Goodbye Mr. Black [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
timbo

Goodbye Mr. Black [Hungarian Subs] (Complete)

Postby timbo » Tue Mar 29, 2016 3:52 pm

Goodbye Mr. Black

Image

Eredeti cím: 굿바이 미스터 블랙
Műfaj: romantikus, melodráma
Epizódok száma: 20
Csatorna: MBC
Vetítési időszak: 2016. március 16. – május 19.
Vetítési időpont: szerda-csütörtök 21:55

A sorozat – mely egy 1983-ban publikált manhwán nyugszik – Monte Cristo grófja klasszikus történetét veszi alapul. Középpontjában egy fiatal férfi (Cha Ji Won) áll, akit elárult a legjobb barátja (Sun Jae) és a szerelme, menyasszonya (Ma Ri), s olyan bűntettel vádolják meg, amit nem követett el. Több év elteltével – miközben mindenki azt hitte, hogy halott – visszatér, hogy bosszút álljon.

Szereplők:
Lee Jin Wook – Cha Ji Won / Black
Moon Chae Won – Kim Swan / Kaya
Kim Kang Woo – Min Sun Jae
Song Jae Rim – Seo Woo Jin
Yoo In Young – Yoon Ma Ri

Magyarra fordította: timbo
Ellenőrizte és javította: Riamara

A felirat a Viki és a Viu angol felirata alapján készült. Köszönet érte!!

Letöltési link (nem torrent):

Befejezve: 2016. május 31.

A feliratok magánjellegű felhasználásra készültek, azokat tilos fájl- és videómegosztó oldalakon közzétenni!
Attachments
Goodbye Mr. Black.E20.160519.720p-NEXT hun.srt
20. rész
(46.34 KiB) Downloaded 603 times
Goodbye Mr. Black.E19.160518.720p-NEXT hun.srt
19. rész
(49.95 KiB) Downloaded 609 times
Goodbye Mr. Black.E18.160512.720p-NEXT hun.srt
18. rész
(47.75 KiB) Downloaded 588 times
Goodbye Mr. Black.E17.160511.720p-NEXT hun.srt
17. rész
(51.08 KiB) Downloaded 612 times
Goodbye Mr. Black.E16.160505.720p-NEXT hun.srt
16. rész
(46.84 KiB) Downloaded 603 times
Goodbye Mr. Black.E15.160504.720p-NEXT hun.srt
15. rész
(54.89 KiB) Downloaded 622 times
Goodbye Mr. Black.E14.160428.HDTV.H264.720p-WITH hun.srt
14. rész
(50.64 KiB) Downloaded 607 times
Goodbye Mr. Black.E13.160427.HDTV.H264.720p-WITH hun.srt
13. rész
(48.17 KiB) Downloaded 620 times
Goodbye Mr. Black.E12.160421.HDTV.H264.720p-WITH hun.srt
12. rész
(51.3 KiB) Downloaded 594 times
Goodbye Mr. Black.E11.160420.HDTV.H264.720p-WITH hun.srt
11. rész
(50.46 KiB) Downloaded 617 times
Goodbye Mr. Black.E10.160415.HDTV.H264.720p-WITH hun.srt
10. rész
(45.56 KiB) Downloaded 633 times
Goodbye Mr. Black.E09.160414.HDTV.H264.720p-WITH hun.srt
9. rész
(48.55 KiB) Downloaded 645 times
Goodbye Mr. Black.E08.160407.HDTV.H264.720p-WITH hun.srt
8. rész
(52.41 KiB) Downloaded 652 times
Goodbye Mr. Black.E07.160406.HDTV.H264.720p-WITH hun.srt
7. rész
(52 KiB) Downloaded 651 times
Goodbye Mr. Black.E06.160331.HDTV.H264.720p-WITH hun.srt
6. rész
(57.02 KiB) Downloaded 668 times
Goodbye Mr. Black.E05.160330.HDTV.H264.720p-WITH hun.srt
5. rész
(47.89 KiB) Downloaded 682 times
Goodbye Mr. Black.E04.160324.HDTV.H264.720p-WITH hun.srt
4. rész
(42.22 KiB) Downloaded 711 times
Goodbye Mr. Black.E03.160323.HDTV.H264.720p-WITH hun.srt
3. rész
(45.81 KiB) Downloaded 673 times
Goodbye Mr. Black.E02.160317.HDTV.H264.720p-WITH hun.srt
2. rész
(42.59 KiB) Downloaded 705 times
Goodbye Mr. Black.E01.160316.HDTV.H264.720p-WITH hun.srt
1. rész
(53.12 KiB) Downloaded 834 times
Last edited by timbo on Tue May 31, 2016 4:09 pm, edited 21 times in total.
Image

timbo

Re: Goodbye Mr. Black [Hungarian Subs] (Ep 1 of 16)

Postby timbo » Tue Mar 29, 2016 3:57 pm

Sziasztok!

Eltelt néhány hónap az utolsó fordításom óta. Nem is gondoltam volna, hogy még koreait fogok fordítani, mindig akkora a felhozatal a friss sorozatokból. De valamiért ezután nem kapkodott senki (vagyis remélem, hogy senki elől nem halásztam el :unsure: ) és egy kedves fordítótársunk rákérdezett, nem akarom-e fordítani (Lee Jin Wook jelenti a vonzerőt benne :D :wub:), belenézve nem találtam rossznak és belevágtam. Fogadjátok szeretettel. :-)

Nem torrentes letöltési lehetőségről szívesen várom a javaslatokat (torrentezve nem igazán ismerem az ilyen oldalakat).
Image

szokola

Postby szokola » Tue Mar 29, 2016 4:41 pm

Kedves Timbo!

Én is csodálkoztam azon, hogy senki nem kezdte el fordítani ezt a sorozatot. Örülök, hogy te bevállaltad, ez a minőségre és a befejezésre is garancia.
Nagyon köszönöm az első rész feliratát.
Innen le lehet tölteni:
http://doramax264.com/29816/go0dbye-mr- ... -l-01-raw/

gilnis

Postby gilnis » Tue Mar 29, 2016 4:43 pm

Olálááá! :D Jajj, de jó, Timbo! :cheers: Nagyon köszönöm! Majd elválik, milyen lesz a történet, de ez a három (vagy négy-öt) főszereplő túl rossz sosem tud lenni. :wub: Szeretem Lee Jin Wookot, de Moon Chae Won vagy Kim Kang Woo legalább annyira megérdemli a figyelmet. :thumright:
ImageImageImage

timbo

Postby timbo » Tue Mar 29, 2016 4:58 pm

Szokola, köszi a linket, beteszem a nyitó posztba. :) Hiper gyorsaságot nem tudok ígérni, de igyekszek nem heteket ülni egy részen. :-)

Gilnis, remélem jó kis történet lesz. A szereplőfelhozatalra nem lehet panasz, reméljük az íróra és rendezőre sem lesz. :wink:
Engem valahogy az Equator Man-re emlékeztet, de hát igazából minden bosszú sorozat hasonlít egymásra. :P A thaiföldi jelenetek a Time Between Dog and Wolf-ot juttatták eszembe, hú de régen is volt. :wub:
Image

iklil
Fansubber
Fansubber

Postby iklil » Tue Mar 29, 2016 5:48 pm

Gratulálok! Kitartást a fordításhoz. Én is követni szeretném ezt a sorozatot. Fighting!

gilnis

Postby gilnis » Tue Mar 29, 2016 6:12 pm

timbo wrote:Engem valahogy az Equator Man-re emlékeztet, de hát igazából minden bosszú sorozat hasonlít egymásra. :P A thaiföldi jelenetek a Time Between Dog and Wolf-ot juttatták eszembe, hú de régen is volt. :wub:

Na, én még egyiket sem láttam, ellenben a Monte Cristot szerettem könyvben is és filmben is (többé-kevésbé :P). Nagyon kíváncsi vagyok. :w00t:
ImageImageImage

timbo

Postby timbo » Tue Mar 29, 2016 6:31 pm

Gilnis, nem láttad a Time Between Dog and Wolf-ot? Ezt tessék minél előbb pótolni!! Lee Jun Ki ezer arcát villantotta meg benne, már csak ő érte érdemes megnézni! :wub: :heart:

Iklik, remélem tetszeni fog, majd írj. :)
Image

jutka12

Postby jutka12 » Tue Mar 29, 2016 6:56 pm

Kedves Timbo!

végtelenül örülök! (már megnéztem az első 3 részt, mára még a 4.-et is beterveztem)
nekem nagyon bejön eddig. (nekem inkább a régebben látott Cain and Abelt juttatta eszembe plusz még a tavalyi Beyond the Clouds feeling is beúszott, viszont már saját életet él, azaz megtartja a feszültséget/figyelmemet :-)
a színészek játéka nekem mind mind tetsző, jó válogatás! :-)

köszönöm, h fordítod!

Jucus85

Postby Jucus85 » Tue Mar 29, 2016 8:12 pm

Kedves Timbo!

Már nagyon vártam, hogy legyen ennek a sorinak is fordítása. :cheers: Mindennap vártam hátha felbukkan a címe a fórumon!
Köszönöm, hogy belekezdtél és kitartást kívánok hozzá!

Üdv
Jucus

Ido11

Postby Ido11 » Tue Mar 29, 2016 9:20 pm

Kedves Timbo!
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Örömmel látom, hogy végre valaki elkezdte fordítani ezt a sorozatot és, hogy ez a valaki Te vagy. Kicsit aggasztott, hogy mostanában csupa japán sorozatnál találkoztam a neveddel, de megnyugtat, hogy visszatértél. Jó a szereplőgárda, jó a téma, remélem nem rontják el nagyon. Köszönettel elvittem az első rész feliratát. Üdv. Ido

Najang

Postby Najang » Tue Mar 29, 2016 10:32 pm

Kedves Timbo!

Nagyon örülök a sorozat választásodhoz!! :dance: :clap:

Ez a téma szerintem engem nagyon fog érdekelni, :w000t: mivel a Monte Cristo grófját többször olvastam is eredetiben, és számtalan feldolgozását is láttam. :heart:

Köszönettel vittem is az első rész feliratát! :notworthy: :D

lapishun

Postby lapishun » Wed Mar 30, 2016 1:15 am

Sziasztok!

Újfent ismeretlenül vágtam neki a sorozatnak... belevágtam, mert... a plakát tetszett :)

Aztán mikor az első 30 másodperces montázst végig néztem már éreztem, hogy ajjaj... lehet, hogy felelőtlenül döntöttem. De most komolyan... minek kellett az oda felvezetőnek? Én nem értem. Mire volt jó?

No mindegy, ugorjunk az első jelenetre, az ominózus hadgyakorlatra. Inkább nem kötök bele semmibe, hadgyakorlatnak elment. Azt viszont nem értem, hogy a katonaságot miért kell úgy bemutatni, mintha a néző egy 5 éves gyerek szintjén lenne? Ha versenyeztetnek két csapatot katonáék, akkor nem fognak beleszólni kívülről, hogy "jaj, ejnyebejnye, ezt nem szabad, ne jobbra menj, hanem balra!", hisz az a lényeg, hogy... na mindegy, az előbb írtam, hogy nem kötök bele, de mégiscsak sikerült...
Jó koreai sorozathoz híven az első 5 percben minimum 2 meztelen férfi felsőtestet mutatni kell, különben az otthonülő 30-as anyukák elunják magukat és elkapcsolnak a műsorról. Na itt nem kell aggódni, kaptunk rögtön 10 kidolgozott testű férfit, akik közül ketten roppant férfiasan próbálták egymásról lehúzni az alsógatyát... Lehet, hogy viccesnek szánták, de ha nő lennék sem a humorfaktor miatt mosolyogtam volna.

Rögtön ezután megismerhettük a kötelező X kőgazdag ki akarja csinálni Y kőgazdag fővezérvonalat, ahol a motiváció kb annyinak tűnik, hogy "mert csak". Nem baj, ezt már unalomig ismerhetjük más sorozatokból is, tényleg kötelező elem, nem lehet kihagyni.

Míg Hőskatona1 büntijét tölti a seregben, Hőskatona2 hazalátogat titokban amputálásra váró apukájához és a két homályos kilétű lányhoz, ők legyenek Cuki1 és Cuki2. (Cuki1 amúgy tényleg cuki, és a szoknyája hossza miatt majdnem megbocsátom a 10 meztelen férfi felsőtestet. De csak majdnem! Még sokat kell tepernie az epizódnak, hogy feledtessék velem.)
Mit tesz Isten, Hőskatona1-et valami csoda folytán parancsmegtagadásért járó hadbíróság elé állítás helyett inkább egy gyors ejnye-bejnye után haza is engedik, így apukával és Hőskatona2-vel a patakban gyorsan pancsikolnak egyet, ahogy azt a 30as férfiak mindig is szokták (ó, tényleg nekem a héten pont kimaradt, na nem baj, majd jövőhéten kétszer viháncolok a házunk melletti kanálisban). Cuki1 és Cuki2 persze legalább oly önfeledten szórakoznak ezen, amilyen kényszeredetten röhögcsélnek Hőskatonáék.
Ezek után bevonulnak palotájukba, ahol kezdetét veszi bizarr vacsorájuk, mely során Amputálásraváró kedves kérdésére, hogy fáznak-e, Hőskatona rögtön meg is kéri Cuki2 kezét. (Mi van???) Amilyen tanácstalanul én néztem, próbálván értelmezni azt, hogy mit látok, legalább annyira látszott a színészeken, hogy ők sem igazán értik mi a jelenet célja. Vajon ilyen viccekkel múlattatják az időt kőgazdagék vacsoránál, vagy Hőskatona1 iróniába burkolt valódi érzéseit kellene itt felismernünk? Teljesen tanácstalan vagyok.
Miközben Hőskatona2 majd belefullad féltékenységbe, Amputálásraváró bátorítja fia házasulási törekvését, Cuki2 álheves tiltakozása ellenére is.

Cuki2 és Hőskatona1, a ház előtt folytatja a romantikázást és ez újabb fejtörésre ad okot. Isten bizony mindkét színész tud játszani, de vagy a szöveg olyan borzasztó, amit a szájukba adnak, vagy a karakterek olyan valószerűtlenek, kidolgozatlanok és felszínesek... hogy egyszerűen ez a jelenet hiteltelenebb egy Mónika shownál is. Kár érte. Gondolom ezzel a felhőtlen légkörrel az lehetett a céluk, hogy éreztessék velünk az elkövetkező tragédia utáni különbséget... De pont hogy súlytalanná tették vele az egészet. Hiába jópasi Hőskatona2 és széplány Cuki2, egész egyszerűen semmi kedvelni való nincs a két karakterben így.
A 7 perc 40 másodpercre tervezett csókot egy telefonhívás szakítja meg, és Hőskatona1 megy, és megmutatja, hogy ami működik a Descendants of the Sunban, az önmagában mg nem jelenti azt, hogy máshol is fog. Így hát látunk egy pocsékul bevilágított, 1500won órabérű statisztával eljátszatott verekedést félét, amiről nem igazán derül ki, hogy miért történt. Mindenesetre Hőskatona1 megmenti Hőskatona2 apját(?), mely incidens kapcsán 3 percen belül készhez is kapják a feljelentést.
Hogy tovább bonyolítsuk a dolgot, kiderül, Cuki2, nem más, mint a Tábornokleánya, Hőskatona2 pedig utálja, hogy Hőskatona1 mindig a menő jófiút játssza.

Hőskatona2 visszaemlékezése a sorozat fénypontja, a három gyerekszínész és a két apuka alakítása az eddigi leghitelesebb. Mindenesetre dícséretes, hogy kapunk némi karakterábrázolást is. Aztán ezt az ábrázolást tovább mélyítendő láthatunk egy öngyilkosleszek/megmentelek/haragszomrád mólós jelenetsort, ahol is az elhangzó beszélgetésből egy szót sem értek.

De valószínűleg nem is fontos és feleslegesen erőltetem az agytekervényeimet, mert másnap (???????) Hőskatona2 öltönykének áll és Cuki1 kíséri el Amputálásraváró cégéhez, ahol hirtelen előadást is tart a Tahiföldi energetikai ipar ügyében. (MIVAN?????? Könyörgöm egy valami összekötés legyen már a jelenetek között, mert így az egésznek se füle se farka. Hogy lesz egy katonából 8 óra alatt jólképzett energetikai befektetési tanácsadó? Biggyesszenek már oda valamit, hogy 1 év múlva... vagy bármi....) Persze a már korábban emlegetett Y kőgazdagnak dolgozó uzsorás úgy gondolja, hogy jól megkorrumpálja Hőskatona2-őt, hisz csak egy szegénykölökről van szó. Mindezen dolgokat kb 20 mp alatt kapjuk arcunkba.

Eközben Hőskatona1-ből a tábornok csicskája lett, hogy apuka eleget tudja szivatni fiút amiért el akarja venni a lányát. Aztán mégis vakációzni küldi Thaiföldre.
Következik a szponzorált túrisztikai tartalom, aminek keretében kritikán aluli felvezetőben megismerkedhetünk Cuki3-al, majd a "bérgyilkos vagyok" táblát a nyakában hordó rosszfiúval, aki elől Cuki3-nak sikerül elmenekülnie.

És eddig bírtam...
Bár Cuki3 és Hőskatona1 közti romantika szinte lángol a többi szereplőhöz képest, de akkor sem tudtam tovább nézni.... ez nem nekem való.

Koncepció nélküli, felszínes maszlag a lehető legrosszabb forgatókönyvvel, amin a színészek sem tudnak segíteni.
Míg a Descendants of the Sunban megértem, hogy mi szeretni/nézni való van (még ha én magam nem is tudok vele azonosulni), itt sajnos semmi ilyesmit nem találtam.

Timbo, remélem nem haragszol a negatív véleményem miatt, nyugodtan megrugdoshatsz érte.... bár remélem érteni fogod, hogy nem a te munkádat bántom :)
Image

gilnis

Postby gilnis » Wed Mar 30, 2016 10:19 am

Lapishun, köszi! :lol :thumright: Így már nem fog csalódásként érni. Majd végigröhögöm, miközben rád gondolok. XD

Mivel kivétel számba megy a jó nyitás, az első részeket nagylelkűen :P meg szoktam bocsátani. Mr. Black-ről is olvastam korábban pár helyen, hogy nem volt az igazi a kezdet, de nem bánom, ha cserébe a bosszúnál majd kitesznek magukért. Bénázzanak, sírjanak, szenvedjenek csak az első két részben, aztán utána következzen 14 szuper rész! Ha már Black, legyen sötét és ravasz és kegyetlen és akciódús! Ha mégsem, akkor meg Goodbye.
ImageImageImage

jutka12

Postby jutka12 » Wed Mar 30, 2016 3:28 pm

hüppögök. /bár ezt az olvasatot is megértem, nekem tegnap este a 4. rész végén igazán összeállt a kép.
ki a rosszfiú? motívumok is érthetőek,/na jó az az energetikai prezentáció, meg a hátsó szálak gáz földek megszerzéséért, majd ingatlan- és szerencsejáték biznisz , felső szálak/és a nekik dolgozó bűnbandák... ezek mind mind jelenlévő szálak a sorozataiknál.
és a szegény-analfabéta- talpraesett leányka (szülők sorsa még homályos), tengerparti üdítőárulás után már 4.részben már médiamunkássá dolgozza szorgosan magát; nekem kifejezetten kedvencem. az említett gazdag lányok sorsa is hordoz "nem szeretnék helyében élni" élethelyzeteket.
fog ez remélem alakulni, nekem sokkal jobban bejön mint a nyálas gyötrődések sok részen át.
és már megjelent Song Jae Rim is -laza újságtulajdonos(?) (riporter/oknyomozó? ) lesz itt szín! :-)
a szálak összerendezése még nem időszerű.
ma ment le az 5. rész. várom nagyon a fordulat mit hoz? merthogy döbbenet volt a 4.rész vége erősen.
Mr.Black nem fekete jellemű, sőt, szóval hajrááááá!

vetkőzős rész az első 10 percben a jelen trendnek megfelelésnek tudható be. de később ezekkel már nem manipulálnak.

lapishun

Postby lapishun » Wed Mar 30, 2016 3:48 pm

jutka12 wrote:Song Jae Rim is -laza újságtulajdonos(?) (riporter/oknyomozó? ) lesz itt szín! :-)

Na, miatta majd még visszanézek lehet, mert a WGM-ben imádtam, de sorozatban még sosem láttam. Kíváncsi vagyok rá.
Image

gyomar

Postby gyomar » Wed Mar 30, 2016 7:21 pm

Kedves Timbo és Riamara!
Nagyon szépen köszönöm az első rész feliratának a fordítását. :notworthy:
Az első rész után nagyon ígéretesnek tűnik a sorozat.
A filmet
AvistaZ-ről
töltöttem le és rendben volt a felirat hozzá.
gyomar :-)

timbo

Postby timbo » Wed Mar 30, 2016 7:40 pm

Lapishun, köszi, hogy leírtad a véleményed, kockáztatva, hogy fejbekólintalak, de nem teszem, mert mindenkinek szíve joga eldönteni, mi tetszik, s mi nem. :roll (Song Jae Rim majd csak a 4. részben bukkan fel, úgyhogy vagy kihagyod a köztes részt, vagy végigszenvedsz még kettőt addig. :P)
Meg kell mondjam, főleg az első részben én is éreztem a történet gyengeségét, a forgatókönyv hiányosságait (néha még - azért ne kövezzetek meg :sweat: - Lee Jin Wook játékából is hiányoltam a hitelességet), de aztán továbbnézve túltettem rajta magam, illetve javult a helyzet és élvezni kezdtem. Aminek nagyon örülök, hogy nincsenek benne sipítozó, gyerekverő anyák és gonosz anyósok, mert azok nagyon fel tudnak idegesíteni. :crazy:

Ido11, úgy tűnik, te is inkább Korea párti vagy (bocsánat, ha tévedek), de szerintem érdemes kitekinteni más országok felé is. Elismerem, bele lehet futni agyament sorozatokba is (egyet én is fordítottam :P - Fuben na Benriya), de máskülönben a japán sorik sokkal emberközelibbek tudnak lenni. Mostanában pedig a kínaik között lehet gyöngyszemekre bukkanni (pl. Love Me If You Dare vagy Nirvana in Fire) - Ez volt a reklám helye. :mrgreen:

Bocsánat, hogy már nem név szerint, de mindenkinek szívesen! :)
Image

lapishun

Postby lapishun » Wed Mar 30, 2016 8:37 pm

timbo wrote:Song Jae Rim majd csak a 4. részben bukkan fel, úgyhogy vagy kihagyod a köztes részt, vagy végigszenvedsz még kettőt addig. :P)

Meglátjuk. Ha a szerelmem nézni fogja, akkor lehet én is bele-bele nézek, csak hogy tudjam mivel cukkolni. :P

timbo wrote: Elismerem, bele lehet futni agyament sorozatokba is (egyet én is fordítottam :P - Fuben na Benriya), de máskülönben a japán sorik sokkal emberközelibbek tudnak lenni.

Mélységesen egyet értek. Emberközelibbek, érzelmesebbek, tartalmasabbak, mondanivalóval teliek. És többnyire tényleg szólnak valamiről, nem csak a felszínt karistolják. De épp ez a hátrányuk is, (mármint ha komolyabb darabról van szó)... súlyosak, nem lehet őket fél vállról venni, elég kínos kérdéseket is tudnak feszegetni és némelyik képes egy kiegyensúlyozott embert is napokra depresszióba taszítani.

timbo wrote:Mostanában pedig a kínaik között lehet gyöngyszemekre bukkanni (pl. Love Me If You Dare vagy Nirvana in Fire) - Ez volt a reklám helye. :mrgreen:

Én még csak az általam fordított taiwani darabot láttam, igazi kínaihoz nem volt szerencsém, kicsit félek tőlük.... de ami késik, nem múlik.
Image

Ido11

Postby Ido11 » Wed Mar 30, 2016 10:10 pm

Timbo,letöltöttem már néhány kínai, taiwani, japán sorozatot is, hogy ne csak koreait nézzek. A japánok közül kettő a Te fordításod, köztük van az általad említett "agyament" is. Te jó ég! akkor most ne is nézzem meg? Dobjam ki? Talán mégse, hisz azért töltöttem le, hogy kicsit másfelé is nézzek, ne csak Koreára. De hát még egyiket sem értem rá megnézni, mert csak koreait nézek.
Főleg a színészek miatt nézem ezeket a sorozatokat, szinte már személyes ismerőseim. Eleinte zavart, ha nagyon rossz volt a téma, vagy a szerep, amiben játszottak, de már eltekintek ettől és örülök minden ismerős arcnak.

timbo

Postby timbo » Thu Mar 31, 2016 6:00 am

Ido11, ha már letöltötted, nézz bele, hátha mégis bejön. :) Van benne jó sok hó, meg hó, meg hó. :lol
Egyébként egy másik ország sorijaban úgy lehet a legjobban elmerülni, ha az embernek megtetszik egy színész és annak újabb és újabb alakításait is meg akarja nézni. Nekem az első Matsumoto Jun volt, aztán jött Kimura Takuya és még sorolhatnám... Tőlük szinte mindent láttam. :wub:
Image

gilnis

Postby gilnis » Thu Mar 31, 2016 8:36 am

lapishun wrote:Ha a szerelmem nézni fogja, akkor lehet én is bele-bele nézek, csak hogy tudjam mivel cukkolni. :P

Szegény... Meg van veled áldva. :wink:

lapishun wrote:... súlyosak, nem lehet őket fél vállról venni, elég kínos kérdéseket is tudnak feszegetni és némelyik képes egy kiegyensúlyozott embert is napokra depresszióba taszítani.

Akad ilyen a koreai porondon is. Ha csak az kell, nézz Sandglass-t vagy The Chaser-t.

Ido, ahogy a koreaiakkal megbarátkoztál, ugyanúgy megbarátkozol másokkal is. A puding próbája is az evés. :) Nekem spec. a legelső japán élményem is és a legelső tajvani élményem is borzasztó volt, de egy alkalom miatt nem szabad általánosítani. Számos dologban sokkal-sokkal színvonalasabbak a koreai sorozatoknál, és kedvenc színészt bőőőven találhatsz odaát is. A helyedben nem a havassal kezdenék, de a - reklám! :mrgreen:
Rich Man Poor Woman nem lenne rossz választás számodra, mert az meglehetősen koreai beütésű.

Visszakanyarodva a tárgyhoz, úgy nézze mindenki, hogy a jelek szerint ez olyan Monte Cristo, ami mégsem Monte Cristo! :O :shocked: :blink :blink ...

2-3 éve leszállóágba került a Hallyu, és szerintem ez már erősen érződik az újabb sorozatokon is. A folyamatos csalódás véglegesen ki fog ábrándítani belőlük. Ha már meg nem történt. :pale:
ImageImageImage

Ido11

Postby Ido11 » Thu Mar 31, 2016 9:39 am

timbo, gilnis köszönom köszönöm a tanácsokat! Igyekszem. Üdv Ido

timbo

Postby timbo » Thu Mar 31, 2016 10:48 am

gilnis wrote:Nekem spec. a legelső japán élményem is és a legelső tajvani élményem is borzasztó volt, de egy alkalom miatt nem szabad általánosítani.

Én először beleestem ebbe a csapdába (Nodame... :x), el kellett telnie kb. 2 évnek, hogy újra japán felé merészkedjek. :-)

gilnis wrote:Visszakanyarodva a tárgyhoz, úgy nézze mindenki, hogy a jelek szerint ez olyan Monte Cristo, ami mégsem Monte Cristo! :O :shocked: :blink :blink ...

Belekukkantottam az 5. rész képeibe, meg egy két mondatba az összefoglalóból és tényleg nem értem a dolgot. :O Ha ez egy ezer éves manga alapján készül, akkor elvileg tudniuk kéne merre tart a történet, hajaz-e az egész a Monte Cristo-ra vagy sem. Bár láttunk már olyat, hogy eltértek az eredetitől, de akkor meg ne hivatkozzanak rá. :x

Remélem nem bánom meg, hogy belevágtam... :whistling: Megijedni nem kell, ha már belekezdtem, nem hagyom félbe, csak jobb lenne jó szájízzel fordítani az egyes részeket. :wink:
Majd a végén a tartalmat átírom a tényles cselekménynek megfelelően. :lol
Image

Ocu

Postby Ocu » Thu Mar 31, 2016 12:42 pm

Köszi Timbo! Tudtam, hogy nem hiába gondoltam rád. :thumleft: :thumleft: :thumleft: :thumleft:
KÖSZÖNÖM!!!! :wub: :wub:
Gyűjtögetem és valószínűleg egybe nézem majd meg. Addig is kitartást!!!

vajandi

Postby vajandi » Thu Mar 31, 2016 1:05 pm

Kedves Timbo!
Én még nem szántam rá magam, hogy nekiálljak a sorozatnak, azért írok csak, hogy még egy letöltési tippet adjak. Itt torrentezés nélkül, több méretben lejön a videó:

Megpróbáltam az imént a medium minőségűt letölteni, és egy perc alatt lejött. 1-2 felugró reklámot kellett csupán becsukni, de igen gyors. További jó fordítást! :-)
Blogom, ahol még megtaláltok: http://vajandisub.wordpress.com

gilnis

Postby gilnis » Thu Mar 31, 2016 8:01 pm

timbo wrote:Én először beleestem ebbe a csapdába (Nodame... :x)

Emlékszem, hogy nálad nagyon nem nyert. Én imádom. :mrgreen: Kifejezetten abban az elmebajos animés stílusában. XD

timbo wrote:Bár láttunk már olyat, hogy eltértek az eredetitől, de akkor meg ne hivatkozzanak rá. :x

Pontosan! Van egy sanda gyanúm, hogy csak reklámfogás volt az egész. Viszont azt nem tudom, hogy a manga-e az, ami így felforgatta az eredeti történetet vagy kizárólag csak a forgatókönyv. Nagyon furcsa, de jelen pillanatban még nem lehetetlen, hogy valami jót hozzanak ki belőle ilyen-olyan dupla-tripla csavarokkal. :scratch: :unsure:
De nagyon össze vagyok zavarodva. Akár az író (pl. Can you hear my heart?), akár a rendező (pl. Empress Ki) korábbi munkáit nézzük, többre is büszkék lehetnek. Igyekszem bízni benne, hogy csak tudják, mit csinálnak. :pray: :wink: Moon Chae Won miatt nagyon nem akarnám kihagyni, de még annál is jobban sajnálnám, ha elszerencsétlenkednék. :pale:
ImageImageImage

Kata58

Postby Kata58 » Fri Apr 01, 2016 8:14 am

Szia TIMBO!!!!Nagyon örülök, hogy viszontlátlak koreai vizeken :lol :lol :lol ...Elolvastam a hozzászólásokat! Néha majd megfájdult a hasam olyan jókat nevettem. :lol :lol Én is nagyon sok kínai, tajvani, stb sorozatot láttam és az előbb említetteken kívűl én is ajánlanék egy most futó sorozatot...kétharmadánál tart a fordító a munkával, és mindenkit annyira lenyűgöz a sorozat, hogy sokunk előrenézte..az egyik a Loving, Never Forgetting...Ezoritu fordításában ..a másik Cruel Romance..sohoney fordításában és még sorolhatnám...de nem akarok most nagyon előreszaladni...és elszakadni a témától, csak bátorításként írtam. :D . Még nem néztem bele a GMB-be, de adok neki egy esélyt. :D .Kíváncsi vagyok, hogy mennyire viszi az alapsztorit. Hiszen a 3 testőr is sokban eltér az eredeti alapműtől, mégis a szereplők miatt abszolút kis kedvenc lett.Ami szívfájdalom, hogy nem fejezték be a könyv másik felét. :cry: pedig milyen jó lett volna. Egyébként engem nem zavar, /túlságosan/ ha nem betüről betüre van a történet feldolgozva, mindenkinek szabadsága van...és nyilván az alapsztorit az adott ország a maga szájíze szerint dolgozza fel. Szóval adok neki egy esélyt. :thumright:
Úgy hogy Timbo leszünk többen, akik hálásak vagyunk a fordításodért. Jó szórakozást és munkálkodást a sorozaton.
itt egy másik letöltőhely , jó hozzá a felirat!
http://freekordramas.blogspot.hu/search ... +Mr.+Black :thumright:

stefi65

Postby stefi65 » Fri Apr 01, 2016 1:02 pm

Kedves Timbo !

A közelmúltban négy sorozat volt, amit igen-igen vártam, hogy legyen hozzá magyar felirat. Most már ezzel együtt teljesült a kívánságom, amit szívből köszönök neked és a többi fordítónak.
A negatív vélemény ne vegye el a kedved, mert az úgysem lehetséges, hogy mindenkinek egyformán tetsszen vagy nem egy sorozat. Emiatt ne legyen "rossz szájízed" , mert gondolom, hogy sokkal nehezebb ilyenkor a fordítás. Az a lényeg, hogy neked örömet szerezzen amikor foglalkozol vele és ne érezd kényszernek. Akinek meg nem jön be, az úgyis eldönti, hogy nézi vagy sem.
Ahogy kata58-at sem zavarja annyira, hogy nem nem követik a megadott témát, engem meg egyáltalán nem zavar.Láttam én már itthon színházban olyan átdolgozásokat, ami fényévnyi távolságban voltak az eredetitől és mégsem volt rossz.
Engem az első rész alapján továbbra is érdekel a sorozat. Kitartást, kedvet, lelkesedést,örömet, sok szabadidőt kívánok a továbbiakhoz és köszönöm, hogy fordítod.

ada74

Postby ada74 » Fri Apr 01, 2016 4:37 pm

Köszönöm szépen az első részt :dance:

Image

Ada :D

onna

Postby onna » Fri Apr 01, 2016 9:45 pm

Itt is cukifiú Lee Jin Wuk látható:

Image
Egyébként köszönöm az 1. részt. Még gyűjtögetem, nem láttam belőle mást, csak a felvezetőt, ami elég mozgalmasnak tűnt...

timbo

Re: Goodbye Mr. Black [Hungarian Subs] (Ep 1-2 of 16)

Postby timbo » Sat Apr 02, 2016 6:33 am

Sziasztok!

Mindenkinek nagyon köszönöm a lelkesítő hozzászólást, örülök, hogy velünk tartotok. :-) :wub:
Vajandi, Kata 58, köszi a linkeket, betettem a nyitó posztba. :salut:

Közben meghoztuk a 2. részt is, amiben az árulás tovább folytatódik, főhősünk pedig megpróbál az igazság nyomába eredni, csak hát rossz embert tájékoztat a fejleményekről... :sweat:

A képeket nagyon köszi, Lee Jin Wook a teló hátterem is.:wub: Lee Jin Wook és a borosta :heart:
Image

ada74

Postby ada74 » Sat Apr 02, 2016 3:29 pm

Kedves Timbo :)

Köszönöm szépen a 2.részt :dance:

Image

jutka12

Postby jutka12 » Sat Apr 02, 2016 7:22 pm

köszönöm a 2. feliratát!

/ a képeket különösen! még nem láttam ennyire dögösre formáltan :-) /

kendall

Postby kendall » Sat Apr 02, 2016 7:31 pm

Kedves Timbo!
Köszönöm szépen a sorozat fordítását! :dance: Igaz, egyelőre gyűjtögetni fogom a feliratokat, mivel a maratonozók táborát erősítem. :wub: Mindenestre kíváncsian várom a drámát! Kim Kang Woo játékát kifejezetten szeretem, azonban Lee Jin Wook.. nos, okozott már csalódást. :-(

Lapishun wrote:
Koncepció nélküli, felszínes maszlag a lehető legrosszabb forgatókönyvvel, amin a színészek sem tudnak segíteni.

A​z első rész​ ​megnézése után nem igazán lehet ​messzemenő ​konzekvenciát levonni.​ :wink: Szerintem. XD

gyomar

Postby gyomar » Mon Apr 04, 2016 5:08 am

Kedves Timbo!
Nagyon szépen köszönöm neked a 2. rész feliratának fordítását. :notworthy:
gyomar :-)

Agacska

Postby Agacska » Mon Apr 04, 2016 9:28 am

Nagyon köszönöm a 2. rész feliratát.

Kata58

Postby Kata58 » Mon Apr 04, 2016 1:01 pm

Most megyek Lovingozni.....csak elolvastam a hozzászólásokat... :lol szép hetet mindenkinek! :lol

ququcs

Postby ququcs » Mon Apr 04, 2016 4:23 pm

Nagyon szépen köszönöm , hogy fordítjátok ezt a sorozatot. Gyűjtöm szorgalmasan!! :notworthy:

jutka12

Postby jutka12 » Mon Apr 04, 2016 8:23 pm

nekem még mindig tetszik! a 6. részt is megnéztem . jó lesz ez! ;-)

magyar felirattal tuti újranézem, csak ne add fel!

timbo

Re: Goodbye Mr. Black [Hungarian Subs] (Ep 1-3 of 16)

Postby timbo » Tue Apr 05, 2016 4:02 pm

Jutka, nem adom fel, nyugi! :D

Meg is hoztuk a 3. részt, amiben egy gyönyörű helyen bújik meg a "párocska". Míg ők itt, addig otthon megy a harc a hatalomért.
Aki a rész eleji visszatekintést kissé furcsállná, annak igaza van. Úgy tűnik, rövid volt az elmúlt 2 órányi rész és egyes jelenetek a süllyesztőben végezték. :scratch:
Image
Image

Anyaka

Postby Anyaka » Tue Apr 05, 2016 5:22 pm

Drága Timbo és Mara!
Köszönöm az első két rész feliratát! Mivel nagyon felizgattatok az eddigi hozzászólásokkal, azt hiszem becsatlakozom hozzátok. :D

ada74

Postby ada74 » Tue Apr 05, 2016 8:15 pm

Kedves Timbo és Mara :D

Köszönöm szépen a 3.-rész feliratát :dance:

üdv:Ada :D

iklil
Fansubber
Fansubber

Postby iklil » Tue Apr 05, 2016 8:19 pm

jutka12

Postby jutka12 » Thu Apr 07, 2016 8:36 pm

nekem egyre jobban , sőt még-jobban :-) tetszik .
köszönöm h nem került fiók mélyére!

szerintem ahogy halad előre erősödik a sorozat.
ohhh jajj! letehetetlen!
és a mai rész (8) ehhez is villámsebesen kitették az angol fordítást! még ma! wow!
(nézem is, azonnal!!)

timbo

Re: Goodbye Mr. Black [Hungarian Subs] (Ep 1-4 of 16)

Postby timbo » Sun Apr 10, 2016 9:10 am

A hétvégére itt a 4. rész is. :-)

Iklil, köszi a zenét. Szeretem ezt a számot, Baek Ji Young nem hazudtolta meg önmagát. :-)

Jutka12, én még nem jutottam el az eheti részek megtekintéséig. A fordítás mellett nem tudok annyi mindent nézni, amennyit szeretnék... :sweat: :P Ma meg még egész napos kerékpárverseny is lesz, amit ki nem hagynék. :mrgreen:
Image

ada74

Postby ada74 » Sun Apr 10, 2016 2:46 pm

Köszönöm szépen a 4.-rész feliratát :dance: :dance: :dance:

Image

Hát nem cuki ...... :wub:

Üdv: Ada :D

engel1129

Postby engel1129 » Mon Apr 11, 2016 3:14 pm

Nagyon szépen köszönöm a 4. rész feliratát! :roll

onna

Postby onna » Mon Apr 11, 2016 8:26 pm

Kedves Timbo,
Köszönöm a fordítást, megnéztem már csak azért is, mert mind az öt szereplő sztár, akik viszik a cselekményt.
Moon Chae Won totálisan másként néz ki, mint régebben (Good dr, Princess man, My fair lady, The Painter of Wind főszereplőnője - mintha megnagyobbodott volna a szeme s ez a macskarágta frizura sem túl előnyös számára. Így th egy teljesen új arc, de azért a régi sem volt rossz:

Image
Image
Image

onna

Postby onna » Mon Apr 11, 2016 8:35 pm

Song Jae Rim (Surplus Princess , Big man, Two weeks, The Moon Embracing The Sun ,valamint a Flower Boy Ramen Shop -ból)
Image
Image
Mint kockahasú macsó
Image

onna

Postby onna » Mon Apr 11, 2016 8:52 pm

És itt van Ma Ri szerepében Yoo In Young (My love from the star, Oh My Venus, Mask, Empress Ki, The Three Musketeers ) - őrá rá lehet ismerni, adja magát olyannak, mint mindig:
Image
Image
Image

timbo

Postby timbo » Tue Apr 12, 2016 5:48 am

Mindenkinek nagyon szívesen! :)

Onna, Yoo In Young első képét meglátva nekem most esett le, hogy Lee Ji Woo-kal ők már játszottak együtt A három muskétásban. :doh: :D
Moon Chae Won nagyon szép lány, de tényleg elég fura ezzel a rövid hajjal, de bátorság volt tőle ilyen rövidre vágatni, azért nem kis idő, mire újra szép hosszú lesz. (Tudom, létezik póthaj, meg paróka is, de az csak nem az igazi. :P)
Egyébként én azt nem értem, mostanában miért kell mindenkinek ez a vöröses haj. Már annak örül az ember, ha valakinek eredeti színű a haja, lsd. LJW. :wub:
Image

onna

Postby onna » Tue Apr 12, 2016 2:36 pm

Lee Jin Woktól én sem voltam elájulva a The Time We Were Not In Love -ban, meg a Nine: Nine Times Time Travel-ben -hogy őszinte legyek. Nem egy meghatározó arcú személyiség, akik rabul ejtenek és elbűvölnek, hogy megáll az agyunk a szédületes játékuktól és ezért szinte imádjuk őket filmnézés közben nyálcsorgatva, mint Eric, vagy Joo Ah Im (Six Flying dragons vagy Sungkyunkwan Scandal, Punch, Secret Love Affair), KNG, Ji Chang-Wook (Healer vagy Empress Ki).
A sorozat elején ahogy klott-gatyában ugrálnak, elég ciki és kiábrándító volt - hogy őszinte legyek. Jó, jó, kell egy kis hangulati élmény, de minek...
Van, akinek nem szabad levetkőznie és bizonyos szerelésben jó fej lehet, bár biztos neki is megvan a maga rajongói tábora. Én nem tartozom közéjük, de a sorozatot azért szívesen megnézem.

gilnis

Postby gilnis » Tue Apr 12, 2016 4:19 pm

onna wrote:Lee Jin Woktól én sem voltam elájulva a The Time We Were Not In Love -ban, meg a Nine: Nine Times Time Travel-ben -hogy őszinte legyek. Nem egy meghatározó arcú személyiség, akik rabul ejtenek és elbűvölnek, hogy megáll az agyunk a szédületes játékuktól és ezért szinte imádjuk őket filmnézés közben nyálcsorgatva,

Ez teljesen szubjektív dolog, kinek a pap, kinek a papné, ugye. De ne keverd össze a külsőt és a színészi játékot! A kettőnek semmi köze egymáshoz! Lehet, hogy szívesen nézel egy arcra, mert szép, de nem attól lesz jó színész, mert szép, és attól nem lesz jó színész, mert szép.

(A Time we were not in love-ot nem néztem meg, annak az eredetijét kellene látnotok. Az tényleg jó. Ez a másolat állítólag félresiklott történettel, mindennel együtt. Ha rossz a rendezés, rossz a stylist, sokszor a színész számlájára írjuk akaratlanul is, pedig ő nem tehet róla.
A Nine és benne Lee Jin Wook viszont nagyon-nagyon jó volt. Abban láttam őt először, és kifejezetten tetszett a teljesítménye. Lehengerlően alakított, a történet meg wow Wow WOW!)

Moon Chae Wonra visszatérve, és a feljebbi gondolatot folytatva, valóban nem előnyös neki ez a haj, de pont, hogy örültem a döntésének. Ha utcagyerek, hajléktalan vagy mi a csuda, akkor ne legyen már tökéletesen tupírozott. És mi lenne, ha valakit nem a külseje miatt ismernének el és szeretnének a nézők? Kinek fájna? Miért fájna?
ImageImageImage

onna

Postby onna » Tue Apr 12, 2016 11:29 pm

Kinek a pap, kinek a papné- ez így igaz. Én a felsorolt színészeknél még megemlíteném Jang Hyuk-ot is, aki a Kalmárban szenzációs. Nem az arca tetszik, hanem a játéka, s mint színész, zseniális, magával ragadó, ahogy az említett többi színész is és nem a fizimiskájuk miatt, hanem mert nagyon tudják a mesterségüket. Én nem mondtam, hogy rossz színész az említett főhősünk, csupán mégsem ragad annyira magával engem. Attól még Téged magával ragadhat és elbájolhat, mert nagyon sármos, az tény. Vagyis nem vésődik az emlékezetembe egy-egy színészi alakításának pillanata. Erre mondják, hogy "elmegy"...de lehet, hogy ez a véleményem megváltozik majd ebben a sorozatban, ki tudja. Eddig csak a rohangászására fektettek hangsúlyt a készítők, de még előttünk a sorozat nagy része, fejlődhet a karakter és a színészi munka is.
Ami pedig Moon Chae Won-t illeti ebben a szerepben - csupán megjegyeztem, hogy alig lehet ráismerni, sőt egyáltalán nem lehet ráismerni, mintha egy teljesen új színésznőt látnánk. Ez nemcsak a frizurájára vonatkozik, hanem a színészi teljesítményére is. Az pedig feltűnő, hogy mostanában milyen sok színésznőnek lett egyre nagyobb a szeme. Valószínűleg azt tartják szépnek és ezért némi plasztikai beavatkozást igénybe vesznek.
Kár értük, hogy annyira európainak vagy amerikaiasnak akarnak látszani, mert a koreai arc szépségét, üde báját ezzel elveszítik.

gilnis

Postby gilnis » Wed Apr 13, 2016 7:15 am

Nem akarok mindenáron ellentmondani, csak tényleg nem látom, hogy nagyobb lenne a szeme. Nem lehet, hogy csak fogyott meg ez a semmilyen haj, és nagyobbnak tűnik tőle? De végül is mindegy.

Lee Jin Wook amúgy nekem sem kedvencem színészileg, és külsőre abszolút közömbös, csak azt mondom, hogy azért ne írjuk le. Van egy tömegre való rossz koreai színész, ő spec. nem tartozik közéjük, még ha tény, hogy vannak nála jobbak is. De hogy konkrétan kik, abba inkább ne menjünk bele, mert könnyen belekeverhetjük az ízlést.

Akik a vetítéssel nézik a sorozatot: ma nem lesz új rész, mert választások vannak, úgyhogy ne várja senki. Holnap adnak le kettőt.
ImageImageImage

timbo

Re: Goodbye Mr. Black [Hungarian Subs] (Ep 1-5 of 16)

Postby timbo » Thu Apr 14, 2016 5:59 pm

Megérkezett az 5. rész. :-)

Én szeretem Lee Jin Wook-ot, főleg a mosolyát, a borostás arcát. :wub: A színészi játéka itt talán hagy kivetni valót maga után, de a Nine-ban szerintem nagyot alakított! (Elfogult vagyok a sorozatot illetően... :roll)
Image

onna

Postby onna » Thu Apr 14, 2016 7:41 pm

Kedves Timbo,
Köszönöm az 5. részt. Már nézem is. Az igaz, hogy Lee Jin Wook nagyon szexisen tud mosolyogni. Erre mondják a lányos anyák, hogy "teherbe ejtő a mosolya,vigyázz lyányom, vigyázz!"
Lehet, hogy megnézem ismét a Nine-t, hátha megváltozik a véleményem.

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sat Apr 16, 2016 7:14 am

Sziasztok!

En is felszallok a vonatra, tegnap kezdtem el nezni a sorozatot, es beugrottam megkoszonni a forditok munkajat! :thumright:

Egyet kell ertenem a fentiekkel, az elso resz borzalmasan kusza volt, egyenesen katasztrofa szerintem, es majdnem kiszalltam utana. Viszont a szineszgarda tenyleg nagyon jo, teli huzonevekkel, igy adni akartam nekik meg egy eselyt. Mar csak azert is, mert en is nwgyon szeretem a klasszikus Monte Christo tortenetet, es gyerekfejjel elvezettel olvastam a konyvet, azota pedig en is sokfele erdekes feldolgozasban lattam. Ezert ha csak egy kicsit is tartja a sorozat a parhuzamot, orulni fogok.

A szineszekkel es karakterekkel nekem nincs bajom, bar egyre nehezebben kultivalom a koreai sorozatokra ugy jellemzo noi szereplok kenyeskedeset, cicababaskodasat. Nekem hianyoznak az ilyen tortenetekbol az igazi, eros, fuggetlen noi jellemek, es eddig itt se nagyon latok arra eselyt, hogy valaki kiemelkedjen. A Marit alakito szineszno szep es tehetseges, tobb sorozatban is lattam mar, kicsit sajnalom, hogy nem o, hanem Moon Chaewon a noi foszereplo, akitol viszont sajnos az idegbaj elkap. Rem idegesito, affektalo es abszolut tulertekelt szineszno. :glare:

Ha valakinek... Nos van valami kepe vagy inkabb gifje... arrol a nadragleszaggatos jelenetrol... :rofl: ne tartsa vissza... Szivesen nezegetnem... Khom, pusztan... tudomanyos okokbol.... :lol
Folyamatban: CRISIS - Special Security Squad [30%], The Princess Weiyoung [55%], Voice (OCN) Speciál 2
Tervezettek: The King Loves (2017 nyár-ősz)
Befejezettek: http://www.yisanprojekt.hu/

timbo

Re: Goodbye Mr. Black [Hungarian Subs] (Ep 1-6 of 16)

Postby timbo » Sun Apr 17, 2016 1:07 pm

Készen van a 6. rész is erre a borzasztóan szeles hétvégére. Remélem titeket nem fújt el, s lesz kedvetek megnézni az új részt. :D

Brigi, örülök, hogy te is belevágtál. :-) Én már itt nem ígérek semmit. Kissé haloványak már az emlékeim a Monte Cristo grófjáról (még középiskolás koromban olvastam), de szerintem ez csak egy tipikus bosszú történet. De ne nekem legyen igazam. :whistling:
Ha ettől eltekintünk, azért még lehet jó a sorozat. :-)
Image

ada74

Postby ada74 » Sun Apr 17, 2016 2:29 pm

Kedves Timbó :notworthy:

Köszönöm szépen a 6.-rész feliratát :notworthy:
timbo wrote:Készen van a 6. rész is erre a borzasztóan szeles hétvégére. Remélem titeket nem fújt el, s lesz kedvetek megnézni az új részt.

Az tuti egy kis szél nem veszi el a kedvemet.

Image

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Mon Apr 18, 2016 5:26 pm

timbo wrote:Brigi, örülök, hogy te is belevágtál. :-) Én már itt nem ígérek semmit. Kissé haloványak már az emlékeim a Monte Cristo grófjáról (még középiskolás koromban olvastam), de szerintem ez csak egy tipikus bosszú történet. De ne nekem legyen igazam. :whistling:
Ha ettől eltekintünk, azért még lehet jó a sorozat. :-)

Koszi. Meg kell mondanom, hatarozottan jobban tetszik, mint az elejen. Kezd kicsit olyan erzest kelteni bennem, mint anno a Healer, es azt is nagyon szerettem.

Az is kellemes, hogy finoman ugyan, de szepen kirajzolodik a szerepe mindenkinek, amire ra is lehet ismerni a konyvbol. Szinte mindenkinek akad konyvbeli megfeleloje. Egyedul a bosszu tortenetet talalom verszegenynek: a konyvben ennek kibontakozasa, mesterien szott haloja volt az, ami igazan emlekezetes volt. Hogy a resztvevok nem tudtak a grof kileterol, vagy legfeljebb csak ovatosan sejtettek, de a vegen a nagy felfedezes meglepett mindenkit. Itt Black/Jiwon rogton leleplezte magat, amivel elebe ment egy ilyen izgalmas jatszmanak. Fura, hogy milyen jeleneteket, dialogusokat adtak a karakternek, teljesen erdektelen miattuk az o szerepe. Sokkal izgalmasabb a segitoinek ugykodese, de meg a Panda szerkesztosege is. Bizarr, hogy korozott bunozokent szabadon jar-kel, senki sem szol a rendorsegnek, szoval ez nagy hianyossag szerintem.

Remelem, a Jisut korulvevo rejtely is meg fog oldodni, es hogy a lany epsegben visszater.

Ahogy Sunjae lelokte (veletlenul) az erkelyrol es esett egy nagyot, az volt az erzesem, higy szerencsetlennek tuti befellegzett, vagy minimum lebenul, de valahogy (a sajat laban?) csak kimaszott a kocsibol, amibe oly "ovatosan" Sunjae betuszkolta... :glare: Remelem, vissza fog terni szegeny.
Folyamatban: CRISIS - Special Security Squad [30%], The Princess Weiyoung [55%], Voice (OCN) Speciál 2

lapishun

Postby lapishun » Mon Apr 18, 2016 5:31 pm

brigichan wrote:Koszi. Meg kell mondanom, hatarozottan jobban tetszik, mint az elejen.

Akkor érdemes folytatnom? :)
Ne adjam fel az első rész után?
Image

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Mon Apr 18, 2016 5:54 pm

lapishun wrote:
brigichan wrote:Koszi. Meg kell mondanom, hatarozottan jobban tetszik, mint az elejen.

Akkor érdemes folytatnom? :)
Ne adjam fel az első rész után?

Szerintem ajanlott folytatni. Az elso resz szerintem is gaz volt, de ahogy haladunk elore, egyre jobb. :)

onna

Postby onna » Mon Apr 18, 2016 5:58 pm

Kedves Brigi,
Nehogy feladd! Köszönet a 6. részért, ebben Lee Jin Wook már nagyon jó volt. Nagyon várjuk a folytatást.
Image
Image
Image

iklil
Fansubber
Fansubber

Postby iklil » Mon Apr 18, 2016 7:41 pm

Sziasztok! Annyi minden elhangzott erről a sorozatról, hogy nem maradt mit hozzátennem. Valaki megjegyezte (bocs, de nem tudom most hirtelen ki), hogy az első részek után majdnem otthagyta a sorozatot. Érdekes, én a DOTS sorozattal vagyok így. Egyszerűen nem bír lekötni, igaz az ötödik résznél tartok még. Mivel annyian rajonganak ezért az utóbbi sorozatért, kénytelen vagyok erőt venni magamon. Biztos bennem a hiba. Viszont a Mr.Black az első pillanattól felkeltette az érdeklődésem. Lee Jin-Wook -t több sorozatban láttam már. A Nine: Nine Times Time Travel sorozatban nagyon kedveltem, viszont a The Time We Were Not In Love nagy csalódás volt (és nem a színész, hanem a maga a sorozat), pedig egyik kedvenc színésznőm, Ha Ji-Won volt a partnere. Ez egy tipikus példa arra, hiába a jó színész ha a téma gyenge. A Mr. Black -ben viszont rendben van. A Moon Chae-Won színésznővel sincs gondom. Ugyan elég meredek a frizurája és szexinek egyáltalán nem mondható, de egy egyszerű lányt játszik, amelyikhez ez jól áll. Több sorozatban láttam és kedvelem a lényét. Nem egy szépség, de nem lehet mindenki egy szépségideál, mert rögtön azon tanakodhatnánk, hogy vajon természetes-e. Yu In-Young színésznővel is több sorozatban találkoztam. Sajnos egy örök vesztes szerepkör jut neki. Arra emlékszem, hogy az Oh My Venus sorozatban vicces volt, mert ott mintha megint egy vesztes szerepben lett volna, de a végén megkegyelmeztek számára és happy end mellékszereplő volt. Magárról a sorozat történetről csak annyit, szerintem mozgalmas és szerelmi szál is kedves. Remélem a történet lendülete a végéig kitart. :-)

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Tue Apr 19, 2016 9:40 am

onna wrote:Kedves Brigi,
Nehogy feladd! Köszönet a 6. részért, ebben Lee Jin Wook már nagyon jó volt. Nagyon várjuk a folytatást.

Neeem, nem, maradok. :)

Ma volt egy kis idom, es neztem tovabb munka utan, mar a 8. reszt is befejeztem. Szorakoztat es erdekel, de olyan sok buta kis hibaja van, ami csak ebben a dramavilagban engedheto meg, annyira nem realisztikus. :unsure:

Ahogy Meutong es tarsai akcioznak, vicces volt, de mintha a sablonos amerikai kemfilmekkel operalna a forgatokonyviro (ujjlenyomat leszedese a lift nyomogombjarol, szemelyzet kizsebelese, mikozben annak valaki eltereli a figyelmet...). Meg amerikai filmekhez kepest is buta megoldasok, mert aki dolgozott mar valaha ilyen helyen, az tudja, hogy
- ha egy belepokartyaval dolgozo vallalatnal valaki eszreveszi, hogy elhagyta/elloptak a kartyajat, fovesztes terhe mellett azonnal ertesitenie kell a biztonsagi csoportot, aki azon nyomban letiltja az eltunt kartyat igy azzal orakkal kesobb senki sem sasszezhat az ures epuletben
- ha egy strategiailag olyan fontos helyre lep be barki, mint kozponti szerverterem, vagy bizalmas dokumentumok tarhelye, akkor oda senki sem setalhat be csak ugy, ennek is megvan a biztonsagi protokollja. Jo esellyel meg kell ereszteni 1-2 telefont a biztonsagi/adatvedelmi felelos(ok) szamai fele, es ugy igazoltan/engedellyel belepni. A magneskartyak (vagy jelen esetben az azonositott ujjlenyomat) logolodik, minden ezt koveto esemenyert annak gazdaja jogilag es munkajogilag is felelossegre vonhato. Ha valaki ezeket a kotelezo koroket megkerulve lep csak ugy be egy ilyen helyre, az azonnali riasztast kuld a biztonsagiak fele. Az ilyen helyeken (es meg itthon, Magyarorszagon is!) mar az beriaszt, ha valaki csak ugy kinyit egy veszkijaratnak fenntartott (kivulrol zart, belulrol nyithato) ajtot. Nem egy ilyet lattam mar.
- vallalati vagy szemelyes laptopokat meg vezerigazgatoi irodakban sem hagynak szabadon, iroasztalon, pontosan adatvedelmi okokbol. Meg ha a nagyfonok jo dolgaban nem is rakja el, erre vannak a titkarnok meg szemelyi asszisztensek. A jelszovedelem vagy annak hianya meg mar szot sem erdemel, hisz kozponti vallalati adatbazishoz, levelezeshez csak egy mezei laptoppal senki sem fer hozza, maximum allando vagy periodikusan valtakozo tokenes jelszoval...

Szoval jo jo, kisse gyermeteg, de legalabb ezen resze szorakoztato. Jiwon es Sunjae interakcioit meg mindig nem ertem. Tudjuk hogy Sunjae mit tett, hagyta megtortenni Cha igazgato megoleset, majd meg akarta olni Jiwont. Minden jopofiskodas most csak szinjatek. Baek urat is csak ki akarja turni a helyerol, hogy o lehessen a Sunwo vallalat elnoke. Mit hisz Jiwon? Hogy majd ok ketten jol osszefognak es leleplezik a sok gonosz embert, mint jobaratok? Mikor Sunjae meg akarta olni ot, es tudjuk, hogy azt is sejti, hogy az apja halalahoz es a huga eltunesehez is koze volt? Egyszeruen nem ertem.

De...! De...! Vegre volt csokjelenet! Gondoltam magamban, hatha ezzel vegre karpotolnak a sok kis hulye hibaert. De halljatok... Inkabb meg se csokolta volna Jiwon Swant... Az a kinos, vicsorgo, osszeszoritott fogas csok minden volt, csak nem romantikus... :pale: Lassan kezdem tenyleg azt hinni, hogy ebben a koreai dramavilagban Jung Ilwoo-n kivul senki sem tud normalisan csokolozni :wub: , ami rem kiabrandito... :cry:

iklil wrote:Sziasztok! Annyi minden elhangzott erről a sorozatról, hogy nem maradt mit hozzátennem. Valaki megjegyezte (bocs, de nem tudom most hirtelen ki), hogy az első részek után majdnem otthagyta a sorozatot. Érdekes, én a DOTS sorozattal vagyok így. Egyszerűen nem bír lekötni, igaz az ötödik résznél tartok még. Mivel annyian rajonganak ezért az utóbbi sorozatért, kénytelen vagyok erőt venni magamon. Biztos bennem a hiba.

Ezzel nem vagy egyedul, hidd el. A DotS valojaban alig szol valamirol, de szorakoztato nezni. Hiaba van agyonhajpolva a ferfi es noi foszereplo, a mellekszereplok es a masodlagos szerelmespar, no meg a latvanyvilag, az operatori munka es a zene viszi el a hatan a tortenetet.

Maximumra van benne tolva a hazaszeretet es a katonai szolgalat hosies aldozatisaga (eleg csak belegondolni, mar ezzel mennyi nezot megfogtak maguknak, hisz nincs Koreaban csalad/no/testver/anya, mely ne lenne erintett ferje/fia/fivere kapcsan a hosszu, kotelezo sorkatonai szolgalatban...); szep (es helyes, meg felmeztelen) emberekkel van telepakolva, hogy latvanynak se legyen utolso; elvittek egy tavoli orszagba a forgatast, ami szep es kulonleges ugyan, de meg csak nem is Europa leggyonyorubb videke; a filmzenek "kremje" enekelt hozza betetdalokat. Emellett hozzajott, h a ferfi foszereplo epp sorkatonai szolgalatbol tert vissza. Szoval mindez bevonzotta a kozonseget, igy az ugyes iparosmunka is meghozta a gyumolcset, mert a hirportalokon es a kozossegi oldalakon a csapbol is ez folyt. Ez egy nagy koltsegvetesu projekt volt, meg is latszott rajta, a siker nem maradt el.

Megkockaztatom, hogy ha Suju Siwon, meg Jaejoong es Yoochun visszajon a katonasagbol, utanuk is lazasan kapkodni fog a filmes szakma, hat meg azok utan, akik mar most is szupersztarok (Song Joongkinal is nagyobb huzonevek), de meg el se mentek katonaskodni.

Ehhez kepest azert a Goodbye Mr Blacknel latszik, hogy a budzse sokkal kisebb volt, es abbol igyekeznek kihozni azt, amit lehet. Ha belegondoltok, a thaifoldi jeleneteknel mininalis volt az orszag szep videkeit bemutato forgatas, szoval hiaba vittek el egy kufoldi orszagba a sorozatot, jobbara a nyomort, a koszos csatornakat, szemettelepeket es lepukkant hazakat lattuk (valljuk be, ez azert nem epp a legjobb reklam az orszagnak...). Koreaba visszaerkezve vagy doboz-studiokban forognak a jelenetek (Sunjae es Mira villaja, meg a Panda szerkesztosege), vagy adott egy standard irodahaz, amit ezernyi oldalrol es szogbol be lehet ugy allitani, hogy az mas epuletnek hasson, ergo, siman ujrahasznosithato "uj helyszinkent".

De fontos, hogy legyen egy sorozatnak jo tortenete, mert ha az van, akkor akarmilyen kis csatornan is adjak, a nezok azt igenis meltanyolni fogjak (lasd iden a Signalt pl.). Remelem, hogy a Goodbye Mr Black is jo iranyba indul el, es ami gyengesege van, azt sikerul majd levetkoznie. Mert tele van veteranokkal es igazan tehetseges szineszekkel, kar lenne ertuk.

timbo

Re: Goodbye Mr. Black [Hungarian Subs] (Ep 1-7 of 16)

Postby timbo » Wed Apr 20, 2016 6:25 pm

Iklil, örülök, hogy neked tetszik. :-) A DotS-t végignéztem, tetszett is, de a nagy felhajtást nem értem körülötte. Voltak ennél jobb, mégis alacsony nézettségű sorozatok is. :nuts:

Brigichan, jó, hogy maradsz! :thumright:

Sajna nem tudok olyan ütemben haladni, hogy beérjem a lemaradásom, s lehet, hogy erre a hétre is csak a most kirakott 7. rész fog jutni, majd meglátjuk. Pedig elég érdekesen ér véget a rész. :roll
Image

iklil
Fansubber
Fansubber

Postby iklil » Wed Apr 20, 2016 7:07 pm

Szia Brigichan! Nagyon jókat írsz, csak egyetérteni tudok. Nagyon tájékozott vagy a cégek biztonsági rendszerében, csak nem egy miskolci "B" betűvel kezdődő multijánál láttad? A DOTS sorozattal kapcsolatban is osztom a véleményed, bár én még mindig csak a 9. résznél tartok. Nagyon szomorúan kell megjegyeznem, hogy szerintem a magyarosítása annak a sorozatnak nem túl sikeres... De csak itt írom le, nem célom erről vitákat gerjeszteni. Brigichan, kérlek használj magyar billentyűzetet, sokkal élvezetesebb lenne olvasni a véleményed. Én a viberen nem használok ékezeteket, de ott rövid üzeneteket írok. :D

jutka12

Postby jutka12 » Wed Apr 20, 2016 7:10 pm

wow!

mindjárt beéred a vetítést!!!!
akkor majd bevárlak!

köszönöm!

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Wed Apr 20, 2016 7:39 pm

Timbo, köszi a feliratokat! :thumleft:

iklil wrote:Szia Brigichan! Nagyon jókat írsz, csak egyetérteni tudok. Nagyon tájékozott vagy a cégek biztonsági rendszerében, csak nem egy miskolci "B" betűvel kezdődő multijánál láttad? A DOTS sorozattal kapcsolatban is osztom a véleményed, bár én még mindig csak a 9. résznél tartok. Nagyon szomorúan kell megjegyeznem, hogy szerintem a magyarosítása annak a sorozatnak nem túl sikeres... De csak itt írom le, nem célom erről vitákat gerjeszteni. Brigichan, kérlek használj magyar billentyűzetet, sokkal élvezetesebb lenne olvasni a véleményed. Én a viberen nem használok ékezeteket, de ott rövid üzeneteket írok. :D

Neeem, arra még nem jártam. ;)

Igyekszem akkor ékezetes betűkkel írni, csak nagyon sokszor mobilról kommentelek, és nekem az úgy kétszer annyi időt jelent. De akkor ha más nem, ebben a topikban ezt fogom használni. :)

Ido11

Postby Ido11 » Wed Apr 20, 2016 8:29 pm

Brigichan engem nem zavar, ha ékezet nélkül írsz, néha kifejezetten izgalmas kitalálni, de előfordulnak hm furcsaságok is, ha érted mire gondolok.

Kata58

Postby Kata58 » Fri Apr 22, 2016 11:47 am

:lol :lol :lol ! Bocsánat, hgoy nevetéssel kezdek, de az utolsó 3-4 hozzászólás ezt hozta ki belőlem..telefonon én is ékezet nélkül írok, mert annyira körülményes a megfelelőt megtalálni...hogy az ember gyereke a haját tépiii...lassan már olyan rövid lesz a hajam, nem lesz mit megfogni... :lol :lol :lol .
Most nem tudok a részekhez hozzászólni, mert bevallom, még mindig a Loving hatása alatt vagyok. Viszont a héten kint lesz a Reversals befejező részei.. Hajnika fordításával.! Utána viszont gőzerővel nézem ezt a sorit is. Úgyhogy mire meglesz a 1o . rész fordítása, nagyjából naprakész leszek én is. :thumleft:
Köszönet addig is a fordításért! Kellemes hétvégét!

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Fri Apr 22, 2016 7:40 pm

Néztétek, hogy a sorozat az eheti két epizódra megduplázta a nézettséget? :w00t: Azt... hogy...?

Emellett több oldalon is azt írják, hogy négy további résszel meghosszabbították. Lehetséges volna? :O

lapishun

Postby lapishun » Fri Apr 22, 2016 7:57 pm

brigichan wrote:Néztétek, hogy a sorozat az eheti két epizódra megduplázta a nézettséget? :w00t: Azt... hogy...?

Gondolom, mivel véget ért a... tudod mi, a nép szétoszlik a többi adón és mindennek nő kicsit a nézettsége :)
Image

Return to “Subtitles”