Watashi no Uchi ni wa, Nannimo Nai. [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
Shirasagi Saku

Watashi no Uchi ni wa, Nannimo Nai. [Hungarian Subs] (Complete)

Postby Shirasagi Saku » Wed May 18, 2016 7:42 pm

Watashi no Uchi ni wa, Nannimo Nai.
Az én házamban semmi sincs
NHK, 2016.02.06-03.12

Image

Mai mindennél jobban szeret takarítani, mosni, és legfőképpen selejtezni. A házában semmi sincs a legszükségesebb dolgokon kívül, és azok is kínos rendben sorakoznak a szekrényekben. Csakhogy ugyanebben a házban lakik Mai anyja és a nagymamája is, akik az ő szöges ellentétei: a világért se dobnának ki semmit, mert "még kell", mert "szép emlék", vagy csak "kár lenne érte".
Mai elénk tárja nem hétköznapi életét: a családdal való mindennapos "harcot", a kidobálási hajlam eredetét, és titkos, "mániákus kidobálóhoz" nem méltó vonzalmát bizonyos tárgyakhoz. Ha pedig mindeközben valaki kedvet kap a selejtezéshez, netán maga is gyakorló kidobáló, az jó tippeket kaphat ahhoz, hogy hogyan lehet, ha nem is minden nélkül, de kevesebb holmival élni.

Mai: Kaho
Tsutomu: Kondou Kouen
Fumi: Asaka Mayumi
Hatsuko: Enami Kyouko
Kikuchi: Shuri
Mami: Ookubo Satomi
Attachments
Watashi no Uchi ni wa, Nanimo Nai EP06 720p HDTV x264 AAC-DoA.zip
(216.42 KiB) Downloaded 70 times
Watashi no Uchi ni wa, Nanimo Nai EP05 720p HDTV x264 AAC-DoA.zip
(217.61 KiB) Downloaded 68 times
Watashi no Uchi ni wa, Nanimo Nai EP04 720p HDTV x264 AAC-DoA.zip
(218.4 KiB) Downloaded 68 times
Watashi no Uchi ni wa, Nanimo Nai EP03 720p HDTV x264 AAC-DoA.zip
(217.71 KiB) Downloaded 73 times
Watashi no Uchi ni wa, Nanimo Nai EP02 720p HDTV x264 AAC-DoA.ass
(49.89 KiB) Downloaded 82 times
Watashi no Uchi ni wa, Nanimo Nai EP01 720p HDTV x264 AAC-DoA.ass
(53.66 KiB) Downloaded 94 times
Last edited by Shirasagi Saku on Sun Jun 26, 2016 6:03 pm, edited 6 times in total.

Ido11

Re: Watashi no Uchi ni wa, Nannimo Nai. [Hungarian Subs] (Ep 1 of 6)

Postby Ido11 » Sat May 21, 2016 11:42 pm

Kedves Shirasagi Saku!
Most, hogy megtaláltam a Doramax-on a letöltési lehetőséget megnézem ezt a japán sorozatot a fordításodban, köszönet érte. Én nem szívesen dobok ki semmit, mert eddig akárhányszor azt tettem, mindannyiszor megbántam, mert mindig pont az kellet volna. De talán ez a film segít abban,hogy hogyan kell megszabadulni felesleges tárgyaimtól, anélkül, hogy később megbánnám. Üdv.Ido

Shirasagi Saku

Re: Watashi no Uchi ni wa, Nannimo Nai. [Hungarian Subs] (Ep 2 of 6)

Postby Shirasagi Saku » Thu May 26, 2016 7:54 pm

Kedves Ido! Jó szórakozást a sorozathoz, és sok sikert a kidobáláshoz! Persze nem az a lényeg, hogy semmi ne legyen otthon, amire éppen nincs szükség, inkább az, hogy mindennek meglegyen a helye. Hiszen hányszor van az, hogy keresünk valamit, ami éppen kell, de nem találjuk az összes többi között... :)

Ido11

Re: Watashi no Uchi ni wa, Nannimo Nai. [Hungarian Subs] (Ep 2 of 6)

Postby Ido11 » Thu May 26, 2016 8:31 pm

Köszönöm a 2. részt!
Nem hiszem, hogy képes leszek a kidobálásra. Most éppen ,ha meglátok egy elemlámpát, nem tudok ellenállni és megveszem. Van mindenféle, napelemes és kurblis (dinamós) is. A lakás minden részében, egy esetleges áramszünet esetére, a kezemügyében. Hát melyiket dobjam ki. Még mágneses is van a bojler oldalán. Hah, a hűtőszekrényen még nincs!! Fejlámpám is van! Áramszünet meg alig. De azért kíváncsi vagyok a sorozat további fejleményeire. Üdv. Ido

Hayako
Fansubber
Fansubber

Re: Watashi no Uchi ni wa, Nannimo Nai. [Hungarian Subs] (Ep 5 of 6)

Postby Hayako » Wed Jun 22, 2016 11:52 am

Kedves Shirasagi Saku!
Ahogy elolvastam az ismertetőt, máris tudtam, hogy ez egy különleges sorozat lesz, ezért örülök a magyar feliratnak. Mostanában inkább japánokat nézek, kevesebb koreait, mert a japánok mindig valami megdöbbentő vagy banális témával állnak elő, ami a mai depressziós és életunt világban igen felemelő. :whistling:
A sorozattal kapcsolatban, mi anyuval notórius gyűjtögetők vagyunk... bár én könyebben megszabadulok a dolgoktól, anyukám nem nagyon. Remélem, hogy ez a sorozat segítni fog egy kicsit! :thumright: Köszönöm a feliratot! :cheers:

Ui: Egyedül letöltőlinket nem találtam a részekhez, de ezek szerint a doramaxen van. Szerintem ezt még nyugodtan hozzáadhatod spoilerben.
Image
Folyamatban: Ando Lloyd, Meglepetésprojekt, The Ancient Magus' Bride
Tervezettek: Hot Road, Sensei, Make Kiss and Bow, My little Monster

Shirasagi Saku

Re: Watashi no Uchi ni wa, Nannimo Nai. [Hungarian Subs] (Complete)

Postby Shirasagi Saku » Sun Jun 26, 2016 6:39 pm

Kedves Hayako! Jó szórakozást a sorozathoz, és jó kidobálást! :)
Én kidobáló vagyok (de azért nem mániákus), ezért figyeltem fel erre a sorozatra. Örülnék, ha tudnám, hogy valaki ennek a hatására elkezdett selejtezni, vagy alkalmazta az elhangzott fogásokat. Ha sikerül, feltétlenül írd meg!

Linkeket a részekhez itt lehet találni: http://asiandramadownloads.com/japanese ... nnimo-nai/

Ido11

Postby Ido11 » Sun Jun 26, 2016 9:45 pm

Hát ez nagyszerű, hogy már mind megvan. Köszönöm szépen.
A két macska szédületesen jó.

Hayako
Fansubber
Fansubber

Postby Hayako » Tue Jun 28, 2016 6:17 pm

Shirasagi Saku wrote:Kedves Hayako! Jó szórakozást a sorozathoz, és jó kidobálást! :)
Én kidobáló vagyok (de azért nem mániákus), ezért figyeltem fel erre a sorozatra. Örülnék, ha tudnám, hogy valaki ennek a hatására elkezdett selejtezni, vagy alkalmazta az elhangzott fogásokat. Ha sikerül, feltétlenül írd meg!

Linkeket a részekhez itt lehet találni: http://asiandramadownloads.com/japanese ... nnimo-nai/

Köszi szépen a teljes sorozatot, nagyon tanulságos volt! Azt hiszem, a jövőben alkalmazni fogok néhány technikát belőle! :thumright:
Image
Folyamatban: Ando Lloyd, Meglepetésprojekt, The Ancient Magus' Bride
Tervezettek: Hot Road, Sensei, Make Kiss and Bow, My little Monster

Ido11

Postby Ido11 » Wed Jun 29, 2016 7:45 am

Érdekes sorozat volt. Némely része nyomasztólag hatott rám, különösen azok a részek, amikor néhány tárgyat, a táskákat megszemélyesítette. Féltem, hogy arra viszik el a történetet. De eléggé jól találták el az arányokat. Az az újjá varázsolt régi szekrény például, aminek annyira megörült, az öröme mély értelmű volt, a többiek nem is értették. Vagy az a rész, amikor nem tudták leültetni a vendégeket, mert az ülőpárnákat kidobta, de ugyanakkor a családja örült az üres szobának, mert több ember elfért benne. Szóval valószínűleg újra kellene nézni.
Abban viszont egyetértek, hogy ha mindennek megvan a helye, akkor könnyebb eligazodni. Anyám mondta mindig, hogy mindent oda tegyél vissza ahonnan elvetted, akkor legközelebb is megtalálod. De ehhez partner családtagok is kellenek, amik Mai-nak megvoltak. Ja és az sem árt, ha mindenkinek van külön szobája.
Még egyszer köszönöm a feliratokat.

Return to “Subtitles”