az utat, de ha azt vesszük, hogy apuka sűrűn átjár, ami nagyon úgy tűnik, ha akarattal, ha akaratlanul teszi, akkor azt azt jelenti, hogy régóta nyitva az átjáró. Azonkívül igen, Chul volt az, aki a túloldalról kezdeményezett, és behúzta Yeon Joo-t.

Egyrészt ha Yeon Joo és az apja át tudnak menni oda, akkor az ott élők is át tudnak jönni ide. Másrészt Chul szabályosan kinyúlt a képből. Onnan már csak egy pici hiányzik, hogy teljes terjedelmével itt legyen. Akkor kel igazán életre! :w00t:
2. Nem lepődnék meg, ha az írót valaki sakkban tartaná, zsarolná, megfélemlítené, kényszerítené erre az egészre. :unsure: Valami nagyon nem stimmel körülötte. :scratch: Egyáltalán nem biztos, hogy Chulra vonatkozik a felfalás. Elképzelhető, hogy az író maga is tévedésben van. :faint:

Lényeg a lényeg, a kedves forgatókönyvírónk nem hazudtolta meg magát, és főként nem okozott csalódást. Ez bizony Nine szint! :D Csatlakozom a feljebb szólókhoz, szerintem is ez az év egyik legjobb sorozata és erősen kedvencesélyes. :salut: Lehetséges, hogy a Signal marad az idei legizgalmasabb, de ez egyértelműen a legérdekesebb. :wub:

Szia gilnis!

Igen, tényleg nagyon jó hogy ugyanarra gondolunk. Olyan jó látni mindenhol, hogy ahogy mindenki talàlgat, hogy mi fog történni, mi lehet a magyarazat stb. Azt hiszem az a sorozat nagyon sikeres lesz. :)

Yeon Joo tényleg nagyon aranyos. :) Az ahogyan kikövetkezteti a dolgokat, hogy a képregényben hogy működnek a dolgok.. :D Annyira vicces. :D Az a pofon majd csók.. :mrgreen: :clap: Te jó ég! Kang Chul döbbent arca.. xD Nagyon aranyosak együtt, màr most az egyik kedvenc pàrosom lettek.

Jó dolgokat vetettél fel. Nekem még a főügyész, aki halàlbüntetést akart Kang Chul-nak is nagyon gyanús. Lehet, hogy ő a gyilkos? Meg valahogy a doki is aki Yeon Joo-t kérte, hogy tudja meg, hogy ki a gyilkos. Hogy hogy koràbban nem tudta? Egyàltalàn hogy derült ki, hogy ő az apja?
Ez egy tipikusan olyan sorozat ahol minden és mindenki gyanús. :D

Igen, ott a hídon vàltozott meg minden. Màr ott meg kellett volna halnia. De az hogy megtalàlja a gyilkost, hogy bosszút àlljon, erősebb akarat volt, mint maga az íróé. Elképesztően erős karakter.

Az is felmerült bennem, hogy miért ölték meg a családjàt és Kang Chul hol volt akkor? A gyilkos vajon a képregénybeli világban él, vagy ő az igazi vilàgban? Vajon Kang Chul az egyetlen aki tudja / sejti hogy valami nem stimmel, (az igazi vilàgból szàrmazik), vagy van màs is a képregényből?

1. Pontosan erről írtam.. :D :p

2. Igen, olyan mint ha félne egy nagyobb hatalomtól, vagy erőtől.

Minél többet gondolkodom rajta annàl több kérdés merül fel bennem. :mrgreen: Szerda még nagyon messze van. :cry: Alig vàrom, hogy làssam az új részeket. :-)
Last edited by SoRa_ on Sun Jul 24, 2016 12:37 pm, edited 2 times in total.

SoRa_

Postby SoRa_ » Sun Jul 24, 2016 12:35 pm

gilnis wrote:Na sziasztok ismét! Beszállnék én is a tippelgetésbe. Nagyon jó dolgokat vetettetek fel. :thumright: Olyan viccesnek és érdekesnek találom, amikor sokunkban ugyanazok a gondolatok merülnek fel. :)

Szia gilnis!

Igen, tényleg nagyon jó hogy ugyanarra gondolunk. Olyan jó látni mindenhol, hogy ahogy mindenki talàlgat, hogy mi fog történni, mi lehet a magyarazat stb. Azt hiszem az a sorozat nagyon sikeres lesz. :)

Yeon Joo tényleg nagyon aranyos. :) Az ahogyan kikövetkezteti a dolgokat, hogy a képregényben hogy működnek a dolgok.. :D Annyira vicces. :D Nagyon aranyosak együtt Kang Chul-lal, màr most az egyik kedvenc pàrosom lettek.

Jó dolgokat vetettél fel. Nekem még a főügyész, aki halàlbüntetést akart Kang Chul-nak is nagyon gyanús. Lehet, hogy ő a gyilkos? Meg valahogy a doki is aki Yeon Joo-t kérte, hogy tudja meg, hogy ki a gyilkos. Hogy hogy koràbban nem tudta? Egyàltalàn hogy derült ki, hogy ő az apja?
Ez egy tipikusan olyan sorozat ahol minden és mindenki gyanús. :D

Igen, ott a hídon vàltozott meg minden. Màr ott meg kellett volna halnia. De az hogy megtalàlja a gyilkost, hogy bosszút àlljon, erősebb akarat volt, mint maga az íróé. Elképesztően erős karakter.

Az is felmerült bennem, hogy miért ölték meg a családjàt és Kang Chul hol volt akkor? A gyilkos vajon a képregénybeli világban él, vagy ő az igazi vilàgban? Vajon Kang Chul az egyetlen aki tudja / sejti hogy valami nem stimmel, (az igazi vilàgból szàrmazik), vagy van màs is a képregényből?

1. Pontosan erről írtam.. :D :p

2. Igen, olyan mint ha félne egy nagyobb hatalomtól, vagy erőtől.

Minél többet gondolkodom rajta annàl több kérdés merül fel bennem. :mrgreen: Szerda még nagyon messze van. :cry: Alig vàrom, hogy làssam az új részeket. :-)

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sun Jul 24, 2016 1:08 pm

Szia SoRa! :)
SoRa_ wrote:Az ahogyan kikövetkezteti a dolgokat, hogy a képregényben hogy működnek a dolgok.. :D

Egyfelől nagyon vicces volt. :mrgreen: Úgy nevettem, milyen ciki szituba keverte magát. XD Szegény, hogy kínlódott, próbálkozott, és csak nem akart véget érni az epizód. XD XD Másfelől roppant okos megoldás. Még jobb, mint a Nine-ban a füstölő vagy a Queen In Hyun's Man-ben a halálközeli élmény. Egyrészt ez érdekesebb, másrészt tök jó, hogy a karakter törte az agyát a megfejtésen. :thumright:

SoRa_ wrote:Nekem még a főügyész, aki halàlbüntetést akart Kang Chul-nak is nagyon gyanús. Lehet, hogy ő a gyilkos?

A legelső vad gondolatom nekem is az volt, hátha a főügyész vagy Kang Chul valamilyen egyéb ellensége rabolta el apukát arra az időre, amíg nyoma veszett. :D Meglepődtem, hogy ilyen korán vissza is tért. :O Hogyhogy? :scratch: Nagyon kíváncsi vagyok, mit bizniszelt, amíg távol volt, illetve hogy a történtek után miért akar még mindig titkolózni a lánya előtt. Miért kell megölni Kang Chult? Ha gyors lezárást akar, miért nem gondolkozik egyáltalán egy gyors happy endben? Nincs rá lehetősége? Miért nincs? Nem akarja? Miért nem? :O :scratch: :scratch: :scratch:

SoRa_ wrote:Meg valahogy a doki is aki Yeon Joo-t kérte, hogy tudja meg, hogy ki a gyilkos. Hogy hogy koràbban nem tudta? Egyàltalàn hogy derült ki, hogy ő az apja?

Azért, mert a történetnek az a része még nincs megírva, hogy kit rejt a csuklya. A szereplők (Chulék) sem tudják és az olvasók (Yeon Joo-ék) sem.
Yeon Joo főnöke ebből a szempontól teljesen lényegtelen. Ő csak a humorfaktor. :)

SoRa_ wrote:Elképesztően erős karakter.

Csak olyan, amilyenre apuka megírta. :) Más kérdés, hogy önálló lett. Mint a számítógép esetében a mesterséges intelligencia. Az alkotó fejére nőtt. Pech. Most már késő pórázra fogni. :D Lehet, hogy az író innentől már egyáltalán nem is tud befolyással lenni a történetre? Vagy csak egyszeri eset lehetett, hogy nem tudott rajzolni?

Eszembe jutott az angol Misfits. Ha ismeri valaki a sorozatot, abban volt rá példa, hogy egy szereplő rajzolgatása utóbb valósággá változott... :w00t:
ImageImageImage

Riamara

Postby Riamara » Sun Jul 24, 2016 1:26 pm

Vannak, akik a színészek miatt választanak sorozatot, vannak akik a rendezők után mennek, az én gyengéim viszont a furmányos forgatókönyvek. Song Jae-Jung pedig remek írónő. Ezt már bebizonyította párszor, és most sem hazudtolja meg magát. Itt is, mint a Kilenc időutazásban a rejtélyek osztódással szaporodnak. :D

A figyelmetekbe ajánlom a sorozat előzetesét.
https://www.youtube.com/watch?v=1NREL_t2LvU
Van benne ugyanis egy villanásnyi jelenet 3.36-nál a rajzoló papáról a vérző Chun mellett térdelve. Tehát Chun először őt rántotta be, hogy segítsen rajta? Viszont akkor hol volt, mikor a lánya átért? Ráadásul tovább volt a képregényben mint Yeon-Joo. Csupa csupa izgalmas kérdés.

Ami Chunt illeti, szerintem a kulcs mondata nem a "Ki a fene maga?", hanem a kulcsos. Számomra ott vált világossá, hogy képregény figura létére elég érdekes a hozzáállása a történésekhez.

timbo

Re: W - Two Worlds [Hungarian Subs] (Ep 1-2 of 16)

Postby timbo » Sun Jul 24, 2016 1:31 pm

Kikerült a 2. rész is, hogy most már mindenki láthassa, a spoilerek mögött miről is megy a diskurzus. :mrgreen:

Image
Image

timbo

Postby timbo » Sun Jul 24, 2016 1:44 pm

Megnézve a hosszú előzetest, a végén van egy jelenet, s abban Chul a való világban szerepel, mert ott áll Yeon Joo kollégája mellette. :O Vagy az nem is ő, hanem a való világbeli hasonmása? :whistling:

Én azt nem értem, az apja miért mondja azt Chul-ra, hogy szörnyeteg. Eddig elvileg azt csinálta, amit ő rajzolt. Vagy csak azután jutott erre a véleményre, hogy őt behúzta a képregénybe? De akkor miért akarta már előtte is megölni? A család megölésének mindenképp köze kell legyen az eseményekhez. A gyilkos pedig valaki olyasvalaki, aki hozzá tudott férni a srác versenypisztolyához.
Image

Timi

Postby Timi » Sun Jul 24, 2016 1:58 pm

Nagyon szépen köszönöm az első két rész feliratát! :notworthy:

Riamara

Postby Riamara » Sun Jul 24, 2016 2:05 pm

Én is biztos vagyok benne, hogy a rajzoló problémája az alkotásával nem új keletű. Különben nem döntött volna úgy, hogy megöli.
Bár azt a hidas dolgot akkor sem értem. Mi értelme lett volna ott meghalnia Chulnak? Nyilván volt koncepciója a karakterrel.
Vagy mégsem? Mert mi van, ha a képregény története már a kezdettől fogva nem is az ő ötlete volt?

novcsi6

Postby novcsi6 » Sun Jul 24, 2016 3:00 pm

Köszönöm szépen a 2. részt :)
Eddig nagyon szórakoztató, talán az év eddigi legjobb doramája elé nézhetünk... ha nem rontják el .) :)

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sun Jul 24, 2016 3:19 pm

Riamara wrote:Tehát Chun először őt rántotta be, hogy segítsen rajta?

És hányszor ránthatta már be? Simán ismerhetik már egymást közvetlenül is. De vajon elegendő lehetett az életre kelése ahhoz, hogy az író ellene forduljon, és meg akarja őt ölni, vagy ahhoz hozzájárult valami egyéb is? Kellett, hogy legyen valami negatívum, nem? De mi? Hol ér véget a koncepciója, és hol (mikor?!) kezdődik, hogy már csak a karakter megölése számít bármi áron? A legutóbbi alkalommal önszántából vagy fogolyként, de talán elment a csuklyással a tetőről, és azért kerülte el a lányát? Az volt az első kérdése hozzá, hogy neki nem esett-e baja. Miért feltételezi, hogy baja eshet? Ki által? Őszintén szólva nehezen tudom elképzelni, hogy Chul és az író ketten egymással ellentétes oldalon legyenek. Nem inkább a csuklyásnak kéne a nagy gonosznak lennie? Vele összefüggésben is mi az ok és mi az okozat akár az író, akár Chul tekintetében? A családja véletlenül esett áldozatul, mert eredetileg akkor is Kang Chul volt a célpont, avagy rajtuk keresztül akarták félreállítani őt, halálbüntetést kiharcolni, és a végeredmény ugyanaz. De miért és kinek áll útjában? A világi vagy e világi Chul és/vagy az író ellensége?

Abban az egyben lehetünk biztosak, hogy nem lesz egyszerű a megoldás :mrgreen: hála az égnek és a forgatókönyvírónak. :dance:
Kapásból, ha csak a címet szedjük ízekre. Dupla vé az angolul dupla u. Dupla u mint dupla univerzum, mindez három színben, mert ugye összeér a két világ. :clap:
ImageImageImage

SoRa_

Postby SoRa_ » Sun Jul 24, 2016 3:35 pm

timbo wrote:Megnézve a hosszú előzetest, a végén van egy jelenet, s abban Chul a való világban szerepel, mert ott áll Yeon Joo kollégája mellette. :O Vagy az nem is ő, hanem a való világbeli hasonmása? :whistling:

Nah, erre utaltam a spoiler-ben, de nem akartam kiírni. :unsure: :whistling: :(
Szerintem ő az igazi Kang Chul. Ha viszont mindketten àtjàrhatnak a màsik vilàgàba akkor együtt lehetnek a végén a való vilàgban. :wub: :heart: :clap: Remelhetőleg. :-) :P

Köszönöm a 2. rész feliratàt! :cheers:

SoRa_

Postby SoRa_ » Sun Jul 24, 2016 4:06 pm

gilnis wrote:

Egyfelől nagyon vicces volt. :mrgreen: Úgy nevettem, milyen ciki szituba keverte magát. XD Szegény, hogy kínlódott, próbálkozott, és csak nem akart véget érni az epizód. XD XD Másfelől roppant okos megoldás.

Igen, ciki, de vicces és aranyos volt. És Kang Chul-nak birka türelme van, hogy csak simàn megkérdezte, hogy ezt kapja a ruhàkért. :D Nagyon sok esetben nem úgy reagàl ahogyan kellene, vagy ahogyan normàlis lenne.
Yeon Joo pedig jól kikövetkezteti, hogy mit kellene csinálnia. Okos csajszi. :thumleft:

A legelső vad gondolatom nekem is az volt, hátha a főügyész vagy Kang Chul valamilyen egyéb ellensége rabolta el apukát arra az időre, amíg nyoma veszett. :D Meglepődtem, hogy ilyen korán vissza is tért. :O Hogyhogy? :scratch: Nagyon kíváncsi vagyok, mit bizniszelt, amíg távol volt,

Én is kívàncsi vagyok, hogy merre jàrt. Lehetséges, hogy a képregényben volt. Eléggé nyúzott külseje volt. Viszont eszembe jutott az a jelenet amikor a főügyész kihallgatta Kang Chult. Azt mondta, hogy az incidens előtt 1 héttel Kang Chul vitatkozott az apjával, majd amikor iszogatott a baràtjàval azt mondta, hogy idegesítő, és azt kívànja bàr eltűnne. Erre azt Kang Chul azt mondta, hogy "Nem, nem így van". Ki ez a bizonyos baràt? Ő hazudta, hogy ezt mondta?

Azért, mert a történetnek az a része még nincs megírva, hogy kit rejt a csuklya. A szereplők (Chulék) sem tudják és az olvasók (Yeon Joo-ék) sem.
Yeon Joo főnöke ebből a szempontól teljesen lényegtelen. Ő csak a humorfaktor. :)

Azt elírtam, úgy értettem, hogy a doki nem tudta, hogy a rajzoló Yeon Joo apja. :whistling:

Lehet, hogy az író innentől már egyáltalán nem is tud befolyással lenni a történetre? Vagy csak egyszeri eset lehetett, hogy nem tudott rajzolni?

Szerintem màr nincs visszaút, a karaktere àtvette az irányítást. :) :mrgreen:

Hayako
Fansubber
Fansubber

Postby Hayako » Sun Jul 24, 2016 5:31 pm

Köszönöm a gyors 2. részt is! :thumright: Sokan leírták, már előttem, amire én is ki akartam térni, pontosabban a gyilkosra gondolok, de nekem van egy teóriám róla:
ugyebár túl egyszerű lenne, ha az ügyész vagy az manhwarajzoló apa lenne... ráadásul szörnynek is nevezi az öreg. De mi van ha ő is egy rajzolt karakter, de a való világban is jelen van, ahogy Kang Chul is? :whistling: Láttuk, hogy páran képesek mozogni a világokban, így az is lehetséges, hogy ez a figura is képes... szóval lehet, hogy Oh Yeon Joo világából ment át ő is a képregényvilágba. :scratch:

Az izgalmas történet mellett nagyon tetszik a szerelmi szál is, ahogy már korábban írtam és Han Hyo Joo nagyon jól játszik. Nem szoktam egyből megszeretni a főhösöket, de az ő játéka/karaktere nagyon életszerű. Az ember ilyen helyzetben köpni-nyelni nem tud és a legtöbb esetben amit nem tudunk felfogni, azt először elutasítjuk. Erre a legjobb példa a Dramaworld sorozat, amit gilnis említett és az Outlander, ahol a főhös ha nem is egy másik világba, de egy másik korba utazik. XD
Nagyon várom a jövő heti részeket is. Remélem, több minden ki fog derülni! :wub:
Image

N.Ildikó

Postby N.Ildikó » Mon Jul 25, 2016 12:07 pm

Milyen címen találom meg az Avistán, újabban semmit sem találok meg ott. Kérek szépen egy linket, vagy a sorozat címét, amin megtalálható. Köszönöm.

timbo

Postby timbo » Mon Jul 25, 2016 3:39 pm

N.Ildikó wrote:Milyen címen találom meg az Avistán, újabban semmit sem találok meg ott. Kérek szépen egy linket, vagy a sorozat címét, amin megtalálható. Köszönöm.

Ildikó, a címe simán W. Erre sajnos szörnyű nehéz keresni. Ha az avistaz kereső mezőjébe beírod, hogy W, akkor már az első lapon egy kicsit lefelé menve, megtalálod az 1. és 2. részt is. Nem tudom, milyen minőségben szeretnéd letölteni, ezért inkább nem linkelném be az összes variációt. Remélem, így már boldogulsz. :-)
Image

N.Ildikó

Postby N.Ildikó » Mon Jul 25, 2016 5:30 pm

Köszönöm szépen, tudod már hányszor beírtam, és semmit sem láttam.
Látom a 720-as elég nagy, így inkább a kisebbet választom. De már megtaláltam máshol kisebb méretben az 1-2 részt letöltöttem onnan.
Jobban szeretem, ha szép a film, de nézhető volt az első rész. /másodikat még nem néztem meg. Jó lesz, örülök a fordításnak, köszönöm.

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Mon Jul 25, 2016 6:40 pm

Annyira foglalkoztat engem az a felfalós kép. Csak annyi jelentősége lenne, hogy egy valós vagy csőbe húzó hamis tippet adjon a nézőknek a sorozat irányáról nagyjából? Vagy pedig apuka valahonnan, valakitől szerezte, és az egy konkrétum, aminek a részleteivel is foglalkozni kellene?

Ugye Szaturnusznak (Kronosznak) megjósolták, hogy valamelyik gyermeke fölébe fog kerekedni, és megdönti a hatalmát, ő pedig ezt megakadályozandó falta fel az egyik gyermekét a másik után. Ezt ábrázolja a festmény. (Ennek folytatása pedig az lett, hogy Jupiter (Zeusz) az anyja segítségével mégis életben maradt, és végül valóban legyőzte az apját, majd a helyébe lépett...)

Ha ezt a történetünkre vetítjük, vannak hasonlóságok, a kérdés, hogy mennyi. Az isten (a rajzoló) adott, az istenhez kötődő segítő (Yeon Joo) adott, de ki/mi a gyermek? A manga maga vagy annak egyik szereplője? (Vagy ez mindegy??) Ha az egyik szereplője, apuka helyesen választott-e célpontot? Ebben az összefüggésben mi a "legyőzés"? A függetlenedés? Tulajdonképpen mitől/kitől retteg az apuka?
ImageImageImage

iklil
Fansubber
Fansubber

Postby iklil » Mon Jul 25, 2016 8:00 pm

Már csak azért is belevágok ebbe a sorozatba, mert ismerem Timbo és Riamara munkáit. Egyre értékesebb jó fordítással nézni filmeket, mert kontárok hada lepte el szűk kis világunkat, sajnos. Köszönöm a magyar feliratot. :cheers: :salut:

Bondgirl

Postby Bondgirl » Tue Jul 26, 2016 6:21 am

Kedves Timbo és Riamara!

Én is köszönöm hogy fordítjátok ezt a sorozatot! :notworthy:
Végre valami más a sorozatok között!Látom Gilnis is rögtön ezer kérdést tett fel. :D :D
Jó hogy megint lehet agyalni és nem utolsó sorban vicces jelenetek is fűszerezik :cheers:
A szemjáték a kocsiban szerintem fantasztikus,a professzor beszólásai,az apa aki ránézésre vagy 2 hete nem aludt és + ha kettőt szólsz leütlek arckifejezése... :lol Tetszik Chul lazasága és ahogy viccesen mereszti a szemeit :D Nekem ő csak a Secret Garden dalszerző fiújaként ismerős.

Riamara

Postby Riamara » Tue Jul 26, 2016 10:11 am

Annyira foglalkoztat engem az a felfalós kép. Csak annyi jelentősége lenne, hogy egy valós vagy csőbe húzó hamis tippet adjon a nézőknek a sorozat irányáról nagyjából? Vagy pedig apuka valahonnan, valakitől szerezte, és az egy konkrétum, aminek a részleteivel is foglalkozni kellene?

Ami azt illeti az én sasszememmel elsőre fel sem ismertem a festményt. Csak miután olvastam a Dramabeans összefoglalóját, akkor gondolkodtam el rajta, mit is jelenthet.
Számomra az utalás nem is annyira Szaturnusszal, mint inkább magával Goyával hozta párhuzamba a képregényrajzolót. Mert milyen lelkülete lehet egy olyan embernek, aki ilyet fest az ebédlője falára? Ugyanakkor milyen fejet vágott már az apuka, amikor Chul halálát rajzolta...
Persze az eddigiekből nem igazán tudhatjuk, hogy Chul milyen ember. (Legfeljebb annyit, hogy okos és van humorérzéke) Azt sem tudhatjuk, hogy az alkotója eredetileg milyennek álmodta. Mert az első két rész alapján már most is érezhető, hogy a kettő közt van különbség.

ququcs

Postby ququcs » Tue Jul 26, 2016 10:31 am

Nagyon szépen köszönöm a 1-2 rész fordítását! Begyűjtve és a gyorsaságod bámulatos!! :D :notworthy:
Image

YustC

Postby YustC » Tue Jul 26, 2016 11:53 am

Ahogy olvastam Gilnis szavait...
"Ugye Szaturnusznak (Kronosznak) megjósolták, hogy valamelyik gyermeke fölébe fog kerekedni, és megdönti a hatalmát, ő pedig ezt megakadályozandó falta fel az egyik gyermekét a másik után. Ezt ábrázolja a festmény. (Ennek folytatása pedig az lett, hogy Jupiter (Zeusz) az anyja segítségével mégis életben maradt, és végül valóban legyőzte az apját, majd a helyébe lépett...)"

Még jobban csak az eredeti gyanút támasztja alá bennem, méghozzá, hogy Kronosz maga az író a gyermeke nem a lánya, hanem ez egy olyan gyermek, akit ő maga teremtett (ergó Kang Chul szerintem). Ugye a megmentő szerepében meg tetszeleghet az író lánya...

Tudom, hogy ez túl egyszerű lenne, de végül is egy istenségi képet is boncol a történet ha azt vesszük egy felsőbb hatalom irányítja Kang Chul-t, és nem tetszik neki, hogy valaki rendelkezni akar felette, az élete felett... De bennem is rengeteg a kérdés és nagyon remélem, hogy kifejtik. Szóval ha erre a részére fektetjük a hangsúlyt nem az lesz a nagy sztori, hogy ki a gyilkos, hanem, hogy hogy szabadul vagy nem szabadul ki Kang C. stb. és nem biztos, hogy a nagy rejtély körül fog forogni, hogy "ki ölte meg a családom, meg próbált engem is?" Meg a kérdés, ami sokunkat foglalkoztat... Miért látja apuka Chult szörnyetegnek...

2 rész után nem nagy következtetéseket tudok levonni, pedig most már megnéztem a 2. részt is magyarul, de még rengeteg a kérdés bennem.

Vicacica

Postby Vicacica » Tue Jul 26, 2016 2:45 pm

Sziasztok!

Én is megnéztem !! ez brutál jó :) A feliratokat köszönöm!

Olvasgattam én is és az jutott eszembe

Szerintem nem az író a gyilkos! Na már most rengeteg művésznél tapasztalható, hogy egy -egy műve miatt az emberek simán beskatujázzák egy adott szerepkörbe amiből nehéz kitörni. Bocs hogy ilyesmivel példálózom, de ( Romy Schneider azért nem vállalt még egy Sissi filmet, mert már így is totálisan ezzel a szereppel azonosították) Sztem ez lehetett az író alap problémája és ezért úgy gondolta véget vet ennek. Azonban közben rájött, hogy hoppá nem is lesz ez olyan könnyű, mert a történet átírja magát! Valószínű mikor ezt megtapasztalta innentől jött az, hogy ha nem "öli" meg a képregényt akkor az öli meg őt! Hogyan lehet megölni egy képregényt, ha megölöd a főszereplőt. Ezért annyira megszállott ezen a téren (amit meg is értek), mert ki a fene ne ijedne meg ha ilyesmit lát. Mióta, pedig benn jártak a képregénybe Ő is és a lánya is még jobban fél és ez sztem természetes!!

Alig várom a folytatást :D
ImageImage

YustC

Postby YustC » Tue Jul 26, 2016 3:05 pm

Mondhatom ha racionálisan nézem igazat adok Vicának olyan szinten,
hogy szerintem sem úgy indult, hogy ő a gyilkos, de ha belegondolunk a gyilkos (család mészárló) anonim meg nem nevezett arccal el nem látott karakter, szóval bármikor bárki lehet.

Pretty-s éveim alatt megtanultam, ha valamit nem értek táblázatot rajzolgatok hozzá kijegyzetelem a lényegesebb részeket következtetek erről arra (mondjuk ott is feleslegesen csináltam, mert annyira elrontották azt, hogy ki 'A'.... hogy 1000x jobb forgatókönyvet gondoltam én is meg még sok ezer más ember is na de mindegy ez nem az a topik) csak azért jött fel, mert ott 5 éven át nem tudtuk ki egy bizonyos ember... és ha innen nézzük ebben a képregényben sem tudjuk ki az arcnélküli zsarnok, a gyilkos... szóval...

1. megállapítás:
Az arcnélküli gyilkosnak nem volt személyisége nem is akarták megszemélyesíteni eleinte, valószínű úgy lehetett tervbe, hogy a verseny 2. helyezettje legyen az, de az író inkább lehet úgy gondolta, ne is fedjük fel csak legyen öngyilkos a karakter elkeseredettségében, mert már nem is akarta tovább írni a történetet, rájött, hogy elrontotta, vagy meg akarta a művel mutatni ezáltal, hogy a szerettek nélkül az élet értelmetlen... tök mindegye ez csak egy teória... de ezzel el is jutottam a második kérdésemhez, mégpedig, hogy:

Vajon mikor ébredt Kang Chul öntudatra?

( feltételezvén, hogy nem a való világból származik, mert ugye mindenki mondja, hogy szerintük tudja, hogy valami nincs rendben, mennek a nagyon jó történetek is és spekulációk róla)
de én ennyire nem akarom túlgondolni, szóval csak azt mondom... K. Chul akkor ébredt öntudatra, amikor az író megakarta őt először ölni öngyilkosságnak álcázva és ekkor írta át elsőnek a történetet KC, amitől persze az író nagyon begőzölt és meglepődött vagy azt hitte önmaga ittasan átírta a történetet... majd először talán akkor ránthatta őt be a történetbe, amikor az arcnélküli emberrel meg akarta őt ölni a tetőn, de aztán valahogy Kang Chul ki akart szabadulni, és berántotta őt a képregénybe, és mivel a képregényen kívül meg akarta ölni KC-t a képregény egyből a gyilkossal azonosította őt és ha már bekerült, akkor úgy gondolta véget vet ő KC életének, ezzel gyilkossá válva. És mikor visszatért a valóságba biztosan ezért riadt meg, pláne miután látta, hogy a lánya megmentette KC-t, aki a valóságbeli énjével azonosult gyakorlatilag szintén, mert amikor megtudta, hogy az apja meg akarja ölni Kang Chult hirtelen meg akarta menteni, és KC talán ezért is rántotta be a képregénybe, bár nem tudom ezt még hogy vagy miként csinálta...

Szóval ennyi lenne a teória - persze ez csak személyes vélemény, mert ilyenkor úgy szeretem még boncolgatni a történetet. Egyenlőre eddig jutottam el. :D Aztán majd kiderül, remélem fordulatosabb történet lesz, mint a teóriám.

Vicacica

Postby Vicacica » Tue Jul 26, 2016 3:21 pm

YustC wrote:
de én ennyire nem akarom túlgondolni, szóval csak azt mondom... K. Chul akkor ébredt öntudatra, amikor az író megakarta őt először ölni öngyilkosságnak álcázva és ekkor írta át elsőnek a történetet KC, amitől persze az író nagyon begőzölt és meglepődött vagy azt hitte önmaga ittasan átírta a történetet... majd először talán akkor ránthatta őt be a történetbe, amikor az arcnélküli emberrel meg akarta őt ölni a tetőn, de aztán valahogy Kang Chul ki akart szabadulni, és berántotta őt a képregénybe, és mivel a képregényen kívül meg akarta ölni KC-t a képregény egyből a gyilkossal azonosította őt és ha már bekerült, akkor úgy gondolta véget vet ő KC életének, ezzel gyilkossá válva. És mikor visszatért a valóságba biztosan ezért riadt meg, pláne miután látta, hogy a lánya megmentette KC-t, aki a valóságbeli énjével azonosult gyakorlatilag szintén, mert amikor megtudta, hogy az apja meg akarja ölni Kang Chult hirtelen meg akarta menteni, és KC talán ezért is rántotta be a képregénybe, bár nem tudom ezt még hogy vagy miként csinálta...

Ezt olvasva így kicsit lehetséges ezen teória!

Ezen a részen az eszembe jutott, hogy talán igazad van, hogy most már saját kezével akarja megölni, mivel rajzolva nem tudja!!! Ezért volt kiborúlva, hogy a lánya gyilkosnak nevezi!
ImageImage

jutka12

Postby jutka12 » Tue Jul 26, 2016 5:25 pm

Köszönöm a fordítást!!!

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Wed Jul 27, 2016 3:45 pm

Bondgirl: haha! :D

Riamara wrote:Mert milyen lelkülete lehet egy olyan embernek, aki ilyet fest az ebédlője falára?

Igen, döbbenet... :crazy: és valóban apuka is nagyon eszelős, szadista képet vágott. De ami biztos, hogy istennek tartja magát, és a kép hátára írt gondolat passzolt is hozzá.
Ha lényeges lesz a kép, feltételezem, fognak vele foglalkozni. Egyelőre a címét sem említették meg, még annyit sem, hogy az egy híres alkotás, ezért hajlanék inkább afelé, hogy ez csak egy egyszerű, pici útmutató a nézők számára.

Az, hogy "az író a gyilkos", "nem az író a gyilkos" pontosításra szorul :D mert akár abban az értelemben beszélünk róla, hogy ő maga a gonosz csuklyás, akár abban, hogy ő találta ki a gonosz csuklyást (aki/ami az eszköze Kang Chul megöléséhez), apuka mindkét értelmezés esetén gyilkosnak mondható, elvégre ő az értelmi szerző. :D Kérdés, MI motiválja, MIÉRT motiválja, MIRE motiválja egész pontosan. Személy szerint akkor sem fogok túlságosan csodálkozni, ha esetleg mindkét előbb említett variációra nemleges lesz a válasz. :w00t: Simán beleférhet, hogy a csuklyás is magától önállósodott :w00t: és még egy olyat is el tudok képzelni, hogy Chul mellett ő egy PLUSZ fenyegetettség illetve ellenség apuka szemszögéből nézve.

Amin én még nagyon elámultam, hogy nem egy konkrét helyszínhez, nem egy konkrét számítógéphez kötődik az univerzumátlépés. Plusz az is, hogy ez nem minden esetben akaratlagos!! (Legalábbis az átjáró innenső oldaláról...) Azt veszem csak észre, hogy bár a szándékom szerint a boltba indultam, lám, jön szembe velem Roger nyúl (a pácban)?!?! :shocked: ERRE mi a magyarázat?! :goggle:
ImageImageImage

Agacska

Postby Agacska » Thu Jul 28, 2016 12:48 pm

Nagyon köszönöm az első két rész feliratát.

YustC

Postby YustC » Fri Jul 29, 2016 6:14 am

Ahogy látom bejött a jóslatom. Természetesen magyar felirattal is meg fogom nézni, a W sorozatnérző partneremmel, de nem bírtam magammal, hogy ne nézzek bele. :lol

Hayako
Fansubber
Fansubber

Postby Hayako » Sat Jul 30, 2016 3:58 am

YustC wrote:
Ahogy látom bejött a jóslatom. Természetesen magyar felirattal is meg fogom nézni, a W sorozatnérző partneremmel, de nem bírtam magammal, hogy ne nézzek bele. :lol

Egyetértek, ezt nem lehet nem vetítéssel nézni! :thumright: És igen, most annak tűnik, de én még mindig azt mondom,
hogy nem a papa a gyilkos, ez így túl egyszerű lenne. Valahol azt olvastam, hogy a gyilkos valójában nem is létezik, tehát egyik világból sem származik, egy noname személy, aki csak azért van, hogy a Kang Chul által idézett bajt valahogy orvosolja.

A mostani rész után köpni-nyelni nem tudtam. Mit fog most csinálni Kang Chul? :scratch:
Mivel megtudta, hogy egész élete hazugságokra épül, evidens, hogy az öngyilkosság gondolata is megfordult a fejében, viszont két szempontból is lehetetlen, hogy ez megtörténjen. 1. Kang Chul nem halhat meg: ahogy láttuk, Oh Yeon Joo-t sem tudták megölni a másik világban, így szerintem Kang Chult sem lehet és épp ebből következik a 2. Kang Chul nem gyilkolhat: mivel nem tud ölni, tehát gyakorlatilag nem létezik a való világban, ezért ölni sem tud. Ebből következhet az öngyilkosság felvetése is, hisz nemcsak egy teljesen ismeretlen világba került barátok és család nélkül és az élete szimpla kitaláció, hanem még bosszút állni sem tud. :whistling:

Nagyon-nagyon várom a jövő hetet! Kíváncsi leszek, mi lesz! :dance:
Image

timbo

Re: W - Two Worlds [Hungarian Subs] (Ep 1-3 of 16)

Postby timbo » Sat Jul 30, 2016 10:56 am

Meghoztuk a 3. részt is, amiben végre megtudhatjuk, apuka mikor szembesült először azzal, hogy Kang Chul önálló életre kelt. :-)

Ez pedig egy záró jelenet akar lenni, vajon sikerül? :mrgreen:
Image
Image

Hayako
Fansubber
Fansubber

Postby Hayako » Sat Jul 30, 2016 12:08 pm

timbo wrote:Meghoztuk a 3. részt is, amiben végre megtudhatjuk, apuka mikor szembesült először azzal, hogy Kang Chul önálló életre kelt. :-)

Kedves timbo és Riamara! Köszönet az újabb részért, nagyon gyorsak voltatok! :wub: Ez a sorozat szinte magába szippantja az embert, úgyhogy örülök a gyors és precíz feliratnak! :thumright:
Image

kendall

Postby kendall » Sat Jul 30, 2016 6:02 pm

Kedves timbo és Riamara! Érdekesn​e​k​ ​tűnő sorozat​.. :unsure: Köszönöm szépen a fordítás​á​t​!​ :glare: Park Won-Sang​ ​kiváló színész, mindig, minden alakításába szívét-lelkét beleteszi.​ ​Han Hyo-Joo​-t egyenesen imádom​,​ Lee Jong-Suk​ ​pedig.. ​na ő ​pontosan ​az, akit nem lehet nem szeretni​. :wink:

Image

engel1129

Postby engel1129 » Sat Jul 30, 2016 6:16 pm

Nagyon szépen köszönöm a 3. rész feliratát! :-)

Timi

Postby Timi » Sat Jul 30, 2016 6:48 pm

Köszönöm szépen a 3. rész feliratát! :-)

timbo

Re: W - Two Worlds [Hungarian Subs] (Ep 1-4 of 16)

Postby timbo » Sun Jul 31, 2016 11:34 am

Mindenkinek nagyon szívesen a 3. részt, hoztuk hozzá a 4. részt is. :-)

Ez egy érdekes kép, a rész végén mindenki megtudhatja a jelentését. :wink:
Image
Image

Hayako
Fansubber
Fansubber

Postby Hayako » Sun Jul 31, 2016 11:40 am

timbo wrote:Mindenkinek nagyon szívesen a 3. részt, hoztuk hozzá a 4. részt is. :-)

Ez egy érdekes kép, a rész végén mindenki megtudhatja a jelentését. :wink:

Köszi az újabb részt, Timbo és Riamara! :w00t: Alig vártam, hogy meglegyen! Megérte épp most feljönni a D-A-ra érte! :cheers: Egyébként utánanéztem a dolgoknak, mert nem tudtam, hogy mi a különbség a manhwa és a webtoon között, pedig korábban olvastam mindkettőt. Erre a sorozatra inkább a webtoon illene, bár az lehet túl angolos lenne. Szóval a lényeg: a webtoon interneten kiadott, rövid, pár oldalas képregény... míg a manhwa inkább papírra nyomtatott. Nehéz őket megkülönböztetni, mert mindkettőt használják. :nuts:
Image

ququcs

Postby ququcs » Sun Jul 31, 2016 12:34 pm

Köszönöm a frisseket , szinte együtt a vetítéssel!! :) :notworthy:

Image

timbo

Postby timbo » Sun Jul 31, 2016 12:37 pm

Hayako, nagyon szívesen! :D
Ezen a manhwa/webtoon dolgon gondolkodtam az elején. De mivel nyomtatott formában is megjelenik, nem csak a webes változata létezik, s szerintem, mikor beszélnek róla, akkor is a manhwa szó hangzik el, ezért ennél maradtam. :-)
Image

timbo

Postby timbo » Sun Jul 31, 2016 12:39 pm

Ququcs, szívesen! :-)
Az olimpia, meg az augusztusi kerékpárverseny idején nem biztos, hogy menni fog ez a tempó, mivel azokat nagyon szeretném nézni a tévében. :whistling:
Image

Timi

Postby Timi » Sun Jul 31, 2016 4:03 pm

Köszönöm szépen a 4. rész feliratát! :cheers:

YustC

Postby YustC » Sun Jul 31, 2016 5:07 pm

Köszönöm szépen a feliratokat, már futok is nézni utána meg lehet jövök diskurálni! :D

Szép napot nektek! Ja én is nézni fogom az Olimpiát, pláne az úszást, egyik ismerősöm bekerült! :D Szóval szurkolások lesznek!!!

Köszi még egyszer! ^^

Mayra

Postby Mayra » Sun Jul 31, 2016 8:20 pm

Sziasztok!

Millió köszönet a ragyogó fordításért, az első pár rész után izgatottan várom a folytatást nagyon magával ragadott!

Üdv! Mayra

novcsi6

Postby novcsi6 » Sun Jul 31, 2016 8:34 pm

Köszönöm szépen az újabb részeket

Riamara

Postby Riamara » Mon Aug 01, 2016 6:15 am

Igen, ez a sorozat a szó minden értelmében beszippantós. :D

Az ember kénytelen rajta agyalni. Kezdetben a rejtélyek miatt, most pedig maguk a válaszok elgondolkodtatóak.

YustC említette a Hazug csajok társaságát. Vicces, hogy nekem is ez a sorozat jutott először eszembe a probléma kapcsán. Én egyébként sem szeretem a végeláthatatlan sorozatokat, de egy rejtélyalapú történet végtelenítése valóságos bűntett. :D
Viccet félretéve, tényleg nem lehet egy rejtélyt éveken át húzni. Óhatatlanul tönkremegy a történet. Legyen az képregény, regény, vagy filmsorozat. A folytatások sikere reményében az író kénytelen újabb és újabb fordulatokat kiagyalni, amik egyre inkább nélkülözik a logikát, vagy folyamatosan ismételgetni önmagát. Ugyanakkor (és ez a halálom) a feszültség fenntartása érdekében a szereplők karakterét is megváltoztatja. :x
Emlékszem a Hazug csajok negyedik évadánál már nem győztem a szememet forgatni, és egy teljesen abszurd jelenet közepén azt tanácsoltam a csajsziknak, hogy fogjanak már össze, és "A" helyett fogják el a forgatókönyvírót és ássák el. :roll

Milyen érdekes ugyanezt a problémát egy képregényfigura szemén keresztül megtapasztalni. :)
Az apuka a rázúduló sikertől szárnyakat kapott, és képtelen volt normálisan lezárni a történetet. Újabb és újabb évadokat kreált. Miközben a képregény elején felvetett rejtélyhez egy fikarcnyival sem jutott közelebb... sőt! Mintha teljesen elfelejtkezett volna az eredeti koncepcióról.
Csakhogy az elején Chult egy zseninek alkotta meg, aki mindent a logika alapján szemlél, így egy idő után a karakternek óhatatlanul egyre frusztláltabbnak kellett lennie, mivel a nyomozása már tíz éve nem vezet sehova. (Ezt a problémát a Mentalistában úgy oldották meg, hogy egyszerűen beleírták a forgatókönyvbe, így Patrick kilengései teljesen normálisnak hatottak)
Viszont rajzoló apuka az évek során egyáltalán nem foglalkozott azzal, hogy a történet nyújtása milyen hatással lesz Chul karakterére. Aztán pedig meglepődött. :whistling:

YustC

Postby YustC » Mon Aug 01, 2016 7:46 am

Sziasztok!

Tegnap már nem volt erőm regényeket írni, de most feljöttem, hogy leíjam a 3. 4. részekről a véleményem...
Egyrészt nagyon örülök, hogy Riamara is hasonlóan látja, mint én, bár ennyire részletesen a sztorit én csak a 3-4 résztől látom jobban.

Örülök, hogy a 3. részletre a legtöbb feltételezésem bejött
Hogy KC valószínű akkor ébredt öntudatra, amikor meg akarták őt először ölni. De bennem még mindig ott a kérdés, a miért? Illetve mennyire tudatosan csinálta? Ha úgy vesszük, hogy alternatív univerzumként tekintünk rá és nem manhwaként, akkor értelem szerűen nincs kizárva az önálló akarat ténye, ez miatt is érdekes még számomra, mert hogy még egy kicsit Mátrix hatása is van a dolognak... Szóval ezeket a kérdéseket nagyon lehet boncolgatni. Na és persze amúgy mit mondjak, hogy a rajongási szint is meglegyen? Midnen részben eltudnék 1-1 ilyen puszis jelenetet viselni! :mrgreen: Ráadásként bűtény lett volna kihagyni azt a vicces jelenetet... a hab a tortán nálam az volt, hogy a nő nem tud meghalni ebben az univerzumban... és a gyilkos se, mivel mint megtudtuk, nem ebből az univerzumból való, így KC a manhwában meg sem tudná ölni...

és itt jön a 4. rész nagy kérdése...
Most, hogy KC kijutott a valóságba (avagy egy másik univerzumba), vajon megsebesülhet? Vagy meghalhat ebben a világban? Illetve azzal a másik világ béli pisztollyal képes lesz megölni bárkit is? Elég vagány manhwa rajzoló gépe volt az öregnek... inkább adta volna nekem ahelyett, hogy összetörte... :fear:

Ááá legyen már 5-6 rész! Bűn így lezárni a 4-et! :D :argue: :nuts:

Riamara

Postby Riamara » Mon Aug 01, 2016 8:50 am

Igen, a hidas jelenet még nekem se kerek.

Mert ha a kamionos cserbenhagyásból indulok ki, ahol úgy menekült meg, hogy kimerevedett az idő, és ő vissza tudott tolatni, hogy elkerülje az ütközést, akkor az lett volna a logikus, hogy a csobbanás után kiúszik a folyóból, nem? De ő reggelre ott maradt a hídba kapaszkodva. Hogy van ez? Márpedig beleesett a vízbe, mert vannak emlékképei a merülésről.
Vannak, akik azt mondják, hogy ott is külső segítséget kapott.

Agacska

Postby Agacska » Mon Aug 01, 2016 7:42 pm

Nagyon köszönöm a 3-4. rész feliratát.

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Tue Aug 02, 2016 6:05 pm

Nem sűrűn történik meg, de még a szám is tátva maradt a látottakon! :shocked: :shocked: :shocked: Teljesen el vagyok képedve, mi folyik itt! Ezt az írót kérem karácsonyra, és meséljen nekem még, még, még, még, méééééééééééééééég!!!!!!!!!!!!!!! :cheers: :dance: :cheers:

Tök jól el lehet filózni rajta, hogy kinek mi/ki alakítja a sorsát. :thumright: Az meg van-e írva valahol mások által, vagy pedig magunknak alakítjuk. :whistling:

gilnis wrote:Amin én még nagyon elámultam, hogy nem egy konkrét helyszínhez, nem egy konkrét számítógéphez kötődik az univerzumátlépés. Plusz az is, hogy ez nem minden esetben akaratlagos!! (Legalábbis az átjáró innenső oldaláról...) Azt veszem csak észre, hogy bár a szándékom szerint a boltba indultam, lám, jön szembe velem Roger nyúl (a pácban)?!?! :shocked: ERRE mi a magyarázat?! :goggle:

Köszönöm, hogy egy szereplő is feltette ezt a kérdést! :cheers: Lásd 3. rész... :D

Hayako wrote:
YustC wrote:
Ahogy látom bejött a jóslatom.

És igen, most annak tűnik, de én még mindig azt mondom,
hogy nem a papa a gyilkos, ez így túl egyszerű lenne.

Szerintem nem is tűnik annak, éppen ellenkezőleg. Tök szépen elkülönül, hogy meddig létezett az eredeti elképzelés benne történetesen egy gyilkossal, és honnantól indult el apuka őrülete és a megszállott vadászat még annak az árán is, hogy minden egyebet felrúg.
Különben sajnálom apukát is. Teljesen az őrületbe kergeti a tehetetlenség és a félelem. Még mindig fenntartom, hogy a leendő apósnak és vőnek egy oldalon kellene állnia, szóval valahogyan közös nevezőre kellene jutniuk. :scratch: Ha nem, Yeon Joo mihez kezd. :O

Lehet, hogy lesz is valami abban a noname-ben, és az alátámasztaná a "független csuklyás" ötletemet is. A lakásos támadásnál a hirtelen betoppanása majd hirtelen menekülésre fogása roppant érdekes volt, mert azt sem apuka, sem Kang Chul nem úgy akarta volna, és az ő szempontjukból logikátlan lépés. Hogyan történhetett meg mégis és miért? Tök azt éreztem, hogy a csuklyás tetteire a másik kettő egyszerűen nincs hatással, csak szeretnének.

YustC wrote:és a gyilkos se, mivel mint megtudtuk, nem ebből az univerzumból való,

Erről lemaradtam. Mikor derült ki, és miből, hogy nem onnan való? Szerintem semmi újat sem tudtunk meg a gyilkosról.

YustC wrote:Örülök, hogy a 3. részletre a legtöbb feltételezésem bejött

Várható volt, hogy a hídon következik be az öntudatra ébredés, ezt többen is feltételeztük. Az öngyilkosságra rábírás közvetlen összefüggésben áll apuka e világi lelkiállapotával a válása miatt, szerintem ez tiszta sor. A csuklyás esetében viszont az is felmerült bennem, hogy az ő eredeti indoka talán már mellékes is, míg a jelenlegi kérdőjeles.

A hidas jelenetnél Kang Chul nagyon nem akart meghalni, nem is akart odamenni. Mégis megtette, mert apuka "rávette" erre ugyanúgy, ahogyan az ápolónőt is az injekcióra. A "halál" küszöbéhez érve viszont annyira megerősödött Kang Chul-ban az ellenállás, a tiltakozás, hogy sikerült megmenekítenie magát. Nem tudatosan, nem ésszel, hanem egyszerűen az érzelmei által. Mindenáron bosszút akart állni, ahhoz viszont élnie kellett, ezért erős volt benne az élni akarás, aminek következtében szabályosan kitört a történet keretei közül. "Márpedig nem halok meg!" Első alkalommal képes volt felülírni apukát, de ez önkéntelen volt, és nem is tudja talán, hogy akkor ezt tette. Odáig még nem érzékelte, hogy valami nem stimmel a világával, ezért nem észlelhette azt sem, hogy áll az idő. (Egy mangalapon, ahol síkban helyezkednek el a rajzolt szereplők, mi mást is csinálna?)

Mivel az idő relatív, annak állása addig nem volt észlelhető, illetve az idő megállítása addig nem történhetett meg, amíg Kang Chul a történet részese volt. Mert addig mit sem sejtve együtt sodródott az eseményekkel, ezért nem tűnt fel neki, hogy valami furcsa körülötte. A legelső "lázadása" után viszont függetlenedett a történettől, és már tudta ezt érzékelni, mert képes volt kívülről látni a saját világát. Ha pedig olyan szemmel nézi, hogy hiszen itt valami nem oké, akkor "világosabban lát", és meglátja, hogy áll az idő, és neki van lehetősége az esetleges támadásokat kivédeni. Ez történt a kamionnál, ez történt a lakásban, ez történt a börtönben. A kamionosnál is, a lakásban is kiszólt nekünk a mangából.

Amit én nem értettem, hogy ha egyszer már korábban is (lásd kamion) megtörtént vele ez az időlefagyás, és akkor nem hatotta meg különösebben (miért nem?! :goggle: ) most miért igen? :scratch:

A másik kérdésem, honnan a túróból tudta, hogy Yeon Joo legyőzhetetlen, és egyáltalán mitől lenne az?! Amiatt, hogy másik univerzumból származik, vagy amiatt, mert apja lánya? :O

Riamara wrote:Márpedig beleesett a vízbe, mert vannak emlékképei a merülésről.

Biztos ez? Nem lehet, hogy tényleg csak álmodta, és ez egy nézői félrevezetés? :w00t: Hisz ha egyszer beleesett a vízbe, akkor a manga miért lett, miért lenne más? Nem apuka választotta a hídról lelógós megoldást, az hétszentség. :nuts:
ImageImageImage

Riamara

Postby Riamara » Tue Aug 02, 2016 7:06 pm

A másik kérdésem, honnan a túróból tudta, hogy Yeon Joo legyőzhetetlen, és egyáltalán mitől lenne az?! Amiatt, hogy másik univerzumból származik, vagy amiatt, mert apja lánya?

Szerintem a csuklyás vezette rá.
Ne felejtsd el, hogy a csuklyás a szeme előtt vált kámforrá. És habár ezt nem láthattuk, de valószínű hogy az eltelt évek alatt párszor már összecsaptak, és akkor kiderült számára, hogy sebezhetetlen. Így jutott arra a következtetésre, hogy egy másik világból jött. És amikor a lány ugyanolyan különös trükköket produkál, egyértelmű számára, hogy ő is másik univerzumból való. Tehát ő is sebezhetetlen.

YustC

Postby YustC » Tue Aug 02, 2016 7:13 pm

Gilnis, annyira béna vagyok ehhez a fórumhoz, hogy ilyen hosszú filózásból nem tudom kiszedni az idézetet, amire választ akarok adni neked. :mrgreen:

Ott derült ki számomra, hogy a fekete arcnélküli nem a képregény világában létezik, amikor bemenekült a liftbe Kang Chul előtt, ám ő egyből oda futott szétfeszítette az ajtót, de a gyilkos már nem volt sehol... Szóval gyanítom, hogy másvilági, lehetséges jelölttel viszont itt azért már bővült a látképem, vajon az átjáróhoz, a táblagéphez ki férhetett még hozzá az írón kívül valamikor egyszer? Mert azt tudjuk már, hogy az átjutás elsőre a gépen keresztül történik, de utána random helyekről bele pottyannak a képregénybe a szereplők... Persze lehet, hogy ez a liftes jelenet csak úgy működött, mint a Szemfényvesztők c. filmben, de számomra sanszos, hogy az eredeti világból való.

Legyőzhetetlenségi spoiler

Talán onnan tudta, de ez is csak egy gyanú egy eszme futtatás, hogy már a csuklyással is pár harcba keveredhetett, lelőtte, de nem halt meg.... Természetesen erre az esély annyira 50%, mint arra, hogy azért lőtt rá, mert azt hitte nem hatol át a golyó a testén. :)

YustC

Postby YustC » Tue Aug 02, 2016 7:17 pm

Riamara wrote:A másik kérdésem, honnan a túróból tudta, hogy Yeon Joo legyőzhetetlen, és egyáltalán mitől lenne az?! Amiatt, hogy másik univerzumból származik, vagy amiatt, mert apja lánya?

Szerintem a csuklyás vezette rá.
Ne felejtsd el, hogy a csuklyás a szeme előtt vált kámforrá. És habár ezt nem láthattuk, de valószínű hogy az eltelt évek alatt párszor már összecsaptak, és akkor kiderült számára, hogy sebezhetetlen. Így jutott arra a következtetésre, hogy egy másik világból jött. És amikor a lány ugyanolyan különös trükköket produkál, egyértelmű számára, hogy ő is másik univerzumból való. Tehát ő is sebezhetetlen.

Pont ugyan erre gondolok én is. :D Az évek meg a PPL :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Tue Aug 02, 2016 8:07 pm

Óóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó............

Image

Nekem nem esett le, hogy lift volt, ahová belépett. :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh:

Basszus, ez fáj. De jó volna, ha látnék is a szememmel, nemcsak néznék... :crazy: :crazy: :crazy:

Így persze, hogy tök egyértelmű! :nuts: :nuts: :nuts: Köszi mindkettőtöknek! :salut:

Viszont akkor máris következő kérdés, ki a fészkes fene lehet az??? :scratch: Lehet, itt is egy szimpla statisztával szívatnak minket,
mint az Answer me 1994-ben, és totál feleslegesen találgatnánk az alkata alapján. :crazy: Na mindegy. Holnap itt az új rész! :w000t:

onna

Postby onna » Tue Aug 02, 2016 10:04 pm

Köszönöm a fordítást, nagyon élvezetes volt. Már régóta érlelődött - lehet, hogy csak számomra - hogy legyen egy ilyen világból- képregény világba átjárásos filmsorozat. Voltak persze bizonyos filmeknél ráérzéseim - mintha képregénynek készült volna a karakter. De itt tökéletes a színész választás is, az meg hab ahogy áttűnik rajzolt figurává, de amikor embert alakít, akkor is olyan, mintha rajz figura lenne.
Ez a világból átmászkálás most felvetheti azt a problémát is, hogy vajon most koreai dráma nézőként - mi is valójában egy képregény világában élünk és felülről figyelnek ránk és ismerik a gondolatainkat is - mert megrajzoltak bennünket ( de engem most miért épp kövérre?), vagy filmet készítettek és film a filmben vagyunk mi is?

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Wed Aug 03, 2016 1:05 pm

Kedves timbo és Riamara!

Én is csatlakozom a nézők sorához. Nagyon rég volt már, hogy le tudott kötni egy koreai sorozat, szóval gratulálok, W! :D
Megnéztem eddig mind a 4 részt, és csak ámulok és bámulok, olyan gyorsan történnek a dolgok, hogy alig van időm felfogni.
Egy dolog biztos, mostantól csak még érdekesebb lesz!
Eddig tetszik a fórumbeli találgatás is, jó olvasgatni a topiklakókat! :)

Egyébként a címadás tetszik, a Double Universe és a Who & Why is. Ritkán pazarolják az időt a csavaros címkeresésre.

Köszönöm a fordítást, további jó munkát! :cheers:

nevala
Picture: Sawajiri Erika (Aya) from 1 Litre of Tears

jutka12

Postby jutka12 » Wed Aug 03, 2016 3:41 pm

nevala wrote:Kedves timbo és Riamara!

Én is csatlakozom a nézők sorához. Nagyon rég volt már, hogy le tudott kötni egy koreai sorozat, szóval gratulálok, W! :D
Megnéztem eddig mind a 4 részt, és csak ámulok és bámulok, olyan gyorsan történnek a dolgok, hogy alig van időm felfogni.
Egy dolog biztos, mostantól csak még érdekesebb lesz!
Eddig tetszik a fórumbeli találgatás is, jó olvasgatni a topiklakókat! :)

Egyébként a címadás tetszik, a Double Universe és a Who & Why is. Ritkán pazarolják az időt a csavaros címkeresésre.

Köszönöm a fordítást, további jó munkát! :cheers:

nevala

Nagyon örülök Nevala, hogy csatlakoztál, és tetszik is a sorozat!

nagyon régen kell láthattam a nevedet, kellett h kimondjam az ujjongásomat :-)

Return to “Subtitles”