Vampire Detective [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
lilomilo

Vampire Detective [Hungarian Subs] (Complete)

Postby lilomilo » Fri Apr 08, 2016 4:37 pm

VAMPIRE DETECTIVE

Image

Hangul: 뱀파이어 탐정
Rendező: Kim Ga-Ram
Forgatókönyvíró: Yoo Young-Seon
Csatorna: OCN
Részek száma: 12
Sugárzás dátuma: 2016. március 27 –
Ország: Dél-Korea
Facebook: https://www.facebook.com/theVampireDetective/

ISMERTETŐ
Yoon San ( Lee Joon ), aki a rendőrakadémiát kitüntetéssel végezte, munka közben váratlan balesetet szenved, melynek következtében munkanélkülivé válik. Az emiatt keletkezett fájdalmat az évek múltán is hordozza szíve mélyén, mely egyre inkább kezdi felemészteni, ám ő mégis úgy dönt, hogy ezzel a mérhetetlen fájdalommal, mellyel szemben egyre nehezebben tudja felvenni a harcot magánnyomozóként fogja munkásságát folytatni. Miközben próbál a munkájára koncentrálni két társa is a segítségére lesz. Az egyik Yong Goo-Hyung ( Oh Jung-Se ), akivel nem csak, hogy jó barátok, hanem volt nyomozói múltja révén veterán képességekkel is bír, és nagy segítséggel van az iroda vezetésében. Ám hiába a jó képesség, ha egy csődtömeg, mikor a szerelemről van szó és zéró tapasztalattal bír a nők terén. Hűsége, akkor nyilvánul meg igazán, mikor barátja vámpírrá válását követően is támogatja és mellette marad. A másik Han Gyeo-Wool ( Lee Se-Young ) egy fiatal nő, aki nem csak a hazugságok mestere, hanem egy szélhámos képességeivel is rendelkezik. Ám mindezek ellenére testvéréhez, aki egyetlen megmaradt rokona, hűséges. Azonban az egyik nap traumatikus esemény történik bátyjával, aminek következtében csatlakozni fog vámpírrá vált magánnyomozónkhoz és a szerelemben butus de a munkájában annál nagyobb tapasztalattal bíró Goo-Hyunghoz.

SZEREPLŐK
Image

Magyarra fordította: Lilomilo
Honlap:https://liloshunsubs.wordpress.com

FELIRAT KÉSZÜLT A DRAMAFEVER, A VIU ÉS A VIKI.COM ANGOL FELIRATA ALAPJÁN!

ELŐZETES

VIDEÓ LETÖLTÉS
Attachments
Vampire Detective 12. rész.srt
(30.34 KiB) Downloaded 430 times
Vampire Detective 11. rész.srt
(31.18 KiB) Downloaded 428 times
Vampire Detective 10. rész.srt
(50.14 KiB) Downloaded 428 times
Vampire Detective 9. rész.srt
(59.22 KiB) Downloaded 433 times
Vampire Detective 8. rész.srt
(55.5 KiB) Downloaded 460 times
Vampire Detective 7. rész.srt
(33.97 KiB) Downloaded 475 times
Vampire Detective 6. rész.srt
(52.54 KiB) Downloaded 446 times
Vampire Detective 5. rész.srt
(51.35 KiB) Downloaded 477 times
Vampire Detective 4. rész.srt
(53.5 KiB) Downloaded 513 times
Vampire Detective 3. rész.srt
(53.47 KiB) Downloaded 469 times
Vampire Detective 2. rész.srt
(48.05 KiB) Downloaded 525 times
Vampire Detective 1. rész.srt
(46.82 KiB) Downloaded 658 times
Last edited by lilomilo on Tue Jul 05, 2016 5:15 pm, edited 15 times in total.
Fordítás alatt: Northern Limit Line, Duel
Elkészült: God's Quiz 1-2. évad, Bad Guys, Missing Noir M, Vampire Detective, No Tears for the Dead, The Secret Scandal – Norigae, National Security
Tervezett: Bad Guys: Age of Evil
Honlapom: http://koreandramas.esy.es

Mayra

Re: Vampire Detective [Hungarian Subs] (Ep 1 of 12)

Postby Mayra » Fri Apr 08, 2016 5:12 pm

Kedves lilomilo!

Millió hála és köszönet neked, hogy elkezdted fordítani mivel imádom a vámpíros sorozatokat! Így most már érteni is fogom!!!! :thumleft: :D

Üdv! Mayra

Hayako
Fansubber
Fansubber

Postby Hayako » Fri Apr 08, 2016 5:31 pm

Köszönöm az első részt, már nagyon vártam ezt a sorozatot! :thumright: Kíváncsi leszek, mit fognak belőle kihozni a szokásos nyomozás mellett! Ja és köszönöm a feliratot is! *majdnem elfelejtette* :sweat:
Image
Folyamatban: Ando Lloyd, Meglepetésprojekt, The Ancient Magus' Bride
Tervezettek: Hot Road, Sensei, Make Kiss and Bow, My little Monster

jutka12

Postby jutka12 » Sat Apr 09, 2016 6:55 am

Köszönöm h fordítod (bár én "félek" a vámpíros történetektől, még nem sikerült "befogadnom" őket, de Lee Joon játéka által talán közelebb kerülök a témához.

feltétlenül nézni szeretném, hála a fordításodért, ezzel nyitod az utamat .

Ido11

Postby Ido11 » Sat Apr 09, 2016 10:39 am

Szervusz Lilomilo!
Köszönöm a fordítást. Lee Joon-ra annyira kiváncsi vagyok. Van egy félbehagyott doramája (Gap Dong), egyet le sem fordítottak (Heard it Through the Grapevine) és mos úgy örülök ennek, hogy el sem tudom mondani. Remélem nem lesz rossz és nem hagyod abba a fordítását. Üdv.I

lilomilo

Postby lilomilo » Sun Apr 10, 2016 9:17 am

Mayra wrote:Kedves lilomilo!

Millió hála és köszönet neked, hogy elkezdted fordítani mivel imádom a vámpíros sorozatokat! Így most már érteni is fogom!!!! :thumleft: :D

Üdv! Mayra

Kedves Mayra! :-)
Igazán örülök, hogy ennyire örülsz neki :-) Remélem tetszeni fog a sorozat és a felirat is :)
Elkészült: God's Quiz 1-2. évad, Bad Guys, Missing Noir M, Vampire Detective, No Tears for the Dead, The Secret Scandal – Norigae, National Security

lilomilo

Postby lilomilo » Sun Apr 10, 2016 9:26 am

Hayako wrote:Köszönöm az első részt, már nagyon vártam ezt a sorozatot! :thumright: Kíváncsi leszek, mit fognak belőle kihozni a szokásos nyomozás mellett! Ja és köszönöm a feliratot is! *majdnem elfelejtette* :sweat:

Nagyon szívesen! :-) Már másnap hétfőre elkészültem a magyar felirattal, a probléma az volt, hogy hiába töltöttem le a videókat, semelyik se passzolt hozzá, aztán arra vetemedtem, hogy átidőzítettem, mit mondjak... kész káosz lett az egész, úgyhogy nagy nehezen találtam egy oldalt, amivel a viki-ről tudok videókat letölteni , tisztára boldog lettem attól az oldaltól :D Én is, igaz még a 2. részébe bele se néztem csak képeket láttam meg egy két videót ( de jó rész :D ), mert időközben ínhüvelygyulladásom lett ( a suli átka :cry: ) és magamat ismerve még fájó kézzel is fordítanám éjjel-nappal :D Engem is érdekel, hogy ennek mi lesz a vége, viszont tuti nem az, amit én elképzelek, mert a Bad Guys-nak és a Missing Noir M-nek se az lett xd

én nagyon sokáig azt hittem, hogy eleve úgy kezdődik majd a sorozat, hogy már vámpír, erre nézem, nézem, nézem és a végén lett az, mondjuk, amin rengeteget röhögtem, az a benzines jelenet XD amikor Goo - Hyung felmászott az asztalra , na ott végem lett XD

lilomilo

Postby lilomilo » Sun Apr 10, 2016 9:30 am

jutka12 wrote:Köszönöm h fordítod (bár én "félek" a vámpíros történetektől, még nem sikerült "befogadnom" őket, de Lee Joon játéka által talán közelebb kerülök a témához.

feltétlenül nézni szeretném, hála a fordításodért, ezzel nyitod az utamat .

Szívesen! :-) Lee Joon remekel ebben a sorozatban, szerintem jól döntöttek, hogy őt választották, olvasgattam angol kommenteket, ahol írták, hogy másnak kellett volna lehetőséget adni, de nem értek egyet velük, látni a sorozatban, hogy szívét lelkét bele teszi, sőt a verekedős részeket is ő maga csinálta, járt Judo-ra is, úgyhogy a PD és mindenki dicsérte miatta :-) Szerintem te is megfogod szeretni, vagyis remélem :D Remélem tetszett az első része :-)

lilomilo

Postby lilomilo » Sun Apr 10, 2016 9:36 am

Ido11 wrote:Szervusz Lilomilo!
Köszönöm a fordítást. Lee Joon-ra annyira kiváncsi vagyok. Van egy félbehagyott doramája (Gap Dong), egyet le sem fordítottak (Heard it Through the Grapevine) és mos úgy örülök ennek, hogy el sem tudom mondani. Remélem nem lesz rossz és nem hagyod abba a fordítását. Üdv.I

Szervusz Ido11! :-)

Szívesen! :) Szerintem nagyon jól játszik és a karakter is jól áll neki, na meg azok a sárga szemek :D A Heard it Through the Grapevine-be már én is beleakartam nézni egyszer-kétszer, és az első 4 része vikin le is van fordítva, de sajnos mostanában nem jutottam el addig, hogy belenézzek, viszont ezután a sorozat után biztos, hogy meg fogom nézni :D Végig fogom fordítani, viszont lehet, hogy egyszer-kétszer későn fogok jönni a felirattal, mert májusban lesznek vizsgáim :-)

Ido11

Postby Ido11 » Sun Apr 10, 2016 12:52 pm

Lilomillo, örülök,hogy belenéztél LJ emlitett sorozatába. Amikor ment letöltöttem, abban a reményben, hogy valaki elkezdi fordítani, de a hosszúsága lehet, hogy mindenkit elriasztott. LJ jó benne,(melyikbe nem jó?), de magát a darabot nem tudtam megítélni.
Nekem nem olyan sürgős a fordításod, mert maratonozni szoktam, legfeljebb egy-egy részbe belenézek, persze csak a magam nevében beszélek, mások lehet, hogy gyorsabban szeretnék látni, de természetesen első a vizsga, minden más utána.
A vizsgáidhoz sok szerencsét kívánok, mert az is kell. Szeretettel üdvözöl: Ido

lilomilo

Postby lilomilo » Mon Apr 11, 2016 3:11 pm

Ido11 wrote:Lilomillo, örülök,hogy belenéztél LJ emlitett sorozatába. Amikor ment letöltöttem, abban a reményben, hogy valaki elkezdi fordítani, de a hosszúsága lehet, hogy mindenkit elriasztott. LJ jó benne,(melyikbe nem jó?), de magát a darabot nem tudtam megítélni.
Nekem nem olyan sürgős a fordításod, mert maratonozni szoktam, legfeljebb egy-egy részbe belenézek, persze csak a magam nevében beszélek, mások lehet, hogy gyorsabban szeretnék látni, de természetesen első a vizsga, minden más utána.
A vizsgáidhoz sok szerencsét kívánok, mert az is kell. Szeretettel üdvözöl: Ido

Hát igen, sajnos +20-30 részes sorozatot más fordítani, én is ezért vállalok csak be 11 vagy 12 részes sorozatokat, mert tudom, hogy az olyanokhoz van türelmem :D Viszont mostanában valamiért, ha sorozatokat nézek a 100 részesek előnyt élveznek, valamiért nagyon megtetszettek most :lol
Én is olyan vagyok, szívesebben maratonozok, leülök egyszerre és végig nézem úgy az igazi :D
Nagyon-nagyon szépen köszönöm :-)

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Mon Apr 11, 2016 3:21 pm

Hai. :)

Gratula az uj sorozathoz. Sokan dicserik, ezert en is kivancsi lettem. Lee Joontol eddig csak a Gap Dongot lattam, ott felelmetesen jol alakitotta az elmebeteget. Kivancsi vagyok, itt milyen lesz.
Folyamatban: Mozu - Season 1 [60%], Duel [6%]
Tervezettek: Mozu Season 2, Voice Season 2
Befejezettek: http://www.yisanprojekt.hu/

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Mon Apr 11, 2016 10:29 pm

Sziasztok!

Nem ússza meg ez a sorozat sem az összefoglalómat. Lássuk, hát mi újat tud nyújtani Korea a vámpír témában?

OCN-es sorozatot legutóbb az általam fordított Beautiful Bride-ot láttam, ott volt elég pénz mindenre, s az első pár képsor itt is ugyanerről győzött meg. A helikopteres felvezető ugyan stock felvétel, na de ez legyen a legnagyobb baj, az introban lévő verekedés elég meggyőző, még ha totál öncélú is.
Nem tudom miért, mostanában divattá vált elkapkodni az introt, szerintem simán elfért volna egy kicsit hosszabb monológ kicsit hosszabb verekedéssel.

Aztán a taekwondo verekedés már amerikai módi szerint van vágva, legalább 2 snitt/mp... akinek ettől nem folyik ki a szeme az csodaember. Már máshol is sírtam miatta, hogy annyi gyönyörűen fényképezett ázsiai akció film van, onnan kellene tanulni a koreaiaknak is, nem pedig Amerikából az olcsó megoldásokat lemásolni. Mindenesetre nagy piros pont, hogy nem hozták a kötelezőt és nem váltottak a sport után öltöző jelenetre (bár attól tartok, később nem ússzuk meg a nőknek szóló eyecandyt).

Elsőre meglepődtem, hogy mi a fenének küldenek három kadétot beépülni egy szervezetbe, amikor igen tapasztalt rendőröknek is komoly kihívást jelent. Aztán magamnak megmagyaráztam azzal, hogy őket még tuti nem ismerik sehol, míg egy rendőrt jobb eséllyel ismerhetnek a bűnözők...
Megint kicsit kapkodók voltak az események, a lány kiszabadítása, a gyors tempójú verekedés, menekülés, majd a WTF pillanat (ráadásul 2 egymás után) olyan gyorsan történt, hogy pislantani sincs időnk, de cserébe tényleg volt elég feszültség és épp elég kérdőjel keletkezik a néző fejében, hogy fent tartsa az érdeklődést.

Vissza a jelenbe. Bár hiába, hogy nem ússzuk meg az eyecandyt, nem tudok rájuk haragudni, mert nem öncélú volt, a lőtt sebet, a sérülést, a küzdeni akarást sikerült vele bemutatni, ami aztán átcsap a könnyedebb szórakoztatás irányába, s egyben meg is ismerhetjük párosunkat, a profi magánnyomozókat.

Nem tudom, a többi részben is így marad-e, de a pilotban igazán dicséretes, hogy hány helyszínt vonultatnak fel. És a fényképezés is jeles. Az operatőr kiváló munkát végzett az otthoni jelenetben, az ő tudásának érdeme, a vagány, szép lassan felpörgő hangulat megteremtése. Az otthoni, az utcai, a lépcsőházas jelenetek tényleg remekek... 1 perc alatt kapunk legalább 5 beállást, s ha 10 másodpercig szerepel is csak a helyszín, legalább fél napja elment a stábnak egynek a felépítése.

Jó, hagyjuk a technikát...
Először fura volt, hogy miért kéri a rendőrség magánnyomozók segítségét, aztán rögvest elfeledem ezt a kérdést, mert VÉGRE, koreai sorozatban először látok hihető és logikus magyarázattal előállni nyomozót (eddig mindenhol full gagyi okoskodást láttam csak) és tökéletesen megoldották a flashbacket is. Nagy pirospont nekik! Az első 20 perc után nem akarom elkiabálni, de még a végén stabil nézője leszek a sorozatnak?
Pláne, miután kiderül, hogy a rendőrnyomozó csak saját munkáját megkönnyítendő avatta be párosunkat a rejtély megfejtésébe, szó sem volt hivatalos felkérésről. Az ilyen apróságok teszik hitelessé a sorozatokat. Kár, hogy máshol nem élnek velük.

Lee Se-Young, a főszereplőlány belépője is egész hangulatosra sikeredett, imádtam, ahogy tökéletes ritmusban váltottak a flashback és a jelenkori beszélgetés között a lány hangjának ütemére. Olyan ritka társalgásból felvezetett narrálós monológot látni még világ szinten is, pedig szerintem az egyik leghangulatosabb megoldása a történetmesélésnek. A beinduló nyomozás, a lány szerepe, a főhős srác motivációjának felkeltése nagyon jól volt megoldva.

A nappaliban ücsörgésből rögtön át is váltunk az első igazi esetre, ahol is Lee Se-Young pasijának nyomában indulunk az éjszakába főhős párosunkkal. A diszkó utáni konyhás jelenet zseniális humorral és karakterekkel oldották meg ("Őt miért?" "Dadogott." :D)
(az már kevésbé tetszett, hogy az egyszer használatos sokkoló pisztollyal legalább 4x lőttek, és a rosszfiúk mindeközben egy helyben álltak, meg sem próbálva elmenekülni/támadni)

Ó, és Fiestar Jei nővérkeként? Anyám!
De nem érek sokáig Fei rucijában gyönyörködni, mert száguldanak is tovább az események, főhősnőnk pasijáról kiderül, hogy nem is pasi, hanem bátty, na de mindegy, így is-úgy is meg kell védeni.
Visszatérünk a bizonyos konyhába, majd a titkos irodába, ahol olyan UI-t látunk a vámpírok(?) gépén, amiért bizony bármely AAA kategóriás hollywoodi film összetehetné a kezét. Csinos kis logo, visszafogottan elegáns (ÉS használható) felület. Szép munka!

Ezután újból megússzák hőseink a bunyót, de közben Lee Se-Young megmutatja milyen is igazán menőnek lenni, egy kanna vízzel ijeszt halálra mindenkit.

Aztán a vége az epizód vége.... Teljesen kerek kis lezárást kapunk. (És Isten áldja a drónokat, nekik hála már egy sorozatba is becsúszhat egy ilyen záróképsor....)

Összességében nagyon-nagyon kellemeset csalódtam. A történet ugyan klisékre építkezik, de a forgatókönyv és a rendezés remek, a színészek is teszik a dolgukat, így aztán számomra eddig 2016 egyik legjobb sorozatának ígérkezik.

Lilomilo!
Még nem ismerlek, de köszi az igényes munkát! Pár apró hibát leszámítva a fordításod tökéletesen hozzájárult, hogy teljes pompájában élvezzem a sorozatot. Várom a következő részt!
Image

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Tue Apr 12, 2016 8:18 am

lapishun wrote:Az első 20 perc után nem akarom elkiabálni, de még a végén stabil nézője leszek a sorozatnak?

Legyen így! Én óvatosabb vagyok, még nem mertem nekiállni. :fear:

Lilomilo, üdv ismét itt, és köszi! :D

(A Vampire Prosecutort láttátok?)
ImageImageImage

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Tue Apr 12, 2016 8:46 am

gilnis wrote:
lapishun wrote:Az első 20 perc után nem akarom elkiabálni, de még a végén stabil nézője leszek a sorozatnak?

Pedig az első rész nagyon jó, Gilnis... Még talán jobb is, mint a Signalé volt. Ígéretesnek tűnik nagyon. Ha nem fogy el a pénzük és tartják ezt a tempót, akkor remek kis sorozat lesz.
Image

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Tue Apr 12, 2016 12:00 pm

lapishun wrote:Pedig az első rész nagyon jó, Gilnis...

Ó, elhiszem én neked! Ugyan nehezen tudom elképzelni, hogy a Signalnél jobb legyen, de még azt is megpróbálom. :mrgreen: A kérdés viszont nem ez, hanem a folytatása. Nem szoktam és nem is szeretek sorozatot félbehagyni. Inkább nem kezdem el. A jelen esetben szintén az van, mint a Piper-nél, hogy a téma mellett önmagában a két fickó miatt is szívesen belevágnék, de ott a de. Ha a 4. részéig nem változik a véleményed, akkor csatlakozom. Bár a technikai része engem kevésbé foglalkoztat.
ImageImageImage

zsirafka

Postby zsirafka » Tue Apr 12, 2016 3:50 pm

Lilomilo, újra OCN :P :D ??? Tényleg maradsz a vonalon! Kitartást és kedvet a fordításhoz :thumright:!

lapishun wrote:Még nem ismerlek, de köszi az igényes munkát! Pár apró hibát leszámítva a fordításod tökéletesen hozzájárult, hogy teljes pompájában élvezzem a sorozatot. Várom a következő részt!

Nahát, hogyhogy még senki sem "zavart el" Bad Guys-t nézni :mrgreen: ? Jut eszembe, olvastatok valami újat a tervezett S2 kapcsán?

lapishun wrote:Ó, és Fiestar Jei nővérkeként? Anyám!
De nem érek sokáig Fei rucijában gyönyörködni, mert

Ez a "Miss A" elszólás amolyan freudi volt, ugye :P ?
ImageImage

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Tue Apr 12, 2016 4:47 pm

zsirafka wrote:Nahát, hogyhogy még senki sem "zavart el" Bad Guys-t nézni :mrgreen: ?

Zavarni zavartak már el többen is, csak nem Bad Guyst nézni :) Az miaz? Jó?

zsirafka wrote:
lapishun wrote:Ó, és Fiestar Jei nővérkeként? Anyám! De nem érek sokáig Fei rucijában gyönyörködni, mert

Fene az éles szemedet (és memóriádat) :P
Amúgy lehet benne valami (mármint a freudiságában). Nehezen tudnék kettejük közül választani... (bár igaz, senki nem kért rá, hogy válasszak, szóval mindkettő!)
De valószínűleg JYP két új klipje miatt maradt meg a fejemben Fei.

gilnis wrote:Ha a 4. részéig nem változik a véleményed, akkor csatlakozom.

Mi vagyok én, királyi előkóstoló? Annyira azért nem szeretlek :)

Különben is, rossz tanácsadó vagyok, hisz ha a Signal-nál kérdezel rám a 4. résznél, azt mondtam volna, hogy ne kezdj bele! :)
Image

kendall

Postby kendall » Wed Apr 13, 2016 5:35 pm

Kedves Lilomilo!​ ​Nagy-nagy​ ​köszönet! Örülök a sorozat fordításának,​ ​biztos nézője leszek.​ :glare: Már csak azért is, mert​ OCN által készített drámáról van szó​..​ :wink: Remélem ​ez is ​egy jól megírt, jól felépített történet lesz​.​ ​
Kutattam a Missing Noir M folytatása után.. egyelőre semmi. :-( Te tudsz valamit?​
Üdv. Kendall

lilomilo

Re: Vampire Detective [Hungarian Subs] (Ep 2 of 12)

Postby lilomilo » Thu Apr 28, 2016 4:13 pm

Igaz nagyon megkésve, de elkészültem a sorozat 2. részével. Mit is mondjak... Goo Hyung-ot egyenesen imádom benne! :D Jó szórakozást hozzá! :-)

lilomilo

Postby lilomilo » Thu Apr 28, 2016 4:23 pm

brigichan wrote:Hai. :)

Gratula az uj sorozathoz. Sokan dicserik, ezert en is kivancsi lettem. Lee Joontol eddig csak a Gap Dongot lattam, ott felelmetesen jol alakitotta az elmebeteget. Kivancsi vagyok, itt milyen lesz.

Szia! :-)

Nagyon szépen köszöntem! :D Én is csak dicsérni tudom, igaz még csak az első két részét láttam, de nálam az vitt mindent! Főleg Goo Hyung, haláli egy karakter, egyszerűen imádom benne! :D Én azt a sorozatot csak hébe-hóba láttam, úgy ahogy, de azt a pár részt, amit végig néztem.. abba igazán jól alakította a szerepét. Az ilyen pszichopata, elmebeteg szerepek haláli jól állnak neki is. :-)

lilomilo

Postby lilomilo » Thu Apr 28, 2016 5:45 pm

lapishun wrote:Sziasztok!

Nem ússza meg ez a sorozat sem az összefoglalómat. Lássuk, hát mi újat tud nyújtani Korea a vámpír témában?

OCN-es sorozatot legutóbb az általam fordított Beautiful Bride-ot láttam, ott volt elég pénz mindenre, s az első pár képsor itt is ugyanerről győzött meg. A helikopteres felvezető ugyan stock felvétel, na de ez legyen a legnagyobb baj, az introban lévő verekedés elég meggyőző, még ha totál öncélú is.
Nem tudom miért, mostanában divattá vált elkapkodni az introt, szerintem simán elfért volna egy kicsit hosszabb monológ kicsit hosszabb verekedéssel.

Aztán a taekwondo verekedés már amerikai módi szerint van vágva, legalább 2 snitt/mp... akinek ettől nem folyik ki a szeme az csodaember. Már máshol is sírtam miatta, hogy annyi gyönyörűen fényképezett ázsiai akció film van, onnan kellene tanulni a koreaiaknak is, nem pedig Amerikából az olcsó megoldásokat lemásolni. Mindenesetre nagy piros pont, hogy nem hozták a kötelezőt és nem váltottak a sport után öltöző jelenetre (bár attól tartok, később nem ússzuk meg a nőknek szóló eyecandyt).

Elsőre meglepődtem, hogy mi a fenének küldenek három kadétot beépülni egy szervezetbe, amikor igen tapasztalt rendőröknek is komoly kihívást jelent. Aztán magamnak megmagyaráztam azzal, hogy őket még tuti nem ismerik sehol, míg egy rendőrt jobb eséllyel ismerhetnek a bűnözők...
Megint kicsit kapkodók voltak az események, a lány kiszabadítása, a gyors tempójú verekedés, menekülés, majd a WTF pillanat (ráadásul 2 egymás után) olyan gyorsan történt, hogy pislantani sincs időnk, de cserébe tényleg volt elég feszültség és épp elég kérdőjel keletkezik a néző fejében, hogy fent tartsa az érdeklődést.

Vissza a jelenbe. Bár hiába, hogy nem ússzuk meg az eyecandyt, nem tudok rájuk haragudni, mert nem öncélú volt, a lőtt sebet, a sérülést, a küzdeni akarást sikerült vele bemutatni, ami aztán átcsap a könnyedebb szórakoztatás irányába, s egyben meg is ismerhetjük párosunkat, a profi magánnyomozókat.

Nem tudom, a többi részben is így marad-e, de a pilotban igazán dicséretes, hogy hány helyszínt vonultatnak fel. És a fényképezés is jeles. Az operatőr kiváló munkát végzett az otthoni jelenetben, az ő tudásának érdeme, a vagány, szép lassan felpörgő hangulat megteremtése. Az otthoni, az utcai, a lépcsőházas jelenetek tényleg remekek... 1 perc alatt kapunk legalább 5 beállást, s ha 10 másodpercig szerepel is csak a helyszín, legalább fél napja elment a stábnak egynek a felépítése.

Jó, hagyjuk a technikát...
Először fura volt, hogy miért kéri a rendőrség magánnyomozók segítségét, aztán rögvest elfeledem ezt a kérdést, mert VÉGRE, koreai sorozatban először látok hihető és logikus magyarázattal előállni nyomozót (eddig mindenhol full gagyi okoskodást láttam csak) és tökéletesen megoldották a flashbacket is. Nagy pirospont nekik! Az első 20 perc után nem akarom elkiabálni, de még a végén stabil nézője leszek a sorozatnak?
Pláne, miután kiderül, hogy a rendőrnyomozó csak saját munkáját megkönnyítendő avatta be párosunkat a rejtély megfejtésébe, szó sem volt hivatalos felkérésről. Az ilyen apróságok teszik hitelessé a sorozatokat. Kár, hogy máshol nem élnek velük.

Lee Se-Young, a főszereplőlány belépője is egész hangulatosra sikeredett, imádtam, ahogy tökéletes ritmusban váltottak a flashback és a jelenkori beszélgetés között a lány hangjának ütemére. Olyan ritka társalgásból felvezetett narrálós monológot látni még világ szinten is, pedig szerintem az egyik leghangulatosabb megoldása a történetmesélésnek. A beinduló nyomozás, a lány szerepe, a főhős srác motivációjának felkeltése nagyon jól volt megoldva.

A nappaliban ücsörgésből rögtön át is váltunk az első igazi esetre, ahol is Lee Se-Young pasijának nyomában indulunk az éjszakába főhős párosunkkal. A diszkó utáni konyhás jelenet zseniális humorral és karakterekkel oldották meg ("Őt miért?" "Dadogott." :D)
(az már kevésbé tetszett, hogy az egyszer használatos sokkoló pisztollyal legalább 4x lőttek, és a rosszfiúk mindeközben egy helyben álltak, meg sem próbálva elmenekülni/támadni)

Ó, és Fiestar Jei nővérkeként? Anyám!
De nem érek sokáig Fei rucijában gyönyörködni, mert száguldanak is tovább az események, főhősnőnk pasijáról kiderül, hogy nem is pasi, hanem bátty, na de mindegy, így is-úgy is meg kell védeni.
Visszatérünk a bizonyos konyhába, majd a titkos irodába, ahol olyan UI-t látunk a vámpírok(?) gépén, amiért bizony bármely AAA kategóriás hollywoodi film összetehetné a kezét. Csinos kis logo, visszafogottan elegáns (ÉS használható) felület. Szép munka!

Ezután újból megússzák hőseink a bunyót, de közben Lee Se-Young megmutatja milyen is igazán menőnek lenni, egy kanna vízzel ijeszt halálra mindenkit.

Aztán a vége az epizód vége.... Teljesen kerek kis lezárást kapunk. (És Isten áldja a drónokat, nekik hála már egy sorozatba is becsúszhat egy ilyen záróképsor....)

Összességében nagyon-nagyon kellemeset csalódtam. A történet ugyan klisékre építkezik, de a forgatókönyv és a rendezés remek, a színészek is teszik a dolgukat, így aztán számomra eddig 2016 egyik legjobb sorozatának ígérkezik.

Lilomilo!
Még nem ismerlek, de köszi az igényes munkát! Pár apró hibát leszámítva a fordításod tökéletesen hozzájárult, hogy teljes pompájában élvezzem a sorozatot. Várom a következő részt!

Szia! :)

Őszintén nem tudok mit hozzá fűzni a véleményedhez. :-) Nagyon sok mindenben egyet értek veled, jó volt elolvasni, hogy mit gondolsz! Én imádom az OCN sorozatait, csak is ilyeneket fordítok, a Beautiful Bride-ot még nem láttam végig, viszont a zenéi rajta vannak a telefonomon, az nagyon tetszett .

Én amikor először láttam az első részét azon kívül, hogy imádtam ( sajnos elfogult vagyok a sorozatokkal szemben ) néhány részen elgondolkodtam. Az egyik, hogy milyen bevetés lehetett az, ahol a csajt kikötötték a székhez, majd azzal ért véget, hogy lelőtte San-t és felrobbant a kocsi. Meg azon, hogy mielőtt felrobban, miért álltak meg az út közepén? Bomba tuti nem volt benne látható helyen, mert a hátsó ülésen ült San. Meg miért lőtte? Akkor a másik társának is benne kellett lenni. Túl élték volna? Ezen még most is agyalok. Azt a részt nagyon szerettem, amikor a Maxim klubban voltak és a keménynek tűnő gengsztereket legyűrték a sokkolóval, főleg miután másodszorra is visszamentek és jött a benzines jelenet az öngyújtóval :D

Örülök, hogy tetszett a felirat! :) Sajnos a helyesírás ősi ellenségem, de rajta vagyok az ügyön, igyekszek javítani rajta és a további hibákon is! :D

lilomilo

Postby lilomilo » Thu Apr 28, 2016 5:52 pm

gilnis wrote:

Lilomilo, üdv ismét itt, és köszi! :D

(A Vampire Prosecutort láttátok?)

Szia Gilnis! :-)

Kíváncsi vagyok neki mertél-e állni! :D

A Vampire Prosecutort láttam, imádtam azt a sorozatot is, főleg azt a részt a 2. évadban, amikor a csajt átalakították benne és elküldték a modellek közé beépülni, meg úgy emellett az összes részt. :lol Azóta várom a 3. évadát, de sajna nem akarnak neki csinálni, és már lehet nem is lesz, de akkor legalább írnák ki, hogy ki vitte el és ki a rossz vérű, mert hiába agyalok rajta... semmi, azt se tudom kire gondoljak :-(

Tényleg, lehet már tudod, de azért gondoltam le írom, az ezt követő sorozat a 38 Task Force Seo In-Guk főszereplésével, indul júniusban! :D

lilomilo

Postby lilomilo » Thu Apr 28, 2016 5:57 pm

zsirafka wrote:Lilomilo, újra OCN :P :D ??? Tényleg maradsz a vonalon! Kitartást és kedvet a fordításhoz :thumright:!

lapishun wrote:Még nem ismerlek, de köszi az igényes munkát! Pár apró hibát leszámítva a fordításod tökéletesen hozzájárult, hogy teljes pompájában élvezzem a sorozatot. Várom a következő részt!

Nahát, hogyhogy még senki sem "zavart el" Bad Guys-t nézni :mrgreen: ? Jut eszembe, olvastatok valami újat a tervezett S2 kapcsán?

lapishun wrote:Ó, és Fiestar Jei nővérkeként? Anyám!
De nem érek sokáig Fei rucijában gyönyörködni, mert

Szia! :D

Újra OCN, egyszerűen nem tudok megválni ettől a csatornától, túlságosan is szeretem a sorozatait :D Köszöntem szépen! :D
Sajnos nem tudom, hogy a Bad Guys-nak lesz-e 2. évada, azt tudom egyedül, hogy az ezután induló sorozat a 38 Task Force és ugyan az az írója na meg Ma Dong-Seok is játszik benne! De azért én még reménykedem, hogy az eredeti főszereplőkkel csinálnak egy 2. évadot! :D

lilomilo

Postby lilomilo » Thu Apr 28, 2016 6:07 pm

kendall wrote:Kedves Lilomilo!​ ​Nagy-nagy​ ​köszönet! Örülök a sorozat fordításának,​ ​biztos nézője leszek.​ :glare: Már csak azért is, mert​ OCN által készített drámáról van szó​..​ :wink: Remélem ​ez is ​egy jól megírt, jól felépített történet lesz​.​ ​
Kutattam a Missing Noir M folytatása után.. egyelőre semmi. :-( Te tudsz valamit?​
Üdv. Kendall

Kedves Kendall! :-)

Szívesen! :-) Sajnos a kelleténél lassabban haladok vele, de mivel holnap itthon leszek neki is fogok állni a 3. részének :D Nekem eddig tetszik a története, igaz már le ment az 5. része is, és még azokba nem néztem bele, csak előzetest láttam, nekem még az is tetszett :D Sajnos most semmit sem, reménykedek egy 2. évadban, mert ennek is nyílt lett a vége, de mivel most Kim Kang Woo játszik egy sorozatban, ugyanúgy Jo Bo-Ah is szerintem az évben nem lesz, esetleg jövőre, de azért még utána nézek! :-)

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Thu Apr 28, 2016 6:12 pm

lilomilo wrote:Tényleg, lehet már tudod, de azért gondoltam le írom, az ezt követő sorozat a 38 Task Force Seo In-Guk főszereplésével, indul júniusban! :D

Szia! Köszike, de hogy ne tudnám, alig várom! :D Rögtön írtam is neked róla, emlékszel. :D El tudnám viselni, hogy minden nyáron kijöjjön egy sorozata. :wub: De Ma Dong Sukot is majdnem ugyanannyira várom. :D Bad Guys 2 hwaiting! :D

Ennek egyébként még nem álltam neki, sőt, a Vampire Prosecutort sem láttam még. Tartogatom ínségesebb időkre. :D Szerintem annak a harmadik évada helyett készítették a Detective-et, nem? :-) :-(
ImageImageImage

lilomilo

Postby lilomilo » Thu Apr 28, 2016 6:21 pm

gilnis wrote:
lilomilo wrote:Tényleg, lehet már tudod, de azért gondoltam le írom, az ezt követő sorozat a 38 Task Force Seo In-Guk főszereplésével, indul júniusban! :D

Szia! Köszike, de hogy ne tudnám, alig várom! :D Rögtön írtam is neked róla, emlékszel. :D El tudnám viselni, hogy minden nyáron kijöjjön egy sorozata. :wub: De Ma Dong Sukot is majdnem ugyanannyira várom. :D Bad Guys 2 hwaiting! :D

Ennek egyébként még nem álltam neki, sőt, a Vampire Prosecutort sem láttam még. Tartogatom ínségesebb időkre. :D Szerintem annak a harmadik évada helyett készítették a Detective-et, nem? :-) :-(

Emlékszem ám, azért is írtam! :D Kíváncsian várom a sorozatot, ha fordítani fogod biztos néződ leszek! :thumright: Nem csak a szereplők miatt, hanem az író miatt is! :D Kíváncsi vagyok, most milyen karaktere lesz Ma Dong Suk-nak meg Seo In-Guk-nak :scratch: Várom már nagyon! :D

Én csak ajánlani tudom a Vampire Prosecutort ( még bátyámat is rátudtam venni arra a részre amelyiket írtam, hogy nézze meg, pedig ő aztán nem szereti az ilyeneket :-( Mondjuk úgy vettem rá, hogy mondtam neki, hogy nézzünk valamit, ő meg azt mondta, hogy oké és betettem, így meg kénytelen volt XD ) Lehet, egy Spin-off sorozat, úgyhogy remélem emellett lesz egy 3. évad :D Meg úgy remélem a Bad Guys-nak meg a Missing Noir M-nek meg úgy a fél OCN-es sorozatoknak, mert majdnem mindegyik évados :D

novcsi6

Postby novcsi6 » Fri Apr 29, 2016 6:48 pm

Köszönöm szépen a 2. részt :)

lilomilo

Postby lilomilo » Sat Apr 30, 2016 9:44 am

novcsi6 wrote:Köszönöm szépen a 2. részt :)

Szívesen! Remélem tetszik a sorozat, na meg a felirat is. :-)

Hayako
Fansubber
Fansubber

Postby Hayako » Tue May 03, 2016 11:24 am

Köszönöm szépen a 2. részt is! :cheers: A sorozat és a felirat is remek, mint mindig! :wub:
Image
Folyamatban: Ando Lloyd, Meglepetésprojekt, The Ancient Magus' Bride
Tervezettek: Hot Road, Sensei, Make Kiss and Bow, My little Monster

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Tue May 03, 2016 12:40 pm

lilomilo wrote:Kíváncsian várom a sorozatot, ha fordítani fogod biztos néződ leszek! :thumright: Nem csak a szereplők miatt, hanem az író miatt is! :D Kíváncsi vagyok, most milyen karaktere lesz Ma Dong Suk-nak meg Seo In-Guk-nak :scratch: Várom már nagyon! :D

Én is biztos nézője leszek, mert a története miatt önmagában is nagyon-nagyon érdekel. A Kurosagira emlékeztet, amit anno szintén tök szerettem. (Nemcsak Yamapi miatt! :P ) Ha valóban olyan lesz, csak épp Seo In Gukkal... :O :w00t: Belegondolni is gyönyörűség! :heart: :cheers:
ImageImageImage

zsirafka

Postby zsirafka » Tue May 03, 2016 6:42 pm

gilnis wrote:mert a története miatt önmagában is nagyon-nagyon érdekel.

A sztori, OCN, Ma Dong Seok, Seo In Guk, június... külön-külön is :thumright:, hát még a kombináció. Naná, hogy várólistás :mrgreen:.

Csak nem módosult menet közben a "nem hiányzik egy újabb verhetetlen, beképzelt, arrogáns nagyokos" :P?
ImageImage

lilomilo

Postby lilomilo » Wed May 04, 2016 6:05 pm

Hayako wrote:Köszönöm szépen a 2. részt is! :cheers: A sorozat és a felirat is remek, mint mindig! :wub:

Szívesen! :-) Ennek igazán örülök! :D Ezt most még jobban szeretem fordítani, mint az előzőeket, nagyon tetszik benne Goo-Hyung megnyilvánulása, mindig nagyokat nevetek rajta :D

lilomilo

Postby lilomilo » Wed May 04, 2016 6:08 pm

Gilnis, Zsirafka, láttátok már ez előzetesét? Én nagyon szakadtam rajta, amikor először láttam, meg is néztem utána még egyszer :D Valami haláli, kíváncsi leszek rá nagyon mivel 16 részes lesz, hogy hogy fogják keverni benne a szálakat, de mivel az író jó, tuti, hogy jó lesz! :D

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Wed May 04, 2016 6:36 pm

zsirafka wrote:Csak nem módosult menet közben a "nem hiányzik egy újabb verhetetlen, beképzelt, arrogáns nagyokos" :P?

Dehogy módosult! Egy lánynak legyenek elvei! De a kivétel erősíti a szabályt. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

lilomilo wrote:Gilnis, Zsirafka, láttátok már ez előzetesét?

Hű, már az is van?! :w00t: Nagyon köszi! :cheers:
ImageImageImage

lilomilo

Postby lilomilo » Wed May 04, 2016 6:53 pm

gilnis wrote:
zsirafka wrote:Csak nem módosult menet közben a "nem hiányzik egy újabb verhetetlen, beképzelt, arrogáns nagyokos" :P?

Dehogy módosult! Egy lánynak legyenek elvei! De a kivétel erősíti a szabályt. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

lilomilo wrote:Gilnis, Zsirafka, láttátok már ez előzetesét?

Hű, már az is van?! :w00t: Nagyon köszi! :cheers:

Van ám :D
https://www.youtube.com/watch?v=J47euHnNR4U

Én nagyon imádtam! :D

lilomilo

Re: Vampire Detective [Hungarian Subs] (Ep 3 of 12)

Postby lilomilo » Sat May 14, 2016 3:24 pm

Elkészültem a sorozat 3. részével :-) Igaz megkésve, de mivel kedden letudtam az írásbelimet és már csak szóbelire kell tanulnom, így a többi részt már hamarabb fogom tudni hozni, úgyhogy este már neki is kezdek a 4. részének :) Jó szórakozást hozzá! :D

Ido11

Postby Ido11 » Sat May 14, 2016 5:33 pm

Köszönöm a 3. részt.
A szóbelire való készülés közben több időd lesz fordítani? Ez azt jelenti, hogy jobban szeretsz beszélni mint írni, vagy hogy is van ez? Sok sikert a továbbiakhoz!!!!! Üdv. Ido

lilomilo

Postby lilomilo » Sat May 14, 2016 5:41 pm

Ido11 wrote:Köszönöm a 3. részt.
A szóbelire való készülés közben több időd lesz fordítani? Ez azt jelenti, hogy jobban szeretsz beszélni mint írni, vagy hogy is van ez? Sok sikert a továbbiakhoz!!!!! Üdv. Ido

Nagyon szívesen, remélem tetszeni fog! :-)
Több, mivel már szakmából vizsgázom, így szóbelim csak adóból van, az is csak 23 tétel valamint egy esettanulmányt kell előadni, ami nem olyan húzós :-) Mind a kettőt, de leginkább beszélni csak akkor, hogyha tudom is azt, amiről kell, de mondjuk akkor is elmondom, ha nem tudom, sajnos érettségin egy két tantárgyból anno olyat húztam, amit szó szerint elő se vettem, viszont még jól is sikerült, úgyhogy nem félek annyira most :-) Nagyon szépen köszönöm! :D :-)

vegtelen

Postby vegtelen » Mon May 23, 2016 7:12 am

Kedves Lilomilo,
köszönöm szépen az eddigi fordításokat, igazán megtetszett ez a történet :roll
Kitartást kívánok a vizsgá(i)dhoz :dance:

lilomilo

Re: Vampire Detective [Hungarian Subs] (Ep 4 of 12)

Postby lilomilo » Mon May 23, 2016 10:42 am

vegtelen wrote:Kedves Lilomilo,
köszönöm szépen az eddigi fordításokat, igazán megtetszett ez a történet :roll
Kitartást kívánok a vizsgá(i)dhoz :dance:

Kedves Vegtelen! :-)
Nagyon szívesen! Nekem is egyre jobban kezd tetszeni :D
Nagyon szépen köszönöm! :wub: :D Én pedig jó szórakozást a 4. részhez!! :-)

Agacska

Postby Agacska » Tue May 24, 2016 2:58 pm

Nagyon köszönöm a 3-4. rész feliratát.

lilomilo

Postby lilomilo » Tue May 24, 2016 5:19 pm

Agacska wrote:Nagyon köszönöm a 3-4. rész feliratát.

Szívesen! Remélem tetszik a sorozat! :-)

gyomar

Postby gyomar » Tue May 24, 2016 5:33 pm

Kedves Lilomilo!
Nagyon szépen köszönöm szépen neked a az első négy rész feliratának a fordítását. :notworthy:
gyomar :-)

lilomilo

Postby lilomilo » Wed May 25, 2016 9:56 am

gyomar wrote:Kedves Lilomilo!
Nagyon szépen köszönöm szépen neked a az első négy rész feliratának a fordítását. :notworthy:

Kedves Gyomar! :-)

Nagyon szívesen! Jó szórakozást hozzá és remélem, hogy tetszik a sorozat! :D

lilomilo

Re: Vampire Detective [Hungarian Subs] (Ep 5 of 12)

Postby lilomilo » Mon May 30, 2016 12:38 pm

Eredetileg tegnap akartam fel tenni, de az internetem valamiért sztrájkolt :glare: és még 3 óra elteltével is sztárjkolt :glare: a végén pedig feladtam és inkább már nem is néztem, hogy jó-e :-( na de most :D Előre is jó szórakozást hozzá! :D Mivel pénteken letudom a szóbelit, utána már a részeket is gyorsabban fogom hozni :-)

gyomar

Postby gyomar » Mon May 30, 2016 12:53 pm

Kedves Lilomilo!
Nagyon szépen köszönöm neked az 5.rész feliratának a fordítását. :notworthy:
Nagyon tetszik a sorozat és mindig nagy öröm amikor megérkezik az új felirat.
A szóbeli vizsgádhoz pedig sok sikert, és nagyon jó és kedves tételeket kívánok neked. :cheers:
Szép napot.gyomar :-)

lilomilo

Postby lilomilo » Tue May 31, 2016 4:08 pm

Nagyon szépen köszönöm neked az 5.rész feliratának a fordítását. :notworthy:
Nagyon tetszik a sorozat és mindig nagy öröm amikor megérkezik az új felirat.
A szóbeli vizsgádhoz pedig sok sikert, és nagyon jó és kedves tételeket kívánok neked. :cheers:
Szép napot.gyomar :-)

Kedves gyomar! :-)
Nagyon szívesen! :D Elkezdtem a 6, részét igaz még csak a 15. percnél tartok, de jó rész lesz ez is, Goo hyung múltjába adnak betekintést.
Nagyon szépen köszönöm :D :wub: Remélem olyat fogok húzni ami könnyű :D
Neked is szép napot! :-)

Agacska

Postby Agacska » Wed Jun 01, 2016 1:26 pm

Nagyon köszönöm a 4-5. rész feliratát.

lilomilo

Postby lilomilo » Wed Jun 01, 2016 5:14 pm

Agacska wrote:Nagyon köszönöm a 4-5. rész feliratát.

Nagyon szívesen! :-) Jó szórakozást hozzá! :D

lilomilo

Re: Vampire Detective [Hungarian Subs] (Ep 6 of 12)

Postby lilomilo » Mon Jun 06, 2016 11:36 am

És eljutottam a félidőhöz, már csak 6 rész van hátra :) Tegnap belenéztem a többi részbe és ... rájöttem, hogy nem kellett volna... már most megvannak a kedvenc részeim XD de hála ennek meg annak, hogy végre nem kell tanulnom, gyorsabban fogok fordítani. Jó szórakozást ehhez a részhez :) :D

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Mon Jun 06, 2016 11:56 am

Látva, hogy hol tart már a felirat, azt hiszem, ideje becsatlakoznom. Csak azt sajnálom, hogy 12 részes mindössze. :(

Kitartást a maradékhoz! :thumright:

lilomilo

Postby lilomilo » Tue Jun 07, 2016 7:07 am

brigichan wrote:Látva, hogy hol tart már a felirat, azt hiszem, ideje becsatlakoznom. Csak azt sajnálom, hogy 12 részes mindössze. :(

Kíváncsian várom, hogy tetszeni fog-e és mi lesz a véleményed róla :-) Előre is jó szórakozát hozzá! :D Én se értem néha, hogy a legtöbb sorozat miért annyi az OCN-en, amikor szinte mindegyik a legizgalmasabb résszel ér véget és utána találja ki az ember, hogy vagy lesz folytatása vagy nem lesz és akkor képzelhetünk el mindent magunknak. :-( viszont néhány esetben jó, mert legalább nem húzzák benne feleslegesen a szálakat :-)

Nagyon szépen köszönöm!! :D

lilomilo

Re: Vampire Detective [Hungarian Subs] (Ep 7 of 12)

Postby lilomilo » Sat Jun 11, 2016 10:40 am

Elkészültem a sorozat 7. részével, igaz már vagy 2 napja megvoltam vele, de volt egy kifejezés, amin gondolkodnom kellett, ha az eredeti jelentését írtam volna oda, akkor furán jött volna ki, így inkább hozzá igazítottam az azután következő sorhoz és így már szerintem értelmesebb lett.
Bár nem tudom ki hogy van vele, és hogy bírja Yo Na-t, de én rendesen megkedveltem őt, habár gonosznak tűnik, ebből a részből meglehet érteni hogy miért olyan, amilyen.
Viszont jó szórakozást hozzá! :-)

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sat Jun 11, 2016 6:40 pm

lilomilo wrote:
brigichan wrote:Látva, hogy hol tart már a felirat, azt hiszem, ideje becsatlakoznom. Csak azt sajnálom, hogy 12 részes mindössze. :(

Kíváncsian várom, hogy tetszeni fog-e és mi lesz a véleményed róla :-) Előre is jó szórakozát hozzá! :D Én se értem néha, hogy a legtöbb sorozat miért annyi az OCN-en, amikor szinte mindegyik a legizgalmasabb résszel ér véget és utána találja ki az ember, hogy vagy lesz folytatása vagy nem lesz és akkor képzelhetünk el mindent magunknak. :-( viszont néhány esetben jó, mert legalább nem húzzák benne feleslegesen a szálakat :-)

Szia!

Na ma sikerült megnéznem az első részt. Rettentően tetszett!! :wub:

Imádom a dinamizmusát, a zenéjét, a karakterek közötti "kémiát", a titokzatosságát! Nagyon sokat hozzátesz az élvezhetőségéhez, hogy remek stílusban fordítottad! :thumright: Barátok, kollégák, gengszterek közötti dialógusoknál kiválóan megtaláltad a megfelelő hangnemet, szlenget, stb., ami nagyon sokat számít! Kicsit nekem sok benne a "kéne" szócska, de mivel úgyis igyekeztél hűen visszaadni a dialógusokat, így nem kötekszem :P . Egy pici hibát véltem csak benne felfedezni, de lehet, hogy ez pusztán egyszerű elírás volt. Az olyan szerkezeteknél, mint az "el akarta mondani", "ki akart menni", stb., ahol az "akar/szeretne/stb." szó áll az ige és az igekötő között, különírást használunk. De ezen kívül minden tökéletes! Csak így tovább!

lilomilo

Postby lilomilo » Sun Jun 12, 2016 8:05 am

brigichan wrote:
lilomilo wrote:

Szia!

Na ma sikerült megnéznem az első részt. Rettentően tetszett!! :wub:

Imádom a dinamizmusát, a zenéjét, a karakterek közötti "kémiát", a titokzatosságát! Nagyon sokat hozzátesz az élvezhetőségéhez, hogy remek stílusban fordítottad! :thumright: Barátok, kollégák, gengszterek közötti dialógusoknál kiválóan megtaláltad a megfelelő hangnemet, szlenget, stb., ami nagyon sokat számít! Kicsit nekem sok benne a "kéne" szócska, de mivel úgyis igyekeztél hűen visszaadni a dialógusokat, így nem kötekszem :P . Egy pici hibát véltem csak benne felfedezni, de lehet, hogy ez pusztán egyszerű elírás volt. Az olyan szerkezeteknél, mint az "el akarta mondani", "ki akart menni", stb., ahol az "akar/szeretne/stb." szó áll az ige és az igekötő között, különírást használunk. De ezen kívül minden tökéletes! Csak így tovább!

Szia! :)

Először is nagyon, de nagyon szépen köszönöm, hogy leírtad, hogy miket írtam félre, ezer hála érte, de tényleg :wub: Sajnos a helyesírás ősi ellenségem :cry: De igyekszek javítani rajta!! :-) A 6. részig lesznek benne ilyen egybeírások, még a neveket is egybe írtam, ha toldalékoltam nem kötőjellel, de már a 7. részbe a többségét különírtam és kötőjelet is használtam! :D Viszont miután lefordítottam az egészet ezeket mindenképpen kifogom javítani és felteszem újra! :-)

Nagyon örülök, hogy tetszik a sorozat és hogy nem vagyok ezzel egyedül! :wub: :D A kedvencem Goo Hyeong, imádom benne, neki a karaktere az, amit sose tudok megunni olyan jó szövegeket írtak neki. :D Annak is igazán örülök, hogy az elírások ellenére, tetszik a felirat :D :wub: Nem tudom láttad-e a Vampire Prosecutort, nekem azért is tetszik a Vampire Detective annyira, mert ugyanaz a zene van benne, csak egy kicsit "felturbózták" , sajnos hiába kerestem youtube-on nem találtam meg, na de majd egyszer hátha felteszik és megtalálom :D

gyomar

Postby gyomar » Sun Jun 12, 2016 9:36 am

Kedves Lilomilo!
Nagyon szépen köszönöm neked a 6.-7. részek feliratainak a fordítását. :notworthy:

lilomilo

Postby lilomilo » Sun Jun 12, 2016 12:38 pm

Nagyon szépen köszönöm neked a 6.-7. részek feliratainak a fordítását. :notworthy:

Kedves Gyomar! :-)
Nagyon szívesen! Remélem tetszeni fog, és jó szórakozást hozzá! :D :-)

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sun Jun 12, 2016 6:23 pm

lilomilo wrote:Szia! :)

Először is nagyon, de nagyon szépen köszönöm, hogy leírtad, hogy miket írtam félre, ezer hála érte, de tényleg :wub: Sajnos a helyesírás ősi ellenségem :cry: De igyekszek javítani rajta!! :-) A 6. részig lesznek benne ilyen egybeírások, még a neveket is egybe írtam, ha toldalékoltam nem kötőjellel, de már a 7. részbe a többségét különírtam és kötőjelet is használtam! :D Viszont miután lefordítottam az egészet ezeket mindenképpen kifogom javítani és felteszem újra! :-)

Nagyon örülök, hogy tetszik a sorozat és hogy nem vagyok ezzel egyedül! :wub: :D A kedvencem Goo Hyeong, imádom benne, neki a karaktere az, amit sose tudok megunni olyan jó szövegeket írtak neki. :D Annak is igazán örülök, hogy az elírások ellenére, tetszik a felirat :D :wub: Nem tudom láttad-e a Vampire Prosecutort, nekem azért is tetszik a Vampire Detective annyira, mert ugyanaz a zene van benne, csak egy kicsit "felturbózták" , sajnos hiába kerestem youtube-on nem találtam meg, na de majd egyszer hátha felteszik és megtalálom :D

Nagyon szívesen. :thumright:

Sajnos még nem láttam a Vampire Prosecutort. :-( A két sorozat történetileg összefügg egymással? Javasolt előtte azt is megnézni?

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sun Jun 12, 2016 7:48 pm

brigichan wrote:Sajnos még nem láttam a Vampire Prosecutort. :-( A két sorozat történetileg összefügg egymással? Javasolt előtte azt is megnézni?

Szia Brigi!
Semmi összefüggés. Bárcsak lenne! :wub:

Lilomilo, köszi a sok-sok részt! (A hétvégén tudod mi.... :mrgreen: )
ImageImageImage

lilomilo

Postby lilomilo » Mon Jun 13, 2016 9:01 am

A vampire detective a vampire prosecutor-nak a spin-off sorozata, habár az írójuk nem egy, a 7. részben említést kap a vampire prosecutorból Min Tae-Yeon, illetve az utolsó részben a kettőt 1 személlyel, - aki eredetileg a vampire prosecutorban "szerepelt" csak sosem mutatták az arcát, mert rá akartak jönni, hogy ki is ő, - összekapcsolták, ettől függetlenül nem muszáj előtte megnézni, de ha szereted a vámpíros és a nyomozós sorozatokat, akkor csak ajánlani tudom :) a színészek is nagyszerűek benne a történettel együtt :)

Már én is nagyon várom Gilnis :D Tegnap megnéztem az előzeteseket, https://www.youtube.com/watch?v=B8xgFYxvg-Q <- ez nagyon tetszik :D ha már az író Ma Dong Seok-ot visszacsábította ezzel a sorozatával az OCN-hez nagyon remélem, hogy jövőre vagy az azt követő évre megírja a Bad Guys 2. évadát, és ugyanúgy "visszacsábítja" az eredeti színészeket is :D

Bori8

Postby Bori8 » Mon Jun 13, 2016 8:53 pm

Kedves lilomilo!

Köszönöm szépen az eddigi részeket, megfogott ez a sorozat :)
A 38 Task Force sorozatról beszéltetek ugye? Ahogy ti is, én is nagyon várom már :) Szeretem az OCN sorozatait, mivel szeretem a koreai krimi oldalt is. :D Az meg csak hab a tortán hogy Seo In-Guk és Ma Dong-Seok szerepel benne. :cheers:
Nem tudjátok, valaki betervezte a sorozat fordítását?

Üdv: Bori

lilomilo

Postby lilomilo » Tue Jun 14, 2016 3:49 pm

Bori8 wrote:Kedves lilomilo!

Köszönöm szépen az eddigi részeket, megfogott ez a sorozat :)
A 38 Task Force sorozatról beszéltetek ugye? Ahogy ti is, én is nagyon várom már :) Szeretem az OCN sorozatait, mivel szeretem a koreai krimi oldalt is. :D Az meg csak hab a tortán hogy Seo In-Guk és Ma Dong-Seok szerepel benne. :cheers:
Nem tudjátok, valaki betervezte a sorozat fordítását?

Üdv: Bori

Kedves Bori!

Nagyon szívesen! Ennek igazán örülök. :-) A 8. részével már elkészültem, úgyhogy még átnézem egyszer és holnap szerintem fel is teszem :-)

Arról, arról! :D Biztos vagyok benne, hogy jó sorozat lesz. Na nem csak a színészek miatt, akik alapból kiválóan alakítanak, hanem az író miatt is! Elvégre ő írta a Bad Guys-t és a Vampire prosecutor első két évadát, így már az ő neve is garancia hozzá szerintem :D Én is nagyon imádom az OCN sorozatait, habár a legtöbb sorozata 12 részes, ritka az amelyik 16, abba a 12 vagy 10, 11 részbe is nagyon össze tudják foglalni a lényeget! :-)

Gondolok valakire :D De nem szeretnék semmit sem kijelenteni az ő nevében :-) Én örömmel beterveztem volna, fáj a szívem is érte, de azért is döntöttem végül nagyobb részben a vámpíros mellett, mert júliusban költözöm és nem lenne rá időm :-( Így csak hű néző leszek! :D

Agacska

Postby Agacska » Wed Jun 15, 2016 5:54 am

Nagyon köszönöm a 6-7. rész feliratát.

lilomilo

Postby lilomilo » Wed Jun 15, 2016 10:08 am

Agacska wrote:Nagyon köszönöm a 6-7. rész feliratát.

Szívesen! :-) Jó szórakozást hozzá!! :D

dolores953

Postby dolores953 » Thu Jun 16, 2016 4:02 pm

Kedves lilomilo

Nagyon köszönöm az eddig lefordított részek feliratát :D
Megnéztem öt részt, és egészen meglepődtem, milyen jó sorozat,
hát még a szövege :wub:
Vámpír nyomozónk kicsit emlékeztet Murdoch nyomozóra, aki lelki szemeivel
mindig látta az elkövetett gyilkosság mikéntjét. :cry:
A maradék részeket talonba tettem,mert ilyen jó sorozat hamar elfogy
és akkor mit nézek? :mrgreen:

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Fri Jun 17, 2016 7:24 pm

Nekem inkább modern Sherlock-érzésem volt abból, ahogy fejben visszajátszotta a dolgokat, amit szintén nagyon szeretek, szóval már csak ezért is nagyon tetszett. 8)

lilomilo

Re: Vampire Detective [Hungarian Subs] (Ep 8 of 12)

Postby lilomilo » Sat Jun 18, 2016 11:48 am

Elkészültem a sorozat 8. részével. Jó szórakozást hozzá! :-)

lilomilo

Postby lilomilo » Sat Jun 18, 2016 11:50 am

brigichan wrote:Nekem inkább modern Sherlock-érzésem volt abból, ahogy fejben visszajátszotta a dolgokat, amit szintén nagyon szeretek, szóval már csak ezért is nagyon tetszett. 8)

Nekem a névjegykártyájuk Sherlock Holmes-os :D Viszont nagyon menő! :D
Attachments
Névtelen.png
Névtelen.png (209.51 KiB) Viewed 2976 times

lilomilo

Postby lilomilo » Sat Jun 18, 2016 11:59 am

dolores953 wrote:Kedves lilomilo

Nagyon köszönöm az eddig lefordított részek feliratát :D
Megnéztem öt részt, és egészen meglepődtem, milyen jó sorozat,
hát még a szövege :wub:
Vámpír nyomozónk kicsit emlékeztet Murdoch nyomozóra, aki lelki szemeivel
mindig látta az elkövetett gyilkosság mikéntjét. :cry:
A maradék részeket talonba tettem,mert ilyen jó sorozat hamar elfogy
és akkor mit nézek? :mrgreen:

Kedves Dolores953!

Nagyon örülök, hogy tetszik a sorozat!! :D Nekem személy szerint a 6. a 7. és a 8. rész a kedvencem, de szerintem a 10. is az lesz! Azokban lehet a leginkább megismerni a karaktereket. A 8. részét szerettem a leginkább fordítani az eddigiek közül. :)
Murdoch nyomozóra? :O Még nem hallottam róla, de most rá kerestem neten és mivel szeretem a krimit, a nyomozós sorozatokat szerintem este bele is nézek! :-) Igyekszem minél hamarabb lefordítani a hátra maradt részeket, hogy egybe megtudd őket nézni :D

dolores953

Postby dolores953 » Sat Jun 18, 2016 1:20 pm

Kedves lilomilo

Vittem a 8. rész feliratát, nagyon köszönöm. :D
A megás feltöltésekért is nagy-nagy köszönet. A mostani 8. részt megnéznéd,
azt írja a MEGA , hogy ilyen-olyan okok miatt eltávolítva. :crazy:

lilomilo

Postby lilomilo » Sat Jun 18, 2016 2:11 pm

dolores953 wrote:Kedves lilomilo

Vittem a 8. rész feliratát, nagyon köszönöm. :D
A megás feltöltésekért is nagy-nagy köszönet. A mostani 8. részt megnéznéd,
azt írja a MEGA , hogy ilyen-olyan okok miatt eltávolítva. :crazy:

Szívesen, előre is jó szórakozást hozzá! :D

Bakker akkor tényleg elrontottam valamit XD mert miközben rámentem a linkre, amikor az oldalamra akartam kitenni, akkor valamire félre kattintottam, de azt hittem attól még jó XD köszi, hogy szóltál :-) Most már szerintem jó lesz :)

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Mon Jun 20, 2016 12:41 am

Na túl vagyok a 3. részen is. Még mindig imádom, nagyon jók a karakterek, meg a dialógusaik. :rofl: Amikor ott állnak a széf előtt a végén, és nagy koncentráltan próbálja San beütni a kódot, erre a társa vâratlanul felnyög, és azzal mindenkire a frászt hozza... Hát felsírtam a röhögéstől!

Töltöm is le a többit.

lilomilo

Postby lilomilo » Mon Jun 20, 2016 1:12 pm

brigichan wrote:Na túl vagyok a 3. részen is. Még mindig imádom, nagyon jók a karakterek, meg a dialógusaik. :rofl: Amikor ott állnak a széf előtt a végén, és nagy koncentráltan próbálja San beütni a kódot, erre a társa vâratlanul felnyög, és azzal mindenkire a frászt hozza... Hát felsírtam a röhögéstől!

Töltöm is le a többit.

Imádom kettejüket benne amúgy, Sant meg Goo Hyung-ot haláliak, főleg az utóbbi :D Nekem az a jelenet tetszett még benne a legjobban, amikor a fűrésszel ijesztgette őket, hogy működik-e :mrgreen: Jó szórakozást a többihez is! :-)

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Thu Jun 23, 2016 9:03 am

lilomilo wrote:
Imádom kettejüket benne amúgy, Sant meg Goo Hyung-ot haláliak, főleg az utóbbi :D Nekem az a jelenet tetszett még benne a legjobban, amikor a fűrésszel ijesztgette őket, hogy működik-e :mrgreen: Jó szórakozást a többihez is! :-)

Koszi. :)

Tul vagyok a 6. reszen is. Nagyon jo volt, remek krimi dramaturgiaval es fantasztikus operatori munkaval, ahogy a 20 evvel korabbi es jelenkori esemenyek valtakoztak vagas nelkul. Igazan elismeresre melto. Utoljara a Signalnal lattam ilyen remek munkat (bocsi, hogy lepten-nyomon ezzel a doramaval hozakodok elo, de nekem ez lett a koreai sorozatok alfaja es omegaja :) ).

Amit en kicsit hianyolok, az a szo szoros ertelemben vett vampirkodas. De egy par resz ota sejtem, hogy nem fogjak tulmisztifikalni a temat, hanem inkabb valami betegseg/verbetegseg/mutacio biologiai oldalarol fogjak megkozeliteni... ami egyebkent nem is volna olyan rossz. :)

Return to “Subtitles”