Roommate [Hungarian Subs] (2 of 46)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
lapishun

Roommate [Hungarian Subs] (2 of 46)

Postby lapishun » Fri Aug 07, 2015 7:36 pm

Image

Szereplők:

Image

Letöltési lehetőség:

Ezzel a fordítással nagy fába vágtam a fejszémet. Senki ne számítson gyors haladásra, a heti sorozatok mellett, ha lesz rá időm fordítok majd belőle, de mivel 2 órás egy epizód, elég lassan haladok majd vele. Viszont mivel nem összefüggőek a részek, külön-külön is élvezhetőek. Megértéseteket köszönöm.
Attachments
Roommate_02.zip
2. rész felirata (ass+srt)
(78.95 KiB) Downloaded 145 times
Roommate.E01.140504.HDTV.H264.720p-LIMO_hu.ass
1. rész felirata
(129.9 KiB) Downloaded 232 times
Last edited by lapishun on Sat Sep 26, 2015 10:28 am, edited 2 times in total.
Image

Keiko1981
Global Moderator
Global Moderator

Re: Roommate [Hungarian Subs] (1 of 46)

Postby Keiko1981 » Fri Aug 07, 2015 7:55 pm

Is it the first season? I'm adding info to FansubWiki and would like to know.

Season 1: 2014-May-14 to 2014-Sep-14 - 46 episodes
Season 2: 2014-Sep-21 to 2015-Apr-14 - 46 episodes

https://en.wikipedia.org/wiki/Roommate_%28TV_series%29

Edit: Just noticed the title "140504" so I guess it's season 1. :lol

lapishun

Postby lapishun » Fri Aug 07, 2015 8:00 pm

Keiko1981 wrote:Is it the first season? I'm adding info to FansubWiki and would like to know.

Season 1: 2014-May-14 to 2014-Sep-14 - 46 episodes
Season 2: 2014-Sep-21 to 2015-Apr-14 - 46 episodes

https://en.wikipedia.org/wiki/Roommate_%28TV_series%29

Edit: Just noticed the title "140504" so I guess it's season 1. :lol

I will translate both, but the first season is 20 episodes, the second one is 26.. thats why i wrote 46 :)

The second season wasnt realy a new season, just some cast change happened.
Image

lakanett

Postby lakanett » Sat Aug 08, 2015 6:43 am

Szia lapishun,

Ez nagy meló lesz. Anno belenéztem, mikor az első évad indult. Nagyon aranyos.
Szeretem az ilyen műsorokat.
Van, hogy ez jobban kikapcsol, mint egy sorozat.
Kitartást kívánok hozzá.
Nem lehet egyszerű fordítani. Mert bár a szöveg nem nehéz, de rengeteg a sor.

Üdv,
Ancsa

lapishun

Postby lapishun » Sat Aug 08, 2015 7:51 am

Szia Anett!

Igen, nagyobb léptékű munka ez. Még a WGM-nél is nehezebb, hisz a 2 órás epizód hossz nagyon sok.

Sokat gondolkodtam, a tegezés-magázás témakörén, végül úgy döntöttem, hogy SeHo egy könyen félre érthető mondatát szándékosan félre értem és a tegezzen mindenki mindenkit megoldást választom (bár Nana ugye utána külön engedélyt kap), hisz életidegen lenne, ha magyarul is végig magáznák egymást a legtöbben. A megjelenő, idősebb vendégeknél persze marad a magázás majd.

Ugyanakkor mivel már rég lement a sorozat és nem üldöz a tatár, ezért nem fogok kapkodni a fordítással sem. Sok lelkes kommentre sem számítok, pedig nemzetközi szinten a legemberibb, legszórakoztatóbb műsornak tartom a Roommate-et, amiben komolyabb értékekre is rálelhetünk (ami azért elég ritka a koreai sorozatok világában, valljuk be). Lehet rajta sírni és sokat nevetni.
Mindenesetre, aki bíztatni akar, az írjon bátran :)
Image

csanyicila

Postby csanyicila » Sat Aug 08, 2015 5:30 pm

Nagyon szépen köszönöm az első részt, már belenéztem ebbe a sorozatba minden felirat nélkül és így is élvezhető volt. Nagyon jó kis kikapcsolódás lesz a számomra. :D

lapishun

Postby lapishun » Sat Aug 08, 2015 6:35 pm

csanyicila wrote:Nagyon szépen köszönöm az első részt, már belenéztem ebbe a sorozatba minden felirat nélkül és így is élvezhető volt. Nagyon jó kis kikapcsolódás lesz a számomra. :D

Remélem sokan felfedezik ezt a hazánkban kevésbé ismert gyöngyszemet :)
Image

lakanett

Postby lakanett » Sat Aug 08, 2015 8:31 pm

Szia lapishun,

Talán a WGM kapcsán már beszéltünk erről. Én komolyan nem értem, miért nem népszerűbbek a magyar nézők között ezek a "reality showk".
Értem, hogy a doramákat szeretjük. Na de azok mesék.
Nyilván itt sem 100%-ban a valóságot látjuk, de sokkal jobban meg lehet ismerni belőle egy-egy embert.
:offtopic: Én a Barefoot friends-et is azért szerettem, mert (azon túl hogy halálra röhögtem magam azon ahogy a toronyugrást tanulták),
kiderült belőle, hogy Yoon Shi Yoon egy visszahúzódó, félénk srác. Uee-nak sem olyan nagy a bátorsága, ha mondjuk a pasikról van szó.
Kim Hyun Joong pedig tök jó fej tud lenni. Olyan kedvesen vendégül látta őket és szó nélkül hagyta, hogy feltúrják a szekrényét.
Kim Bum Soo rendmániás, de nem kicsit.
Ráadásul egy csomó szép helyet és igazi, koreai otthont láthattunk.

Én a magam részéről nézni fogom ezt is. Szerintem ebből is sok érdekesség fog kiderülni.
Talán még Lee Dong Wook-ot is megkedvelem. :roll

Jó munkát hozzá!
Üdv,
Ancsa

unni2011

Postby unni2011 » Sat Aug 08, 2015 9:15 pm

Szia Lapishun!

Eddig csak a The Return of Superman-ből láttam egy-két részt. :wub: Song Il-gookot ismerhettem meg a szuper apuka szerepében.
Próbálkozásképpen letöltöttem ebből is az első részt, és tényleg aranyosnak ígérkezik. :lol
A kezdeti nehézségeken is túljutottam, ugyanis az elsődlegesen használt KMPlayer-em nem vette be a feliratot, lehet, hogy azért, mert az srt-hez szoktattam? :roll Végül is a VLCplayer lejátssza.
Nem is gondoltam volna, hogy LDW még a Mama-hotelben lakik... Hát, egyébként jól fogja az anyukája, úgy megsajnáltam amikor megjegyezte az anyjával történt párbeszéde után, hogy "Senki sem fog hozzám jönni, miután ezt levetítik a tv-ben". :cry: /Most az én fiam is újfent a Mama-hotel kényelmét élvezi, ezért nem szólhatok egy szót sem, habár én inkább a leválás irányába terelgetem./
Köszönöm az első feliratot! :thumright:
Image
ImageImageImage

lapishun

Postby lapishun » Sat Aug 08, 2015 10:15 pm

Sziasztok!

Anett én sem értem igazán, miért nem népszerűek annyira. Pedig sokatok (itt most rátok nőkre célzok :) ) rajong egy-egy színészért. Magáért az emberért és nem a szerepéért. Az ilyen műsorokban és főleg ebben (!) tényleg a szereplő igaz arcát lehet látni. Van pár reality, ahol fent lehet tartani egy-egy, a közönségnek szánt szerepet (lásd Running Man), de ebben nem. 0-24ben senki nem képes megjátszania magát.
Persze itt is előfordul, hogy magukra öltenek egy-egy rájuk jellemző sztereotípiát, de mivel nagyon sok a komoly beszélgetés köztük (a később részekben lesz pár jelenet, amik férfi létemre bevallom, majdnem megkönnyeztem) tényleg megismerhetjük az igazi arcukat.
Lee Dong Wook talán az egyetlen, aki szerintem nem tudott megnyílni. (vagy alapban nagyon nagyon zárkózott és karót nyelt személyiség). Viszont sok jó tanácsot ad és nagyon törődő és kedves a többiekkel.

Unni és mindenki más! :)
Mindenkinek javaslom a VLC helyett az SMPlayer használatát (Tud magyarul is), ez mindennel kompatibilis, nem igényel semmiféle codec packot, lassú gépeken is jól fut és semmiféle beállítást nem igényel.
http://www.fosshub.com/SMPlayer.html/smplayer-14.9.0.7051-win32.exe
Maradok az ASS feliratok formátumnál, mert az első résztől még több lesz a koreai felirat is, amiket nem szeretnék lefordítatlanul kihagyni, ha srt-t használnék, minden szöveg összefolynak.
Image

unni2011

Postby unni2011 » Mon Aug 10, 2015 12:18 pm

Köszönöm Lapishun az ötletet! Három lejátszóm már van, még az izgalmas kérdés, hogy ezek milyen "barátságban" lesznek majd a Win10-l? :D /Jelenleg még a Win7-t használom; a Win8-l több ismerősöm megszenvedett, de például a fiam hamar megszokta./
Köszönöm a fordítását az első résznek! :thumright: Elismerésem, mert valójában nagy meló lehet. :goggle: Várom a folytatást nagyon! :wub: Néhány cuki pofát rögtön a szívembe zártam, de nem volt nehéz, ugyanis jó néhányukkal már találkoztam különböző sorikban.
Most aktuálisan Seo Kang Joon az egyik kis kedvencem a Hwajung c. soriból./Majd a kis "ártatlan, szép szeműről" viszem a hírmorzsákat a többieknek a topikba. :lol /
Image
ImageImageImage

lapishun

Postby lapishun » Mon Aug 10, 2015 12:41 pm

unni2011 wrote: Most aktuálisan Seo Kang Joon az egyik kis kedvencem a Hwajung c. soriból./Majd a kis "ártatlan, szép szeműről" viszem a hírmorzsákat a többieknek a topikba. :lol /

Szia Unni!

Seo Kang Joon elég sok képernyő időt kap, szóval lesz mit nézned :)
Az én ízlésemnek ugyan néha fura a bromance szerű beütések... de hát istenem.... ők hárman, elhiszem, hogy felkeltik a figyelmeteket :P

Image
Image

unni2011

Postby unni2011 » Mon Aug 10, 2015 1:00 pm

lapishun wrote:Az én ízlésemnek ugyan néha fura a bromance szerű beütések... de hát istenem.... ők hárman, elhiszem, hogy felkeltik a figyelmeteket :P

Tényleg mind a hármójukat kedvelem, de a mocist is csípem. :-) A kis gribedlist például a Modern Farmerben léptettem elő kedvencemmé. :lol
A bromace szerű beütések, természetesen az én ízlésemnek is furák... :roll Azt szeretem, ha egyértelműen eldönthető, hogy melyik térfélen is játszanak. :mrgreen:
A lányok közül szimpatikus a te kis Bomid is. :-)
Image
ImageImageImage

lapishun

Postby lapishun » Mon Aug 10, 2015 1:22 pm

unni2011 wrote:A lányok közül szimpatikus a te kis Bomid is. :-)

ÁÁááááá,nem nem nem nem nem!

Tévedés ne essék, ez a Bom, nem az én Bomim.

Az én Bomim az az Apink tagja és Yoon Bomi a neve.
Ebben pedig Park Bom szerepel, aki a 2NE1 tagja.

Az én Bomim csodaszép, Park Bom inkább érdekes :)

Ő az én Bomim:

Image
Image

unni2011

Postby unni2011 » Mon Aug 10, 2015 2:06 pm

lapishun wrote:Az én Bomim csodaszép, Park Bom inkább érdekes :)

Hát lebuktam, látszik, hogy nem a lányokat figyelem. :lol /Az egészséges ösztön a kor előrehaladtával sem tűnik el. :mrgreen: / Eddig csak egy-egy kivételes nőnemű tehetségnek jegyeztem meg a nevét.
Bomidat nem ismerem, de a fotó alapján csak elismerően nyilatkozhatok az ízlésedről. :D
Image
ImageImageImage

lapishun

Postby lapishun » Mon Aug 10, 2015 2:10 pm

Azt hiszem megbocsátok, hisz én sem jegyeztem még meg egyetlen koreai férfi színésznek sem a nevét :D
Image

zsirafka

Postby zsirafka » Mon Aug 10, 2015 5:41 pm

lapishun wrote:
unni2011 wrote:A lányok közül szimpatikus a te kis Bomid is. :-)

ÁÁááááá,nem nem nem nem nem! Tévedés ne essék, ez a Bom, nem az én Bomim. (...)

:faint: :rofl: :rofl: :rofl: :faint:
Lapishun, ne haragudj, h. nem a "köszönöm a feliratokat :wub:"-formulával nyitok, de ezen szakadtam a röhögéstől, és lelki szemeimmel láttam, amint újra kellett élesztened magad a következő poszthoz :mrgreen:.

unni2011 wrote:Az egészséges ösztön a kor előrehaladtával sem tűnik el. :mrgreen:

XD Unni, nem is gondoltam, h. showműsornál futunk össze... :w00t: ?

lapishun wrote:Ugyanakkor mivel már rég lement a sorozat és nem üldöz a tatár, ezért nem fogok kapkodni a fordítással sem. Sok lelkes kommentre sem számítok, pedig nemzetközi szinten a legemberibb, legszórakoztatóbb műsornak tartom a Roommate-et (...) Mindenesetre, aki bíztatni akar, az írjon bátran :)

A letöltések számát nézve mégiscsak mutatkozik valamiféle érdeklődés, nem :P? Azért, akire számítottam felbukkant itt :mrgreen:, úgyhogy remélem, h. lesz olvasnivaló is :thumright:.
A csaknem 2 órás epizódokkal tényleg nem lesz egy egyszerű menet, így aztán kitartást és sok kedvet kívánok hozzá :thumright:!!! Hwaiting!!!
Jó a promókép, majdnem minden sorban van, akit kedvelek :mrgreen:.

El is felejtettem, h. az EXO-s fordításod után láttam egy video cut-ot Chan-yeol beköltözéséről (válogatás a 8000 baseball sapka közt :D).
Megyek is szépen letölteni... Image
ImageImage

lapishun

Postby lapishun » Mon Aug 10, 2015 6:30 pm

zsirafka wrote:
lapishun wrote:ÁÁááááá,nem nem nem nem nem! Tévedés ne essék, ez a Bom, nem az én Bomim. (...)

:faint: :rofl: :rofl: :rofl: :faint:
Lapishun, ne haragudj, h. nem a "köszönöm a feliratokat :wub:"-formulával nyitok, de ezen szakadtam a röhögéstől, és lelki szemeimmel láttam, amint újra kellett élesztened magad a következő poszthoz :mrgreen:.

Ugye? Egy pink pandához képest (a gyengébbek kedvéért: az Apink rajongói pandáknak hívják magukat) szerintem igen finoman válaszoltam, nem vertem szét az asztalt és Unnit sem üvöltöttem le, amiért az én kincsemet össze merte téveszteni a valóban "érdekes" arcú Park Bommal. :D :D :D
Máshol ez bizony halálos bűn lenne! :)

Amúgy Bomt is bírom, kellően őrült és totál kiszámíthatatlan, na és persze cuki. Sajnos az évad második felében már kevesebbet fog szerepelni.

Elismerem, Bomi sem az a kimondottan nagy szépség (elég karakteres arca van). De szerintem igazán tehetséges szórakoztató. Nagy személyiség nagy szívvel. Nem véletlen mc-skedett évekig a Weekly Idol első fél órájában.

zsirafka wrote:A letöltések számát nézve mégiscsak mutatkozik valamiféle érdeklődés, nem :P? Azért, akire számítottam felbukkant itt :mrgreen:, úgyhogy remélem, h. lesz olvasnivaló is :thumright:.

No igen, egyelőre jól állunk, remélhetőleg azért még többen becsatlakoznak. A WGM 30 fős bázisát legalább már meghaladtuk :D

zsirafka wrote:Jó a promókép, majdnem minden sorban van, akit kedvelek :mrgreen:.

Köszi. Tudtam, hogy kell csinálnom egyet, mert van pár húzónév(arc), aki bevonzza a nézőket. :)
Csak kíváncsiságból, te kiket kedvelsz (így, hogy még nem láttál egy részt sem, majd később újra megkérdezem)?

zsirafka wrote:El is felejtettem, h. az EXO-s fordításod után láttam egy video cut-ot Chan-yeol beköltözéséről (válogatás a 8000 baseball sapka közt :D).

A sapkákkal az agyamra mennek? Én vagyok az öreg és a divathoz nem értő, hogyha számomra mind ugyanolyan?
Chan-Yeol amúgy egy végtelenül kedves fiúnak tűnik, megértem, miért őrülnek tőle meg a tini lányok.
Image

unni2011

Postby unni2011 » Mon Aug 10, 2015 7:44 pm

zsirafka wrote: XD Unni, nem is gondoltam, h. showműsornál futunk össze... :w00t: ?

Zsirafka, én sem gondoltam volna magamról, de végül is adtam egy esélyt ezen a show-műsoron keresztül. :D Már csak azért is néztem bele, mert kíváncsi lettem bizonyos értelemben a hétköznapjaikra, és Lapishun munkájára is. :roll
Elsőként egyébként csak LDW tűnt fel - mert a nevekkel is hadilábon állok - akit először a Scent of a Woman-ben, majd most legutóbb a Hotel King-ben láttam.
Különben nem sokat szoktam foglalkozni velük, mármint a magánéleti vonatkozásaikkal, csak azt a hírt olvasom el, ami kikerülhetetlenül szembe jön velem. :goggle:
Ez kicsit másnak tűnik, mint a többi show, amikbe eddig belekukkantottam, és aztán gyors visszavonulót is fújtam. :whistling:
Ez még ha kicsit színesebb is lesz, akkor is jó néhány dolgot megtudhatunk róluk. :P A színesebbet úgy értem, hogy nyilván nem a lecsupaszított valójukban láthatjuk majd őket, mert valamilyen szinten itt is szerepet fognak játszani.
Ebben persze nem látok semmi kivetnivalót, mert osztom Shakespeare gondolatát, mely szerint: "Színház az egész világ. És színész benne minden férfi és nő: Fellép s lelép: s mindenkit sok szerep vár Életében..."
Jaj, ha tudtam volna, hogy Lapishunt újra kell éleszteni a posztom után, akkor figyelmesebben megnéztem volna a H-DA-s fotóját, amit Bomiról betett.
Vagy az ösztönökről írt hsz. után is reanimálni kellett? :w00t:
Egyébként azt hittem, hogy ezt a sorit azért fordítja, mert szerepel benne a kedvence. Mondhatnám, hogy nagy bakot lőttem, de talán helyesebb, ha azt írom, hogy gidát. :rofl:
Gondoltam magamban, hogy kedveskedek egy kicsit neki, mert ha mi csajok, itt elkezdünk fórumozni, akkor úgyis kisebbségbe kerül. :-)
Na, nem is ragozom tovább, csak még annyit, hogy a K-POP-ban ugyanolyan "újszülöttnek" számítok, mint a show-műsorok világában. :O
Lapishun, még szerencse, hogy pandaként nem "haraptad le a fejem", ezért megnézem majd a 2. részt is a fordításoddal. :lol Vedd úgy, hogy ez lesz az elnéző magatartásod jutalma. :thumright:
Image
ImageImageImage

kimyoora

Postby kimyoora » Thu Aug 13, 2015 4:20 am

De jó, hogy elkezdte fordítani valaki.
Én angol felirattal nézem, és már a 23. résznél tartok, elvileg ez már a második széria. Először kicsit szomorú lettem, mikor párukat lecserélték és újabb szereplők jöttek, de ez egészen addig tartott, amíg el nem csattantak az első nem mindennapi poénjaik nekik is. :D

FELTÉTLENÜL nézzétek meg, egy részt se hagyjatok ki! Mert ez minden dorámánál többet nyújt bizonyos szempontból. Mindegyikük nagyon vicces és lenyűgöző egyéniség. Annyi poén van egy-egy epizódban, hogy szó szerint megszkadok a röhögéstől, annyira, hogy már inkább sírnom kellett a végén nem egyszer. :'D :'D

Példát vehetne mindenki róluk, mert bár sokszor tényleg gyerekesek, néha már túlzottan is, még is, olyan őszinte, tiszta szívű, jókedvű és humoros mindegyikük. Sokan azt gondolják, hogy az idolok, színészek nagyon "mások" vagy hogy önteltek, nagyképűek, fenn hordják az orrukat...holott ezek a srácok emberibbek mindenkinél, legalább is a mai közönyös, nem törődöm, barátságtalan, rideg emberutánzatoknál biztosan.
Ehhez amúgy a génekhez is van köze...valamilyen szinten az ázsiaiak szerencsésebbek is, mint az európaiak ma, akik már eléggé keverdettek köszönhetően a liberális fajkeverési programoknak. Na mindegy, ebbe most nem megyek bele. :)

Tényleg csak ajánlani tudom mindenkinek, nézzétek meg! Mert kihagyhatatlan. Én speciel, először, egy személy miatt kezdzem el nézni, egy érdekes Skorpió miatt, akire nagyon kíváncsi voltam, és ő Lee Dong Wook. ^^ Ő egy olyan pali, akiről kb. 1000 oldalt lehetne írni, és még akkor is csak alig mondtál el valamit róla. Amellett, hogy remek színész, nagyon jóképű és vonzó...vagyis, inkább úgy mondanám, hogy sosem láttam, még ekkora magnetikus vonzerővel rendelkező és ilyen szexi férfit. :wub: De ezt bárki elmondhatja, aki látta a Hotel King-et - hadd reklámozzam azt is ^^
Nem tudom, ti is ennyire vonzónak tartjátok-e, szeretitek-e, de ha szeretnétek látni a vicces oldalát is, akkor specifikusan az ő jeleneteit kétszer is nézzétek meg. (Főleg a 18.részt, ahol Se Ho-val elmennek egy étterembe és ott lesz Dong Wook húga, illetve Se Ho nővére is...hát azt sose fogjátok elfelejteni, most nem akarnám lelőni a "poénokat" :D)

A többiek is mind nagyon édesek, viccesek, és vannak köztük igazán érettek is. Bár, ha egy bizonyos szemszögből nézem, akkor inkább egy igazán érett és bölcs tag van, ő pedig Shin Sung Woo, azaz "Shin Omma" LOL. Hát, sok mai nő ilyen férjről álmodik :D, mint ő, aki tökéletesen takarít, mos, szuperul főz, rendes, gondoskodó, törtődő. Nagyon felelősségteljes és komoly. Persze ő is tud viccelni...

Akikben kellemesen csalódtam, az NaNa. Mivel nem ismertem, azt hittem, ő "butácska" lesz vagy valami hasonló, de annak ellenre hogy csak 24 éves, nagyon értelmes, és van egy egyéni és mókás stílusa és persze tényleg nagyon szép. Nagyon szimpatikus volt ahogy megmutatta, ő nem felejtette el honnan jött. Amgy ez a fajta szerénység és kedvesség, tisztelet - nem csak önmaguk hanem mások felé is- , mindegyikükben benn van.

Illetve Se Ho-ban "csalódtam", aki bár iszonyat vicces és azonnali poénjai vannak komédiás lévén, még is egy picit ellenszenves volt egy-két beszólása meg az "orrturka" és hasonló dolgok miatt :D, de ahogy jobban megismertem, egyre inkább kiderült róla, hogy mekkora szíve van és hogy igen értelmes.

Bom mindig is szimpi volt, ő lett a kedvencem a 2NE1-ből. ^^ Bárcsak végig benn lehetett volna a showban! :'(
Aki nem jó emberismerő, annak lehet elsőre mesterkéltnek tűnik pár dolga, pedig valójában egy őszinte, érzékeny, szeretéhes "kisgyerek", aki biztos hogy nem csak nekem csalt könnyeket a szemembe ^^

Ga Yeon-t, a fiatal MMA sportoló lányt, azonnal a szívembe zártam az első ütés után :D lol Nagyon bírom azokat a lányokat, akik tudnak harcolni és kemények. Ő bár csak 20 éves, de lélekben sokkal érettebb, mint egyesek. Sokan azt gondolhatták a zárkózottsága miatt, hogy nem értelmes vagy barátságtalan, de a kemény és komoly külső alatt egy kedves, aranyos és melegszívű belső van. Én is végigkönnyeztem a debütáló meccsét :')

A második csapatban már több a "nem százas" :D. De jó is ez így, legalább is annak tuti, aki tényleg bírja az ázsai, sőt a koreai humort (mert az aztán sokszor igen egyéni :D ). Az egyik srác, Jackson a Got7-ből, azt hiszem ez egy újabb fiúbanda, csak 21 éves, de nagyon vicces és értelmes, bár vannak dolgai és eléggé hiperaktív a srác, de eszméletln egyedi. Ő azért érdekes még, mert nekem olyan "koreaiasan" viselkedik, pedig Hongkong-i.

Lesz benn egy japán színész is, Otani aki magát tipikus japán pasiként írja le. :D Azonnal látszik is rajt tényleg, hogy japán, sokkal visszafogottabb és zárkózottabb, mint a koreaiak. Amúgy nagyon szimpi, és tök aranyos ahogy benne van a "vadabb dolgokban", mint pl. a nyelvórás résznél, amikor Park Joon Hyung (G.O.D.) impromtu angol órát ad Jacksonnal interaktív és persze nagyon vicces módon...Ha másért nem is, de azért feltétlen nézze meg mindenki, legalább ezt az egy részt, mert humorban, ez tette fel az én i betűmre a pontot. lol
Ez Se Ho, Dong Wook, Young Ji és Otnai rögtönzött angol párbeszédje. FIGYELEM, EZ A RÉSZ ISZONYAT VICCES, MÁR MÁR ÉLETVESZÉLYES! :D:D:D:D
Ne is várjátok meg, amíg elértek a 23. részig, egyből ezt nézzétek meg. :D

Amúgy innen letölthetőek, nem tudom posztolta-e valaki ezt már:

http://myasiantv.com/show/roommate/download/

az első széria itt is fenn van:

http://enzo-rangga.com/download-variety ... -complete/

g**k Joo...hát..bakker...LOL! Imádom! Annyira de annyira vicces és jó fej, nagyon spontán a csaj, már néha túlzásba is esik. :D
Szintén hiperaktív eléggé. De hát ő ilyen ugyebár, ahogy mondta, ha elkezd komolyan viselkedni, akkor libabőrös lesz és rosszul lesz :D lol

Lesz benn egy másik nagyon egyedi csaj, aki akkor még csak egy hónapja debütált, ő Young Ji. Hát nagyon egyedi szerzet ő is, főleg a nevetése, az epic! :D

Még annyit lehetne írni a szereplőkről, a műsorról, hogy hihetetlen mert tényleg nagyon intenzív és sok élményt nyújt, illetve sok érzelmet kivált, de nem akarok tovább nagyon spoileres lenni. Tényleg NÉZZÉTEK MEG! :D

lapishun

Postby lapishun » Thu Aug 13, 2015 8:13 am

Szia kimyoora!

Végre egy komoly rajongó! :) Úgy látszik nem csak én gondolom azt, hogy ennyire kiemelkedő ez a reality.
Letöltési lehetőségként mindenképp az avista-t javasolnám (ami a nyitó postban benne van), mert a felirat ehhez készül és a minősége is teljesen jó.

kimyoora wrote:Tényleg csak ajánlani tudom mindenkinek, nézzétek meg! Mert kihagyhatatlan. Én speciel, először, egy személy miatt kezdzem el nézni, egy érdekes Skorpió miatt, akire nagyon kíváncsi voltam, és ő Lee Dong Wook. ^^ Ő egy olyan pali, akiről kb. 1000 oldalt lehetne írni, és még akkor is csak alig mondtál el valamit róla. Amellett, hogy remek színész, nagyon jóképű és vonzó...vagyis, inkább úgy mondanám, hogy sosem láttam, még ekkora magnetikus vonzerővel rendelkező és ilyen szexi férfit. :wub: De ezt bárki elmondhatja, aki látta a Hotel King-et - hadd reklámozzam azt is ^^

Biztosan, mert én magam is hím vagyok, de nekem mindkét csapatban ő volt a legkevésbé szimpatikus. Ahogy korábban is írtam, szerintem ő nyílt meg a legkevésbé. Nekem végig túl udvariasnak és karótnyeltnek tűnt. Hogy vonzó személyiség, azt aláírom, de szerintem amiatt, hogy nagyon kevés képernyő időt kapott (mindig forgatáson volt) hátrányban volt a többiekhez képest.

kimyoora wrote:Shin Sung Woo, azaz "Shin Omma" LOL. Hát, sok mai nő ilyen férjről álmodik :D, mint ő, aki tökéletesen takarít, mos, szuperul főz, rendes, gondoskodó, törtődő. Nagyon felelősségteljes és komoly. Persze ő is tud viccelni...

Nagyon szimpatikus személyiség. Már az első részben családfővé vált, pedig semmit nem tett érte, csak a gondoskodása és odafigyelése emelte erre a posztra. Számomra nagyon érdekes volt Chanyeol-al való viszonyuk is.

kimyoora wrote:Akikben kellemesen csalódtam, az NaNa. Mivel nem ismertem, azt hittem, ő "butácska" lesz vagy valami hasonló, de annak ellenre hogy csak 24 éves, nagyon értelmes, és van egy egyéni és mókás stílusa és persze tényleg nagyon szép. Nagyon szimpatikus volt ahogy megmutatta, ő nem felejtette el honnan jött. Amgy ez a fajta szerénység és kedvesség, tisztelet - nem csak önmaguk hanem mások felé is- , mindegyikükben benn van.

Ahogy írod mindenki nagyon szerény és kedves, de Nana igazi ártatlan kislányként jelent meg. Csendes és gyakran visszahúzódó volt (sok beszélgetésben csak csendes megfigyelő volt, főleg a második évadban látszott, hogy nem szeret kifejezetten a középpontban lenni. A színpad persze más :) )

kimyoora wrote:Illetve Se Ho-ban "csalódtam", aki bár iszonyat vicces és azonnali poénjai vannak komédiás lévén, még is egy picit ellenszenves volt egy-két beszólása meg az "orrturka" és hasonló dolgok miatt :D, de ahogy jobban megismertem, egyre inkább kiderült róla, hogy mekkora szíve van és hogy igen értelmes.

Se Ho a csapat/műsor mozgatórugója volt. Gyakran mc-ként/animátorként viselkedett, ezért kirítt a többiek közül, de ha ő nincs, valószínű sok érzelmes helyzet sem alakul ki. Mindig ő volt, aki kényes kérdéseket tett fel akár a vendégeknek is.
Én magam nem nagyon bírom a koreai kabaré humort (valahogy a Sas József féle humor jut róla eszembe mindig), de Lee g**k Jooval együtt - akit sajnos kihagytál a felsorolásból, pedig az egyik legfontosabb szereplő a második évadban - bizonyították, hogy valóban értelmes és szórakoztató emberek, akik a szívükből szólnak.

kimyoora wrote:Ga Yeon-t, a fiatal MMA sportoló lányt, azonnal a szívembe zártam az első ütés után :D lol Nagyon bírom azokat a lányokat, akik tudnak harcolni és kemények. Ő bár csak 20 éves, de lélekben sokkal érettebb, mint egyesek. Sokan azt gondolhatták a zárkózottsága miatt, hogy nem értelmes vagy barátságtalan, de a kemény és komoly külső alatt egy kedves, aranyos és melegszívű belső van. Én is végigkönnyeztem a debütáló meccsét :')

Mikor láttam, milyen keményen edz és milyen élete volt az én szívem is elszorult, szegény lány hihetetlenül erős, de ugyanakkor mennyire szeretetreméltó. A felkészülés alatt én rettenetesen sajnáltam, elkerekedett szemmel bámultam, milyen gyakorlataik vannak, ő meg csak nyomja és nyomja...
A meccse előtt és alatt nagyon paráztam, ott majdnem abbahagytam a sorozat nézését, mert túl sok izgalommal járt.

kimyoora wrote:A második csapatban már több a "nem százas" :D. De jó is ez így, legalább is annak tuti, aki tényleg bírja az ázsai, sőt a koreai humort (mert az aztán sokszor igen egyéni :D ).

A második csapat összességében szerintem nem volt rossz, de a műsor nem volt olyan jó. Szerintem írókat is váltottak és reality helyett sokkal inkább átmentek szórakoztató műsorba. Több volt a megszervezett, direkt program, míg az első évadban sokkal több spontán dolog volt.
Az őszinte beszélgetések is ritkábbak voltak. (de a lányszobás traccspartik azért ezt néha kárpótolták)

Jackson exhibicionizmusa egyértelműen jót tett a műsornak, bár biztosan vannak, akiknek ez már "túl sok". Én szerettem és vele együtt imádtam Young Jit is. Utóbbi nevetése valóban fergeteges, legalább annyira egyedi, mint Yuráé a Girlsday-ből, és pont ellentéte egymásnak (Young Ji néma nevetése kontra Yura nyerítése). De Young Ji-nek szerintem kevés képernyő idő jutott, ahogy az első évadban Bomb-nak is.

Park Joon Hyung nekem első blikkre unszimpatikus volt és később sem igazán lopta be magát a szívembe. Bár sokat megtudhattunk róla, én nem kerültem érzelmileg közel hozzá. Ugyanígy vagyok JYP-val is, bár őt már inkább megszoktam (hisz rengeteget látni), de egyszerűen nem tudom hova tenni.
Image

lapishun

Re: Roommate [Hungarian Subs] (2 of 46)

Postby lapishun » Sat Sep 26, 2015 10:29 am

Sziasztok!

Elkészült a második rész felirata. Jó szórakozást hozzá!
Image

csanyicila

Postby csanyicila » Sat Sep 26, 2015 8:56 pm

Köszönöm szépen a 2. részt is. :D

unni2011

Postby unni2011 » Sat Sep 26, 2015 9:55 pm

lapishun wrote:Sziasztok!

Elkészült a második rész felirata. Jó szórakozást hozzá!

Nagyon szuper, köszönöm Lapishun! :cheers: Még a nyáron letöltöttem a 2. rész videóját is, annyira vártam a kis kedvenceim miatt. :wub: Az egyikük, Seo Kang-joon (a Hwajung c. sorozat Hong tanácsosaként) 2015. október 9-én, az Excellence Actor címért szállhat ringbe. :thumright:
http://www.dramafever.com/news/2015-kor ... announced/
Image
ImageImageImage

zsirafka

Postby zsirafka » Wed Nov 25, 2015 10:15 pm

Halihó!Image
Akkor a restanciám pótlására :mrgreen:... Bár szerintem már elkönyvelted, h. csak ígérgetem a végső véleményt :P, mert olyan régóta adós vagyok vele. Ráadásul olyannyira, h. ha a stáb menet közben meggondolta volna magát és mégis lett volna 3. évad, lehet, h. addig már azt is leforgatták volna Image.

Nem is olyan régen még a feltételezésen is mosolyogtam volna, h. egyszer doramákat fogok nézni, nemhogy k-showműsorokat :mrgreen:. Mondjuk a klasszikus (összezárva-)reality műsorok ha nem is teljes egészében, de eddig valahogy kimaradtak (azóta még pótoltam :wink:). Talán a műfaji sajátságok és a hozzájuk kapcsolódó sztereotípiák miatt. Nem csak a random módon hülyébbnél hülyébb és ellenszenvesebbnél ellenszenvesebb karakterek összeválogatásával lehet eladható műsort készíteni...

Ékes bizonyítéka ennek a Roommate is :thumright:. Hál'istennek D-K-nak ezt is sikerült mesteribben kivitelezni, mert egy rendkívül szórakoztató és egészen színvonalas showt raktak össze.
Nyilván nem bízták a véletlenre a castingot - hiszen csupa híres, népszerű és kedvelt ember alkotta a keretet: színészek, színésznők, idolok, modellek, humoristák... Hazudnék, ha azt mondanám, h. mindenki ismerős volt valahonnan, mert pl. fogalmam sem volt, h. ki is valójában Lee So-ra, Song Ga-yeon és Hong Soo-hyun. A többieket illetően nagyjából képben voltam.

Kíváncsi voltam, vajon mennyire fognak valamilyen felvett karaktert v. szerepet játszani, egyrészt mert mindegyikük alapvetően kamerák előtt (is) mozog, dolgozik (indulóként talán Ga-yeon volt az egyetlen kameraidegen), másrészt pedig mert fizikai lehetetlenség a nap 24 órájában folyamatosan kontrollálni kvázi minden mondatot és mozdulatot. Reméltem, h. a "színfalak" mögött látszani fog az "én" is, nem csak a sztár és a híresség, vagy éppen a felépített imidzs...

Az a jó, h. mindenkinek más jön be, más tetszik... (nem konkrétan a személyekre gondolok, hanem magukra a történésekre), így ezek alapján aztán tényleg másképp is látunk dolgokat. Pl. rögtön a ki mennyire adta önmagát v. mennyire tudott feloldódni kérdésnél már más véleményen vagyok :P... Nálam abszolút nem Dong-wook volt a hunyó. A lányoknál So-Ra, de sokkal inkább Soo-hyun, míg a srácoknál Kang-joonra szavaznék. SR-nál abszolút látszott (főleg az elején), h. szinte kínosan ügyelt arra, h. kamerák előtt mozog, ugyanakkor - mint mindenki más - sok esetben ő sem tudta magát függetleníteni a helyzetektől és érzelmektől (pl. annyira megmaradt a rémülettel és aggodalommal teli arca, amikor meglepetés látogatást tett GY edzésén). SY volt az, akiről gyakorlatilag alig derült ki több, mint amit már a demo filmjében is láthattunk. Úgy, h. szinte mindig ott volt mindenhol és részt is vett mindenben, valahogy ő tűnt a leginkább neutrálisnak. Tényleg szép nő, de nem értettem, h. mitől van úgy oda mindenki, h. milyen szép és kedves. Na meg milyen szétszórt (amikor már x-edjére szólította a kutyát Rubynak csak a szemem forgattam). És igen, KJ. Akármilyen kedves, jólelkű és szeretnivaló a srác... de ha DW karót nyelt, akkor ő? Borzasztó nehezen kommunikált és hiányzott belőle mindenféle kezdeményezőkészség. Színészként ez kicsit furcsán vette ki magát. Betudom annak, h. valóban gondot okozott neki, h. oldódjon a kamera előtt, mert ellenkező esetben nagyon egyszerű jelenségnek kell lennie (bocs :pale: Unni, ahogy olvastam épp aktuális kedvenc).
Ennek ellenére v. éppen ezekkel együtt ugyanúgy kedveltem őket, mint a többieket, hisz együtt alkották a csapatot.

Ga-yeon a maga csendes (zárkózott?), de harcos karakterével szinte azonnal megkedveltette magát. Volt benne valami hihetetlenül megkapó, azzal h. mennyire felnőtt és gyerek is volt egyszerre. A debütáló meccsét (v. akár a Mont Halla-s túráját) szerintem ember nem volt, aki ne könnyezte volna meg (pedig nem vagyok egy bőgőmasina). Az az embert próbáló felkészülés, önfegyelem, szorgalom és kitartás... le a kalappal. /De helyesek voltak a társak a meccsen, és ott volt a koreai-japán bokszoló és Se-ho papája is :thumright:./

Nana. Benne én is kellemesen csalódtam, mert tényleg helyes volt.

Bomot alapból bírom. Remélem, h. lassan valami konkrétabb infó is napvilágot lát az "önkéntes" száműzetésből való visszatéréséről, mint az a néhány béna lesifotó a YG háza környékéről. Sajnáltam, h. idő előtt távoznia kellett, mert a nem éppen egyszerűen emészthető, de kifejezetten szórakoztató és vibráló személyisége érezhetően hiányzott a maradék időben (na meg a Park-riportok is :-) ).

Min-wo tökéletes példája volt annak, h. a hírességek is csak emberből vannak és néha, akárhogy is próbálja valaki, van amikor nem sikerül felvenni a pókerarcot (pl. KJ mc-ként való felkérésére tett önkéntelen reakciója). Amúgy ő is a törődő, érzékeny lelkűek közé tartozott.
/Jut eszembe ma végre sikerült leszedni a Sherlock-K-t :wink:./

Sung-woo aka "Shin omma". Ha GY az első ütésével - ahogy Kimyoora írta :D - szimpatikussá vált, akkor azt hiszem, h. SW is gyakorlatilag az első megnyilvánulásával, a roppant megnyerő személyiségével, egész lényével belopta magát nemcsak a lakótársai, de valamennyi néző szívébe is. Valami olyan nyugalom és megbízhatóság áradt az egész emberből, végtelenül szimpatikus volt. (Szépen lassan ismétlem magam :mrgreen:.) Mindenkivel rendkívül gondoskodó és figyelmes volt, de a CY-lal való kapcsolatát és kötődését nagyon szerettem, mintha a fia lett volna :wub:.

Chan-yeol - most komolyan, van a Földön valaki, aki ne kedvelné :wub:? Esszényi pozitív jelzőt írhatnék a kis multitalentumról...

Dong-wook. Nem voltam egy LDW-fan, de alapvetően mindig szimpi volt (láttam már egy pár drámában és showban /mc-ként, szereplőként egyaránt/), itt azonban kimondottan kedvelhető figura volt. Tény, h. komolyabb, megfontoltabb (talán néha tényleg karót nyelt) karakter, de nála legalább felsejlett valamilyen "háttérinfó", ami kicsit árnyalta ezt. (Én is bírtam a szobatársak családi ebédjét :lol.) Egyébként lehet, h. kevesebbet volt az elfoglaltságai miatt képernyőn, de azok egész emlékezetesek voltak, pláne, mert remek "párost" alkottak

Se-ho-val, akit nyugodtan nevezhetünk a Roommate S1 epicentrumának :-) és akiről ugyancsak egy csomót lehetne regélni, de a lényeget vele kapcsolatban már elég találóan megfogalmaztátok. (Óh, a tajvaniak mennyire jó arcok voltak :mrgreen:.)

Amúgy nem semmi időbeosztással élnek szerencsétlen idolok és színészek - irdatlan, már-már embertelen az a tempó és kötöttség, ami a mindennapjaikat uralja :blink.

Summa summarum: ugyanazzal tudom zárni, mint amivel nyitottam is - egy igencsak emberi, rengeteg szép és nem egyszer szívszorító pillanatokkal teli, eszméletlen vicces és jópofa helyzetekkel tarkított, színvonalas és tartalmas show volt. (Mivel epizódonként több kedvenc jelenetem volt, kár lenne csak úgy kiragadni egyet-egyet, na meg amúgy is erősen spoileres lenne a poénok lelövése :D. Majd részenként benézek egy kis frissítésre :P.) A 2. évadba még nem volt szívem belekezdeni az új arcok miatt :-). Dicséretként mondom, mert tényleg élmény volt az 1. széria :wub: .

Na, most már rendben vagyok :-) ?
ImageImage

lapishun

Postby lapishun » Thu Nov 26, 2015 12:27 am

zsirafka wrote:Na, most már rendben vagyok :-) ?

Elfogadom :)

A második évad kicsit más. Talán megosztóbb, mint az első évad. Két új arc érkezik, akik annyira erősek és harsányak (Jackson és a G.O.D. ősapja), hogy tőlük én nagyon tartottam. Aztán végül csak-csak elfogadtam őket. A többiekkel nem volt bajom első blikkre sem. Főleg Lee Guk Joo és Young Ji lesz módfelett szórakoztató.
Ami lényegi változás, hogy sajnos több scriptelt jelenet (menjetek el ide és oda, vegyetek részt ezen és ezen a progamon) van benne, és sokkal kevesebb spontán beszélgetés. De még így is nagyon élvezhető maradt, igaz az első évad színvonalát szerintem nem éri el, de semmiképp nem fogod megbánni, ha belekezdesz.
Image

zsirafka

Postby zsirafka » Thu Dec 03, 2015 8:20 pm

zsirafka wrote:Bom (...) Remélem, h. lassan valami konkrétabb infó is napvilágot lát az "önkéntes" száműzetésből való visszatéréséről, mint az a néhány béna lesifotó a YG háza környékéről.

Pl. ilyen - MAMA 2015 :w00t: . Nem is tudom, melyik a nagyobb meglepetés: h. Bom visszatért, vagy h. négyen együtt egy színpadon (idén először?!) :mrgreen:. Láttad azt a meghajlást? :whistling:
ImageImage

Return to “Subtitles”