Misaeng [Hungarian Subs] Ep 15-20 (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
yeva0814

Misaeng [Hungarian Subs] Ep 15-20 (Complete)

Postby yeva0814 » Sun Jan 24, 2016 8:08 pm

Image

Cím: 미생 / Misaeng
Műfaj: Dráma
Részek száma: 20
Csatorna: tvN
Vetítési időszak: 2014. október 17 - 2014. december 20

Rendező: Kim Won Suk
Forgatókönyvíró: Jung Yoon Jung

Főszereplők:

Im Si Wan - Jang Geu Rae
Kang So Ra - Ahn Young Yi
Kang Ha Neul - Jang Baek Ki
Byun Yo Han - Han Suk Yool
Lee Sung Min - Oh Sang Shik
Kim Dae Myung - Kim Dong Shik

Ismertető:

Jang Geu Rae
gyermekkorától szenvedélyes Baduk játékos, más érdeklődési köre nincs. Nem sikerül profi játékossá válnia; nehéz anyagi körülmények között él, alkalmi munkákkal keresi kenyerét. Édesanyja kérésére, ismeretségi alapon bekerül egy neves nemzetközi kereskedelmi céghez. Az új helyen Geu Rae azonnal különböző nehézségekbe ütközik, de alázattal, türelemmel és kitartással próbál legyőzni minden akadályt.
Fokozatosan rájön, hogy az irodai szabályok, sok mindenben megegyeznek a Baduk játékszabályaival, és ezek alkalmazása könnyebbé teszi számára a beilleszkedést...

Letöltési lehetőségek:

http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=5106046
valamint a nagyobb felbontású:
https://avistaz.to/torrent/24724-misaen ... -720p-with

Az orosz feliratokért köszönet a Samjogo Subbing Squad- nak.

Magyarra fordította, lektorálta és időzítette: yeva
Attachments
Misaeng 20. rész.srt
(88.77 KiB) Downloaded 666 times
Misaeng 19. rész.srt
(76.96 KiB) Downloaded 673 times
Misaeng 18. rész.srt
(76.12 KiB) Downloaded 730 times
Misaeng 17. rész.srt
(85.93 KiB) Downloaded 696 times
Misaeng 16. rész.srt
(74.28 KiB) Downloaded 713 times
Misaeng 15. rész.srt
(71.49 KiB) Downloaded 743 times
Last edited by yeva0814 on Sat Apr 16, 2016 2:15 pm, edited 9 times in total.
Fordításaim: Friends ~ Cinderella Man ~ The Thorn Birds ~ Queen of the Game ~ Hero ~ East of Eden ~ Dae Mul ~ Fantasy Couple ~ Swallow the Sun ~ Her Legend ~ Prime Minister andI ~ Hotel King ~ One Sunny Day ~ History of the Salaryman

yeva0814

Re: Misaeng [Hungarien Subs] Ep 15 of 20

Postby yeva0814 » Sun Jan 24, 2016 8:17 pm

Sziasztok! :)

Azok kérésére, akik emailben és privát üzenetben - vagy akár itt a fórumon - kérték megkezdtem a Misaeng sorozat befejező 15-20 részének magyarítását.
Minden eddigi nézeteltérést vagy azt ne mondjam vitát szeretnék elfeledni és elkerülni. Mielőtt megnyitottam ezt a topicot igen csak vacilláltam, hogy egyáltalán feltegyem-e, de úgy éreztem, nem lenne fair ha nem tartanám be a szavam azoknak, akiknek már megígértem, akikkel - bár elég rég nem vagyok aktív ezen a fórumon -, szinte rendszeresen levelezek, szeretek és tisztelek. :)

Íme a 15. rész.

Jó szórakozást mindenkinek! :)
Fordításaim: Friends ~ Cinderella Man ~ The Thorn Birds ~ Queen of the Game ~ Hero ~ East of Eden ~ Dae Mul ~ Fantasy Couple ~ Swallow the Sun ~ Her Legend ~ Prime Minister andI ~ Hotel King ~ One Sunny Day ~ History of the Salaryman

yeva0814

Postby yeva0814 » Sun Jan 24, 2016 8:22 pm

Hahh, úgy tűnik olyan régen nem kezdtem új topicot, és mivel egyáltalán nem értem az angolt, sajnos először rossz rovatban nyitottam meg.
Remélem a kedves moderátorok segítségemre lesznek, és törlik majd azt a rosszul sikerült nyitást, amit csak regisztrált, bejelentkezett tagok láthatnak, vagy hogyan is működik... :wub:
Bocsánat, hogy így indul ez az egész. Ez most tényleg elveszi a kedvem... :-(

Arkin

Postby Arkin » Sun Jan 24, 2016 8:27 pm

Wow, hát ez a pillanat is eljött, mégis csak lesz befejezése ennek a remek sorozatnak! Nem ismerem a fórumbeli erőviszonyokat... egyszerűen nagyon örülök a folytatásnak, köszönöm! (Valószínűleg összevárom a részeket és egyben nézem majd meg, már nem kockáztatok még egy törést.)
KÖSZÖNET! :notworthy: :notworthy: :notworthy:

yeva0814

Postby yeva0814 » Sun Jan 24, 2016 8:30 pm

Szia Arkin! :)

Ha egyszer elkezdtem és ide kitettem, abban biztos lehetsz, hogy akkor is befejezném, ha Te lennél az egyetlen aki ennek így örül. :)
Ez máris ad egy kis biztatást és megnyugvást az első sikertelen topicnyitás után... :-) :heart:

De azért tudom, vannak még páran, akik már nagyon várták az újabb részeket... :wink:
Last edited by yeva0814 on Sun Jan 24, 2016 8:32 pm, edited 1 time in total.

Arkin

Postby Arkin » Sun Jan 24, 2016 8:31 pm

Légyszi, légyszi ne vegye el a kedved! Itt van, megtalálja majd, aki keresi. Nagyon szeretem Lee Sung Min játékát,alig várom, hogy nekiülhessek végignézni! Áhh, tök jó, köszi!
yeva0814 wrote: Ez most tényleg elveszi a kedvem... :-(

yeva0814

Postby yeva0814 » Sun Jan 24, 2016 8:33 pm

Kedves vagy, Arkin, én is köszönöm szépen! :) :heart:

yeva0814

Postby yeva0814 » Sun Jan 24, 2016 8:46 pm

Még ráadásul a problémát is sikerült megoldani. Ja Du segített és törölte a rossz helyen nyitott topicot. :-)
Siker! :cheers:

Carmi

Postby Carmi » Sun Jan 24, 2016 8:57 pm

Drága Yevám, rég találkoztunk. Nagyon hálás vagyok neked, hogy befejezed ezt az igazán nívós dorámát! :wub:
Megérdemli, hogy sokan lássák, ritka őszintén és mélyen elemző, de semmit szájba NEM rágó módon mesék nem is annyira Dél-Koreáról, mint inkább rólunk, emberekről. Minden részét kimondottan élveztem, nagyon boldog vagyok, hogy veled fejezhetem be a történetet. :-)

szildor

Postby szildor » Sun Jan 24, 2016 10:52 pm

Kedves Yeva!
Nagyon nagy örömet okoztál, hogy itt vagy és még hozzá hoztad a Misaeng folytatását.
Megnyugtató érzés tudni, hogy lesz befejezése a sorozatnak. Nem most kellene mondanom,
de ha megjelensz az awatarod teljesen fogva tart, ránézni is megnyugtató, tiszta, felüdülést adó,
kellemes érzés - mint Yeva. Hihetetlenül eltalált. Fogva tart.
A 15. feliratot nagyon szépen köszönöm!

Eta Tarelka

Postby Eta Tarelka » Sun Jan 24, 2016 11:04 pm

Kedves Yeva! Nagyon köszönjük, hogy befejezed a Misaenget! Minden héten benéztem a topikba, hátha történik valami. Nagy örömet okoztál! Kívánjuk, hogy minél kevesebb problémád legyen vele! Annyira megható ez a sorozat, ha kész lesz, újranézzük előlről az egészet. Köszönjük, köszönjük!

Ido11

Postby Ido11 » Sun Jan 24, 2016 11:26 pm

Kedves Yeva! Köszönöm, hogy folytatod. Viszem a 15. részt és jövök a többiért. Egyvégtében szeretem nézni, megnyugtat, hogy ezt most megtehetem. Köszi.

yeva0814

Postby yeva0814 » Sun Jan 24, 2016 11:29 pm

Carmi wrote:Drága Yevám, rég találkoztunk. Nagyon hálás vagyok neked, hogy befejezed ezt az igazán nívós dorámát! :wub:
Megérdemli, hogy sokan lássák, ritka őszintén és mélyen elemző, de semmit szájba NEM rágó módon mesék nem is annyira Dél-Koreáról, mint inkább rólunk, emberekről. Minden részét kimondottan élveztem, nagyon boldog vagyok, hogy veled fejezhetem be a történetet. :-)

Drága Carmi!

Tényleg rég találkoztunk. És mi tagadás, hiányoztatok is... bárhogyan is próbáltam elhitetni magammal, hogy jobb nekem, ha távol tartom magam a fórumtól. :wub:
De hát az idő az nagy úr...
Akármennyire is keveslem, nem tudom megtoldani a nap 24 óráját, bármennyire is szeretném... csak 24 óra marad. És még csak meg sem áll... :wink:

Tényleg annyira más ez a sorozat, mint általában a megszokott, sérelmeket, bosszúállásokat... stb. tartalmazó sorozatok. Hihetetlenül "életszagú", és valóban a mindenkori emberi érzelmeket, problémákat dolgozza fel...

Azt pedig már mondanom sem kell, hogy én is roppant boldog vagyok és örülök, hogy itt vagy. Ez vagy támasz nekem... :)

yeva0814

Postby yeva0814 » Sun Jan 24, 2016 11:45 pm

szildor wrote:Kedves Yeva!
Nagyon nagy örömet okoztál, hogy itt vagy és még hozzá hoztad a Misaeng folytatását.
Megnyugtató érzés tudni, hogy lesz befejezése a sorozatnak. Nem most kellene mondanom,
de ha megjelensz az awatarod teljesen fogva tart, ránézni is megnyugtató, tiszta, felüdülést adó,
kellemes érzés - mint Yeva. Hihetetlenül eltalált. Fogva tart.
A 15. feliratot nagyon szépen köszönöm!

Köszönöm szépen, kedves Szildor! :)

Igen, az avatarom, Lee Young Ae a legkedvesebb karakter és a legkedvencebb női színésznő marad számomra, bármennyi koreai sorozatot is fogok megnézni. Nagyon szeretem és neki köszönöm, hogy belemerültem az ő "különleges" világukba... :)
Pont olyan, mint amilyennek leírtad... :) :heart:
Örültem is nagyon, mikor regisztráltam ide, hogy még előttem senki nem töltötte fel ezt a fotót róla, így az "enyém lehetett"... :)

Örülök, és köszönöm, hogy írtál! :) :heart:

yeva0814

Postby yeva0814 » Sun Jan 24, 2016 11:51 pm

Eta Tarelka wrote:Kedves Yeva! Nagyon köszönjük, hogy befejezed a Misaenget! Minden héten benéztem a topikba, hátha történik valami. Nagy örömet okoztál! Kívánjuk, hogy minél kevesebb problémád legyen vele! Annyira megható ez a sorozat, ha kész lesz, újranézzük előlről az egészet. Köszönjük, köszönjük!

Kedves Etelka! :)

Nagyon szívesen, és én is örülök, hogy örömet szerezhettem Nektek! :)
A 15. résznek a fordítása nem volt valami könnyű és az időzítésen is javítanom kellett, de örömmel csináltam; élveztem a fordítást. :)
És ha tudom azt, hogy ezzel sok embernek szerzek örömöt, akkor még nagyobb lelkesedéssel csinálom. De gondolom, ezzel így van mindegyik fordító.
Szinte szárnyakat tud adni, a biztatás a lelkesítés... :)
Köszönöm, a visszajelzést! :)

Jó éjt! :)

yeva0814

Postby yeva0814 » Sun Jan 24, 2016 11:56 pm

Ido11 wrote:Kedves Yeva! Köszönöm, hogy folytatod. Viszem a 15. részt és jövök a többiért. Egyvégtében szeretem nézni, megnyugtat, hogy ezt most megtehetem. Köszi.

Kedves Ido, vidd csak és gyűjtögesd. :)
Hisz ezért fordítottam. Szeretettel várlak a többiért is, bár nem tudom előre, milyen gyakorisággal jelentkezem majd az újabb részekkel, mert dolgozom is napi 8 órában. De nagyon igyekszem... :)
Légy teljesen nyugodt. Ha csak meg nem halok, biztosan befejezem a fordítást. De reménykedem benne, hogy Isten addig még megtartja az életem... :)

Minden szépet és jót! :)

Najang

Postby Najang » Mon Jan 25, 2016 4:26 am

Kedves Yeva!

Nagyon szépen köszönöm, hogy folytatod a sorozatot. :notworthy: :cheers:
Én is egyben szeretném majd megnézni. :tv:

Melody4

Postby Melody4 » Mon Jan 25, 2016 5:57 am

Kedves Yeva!
Nagyon örülök :dance: a folytatásnak, gyűjtögetem és utána jöhet a maraton. Jó régen csücsül már a gépemen a sori. Te mindig megbízható vagy, rág tényleg lehet számítani, köszönöm. Jó munkát a fordításhoz,üdvözlettel: Melody4 :notworthy:

csabamama2

Postby csabamama2 » Mon Jan 25, 2016 3:12 pm

Yeva Kedves!

Nagyon örülök, hogy átvetted a folytatást a Misaeng-doramának, köszönöm szépen a 15. rész feliratát. Üdv: csabamama2 :cheers: :-)

vercsike1

Postby vercsike1 » Mon Jan 25, 2016 3:44 pm

Szia kedves Yeva ! ! ! :cheers: :cheers: :cheers:

Mi van lányok folytatás ? Valamit nagyon nem értek,nálam nagyon nem stimmel valami,nem emlékszem erre a sorozatra,(bocsi Yevám)de nem jön be,hogy mikor fordítottad ezt a sorozatot,de köszönöm,hogy újra látom a munkádat.Ja,hogy jutok az előző részekhez,még egyszer köszönöm,hogy látlak és nem baj akármilyen időközönként hozod a feliratot a lényeg,hogy vagy.Szép téli napokat mindenkinek.

yeva0814

Postby yeva0814 » Mon Jan 25, 2016 7:13 pm

Kedves Najang, Melody, Csabamama! :)

Nagyon szívesen, és én is köszönöm szépen a visszajelzéseket.
Ösztönző és jóleső érzés, hogy örültök és várjátok a befejezést... :)
Természetesen azt is megértem, ha gyűjtögettek és maratonban akarjátok megnézni, mert igazándiból úgy a legérdekesebb is... :wub:
Amit nem én fordítok, én is maratonban szeretem nézni. :)

yeva0814

Postby yeva0814 » Mon Jan 25, 2016 7:42 pm

vercsike1 wrote:Szia kedves Yeva ! ! ! :cheers: :cheers: :cheers:

Mi van lányok folytatás ? Valamit nagyon nem értek,nálam nagyon nem stimmel valami,nem emlékszem erre a sorozatra,(bocsi Yevám)de nem jön be,hogy mikor fordítottad ezt a sorozatot,de köszönöm,hogy újra látom a munkádat.Ja,hogy jutok az előző részekhez,még egyszer köszönöm,hogy látlak és nem baj akármilyen időközönként hozod a feliratot a lényeg,hogy vagy.Szép téli napokat mindenkinek.

Szia drága Vercsikém! :)

Nem én fordítottam a sorozat első 14 részét, hanem Superis. Csak az a gond, hogy tavaly márciusban abbahagyta és nem fejezte be az utolsó 6 rész fordítását. Ezt vállaltam be lefordítani, hogy tudja megnézni mindenki, aki magyar felirattal szeretné látni. :)
Az első 14 részt akár az Ázsia Ékkövei oldalról, akár innen a fórumról, az alábbi linkről letöltheted.

viewtopic.php?f=13&t=160674

kendall

Postby kendall » Tue Jan 26, 2016 2:20 am

Kedves Yeva!
Ezt a meglepetést! Köszönöm szépen, hogy befejezed ennek a remek sorozatnak a fordítását. Részemről (is) várós nagyon. :-) A továbbiakhoz sok sikert és kitartást kívánok! :salut:
Üdv. Kendall

vercsike1

Postby vercsike1 » Tue Jan 26, 2016 9:57 am

Szia kedves Yeva ! ! !

Nagyon szépen köszönöm a tájékoztatást,letöltöttem a meg adott linkről,köszönöm annak a fordítónak aki eddig le fordította.Drága Yevám neked meg különösen köszönöm,hogy befejezed ezt a sorozatot,mikor végeztél vele akkor fogom :tv: meg nézni,és hálásan köszönöm a 15.rész feliratát. :notworthy:Szép és kellemes napot mindenkinek.

feberzs

Postby feberzs » Wed Jan 27, 2016 6:44 am

Drága Yeva ! Nagyon örülök, hogy ismét nézhetjük az általad fordított sorikat. Köszönet érte !!! :D

yeva0814

Postby yeva0814 » Wed Jan 27, 2016 7:55 pm

Nagyon szívesen segítek bármiben ha tudok, drága Vercsikém! :)

Köszönöm szépen, drága Febezs! Nagyon kedves vagy, de egyelőre csak ezt a sorozatot szándékozom befejezni, hogy a sok "gyűjtögető", kedves doramarajongó magyar közönség is megnézhesse. Egyéb terveim nincsenek... :)
De azért jólesek, hogy örülsz a fordításimnak; köszönöm! :) :heart:

yeva0814

Postby yeva0814 » Wed Jan 27, 2016 7:59 pm

kendall wrote:Kedves Yeva!
Ezt a meglepetést! Köszönöm szépen, hogy befejezed ennek a remek sorozatnak a fordítását. Részemről (is) várós nagyon. :-) A továbbiakhoz sok sikert és kitartást kívánok! :salut:
Üdv. Kendall

Köszönöm a jókívánságot, kedves Kendall!
Türelmes várakozást kívánok. Nem fogsz értelmetlenül, hiába várakozni... :)

Mindenkinek további szép estét! :)

paggy

Postby paggy » Wed Jan 27, 2016 8:45 pm

Kedves Yeva!Ez csodálatos.Fél éve sokat keseregtem,hogy nincs,aki ezt a jó sorozatot befejezze.Nagyon köszönöm.Ennyi idő után is élvezetes nézniÜdv:Paggy

yeva0814

Postby yeva0814 » Mon Feb 01, 2016 8:52 pm

Nagyon szívesen, kedves Paggy! :)

Mindenki szíves türelmét és megértését kérem, hogy nem tudok olyan gyorsan haladni a fordítással, mint ahogyan szeretném. Sajnos nincs könnyű dolgom sem a fordítással, sem az időzítéssel, sem az időbeosztásommal. Milyen kár hogy csak 24 órából áll egy nap... :glare:

Arra gondoltam, benézek, és kicsit megnyugtatlak Benneteket, ne aggódjon senki, a fordítás folyamatban van, csak sajnos nem sikerült befejeznem a héten a 16. részt, mert sok nem várt dolog is közbejött... :-(
De igyekszem!

További szép estét mindenkinek! :)

Cseppke

Postby Cseppke » Mon Feb 01, 2016 11:14 pm

:heart: :heart: Drága Yeva!

Egy percig se mentegetőzz hiszen mindenki örül, hogy felkaroltad ezt a régóta pihenő pályán várakozó sorozatot és most már biztos, hogy lesz befejezése. Ez bőven elég nekünk. A sok tennivalód mellett szakíts időt a pihenésre is.
Köszönöm szépen a 15, részt.

yeva0814

Re: Misaeng [Hungarien Subs] Ep 15-16 of 20

Postby yeva0814 » Mon Feb 08, 2016 8:37 pm

Végre meghoztam a 16. rész feliratát.

Köszönöm szépen drága Cseppke! :)
Egy kis bátorítás mindig nagyon jól jön... :wub:
Tényleg nem akarok mentegetőzni, de komolyan mondom, ez nem semmi sorozat és nem semmi a fordítása, a maga "csekély" több mint 1000 sorával, és 75 percével. Még olyan sorozatot nem láttam a koreaiaktól, ami ilyen hosszú részekből áll. Általában olyan 60-65 percesek, de ez mindet felülmúlja...
Megnéztem, a 20 rész például pár perc híján másfél órás. És közel 1200 sor. :O
És minden sort külön időzítek, mert nem szeretem ha össze-vissza "ugrálnak" a feliratok. Image
Szeretem a pontos időzítést... :)

De egyben biztos lehetsz/lehettek, ha kicsit több időt kell is várnia az újabb részekre, be lesz fejezve. :wub:

Jó éjt mindenkinek! :)

Cseppke

Postby Cseppke » Mon Feb 08, 2016 9:37 pm

:heart: :heart: Drága Yeva!

Nagyon hálás vagyok a precíz munkádért! Talán ezért is lett félbehagyva ez a sorozat, hiszen ha a fordító ismerte a végét, már nem volt kedve bíbelődni ezzel a rengeteg sorral és időzítéssel. Köszönöm a 16. részt! :heart: :heart:

paggy

Postby paggy » Mon Feb 08, 2016 11:19 pm

Kedves Yeva!Igazán köszönöm az újabb rész fordítását.Kiváló sorozat!Üdv:Paggy

Carmi

Postby Carmi » Tue Feb 09, 2016 8:33 am

Yevám, én is köszönöm az újabb részt! Gyorsan közeledünk a vége felé. :-) Ez a sorozat is bizonyíték arra, hogy szerelmi szál és szenvelgős bonyodalmak nélkül is lehet jó egy koreai sorozat. Sőt, nagyon jó...

Szanna

Postby Szanna » Tue Feb 09, 2016 11:26 am

DRÁGA YEVA!!!
Hálásan köszönöm, h. felkaroltad ezt a számomra nagyon ígéretes sorozatot!!!! A félreértések után remélem beszélgethetünk is róla. Tényleg nagyon vártam és vártam... nagyon köszönöm Neked, hogy meg is nézhetem! SZERETLEK YEVA!

Najang

Postby Najang » Tue Feb 09, 2016 1:01 pm

Kedves Yeva!

Köszönöm szépen a 16. rész feliratát!! :notworthy: :cheers:
Olvastam, hogy mennyi munkával és időzítéssel járt ez a rész, ezért még egyszer nagyon köszönöm. :salut:

szildor

Postby szildor » Tue Feb 09, 2016 5:03 pm

Kedves Yeva!
Mélységes hálával, köszönettel és irányodban érzett szeretettel vittem a 16. rész feliratát,
hogy nem riadtál meg az amúgy is sok munkát igénylő fordítástól, jelen esetben a szokásostól
hosszabb sorokból álló felirattól, miután az időd is kevés és mégis ki fogsz tartani a végéig.
Lelkiismeretes vagy. :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

kendall

Postby kendall » Tue Feb 09, 2016 5:21 pm

Kedves Yeva!
Igazán türelmesen várok, :-) nagy öröm, hogy felkaroltad ezt a drámát, vállalva az ezzel járó nehézségek minden ódiumát. Tényleg örök hálám!
És köszönöm szépen az újabb rész fordítását.
Üdvözlettel, Kendall

mikaz

Postby mikaz » Tue Feb 09, 2016 5:28 pm

Drága Yeva! Nagyszerű,hogy felvállaltad a folytatást!
Türelmesen gyűjtögettem és vártam a feliratokat, látva a hozzászólásokból,hogy ez egy nagyon érdekes sorozat.
De nyugodtan dűlhetek hátra, mert lesz befejezés is. :D
Tudom,hogy neked oroszul is tökéletes élmény lehetne, s a kedvünkért viszed végig.
Hálás köszönet az önzetlenségedért, és az áldozatos munkádért! :wub: :notworthy: :wub:
ImageImage

Arkin

Postby Arkin » Tue Feb 09, 2016 6:07 pm

:notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:
yeva0814 wrote:meghoztam a 16. rész feliratát.

Értem én, hogy ezek ingyenes rajongói felirat fordítások, de nincs valami egyéb módja is a köszönet nyilvánításnak? Paypal, csokoládé küldő rendszer, közös jótékonysági adományozás (mint kedvenceinknél a rizs) vagy bármi egyéb? Igazán hálás vagyok érte, hogy mások idejének, tudásának élvezhetem az eredményét és tök szívesen viszonoznám is.

paggy

Postby paggy » Tue Feb 09, 2016 8:17 pm

Nekem is ez a véleményem.Virág-vagy csokiküldő szolgálat.Isteni lenne,ha Yeva ajtaja előtt,mint a sztároknál,szép virágok illatoznának és az éves édességszükséglet tornyosulna.A virág részét vállalom.Üdv:Paggy

BlueSeraphim

Postby BlueSeraphim » Tue Feb 09, 2016 8:45 pm

Köszönöm szépen! :-)

onna

Postby onna » Tue Feb 09, 2016 9:14 pm

Drága Yevám!
Már olyan régen néztem ezt a sorozatot, hogy átsiklottam felette és meghökkenve láttam, hogy fordítod, hogy folytatod. Köszönet érte és ezer puszi. Nagyon nemes cselekedet volt Tőled, hogy bevállaltad és látod, összejött a nagy csapat fórumozni, ahogy már eddigi fordításaidnál, nálad megszoktuk. Olyan, mintha egy nagy család lennénk, akik most ellátogattak Hozzád.

yeva0814

Postby yeva0814 » Tue Feb 09, 2016 10:23 pm

Kedves MINDENKI! Image

Ahogy most ide benéztem, hát könnybe lábadtak a szemeim! Ennyi szeretet, jóindulat, kedvesség, biztatás, törődés... stb bőven elég jutalom a fordításért, higgyétek el!!! Image
Lelki szemeimmel már láttam is a sok virágot, édességet...stb az ajtóm előtt és egy pillanatra tényleg "nagy sztárnak" képzeltem magam... Image
De persze, hogy nem vagyok az, csak egy egyszerű, hétköznapi ember, akit Isten szeret és aki ezt a szeretetet, amit az Égiektől kapott, szeretné valahogyan meghálálni a Gondviselő, Teremtő Istenének, ezért megpróbál - Őt képviselve -, osztogatni valamennyit ebből a Szeretetből! :)
Így szívesen fordítok - a maga összes nehézségével - és roppant örülök, hogy örömöt szerezhetek vele Nektek! :)

Cseppke wrote: :heart: :heart: Drága Yeva!

Nagyon hálás vagyok a precíz munkádért! Talán ezért is lett félbehagyva ez a sorozat, hiszen ha a fordító ismerte a végét, már nem volt kedve bíbelődni ezzel a rengeteg sorral és időzítéssel. Köszönöm a 16. részt! :heart: :heart:

Tudod, drága Cseppkém, én nem ismerem azt, aki az első 14 részt fordította, nem tudom miért hagyta abba, mi van vele és nem is róla akarok mondani véleményt. Lehet, hogy úgy van ahogyan mondod... lehet más az oka...
De azt a véleményem elmondom - úgy általánosságban, nem személyeskedve és nem akarva bárkit is megbántani vele -, hogy számomra az nagy gerinctelenség, ha valaki valamit felvállal, belekezd - még ha nem is látva át előre a nehézségeket, ami menet közben derül ki - végül minden szó nélkül félbehagyja a munkáját és nem törődik vele, hogy több 100 embernek okoz csalódást, szomorúságot, bosszúságot...stb.
Persze előfordulhat, hogy megbetegszik, vagy valami komolyabb...
De én minden ilyen munkámnál, amit huzamosabban és közösségi internetes oldalon végzek - beleértve egy másféle jellegű fórum vezetésében már több mint egy évtized óta elvállalt régebbi szolgálatot is - megmondtam a lányomnak, hogy ha velem valami történne, rögtön üljön a gépemhez - mivel mindenhol meg van jegyezve a bejelentkezésnél a jelszavam - és közölje a várakozókkal mi a helyzet...
Így nincs félreértés, nincs ok nélküli "szapulás", és nem okoz majd problémát, hogy valaki azonnal elkezdje folytatni a félbemaradt munkát, minden bonyodalom és probléma nélkül... :)

Köszönöm, hogy írtál drága Cseppkém! Image

yeva0814

Postby yeva0814 » Tue Feb 09, 2016 10:33 pm

Drága Paggy, Carmi, Najang, Szildor, Kendall, Mikaz, Arkin, BlueSeraphim, Onna!

Muszáj, hogy legalább név szerint is megemlítselek Benneteket és megköszönjem Nektek is a sok kedvességet, jóságot, szeretetet, ami soraitok sugároz, és amivel most nagy "szárnyakat" és erőt adtatok a további munkámhoz - és nem csak a fordításhoz... Image

Köszönöm szépen! Image

yeva0814

Postby yeva0814 » Tue Feb 09, 2016 10:48 pm

Szanna wrote:DRÁGA YEVA!!!
Hálásan köszönöm, h. felkaroltad ezt a számomra nagyon ígéretes sorozatot!!!! A félreértések után remélem beszélgethetünk is róla. Tényleg nagyon vártam és vártam... nagyon köszönöm Neked, hogy meg is nézhetem! SZERETLEK YEVA!

Drága Szanna! Image

Már rég készültem írni Neked privátba is, de sajnos most tényleg annyira elhanyagoltam a privát levelezést, és sok mindenkinek nem válaszoltam, amiért itt is elnézést kérek Tőlük, viszont most tényleg minden szabad percem a fordításra használok ki...
De utána - reménykedem - majd visszatérek a régi kerékvágásba... :)

Szannám, kedves , hát persze, hogy beszélgethetünk róla a legnagyobb szeretetben és megértésben. Örülök, hogy tisztázódtak a félreértések. Én is SZERETLEK! Ez másképp nem lehet... Image

Én nagyon örülnék annak, ha valaki - aki látta az eddigi részeket és most a fordítással halad - megírná a véleményét, szeretne beszélgetni, megvitatni a sorozatot.. az bátran írna...
Ahogyan a drága Onna fogalmazta "ha ez a nagy család, most így is ellátogatna hozzám"... :)
Szeretettel várok Mindenkit! Image Image

Magdimama

Postby Magdimama » Wed Feb 10, 2016 8:31 am

Kedves Yeva!
Nagyon örülök Neked.Elviszem az eddig lefordított részeket.Csak begyűjtöm egyenlőre.Köszönöm szépen a munkádat. :notworthy:
Image

vercsike1

Postby vercsike1 » Wed Feb 10, 2016 10:05 am

Szia kedves Yevám ! ! ! :cheers:

Hálásan köszönöm :notworthy: a 16.rész feliratát. Ezt a számot csak és kizárólag neked szántam !. (3333)

Mermalior

Postby Mermalior » Wed Feb 10, 2016 11:55 pm

Kedves Yeva!

A Jóisten aranyozza be a két kezed amivel lepötyögted nekünk és feltöltötted a fordítást!

o7
Mermalior

Agacska

Postby Agacska » Thu Feb 11, 2016 6:38 pm

Nagyon köszönöm a feliratokat.

Szanna

Postby Szanna » Thu Feb 11, 2016 7:53 pm

DRÁGA YEVA!
Nagyon és nagyon köszönöm, hogy felkaroltad a sorozatot, régóta várom!
Sok-sok lelkierőt és örömöt kívánok Neked!
:heart: :heart: :heart:

yeva0814

Re: Misaeng [Hungarien Subs] Ep 15-17 of 20

Postby yeva0814 » Wed Feb 24, 2016 7:11 pm

Kedves Doramarajongók! :)

Végre itt a 17. rész felirata is. Ezt most már tényleg nem a magam mentegetésére mondom, de nyilván Ti is láthatjátok, hogyan növekednek a részek időtartamban és szövegben is. Tényleg miden szabad percemben fordítok, csak az a baj, hogy igen kevés van belőle... :-(
Tehát mindenki szíves türelmét kérem a hosszabb idejű várakozásért. De ne aggódjatok, meglesz... :-)

yeva0814

Postby yeva0814 » Wed Feb 24, 2016 7:16 pm

Kedves Magdimama! :)

Nagyon szívesen, és ne haragudjatok, hogy nem reagáltam korábban, de tényleg ez csak az időhiány miatt van.
Hisz gondolom ismeretek már, hogy régebben amikor "időmilliomos" voltam, sokat beszélgettünk, mert igencsak szeretek fórumozni, és megbeszélni a dolgokat, mindenkit megtisztelni azzal, hogy válaszolok a hozzászólásaira. :-)

yeva0814

Postby yeva0814 » Wed Feb 24, 2016 7:19 pm

vercsike1 wrote:Szia kedves Yevám ! ! ! :cheers:

Hálásan köszönöm :notworthy: a 16.rész feliratát. Ezt a számot csak és kizárólag neked szántam !. (3333)

Drága Vercsikém!

Szívesen! Én is köszönöm, de megvallom hősiesen nem tudom mit jelent ez a szám. Légy szíves áruld el, mert nagyon szeretném tudni, mi az, amit csak és kizárólag nekem szántál. :heart: :-)

yeva0814

Postby yeva0814 » Wed Feb 24, 2016 7:24 pm

Kedves Mermalior! :)

Ez egy nagyon drága jókívánság, amit hálásan köszönök. És ha nem is "ragyog" a kezem - sőt, kicsit "öregecske" -, akkor is úgy veszem, hogy Isten valóban bearanyozta, mert még dolgozni és "pötyögni" is tudok vele. És ez nagy áldás! :) Köszönöm még egyszer! :) :heart:

yeva0814

Postby yeva0814 » Wed Feb 24, 2016 7:26 pm

Kedves Agacska! :)

Nagyon szívesen és én is köszönöm a visszajelzést! :)

yeva0814

Postby yeva0814 » Wed Feb 24, 2016 7:39 pm

Szanna wrote:DRÁGA YEVA!
Nagyon és nagyon köszönöm, hogy felkaroltad a sorozatot, régóta várom!
Sok-sok lelkierőt és örömöt kívánok Neked!
:heart: :heart: :heart:

Drága Szanna! :)

Én is hálásan köszönöm a jókívánságot. Mert ha sok minden is kell egy fordításhoz, a lelkierő a legfontosabb! :)
Mert ez egy olyan sorozat, olyan sok szövegű, olyan hosszúak a részek - ez is pl. 1ó. 19 perc -, amihez nagy lelkierő kell, hogy az ember végigvigye...
De megéri, mert nekem személyesen nagyon tetszik. Nincsenek benne a koreai sorozatokban megszokott jelenetek, tartalmak, nincs benne "szenvedő" szerelmi szál, de nagyon élethű, nagyon mély tartalmú, mély emberi érzelmeket bemutató sorozat. Ez talán az első, azok közül amit én láttam, amiben - ha jól emlékszem - nem cipelik egymást a hátukon... :lol

Najang

Postby Najang » Wed Feb 24, 2016 9:00 pm

Kedves Yeva! :-)

Köszönöm szépen a 17. rész feliratát!! :notworthy: :cheers:

paggy

Postby paggy » Wed Feb 24, 2016 9:49 pm

Kedves Yeva!Ez fantasztikusan jó volt!!!Köszönöm szépen a 17. rész feliratát.De jó,de jó,hogy elvállaltad!Üdv:Paggy

vercsike1

Postby vercsike1 » Thu Feb 25, 2016 3:24 am

Szia kedves Yevám ! ! ! :cheers:

Hálásan köszönöm :notworthy: a 17.rész feliratát. A számmal csak annyit akartam mondani,hogy a több éves hozászolások eredménye,és ezt neked szántam,direkt vigyáztam,hogy hozzád kerüljön.Szép és vidám napot.

yeva0814

Postby yeva0814 » Thu Feb 25, 2016 8:16 am

Kedves Najang! :)

Nagyon szívesen, én is köszönöm a visszajelzést :heart: !

Kedves Paggy! :)

Akkor ezek szerint Te már meg nézted a 17. részt is? Tényleg fantasztikusan jó volt.
Ez a gerincesség, ez az összetartó szellemiség, ami Oh menedzsert jellemzi, ez nekem annyira közel áll a szívemhez...
Az egész csapata meg a mostani újoncok mindegyike ilyen remek egyéniség... :)
Az az összetartás, nem semmi...
Most, hogy Oh főnök elvállalta a nagy üzlet projektjét, a legérdekesebb és izgalmasabb részekhez érkeztünk...

További szép napot! :)

yeva0814

Postby yeva0814 » Thu Feb 25, 2016 8:20 am

vercsike1 wrote:Szia kedves Yevám ! ! ! :cheers:

Hálásan köszönöm :notworthy: a 17.rész feliratát. A számmal csak annyit akartam mondani,hogy a több éves hozászolások eredménye,és ezt neked szántam,direkt vigyáztam,hogy hozzád kerüljön.Szép és vidám napot.

Bocsánat, drága Vercsikém, hogy annyira figyelmetlen vagyok és nem vettem észre, hogy tényleg ennyi sok hozzászólásod van már, és igazán kedves Tőled, hogy azt a 3333-ikat nekem szántad, engem tiszteltél meg vele. :)

További sok hozzászólást, és kellemes doramázást kívánok Neked erőben, egészségben! :) :heart:

Magdimama

Postby Magdimama » Thu Feb 25, 2016 8:47 am

Kedves Yeva!
Köszönöm a 17. rész fordítását. Köszönöm a drága idődet! :-) Szivesen olvasnék valamit Ya-Du -ról is,látom a régi fórumokon eltünt az avatárja.puszi Nektek. :roll
Image

Carmi

Postby Carmi » Thu Feb 25, 2016 9:05 am

Yevám, nagyon köszönöm az újabb részt!!! :wub: Komoly munka, hiszen hosszú és nehéz a szöveg, nagyon hálás vagyok, hogy mindezek ellenére befejezed a történetet. Méltó kezekbe került ez a gyöngyszem... :-)

Ido11

Postby Ido11 » Thu Feb 25, 2016 12:18 pm

Kedves Yeva! Köszönöm szépen az újabb részeket.

yeva0814

Postby yeva0814 » Sun Feb 28, 2016 6:55 pm

Magdimama wrote:Kedves Yeva!
Köszönöm a 17. rész fordítását. Köszönöm a drága idődet! :-) Szivesen olvasnék valamit Ya-Du -ról is,látom a régi fórumokon eltünt az avatárja.puszi Nektek. :roll

Kedves Magdimama! :)

Köszönjük az érdeklődést, igazán kedves Tőled. :)
Nem tudjuk miért tűnt el Ja Du avatarja, nem ő vette le. Sajnos most túlságosan elfoglalt, nagyon ritkán jön fel az oldalra. Sőt, még doramákat sem igazán néz. Gyógypedagógiát tanul még a meglévő óvodapedagógus hivatása mellett. A munka mellett tanulni nem igazán könnyű, méghozzá két szakirányt is felvett. A logopédiát és a szomatopedagógiát. A kettő együtt viszont nagyon nehéz, de mindkettőre nagy szükség van... :)
Ezért hősiesen csinálja. A harmadik év első féléve nagyon jól sikerült, minden vizsgája meglett, méghozzá jó eredményekkel; hála Istennek! :)
Tehát most sajnos én is nélkülözöm a segítségét, így mindent egyedül csinálok, a fordítást, a javítást, az időzítést... stb.
Ezért is haladok még lassabban...
De előbb-utóbb tuti kész lesz az utolsó 3 rész is. :)
Csak még egy kis türelem... :wub:

Puszi Neked is! :)

További szép estét!

yeva0814

Re: Misaeng [Hungarian Subs] Ep 15-17 of 20

Postby yeva0814 » Sun Feb 28, 2016 7:05 pm

Én is köszönöm a visszajelzést, drága Carmi! :)
Most a kedvenceik kifejezését használva azt mondom: tényleg "kemény munka" amit csinálok, de megéri, mert ezt azoknak a doramarajongóknak is látniuk kell, akik csak magyar felirattal tudják megnézni.
Nagyon tetszik, mert nincs benne "fantázia", hanem mély emberi érzelmeket bemutató sorozat, amit én nagyon szeretek. :)
Mint ahogyan fentebb már említettem, egy kis türelem még, és előbb-utóbb meglesz a fennmaradt 3 rész is. :)

yeva0814

Postby yeva0814 » Sun Feb 28, 2016 7:06 pm

Kedves Ido! :)

Nagyon szívesen és én is köszönöm a visszajelzést! :)

Agacska

Postby Agacska » Sun Feb 28, 2016 7:16 pm

Nagyon köszönöm a 17. rész feliratát.

yeva0814

Postby yeva0814 » Sun Feb 28, 2016 9:17 pm

Nagyon szívesen! :)

kendall

Postby kendall » Tue Mar 01, 2016 7:30 pm

Kedves Yeva!​ ​Köszönöm szépen a​ ​17.​ ​rész fordítását​ ​is. :salut: ​További jó munkát kívánok​,​ ​l​egyen sok örömöd a fordításban! :-)
Üdv. Kendall

yeva0814

Re: Misaeng [Hungarian Subs] Ep 15-18 of 20

Postby yeva0814 » Wed Mar 09, 2016 6:37 pm

Köszönöm szépen, kedves Kendall! :)
Sok örömöm van a fordításban, mert szeretek fordítani, és szeretem az úgymond kihívásokat, és örülök, amikor sok munkával sikerül egy élvezhető, értelmes feliratozást készítenem, amivel másoknak örömöt szerezhetek... :)
Csak bár időm időm lenne. Mert annak sajnos roppant nagy hiányában vagyok... :-(

yeva0814

Postby yeva0814 » Wed Mar 09, 2016 6:40 pm

Szeretettel osztom meg Veletek a 18. rész feliratát! :)
Aki nem várja a végét és már nézi, annak kellemes szórakozást ehhez a nagyon jó, 18. részhez is; aki pedig a "maratont" várja, annak további türelmes várakozást... :)

mikaz

Postby mikaz » Wed Mar 09, 2016 7:47 pm

Drága Yeva! Türelmesen várakozva figyelem a munkádat! Köszönöm a 18. részt, s azt,hogy befejezed ezt az ígéretes sorozatot. :wub:
ImageImage

Arkin

Postby Arkin » Wed Mar 09, 2016 8:54 pm

:notworthy: :notworthy: :notworthy:
yeva0814 wrote:Szeretettel osztom meg Veletek a 18. rész feliratát! :)

Return to “Subtitles”