Kimi No Te Ga Sasayaite Iru [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
timbo

Kimi No Te Ga Sasayaite Iru [Hungarian Subs] (Complete)

Postby timbo » Fri Oct 23, 2015 9:08 am

Kimi No Te Ga Sasayaite Iru

ImageImage

Eredeti cím: 君の手がささやいている
Angol cím: Your Hands Are Whispering
Műfaj: dráma
Epizódok száma: 5 speciál (évente egy rész)
Csatorna: TV Asahi
Vetítési időszak: 1997. december 15. – 2001. december 26.

A Kimi no Te ga Sasayaite iru – A kezeid suttognak egy 1994-ben díjat nyert Karube Junko manga alapján készült 5 részes, 1997- 2001 között évente jelentkező speciálból álló történet. A főszereplője Takeda Mieko, aki hallássérülten, teljesen süketen született. Az ő társadalomba belépésének, munkába állásának, szerelmének, családalapításának, gyerekvállalásának, gyereknevelésének nehézségeit követhetjük nyomon ezen 5 másfél órás részen keresztül.
Reméljük tetszeni fog. :)

Főszereplők:
Kanno Miho – Takeda Mieko
Takeda Shinji – Nobe Hirofumi

Magyarra fordította: timbo
Ellenőrizte és javította: Riamara

A felirat yanie és jenn angol felirata alapján készült. Köszönet érte!
Thanks Yanie and Jenn for the English subtitles!

Letöltés:
A felirat ehhez a változathoz igazodik, 5 rész 1-1 videóval, megás letöltés.
(Létezik belőle részenként két darabból álló változat is, ahhoz nem készül felirat.)
http://raredoramas.info/page/kimi-no-te-ga-sasayaite-iru-%E5%90%9B%E3%81%AE%E6%89%8B%E3%81%8C%E3%81%95%E3%81%95%E3%82%84%E3%81%84%E3%81%A6%E3%81%84%E3%82%8B

Befejezve: 2015. november 10.

A feliratok magánjellegű felhasználásra készültek, azokat tilos fájl- és videómegosztó oldalakon közzétenni!
Attachments
Kimi no te ga sasayaite iru (final chapter) hun.srt
5. fejezet (2001)
(69.02 KiB) Downloaded 82 times
Kimi no te ga sasayaite iru (chapter 4) hun.srt
4. fejezet (2000)
(46.4 KiB) Downloaded 86 times
Kimi no te ga sasayaite iru (chapter 3) hun.srt
3. fejezet (1999)
(51.48 KiB) Downloaded 82 times
Kimi no te ga sasayaite iru (chapter 2) hun.srt
2. fejezet (1998)
(38.39 KiB) Downloaded 86 times
Kimi no te ga sasayaite iru (chapter 1) hun.srt
1. fejezet (1997)
(37.03 KiB) Downloaded 94 times
Last edited by timbo on Tue Nov 10, 2015 4:47 pm, edited 5 times in total.

timbo

Re: Kimi No Te Ga Sasayaite Iru [Hungarian Subs] (Ep 1 of 5)

Postby timbo » Fri Oct 23, 2015 9:18 am

Sziasztok!

Itt az ígért újabb sorozat. Ezúttal nem most futóról van szó, hanem egy 1997 és 2001 között évente 1-1 résszel jelentkező sorozatról, amely egy hallássérült lány történetét követi nyomon. Nemrég futottam bele, s annyira megfogott, hogy belevágtam a fordításába. :-) Reméljük tetszeni fog. :)
(A lány nem Cha Dong Joo :wub:, ezért nála a szájról olvasás nem olyan tökéletes. :roll)
Image

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Fri Oct 23, 2015 11:08 am

Nagyon köszi, Timbo!!! Ez nagyon meghatónak ígérkezik. :wub: :wub:
ImageImageImage

jutka12

Postby jutka12 » Fri Oct 23, 2015 12:05 pm

köszönöm, az első rész már lejött.

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sat Oct 24, 2015 1:35 pm

timbo wrote:(A lány nem Cha Dong Joo :wub:, ezért nála a szájról olvasás nem olyan tökéletes. :roll)

És pontosan így a jó! A koreaiak tökéletesség mániája sokszor rettentő irreális. Cha Dong Joo nem süketen született, ez is egy nagy különbség.

Megnéztem az első részt, és tetszik, hogy visszafogott, egyszerű, teljesen valószerű, és tök jól meg lehet érteni mindenkit, bele lehet képzelni magunkat mindenki helyébe. A főszereplők pedig nagyon helyesek. :)
ImageImageImage

timbo

Re: Kimi No Te Ga Sasayaite Iru [Hungarian Subs] (Ep 1-2 of 5)

Postby timbo » Tue Oct 27, 2015 6:38 pm

Az 1. rész a beilleszkedés, párra találás időszakát mutatta be, a 2. rész fő témája pedig a gyerekvállalás lesz. :-)

Gilnis, nagyon örülök, hogy tetszett. :-) Igen, egyszerű, tiszta, túlzásoktól mentes. Apró szépséghiba, hogy olyan időszakban játszódik, ami már rég elmúlt (kb. 20 éve), a mai korban sok minden másképp működik, a technikai fejlődés sokat egyszerűsíthetett, könnyíthetett a dolgokon. A mai fiatalok csodálkozhatnak is egyes dolgokon (pl. mikor a faxon üzengetnek), de így legalább láthatjuk, milyen is volt a nagy számítástechnikai, mobil forradalom előtt az élet.
Image

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Tue Oct 27, 2015 7:17 pm

Miért lenne az szépséghiba? Jó kis múltidéző! Örüljek vagy ne, hogy már nekem is van mire emlékeznem 1997-ből... :wink:

Ezt az évi egy részt viszont nem értem. Még nem találkoztam ilyen esettel. Ha a manga folyamatban lett volna, talán érteném, de az addigra rég készen volt. Lehetett volna ebből rendes sorozatot is készíteni, akkor miért nem? Csodálkozom, hogy volt rá érdeklődő tévécsatorna és színész. Vagy a történet ilyen? Időbeli ugrások vannak?

Őszintén tetszett az első része. Aranyos, nagyon szimpatikus a két színész/karakter. Kíváncsian várom a folytatást! :-)
ImageImageImage

timbo

Postby timbo » Tue Oct 27, 2015 8:11 pm

Ahogy utánanéztem, a manga 1992-ben indult, az elején a gyermekkori éveket dolgozta fel. Ez a soriban csak egy-egy visszaemlékezés erejéig jelenik meg, nem foglalkozik vele többet. A japán wikipédia oldalt lefordítózva úgy tűnik 1997 januárjában jelent meg az utolsó kötet (összesen 40-ből áll).

Vannak a történetben időugrások, a gyerek növekedését és az egyes életszakaszokban fellépő problémákat csak így lehetett szemléltetni. Egyébként meg nem rossz, mert így a felnőttek is változtak egy kicsit a részek között, hihetőbb volt. :-)
Image

jutka12

Postby jutka12 » Tue Oct 27, 2015 9:34 pm

köszönöm Timbo!

timbo

Postby timbo » Wed Oct 28, 2015 6:40 am

Jutka12, nagyon szívesen! :)
Image

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Wed Oct 28, 2015 4:21 pm

Timbo, megnéztem a másodikat is, és kezdem érteni, miért fordítod. :whistling:

Tudtam, hogy ez lesz, de olyan megható!! :heart: Sokkal jobban tetszett, mint az első része! :salut:

1. A zenehallgatás... :heart:
2. A tengerpart... :wub:
3. Annyira aranyos, hogy még a doktornő is elkezdi tanulni a jelelést a kedvéért! :D :heart:
4. Az utolsó jelenet mindent vitt! :cry: :cry: :cry:

Micsoda mintaférj ez a Nobe-san! :wub: :wub: (Néztem, a srác csak 165 centi! :w00t: Trükkösek a beállításokkal, mert az első részben még olyan magasnak tűnt. :lol Mindig elfelejtem, hogy a japánok pöttömök. :D) Jajj, meg azok a szülők is!! :thumleft: :heart:

Ha tényleg éves szakaszokban forgatták, nem pedig egyben az egészet, akkor nagyon bravo a színészeknek :salut: mert tökéletesen ugyanazokat a szeretnivaló karaktereket adták vissza. Újra tudták hozni ugyanazt a kisugárzást, ugyanazt a stílust, ugyanazt a hangulatot. :thumleft:

Akartam kérdezni az első rész után is, szerinted a már akkoriban is több mint tíz éves Stevie Wonder számot hol találták hozzá? :nuts: XD

Egy kérdés: nem lett volna jobb, ha feliratozzák, amikor csak jelelnek? :unsure:
Igaz, a színészek nagyszerűek, elképesztő természetesek (de tényleg!! nem lepődnék meg, ha a két csaj alapból tudna jelelni! :w00t: ), kifejezőek, és sok minden leolvasható az arcukról, de többnyire mégis csak sejtem, hogy miről van szó, nem pedig értem. De lehet, épp ez volt a cél? Mert felirat nélkül határozottan megüti az embert a csönd, sokkal nagyobb a hatás. :goggle:
Túlságosan is a szavakra támaszkodunk a kommunikációnkban, pedig a szavakon kívül is mennyi minden van még, amire figyelni kéne, és mennyivel gazdagabbak lennénk, ha azokra is odafigyelnénk, azokat is jól értenénk. :-)
ImageImageImage

timbo

Postby timbo » Thu Oct 29, 2015 5:03 pm

Én sem tudom, miért Stevie Wonder - I Just Called To Say I Love You c. számát választották. :unsure: (magyar fordítás) Talán a szövege alapján (nem kell különleges alkalom ahhoz, hogy felhívjalak és elmondjam, szeretlek) arra céloznak, nem számít, a lány milyen "különleges", akkor is lehet szeretni. :whistling:

A jeleléses jelenetek feliratozását Mara is hiányolta. Talán az lehetett a cél, amit te is írtál. Ilyenkor a csönd tűnik fel, s a kezek mozgása.
Nem tudom, melyik részben hangzik el, hogy az ilyen házaspároknál még előnyt is jelent a jelelés, mert egymásra kell figyelniük ahhoz, hogy kommunikálni tudjanak, s így nem igazán tudnak elhidegülni egymástól. :D

A színészek minden tiszteletet megérdemelnek, hogy ilyen szinten megtanulták a jelelést. :salut:
Most nézem, a japán jelnyelvnek még magyar wikipédia szócikke is van. :O
Last edited by timbo on Sat Oct 31, 2015 9:54 am, edited 1 time in total.
Image

timbo

Re: Kimi No Te Ga Sasayaite Iru [Hungarian Subs] (Ep 1-3 of 5)

Postby timbo » Sat Oct 31, 2015 9:54 am

Sziasztok! Kész a 3. rész is, amiben a családfőt át akarják helyezni egy másik távoli városba, s jön a dilemma, hogyan hatna a környezetváltozás, a szülőktől való elszakadás Mie-chanra. Chizuru iskolába megy, ahol az anyukája miatt csúfolódás tárgyává válik.
Image

Magdimama

Postby Magdimama » Sun Nov 01, 2015 10:20 am

Kedves Timbo!
Köszönöm szépen a felíratokat,köszönöm a MEGA-s videó letölthetőséget! :-)
Image

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sun Nov 01, 2015 7:08 pm

Jujha, Timbo! :O Ha a maradék két rész is ilyen lesz, akkor újra kell néznem elölről egyben az egészet! :cheers: Nagyon szép történet! Példamutató! Kár, hogy kevesekhez jut el. Óriási köszönet érte neked, nektek Marával együtt, hogy hozzájárultok a terjesztéséhez! Olyan ez a sorozat, mint egy karácsonyi ajándék. :wub: :wub: :wub: A színészekről meg csak annyit.... ők biztos nem egy család a való életben is?! :shocked: ...... :D :D

Nobe-san még mindig minta... :wub: :wub: :wub: Olyan jól tud bánni mindkét nőjével. :D De tényleg! Ahogy mindig sikerül őket megvigasztalnia, mert pontosan tudja, mit kell mondani, miközben egyáltalán nincs hitegetés, és reálisan látja, és kezeli mindegyikük helyzetét. Nem mondja, hogy tudod, ha egyszer nem tudod, nem mondja, hogy nem baj, ha nem tudod, és nem mondja, hogy nincs baj, ha baj van, de mégis megmutatja nekik, hogy ettől még nem szakad le az ég. Néhány szóval, mozdulattal annyi erőt önt beléjük, hogy csak na! :heart:

De nagyon tetszett az is, amikor ez egyszer Mieko lett az erős, bátor és a bölcsebb, aki rávilágít mások tévedéseire, és aki másokat biztat. Így a reális, egyszer fent, egyszer lent. Ő is tud mások támasza lenni. Nagyon is! Nem szabad szem elől téveszteni, mi is a legfontosabb, mi a cél, mi az eszköz, mi a mód. És nem elfelejteni, hogy ők egy pár. Ha pedig valóban egy pár, akkor egyformán kell kiállniuk a családjukért, kölcsönösen kell támogatniuk egymást. Az úgy nem megy, hogy örökké csak az egyik fél oldja meg a problémáikat. Mindenkinek szüksége van valakire, akire számíthat. A barátnőjével kapcsolatban ugyanez. Idáig mindig ő tanácsolt, ő támogatott, most fordult a kocka.

A kislány pedig ebben a részben is nagy ember volt! :notworthy: Az előzmények után számítani lehetett rá, hogy ezt fogja lépni, de amikor ténylegesen odajutottunk... :wub: :wub: :wub: Két nagyszerű ember nagyszerű lánya! :salut: :) :) :) Még a szülei is padlót fogtak tőle! :mrgreen: :thumright: :thumright: :thumright:
ImageImageImage

timbo

Re: Kimi No Te Ga Sasayaite Iru [Hungarian Subs] (Ep 1-4 of 5)

Postby timbo » Fri Nov 06, 2015 5:48 pm

Sziasztok!

A hétvége előtt itt a 4. rész. :-) Chizuru angolra kezd járni, ahol megtetszik neki egy fiú :D, akinek az anyukája zongorista. A mit sem sejtő új baráték meg is hívják a kislányt az anyukájával együtt egy koncertre. Hoppá! :O Apuka meg féltékeny lesz a kis barátra. :lol

Image

Gilnis, nagyon örülök, hogy ennyire tetszik. :D Sajna nem igazán néznek az emberek japán sorozatokat, pedig ezek között gyöngyszemekre lehet bukkanni. (Nemrég láttam egy 2000-es sorit (Kimi ga Oshietekureta Koto), aminek a főszereplője egy autista lány volt. Kb. mint a Good Doctor, csak a lány itt az időjárás megjóslásában mutatott kiemelkedő tehetséget.)
Nem tudom, a két felnőtt milyen viszonyban volt a forgatás idején, de Kanno Miho Sakai Masato (ismerős lehet az Acu hercegnőből) felesége egy-két év óta és épp a nyáron született meg az első baba is. :)
Image

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Fri Nov 06, 2015 6:13 pm

Nagyon köszönöm, már töltöm is! :wub: :wub: Olyan büszke vagyok magamra, hogy meg tudtam állni, hogy ne nézzem! XD De ezt muszáj magyarul! :cheers:

Maximum a DA-n fórumozó magyarok nem néznek japán sorozatokat. Pedig nagyon jók és nagyon népszerűek. Sajnálhatják! :P És nekem kifejezetten tetszenek ezek a régiek! :-)

Szánom-bánom, de Takeda Shinjit nem ismertem meg, hogy már láttam. :sorry: Emlékezhettem volna rá a Hotaru no hikariból, shame on me. :glare: Pedig milyen helyes ezen a borítón is! :mrgreen: :heart:

Kanno Mihoékról azt olvastam, hogy három havi ismeretség után házasodtak össze. :w00t:
ImageImageImage

timbo

Postby timbo » Fri Nov 06, 2015 6:25 pm

gilnis wrote:Szánom-bánom, de Takeda Shinjit nem ismertem meg, hogy már láttam. :sorry: Emlékezhettem volna rá a Hotaru no hikariból, shame on me. :glare: Pedig milyen helyes ezen a borítón is! :mrgreen: :heart:

Mert gondolod, hogy én igen?? :roll Bár az a sori nem tartozik a kedvenceim közé... A két főszereplőt tudom, de a ketteske már nem maradt meg. :unsure:
Egyébként szerintem ebben a részben a leghelyesebb, rövid hajjal. :wub:

gilnis wrote:Kanno Mihoékról azt olvastam, hogy három havi ismeretség után házasodtak össze. :w00t:

Együtt forgatták az Ooku c. filmet. :D (Amit már ezer éve meg akarok nézni, talán le is van töltve valahol, de valamiért mindig elmarad. Majd ezután... Vagy inkább a Vajandi által ajánlott Kanno Miho-s The Taste of Honey c. sori után?... :roll)
Image

Magdimama

Postby Magdimama » Sat Nov 07, 2015 10:19 am

Kedves Timbo!
Köszönöm szépen a 4. rész fordítását.
Nagyon szép ez a történet.Szerintem akár önálló filmként is megállja a helyét egy- egy fejezet.
Image

timbo

Postby timbo » Sat Nov 07, 2015 4:08 pm

Magdimama, nagyon szívesen! :-)

Magdimama wrote:Nagyon szép ez a történet.Szerintem akár önálló filmként is megállja a helyét egy- egy fejezet.

Igen, talán ezért sem volt gond, hogy évente csak egy résszel jelentkeztek. Ha nem látta az ember az előzőeket, akkor is élvezhető a történet, kerek egész egy-egy rész. :-)
Image

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sun Nov 08, 2015 2:03 pm

Jajj, ez a pici lány, eszem a szívét.... :wub: :heart: :wub: Amióta megjelent, minden részben övé a rivaldafény! :D Ahogy aggódott anyuért... :) Aztán meg az a bűntudat... :sorry:

De a kedves papák is... :wub: :heart: :wub: Tök jól körbejárják az összes szóba jöhető problémát. Várható volt, hogy a férj is sorra kerül. :rambo:

Kíváncsi vagyok, mit vetnek fel a zárásban. Nincs tippem. :)
ImageImageImage

timbo

Re: Kimi No Te Ga Sasayaite Iru [Hungarian Subs] (Complete)

Postby timbo » Tue Nov 10, 2015 4:51 pm

És akkor elérkeztünk az utolsó részhez. :) (Figyelmeztetés, ez most nem másfél, hanem két órás lesz. :wink:)
Remélem tetszett azoknak, akik megnézték. Köszönjük, hogy velünk tartottatok. :-)

Riamarának újból hálás köszönet a javításért! :cheers:
Image

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Tue Nov 10, 2015 5:00 pm

Köszönöm szépen, máris töltöm, és nézem! :wub:
ImageImageImage

Magdimama

Postby Magdimama » Wed Nov 11, 2015 9:32 am

Kedves Timbó és Riamara!
Köszönöm szépen az 5. rész fordítását,és javítását. :notworthy: Nagyon sokszor nézős lesz számomra.Üdv.és további jó munkát kívánok. :salut:
Image

timbo

Postby timbo » Thu Nov 12, 2015 2:40 pm

Magdimama, örülök, hogy olyan sorozatot sikerült találni, amit többször is szeretnél majd megnézni. :-) Számomra ugyanilyen hatással bírt a Beautiful Life is. :wub:
Image

tokki^^

Postby tokki^^ » Wed Dec 02, 2015 9:04 am

Szia Timbo!

Nagyon hálás vagyok neked a feliratért. Az ilyen tipusú japán sorozatok a kedvenceim, már jobban kedvelem ezeket a sorozatokat mint a koreaiakat. :)
Ezek a sorozatok mindig arra késztetnek, hogy elgondolkozzak a felvetett kérdéseken. Például azt nem tudom, hogy tudjátok-e, hogy itt Magyarországon a siketek iskolájában még nem igazán elfogadott a jelnyelv oktatása.
Még egyszer nagyon köszönöm.

timbo

Postby timbo » Wed Dec 02, 2015 5:51 pm

Tokki^^!
Nagyon szívesen. :) Én is szeretem az ilyen sorozataikat, mert figyelemfelhívóak és tanul belőlük az ember. Egyébként több olyan japán sorozat is van, ahol a főszereplő hallássérült: Orange Days, Aishiteru to ittekure (itt a férfi a siket).

Meg kell mondjam, nem igazán ismerem a siketek világát, ezért az oktatásról sem igazán tudok. Rákerestem a jelnyelv oktatására, s találtam egy érdekes cikket egy ikerpárról (biztos van még számtalan hasonló témájú, velem most ez jött szembe először), ahol mindkét lány siketen született, siket a férjük is, és a négy gyerek közül összesen egy lett csak halló. Ők említik, hogy 20 évvel ezelőtt még tilos volt a jelelés a hallássérültek iskolájában... Ez elképesztő. :scratch: Azóta azért sok minden megváltozott, nálunk 2009-ben született törvény a jelnyelv önálló nyelvként való elismeréséről.
Image

UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber

Postby UsagiYojimbo » Mon Jan 04, 2016 12:52 pm

Arigatō!

Amikor először láttam, azt hittem, hogy a Miekót játszó színésznő tényleg siket. Csak később esett le, valamelyik újranézéskor, hogy nem más, mint Kanno Miho játssza, akit ugye elég sok sorozatban lehetett látni, ahol nem volt siket...

Ha már szóba került Kanno Miho, pár sorozat tőle:
  • Ai no Uta (A szeretet dala, most fordítom) Egy nagyon szerencsétlen nőt alakít, aki öngyilkos akar lenni, de még ez sem sikerül neki, és egy rendőr magához veszi...
  • Ai wo Kudasai (Szerelmet kérek) Egy óvónőt játszik, aki a szülei válását megbosszulandó, sorra fekszik le az apukákkal...
  • Iguana no Musume (Az iguána lánya) Egy olyan lányról szól, akit az anyja nem bír szeretni, mert iguánának látja...
  • Kiina - Fukano Hanzai Sosakan (Kīna, a lehetetlen ügyek nyomozója) Egy különleges képességű nyomozónőt játszik, aki egy pillanat alatt megjegyez bármit amit látott...
  • Hataraki Man (Ezt nehéz lenne lefordítani, kb olyan szuperhőst jelent, akinek az a képessége, hogy dolgozik...) A főhősnő egy átlagos OL, de ha átkattan "munka-módba", akkor semmivel se törődik a munkáján kívül...
  • Magerarenai Onna (A hajlíthatatlan nő) Egy paralegal-t (talán ügyvédbojtár) játszik, aki (túlságosan is) mereven követi a szabályokat...
  • Kekkon Shinai (Nem házasodunk) Több különböző korú párról, illetve az egymásra találásukról szól a sorozat...
timbo wrote:Egyébként több olyan japán sorozat is van, ahol a főszereplő hallássérült: Orange Days, Aishiteru to ittekure (itt a férfi a siket).
Még kettő:
  • Hitsudan Hostess (Írótollas hostess, tv-film) Egy önéletrajzból készült film, ahol a siket főszereplő Ginza legelső hostesse lesz...
  • Hanayome no Chichi (A menyasszony apja, tv-film) A főszereplő siket lány szakít a vőlegényével, és elmegy ügyet intézni Tokióba. Ott aztán kirabolják, és teljesen el van veszve. Telefonálni akar haza, és ahova bekéreszkedik, az ottani sráccal egymásba szeretnek...
  • Ohayou Sapporo(Jó reggelt, Szapporó, rövidfilm) Egy koreai siket lány japánul tanul (írni és a jelnyelvet is, egyszerre,) egy videochat szolgáltatáson egy Szapporói siket jégszobrásztól...
ÁzsiaiFeliratok.hu | AvistaZ (AsiaTorrents) meghívók | MDL.info

timbo

Postby timbo » Mon Jan 04, 2016 4:32 pm

Nagyon szívesen! :-)
Akkor jó a színész, ha úgy tud valamit eljátszani, hogy az ember tényleg elhiszi róla, hogy ő olyan, fel sem merül benne, hogy csak színészkedésről van szó. Úgy tűnik, ez itt nagyon is sikerült. :D

Közben bekukucskáltam hozzád és konstatáltam, hogy felkerült a tárhelyedre a sori vidije, köszi szépen! :-) Remélem akad még egy-két ember, aki kedvet kap a megnézéséhez. :whistling:

Köszi a sori ajánlókat! Kanno Miho-t eddig még nem igazán láttam másban, Vajandi ajánlotta a Taste of Honey/Mitsu no Aji c. sorit (amiben nem ő a főszereplő), de még nem jutottam el odáig, hogy meg is nézzem.
Image

UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber

Postby UsagiYojimbo » Mon Jan 04, 2016 9:21 pm

Pár megjegyzés, egyelőre az első rész alapján:
  • A "wapuro", ami az angolban "word processor", a magyarban "szövegszerlesztő", az az a készülék, ami úgy néz ki, mint egy hordozható számítógép. De igazából csak szöveget szerkeszteni tud, és a hátuljába be van építve a nyomtató is. Hasonló szerepelt az általam fordított "Love Letter" című filmben.
  • Amikor a 20. percben Mieko megkérdezi, hogy Hirofumi miért is tanulja a jelnyelvet, A válasz valami ilyesmi: "Mert láttalak titeket." És ez az, amit Mieko nem ért...

Szerk:
A harmadik rész nézése közben tűnt fel, hogy egy helyen a narrációt Mieko múlt időben mondja, de ez mindkét feliratban jelen időben van...
ÁzsiaiFeliratok.hu | AvistaZ (AsiaTorrents) meghívók | MDL.info

boil54

Postby boil54 » Tue Mar 01, 2016 1:44 pm

Jaj, Timbo, ez egy tündéri, aranyos élettörténet! Köszönöm szépen, hogy ajánlottad, lefordítottad. Annyira jó lenne a mindennapjainkat ilyen megértésben, elfogadásban élni. Mi, ép érzékekkel születettek, fel sem fogjuk igazán az élet nehézségeit, mégis tele vagyunk panasszal. Idillikusan tökéletes házaspár, csodálatos szülőkkel - anyós-após :wub: Szerintem akik végig nézték saját életük jutott eszükbe, miért is nem tudjuk a helyes megoldásokat, miért akadunk el a problémák sűrűjében, veszítjük el türelmünket, kiabálunk, csapkodunk, hibáztatunk a megértés, elfogadás helyett. :wub: Bennem legalábbis erős elhatározás született a még nagyobb türelemre - pedig mennyivel türelmesebb vagyok már így hatvanon túl :D
Azért meglepődtem, amikor anyukának elszállt a keze, és a felnőtt lánya arcán csattant - ezt valahogy kihagytam volna.
Valahogy együtt éltem a filmmel, eszembe jutottak saját baklövéseim, félelmeim, vagányságom és minden, amin keresztül megy az ember mire megöregszik. Szinte minden karakter megérintett a kislánytól, az anya, anyós, férjig mind szólt az én életemről is. Ezért szeretem az ilyen filmeket, tudok azonosulni, segít elviselni az életem megpróbáltatásait.

Nem véletlen, hogy ma akadtam a Vígszínház információjára!

“Március 4-én pénteken a Hegedűs a háztetőn című előadásunkat jeltolmácsolással és audionarrációval játsszuk. Szeretettel várunk minden olyan hallás- illetve látássérült nézőt, aki szeretne részesülni ebben a színházi élményben, de eddig nem tehette meg!”

Köszönöm szépen a fordítást kedves Timbo és Mara!

Return to “Subtitles”