Love Me, If You Dare [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
ezoritu

Love Me, If You Dare [Hungarian Subs] (Complete)

Postby ezoritu » Sun Mar 13, 2016 10:09 am

Image

Műfaj: nyomozós / lélektani / misztikus / romantikus
Részek száma: 24
Vetítette: SOHU TV, Dragon TV
Vetítési időszak: 2015. 10. 15. –
Ország: Kína
Nyelv: mandarin

Főbb szereplők:
Bo Jinyan – Wallace Huo
Jian Yao (Yao Yao) – Sandra Ma
Li Xunran – Wang Kai
Fu Ziyu – Andrew Yin
Xie Han – Edward Zhang

Történet:

Bo Jinyan zseniális kriminálpszichológus, aki fiatal kora ellenére, máris egyetemi professzor, hosszú betegség után egy eldugott házban lábadozik. Mikor újra erőt érez magában, és elvállal egy ügyet, pár napra, amíg le nem zárják a nyomozást, asszisztenst keres magának.

Yao Yao azonnal jelentkezik a hirdetésre. A lány éppen végez az egyetemen, van még pár hete, amíg elkezd dolgozni az új munkahelyén, így örül, hogy addig is pénzt kereshet.

Yao Yao megkapja a munkát, és azonnal egy súlyos bűntényben való nyomozás kellős közepén találja magát. Kezdeti ellenérzése gyorsan elszáll. Élvezettel hallgatja Bo Jinyan elemzéseit. Csodálattal tölti el a Professzor módszere, ahogy bele tudja magát képzelni az elkövetők helyébe, és ahogy a lányt is képes ebbe belevonni.

Ám nemcsak Yao Yao tanul a Professzortól. Bo Jinyant 180-as IQ-ja mellett, 0-s EQ-val áldotta meg az ég. Míg együtt dolgoznak a Professzor egyre emberibb, hétköznapibb lesz, amit ő is nagyon élvez.

Soha nem néztem, és nem is fordítottam hasonló zsánerű sorozatot. Szerencsésnek érzem magam, hogy pont a Love Me, If You Dare vezet be ebbe a világba. Minden percét élvezem.

Jó szórakozást és kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok!

Fordította: ezoritu
Időzítette, átnézte: Kriszti

Videó letöltési lehetőségek a fórumomban a sorozat témájában találhatóak!
Attachments
Love Me, If You Dare.rar
(246.3 KiB) Downloaded 720 times
Last edited by ezoritu on Sat May 07, 2016 7:45 am, edited 1 time in total.

N.Ildikó

Re: Love Me, If You Dare [Hungarian Subs] (Complete)

Postby N.Ildikó » Mon Mar 14, 2016 5:17 am

Ez aztán nagyon izgalmas jó sorozat volt. Aki nem látta még nézze meg.
Köszönöm Ezoritu

Mayra

Postby Mayra » Mon Mar 14, 2016 8:42 am

Szia Ezoritu!

Nagyon köszönöm neked a lehetőséget,hogy a fordításod jóvóltából ezt a sotozatot is végig tudom nézni!!!!

Üdv! Mayra

zakurochan

Postby zakurochan » Fri Mar 18, 2016 8:45 pm

Életem első kínai sorozata. Egyszer ezt is el kell kezdeni. :mrgreen:
Nagyon megfogott a törtènete, imádom a nyomozós sztorikat, főleg, ha agyalni kell. Bár csak az első részt néztem még meg, de nagyon bejön. :w00t:
Ezer hála a feliratokért! :notworthy:
A főszereplő páris között olyan a kémia, hogy nem bírom. Alig várom, hogy tovább nézhessem. :dance:

ezoritu

Postby ezoritu » Sat Mar 19, 2016 4:23 am

N.Ildikó wrote:Ez aztán nagyon izgalmas jó sorozat volt. Aki nem látta még nézze meg.
Köszönöm Ezoritu

Kedves Ildikó! Én is köszönöm, hogy végig izgultad velünk a sztorit!
Mindkettőnknek (többünknek) ez volt az első ilyen jellegű sorija. Nem győztem
csodálkozni magunkon mennyire beszippantott a történet. Hihetetlenül jó volt!

Bo Jinyan (Wallace Huo) utolsó pillantása miatt, most mindegyikünk a folytatást
várja. Remélem, repetázhatunk!

Nagyon szívesen a fordítást!

Image

ezoritu

Postby ezoritu » Sat Mar 19, 2016 4:28 am

Mayra wrote:Szia Ezoritu!
Nagyon köszönöm neked a lehetőséget,hogy a fordításod jóvóltából ezt a sotozatot is végig tudom nézni!!!!
Üdv! Mayra

Kedves Mayra! Nagyon szívesen!
Remélem, te is azt fogod érezni, miután végignézted, hogy megérte belevágni,
kár lett volna kihagyni.

Jó szórakozást!

Image

ezoritu

Postby ezoritu » Sat Mar 19, 2016 4:49 am

zakurochan wrote:Életem első kínai sorozata. Egyszer ezt is el kell kezdeni. :mrgreen:
Nagyon megfogott a törtènete, imádom a nyomozós sztorikat, főleg, ha agyalni kell. Bár csak az első részt néztem még meg, de nagyon bejön. :w00t:
Ezer hála a feliratokért! :notworthy:
A főszereplő páris között olyan a kémia, hogy nem bírom. Alig várom, hogy tovább nézhessem. :dance:

Kedves Zakurochan! Mikor a sori ismertetőjét készítettem, odaírtam az aljára,
hogy aki eddig ódzkodott, vagy ellenérzései, vagy prekoncepciója volt a kínai
sorikkal szemben, akkor ne habozzon, kezdjen bele a Love Me, If You Dare-be,
mert a sorozat után egy csapásra feltétlen hívévé válik a kínai alkotásoknak.

Kis gondolkodás után kitöröltem ezt a bejegyzést. Ha egy romantikus komédia
lett volna a műfaja, megtartottam volna, de nem voltam benne biztos, hogy
egy thrillerszerűséget ajánlgathatok-e ilyen nagy szívélyességgel. Attól, hogy
engem, és nagyon sokunkat, azonnal levett a lábamról, nem biztos, hogy más
is ilyet képzel el első kínai élményének.

Mivel te a műfajt már eleve kedveled, számodra tökéletes választás a Love Me!!!

Sandra Ma és Wallace Huo olyan csodálatos és természetes párost alakít, hogy
hihetetlen. Számomra nagyon fontosak a főpárok, hát itt kaptam egy tökéleteset.

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy a végéig megmarad-e a lelkesedésed! Azt hiszem,
tudom a választ.

Nagyon szívesen a feliratokat!

Image

zakurochan

Postby zakurochan » Sun Mar 20, 2016 10:56 am

ezoritu wrote:...Mivel te a műfajt már eleve kedveled, számodra tökéletes választás a Love Me!!!

Sandra Ma és Wallace Huo olyan csodálatos és természetes párost alakít, hogy
hihetetlen. Számomra nagyon fontosak a főpárok, hát itt kaptam egy tökéleteset.

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy a végéig megmarad-e a lelkesedésed! Azt hiszem,
tudom a választ.

Hogy meg marad-e? Az tuti fix. :mrgreen: Amikor csak időm engedi nézem. De sajnos így is csak az első 4 részt láttam. De az zseniális volt. :w00t: Annyi krimi sorozatot láttam már és mindenk megvol az a hibája, hogy előre lelőtték a poént a gyilkos kilétével. Itt meg még utalni se utaltak rá. Ugyan úgy lehetett agyalni, szorítoztam nagyon a kisfiúért. Kegyetlen sorozatgyilkos volt, attól a daraboló géptől a frász kerülgetett. :pale:

Viszont az nagyon érdekelne, hogy Bo Jinyannak van-e valami pszichés betegsége? Az a jelenet az elején, hogy le volt láncolva az is elég érdekes volt. :nuts:

Andyn meg kinyúlok. Nekem kell egy olyan kocsi. :mrgreen:

ezoritu

Postby ezoritu » Sun Mar 20, 2016 11:59 am

Kedves Zakurochan!

Ebbe 24 részes sorozatba 40 részre való csavart, tekervényt szőttek bele.
Az egyik ilyen Jinyan sztorija, valójában az a főtekervény, csak számodra
ez még nem nyilvánvaló. Majd a későbbiek során fog kiderülni. Nem árulok
el többet a Profról, nem tudok a kérdésedre úgy válaszolni, hogy poént ne
lőjek le.

Rettentő jól megcsinált sori a Love Me. Csak fokozzák, fokozzák, mesterien
mozgatva a szálakat. Amikor azt hiszed, hogy mindent tudsz, akkor még az
utolsó részben jól meglepnek egy dupla csavarral. Imádtam!

Te még most a nagyon "nyugis" részeknél tartasz! Itt még nem is sejtettük,
mi minden vár ránk!

Kellemes izgalmakat a további részekhez!

Például ezek a számok is nagyon messzire vezetnek:

Image

zakurochan

Postby zakurochan » Wed Mar 23, 2016 2:20 pm

Sikerült végignéznem és nyugodtan állítom ez a sorozat FANTASZTIKUS!!! :w000t:
A szereplők egyszerűen zseniálisak voltak. Xie Hantól kivert a víz. :pale: Arra pedig a legvadabb álmomban se gondolta volna, hogy Bo Jinyan sógora áll minden mögött. :blink

A főszereplők közül Wallace remekül hozta a karakterét. Volt, hogy én is gyanakodtam Allen lètezésében. :fear:
Az amerikai szereplők is jól hozták a szerepüket. Arra mondjuk kíváncsi lettem volna, hogy az FBI ügynököt hogy sikerült hipnotizálni. :scratch: Emiatt volt bennem egy kis űr a végén, de annyi baj legyen. :mrgreen:

Örültem annak, hogy nem ment át nagyon drámába. Mindenki túlélte, akinek túl kellett. Mondjuk a korházas lövöldözésnél fogtam a fejem, mikor Fu Ziyut és Xunrant lelőtték. :goggle:

A befejezés aranyos volt, lezárt, kerek. :wub
:

Összességében ez a sorozat messze az egyik legizgalmasabb, leglogikusabban felépített dori, amit eddig láttam. Még egyszer köszönöm, hogy megnézhettem magyar felirattal! :notworthy:

nofrit

Postby nofrit » Thu Apr 14, 2016 4:55 pm

Kedvenc. :wub: :wub: :wub: :wub: Újranézős!!!!

A könyvre lennék nagyon kíváncsi, de csak angol rajongói fordításban találtam meg.

Amióta láttam, csak ilyen sorozatokat keresek. (egyet találtam, de az is messze alulmaradt).

ezoritu

Postby ezoritu » Sat Apr 16, 2016 8:03 am

Kedves zakurochan és nofrit!

Nagyon örülök, hogy nektek is ilyen nagy kedvencetek lett a sori!

Szerencsém volt vele! Már az első rész után tudtam, hogy nekem
találták ki, pedig akkor még sejtésem sem lehetett arról, mi vár
rám a további 23 részben!

Én is nagyon vágyom rá, hogy még több ilyet fordítsak. Hátha lesz
folytatása....!

Kellemes hétvégét kívánok!

Image

Kata58

Postby Kata58 » Sat Apr 16, 2016 2:50 pm

Sziasztok! Nagy meglepetés , hogy itt is találkozom A Love Me-vel...de örülök neki, hátha nem mindenki találkozott még ezzel a sorozattal! :thumright:
Az amerikai Gyilkos elmék, a koreai Gap Dong után kínaiban ez a sorozat a legkedvesebb a kategóriájában. :wub:
Izgalmas, fordulatos, minden a helyén van...és a főszereplő páros mintha azért születtek volna, hogy együtt játsszanak. Fantasztikus az alakításuk. eszméletlen jó volt a rendezés, a zene, a képi megoldások...Egy -egy pillanatra még engem is sikerült az orromnál fogva vezetni.... :lol :cry: akkor bizony igencsak cidriztem. DE nem vittek semmit sem túlzásba..csak annyira, hogy az embert odabilincselje a képernyő elé és nézze és nézze... :lol !
Nálam sokszor nézős mert egyik részt sem lehet unalmasnak üresnek mondani.! :wub: Köszönet itt is a fordításért Ritának! :thumright: :wub: :D

gilnis

Postby gilnis » Sun Nov 13, 2016 12:30 am

Sziasztok!

A jelenleg műsoron lévő When a Snail Falls in Love c. sorozatról tudtok közelebbit? Annyi infóm van róla, hogy az írója ugyanaz, mint ezé a sorozaté, ill. hogy az itt rendőrt (Li Xun Rant) játszó Wang Kai a főszereplője. Érdekelne, milyen a Love me if you dare-hez képest. Jobb-e?

Merthogy nézem a Love me if you dare-t, és ez sajna nem váltja be a hozzá fűzött reményeimet. Nem rossz, de sehol sem találom azt a nagy durranást, mint amiről itt fentebb szó esett. Csalódott vagyok, mert a sok dicséretet olvasva (a külföldi fórumokon is) már úgy beleéltem magam, hogy le fog nyűgözni.
Ehhez képest az a véleményem, hogy az alapötlet, a történet váza és a férfi szereplők nagyon jók :thumright: de ami pozitívumot ők elértek, azt a bű- nügyi szál(ak) esetében a rendező, a random fordulataival helyenként maga az író, a szerelmi szál esetében pedig a női főszereplő ásta alá. :pale:

A történet szuper lehetne (még akkor is, ha más sorozatok másolata), de a rendezés teljesen lehúzza. Azt érzem, nemhogy nem tesz hozzá a cselekmény élményéhez, hanem még csökkenti azt! Horribile dictu, relatíve laposnak és színtelennek hat miatta a történet is... :goggle: :nuts:
Pedig olyan ígéretesen indult! Az első néhány része még klassz sejtelmes volt, de a későbbiekben ezt nem tartották fenn. Teljesen kiveszett belőle. Miért? Annyira kár! Nagyon lényeges szempont egy ilyen típusú sorozatnál, hogy milyen a hangulat. Hogyan számíthatták így el magukat? Elengedhetetlen lenne a titokzatosság és a feszes tempó, ehelyett hétköznapi szürkeséget, közönyt és lazaságot látok. Egy belevaló rendezővel egy ilyen csúcs sztoriból valami igazán ütőset, ennél sokkal-sokkal ütősebbet lehetett volna kihozni. Idáig jóformán még nem is izgultam, az viszont előfordult, hogy eluntam, és legszívesebben beletekertem volna. Horribile dictu ismét, egyszer majdnem el is aludtam(!) fölötte. :goggle: :nuts:
Tagadhatatlan, akadnak megdöbbentő, morbid vagy egyenesen hátborzongató, elborzasztó, néhol horrorisztikus pillanatai, és volt, hogy fel is ki- áltottam elképedésemben. :goggle: Lefogadom, lesz is még ilyenre alkalom, de az nem elegendő, ha csak egy-egy jelenet erejéig tart a feszültség és az intenzitás. Egy ilyen témánál ennek általános jellemzőnek kellene lennie. Végig tűkön kellene ülnöm az izgalomtól, de hiába érdekesek az ü- gyek elméletileg, gyakorlatilag mégsem hoznak lázba. Egyszerűen nem érik el az ingerküszöbömet. Nem hajt a vágy, hogy hadd tudjam meg, mi következik, és nem aggódom a szereplőkért, mert nem érzem a tétet. Nem érzem, mert maguk a szereplők sem aggódnak, és a hangulat, a lég- kör sem azt támasztja alá. Az aktuális ügyek esetén olyan benyomást keltenek bennem, mintha nekik mindegy lenne, hisz úgysem az ő dolguk, a régre visszanyúló ügy esetén pedig mintha úgy lennének vele, hogy majd csak lesz valahogy. A túlzott higgadtságuk, megfontoltságuk már érdek- telenségbe csapott át, és ez rám is rám ragadt. Ha ők nem izgulnak, én miért izguljak? Ez nyilvánvalóan a rendezés hibája. A rendező felel azért, hogy a hangulattal rabul ejtsen, ill. érdekeltté tegyen a cselekményben és a karakterekben egyaránt. A kettő közül egyiket sem sikerült elérnie.

Csak azért nem hagytam abba, mert a szereplők itt tartanak. A szereposztás számomra teljesen ismeretlen volt, de Wallace Huo mindjárt a leg- elején megnyert magának. Nagyon-nagyon tetszik. Úgy tűnik, kiválóan játszik, de igazából ezt akkor tudnám pontosabban megítélni, ha már több szerepben is láttam volna. Mindenesetre nagyon bírom, imádom a karakterét. Bo Jin Yan :heart: és Fu Zi Yu :heart: az abszolút kedvenceim, de Wang Kai is tetszik. Edward Zhang ijesztően jó, de ez nemcsak az ő érdeme. Nagyban közrejátszik, hogy a többi színész hogyan viselkedik a vele közös je- lenetekben, illetőleg a karakterek milyen képet festenek le róla. Általuk még nagyobb hatást kelt a játékával.

Velük ellentétben viszont, és ez a másik nagy kifogásom a sorozattal szemben, sem a színésznő, Sandra Ma, sem a karaktere nem tetszik. Nagyon elégedetlen vagyok mindkettővel. A színészi alakítását rendkívül gyengének és/vagy műnek, a karakterét, Jian Yaót pedig jellegtelennek és unal- masnak tartom. Ráadásul nem is szimpatikus, de ez mellékes. Ami nagyobb baj, hogy szemmel láthatóan csak egy velejáró tartozéknak szánták a főszereplő mellé, ezért nem tartották szükségesnek, hogy a karakterét kidolgozzák. Ez egy E/1-ben íródott mű esetén elmegy, hiszen azáltal több olvasó tud a szereplővel azonosulni, de egy filmnél nagy hiányosság. A színésznőnek ezt ki kellett volna egészítenie, és a karaktert tulajdonságok- kal felruháznia, mint ahogyan Andrew Yin is tette az övével. Sajnos azonban Sandra nem kezdett vele semmit, ill. ami saját ötlete volt, hogy Jian Yao hogyan beszéljen, azzal nálam nagyon mellélőtt. Nem tehetek róla, de az idegeimre megy a hol halk fátyolos, hol suttogó beszédével. Már ha megszólal, mert egy női szereplőhöz képest feltűnően csöndes típus. Amellett eleinte olyan lassú, élettelen is volt, vagy mi is a megfelelő szó rá. Nagyon furcsálltam a viselkedését, és sokszor nem tudtam értelmezni. Szabályosan összezavart. Reménykedtem, hogy később majd változik, és si- kerül megkedvelnem, de annak ellenére, hogy változott, megkedvelni aligha fogom. Azonkívül mintha nem is ugyanazt nézném, mint amit ti néz- tetek, mert keresve sem találom a Jin Yan iránti vonzódást a részéről! Egyáltalán! De az egyéb érzelmek terén is szinte teljesen kifejezéstelen. A- mikor mégsem, elsősorban a sírós jeleneteire célzok, akkor viszont sokszor hiteltelenül mű. Mi a jó ebben a lányban? :goggle:

A sorozat végéhez közeledve azon izgulok (a történet helyett), hogy ami és aki egyelőre még nem okozott csalódást, ezután se okozzon. :fear:
ImageImageImage

Kata58

Postby Kata58 » Sun Nov 13, 2016 8:39 am

Szia Gilnis! Kicsit meglepett az erős negatív kritikád, mintha nem ugyanazt a sorit láttuk volna :O . szerintem az első pillanattól a zárásig rendkívül izgalmas volt, nálam persze többször nézős lett. Igaz, hangulat is kell és idő hozzá, mert nem igazán nézhető úgy hogy csak 1-1 részt néz meg az ember, hanem többet is. :blink Nagyon kifogásoltad a lány alakítását! Szerintem ebben a felállásban így volt jó, valószínűleg a karakterét így kellett megjeleníteni, mert a szótlan Profból mégis kihozta a nyíló, érző karaktert! Aki egy kicsit mintha autistikus megvillanásait ezzel a módszerrel tudta volna meglepni és nyitni a világ felé. Addig számára csak a Múlt és a jelenlegi bűnügyek feldolgozása volt, Sőt a múlt ledarálása, de azt álmomban sem gondoltam volna ki a szál fő mozgatója :crazy: ..még most is kiráz a hideg, ha rágondolok a sok gonoszságára! Na és amikor fogságba esett a lány, és elhatározta hogy mindenképp megmenti..annak az ára és annak bemutatása :sweat: :crazy: :mrgreen: olyan jól sikerült, hogy majdnem hittünk a szemünknek.ÁÁÁÁÁÁÁÁ ezt a részt is már többször végignéztem de még mindig libabőr vagyok az idegességtől és a vége gyönyörűségétől! szóval jó ez a sori így ahogy van. :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:
Én nagyon várom a 2. évadot!
Viszont a kistestvér sorozata is aranyos, " https://www.viki.com/tv/31190c-when-a-s ... ls-in-love" Rendőrbarátunk új sorozata na és a csigát alakító pszihológus lány is nagyon aranyos. Itt már keményebb, érettebb, és hajaz a LMIFYD-re...mégis más szépen haladnak a fordítással ott is.
Mindenesetre aki szereti a keményebb krimit, ne hagyja ki. A beszélő kocsinkat Andyt és a feltalálóját is szeretném minél előbb viszontlátni. olyan jó látni egy ilyen önzetlen barátot!
Köszönöm Rita a fordítást még egyszer! :D :lol :thumleft: :thumright: :wub:

ezoritu

Postby ezoritu » Sun Nov 13, 2016 11:13 am

Szia Gilnis!

Még soha nem fordult elő velem, hogy egy filmről vagy sorozatról ennyire eltérjen a véleményem
egy másik nézőétől. Az is lehet, hogy csak azért, mert azok a nézők írták meg a véleményüket,
akinek szintén azt az élményt nyújtotta, mint nekem, és ezt az örömét szerette volna megosztani.

Engem totálisan rabul ejtett a sorozat, annyira, hogy a fordításaim közt rögtön a dobogóra került.
Ami nálad hiba, az nálam erény. Amit te kifogásolsz, azt én kiemelem. Ami miatt neked nem tetszik,
én amiatt imádtam. Te csalódott vagy, engem meg lenyűgözött. Te nem érted, mi volt benne a
nagy durranás, nekem meg még mindig hiányzik, szoktam is esténként csemegézni belőle.
Ha pozitívvá tesszük a negatív állításaidat, máris megkapjuk az én véleményemet. Ennyire tud két
ember különbözni. Ettől többet, okosabbat nem tudok mondani.

Ezek után én is annak drukkolok, "hogy ami és aki egyelőre még nem okozott csalódást, ezután se
okozzon".

Nagyon sajnálom, hogy neked nem tudta azt az élményt nyújtani, mint sokunknak!

Kellemes hétvégét kívánok!

Image

gilnis

Postby gilnis » Sun Nov 13, 2016 11:19 am

Szia Kata!

Jaj, a kocsi, igen!!!! :mrgreen: :mrgreen: Az a harmadik kedvenc szereplőm.

Én még nem láttam végig a sorozatot, de már nem valószínű, hogy alapvető változás állna be, ahogyan a véleményemben sem.

Ha egy karaktert nem tudok jellemezni, akkor az a színész pocsék munkát végzett. Bárki másról legyen szó, kapásból 3-4 jelző is beugrik róla. Jian Yaónál nulla, mert semmilyen. Ez a színésznő hibája. (Lehet hogy a rendezőé IS.) Ugyan nem olvastam a regényt, novellát vagy mi ez, és állítólag abban is üres, sótlan az asszisztens, de egy filmhez meg kellene tölteni a karaktert érzelemmel, mert ezt nézzük, nem pusztán a képze- letünkre van bízva. Sőt, épp azért, mert nézzük, nem is képzelhetünk el mást, mint amit látunk. Andrew Yin is életre keltette Zi Yut, holott állítólag ő is egy kidolgozatlan, színtelen figura az eredeti történetben. Ha Andrew meg tudta tenni, Sandra is meg tudta volna. Feltéve persze, hogy a képességei engedik neki.

Gondoljuk végig, ha Jin Yan és Jian Yao egyforma természetűek lennének, akkor a lány nem változtatná meg őt, nem is tudná, nem is akarná.
Ha viszont ellentétes természetűek, és erről akartak minket meggyőzni, akkor hol van belőle az elevenség, a tűz, a szenvedély. Aki érzelmes típus, az nem így viselkedik! Nemcsak Jin Yan vonatkozásában, hanem bármivel, bárkivel szemben!

Több, mint ciki, hogy Jin Yan a maga alacsony EQ-jával élettel telibb, és jóval többféle és erősebb érzelmeket fejez ki, illetve érez, mint Jian Yao. Ez nagyon nagy hiba. Arról volt szó, hogy Jian Yao az ellenpont, aki mennyire érzékeny és érzelmes. Akkor ezt miért nem közvetítik? Miért nem látszik? Miért nem érződik? Saját maguknak mondanak ellent. Hol van köztük a szikra?!
Amikor beismerte, hogy tetszik neki Jin Yan, őszintén nagyon meglepődtem, mert abból odáig semmi nem érződött! :goggle: Abban a hitben ringattam magam, hogy neki majd később keletkeznek érzései, vagy legalábbis később erősödnek meg, később kezdi el kimutatni őket. Erre azt állítja, voltak neki?! :goggle: Hol?! Akkor legalább azóta érezhetném rajta, de ugyanúgy semmi.

Mindemellett a 14. rész óta egyre inkább dísszé válik, még funkciója sincs neki. :pale:

A When a snail falls in love tudtommal előbb íródott, mint a Love me if you dare, vagyis az utóbbi hajaz arra. Nem tudom, mennyi lehet köztük a hasonlóság.

Ismétlem, nem azt állítom, hogy rossz ez a sorozat. Aki még nem látta a BBC-féle Sherlockot, az amerikai Hannibált, a koreai I remember you-t vagy a koreai Soult, az izgalmasnak is tarthatja. Aki viszont látta, és szerette azokat, a Love me if you dare-től ne várja ugyanazt a színvonalat.
A Sherlock okosabb, humorosabb, a Hannibal sötétebb, durvább, az I remember you érzelmesebb, titokzatosabb, a Soul gonoszabb, mint ez.

Különben nincs hír második évadról. Valószínűleg nem lesz, de a következő két évben biztosan nem, mert akkor már tartanának az előkészületek.

Szia Rita!
Így jártam. De Wallace Huo-t :wub: akkor is érdemes volt megismerni. Leesett az állam, mennyi sorozat (főszerep) áll már a háta mögött.
Talán az eredeti művet is elolvasom majd. Annak rajongói is nagyon vegyesen vélekednek a sorozatról. Én senkit sem tántorítok el tőle, az biztos. Amondó vagyok, hogy meg kell tapasztalni személyesen. Mindenki győződjön meg róla maga, kinél lehet az "igazság".

Image

nofrit

Postby nofrit » Thu Dec 15, 2016 9:04 am

Hú, most adtatok egy löketett, hogy neki kezdjek a When a snallnek... Ha már ugyanaz az író :wub: :wub: :wub: :wub:

Gilniss, szerintem attól is függ, hogy ki melyik sorit látta elsőként. Például én ezzel kezdtem, nekem azóta is ez a kedvencem, minden benne van, amit én imádok egy sorozatban.
Ez után néztem az I remember yout, ami ezek után nekem csalódás volt. Ok, mondjuk az a színésznőt, ha tehetem én hanyagolom. :D

gilnis

Postby gilnis » Thu Dec 15, 2016 1:06 pm

nofrit wrote:...minden benne van, amit én imádok egy sorozatban.

Szia! Az a bajom, hogy elméletileg = a cselekmény alapján igen, benne volt, de a rendezés és a színészi játék nekem mégsem azt közvetítette. Változatlan a véleményem, hogy a színésznő pocsék volt a karakterétől függetlenül is, a rendezés pedig gyenge, azaz jó irányú, de nem elég ütős.

A When a Snail Falls in Love épp az ellenkezője ennek! Abban valóban kiváló a színészek közti összjáték, nagyon-nagyon erős a vonzalom, és nagyszerű a rendezés. Érezhetően óriási a különbség az ittenihez képest. Ezt csak az nem veszi észre, aki nem akarja. Ott viszont a cselekmény "hibádzik". Úgy értem, az a sorozat alapvetően rendőri akció, és sajnos nem "ködös angliai sejtelmű" a hangvétele, amit pedig sokkal jobban szeretek, azonkívül a romantika nem kapott benne az akcióval egyenértékű teret és időt. (Ellentétben a regénnyel, ami full romantikus.)
Akit bővebben érdekel, más is dicsérte: http://xiablog.blog.hu/2016/12/08/az_ev_bunugyi_sorozata_kinabol

El kéne olvasni az eredetieket. Már komolyan kíváncsi lettem rájuk. Mindegyik feldolgozás esetén jelentősen eltértek a regények cselekményétől, és teljesen vegyesek a vélemények, hogy kinek melyik tetszett jobban.

Ráadásul állítólag közös univerzumban is játszódnak. Például a Snail kriminálpszichológusa Bo Jin Yan tanítványa, a Snail nyomozója pedig a harmadik történet nyomozójának jó barátja. Ugyanis a regények szerzője, Ding Mo írt még egy idekapcsolható történetet, a Memory Lost-ot.
A rajongói e három történetre trilógiaként szoktak utalni.

A regények és az író népszerűségét jelzi, hogy a Memory Lost-ból is idén ősszel jött ki a sorozatadaptáció. Ha minden igaz, 36 részes. Sajnos ténylegesen belenézni nem volt lehetőségem, de az ismertetőjéből úgy tűnik, hogy ködösség, rejtélyesség szempontjából átmenet lehet a két korábbi történet között:

A főszereplője egy amnéziás nyomozó, aki az elveszett menyasszonyát keresi, miközben utóbbiról mindenki azt állítja, hogy nem is létezik. Aztán egy eldugott kisvárosba vezetnek a szálak, ahol megismerkedik egy ottani nyomozónővel, akinek úgyszintén kérdőjelekkel teli az elmúlt öt éve...

Ízelítő: https://www.youtube.com/watch?v=MSPz-22psss

Míg a Snail egy rendőri sorozat, amiben a főszereplők történetesen szeretik egymást,
addig a Memory Lost egy romantikus sorozat, amiben a főszereplők történetesen rendőrök.

:-)
ImageImageImage

nofrit

Postby nofrit » Thu Dec 15, 2016 5:58 pm

Gilnis, de jó híreket közölték most! :D
A regényeket kerestem, igaz nekem inkább franciául kellene, mint angolul. XD

gilnis

Postby gilnis » Thu Dec 15, 2016 8:04 pm

Nofrit, az angolnak is örülhetünk. Sajnos elég kevés ilyen irományt fordítanak le.

When a Snail Falls in Love (2013)
Love Me if You Dare (2014)
Memory Lost (2015)
ImageImageImage

Raczka84

Postby Raczka84 » Wed Feb 15, 2017 1:40 pm

Köszönöm szépen!!!!!!!!

Kata58

Postby Kata58 » Wed Feb 15, 2017 2:35 pm

Na most gazdagabb lettem infókkal :D :lol . A Memory Lost (2015) - :lol -ot nem láttam de ha triológiának van szánva, feltétlen meg kellene nézni... :D . nekem az előző két változat is nagyon tetszett..csiga a maga nemében nagyszerű volt! akart és tudott is küzdeni nem csak a szakmaiság hanem a szerelem miatt is! Igen aranyos volt! :D A Remember You meg megint egy nagyon is jó sori volt..a főszereplő csajnak valahogy ilyen a kisugárzása, karaktere, túlságosan visszafogott, ezt sajnáltam, mert jobb lett volna ha nem ugyanaz a szerepérzet köszönne vissza mindegyik szerepében szinte...Pedig már láttam párat!.De hát a színes világba ez is beletartozik.. :roll .Volt már olyan színésszel is dolgom akitől falra tudtam menni, aztán kiderült, milyen sok mindent el tudott már játszani... :mrgreen: :lol ..
szóval, aki nem látta még egyiket sem bátran ajánlom megtekintésre, mert hogy unalmas lenne bármelyikük is az 1oo%-ban kizárt! :lol :lol

Return to “Subtitles”