My Daughter, Geum Sa-Wol [Hungarian Sub] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
Vicacica

My Daughter, Geum Sa-Wol [Hungarian Sub] (Complete)

Postby Vicacica » Tue Sep 15, 2015 10:49 pm

My Daughter, Geum Sa-Wol {Hungarian Sub} (Complete)

Image

Cím: Lányom, Geum Sa-Wol
Rendező: Baek Ho-Min, Lee Jae Jin-
Író: Kim Sun-Ok
Csatorna: MBC
Epizódok: 50
Megjelenés: szeptember 5, 2015 - február 21, 2016
Sugárzás ideje: szombaton és vasárnap 21:45

Tartalom:

Geum Sa Wol (Baek Jin Hee) és Oh Hye Sang (Park Se Young) ugyanazon a napon kerülnek egy árvaházba és testvérekként nevelkednek amíg Hye Sang-ot nem adoptálják. Vajon mi lehet a titok körülöttük és mikor derül ki? A két egykori árvaházi testvér megtalálja valódi helyét az életben?

Szereplők:

Baek Jin Hee mint Geum Sa Wol
Gal So Won mint child Sa Wol
Do Sang Woo mint Joo Se Hoon
Park Se Young mint Oh Hye Sang
Yoon Hyun Min mint Kang Chan Bin
Jun In Hwa mint Shin Deuk Ye
Son Chang Min mint Kang Man Hoo
Park Sang Won mint Oh Min Ho
Do Ji Won mint Han Ji Hye
Kim Hee Jung mint Choi Ma Ri

Magyar fordítás:cintus6_41 itt a DA-n YustC
Javította és időzítette: Vicacica

Cinti a vikin fordítja a sorozatot, de sajnos nem mindenki számára elérhető ott, ezért úgy gondolta megosztja veletek itt is! :-)

Videó elérhetőség:
Attachments
My Daughter Geum Sa Wol 41-51.zip
(255.26 KiB) Downloaded 329 times
My Daughter Geum Sa Wol 31-40.zip
(244.43 KiB) Downloaded 166 times
My Daughter Geum Sa Wol 21-30.zip
(240.79 KiB) Downloaded 163 times
My Daughter Geum Sa Wol.11-20.zip
(262.2 KiB) Downloaded 161 times
My daughter Geum Sa Wol 1-10.zip
(252.08 KiB) Downloaded 171 times
Last edited by Vicacica on Sat Apr 02, 2016 3:08 pm, edited 45 times in total.
ImageImage

Vicacica

Re: My Daughter, Geum Sa-Wol {Hungarian Sub} (ep2 of 50)

Postby Vicacica » Wed Sep 16, 2015 9:55 am

Sziasztok! Felkerült az első két rész :D Nekem eddig nagyon pörgős a sorozat, pedig ezek csak az előzmények. Remélem ez így is marad :) :D
ImageImage

vandi

Re: My Daughter, Geum Sa-Wol [Hungarian Sub] (ep2 of 50)

Postby vandi » Wed Sep 16, 2015 11:19 am

Nagy gratula az első önálló topikotokhoz. :D :D :D

Vicacica

Postby Vicacica » Wed Sep 16, 2015 11:58 am

vandi wrote:Nagy gratula az első önálló topikotokhoz. :D :D :D

Köszönjük szépen :D Még biztos van mit fejlődni :D :whistling: :whistling:
ImageImage

szildor

Postby szildor » Wed Sep 16, 2015 12:10 pm

Óh, nem is hallottam még erről a sorozatról, de így, hogy lesz fordítása mindenképp megnézem,
a rövid ismertető jó történetet sejtet.
Kedves Cintus és Vicacica köszönöm a feliratot.
Hosszú lesz a sorozat, jó kedvet és kitartást hozzá.

Vicacica

Postby Vicacica » Wed Sep 16, 2015 1:09 pm

szildor wrote:Óh, nem is hallottam még erről a sorozatról, de így, hogy lesz fordítása mindenképp megnézem,
a rövid ismertető jó történetet sejtet.
Kedves Cintus és Vicacica köszönöm a feliratot.
Hosszú lesz a sorozat, jó kedvet és kitartást hozzá.

Szívesen! :) Köszönjük a jókívánságokat! Mi, pedig jó szórakozást kívánunk hozzá :)
ImageImage

Vicacica

Postby Vicacica » Wed Sep 16, 2015 1:12 pm

Egy kis első benyomás :D

Kang Man-Hoo: Először sajnáltam a szerencsétlent a reménytelen szerelem miatt, de most már hányingerem van a pasitól :D

Shin Deuk-Ye: Nem volt vele semmi bajom, addig míg egy év múlva rész nem következett :D Komolyan mondom ennyi volt a szerelem a részéről gyorsan hozzáment a másik pasihoz, akit elvileg testvéreként szeretett csak.

Kang Man-Hoo anyja : Hát az mekkora egy ripacs :D De amúgy jókat nevetek rajta :D De tuti bajt fog még kavarni :D

a kislányok: A zabagép az haláli :D Totál pénzéhesek :D Kivi vagyok milyenek lesznek nagynak :D

Choi Ma-Ri: Igazi "minta anya" :D Nagyon bolond :D Milyen szörnyű hangja van :D

Oh Min-Ho: Az egyetlen akit jelen pillanatban teljesen kedvelek :D Kíváncsi vagyok így is marad-e :)
ImageImage

onna

Postby onna » Wed Sep 16, 2015 8:34 pm

Én is gratulálok a topitokhoz. Köszönöm a fordítást, most begyűjtöm és kíváncsian várom, hogy megnézhessem.
Vicacica jó hosszú menet lesz, kitartást hozzá és persze sok-sok szabadidőt és kedvet.

YustC

Postby YustC » Wed Sep 16, 2015 8:58 pm

És mivel Évi olyan szerény, hogy nem írt magáról semmit a leírásnál, pedig szóltam, hogy tegye meg, ezért muszáj voltam beregisztrálni ez miatt, mert idegesített, hogy nem írt magáról, szóval jöttem, hogy felmagasztaljam, és elmondjam mennyit szenved még miután átküldöm a nyers feliratot neki -pláne azzal mennyit szenvedett, hogy elmagyarázza, hogyan kell -, hogy minél élvezhetőbb legyen számotokra. Úgyhogy hatalmas Fighting, és gratula Évinek, aki bevállalta, hogy beidőzíti és még egyszer átnézi és rendezi a feliratot. :-)

Szóval 3x átnézett minőségi feliratban lehet részetek. ^^ Köszönjük Évi :-)
:-)

:wub:

Vicacica

Postby Vicacica » Wed Sep 16, 2015 10:11 pm

YustC wrote:Szóval 3x átnézett minőségi feliratban lehet részetek. ^^ Köszönjük Évi :-)
:-)
:wub:

Van még mit javítani :D Éppen a gyors fejlődéssel próbálkozom :D Érzem a 3.rész már jobb lesz :D
ImageImage

Vicacica

Postby Vicacica » Wed Sep 16, 2015 10:14 pm

onna wrote:Én is gratulálok a topitokhoz. Köszönöm a fordítást, most begyűjtöm és kíváncsian várom, hogy megnézhessem.
Vicacica jó hosszú menet lesz, kitartást hozzá és persze sok-sok szabadidőt és kedvet.

Onna szívesen és köszönjük szépen a jó kívánságokat. Ezerrel próbálok fejlődni, hogy egyre jobb feliratot kapjatok :-)
ImageImage

csabamama2

Postby csabamama2 » Thu Sep 17, 2015 5:15 am

Szervusztok! Hú vicacica nagyon nagy munkába kezdtetek, de a tartalom alapján biztosan jó dorama lesz. Én a gyűjtögetők táborába tartozom, mert szeretem maratonba nézni, de az ilyen hosszúakat általában a felénél elkezdem, ha látom, hogy halad a munka. A nevetek biztos garancia, hogy be is lesz fejezve, sok szabadidőt, és jó kedvet kívánok ehhez a nagy munkához.Szeretettel: csabamama2 :-)

Vicacica

Postby Vicacica » Thu Sep 17, 2015 8:46 am

csabamama2 wrote:Szervusztok! Hú vicacica nagyon nagy munkába kezdtetek, de a tartalom alapján biztosan jó dorama lesz. Én a gyűjtögetők táborába tartozom, mert szeretem maratonba nézni, de az ilyen hosszúakat általában a felénél elkezdem, ha látom, hogy halad a munka. A nevetek biztos garancia, hogy be is lesz fejezve, sok szabadidőt, és jó kedvet kívánok ehhez a nagy munkához.Szeretettel: csabamama2 :-)

Köszönjük a bizalmat és a kedves szavakat :)
ImageImage

Vicacica

Re: My Daughter, Geum Sa-Wol [Hungarian Sub] (ep3 of 50)

Postby Vicacica » Thu Sep 17, 2015 8:05 pm

Sziasztok! Meghoztuk a 3. részt amelyben tovább bonyolódnak a dolgok!! Jó szórakozást hozzá!!
ImageImage

Vicacica

Re: My Daughter, Geum Sa-Wol [Hungarian Sub] (ep4 of 50)

Postby Vicacica » Fri Sep 18, 2015 8:14 pm

Sziasztok!

Kész a 4. rész! Jó szórakozást :)

Egy pár pillanat kép. :D

Image
Image
Image
Image
ImageImage

lapishun

Postby lapishun » Sat Sep 19, 2015 5:26 pm

Sziasztok!

Először pár szót a feliratról. (Igen, szokásomhoz híven kukacoskodni fogok) Az első részt néztem csak meg, de sajnos zavaróan magyartalan volt. Főleg az elején sok félre- és tükörfordítás volt. A ragozás is követhetetlenre sikeredett. Azt tanácsolom, amit mindig szoktam: nagy levegő, minden lefordított mondat után megállni, hangosan kimondani! Érezni fogod, hogy ha valami nem stimmel.

A sorozatra kíváncsi voltam, főleg a gyerekszínészek miatt, de csalódtam, mert annyira túljátszott, szappanoperás hangulatot áraszt magából az egész, hogy az az én ízlésemnek sok. Pedig a színészek amúgy nem rosszak, sőt a történet sem rossz.
Image

YustC

Postby YustC » Sat Sep 19, 2015 6:14 pm

lapishun wrote:Sziasztok!

Először pár szót a feliratról. (Igen, szokásomhoz híven kukacoskodni fogok) Az első részt néztem csak meg, de sajnos zavaróan magyartalan volt. Főleg az elején sok félre- és tükörfordítás volt. A ragozás is követhetetlenre sikeredett. Azt tanácsolom, amit mindig szoktam: nagy levegő, minden lefordított mondat után megállni, hangosan kimondani! Érezni fogod, hogy ha valami nem stimmel.

A sorozatra kíváncsi voltam, főleg a gyerekszínészek miatt, de csalódtam, mert annyira túljátszott, szappanoperás hangulatot áraszt magából az egész, hogy az az én ízlésemnek sok. Pedig a színészek amúgy nem rosszak, sőt a történet sem rossz.

Tisztelt felirat kritizáló :)

Hallottam nagyon szereti ezt csinálni, és csak egy mondatot másolnék ki, ha lefordítja, viheti is tovább a sorozatot ^^ "Who grabbed onto who to be calling the shots?" fordítsa le kérem full magyarosra, mert úgy tűnik én nem igazán tudok magyarul, és aztán "kukacoskodhat" tovább/ ahogyan ön is említette/ , mert elismerem tudását, ha valami nem tetsző, nem kell olyan kommentet hagyni, ami alázó inkább, mint epìtő jellegű, hanem menjen tovább és csináljon jobbat. De amint említettem ha ezt a mondatot leforítja emelem kalapom ön előtt ;)

Mellesleg az ilyen mondatokon kívűl igyekeztem a legmagyarabb módon kifejezi magam. Soha nem fordítottam tükör fordításban, de aminek angolul sincs értelme, annak magyarul sem sok lesz, számomra. Igazából rendkívül sértő volt ez a kifejezés az ön részéről, aki amúgy sem akarja nézni ezekszerint a sorozatot, csak idejött, hogy kiemelkedő véleményt nyilvánítson, mellyel elveszi mások kedvét.

Remélem a többiek örülnek, hogy legalább valaki gondolt azokra az emberekre, akik nem beszélnek angolul. ^^

Úgy hallom, sorozatot is hagyott már félbe, az utolsó 2 rész előtt, szóval engem egy ilyen habitusú ember tényleg ne kritizáljon, csak kattintson tovább :)

Köszönöm :)

lapishun

Postby lapishun » Sat Sep 19, 2015 6:41 pm

Kedves Yustc!

Nem fordítási versenyre óhajtottam veled benevezni, hanem elmondtam a véleményem a munkádról. Elhiszem, hogy nem tetszik, de duzzogás helyett szerintem inkább fogadd meg a tanácsomat és sokkal több buksisimit fogsz kapni a rajongóidtól.

Én örömmel veszem, ha kritizálod a fordításomat, bátran köss bele bármibe, de az idő beosztásomat és a lelkesedésemet ne vegyük a kritizálandókkal egy kalap alá!

Én örülök, hogy fordítasz és megbecsülöd ezzel a nézőket, főleg az angolul nem tudókat. De mindenkinek jobb, ha olyan munkát teszel le az asztalra, ami mosolyt csal az ember szájára, nem pedig homlok ráncolásra készteti. Szóval hajrá!
Image

Vicacica

Postby Vicacica » Sat Sep 19, 2015 6:46 pm

lapishun wrote: De mindenkinek jobb, ha olyan munkát teszel le az asztalra, ami mosolyt csal az ember szájára, nem pedig homlok ráncolásra készteti. Szóval hajrá!

Mivel az angolom nagyon gyenge én nagyon örülök a fordításnak és mosolygok :) A homlokom nem ráncolom félek, hogy csúnya lesz később :D
ImageImage

lapishun

Postby lapishun » Sat Sep 19, 2015 6:55 pm

Vicacica wrote:Mivel az angolom nagyon gyenge én nagyon örülök a fordításnak és mosolygok :) A homlokom nem ráncolom félek, hogy csúnya lesz később :D

Vicacica nem kell megvédened őt, nem állt szándékomban keresztben lenyelni. Vagy ha igen, akkor a fél társaságot már rég elfogyasztottam volna. :P
Image

YustC

Postby YustC » Sat Sep 19, 2015 6:58 pm

lapishun wrote:Kedves Yustc!

Nem fordítási versenyre óhajtottam veled benevezni, hanem elmondtam a véleményem a munkádról. Elhiszem, hogy nem tetszik, de duzzogás helyett szerintem inkább fogadd meg a tanácsomat és sokkal több buksisimit fogsz kapni a rajongóidtól.

Én örömmel veszem, ha kritizálod a fordításomat, bátran köss bele bármibe, de az idő beosztásomat és a lelkesedésemet ne vegyük a kritizálandókkal egy kalap alá!

Én örülök, hogy fordítasz és megbecsülöd ezzel a nézőket, főleg az angolul nem tudókat. De mindenkinek jobb, ha olyan munkát teszel le az asztalra, ami mosolyt csal az ember szájára, nem pedig homlok ráncolásra készteti. Szóval hajrá!

Kedves Laposhun,

Talán lehetnél olyan kedves, akkor hogy hozzájárulnál azzal az egy mondattal a fordításomhoz? Vagy esetleg neked sem ment elég magyarosan a fordítása? Tanulnék a mestertől ha lehet, mivel ennyire jó vagy benne.

Azt hiszem az építő kritika valahogy úgy néz ki, mint amit most próbáltál írni, bár nem rajongók miatt csináltam, vagy akármi, amire te gondolsz, vagy amiért te csinálod. Nagy d-addictos sem vagyok, csak hallottam hogy nem 1-2 ember megnézte volna a sorozatot, nekem meg úgyis a hobbim a fordítás, szóval gondoltam fel tölthetnénk ide, mivel a kedves Évi azt mondta szìvesen beidőzíti ha elküldöm neki, és ide is csak azért regisztráltam, hogy elmondjam ő is dologzik a sorozattal, mert a leírásban úgy állította be, mintha csak az én munkám lenne, és én nem szeretem ha mást ismernek el valaki más munkájáért.

Nem mondom, hogy láttam már valamelyik munkádat, vagy hallottam volna rólad, azon kívül hogy valami közkedvelt sorozatot nem fejeztél be, úgyhogy én nem tudok neked még csak építő jellegű kritikát sem adni, alázót meg nem is adnék. Mivel én nem egy olyan ember vagyok.

A kedvet igen is ide tenném, hiszen az emberek sokkal jobban csinálnak dolgokat, amikbe az emberek nem bele kötnek.

Elmondom 30 ember látta már az 1. részes feliratomat és egy sem mondta, hogy homlokráncolva kellett volna néznie, többnyire megköszönték, bár ha valaki nem köszöni meg az sem érdekel, mert ha tudom, higy 1 ember is van aki nézi rajtam kívül, akinek öröm ha nézheti és értheti miről van szó, már akkor úgy érzem, igen megérte lefordítanom, ha egy ember boldog tőle, akkor már megérte.

Viszont nem hiszem, hogy hasonlítana akár a személyiségünk is annak tekintetébe, hogy úgy hallottam a te sorozat befejezésedre nem 1 ember várt. Bár nem tudom mi okból fejezted be, nem az én kiváltságom ebbe bele szólni de talán több barátra lelnél ha te is előbb elolvasnád amit leírsz és megnéznéd mennyire ellenséges hangnemben írtad, aztán kijavítanád, hogy barátságosabb legyen. Ez az én jó tanácsom neked, és teljes szívvel remélem, hogy legközelebb mielőtt a "submit" gombra nyomsz, /mielőtt elküldöd a tökéletes kritikát/, nézd meg mennyire baráti a hangnemed, éa gondolj bele... ha ezt elküldöm vajon ellenséget szerzek majd vagy jó baráti tanácsot adtam és értékelni fogja. ^^
További szép napot neked.

Fighting ^^

lapishun

Postby lapishun » Sat Sep 19, 2015 7:06 pm

Kedves Yustc!

A személyeskedést mellőzve, továbbra is azt mondom, folytasd amit csinálsz, de jobban!
A fenti soraidat olvasva úgy tűnik, megy a fogalmazás, úgyhogy tessék a fordításaidra is ennyi energiát szánni, hogy szép kerek mondatok legyenek és akkor az oldal rossz fiúja sem fog neked többé beszólni.
Image

Vicacica

Postby Vicacica » Sat Sep 19, 2015 7:15 pm

A személyeskedést mellőzve, továbbra is azt mondom, folytasd amit csinálsz, de jobban!
A fenti soraidat olvasva úgy tűnik, megy a fogalmazás, úgyhogy tessék a fordításaidra is ennyi energiát szánni, hogy szép kerek mondatok legyenek és akkor az oldal rossz fiúja sem fog neked többé beszólni.

Kedves lapishun!

Akkor most jön az én kritikám feléd. Szerintem az első lépés miután letöltötted a feliratot, megnézted és esetleg utána még a topicba is betévedsz és még veszed a fáradtságot, hogy írsz is, hogy minimum megköszönöd a másik ember munkáját még, akkor is , ha úgy gondolod a minősége nem tökéletes! Nem éppen építő, ha azonnal azzal kezded, hogy ez nem jó! Amikor egy kisiskolás megoldd egy feladatot neki sem azzal kezdjük, hogy nekiesünk, hogy mi nem jó, hanem elmondjuk, hogy mi az amit jól csinált és csak utána térünk ki arra, hogy mi az amit elrontott, majd tanácsot adunk neki, hogy kellene jobban csinálnia, mert azt szeretnénk, ha nem menne el a kedve a következő feladattól!
Last edited by Vicacica on Sat Sep 19, 2015 7:23 pm, edited 1 time in total.
ImageImage

YustC

Postby YustC » Sat Sep 19, 2015 7:20 pm

Inkább egy badass női karakternek gondoltalak, de legyen. :) Mivel amúgy is utálok veszekedni, az meg látszik rajtad, hogy imádod ha tiéd az utolsó szó, de válaszokat adni azért nem nagyon szeretsz, ezért leszek a megalkuvó kedves, aki azt mondja: "Köszönöm a kritikát, megnézem egy fordításod, hogy megnézzem mi is a kritérium. Hiszen akkor válsz valamiben profivá, ha megfelelsz a legkritikusabb személynek, szóval igyekezni fogok, hogy minnél jobban megfeleljek neked."

Remélem te is megfogadod az enyemet, és igyekezni fogsz te is hogy fejlődj a hiányosságaidban :)

Kellemes estét ;)
Last edited by YustC on Sat Sep 19, 2015 8:05 pm, edited 1 time in total.

vandi

Postby vandi » Sat Sep 19, 2015 7:56 pm

Hát, kedves Fekete Lovag :fear: , most inkább azt mondanám, inkább voltál hasonlítható a fának arra a részére, ami a föld alatt helyezkedik el.

Szóval, igen, az első 3 részből nem láttam max fél órát, nem sok mindent tudnék róla mondani, de , a kezdeti lelkesedés után megvolt a lányokban az igény rá, hogy javítsanak a munkájukon.

Kinézetre, tartalmilag. Igaz, nem tökéletes még, mert menet közben jönnek ki a kérdések, elgondolások, ötletek, de például, a 3 rész időzítése egyszerűen kaki volt, nem tilitolis, nem tudom, mennyi idő alatt sikerült helyretenni, mert nem néztem rá, de akarták, hogy jobb legyen,

Nem megy minden egyből jól, emlékszem rá én is.

Az első videómat fél nap alatt hoztam össze, hathatós segítséggel, azóta szereztem rutint.

Szóval, szerintem is inkább kopogtatni kellene, nem betörni az ajtót. :D :D :D :D

lapishun

Postby lapishun » Sat Sep 19, 2015 8:37 pm

Lányok, nagyon nem értek veletek egyet.

Nem értem miért csak mosolyogni kell mindenen, ami szembe jön. Ha valami nem tetszik, én azt is szóvá teszem. Nem vagytok már kisiskolások, hogy a csúnya pirulát gyümölcspépbe keverve nyeljétek le, szóval nem köntörfalazok. Elhiszem, hogy nem tetszik, de nem hiszem, hogy személyeskedtem volna, vagy trágár lettem volna. A felirat magyartalan. Ez van. Ezzel a ténnyel szálljatok vitába, ne azzal, hogy van-e jogom ezt kijelenteni, vagy sem.
(Lehet egymásra mosolyogni és veregetni egymás vállát, hogy milyen ügyesek vagyunk, de az nem vezet sehova. Ha én nem szólok, soha senki egy szót nem szólt volna a kedves fordítónak. Ha nem tetszik a stílusom, legközelebb figyelmeztessétek ti kedvesen a fordítót és akkor nem kell önkéntes "fekete lovagként" liliomot tipranom.)

Yustc
Nem nekem kell megfelelned. Ha neked így jó, maradjon így. Úgyis megnézik, mert nincs más. És feltehetőleg kritikát sem fogsz kapni, mert a legtöbben inkább csendben meghúzzák magukat, nehogy elriasszanak bárkit is a fordítástól.
Nem te vagy az első, akinek a munkáját negatív véleménnyel illetem és nem is az utolsó (hacsak valamelyik jólelkű moderátor túlzásba nem esik). Én azt szeretném, ha a te munkád (és mások munkája is) jobb legyen. Jelenleg nem az. De majd jön vmi kedvesen mosolygó néni az öregek közül (bocs :P ) és neki talán elhiszed.
Image

YustC

Postby YustC » Sat Sep 19, 2015 8:49 pm

lapishun wrote:Lányok, nagyon nem értek veletek egyet.

Nem értem miért csak mosolyogni kell mindenen, ami szembe jön. Ha valami nem tetszik, én azt is szóvá teszem. Nem vagytok már kisiskolások, hogy a csúnya pirulát gyümölcspépbe keverve nyeljétek le, szóval nem köntörfalazok. Elhiszem, hogy nem tetszik, de nem hiszem, hogy személyeskedtem volna, vagy trágár lettem volna. A felirat magyartalan. Ez van. Ezzel a ténnyel szálljatok vitába, ne azzal, hogy van-e jogom ezt kijelenteni, vagy sem.
(Lehet egymásra mosolyogni és veregetni egymás vállát, hogy milyen ügyesek vagyunk, de az nem vezet sehova. Ha én nem szólok, soha senki egy szót nem szólt volna a kedves fordítónak. Ha nem tetszik a stílusom, legközelebb figyelmeztessétek ti kedvesen a fordítót és akkor nem kell önkéntes "fekete lovagként" liliomot tipranom.)

Yustc
Nem nekem kell megfelelned. Ha neked így jó, maradjon így. Úgyis megnézik, mert nincs más. És feltehetőleg kritikát sem fogsz kapni, mert a legtöbben inkább csendben meghúzzák magukat, nehogy elriasszanak bárkit is a fordítástól.
Nem te vagy az első, akinek a munkáját negatív véleménnyel illetem és nem is az utolsó (hacsak valamelyik jólelkű moderátor túlzásba nem esik). Én azt szeretném, ha a te munkád (és mások munkája is) jobb legyen. Jelenleg nem az. De majd jön vmi kedvesen mosolygó néni az öregek közül (bocs :P ) és neki talán elhiszed.

Kedves Laposhun,

Ez volt az a határ amíg úgy érzem kedvesen tudtam veled beszélni, azzal hogy minden egyes mondatoddal azt nyomatékosítod, hogy szar a munkám nem lesz jobb. Nem veszed észre, hogy senki nem támogatja a gonoszkodásod? Remélem nagyon örülsz. A szüleid neked is biztosan azt tanították, mint a sok dráma gonoszoknak, hogy tiporj el másokat, és ezáltal felemelkedsz majd fel. Az hogy másokkal tapintatosan közöljük a véleményünket nem azt jelenti, hogy nem mondjuk el, de mostmár megtanítom neked drágám, mert úgy néz ki híján vagy az empátiának.

Ha valaki azt mondta: Szar az, amit csinálsz
ugyan azt jelenti, mintha azt mondaná: Sajnálom, hogy ezt mondom, de azért írom mert a te érdekeidet akarom szolgálni, nem tartom elég magyarosnak a mondataid, remélem megfogadsz egy jó tanácsod, és többször is átolvasod amit leírsz. Ne haragudj, hogy így ismeretlenül a munkádba kontárkodok, de blablabla

Nem lenne szebb? Vagy mi van? Nem tudsz kedvesen fogalmazni? Belehalnál ha nem lennél karótnyelt? Mert elegem van a farsságodból, ha kedves vagyok és próbálok rendesen válaszolni neked az sem jó. Ha köteledni jársz fel keress más esti elfoglaltságot és menj innen kérlek ha nem tudod mi fán terem a kedvesség, mert nincs kedvem Mr. negatívra pazarolni a szavaim, de akármennyire is nehéz, megteszem... Pazarolom rád a szavaim, hogy végre megétsd mit mondok.

Kívánok neked további pozitív kommenteket.

Vicacica

Postby Vicacica » Sat Sep 19, 2015 8:57 pm

Kedves fiú, nagyon nem értek veled egyet.

Te csak egyet hajtasz, mint a pereces, de azt nem értelmezed, amit már hárman is mondanak neked. Igazad van könnyebb másban meglátni a hibát, mint saját magadban. Gondolom te tökéletes fordítóként születtél meg. Gratulálok hozzá! Amúgy szívesen a feliratot bár egyszer sem jelent meg a köszönöm szó a soraidban.

PONT

Cinti, hogy is mondtad :D Akkor fogadás Kang Man Ho Ripacs anyjára ??? :D
ImageImage

YustC

Postby YustC » Sat Sep 19, 2015 9:06 pm

Vicacica wrote:Kedves fiú, nagyon nem értek veled egyet.

Te csak egyet hajtasz, mint a pereces, de azt nem értelmezed, amit már hárman is mondanak neked. Igazad van könnyebb másban meglátni a hibát, mint saját magadban. Gondolom te tökéletes fordítóként születtél meg. Gratulálok hozzá! Amúgy szívesen a feliratot bár egyszer sem jelent meg a köszönöm szó a soraidban.

PONT

Cinti, hogy is mondtad :D Akkor fogadás Kang Man Ho Ripacs anyjára ??? :D

Igeen fogadjunk mit fog legközelebb tenni az a ripacs asszonyka :D bár nekem nincs nagy fantáziám gonosz dolgokban...

Vicacica

Postby Vicacica » Sat Sep 19, 2015 9:11 pm

YustC wrote: Igeen fogadjunk mit fog legközelebb tenni az a ripacs asszonyka :D bár nekem nincs nagy fantáziám gonosz dolgokban...

Ááá én se vagyok benne jó!!! :whistling: :whistling: :whistling: :whistling: :whistling:
ImageImage

YustC

Postby YustC » Sat Sep 19, 2015 9:14 pm

Vicacica wrote:
YustC wrote: Igeen fogadjunk mit fog legközelebb tenni az a ripacs asszonyka :D bár nekem nincs nagy fantáziám gonosz dolgokban...

Ááá én se vagyok benne jó!!! :whistling: :whistling: :whistling: :whistling: :whistling:

Én csak békességet szeretnék, de úgy tűnik kell még várnom rá 46 részt :(

gilnis

Postby gilnis » Sat Sep 19, 2015 9:22 pm

YustC wrote:"Who grabbed onto who to be calling the shots?" fordítsa le kérem full magyarosra

Szia!

Nem ismerem a szövegkörnyezetet, mert nem nézem a sorozatot, ezért lehet, hogy nem egészen jó, de esetleg
"Ki tapadt (vagy ragadt) rá kire / Ki kapott el (ragadott meg) kit, hogy itt parancsolgass(on)/dirigálj(on)/ossza (oszd) az észt?"

És ha még beleszólhatok, Lapishun vagy bárki észrevételein tényleg nem megsértődni kellene. Először is nem volt abban semmi megalázó, amit írt (oké, neked kicsit kínos). Másodszor, tudod, minden rosszban van valami jó. Sokkal többre mész a kritikákkal, mint a mosolygásokkal, mert az előbbiből tanulhatsz. Persze, az ember nem szívesen olvassa, ha negatívan bírálják, főleg ha azt kerek-perec teszik, nem csomagoltan, de sértődés helyett inkább gondold végig, vajon igaz-e rád az állítása vagy nem. Ha igen, és tudsz, akkor változtass rajta, miért is ne változtatnál? Ne mások miatt, magad miatt! Fogadd meg a jótanácsot! Egy hosszú sorozat elején jársz, ilyenkor még könnyű javítani.
Egyébként pedig nem kell a szívedre venni, amit mondott. Az övé is csak egy vélemény a sok közül. Én is megkaptam tőle a magamét, és lám, itt vagyok.
Végezetül ha én is adhatnék egy tanácsot, mielőtt feltöltenéd a feliratot, ellenőriztesd le valakivel, akkor a figyelmetlenségi hibák (mint ragozás, félbehagyott gondolatok) kiküszöbölhetőek. Lehet, hogy te huszadszorra átnézve is azt látod, amit akartál oda írni, nem pedig ami ténylegesen ott szerepel.
ImageImageImage

YustC

Postby YustC » Sat Sep 19, 2015 9:28 pm

gilnis wrote:
YustC wrote:"Who grabbed onto who to be calling the shots?" fordítsa le kérem full magyarosra

Szia!

Nem ismerem a szövegkörnyezetet, mert nem nézem a sorozatot, ezért lehet, hogy nem egészen jó, de esetleg
"Ki tapadt (vagy ragadt) rá kire / Ki kapott el (ragadott meg) kit, hogy itt parancsolgass(on)/dirigálj(on)/ossza (oszd) az észt?"

És ha még beleszólhatok, Lapishun vagy bárki észrevételein tényleg nem megsértődni kellene. Először is nem volt abban semmi megalázó, amit írt (oké, neked kicsit kínos). Másodszor, tudod, minden rosszban van valami jó. Sokkal többre mész a kritikákkal, mint a mosolygásokkal, mert az előbbiből tanulhatsz. Persze, az ember nem szívesen olvassa, ha negatívan bírálják, főleg ha azt kerek-perec teszik, nem csomagoltan, de sértődés helyett inkább gondold végig, vajon igaz-e rád az állítása vagy nem. Ha igen, és tudsz, akkor változtass rajta, miért is ne változtatnál? Ne mások miatt, magad miatt! Fogadd meg a jótanácsot! Egy hosszú sorozat elején jársz, ilyenkor még könnyű javítani.
Egyébként pedig nem kell a szívedre venni, amit mondott. Az övé is csak egy vélemény a sok közül. Én is megkaptam tőle a magamét, és lám, itt vagyok.
Végezetül ha én is adhatnék egy tanácsot, mielőtt feltöltenéd a feliratot, ellenőriztesd le valakivel, akkor a figyelmetlenségi hibák (mint ragozás, félbehagyott gondolatok) kiküszöbölhetőek. Lehet, hogy te huszadszorra átnézve is azt látod, amit akartál oda írni, nem pedig ami ténylegesen ott szerepel.

Köszönöm Gilnis a jó tanácsokat ^^ :) Igyekezni fogok.
A felirattal kapcsolatban én is ilyesmire gondoltam, de egyáltalán nem volt az előttelévő vagy az utána következő mondat olyan, amire ezeket írhattam volna... De valami ilysemi lett a vége.
Évi kedves és átnézi még utánam még egyszer nyelvtanolag és mondatilag is, /azt amit már 2x átellenőriztem/. És utána tölti fel, ez nem összecsapott munka.
Vannak sajnos olyan emberek, akiknek soha nem lesz semmi elég jó. Nem buksi simire vágyok ahogyan mondtam, csak azt, hogy kulturált formában, ahogyan te is tetted, legyen az a vélemény megfogalmazva. :)

Köszönöm még egyszer!

Vicacica

Postby Vicacica » Sat Sep 19, 2015 9:36 pm

YustC wrote:Nem buksi simire vágyok ahogyan mondtam, csak azt, hogy kulturált formában, ahogyan te is tetted, legyen az a vélemény megfogalmazva. :)
Köszönöm még egyszer!

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
ImageImage

lapishun

Postby lapishun » Sat Sep 19, 2015 9:40 pm

Vicacica!

Valamit tisztázzunk. Én tudom jól magamról, hogy milyen vagyok, hogy nyersen írom le a véleményem. Ezen nem kívánok változtatni, nem barátkozni vagyok ezen az oldalon. Ezen vagy túl lendültök, vagy nem, különösebben nem érdekel, rugózhattok rajta, le is bunkózhattok, alá fogom írni, hogy néha az vagyok. Egy szóval sem tagadtam, hogy nem ilyen vagyok. De nem hiszem, hogy bárki ellen valaha is rossz szándékkal viseltettem volna, vagy tiszteletlen lettem volna.
De én továbbra sem erről vitatkozok. Ez a része nem érdekel a témának, mert ez személyeskedés. Én sem jellemezlek se téged, se a kedves fordítót (akivel amúgy privátban tudunk értelmesen társalogni), mindenki olyan, amilyen. Nekem nincs senkivel semmi bajom, ha bajom lenne, nem beszélgetnék veletek. Sőt eszembe sem jutna véleményt alkotni bármiről is.

YustC
Azt hiszem leírtam már neked, hogy mi a bajom :P Nem mondtam, hogy szar, amit csinálsz és szerintem már nagyobb fenék van ennek az egésznek kerítve, mint amennyit érdemelne. Én szívesen vitatkozom bármiről (néha hevesen is), de a vita az vita, a vélemény ütköztetés jó. (az, hogy a számba adtok szavakat, amiket nem mondtam, az nem.)

Én állítottam valamit, de senki sem azzal jött, hogy nincs igazam, hanem hogy hogy mondhatok ilyet...

S csak hogy ráöntsek még egy lapáttal: a felirat jobb, mint a sorozat ;)

bocsiiiiii
Image

Vicacica

Postby Vicacica » Sat Sep 19, 2015 9:43 pm

lapishun wrote:Vicacica!

Valamit tisztázzunk. Én tudom jól magamról, hogy milyen vagyok, hogy nyersen írom le a véleményem. Ezen nem kívánok változtatni, nem barátkozni vagyok ezen az oldalon. Ezen vagy túl lendültök, vagy nem, különösebben nem érdekel, rugózhattok rajta, le is bunkózhattok, alá fogom írni, hogy néha az vagyok. Egy szóval sem tagadtam, hogy nem ilyen vagyok. De nem hiszem, hogy bárki ellen valaha is rossz szándékkal viseltettem volna, vagy tiszteletlen lettem volna.
De én továbbra sem erről vitatkozok. Ez a része nem érdekel a témának, mert ez személyeskedés. Én sem jellemezlek se téged, se a kedves fordítót (akivel amúgy privátban tudunk értelmesen társalogni), mindenki olyan, amilyen. Nekem nincs senkivel semmi bajom, ha bajom lenne, nem beszélgetnék veletek. Sőt eszembe sem jutna véleményt alkotni bármiről is.

................
ImageImage

YustC

Postby YustC » Sat Sep 19, 2015 9:53 pm

Ahh, a levelemben leírtam én nem találtam benne magyartalan részeket, azon kìvül, ahol a felirat is olyan volt, hogy fogalmam se volt mit akart mondani még a szöveg környezetbe se illett bele... de tudjátok mit, hogy senki szája tényleg ne sírjon

Évi töröld le az egészet... újrafordítom az EGÉSZET azt hiszem 4 részbe nem halok bele, mivel úgy is ez a hobbim, hiszen ezek az emberek olyanok akik úgysem adják fel, és egyesek bunkóak, nekünk nem muszáj... törölni lehet a topicot... és fel lesz rakva egy olyan felirat majd, aminek lehet a sorozathoz köze nem lesz, de olyan magyar lesz, mint a kötekedő fél, aki mentalitásában is nagyon jól tükrözi, továbbá lehet elkerülöm ezáltal a további szóváltást egy negatív emberrel, aki már az agyamra megy, mert el kell viselnem, hogy létezik ekkora embertelenség is a földön.

Nem hiszem h túl dramatizálnám, azt ha valaki embertelenül közöl tényeket, mintha a másik személy egy tárgy lenne... persze csak nyilvánosan, mert levélben meg tök más a személyisége...

Vicacica

Postby Vicacica » Sat Sep 19, 2015 10:10 pm

YustC wrote:Ahh, a levelemben leírtam én nem találtam benne magyartalan részeket, azon kìvül, ahol a felirat is olyan volt, hogy fogalmam se volt mit akart mondani még a szöveg környezetbe se illett bele... de tudjátok mit, hogy senki szája tényleg ne sírjon

Évi töröld le az egészet... újrafordítom az EGÉSZET azt hiszem 4 részbe nem halok bele, mivel úgy is ez a hobbim, hiszen ezek az emberek olyanok akik úgysem adják fel, és egyesek bunkóak, nekünk nem muszáj... törölni lehet a topicot... és fel lesz rakva egy olyan felirat majd, aminek lehet a sorozathoz köze nem lesz, de olyan magyar lesz, mint a kötekedő fél, aki mentalitásában is nagyon jól tükrözi, továbbá lehet elkerülöm ezáltal a további szóváltást egy negatív emberrel, aki már az agyamra megy, mert el kell viselnem, hogy létezik ekkora embertelenség is a földön.

Nem hiszem h túl dramatizálnám, azt ha valaki embertelenül közöl tényeket, mintha a másik személy egy tárgy lenne... persze csak nyilvánosan, mert levélben meg tök más a személyisége...

Nem veszem :) Átnézzük megint, addig jó helyen van :)

Minden ember más érzékenységű mini drámánkat olvashatták!! :D Köszönjük a figyelmet :D

Tanulság, azért vegyük figyelembe embertársaink érzéseit :)

:notworthy: :notworthy: :clap: :clap:
ImageImage

lapishun

Postby lapishun » Sat Sep 19, 2015 10:23 pm

Már ne haragudjatok, de kicsit túlzásba viszitek ezt a drámát. Teljesen normális hangnemben fogalmaztam meg a véleményem. Nem személyeskedtem veletek ellentétben, s nem is fogok. Szóval legyetek szívesek ti is így beszélni rólam/hozzám.
Image

YustC

Postby YustC » Sat Sep 19, 2015 10:29 pm

lapishun wrote:Már ne haragudjatok, de kicsit túlzásba viszitek ezt a drámát. Teljesen normális hangnemben fogalmaztam meg a véleményem. Nem személyeskedtem veletek ellentétben, s nem is fogok. Szóval legyetek szívesek ti is így beszélni rólam/hozzám.

"le is bunkózhattok, alá fogom írni, hogy néha az vagyok."

Ne üsd légyszives az egyik szavaddal a másikat, látom, hogy csak a kötekedésre mész, hiszen próbáljuk már 3. szorra lezárni a témát, de te csak folytatod.  Nem vagyunk egyformák ahogyan írtad. Azt mondtad nem változtatsz a kifejezési módszereden, és nem is akarsz barátkozni, ezek után már tényleg nem értem miért baj, hogy kigoboztuk a személyiséged, amit nem tagadsz ahogyan írtad.

Vicacica

Postby Vicacica » Sat Sep 19, 2015 10:30 pm

YustC wrote: "le is bunkózhattok, alá fogom írni, hogy néha az vagyok."

Ne üsd légyszives az egyik szavaddal a másikat, látom, hogy csak a kötekedésre mész, hiszen próbáljuk már 3. szorra lezárni a témát, de te csak folytatod.  Nem vagyunk egyformák ahogyan írtad. Azt mondtad nem változtatol a kifejezési módszereden, és nem is akarsz barátkozni, ezek után már tényleg nem értem miért baj, hogy kigoboztuk a személyiséged, amit nem tagadsz ahogyan írtad.

Cinti, hagyd :) Annyira nem éri meg :)
ImageImage

YustC

Postby YustC » Sat Sep 19, 2015 10:34 pm

Vicacica wrote:
YustC wrote: "le is bunkózhattok, alá fogom írni, hogy néha az vagyok."

Ne üsd légyszives az egyik szavaddal a másikat, látom, hogy csak a kötekedésre mész, hiszen próbáljuk már 3. szorra lezárni a témát, de te csak folytatod.  Nem vagyunk egyformák ahogyan írtad. Azt mondtad nem változtatol a kifejezési módszereden, és nem is akarsz barátkozni, ezek után már tényleg nem értem miért baj, hogy kigoboztuk a személyiséged, amit nem tagadsz ahogyan írtad.

Cinti, hagyd :) Annyira nem éri meg :)

Ah tudom, de tudod milyen reménykedő típus vagyok... miért beszélgetek már a 3. személyiségű emberrel egy ugyan azon nicknév alatt.... tényleg már én érzem magam hülyének amiért nem érti, hogy értem, hogy nem érti, amit nem értek... :/

Vicacica

Postby Vicacica » Sat Sep 19, 2015 10:56 pm

Térjünk vissza a lényeghez :) A sorozat 5. része már letölthető a megadott linkről :) Tehát már csak 45 rész van hátra :D :D

Image
Image
ImageImage

Danbi96

Postby Danbi96 » Sun Sep 20, 2015 4:58 pm

Kedves Lapishun!

Őszinte leszek! Gondolom láttad már a Falling for innocence munkámat, amely elég gyatrára sikeredett, de ahogy olvastam is a She was pretty-nél már annál inkább dícsértél. Szóval nem tagadom, valóban igazad van. Lehet mi tudunk angolul, de sajnos azt filmre vinni, emberek párbeszédjébe, már ezerszer nehezebb, mint azt mi gondoltuk. És megfogadtam a tanácsodat, mindig átolvasom, hogy értelmes-e a mondat, mielőtt kiadom. Viszont.. Nem a lányok védelmére, hogy szóljak, de tényleg láttalak már pár helyen "kukacoskodni", ami persze te szíved joga.. Csak érted, gondold el fordított esetben. Ha a nyilvánosság előtt "lejáratsz valakit", legyen az tizenéves vagy felnőtt.. Lehet rossz néven veszi. Tényleg nem sértésképp, vagy rosszindulatból, de ha legközelebb próbálsz tanácsot adni, akkor azt lehet inkább PM-ben kellene megtenned. :-(
((Elnézést, hogy beleszóltam ebbe a konfliktusba, de mivel Cinti, az én frodító társam a She Was Pretty-nél, elakartam kerülni az e-fajta összezörrenéseket ott. Adjatok időt Cintinek is! Ne mehet minden elsőre, bele kell rázkódni az adott sorozat környezetébe :-) ))

lapishun

Postby lapishun » Sun Sep 20, 2015 8:40 pm

Kedves Danbi!

Tényleg nem akarom húzni ezt a témát már, csak pár szót... Abban igazat adok neked, hogy lehet szerencsésebb lenne mindenkinek privátban közölni a véleményem. Ezt elfogadom. Bántani senkit nem akartam, Cintit sem, téged sem (és még ki tudja még kit, aki munkájához negatív hozzászólást fűztem), ugyanakkor te is kikupálódtál és ha utáltál is akkor (vagy most) én most örülök, hogy élvezettel fogyasztható a fordításod.
Image

Vicacica

Postby Vicacica » Sun Sep 20, 2015 10:08 pm

Nagyon remélem ezzel lezártuk ezt a témát!!

Nagyon nincs kedvem új topicot nyitni!!
ImageImage

Vicacica

Postby Vicacica » Tue Sep 22, 2015 8:56 pm

Sziasztok!

Felkerült az első és a 2. rész javított változata :) :D
ImageImage

YustC

Postby YustC » Thu Sep 24, 2015 7:11 pm

Vicacica wrote:Sziasztok!

Felkerült az első és a 2. rész javított változata :) :D

és a 3. is ahogy látom ^^

chrisy0412

Postby chrisy0412 » Sat Sep 26, 2015 8:32 am

Szia eddig nagyon tetszik az eleje, már a 3. résznél kiderült számomra, hogy a szívem párszor elfog facsarodni és lesz bőgés rendesen. Remélem hamarosan folytatás is jön. Addig is fighting. :D

Vicacica

Postby Vicacica » Sat Sep 26, 2015 6:40 pm

Sziasztok!

Felkerült a 4. rész javított változata és itt az 5. rész is :) Elnézést a csúszás miatt :) Én voltam a bűnös!! Kicsit lemerült az aksim fel kellett töltenem magam :D

Az 5. részben megtapasztalhatunk egy kis gyermeki gonoszságot és, azt hogy a kapzsiság a barátaik ellen fordíthatja még a gyerekeket is!!

Jó szórakozást!!
ImageImage

YustC

Re: My Daughter, Geum Sa-Wol [Hungarian Sub] (ep5 of 50)

Postby YustC » Sun Sep 27, 2015 6:09 pm

Sajnálom, hogy csúszunk, de E-sport versenyen voltam a héten, és két napos csúszásban vagyok igyekszem minél hamarabb lefordítani és átküldeni Vicának a feliratokat, a 6-7-8. részt (ma jött ki a 8.) / Úgy volt, hogy ma megcsinálom, de tegnap nem sikerült befejeznem a She Was Pretty-t mert hulla fáradt voltam, így ma kora délután csináltam meg, a 6-ba bele kezdtem, de nem bírom ma befejezni, viszont a héten már tutira felkerülnek szerintem :)

Még egyszer bocsánat!

És egy kis spoiler a 8. részről, amíg várakoztok:
Már végre felnőttek a végére a gyerekek, szóval kezd beindulni a sorozat még jobban.... :D

kissildi

Postby kissildi » Mon Sep 28, 2015 10:45 am

Sziasztok Vicacica és Cinti :-)

Szeretem a hosszabb lélegzetvételű sorozatokat , örömmel fedeztem fel , hogy fordítjátok ezt a sorozatot nagyon köszönöm az eddig elkészült részeket , egy kicsit még gyűjtögetek így több részt tudok egyszerre nézni :D

Vicacica

Postby Vicacica » Mon Sep 28, 2015 5:59 pm

kissildi wrote:Sziasztok Vicacica és Cinti :-)

Szeretem a hosszabb lélegzetvételű sorozatokat , örömmel fedeztem fel , hogy fordítjátok ezt a sorozatot nagyon köszönöm az eddig elkészült részeket , egy kicsit még gyűjtögetek így több részt tudok egyszerre nézni :D

Szívesen kissildi :) Jó gyűjtögetést :)
ImageImage

Vicacica

Postby Vicacica » Wed Sep 30, 2015 1:02 pm

Sziasztok!

Na, akkor most mindenki mormoljon el egy imát, hogy este jó legyen a DA, hogy fel tudjam tenni a 6. részt , ami tegnap este óta kész van csak a drága DA nem volt jó :( Most minden reményem abban van, hogy amíg hazaérek kibírja és nem omlik össze újra :blink :blink :unsure: :unsure:
ImageImage

Vicacica

Re: My Daughter, Geum Sa-Wol [Hungarian Sub] (ep6 of 50)

Postby Vicacica » Wed Sep 30, 2015 7:11 pm

Sziasztok!

Meghoztuk a 6. részt. Újabb bonyodalmak kezdődnek. Megmutatkozik, hogy az emberi nagyravágyás mit is okozhat! Bevallom én megkönnyeztem ezt a részt! :cry:
ImageImage

kissildi

Postby kissildi » Thu Oct 01, 2015 9:11 am

Vicacica és Cinti :-)

Én erősen koncentráltam úgy imádkoztam , hogy ne álljon le a rendszer és sikerüljön feltenni a 6. részt , nagyon örülök :D és sikerült és itt van a 6. rész felirata , köszönöm szépen , további jó munkát a többi részekhez . :cheers: :salut:

Vicacica

Postby Vicacica » Thu Oct 01, 2015 2:04 pm

Sziasztok!

Az igazat megvallva a 6. rész megnézése után Hye-Sang viselkedése nem enyhén arra adott okot, hogy nagyon, de nagyon ne szeressem őt!! Viszont le a kalappal a két kislány színész előtt nekem nagyon tetszik, amit csinálnak :) A Hye-Sang-ot játszó kislány nagyon nagyon ügyes! Próbáltam megkeresni, hogy ki is ő, de sajnos sehol nem látom feltüntetve a nevét!!

Kis statisztika:

Episode Ratings

Date Ep
2015-09-05 1 14.1 (4th) 15.1 (4th) 14.7 (4th) 15.8 (4th)
2015-09-06 2 14.3 (4th) 16.1 (3rd) 15.9 (2nd) 17.1 (2nd)
2015-09-12 3 13.9 (3rd) 15.3 (3rd) 16.1 (2nd) 17.1 (2nd)
2015-09-13 4 16.0 (2nd) 17.3 (2nd) 17.8 (2nd) 18.2 (2nd)
2015-09-19 5 16.0 (2nd) 17.3 (3rd) 18.4 (2nd) 20.7 (2nd)
2015-09-20 6 16.8 (2nd) 19.0 (2nd) 17.9 (2nd) 19.5 (2nd)
2015-09-26 7 14.4 (3rd) [ 15.7 (3rd) 15.9 (3rd) 16.9 (2nd)
2015-09-27 8 14.8 (2nd) 15.3 (2nd) 16.7 (2nd) 17.5 (2nd)
ImageImage

Vicacica

Postby Vicacica » Thu Oct 01, 2015 2:14 pm

kissildi wrote:Vicacica és Cinti :-)

Én erősen koncentráltam úgy imádkoztam , hogy ne álljon le a rendszer és sikerüljön feltenni a 6. részt , nagyon örülök :D és sikerült és itt van a 6. rész felirata , köszönöm szépen , további jó munkát a többi részekhez . :cheers: :salut:

Szívesen :) Köszönjük a biztatást, már készül a 7. rész :)
ImageImage

YustC

Postby YustC » Thu Oct 01, 2015 10:10 pm

Oh Hye Sangot Lee Na Yoon alakítja és igazán nincs mit a fordítást ^^ :wub: :-)

Vicacica

Postby Vicacica » Fri Oct 02, 2015 1:15 pm

YustC wrote:Oh Hye Sangot Lee Na Yoon alakítja :wub: :-)

Köszi :) Igazán ügyes :) Nekem nagyon tetszik , ahogy játszik :)
ImageImage

Vicacica

Postby Vicacica » Fri Oct 02, 2015 6:23 pm

Sziasztok!

Elkészült a 7. rész :) Oh Hye Sang dolgai nem úgy alakulnak, ahogy azt ő elképzeli, ezét még jobban megmutatja a gonosz oldalát. A rész végén, pedig egy kis pánik is kialakul.

ImageImage
ImageImage
ImageImage

ada74

Re: My Daughter, Geum Sa-Wol [Hungarian Sub] (ep7 of 50)

Postby ada74 » Sun Oct 04, 2015 7:34 am

Sziasztok kedves fordítók :dance:
Most láttam csak,hogy fordítjátok ezt a számomra érdekes sorozatot :D
Köszönöm szépen az eddig elkészűlt feliratokat :notworthy:
További szép napot !
üdv : Ada

Vicacica

Postby Vicacica » Mon Oct 05, 2015 10:58 am

ada74 wrote:Sziasztok kedves fordítók :dance:
Most láttam csak,hogy fordítjátok ezt a számomra érdekes sorozatot :D
Köszönöm szépen az eddig elkészűlt feliratokat :notworthy:
További szép napot !
üdv : Ada

Szia Ada!

Szívesen :) Jó szórakozást :)
ImageImage

kissildi

Postby kissildi » Mon Oct 05, 2015 1:31 pm

Kedves Vicacica és Cinti :-)

Mindig örömmel nézek be az oldalatokra hátha van meglepetés rész :D nagyon szépen köszönöm az elkészült 7. rész feliratát :cheers:

YustC

Postby YustC » Tue Oct 06, 2015 6:44 am

Mindenkinek nagyon szívesen Vica már a 8. at dolgozza fel, szóval lehet sűrűn nézni ;)

onna

Postby onna » Wed Oct 07, 2015 2:57 pm

Kedves Vicacica és Cinti,
Köszönöm a fordítást, a 7. részig megnéztem egy futamban.
Amikor a feleség az ex-nejtől született kisfiút este megszoptatta, (feltűnés nélkül, gondolom, nem első és nem utolsó alkalommal, automatice eszembe jutott az a klasszikus vicc, amikor "két nő beszélget:
-Nem is tudtam, hogy a lányodnak gyereke van!
-De hát nincs neki,honnan veszed?
-Láttam, hogy gyereket szoptat...
- Hát hadd szoptasson, ha van ideje és teje..."
A gonosz anyós szerepébe beskatulyázva pedig szenzációs megint az a színésznő, mert mindig más. Itt eleinte egy bő gatyában kacsázó csámpás trampli volt,aki a végén már felvette az elhunyt naccsága stílusát s mivel jobb ruhákba bújt, ezzel már maga is elhitte, hogy úrinővé vált. De ahogy gonoszkodni tud - lesz még nemulass!!! Jó magas a sorozat nézettsége: mivel a nézők általában szeretnek más életébe, titkaiba, gonoszságaiba bepillantani. Bevált recept. Ezek a családi perpatvarok mindig sikeresen viszik fel a nézettségi indexet.
A gyerekszereplők nagyon jók. Eleinte furcsállottam, hogy három nem éppen fiatal színész alakítja a háromszögben álló fiatalt, de ez érthető is, hiszen csak néhány részben kell a fiatalság illuzióját kelteni, az 50 részes sorozat 45 részében már meglett felnőttekké válnak.
Szóval kitartást kedves fordítók és külön köszönet, hogy adás után hamar birtokba is veszitek a témát, s hogy felkaroltátok a sorozatot.

Vicacica

Postby Vicacica » Wed Oct 07, 2015 4:46 pm

onna wrote:Kedves Vicacica és Cinti,
Köszönöm a fordítást, a 7. részig megnéztem egy futamban.

Szívesen :) Remélem tetszett is :) Ha minden jól megy estére jön a 8. rész :)

onna wrote:A gonosz anyós szerepébe beskatulyázva pedig szenzációs megint az a színésznő, mert mindig más. Itt eleinte egy bő gatyában kacsázó csámpás trampli volt,aki a végén már felvette az elhunyt naccsága stílusát s mivel jobb ruhákba bújt, ezzel már maga is elhitte, hogy úrinővé vált. De ahogy gonoszkodni tud - lesz még nemulass!!!

A színésznő nagyon jó :D A karakterét egyszerűen csak ripacsnak hívom :D :D
ImageImage

onna

Postby onna » Wed Oct 07, 2015 5:12 pm

Akkor még ma láthatom a 8. részt? Nagyon örülök neki. Akkor sűrűn bekukkantok ide.

Vicacica

Postby Vicacica » Wed Oct 07, 2015 5:25 pm

onna wrote:Akkor még ma láthatom a 8. részt? Nagyon örülök neki. Akkor sűrűn bekukkantok ide.

Már dolgozom rajta :)
ImageImage

YustC

Postby YustC » Wed Oct 07, 2015 7:21 pm

Köszönjük Onna ^^

Én meg akartam várni legalább a 10. részt, hogy letudjam írni a sorozatról a véleményem, és már én a 10. rész fordításán dolgozom, de még mindig nem merek véleményt írni róla, mert egyszerűen nem tud bennem egy kép kialakulni a szereplőkről sem, de ami eddig nagyon tetszik és látványos Deuk Ye személyiség változása, az elején hát imádtam, mondom tiszta lelkű stb. stb.... aztán utána sajnáltam mekkora szerencsétlen, utána azt mondtam fondorlatos egy nőszemély és így a 10.részre azt mondtam, hogy gonosz...tehát így totál nem tudok még a szereplőkről sem véleményt alkotni, mert annyira változatok.

A gyerek szereplők nagyon jók voltak szerintem különösen Hye Sang, bevallom engem Sa Wol kicsit idegesített, de hála az égnek már felnőttnek nem olyan kis naiv. Dal Rae meg Jjil Rae...ők meg semmit nem változnak... mint a Hamupipőkébe a gonosz mostohák gyerekei...:D

Egyenlőre én ennyit tudnék mondani Kang Man Hoo... az meg hát egy külön fogalom... De már nekem Oh Min Ho sem annyira szimpi, mint az elején a Vicának volt... De majd meglátjátok ti is a 10. részre azért már mindenki fog gondolni valamit a sorozatról, szereplőkről, eleinte még csak szórakoztató volt, de én kíváncsian várom mi lesz... Pláne Chan Bin-nel, mert hát halálian durva a karaktere (9.rész).... :D

Vicacica

Postby Vicacica » Wed Oct 07, 2015 8:06 pm

Sziasztok!

Meghoztam a 8. részt :)
Hye Sang tovább folytatja ármánykodását Sa Wol ellen, aki még mindig nem tud kiállni magáért. Tanúi lehetünk egy leleplezésnek Chan Bin jóvoltából és abban is mindenki megbizonyosodhat ebben a részben, hogy Deuk Ye bizony mindent bevet, ha bosszúról van szó !! Véleményem szerint egy szerelem kezdetének is tanúi lehetünk! ( 3. kép ) :D Na és végre felnőnek a gyerekek is :) Vajon ki van a 4. képen ? :D

Image Image
Image Image
ImageImage

onna

Re: My Daughter, Geum Sa-Wol [Hungarian Sub] (ep8 of 50)

Postby onna » Wed Oct 07, 2015 9:00 pm

Köszönöm a 8. részt. Máris nézem.
Tetszik, ahogy a gyerekszereplőket úgy választják ki, hogy a felnőtt színészekhez mozdulatban, gesztusokban hasonlítanak. Kíváncsi vagyok, kiből milyen felnőtt lesz. A Hye Sang-ot alakító kislány nagyon beleéli magát a szerepébe, eszméletlenül jól táncol és meggyőzően játszik. És jó sok szövege is van, szóval nem kis szerep az övé.
Hogy ki milyen változáson esik át, gondolom lesznek nagy hullámzások, jellembeli fejlődések és torzulások.Már csak azért is érdekes nézni mások gondjait filmen, mert akkor legalább a saját személyes piti kis ügyeink eltompulnak mellette és még boldogabbak lehetünk.

onna

Postby onna » Thu Oct 08, 2015 1:50 pm

Megnéztem és felmerült bennem, hogy vajon tényleg az ex akarta megmérgezni a szülinapján a nejt vagy az direkt akarta ráterelni a gyanút? Nem volt elég világos nekem. Szegény kis srácot már előre sajnálom. annyira szereti a mostohaanyját és az mégis vele akar bosszút állni.

YustC

Postby YustC » Thu Oct 08, 2015 3:36 pm

onna wrote:Megnéztem és felmerült bennem, hogy vajon tényleg az ex akarta megmérgezni a szülinapján a nejt vagy az direkt akarta ráterelni a gyanút? Nem volt elég világos nekem. Szegény kis srácot már előre sajnálom. annyira szereti a mostohaanyját és az mégis vele akar bosszút állni.

A 9. rész elején kiderül, amit Vica egybe akar majd a 10-el feltenni. De még a 10. rész fordítását nem engedték fel, szóval még nem tudtam belekezdeni, de holnapra remélem meglesz és akkor elvileg szombat-vasárnap fent lesz mind a 2 rész.

Vicacica

Postby Vicacica » Sun Oct 11, 2015 4:25 pm

Sziasztok!

Elkészült a 9. rész. Jó szórakozást!
ImageImage

Return to “Subtitles”