I remember you / Hello Monster [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
gilnis

I remember you / Hello Monster [Hungarian Subs] (Complete)

Postby gilnis » Thu Jul 09, 2015 4:29 pm

Emlékszem rád

Image

Címe: 너를 기억해 / Neoreul Gieokhae
Előző címe: 헬로 몬스터 / Hello Monster
Műfaj: nyomozós, romantikus
Sugározta: a KBS2 2015. június 22-től 2015. augusztus 11-ig minden hétfőn és kedden 22:00-tól

Az alaphelyzet:

A kissé modortalan és lekezelő stílusú, ámde kiváló bűnügyi profilozó, Lee Hyun (Seo In-guk) egy rejtélyes meghívás hatására visszatér Dél-Koreába. A rendőrségnél éppen azzal a Cha Ji-an (Jang Na-ra) nyomozónővel hozza össze a sors, aki bizonyos okoknál fogva már hosszú-hosszú évek óta mindig árgus szemekkel figyeli minden lépését.

Fontosabb szereplők:

Seo In-guk mint Lee Hyun
Jang Na-ra mint Cha Ji-an
Lee Chun-hee mint Kang Eun-hyuk (Ji-an főnöke)
Min Sung-wook mint Son Myung-woo (Ji-an kollégája)
Kim Jae-young mint Min Seung-joo (Ji-an kollégája)
Son Seung-won mint Choi Eun-bok (Ji-an kollégája)
Choi Won-young mint Lee Joon-ho (patológus)
Park Bo-gum mint Jung Sun-ho (ügyvéd)
Jun Kwang-ryul mint Lee Joong-min (Hyun apja, beugró szerep)
Do Kyung-soo (D.O.) mint Lee Joon-young (vádlott(?), beugró szerep)

Személyes vélemény:

Az első négy része alapján több sorozatra is emlékeztet a történet, de csak hármat emelnék ki.

Az egyik a White Christmas (2011), amelyben egy pszichopata kapcsán felvetődik a kérdés: a szörnyek maguktól születnek-e, vagy mások teremtik meg őket.
A második a Mars (2004), amelyben a főhős az esetlegesen benne lakó gonosz és az elfeledett múlt miatt gyötrődik.
A harmadik a Devil (2007), amelyben egy, a múlt homályába veszett alak a háttérből mozgatja a szálakat, és minden bűnügy esetében feltűnik ugyanaz a titokzatos ügyvéd.

Mindhárom sorozat kivételesen színvonalas, igen-igen izgalmas és igen-igen titokzatos örök darab. Meglátjuk, belőlük kölcsönözve ezúttal milyen eredmény születik. Mindenesetre a fentiek fényében akár az "Emlékszem rád", akár a "Helló, Szörnyeteg" a sorozat címe, az igen-igen találó.

A fordítást a Viki "The Profilers" nevű alkalmi fordítócsapatának munkája alapján gilnis készítette, a 3. résztől kezdve Julie-val (asarella) közösen.

A felirathoz illeszkedő videók megtalálhatók az AsiaTorrents-en. (A legkisebb méretű videóhoz is passzol a felirat.) Aki egyéb lehetőségről tud, szíveskedjen tájékoztatni a többieket. Köszönöm.

NEM JÁRULOK HOZZÁ a felirataim más oldalakra való feltöltéséhez, kivéve az Ázsia Ékköveit, és a LEGHATÁROZOTTABBAN TILTAKOZOM a felirataim módosítása, videóba égetése, azoknak online videókhoz való felhasználása ellen! Továbbá a felirataimért pénzt adni és elfogadni SZIGORÚAN TILOS!
Attachments
I.Remember.You.E16.END.150811.HDTV.H264.720p-LIMO.srt
Julie-val közösen :)
(42.37 KiB) Downloaded 1278 times
I.Remember.You.E15.150810.HDTV.H264.720p-LIMO.srt
(46.29 KiB) Downloaded 1201 times
I.Remember.You.E14.150804.HDTV.H264.720p-LIMO.srt
(50.16 KiB) Downloaded 1221 times
I.Remember.You.E13.150803.HDTV.H264.720p-LIMO.srt
(45.73 KiB) Downloaded 1183 times
I.Remember.You.E12.150728.HDTV.H264.720p-LIMO.srt
(46.07 KiB) Downloaded 1192 times
I.Remember.You.E11.150727.HDTV.H264.720p-LIMO.srt
(53.63 KiB) Downloaded 1186 times
I.Remember.You.E10.150721.HDTV.H264.720p-LIMO.srt
(49.26 KiB) Downloaded 1236 times
I.Remember.You.E09.150720.HDTV.H264.720p-LIMO.srt
(47.54 KiB) Downloaded 1228 times
I.Remember.You.E08.150714.HDTV.H264.720p-LIMO.srt
(53.33 KiB) Downloaded 1269 times
I.Remember.You.E07.150713.HDTV.H264.720p-LIMO.srt
(54.28 KiB) Downloaded 1257 times
I.Remember.You.E06.150707.HDTV.H264.720p-LIMO.srt
(58.37 KiB) Downloaded 1311 times
I.Remember.You.E05.150706.HDTV.H264.720p-LIMO.srt
(51.97 KiB) Downloaded 1236 times
I.Remember.You.E04.150630.HDTV.H264.720p-LIMO.srt
(47.45 KiB) Downloaded 1201 times
I.Remember.You.E03.150629.HDTV.H264.720p-LIMO.srt
(61.19 KiB) Downloaded 1219 times
I.Remember.You.E02.150623.HDTV.H264.720p-LIMO.srt
JAVÍTOTT VÁLTOZAT!
(45 KiB) Downloaded 1006 times
I.Remember.You.E01.150622.HDTV.H264.720p-LIMO.srt
JAVÍTOTT VÁLTOZAT!
(49.24 KiB) Downloaded 1314 times
Last edited by gilnis on Wed Aug 19, 2015 6:03 pm, edited 13 times in total.

zsirafka

Re: I remember you / Hello Monster [Hungarian Subs] (Ep 01 of 16)

Postby zsirafka » Thu Jul 09, 2015 5:07 pm

Halihó!
Csak egy pillanatnyi időm van beugrani, de mit látok :w00t: :mrgreen: :mrgreen:. Hatalmas pussz, h. mégis belefogtál :wub:.
Lemaradtam a 3.-nál és éppen ugratni akartalak, h. nem kezdenéd-e a 4. résszel :P :mrgreen:... aztán olvastam a Carmival folytatott off-ot, h. lehet mégsem vágsz bele...
Mindenesetre nagyon örülök, h. meggondoltad magad :D. Jó munkát a fordításhoz és kellemes kikapcsolódást a sorihoz :D
ImageImage

vandi

Postby vandi » Thu Jul 09, 2015 5:37 pm

HŰŰŰ-HAAAA, aludtál rá egyet? :D :D :D

Érdekes sorozat, nekem még mindig tetszik, remélem, neked is fog végig.

Vicacica

Postby Vicacica » Thu Jul 09, 2015 5:50 pm

Kedves Gilnis!

Köszönöm az első részt :notworthy: Egyenlőre gyűjtögetek :D
ImageImage

Marika58

Postby Marika58 » Thu Jul 09, 2015 6:23 pm

Kedves Gilnis!
Köszönöm szépen, hogy fordítod ezt a sorozatot. Az ismertető alapján izgalmasnak ígérkezik. A Free Korean Dramas oldalról is le lehet tölteni.

Carmi

Postby Carmi » Thu Jul 09, 2015 6:33 pm

Gilnis, én is örülök, hogy a hezitálás eredménye az lett, mégis belevágsz a fordításba. :D Nagyon örülök, és nagyon köszönöm. Az első részt angolul megnéztem, és az nagyon jó volt. Feszes tempó, humor, borzongás, titokzatosság, szikrázó intelligencia, mögötte a kirekesztettek magánya... nagyon ütős kezdet! Hullámvölgyek persze lehetnek később, de az alappárosunk nagyon jó, és a sztori is megérdemli a figyelmet, jól tetted, hogy kockáztattál. Csak nem fogják elrontani, ugye? Ha elveszik a kedved a fordítástól holmi gagyisággal, szétcsapok köztük, egyet se félj! :mrgreen:
Sokan fogunk veled menetelni, ne feledd. Ide a rozsdás bökőt, aki neked köszönhetően megnézi az első részt magyarul, az alig várja majd a folytatást! :w00t:

jutka12

Postby jutka12 » Thu Jul 09, 2015 10:44 pm

köszönöm

máris szedem a filmrészt a felirathoz!!! ;-)

N.Ildikó

Postby N.Ildikó » Fri Jul 10, 2015 5:34 am

Nagyon köszönöm, hogy fordítod. Nagy örömöt szereztél vele.

zakurochan

Postby zakurochan » Fri Jul 10, 2015 2:52 pm

Nagyon szépen köszönöm az 1. rész feliratát! :notworthy: Nekem nagyon tetszik a története, biztos, hogy remek dori elé nézünk. :D

szildor

Postby szildor » Fri Jul 10, 2015 3:12 pm

Kedves Gilnis!
Köszönöm szépen, hogy fordítod a Remember You sorozatot.
Minden előzmény ismerete nélkül van úgy, hogy egy film címe teljesen megfog,
mint ebben az esetben is és érzem, hogy valami jó alkotással fogok találkozni
Itt nagy örömmel fedeztem fel a fordításodat.
Ha csak kicsit is hasonlít a Devil-re, ami minden szempontból nagy kedvencem lett,
akkor ez nyerő lesz nálam.
A Devil-nél is a címe fogott meg, pedig a jelentését sem ismertem, de (optimistán) letöltöttem az egész sorozatot és ma is hálával
gondolok bumcibogyóra, hogy minőségi feliratom is lett hozzá (gyönyörű gondolatokkal).

Pasta_love

Postby Pasta_love » Fri Jul 10, 2015 7:33 pm

Szia Gilnis!!!
Kis önzőség a részemről :P , de örülök neki, hogy mégis úgy döntöttél, hogy belevágsz ennek a sorinak a fordításába. :lol
Én az első 2 részt láttam angolul, az igencsak tetszett, remélem a továbbiakban is ugyan olyan jó lesz :) és hogy Neked is örömet fog okozni a fordítása, és nem fogod megbánni :wink:
Köszönöm az első részt!!! :wub:
És további szép nyarat kívánok!!! :)
Image
Film ~ Steal my heart, To the fore, Enemies In-Law 2.
Sorozat ~ Love Buffet 9/13, Ex-girlfriend's Club - közös fordítás
Folyamatban: The Flower In Prison - közös fordítás
http://kaiti-team.gportal.hu/

gilnis

Postby gilnis » Fri Jul 10, 2015 9:03 pm

Üdvözlök mindenkit a topikban! :)
Nagyon szívesen a fordítást, és én is nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat. :wub:

Helyzetjelentés: még egy naaaaaagy, alapos ellenőrzés várat magára, és utána, azaz holnap hozom is a második részt. Nem ígérem, hogy teljesen utolérem a vetítést, de igyekszem közelíteni és semmiképpen sem még jobban lemaradni. :-)

Zsirafka, Vandi, Carmi, Pasta_love:

Haha, az egész világ olvasta az offomat? :lol :D

Nekem idáig egyelőre a 2-3-4. része tetszett jobban, az 1. és 5-6. kevésbé, de veletek együtt remélem a legjobbakat. :whistling: Ha utóbb mégis csalódnom kell, topik már van, ahol kidühönghetem magamat. :wink: Ha úgy lesz, fogom is... :rambo: De akkor itt legyél ám velem Carmi, vigasztalni! :P

Ez ismét egy tipikusan olyan sorozat, amiben kismillió kérdés felvetődik! :O Minél több rész, annál több kérdés, annál nagyobb izgalom. :w00t: Viszont így a szaglátós sorozaton túl szinte nem is merem feltenni a kérdéseimet. Még gondolni is alig merek rájuk.... :roll Nagyon-nagyon fájna, ha elrontanák a sztorit. :cry:

Az tetszik, hogy nincs túlmisztifikálva semmi és senki, legyen akármilyen titokzatos is. Simán majd kilukad az oldalunk a kíváncsiságtól a miértek és hogyanok miatt, de nincs hókusz-pókuszos lila köd. :D

Az is mindenképp biztató jel, hogy az itteni rendőröket szeretem. Kicsit "átlag alattiak" :D mint az értésükre adták :P de viccesek, nem olyan képtelenül alkalmatlanok, mint a Hyde-Jekyll-ben, nem olyan idegesítően lusták, mint a szaglátósban, és még szimpik is a legelső pillanattól egytől egyig. :D
Mellesleg milyen pörgősen indult már a legelső rész legeleje?! :w00t: A második percben már javában nyomoznak! Itt aztán nincs totojázás! :D

A rendőrök mellett D.O. volt az egyik fő kedvcsináló, aki zseniális a pszichopata vádlott szerepében! :w00t: Már az It's Okay-ben is hideglelést okozott nálam, pedig hol van az a karakter a jelenlegihez?! :crazy: :fear: Nagyon-nagyon érdekes és titokzatos figura lesz, remélem, nemcsak az első két részben láthatjuk. :O

Jang Na-rával kivárok. A School 2013-ban tetszett a leginkább azok közül, amikben láttam. Remélem, hogy nem fog csalódást okozni. Mint nyomozó, és mint ember, idáig semmi extra, de különösebb panaszom sem lehet rá. Hozzá kell tennem, hogy fordítás közben újranézve a jeleneteket, alaposan megfigyelve mindent, határozottan javul róla a véleményem. A kis kukkoló... :D

A végére hagytam a legjobbat, Seo In Guk a tiszta szerelem kívül-belül, szőrőstül-bőröstül! :heart: :wub: :heart: :heart: Nagyon érdekes a karaktere, és nagyon jól is játssza azt. :thumleft: :thumleft: Hol hideg, hol szomorú, hol érzéketlen, hol gunyoros, hol lenéző, hol tényleg ijesztő, vagy csak ijesztőnek lehet félreérteni... Minden pillanatban lebilincsel, mit fog éppen akciózni. Rengeteg számomra meglepő, érthetetlen, logikátlannak tűnő dolgot csinál, úgyhogy nagyon-nagyon kíváncsivá tesz. :w00t:

Szegény kisfiút sajnáltam, főleg így másodszorra :cry: egy picit összetört a szívem, amikor..... :cry: de elsőre nézve az apát is meg tudtam érteni. Azokkal a közeli kameraállásokkal és a kifejezéstelen arcával minimum meg tudta lepni az embert... :whistling: A gyerekrajzok is ijesztőek mindenképpen, félek, mi sül ki ebből. :fear: Vajon mi történt az anyukával, vajon mit akar a pszicho.... De most leállítom magam, mielőtt túlságosan belelendülnék. :shhh:

Barátkozzatok a zenéjével Dear Cloud - Emlékezz Ez is egy érv volt a fordítás mellett. :wub: :wub:

A véleményeket előszeretettel várom bármikor bármelyik részről! Hideget is, meleget is, csak bátran őszintén! Mindössze annyit kérek, hogy ha szükséges, ne felejtsük el a spoiler gombot használni. :-)
ImageImageImage

vandi

Postby vandi » Fri Jul 10, 2015 9:11 pm

Hát, mi már egész héten kiveséztük, s pszihosrác annyiiraaa coool, hogy csak na, de ezt már hallottad tőlen jó párszor.

lapishun

Postby lapishun » Fri Jul 10, 2015 11:09 pm

Szia Gilnis!

Én is becsatlakozok a nézők közé.

Az első rész bennem elültetett egy kétséget. Mégpedig, hogy mennyire fér meg egymás mellett a humor és a komoly thriller. A két műfajt nehéz keverni és szerintem itt sem fog igazán sikerülni, az egyik felül fog kerekedni végül a másikon. Jelenleg a thriller vonal sokkal erősebb szerintem, a színészek ebben remekelnek. Az apát játszó színész és D.O. is nagyon-nagyon jó.
Persze a vidámabb vonal színészei sem rosszak. Jang Na-ra nagyon cuki tud lenni. De a csetlő-botló rendőrség számomra kinyírja a sztori komolyságát. Félek, hogy el fogja venni a dráma élét a humor. De ne legyen így! Kíváncsian várom, mi fog kisülni belőle.

A fordításod tökéletes, de kérlek a 16 bit/sec-et kérlek javítsd ki 16 frame/sec-re, mert előbbinek semmi értelme :) ((( azaz az agyunk ennyi képet tud feldolgozni másodpercenként, gondolom az angol fordító írt hülyeséget )))

Várom a folytatást!

gilnis

Postby gilnis » Sat Jul 11, 2015 7:25 am

Üdv, Lapishun!

Nekem is kétségeim vannak, de az eddig leadott részekkel még nem rombolták le az illúziót. Legalábbis az enyémet, máskülönben nem kezdtem volna el fordítani. :)

Köszi szépen, hogy írtál, és a tanácsot is. Azzal a mondattal már minden bajom van. Spoilerben folytatom.
Az angol feliratban annyi áll, hogy "egy normális ember fel tudja dolgozni az információt 16 lábon belül." Slussz.
1. Lehet, hogy az én hibám, de számomra ennek se füle, se farka. Plusz nem is értem, miért pont 16 lábon belül tudnék feldolgozni, amikor messzebbre is ellátunk, ebből következően 16 lábnál messzebbről is érkezik az agyunkba információ. De egyáltalán... láb?!
2. Ami biztos, hogy koreaiul bit vagy pit hangzik el, csak sajnos az amatőr fülem a kettő között nem tud bizonyossággal különbséget tenni. A pit az angol feet (láb) ugye, de én az előbbiben több értelmet láttam, ezért azt választottam. Azonkívül az angol felirattal ellentétben koreaiul mondja azt is, hogy "az emberi szem" és hogy "másodpercenként" csak nem angolul, a "belül" -ről viszont szó sem esik.
3. A frame/sec itt nem játszik, egyrészt mert bit/pit, másrészt mert tudomásom szerint a szem 16 különálló képet már nem tudna megkülönböztetni egy másodperc alatt. Az túl sok, ezért összefüggő filmsornak értelmezné. Itt viszont nem a filmezésről van szó.
4. Annyit sikerült kiderítenem, hogy az emberi információ-feldolgozást mérik bit/sec-ban is, ezért írtam azt. Viszont ez esetben meg nagyon-nagyon kevesellem a konkrét számot.
Szóval meg vagyok lőve, elnézést mindenkitől a tudatlanságomért. :sorry:
ImageImageImage

Carmi

Postby Carmi » Sat Jul 11, 2015 7:40 am

Drága Gilnis, végig veled leszek, ez nem kétség, és vigasztallak is, ha kell! :D Remélem, nem kell, mert egy ilyen magasra dobott labdával elkezdett sztorit vétek lenne esetleges nézői vinnyogások miatt menet közben földhöz csapni!

Azt írod, mára talán meglesz a második. Akkor várok, mert még az elsőt se tudtam veled megnézni, csak angolul, és az valahogy más, hogy egyszerre az első kettőt, és magyarul. Valahogy kerekebb, mint egyesével. Ha kibírom, megvárlak, és este nekiesek. Ha meg mégse készülsz el ma, egye kánya, majd kibírom!

Annyira örülök, hogy te fordítod!!! Végre nem csak ékes hozzászóló vagy, hanem alkotó is. Nézőként is írhatsz nekünk, meg fordítóként is. A kétféle szemlélet egy személyben nagyon különleges. Mindig örömmel tölt el, ha egy fordító beszélgetni is szeret a hálás publikummal. :-)

Nem tudom, nektek az első rész végén, a kisfiú arca mit adott... szerintem minden rajta van. Ott és akkor veszítette el a gyermeklétének utolsó kis morzsáját is. Tökéletes a maga rettenetes reménytelenségében. Még jó, hogy tudom, sikerült felnőnie, és különleges ember lett belőle! Még így is kiborított az arca. A színész kis srác vagy véletlenül kapta el az érzést, vagy egy nagyon tehetséges színész születésének lehettünk tanúi...

És Seo In Guk tényleg zseniális. Aki még nem látta a "High School King" sorozatban, az nem tudja, mit veszített. Nem a sorozatról beszélek, az sokaknak nem tetszett, főleg a női főszereplő miatt, de a srác benne zseniális, már ott is, tavaly is elámultam tőle. Úgy játszotta a középiskolás fiút, mint senki más. Nagyon örülök, hogy újra láthatom. FŐSZEREPEKET NEKI, DÖGIVEL!!! :mrgreen:

lapishun

Postby lapishun » Sat Jul 11, 2015 11:04 am

Gilnis, szerintem inkább csak költs oda saját kútfőből valami teljesen mást, amivel meg tudja főhősünk bántani a rendőröket és annyi, légy kreatív! :)

Carmi wrote:Nem tudom, nektek az első rész végén, a kisfiú arca mit adott... szerintem minden rajta van. Ott és akkor veszítette el a gyermeklétének utolsó kis morzsáját is. Tökéletes a maga rettenetes reménytelenségében. Még jó, hogy tudom, sikerült felnőnie, és különleges ember lett belőle!

Hááát nem tudom. Szerintem lesz itt még kavar. Elég feltűnő a két testvér. Ki tudja, hogy nem cseréltek-e szerepet és melyikükből lett a felnőtt főhős. Sőt azt is kinézem, hogy valójában csak 1 gyerek van és az apa képzeli be az egész testvér dolgot. Nekem mindenesetre fura a dolog.

gilnis

Re: I remember you / Hello Monster [Hungarian Subs] (Ep 02 of 16)

Postby gilnis » Sat Jul 11, 2015 3:53 pm

Nem tudom megszokni a feltöltést. Már nem először csinálom, de minden alkalommal bennem van ez a szörnyű bizonytalanság. :D

Na mindegy, szóval elkészültem a második résszel. :) Mint írtam, válaszokra ne számítsatok, viszont kapunk egy csomóóóóóó új kérdést! :w00t:

Teszek be egy képet a kódfejtéshez:

Image

Lapishun, kösz még egyszer. Nem akarok részenként variálni. Majd a legvégén módosítok.

Carmi, remélem, még időben vagyok. :D
ImageImageImage

vandi

Postby vandi » Sun Jul 12, 2015 3:05 pm

Vasárnapi repeta, hálás köszönet érte :D :D :D :D

Carmi

Postby Carmi » Sun Jul 12, 2015 4:13 pm

Nagyon köszönöm a második részt is. :wub: Kicsit elcsúsztam egy vendégség miatt, de ahogy sikerül megnéznem a két részt, jövök mesélni. :-)

gilnis

Postby gilnis » Sun Jul 12, 2015 4:20 pm

Vandi: Szívesen! :D

Carmi: oké-soké, várom! :)
Holnapra tutira kész lesz a 3. rész is! :wub:
ImageImageImage

Gustty

Postby Gustty » Mon Jul 13, 2015 4:27 am

Sziasztok!
http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=5038226 az itt megtalálható film remélhetőleg passzol a felirathoz, amelyet megköszönök, hiszen a szereplők és a történet nagyon jó. :-)

Agacska

Postby Agacska » Mon Jul 13, 2015 6:58 am

Nagyon köszönöm az első két rész feliratát.

gilnis

Re: I remember you / Hello Monster [Hungarian Subs] (Ep 03 of 16)

Postby gilnis » Tue Jul 14, 2015 10:11 pm

gilnis wrote:Holnapra tutira kész lesz a 3. rész is! :wub:

Többet tuti nem mondom, hogy tuti! :whistling:

Igaz, nincs valami nagy tolongás a topikban :roll de azért elnézést, hogy nem tartottam be a szavam. :sorry:

Elkészült a harmadik rész, immár közös projektként asarellaval karöltve. :)

Az első két részben módosítottam néhány dolgot, a legnagyobb különbség a tegeződés bevezetése. (Lapishun, ha az a mondat most sem jó, akkor reménytelen eset vagyok! Bocs. :sweat: )

A részről csak annyit mondanék, hogy akinek eddig még nem tetszett meg Seo In Guk, az kényszerpályára kerül, mert következik a Lee Hyun show! :w00t: Egyszerűen lenyűgöző!!! Az is, amit Lee Hyun produkál, másodpercről másodpercre, és külön az is, ahogy mindezt Seo In Guk prezentálja. :wub: :wub: :wub:

A nyitó posztban nem említettem, de azért kapunk bőven humort is :D úgyhogy senkit se riasszon el a komoly téma! :)

Agacska, Gustty, nektek is nagyon szívesen. :)
ImageImageImage

vandi

Postby vandi » Tue Jul 14, 2015 10:18 pm

Harmadikként megkaparintottam a harmadik részt :D :D :D :D :D

Nagyoonnn jó a sorozat, főleg újra nézve, és sok minden helyére kerül.

gilnis

Postby gilnis » Tue Jul 14, 2015 10:28 pm

vandi wrote:Nagyoonnn jó a sorozat, főleg újra nézve

Egyetértek! Írtam, amit írtam róla korábban, és mégis elkezdett nagyon megtetszeni. Először nem tudom merre jártam akár fejben, akár lélekben... :nuts: :D Arról nem beszélve, hogy milyen sorozatok futnak most... Azokhoz képest ez főőőőőőleg megérdemli, hogy dicsérjük! :wub:
ImageImageImage

asarella

Postby asarella » Wed Jul 15, 2015 4:58 am

Sziasztok!

Innen is le lehet tölteni a sorozatot:
https://kat.cr/usearch/i%20remember%20y ... tegory:tv/

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy szerintetek is az öcsike volt alapból a pszichopata, és jól átverte apuci buciját, rákenve az egészet Lee Hyun-ra?
Elkészült fordítások: Lawyers of Korea,
Folyamatban lévő fordítások: Healer, I remember you/Hello monster (gilnis-sel közösen)

Carmi

Postby Carmi » Wed Jul 15, 2015 7:16 am

Gilnis, szabad vagyok egész délelőtt, és pont van három órám, és te meghoztad a harmadik részt is!!! :wub: Jaj, de nagyon angyal vagy! Megyek is élvezkedni... Vár rám Seo In Guk. Nagyon bírom a fejét, és ez a szerep úgy passzol rá, mintha rászabták volna. :D
Most láttam, asarella, te is beszálltál a fordításba. Neked is nagy köszönet érte!!! :wub: Kellemes együtt munkálkodást nektek! :roll

zakurochan

Postby zakurochan » Wed Jul 15, 2015 7:32 am

Köszönöm az újabb rész feliratát! :notworthy:
Idáig nekem is nagyon tetszik a dorama. A kódfejtésnél a fejemet fogtam, hogy most akkor mi van? :scratch: Tényleg vannak emberek, akik képesek ilyen dolgokat véghezvinni??
D.O.-tól kirázott a hideg, komolyan olyan kis cuki pofival... :wub:
Idáig még sikerült türtőztetnem magam, hogy belekukkantsak a folytatásba, de nem tudom, hogy meddig fogom kibírni :lol

gilnis

Postby gilnis » Wed Jul 15, 2015 7:59 am

asarella wrote:Sziasztok!

Innen is le lehet tölteni a sorozatot:
https://kat.cr/usearch/i%20remember%20y ... tegory:tv/

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy szerintetek is az öcsike volt alapból a pszichopata, és jól átverte apuci buciját, rákenve az egészet Lee Hyun-ra?

Valakinek kellett lennie, és a cuki bunkókám csak nem lehetett az! :mrgreen: :wub:

Brillíroznak a színészek, de amit ebben a jelenetben produkált... :w00t: Ómájgád! :faint:

Image

Carmi, Zakurochan, nagyon szívesen! :D Kerülve a "tutit" legkésőbb holnapra várható a 4. rész. :-) :wub:

És lehet gyártani az elméleteket, mert annyi minden van, hogy ihaj!!!! :w000t: Ja, és a felét látva ebből nem valószínű, hogy gagyi lesz.... :w00t: :fear: :shocked: :w00t: :cheers:
ImageImageImage

Carmi

Postby Carmi » Wed Jul 15, 2015 8:39 am

Most fejeztem be az első részt, és muszáj elmondanom...
Igen, nagyon érdekes módon kezelik a két testvér kapcsolatát: Julie, igazad lehet, a vázlatfüzet a kisebb testvéré, ő kereste türelmetlenül a zsírkrétáit, meg a füzeteket, tehát állandóan rajzol, Hyun is rajzol, de nem ennyit, hiszen ő tartja össze a családot az anya halála óta, van elég dolga a játszás helyett. A madarat holtan találta, ezt mondta, és nagyon úgy tűnt, nem hazudott. Ha az öccse ölte meg, az öccsét védte azzal, hogy el akarta temetni. Az apját is védi, az öccsét is védi. Tényleg zseni, az emberek furcsának tartják, de nem szörnyeteg. Pontosan tudja, az öccsével gond van, szerintem ő mondta az öccsének, mondja azt az apjuknak, ő rajzolta a furcsa rajzokat. Ráadásul az öccse azt mondta a faggatózó apjuknak, ne bízzon a bátyjában, és ilyen szavakat biztos nem a bátyja adott a szájába. Akkor az öcsi tudja magáról, milyen, rejtőzködik, és tudatosan a bátyjára tereli a gyanút, aki ezt elfogadja, mert így tudja megvédeni az öccsét. Az öcsi megjátssza a normálisat, a bátyus vállalja a furcsaságát. Nem is igazán gyerek. Többet lát a világból, mint a legtöbb felnőtt.
És ott van a kétfejű ember rajza: ha a felnőtt Hyunt ezzel csalták vissza Koreába, akkor lehet, hogy az öccse öli az embereket, csak az öccse, meg a pszichopata, aki valószínűleg elrabolta gyerekként a kisebb testvért, csak ők tudják, mit jelenthet Hyun számára egy ilyen festmény egy bűntett helyszínén... Nagyon ügyes a kapcsolati rendszerek felépítése. Apró jeleket kapunk csak, nagyon kell figyelni a részletekre. És a jellemrajzok is kitűnőek: a szerencsétlen új csoportvezető, akin mindenki átnéz, az apa, aki a belé ültetett kételyek ellenére is próbálja védeni a fiát, Hyun, aki többet ért a világból, mert képes meglátni a lényeget, és soha nem lehetett gyerek a tudása miatt...

Briliáns megoldásokkal van tele már az első rész is, imádom! Most megyek, és nézem tovább. Hála két aranyos emberkének, anyanyelven nézhetem tovább... :wub:

lapishun

Postby lapishun » Wed Jul 15, 2015 11:05 am

Szia Gilnis!

Szerintem ennek az 5 méteres mondatnak sincs sok értelme, de hidd el az a legutolsó dolog, ami számít :)

Veletek ellentétben számomra viszont pont azért veszít a sorozat az értékéből, mert erősödik a humoros vonal. Bár nem is baj, mert így kevésbé feltűnőek a komolyabb hangulatú részek ordas nagy hibái ((a mentős utasítgatja a börtönőrt???? stb))

Szerintetek miért van ez az ázsiai filmeknél/sorozatoknál, hogy a rendőrséget és az egyéb hatósági szerveket úgy mutatják be, mintha egytől-egyig hülyék dolgoznának ott? Ha a társadalmi nevelést nézzük, akkor ez nem túl pozitív...

gilnis

Postby gilnis » Wed Jul 15, 2015 11:19 am

Ó, azt azért nem mondanám, főleg az e heti részeket látva, hogy erősödne a humoros vonal. A 3-4. részekben valamivel több van belőle, de aztán nagyon nem így lesz. Alapvetően nem idétlen és nem komolytalan a hangulata. :-)
Változatlanul fenntartom azt is, hogy ezek a rendőrök egy fokkal jobbak, mint amilyeneket az utóbbi időben láttam. :wink: Nekem szimpik. :D
A mentős pedig úgy fogalmazott, az igaz, de nem éreztem utasításnak. Különben is kell, hogy kísérje valaki az elítéltet a bv-intézetből is. Nem engedhetik el egyedül. Ezzel kapcsolatban nekem az az észrevételem, hogy számítógépes grafikának tűnt a jelenet, amint jött ki az udvarról a mentő. :P :lol

Okot nem igazán tudok mondani. Ezzel akarják magyarázni a pocsék statisztikáikat? :wink: :unsure:

Carmi wrote:Most fejeztem be az első részt, és muszáj elmondanom...
Ha az öccse ölte meg, az öccsét védte azzal, hogy el akarta temetni. Az apját is védi, az öccsét is védi. Tényleg zseni, az emberek furcsának tartják, de nem szörnyeteg. Pontosan tudja, az öccsével gond van, szerintem ő mondta az öccsének, mondja azt az apjuknak, ő rajzolta a furcsa rajzokat.

Ez meg sem fordult a fejemben idáig! :O

Arra felettébb kíváncsi lennék, ki engedte ki Hyunt a szobából. :scratch:
Remélem, tetszik majd a folytatás is. :wub:
ImageImageImage

Carmi

Postby Carmi » Wed Jul 15, 2015 11:26 am

Hát, megnéztem mind a három részt, és még mindig tetszik. Lapishun, igazad van, ordas baromságok vannak benne: már az első részben, amikor egy kisfiú bejuthatott egy nyitva hagyott (!), és senki által nem őrzött (!) szobába, ahol egy sorozatgyilkos csak a kezén volt megbilincselve, és ne volt az asztalhoz vagy falhoz bilincselve sem (!), pedig az ilyen súlyos eseteket sokkal komolyabb módon kötözik meg... Szarvashiba, és nem az egyetlen, de...

De szerintem nem ez a lényeg. Ez egy koreai sorozat, nem több. Egy amerikai nagyjátékfilmet százmillió dolláros költségvetésből, hónapok kemény munkájával meg lehet csinálni logikailag is tökéletesre. Egy koreai sorozatra se ennyi idő, de ennyi pénz nem áll rendelkezésre, a csatornák élethalál harcot vívnak a nézettségért, mert ettől függ a létük. Képesek a történetet menet közben átírni, ha a nézői igények azt sugallják, az átírt változatot többen fogják nézni. Ez van. Nem ezért nézzük őket. Én biztos nem ezért nézem őket. Ha a logikátlanság okozta mérgemet a színészi alakítás, a történet alaphangulata, a humor, a rám gyakorolt érzelmi hatás... és más, fel sem ismert, de rám ható tényezők képesek elfojtani, akkor nézem a sztorit.

Mindenkinek teljesen egyedi ingerküszöbe van egy sorozat karaktere kapcsán. Én például a túlzottan szenvelgős, vinnyogós, lelkizős melodrámákat utálom, de nagyon! Annyira irritálnak, hogy szabályosan felhergelem magam, nyilván a saját életem bizonyos momentumai miatt vagyok rá túl érzékeny. Mások kimondottan szeretik a melodrámákat, mert nekik nem sok a szenvedés bennük... Remélem, Lapishun, van elég olyan keleti sorozat, ami tetszik, így kell lennie, hiszen még köztünk vagy, sőt fordítasz is. :D

Én, a magam részéről alig várom a folytatást! És azt is remélem, nem kell akkorát csalódnom, hogy elvegye a kedvem a további nézésétől. :D
Ja, és...
Nem a kórboncnok a pszichopatánk? Furcsa az arckifejezése, és a tettes a nyomozók szerint sokat tud az igazságszakértői lehetőségekről, ezért tudta eltüntetni a nyomokat. Ő tanította meg Min-nek, aki meg az ügyvéd, aki meg egy részért tovább adta a kisebbrendűségben szenvedő chebol seggfejünknek, hogy az vigye el a balhét helyette... Hiszen haza akarták csalni Hyunt, és ez a legjobb megoldás.

lapishun

Postby lapishun » Wed Jul 15, 2015 11:47 am

Ó, nem biztos, hogy jó példa felhozni az amerikai sorozatokat ellenpéldának. Elég csak az NCIS sorozatokból 5 másodpercet megnézni, máris a falat kaparom kínomban az ott látható blődségek miatt. :)

Általában nem is szoktam az ilyen hibákkal foglalkozni doramaknal, csak hát ez pont egy agyalós, nyomozós, apró részletekre ügyelős sorozat lenne és nem hiszem, hogy megnövelné a költségvetést ha nem rózsaszín álmokból raknának össze pár jelenetet :)

Az általam fordított Beautiful Bride-ban is zavar a két humor forrásnak szánt fiatal nyomozófiú-nyomozólány páros (bár ők azért pár fokkal normálisabbak az itt szereplő kelekótyának szánt karaktereknél) ((( jó, jó, tudom a Beautiful Bride egy highconcept thriller sorozat, nem összehasonlítható ezzel... )))

Ezekkel a szereplőkkel és főleg(!) karakterekkel én sokkal szívesebben néznék egy romantikus vígjátékot.
(Én jobban el vagyok a kissé csöpögős, érzelgő sorozatokkal is (de csak akkor, ha van bennük karakterfejlődés, és nem egy helyben toporog a történet 10 részen keresztül. Jó pár sorozat van, ahol a karakterek 10 részen át ülnek egy problémán, sajnálják magukat és az Istennek sem lépik meg a teljesen nyílvánvaló meglépni valót) )

Na de visszatérve erre a sorozatra (kicsit elkalandoztam, remélem nem bánjátok), még nem döntöttem el, hogy tetszik-e vagy sem. A színészek tényleg jók, a karaktereket is jól eltalálták, a történet alapfelütése sem hagy kívánnivaló maga után. Lehet velem van a baj, hogy nem tudom tartani a lépést a hirtelen hangulat váltásokkal.

gilnis

Postby gilnis » Wed Jul 15, 2015 12:03 pm

Lapishun, épp akartam mondani, hogy ne ám a Menyasszonyodhoz hasonlítsd, mert akkor csúnyán elhasal. :D Az a történet nekem sokkal jobban tetszik ennél, viszont az itteniben nagyobb fantáziát látok + Seo in Guk. :P Meglátjuk, hogyan tudnak élni a lehetőségekkel. :whistling: Egyébként az ottani humorforrás valóban idegen attól a sorozattól, de itt a szereplők alaptermészete a borzasztó élmények és az eltorzult személyiségek ellenére vidám, ami magában hordoz bizonyos mennyiségű nevetést.
Teljesen igazatok van, hogy vannak benne logikátlanságok, de egy csomóba bele sem gondoltam, annyira vitt magával a színészi játék. :wub: Azt kell mondjam, vértezzétek fel magatokat, mert a 4. részben volt/lesz pár WTF jelenet. :blink :blink XD :blink :blink :glare: Már éppen érte volna el az ingerküszöbömet :doh: amikor visszavettek. :mrgreen: Azóta szerencsére nem ingereltek fel újból, bár nagyon sok mindent nem értek. :scratch: Jó lesz, ha majd megmagyarázzátok. :D

Carmi, nem kérdés egy percig sem, ki kicsoda, de az már nem biztos, hogy összejátszanak. Ha mégis, nem biztos, hogy azonos a céljuk. Miiiiiiiiit akarhatnak Hyunnal?!?!?! :crazy: :crazy: És hogy kapcsolódhat ide anyuka elveszítése, és mi lehet a pszichopatánk titka?! :O És az apa miért ismerte ennyire félre a gyerekeit?! :pale: :doh:
ImageImageImage

lapishun

Postby lapishun » Wed Jul 15, 2015 12:09 pm

Azért kicsit bánom, hogy ennyire eltolódott ezen az oldalon az ivar arány, mert majd' minden hozzászólásban olvadoztok vmelyik színésztől, s helyeseltek is egymásnak, én meg pusztába kiáltott szóként isteníthetek egy színésznőt még hümmögést sem kapok válaszul :D

gilnis

Postby gilnis » Wed Jul 15, 2015 12:26 pm

lapishun wrote:Azért kicsit bánom, hogy ennyire eltolódott ezen az oldalon az ivar arány, mert majd' minden hozzászólásban olvadoztok vmelyik színésztől, s helyeseltek is egymásnak, én meg pusztába kiáltott szóként isteníthetek egy színésznőt még hümmögést sem kapok válaszul :D

Ez is jogos. Az egy szem Jang Narán kívül gyakorlatilag nincs női szereplő. Pech. :D

Image

A felén túl elmondhatom, hogy ő is határozottan tetszik ebben a szerepben. Minden apró mozdulata szigorúan tudatos és kiszámított, közben végtelenül természetes. :thumright: Az az egyetemi belépő nem volt semmi, hahaha. XD Ott süllyedtem volna el... :mrgreen:

Image
Image

Agacska

Postby Agacska » Wed Jul 15, 2015 1:24 pm

Nagyon köszönöm a 3. rész feliratát.

gilnis

Postby gilnis » Wed Jul 15, 2015 2:12 pm

Szívesen, Agacska. Jó szórakozást! :)
ImageImageImage

Vicacica

Postby Vicacica » Wed Jul 15, 2015 5:08 pm

Kedves Gilnis!

Nagyon szépen köszönöm a 2. és 3. részt :) :notworthy: Még mindig csak gyüjtögetek, ezért nem is nagyon merek beleolvasni abba, amit írtok :) Túl sok sorozatba belekezdtem egyszerre lassan nem bírok velük :D (Rabjuk lettem:D ) A jövőhéten tuti elkezdem majd nézni, mert már így is nehezen bírok magammal :D Kifut a My Love Eun-Dong és helyére be is szuszakolom az időmbe az I remember You-t :D
ImageImage

vandi

Postby vandi » Wed Jul 15, 2015 5:54 pm

Gilnis, lehetek szemtelen?

Aki kis nyári limonádéra vágyik, Yunho-val ( az én Bamba Pandámmal ) , annak ajánlom a I Order for You kis nyári limonádét, semmi mélyenszántó, csak egyszerűen aranyos sorozatot.

http://www.koreandrama.org/i-order-for-you/

Visszatérve a házigazdához, én már megnéztem az eddigi részeket, és egyre jobb, Öcsike egy talány, az angyal arcú ördög,

zakurochan

Postby zakurochan » Wed Jul 15, 2015 6:32 pm

vandi wrote:Öcsike egy talány, az angyal arcú ördög,

Ugyeeee?! Mostanában az ilyen angyalarcú cukipofikat szemelik ki, gonosznak? :lol :lol

Carmi most, hogy belegondolok lehet igazad van abban, hogy
a kórboncnok az igazi gonosz. Végülis még nem derült ki, hogy mi lett Lee Joon Young-gal... És annó (belenéztem, nem bírtam) ő vitte el Hyun öccsét is. :scratch:

gilnis

Postby gilnis » Wed Jul 15, 2015 7:25 pm

Vicacica, szívesen, várni foglak. :) Mire tudsz jönni nézni, remélem, elkészülünk néhány résszel. :)

Vandi, egye fene, el van nézve, de azért ne essünk túlzásba. :P Ezt nemcsak az offolásra, a spoilerezésre is értem.

Mindenkit szépen megkérek, ha olyan részről írtok rejtetten, amihez még nincs felirat, azt légyszi, tüntessétek fel előre. Nehogy valakinek kellemetlen meglepetést okozzunk, mert abban a hitben, hogy ő már látta, beleolvas a rejtett szövegbe. Köszi! :)

Különben pedig a kétfejű, kétarcú öcsikénk lehet, hogy sokkal-sokkal összetettebb, mint gondolnánk. :whistling: Egy angyalarcú, aki igazából csak ördögnek látszódó mégsem-ördög. :scratch: :D Marhára kíváncsi lennék, ki taníttatta ki. A pszichopatát ki szöktette meg, ki taníttatta ki. Apuka ügyét miért kellett a szőnyeg alá söpörni?! :O Szerintem nagyon sok meglepetésben lesz még részünk. :whistling:
ImageImageImage

lapishun

Postby lapishun » Thu Jul 16, 2015 9:07 am

Sziasztok!

Ezt láttátok? A legutóbbi Happy togetherben a sorozat szereplői voltak a vendégek:

[url]http://kshowonline.com/kshow/3664-[engsub]-happy-together-s3-ep.402[/url]

Mese

Postby Mese » Thu Jul 16, 2015 8:46 pm

Köszönöm az eddigi feliratokat. :) :cheers:
Image

gilnis

Re: I remember you / Hello Monster [Hungarian Subs] (Ep 04 of 16)

Postby gilnis » Thu Jul 16, 2015 9:23 pm

Lapishun, köszi a linket, még nem láttam őket, de kíváncsi vagyok. :)

Mese, nagyon szívesen neked is. :)

Későn, de legalább az ígéretemet betartva felkerült a negyedik rész. Remélem, gond sem lesz vele... :P

A korábbiakkal kapcsolatban, itt az a bizonyos "tízparancsolat":
Az eredeti Arthur Hugh Clough: The Latest Decalogue / Magyarul Szabó Lőrinc fordítása.

Ne legyen, csak egy istened:
ha kettő van, költségesebb!

Ne imádj faragott képeket,
kivéve pénzre verteket.

Az átkot kerülje a szád:
ellenségednek úgysem árt!

Töltsd templomban vasárnapod
és a világ becsülni fog.

Tiszteld szüleidet, vagyis
mindazt, aki előre visz.

Ne ölj; de ne is törd magad,
hogy életben tarts másokat!

Házasságot ne törj: nagyon
ritkán jön abból ki haszon.

Ne lopj: hősködés a lopás,
jövedelmezőbb a csalás.

Ne hazudj! Lassúbb szárnyakon
éppúgy célt ér a rágalom.

Másét ne kívánd: a törvényes
verseny is mindent engedélyez!
Jó szórakozást kívánok! Szerintem ez a rész fel is bosszant, meg is nevettet. :D

A színészek is élvezik a forgatást, mint látszik. :D :heart:

Image
Image

asarella

Postby asarella » Fri Jul 17, 2015 4:23 am

Lapishun, köszi a linket, én is megnézem, amikor majd lesz egy kicsivel több időm. Tegnap este belenéztem az első néhány percbe, és cukik voltak. :)
Folyamatban lévő fordítások: Healer, I remember you/Hello monster (gilnis-sel közösen)

Carmi

Postby Carmi » Fri Jul 17, 2015 7:37 am

Nagyon köszönöm a negyedik részt!!! :wub: Reggel erre a csodás meglepetésre ébredni! Ez igen!

gilnis

Postby gilnis » Fri Jul 17, 2015 7:53 am

Carmi wrote:Nagyon köszönöm a negyedik részt!!! :wub: Reggel erre a csodás meglepetésre ébredni! Ez igen!

Szívesen. :D

A 4. résszel új nyomozásba kezdünk, de azért szélesedik a kép a saját ügyünkben is... :whistling: A beszólások pedig úgy tűnik, sosem érnek véget... XD :mrgreen: :mrgreen:
ImageImageImage

lapishun

Postby lapishun » Fri Jul 17, 2015 11:02 am

asarella wrote:Lapishun, köszi a linket, én is megnézem, amikor majd lesz egy kicsivel több időm. Tegnap este belenéztem az első néhány percbe, és cukik voltak. :)

Nekem nagyon tetszett, mert bár az első perceket Narának szentelik, ő meséli el a kínai sztoriját, utána a "fiúk" sokkal érdekesebbek. Elmesélik, hogy ismerkedtek meg a (valós) feleségükkel, hogyan kérték meg a kezüket, szóval megy a romantikázás rendesen...
Image

zakurochan

Postby zakurochan » Fri Jul 17, 2015 12:11 pm

Köszikösziköszi a 4. részt! :notworthy:

gilnis

Postby gilnis » Fri Jul 17, 2015 12:19 pm

Szívesen, Zakurochan. :) Még a héten hozzuk az ötödiket is, mert eléggé érdekesen ért véget... :mrgreen: :mrgreen:
ImageImageImage

zakurochan

Postby zakurochan » Fri Jul 17, 2015 5:28 pm

gilnis wrote:Még a héten hozzuk az ötödiket is, mert eléggé érdekesen ért véget... :mrgreen: :mrgreen:

Várom szeretettel! De ebben a forróságban, legyen időtök pihenni is. :mrgreen:
Az nem kifejezés, hogy milyen érdekesen ért véget, ó, ha ott lehettem volna, csak egy icipici löketet adni a jelenetnek... :mrgreen: :mrgreen:

Summi

Postby Summi » Sun Jul 19, 2015 7:28 am

Sziasztok Gilnis és Julie :-)

ma olyan vagyok mint egy kisgyerek aki rácsodálkozik a világra :lol csak 2 hétre tűntem el de csupa új meglepetés és sok sok új felirtat várt rám a DA-n .. :wub: és itt ez a sorozat is dejóóóóó :cheers: hűűű nagyon örülök , h fordítjátok , ez pont a nézendők listáján van nálam is :wub: ahogy olvaslak benneteket egyre lelkesebb vagyok pedig még bele se pislantottam a sorozatba de még a történetről se olvasgattam semmit , látom Seo In guk -nak nagy varázsa van :wub:
sok sok köszönet a 1-4 részek feliratáért :heart:
további kitartást :thumright:

asarella

Postby asarella » Sun Jul 19, 2015 7:49 am

Summi wrote:Sziasztok Gilnis és Julie :-)
...
sok sok köszönet a 1-4 részek feliratáért :heart:
további kitartást :thumright:

Nagyon szívesen! :)
Tegnap a férjemmel megnéztük a 3-4. részt. Neki (mármint a férjemnek) is el kezdett tetszeni. Az első rész után úgy érezte, nem fog neki és elbizonytalanodott, de aztán rábeszéltem, hogy nézzük már együtt, hogy lássam már a gilnis-szel fordított magyar feliratunkkal is. :) Határozottan tetszett neki, úgyhogy remélem neked is fog. :)

Mire számítotok a sorozat kapcsán? A boncnok lenne a sorigyilkos, akivel ígéretet tett? És mi lehetett az ígéret? Én már arra is gondoltam, mi lenne, ha a sorigyilkos nem is volt az, csak volt egy testvére, aki helyett börtönbe ment? Ha a sorigyilkos ölte meg az apát, akkor miért hagyott maga után hullát? És ki nyitotta ki Hyun-nak az ajtót? :)

gilnis

Re: I remember you / Hello Monster [Hungarian Subs] (Ep 05 of 16)

Postby gilnis » Sun Jul 19, 2015 12:48 pm

Ember tervez, Isten végez, de legalább ma tudtam hozni az ötödik részt. Mea culpa :sweat: ha Julie-n múlna, már tegnap reggel is felkerülhetett volna. :whistling:

A korábbi vidámabb részek után az ötös elég szomorú. Ahogy ígértem, nincs mindig hahota. (Persze a rend őrei nem hagynak cserben... :wink: ) Először egy tragikus üggyel találjuk szembe magunkat :cry: aztán a kukkoló hősnőnkről is megtudni egyet s mást. :whistling: Az edzett sorozatnézőknek nem okoz meglepetést, de nem is rossz magyarázat. :) Ó, és csigatempóban kezdetét veszi a romantikus szál is. :-)
ImageImageImage

gilnis

Postby gilnis » Sun Jul 19, 2015 1:00 pm

Summi, szívesen. 8) Remélem, jelentkezel, ha elkezded nézni. :) Várni fogom. :whistling:

Asarella,

mivel ténylegesen nem láttuk, én is azt tippelném, hogy nem ő a tettes az apa esetében. Persze, ki tudja. :scratch: Az ajtónyitás is izgat az első pillanattól fogva, de attól félek, nem kapunk rá magyarázatot. :unsure:
A patológusunk eléggé bizarr... :crazy: én nem tudom hová tenni. Olyan, mint aki nem normális. :nuts: Vagy csak megjátssza ezt a fajta nem normálisságát? :scratch: LJY anno nem volt behízelgő, inkább idegborzoló.
Arra lennék kíváncsi nagyon, hogy ha a patológus és az ügyvéd egy csapat - a miértet és a céljukat már korábban is kérdeztem - , miért most küldtek emailt Hyunnak?????? :scratch:
ImageImageImage

Carmi

Postby Carmi » Sun Jul 19, 2015 3:25 pm

Gilnis, Julie, nagyon köszönöm az ötödik részt!!! :wub: Nagyon vártam már. Várakozás közben belenéztem itt-ott a "King of High School"-ba, ahol beleszerettem ebbe a huncut mosolyú énekes srácba. Seo In Guk ott is, itt is nagyon jó, igazi élvezet mindkét alakításában gyönyörködni egyszerre! :-)

Summi

Postby Summi » Sun Jul 19, 2015 4:36 pm

asarella wrote:Tegnap a férjemmel megnéztük a 3-4. részt. Neki (mármint a férjemnek) is el kezdett tetszeni. Az első rész után úgy érezte, nem fog neki és elbizonytalanodott, de aztán rábeszéltem, hogy nézzük már együtt, hogy lássam már a gilnis-szel fordított magyar feliratunkkal is. :) Határozottan tetszett neki, úgyhogy remélem neked is fog. :)

Julie, ez nagyon aranyos .. :D akkor csak annyit kell tennem , h túllépek az első részen ..és utána nincs megállás :lol köszike :heart:

gilnis wrote: Remélem, jelentkezel, ha elkezded nézni. :) Várni fogom. :whistling:

okés nézem és jövök elemezgetni :thumright:

sok sok köszönet Nektek az elkészült 5. részért is Image

gilnis

Postby gilnis » Sun Jul 19, 2015 5:00 pm

Carmi, Summi, szívesen! :)

Tudjátok, mit figyeltem még meg? Hogy minden részhez adagolnak valamit, amivel a műveltségünket növelhetik. Az első részben pszichológia, a másodikban a kódok, a harmadikban a versidézet, a negyedikből nem ugrik be, az ötödikben a csillagképek és egy regényidézet... És a folytatásban ugyanez várható. :)

Ó, Summi, az első rész nagyon is nézeti magát! :mrgreen: Ha nem ismernélek annyira, mondanám, hogy tuti megnézel egyszerre hármat is, mert tök izgi! :P :D
ImageImageImage

asarella

Postby asarella » Sun Jul 19, 2015 5:20 pm

gilnis wrote:
Arra lennék kíváncsi nagyon, hogy ha a patológus és az ügyvéd egy csapat - a miértet és a céljukat már korábban is kérdeztem - , miért most küldtek emailt Hyunnak?????? :scratch:

Én azt is elképzelhetőnek tartom, hogy nem is egy csapatban játszanak, és( a következőt csak az olvassa, akit nem zavar, hogy olyan részekről írok, amiket még nem fordítottunk le...)
csak annyi közük van egymáshoz, hogy LJY volt a "mentora" Min-nek. Már, ha lehet ezt mentorságnak hívni. :glare: Persze ott van a lila virág ügy... Ha Min az egésznek az "agya", akkor ez nagyon durva tőle! Lehet, hogy ő emlékszik arra, mi történt az anyjukkal?

Summi, az első rész is nagyon jó! :thumleft: A férjemnek csak Lee Hyun gyerekkora miatt nem tetszett. Szerintem nem érdemes kihagynod. :)

gilnis

Postby gilnis » Sun Jul 19, 2015 5:40 pm

asarella wrote:Én azt is elképzelhetőnek tartom, hogy nem is egy csapatban játszanak, és( a következőt csak az olvassa, akit nem zavar, hogy olyan részekről írok, amiket még nem fordítottunk le...)
csak annyi közük van egymáshoz, hogy LJY volt a "mentora" Min-nek. Már, ha lehet ezt mentorságnak hívni. :glare: Persze ott van a lila virág ügy... Ha Min az egésznek az "agya", akkor ez nagyon durva tőle! Lehet, hogy ő emlékszik arra, mi történt az anyjukkal?

Ó, simán, én is! Arról nem is beszélve, hogy a valódi pszichopaták nem csapatban játszanak. Kérdés, itt ki az igazi, és hány van?? :w00t: :crazy:

SPOILER az 5. utáni részekből!!
Simán lehet, hogy ő emlékszik! :w00t: Nem tudjuk, hogy az pontosan mikor történt, talán már nem volt olyan pici hozzá. De akkor az idősebb Hyun hogyhogy nem? Mi történhetett vele, hogy őt úgy megrázta az ügy, és valószínűleg részben amiatt kezdett el az apja is furcsán nézni rá.
Plusz ha Min még az anyukájukra is emlékszik, akkor Hyunról hogyan tudtak úgy eltorzulni az emlékei, vagy mi a fene is történt vele.... :scratch: :pale:
Mellesleg annyira várom már a holnapi részt, ómájgád! :w000t:
ImageImageImage

Vicacica

Postby Vicacica » Sun Jul 19, 2015 6:22 pm

Kedves Gilnis!

Köszönöm szépen az 5. részt :) :notworthy: :notworthy:
Jöttem, láttam és elszaladtam vele :D
ImageImage

gilnis

Postby gilnis » Sun Jul 19, 2015 6:40 pm

Vicacica, szaladj vissza, ha majd nézni kezded. Julie-val kíváncsian várjuk a véleményedet. :D
ImageImageImage

onna

Postby onna » Sun Jul 19, 2015 7:41 pm

Köszi Gilnis az 5. részt.
Carmi, egyetérek Veled, a King's of hight schoolban szeettem bele én is Seo In Guk-ba. Akkor kerestem rá a dalaira. Nagyon jó énekes előadó. S az az érzéki, markáns arca, meg a sármos mosolya már akkor magával ragadott. Nagyon könnyedén és természetesen alakította benne a két testvért,akik között elég nagy korkülönbség volt. Mégis elhittük neki, hogy gimista, meg igazgató. Egyszerűen szenzációs volt.Kár, hogy abbahagyták a fordítást a főszereplő nő miatt, pedig ő is nagyon jól alakította a szerelmes, gátlásos vénlányt, aki beleszeret a főnökébe, akiről kiderül, hogy még iskolás.
https://youtu.be/TvDhgoNhwho - Seo In Guk énekel
S abban a soozatban tünt fel az elnök fiát alakító srác Lee Suhyeok, aki most vérszívó vámpírt alakít a The Scholar Who Walks the Night-ban, nagyon testhezálló szörny Gwi szerepében.
Borzalmas lehet ilyen emlékek közt élni. Mindhárman keserűen megtapasztalták ezt az érzést. Szerinem is a boncmester azért költözött a meggyilkolt apa háza mellé, hogy megfigyelje, visszajön-e a gyerek, akivel fogadást kötött, s akire kíváncsi, hogy vajon ugyanolyan szörnyeteg lesz-e belőle, mint amilyen ő lett. Az ügyvéd öcsike még sok rejtélyt tartogat. Úgy esz, mintha ő irányítana, de most úgy tűnik, hogy a chebol apa diktál.

Image Image

onna

Postby onna » Sun Jul 19, 2015 7:46 pm

Érdemes megnézni és meghallgatni kedvencünket
https://youtu.be/Uondd8GKQqQ

A Master sun egyik dalát is ő énekli: https://youtu.be/SRCfekJ3ynM

Marika58

Postby Marika58 » Sun Jul 19, 2015 8:01 pm

Nagyon szépen köszönöm az újabb részeket.

zakurochan

Postby zakurochan » Sun Jul 19, 2015 8:06 pm

Nagyon szépen köszönöm az 5. rész feliratát. Látszik, hogy meleg van, reggel még elvittem magammal pedrive-on a részt hátha kész lesz hozzá a nap folyamán a felirat erre, totál kiment a fejemből megnézni. :whistling:
Na, de nem baj behozzuk most :lol :lol Seo In Guk-ból sose elég :wub: :wub:

Vicacica

Postby Vicacica » Sun Jul 19, 2015 8:33 pm

gilnis wrote:Vicacica, szaladj vissza, ha majd nézni kezded. Julie-val kíváncsian várjuk a véleményedet. :D

Nem bírtam ki és végül csak megméztem az első részt és azonnal vissza is szaladtam, hogy leírjam mik jutottak eszembe :) :D

1. De jó az az egér cuki, lapos én is akarok ilyet! :D
2. Seo In Guk arcát imádom, annyira különleges :wub:
3. Hmm, kicsit beképzelt a szentem, de milyen fess :D
4. Na ez a csaj totál K.O. a pasitól :D
5. Ejj ,de lusta pasik még futni is a nőnek kell :D
6.Pffű de beképzelt, IMÁDOM :D
7. Na főnök ez megkaptad senkit nem érdekel a bemutatkozásod :D
8. ÁÁÁÁÁÁ, nem semmi a pasi!! Kell nekem :D :D (reptéri jelenet)
9. DO WOW :) na ezzel a fickóval ebben a formájában nem szeretnék sötétben találkozni vagy mégis :D
10. Szegény apuci! Teljes a para !!!
11. Beszélj csak főnök beszélj, nagyon nem vagy érdekes :)
12. Muszáj a kendő a fejre :D :D Ne máár :D
13. Ááá csak úgy nyitva hagyja az ajtót és semmi őrizet!! Ez most komoly ????? :O
14. Ördögi DO! Cuki pszichopata :D :rofl:

15. Összeségében HŰŰŰŰŰŰŰHAAAAAAAAA

:scratch: :scratch: nem is tudom mit érzek !!
ImageImage

gilnis

Postby gilnis » Sun Jul 19, 2015 9:50 pm

Nini, miket látnak szemeim! :w00t: Itt meg mi történt, hogy hirtelen bombáztok? :D

Őszintén szólva már épp kezdtem nagyon elcsodálkozni, hogy szinte senkinek sincs véleménye egy ilyen sorozatról, mert azért ahhoz túl érdekes, fordulatos és élvezetes, hogy akkora legyen a hallgatás... :roll De látom, azért ha késve is, megjön a hang. :D Mindenkinek köszönöm, aki írt. :)

Onna, üdv a topikban neked is! :)
Én a High School King megjelenése előtt már rég nagyon csíptem Seo In Gukot. Mindjárt a legelső szerepében, a Love Rain-ben elérte, és kb. a második mondatával, hogy totálisan megvegyen magának. :mrgreen: Tagadhatatlan, hogy van érzéke a színészethez. :wub: De ez a sorozat itt és most messze nemcsak tőle jó. Idáig még egyetlen szereplőre sem lehet panaszunk, mert kifogástalan a színészi játék mindenki részéről. :-)
Vicacica, szerintem sokunk reakcióit végigsoroltad. :mrgreen: Bízom benne, hogy a folytatás is tetszeni fog. :wub:

Kedves Zakurochan, Marika, nektek is szívesen. :)

Igyekszem a következő résszel. :)
ImageImageImage

Vicacica

Postby Vicacica » Mon Jul 20, 2015 5:07 am

Kedves Gilnis!

Hűűűűha és húúúha :D Tegnap este, mikor láttam másik topicban, hogy Andi hamarosan feltölt még egy részt, úgy gondoltam na azt én megvárom :D :D No, de mit is csináljak addig, hát persze megnézem a 2. részt na és, ezért a HŰŰŰHHAA és a HÚÚHHAA!!! :D Nagyon jó :D :dance: Általában jó beszélőkém van, de jelen pillanatban a HŰŰŰHAA meg a HÚÚHAA a szókincsem erre a sorira :D :D Annyira odaszegezett, hogy mire lepillantottam, hogy mennyi is van még ebből a részből hát tátva maradt a szám, hogy csak 5 perc. :) A hasizmomat (már ha megtalálom egyszer :D ) a nevetés készítette ki és sajnos a körmeimet is megviselték az izgalmasabb részek :D :D
Egy problémám akadt, hogy 0:15 percre fejeztem be a második rész, de nagyon akartam a 3. részt :D és nagyon dühös voltam magamra, mert ezt már reggeli 5 órási keléssel nem mertem bevállalni :) Egy vigasztal, hogy szabadon használhatom a laptopom a munkahelyen és nagy hajtás sincs tehát a mai kis 12 órás műszakomba tuti belefér a 3. rész :D

Köszönöm szépen, hogy megadtátok azt az élményt, hogy megnézhessem ezt a sorit :) :notworthy: :notworthy:

UI: Ami jelen pillanatban érdekel. A csaj mit is akar pontosan okoskánktól ? Hol van a kistesó? Miért nem hívott segítséget ? Miért kell dugdosni az aktát ? Hogy a fenébe került a csajhoz ? Ki a gyilkos és miért öl ?
ImageImage

gilnis

Postby gilnis » Mon Jul 20, 2015 2:25 pm

Vicacica, nagyon-nagyon szívesen, és nagyon örülök, hogy tetszik! :D

Elhiheted, hogy ugyanolyan lelkesek vagyunk mi is, mint az egyszerű néző. Annál is inkább, hogy mi is egyszerű nézők vagyunk. :lol Fordítás közben is, pedig már láttam a részt, és tudom, mi fog történni, újra elfog az izgalom. :D Alig várom, hogy lássátok a hatost is, annyira jóóó! :w00t: Julie ügyes volt, ezért az ő fele már kész van, úgyhogy igyekszem majd, mielőbb, legkésőbb holnap meglegyek én is. :)

Nekem is tetszik, ahogy váltogatják a hangulatot, a viccest az izgalmassal, aztán a komollyal, esetleg a szomorúval, majd megint jön a vicces, talán egy kis romantikus is, aztán megint az izgalom! :w00t: Szerintem egész jók az arányok. :-)

Azt már számolni sem tudom, hány kérdésem van így hat rész után is, pedig ezt a későbbiekben még jócskán tovább növelik. Párszor már szedegettem az államat. :mrgreen: Nagggyon jó! :cheers:
ImageImageImage

f.ági

Postby f.ági » Mon Jul 20, 2015 4:28 pm

Szia Gilnis!
Na ideértem én is , vittem és köszönöm az elkészült részeket Neked és Asarellának is.
Tudod a végén nézem, de viszem majd szorgalmasan a készeket. :-)

Carmi

Postby Carmi » Tue Jul 21, 2015 7:31 am

Nagyon örülök, hogy elkezdték kifejteni, nyomozónőnknek mi is a kapcsolata Hyun-nal. Itt volt az ideje, mert...
Hyun kihallgatta a lány történetét, így már tudja, van közük egymáshoz, mostantól másképp fog nézni rá, és elindulhat a romantikus szál is. Pszichopatánk a fiú apját valószínűleg megölte, a lány apjának a nevét meg besározta, és bizonyos szempontból csak azért csinálta, hogy a fiú közelébe férkőzzön. Nekem úgy logikus, hogy a rejtett szobából is ő szabadította ki a fiút, aztán kint várta a lépcsőn, alatta az apa holtestével. Ott kellett lennie egy fontos beszélgetésnek, és a börtönben meg annak az ominózus ígéretnek is elő kell még jönnie, hogy a kirakós darabkái a helyükre kerüljenek.
Az ügyvéd arca milyen volt, amikor Hyun azt mondta, hogy nem emlékszik rá, biztos, mert nem elég érdekes ahhoz, hogy legyen köztük kapcsolat. Az öccsének ez nagyon fájt, vagy dühös lett, érdekes volt az arca közben... valószínűleg nem tudja, hogy a bátyja sok fontos emléket elveszített anno. Bár az öccse arcát felismerni egy felnőttben... nem is tudom. Sokat változik egy arc a gyerekkor és s felnőttkor között, de semmi gyanú, hogy "hasonlít az öcsémre?"

Annyi a rejtély, és annyira arányos vele a humor vonala, meg a két főszereplő is nagyon együtt van... igazi élvezet a sztori!!! :dance:

Return to “Subtitles”