Signal [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
cherryblossom

Signal [Hungarian Subs] (Complete)

Postby cherryblossom » Fri Jan 22, 2016 8:48 am

Signal (시그널)
Signal_(Korean_Drama)-p1.jpg
Signal_(Korean_Drama)-p1.jpg (131.28 KiB) Viewed 6997 times

Cím: Signal
Műfaj: Krimi, Thriller
Részek száma: 16
Csatorna: tvN
Sugárzási idő: 2016. január 22. - március 12. (péntek-szombat 20:30)
Rendező: Kim Won-Suk
Író: Kim Eun-Hee

Rövid összegzés:
A jelenben élő detektívek és egy múltban élő nyomozó walkie-talkien kommunikálnak egymással és próbálnak megoldani régóta megoldatlan ügyeket.

Szereplők:
Lee Je-Hoon - Park Hae-Young
Kim Hye-Soo - Cha Soo-Hyun
Cho Jin-Woong - Lee Jae-Han
Jang Hyun-Sung - Kim Bum-Joo
Jung Hae-Kyun - Ahn Chi-Soo
Kim Won-Hae - Kim Gye-Chul
Lee Yoo-Joon - Jung Hun-Gi

A sorozat letöltése:
http://bambooforest.wix.com/cherrybloss ... gnal/mo4fk

Az oldalra feltöltött, általam magyarra fordított feliratokat TILOS! a hozzájárulásom nélkül máshová feltölteni, átkonvertálni, beégetni stb... (vonatkozik a viki.com-ra is). Ne lopjátok el légyszi, nagyon sok munkám van benne! Remélem megértitek, köszönöm! :)

Arra szeretnélek kérni titeket, hogy ha a magyar felirattal kapcsolatban észrevételetek van, azt privát üzenetben jelezzétek már nekem! Köszönöm! :-)
Tündének hálásan köszönöm a segítségét, hogy lefordította a 14. részt! :wub:
Attachments
Signal 16. befejező rész magyar felirat.srt
(59.6 KiB) Downloaded 478 times
Signal 15. rész magyar felirat.srt
(54.57 KiB) Downloaded 460 times
Signal 14. rész magyar felirat.srt
(54.09 KiB) Downloaded 461 times
Signal 13. rész magyar felirat.srt
(55.67 KiB) Downloaded 505 times
Signal 12. rész magyar felirat.srt
(65.54 KiB) Downloaded 509 times
Signal 11. rész magyar felirat.srt
(57.82 KiB) Downloaded 506 times
Signal 10. rész magyar felirat.srt
(53.32 KiB) Downloaded 484 times
Signal 9. rész magyar felirat.srt
(54.71 KiB) Downloaded 504 times
Signal 8. rész magyar felirat.srt
(59.04 KiB) Downloaded 490 times
Signal 7. rész magyar felirat.srt
(58.86 KiB) Downloaded 514 times
Signal 6. rész magyar felirat.srt
(56.8 KiB) Downloaded 508 times
Signal 5. rész magyar felirat.srt
(64.76 KiB) Downloaded 510 times
Signal 4. rész magyar felirat.srt
(47.64 KiB) Downloaded 518 times
Signal 3. rész magyar felirat.srt
(62.75 KiB) Downloaded 532 times
Signal 2. rész magyar felirat.srt
(53.96 KiB) Downloaded 516 times
Signal 1. rész magyar felirat.srt
(64.62 KiB) Downloaded 618 times
Last edited by cherryblossom on Sat Apr 02, 2016 2:42 pm, edited 18 times in total.

vercsike1

Re: Signal korean drama (2016) [Hungarian Subs]

Postby vercsike1 » Fri Jan 22, 2016 11:18 am

Szia cherryblossom ! ! ! :cheers:

Üdvözöllek a fordítók és rajongók nagy csapatában ! Gondolom az első (dorama) fordításod,kívánom,hogy nagyon sok sorozatodnak legyünk élvezői,ehhez türelmet,szabad időt és kedvet kívánok.Persze hálásan köszönöm a sorozat választását és annak feliratát. :notworthy: Szép napot.

vercsike1

Postby vercsike1 » Fri Jan 22, 2016 11:27 am

Szia cherryblossom ! ! !

Annyira meg örültem neked,hogy észre sem vettem,hogy nem töltötted fel a feliratot, és amit meg adtál elérhetőséget nem lehet elérni.pótoljad kérlek,köszönöm.

Keiko1981
Global Moderator
Global Moderator

Re: Signal [Hungarian Subs]

Postby Keiko1981 » Fri Jan 22, 2016 12:19 pm

Could someone please answer the question.

Will the subtitles be posted on D-Addicts forum, or are they located on another site? I'd like to know so I can name the thread properly.

jutka12

Postby jutka12 » Fri Jan 22, 2016 12:27 pm

kedves Vercsike!

még most megy élőben koreai tvN csatornán az első rész! csupaszon természetesen.
ezután lesz letölthető a szokásos helyekről a filmrész, majd ango felirat, ami alapján majd ezek után készül a felirat ehhez is ;-)

most csak oldalnyitás történt aminek örülök, és a majdani fordításnak is!

köszönöm.
/még megy a rész, izgalmas/

cherryblossom

Postby cherryblossom » Fri Jan 22, 2016 4:25 pm

Szia vercsike1! :-)
Jutka12 jól írta, még ma ment le az 1. rész. Ezután fog készülni hozzá az angol felirat, amit a dramafever fog készíteni (http://www.dramafever.com/drama/4686/Signal/) és majd ezután fogok hozzá a magyarra fordításához. Amint kész leszek egy-egy résszel felkerül ide is, az oldalamra is és tervezem beégetve feltenni az indavideóra is. :-)

gilnis

Postby gilnis » Fri Jan 22, 2016 4:28 pm

Keiko1981 wrote:Will the subtitles be posted on D-Addicts forum?

They will as she herself also wrote it above. Besides she opened another thread /Beyond the Clouds/ today, with subtitles in it.

Edit.: yay, I was right.
Last edited by gilnis on Fri Jan 22, 2016 4:40 pm, edited 1 time in total.
ImageImageImage

cherryblossom

Postby cherryblossom » Fri Jan 22, 2016 4:33 pm

Dear Keiko1981,

the hungarian subtitles will be available hier on this forum also on my own website. :)(http://bambooforest.wix.com/cherryblossomkorea#!signal/mo4fk)

lilomilo

Postby lilomilo » Fri Jan 22, 2016 4:53 pm

Szia! :-)
Már nagyon várom ezt a sorozatot, főleg, hogy igaz történetre alapszik, szóval előre is köszönöm a feliratokat :D Sok sikert a fordításhoz én biztos néződ leszek!! :-)
Fordítás alatt: Northern Limit Line, Duel
Elkészült: God's Quiz 1-2. évad, Bad Guys, Missing Noir M, Vampire Detective, No Tears for the Dead, The Secret Scandal – Norigae, National Security
Tervezett: Bad Guys: Age of Evil
Honlapom: http://koreandramas.esy.es

cherryblossom

Postby cherryblossom » Fri Jan 22, 2016 6:24 pm

vercsike1 wrote:Szia cherryblossom ! ! ! :cheers:

Üdvözöllek a fordítók és rajongók nagy csapatában ! Gondolom az első (dorama) fordításod,kívánom,hogy nagyon sok sorozatodnak legyünk élvezői,ehhez türelmet,szabad időt és kedvet kívánok.Persze hálásan köszönöm a sorozat választását és annak feliratát. :notworthy: Szép napot.

Köszönöm a jókívánságokat! :D Nos az igazat megvallva nem ez az első fordításom, csak eddig a saját weboldalamra töltögettem fel a feliratokat és a letöltési elérhetőségeket, illetve facebookon osztottam meg a "Doramafan" csoportban. Viszont nem régóta fordítok, szűk fél éve. A legelső munkám a Beyond the Clouds volt, aminek itt is nyitottam ma egy fórumot, ha esetleg még nem láttad itt megtalálod a feliratokat és a letöltési lehetőségeket. :-) (http://www.d-addicts.com/forums/viewtopic.php?f=13&t=162094&p=1750478#p1750478)

Keiko1981
Global Moderator
Global Moderator

Postby Keiko1981 » Sat Jan 23, 2016 1:24 am

cherryblossom wrote:Dear Keiko1981,

the hungarian subtitles will be available hier on this forum also on my own website. :)(http://bambooforest.wix.com/cherryblossomkorea#!signal/mo4fk)

Thank you for letting me know. :)

kendall

Re: Signal [Hungarian Subs] (announced)

Postby kendall » Sat Jan 23, 2016 6:31 pm

Kedves Cherryblossom!
Részemről (is) :-) nagyon várós dráma, szeretem a megtörtént eseményeket feldolgozó történeteket. Köszönöm szépen a fordítást, sok sikert és kitartást kívánok a továbbiakhoz! :salut:
Üdv. Kendall

gilnis

Postby gilnis » Sun Jan 24, 2016 6:47 pm

Az "1980-as évek" pontosabban az 1986 és 1991 közötti időintervallumot takarja. A legelső emberölés 1986 őszén történt, míg az utolsó ügyhöz tartozó 1991 tavaszán.

Az első része nagyon izgalmas volt, reméljük jó sorozat elébe nézünk!
ImageImageImage

Najang

Postby Najang » Tue Jan 26, 2016 10:28 am

cherryblossom wrote:Szia vercsike1! :-)
Jutka12 jól írta, még ma ment le az 1. rész. Ezután fog készülni hozzá az angol felirat, amit a dramafever fog készíteni (http://www.dramafever.com/drama/4686/Signal/) és majd ezután fogok hozzá a magyarra fordításához. Amint kész leszek egy-egy résszel felkerül ide is, az oldalamra is és tervezem beégetve feltenni az indavideóra is. :-)

Szia cherryblossom!

Csak érdeklődnék, hogy mikor lesz kész az első rész felirata... ? :-)
Az első rész angol felirata már kész van 3 napja tuti.
Ha már így előre lestoppoltad.. :lol

Köszönöm, és várom! :salut:

cherryblossom

Postby cherryblossom » Tue Jan 26, 2016 5:30 pm

Najang wrote:
cherryblossom wrote:Szia vercsike1! :-)

Szia cherryblossom!

Csak érdeklődnék, hogy mikor lesz kész az első rész felirata... ? :-)
Az első rész angol felirata már kész van 3 napja tuti.
Ha már így előre lestoppoltad.. :lol

Köszönöm, és várom! :salut:

Kedves Najang és mindenki más!

Feltöltöttem az 1. rész feliratát, amivel most lettem kész.
Tudom, hogy mikor jön ki az angol felirat, mert a DramaFever küld nekem róla értesítőt, viszont van egy dolog, amit úgy hívnak, hogy magánélet! A fordítás nem lóverseny! Szeretek minőségi munkát kiadni a kezemből, és az angol tudásom sem felső fokú, így egy-egy résszel bizony meg kell küzdenem és inkább szeretek a dolgoknak rendesen utánanézni, mint hogy hülyeséget fordítsak. Ahogy időm és kedvem engedi folyamatosan csinálom az új részeket, de megkérnék mindenkit, hogy ne sürgessen és ne kérdezgesse folyton, hogy mikor lesz újabb rész! Lehet, hogy már 2 nap múlva felteszem, de lehet csak 1 hét múlva.

Ha már így lestoppoltam....
Azért csináltam ezen a fórumon is előre adatlapot ennek a sorozatnak, mert sajnos már előfordult, hogy egy adott sorozatot szerettem volna fordítani, a facebook-on az összes ázsia doramákkal kapcsolatos oldalra kiírtam, hogy van-e esetleg aki már betervezte, mert ha nem, akkor szeretném megcsinálni. A válasz nem volt és mindenki nagyon örült, hogy én fogom fordítani. Haladtam is a sorozattal szépen, mikor észre nem vettem, hogy itt a D-Addict-en valaki elhappolta és már az összes rész magyar feliratát feltette! Hát mit ne mondjak elég rosszul esett, mert rengeteg időt öltem a fordításba mondhatni feleslegesen, mert egy csomóan neki köszönték meg a munkáját...

gilnis

Postby gilnis » Tue Jan 26, 2016 5:34 pm

Köszönöm szépen az első részt! Nagyon gyors voltál! :thumright:
ImageImageImage

cherryblossom

Postby cherryblossom » Tue Jan 26, 2016 6:13 pm

gilnis wrote:Köszönöm szépen az első részt! Nagyon gyors voltál! :thumright:

Szívesen! :D

jutka12

Re: Signal [Hungarian Subs] (ep1 of 16)

Postby jutka12 » Tue Jan 26, 2016 6:32 pm

juj de jó
már kész is az első rész!!
köszönöm, vittem! :-)

anoli

Postby anoli » Tue Jan 26, 2016 7:30 pm

Szia!
Köszönöm az első részt.Állandó látogatód leszek, de egyelőre csak gyűjtöm. :-)

engel1129

Postby engel1129 » Thu Jan 28, 2016 5:01 am

Nagyon szépen köszönöm a fordítást! :-)

szilagyongyi

Postby szilagyongyi » Thu Jan 28, 2016 8:46 am

Kedves cherryblossom!

Köszönöm szépen a munkádat! Külön köszönet, hogy itt is elérhetővé tetted. :wub:

vercsike1

Postby vercsike1 » Thu Jan 28, 2016 6:53 pm

Hálásan köszönöm :notworthy: :notworthy: :notworthy: a sorozat választását és annak első feliratát.

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sat Jan 30, 2016 8:48 pm

Üdv itt is. :)

Remek sorozatot választottál. Most néztem meg az első részt, és hátborzongatóan izgalmas volt, csontig hatol a félelem és a borzongás, ami árad a történetből. Nagyon fordulatos, ami a későbbiekben is remek történetvezetést feltételez. Spoilermentesen kezdtem neki, csak nagy vonalakban tudtam, hogy milyen bűnügyről fog szólni, de "az a bizonyos csavar", amitől különlegessé válik a sorozat, a legjobb pillanatban és a legboszorkányosabb módon jelent meg. Akárcsak a többiek, én is követni fogom.

Sok sikert kívánok. :thumright:

Szerk.: egy jó tanács. Topikot nyitni nem nagyon szabad addig, míg abba felirat nem kerül (vélhetően ezért is érdeklődött az elején a moderátor). Erre a későbbi fordításaidnál majd léci figyelj, nehogy valami gond legyen belőle.
Folyamatban: The Princess Weiyoung [90%]
Tervezettek: Mozu Season 1 & 2
Befejezettek: http://www.yisanprojekt.hu/

cherryblossom

Postby cherryblossom » Sun Jan 31, 2016 7:28 am

Sziasztok!
Feltöltöttem a 2. rész feliratát. A 3. részt már csak holnap fogom tudni feltenni. :-)
Last edited by cherryblossom on Sun Jan 31, 2016 9:08 pm, edited 2 times in total.

cherryblossom

Postby cherryblossom » Sun Jan 31, 2016 7:43 am

brigichan wrote:Üdv itt is. :)

Remek sorozatot választottál. Most néztem meg az első részt, és hátborzongatóan izgalmas volt, csontig hatol a félelem és a borzongás, ami árad a történetből. Nagyon fordulatos, ami a későbbiekben is remek történetvezetést feltételez. Spoilermentesen kezdtem neki, csak nagy vonalakban tudtam, hogy milyen bűnügyről fog szólni, de "az a bizonyos csavar", amitől különlegessé válik a sorozat, a legjobb pillanatban és a legboszorkányosabb módon jelent meg. Akárcsak a többiek, én is követni fogom.

Sok sikert kívánok. :thumright:

Szerk.: egy jó tanács. Topikot nyitni nem nagyon szabad addig, míg abba felirat nem kerül (vélhetően ezért is érdeklődött az elején a moderátor). Erre a későbbi fordításaidnál majd léci figyelj, nehogy valami gond legyen belőle.

Szia!
Örülök, hogy tetszett az első rész. Fordulatokban nem lesz hiány, én már most a 3. résznél elvesztettem a fonalat. :P Ha befejeztem a 2-3. rész fordítását megnézem egyben az egészet, remélem úgy már világos lesz, mi is történik :D

Köszi a tanácsot, ezt nem tudtam! :sweat: Látszik, hogy kezdő vagyok még itt a fórumon. Nem tudtam, hogy moderátor,csak a megfogalmazás is olyan fura volt... Akkor ezek szerint ide egyben lehetne feltölteni feliratokat?

gilnis

Postby gilnis » Sun Jan 31, 2016 8:35 am

cherryblossom wrote:Akkor ezek szerint ide egyben lehetne feltölteni feliratokat?

Nem, nyugodtan töltheted egyesével. Csak ebben a részlegben nem szokás felirat nélkül topikot nyitni, elvégre ez a "Subtitles" kategória, így itt nincs értelme és helye olyan topiknak, amelyikben nincs felirat. Attól függően, neked mi volt az eredeti célod, a moderátor vagy törölte volna a topikot, vagy módosítottan áthelyezte volna máshová.
ImageImageImage

cherryblossom

Postby cherryblossom » Sun Jan 31, 2016 1:35 pm

[/quote]Nem, nyugodtan töltheted egyesével. Csak ebben a részlegben nem szokás felirat nélkül topikot nyitni, elvégre ez a "Subtitles" kategória, így itt nincs értelme és helye olyan topiknak, amelyikben nincs felirat. Attól függően, neked mi volt az eredeti célod, a moderátor vagy törölte volna a topikot, vagy módosítottan áthelyezte volna máshová.[/quote]

Értem, köszi :-) Akkor legközelebb majd csak akkor nyitok topikot, ha legalább az 1. résszel megleszek. Bár ez nem mostanában lesz, éppen elég nekem ez a sorozat meg a másik, amin dolgozok. :P

vercsike1

Re: Signal [Hungarian Subs] (ep 3 of 16)

Postby vercsike1 » Wed Feb 03, 2016 1:33 pm

Hálásan köszönöm a :notworthy: :notworthy: :notworthy: a 2-3. részek feliratát.

gilnis

Postby gilnis » Wed Feb 03, 2016 3:14 pm

Köszönöm az újabb részeket! :)

cherryblossom wrote:Bár ez nem mostanában lesz, éppen elég nekem ez a sorozat meg a másik, amin dolgozok. :P

Elárulod, melyik a másik? :whistling:
ImageImageImage

jutka12

Postby jutka12 » Wed Feb 03, 2016 7:29 pm

köszönöm az újabb feliratok fordítását!

cherryblossom

Postby cherryblossom » Thu Feb 04, 2016 11:45 am

[/quote]
Elárulod, melyik a másik? :whistling:[/quote]
Meglepi lesz :P :wink:

gilnis

Postby gilnis » Thu Feb 04, 2016 2:38 pm

cherryblossom wrote:Meglepi lesz :P :wink:

Na nem baj. :) Addig is van mit nézni, mert a Signal eszméletlen!!!! :w000t: Annyi érdekesség, annyi dicsérni való van ebben a sorozatban, hogy azt se tudom, hol kezdjem! :w00t: :dance: Jajj, de jó ezt írni valamiről! Csak ez maradjon is így! :pray: Az utóbbi időben minden sorozattal befürdök, akármilyen ígéretesen is indulnak.

Megelőzően azon tűnődtem, vajon növelné vagy csökkentené-e az élvezetet, ha részletesen ismernénk a Hwaseong-sorozatgyilkosságot, vagy láttam volna a Gapdongot vagy a Memories of Murdert, de úgy látom, egyrészt nincs szükség rájuk, mert így is érthető minden, másrészt jól megférnek egymás mellett, és ha csak olyanok lesznek a hátralévő részek, mint amilyen az első, az bőőőőven elegendő! :thumleft: :thumleft:

Remek a dinamika, minden egyes percnek hasznos célja van, és a történet már az első rész legelső 2-3 percében magába szippantja a nézőt!!! De mit is várnék a Three Days írójától?! Azt a sorit is imádtam! :heart:

Hae-Youngot marhára bírom a második jelenetétől kezdve, és már most majd megesz a kíváncsiság a háttértörténetével kapcsolatban! :O Jó lesz ez, nagyon is! Intelligens és csipkelődős, épp ahogy én szeretem! :mrgreen: Úgy néz ki, a profilozók a gyengéim. XD XD (Előbb a Soul, aztán az I remember you, most ez... :D )

A főszereplő színészeket amúgy idáig még nem ismertem, de ehhez lassan már hozzászokom. Végtelen a koreaiak színésztára. :D
Az első rész az őrült izgalmak mellett nagyon frusztráló volt. Az a versenyfutás az idővel, miközben a gyilkos a képünkbe röhög?! Wááááá! :crazy: :stress:
Zseniális volt az a pofon annak a nőnek! :dance: :P :P :P Annyira élvezem ezt minden alkalommal! :twisted: Amikor már azt hiszik, hogy nyertek, akkor közlik velük, hogy mégsem! Muhahahahaaaaa! :P :P :P :dance:

Tudja valaki, ki az a kislány, aki Yoon Jungot játszotta? Annyira ismerős, de nem jövök rá honnan. :scratch:

Amikor legelőször olvastam ismertetőt a sorozatról, úgy vezették fel, hogy
Lee Jae Han már nem él. Az első részben is volt egy elejtett megjegyzés a gennyes főnökök közt, ami esetleg ezzel összefüggésben áll.
(Nem is kell hozzá cikket olvasni, akinek van egy csöpp esze, rájön. Egyrészt ha a jelenben élne, nyilván a nyomozónővel dolgozna, vagy legalábbis tudnánk róla, hogy él, másrészt akkor semmiképp sem lehetne a múltbéli énjével kommunikálni.)
Lényeg a lényeg, nagyon örülnék, ha a sorozat végére sikerülne őt feltámasztani. Pontosabban megakadályozni a halálát. Túl sokat kérek? :cry:
ImageImageImage

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Thu Feb 04, 2016 4:10 pm

gilnis wrote:Megelőzően azon tűnődtem, vajon növelné vagy csökkentené-e az élvezetet, ha részletesen ismernénk a Hwaseong-sorozatgyilkosságot, vagy láttam volna a Gapdongot vagy a Memories of Murdert, de úgy látom, egyrészt nincs szükség rájuk, mert így is érthető minden, másrészt jól megférnek egymás mellett, és ha csak olyanok lesznek a hátralévő részek, mint amilyen az első, az bőőőőven elegendő! :thumleft: :thumleft:

Remek a dinamika, minden egyes percnek hasznos célja van, és a történet már az első rész legelső 2-3 percében magába szippantja a nézőt!!! De mit is várnék a Three Days írójától?! Azt a sorit is imádtam! :heart:

Ezekkel csak egyetérteni tudok. A Gap Dongot láttam, és bár ott is volt némi forgatókönyves töketlenkedés, alapvetően rettentő jó és fordulatos volt. A Three Days viszont mellőzött minden sallangot, és abszolút vérprofi akciósorozat volt, minden pillanata lebilincselő volt. Nem tudtam, hogy a Signalon is hasonló kezek munkálkodtak, bár ha belegondolok, hogy megfogott már az első résznél, azt hiszem, nem is csodálkozok. :-)

gilnis

Postby gilnis » Thu Feb 04, 2016 5:43 pm

A második rész után nagyon röviden: wow. Wow! WOW!!!!!!!! Baromi izgalmas!!!! Miközben néztem, beugrott a Nine Times Travel - szintén nem akármi sorozat! :thumleft:

Ha a múlt megváltoztatható, akkor Lee Jae Han élni fog a végén????? :cry: Mondjátok, hogy igen!!!!!! :hissy:
Egyáltalán miééééééééééééééééért kellett őt megölni?!
És mi ez az 1989??? Akkor meg lehetne akadályozniuk egy csomó gyilkosságot is, ami 1989 után következett be?!
Jae Han honnan tudja, hogy lesz még alkalmuk beszélni? Miért pont az az év? Ha Hae Younggal normális sorrendben nap nap után történnek a rádiózások, akkor Jae Han esetében ez hogyhogy szanaszét van szórva az élete különböző fázisaiba? Egyáltalán hogyhogy adódott nekik ez az isteni lehetőség, hogy beszélhetnek?????
És tényleg ám, honnan ismeri Hae Youngot? Az első részben azt hittem, Jae Han egy saját ismerősére gondol, aki véletlenül szintén pont Park vezetéknevű (hiszen tőle kapta a tippet a kórházról), és vártam, hogy majd ő is csodálkozik a helyzetre, ahogy Hae Young csodálkozott. Erre semmi. Így utólag ezek szerint Jae Han már pontosan tudta, hogy kivel is beszél. Ebből viszont az következik, hogy nem akkor beszéltek először, és Hae Young volt az a bizonyos Park, aki figyelmeztette őt, hogy ne menjen oda a kórházhoz, mert már tudta, hogy Jae Hant akkor megölik!!!! :shocked:
De valamit nem értek. A kórháznál 2000 nyarán járt, az adatlapján viszont 2001. február szerepelt, mint kilépés/halál. Tehát mégsem akkor ölték meg, amikor hátulról leütötték? Ez esetben viszont mi magyarázza, hogy Jae Han nem jelentette a holttestet a kórházépület háta mögött, és 2015-ig rejtély maradt??? Az a 2001-es dátum baki lenne? Egyébként így is elég hihetetlen, hogy 15 éven át soha senkinek sem tűnt fel, hogy van valami abban a gödörben.
Alig várom a magyarázatokat!!!!!!!!!!!!!!!!! :w000t:

Elég nagy fába vágták a fejszéjüket, amikor kitalálták, hogy ne évüljenek el az emberölések. A súlyosabban minősülő eseteknél ez érthető, de azért általánosan mindenre kiterjeszteni, háááááát... minimum kérdéseket vet fel és nemcsak a teljesíthetőség, nyomozási kapacitás miatt. (Pedig ez nem fikció, Dél-Koreában valóban ez a szabály, hogy a 2000. augusztus 1. után elkövetett emberölések büntethetősége soha nem évül el.) De az is biztos, hogy óriási felháborodás lehetett 2006-ban, amikor a Hwaseong-ügy elévült, és megoldatlanul lezárták. Ami viszont teljesen nonszensz, és a büntetőjog alapvető elveivel ellentétes, hogy a sorozatban visszamenőleg törlik el az elévülési időt. Ilyen egy demokráciában nincs.
ImageImageImage

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Thu Feb 04, 2016 6:08 pm

gilnis wrote:A második rész után nagyon röviden: wow. Wow! WOW!!!!!!!! Baromi izgalmas!!!! Miközben néztem, beugrott a Nine Times Travel - szintén nem akármi sorozat! :thumleft:

Ha a múlt megváltoztatható, akkor Lee Jae Han élni fog a végén????? :cry: Mondjátok, hogy igen!!!!!! :hissy:
Egyáltalán miééééééééééééééééért kellett őt megölni?!
És mi ez az 1989??? Akkor meg lehetne akadályozniuk egy csomó gyilkosságot is, ami 1989 után következett be?!
Jae Han honnan tudja, hogy lesz még alkalmuk beszélni? Miért pont az az év? Ha Hae Younggal normális sorrendben nap nap után történnek a rádiózások, akkor Jae Han esetében ez hogyhogy szanaszét van szórva az élete különböző fázisaiba? Egyáltalán hogyhogy adódott nekik ez az isteni lehetőség, hogy beszélhetnek?????
És tényleg ám, honnan ismeri Hae Youngot? Az első részben azt hittem, Jae Han egy saját ismerősére gondol, aki véletlenül szintén pont Park vezetéknevű (hiszen tőle kapta a tippet a kórházról), és vártam, hogy majd ő is csodálkozik a helyzetre, ahogy Hae Young csodálkozott. Erre semmi. Így utólag ezek szerint Jae Han már pontosan tudta, hogy kivel is beszél. Ebből viszont az következik, hogy nem akkor beszéltek először, és Hae Young volt az a bizonyos Park, aki figyelmeztette őt, hogy ne menjen oda a kórházhoz, mert már tudta, hogy Jae Hant akkor megölik!!!! :shocked:
De valamit nem értek. A kórháznál 2000 nyarán járt, az adatlapján viszont 2001. február szerepelt, mint kilépés/halál. Tehát mégsem akkor ölték meg, amikor hátulról leütötték? Ez esetben viszont mi magyarázza, hogy Jae Han nem jelentette a holttestet a kórházépület háta mögött, és 2015-ig rejtély maradt??? Az a 2001-es dátum baki lenne? Egyébként így is elég hihetetlen, hogy 15 éven át soha senkinek sem tűnt fel, hogy van valami abban a gödörben.
Alig várom a magyarázatokat!!!!!!!!!!!!!!!!! :w000t:

Egyetértek! :w00t:

Amikor elkezdtek megváltozni a jegyzetek meg a táblára írt gyilkosságok, a hideg futkosott a hátamon!! :w00t: :notworthy:

Azt a részt még vissza kell néznem az első epizódból, hogy hogy az első kommunikációkor hogyan jöttek elő a nevek, mert annyira sokkolt azzal a momentummal a történet, hogy nem tudtam odafigyelni. :O De erre én is kíváncsi vagyok.

Szerintem azért ugrunk 1989-be, mert ahogy a Jaehan apja is mondja, a Hawseong-gyilkosságsorozat volt Jaehan első munkája, amikor rendőr lett, és ugye a négyfős csapatunkat is pont ennek az ügynek a megoldására osztották be. Szóval "a kozmikus együttállás", ami kapcsán a kommunikáció létrejön, okozhatja azt, hogy az 1989-es évben is Jaehannal beszélnek.

Lehet, hogy tényleg nem akkor halt meg, amikor leütötték, hanem akkor csak eltűnt, és talán csak egy évvel később találták meg a maradványait. Az is lehet, hogy nem ott halt meg, hanem valahol máshol, hiszen így nem kellett feltúrni és helyszínelni a kórház területét, és senki sem gyanakodott az aknában elrejtett, másik holttesttel kapcsolatosan.

gilnis wrote:Elég nagy fába vágták a fejszéjüket, amikor kitalálták, hogy ne évüljenek el az emberölések. A súlyosabban minősülő eseteknél ez érthető, de azért általánosan mindenre kiterjeszteni, háááááát... minimum kérdéseket vet fel és nemcsak a teljesíthetőség, nyomozási kapacitás miatt. (Pedig ez nem fikció, Dél-Koreában valóban ez a szabály, hogy a 2000. augusztus 1. után elkövetett emberölések büntethetősége soha nem évül el.) De az is biztos, hogy óriási felháborodás lehetett 2006-ban, amikor a Hwaseong-ügy elévült, és megoldatlanul lezárták. Ami viszont teljesen nonszensz, és a büntetőjog alapvető elveivel ellentétes, hogy a sorozatban visszamenőleg törlik el az elévülési időt. Ilyen egy demokráciában nincs.

Az elévülés kritikus pontja a a legtöbb ország jogrendjének, így a magyarnak is. Nyilván a koreai társadalom különösen érzékeny a Hwaseong-ügyre, hiszen a nyomozás alapján a gyilkos még ma is csak maximum egy késő negyvenes, ötvenes életkorú személy lehet, aki jó eséllyel köztük jár, és ki tudja, azóta hány más gyilkosság elkövetője. Mindezt egy olyan országban, ahol a mai napig fennáll a halálbüntetés intézménye, noha hosszú ideje senkin nem hajtottak végre ilyen ítéletet. Ami a sorozatban történt, az valóban elég furcsa, noha a másik oldalról nézve a dolgot, a közvélemény okkal örülhetne egy ilyen döntésnek.

gilnis

Postby gilnis » Thu Feb 04, 2016 6:51 pm

Hűha, tényleg nagyon kell figyelni, mert könnyen el lehet veszíteni a fonalat! :D

brigichan wrote:Azt a részt még vissza kell néznem az első epizódból, hogy hogy az első kommunikációkor hogyan jöttek elő a nevek, mert annyira sokkolt azzal a momentummal a történet, hogy nem tudtam odafigyelni. :O De erre én is kíváncsi vagyok.

Park hadnagynak szólította, és mondta neki, hogy tőle van az infó a kórházról. Aztán meg rákérdezett, miért nem jó ötlet odamennie. Tulajdonképpen szép kört írnának le, ha az a figyelmeztetés Hae Young szempontjából a legkésőbbi beszélgetésükkor hangzott volna el. El tudom képzelni, hogy Jae Han halálának ügyében nyomoztak, ill. nyomoznak majd, és Hae Young annak a révén szerzett tudomást róla/esett le neki. Csakhogy! Ők itt közben módosítgatnak ezt-azt, ki tudja azoknak milyen ára lesz, és mi fog vagy nem fog miattuk bekövetkezni! Ugye mindig jön a valamit valamiért. Ha valakit megmentenek, valaki másnak meg kell halnia, hogy az egyensúly fennmaradjon vagy mi. :crazy:

brigichan wrote:Szóval "a kozmikus együttállás", ami kapcsán a kommunikáció létrejön, okozhatja azt, hogy az 1989-es évben is Jaehannal beszélnek.

De egyáltalán miért beszélnek? Hae Youngnak és Jae Hannak lehet valamilyen közös tulajdonsága vagy azonos élménye? Nem csodálkoznék, ha Hae Young tesójának is köze lenne hozzá. :O

brigichan wrote:Lehet, hogy tényleg nem akkor halt meg, amikor leütötték, hanem akkor csak eltűnt, és talán csak egy évvel később találták meg a maradványait. Az is lehet, hogy nem ott halt meg, hanem valahol máshol, hiszen így nem kellett feltúrni és helyszínelni a kórház területét, és senki sem gyanakodott az aknában elrejtett, másik holttesttel kapcsolatosan.

Amikor másodszor rádióztak, vérzett a feje, felteszem az ütéstől. A környezet hasonló volt, szerintem még a kórház közelében volt. Igazad lehet, hogy csak félévvel később fedezték el, és így nyilván senkinek sem volt érdeke, hogy szaglásszanak arrafelé a másik ügyben. Könnyen hozzákapcsolhatták volna Jae Han eltűnését.

Az első részben egyébként teljesen olyan érzésem volt, hogy annak a két mocsoknak közük lehetett az emberrablásos-akasztásos ügyhöz. Annyira vonakodtak a nyomozástól, főleg a főnök. Nem tudtam mire vélni. Mintha tisztában lett volna a történtekkel, és csak azokat akarta volna leplezni. Vagy pont azt akarta ezzel elérni, hogy Jae Han egyedül folytassa a nyomozást, és az számára lehetőséget jelent az ölésre? Azt tippelem, hogy ő ölte meg, és a másik mocsok segített neki elmismásolni. Kíváncsi leszek, miért akarta/ták Jae Hant kiiktatni, mert úgy tűnt, ő semmit sem érzékelt abból, hogy valakinek nagyon a bögyében volt.
brigichan wrote:Nyilván a koreai társadalom különösen érzékeny a Hwaseong-ügyre, hiszen a nyomozás alapján a gyilkos még ma is csak maximum egy késő negyvenes, ötvenes életkorú személy lehet, aki jó eséllyel köztük jár, és ki tudja, azóta hány más gyilkosság elkövetője.

Igen, de éppen a Hwaseong-ügy elévülése fölötti zúgolódás miatt módosították az elévülés szabályait 2007-ben, és 25 évre hosszabbították meg. Az miért nem volt elég? Igaza volt a kapitánynak(?) a sorozatban, hogy egy hosszabbítás még nem hozza magával automatikusan, hogy meg is tudják oldani az ügyeket. S a bírósági tárgyalásokon ügyeskedő jogászokat akkor még nem is vettem ide.
ImageImageImage

Ocu

Postby Ocu » Thu Feb 04, 2016 8:00 pm

Köszönöm szépen a fordítást. Látom szépen haladsz, remélem mindenki megnyugodott, hogy készülnek a feliratok. :D
Én majd egybe szeretnék maratonozni. Addig is kitartást!! :thumleft:

gilnis

Postby gilnis » Thu Feb 04, 2016 8:35 pm

Ebből élvezet lesz a maraton, mert irtó izgi!!! :w00t: Kicsit már bánom is, hogy belefogtam, mert megint őrjítő lesz a várakozás. :D

3. rész:
Szegény Hae Young, ha maga marad ezzel a rádiózással, még lehet, hogy begyogyózik. :D Annyira rossz érzés, amikor egyedül vagy a gondolataiddal, bizonytalankodsz, és a tetejében még mindenki hülyének is néz. :D Soo Hyun vajon hallaná Jae Han hangját, ha együtt vannak "adásidőben"? :unsure:

Picit kiakadtam, hogy Jae Han nem mondta el normálisan, hogy gyilkosság fog történni, helyette csak őrjöngött. Még ha türelmetlen is - mert érthető, hogy nagyon ideges -, az lenne a legelső, hogy közli, amit hallott, hol szedik a következő áldozatot, és utána rázza a ketrecet, hogy engedjék ki. Ez elég erőltetettre sikeredett. Az meg főleg, hogy egyáltalán nem vették őt komolyan. Ilyen nincs! Micsoda felelőtlen idióták! :x Ilyenek mellett nem is kell, hogy bonyolult legyen a bűnügy, bármin eltökölnek évekig! Hogyan lehetett csak legyinteni rá?! Valami jobb magyarázatot is találhatott volna a Jagga-nim. :whistling:

Az a buszsofőr nekem nagyon bűzlik, tutira fedezte a gyilkost. Ő nem lehet az, mert nem passzol az alkata, sem az életkora, de a gyilkos határozottan a buszon volt. Lehet, hogy gyereke a sofőrnek? :O De az új gyilkosságra nem jövök rá. Kinek lehet érdeke fenntartani a látszatot? :scratch: Csak emiatt ölték volna meg azt a szerencsétlen nőt megjátszva, hogy a régi sorozat folytatása?
És miért akarják mindenáron lejáratni és eltávolítani azt a néhány embert, akikre rásózták a "döglött aktákat"? Hiszen nekik még gyanújuk sincs semmire Jae Hannal kapcsolatban. :scratch:
ImageImageImage

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Fri Feb 05, 2016 12:08 am

gilnis wrote:Ebből élvezet lesz a maraton, mert irtó izgi!!! :w00t: Kicsit már bánom is, hogy belefogtam, mert megint őrjítő lesz a várakozás. :D

3. rész:
Szegény Hae Young, ha maga marad ezzel a rádiózással, még lehet, hogy begyogyózik. :D Annyira rossz érzés, amikor egyedül vagy a gondolataiddal, bizonytalankodsz, és a tetejében még mindenki hülyének is néz. :D Soo Hyun vajon hallaná Jae Han hangját, ha együtt vannak "adásidőben"? :unsure:

Picit kiakadtam, hogy Jae Han nem mondta el normálisan, hogy gyilkosság fog történni, helyette csak őrjöngött. Még ha türelmetlen is - mert érthető, hogy nagyon ideges -, az lenne a legelső, hogy közli, amit hallott, hol szedik a következő áldozatot, és utána rázza a ketrecet, hogy engedjék ki. Ez elég erőltetettre sikeredett. Az meg főleg, hogy egyáltalán nem vették őt komolyan. Ilyen nincs! Micsoda felelőtlen idióták! :x Ilyenek mellett nem is kell, hogy bonyolult legyen a bűnügy, bármin eltökölnek évekig! Hogyan lehetett csak legyinteni rá?! Valami jobb magyarázatot is találhatott volna a Jagga-nim. :whistling:

Az a buszsofőr nekem nagyon bűzlik, tutira fedezte a gyilkost. Ő nem lehet az, mert nem passzol az alkata, sem az életkora, de a gyilkos határozottan a buszon volt. Lehet, hogy gyereke a sofőrnek? :O De az új gyilkosságra nem jövök rá. Kinek lehet érdeke fenntartani a látszatot? :scratch: Csak emiatt ölték volna meg azt a szerencsétlen nőt megjátszva, hogy a régi sorozat folytatása?
És miért akarják mindenáron lejáratni és eltávolítani azt a néhány embert, akikre rásózták a "döglött aktákat"? Hiszen nekik még gyanújuk sincs semmire Jae Hannal kapcsolatban. :scratch:

Jó kérdés, hogy más is hallaná-e az adást vagy csak Haeyoung haluzza be az egészet... :nuts: Tetszik, hogy nem veszik előre részről részre ugyanazt a formulát, hogy "nocsak, véletlenül megint életre kelt a walkie talkie, mi történik itt?", hanem Haeyoung a nézővel együtt tudatosan készülni kezd a 11:23-ra. Állati jól meg van ez csinálva, tök jól bele tudja magát helyezni a néző a bőrébe, mintha mi is ugyanolyan reszkető kézzel várnánk, bekapcsol-e vagy sem.

Jaehan szerintem legalább ugyanannyira össze van zavarodva az adások miatt, mint Haeyoung, ráadásul a kapott infó szerint pont az a fiatal nő halna meg, akinek ő akar szerelmet vallani. Valahol talán logikus is, hogy elborul tőle az agya. Kíváncsi vagyok, hogy azáltal, hogy ő megmentette egy nő életét, és óvatosságból adott egy sokkolót a soron következő áldozatnak, fog-e történni valami, a nő képes lesz-e azzal elijeszteni a gyilkost... Vagy mivel a táblán még nem változott semmi, lehet, hogy ez azt jelzi, hogy nem?

Ahogy mondod, érthetetlen a rendőrök teszetoszasága, de valamilyen szinten ez jellemezte akkor is a nyomozást, ezért volt, hogy sok bizonyíték beszennyeződött vagy egyszerűen elveszett azóta, és talán a valódi gyilkos is emiatt úszta meg. Pedig, ha lehet hinni a cikkeknek, állati nagy volt az országos nyomás a rendőrségen, és több tízezren nyomoztak az ügyben. Hiába...

A sofőr szerintem is sáros. Lehet, hogy a megállóban tényleg nem szállt fel senki, hanem párhuzamosan futott a busszal a gyilkos. Ha visszagondolsz, röviddel azután, hogy elindult a megállóból, a busz ismét megállt (ezt Jaehan is látta, amikor felpillantott, ahogy a földre szegezte az ártatlan palit). Lehet, hogy a sofőr észrevette, hogy valaki fut a busz után, ezért állt meg újra, és utólag engedte fel. Valóban elképzelhető, hogy kapcsolatban áll vele, akár még a fia is lehet, így érthető, hogy bevédi. Mikor a vallomást tette a rendőrségen, lehetett látni, hogy a mögötte ülő nő (a későbbi, jelenkori áldozat) megdöbbenve fordul hátra, mikor hallja, hogy állítólagosan senki sem szállt fel. Szerintem nem kizárt, hogy ő is ismerhette a férfit, de vagy félt, vagy sakkban tarthatták őt is. Viszont ahogy a nyomozás elindult, lehet, hogy ki akart tálalni, a gyilkos viszont visszatért, és eltette láb alól...

Nagyon tetszett Haeyoung okfejtése, ahogy ésszerűen próbálta felfogni a változásokat a gyilkosságokban, ahogy a busz útvonala és annak utasai egyre gyanúsabbá váltak számára.

Egy hibát észrevettem. :-) Amikor Jaehan a rácsot rázza és az ügyeletes tiszt az asztala borulva alszik,a fülében agybadugós fülhallgató van. Akár Dél-Koreáról van szó, akár nem, szerintem akkoriban még nem voltak ilyen fülhallgatók. Igaz, hogy akkor én még kisiskolás voltam, de úgy emlékszem, Európában akkoriban még csak a hagyományos fülesek voltak elterjedtek.

A két sorozat meg a film kapcsán, ami a valódi sorozatgyilkos történetét dolgozza fel, mindig elgondolkozok azon, hogy vajon él-e még a valódi elkövető, és ha igen, vajon mit gondol az egészről. Van ebben valami rendkívül bizarr, látni, hogy a tetteit megfilmesítik. Nem tudom, van-e az egész mögött bármilyen hátsó szándék, hogy a rendőrség esetleg így akarná pszichológiailag nyomás alá helyezni őt, és kiugrasztani a bokorból... De minek? Az ügye elévült, és hacsak mást rá nem tudnak bizonyítani, semmit sem érnének el vele.

cherryblossom

Postby cherryblossom » Fri Feb 05, 2016 7:03 am

brigichan wrote:
gilnis wrote:A második rész után nagyon röviden: wow. Wow! WOW!!!!!!!! Baromi izgalmas!!!! Miközben néztem, beugrott a Nine Times Travel - szintén nem akármi sorozat! :thumleft:

Majd estefele én is bővebben hozzászólok, de most nincs időm, viszont a Nine Times Time Travel-re muszáj reagálnom, mert nekem is azonnal ez a sorozat jutott az eszembe!!!! :D Imádtam, nálam benne van a top 5-ben! Bár azt nem állítanám, hogy az elejétől a végéig értettem, hogy mikor-mi történik benne, de mindegy. :P

gilnis

Postby gilnis » Sat Feb 06, 2016 8:37 am

brigichan wrote:A két sorozat meg a film kapcsán, ami a valódi sorozatgyilkos történetét dolgozza fel, mindig elgondolkozok azon, hogy vajon él-e még a valódi elkövető, és ha igen, vajon mit gondol az egészről. Van ebben valami rendkívül bizarr, látni, hogy a tetteit megfilmesítik. Nem tudom, van-e az egész mögött bármilyen hátsó szándék, hogy a rendőrség esetleg így akarná pszichológiailag nyomás alá helyezni őt, és kiugrasztani a bokorból... De minek? Az ügye elévült, és hacsak mást rá nem tudnak bizonyítani, semmit sem érnének el vele.

Egyetértek, hogy bizarr, nem is kicsit. Vagy lenne egy megoldott, lezárt ügy, amit megfilmesítenek, vagy egy olyan megoldatlan lenne, ami sokkal régebbi, legalább 50 éves. Ez még túlságosan friss.
Szerintem az elkövetőnek nem jelent pszichológiai nyomást, épp ellenkezőleg. Marha elégedett lehet magával, és jókat szórakozhat az egészen feltéve, hogy egyáltalán érdekli, hiszen a "sikertörténetéből" készül újabb és újabb feldolgozás. A rendőrség számára viszont annál inkább jelenthet nyomást a folyamatban lévő ügyeiknél. Nehogy még egyszer előforduljon, hogy egy nagy port kavaró ügyet ne tudjanak eredményesen megoldani.
Az elkövető mellett a valódi érintetteknek, nyomozóknak, családtagoknak milyen érzés lehet... De közben az is eszembe jut, hogy az ő engedélyük nélkül nem is lehetett volna megfilmesíteni, akkor viszont nyerészkednek az anyjuk/lányuk/testvérük halálán, az elügyetlenkedett nyomozási eljárásukon?! Elég vitaindító dolog ez is. Valószínűleg nem a valódi nevek szerepelnek, ahogy Nambu lett a Hwaseongból is, de akkor is. Lényegében a szeretteik élete-halála ügye, és biztosan voltak elemek, amiket egy az egyben átvettek a filmekbe. Ahhoz viszont, hogy azt megtehessék, sok-sok engedély és pénz kell.

Milyen igazad van a fülhallgatóról! Nekem le sem esett, teljesen lefoglalt a méltatlankodás, hogyan aludhat szolgálat közben, vagy amíg ő alszik, hogyhogy nincs bent senki más. Emlékszem, 1993-94 táján kaptam az első fülhallgatómat, és nálunk még akkor sem létezett másfajta. Különben ez a fülbe dugós több okból is sokkal ártalmasabb, mint a hagyományos.

brigichan wrote:Tetszik, hogy nem veszik előre részről részre ugyanazt a formulát, hogy "nocsak, véletlenül megint életre kelt a walkie talkie, mi történik itt?", hanem Haeyoung a nézővel együtt tudatosan készülni kezd a 11:23-ra.

Igen, nekem is tetszik. Olyan jó, hogy észrevette a rendszerességet, hogy mindig azonos az időpont (ennek ugye van jelentősége??? vajon mi?????? ki halhatott meg abban a pillanatban?????), és ahogy mondod, készül, hogy a rendelkezésre álló idő alatt minden fontos infót átadhasson, ill. megszerezhessen. Azonkívül nem is alakul mindig a tervek szerint a dolog, minden alkalom más és más, hiába van vétel.

Változatlanul szeretném tudni, mi indította be köztük ezt a kapcsolatot, és vajon meddig tart majd? Mi szakíthatja meg? Ha Jae Han végül életben maradna, vajon találkoznak egymással? Az elvi lehetősége mindenképp fennáll. Kicsit az Il Mare (2001) / Lake House (2006) is eszembe jutott, abban is közvetetten, eltérő idősíkban kommunikálnak egymással a szereplők, holott gyakorlatilag ugyanabban a korban és helyen (házban!) élnek, ezért a megfelelő körülmények között személyesen, teljes életnagyságban is találkozhatnának. Jó lenne, ha itt is előfordulna ilyesmi. Simán el tudom képzelni, hogy lesz, még ha nem is befejezésképpen, hanem például úgy, hogy Jae Han találkozik a gyermek/tinédzser Hae Younggal a bátyja ügye kapcsán, aki közben nem sejt semmit.

brigichan wrote:Kíváncsi vagyok, hogy azáltal, hogy ő megmentette egy nő életét, és óvatosságból adott egy sokkolót a soron következő áldozatnak, fog-e történni valami, a nő képes lesz-e azzal elijeszteni a gyilkost... Vagy mivel a táblán még nem változott semmi, lehet, hogy ez azt jelzi, hogy nem?

A táblán csak azt követően történik változás, miután Jae Han változtatott valamit. Ehhez előbb el kell érkeznie a kritikus időpontnak. Habár évtizedekkel korábban játszódnak az események, de közben mégis egyszerre, és bizonyos értelemben az is egy jelen. Pillanatnyilag még 20 percük van a módosításra.

A múlt és a jelen, a párhuzamos valóságok már most annyira összegabalyodtak, hogy lassan követni sem lehet, mi volt az eredeti és mi nem, vagy hogy melyik volt az ok és melyik az okozat. Szuper jó!

Korábban már írtam, ha változtatnak, ha nem, szerintem összességében nem lesz jobb vagy rosszabb a helyzet, mindössze más. Kizárólag az egyes személyek életére leszűkítve lehetne esetleg azt mondani, hogy jobbá vagy rosszabbá vált, de talán náluk is csak átmenetileg. Minden időutazós sorozatnak más a felfogása. Van, amelyiknél egyetlen sors van, és attól nem lehet eltérni, max. a részletekben, ezért a Végzet mindenkit utolér. Ha nem így, akkor úgy, ha nem előbb, akkor utóbb. De van olyan sorozat is, ahol a sorsok alakíthatók. Illetve az még a nagyon gyakori, amikor azt hisszük a szereplővel együtt, hogy kijátszottuk az eredeti Sorsot, aztán utóbb áll össze a kép, hogy nem is, ez csak a látszat volt, és éppen mi idéztünk elő valamit "x" dolog befolyásolásával. Annak vajon milyen negatív következménye lesz, hogy az egyik nő élve megúszta, és megszülethetett a lánya? Mert negatív lesz, a nyakamat rá. Ugye az a bizonyos általam említett egyensúly, legyen meg az 1 - 1. Ha él, akinek "nem szabadna", akkor könnyen lehet, hogy meghal, akinek élnie "kellett volna".

brigichan wrote:Ahogy mondod, érthetetlen a rendőrök teszetoszasága, de valamilyen szinten ez jellemezte akkor is a nyomozást, ezért volt, hogy sok bizonyíték beszennyeződött vagy egyszerűen elveszett azóta, és talán a valódi gyilkos is emiatt úszta meg. Pedig, ha lehet hinni a cikkeknek, állati nagy volt az országos nyomás a rendőrségen, és több tízezren nyomoztak az ügyben. Hiába...

No igen... Lassan járj, tovább érsz. Nagy volt a kapkodás, a figyelmetlenség, de szerintem ez ma sincs másképp. A koreaiak felfogását ismerve nem csodálnám, ha elsősorban nem is a nyomozásra koncentráltak volna, hanem arra, hogy megfeleljenek, hogy mielőbb eredményeket mutathassanak fel, és pontosan ez gátolta meg őket a sikerben. Görcsösen akartak valakit találni, közben az igazi kicsúszott a kezeik közül.
Egyébként önmagában az, hogy "megoldatlan", nem sokat árul el. Lehet akár, hogy megvolt az igazi tettes, csak megdönthetetlen bizonyítékuk nem volt rá, és kénytelenek voltak elengedni. Mint a hírhedt Itaewon-gyilkosságnál. Az USA-ban fordul elő tömegesen, hogy az eljárási hibák miatt a tökéletesen egyértelmű tetteseket szabadon kell engedniük/fel kell menteniük. Borzasztó frusztráló lehet.

brigichan wrote:Valóban elképzelhető, hogy kapcsolatban áll vele, akár még a fia is lehet, így érthető, hogy bevédi.

Na ez az, amit én sohasem fogok megérteni. Ha tudom, hogy egy szerettem gyilkol, akkor nemcsak a köz érdekében, - sőt, tegyük fel, hogy ne is foglalkozzam másokkal, egyedül csak azzal, akit szeretek - az ő saját érdekében is az lenne az első, hogy megpróbálom megállítani. Lebeszélni, meggyőzni, hogy adja fel magát, ne tegye tönkre az életét, ha pedig egyik sem lehetséges, én magam jelentem fel. Épeszű ember hogyan támogathat egy közveszélyes bűnözőt azzal a felkiáltással, hogy jót akar neki?
Nekem is feltűnt az a nő a rendőrségen. Az volt az arcára írva, hogy "ez nem is igaz". De ha így van, márpedig így van, őt miért nem ölte meg egyből úgy, ahogyan a többi utast?

brigichan wrote:Nagyon tetszett Haeyoung okfejtése, ahogy ésszerűen próbálta felfogni a változásokat a gyilkosságokban, ahogy a busz útvonala és annak utasai egyre gyanúsabbá váltak számára.

Hú, nagyon jó volt! Csak sajna ezt többször aligha lehet majd elsütni. Addig, amíg nem nyúltak bele a dolgok eredeti folyásába, addig össze tudta vetni a két variációt, és így rájönni, hogy mit mi okozott. De miután belenyúltak, és változásokat idéztek elő, többé már nem tudja, hogy mi volt az "eredeti", mert azóta "új eredetit" kreáltak.
ImageImageImage

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sat Feb 06, 2016 11:29 pm

gilnis wrote:Egyetértek, hogy bizarr, nem is kicsit. Vagy lenne egy megoldott, lezárt ügy, amit megfilmesítenek, vagy egy olyan megoldatlan lenne, ami sokkal régebbi, legalább 50 éves. Ez még túlságosan friss.
Szerintem az elkövetőnek nem jelent pszichológiai nyomást, épp ellenkezőleg. Marha elégedett lehet magával, és jókat szórakozhat az egészen feltéve, hogy egyáltalán érdekli, hiszen a "sikertörténetéből" készül újabb és újabb feldolgozás. A rendőrség számára viszont annál inkább jelenthet nyomást a folyamatban lévő ügyeiknél. Nehogy még egyszer előforduljon, hogy egy nagy port kavaró ügyet ne tudjanak eredményesen megoldani.
Az elkövető mellett a valódi érintetteknek, nyomozóknak, családtagoknak milyen érzés lehet... De közben az is eszembe jut, hogy az ő engedélyük nélkül nem is lehetett volna megfilmesíteni, akkor viszont nyerészkednek az anyjuk/lányuk/testvérük halálán, az elügyetlenkedett nyomozási eljárásukon?! Elég vitaindító dolog ez is. Valószínűleg nem a valódi nevek szerepelnek, ahogy Nambu lett a Hwaseongból is, de akkor is. Lényegében a szeretteik élete-halála ügye, és biztosan voltak elemek, amiket egy az egyben átvettek a filmekbe. Ahhoz viszont, hogy azt megtehessék, sok-sok engedély és pénz kell.

Nekem az a furcsa, hogy mindhárom feldolgozás viszonylag közel egymáshoz készült. Általában az a megszokott, hogy csak bizonyos idő elteltével hasznosítanak újra egy történetet, vesznek elő újra egy figurát, itt viszont pár éven belül történt mindhárom. Bár lehet, hogy csak én akarok ott összefüggést találni, ahol nincs is.

gilnis wrote:
Igen, nekem is tetszik. Olyan jó, hogy észrevette a rendszerességet, hogy mindig azonos az időpont (ennek ugye van jelentősége??? vajon mi?????? ki halhatott meg abban a pillanatban?????), és ahogy mondod, készül, hogy a rendelkezésre álló idő alatt minden fontos infót átadhasson, ill. megszerezhessen. Azonkívül nem is alakul mindig a tervek szerint a dolog, minden alkalom más és más, hiába van vétel.

Mivel majd széthasadt a fejem a szabadnapom alatt a sok gép előtt kockulástól meg fordítástól, muszáj volt egy kicsit elszakadnom a munkától, úgyhogy kitoltam a tévére a 4-5. részt, hogy kicsit kikapcsolódjak. Úgyhogy spoileres leszek.

Van jelentősége. Legalábbis ahogy én értelmeztem a dolgot. Az 5. epizódban Haeyoung egyre jobban nyomoz Jaehan után, ami már a napjainkbeli rendőröknek is feltűnik. Haeyoung rögtön átlátta a dolgot és azonnal belső munkát sejt Jaehan eltüntetésével kapcsolatban. A két, jelenleg "főgonosz" szerepében tetszelgő alak épp arról beszélget, hogy épp nemrégiben szabadultak meg a raktárban addig őrzött holmitól, ami Jaehané volt. És mit ad isten, a kozmikus együttállásnak köszönhetően pont aznap vitte el a sok kacatot a szemétszállító cég, mikor Haeyoung megtalálta a walkie-talkiet. Mert a zsák, amiből előguberálta, az tartalmazta Jaehan kidobásra ítélt holmiját. Szóval nekem ebből az következett, Jaehan valamilyen természetfölötti módon nem akarta hagyni, hogy a vele történtek felderítetlenül maradjanak, hogy a cuccait csak úgy kidobják, megsemmisítsék anélkül, hogy valaki az ő emlékének is adózna. És szerintem valami túlvilági módon ő keltette életre azt a frekvenciát, amin beszélnek, Haeyoung pedig arra rendeltetett, hogy az ő ügyét felderítse, és a mocsoktól megtisztítsa a rendőrséget.

gilnis wrote:
Változatlanul szeretném tudni, mi indította be köztük ezt a kapcsolatot, és vajon meddig tart majd? Mi szakíthatja meg? Ha Jae Han végül életben maradna, vajon találkoznak egymással? Az elvi lehetősége mindenképp fennáll. Kicsit az Il Mare (2001) / Lake House (2006) is eszembe jutott, abban is közvetetten, eltérő idősíkban kommunikálnak egymással a szereplők, holott gyakorlatilag ugyanabban a korban és helyen (házban!) élnek, ezért a megfelelő körülmények között személyesen, teljes életnagyságban is találkozhatnának. Jó lenne, ha itt is előfordulna ilyesmi. Simán el tudom képzelni, hogy lesz, még ha nem is befejezésképpen, hanem például úgy, hogy Jae Han találkozik a gyermek/tinédzser Hae Younggal a bátyja ügye kapcsán, aki közben nem sejt semmit.

Igen, én is ebben reménykedem. Bár az ötödik rész elhinti majd, mi is történt Haeyoung bátyjával, a negyedik pedig meg is mondja, miért, remélem, lesz alkalmuk majd ebben is nyomozni. Mert az is egy nagyon súlyos ügy.

A Lake House-t egyébként szerettem, érdekes film volt.

gilnis wrote:
A múlt és a jelen, a párhuzamos valóságok már most annyira összegabalyodtak, hogy lassan követni sem lehet, mi volt az eredeti és mi nem, vagy hogy melyik volt az ok és melyik az okozat. Szuper jó!

De lehet! És tudod, mi megint az állati izgalmas? Hogy a nézőn és Haeyoungon kívül egyelőre senki sem tudja, hogy a dolgok megváltoznak. És ez megint rendesen beszippant minket a történetbe! Mert a változás mindenki agyában leöröklődik, és onnantól kezdve "az úgy történt". De nem ez az eset Haeyounggal! Ő tudja, hogy korábban mi volt, mi idézte elő a változást, sőt, igyekszik ezt magának rögzíteni is. Ő az eset kulcsfigurája, remélem, rájövünk, hogy miért.

gilnis wrote:
Korábban már írtam, ha változtatnak, ha nem, szerintem összességében nem lesz jobb vagy rosszabb a helyzet, mindössze más. Kizárólag az egyes személyek életére leszűkítve lehetne esetleg azt mondani, hogy jobbá vagy rosszabbá vált, de talán náluk is csak átmenetileg. Minden időutazós sorozatnak más a felfogása. Van, amelyiknél egyetlen sors van, és attól nem lehet eltérni, max. a részletekben, ezért a Végzet mindenkit utolér. Ha nem így, akkor úgy, ha nem előbb, akkor utóbb. De van olyan sorozat is, ahol a sorsok alakíthatók. Illetve az még a nagyon gyakori, amikor azt hisszük a szereplővel együtt, hogy kijátszottuk az eredeti Sorsot, aztán utóbb áll össze a kép, hogy nem is, ez csak a látszat volt, és éppen mi idéztünk elő valamit "x" dolog befolyásolásával. Annak vajon milyen negatív következménye lesz, hogy az egyik nő élve megúszta, és megszülethetett a lánya? Mert negatív lesz, a nyakamat rá. Ugye az a bizonyos általam említett egyensúly, legyen meg az 1 - 1. Ha él, akinek "nem szabadna", akkor könnyen lehet, hogy meghal, akinek élnie "kellett volna".

Bizony, bizony. Lesz ennek böjtje, és ennél többet nem is mondok.

gilnis wrote:A koreaiak felfogását ismerve nem csodálnám, ha elsősorban nem is a nyomozásra koncentráltak volna, hanem arra, hogy megfeleljenek, hogy mielőbb eredményeket mutathassanak fel, és pontosan ez gátolta meg őket a sikerben. Görcsösen akartak valakit találni, közben az igazi kicsúszott a kezeik közül.

Látod, ez nagyon igaz. De mennyi sorozatban láttuk már ezt a mentalitást! Mikor az eredményt várják, az újabb, lezárt ügyet, a statisztikát, nem pedig arra mennek, hogy tényleg minőségi munkát végezzenek. Mintha a pillanatnyi elismerés sokkal fontosabb volna a hosszú távú sikernél.

gilnis wrote:
Na ez az, amit én sohasem fogok megérteni. Ha tudom, hogy egy szerettem gyilkol, akkor nemcsak a köz érdekében, - sőt, tegyük fel, hogy ne is foglalkozzam másokkal, egyedül csak azzal, akit szeretek - az ő saját érdekében is az lenne az első, hogy megpróbálom megállítani. Lebeszélni, meggyőzni, hogy adja fel magát, ne tegye tönkre az életét, ha pedig egyik sem lehetséges, én magam jelentem fel. Épeszű ember hogyan támogathat egy közveszélyes bűnözőt azzal a felkiáltással, hogy jót akar neki?
Nekem is feltűnt az a nő a rendőrségen. Az volt az arcára írva, hogy "ez nem is igaz". De ha így van, márpedig így van, őt miért nem ölte meg egyből úgy, ahogyan a többi utast?

Nagyon jó felvetések. Csendben maradok és nem mondok semmit, hogy élvezhesd a következő részeket. :lol

Kata58

Postby Kata58 » Sun Feb 07, 2016 1:51 pm

Köszönet a 3. rész feliratáért!Vittem! :lol :lol :lol :thumleft:

gilnis

Re: Signal [Hungarian Subs] (ep 4 of 16)

Postby gilnis » Wed Feb 10, 2016 3:50 pm

brigichan wrote:Nekem az a furcsa, hogy mindhárom feldolgozás viszonylag közel egymáshoz készült. Általában az a megszokott, hogy csak bizonyos idő elteltével hasznosítanak újra egy történetet, vesznek elő újra egy figurát, itt viszont pár éven belül történt mindhárom. Bár lehet, hogy csak én akarok ott összefüggést találni, ahol nincs is.

Passz. Én is furcsállom, de az már régen feltűnt, ha valaki felvet egy új ötletet, akkor rögtön ráugrik másik három tévécsatorna, produkciós iroda, hogy lemásolja.

Annyira magával ragadó az egész sorozat mindenestől, és olyan egységes egészet alkot, hogy így négy rész után már fel sem tűnik, mennyire kiemelkedően jó külön-külön a történet is, a rendezés is, az operatőri munka is, a vágás is, a színészek is. Egyszerűen természetesnek hat, hogy minden tökéletes. :wub: :wub: Ha már megemlítettem, hogy a Three Days írója, most hadd tegyem hozzá, hogy a Misaeng rendezője! Szóval abszolút minden téren csillagos ötös! A színészek is nagyágyúk (mindkét főszereplő), csak a tévénézők számára kevésbé ismertek, mert a mozivásznon szoktak gyakorta előfordulni. Ott viszont már több ízben is játszottak együtt, úgyhogy az sem véletlen, miért ennyire jó köztük az összhang. :thumright:

Viszont csodálkozom, hogy le is zárult a sorozatgyilkosság, mert az ismertető alapján úgy tűnt, az egész történet annak a felderítéséről fog szólni. Nem mintha különösebben bánnám, csak remélem, nem fogynak ki az ötletekből. Mindenesetre az előzetes alapján a folytatás sem lesz vidám, pedig ez a rész is... :cry: :cry: :cry: Úgy sajnálom őket, mert annyira lelkiznek. Azzal is magukat vádolják, amikről igazán nem tehetnek.

Egy valamit megint nem értek. :scratch:
Miért mondta Hae Young, hogy Jae Han nem használhatta volna a bizonyítékot? DNS-vizsgálat nem létezett, rendben. De a nő szemtanú volt. Látta, amint a férfi elhurcolja az áldozatot, látta, amint az áldozat próbált szabadulni, és közben megrázta a sokkolóval. DNS nincs, de a seb a gyilkoson, az ujjlenyomatok a sokkolón, a szemtanú vallomása erről és arról, hogy igen, a buszon volt. Ezek elegendők kellett volna, hogy legyenek a letartóztatáshoz. Megvan a név, az indíték, a szemtanú és a tárgyi bizonyíték.

brigichan wrote:Jaehan valamilyen természetfölötti módon nem akarta hagyni, hogy a vele történtek felderítetlenül maradjanak, hogy a cuccait csak úgy kidobják, megsemmisítsék anélkül, hogy valaki az ő emlékének is adózna. És szerintem valami túlvilági módon ő keltette életre azt a frekvenciát, amin beszélnek, Haeyoung pedig arra rendeltetett, hogy az ő ügyét felderítse, és a mocsoktól megtisztítsa a rendőrséget.

Igazad lehet. Korábban nem gondoltam bele, de aztán leesett, és fontos, hogy hisz ugyanazon az egy adóvevőn beszélnek! :O :doh: Jae Han adóvevője van mindkettőjük kezében, és Jae Han vallásos apja az, aki védőtalizmánokat vett/vesz.

Hae Young tisztítson is! Ki nem állhatom őket! :x A két rádiózós kivételével az egész bandával finoman szólva elégedetlen vagyok! (Bár a nőnek akadnak jó pillanatai.) Ezért is szükséges, hogy Hae Young ismerje a változásokat, mert anélkül nem jutna semmire. S én még mindig látom a lehetőségét, hogy az égiek nem véletlenül találták éppen őt erre a feladatra. A bátyja ügye biztos, hogy nagyon lényeges, nagyon nem az, aminek látszik, és köze lehetett hozzá Jae Hannak is.

De mi lehet a magyarázat erre az időrendi sorrendre? :scratch:

Valóban biztosan ki lehet jelenteni, hogy egyes emberek nem haltak volna meg az ő közbeavatkozásuk nélkül? Hae Young aktuális tudomása szerint így van, de ez nem tény. Aki a rendőrségen meghalt, lehet hogy különben is meghalt volna, csak akkor nem került volna a rendőrségi aktába. A sorozatgyilkost zsaroló szemtanút pedig nem biztos, hogy nem ölte volna meg az öreg függetlenül attól, hogy újra felkeresik-e őt a nyomozók vagy sem. Bár igaz, ami igaz, az indítéka az elévülés idő eltörlése volt, azt pedig végül is a rádiózások eredményezték.
De ha valóban úgy van, hogy idáig több ember halt meg a módosítás után, mint előtte, akkor miért szívatja őket a Sors vagy az Ég, nevezzük bárhogy? Mert nem, nem ők az ügyetlenek. Ők pont hogy nem azok, és az eszüket is használják. A valóságnak, igazságnak megfelelően megoldották az ügyet, de ez több ember életébe került. Így nézve lehet azt mondani, hogy szerencsés dolog, hogy kapcsolatba tudnak lépni egymással, és közbe tudnak avatkozni?
ImageImageImage

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Wed Feb 10, 2016 5:56 pm

gilnis wrote:Viszont csodálkozom, hogy le is zárult a sorozatgyilkosság, mert az ismertető alapján úgy tűnt, az egész történet annak a felderítéséről fog szólni. Nem mintha különösebben bánnám, csak remélem, nem fogynak ki az ötletekből. Mindenesetre az előzetes alapján a folytatás sem lesz vidám, pedig ez a rész is... :cry: :cry: :cry: Úgy sajnálom őket, mert annyira lelkiznek. Azzal is magukat vádolják, amikről igazán nem tehetnek.

Hát szerintem...

Jaehan rendőri pályafutásán, vagy legalábbis annak fontosabb pillanatain fog végigmenni a történet. Nem tudom, mennyire nézted eddig tovább, de eddig bőven igaz volt, amit Jaehan az első epizód(ok)ban mondott: meg kell majd győznie őt Haeyoungnak, és szerintem arról, hogy legyen ereje folytatni. Mert bár eltűnésekor egy határozott zsarunak tűnt, pályája kezdetén bizony kissé ügyefogyott rendőr volt, ideges, türelmetlen, és több csapásnál is majdnem feladta. Úgyhogy ahogy haladunk végig az ő élettörténetén és karrierjében meghatározó bűnügyeken, úgy kell benne tartania a lelket Haeyoungnak - míg az az erős és elszánt férfi nem lesz belőle, akivel 2001-ben történt valami.

Mert, hogy őszinte legyek (és ezzel lehet, hogy most kicsit előreszaladok), én reménykedek egy olyan happy endes befejezésen, ahol Haeyoung utolsó ügyként visszakanyarodik a pszichiátriai intézetben hagyott holttest ügyéhez, és elmondja a walkie talkie-n keresztül Jaehannak, hogy ő fogja elvezetni a rendőrséget a tetthelyre. Amikor Jaehan az első részben megérkezett, ha jól emlékszem, valami olyasmit mondott, hogy "itt vagyok, ahová küldött", tehát nem magától ment oda. Legalábbis nekem ez volt az érzésem. És amikor a második beszélgetés volt, és Jaehan vérző fejjel ült az avarban, majd egy lövés mindent elnémított, remélem, hogy nem azt jelenti majd, hogy Jaehan meghal, hanem hogy az akkori rendőrök (talán a nő) tudni fogják, Haeyoung útmutatása kapcsán hova kell menniük, és mielőtt a titokzatos merénylő megölné Jaehant, lelövik a az illetőt, és Jaehan megmenekül. Mekkora lenne már, ha ezt követően a jövő megváltozna, és Jaehan és Haeyoung találkozhatna (és mindketten mindenre emlékeznének)! :w00t:

gilnis wrote:Miért mondta Hae Young, hogy Jae Han nem használhatta volna a bizonyítékot? DNS-vizsgálat nem létezett, rendben. De a nő szemtanú volt. Látta, amint a férfi elhurcolja az áldozatot, látta, amint az áldozat próbált szabadulni, és közben megrázta a sokkolóval. DNS nincs, de a seb a gyilkoson, az ujjlenyomatok a sokkolón, a szemtanú vallomása erről és arról, hogy igen, a buszon volt. Ezek elegendők kellett volna, hogy legyenek a letartóztatáshoz. Megvan a név, az indíték, a szemtanú és a tárgyi bizonyíték.

Látod, ezt nem tudom. :scratch:

gilnis wrote:Valóban biztosan ki lehet jelenteni, hogy egyes emberek nem haltak volna meg az ő közbeavatkozásuk nélkül? Hae Young aktuális tudomása szerint így van, de ez nem tény. Aki a rendőrségen meghalt, lehet hogy különben is meghalt volna, csak akkor nem került volna a rendőrségi aktába. A sorozatgyilkost zsaroló szemtanút pedig nem biztos, hogy nem ölte volna meg az öreg függetlenül attól, hogy újra felkeresik-e őt a nyomozók vagy sem. Bár igaz, ami igaz, az indítéka az elévülés idő eltörlése volt, azt pedig végül is a rádiózások eredményezték.
De ha valóban úgy van, hogy idáig több ember halt meg a módosítás után, mint előtte, akkor miért szívatja őket a Sors vagy az Ég, nevezzük bárhogy? Mert nem, nem ők az ügyetlenek. Ők pont hogy nem azok, és az eszüket is használják. A valóságnak, igazságnak megfelelően megoldották az ügyet, de ez több ember életébe került. Így nézve lehet azt mondani, hogy szerencsés dolog, hogy kapcsolatba tudnak lépni egymással, és közbe tudnak avatkozni?

Az ötödik-hatodik rész után ez egy nagyon fontos dilemma, mindkét férfi elbizonytalanodik azon, hogy valóban helyes volt-e kapcsolatba lépni egymással.

Bevallom, a negyedik részben nekem kicsit elmaradt a katarzis, ami az első három részt körüllengte, de az újabb két rész megint a falhoz szegezte az embert. Nem tudom, a hwaseongi gyilkosságsorozaton kívül mennyire fognak majd valós bűntények mentén haladni, de érdekes volna, ha így tennének, hisz sok híres, máig megoldatlan eset történt, több pedig szintén elévült már, mint pl. a Lee Hyungdo elrablásos-meggyilkolásos esete, melyről a Voice of a murderer c. film is készült. Mekkora lenne, ha (elméleti síkon, persze) azt is meg tudná oldani a jelenkori csapat!

Szerk.: megnéztem a sorozat DramaWiki-oldalát, mert nem tudtam, hogy honnan ismerős a Haeyoungot alakító színész. Tudtam, hogy valahol már láttam, de nem bírtam rájönni. Aztán kiderült, hogy a Secret Doorban is ő szerepelt, amit tavaly néztem.

gilnis

Postby gilnis » Wed Feb 10, 2016 8:47 pm

brigichan wrote:Hát szerintem...

Jaehan rendőri pályafutásán, vagy legalábbis annak fontosabb pillanatain fog végigmenni a történet. Nem tudom, mennyire nézted eddig tovább, de eddig bőven igaz volt, amit Jaehan az első epizód(ok)ban mondott: meg kell majd győznie őt Haeyoungnak, és szerintem arról, hogy legyen ereje folytatni. Mert bár eltűnésekor egy határozott zsarunak tűnt, pályája kezdetén bizony kissé ügyefogyott rendőr volt, ideges, türelmetlen, és több csapásnál is majdnem feladta. Úgyhogy ahogy haladunk végig az ő élettörténetén és karrierjében meghatározó bűnügyeken, úgy kell benne tartania a lelket Haeyoungnak - míg az az erős és elszánt férfi nem lesz belőle, akivel 2001-ben történt valami.

Mert, hogy őszinte legyek (és ezzel lehet, hogy most kicsit előreszaladok), én reménykedek egy olyan happy endes befejezésen, ahol Haeyoung utolsó ügyként visszakanyarodik a pszichiátriai intézetben hagyott holttest ügyéhez, és elmondja a walkie talkie-n keresztül Jaehannak, hogy ő fogja elvezetni a rendőrséget a tetthelyre. Amikor Jaehan az első részben megérkezett, ha jól emlékszem, valami olyasmit mondott, hogy "itt vagyok, ahová küldött", tehát nem magától ment oda. Legalábbis nekem ez volt az érzésem. És amikor a második beszélgetés volt, és Jaehan vérző fejjel ült az avarban, majd egy lövés mindent elnémított, remélem, hogy nem azt jelenti majd, hogy Jaehan meghal, hanem hogy az akkori rendőrök (talán a nő) tudni fogják, Haeyoung útmutatása kapcsán hova kell menniük, és mielőtt a titokzatos merénylő megölné Jaehant, lelövik a az illetőt, és Jaehan megmenekül. Mekkora lenne már, ha ezt követően a jövő megváltozna, és Jaehan és Haeyoung találkozhatna (és mindketten mindenre emlékeznének)! :w00t:

Ó, igen, igen, igen! Szívemből szóltál! :heart: Kicsit nyakatekerten, de ugyanerre céloztam én is korábban:
gilnis wrote:
brigichan wrote:Azt a részt még vissza kell néznem az első epizódból, hogy hogy az első kommunikációkor hogyan jöttek elő a nevek, mert annyira sokkolt azzal a momentummal a történet, hogy nem tudtam odafigyelni. :O De erre én is kíváncsi vagyok.

Park hadnagynak szólította, és mondta neki, hogy tőle van az infó a kórházról. Aztán meg rákérdezett, miért nem jó ötlet odamennie. Tulajdonképpen szép kört írnának le, ha az a figyelmeztetés Hae Young szempontjából a legkésőbbi beszélgetésükkor hangzott volna el. El tudom képzelni, hogy Jae Han halálának ügyében nyomoztak, ill. nyomoznak majd, és Hae Young annak a révén szerzett tudomást róla/esett le neki.
Nagyon szeretnék happy endet, de a látottak alapján itt bármi megeshet. :shocked: :pale:
Nem hittem volna, hogy ekkora felfordulásokat tudnak okozni a jelenben! :O De akármilyen rossz a helyzet, még mindig jobb azon bánkódni, hogy megtettünk valamit, mint hogy nem tettünk meg. Soo Hyun is ezt mondta.

Mi lehet az összefüggés Jae Han befeketítése és a kapitány érdekei között? Korrupció vagy alvilági kapcsolatok? Mindenképpen valamilyen bűncselekményre tippelek, amire Jae Han félig-meddig rájöhetett, esetleg úgy, hogy a tettesre még nem, és ezért kellett félreállítani. Nem lennék meglepve, ha Hae Young bátyjának ügyéhez kötődne.
Jae Hannak volt Soo Hyunnal is egy félbemaradt beszélgetése. Az szakmai jellegű vajon, és idekapcsolódhat vagy a személyes viszonyukhoz?
brigichan wrote:Bevallom, a negyedik részben nekem kicsit elmaradt a katarzis, ami az első három részt körüllengte, de az újabb két rész megint a falhoz szegezte az embert.

Én is úgy érzem, hogy a negyedik rész kicsit alulmaradt a többihez képest, de nem tudom az okát.
Talán mert nem került hozzánk közel az áldozat. Vagy mert ennek elsősorban az alapozás volt a funkciója a folytatáshoz, nem pedig a katarzis kiváltása.
Azért az is jó volt, nagyon is. Viszont az előbb fejeztem be az ötödik részt, és ha a negyedikre azt mondom, nagyon jó volt, erre mit mondjak?! :w00t: Megint bajban vagyok, merjem-e tovább nézni?! Az a tudod-melyik-jelenet,
amikor a kislány felnéz az apjára, aztán.... :hissy: :hissy:
Sokkal jobb, pörgősebb, feszítettebb, mint a negyedik rész, de talán még a harmadiknál is. Ha az előzményeket hozzávesszük, érthető. Szépen fel lett ez építve. Az előzmények nélkül ennek sem lett volna ekkora hatása. Mert ugye nemcsak mi izgulunk, hanem mindkét rádiósunk is. Már tudják, mi a tét, milyen az, ha valami félresiklik, és nagyon szeretnék jól csinálni.... :whistling: Egyébként úgy kedvelem azt a kis kopasz színészt!

De a rendőrökre megint kibuktam! :stress: Ezeknek világít a szájukban a Negro Classic!!!! :x :x Totálisan Hae Younggal értek egyet! Ismét csak előjött a mentalitás! Felfuvalkodnak, fölényeskednek, az ügy közben mellékes.
Micsoda pofátlan, cinikus érvelés volt az, hogy még a srác tehet róla, ha netán meghal a sértett, amiért nem tudta meggyőzni a többieket?! :x Tök ugyanaz, mint Jae Han esetében! Vagy nem veszik komolyan, vagy egyáltalán szót sem kap. Az egyik folyamatosan akadályozza a felszólalásban, a másik semmibe veszi, ha mond valamit, a harmadik behúz neki, miért mondott bármit is. Hűűűű, olyat tudnék mondani! :cussing: :cussing: :cussing:
Nem kellenének ezek az irritáló jelenetek. Enélkül is érezzük, ki a jó fej és ki nem. Felesleges a többieket még negatívabb színben feltüntetni. Soo Hyun idáig sem volt a szívem csücske, de korrektnek tűnt. Erre egy igazságtalan, észosztó seggfej. :crazy: :thumbdown:
Ők a hólyagok, nem a srác, ezért nem bírják elviselni, hogy okosabb náluk. Pedig senki sem tévedhetetlen! Még ők sem! Sőt!!!! :x Nem tud meghatni, ha majd utólag igazat adnak Hae Youngnak, vagy elnézést kérnek tőle. :glare:

brigichan wrote: Nem tudom, a hwaseongi gyilkosságsorozaton kívül mennyire fognak majd valós bűntények mentén haladni, de érdekes volna, ha így tennének, hisz sok híres, máig megoldatlan eset történt, több pedig szintén elévült már, mint pl. a Lee Hyungdo elrablásos-meggyilkolásos esete, melyről a Voice of a murderer c. film is készült. Mekkora lenne, ha (elméleti síkon, persze) azt is meg tudná oldani a jelenkori csapat!

Erről még nem hallottam, de támogatom az ötletet!

brigichan wrote:Aztán kiderült, hogy a Secret Doorban is ő szerepelt, amit tavaly néztem.

A Secret Door-t nem láttam, és miközben a főszereplőket dicsérték, a történetet nem. Neked tetszett?
ImageImageImage

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Thu Feb 11, 2016 12:45 am

gilnis wrote:Ó, igen, igen, igen! Szívemből szóltál! :heart: Kicsit nyakatekerten, de ugyanerre céloztam én is korábban:
gilnis wrote:

Park hadnagynak szólította, és mondta neki, hogy tőle van az infó a kórházról. Aztán meg rákérdezett, miért nem jó ötlet odamennie. Tulajdonképpen szép kört írnának le, ha az a figyelmeztetés Hae Young szempontjából a legkésőbbi beszélgetésükkor hangzott volna el. El tudom képzelni, hogy Jae Han halálának ügyében nyomoztak, ill. nyomoznak majd, és Hae Young annak a révén szerzett tudomást róla/esett le neki.
Nagyon szeretnék happy endet, de a látottak alapján itt bármi megeshet. :shocked: :pale:

Ó, igaz! :lol

Állati lenne, ha az utolsó, megoldandó ügyet nézné Haeyoung feszülten a táblán, aztán hirtelen megváltozna a táblára írt szöveg, mire ő az ajtó felé pillant, ahol besétál Jaehan és Soohyun...! :w00t:

gilnis wrote:Mi lehet az összefüggés Jae Han befeketítése és a kapitány érdekei között? Korrupció vagy alvilági kapcsolatok? Mindenképpen valamilyen bűncselekményre tippelek, amire Jae Han félig-meddig rájöhetett, esetleg úgy, hogy a tettesre még nem, és ezért kellett félreállítani. Volt Soo Hyunnal is egy félbemaradt beszélgetésük. Az idekapcsolódhat vajon, vagy személyes jellegű?

Igen, valami nem stimmel. Nyilván a rendőrfőnök szeretett volna gyorsan feljebb jutni a ranglétrán piti kis nyomozóból/csoportvezetőből, de valaminek történnie kellett, amiről mind ők ketten, mint Jaehan tudomást szerzett. Ahogy haladunk előre a történetben, ezt biztos látni fogjuk majd.

gilnis wrote:Én is úgy érzem, hogy a negyedik rész kicsit alulmaradt a többihez képest, de nem tudom az okát.
Talán mert nem került hozzánk közel az áldozat. Vagy mert ennek elsősorban az alapozás volt a funkciója a folytatáshoz, nem pedig a katarzis kiváltása.
Azért az is jó volt, nagyon is. Viszont az előbb fejeztem be az ötödik részt, és ha a negyedikre azt mondom, nagyon jó volt, erre mit mondjak?! :w00t: Megint bajban vagyok, merjem-e tovább nézni?! Az a tudod-melyik-jelenet,
amikor a kislány felnéz az apjára, aztán.... :hissy: :hissy:

Az milyen kemény volt...! Rendesen megfagyott az ereimben a vér! :pale: :goggle:

gilnis wrote:Nem kellenének ezek az irritáló jelenetek. Enélkül is érezzük, ki a jó fej és ki nem. Felesleges a többieket még negatívabb színben feltüntetni. Soo Hyun idáig sem volt a szívem csücske, de korrektnek tűnt. Erre egy igazságtalan, észosztó seggfej. :crazy: :thumbdown:[/spoiler]Ők a hólyagok, nem a srác, ezért nem bírják elviselni, hogy okosabb náluk. Pedig senki sem tévedhetetlen! Még ők sem! Sőt!!!! :x Nem tud meghatni, ha majd utólag igazat adnak Hae Youngnak, vagy elnézést kérnek tőle. :glare:

Én azt várom, hogy végre kiderüljön, hogy Soohyun és Jaehan ismerték egymást. Mert Haeyoung ezt még mindig nem tudja. Na akkor lesz aztán igazán izgalmas a történet. Miket beszélek?! Hisz már most is az! Ki fog csinálni minket ez a sorozat! :hissy:

gilnis wrote:
brigichan wrote: Nem tudom, a hwaseongi gyilkosságsorozaton kívül mennyire fognak majd valós bűntények mentén haladni, de érdekes volna, ha így tennének, hisz sok híres, máig megoldatlan eset történt, több pedig szintén elévült már, mint pl. a Lee Hyungdo elrablásos-meggyilkolásos esete, melyről a Voice of a murderer c. film is készült. Mekkora lenne, ha (elméleti síkon, persze) azt is meg tudná oldani a jelenkori csapat!

Erről még nem hallottam, de támogatom az ötletet!

Szomorú történet egy jól szituált családból elrabolt, 10 év körüli kisfiúról, akiért a tettes számtalan telefonhívás során nagy összegű váltságdíjat követelt, amit a szülők talán össze is szedtek, ennek ellenére nem sokkal később megtalálták a gyermeket holtan, kiderült, hogy már az elrablás után 2 nappal megölte őt a gyilkos. :pale: A hangja alapján egy alapos, intelligens, fővárosi akcentussal beszélő férfit kerestek, de sohasem bukkantak a nyomára...

gilnis wrote:
brigichan wrote:Aztán kiderült, hogy a Secret Doorban is ő szerepelt, amit tavaly néztem.

A Secret Door-t nem láttam, és miközben a főszereplőket dicsérték, a történetet nem. Neked tetszett?

Sajnos nem. :-( Az egyik legrosszabb, legvontatottabb sorozat volt, amit valaha láttam. Próbálta más megvilágításba helyezni Sado herceg történetét, amolyan "mi lett volna, ha nem is lett volna őrült, hanem összeesküvés áldozatává vált". De annyira nem sikerült, hogy az borzasztó. Jól indult, az első pár rész még élvezhető is volt, utána viszont teljesen unalomba fulladt. A herceget/Haeyoungot alakító színész jó meg tehetséges, de az ég világon semmit sem tudott kihozni a szerepből. :glare:

gilnis

Postby gilnis » Thu Feb 11, 2016 12:36 pm

brigichan wrote:Ki fog csinálni minket ez a sorozat! :hissy:

Engem tutira!!! Láttam a hatodik részt, és HOLY SH*T!!!!!! :shocked: :shocked: Ezt hívom én váratlan fordulatnak!!!!!!! :goggle: :goggle: :goggle: :goggle: :goggle: :goggle: :notworthy: :clap:
ImageImage

Szegény Hae Young basszus! :cry: A bátyját igazságtalanul megvádolják, rátalál holtan, a kis barátnőjét látja, amint elviszik, kiderül, hogy megölték, az elmúlt három bűnügyben az áldozatoknál mind magát okolja, ráadásul Soo Hyunt ő küldte oda.... És még ha Jae Han az egészet vissza is tudja csinálni, Hae Young fejében örökre ott marad az élmény. Pszichiáter legyen a talpán, aki ezek után még ép embert tud belőle kihozni. :hissy:

Kezdenek komolyan megijeszteni. Azt semmiképp sem szeretném, hogy végül Jae Han vagy a testvér megmentéséért cserébe Hae Young haljon meg!! Nem tehetik ezt velünk! :hissy:
Micsoda színészi teljesítmények voltak csak ebben az egy részben is, te jó ég!!!! :w00t: :heart: :heart: :heart: Az apa rezignáltsága, Jae Han bűntudata, Hae Young elborzadása, az anyuka fájdalma....
brigichan wrote:
Állati lenne, ha az utolsó, megoldandó ügyet nézné Haeyoung feszülten a táblán, aztán hirtelen megváltozna a táblára írt szöveg, mire ő az ajtó felé pillant, ahol besétál Jaehan és Soohyun...! :w00t:

:w000t: :dance:

Ebben is maximálisan támogatlak! :mrgreen:
De szerintem nem kell addig várnunk Soo Hyunra. Vagy... :unsure:
Hae Young morfondírozott, vajon másokkal is működésbe léphet-e az adóvevő. Lehet, hogy a történtek után Soo Hyun is betársul?! :w00t:

brigichan wrote:Én azt várom, hogy végre kiderüljön, hogy Soohyun és Jaehan ismerték egymást.
Amikor a kezébe vette a Batman képet, azt hittem/reméltem, megtalálja a fényképet. Hú, mekkorát fognak nézni mindketten (talán mindhárman), ha kiderül, hogy közös az ismerős! :w00t:

Olyan szomorú, hogy a világ nem változott semmit. Vagy legalábbis legkevésbé a jó irányba. A züllés bezzeg tud fokozódni... Szegény Jae Han mibe kapaszkodna, ha Hae Young megmondaná neki az igazat... :(
Naná, hogy ebben a részben sem kíméltek meg a beszólástól! :cussing:
Hae Youngon kívül senki sem csinált semmit, ami előre vitte volna az ügyet! Nélküle semmire sem mentek volna! Meghalt volna szépen a fickó meg a lánya, a tettes pedig elszökik! Megint ugyanaz a cinikus, abszurd számonkérés! Tudom, hogy ez a másra mutogatás nem is új dolog, nem is koreai sajátosság, de rosszul vagyok tőle! :crazy: :crazy: :crazy:
brigichan wrote:Szomorú történet egy jól szituált családból elrabolt, 10 év körüli kisfiúról, akiért a tettes számtalan telefonhívás során nagy összegű váltságdíjat követelt, amit a szülők talán össze is szedtek, ennek ellenére nem sokkal később megtalálták a gyermeket holtan, kiderült, hogy már az elrablás után 2 nappal megölte őt a gyilkos. :pale: A hangja alapján egy alapos, intelligens, fővárosi akcentussal beszélő férfit kerestek, de sohasem bukkantak a nyomára...

Ó... :pale: Az az elkövető se lehetett normális! Ha a szülőkben ott a hajlandóság a fizetésre, mi szükség van az ölésre? Ráadásul egy gyereket megölni. Hogy képes valaki gyereket ölni?! És hogy képes színházat játszani, miután már nem is él?! Milyen kegyetlennek kell ehhez lenni! Ilyet csak pszichopata csinál!

Esetleg ennek a történetnek a happy változata az 1996-os Mel Gibson-film? :wink: Bár remélem, hogy nem. Ilyesmiből pénzt csinálni undorító. :foot:
ImageImageImage

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Thu Feb 11, 2016 1:57 pm

gilnis wrote:
brigichan wrote:Ki fog csinálni minket ez a sorozat! :hissy:

Engem tutira!!! Láttam a hatodik részt, és HOLY SH*T!!!!!! :shocked: :shocked: Ezt hívom én váratlan fordulatnak!!!!!!! :goggle: :goggle: :goggle: :goggle: :goggle: :goggle: :notworthy: :clap:

Ugye?!!! :shocked: :shocked: Én teljesen készen voltam! Hogy beetetett már minket a sorozat az enyhébb negyedik résszel, hogy aztán jól odacsattintson az 5-6.-tal! Már most ki merem jelenteni neked, hogy ez a legösszetettebb, legjobban átgondolt és legizgalmasabb koreai krimi/akciósorozat, amit eddig láttam! Pedig hol van még a vége! :w00t: Legyen már holnap, úristen! :cussing:

Azért az is milyen már, hogy mi itt tűkön ülve nézünk minden epizódot, a többiek meg a legnagyobb lelki nyugalommal elvannak, és senki sem ír. :rofl: Szerinted mi reagáljuk túl a dolgot? :lol

gilnis wrote:
Kezdenek komolyan megijeszteni. Azt semmiképp sem szeretném, hogy végül Jae Han vagy a testvér megmentéséért cserébe Hae Young haljon meg!! Nem tehetik ezt velünk! :hissy:

Fú, az tényleg durva lenne. :pale:

gilnis wrote:Micsoda színészi teljesítmények voltak csak ebben az egy részben is, te jó ég!!!! :w00t: :heart: :heart: :heart: Az apa rezignáltsága, Jae Han bűntudata, Hae Young elborzadása, az anyuka fájdalma....

Abszolút. A színészi játékról eddig csak szuperlatívuszokban lehet beszélni.

gilnis wrote:
brigichan wrote:Én azt várom, hogy végre kiderüljön, hogy Soohyun és Jaehan ismerték egymást.
Amikor a kezébe vette a Batman képet, azt hittem/reméltem, megtalálja a fényképet. Hú, mekkorát fognak nézni mindketten (talán mindhárman), ha kiderül, hogy közös az ismerős! :w00t:

Igen! :lol Én is azt vártam, hátha kiesik a második fénykép a keretből, vagy valaki véletlenül leveri/összetöri, és úgy hámozza ki belőle Haeyoung a részleteket. De nem...

gilnis wrote:
brigichan wrote:Szomorú történet egy jól szituált családból elrabolt, 10 év körüli kisfiúról, akiért a tettes számtalan telefonhívás során nagy összegű váltságdíjat követelt, amit a szülők talán össze is szedtek, ennek ellenére nem sokkal később megtalálták a gyermeket holtan, kiderült, hogy már az elrablás után 2 nappal megölte őt a gyilkos. :pale: A hangja alapján egy alapos, intelligens, fővárosi akcentussal beszélő férfit kerestek, de sohasem bukkantak a nyomára...

Ó... :pale: Az az elkövető se lehetett normális! Ha a szülőkben ott a hajlandóság a fizetésre, mi szükség van az ölésre? Ráadásul egy gyereket megölni. Hogy képes valaki gyereket ölni?! És hogy képes színházat játszani, miután már nem is él?! Milyen kegyetlennek kell ehhez lenni! Ilyet csak pszichopata csinál!

Esetleg ennek a történetnek a happy változata az 1996-os Mel Gibson-film? :wink: Bár remélem, hogy nem. Ilyesmiből pénzt csinálni undorító. :foot:

Igen, borzasztó. :pale: Szerencsére úgy nézem, a Mel Gibson-filmnek nincs köze hozzá, azt egy 50-es évekbeli film és egy regény inspirálta.

Kata58

Re: Signal [Hungarian Subs] (ep1-5 of 16)

Postby Kata58 » Thu Feb 11, 2016 6:01 pm

Sziasztok!végre én is ideértem.! Jó sokat írtatok végigolvastam a hozzászólásokat. :D Látom ez a sorozat is olyan jó lesz mint a Love Me, If You Dare..ott sem lehetett egy percet sem lazítani. Ez a sorozat méltó párja lesz. :salut: Most megyek, mert egy résszel le vagyok maradva...és most pont erre van időm. Köszönöm a fordítását ennek az izgalmas történetnek. :thumright: :wub:

Agacska

Postby Agacska » Thu Feb 11, 2016 6:34 pm

Nagyon köszönöm a feliratot.

gilnis

Postby gilnis » Thu Feb 11, 2016 10:29 pm

brigichan wrote:Már most ki merem jelenteni neked, hogy ez a legösszetettebb, legjobban átgondolt és legizgalmasabb koreai krimi/akciósorozat, amit eddig láttam!

Tényleg? :O Az sincs ilyen, amit éppen fordítasz? Nálam azért verseny van. God's gift, Three days, Bad Guys... A Chaser se semmi! Apropó, Son Hyun Joo :wub: :heart: :wub: vendégszerepelni fog a 7. részben! :dance:

Ami az esetleges túlreagálást illeti, részemről a legkevésbé sem! :mrgreen: Csak hozom a formám! XD Sajnálhatja mindenki, aki nem nézi! :wub:

Úgy örülök, hogy Hae Youngot is kifejezetten foglalkoztatja ez a "történelemírás", és hogy wae, wae, wae???? Remélhetőleg ez azt jelenti, hogy kapunk rá konkrét választ, mert már kifúrja az oldalam a kíváncsiság!!! :w00t: Változatlanul a tesóján pörög az agyam, és az ötlött fel bennem, mi van,
ha a tesó megmentése eltünteti a jelenlegi Hae Youngot?! :O El kell, hogy tüntesse, hiszen a történtek alakították ki a személyiségét. Ha ő életben marad, ma Hae Young nem ilyen. Ugyanígy Kim Yoon Jung elrablása-megölése is hatással volt rá, arról pedig tudjuk, hogy újra elő fog jönni a téma, mert kell az a jelenet, amikor Hae Young tájékoztatja Jae Hant az orvostanhallgató felakasztásáról. Mi lesz akkor, ha Kim Yoon Jung is életben marad, mert meg tudják menteni? :O Akarom én, hogy megmentsék őket? :fear: Akarjam én, hogy megmentsék őket? :unsure: Nagyon gonosz vagyok? :cry: Bár várjunk csak! Egyelőre Hae Young még nem volt közvetlenül személyesen érintett az ügyekben. Amikor/Ha sikerül a nyomozónőt visszahozni, akkor fogjuk meglátni, hogy Hae Young emlékei megmaradnak-e. Ha Soo Hyunról megmaradnak, akkor másról is meg kéne maradniuk, azaz nem változik meg ő maga sem. Jól mondom? :scratch:
Ebbe belefájdul a fejem. :crazy: :D
ImageImageImage

vercsike1

Postby vercsike1 » Fri Feb 12, 2016 1:56 pm

Hálásan köszönöm a :notworthy: :notworthy: :notworthy: a 4 - 5. részek feliratát.

csilla0602

Postby csilla0602 » Fri Feb 12, 2016 2:38 pm

Kedves cherryblossom! Nagyon szépen köszönöm a feliratokat! Olyan jó kis kommenteket Írogattatok a sorozathoz, hogy neki is fogok állni hamarosan a nézéséhez.♥♥♥

gilnis

Re: Signal [Hungarian Subs] (ep1-6 of 16)

Postby gilnis » Fri Feb 12, 2016 5:33 pm

Cherryblossom, de ügyes vagy, hogy utolérted a vetítést! :thumleft: Köszi az összes részt! :)
ImageImageImage

Marika58

Postby Marika58 » Sat Feb 13, 2016 2:13 pm

Köszönöm szépen a sorozat eddigi részeinek fordítását.

cherryblossom

Postby cherryblossom » Sat Feb 13, 2016 6:07 pm

gilnis wrote:Cherryblossom, de ügyes vagy, hogy utolérted a vetítést! :thumleft: Köszi az összes részt! :)

Szívesen :-) Igyekszem nem belecsúszni a következő heti adásokba, mert félek, hogy nagyon lemaradnék. :P
Olyan jó olvasgatni, amit irkáltok a sorozattal kapcsolatban, nagyon érdekes! :thumright:

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Sun Feb 14, 2016 12:26 am

Sziasztok!

Az első rész után:

Gondolom egyedül leszek vele, de én igen erős anyázással kezdtem az első pár másodpercet. Ha már kidobnak az ablakon igen súlyos összegeket, hogy mozi kamerákkal vegyék fel a nyitó képsorokat, akkor a képarányt ne tessék már elrontani az utómunkánál... vagy ez direkt effektként maradt benne? Akár figyelmetlenség, akár tudatos effekt, mindenképp zavaró. A mozis képarányt 16:9 széthúzni??? Brrrrrr. Pláne úgy, hogy gyönyörű volt a fényképezés az elején! (szerencsére a lejátszómon tudom kézzel is váltani a képarányt, ezért kitoltam velük, na de akkor is ki akar úgy filmet nézni, hogy 5 percenként állítgatni kell a gépen?)
Ez titeket nem zavar??? A 17. percnél, a második múltban játszódó jelenetnél értettem meg, hogy akkor ez valószínű szándékos. De egyszerűen nem értem, miért csinálják? A 720p rip minősége sajna nem a legjobb, így nem tudtam megmondani, hogy tényleg végig mozis kamerákkal dolgoztak-e (sztem nem), de mindegy is... hogy lehet ilyen fiaskót véteni????????????

Csak azért bosszankodom ennyire, mert egyébként tényleg jó hangulatot teremtettek az elején. Jó volt a fényképezés és a vágás is. Nagyon odatették magukat... de az utómunka tönkre vágta az egészet.

A felvezető, a gyerek rablás/gyilkosság nagyon hatásos volt. Ám az első, jelenben játszódó jelenet épp olyan kiábrándító. Gondolom próbálták ellensúlyozni az első pár perc komorságát, de az okoskodó főhős engem inkább taszított, semmint "hűűűű, de okos" felkiáltásra sarkalt (ebben a tekintetben az angol Sherlock karaktere még mindig messze a legjobb).
A ki kivel kavar és miért típusú beszélgetésből egy szót sem értettem végül, szerencsére hamar megjelent a rendőrnő és helyszínt váltottunk, ahol egy kicsit félre sikerült dramaturg (a fordítás sztem teljesen rendben volt, az eredeti forgatókönyv lehetett sutácska) próbált karaktert és környezetet (rendőrség önképe?) bemutatni... nem mondom, hogy okosabb lettem, inkább csak több kérdésem lett.
Aztán hopp, ugrunk, a folyosós átmenet csillagos ötös, és jön a mozis-múltban játszódó rész ismét. Az eligazítás alatt szóló 80as éveket idéző szaxofonos bluesról nem tudtam eldönteni, hogy fricska, vagy komolyan gondolták... mindegy, végülis nem volt életidegen.

Belefutunk pár ázsiai "a rendőröket dilettánsokként kell bemutatni" közhelybe, de szerencsére nem olyan vészes az egész, a főnök és Jófej nyomozó közti párbeszédnél csak kicsit lóg ki a lóláb. Ezután elég sok minden történik, 20 mp-enként ugrálunk oda-vissza az időben, ami egyébként roppant hangulatos lenne, ha nem kellene nekem is mindig képarányt váltanom, ezért úgy döntök, hagyom a képet mozis arányon, a jelen összenyomott emberei kevésbé zavaróak, mint a múlt széthúzottjai.

Míg főhősünk azon izmozik, hogy kijusson a parkolóból, és pusztakézzel próbál eltolni egy teherautót (mivan?), addig Jófej nyomozó a múltban igazán beleszögez a székembe, olyan remekül fotózott nyomozós jelenetet kapunk tőle, a 90es évek végére jellemző thriller zenével, hogy csak na!
Elérkezik a csúcspont is, mikor a jelen és a múlt összekapcsolódik a rádión, amiben megint olyan tökéletes zenét csempésznek a fülemre, hogy a hideg kiráz tőle, annyira tökéletes! Nem úgy a főhös, aki egy három éves gyerek értelmi szintjén állva játssza a meglepődöttet. Nagyon remélem, hogy a múltjával megmagyarázzák hamarost ezt az idiótaságát, mert különben nagyon rühelni fogom szegényt.

Idiótánk látogatása a kórházban remek volt, bár kicsit túlzásba vitték a pókhálót, mégis sikerült a frászt hozniuk rám. Kár, hogy ezt a színészt kellett néznem közben. Ahhoz, hogy megbocsássak neki minimum pszichopata sorozatgyilkosnak kell lennie neki is, különben nem tudom elnézni az irritáló stílusát.
Míg Idióta rátalál a Jófej által leírt hullára, Jófej maga köddé vész és nagyon kell erőltetnem magamat, hogy emlékezzek volt-e a jelenben rá Jófej felügyelőre való utalás. Lehet, hogy Rendőrnéni az ő aktáját lapozgatta oly szorgalmasan?

A politikai vonal nem nagyon hatott meg, nem hiszem, hogy egy "jaj, ciki lenne beismernünk, hogy tévedtünk" vonal lenne a háttérben. Ugyanakkor Idióta és Rendőrnéni lelkizése tetszett, ahogy az is, amilyen módszerrel főhősünk rávette az ügy folytatására őt.

Az ezután felpörgő események, a nyomozás, a nővér viselkedése, mind-mind teljesen rendben voltak, élveztem a gyorsan zajló történéseket. Még Idiótánk is lépett pár szintet és kevésbé mesterkélt és túlmagyarázott magyarázatokkal állt elő...

Mindent összevetve a pilot meggyőző volt, kiváncsian várom a többit.
Last edited by lapishun on Sun Feb 14, 2016 8:28 am, edited 1 time in total.
Image

cherryblossom

Postby cherryblossom » Sun Feb 14, 2016 7:36 am

lapishun wrote:A ki kivel kavar és miért típusú beszélgetésből egy szót sem értettem végül, szerencsére hamar megjelent a rendőrnő és helyszínt váltottunk,..

Röviden összefoglalva itt csak annyi történik, hogy Park Hae Young a profilózói/pszichológiai képességeit bevetve, információkat árul el hírességekről riportereknek. Itt behoztak egy Misaeng utalást (2014-es sorozat) és az ottani főszereplőket összeboronálták ebben a sorozatban...Sajna még nem láttam a Misaeng-et, úgyhogy nem ugrottam ki a székből, hogy húúú ezek a Misaeng szereplői, de nekem is elég fura volt itt ez a jelenet...

cherryblossom

Postby cherryblossom » Sun Feb 14, 2016 8:29 am

b203.png.jpg
[/img]
Attachments
b203.png.jpg
b203.png.jpg (23.58 KiB) Viewed 4758 times

gilnis

Postby gilnis » Sun Feb 14, 2016 3:18 pm

Lapishun, jól értem, ez egy utálatos dicséret volt? :scratch:

A képarányok a legkevésbé sem zavartak. Őszintén szólva azt se egészen értem, miről beszéltél :sweat: de mindegy is. :P
Abban egyetértek, hogy a srác első jelenete elég nagy hangulat- és stílusváltás az előtte lévő jelenet után, de ez nem negatívum. Abban is egyetértek, hogy hirtelen zavarosnak és túl pörgősnek találtam, nem is nagyon érdekelt, kiről mit guberált ki, de hála a jó égnek egyáltalán nem volt kiábrándító!
Az ellen viszont határozottan tiltakozom, hogy idióta lenne! Ne hívd így, légyszi, különben valaki sírni fog. :roll Ő egyáltalán nem buta. Azt aláírom, hogy van, aki eleinte idegesítőnek, lekezelőnek találhatta, de később már ez sem mondható rá. Mellesleg igaza volt. Nekem spec. a két rendőr volt az ellenszenves. És egy olyan helyzetben meghallva az adást, miért ne lepődhetett volna meg nagyon? Ami a színészt illeti, nem értelek. Se sok, se kevés, nagyon is hiteles, kimondottan testhezálló neki ez a szerep. Ha "mert csak" alapon nem tetszik, és nem tudod megszokni, az pech. :wink:

cherryblossom wrote:Itt behoztak egy Misaeng utalást (2014-es sorozat) és az ottani főszereplőket összeboronálták ebben a sorozatban...Sajna még nem láttam a Misaeng-et, úgyhogy nem ugrottam ki a székből, hogy húúú ezek a Misaeng szereplői, de nekem is elég fura volt itt ez a jelenet...

A Misaeng-et még csak-csak értettem, mert az is tvN-es sorozat, és ugyanaz a pali is rendezte, mint ezt. (Persze a valóságban szó sincs szerelmi háromszögről. :nuts: ) De mit akartak azzal a randizással, amikor az illetők a való életben már házasok?! :blink
ImageImageImage

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Sun Feb 14, 2016 4:14 pm

gilnis wrote:Lapishun, jól értem, ez egy utálatos dicséret volt? :scratch:

Na azért többnyire dícsértem, csak két dolgot bántottam. Az egyik a képarány. Tessék, egymás mellé tettem a kettőt. A bal oldali ahogy leadták, a jobb oldali pedig a helyes, nyújtás nélküli eredeti képarány lenne. Nem igaz, hogy nektek nem zavaró a bal oldali...

Image

gilnis wrote:Az ellen viszont határozottan tiltakozom, hogy idióta lenne! Ne hívd így, légyszi, különben valaki sírni fog. :roll Ő egyáltalán nem buta. Azt aláírom, hogy van, aki eleinte idegesítőnek, lekezelőnek találhatta, de később már ez sem mondható rá. Mellesleg igaza volt.

Nézd, a személyisége roppant mód zavaros. Ilyen normális ember nincs. Ha elfogadom, hogy úgy ijed meg, ahogy (lásd, mikor keresi a hullát), akkor ott baj van. Roppant mód gyerekes volt. Minden másban nagyon élethű akar lenni a sorozat, ezért, ha a főszereplő így viselkedik, nem tudom annyiban hagyni. Muszáj valami magyarázatot találnom, és ez a magyarázat jelenleg számomra az, hogy nem normális, minimum ön- és közveszélyes. Így első tippre tuti ő gyilkolászta le a Jófiú rendőrt és a lelkiismerete játssza le a fantáziájával az egész adóvevős dolgot. Ettől még lehet, hogy okos, de elmebeteg.

gilnis wrote: Nekem spec. a két rendőr volt az ellenszenves.

Persze, hisz a nővel a kemény, megcsömörlött zsarut játszatják... a többi meg mind hülye.
Egyedül a jófiú volt normális és szimpatikus, de őt meg rögtön ki is csinálták ugye.

gilnis wrote:És egy olyan helyzetben meghallva az adást, miért ne lepődhetett volna meg nagyon? Ami a színészt illeti, nem értelek. Se sok, se kevés, nagyon is hiteles, kimondottan testhezálló neki ez a szerep.

Én nagyon reménykedem benne, hogy a szerepe ilyen és igazam lesz, minimum ámokfutó a figura. Ellenkező esetben a színészt fogom hibáztatni :)
Egyszerűen ordít róla, hogy nem normális és a legkisebb mértékben sem tudok vele azonosulni. Kívülállóként sem tudom díjazni a törekvését és a felfedezéseit, mert arra várok, mikor terül el az arcán egy ördögi vigyor és öldös mindenkit halomra.
És ez sok nekem. A karaktere egyszerre nagyon korrekt, kiegyensúlyozott és roppant mód labilis is. A reakciói hol túl nagyok, hol érzelem mentesek. Mindezek mellé intelligens, képzeleg, látomásai vannak a múltból... Nézőként muszáj eltávolodnom tőle, mert egy ilyen ember roppant mód zavarna, ha a közelemben lenne.
Így már érti? :)
Image

cherryblossom

Postby cherryblossom » Sun Feb 14, 2016 7:05 pm

Hát, hogy őszinte legyek nekem egyáltalán nem tűnt fel ez a képarány dolog. Lehet, hogy csak én vagyok ennyire felszínes, de valahogy lefoglalt annyira a történet, hogy nem zavart, ha valakinek kicsit nyúltabb volt a képe. :)

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Sun Feb 14, 2016 7:13 pm

Sziasztok!

Második rész után:

Ezt nem elemzem ki annyira, bár morogonék még egy sort itt is a 16:9-re nyújtáson... de csak mert olyan remekek a mozis felvételek, nagyon élvezem őket nézni.

Bevallom, titkon reménykedtem benne, hogy megúszom a misztikumot és a realitás talaján maradva mindenre logikus magyarázat lesz, de ezt először a második rész félidejében, majd a végén jó alaposan keresztül húzták. Kár érte. Azért kár, mert ha egy ennyire lényegi kérdést elmisztifikálnak, akkor a kisebb hibákra ugyanígy rá lehet majd húzni vmi "misztikus kimagyarázkodást", tehát a logikus gondolkodásnak feltehetőleg lőttek.
Ettől függetlenül a színvonal szerencsére maradt... bár némi bizonytalanságot érzek a levegőben, hogy akkor merre is haladjon tovább a dolog... Én a stílusbeli és tartalombeli ugrásokat nem szeretem, így attól félek, hogy majd hirtelen elő fognak rángatni pár eddig talonban tartott történet szálat... úgymint pl a főhős múltját is... és tartok tőle, hogy esetleg kényszermegoldások születhetnek belőle... de ne legyen igazam!

cherryblossom wrote:Hát, hogy őszinte legyek nekem egyáltalán nem tűnt fel ez a képarány dolog. Lehet, hogy csak én vagyok ennyire felszínes, de valahogy lefoglalt annyira a történet, hogy nem zavart, ha valakinek kicsit nyúltabb volt a képe. :)

Kicsit???? Jó, lehet, hogy szakmai ártalom, de nekem az első másodpercben majd kiszúrta a szemem és a fejem is belefájdult, olyan rossz volt nézni. (Lehet ám, hogy csak a tv rip hibája az egész, mert a formátum váltást esetleg nem kezeli le, de nem hiszem... ha valaha kijön belőle egy dvd/blu ray akkor kiderül)
Image

gilnis

Postby gilnis » Sun Feb 14, 2016 7:40 pm

Cherryblossom, akkor már ketten vagyunk. :mrgreen:

lapishun wrote:Minden másban nagyon élethű akar lenni a sorozat, ezért, ha a főszereplő így viselkedik, nem tudom annyiban hagyni. Muszáj valami magyarázatot találnom, és ez a magyarázat jelenleg számomra az, hogy nem normális, minimum ön- és közveszélyes. Így első tippre tuti ő gyilkolászta le a Jófiú rendőrt és a lelkiismerete játssza le a fantáziájával az egész adóvevős dolgot.

Hmm... Magyarázatnak nem is lenne rossz. :D Tulajdonképpen sok igazság van abban, amit mondasz, és egyetértek, hogy nem teljesen normális a srác, de 1) ez a verzió idáig nekem eszembe sem jutott, majd ezután figyelni fogom ilyen szemmel is, 2) szerintem egész más okai vannak az "abnormálisságának", és szó sincs se ámokfutóról, se elmebetegről, 3) inkább hajlok afelé, hogy egy-egy jelenetben esetleg neked nem tetszően reagált a színész.

lapishun wrote:Egyedül a jófiú volt normális és szimpatikus, de őt meg rögtön ki is csinálták ugye.

Kíváncsi leszek, megmarad-e ez a véleményed róla... :P

lapishun wrote:...így attól félek, hogy majd hirtelen elő fognak rángatni pár eddig talonban tartott történet szálat... úgymint pl a főhős múltját is... és tartok tőle, hogy esetleg kényszermegoldások születhetnek belőle... de ne legyen igazam!

Ez nem hirtelen ugrás vagy előrángatás, egyszerűen csak nem ab ovo volt a kezdés, és az magával hozza, hogy később ismerjük meg a hátteret ill. a miérteket. A jelen állás szerint keretes szerkezet lesz, de ez még változhat.
ImageImageImage

Cseppke

Postby Cseppke » Sun Feb 14, 2016 10:15 pm

Kedves Cherry!

Nagyon jó sorozatot fordítasz és ahhoz képest, hogy ilyen gyors vagy, nagyon rendben van a szöveg, teljesen érthető ez a pörgős film. Köszönöm az első 6 részt ami olyan izgalmas, hogy szinte nem lehet abbahagyni. Gilnis nagyon ért ahhoz, hogy lelkes hozzászólásaival kedvet csináljon a filmhez. :-) Amire Lapishun utalt, a képméretek először nekem is feltűntek. Már csak azért is, mert a koreaiak inkább kerek mint hosszúkás arcúak. A kezdő képkockáknál míg azon tűnődtem, hogy váltsak-e képarányt, a történet a jelenbe ugrott és a kép is rendben lett. Azóta viszont egyáltalán nem zavar, elkönyveltem a Jóarc rendőrt egy kissé lóarcnak.
Ami Hae Youngot illeti, nekem egyáltalán nem tűnt idiótának. Sokkal inkább úgy érzem, hogy rendkívül gyorsan pörög az agya és minden kis láncszemnek keresi a helyét. Közöttünk is élnek olyan emberek, akiknek a gondolatai sokkal előrébb járnak mint a szavai, és nehéz lépést tartani velük a beszélgetések során. :roll
A 6. rész igazán izgalmasan fejeződött be, gondolom Soo-Hyun nem hal meg már az elején, de vajon hogy fog kinézni ilyen égési sérülések után? Bár Hae Young a kütyün közli Jae Han-nal, hogy Kyung Tae megölt egy rendőrt, és segítsen bizonyítékot keresni. Akkor talán a múlt másképpen alakul, ha az igazi tettes kerül börtönbe. Akkor viszont Soo-Hyun nem fog megégni. Ugye? Amikor Hae Young megigérte Jae Han-nak, hogy mivel Kyung Tae még él, és most újra börtönben van, és majd beszél vele hátha valami bizonyítékra bukkannak a múltban... - szóval akkor arra gondoltam, hogy Jae Han - nem csodálkozik, hogy ő viszont már nem él??

gilnis

Postby gilnis » Sun Feb 14, 2016 10:51 pm

Szia Cseppke! :)

Reméljük, sosem kell majd csalódnod, ha a ráhatásomra fogsz bele egy sorozatba. :whistling:

Nagyon jó dolgot vetettél fel! :thumright: Jae Han viszont nem tudja magáról, hogy nem él már 2015-ben! Bármelyik pillanatban eszébe is juthatna megkérdezni, ismeri-e őt Hae Young személyesen, és hogy hogyan megy a sora húsz évvel később. Vajon arra mi lenne a válasz? :w00t: Hogy nézne az ki, hogy Hae Young elárulja neki?! :w00t:
ImageImageImage

cherryblossom

Postby cherryblossom » Mon Feb 15, 2016 8:43 am

De aranyosak vagytok! :-) Jól esik ezt olvasni. Viszonylag kezdő fordítóként persze én is követhetek el hibát, de nagyon igyekszem jól összehozni. Annyi kérésem lenne, hogy ha esetleg találtok valami hibát, azt privát üzenetben jelezzétek már nekem és ott megdumáljuk! :wink:

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Mon Feb 15, 2016 9:12 am

Fú, de sokat írtatok. Cherry, szép munka! Remekül haladsz! :thumright:

gilnis wrote:
brigichan wrote:Már most ki merem jelenteni neked, hogy ez a legösszetettebb, legjobban átgondolt és legizgalmasabb koreai krimi/akciósorozat, amit eddig láttam!

Tényleg? :O Az sincs ilyen, amit éppen fordítasz? Nálam azért verseny van. God's gift, Three days, Bad Guys... A Chaser se semmi! Apropó, Son Hyun Joo :wub: :heart: :wub: vendégszerepelni fog a 7. részben! :dance:

A felsoroltak közül egyedül a 3 Dayst láttam, és ahogy már említettem, az fantasztikus volt. Akciódús, nagyon drámai, rettentő szövevényes. Ott mégis más érzésem volt, mert nekem Yoochun nagyon közel áll a szívemhez. Ennél a sorozatnál a "gonosz" rendőrfőnökön kívül senkit nem láttam a sorozatból más történetben. Ugye utólag jöttem rá erre a Secret Door-dologra, ami egy borzasztó sorozat volt. Tehát egészen más elvárásaim voltak a Signallal kapcsolatban. Azt akartam, hogy a történetével nyűgözzön le, nem pedig valami széparcú legénnyel a főszerepben. Meg is tette. :)

gilnis wrote:Úgy örülök, hogy Hae Youngot is kifejezetten foglalkoztatja ez a "történelemírás", és hogy wae, wae, wae???? Remélhetőleg ez azt jelenti, hogy kapunk rá konkrét választ, mert már kifúrja az oldalam a kíváncsiság!!! :w00t: Változatlanul a tesóján pörög az agyam, és az ötlött fel bennem, mi van,
ha a tesó megmentése eltünteti a jelenlegi Hae Youngot?! :O El kell, hogy tüntesse, hiszen a történtek alakították ki a személyiségét. Ha ő életben marad, ma Hae Young nem ilyen. Ugyanígy Kim Yoon Jung elrablása-megölése is hatással volt rá, arról pedig tudjuk, hogy újra elő fog jönni a téma, mert kell az a jelenet, amikor Hae Young tájékoztatja Jae Hant az orvostanhallgató felakasztásáról. Mi lesz akkor, ha Kim Yoon Jung is életben marad, mert meg tudják menteni? :O Akarom én, hogy megmentsék őket? :fear: Akarjam én, hogy megmentsék őket? :unsure: Nagyon gonosz vagyok? :cry: Bár várjunk csak! Egyelőre Hae Young még nem volt közvetlenül személyesen érintett az ügyekben. Amikor/Ha sikerül a nyomozónőt visszahozni, akkor fogjuk meglátni, hogy Hae Young emlékei megmaradnak-e. Ha Soo Hyunról megmaradnak, akkor másról is meg kéne maradniuk, azaz nem változik meg ő maga sem. Jól mondom? :scratch:
Ebbe belefájdul a fejem. :crazy: :D

Jól mondod, ezek nagyon jó kérdések. Egy csapásra minden megváltozhat azzal, ha megbirizgálják Haeyoung bátyjának ügyét. Mivel személyesen érintett, vajon képes lesz tárgyilagosan szemlélni az ügyet, és nem beavatkozni, hagyva, hogy minden úgy történjen, ahogy az eddig "meg volt írva"; vagy képtelen lesz az érzéseit félretenni, kockáztatva azt, hogy saját létezését, életmódját törli ki a világból?

lapishun wrote:Gondolom egyedül leszek vele, de én igen erős anyázással kezdtem az első pár másodpercet. Ha már kidobnak az ablakon igen súlyos összegeket, hogy mozi kamerákkal vegyék fel a nyitó képsorokat, akkor a képarányt ne tessék már elrontani az utómunkánál... vagy ez direkt effektként maradt benne? Akár figyelmetlenség, akár tudatos effekt, mindenképp zavaró. A mozis képarányt 16:9 széthúzni??? Brrrrrr. Pláne úgy, hogy gyönyörű volt a fényképezés az elején! (szerencsére a lejátszómon tudom kézzel is váltani a képarányt, ezért kitoltam velük, na de akkor is ki akar úgy filmet nézni, hogy 5 percenként állítgatni kell a gépen?)
Ez titeket nem zavar??? A 17. percnél, a második múltban játszódó jelenetnél értettem meg, hogy akkor ez valószínű szándékos. De egyszerűen nem értem, miért csinálják? A 720p rip minősége sajna nem a legjobb, így nem tudtam megmondani, hogy tényleg végig mozis kamerákkal dolgoztak-e (sztem nem), de mindegy is... hogy lehet ilyen fiaskót véteni????????????

Ennyire nem vagyok vájtszemű, így nekem nem (sem?) tűnt fel a dolog. Tabon néztem eddig, ott nem jött elő, a full HD-s monitoron meg a 4k-s tévén meg egyszerűen nem a látvánnyal, hanem a szövevényes rejtéllyel és annak megoldásával voltam elfoglalva. Nyilván az általad linkelt képen látszik a különbség, bár meg kell mondjam, nekem 16:9-es sokkal torzabbnak tűnik így "összenyomva". De ez már legyen az én fogyatékosságom. Viszont amióta ezt írtad, igyekeztem a mostani két részben erre figyelni, és őszintén szólva nem vettem észre, hogy ilyen éles különbség lenne. Nem lehetséges, hogy ez csak az első két rész hibája volt? Ha tovább nézted, majd írd már meg, hogy a későbbiekben is láttad-e, léci!

lapishun wrote:A felvezető, a gyerek rablás/gyilkosság nagyon hatásos volt. Ám az első, jelenben játszódó jelenet épp olyan kiábrándító. Gondolom próbálták ellensúlyozni az első pár perc komorságát, de az okoskodó főhős engem inkább taszított, semmint "hűűűű, de okos" felkiáltásra sarkalt (ebben a tekintetben az angol Sherlock karaktere még mindig messze a legjobb).

Nagyon találó a hasonlat, és ha tovább nézed a sorozatot, meg is fogod érteni, hogy miért. ;)

Szerintem a reakciód volt a bevezető epizód konkrét célja. Kapunk egy antihőst: egy kisfiút, aki durcásan kapirgál az iskolaudvaron, mert senki sem akar vele játszani. Akit egyetlen ember szán meg, egy kislány, akit ő maga hagy cserben, és akinek a halála valamilyen szinten az ő lelkén szárad. Mert ha nem lett volna olyan szégyellős, hogy hazakísérje az ernyőjével, a kislányt nem rabolták volna el, és nem ölték volna meg. Ez már az elejétől fogva megbélyegzi őt. [és most tegyük túl magunkat azon, hogy lehet-e egy érzelmileg kiforratlan gyermeket ezért ténylegesen hibáztatni]

Ugrunk az időben, az antihősünk immár felnőtt, és szakmai képzettségét és tudását a bulvársajtó firkászai előtt fitogtatja, hűvös intellektusával lenyűgözve mindenkit, bezsebelve érte a jó pénzt. Ám mikor a rendőrnő őrizetbe veszi, rájövünk, hogy milyen szánalmas módon szerzi is ő meg az információit: a hírességek szemetében turkál, de szó szerint. Annak ellenére, hogy rendőr, hadnagy és profilozó. Szóval hiába nézi le a zsarukat az őrsön, ő ugyanolyan hitvány és semmirekellő figura.

Szóval nem indul jó lapokkal. Ahogy a rendőrnő előtt, úgy a nézők előtt is vissza kell szereznie a hitelét, hogy rendőrként, de még inkább emberként egyáltalán megállja a helyét. Szerintem a fordulópont ebben az, mikor a rendőrök épp le akarják zárni a kislány ügyét, ő viszont inkább kiáll a sajtó elé, nyilvánosságot adva az elhallgatásra váró bizonyítékoknak.

Onnantól kezdve viszont nem a kukában túrva ássa elő a bizonyítékait, és nem ezek alapján "okoskodik", hanem nagyon jó következtetésekkel nagyon jó irányba tereli a nyomozásokat mind a múltban, mind a jelenben.

lapishun wrote:Míg főhősünk azon izmozik, hogy kijusson a parkolóból, és pusztakézzel próbál eltolni egy teherautót (mivan?), addig Jófej nyomozó a múltban igazán beleszögez a székembe, olyan remekül fotózott nyomozós jelenetet kapunk tőle, a 90es évek végére jellemző thriller zenével, hogy csak na!
Elérkezik a csúcspont is, mikor a jelen és a múlt összekapcsolódik a rádión, amiben megint olyan tökéletes zenét csempésznek a fülemre, hogy a hideg kiráz tőle, annyira tökéletes!

Egyetértek, a sorozat zenéje fantasztikusan el van találva. De úgy egészében a múlt hangulata abszolút csillagos ötös. Az operatőri munka tényleg kiváló. Ahogy ott ülünk a sokszor tehetetlenül dühöndő Jaehannal a múlt rendőrőrsein, ahol vágni lehet a füstöt az unalomba fúló zsaruk közt, mintha az ember torkát ösztönösen összerántaná ugyanaz a büdös dohányszag, mintha mi is ott ülnénk, annyira élethű és hihető.

gilnis wrote:Ami a színészt illeti, nem értelek. Se sok, se kevés, nagyon is hiteles, kimondottan testhezálló neki ez a szerep. Ha "mert csak" alapon nem tetszik, és nem tudod megszokni, az pech. :wink:

Annyiban igazat kell adnom Lapishunnak, hogy a Haeyoungot alakító színész hasonló alakítás miatt nem tudott semmit kezdeni a Secret Door-beli trónörökösi szereppel. Ott is egy végtelenül izgága, idegesítő figura volt, és emiatt abszolút karakter-idegen. Bár az a sorozat ugye nagyon sok helyen elcsúszott, így aligha lehetne mindent az ő számlájára írni. Itt viszont illik a karakterére a tudálékosság, szerencsére azonban ezt nem amolyan tenyérbemászó stílusban teszi, mint Sherlock (noha azt meg pont azért szeretjük :)).

lapishun wrote:Nézd, a személyisége roppant mód zavaros. Ilyen normális ember nincs. Ha elfogadom, hogy úgy ijed meg, ahogy (lásd, mikor keresi a hullát), akkor ott baj van. Roppant mód gyerekes volt. Minden másban nagyon élethű akar lenni a sorozat, ezért, ha a főszereplő így viselkedik, nem tudom annyiban hagyni. Muszáj valami magyarázatot találnom, és ez a magyarázat jelenleg számomra az, hogy nem normális, minimum ön- és közveszélyes. Így első tippre tuti ő gyilkolászta le a Jófiú rendőrt és a lelkiismerete játssza le a fantáziájával az egész adóvevős dolgot. Ettől még lehet, hogy okos, de elmebeteg.

Látni fogod, hogy ez erős túlzás.

lapishun wrote:Egyszerűen ordít róla, hogy nem normális és a legkisebb mértékben sem tudok vele azonosulni. Kívülállóként sem tudom díjazni a törekvését és a felfedezéseit, mert arra várok, mikor terül el az arcán egy ördögi vigyor és öldös mindenkit halomra.

Ha kibírod a 8. részig, részben megkapod, amire vágysz. ;)

lapishun wrote:Bevallom, titkon reménykedtem benne, hogy megúszom a misztikumot és a realitás talaján maradva mindenre logikus magyarázat lesz, de ezt először a második rész félidejében, majd a végén jó alaposan keresztül húzták. Kár érte. Azért kár, mert ha egy ennyire lényegi kérdést elmisztifikálnak, akkor a kisebb hibákra ugyanígy rá lehet majd húzni vmi "misztikus kimagyarázkodást", tehát a logikus gondolkodásnak feltehetőleg lőttek.

Meg kell mondjam, a sorozat felénél járunk, de egyelőre messze vagyunk bármilyen magyarázattól, ami segítségével kideríthetnénk, hogyan is tud kommunikálni egymással a múlt és a jelen. Van egy olyan érzésem, hogy a misztikum helyett valami sokkal meghökkentőbb magyarázattal fogják megoldani, ezért kíváncsian várom a folytatást. :)

lapishun wrote:Ettől függetlenül a színvonal szerencsére maradt... bár némi bizonytalanságot érzek a levegőben, hogy akkor merre is haladjon tovább a dolog... Én a stílusbeli és tartalombeli ugrásokat nem szeretem, így attól félek, hogy majd hirtelen elő fognak rángatni pár eddig talonban tartott történet szálat... úgymint pl a főhős múltját is... és tartok tőle, hogy esetleg kényszermegoldások születhetnek belőle... de ne legyen igazam!

Nem, ha valami, akkor egy biztos pont a sorozatban: Lee Jaehan rendőr esetein és történetein keresztül halad a cselekmény. Ha Haeyoung fivérének esete valamilyen formában keresztezné az útját, nyilván esélyes, hogy az is megjelenjen majd, de egyelőre ennek kicsi a valószínűsége.

Cseppke wrote:Kedves Cherry!

Nagyon jó sorozatot fordítasz és ahhoz képest, hogy ilyen gyors vagy, nagyon rendben van a szöveg, teljesen érthető ez a pörgős film. Köszönöm az első 6 részt ami olyan izgalmas, hogy szinte nem lehet abbahagyni. Gilnis nagyon ért ahhoz, hogy lelkes hozzászólásaival kedvet csináljon a filmhez. :-) Amire Lapishun utalt, a képméretek először nekem is feltűntek. Már csak azért is, mert a koreaiak inkább kerek mint hosszúkás arcúak. A kezdő képkockáknál míg azon tűnődtem, hogy váltsak-e képarányt, a történet a jelenbe ugrott és a kép is rendben lett. Azóta viszont egyáltalán nem zavar, elkönyveltem a Jóarc rendőrt egy kissé lóarcnak.
Ami Hae Youngot illeti, nekem egyáltalán nem tűnt idiótának. Sokkal inkább úgy érzem, hogy rendkívül gyorsan pörög az agya és minden kis láncszemnek keresi a helyét. Közöttünk is élnek olyan emberek, akiknek a gondolatai sokkal előrébb járnak mint a szavai, és nehéz lépést tartani velük a beszélgetések során. :roll
A 6. rész igazán izgalmasan fejeződött be, gondolom Soo-Hyun nem hal meg már az elején, de vajon hogy fog kinézni ilyen égési sérülések után? Bár Hae Young a kütyün közli Jae Han-nal, hogy Kyung Tae megölt egy rendőrt, és segítsen bizonyítékot keresni. Akkor talán a múlt másképpen alakul, ha az igazi tettes kerül börtönbe. Akkor viszont Soo-Hyun nem fog megégni. Ugye? Amikor Hae Young megigérte Jae Han-nak, hogy mivel Kyung Tae még él, és most újra börtönben van, és majd beszél vele hátha valami bizonyítékra bukkannak a múltban... - szóval akkor arra gondoltam, hogy Jae Han - nem csodálkozik, hogy ő viszont már nem él??

gilnis wrote:
Nagyon jó dolgot vetettél fel! :thumright: Jae Han viszont nem tudja magáról, hogy nem él már 2015-ben! Bármelyik pillanatban eszébe is juthatna megkérdezni, ismeri-e őt Hae Young személyesen, és hogy hogyan megy a sora húsz évvel később. Vajon arra mi lenne a válasz? :w00t: Hogy nézne az ki, hogy Hae Young elárulja neki?! :w00t:

Igen, erre én is kíváncsi vagyok, hogy Jaehan mikor kérdezi meg esetleg, hogy él-e még ő a jövőben.

Egyébként a 7-8. rész után megint csak annyit tudok mondani, hogy ATYAÚRISTEN.

Mikor már azt hittük, hogy Han Sekyu ügye megoldódott, fél évvel meg felfüggesztettel megúszta ez a szemétláda, akkor kapirgálják csak meg az igazi mocskot! Ahogy megkörnyékezik, ahogy a kihallgatása zajlott... Hát komolyan mondom, az idegeim pattanásig feszültek! Melóhelyen néztem a sorozatot a szünetekben, és a kollégák csak csodálkoztak, hogy mit nézek én, hogy így marom magam az izgatottságtól!

Na és a cliffhanger, ahogy a kidobott walkie-talkie-t Haeyoung megtalálja a mostani főnök fiókjában, és ahogy a főnök eközben rányit... hát az kellőképpen odatette magát a végére. Már csak az kell, hogy Jaehan pont eközben megszólaljon, esetleg még a nevét is bemondja, a főnök meg megismerje a hangját, és tuti kiver a frász mindenkit, hiszen az erdős jelenetnél ő maga volt aki jelen állás szerint lelőtte őt!

Vajon mi lehetett a floppy lemezen, amiket a rendőrfőnök oly bőszen letörölgetett? Milyen kapcsolat fűzi össze őt, a "kisfőnököt", a Son Hyunjoo által alakított politikust, Han Sekyut, és a többi nagyvállalatot? Az oké, hogy "valaki kilopta a betont a hídból", de miben sárosak még? Vajon Jaehan erre jött rá, és ezért kellett meghalnia? Ő már 1995-ben tudja, hogy a főnöke egy mocskos zsaru, aki jó személyeknek nyal saját előmenetele érdekében, a jövőben pedig Haeyoung is rájött, hogy a bizonyítékot a vezetőik átadták Han Sekyunak. A walkie talkie csak egy újabb szög a gyanú koporsójában. Vajon emiatt Haeyoung élete is veszélybe került?

gilnis

Postby gilnis » Mon Feb 15, 2016 2:18 pm

brigichan wrote:A felsoroltak közül egyedül a 3 Dayst láttam, és ahogy már említettem, az fantasztikus volt. Akciódús, nagyon drámai, rettentő szövevényes. Ott mégis más érzésem volt, mert nekem Yoochun nagyon közel áll a szívemhez. Ennél a sorozatnál a "gonosz" rendőrfőnökön kívül senkit nem láttam a sorozatból más történetben. Ugye utólag jöttem rá erre a Secret Door-dologra, ami egy borzasztó sorozat volt. Tehát egészen más elvárásaim voltak a Signallal kapcsolatban. Azt akartam, hogy a történetével nyűgözzön le, nem pedig valami széparcú legénnyel a főszerepben. Meg is tette. :)

Igen, nagyon szerettem én is, de számomra az, hogy történetesen Yoochun volt a főszereplője, csak egy adalék volt a sok egyéb mellett. Elsősorban az is a történetével, másodsorban a bravúros színészi játékkal (Choi Wo Young, Son Hyun Joo stb.) nyűgözött le, épp ahogy most a Signal. :wub:
Ha még nem láttad a Bad Guys-t, csak annyit mondhatok, hogy okvetlenül pótold!!! Garantáltan nagyon fog tetszeni. :) S ha már itt tartunk, ajánlom a My beautiful bride-ot is. Rendhagyó, sötét, akciódús, fordulatos. Ugye, Lapishun? :mrgreen:
A "gonosz" rendőrfőnök egyébként az egyedüli visszatérő, aki az írónő korábbi sorozataiban (Three Days, Ghost, Sign) is szerepelt.

brigichan wrote:Mivel személyesen érintett, vajon képes lesz tárgyilagosan szemlélni az ügyet, és nem beavatkozni, hagyva, hogy minden úgy történjen, ahogy az eddig "meg volt írva"; vagy képtelen lesz az érzéseit félretenni, kockáztatva azt, hogy saját létezését, életmódját törli ki a világból?

Ha egyedül saját magáról lenne szó, akkor gondolkodás nélkül beavatkozna. Viszont annak tudatában, hogy azzal másokat is veszélyeztet, sőt, szabályosan felforgatja a világot, amit most már több ügynél is megtapasztalhatott? Nem vagyok benne biztos. Attól függ, pontosan miben áll az a konkrét beavatkozás (pl. az öngyilkosságát nyilván megpróbálná megakadályozni) illetve milyen potenciális érintetteket ismerhet.

brigichan wrote:Szóval hiába nézi le a zsarukat az őrsön, ő ugyanolyan hitvány és semmirekellő figura.

Kinek ártott a kukázással? (Sherlock ellenben vaktában lövöldöz, ha unatkozik. XD ) Egy antihős, méltatlan a viselkedése és kritizálni a legkönnyebb, ez mind igaz. De semmiképp sem tennék egyenlőségjelet egy korrupt szervezet árral úszó tagjai és egy olyan nem tag közé, aki éppen azért linkeskedik, mert már reményét vesztette, hogy lenne értelme a becstelenek, megalkuvók, alkalmatlanok közé keveredve küszködnie, és szembeúsznia az árral. Mindkettő típus számonkérhető és felelősségre vonható, amiért nem teszik, amire felesküdtek, de nem azonos súllyal. Vitathatatlan különbség, ha az egyik hajlandó a részese lenni, meghajolni, bólogatni, tétlenül elnézni, mi folyik körülötte, sőt, elvétve elfogadni, ha csurran-cseppen valami, míg a másik nem hajlandó, és kész. Eredmény és hasznosság szempontjából ugyan nincs jelentősége, de elviekben nagyon is.
ImageImageImage

gilnis

Postby gilnis » Tue Feb 16, 2016 5:00 pm

brigichan wrote:Egyébként a 7-8. rész után megint csak annyit tudok mondani, hogy ATYAÚRISTEN.

Csatlakoztam, szó szerint! Az erdős jelenetet visszanézve én is azt mondtam magamban, hogy ómájgád.... :shocked: :faint: Talán látványra nem durrant akkorát, mint Soo Hyun esete (nem szójáték!), de ami ebből következhet?! :w00t: A 7. rész lassabb volt, mert előkészített, de a 8. bőven kárpótolt, és szuper izgalmakat, fordulatokat ígér az előzetes is. :dance: Az jó, ha Soo Hyun és Hae Young végre lespanolnak, de nyugtassatok meg, hogy ennyi és nem több. :whistling: Alig várom már, hogy Soo Hyun is képbe kerüljön! :w00t:

Image

Kezd ahhoz igazodni a felállás, amit írtam: az a cél, hogy kijátsszák a Sorsot, és abban a hitben, hogy a rádiós kapcsolattal azt teszik, pontosan a kezére játszottak. Illetve a Sors játszik velük. Mint egy önbeteljesítő jóslat. Ez a kapcsolat elméletileg megakadályozhatná Jae Han megölését, de úgy néz ki, gyakorlatilag éppen ellenkezőleg, ez idézi elő a dolgot, de minimum felgyorsítja, bebiztosítja. Sovány vigasz, hogy lassan erre Hae Young is ráébred. Egyrészt egy önbeteljesítő jóslattal mit is lehetne kezdeni? :pale: Csak illúzió, hogy van esély a változtatásra, nem? Elvégre a múlt és a jelen nem létezhet egyszerre. Na most ők alakítani próbálták egyszerre a kettőt... :goggle: Alakítani próbálták, és közben nem sejtették, nem sejtik, hogy valójában alkották. :pale: Másrészt az is épp elég, ha Hae Young egyedül van a beavatkozni-nem avatkozni dilemmával, nemhogy még... :goggle: Lásd 8. rész vége! :P

brigichan wrote:Mikor már azt hittük, hogy Han Sekyu ügye megoldódott, fél évvel meg felfüggesztettel megúszta ez a szemétláda, akkor kapirgálják csak meg az igazi mocskot!

Igazából gyaníthattuk volna, hogy egy gazdag nem fog csak az érték miatt lopni, és egy ilyen sorozatban nem lehet magyarázat a kleptománia sem :D tehát bonyolultabb az ügy. Amíg még nem ismertük a srácot közelebbről, arra tippeltem, a csebolok különháborújához gyűjthetett "fegyvereket", azaz direkt vitte el a floppykat. (Te jó ég, mikor láttam utoljára floppyt?! :w00t:) De sejthettem volna, hogy ha valóban az motiválta volna, akkor nem személyesen tör be. Személyesen kizárólag akkor akciózik, ha önérdek van a dologban, ő pedig csak a saját sarát akarta lepucolni. :foot: Nem tartom kizártnak, hogy a történtek ellenére még találkozunk vele. :x

brigichan wrote:Ahogy megkörnyékezik, ahogy a kihallgatása zajlott... Hát komolyan mondom, az idegeim pattanásig feszültek!

Láttunk már ilyet. Az a tipikus elviselhetetlen, irritáló hólyag, akitől viszket az ember tenyere. Nem biztos, hogy lett volna hozzá elég önuralmam! :crazy: De a végén megint jött a muhahahahaaaaaaaaa :twisted: amikor a nyertnek hitt helyzetéből jól pofára esett! Jujha, jujha, jujha, de eszméletlen volt!!!! :D :D Már csak az is, amikor kiderült, hogy hosszabb a hangfelvétel, nemhogy még amikor megérkezett az élő halott! :P :P
Na és Hae Young feletteseinek címzett király beszólása a tükörbe !!! Image :w000t: Taktikailag talán rossz ötlet volt, de őt is, engem is mélységes megelégedéssel töltött el! :twisted:

brigichan wrote:Na és a cliffhanger, ahogy a kidobott walkie-talkie-t Haeyoung megtalálja a mostani főnök fiókjában, és ahogy a főnök eközben rányit... hát az kellőképpen odatette magát a végére. Már csak az kell, hogy Jaehan pont eközben megszólaljon, esetleg még a nevét is bemondja, a főnök meg megismerje a hangját, és tuti kiver a frász mindenkit, hiszen az erdős jelenetnél ő maga volt aki jelen állás szerint lelőtte őt!

Jae Han meg fog szólalni, ez az előzetesből látszott, de az erdős jelenet szimpla visszaemlékezés volt Ahn részéről, és nem onnan jött a vétel. Az most a nagy kérdés, vajon hallja-e, látja-e Ahn is, hogy működik az adóvevő? Ha hallja, elhiszi-e, hogy a múltbéli Jae Hannal beszélnek? S ha elhiszi, vajon mit lép? Elméletileg tisztában kéne lennie vele, hogy valóban megölte-e annak idején vagy sem :nuts: mi viszont nem tudjuk, és kiidegelnek ezekkel a félinformációkkal! :D Mekkora meglepetés lenne már, ha oldalt váltana, és segítene lebuktatni a gennyes főnöküket, de legalábbis meg nem történtté tenni Jae Han gyilkosságát! :w00t: Persze ettől őt magát még ugyanúgy megvetném. :thumbdown:
De kezdettől fogva nem egyszerű megítélésű a fickó. Mindig vonakodik, bizonytalankodik, kényszeredett, a legkevésbé sincs feldobva azoktól, amiket tennie kell Kim parancsára, és az esetek 90 %-ában nem is ért egyet vele. Ő csupán a csicskása, a végrehajtója régen is, ma is, ahogy most is szereztek valakit a kórházba, de miért is teszi ezt? Lehet, hogy eleinte önszántából kezdte, s utóbb már későnek tartotta, hogy kiszállhat, de szemmel láthatóan telik be nála a pohár. Egyáltalán nem úgy néz ki, mint egy hálás, elégedett ember, akármilyen közegből is emelték ki. Sőt, utálja Kimet, mint a .... :foot: Az elejétől kezdve azt éreztem, hogy ő már Jae Han életében is kvázi kényszerhelyzetben volt. Szerintem nem akarhatta megölni, nem volt könnyű megtennie, és megbánta. Mindezek fényében felettébb érdekes, hogy nem jelentette Hae Youngot és az adóvevőt annak a rohadéknak... :O Vagy lehet csak azért nem, mert maga sem érti, mi a jelentősége annak, amit látott? :scratch: De miért nem érti? Mert ő sem tudja biztosan, Jae Han meghalt-e? :nuts: De az hogy lenne lehetséges? :O Tulajdonképpen a "rálőni" és a "megölni" nem feltétlenül ugyanaz. Ha G.R.R. Martin írta volna a sorozatot, azt mondanám, tuti, hogy él, amíg nem látjuk rendesen a holttestet. XD De Jae Han addigra már két másik sebből is vérzett, elég hihetetlen lenne. Vajon hány támadója volt? :cry:
Amúgy mutatták, hogy Jae Han elrejtette az adóvevőt (Nem igazán értem, miért volt erre szükség - félinformációk.... :crazy: ), a végén mégis a rendőrségre került. Ezek szerint a mocsok Ahn megtalálhatta Jae Han eltüntetése közben? De mi a fészkes fenének vitte volna vissza a rendőrségre? :blink Ha úgy gondolta, lényegtelen, miért nem dobta ki? Ha úgy gondolta, nem lényegtelen, annál inkább miért nem dobta ki? Miért halmozta a számukra terhelő vagy legalábbis kényelmetlen bizonyítékot? :nuts: Ha pedig saját magának tette el valamiféle biztosítékképpen, bár nem látom, hogy gondolhatta, hogy ez a hasznára válna, akkor végül miért lett mégis kidobva a szeméttel együtt? Ezt sehogy sem értem. :scratch:
Azt sem értem, ha egyszer semmi összefüggés sincs az elrabolt kislány és Jae Han halála között, ugyan miért nem lehetett rendesen lefolytatni azt a másik nyomozást. Ez jócskán több, mint a "biztosra mentek". :glare: Még mindig attól félek, hogy vagy nem lehet majd megmenteni Jae Hant, vagy/és Hae Young is meg fog halni annak az első/utolsó ügynek a kapcsán. :cry:

brigichan wrote:Vajon mi lehetett a floppy lemezen, amiket a rendőrfőnök oly bőszen letörölgetett? Milyen kapcsolat fűzi össze őt, a "kisfőnököt", a Son Hyunjoo által alakított politikust, Han Sekyut, és a többi nagyvállalatot? Az oké, hogy "valaki kilopta a betont a hídból", de miben sárosak még? Vajon Jaehan erre jött rá, és ezért kellett meghalnia? Ő már 1995-ben tudja, hogy a főnöke egy mocskos zsaru, aki jó személyeknek nyal saját előmenetele érdekében, a jövőben pedig Haeyoung is rájött, hogy a bizonyítékot a vezetőik átadták Han Sekyunak. A walkie talkie csak egy újabb szög a gyanú koporsójában. Vajon emiatt Haeyoung élete is veszélybe került?

Felteszem a hidashoz hasonló kaliberű dolgok lehettek rajta, de szerintem az a lényegesebb, hogy kikről volt információ. Jae Han egy nagy és erős hálónak egy kívül eső szálába akadhatott bele, és azt szakította le. Idő még, amíg a közepébe talál, de oda fog. Ami azt illeti, öt év alatt a főnöke is elég mélyre süllyedt a levélfelbontástól, zsarolástól, megfélemlítéstől az emberöletésig. Pillanatnyilag Ahn sem dolgozik még velük. Mindenesetre Hae Youngnak mostantól sokkal jobban kell vigyáznia, és elsősorban talán nem is Ahn miatt, hanem a már Ahnnal is elégedetlen, ő benne sem bízó Kim miatt. Nem ártana a fejükbe látnunk, ki mit akar elérni. :scratch:
Mellesleg felesleges volt hangsúlyozniuk, hogy konkrétan ugyanaz az adóvevő - erre már réges-rég rájöttünk! :P

Olyan ügyesek, hogy minden ügynél egész más a taktika, technika, metodika! :thumright: Hol Jae Han segített Hae Youngnak, hol fordítva, hol közös, hol egyedül... :) és annyira ügyesek egyéniben is, csapatban is! :salut: Az is nagyon tetszik, hogy kétféle Soo Hyunt is megismerhetünk. Mekkora fejlődésen ment át ő is! 0.5-ből csapatvezető, járőrből nyomozó! :salut:

Ha nem lenne egyértelmű, nagyon szeretem ezt a sorozatot. :heart: :wub: :heart: Ez az egyetlen koreai, amit az Achiara óta néztem, nézek, de ennél nem is választhattam volna jobban. :clap: Sikeresen kiválasztottam a legjobbat! :cheers:

https://www.youtube.com/watch?v=WzQuBPnePEY :wub:
ImageImageImage

cherryblossom

Postby cherryblossom » Tue Feb 16, 2016 10:32 pm

Ha nem lenne egyértelmű, nagyon szeretem ezt a sorozatot. :heart: :wub: :heart: Ez az egyetlen koreai, amit az Achiara óta néztem, nézek, de ennél nem is választhattam volna jobban. :clap: Sikeresen kiválasztottam a legjobbat! :cheers:

Én sem bántam meg, hogy ezt a sorozatot szemeltem ki fordításra. :-) Elsősorban Cho Jin Woong miatt választottam, mert én nagyon szeretem, mint színészt. Az előző fordításomban a Beyond the Clouds-ban is jelentős szerepet kapott és ott is imádtam, ezért elkezdtem keresgélni, hogy nincs-e esetleg valamilyen film, amiben főszereplő és még nincs magyar felirata. És ekkor megláttam ezt a sorozatot! :wub: Most sem csalódtam benne! :D :heart:
A másik indok az volt, hogy én nem különösebben szeretem az érzelmektől túlfűtött történeteket, ennek a leírása pedig nem utalt ilyesmire... hát eddig nem is panaszkodom :P szegény Lee Jae Han-nak eddig 1 szerelme volt, az is meghalt, ill. Soo Hyun tudjuk, hogy érzelmileg kötődött hozzá, de ez a szál még nem bontakozott ki.
Valamint több leírásnál is azt olvastam, hogy a Hwaseong sorozatgyilkosságon alapszik a történet, ez felkeltette az érdeklődésemet, bár nagyon úgy tűnik, hogy az a szál pár rész után megoldódott...vagy ki tudja... :P

engel1129

Re: Signal [Hungarian Subs] (ep1-7 of 16)

Postby engel1129 » Wed Feb 17, 2016 3:48 pm

Nagyon szépen köszönöm a feliratot! :notworthy:

gilnis

Postby gilnis » Wed Feb 17, 2016 4:23 pm

cherryblossom wrote:Én sem bántam meg, hogy ezt a sorozatot szemeltem ki fordításra. :-)

Annak örülök a legjobban, hogy nem valaki miatt tetszik nekem, hanem maga a történet fogott meg már a leírásakor. :wub: Ahogy feljebb is írtam, számomra mindhárom főszereplő újdonság.
Apropó, ha legközelebb teszel fel feliratot, nem javítanál ki egy elírást? Ne vedd rossz néven, hogy szólok, de összekeveredtek a nevek. Jang Hyun-Sung játssza Kimet és Jung Hae-Kyun játssza Ahn-t, nem pedig fordítva.

Egyébként azért is tud ilyen élvezetes lenni a sorozat, mert nagyon jól ütemezték a munkát, és mindenre bőségesen maradt idejük. :thumright: Január 22-én adták le az első részt, de Kim Eun Hee állítólag már/még januárban végzett is a teljes forgatókönyvvel, és ugyan a legutolsó része csak egy szűk hónap múlva lesz, a forgatás is befejeződik a jövő héten. Március 02-án már indulnak Thaiföldre hasakat süttetni a Cheese in the Trap csapatával együtt, szóval reménykedhetünk, hogy a kapkodás ezúttali elmaradása mindenkit jutalmazni fog. :) Bár az, hogy Kim Hye Soo állítólag már két héttel ezelőtt (!! :goggle: ) letudta az összes jelenetét, Cha nyomozónőnk számára félő, hogy nem túl sok jót ígér... :unsure:

Köszi a hetest! :dance:
ImageImageImage

cherryblossom

Postby cherryblossom » Wed Feb 17, 2016 6:00 pm

Köszi, hogy szóltál javítottam. Az asianwiki-ről szedtem eredetileg ott is rosszul volt írva, de úgy látom már ott is javították. :)

Return to “Subtitles”