Because It's The First Time [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
szandra

Because It's The First Time [Hungarian Subs] (Complete)

Postby szandra » Sat Jan 16, 2016 9:43 pm

BECAUSE IT'S THE FIRST TIME

Image

Rendező: Lee Jung-Hyo
Író: Jung Hyun-Jung
Műsorszolgáltató: OnStyle
Részek: 8

Történet: Yoon Tae Oh (Choi Min Ho) gólya az egyetemen, emellett igazi szabadszellemű személyiség. Tae Ohnak már gyermekkora óta jó barátja, a kedves és vidám Han Song Yi (Park So Dam), azonban ez a kapcsolat a fiú részéről túl mutat a barátságon, mert valójában Yoon Tae Oh első szerelme a lány. Mint ahogy az lenni szokott, Song Yi barátságon kívül nem táplál más érzést iránta, annál inkább egy közös barátjuk, Seo Ji Ahn (Kim Min Jae) iránt.
A történetünk nem szimplán egy romantikus vígjáték, nem egy gondtalan tini sorozat, emellett a baráti kapcsolatok nagyon jól vannak bemutatva.

Műfaj: Romantikus, Melodráma, Vígjáték

Because It's The Firs Time Ep01 hunsub.srt
(42.06 KiB) Downloaded 658 times

Because It's The Firs Time Ep02 hunsub.srt
(49.61 KiB) Downloaded 537 times

Because It's The Firs Time Ep03 hunsub.srt
(44.93 KiB) Downloaded 520 times

Because It's The Firs Time Ep04 hunsub.srt
(46.23 KiB) Downloaded 508 times

Because It's The Firs Time Ep05 hunsub.srt
(42.74 KiB) Downloaded 497 times

Because It's The Firs Time Ep06 hunsub.srt
(36.72 KiB) Downloaded 491 times

Because It's The Firs Time Ep07 hunsub.srt
(41.45 KiB) Downloaded 496 times

Because It's The Firs Time Ep08 hunsub.srt
(50.58 KiB) Downloaded 478 times
Last edited by szandra on Sun Jan 24, 2016 8:34 pm, edited 8 times in total.

vandi

Re: Because It's The First Time [Hungarian Subs] (Ep1 of Ep8)

Postby vandi » Sun Jan 17, 2016 5:28 pm

Kedves Mindenki, fogadjátok sok szeretettel ezt a rövid sorozatot, ami a szívem csücske volt.

Letöltés

https://mega.nz/#F!CtQyVQJJ!KtL1on17uBFGTYM48PTqMw

( a megás fiókban lévő srt-k az angol feliratok, amiket Szandinak töltöttem fel)

A sorozat megtalálható még az AT-n is, az a verzió van feltöltve ide, és ahhoz lett időzítve

Jó szórakozást hozzá

anoli

Re: Because It's The First Time [Hungarian Subs] (Ep2 of Ep8)

Postby anoli » Mon Jan 18, 2016 7:31 pm

Köszönöm szépen.
Csinálok helyet a gépemen és jövök érte. :D

szmoleage

Postby szmoleage » Mon Jan 18, 2016 7:35 pm

Köszi a munkádat! :notworthy: :dance:

Csillagvirag

Postby Csillagvirag » Tue Jan 19, 2016 11:23 am

Nagyon szépen köszönöm az eddig elkészült feliratot! :-)
Külön KÖSZÖNÖM a letöltési lehetőséget!!! :-)

vandi

Re: Because It's The First Time [Hungarian Subs] (Ep3 of Ep8)

Postby vandi » Wed Jan 20, 2016 8:14 am

Kész a 3 rész.

egy kis kedvcsináló

https://www.youtube.com/watch?v=mxAnzwwMC5A

vandi

Re: Because It's The First Time [Hungarian Subs] (Ep6 of Ep8)

Postby vandi » Thu Jan 21, 2016 5:39 pm

Kész az első 6 rész, már csak 2 van hátra

vandi

Re: Because It's The First Time [Hungarian Subs] (Ep8 of Ep8)

Postby vandi » Sun Jan 24, 2016 9:05 pm

Itt a vége, fuss el véle :D :D :D

szandra

Postby szandra » Sun Jan 24, 2016 9:22 pm

Itt bizony :) Jól el levelezgetünk :)

szildor

Postby szildor » Sun Jan 24, 2016 10:33 pm

Kedves Szandra és Vandi, nagyon köszönöm a munkátokat a felirattal és
a filmekkel, amit lassan sikerül begyűjtenem.
Kiváncsian várom, hogy milyen lesz.
:D :D :D :D

csabamama2

Postby csabamama2 » Mon Jan 25, 2016 3:25 pm

Szandi Kedves!

Köszönöm szépen a Because....teljes fordítását és a munkádat. Üdv: csabamama2

szandra

Postby szandra » Mon Jan 25, 2016 3:54 pm

Kedves szildor és csabamama2!

Igazán nincs mit! Szívesen fordítottam. Hogy tetszett a sorozat?

Szép napot nektek!

Szandra

kendall

Postby kendall » Tue Jan 26, 2016 4:57 pm

Kedves Szandra!
Nem sokat tudok a drámáról, állítólag nagyon reális, igaz túl rövid, de kifejezetten szórakoztató. Nos, mivel Jung Kyung Ho nagy kedvenc, (fantasztikus színésznek tartom) és feltűnik Yoon Hyun Min is, (igaz csak a 4. epizódban) adok a sorozatnak egy esélyt. :wink: Jó lesz őket ismét együtt látni. (Cruel City.. félrelmetesen jó dráma.) Köszönöm szépen a ráfordított időt és munkát! :-)
Üdv. Kendall

szandra

Postby szandra » Tue Jan 26, 2016 7:11 pm

Kedves Kendall!

Igazán nincs mit! Kíváncsi vagyok mi lesz a véleményed, amikor megnézted. Megírnád majd? Szerintem szerethető nagyon. :)

Szép estét neked!

Szandra

Bria

Postby Bria » Tue Jan 26, 2016 8:12 pm

Kedves Szandra!

Köszönöm szépen a sorozat fordítását és a feliratokat. :salut: :-)
Image

zsuzsianyu

Postby zsuzsianyu » Tue Jan 26, 2016 8:54 pm

Kedves Szandra és Vandi! Köszönöm a sorozat fordítását ..érdekes volt a fiatalok ..jövőbeni útkeresése és egymáshoz való szeretet teljes ragaszkodásuk ..jó volt Köszönöm szépen :D

anoli

Postby anoli » Wed Jan 27, 2016 2:24 pm

Kedves Szandra és Vandi!
A végére értem ennek a bűbájos kis sorozatnak. Kicsit visszavitt az időben amikor én voltam húsz éves és most jönnek az emlékek.Szerencsés vagyok, hogy azok a barátok még mindig a barátaim....és igen, mi is hasonló cipőben jártunk ( szerelmek,összeveszések, kibékülések, munkahely keresés, iskola, családi háttér....)
Ez az az időszak amikor az ifjú ember keresi önmagát és a helyét a Nagy Világban. :-)
Köszönöm a feliratokat és a letöltési lehetőséget.
Üdv: anoli

szandra

Postby szandra » Wed Jan 27, 2016 6:46 pm

Kedves Bria, Zsuzsianyu és anoli!

Ismételni tudom, csak önmagam: igazán nincs mit! Örülök, hogy nektek is tetszett ez a sorozat!
Melyik volt a kedvenc részetek???
Én nagyon szerettem ahogyan bemutatták Song Yi és Ji Ahn flörtölését. De az is nagyon nagy volt, amikor Tae Oh felvételizett a szakkörbe, és előhúzta a kameráját! :tv: De még jó pár részletet ki tudnék elmelni.... :)

Szandra

aniiicica

Postby aniiicica » Wed Jan 27, 2016 7:42 pm

Köszönöm szépen.

kendall

Postby kendall » Thu Jan 28, 2016 6:50 pm

Kedves Kendall!

Igazán nincs mit! Kíváncsi vagyok mi lesz a véleményed, amikor megnézted. Megírnád majd? Szerintem szerethető nagyon. :)

Kedves Szandra!
Meglepően reális, és őszinte drámai "szösszenetek", ugyanakkor vicces is. :) A forgatókönyv kíváló, és van egy stílusos hangulata ennek a mini sorozatnak. A karakterek sokszínűek, a színészek remekül eltaláltak. Szeretem azokat a történeteket, amelyeknek mondanivalójuk van. Lekötött, egy pillanatig sem unatkoztam. Vajon lesz tovább? :D Egyébként meglepett, hogy a rendezője Lee Jung Hyo.. (Cruel City). :wink: )
Végül is valóban szerethető. Nagyon. :)
Üdv. Kendall

lapishun

Postby lapishun » Sat Feb 06, 2016 4:51 pm

Sziasztok!

Az első rész után:

Úristen! Nem hittem volna, hogy szembe jön velem egy ilyen koreai sorozat. Hol voltak eddig az ilyen bátor darabok? Olyan elvétve látni ilyet! Ráadásul még csak nem is webdráma, hanem kábeles sorozat? Komolyan mondom olyan felszabadító érzés találkozni egy ilyen (Koreához mérten) modern darabbal, hogy madarat lehetne velem fogatni!

Minden pillanatát imádtam! Jó végre fiatalokat fiatalos formában látni, nem pedig úgy, ahogy azt 40-50 éves felnőttek elképzelik. Nagy pacsi az íróknak és a rendezőnek, hogy félre dobta a begyepesedett drámázós történetmesélési kényszert és mert úgy beszélni az életről, hogy nem volt sehol izzadtságszag sem fellengzős üresség. Jó persze a humor itt-ott kissé sete-suta, de még így is sokkal életszagúbb és őszintébb minden.
Nem vagyok oda a kézikamerás felvételekért, de örvendetes újdonság volt a kiszámított precízség helyett végre valami "naturális" megoldást is látni egy koreai drámában. Persze ez a természetesség megtévesztő, mert az első epizódot záró jelenet és az azt felvezető képsorok (szalagkorlát, hegyoldal, sikátor szerű oszlopfal, híd) nagyon is tudatos és jól megkomponált operatőri és rendezői munka, de mégsem az az érzése van a nézőnek, hogy odatolnak valamit az orra alá, ami hatást kell, hogy kiváltson, hanem a látvány szorosan összekapcsolódik a hangulattal és a mondanivalóval. És ez így van rendjén. Nem azért kell elérzékenyülnünk, mert a főszereplő arcán könnyen jelennek meg, hanem mert tudjuk és értjük mit jelent az az élethelyzet, amivel szembesülünk a film által.

A színészekre nem térek ki egyesével, mert egyszerűen ez a csapat tényleg nagyszerűen illik a sorozat koncepciójába. Egyikük sem színész óriás, s elég vegyes a felhozatal tapasztalat terén is... Ugyanakkor Park So-Dam nevét azt hiszem, jó lesz megtanulnom, ha a többi részben is így teljesít majd.

Az meg külön extra, hogy a két cameoból az egyik pont Yoona... félelmetes, hogy még mindig el lehet őt adni középiskolásként.. és nem lóg ki a sorból.
Image
Image

vandi

Postby vandi » Sat Feb 06, 2016 4:58 pm

Édes jó istenem, Drága Lapishun ,ugye ezt ide szántad, nem eltévedtél ? :D :D :D :D

Kedvenc sorozatom volt, így sikerült Szandit megfűzni rá, reméltem, másnak akkorra élmény lesz, mint nekem volt. Ahogy mondod, ez egy üde színfolt.

szandra

Postby szandra » Sat Feb 06, 2016 8:47 pm

Sziasztok!

Kedves Kendall!

Köszönöm a véleményt :) Egyetértünk!

Kedves Lapishun!

Hihetenül foglaltad össze a véleményed! Ennyire mindenre kitérően jó hallani a véleményed! Kíváncsi vagyok, hogy neked annyira fog tetszeni a sorozat végig, mint nekünk!

Vandi! Még mindig azt kell, hogy mondjam, hogy örök hálám érte :cheers: :dance: , hogy lehetővé tetted, hogy fordítsam ezt a sorozatot!!! Ha van valami a tarsolyodba még, azonnal szólj :)

Szép estét nektek!

Szandra

lapishun

Postby lapishun » Sat Feb 13, 2016 6:20 pm

szandra wrote:Kíváncsi vagyok, hogy neked annyira fog tetszeni a sorozat végig, mint nekünk!

No, a végére értem...

És ezzel az örök ranglistám dobogós helyére ugrott a sorozat. Örülök neki, hogy elkerülte a tipikus koreai sorozatbetegségeket és meg tudott maradni egy modern, fiatalos darabnak.

Az első rész után még nem voltam benne biztos, hogy Park So-Dam tényleg megérdemli-e a dícséretet, de azt kell mondjam nagyon is. És nem csak bájos arcocskájával, merész frizurájával, egyedi hangjával és cuki mimikájával, hanem színészi játékával is teljesen magával ragadott. Ugyanez igaz Minho-ra, akiben nagyon pozitívan csalódtam. Kim Min-Jae szerepe sajnos sokkal egysíkúbb volt a két főszereplőnél így ő nem tudott brillírozni. Jeong Eu-Gene nagyon kellemes jelenség a szemnek, azt hiszem belenézek majd a Moorim Schoolba miatta, de nem fűzök túl nagy reményeket hozzá.
Összességében remek munkát végzett a casting, jó volt látni a fiatalokat.

Mindenképp ki kell emelnem még két dolgot. Az egyik a vágás, a másik a zene. Mindkettő üde színfolt a koreai drámák között. Végre megmutatták, hogy nem kell egy jelenetet tönkretenni a melankólikus balladák erőltetésével, a hangulatfestés kiegészítő és nem fő eleme a zene! Szuperek voltak az aláfestő zenék, egyedül azt bántam, hogy a karaoke jelenet után nem játszották be rendesen a Big Bang számokat, hogy együtt énekelhessük a színészekkel, de megértem, hogy erre már nem futotta. (Pedig bíztam benne, hogy összehoznak belőle egy olyat, mint a Moteki egyik zárójelenete a Shinsei Kamattechan számával. ((E miatt a jelenet miatt szerettem meg a jrockot)) )

Jót tett a sorozatnak a formátum is. A 8 órás összhossz pont elég volt, hogy rendesen kifejtsék a tartalmat, a 20 perces miniepizódok (amikből összeállt az 1 órás, egyben levetített rész) pedig megkövetelték a feszes tempót, így nem volt üres járat.

Viszont sajnos azt sem tudom magamban tartani, hogy a magyar fordítás sajnos messze elmarad a sorozat színvonalától. Szandra, nem tudom miért sikerült így... vagy a tapasztalatlanságod, vagy mert siettél, de sok helyen nem hogy tükörfordítás volt, de látszott, hogy semmi összhang nincs a felirat és a képernyőn történtek között... Kérlek, figyelj oda jobban, olvasd vissza, milyen mondatokat adsz a karakterek szájába és szakadj el az angol szövegtől, azt figyeld, a sorozatban mit látsz!
Image

zsirafka

Postby zsirafka » Sun Feb 14, 2016 10:04 pm

lapishun wrote:Ugyanakkor Park So-Dam nevét azt hiszem, jó lesz megtanulnom, ha a többi részben is így teljesít majd.

:offtopic:
Akkor talán majd nézned kellene a következő projektjét, a Cinderella and Four Knights-t :roll, ha másért nem hát "hivatalból" :wink: (a.k.a. pink panda) - ha minden igaz, Na-Eun is szerepelni fog.
ImageImage

lapishun

Postby lapishun » Mon Feb 15, 2016 8:08 am

zsirafka wrote:
lapishun wrote:Ugyanakkor Park So-Dam nevét azt hiszem, jó lesz megtanulnom, ha a többi részben is így teljesít majd.

:offtopic:
Akkor talán majd nézned kellene a következő projektjét, a Cinderella and Four Knights-t :roll, ha másért nem hát "hivatalból" :wink: (a.k.a. pink panda) - ha minden igaz, Na-Eun is szerepelni fog.

Hmmm... Remélem jó lesz. Sokat várok tőle. Mármint Park So-Damtól.
Apinkéknél pedig már csak akkor HaYoung-ra vár valamilyen szerep? Csak ő nem játszott semmiben? :)
Naeuntól mondjuk nem várok sokat, nem hiszem, hogy ki tud lépni a visszahúzódó "semmilyen" lány szerepéből. Eunji és Chorong szerintem teljesen rendben van. Bomi hiába imádom, hacsak nem kap egyszer egy pont ráírt szerepet nem fog tudni csillogni, de nem is bánom, amíg ő a legszórakoztatóbb személyiség showműsorokban. Namjooban viszont van potenciál, csak gyakorolnia kell még.
Image

Raczka84

Re: Because It's The First Time [Hungarian Subs] (Complete)

Postby Raczka84 » Sat Sep 03, 2016 8:19 am

köszönöm a feliratokat!
:dance: :notworthy:

Delfikeee

Re: Because It's The First Time [Hungarian Subs] (Complete)

Postby Delfikeee » Tue Sep 06, 2016 9:44 am

Sziasztok!

Kár, hogy a megán már nem érhető el. :unsure:
Ettől függetlenül lefogom tölteni, és köszönöm a feliratot!

Kiváncsivá tett a Cinderella után PSD. :D

Return to “Subtitles”