Pied Piper [Hungarian Subs] (2 of 16)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
lapishun
Fansubber
Fansubber

Pied Piper [Hungarian Subs] (2 of 16)

Postby lapishun » Sun Mar 20, 2016 10:41 pm

Image

A patkányfogó
Eredeti cím: Pied Piper 피리부는 사나이
Műfaj: krimi
Vetítés kezdete: 2016 március 7.

Szereplők:
Shin Ha-Kyun, Jo Yoon-Hee, Yu Jun-Sang, Jeon Kuk-Hwan, Choi Won-Hong, Sung Dong-Il és sokan mások

Ismertető:
Egy vérbeli koreai krimi vár arra, aki belevág a sorozatba. Yeo Myung-Ha egy újonc rendőrtiszt, aki a képzése végén a SWAT osztag helyett a túsztárgyalók osztagát választja, ahol második munkanapján már éles helyzetben találja magát.
A sorozat feszült, kiszámíthatatlan sodrású cselekménye magával ragadja a nézőt, ajánlom minden izgalmat szerető krimi rajongónak.
Attachments
Pied_Piper_02.zip
2. rész
(43.13 KiB) Downloaded 171 times
Pied_Piper_01.zip
1. rész
(42.6 KiB) Downloaded 242 times
Last edited by lapishun on Thu Apr 07, 2016 11:11 pm, edited 4 times in total.
Image

lapishun
Fansubber
Fansubber

Re: Pied Piper [Hungarian Subs] (1 of 16)

Postby lapishun » Sun Mar 20, 2016 10:53 pm

Mivel a sorozat angol felirata körül elég sok volt a hercehurca, és nem tartozik a könnyen fordítható sorozatok közé, ezért az első 5-6 részhez kétséges milyen csúszással juthatunk hozzá, de most már beállni látszik a dolog, remélhetőleg a megjelenés másnapján hozzájuk juthatunk.

És ha valaki még nem látta Sung Dong-ilt túsztárgyaló szerepben (ahogy én sem), akkor tessék:
Image
Image

engel1129

Postby engel1129 » Mon Mar 21, 2016 4:04 pm

Nagyon szépen köszönöm a fordítást! :-)

gyomar

Postby gyomar » Mon Mar 21, 2016 5:21 pm

Kedves Lapishun!
Nem vagyok nagy krimi néző, de Shin Ha-Kyun rajongóként, mindenképpen bele kell néznem.
Köszönöm szépen az első rész feliratának a fordítását. :notworthy:
gyomar :-)

Ido11

Postby Ido11 » Tue Mar 22, 2016 12:38 am

Kedves lapishun,
nagy krimirajongó vagyok.nem is annyira az izgalmakért, hanem az ötletes megoldásokért szeretem. Remélem nem rontják el, mert sajnos hajlamosak rá a koreaiak. Majd maratonban fogom nézni,mert másképp nem lehet kibírni. Kösz a fordítást.

Agacska

Postby Agacska » Tue Mar 22, 2016 10:57 am

Nagyon köszönöm az első rész feliratát.

vegtelen

Postby vegtelen » Tue Mar 22, 2016 5:53 pm

Kedves Lapishun,
engedd meg, hogy előre is megköszönjem a feliratokat! Mostanában sajnos nem lesz túl sok időm (munka+suli) sorozatokat nézni, így itt majd valamikor maratonozni fogok. De előljáróban megjegyezném, a tartalom alapján nagyon tetszik a sztori :cheers:

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Tue Mar 22, 2016 6:09 pm

Szia! Köszönöm a meghívást és a fordítást.

Milyenek a karakterek? Imádom a közvetítős filmeket, és Shin Ha Kyun is nagyon tetszett, amiben láttam, de szörnyen önelégültnek tűnik a poszter és az előzetesek alapján, ezért nincs kedvem nekiállni. Nagyon nem hiányzik egy újabb verhetetlen, beképzelt, arrogáns nagyokos. Szólj, ha ebben nem találkozok olyannal.
ImageImageImage

jutka12

Postby jutka12 » Tue Mar 22, 2016 11:03 pm

jelentkezem ezért a történetért:-)

köszönöm h fordítod!

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Wed Mar 23, 2016 8:57 am

gilnis wrote:Milyenek a karakterek? Imádom a közvetítős filmeket, és Shin Ha Kyun is nagyon tetszett, amiben láttam, de szörnyen önelégültnek tűnik a poszter és az előzetesek alapján, ezért nincs kedvem nekiállni. Nagyon nem hiányzik egy újabb verhetetlen, beképzelt, arrogáns nagyokos. Szólj, ha ebben nem találkozok olyannal.

Megmondom őszintén a karaktereket nem tudom megítélni még egész pontosan, már csak az első rész felépítése miatt sem (ez most nem spoilerezem el, hogy mire gondolok).

Jo Yoon-Hee karaktere nem váltja meg a világot és egyelőre a játéka sem, de nincs vele különösebb baj.

Shin Ha-Kyun viszont...
Hogy önelégült? Az. Hogy nagymenő? Az. Aztán úgy földbe döngölik és szétcincálják az első rész végén, hogy csak lestem. Azt nem tudom még, ez mekkora törés lesz a karakter életében (valószínű elég nagy) és mennyit változik emiatt (valószínű sokat).

Szokás szerint úgy estem neki a fordításnak, hogy semmit nem tudtam a sorozatról, Sung Dong-Il-en kívül nem ismertem egy színészt sem belőle. Így aztán elég nagy meglepetésekkel szolgált a sztori. (Így 1.5 rész után azt mondanám, hogy egy gondolkodós, nyomozós, de alapvetően politikai krimi lesz belőle ki tudja mennyi akcióval....) Szerintem az első részt próbáld ki.
Image

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Wed Mar 23, 2016 12:03 pm

Értem, köszi. No, én szeretem Yoo Joon-Sangot is és Sung Dong-Ilt is, Jo Yoon-Hee pedig tetszett a Nine-ban. Tehát a témától függetlenül,
már csak a színészgárda miatt is érdekelne a sorozat, azonkívül a címe is elég csábító, ennek ellenére egyelőre még nem "hívogat". Várok.
ImageImageImage

Magdimama

Postby Magdimama » Wed Mar 23, 2016 5:47 pm

Kedves Lapishun.
Beállok a gyűjtögetők sorába.mint előttem már írták,a szereplők miatt.Az eddigi észrevételem szerint a koreai sorozatok nagy részébe beleszőnek krimire hajazó szálakat.El rendezik a saját ügyüket a "tekintélyes nagyok" erre alkalmas bandákkal,és az utolsó rész feléig győz a pénz.A krimit pedig csak elvonulva csendben tudom nézni,mert ha közben történik valami körülöttem vissza kell keresnem,"mit mond?"pontra.Ez persze lehet,hogy korral jár,de nagyon nagyon meg tudják csavarni a történetet.Azért,ha előre halad a fordítás meglesem.Az agytekervényemnek sem árthat.persze a hozzászólásokat addig is olvasom.Üdv. :roll
Image

Gustty

Postby Gustty » Thu Mar 24, 2016 5:37 am

Szia lapisun!
Izgatottan várom a folytatást,lehet majd gondolkodni sokat.
<<<<itt megtalálható már 6 részig a filmeket.Remélem nem baj, hogy beraktam.
Köszönet a fordításért,várom a többit is. :salut:

Mamka44

Postby Mamka44 » Tue Mar 29, 2016 8:05 pm

Kedves Lapishun!
Köszönöm az első rész feliratát! Remélem igazi jó krimi lesz. A freemoviesubról letöltött filmhez is jó a felirat.

emmus

Postby emmus » Sat Apr 02, 2016 9:52 am

Köszömöm a sorozat fordítását !

vercsike1

Postby vercsike1 » Sun Apr 03, 2016 7:23 am

Szia lapishun ! ! ! :cheers:

Hálásan köszönöm :notworthy: :notworthy: :notworthy: a sorozat választását és annak első feliratát.Okvetlen veled tartok,most úgyis a régmúlt koreáról (bumciéktol) és(brigitől) az egyik krimi ami nagyon elnyerte a tetszésemet és ez is biztos vagyok,hogy tetszeni fog.Mégegyszer köszönöm a választásodat.Szép hétvégét.

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Mon Apr 04, 2016 9:21 am

Mi újság van errefelé? A folytatás is tetszik úgy, mint az első része?
ImageImageImage

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Mon Apr 04, 2016 10:17 am

gilnis wrote:Mi újság van errefelé? A folytatás is tetszik úgy, mint az első része?

Őszintén szólva bajban vagyok... a második rész eleje még rendben van, aztán olyan orbitális baromságokkal van tele, amitől sikítva menekülök. 5 percnél tovább nem bírom egyhuzamban fordítani, mert frászt kapok (már 4x ugrottam neki). Ráadásul az angol felirat is olyan gyermeteg és totál random szöveggel teli, hogy szerintem még az sem érti a fordító szavait, aki szülte.

Bele fogok majd tekerni még pár részbe de ha nem hozzák vissza az első rész izgalmait, és összeszedettségét akkor valószínű fájó szívvel, de elbúcsúzok a projecttől.
Image

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Tue Apr 05, 2016 5:46 am

lapishun wrote:aztán olyan orbitális baromságokkal van tele

Ezen csodálkozom viszont. A Liar Game-et olyan jól összehozták (író-rendező), még ha az teljesen nem is saját ötlet volt.
Hányadik részig láttad?
ImageImageImage

Ido11

Postby Ido11 » Thu Apr 07, 2016 10:24 am

Szervusz Lapishun,
légyszíves legalább még egy részt fordíts le, hadd lássam, hogy tényleg olyan rossz-e, mint ahogy írod. :roll

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Thu Apr 07, 2016 10:25 am

Ido11 wrote:Szervusz Lapishun,
légyszíves legalább még egy részt fordíts le, hadd lássam, hogy tényleg olyan rossz-e, mint ahogy írod. :roll

Szia Ido!

A második rész kb 80%-on áll, még a héten feltöltöm.
Image

Ido11

Postby Ido11 » Thu Apr 07, 2016 10:30 am

Köszönöm. Már éppen kiléptem, nem gondolva, hogy ilyen gyorsan válaszolsz!

lapishun
Fansubber
Fansubber

Re: Pied Piper [Hungarian Subs] (2 of 16)

Postby lapishun » Thu Apr 07, 2016 11:12 pm

Jó szórakozást a 2. részhez!

Aztán majd kérek szépen visszajelzést, hogy csak én látom bődületesen gagyinak ezt a részt, vagy ti is.....
Image

Ido11

Postby Ido11 » Sat Apr 09, 2016 10:18 am

Szervusz Lapishun!
Még az éjjel megnéztem,de aztán 3-kor elaludtam, így az értékelés elmaradt, pedig nagyon rám parancsoltál. Hát nem is tudom, mit mondjak. Maga a koncepció nem rossz, de a kivitelezés?! Előszőris nem értem, hogy főhősünk miért élt hajléktalanként egy évig és amikor előkerült hogyan tudott vele azonnal kapcsolatba lépni az Elnök. Nem tudom, hogyan szokott lezajlani egy bankrablásos túszdráma, de nem valószínű, hogy így. De ez talán az alkotók szabadsága.
Nem értettem, hogy a túszként tartott riporter telefonjának széttiprása után is hogyan lehettek belső felvételek. Kíváncsi lennék arra, hogy mit súgtak a SWAT parancsnok fülébe. 30 percet adott az autó előállitására, hogyan lett belőle egy óra, kapott egy telefont (holott bent is volt egy vezetékes) a tárgyalásra, az hogyan került be a belső térbe? és még számtalan kérdőjel. A legvége pedig teljesen érthetetlen volt számomra, először félre is értettem. Ezt nem akarom kifejteni, mert még nem próbáltam spojlerezni és félek, hogy elrontanám az eddigieket. Az, hogy egyáltalán élvezhető volt, a fordításnak köszönhető. Egyelőre ennyi. Üdv.I

Ido11

Postby Ido11 » Sat Apr 09, 2016 10:28 am

Engem is érdekelne nemcsak az elkövetőt, hogy ki az, aki fütyült. De ez valószínűleg csak a legvégén derül majd ki.
Azért még legalább egyet lefordítanál? :wub:

Ido11

Postby Ido11 » Sun Apr 10, 2016 1:19 pm

O jaj, lehet, hogy egyedül csak én nézem, nézném? Ráadásul én maratonozni szoktam, ez második eset, hogy futó sorozatba belenézek. Valószínűleg azért vagyok elnéző, mert megfigyeltem, hogy a sorozatok legnagyobb részénél az első részek elég gyengék szoktak lenni, általában nehezen indulnak, majd belelendülnek, hogy aztán a közepén kicsit leüljenek és erőt merítsenek a végére. Úgy vélem ez a sorozat sem különbözik a többitől felépítésében. A főszereplő színészt ugyan nem láttam sok szerepben, de amiben eddig láttam, abban jó volt, ezért gondoltam, hogy talán ez sem lesz rossz. De hát mellényúlhatott.

Blackfield

Postby Blackfield » Sun Apr 10, 2016 3:00 pm

Köszönöm az első két rész feliratát - megnéztem. :salut:

Amit szomorúnak találok, hogy a rendőrségen belül is így lenézik egymást az egységek - no és a korrupció.
A tévésben csalódtam, azt gondoltam, hogy az igazság fontosabb, mint a karrier, hisz komolyan faggatta az első részben a tárgyalót - igazából utálom, hogy a média ennyire irányítja a közhangulatot, de sajnos ez valós elem (bár nehezen hiszem el, hogy Koreában megengednék, hogy ennyire kigúnyolják a bűnüldözést).
A szokásos összeesküvés elmélet, de ezekkel szoktak operálni a hasonló sorozatok - annyira nem rossz, ahogy eddig elmondtátok - egy résznek azért még adnék esélyt. 8)

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sun Apr 10, 2016 7:32 pm

Ido11 wrote:O jaj, lehet, hogy egyedül csak én nézem, nézném? [...] A főszereplő színészt ugyan nem láttam sok szerepben, de amiben eddig láttam, abban jó volt, ezért gondoltam, hogy talán ez sem lesz rossz. De hát mellényúlhatott.

Dehogy. Csak a többség szótlanul lapít. :P Én még nem kezdtem el nézni, de határozottan nem mondtam le róla.
Egy színészi alakítás és az adott sorozat cselekménye nem egymás függvényei, vagyis az egyikből még nem következik a másik, de a kedves fordítónkat leszámítva csak dicséretet olvastam a sorozattal kapcsolatban. A színészekről is, a történetről is. Még ha nem is ebben a topikban. Kíváncsi vagyok, mi lehet bődületesen gagyi.
ImageImageImage

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Mon Apr 11, 2016 1:40 pm

gilnis wrote: Kíváncsi vagyok, mi lehet bődületesen gagyi.

Nézd meg, akkor! :P

Egyszerűen butaság az, ahogy a rendőrök nyomoznak valaki után, amilyen módszerekkel lekövetik. Hogy egy vadidegen senki tök nyilvánvaló szavait isteni mannaként szívják magukba a rendőrök, miközben egy 6 évesnek is magától értetődő lenne, mit kellene csinálni...
Ezernyi apró következetlenség a bankrablás körül...

Az első részben ezek nem tűntek fel, mert ott a főszereplők köré épült minden konfliktus, most viszont külső megfigyelői ezeknek (kezdetben) így nem igazán sikerül feszültséget teremteniük. Az állandó komor (ezerszer használt) szűrő pedig tönkrevágja a külső felvételeket, semmi eredeti nincs bennük, nyomasztó próbál lenni, de az öncélúsága miatt inkább csak unalmas.
Image

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Tue Apr 12, 2016 8:10 pm

lapishun wrote:Nézd meg, akkor! :P

Nem válaszoltál, meddig láttad. Két részét csak? Ha apró a következetlenség, még ha sok is, azokon akár felül is tudnék emelkedni. Ehhez tényleg látnom kéne. Dilemma, dilemma, dilemma. A színészek nagyon csábítanak. Az egyik eszelősebb, mint a másik. :w00t:

Image

Image

onna

Postby onna » Wed Apr 27, 2016 6:06 pm

Kedves lapishun,
Ugye nem adod fel? Sajnos kíváncsi a természetem, s még ha oltári blődli is lenne, izgat, hátha mégsem az, hátha valami egyedi sül ki belőle. A remény éltet, remélem Téged is eltölt a bizakodás és folytatod.
Én lelkesen várom. Ha nagyon "olyan" lenne, akkor már én is felkiáltok, de addig is - a főszereplő egykori Brain dr miatt - reménykedve várom.

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Wed Apr 27, 2016 6:22 pm

onna wrote:Kedves lapishun,
Ugye nem adod fel? Sajnos kíváncsi a természetem, s még ha oltári blődli is lenne, izgat, hátha mégsem az, hátha valami egyedi sül ki belőle. A remény éltet, remélem Téged is eltölt a bizakodás és folytatod.
Én lelkesen várom. Ha nagyon "olyan" lenne, akkor már én is felkiáltok, de addig is - a főszereplő egykori Brain dr miatt - reménykedve várom.

Sajnos nagyon-nagyon valószínű, hogy feladom, a heti aktuális sorozatot megcsinálom (jelenleg az Entertainer az), azon kívül a MOM lesz még folytatva, mert azt szeretem, de ez a Pied Piper tényleg annyira felbosszantott, hogy nem hiszem, hogy rá tudnám venni magam a folytatásra... Még várok vele picit, hátha meggondolom magam.... de nem bíztatlak sok jóval.
Image

Ido11

Postby Ido11 » Fri Apr 29, 2016 11:16 pm

Lapishun kedves, áruld el légyszíves, hogy mivel tudott ez a Pied Piper annyira felbosszantani, hogy hátat fordítottál neki?

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Sat Apr 30, 2016 12:01 am

Ido11 wrote:Lapishun kedves, áruld el légyszíves, hogy mivel tudott ez a Pied Piper annyira felbosszantani, hogy hátat fordítottál neki?

Szia Ido!

Leginkább azzal, hogy:
- következetlen,
- a nézőt teljesen hülyének nézik,
- a rendőri munkát óvodás szinten mutatja be,
- közhelyeket puffogtat,
- a főhős teljesen nyilvánvaló dolgokat úgy mutat be, mintha minimum Nobel-díjat érdemelne érte
- halálosan gagyi párbeszédek,
- halálosan gagyi rendőri intézkedések.

De ígérem, ha szeretnétek, és nektek tényleg tetszik, akkor be fogom fejezni. Csak győzzetek meg róla, hogy tényleg tetszik nektek (nem arról kell, hogy tényleg jó, hanem hogy tényleg van rá igény, hogy folytassam)
Image

Ido11

Postby Ido11 » Sat Apr 30, 2016 12:14 am

Nem tudom, mi az oka, de a rendőreiket, az őrsöt, általában elég ügyefogyottnak állítják be.
Belenéztél a többi részbe is, vagy csak a második rész után ítélsz.
Nem lehetséges, hogy ez tulajdonképpen egy komédia?
Nézd komédiának és legott mulattatni fog.

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Sat Apr 30, 2016 12:17 am

Ido11 wrote:Nem lehetséges, hogy ez tulajdonképpen egy komédia?
Nézd komédiának és legott mulattatni fog.

És te láttad az első két részt? :)
Hidd el, nem komédiának szánták.

A harmadikba belenéztem, de nem változott a helyzet.
Image

Ido11

Postby Ido11 » Sat Apr 30, 2016 12:26 am

Persze, hogy láttam. Az első rész nagyon ígéretes volt. A második részben rengeteg hibát találtam, egy részüket le is írtam, már elfelejtetted?
Véleményem szerint a főszereplő színészre épül az egész, azért gondoltam komédiának. Meg ennyi bénaságot csak komédiában tudok elképzelni.

Return to “Subtitles”