The village: Achiara's Secret [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
lakanett

The village: Achiara's Secret [Hungarian Subs] (Complete)

Postby lakanett » Sun Oct 18, 2015 11:33 am

The village: Achiara's Secret
(A falu: Achiara titka)

Image

Cím: The village: Achiara's Secret / 마을-아치아라의 비밀
Műfaj: thriller, dráma
Részek száma: 16
Vetítési időpont: SBS 2015. október 7-től

Szereplők:
So Yoon - Moon Geun Young
Woo Jae - Yook Sung Jae
Seo Gi Hyun - On Joo Wan
Yoon Ji Sook - Shin Eun Kyung
Kim Hye Jin - Jang Hee Jin

Ismertető:
A látszat néha csal. Achiara egy szép, csendes kis falunak tűnik, ahol mindenki kijön egymással és nincs bűnözés.
De amikor Han So Yoon (Moon Geun Young) megérkezik, hogy a helyi középiskolában angolt tanítson, már az első napján szörnyű felfedezést tesz. Talál egy holttestet! A fiatal rendőr, Park Woo Jae (Yook Sungjae) segítségével igyekszik kideríteni mi történhetett.
Vajon milyen titokra bukkannak, ahogy egyre közelebb kerülnek az igazsághoz?

A felirat az Avistaz HDTV.H264.450p-s verziójához időzített.
Fordítja: Sára és Ancsa

Kérem, hogy ne égessétek videóba és ne töltsétek fel máshova!
Mivel a sorozat a Vikin is nézhető, kérem az egyéb oldalak mellőzését.
Attachments
The village_EP16.srt
(45.85 KiB) Downloaded 371 times
The village_EP15.srt
(55.68 KiB) Downloaded 360 times
The village_EP14.srt
(48.44 KiB) Downloaded 381 times
The village_EP13.srt
(53 KiB) Downloaded 370 times
The village_EP12.srt
(50.58 KiB) Downloaded 393 times
The village_EP11.srt
(50.89 KiB) Downloaded 399 times
The village_EP10.srt
(57.7 KiB) Downloaded 418 times
The village_EP09.srt
(58.11 KiB) Downloaded 403 times
The village_EP08.srt
(52.09 KiB) Downloaded 417 times
The village_EP07.srt
(49.39 KiB) Downloaded 406 times
The village_EP06.srt
(58.26 KiB) Downloaded 446 times
The village_EP05.srt
(55.7 KiB) Downloaded 422 times
The village_EP04.srt
(53.64 KiB) Downloaded 453 times
The village_EP03.srt
(51.69 KiB) Downloaded 445 times
The village_EP02.srt
(52.86 KiB) Downloaded 450 times
The village_EP01.srt
(45.43 KiB) Downloaded 562 times
Last edited by lakanett on Sat Dec 26, 2015 7:11 pm, edited 11 times in total.

lakanett

Re: The village: Achiara's Secret [Hungarian Subs] (Ep 1 of 16)

Postby lakanett » Sun Oct 18, 2015 11:38 am

Sziasztok,
Sárával közösen visszük a projektet a Vikin, de ha van érdeklődő, szívesen látjuk őt is.
Ez egy nagyon izgalmas sorozat. Teliholdas éjszakákra, csak bátrabbaknak ajánlom. :D
Üdv,
Ancsa

csilla0602

Postby csilla0602 » Sun Oct 18, 2015 12:36 pm

Kedves Anett és Sára! Már nagyon vártam ezt a sorozatot. Nem is csalódtam az első részben. Nagyon jó kis szereplők vannak benne. Alig várom most már a következő részeket. Köszönöm a munkátokat, és hogy megosztjátok velünk.♥♥♥

jutka12

Postby jutka12 » Sun Oct 18, 2015 12:52 pm

köszönöm a fordításotokat!
(naturban láttama az első 3 részt ehhez is, valóban jónak igérkezik)

szildor

Postby szildor » Sun Oct 18, 2015 3:35 pm

Kedves Ancsa!
Valamiért, talán Moon Geun Young miatt vártam a sorozat fordítását,
láttam az Ázsia Ékkövén a tervezettek között, aztán eltűnt onnan, meg is ijedtem.
Jóleső érzés volt itt a topcját felfedezni.
Köszönöm a fordítását és megosztását neked és Sárának is.

Summi

Postby Summi » Sun Oct 18, 2015 3:56 pm

Sziasztok Sára és Ancsa :-)

Nagyon köszi a fordítást :cheers: nekem jöhetnek az éjszakai izgalmak is :lol

szilagyongyi

Postby szilagyongyi » Sun Oct 18, 2015 5:07 pm

Köszönöm a fordítást. Jó kis sorozat lesz ez. :-)

Jucus85

Postby Jucus85 » Sun Oct 18, 2015 5:38 pm

Köszönöm én is, hogy elkezdtétek a fordítást!
Már napok óta kerestem, hogy nem kezdett-e bele valaki.
Még egyszer köszönöm!

Jucus

barra

Postby barra » Sun Oct 18, 2015 6:25 pm

thank you

lakanett

Postby lakanett » Sun Oct 18, 2015 7:27 pm

Sziasztok!
Örülök, hogy örültök. Remélem tetszeni fog. Szerintem izgis. :crazy:

szildor wrote:Kedves Ancsa!
Valamiért, talán Moon Geun Young miatt vártam a sorozat fordítását,
láttam az Ázsia Ékkövén a tervezettek között, aztán eltűnt onnan, meg is ijedtem.
Jóleső érzés volt itt a topcját felfedezni.
Köszönöm a fordítását és megosztását neked és Sárának is.

Nos, igen. Bevallom dobni akartam a projektet. :-(
Aztán meggondoltam magam (szerencsére) és még segítséget is kaptam Sára személyében. :D
Hát így alakult...

Vicacica

Postby Vicacica » Mon Oct 19, 2015 10:34 am

Köszönöm szépen az 1.részt:-)
ImageImage

jutka12

Postby jutka12 » Mon Oct 19, 2015 11:12 am

16 részes, izgalmas, neves, szinvonalas szereplőkkel, szerintem sokan várjuk a fordítását.

/ kérlek ne dobjátok! :-)/

gilnis

Postby gilnis » Mon Oct 19, 2015 2:25 pm

lakanett wrote:Nos, igen. Bevallom dobni akartam a projektet. :-(
Aztán meggondoltam magam (szerencsére) és még segítséget is kaptam Sára személyében. :D
Hát így alakult...

Szia Ancsa!

Amiatt, hogy késett az angol felirat vagy egyéb okból?

Én azért köszönöm az első részt! Még nem kezdtem el nézni, de ez tuti ismételten olyan sorozat lesz, amit nem lehet majd abbahagyni! :w00t: Így látatlanban tisztára a God's gift-re emlékeztet. A sok köd, eső, sötétség, rengeteg gyanús alak és persze a kutató, vagány duó miatt. :D Az is egy szuper, végig nagyon izgalmas történet volt, kár, hogy a legutolsó pillanatban elszúrták. Remélem, hogy ez esetben nem így lesz. :pray:
ImageImageImage

Marika58

Postby Marika58 » Mon Oct 19, 2015 3:14 pm

Köszönöm szépen az 1. rész fordítását.

lakanett

Postby lakanett » Mon Oct 19, 2015 7:34 pm

gilnis wrote:Amiatt, hogy késett az angol felirat vagy egyéb okból?

Jó kis nyomozós sorozatnak tűnt a leírás alapján, aztán megjelent a plakátja és megijedtem.
Sötét, baljóslatú, hű...
A God's gift-et pont a plakátja miatt nem néztem meg. Ráadásul egy gyerekkel történik valami. Na ez nem nekem való.
Aztán mikor belenéztem megtetszett. + Sára jelentkezett, hogy segítene.
Gondoltam akkor essünk neki.

Nefertirix

Postby Nefertirix » Wed Oct 21, 2015 10:14 am

Köszi az 1. feliratot! Ha kell segítség, szóljatok. Angolról fordítok. rakamazi.t@gmail.com

gilnis

Postby gilnis » Wed Oct 21, 2015 12:35 pm

lakanett wrote:A God's gift-et pont a plakátja miatt nem néztem meg. Ráadásul egy gyerekkel történik valami. Na ez nem nekem való.

Ó, Ancsa, miről maradsz le pedig! :O :heart: :heart: :heart: Ha nem lenne a legutolsó rész utolsó negyedórája :doh: akkor a 2014-es év legeslegeslegjobb sorozata lett volna!!! Így "csak" az egyik legeslegesleges. :D Nagyon-nagyon ajánlom, tényleg! :salut: A kislány aktív főszereplője az egésznek, úgyhogy ha egyedül ez tart vissza, akkor ne hagyd ki!!! :-)
__________________________________________________________________________________________________________________________

Achiarára rátérve minden alkalommal rácsodálkozom, mennyire szeretem MGY hangját! :heart:
Tetszett az első része. :) Már az sem volt semmi, ahogy indítottak! :w00t: Tudják, hogyan kell felkelteni az érdeklődést... :mrgreen:

Kapásból kérdések tömkelege: miért halt meg a nagymama, miért "halt meg" So Yoon, illetve miért "kellett meghalnia", a tanárnő miért adta oda a fotókat a feleségnek, ki küldte a levelet és miért... :w00t: Közben az a fickó miért akarta meg- vagy elijeszteni a kockákkal, diókkal vagy miket tartott a markában. Nem hinném, hogy csak elbénázta volna, ez tudatos volt, direkt ejtette le. De honnan tudta, hogy a tanárnő ki, és hogy idejött? :w00t:

Idegesítő, hogy mindenki kotnyeles, mindenki kíváncsiskodik, mindenbe beleszól, és ijesztő, hogy mindenről tudnak. Gyorsabbak, mint a titkosszolgálat... :goggle:

Ez is pont egy levéllel kezdődik, mint az I remember you. Ha ilyen rejtélyes lesz a történet végig, lenne feladata a profilozó zsenikémnek és a gyilkosságszakértő pszichopatáknak is... :D A zöldfülű túlbuzgó rendőrünk is és a tanárnő is úgy néz ki, mint akikre nagyon ráférne a segítség... :P

(Tényleg, még nem készült szupercsapatos k-drama, ugye? :D El tudnám képzelni, amint a szaglátó lány, a fájdalmat nem érző fiú, a szellemekkel kommunikáló lány, a gondolathalló fiú, a sok-sok gumiho és persze Healer a hacker nénijével stb. közösen dolgozik valamilyen nehezen felgöngyölíthető ügyön.... :lol)

Ami a hangulatot illeti, lehetne kicsit félelmetesebb, kicsit kísértetiesebb :whistling: kicsit sötétebb, kicsit izgalmasabb, kicsit pörgősebb. Őszintén szólva arra számítottam, de így sem rossz. A rendező ügyesen vezet az orrunknál fogva a hangeffektekkel, zenékkel, kamerabeállásokkal, és újra és újra behúz a csőbe, miközben nemcsak hogy nem mutatják, hanem nem is történik semmi a világon! :w00t: Az egyik felem mindig megkönnyebbül ilyenkor, a másik viszont ijesztőbbet várna, történést várna! Ha sokszor fognak behúzni a csőbe, az egy idő után idegesítővé vagy/és unalmassá válhat. :whistling:

Azonkívül nekem picit erőltetetten próbálnak mindent és mindenkit gyanúsnak beállítani. Jobb lenne, ha nem érezném rajtuk az igyekezetet, de határozottan értékelem, hogy van igyekezet, és nem nyilvánvaló a megoldás. Azt se tudni, pontosan hány üggyel is állunk szemben, nemhogy kik az áldozatok vagy kik az elkövetők... :thumright: :w00t: Ráadásul azt olvastam, hogy maguk a színészek sem tudják egyelőre :w00t: hogy melyikük lesz végül a gyilkos, ezért nem csoda, hogy mindenki nagyon koncentrál a szerepére. :-)

Az esőben gyilkolászás tisztára God's gift.... :w00t: Jól láttam, hogy a rajztanár ült a buszon? :O :scratch: De utóbb a diáklányon és az előző tanár esetleges halálán mégis mennyire kiborult. Egy nagy kérdőjel annak a pasinak az összes jelenete. :unsure: :scratch: De a gyógyszertáros nő sem kóser... :fear: Vagy az a szomszédasszony, basszus... :crazy: Az elit családot meg említenem sem kell... :roll

Woo Jae az egyetlen örömforrás, ahogy bénázik meg lelkendezik. :lol Rögtön bemutatkozott: a mentőt kell menteni... XD De So Yoonnal ismerkedése is tök vicces volt... XD Bírtam, amikor szembetalálta magát a "miért?"-tel, és hirtelen nem tudott válaszolni. :lol Neki is és a tanárnőnek is nagyon sokat kell érnie, hogy megoldhassák ezeket az ügyeket. :whistling:

Nagyon várom a folytatást!! :w00t:
ImageImageImage

Hayako
Fansubber
Fansubber

Postby Hayako » Wed Oct 21, 2015 2:16 pm

Kedves lakanett!

Látom, egy percet sem pihensz a Yong Pal után... én se fogok sajna, de ez van. :whistling: Mivel a fordítói stílusodat szeretem, viszont a Yong Pal nem tetszett, ezzel is teszek egy próbát. Bevallom, a krimik és thrillerek a gyengéim és Moon Geun Young-ot is láttam már jól játszani(pl. Cinderella Sister), szóval remélem, most nem fogok csalódni. Nem vagyok valami bőbeszédő, de köszönöm az első részt! :thumright: Amint elkészülsz egy pár résszel, belekezdek ebbe is! :cheers:
Image
Folyamatban: Dating on Earth, Kodai Family Prequel, MTNY
Tervezettek: Ruler: Master of the Mask, Hot Road, The Kodai Family Movie

lakanett

Postby lakanett » Wed Oct 21, 2015 6:03 pm

Nefertirix wrote:Köszi az 1. feliratot! Ha kell segítség, szóljatok. Angolról fordítok. rakamazi.t@gmail.com

Szia! Írtam PM-et.
gilnis wrote:Ami a hangulatot illeti, lehetne kicsit félelmetesebb, kicsit kísértetiesebb :whistling: kicsit sötétebb, kicsit izgalmasabb, kicsit pörgősebb.
Jól láttam, hogy a rajztanár ült a buszon?

Sötétebb??? Ennél??? Akkor nem látnánk a szereplőket. :lol Hova akarsz ennél nagyobb sötétséget, gilnis?
A buszon a rajztanár volt, tényleg? Lehet. Én nem ismertem meg.

Szívesen Hayako. Örülök, hogy velünk tartasz.
Hát igen, a Yong Pal megosztotta a társaságot. De hát... that's life.... :D
Majd meglátjuk ez milyen lesz. Még akármi lehet belőle. :whistling:
Egyébként a "Remember" lesz a következő storyd, jól láttam? Elég jó szereplőgárdán válogattak össze.

onna

Re: The village: Achiara's Secret [Hungarian Subs] (Ep 2 of 16)

Postby onna » Wed Oct 21, 2015 6:54 pm

Kedves Ancsa, Sára,
Nagyon köszönöm, hogy izgalmas krimit választottatok és hogy fordítjátok! Szeretem a krimiket, főleg, ha agytornászos.

Kedves gilnis,
most én mondom, hogy van spoiler is, mert nem mindenki látta amiről írsz.

gilnis

Postby gilnis » Wed Oct 21, 2015 7:25 pm

Köszi szépen a második részt! Meg az elsőt is! :D Már meg is néztem - láttam, hogy rövidesen a harmadik is kész! :whistling: -, és fhúúú, túl sok az információ!! :goggle: Ezt a sorozatot se ajánlom senkinek maratonban! :w00t: Amellett mindenképpen többször kell megnézni, hogy meg is lehessen jegyezni, mit is látunk éppen, mert nagyon tömény! :goggle: :thumright: :thumright: :thumright:

Idekapcsolódva mondanám is Onna, hogy nyugi, a spoilerezéstől bőven messze maradtam! :salut: Egy ilyen sorozatnál a világért el nem rontanám az élvezetet!! :w00t: Nem szokásom. Elismerem, árultam el egy-két dolgot, de elhiheted, hogy az nem üti meg a spoiler szintjét, és amennyi minden itt van, arányaiban sem mondtam semmit. És nem is árt egy ilyen hozzászólás kedvcsinálónak. :whistling: Előttem nem írt senki, mintha nem lenne érdeklődés, pedig.... Pedig!!!! :w00t: :w00t: Ez a sorozat maximálisan megérdemli! :salut: Reeeeeengeteg-rengeteg meglepetés fog érni! :salut: Fejenként tucatnyi titka van tucatnyi embernekl!! :w00t: És szó szerint érezhető, ahogy minden egyes pillanattal egyre érdekesebbé és érdekesebbé válik a történet! :O :O :O

lakanett wrote:Sötétebb??? Ennél??? Akkor nem látnánk a szereplőket. :lol Hova akarsz ennél nagyobb sötétséget, gilnis?
A buszon a rajztanár volt, tényleg? Lehet. Én nem ismertem meg.

Kackac, tudod(?), hogy nem szó szerint értettem. :D

De közben már arra is gondoltam, hátha a mostohafiú. :whistling: Nagyon érdekes kérdés, hogy igazából kedves-e. Hmm... :roll Tuti, hogy az ő füle mögött is van valami. Be nem veszem, hogy rendes. :whistling:

Arra leszek kíváncsi, hogy előbb-utóbb a rendőrkéről is nem derül-e ki, hogy neki is van sötét oldala. :D A "tanúkihallgatása" nagyon kész volt, mint aki egy izgis filmről kérdezget... XD Semmi köze a hivatásához... XD XD Ahogyan felteszi a kérdést, amilyen kérdést feltesz, a válaszokra ahogyan reagál... XD Amúgy miért nézik hülyének?! :glare: Még ha netán nincs is igaza, teljesen logikus, amit mond! :salut:

Mi történt a végén?!?!?!?! :shocked: Na, ez spoiler!!!!!!!! :goggle: :goggle: :goggle: :goggle:
Hogy kerül oda az a lánc?! A rajztanár a nővére volt?! Ő hívhatta ide So Yoont? Vagy a gyilkosa?! De minek??? Miért lettek gyerekkorukban halottnak nyilvánítva??? Miért éltek külön??? :w00t: :w00t: :w00t:

Egyébként nem semmik ezek a gyerekek... :goggle: :goggle: Még nappal sem mennék szívesen egy gyilkossági helyszínre, nem éjszaka, pláne nem az erdőbe vagy parkba... :fear: :fear: Az a lány már az első részben is furcsa volt, de jelenetről jelenetre egyre furcsább... :unsure: :fear:
ImageImageImage

gilnis

Re: The village: Achiara's Secret [Hungarian Subs] (Ep 3 of 16)

Postby gilnis » Fri Oct 23, 2015 1:18 pm

Köszi a harmadik részt!! :dance:
ImageImageImage

jutka12

Postby jutka12 » Fri Oct 23, 2015 1:41 pm

köszönöm a 3. rész feliratát is!!!!

Summi

Postby Summi » Fri Oct 23, 2015 5:07 pm

Kedves Ancsa és Sára :-)

Nagyon köszönöm a 2. és a 3. részek feliratát :wub:

nem bírtam tovább és megnéztem az első 2 részt .. nagyon nagyon tetszik hogy szövevényes titokzatos a történet és tele van izgalmakkal közben a fejemben ezer és egy kérdéssel ez ami nagyon megmozgat egy ilyen jellegű sorozatban :lol :D a hangeffektusokat pedig különösen szeretem .. :D
már az első részben éreztem , h logikusan felépített átgondolt átlátható lesz ez a történet :cheers:

gilnis wrote: Kapásból kérdések tömkelege: miért halt meg a nagymama, miért "halt meg" So Yoon, illetve miért "kellett meghalnia", a tanárnő miért adta oda a fotókat a feleségnek, ki küldte a levelet és miért... :w00t: Közben az a fickó miért akarta meg- vagy elijeszteni a kockákkal, diókkal vagy miket tartott a markában. Nem hinném, hogy csak elbénázta volna, ez tudatos volt, direkt ejtette le. De honnan tudta, hogy a tanárnő ki, és hogy idejött? :w00t:

én is így indítottam az első résszel , imádom a sok kérdést a sok oldalúságát a sorozatnak és a bizonytalanságot is szeretem ... azt érzem , h itt mindenre választ kapunk majd addig pedig agyalhatunk rendesen ... :D nagymama beteg lehetett és öreg volt már talán azért halt , engem az jobban izgatott , h miért írták az újságban , h meghalt So Yoon :O valaki megmenthette titokban ? és ha igen miért , talán a baleset se volt véletlen ? én a kockákkal vagy golyókkal játszó srácra azt gondolom , h ő az aki írta a levelet a nagymamának és hívta vissza So Yoon-t , ezért volt végig a nyomában , szerintem nem elijeszteni akarta ,inkább a figyelmét irányította az ügy fontosságára , biztos oka van , h a háttérből figyel én érzem a jelenlétét . Az látszott a fotókon, h a tanárnő mindent pontosan megtervezett már a kompromittáló képeket is , látszott a bosszú a tekintetében , az , h mi volt a célja ezzel még nem tudom :O

gilnis wrote:Idegesítő, hogy mindenki kotnyeles, mindenki kíváncsiskodik, mindenbe beleszól, és ijesztő, hogy mindenről tudnak. Gyorsabbak, mint a titkosszolgálat... :goggle:

ez egy kis falu itt mindenki ismer mindenkit kíváncsiak leskelődnek és kibeszélnek mindent :lol amikor megtalálták a csontvázat hát ott tolongott a fél falu alig bírták visszatartani a kíváncsiskodókat és közben gyártották a különböző elméletüket :lol azt nem mondanám , h mindenről tudnak soknak csak félinformációja van ... :P nekem az a furcsa ha már ennyire tájékozott itt mindenki akkor hová tűnnek a pletykák a képviselő sorozatos nőügyeiről :scratch:

gilnis wrote:Jól láttam, hogy a rajztanár ült a buszon? :O :scratch: De utóbb a diáklányon és az előző tanár esetleges halálán mégis mennyire kiborult. Egy nagy kérdőjel annak a pasinak az összes jelenete. :unsure: :scratch: De a gyógyszertáros nő sem kóser... :fear:

én nem ismertem fel a rajztanárt , de ettől még ülhetett a buszon ... :D mintha Yoo Na -t mentette volna , én azt éreztem , h ezért rájátszott az érzéseire ... amúgy elég sumákul kilopta a csajnak a pénzét falazhat neki ? a gyógyszertárosnő nagyon képben van , szerintem tudja ki a gyilkosa Hye Jin-nek ők jóban lehettek ? csak miért hallgat ?és miért gyógyszerezi szándékosan félre az autista srácot , talán ő a szemtanú :scratch:

gilnis wrote:Woo Jae az egyetlen örömforrás, ahogy bénázik meg lelkendezik. :lol Rögtön bemutatkozott: a mentőt kell menteni... XD De So Yoonnal ismerkedése is tök vicces volt... XD Bírtam, amikor szembetalálta magát a "miért?"-tel, és hirtelen nem tudott válaszolni. :lol Neki is és a tanárnőnek is nagyon sokat kell érnie, hogy megoldhassák ezeket az ügyeket. :whistling:

imádom Woo Jae-t annyira édes tele önbizalommal , h ő a komoly megfontolt hiteles rendőr aki a legnehezebb ügyet is képes megoldani :lol közben pedig el el bénázza a dolgokat .. :lol igen igazad van érni kell még Neki is és a Tanárnőnek is , szerintem pontosan ezért passzolnak egymáshoz :D

nekem még a képviselő családja egy rejtély miért gyűlöli ennyire nyilvánosan az anyós a menyét csak a pénz miatt ,amikor az van dögivel és hová vinné a feleség a pénzt ,ő is dolgozik :scratch: és miért tűri ezt a megaláztatást ,arra is gondoltam , h ő ölhette meg a rajztanárnőt , vagy köze van hozzá , de sok mindent tud az tuti nagyon zavart ideges .
abban nem vagyok biztos , h a férj mennyit tudhat , vagy ő is benne van és ezzel tartja sakkban a feleségét , nekem furcsa miért élnek együtt amikor semmi érzelmi kötődés nincs már közöttük és miért tart ki a felesége mellette amikor mindig megcsalta és miért akar gyereket ? és ki az anyja a fiúnak ? itt rengeteg titok és lehetőség van míg mindenre fény derül ...

Yoo Na nagyon érdekes lány , ő látta az anyját amikor a rajztanárával egymásnak estek ... mit tudhat erről ? , az biztos , hogy nagy szakadék van az anyja és Yoo Na között , Yoo Na helyzete nagyon nem könnyű ebben a szeretet nélküli családban az apja szinte tudomást se vesz róla semmi kapocs nincs köztük a nagymama ki nem állhatja , de valamiért én nem tudok vele együtt érezni .. miért és hogy került szoros kapcsolatba a rajztanárával ez is a terv része felhasználták Yoo Na-t ? milyen üzenet lesz a kapszulában ?

gilnis

Postby gilnis » Fri Oct 23, 2015 7:21 pm

Summi wrote:
nagymama beteg lehetett és öreg volt már talán azért halt

Várj, annak természetes velejárója,
hogy valaki leugrik egy épület tetejéről? :goggle: .... :roll Kérdés, ugrott-e, vagy lökték... :whistling:

Nekem is eszembe jutott, hogy szándékosság lehet önmagában már a baleset mögött is, ugyanakkor simán lehet, hogy véletlen ez is és az újságelírás is. Nagyon-nagyon sok vörös heringet (félrevezettést, hamis nyomot) kapunk menet közben, ami végül is jó, csak ezek eredményeképpen nehogy megint kacifántosabb elméleteket gyártsunk, mint a forgatókönyvíró. :lol

Summi wrote:szerintem nem elijeszteni akarta ,inkább a figyelmét irányította az ügy fontosságára

Akkor miért hozta rá a frászt? Emiatt nem kellett volna utána szaladnia az esőben. :nuts:

Summi wrote:Az látszott a fotókon, h a tanárnő mindent pontosan megtervezett már a kompromittáló képeket is , látszott a bosszú a tekintetében

Igen, elég egyértelmű, hogy bosszút akart, és hogy nagyon gyűlöli a feleséget. Elsőre rossznak lett beállítva, de ez egyáltalán nem biztos. A gyűlölete, rosszindulata a nő felé mindenesetre kétségtelen. De miért???? :scratch:

Érdekes az a feleség. Amikor a nagymama rátámadt, megsajnáltam, mert egyelőre nem tudunk semmit, és indokolatlannak tűnt a támadás, pedig tuti, hogy nem érdemtelenül vágta a fejéhez a dolgokat. Simán elhiszem, hogy egy pénzéhes, hataloméhes perszóna. A férjnek meg a karrierjéhez kellett egy kirakatcsalád? :scratch: Azért akarhat gyereket, hogy a saját helyzetét, pénztárcáját még jobban bebiztosítsa? De nem elég a lánya? Miért ne lenne elég? :scratch:

És a mostohafiú miért tagadta le a tanárnő előtt, hogy ismerte a rajztanárnőt? :O

Summi wrote:én azt éreztem , h ezért rájátszott az érzéseire ...

Szerintem viszont éppen hogy akaratlanul is őszinte volt akkor, és hevesebben reagált, mint szeretett volna. Nagyon kíváncsi vagyok, mi köze van az előző rajztanárhoz. :O

Summi wrote:a gyógyszertárosnő nagyon képben van , szerintem tudja ki a gyilkosa Hye Jin-nek

Vagy tudja, vagy azt hiszi, hogy tudja. Jajj, de ki nem állhatom! :foot: Valami nagyon bűzlik körülötte. Basszus, abban a családban mindenki gázos... :goggle: (Ugye mint kiderült, ő a mostohaanya húga.)

Summi wrote:miért és hogy került szoros kapcsolatba a rajztanárával ez is a terv része felhasználták Yoo Na-t ?

Én azt tippelném, hogy félig igen. Talán tiszta felhasználásként indult, de később megkedvelte őt Hye Jin. :unsure:

Nagyon érdekes, hogy látja a szellemeket. Ahogy So Yoon is ténylegesen lát valamit... :goggle: :fear: Először azt hittem, csak a sokk mondatta vele, hogy képzelődött, de nem. Tényleg látta, és tényleg történt valami a csontvázzal.... :crazy: :crazy: :fear: :fear: :fear:

Hú, marha kíváncsi vagyok, mi lehet az időkapszulában!! :w00t: De ha a gyerekekkel közösen készítette, vajon tényleg leírna, beletenne komoly, fontos dolgot? :O
ImageImageImage

Summi

Postby Summi » Fri Oct 23, 2015 9:50 pm

Szerintem :whistling:

gilnis wrote:Várj, annak természetes velejárója,hogy valaki leugrik egy épület tetejéről? :goggle: .... :roll Kérdés, ugrott-e, vagy lökték... :whistling:

ja és utána esett a kötél mintha elszakadt volna :lol ezer % hogy lökték vagy kényszerítették ...

gilnis wrote:ugyanakkor simán lehet, hogy véletlen ez is és az újságelírás is. Nagyon-nagyon sok vörös heringet (félrevezettést, hamis nyomot) kapunk menet közben, ami végül is jó, csak ezek eredményeképpen nehogy megint kacifántosabb elméleteket gyártsunk, mint a forgatókönyvíró. :lol

itt valamiért nem hiszek a véletlenekbe :whistling: igen tele vagyunk félrevezetéssel ezt én is érzem bogarászhatunk rendesen :lol ha azt feltételezed , h véletlen elírás az újságcikk akkor miért mentette ki a nagymama Kanadába So Yoon-t , és azt se tudjuk pontosan mennyire sérült meg a balesetben azért egy kis karcolásnál sokkal súlyosabb sérülései lehettek , hogy tudtak úgy eltüntetni kicsempészni egy gyereket az országból ... :whistling:

gilnis wrote:Akkor miért hozta rá a frászt? Emiatt nem kellett volna utána szaladnia az esőben. :nuts:

szerintem szándékosan tette pont az eset súlyossága miatt , h féljen So Yoon ,valamiért kimentették az országból ,gondolom azért ,h biztonságban felnőhessen ha itt marad veszélyben van ... és vajon azt honnan tudta a titokzatos idegen , h mikor érkezik So Yoon ? ebből gondolom , h figyelte követte tud mindenről csak nem fedheti fel magát lehet , h túlélő , ha ölési szándéka lett volna akkor meggyilkolja .. .

gilnis wrote:Elsőre rossznak lett beállítva, de ez egyáltalán nem biztos. A gyűlölete, rosszindulata a nő felé mindenesetre kétségtelen. De miért????

ebben szerintem van igazságod ez eszembe se jutott .. :O biztosan oka van a gyűlöletének nyomos oka lehet az látszott a tekintetében ... jó kérdés,h miért , ehhez tudni kellene mennyire álltak közel egymáshoz és mi történt amiért egy ilyen aljas bosszút tervezett a csaj .. :scratch:

gilnis wrote:Érdekes az a feleség. Amikor a nagymama rátámadt, megsajnáltam, mert egyelőre nem tudunk semmit, és indokolatlannak tűnt a támadás, pedig tuti, hogy nem érdemtelenül vágta a fejéhez a dolgokat. Simán elhiszem, hogy egy pénzéhes, hataloméhes perszóna. A férjnek meg a karrierjéhez kellett egy kirakatcsalád?

én nem sajnáltam meg a feleséget , az volt a furcsa , h miért tűri ezt a megaláztatást nem csak az a anyósától hanem a férjétől is ,ebbe a szerepbe egy idő után bele lehet őrülni és azt se hiszem , h csak a pénzért viselné el , de miért ragaszkodik a hűtlen férjéhez ezen az áron is , közös a bűnük ? :scratch: én nem érezem hatalom éhesnek és pénzéhesnek se :O vagy jól titkolja , szerintem más van a háttérben .. az oké a férjnek a karrierjéhez kell a "boldog" családi háttér ..
az látszik ,h a nagymama valamiért orrol rá , és miért nem tudja félre állítani a fia miatt ? én eléggé karakánnak gondolom a nagymamát aki nem riad vissza semmitől ...

gilnis wrote:Azért akarhat gyereket, hogy a saját helyzetét, pénztárcáját még jobban bebiztosítsa? De nem elég a lánya? Miért ne lenne elég? :scratch:

erre én is gondoltam hogy a család miatt , de van lánya ... vagy az se az övé ? :O

gilnis wrote:És a mostohafiú miért tagadta le a tanárnő előtt, hogy ismerte a rajztanárnőt? :O

szerintem azért mert ő ebben az időben külföldön élt és elárulta volna magát ,h mégsem ...

gilnis wrote:Szerintem viszont éppen hogy akaratlanul is őszinte volt akkor, és hevesebben reagált, mint szeretett volna. Nagyon kíváncsi vagyok, mi köze van az előző rajztanárhoz.

legyen igazad :D lehet , h viszonzatlan szerelem volt ...

gilnis wrote:Vagy tudja, vagy azt hiszi, hogy tudja. Jajj, de ki nem állhatom! :foot: Valami nagyon bűzlik körülötte. Basszus, abban a családban mindenki gázos... :goggle: (Ugye mint kiderült, ő a mostohaanya húga.)

igen ez valószínű , és mivel ő egy központi embere a falunak minden hírmorzsát begyűjthet , nagyon bíznak benne az emberek , orvos helyett hozzá szaladnak tanácsért .. én se bírom nagyon nem :crazy: és lehet , h a családdal van a baj ..

gilnis wrote:Talán tiszta felhasználásként indult, de később megkedvelte őt Hye Jin. :unsure:

igen erre a megoldásra hajlok én is .. . az biztos, h nagyon szerették a gyerekek és bizalmukat is elnyerte valószínű, és kölcsönösen megszerethették egymást .. lehet , h vele nyitottabb volt Yoo Na... az látszik , h arra hírre , h Hye Jin meghalt dührohamot kapott Yoo Na ..

és mit szóltál a nyaklánchoz amit az ágy alatt talált meg So Yoon ? Hye Jin ismerhette a szülőket vagy ő volt a nővére aki mégsem halt meg ?

gilnis wrote:Hú, marha kíváncsi vagyok, mi lehet az időkapszulában!! :w00t: De ha a gyerekekkel közösen készítette, vajon tényleg leírna, beletenne komoly, fontos dolgot? :O

Szerintem Hye Jin tudta , h vele fog történni fog valami , mesélte is a gyógyszerész csajnak , és az se véletlen , h ezért rohant a gyógyszerész csaj a nővéréhez , h felhívja a figyelmét a kapszulára mert abban lehet olyan titok ami a családjukat érinti , nem hiszem , h a halálesetét tartalmazza a kapszula de olyan infót tartalmazhat ami ha kiderül akkor a család tönkre megy vagy tragédia történik vagy kiderül , h nem a lánya Yoo Na ... végül is a kapszulának az a célja , h a jövőről jósoljon .. majd kiderül de izgis :D

gilnis wrote:Nagyon érdekes, hogy látja a szellemeket. Ahogy So Yoon is ténylegesen lát valamit... :goggle: :fear: Először azt hittem, csak a sokk mondatta vele, hogy képzelődött, de nem. Tényleg látta, és tényleg történt valami a csontvázzal.... :crazy: :crazy: :fear: :fear: :fear:

még nem tudtam kiokoskodni miért mozdulhatott meg a csontváz So Yoon -nak , teljesen úgy éreztem mintha segítséget kérne tőle vagy segíteni akarna ez a valószínűbb , nem éreztem félelmetesnek :O én az gondolom , h a gyerekkorával van kapcsolatban , úgy ahogy most Yoo Na látja szellemeket , lehet közöttük valamilyen párhuzam ? So Yoon -nak még el kell fogadni ezt a képességét , lehet , h ez segíti majd , és megtudja pontosan mi történt a múltban a szüleivel és miért történt a baleset ... az is érdekes , h a szüleiről a hivatalban senki nem tud semmit , mintha nem is éltek volna a szülők , és furcsa , h pont ebben a kis faluban ne emlékezzen senki , vagy azért nem emlékeznek mert nem szabad :O visszatérve Yoo Na -ra az se véletlen , h Kim Hye Jin So Yoon -hoz vezette akkor éjjel , nekik kell közösen feltárni a múlt titkát , mert Yoo Na családja is érintett lehet benne , és erős kapcsolat bizalom alakult ki közöttük szerintem ezért láthatja a tanárnő szellemét .. :whistling:
az nagyon úgy tűnik , h itt mindenkinek van takargatni valója 8)
:scratch:

ada74

Postby ada74 » Sat Oct 24, 2015 6:28 am

gilnis wrote:
lakanett wrote:A God's gift-et pont a plakátja miatt nem néztem meg. Ráadásul egy gyerekkel történik valami. Na ez nem nekem való.

Ó, Ancsa, miről maradsz le pedig! :O :heart: :heart: :heart: Ha nem lenne a legutolsó rész utolsó negyedórája :doh: akkor a 2014-es év legeslegeslegjobb sorozata lett volna!!! Így "csak" az egyik legeslegesleges. :D Nagyon-nagyon ajánlom, tényleg! :salut: A kislány aktív főszereplője az egésznek, úgyhogy ha egyedül ez tart vissza, akkor ne hagyd ki!!! :-)
__________________________________________________________________________________________________________________________
Kedves Ancsa :D
Ha időd engedi fogadd meg Gilnis tanácsát,mert szerintem is őrületesen jó sorozat. :thumright:
Bár a borító kép nekem sem tetszet,csak a lányom ajánlotta nekem ,hogy feltétlen nézzem meg.
És nagyon-nagon jó volt :sweat: végig izgultam az egészet.

Na de térjek vissza ehez a sorozathoz :D
Köszönöm szépen az eddig elkészült részeket :notworthy:

Üdv :Ada

gilnis

Postby gilnis » Sat Oct 24, 2015 2:00 pm

Summi wrote: ja és utána esett a kötél mintha elszakadt volna :lol ezer % hogy lökték vagy kényszerítették ...

De ki? A levélküldő vagy pont az, aki nem akarja, hogy So Yoon Koreába jöjjön? És miért baj, ha idejön? Kinek baj, ha idejön? :whistling:

Summi wrote:itt valamiért nem hiszek a véletlenekbe

Ha a baleset idegenkezűség eredménye, akkor a szülőkkel is kellene foglalkozni, de ez fel sem merül. :unsure:
Az újságcikk lehet véletlen, lehet szándékos, de miért kellett Kanadába költözni? :O

Summi wrote:szerintem szándékosan tette pont az eset súlyossága miatt , h féljen So Yoon

Ha segíteni szeretne, figyelmeztetni szeretné, akkor azt lehetett volna egyszerűbben is, akármennyire is meggyőző akar lenni. :nuts: Nem, ez nem azért volt, de akkor miért? Megint csak kérdés, van-e jelentősége vagy csak véletlen... :D

Summi wrote:én nem sajnáltam meg a feleséget , az volt a furcsa , h miért tűri ezt a megaláztatást

Ó, nálam sem tartott szerintem két másodpercnél tovább. :P Miért tűri? Valamit valamiért... :roll

Summi wrote:erre én is gondoltam hogy a család miatt , de van lánya ...

Talán kompenzálni akar? :scratch: Még biztosabbra menni? :scratch:

Summi wrote:szerintem azért mert ő ebben az időben külföldön élt és elárulta volna magát ,h mégsem ...

És akkor mi van? Miért ne lehetett volna itthon? Miért baj, ha az kiderül? Egyáltalán külföldön élt? Az 2013-ban történt, most meg 2015 van. Lehet, hogy csak később ment külföldre. :unsure:

Summi wrote:lehet , h viszonzatlan szerelem volt ...

Lehet, de az is lehet, hogy csak saját maga miatt aggódik. Ő sem akarja, hogy a titka napvilágra derüljön. De vajon mi fűzheti hozzá? :scratch: Talán ő is segített a bosszúban? :scratch:

A nyaklánccal kapcsolatban én is írtam feljebb. Ez nagyon-nagyon izgi, mert rengeteg dolgot hoz magával, és rengeteg kérdés következik belőle. :w00t:

Summi wrote:és az se véletlen , h ezért rohant a gyógyszerész csaj a nővéréhez , h felhívja a figyelmét a kapszulára

Ez is tök zavaros. Úgy tűnik, mintha némely dolgokban egyoldalon állnának, másokban viszont ellentétesen... :unsure:

Summi wrote:lehet közöttük valamilyen párhuzam ?

Szerintem tuti. So Yoon ugye... :whistling: Yoo Nát meg elvileg szerette a tanárnő, de lehet, hogy még ennél is több van emögött... :whistling:

Amit sajnálok, hogy So Yoon és Woo Jae nem nagyon dolgoznak együtt. Sőt, So Yoon igazából semmit sem csinált még idáig. Olyan passzív! :unsure:
ImageImageImage

lakanett

Re: The village: Achiara's Secret [Hungarian Subs] (Ep 4 of 16)

Postby lakanett » Sat Oct 24, 2015 5:20 pm

4. rész! :-)

Majd áruljátok el, ki van a felvételen.
Szerintem a bátyó. :blink

gilnis

Postby gilnis » Sat Oct 24, 2015 5:32 pm

Húha, köszi ezt is!! :w00t:

Folytatnám is akkor a kérdezgetést helyettetek is. :P

3. rész:

Ga Young anyja ki elől menekült anno?? Mikor történt az egyáltalán?? Esetleg Ga Young apja elől?? :whistling:

Az Agasshi nem semmi.... :goggle: gondolatban dobtam egy hátast... Ilyet lehet, hogy még nem láttam koreai sorozatban... :w00t:

Woo Jae ha így folytatja szerelmes lesz, de amíg nincsenek közös jeleneteik So Yoonnal, esély sincs a kölcsönösségre. Meg különben sem valószínű... :P

A gyógyszertáros és a rajztanár kapcsolata továbbra is totál homály. Az elején a fickó kicsit hátborzongató volt, de valamiért a nő sokkal ellenszenvesebb, őt utálom is. :whistling: (Igazad van, Summi :thumright: az a kisfiú és a gyógyszerezése nagyon lényeges lesz. :glare: )

De mi a csuda okuk lehetett az ölésre? :scratch: Még tippem sincs! Miről tudhatott, vagy mit tehetett az a szerencsétlen, ami miatt meg kellett őt ölni? Egyébként annyira megdöbbentő, szomorú és kegyetlen, hogy senki sem kereste éveken át... :pale: Sőt, még csak észre sem vették, hogy eltűnt! :shocked:
Megint csak azt kérdezem, miért adta oda azokat a fényképeket???? Ha tudta, hogy bajt hoz a fejére, miért tette? Miben bízott? Vagy az sem érdekelte, ha meghal? Mi lehet ennyire fontos?? Amúgy szerintem nem a fényképek miatt történt. De mit tehetett, ami előhozta valakiből a gyilkost? És mennyire bízhatott a gyerekekben, hogy rájuk hagyatkozik? Mennyire bízhatott a gyógyszertárosban, hogy neki elmond dolgokat? Miért bízott benne annyira??? Elvégre családtag, és ő, mint kívülálló a faluban, nem nagyon ismerhetett senkit, kiben szabad, kiben sem, megbízni. Mi lehetett az az érdek, ami miatt mégis megmerte ezt lépni? Jajj, nagyon esz a kíváncsiság, ki és mi lehet a háttérben!!!!! :w00t:

Elvonultam 4. részt nézni!!! :dance:
ImageImageImage

Summi

Postby Summi » Sat Oct 24, 2015 7:08 pm

lakanett wrote:4. rész! :-)

Majd áruljátok el, ki van a felvételen.
Szerintem a bátyó. :blink

okés .. :D nagyon köszönöm a 4. részt ügyesek és gyorsak vagytok , zseniális sorozat jó kis agytorna eddig minden része :lol

gilnis

Postby gilnis » Sat Oct 24, 2015 10:18 pm

4. rész:

Ancsa, most már visszasírom a kezdeti sötétség szintjét is, mert azóta még enyhébbek lettek... :P Pech.
A rendőrség "közlékenységére" :nuts: is lenne egy-két szavam... :P de annyi a titok, az érdekesség, a fordulat, hogy inkább megtartom magamnak.

Érdekelne, Woo Jae-t honnan szalajtották. Ő nem itt nőtt fel, különben ismerné (vagy ismernie kéne... :nuts: ) a lakosokat és hogy mi micsoda, ehhez képest totál nincs képben. De még ha nem is itt nőtt fel, állandóan azt hajtogatja mindenki, milyen kicsi a falu, akkor ő hogyhogy nem ismer senkit? :blink :scratch:
Milyen féltékeny lett Ki Hyunra... :mrgreen:

Szegény Agasshi kapott a fejére... :whistling: Ha gyilkos, ha nem, az aktuális bűnesetnek nem ő az elkövetője. Ez tutibiztos volt. :P

De mi van ezzel a sorozatgyilkolással? :O Vajon hány gyilkos lakik a faluban?! :goggle:

Ha mostohaanyu nem azért utálta Hye Jint, mert.... akkor vajon miért?! :scratch: Húúúúú, de izgat a dolog!! :O Annyira csúcs volt az a szellemes jelenet! :w00t:

Lemaradtam! :nuts:
1. Mi a fenének kellett árvaházba menniük???? Mi volt a nagymamával?
2. Most Hye Jinnek teljesen más szülei voltak, mint So Yoonnak, és az előbbi csak egy örökbe fogadott gyerek, vagy az apjuk vér szerint közös volt, de ettől függetlenül is örökbe lett fogadva? :unsure:

És ki lehet az a nő, akinek a rendőr telefonált? Ő egy megint másik örökbefogadó anyja? Dehát ha egyszer elszökött az árvaházból, akkor olyanja sosem lehetett... :blink :nuts:
Kitől tudta meg, hogy a húga él, és hol van?
So Yoonnak miért nem mondta el a nagymama, hogy él a tesója?
Miért kellett őket szétválasztani, csak mert nem vér szerinti testvérek?!?!?! :nuts: :x Ha akkor szét akarták, utóbb miért hívták ide levélben????
És a nagynéni miért nem tett semmit, ha tudta, mi történik?!!? :blink Miért nem vette magához legalább az egyik unokahúgát?! Milyen egy nagynéni az ilyen?! :x
Hamis, akit csak a kedves mostohafiú "keltett életre"??? Vagy ő tényleg segít??? :scratch: Vajon mennyire kedves, mennyire random a törődése?? Oké, tutira nem random... :D De mi mozgatja? Ezek szerint ismeri So Yoon múltját (honnan????), vagy újkeletű az érdeklődés, vagy csak Hye Jinhez van köze (mi????) ? Tévútra akarja vinni So Yoont? Miért????? :O

És minek az ismertetőjele az a vörös folt Ga Young lábán? És miért érdeklődik róla a rajztanár??? Ga Youngnak ki az apja? Azzal a vörös folttal, mint bizonyítékkal a kezükben, akartak volna a rajztanár és Hye Jin megzsarolni vagy leleplezni valakit????? :scratch:

Mit keresett Hye Jin a tónál? A rajztanárra várt volna, de helyette a gyilkos ment?! Igen, az a csuklyás Ki Hyun, de ez önmagában nem jelent semmit. Vajon őt várta Hye Jin??? Hú, de mi beszélni valójuk lehetett? :scratch: Talán mégsincs olyan jóban mostohaanyu és fia? :w00t: De jó lenne valakinek a fejébe belelátni! :mrgreen: Legalább mostohaanyuéba vagy Ki Hyunéba vagy Hye Jinébe, de nyilván akkor vége lenne a rejtélynek. :D Hye Jin esetleg a valódi anyján akart bosszú állni, vagy azon, aki tönkretette a valódi anyját, vagy aki a balesetüket okozta?! :scratch:
Á, kérdéshegyek...... :goggle: :goggle: :goggle: :faint: :thumleft:
ImageImageImage

Summi

Postby Summi » Sat Oct 24, 2015 11:55 pm

Sziasztok :-)

gilnis wrote:Ga Young anyja ki elől menekült anno?? Mikor történt az egyáltalán?? Esetleg Ga Young apja elől?? :whistling:

nagyon durván elbántak vele , szerintem a sorozatgyilkos lehetett , eső talán még a szerdai nap is passzol ... :whistling: ettől félti a lányát ezért nem engedi el seténként ... :O
nem gondolnám , h Ga Yeong apja lenne ...

nekem a mostohaanya egy nagy kérdőjel nagyon mesterkélt , összevissza hazudozik a férjének közben védi Yoo Na-t , azt érzem ,h nem őszínte nem érzek ebben a nőben egy cseppnyi szeretet se max a mostohafiával .. érdekből teszi mait tesz azért , h ne fecsegjen a lánya ,mert amint kiejti Kim Hye Jin tanárnő nevét teljes a káosz felfordul a család .. :O és mire utalhatott az anyja Yoo Na -val kapcsolatban "ha az nem történt volna meg vele ,akkor nem lenne ilyen " mit láthatott hallhatott Yoo Na ami hatással volt rá , lehet , h ez váltotta ki nála azt , h látja a szellemeket .. :O nem véletlen, h eszeveszetten kutat Kim Hye Jin időkapszulái után ,abból az üzentből kiderülhetnek a tanárnő titkai amit még szerintem Yoo Na se tud ..és miért csak hárman küldtek üzenetet a jövőbe ? rájött valamire Kim Hye Jin és talán ez lett a veszte , mert tudta , h vele történni fog valami akár azt is tudhatta , h olyan titok birtokában van amiért megölik ..

gilnis wrote:A gyógyszertáros és a rajztanár kapcsolata továbbra is totál homály. Az elején a fickó kicsit hátborzongató volt, de valamiért a nő sokkal ellenszenvesebb, őt utálom is. :whistling: Igazad van, Summi :thumright: az a kisfiú és a gyógyszerezése nagyon lényeges lesz. :glare: )

a gyógyszerész csaj nagyon irigy utálja a nővérét szerintem ő nagyon kapzsi saját szakállára dolgozik ,hogy legyen valami adu a kezében amivel zsarolni tudja majd a nővérét , a rajztanárt se szereti .. szerintem ő egy gazdag kérőre vágyna vagy volt is már neki de elhappolták előle ... lehet , h bosszút forral ? ezért kell neki az autista srác mert vele könnyen elbánhat ,elég csak változtatni a gyógyszerezésén , akár több információt is megszerezhet tőle , lehet , h sikerül megkaparintania a kapszulát ,nagyon nem akarnám utálom a csajt .. :crazy:

gilnis wrote:De mi a csuda okuk lehetett az ölésre? :scratch: Még tippem sincs! Miről tudhatott, vagy mit tehetett az a szerencsétlen, ami miatt meg kellett őt ölni? Egyébként annyira megdöbbentő, szomorú és kegyetlen, hogy senki sem kereste éveken át..

szerintem azért ölték meg Kim Hye Jin-t mert nyomozott a családja után és rájött a titkokra , a képviselő felesége családjában lehet a megoldás kulcsa , az biztos a bosszújának a célpontja Ji Sook volt ..
nekem kicsit itt ellentmondásos a történet , azt mondta a rajztanár , h 2 éve egy másik iskolában tanít , akkor miért hagyta itt a cuccát a lakásban nem költözött volna el :scratch: most úgy tűnik , h ebből a faluból tűnt el és ezért került a padlásra a csomagja.. :O igen az szomorú , h a kollégái se keresték ,családja nem volt ...

gilnis wrote:Sőt, még csak észre sem vették, hogy eltűnt!

de észrevette az iskola igazgatónője ,mondta is , h egy hétig nem jött be dolgozni és kirakták az iskolából ..

gilnis wrote:Megint csak azt kérdezem, miért adta oda azokat a fényképeket???? Ha tudta, hogy bajt hoz a fejére, miért tette? Miben bízott? Vagy az sem érdekelte, ha meghal? Mi lehet ennyire fontos?? Amúgy szerintem nem a fényképek miatt történt.

bosszúból talán a szülei halálát bosszulta meg vagy azt hihette a húga is meghalt , igen szerintem az sem érdekelte , h meghal ,tudta előre , h megfog halni ,lehet ,h sok mindent kiderített a múltból ,és a jövő kapszula ötlet is ez miatt van , ő gondoskodott arról , h a halála után kiderüljön az igazság ... szerintem se a fényképek miatt van ..

gilnis wrote:De mit tehetett, ami előhozta valakiből a gyilkost? És mennyire bízhatott a gyerekekben, hogy rájuk hagyatkozik? Mennyire bízhatott a gyógyszertárosban, hogy neki elmond dolgokat? Miért bízott benne annyira??? Elvégre családtag, és ő, mint kívülálló a faluban, nem nagyon ismerhetett senkit, kiben szabad, kiben sem, megbízni. Mi lehetett az az érdek, ami miatt mégis megmerte ezt lépni? Jajj, nagyon esz a kíváncsiság, ki és mi lehet a háttérben!!!!! :w00t:

a gyerekekben nagyon bízott a gyógyszerész csajban kár volt .. . szerintem részletében nem mondott el a gyerekeknek se semmit és a gyógyszerész csajnak se , talán azért bízott a gyógyszerészben mert az egész falu a bizalmába fogadta mert tisztelték a tudása miatt is . és az is elképzelhető , h nem tudta , h családtag ...

nagyon megdöbbentett Shin Ga Yeong gonoszsága , milyen kapcsolat van közte és a rajztanár között :O szereti de mintha kisajátítaná inkább.. és hazudni nagyon tud ,jól átvágta Yoo Na-t az Agasshi-val , honnan tudhatná ki a gyilkos ..
Agasshi-n én is meglepődtem ilyet még nem láttam koreai sorozatban .. :O

Kim Hye Jin festménye érdekes még kit ábrázolhat a felnőtt bébi .. So Yoon-t ? ez is lehet még utalás üzenet tőle ... ?

gilnis

Postby gilnis » Sun Oct 25, 2015 12:37 am

Summi wrote:nagyon durván elbántak vele , szerintem a sorozatgyilkos lehetett , eső talán még a szerdai nap is passzol ... :whistling: ettől félti a lányát ezért nem engedi el seténként ... :O

Simán!! :thumright: Nem figyeltem meg jól, hogy ugyanaz-e a színésznő, és azt pedig egyelőre nem tudjuk, mikor történt. De a lánya láthatóan nem tud az esetről... :O

Egy kicsit őrültnek tűnik a mostohaanya, az idegei nagyon kivannak, az fix. De igen, hazudozni még így is tud. Nagyon gonosznak, kegyetlennek, önzőnek tűnik. Pont illik a férjéhez... :glare: Remélhetőleg egyik gyerek sem hasonlít rájuk... :goggle:

Yoo Nára nagyon kíváncsi leszek. Annyi utalás van, ki tudja, mire céloztak. Talán olyanra, amiről már mi is tudunk, talán olyanra, amire nem. :O

Az is nagyon jó gondolat, hogy miért pont azzal a két gyerekkel fogott össze a tanárnő... :scratch: Biztos, hogy van jelentősége.

Summi wrote:a gyógyszerész csaj nagyon irigy utálja a nővérét szerintem ő nagyon kapzsi saját szakállára dolgozik ,hogy legyen valami adu a kezében amivel zsarolni tudja majd a nővérét , a rajztanárt se szereti ..

Ó, teljesen egyetértek!! :salut: El tudom képzelni, hogy a nővére ellen áskálódott, vagy/és áskálódik. Egyik kutya, másik eb... :glare:
És van valami a sógora és ő közte is... Szerintem nagyon nem bírják egymást. :unsure:

Summi wrote:azt mondta a rajztanár , h 2 éve egy másik iskolában tanít

Igen, de az is a faluban van. Korábban magántanár volt, mint Hye Jin, és egy helyen dolgozhattak Gun Woo-val (ugye ez a neve?), aki utóbb aztán az általános iskolába ment tanítani. Vagy rosszul értettem?

Summi wrote:de észrevette az iskola igazgatónője

Jó, de a fejében nem fordult meg, hogy baj lehet. Lógásnak gondolta. Feltételezett, nem a valóságot látta, ami szerint eltűnt.

Summi wrote:és az is elképzelhető , h nem tudta , h családtag ...

Lehet. Vagy nagyon is jól tudta, és pont azért mondta el... :scratch: Olyan ravasz itt mindenki... :w00t:

Summi wrote:nagyon megdöbbentett Shin Ga Yeong gonoszsága

Igen, tök durva volt... :goggle: Előtte is piszkálódott, de ez már egy más szint... :x
Nagyon tud hazudni, de Yoo Nával őszinte volt. Hazugságnak tűnt, abban egyetértek.

Summi wrote:Kim Hye Jin festménye érdekes még

Osztom Yoo Na véleményét, frászt kapok attól a képtől!! :crazy: :crazy: Semmi kedvesség, semmi melegség nem árad belőle. So Yoon nem tudom, miről beszél. :nuts: Szerintem is van jelentése, akár üzenet is lehet valakinek. :thumright:
ImageImageImage

Summi

Postby Summi » Sun Oct 25, 2015 3:04 am

a 4 rész kipipálva :D

lakanett wrote: Majd áruljátok el, ki van a felvételen.

én is Ki Hyun-t láttam ő volt a videón

gilnis wrote:Szegény Agasshi kapott a fejére... :whistling: Ha gyilkos, ha nem, az aktuális bűnesetnek nem ő az elkövetője. Ez tutibiztos volt. :P

én sajnáltam is látszott , h nem ő a gyilkos erre mindenki kiüti .. :O szegény rendőrök itt sincsenek a helyzet magaslatán :D
szerintem ő egy ártalmatlan ember , az , h magára aggatott különböző női ruhákat azzal csak ijeszteni akarta a lányokat ,lehet , h csak azért , h ráirányuljon a figyelem :whistling: gyilkosnak eléggé sete suta esetlen , semmi ravaszság dörzsöltség nincs benne ...

gilnis wrote:De mi van ezzel a sorozatgyilkolással? :O Vajon hány gyilkos lakik a faluban?! :goggle:

kettő biztosan a többi majd kiderül :P

gilnis wrote:Ha mostohaanyu nem azért utálta Hye Jint, mert.... akkor vajon miért?! :scratch: Húúúúú, de izgat a dolog!! :O

mi van ha mostohafiával kavart ? ha jó a szemem akkor a felvételen vele találkozott .. de ettől még nem ő a gyilkosa..
mit nyomozhattak együtt , a családjukat ?

gilnis wrote: Annyira csúcs volt az a szellemes jelenet! :w00t:

kegyetlen jól megcsinálták .. majdnem én is frászt kaptam :lol mintha bosszú lett volna a mostohaanya kifakadásáért .. ? és meglepő , h most ő látta a szellemet , meg kell hagyni jól ráijesztett ...

gilnis wrote: Mi a fenének kellett árvaházba menniük???? Mi volt a nagymamával?

a hivatalos eljárás miatt , törvényesen onnan vehette magához a gyereket a nagymama mert meghaltak a szülők ... de miért Kanadába vitte , kint élt a nagymama ?

gilnis wrote:Most Hye Jinnek teljesen más szülei voltak, mint So Yoonnak, és az előbbi csak egy örökbe fogadott gyerek, vagy az apjuk vér szerint közös volt, de ettől függetlenül is örökbe lett fogadva? :unsure:

Hye Jin örökbe fogadott gyerek volt , szerintem az apja se volt vér szerinti , lehet, h kutatott a családja után ? vagy az apának lehetett bűntudata valami közös ügyben és azért vette magához Kim Hye Jin-t , a nagymama valami okból eltaszította és nem hiszem , h azért mert nem volt vér szerinti gyerek ... :whistling: mi van ha a képviselő lánya volt ? amit itt művelt a faluban ,lehet , h még ez is belefér .. :D
én azon akadtam ki , h miért hazudott az árvaházban a nő vagy igaz amit mondott ? Kim Hye Jin megbolondult ? és miért várt volna levelet Kanadából ? valaki megmondta neki , h kint él a húga , de miért ? azt gondolom ,h aki megölte HyeJin-t az alapos munkát végzett , ha nem a gyilkos az akkor viszont valaki egy lépéssel előttünk jár , a dokumentumok hiányosak , eltűntek fontos nyomok , a nyilvántartásból törölték a családot, pedig élnek még a gyerekek ? mintha valaki teljesen eltüntetni szeretne mindent , és miért olvasott Hye Jin szociális törvényről szóló könyvet ?

gilnis wrote:És ki lehet az a nő, akinek a rendőr telefonált?

az ő lányát ölte meg a sorozatgyilkos ..

gilnis wrote:Hamis, akit csak a kedves mostohafiú "keltett életre"??? Vagy ő tényleg segít??? :scratch: Vajon mennyire kedves, mennyire random a törődése?? Oké, tutira nem random... :D De mi mozgatja? Ezek szerint ismeri So Yoon múltját (honnan????), vagy újkeletű az érdeklődés, vagy csak Hye Jinhez van köze (mi????) ? Tévútra akarja vinni So Yoont? Miért????? :O

igen ő tényleg segít ha jó a megérzésem ... lehet , h ő írta Kanadába a levelet és hívta haza So Yoon-t . szerintem segített Kim Hye Jin-nak és tőle tudhat mindent . talán szerelem volt közöttük és erős bizalom , csak a család miatt nem vállalhatták fel nyíltan ..

gilnis wrote:És minek az ismertetőjele az a vörös folt Ga Young lábán? És miért érdeklődik róla a rajztanár??? Ga Youngnak ki az apja? Azzal a vörös folttal, mint bizonyítékkal a kezükben, akartak volna a rajztanár és Hye Jin megzsarolni vagy leleplezni valakit?????

az anyajegy volt szerintem .. és honnan tudta meg , h Ga Young lábán van ilyen anyajegy ? talán neki is van és testvérek ? zsarolni az apját tudná ?

gilnis wrote:Hye Jin esetleg a valódi anyján akart bosszú állni, vagy azon, aki tönkretette a valódi anyját, vagy aki a balesetüket okozta?

az tuti , h kutathatott a családja után , és lehet , h az se véletlen, h pont őt fogadta örökbe So Yoon családja .. ez az elméleted akár helyes is lehet , akkor viszont a szálak a mostohaanyához vezetnek ezért utálta meg Hye Jin-t mert rájött a titkára .és most annak örül , h meghalt és vele együtt a titok is a sírba szállt... de arra nem számít a mostohaanya , h Ki Hyun nem az ő oldalán van ... sokkal tisztességesebbnek gondolom ..

gilnis

Postby gilnis » Sun Oct 25, 2015 9:32 am

Summi wrote:szegény rendőrök itt sincsenek a helyzet magaslatán :D

Úgy érted, az a két szem?! :P ....

Summi wrote:mi van ha mostohafiával kavart ?

Elméletileg lehetséges, de úgy érzem, egyrészt nem erről van szó, másrészt, hogy a nőnek volt vele személyes nézeteltérése még az eddig megismert nyilvánvalón kívül is.

Summi wrote:de ettől még nem ő a gyilkosa..

Tulajdonképpen semmi sem zárja ki. :roll A történetnek ennyire az elején nem lehetünk biztosak semmiben. Ami biztos, hogy nagyon sajnálnám, ha végül róla derülne ki. Szeretném szeretni. :wub:

Summi wrote:de miért Kanadába vitte , kint élt a nagymama ?

Hát ez az! És miért tehette a különbséget köztük??? :O :nuts: :scratch:

Summi wrote:mi van ha a képviselő lánya volt ?

Elméletileg ez is oké, és én is gondoltam rá, na de azok a fényképek........................... :faint: Ennyire csak nem akar bosszút állni?! :crazy:
És valahogyan idekötődik az utálat a feleséggel is, plusz még a képviselő anyja is... :scratch:

Summi wrote:a dokumentumok hiányosak , eltűntek fontos nyomok , a nyilvántartásból törölték a családot

Igen, se igazolvány, se telefon, se pénztárca, se semmi..... :O

Summi wrote:az ő lányát ölte meg a sorozatgyilkos ..

Nem. Hye Jin hozzátartozóját kereste Woo Jae... Pont ezért... :blink :blink :nuts:

Summi wrote:igen ő tényleg segít ha jó a megérzésem ...

Vagy csak őt magát is érdekli, és nyomozni akar... :unsure: Kérdés, miért érdekli, neki miért fontos.... :O

Summi wrote:talán szerelem volt közöttük

Ami utóbb megkeseredett? Vagy ennyire erősen titkolhatja? Mert ezt sem érzem rajta... :scratch: Persze az semmit nem jelent, hogy én mit érzek... :mrgreen:
ImageImageImage

lapishun

Postby lapishun » Sun Oct 25, 2015 2:43 pm

Az első részt néztem még csak.

Röviden:
"Közeledünk, közeledünk, de azért még nem tökéletes"

Az operatőri munkához a rendezés sajnos nem ér fel, a hangulat apró dolgokon csúszik el. Hiába a remek beállítások, a feszültségteremtő környezet, a meggyőző színészi játék, ha egy-egy apró részlet megöli az egészet. Számomra legalábbis ez jelentette a fő problémát az első rész megtekintésénél.
So Yoon megérkezése a faluba - a buszozás, az utca, a megnyugtató, mégis fura gyógyszertáros, az új lakás, a tükrös jelenet - mind-mind szinte tökéletes volt. Mégis hiányzott valami, s nehezen tudom megfogalmazni, hogy mi. A feszültség megvolt, de valahogy mégis levegőben lógott az egész.
A diótördelést is lehetett volna pár fokkal finomabban megoldani, nem ennyire az arcunkba tolva bemutatni (jó, értjük a dió fontos! Rohadtul kell gyanakodnunk arra, akinél dió van.)
A mai napig nem tudom megérteni, miért használnak a koreaiak olyan nevettséges, viccesnek szánt kliséket, amik komolytalanná tesznek mindent. (például mért kell egy művészet tanárt úgy bemutatni, hogy csupa festék az arca).
Tetszik viszont a karakterek gyors, egymásutáni bemutatása, ezzel jól lefestik a falut és lakóit. Szerencsés, hogy jutott elég pénz a sok-sok helyszínre (gondolom ez majd a későbbiekben jelentősen lecsökken, de így a pilotban majd' 30 helyszín volt látható, ami kimagasló).

Azért morgolódok ennyit, mert egyébként tetszik a sorozat, s szeretném, ha még jobb lenne.

Pár szót a színészekről...
On Joo Wan: nem tudom, de valahogy nagyon nem lopta be magát a szívembe a szerepe. Kifejezetten taszít, s nem csak a haja miatt.
A BTOB ifjú titánját (Yook Sung Jae) mindig is bírtam, remélem jut elég szerep neki és megcsillogtathatja tudását. Remélem túl fog tudni mutatni a szerencsétlen rendőr szerepén.
Moon Geun-Young régi kedvencem, de ilyen szerepben még nem láttam, így az alapvetően a cukiságára építő színésznőt számomra meglepő volt látni, hogy mennyire jól megy neki a drámai szerep, s pláne mennyire jól tud ijedt arcokat vágni. A karakterben szerintem még sok tisztázatlan dolog van, kiváncsi vagyok mennyire építik fel majd őt.

Ki mennyire gyanús (1-5):
A diós idegen: 2. Túl nyílvánvalóan tolják az arcunkba, így nem hiszem, hogy ártalmas lenne.
Gyógyszertárosnő: 4. Már az első szavai furák voltak.
Gyógszertárosnő fiúja: 2. Visszataszító figura, de nem gyilkos
Gazdag fiú: 1. Tartok tőle, hogy szerelmi szálat akarnak erőltetni vele, így nem lehet túl gyanús.
Gazdag apuka: 1. Igazi balek első ránézésre.
Gazdag anyuka: 4. Valami vaj biztos van a fején, de vajon csak a pénz motiválja, vagy tényleg ölni is képes?
Rajztanár: 3. túl mesterkélt.
Image

gilnis

Postby gilnis » Sun Oct 25, 2015 3:47 pm

lapishun wrote:A diótördelést is lehetett volna pár fokkal finomabban megoldani, nem ennyire az arcunkba tolva bemutatni (jó, értjük a dió fontos! Rohadtul kell gyanakodnunk arra, akinél dió van.)

Egyetértek! :mrgreen: :mrgreen: Ráadásul úgy tűnik, nem is olyan fontos az a dió, sőt, még talán maga a pacák sem. :nuts:

A karakterek tényleg nagyszerűek. Egy kivétellel mindenki kidolgozott, sokrétegű, rejtélyes, gyanús, érdekes ÉS egyformán fontos. Nem egy központ van, hanem sok csomópont. Ennek nagyon örülök, annak viszont nem, hogy éppen So Yoon a kivétel. Az egy dolog, hogy nem tevékeny, és csak várja, hogy történjen valami, hogy segítsenek neki, hogy megoldják helyette, miközben kinek is a családja, kinek is az ügye, kiknek is a titkai... :nuts: Neki kellene a legaktívabbnak, -kezdeményezőbbnek lennie! De az még nagyobb kár, hogy egysíkú, színtelen, olyan semmilyen. Legalábbis egyelőre messze lemarad a többiek mögött, semmi jellegzetessége. Azt hittem, csak kezdetben lesz megilletődött, visszafogott, magánakvaló, de nemigen akaródzik neki változni... :nuts:

Ohn Joo Wan nekem tetszik, és hála az égnek, az első rész után át is festették a haját. :P

Yook Sung Jae kajla-bajla, de szerintem erőteljes fejlődésre számíthatunk. :thumright:

Miben láttad Moon Geun Youngot cukinak?! :O :blink Nyilván más szemmel látjuk, de szerintem nem szép, aranyos meg csak kislányként volt. Viszont játszani jól tud, de én mindig ilyesmi szerepben találkoztam vele, mint most. So Yoonként idáig nem sok mindent kellett felmutatnia. Nagy tehetség- és időpazarlás volna, ha a karaktere végig ugyanolyan marad. :roll

lapishun wrote:Gazdag fiú: 1. Tartok tőle, hogy szerelmi szálat akarnak erőltetni vele, így nem lehet túl gyanús.

Miért is ne? A kettő nem zárja ki egymást. :whistling:

Utolsó megjegyzés: gyógyszertárosnő fiúja = rajztanár.
ImageImageImage

lapishun

Postby lapishun » Sun Oct 25, 2015 4:11 pm

gilnis wrote:Ohn Joo Wan nekem tetszik, és hála az égnek, az első rész után át is festették a haját. :P

Az első rész végén már nem volt festve, úgy már normálisan festett, de továbbra sem szimpatikus.. Majd kiderül :)

gilnis wrote:Miben láttad Moon Geun Youngot cukinak?! :O :blink Nyilván más szemmel látjuk, de szerintem nem szép, aranyos meg csak kislányként volt.

Nem szép, ezt aláírom. Én a Marry me, Mary-ben láttam, ott kifejezetten cuki volt. Itt is volt pár jelenet, amikor nem a normális hangján beszélt, hanem átváltott a sokkal dallamosabb lágyabb beszédjére, amolyan kislányos módira.

gilnis wrote: So Yoonként idáig nem sok mindent kellett felmutatnia. Nagy tehetség- és időpazarlás volna, ha a karaktere végig ugyanolyan marad. :roll

Nem tudom, mit reméljek. Számomra picit fura volt, hogy hol szerencsétlennek mutatják be (az az idióta ballonkabát!!!!), hol pedig kanadai felvilágosult nőnek (osztálykiránduláson szaggatott farmer egy tanárnőn???).
Mindenesetre alapban jól áll neki a tanár szerep, tényleg van benne valami tanárnénis.

gilnis wrote:
lapishun wrote:Gazdag fiú: 1. Tartok tőle, hogy szerelmi szálat akarnak erőltetni vele, így nem lehet túl gyanús.

Miért is ne? A kettő nem zárja ki egymást. :whistling:

Nem akarooooom..... Bár Yook Sung Jae túl fiatal hozzá, szóval valószínű tényleg a gazdag fiú lesz a befutó :(

gilnis wrote:Utolsó megjegyzés: gyógyszertárosnő fiúja = rajztanár.

Upsz... Nem tűnt fel. (csak visszanézve jöttem rá arra is, hogy a rajztanár magyarázott neki a tónál is a szörnyről)
Image

gilnis

Postby gilnis » Sun Oct 25, 2015 6:01 pm

lapishun wrote:Az első rész végén már nem volt festve, úgy már normálisan festett, de továbbra sem szimpatikus.

Ó, fenntartásaim, azok nekem is vannak! A lelkes rendőrkén kívül szinte nincs is szimpatikus karakter! :w00t: Konkrétan Ki Hyun meg túl kedves ahhoz, hogy igaz legyen. Ezt már más is mondta előttem, de valóban így van.

lapishun wrote:Számomra picit fura volt, hogy hol szerencsétlennek mutatják be (az az idióta ballonkabát!!!!), hol pedig kanadai felvilágosult nőnek (osztálykiránduláson szaggatott farmer egy tanárnőn???).

Hű, milyen igazad van! :w00t: Azon a farmeren meg is hökkentem, de nekem tetszett. :D Végül is semmi sem zárja ki, hogy egy szerencsétlen felvilágosult legyen. :wink:
Ha már itt tartunk, picit zavar is, hogy mi, nézők mindig előbb megtudjuk a dolgokat, mint a szereplők, és olyan lassú felfogásúak tudnak lenni. Hasonlóképpen szájbarágósak dolgokkal, mint a dióval. Jobb lenne, ha a szereplőkkel együtt haladnánk a felfedezésekkel. Nagyobb lenne az izgalom.

lapishun wrote:Nem akarooooom..... Bár Yook Sung Jae túl fiatal hozzá, szóval valószínű tényleg a gazdag fiú lesz a befutó :(

Nem is biztos, hogy lesz bárki is befutó. Sőt, hogy egyáltalán lesz-e romantikus szál. Ahhoz túl sok dolguk van.
Bár nekem megfelelne így is, úgy is. :)
ImageImageImage

lapishun

Postby lapishun » Sun Oct 25, 2015 6:41 pm

Na jó, akkor adagokban kapjátok a véleményemet a sorozatról....

A második rész után:
Egyre jobban beszippant a sorozat. Egyetlen félelmem maradt csupán, hogy az egészből a végén tényleg valami szellemlátós történetet hoznak ki. Remélem nem így lesz, és mindenre racionális magyarázatot adnak (túl könnyű lenne elmismásolni a misztikum oltárán a dolgokat).

Az, hogy az eltűnt lány az So Yoon nővére fura, hisz fiatalabbnak tűnt nála, bár nem lepődtem meg a dolgon, hisz senki más nem köthető hozzá a szereplők közül, tehát annak kellett lennie, aki eltűnt.
gilnis wrote: Jobb lenne, ha a szereplőkkel együtt haladnánk a felfedezésekkel. Nagyobb lenne az izgalom.

Igen, ez tényleg komoly probléma. Az ingatlanközvetítőnél so Yoon meglepődését nem is értettem, hisz 50es iq-val is rég kikövetkeztethető volt, hogy a tanárnő lakott a lakásában előtte. Ugyanígy jó pár zeneileg megtámogatott "hűha" jelenet is teljesen felesleges volt, mert semmi újat nem tudtunk meg.

Ettől függetlenül a gyerekek szereplése a történetben mindenképp pozitív. És ha lesz szerelmi szál, az remélem a rendőrfiúnk és Ga-Young (szerelmes vagyok, nagyon szép az a lány!) között lesz. :) (((Hacsak nem úgy kezdődik a 3. rész, hogy Ga-Youngot holtan találják, mert a rajztanár megsorozatgyilkolta (gondolom az ő kocsijába szállt be, vagy a gazdagfiú volt az?) )))

Kicsit kezd hasonlítani a szituáció a Twin Peaks féle "Ki ölte meg Sarah Palmert" kérdéskörre...
Bennem felmerült, hogy esetleg a kislány (Yoo Na) volt az, aztán azért zakkant meg azóta.
Mindenesetre a megoldást mindenképp az első rész elején keresgélném, fontos lehet, hogy ki és miért mutatta meg a fotókat a gazdagnénak.
Image

gilnis

Postby gilnis » Sun Oct 25, 2015 6:57 pm

lapishun wrote:Egyetlen félelmem maradt csupán, hogy az egészből a végén tényleg valami szellemlátós történetet hoznak ki. Remélem nem így lesz, és mindenre racionális magyarázatot adnak (túl könnyű lenne elmismásolni a misztikum oltárán a dolgokat).

Á, nem hiszem, de amiatt én is izgulok, hogy a magyarázatok is lesznek-e olyan színvonalúak, mint a sejtetések. Bárcsak, bárcsak, bárcsak! :pray:

lapishun wrote:(((Hacsak nem úgy kezdődik a 3. rész, hogy Ga-Youngot holtan találják, mert a rajztanár megsorozatgyilkolta (gondolom az ő kocsijába szállt be, vagy a gazdagfiú volt az?) )))

Ugye???????????????????????? :w00t: Nekem is az volt a legeslegelső benyomásom a rajztanárról, hogy tiszta sorozatgyilkos beütése van! :P

lapishun wrote:Mindenesetre a megoldást mindenképp az első rész elején keresgélném, fontos lehet, hogy ki és miért mutatta meg a fotókat a gazdagnénak.

Szerinted nem az, aki szerepelt rajtuk? Nekem úgy tűnt. Egy provokáció volt.
ImageImageImage

lapishun

Postby lapishun » Sun Oct 25, 2015 7:32 pm

gilnis wrote:
lapishun wrote:Mindenesetre a megoldást mindenképp az első rész elején keresgélném, fontos lehet, hogy ki és miért mutatta meg a fotókat a gazdagnénak.

Szerinted nem az, aki szerepelt rajtuk? Nekem úgy tűnt. Egy provokáció volt.

Rávágnám, hogy igen, hisz a fanyar mosoly, mikor megmutatta neki a fotókat eléggé egyértelműnek tűnt és tea túltöltés is fura volt (vagy csak béna a jelenet).
Viszont a tékozló fiú, aki visszatért az mikor ment el? Próbálok visszaemlékezni, de nem rémlik, hogy említették volna. Ő otthon volt akkoriban? Esetleg ő is beszállhatott a buliba, hogy megvédje az apja, vagy a mostohaanyja becsületét (és a családi vagyont).

Mindenesetre a fene tudja... ma még megnézem a maradék két részt, aztán jelentkezem :)
Image

lapishun

Postby lapishun » Sun Oct 25, 2015 9:53 pm

4 rész után:

Tippem: Kim Hye Jin anyja valójában Yoon Ji Sook. Hye Jin úgy akart bosszút állni az anyján, hogy lefeküdt annak férjével, ezért küldte el a fotókat saját magáról és a pasiról az anyjának. Ha így van, akkor nem csoda, hogy Kim Hye Jin jóban akart lenni a féltestvérével Joo Na-val, s érthető Yoon Ji Sook kiakadása, majd a kocsiban Joo na-hoz intézet szavai is.
Aztán jött a fiú, Gi-Hyun, aki átejtette őt a palánkon, előbb elcsábította, majd jól meggyilkolta, mert a csaj bele akart piszkítani a családba.
Hmm?

Amúgy jelenleg rendőrkénk nyomozását sokkal jobban élvezem, mint So Yoon nyögvenyelős családi drámáját.

Türelmetlenül várom a fordítás folytatását! :)
Image

gilnis

Postby gilnis » Mon Oct 26, 2015 10:15 am

lapishun wrote:4 rész után:

Tippem: Kim Hye Jin anyja valójában Yoon Ji Sook. Hye Jin úgy akart bosszút állni az anyján, hogy lefeküdt annak férjével, ezért küldte el a fotókat saját magáról és a pasiról az anyjának. Ha így van, akkor nem csoda, hogy Kim Hye Jin jóban akart lenni a féltestvérével Joo Na-val, s érthető Yoon Ji Sook kiakadása, majd a kocsiban Joo na-hoz intézet szavai is.
:thumright: :mrgreen:

Én is ugyanerre jutottam, minden összevág. Annyival egészíteném ki, hogy szerintem a fotós dolog a bosszújának csak egy része lehetett.
Viszont az SBS hivatalos oldalán azt írják, hogy Ji Sook a negyvenes évei közepén jár, Kim Hye Jin pedig harminc évesen tűnt el. A korkülönbség miatt egy kicsit meredek. Elképzelhető vajon egy koreai sorozatban?
Mindenesetre tuti van valami a terhessége körül. Miért akar mindenáron újabb gyereket? Miért most? Nem érzi magát eléggé bebiztosítottnak, mert "csak" lánya van?
lapishun wrote:Aztán jött a fiú, Gi-Hyun, aki átejtette őt a palánkon, előbb elcsábította, majd jól meggyilkolta, mert a csaj bele akart piszkítani a családba.
Hmm?
Szerintem nem akarja ő annyira védeni a családot. Úgy éreztem, az apjával fasírtban vannak, és a félőrült mostohamamival sincsenek túl jóban, nem is őszinték egymással.
Előbb mondanám, hogy a csaj pártján állt, akár tevékenyen is segítette, esetleg volt köztük valami, vagy/és Hye Jin csábította el őt.
Ha tényleg ő tette, max. egy gondatlan emberölést vagy balesetet tudnék kinézni belőle. Természetesen nincs kizárva, hogy hagytam magam becsapni. :mrgreen:
Ő tudhatja, hogy So Yoon kinek a kicsodája, igaz? Ha jóban voltak Hye Jinnel, vagy/és ismerte a titkait, akkor mindenképp.

Apropó, titkok! Mit szólsz Ga Younghoz? Ő mi a szöszt akarhat? Mert nem véletlen akart ott munkát kapni...
ImageImageImage

lapishun

Postby lapishun » Mon Oct 26, 2015 10:40 am

gilnis wrote:Apropó, titkok! Mit szólsz Ga Younghoz? Ő mi a szöszt akarhat? Mert nem véletlen akart ott munkát kapni...

Mit akarhat Ga Young? Hát sajnos nem engem :)

A valódi indítéka előttem teljes homály, s egyelőre nem tudom eldönteni vajon véletlenül van mindig "jókor jó helyen" vagy tényleg van valami szerepe. Az anyajegy (jesszusom, egy tepsi méretű foltot is anyajegynek hívnak?) jelenetnél én hirtelem arra gondoltam, hogy a rajztanár valójában az apja, ezért tud róla, s akkor így a pasi aberráltsága kontra "miért nem bántom GaYoungot" is meg van magyarázva.
Ami még szintén homály, hogy Ga Youngnak mi köze lehetett Hye Jinhez.

Amúgy nekem ez a szerdai esős gyilkos rémlik valahonnan. Láttam egy ilyen (koreai? taiwani?) filmet, ami vidéken játszódott és esős időben gyilkolászta szerdánként a kiscsajokat vidám gyilkosunk.
Image

gilnis

Postby gilnis » Mon Oct 26, 2015 11:59 am

Lehet, hogy neki is van elszámolni valója a mostohamamival. Vagy a férjével... Ne felejtsük, hogy az anyuja élete is továbbtarkítja a képet. :scratch:
Megnyugtatásodra akartam olyan képet keresni, amin látszik, hogy nincs semmi, de nem pont ott az a rész van takarásban? :mrgreen:
Image
lapishun wrote:Amúgy nekem ez a szerdai esős gyilkos rémlik valahonnan. Láttam egy ilyen (koreai? taiwani?) filmet, ami vidéken játszódott és esős időben gyilkolászta szerdánként a kiscsajokat vidám gyilkosunk.

Szerintem több helyről is ismerős lehet. A Bad Guys-ban is volt egy kifejezetten esős sorozatgyilkos meg a God's gift-ben is.

Na és mi történhetett
Yoo Nával ötéves korában?
Az is érdekes, hogy tudott a viszonyról, mégsincs az anyja pártján, ugyanakkor szimpatizál a tanárnővel. :roll
ImageImageImage

lapishun

Postby lapishun » Mon Oct 26, 2015 1:08 pm

gilnis wrote:Megnyugtatásodra akartam olyan képet keresni, amin látszik, hogy nincs semmi, de nem pont ott az a rész van takarásban? :mrgreen:

Ó, magáért a színésznőért nem aggódok anyajegyügyileg, bár őt még anyajegyestül is elfogadnám :)
Itt amúgy látszik, hogy nincs...
Image

gilnis wrote:Na és mi történhetett Yoo Nával.....

Na igen
1. Yoo Na lehet megölte a kissrácot, ugye akiről tudta, hogy ruhástul fulladt meg.
2. ott van még a rajztanár sztorija a viziszörnnyel.

Túl sok nyitott kérdés van.
Image

gilnis

Postby gilnis » Mon Oct 26, 2015 4:28 pm

lapishun wrote:Ó, magáért a színésznőért nem aggódok anyajegyügyileg, bár őt még anyajegyestül is elfogadnám :)

Nem is gondoltam komolyan... :D

Igen, tényleg rengeteg kérdés van. Például nem veszem be, hogy a politikus fickót jelen pillanatban csak a projekt sikeressége érdekelné, és kizárólag emiatt sürgeti a nyomozás lezárását. Biztosra veszem, hogy a viszonyuk mellett valahogy az üzlettel/céggel/politikával összefüggésben is merül majd fel indok az ölésre. Szerintem csak ideig-óráig marad gyanúsításon kívül. Simán lehet, hogy ő áll az egész háta mögött. :evil:

Ez a nagyon jó, hogy folyamatosan jönnek az újabb és újabb nyomok, hírmorzsák, szemszögek, érdekek... :w00t: Vannak apróbb hibák, de nekem nagyon-nagyon tetszik egyelőre. Igazi fotelbe ragasztós sorozat. :thumright:
ImageImageImage

lapishun

Postby lapishun » Mon Oct 26, 2015 5:27 pm

WGM-ben adtak egy fricskát rendőrünk reklámjának.

https://youtu.be/H8msjOCrzl0
Image

lakanett

Postby lakanett » Mon Oct 26, 2015 8:36 pm

lapishun wrote:WGM-ben adtak egy fricskát rendőrünk reklámjának.

https://youtu.be/H8msjOCrzl0

Lapishun! Este fél 10-kor ilyet ne küldjél máskor! :x
Helyes a kölök, de én csak a szendvicsére tudtam koncentrálni. :crazy:

gilnis

Re: The village: Achiara's Secret [Hungarian Subs] (Ep 5 of 16)

Postby gilnis » Mon Oct 26, 2015 8:41 pm

Omo, omo, megjött az ötös! :w00t:

Nagyon köszi, Ancsa!!! :dance:
ImageImageImage

lapishun

Postby lapishun » Mon Oct 26, 2015 9:32 pm

lakanett wrote:Lapishun! Este fél 10-kor ilyet ne küldjél máskor! :x

Van még egy kis túrós palacsintám. kérsz?

Köszi az 5. részt!
Image

lakanett

Postby lakanett » Mon Oct 26, 2015 9:35 pm

lapishun wrote:
lakanett wrote:Lapishun! Este fél 10-kor ilyet ne küldjél máskor! :x

Van még egy kis túrós palacsintám. kérsz?

Köszi az 5. részt!

Nagy szerencséd, hogy laktózérzékeny vagyok! :-)
Szívesen.

gilnis

Postby gilnis » Wed Oct 28, 2015 9:19 am

Mit szóltok a fejleményekhez? Továbbnőtt a kérdéshegy. :D

Miért kellenek a szellemek? Ez csak képzelődés vagy igazából valami paranormális jelenség?
És mire véljük ezt? Az egyik pillanatban még fojtogatja és ijesztő, a másikban barátságos, szomorú és kérlelő??

Kész vagyok ettől a koreai felfogástól, hogy lazán elhagyják a gyerekeiket, és hogy a vérvonal a mániájuk... :| Akármi is áll a háttérben, egy gyerek miről tehet?! Két szerető testvért miért kellett szétválasztani?!

Miért baj, ha So Yoon idejön? Azért, mert keresni kezdi a testvérét? Vagy ugyanaz a baj merül fel ismét, ami miatt a testvért is el kellett tenni láb alól?

Ki Hyunnak igaza van. Bárki is küldte azt a levelet So Yoonnak, miért nem lehetett megmondani, mi az ábra feketén-fehéren? Miért kellett cifrázni és rejtvényeket feladni? A testvére valóban rejtvényeket küldözgetne?

És miért pont két évvel ezelőtt? Ha már gyerekkorában is tudta, hogy So Yoon Kanadában van, miért csak két évvel ezelőtt írt neki? Mire várt?? Mi történt akkor, hogy mégis rászánta magát??

És miért mondta azt Yoo Nának, hogy a húga meghalt, ha nagyon is jól tudta, hogy él? Miért kellett egyáltalán megemlítenie, mi történt a húgával? Miért nem volt elég annyi, hogy a húgának és neki volt egy közös medálja?

Ki Hyun vajon tudta, hogy Hye Jin is a húgát kereste?? Tudja, hogy So Yoon az Hye Jin húga, igaz??
Teljesen olyan érzésem van, hogy véd valakit. De kit? Hye Jint? So Yoont? Saját magát? A szüleit száz, hogy nem! Megesz a fene, hogy pontosan milyen szerepe volt neki korábban Hye Jin életében... :w00t:

Ji Sook már nagyon az őrület határán van. Mitől retteg ennyire, mivel bukhat le, ami a megcsalásnál durvább, de nem éri el az emberölés szintjét? Mert az túl kézenfekvő lenne. Vagy mégsem? Mindenesetre Ki Hyunnak is szemet szúrt.

Ők marha jól elvannak, mindkettő képmutató a másikkal. Ha Ki Hyun egy évig szóba sem állt vele, ugyan mitől kedvelte volna meg? Inkább csak taktikát váltott. Az is nyilvánvaló, hogy mostohaanyu sem szereti őt. Csak az ember nem tud úgy létezni, hogy mindenkivel harcoljon. Épp elég neki az anyósa, a férje meg a lánya. Plusz még a szerető plusz még a testvére. Legalább legyen valaki, akire számíthat. Talán ő is tudja, hogy a srác sem őszinte vele, talán nem tudja, de az ilyeneknek akkor is fontos a látszat. Ő tutira képmutató, és csak megjátssza, hogy szereti a fiát, és remélhetőleg ezzel Ki Hyun is tisztában van.

De Ga Young sem egyszerű! Biztosan nem véletlenül lett megmutatva, hogy féltékenységből képes lelökni valakit a lépcsőn. És az a tudatos videózás egyből?? Kinek akarhat betartani? A mostohaanyunak? De miért, mi köze van hozzá? Személyes indíttatás, vagy a rajztanárnak akar segíteni?
ImageImageImage

lapishun

Postby lapishun » Wed Oct 28, 2015 12:04 pm

gilnis wrote:Mit szóltok a fejleményekhez? Továbbnőtt a kérdéshegy. :D

Őszintén szólva, szerintem túllőttek a célon.
Én úgy érzem, maguk a készítők sem igazán tudják, mit akarnak, milyen vonalon menjenek tovább. És itt most nem csak történet csavarjaira gondolok.
Elindultak egy thriller vonalon, aminek meg volt az ellen pólusa a családi drámával és némi humorral. Az ötödik részben ezt kidobták az ablakon, maradt a családi dráma és a humor. Több váratlan fejlemény is számomra erőltetettnek tűnik. Olyan érzésem van, mintha csak azért írták volna bele ezeket a forgatókönyvbe, hogy minden részre jusson elég "hűha" elem.

A szellemesdit szerintem csak hangulatkeltésre használják, (nagyon remélem, hogy ők sem gondolják komolyan) hisz az egész részben nem volt semmi félelmetes, így a végére kellett valami, amivel megmutatják, még mindig thrillernek szánják a sorozatot.

Számomra túl sok már a szál, amit követni lehetne. Ide is jól illene a régi mondás, hogy "a kevesebb néha több". Legyen kevesebb megdöbbentő csavar, de azok legyenek jobban kidolgozva, felvezetve és megvalósítva. Szerencsétlen Hye Jin időmilliomos lehetett, mert a faluban mindenkihez köze volt, mindenki titkol vele kapcsolatban valamit.

A gazdag család melodrámája kezd hidegen hagyni, s gyakran azon kaptam magam a rész nézése közben, hogy nem érdekelnek a párbeszédek, a színészek játékát figyelem, ki mennyire hiteles az adott szerepben. (számomra a legtermészetesebb a patikusnő, hozzá képest mindenki más életidegennek tűnik)

Remélem ez csak egy filler epizód volt. Még pár részt adok magamnak, de ha marad ez a vonal, akkor én lehet, hogy elbúcsúzok a sorozattól.
Image

lakanett

Postby lakanett » Wed Oct 28, 2015 1:31 pm

Szerintem:
A szellemesdi csak azért van, hogy anyuka bűntudatát kivetítse. Merthogy szerintem ő sáros.
Nem hiszem, hogy ő a gyilkos, de köze van a halálesethez.
A kiscsaj látja a tanárnőt, de hát a gyerekek erre egyébként is fogékonyabbak, pláne ez a kislány (legalábbis a történet szerint).
Nem hiszem, hogy a halott csaj lenne a nővér. Viszont, a halott csaj tudja, hogy ki az és ezt rejthette el az időkapszulában.
Ezért én a patikusra gyanakszom. Szerintem ő lehet az elveszett testvér.

Ancsa

gilnis

Postby gilnis » Wed Oct 28, 2015 1:56 pm

Humor? Itt? Inkább azt mondanám, hogy van egy humoros szereplő, aztán kifújt. A thriller vonal pedig szerintem kezdettől fogva gyengécske. Néha ráerősítenek (no nem a szellemektől lesz thrilleres), hogy ne felejtsük el, az is van, de nem az adja az alapvető hangulatot. Helyette ez a keverés-kavarás, a mindenki fúr mindenkit, a mindenki titkol valamit, hogy érdekrendszerek vannak, és ha te így, én is úgy... ez mozgatja az egészet. A titkok, a miértek.

Azzal egyetértek, hogy nagyon-nagyon sok szál és kérdés van, de ezek egy része folyamatosan meg is válaszolódik. Nincs az, hogy leülne a történet. Egy-egy válasz újabb kérdéseket hoz, továbblendítve a sztorit. Épp attól féltem, ha korán kiderülnek dolgok, mi lesz a rejtély, de úgy látom, van utánpótlás.

Én pont azt érzem, hogy ez nagyon is átgondolt, nagyon is meg van szerkesztve. Tudja az író, hogy honnan hova és kivel akar eljutni, megvan mindenkinek a szerepe, és nincs felesleges karakter. Csak jelen pillanatban még jóval több kirakós darabunk van, mint amiket össze tudnánk illeszteni.

Ha Achiara kicsi falu, Hye Jin pedig egy tanár, nem meglepő, hogy sok emberhez van köze. Szerintem egy komoly hálózatba bonyolított bele, és azzal mindenkinek máshol ártott. Amúgy nem kéne megismernünk a polgármestert?

A patikus nagyon nyeregben érzi magát, nagy az önbizalom, nagy a pofa, emiatt lazább. A többiek mind görcsölnek, mert nekik sok a vesztenivalójuk, ezért merevek, idegesek, de szerintem még nem életidegenek.
ImageImageImage

lapishun

Postby lapishun » Wed Oct 28, 2015 2:13 pm

gilnis wrote:Humor? Itt? Inkább azt mondanám, hogy van egy humoros szereplő, aztán kifújt. A thriller vonal pedig szerintem kezdettől fogva gyengécske. Néha ráerősítenek (no nem a szellemektől lesz thrilleres), hogy ne felejtsük el, az is van, de nem az adja az alapvető hangulatot. Helyette ez a keverés-kavarás, a mindenki fúr mindenkit, a mindenki titkol valamit, hogy érdekrendszerek vannak, és ha te így, én is úgy... ez mozgatja az egészet. A titkok, a miértek.

Nem igazán értek veled egyet. Az első három rész hangulata merőben eltér az ötödiktől, a negyedik valahol az átmenet. Addig a thrilleres vonulat sokkal erősebb volt, s ha játékidőben kevesebbet is kapott, a hangulata sokkal erősebb volt. Elég, ha a legkézenfekvőbb dolgot vesszük, hogy hány éjszakai jelenet volt korábban és hány most.
Itt lelkendeztem a nyitáson (a főszereplő megérkezése a városba) is, az nagyon erősre sikeredett. Ehhez képest az ötödik rész helyére beilleszthetnénk bármelyik 50 részes családi melodráma egy epizódját, hangulatilag semmi eltérés nem lenne.
A második rész is szuper volt, hogy a gyerekeket emelték ki benne, majd beöltözős pasi is hozta, amit kell. Ám azóta semmi nem történt, ami látványban és hangulatban ahhoz fogható lett volna.
Tudom, különbözünk, de engem a ki kinek a micsodája vonal teljesen hidegen hagy, hacsak nincs megtámogatva komoly morális gondolatokkal (az ebben a sorozatban nincs bemutatva, csak mi láthatjuk mögé), vagy hangulat festéssel (az eddig volt).
Szeretem az intrikát is, de az a koreai sorozatoknál annyira a pénzre épül, hogy nem nagyon tud megmozgatni.

Az első pár rész bármelyik 1 jelenetében több feszültséget éreztem, mint most az egész rész alatt. Én azt akarom újra átélni, abból adjanak többet! Anélkül számomra ez a sorozat nem más, mint pár középkorú ember hataloméhes drámája. (amivel semmi baj nincs, azt jól nyomják, csak épp engem nem érdekel)
Nekem kell a gyilkos! Kell a feszültség! Kellenek a sejtelmes, ijesztő és hatásvadász jelenetek!
Image

gilnis

Postby gilnis » Wed Oct 28, 2015 2:39 pm

lakanett wrote:
Nem hiszem, hogy a halott csaj lenne a nővér. Viszont, a halott csaj tudja, hogy ki az és ezt rejthette el az időkapszulában.
Ezért én a patikusra gyanakszom. Szerintem ő lehet az elveszett testvér.

Nem? Szerintem annyira nyilvánvaló! :O
A patikus sokkal idősebb, és a mostohamami testvére, ő nem lehet az. Ha életkorban passzolna, az elveszett testvér anyjának gondolnám.
Az időkapszulában olyasmi lehet, amivel zsarolják vagy a sógort, vagy a feleségét. Várjunk, neki beszélt is róla a patikus! És ebben a zsarolásban Hye Jin is benne volt, felteszem, mint infószerző. Meg az a gyanúm, valahogyan Ga Younghoz is köze van a dolognak. De Hye Jin miért akarhatott kiszállni? Megfenyegették, vagy már nem volt érdeke/szándéka folytatni? Azért ölték meg, mert kiszállt, vagy azért, mert nem?

lapishun wrote:Nekem kell a gyilkos! Kell a feszültség! Kellenek a sejtelmes, ijesztő és hatásvadász jelenetek!

Ezt én is támogatom! Főleg, hogy az első részben is keveselltem. :whistling:
:offtopic: Ha gyilkosság és feszültség kell, és még nem láttad a Soult (2009-es, koreaiul Hon), nézd meg! :mrgreen:
ImageImageImage

Vicacica

Postby Vicacica » Wed Oct 28, 2015 3:11 pm

Sziasztok!!!

Köszönöm szépen a 2.-3.-4. és 5. részt :) A patikus és a mostoha anya mennyi idősek ???? Lehet én siklottam el felette ?
ImageImage

Vicacica

Postby Vicacica » Wed Oct 28, 2015 3:21 pm

A kérdést visszavontam :D A mostoha anya férje mondja az első részben, hogy a negyvenes évei közepén jár a nő!! Tehát olyan 45 éves.

Ha ez a kor korrekt akár lehet a halott tanárnő az ő gyereke is. Hiszen 1984-es születésű tehát 31 éves. Simán tudott egy 14 éves lány szülni. Esetleg az is lehet, hogy erőszak miatt lett terhes és ezért nem szerette a tanárnőt
ImageImage

gilnis

Postby gilnis » Wed Oct 28, 2015 4:00 pm

A hivatalos honlapon ki szokták írni, ki hány éves.
So Yoon 28
Woo Jae (rendőr) 26
Ki Hyun (mostohafiú) a 30-as évei közepén
Ji Sook (mostohaanya) a 40-es évei közepén
Hye Jin "az eltűnésekor 30" (Róla pontosan tudjuk, hogy 1984-es.)
Chang Kwon (politikus) a 60-hoz közel
Yoo Na 14
Ba Woo 15
Ok asszony (a politikus anyja) 78
Joo Hee (a gyógyszertáros) 40
Gun Woo (a rajztanár) 30
Han őrmester (Woo Jae feljebbvalója) az 50-hez közel
Gyung Soon (Ga Young anyja) 44
Ga Young 19
Agasshi 34
Hong (a szomszéd jósnő) 50
Sun Yeong (az adminisztrátor csaj) 21
ImageImageImage

gilnis

Postby gilnis » Fri Oct 30, 2015 6:47 am

Vicacica wrote:
Esetleg az is lehet, hogy erőszak miatt lett terhes és ezért nem szerette a tanárnőt

Elméletileg lehetne, de gyakorlatilag egész más indokra utal a viselkedése. Viszont most hogy mondod, az éttermes nő körül sem tiszta valami. :scratch: A lányával ellentétben ő olyan kis jámbornak látszik, aztán ki tudja? ... Neki mi oka van eeeeeennyire titkolózni? Határozottan látott, hallott, vagy okozott valamit. Vagy ő is hasonló helyzetbe került... :O

A színészek a héten adtak interjút, hogy változatlanul ők sem tudják, pontosan melyikük a gyilkos, és hogy mi lesz a befejezés. :mrgreen:
Más, mint a nézőké, de az is egy nagyon izgalmas helyzet lehet. :D Mindenkinek úgy kell játszania, hogy saját magát hiszi gyilkosnak. :fear:

Image

Vicacica

Postby Vicacica » Fri Oct 30, 2015 8:07 am

gilnis wrote:
Vicacica wrote:
Esetleg az is lehet, hogy erőszak miatt lett terhes és ezért nem szerette a tanárnőt

Elméletileg lehetne, de gyakorlatilag egész más indokra utal a viselkedése. Viszont most hogy mondod, az éttermes nő körül sem tiszta valami. :scratch: A lányával ellentétben ő olyan kis jámbornak látszik, aztán ki tudja? ... Neki mi oka van eeeeeennyire titkolózni? Határozottan látott, hallott, vagy okozott valamit. Vagy ő is hasonló helyzetbe került... :O

A színészek a héten adtak interjút, hogy változatlanul ők sem tudják, pontosan melyikük a gyilkos, és hogy mi lesz a befejezés. :mrgreen:
Más, mint a nézőké, de az is egy nagyon izgalmas helyzet lehet. :D Mindenkinek úgy kell játszania, hogy saját magát hiszi gyilkosnak. :fear:

Image

Hát ez tetszik, hogy ők sem tudják :D Nem tudom mi lehetett a csajnak és a mostoha anyukának és patikusnak a kapcsolata :) Mi más oka lehet a
mostoha anyucinak a férjén kívül, hogy utálja a csajt ???
ImageImage

Summi

Postby Summi » Fri Oct 30, 2015 12:16 pm

nagyon köszönöm az 5. részt feliratát ügyesek gyorsak vagytok további kitartást :cheers: :wub:

gilnis

Postby gilnis » Fri Oct 30, 2015 6:57 pm

Vicacica wrote:Nem tudom mi lehetett a csajnak és a mostoha anyukának és patikusnak a kapcsolata :) Mi más oka lehet a
mostoha anyucinak a férjén kívül, hogy utálja a csajt ???

Komoly fenyegetettséget jelenthetett rá nézve valamilyen piszkos ügye, esetleg a múltja kapcsán.
A patikussal meg összefogtak ellene. Vagy/És a férj ellen?

Azzal a hűtlenséggel két legyet ütött egy csapással. Egyrészt betartott a mostohának, másrészt közel férkőzött a férjhez, és valamilyen infókat akarhatott megtudni a patikus - rajztanár szövetség részére.

:scratchchin:
ImageImageImage

lakanett

Postby lakanett » Sat Oct 31, 2015 5:59 pm

gilnis wrote:A színészek a héten adtak interjút, hogy változatlanul ők sem tudják, pontosan melyikük a gyilkos, és hogy mi lesz a befejezés. :mrgreen:

Hát ez jó! Nagy ötlet! :D

Feltettem a 6. részt. A 7-essel még mindig nem végeztek, pedig már nagyon csinálnám. :w00t:

jutka12

Re: The village: Achiara's Secret [Hungarian Subs] (Ep 6 of 16)

Postby jutka12 » Sat Oct 31, 2015 7:24 pm

köszönöm, akkor beérlek . a 5.-nél tartok még, de igyekszem:-)

köszönöm szépen!

Summi

Postby Summi » Sun Nov 01, 2015 9:50 am

Köszönöm a gyorsan elkészült 6. részt további kitartást fighting :cheers: :heart:

gilnis

Postby gilnis » Sun Nov 01, 2015 9:07 pm

Köszönet a hatodik részért! :cheers:

Tippek a végéről??????? :shocked: Valljátok be, ezt nem láttuk előre! :mrgreen: Ki tette, miért tette, hogy tette, mikor tette... :goggle: :scratch: :scratch:

Ancsa! Egyébként az a "save" lehet, hogy nem is "megmenteni"-t jelent, és akkor még érdekesebb a dolog!!!! :O :O :O :O
Talán tévedek, de a nyakamat tenném rá, hogy igazam van, és abban az esetben a szöges ellenkezőjét jelenti a mondat! :w00t:
Az angol feliratokban gondolkodás nélkül állandóan "save"-et írnak a '살려줘' -ra, pedig a koreaiak nem szó szerint "ments meg"-nek értik ezt, hanem az esetek 90 %-ában arra használják, hogy "könyörülj, irgalmazz, kegyelmezz". Vagyis éppen hogy az anyját kéri, hogy ne bántsa! :w00t:

A szó a '살리다' ige ragozott formája, '살려', jelentése "életben tartani", amihez jön a felszólító mód '줘' igevégződés, jelentése "add meg nekem, tedd meg nekem".
Mindig ez a '살려줘' a szöveg olyankor, amikor könyörögnek egy-egy uzsorásnak, főnöknek vagy akármilyen feljebbvalónak, hogy megússzák az elsősorban fájdalmas, veszélyes stb. helyzeteket. Tehát, hogy ne verj meg, ne ölj meg, ne tegyél tönkre... stb.
A Kill me Heal me-nél emlékszem, a gyerekverő fickónak könyörgött ugyanezekkel a szavakkal a kislány azért, hogy ne üsse őt. Angolul folyton "save me"-nek volt írva, pedig annak semmi értelme nem volt abban a szövegkörnyezetben.
Tévészereplés????? :shocked: Tényleg mi a franc folyik itt??? Csupa-csupa rejtély!! :O :O :O

Jajj, megint volt egy kvázi tanúkihallgatás, és a zöldfülű Woo Jae megint nem tudja, ilyenkor egy rendőrnek hogy kell viselkednie... :doh: Kellett volna egy cipzár a szájára... :roll De legalább ennek hatására a másik rendőrnek szemet szúrt a nőszemély... :whistling: Nagyon tetszett akkor is, amikor a férjjel beszélt! :thumleft: Egy csomó sorozatnál ezt a határozottságot, kitartást, szókimondást szoktam hiányolni! :rambo: Ej, de jól tette! :dance: Mondta, amit közben én is gondoltam! :cheers: Jó ez, az egyik rendőrünknek van lelkesedése, a másiknak meg esze. :D

Hát nagyot fordultunk! :O Akiktől frászt kéne kapnom, azok lesznek egyre jobban és jobban szimpik: a transzvesztita, a mostohafiú, tanár bá... miközben a gyógyszertárostól lassan kaparom a falat. :crazy: :crazy: Lesz, ami lesz, hivatalosan is Ki Hyun mellett foglalok állást! :D :heart: Hú, nagyon nem bírom az összeesküvőket :thumbdown: és a gyógyszertárost különösen nem! :x De mit akar? A tesójával se, a sógorával se és akkor még az unokaöccsével se?? :blink :scratch: Miért célozgat So Yoonnak, ha aztán mégsem mond el semmit? Már a múltkor is és ebben a részben megint. Eldönthetné, hogy akarja-e, hogy So Yoon megtudja, vagy nem akarja?! :blink :scratch:

De Yoonát sem ejtették a fejére, és nem is betoji szerencsére. :thumright: :thumright: Örülök, hogy rákérdezett a kedves nagynéninél, még ha... :wink:

És az a boríték?! :shocked:
De legalább már értjük, mi jelentősége volt a képnek... :whistling: Lehet, hogy abban lesz igazából, amit a gyógyszerész úgy gondol, az időkapszulában volt? Habár csak volt annyi esze, hogy mielőtt a politikushoz ment volna, belenézett, mivel zsarolja, nem? :nuts: Akkor viszont mi lehet abban a festményes borítékban? :scratch: Jujj, biztos, hogy nagyon-nagyon fontos! :w00t:
ImageImageImage

onna

Postby onna » Mon Nov 02, 2015 9:16 pm

Tippet vársz gilnis?
Szerintem kiderül, hogy a megölt lány a testvére, s annak az anyja a képviselő felesége, aki titokban szülte és adta oda egy nőnek, mintha az ő gyereke lenne. Lehet, hogy az a nő is szellemgyerekes volt, vagy elvesztette a saját babáját és akkor kapta helyette titokban a kislányt. De mégsem kezelte sajátjaként, mert lám 4-5 éve nem is hívta, nem is tudta, hogy hol él. Miért? Bár temetést rendezett, de nem a saját gyermekét vesztette el. Szerintem az étterem tulajdonosnőjéről is kiderül, hogy a lánya a képviselőtől van

gilnis

Postby gilnis » Tue Nov 03, 2015 5:55 pm

A 6. rész végi feliratra értettem, nem a történet legvégére. Az utóbbit szerintem még lehetetlen megjósolni. Gyakorlatilag állandóan módosul a kép, borzasztó szövevényes az egész, és jönnek az újabb és újabb szereplők. :goggle:

Ha a képviselő felesége az eredeti anyja - szerintem is egyébként -, akkor ő valahogy árvaházba juttatta, nem? Onnan fogadták örökbe So Yoonék, aztán történt velük a baleset, és Hye Jin visszakerült az árvaházba, majd utána fogadta örökbe ez a nő, aki évekig mégsem találkozott vele.

Az éttermes nő valahogy nem kóser megint csak. Nemcsak a lánya, ő maga sem. Mi a fenétől retteghet annyira? Vagy inkább kitől? Miért?
Nagyon jók ezek a rejtélyek, és hogy ilyen sok van belőlük, de remélem, ha majd lehull a lepel, akkor is ugyanennyire fog tetszeni. Reménykedem, hogy kellően indokolt lesz majd, miért titkolóztak ennyire, és kellően érdekes lesz, ami megérte ezt a felhajtást.
ImageImageImage

Vicacica

Postby Vicacica » Tue Nov 03, 2015 6:31 pm

Sziasztok!!!

Köszönöm a 6. részt :)

gilnis wrote:
Ha a képviselő felesége az eredeti anyja - szerintem is egyébként -,

Gilnis ugye mondtam :P :D :D
ImageImage

gilnis

Postby gilnis » Tue Nov 03, 2015 7:17 pm

Az örökbefogadása kiderülése pillanatától ez a tippem nekem is, de ahogy fentebb már írtam, mégis csodálkoznék rajta a kor miatt. Egy más sorozatban minden további nélkül oké, de koreaiban még nem találkoztam ilyennel soha. Amúgy meg ez esetben az lenne a csavar, hogy nincs csavar?

Ja, meg akit már akartam említeni!!! Az a vén szivar, aki mellett a képviselő is kispályás! Ő vajon miket tehetett az ügyben???

SZERK. Mi van, ha testvérek??? Akkor az a korkülönbség mindjárt más... Apropó, a mostohamami fivérét vajon csak dísznek találták ki, vagy lesz jelentősége? Belegondolva, a családi hátterükről nem is tudunk semmit. A képviselőnek van egy anyja, de vajon a feleség szüleit miért nem ismerjük? Megint csak véletlen, és nincs jelentősége, vagy éppen hogy nagyon is van?
ImageImageImage

Return to “Subtitles”