Fuben na Benriya [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
timbo

Fuben na Benriya [Hungarian Subs] (Complete)

Postby timbo » Sat May 16, 2015 12:38 pm

Fuben na Benriya

Image

Eredeti cím: 不便な便利屋
Műfaj: vígjáték
Epizódok száma: 12
Csatorna: TV Tokyo
Vetítési időszak: 2015. április 11. – június 27.
Vetítési időpont: péntek 00:12

A történet kezdetén a fiatal forgatókönyvíró Takeyama Jun, miután összeveszett a rendezőjével, a Hokkaido szigetén lévő Furano városába tart egy buszon, amikor is hóvihar miatt leáll a közlekedés, ő pedig leszáll a buszról egy ismeretlen kisvárosban. Bár csak átmenetileg, a forgalom helyreálltáig akart ott maradni, egy bárban történt iszogatást követően elveszíti a kabátját, a pénztárcájával és a mobiljával egyetemben. :P Másnap reggel két férfi irodájában ébred, akik a város ezermesterei, bárkinek bármit megcsinálnak, azonban így télen a hótakarításon kívül más munkájuk nem igen akad. Habár Jun megtalálja a kabátját, másnapra meg a hátizsákja tűnik el (amibe átrakta a tárcáját meg a mobilját) :mrgreen:, úgyhogy a városban tartózkodása kissé hosszabbra nyúlik, mint gondolta. Az ott tartózkodás idejére kényszerből beáll az ezermestereknek segédkezni, s közben furábbnál furább kalandokba keveredik szinte mindig a szárnyaló fantáziájának, kitalációinak köszönhetően. :D

Aki nem szereti a hó (sok-sok hó) látványát még képen se, annak nem ajánlom a sorozat megtekintését. :lol

Szereplők:
Okada Masaki – Takeyama Jun
Suzuki Kosuke – Matsui Hideo
Endo Kenichi – Umemoto Soichi

Magyarra fordította: timbo
Ellenőrizte és javította: Riamara

A felirat Monchi D-addicts-on található angol felirata alapján készült. Köszönet érte!!
Thanks Monchi for the English subtitles!

Letöltés:

Befejezve: 2015. július 8.

A feliratok magánjellegű felhasználásra készültek, azokat tilos fájl- és videómegosztó oldalakon közzétenni!
Attachments
Fuben na Benriya ep12 finale (848x480 x264) hun.srt
12. rész
(27.25 KiB) Downloaded 129 times
Fuben na Benriya ep11 (848x480 x264) hun.srt
11. rész
(29.57 KiB) Downloaded 138 times
Fuben na Benriya ep10 (848x480 x264) hun.srt
10. rész
(34.69 KiB) Downloaded 149 times
Fuben na Benriya ep09 (848x480 x264) hun.srt
9. rész
(32.58 KiB) Downloaded 146 times
Fuben na Benriya ep08 (848x480 x264) hun.srt
8. rész
(33.13 KiB) Downloaded 145 times
Fuben na Benriya ep07 (848x480 x264) hun.srt
7. rész
(32.13 KiB) Downloaded 132 times
Fuben na Benriya ep06 (848x480 x264) hun.srt
6. rész
(34.51 KiB) Downloaded 140 times
Fuben na Benriya ep05 (848x480 x264) hun.srt
5. rész
(29.64 KiB) Downloaded 131 times
Fuben na Benriya ep04 (848x480 x264) hun.srt
4. rész
(32.3 KiB) Downloaded 141 times
Fuben na Benriya ep03 (848x480 x264) hun.srt
3. rész
(27.86 KiB) Downloaded 145 times
Fuben na Benriya ep02 (848x480 x264) hun.srt
2. rész
(33.49 KiB) Downloaded 158 times
Fuben na Benriya ep01 (848x480 x264) hun.srt
1. rész
(31.65 KiB) Downloaded 184 times
Last edited by timbo on Sun Jul 12, 2015 5:58 pm, edited 18 times in total.

timbo

Re: Fuben na Benriya [Hungarian Subs] (1 of ?)

Postby timbo » Sat May 16, 2015 12:43 pm

Sziasztok!

Így a tavasz vége felé hoztunk nektek egy jó kis téli hangulatú sorozatot Hokkaido szigetéről. :-)

A japánul tudóktól kérném, ha valami nagy marhaságot vesztek észre a fordításban, akkor pm-ben szóljatok. :salut:

Remélem tetszeni fog. :roll
Image

szildor

Postby szildor » Sat May 16, 2015 1:33 pm

Éppen döntésre jutottam, hogy a jövőben csak koreaiakat fogok nézni, de
timbo fordításait sosem hagynám ki, és Hokkaido hava is nagyon érdekel.
Köszönöm az első feliratot.

Blackfield

Postby Blackfield » Sat May 16, 2015 2:49 pm

De jó! Néhány napja "szemeztem" vele a Plot Boxes-on és tessék! :mrgreen:
Köszönöm, nagyon örülök - nem utolsó sorban, hogy japán sorozatot is fordítanak néhányan! :notworthy: :dance:

timbo

Postby timbo » Sun May 17, 2015 8:58 pm

Meghoztuk a második részt, amiben forgatókönyv írónk fantáziája elszabadul, s az ezermestereink emberrablási ügybe bonyolódnak. :mrgreen:

Ha valaki a végén elhangzó dalt szeretné még meghallgatni, annak itt a vidi: Spitz - Yukikaze (Szélfútta hó)

Szildor, remélem ezzel nem tántorítalak el végleg a japán soriktól... :whistling: Olyan japános humorú, de engem valamiért megfogott, jókat szórakozok rajta. Ja, és hát Okada Masakitól :wub: mostanában több mindent is megnéztem, s kellett tőle is valamit a tarsolyomban tudni. :D

Blackfield, remélem a "szemezés" nézésbe is átcsapott, a véleményedet szívesen olvasnám. :)
Egyébként tényleg nagyon kevés japán fronton a magyarítás, míg régebben épp fordított volt a helyzet. Pedig vannak jó sorijaik és nem is mindegyik olyan normálatlan, mint ez. :lol Most is nézek többet is, s lehetséges, hogy lesz másik kiszemeltem is fordításra... :wink:
Ha már fordítás, ajánlom megnézésre a YEZy által magyarított Wood Job c. filmet, nagyon jó! :thumleft:
Image

timbo

Re: Fuben na Benriya [Hungarian Subs] (1-3 of ?)

Postby timbo » Thu May 21, 2015 6:04 pm

Ha még maradt néző az első két rész után, akkor azoknak itt a 3. rész is. :roll
Forgatókönyvírónk nem hazudtolja meg önmagát, s a reggeli fura körülmények közti ébredés, valamint a visszaszerzett kabátjában talált szerelmes levél után szárnyra kap a fantáziája bártulajdonosunkat illetően. :mrgreen:
Image

szildor

Postby szildor » Thu May 21, 2015 6:49 pm

Kedves Timbo, köszönöm a 3. részt is.
Nahát, nem is gondoltam volna, de tetszik, a humora is, néha csak az arckifejezéseken is el kell nevetnem magam,
még nem néztem utána, de azt hiszem, hogy számomra ismeretlenek a szereplők/színészek, de Okada Masaki annyira jó, hogy másban is
szívesen megnézném. A Havas tájak gyönyörűek.
Talán webregény, hogy ilyen rövid részekből áll.

timbo

Postby timbo » Thu May 21, 2015 7:32 pm

Szildor, Örülök, hogy tetszik. :-)
Okada Masakit illetően ajánlom a Space Brotherst, a I Give My First Love to You-t, a Raiou-t.
Az előbb rákerestem a többi szereplőre is, s kaptam is magamtól egy jó nagy fejmosást, hogy nem ismertem fel a Hirugao fura férjét... :O
Image

timbo

Re: Fuben na Benriya [Hungarian Subs] (1-4 of ?)

Postby timbo » Mon May 25, 2015 11:21 am

Meghoztuk a 4. részt, amiben a hófedte vidéki városban még jeti is felbukkan. :mrgreen:
Image

timbo

Re: Fuben na Benriya [Hungarian Subs] (1-5 of ?)

Postby timbo » Fri May 29, 2015 5:15 pm

5. rész, amiben megismerhetjük végre a szerelmes levél íróját és a címzettre is fény derül. :-)
Image

timbo

Re: Fuben na Benriya [Hungarian Subs] (1-6 of ?)

Postby timbo » Thu Jun 04, 2015 3:43 pm

6. rész, amiben ramen étterem nyílik a városban, s városlakóink népszerűsítés végett beöltöznek az egyes hozzávalóknak. Szegény Batsu-san már megint a piros hős szerepére kácsingózik. :mrgreen:
Megjegyzés: a donbuler szó direkt maradt benne, mivel nem bírtunk neki magyar megfelelőt találni. Vagyis kaptunk egy kedves ismerőstől a szóösszetételre vonatkozóan magyarázatot, de összességében nem bírtuk magyarba röviden áttenni. Ez vagyon.
Image

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Thu Jun 04, 2015 4:53 pm

Szia Timbo!

Sikerült nagy nehezen megnéznem az első epizódot.
Félreértés ne essék, csupán a letöltéssel adódtak problémáim. A torrentet most nem engedhetem meg magamnak, de mégis sikerült valahogy lecsalogatnom egy ismerősöm gépén keresztül az első részt. Viszont direkt letöltés nem található a sorozathoz? Annak egy kicsit jobban örülnék... :roll

Amiatt, hogy amolyan japános humorú, kisebb fenntartásaim voltak, illetve az sem segített, hogy 'ilyen nagy itt a tolongás'... már azt hittem, hogy ez egy rossz sorozat lesz. Megkönnyebbülve jelentem, hogy téves előítéleteim voltak, és irtó jól szórakoztam az első 28 percben. Utána vége lett. :O :D
Az opening nagyon nagy volt! Mármint ez a fél perces kis ízelítő, az elején, utána a rendes nyitás is! :thumleft: Már ekkor kezdtem ráhangolódni, nemcsak a Straightener (ストレイテナー) nótája miatt, hanem az ötletesség miatt is, hogy egy tüsszentéssel félbeszakítják. Egyébként ez a dal, ha jól láttam, nem volt linkelve, pedig megér egy misét.
Tetszik ez az "itt ragadtam" alapszituáció, gondolom a sorozat alatt még rengetegszer el fogják játszani, mire végül megszereti a helyet, az embereket, esetleg még az ezermesterséget is. :D De persze nem bánnám, ha maradna forgatókönyvíró, fantáziája az van! :mrgreen:
Nem hiszem el, hogy lerészegedve az emberek beöltöznek nyuusziinak. Komolyan. Majdnem lefordultam a székemből, amikor megláttam Jun-kunt abban a jelmezben. :tv: Viszont szegénykémnek irtó kényelmetlen lehetett. Nem is tudom, hogy bírt benne aludni. :blink
Az "apa" meg nagy arc, a harakiris jelenet is teljesen lökött volt, ahogy az egész rész (és sorozat) az.

A téli táj nagyon gyönyörű, kicsit lehűt ebben a forróságban. Tetszik, hogy az openingben is erre tették a hangsúlyt (persze a karakterbemutatáson kívül), illetve az endingben is csak mászkálgat a havas utcákon Jun. Tényleg szép. 8)

Amint le tudom szedni a következő részt, rohanok is majd megnézni, hiszen lassan itt a nyár, a szabadidővel együtt. Addig is köszönöm az eddigi 6 részt. Kíváncsi vagyok, a többieknek hogy tetszettek az eddigiek, de nem tűnnek nagyon fecsegő figuráknak. Bezzeg más sorozatnál, ami feleennyire sem érdekes... :whistling:

Köszönöm a feliratot, Timbo és Riamara, egy élmény volt! :mrgreen:
Picture: Sawajiri Erika (Aya) from 1 Litre of Tears

zsike717

Postby zsike717 » Thu Jun 04, 2015 5:48 pm

Szia Timbo! Köszönöm szépen az eddigi feliratokat, hétvégei minimaraton után jövök. Ha valakit érdekel itt egy direkt link.
doramax265.com/fubenna-benriya-2015/

timbo

Postby timbo » Thu Jun 04, 2015 6:18 pm

Jé, végre nem csak én írogatom itt a részek felvezető szövegeit. :whistling:

Zsike, köszi a linket, csak annyi a baj vele, hogy ez a 720p-s változat, s nem biztos, hogy stimmel hozzá a felirat. (A 3. rész le van töltve ilyen változatban is nekem, ahhoz pl. nem jó a felirat.) Én ezt találtam: Fuben na Benriya letöltés
A hétvégére jól filmnézést, remélem tetszeni fog. :-)

Nevala, nagyon köszi, hogy írtál. :dance: Örülök, hogy tetszett a lököttsége ellenére is. Én jókat szórakozok rajta fordítás közben is. Jun-kun srác egyik részben sem hazudtolja meg önmagát, s forgatókönyvíróhoz méltón fantázia elszabadul, dolgok összekombinálódnak, s megszületik a saját sztori. A valóság persze a végén sohasem az, amit ő kigondolt, csak épp közben mindenkit belerángatott a saját verziójába, jó nagy kavarodásokat okozva. :mrgreen: Egyébként alaposan kell nézni a képernyőn történő dolgokat, mert néha a háttérben történik egy-két poénosabb dolog. XD Jun egyébként hol ruhában/jelmezben, hol ruha nélkül ébred italozgatás után. :thumright:
A két betétdal nekem is tetszik, nem szokványos sorozatzenék, remélem a végén kiadják majd, mert eddig teljes hosszban nem sikerült sehonnan levadásznom őket. :-(
Image

zsike717

Postby zsike717 » Sat Jun 06, 2015 4:20 am

Szia Timbo! Igéretemhez híven jelentkezem. Nem kellett kozzá a hétvége, elég volt a tegnap délután is , ebben a részek rövidsége is segített.Szép a táj, jó a zene, a szereplők kissé lököttek.A forgatókönyvíró szakmájához méltó fantáziával rendelkezik és jó a meggyőző ereje is, mert a valóság egésszen más, de hisznek neki.Röviden nagyon tetszett és várom a folytatást ( ha nem most adnák, már elcsábultam volna és végignézem)

timbo

Re: Fuben na Benriya [Hungarian Subs] (1-7 of ?)

Postby timbo » Sun Jun 07, 2015 7:19 pm

Zsike, örülök, hogy tetszett. :) Meghoztuk a 7. részt is, amiben végre megtudjuk, ki áll a zaklatás mögött. :rambo:
Image

timbo

Re: Fuben na Benriya [Hungarian Subs] (1-8 of ?)

Postby timbo » Sun Jun 14, 2015 1:15 pm

8. rész, amiben az elinduló üdülőfejlesztés során előkerült "emberi" csontváz miatt az emberi evolúció hiányzó látszemének szenzációs felfedezését gyanítják "egyesek". :mrgreen: :rofl:
Image

timbo

Re: Fuben na Benriya [Hungarian Subs] (1-9 of ?)

Postby timbo » Thu Jun 25, 2015 5:29 pm

9. rész, amiben újra megjelenik a jakuza a városban, de most Batsu-sanhoz jönnek, s végre fény derül az ő múltjára is. :D

Ezermester házikónk zöldben és fehérben. :)
Image Image
Image

boci66

Postby boci66 » Thu Jun 25, 2015 7:38 pm

Kedves doramazók!

Hoztam nektek egy direkt linket a letöltéshez, jó hozzá a felirat, könnyen és gyorsan lejön:
https://ivageje.wordpress.com/2015/05/0 ... riya-2015/

Jó szórakozást és hálás köszönetem a feliratért!

Üdv. boci66

timbo

Postby timbo » Fri Jun 26, 2015 4:13 pm

Boci66, nagyon köszi a linket, előre is betettem a letöltési lehetőségek közé. :-) A feliratot pedig nagyon szívesen, remélem tetszik. :D
Image

timbo

Re: Fuben na Benriya [Hungarian Subs] (1-10 of 12)

Postby timbo » Sun Jun 28, 2015 12:21 pm

Most már úgy néz ki, 12. részes a sorozat, amiből most következzék a 10. rész.
Újra előkerül a város újjáélesztésének témája, ezermestereink pedig ötleteket gyűjteni elugranak Sapporóba és Otaruba, ahol téli fesztiválokat tartanak. (Mellékesen Batsu-san még Sapporó vörös lámpás negyedébe is meginvitálja a fiúkat. :mrgreen:) És hogy mit találnak végül ki? Az világraszóló tett, szó szerint :lol, na jó, a végeredmény majd csak a köv. részből derül ki. :whistling:

Iszogatunk a vörös lámpás negyed egyik bárjában (itt még nincsenek lányok, látszik is rajtuk :P). Még az ital színe is megy hozzájuk. :mrgreen:
Image

Ha valakit érdekel:
Sapporo Hófesztivál: hó és jégszobor képek 1 hó és jégszobor képek 2
Otaru Snow Light Path fesztivál: mécsesek a hóban
Image
Image

csabamama2

Re: Fuben na Benriya [Hungarian Subs] (1-10 of 12)

Postby csabamama2 » Sun Jun 28, 2015 2:08 pm

Timbo Kedves! Köszönöm szépen a Fuben....1-10. részének a feliratát és a letöltési lehetőséget is. Üdv: csabamama2 :-)

timbo

Re: Fuben na Benriya [Hungarian Subs] (1-11 of 12)

Postby timbo » Tue Jun 30, 2015 4:18 pm

Csabamama, nagyon szívesen, remélem tetszik/tetszeni fog. :-)
Itt is az utolsó előtti 11. rész, amiben a hóember építési Guinness Rekord megdöntése a cél. És ez ám nem kamu, hanem valóság!! Spoiler után folytatom. :mrgreen:

A valóság pedig az, hogy mindez hivatalosan is bekerült a nagy könyvekbe. :mrgreen: Ilyet sem sok sorozat tud felmutatni. :P
Guinness Rekordok hivatalos oldala: Guiness World Records
A Tokyo TV oldala: http://www.tv-tokyo.co.jp.e.ck.hp.transer.com/benriya/special/guinness/index.html

Image
Image
Image
Image

Hóemberek mindenütt :lol
Image
Image
Image
Image

nettyke

Postby nettyke » Mon Jul 06, 2015 9:47 am

Nagyon szépen köszönöm a feliratokat! :D
Örülök, hogy még készülnek ilyen sorozatokhoz feliratok! Én nagyon szeretem a japán humort, néha kicsit úgymond elvont de nekem nagy kedvencem, mindig meg tudnak nevettetni. :lol És bár szeretem a romantikus vígjátékokat meg drámákat, de néha jó nézni olyan sorozatot is, ami csak megnevettet és elképesztő szituációkat mutat be :D Számomra ez egy ilyen sorozat, nagyon jól szórakozom rajta.
Épp most fejeztem be a Hóasszony-os részt és ez számomra meglepő epizód volt... nem gondoltam volna hogy már az elején is gondoltak a készítők a többi részre, és egy észrevétlen apróságot újra előhoznak, hogy a gyufaárus lány már akkor is ott volt és fényképezte a titkos szerelmét :O Nagyon megleptek :D És hogy még egymásba is szerettek... :lol Ja és a jetis rész az egyik kedvencem :D Mivel én amúgy is hiszek kicsit a nagylábúak (Bigfoot) létezésében, bár őrültségnek hangzik xD A feliratban pedig szerintem tökéletesen megoldottad a fordítást :) Yukiotoko, Yukionna... miket ki nem találnak :D A Yukionna történetét már ismertem és jó volt mégegyszer hallani

Mégegyszer köszönöm a feliratokat! :)

timbo

Postby timbo » Mon Jul 06, 2015 4:43 pm

Szia Nettyke!
Örülök, hogy tetszik. :D Most épp Okada Masaki lázban égek, már egy csomó mindent megnéztem tőle, jelenleg a Mirai Nikki van soron :D. Gondoltam, ha ő van benne és még angol felirat is készül, akkor belekukkantok. Valahogy megfogott, pedig engem ki tud akasztani a japánok agyament humora. :P

Egyébként azt hittem, lesz szerelmi szál is a gyufaárus kislánnyal, de aztán kezdett irritálni a csaj hanghordozása és végül már örültem, hogy nem vele jött össze. :wink: A jetis rész nekem is a kedvencem. Ahogy követik a nyomát a nagy hóban, a rendőr meg simán odamegy a letakarított úton. :rofl: Annak örülök, hogy a színészek is jól fel vannak öltözve, szegény nő még mozogni is alig tudott, gondolom nem is fázott. :mrgreen:

Ez a sori a hülyeségei mellett tök jó egyébként arra is, hogy egy kicsit megismerjük Japán eldugott vidékét. A sorozat maga - Riamara szavaival élve - a "városnépszerűsítő projekt", az, amit ők próbálnak részről részre megvalósítani. :D A sori végére a város nevét is megtudjuk :-), a történelmével is megismerkedünk, a nagy téli fesztiválokról is képet kaphatunk, s néha még a japán legendákról is hallhatunk, lásd Hóasszony - Yukionna. És még azt is megtudhatjuk - ez spoiler! - hogy a japán hóember csak két gömbből áll és a neve yukidaruma. :mrgreen:
Image

nettyke

Postby nettyke » Tue Jul 07, 2015 9:33 am

Én Okada Masaki-tól csak a Hana Kimit láttam (bár ott csak egy kisebb mellékszerepe volt) meg egy filmet, ott viszont a főszerepet játszotta. :) De amúgy tetszik a játéka, csak még nem volt alkalmam több mindent nézni vele. :unsure:
Én örültem neki hogy nem lett benne nagyobb szerelmi szál, pont így jó ez a sorozat ahogy van. :) És igen, egy idő után engem is idegesített a csaj, főleg hogy mindig ugyanazokat a sorokat ismételte el :lol Nekem a hó takarítós részek a kedvenceim még, mindig produkálnak valami vicceset XD A legjobban azon röhögtem mikor Batsu-sannak kirepült a lapát a kezéből és csak nézett :tv: Jó párost alkot "apa és fia" ezekben a jelenetekben XD

Hát ha én Japánban élnék biztos elmennék erre a helyre :) Imádom a havas tájakat és valami gyönyörű képet fest a sorozat erről a kisvárosról, ahogy mindent befed a hó :wub:

timbo

Re: Fuben na Benriya [Hungarian Subs] (Complete)

Postby timbo » Wed Jul 08, 2015 7:38 pm

Elérkeztünk a sorozat végére, remélem jól szórakoztatok, én igen. :D Búcsúzunk (?) hótakarító ezermestereinktől, élénk fantáziával megáldott forgatókönyvírónktól és a kisváros lakóitól. A sori végén megjelenik egy "folytatjuk" felirat, nem tudom, mi célt szolgál, talán írókánk fejéből pattant ki épp valami. :mrgreen:

Riamarának újból nagyon köszönöm a segítséget!! :notworthy:

A rész előtt jól nézzétek meg a házikójukról korábban betett képet! Felfedeztek valamit?? Meg kell mondjam, én nem szenteltem neki nagy figyelmet, csak érdekességként raktam be a képeket... :lol Ha nem esne le a megoldás, a befejező részből ezt is megtudhatjátok.

Image Image
Last edited by timbo on Thu Jul 09, 2015 6:28 am, edited 1 time in total.
Image

szildor

Postby szildor » Wed Jul 08, 2015 9:06 pm

Kedves Timbo, hálás vagyok a sorozatért, neked köszönhetem, hogy felfigyelhettem rá,
megérte, nagyon tetszett, szórakoztató is volt , a havas táj végig lenyűgözött, a hóember tömeg,
a zene tk. minden tetszett.
Köszönöm a feliratokat Riamarának a segítségét.

timbo

Postby timbo » Thu Jul 09, 2015 4:33 pm

Szildor, nagyon szívesen. Örülök, hogy kitartottál. :-)
Tegnap igen szívesen beleugrottam volna a hóba, hogy nyakig elmerüljek benne. :mrgreen:
Image

bumcibogyó

Postby bumcibogyó » Sat Jul 11, 2015 1:05 pm

Kedves timbó és Riamara! Köszönöm szépen a feliratokat. :notworthy:

Már megnéztem belőle pár részt, tényleg üdítő kis sorozat. A sokat emlegetett japán humor kellemes kikapcsolódást jelentett munka után. Ebben a hőgutában pedig igazán jólesett a hokkaidói havas tájkép látványa. Kíváncsian várom, mi lesz a következő projektetek. :cheers:
Last edited by bumcibogyó on Sun Jul 12, 2015 7:12 am, edited 1 time in total.

nettyke

Postby nettyke » Sat Jul 11, 2015 8:22 pm

Nagyon szépen köszönöm a befejező részt! :D Nagyon jó sorozat volt, minden egyes percét imádtam!! :wub:
Hát én akármennyire néztem a képet a házról, nem esett le, de hogy még az eddigi 11 rész alatt sem vettem észre XD XD Nagyon jól megoldották! :thumright:
Mégegyszer köszönöm a munkátokat! :-)

timbo

Postby timbo » Sun Jul 12, 2015 6:22 pm

Bumcibogyó, Nettyke, örülök, hogy megnéztétek. :-)
Bumci, a következő még nem döntetett el. Folyton meggondolom magam vagy megelőz valaki. :roll Van egy koreai kiszemelt, de amíg nem láttam belőle semmit, nem is mondok semmit. :P Illetve érdekelne egy japán is, mert még van egy cuki mosolyú japán színész, akitől szeretnék fordítani, de sajnos a most indult sorijáért nem tolonganak az angol fordítók. :-(

Még Nevala említette korábban a sori zenéjét, sikerült leszednem a Spitz és a Straightener számot is teljes egészében, amiket feltöltöttem egyben, az elején a Letöltések alatt megtaláljátok. :music:

És még egy két kullisszatitok a forgatásról vidik formájában. Haláliak. :rofl:
A 10. részben, 14:30-nál a háttérben a domboldalon leszánkózó egyén a rendező bácsi volt. :mrgreen:
Amikor a gödörbe estek és próbáltak kijutni, kicsit hosszabban, még Jun-kunt is megpróbálták kidobni, de nem jött össze. XD
Végül pedig, a rendőr hogy került a hókunyhóba. :D
Image

nettyke

Postby nettyke » Mon Jul 13, 2015 8:23 pm

Köszönöm a zenéket!! Még nem kerestem rá hogy honnan tölthetném le, de így könnyebb lett a helyzet! :D

Úgy látom a forgatás sem zajlott másképp mint ahogy a sorozatban azt már megszokhattuk. :lol Látszott rajtuk mennyire élvezik, ugyanannyi örömük lehetett a forgatásban mint a nézőknek a sorozat nézése közben. Legalábbis nekem, mivel én nagyon jól szórakoztam! :dance: XD
Mégegyszer köszönöm hogy átélhettem ezt az élményt! :cheers:

zsike717

Postby zsike717 » Fri Jul 24, 2015 1:00 pm

Kicsit később jelentkezem , mint amikor megnéztem ezt a sorozatot.A véleményem róla csak egy kicsit változott "szép a táj, jó a zene, a szereplők kissé lököttek" nem kicsit nagyon! Összességében szórakoztató is volt , a havas táj végig lenyűgöző, a hóember tömeg elképesztő,nagy ötlet volt a hóember építési Guinness Rekord megdöntése a valóságban is. Amikor ezt és a fortgatásról készült videókat néztem az jutott eszembe, rengeteg havat megmozgattak közben.De ők is élvezték. Mégegyszer köszönöm Neked és Riamarának ezt a fordítást is.

timbo

Postby timbo » Fri Jul 24, 2015 6:43 pm

Nagyon szívesen! :)
Az tuti, hogy élvezték, főleg a rendező, aki jó néhányszor magát is belerakta. :mrgreen: Egyébként nekem mindig az járt a fejemben, hogy hány lábujj vagy kéz fagyott meg a forgatás közben. Jól be voltak öltözve, de akkor is. :P

Megj.: Ha már megemlítettem a rendezőt, akkor elmondom, hogy kissé gyanússá vált nekem, ezért utánanéztem és mi derült ki?? Születési hely: Hokkaido, Akabira. :rofl:
Image

Bria

Postby Bria » Fri Jul 24, 2015 6:53 pm

Kedves Timbo!

Köszönöm szépen a sorozat fordítását, és a feliratok megosztását.
Őszintén szólva, ettől a sorozatól a hajam is égnek állt. :blink :w00t:
Ekkora idiótaságot! :mrgreen: :tv:
Image

Anyaka

Postby Anyaka » Sun Jul 26, 2015 1:15 pm

Végre csak idetaláltam... Köszönettel vittem a feliratokat. :wub:

timbo

Postby timbo » Sun Jul 26, 2015 2:35 pm

Bria, köszi, hogy megnézted. :) Azért láttam én nagyobb idiótaságot is japán sorik között. Rögtön az első évekre elvette a kedvem a japán sorozatok világától... :x Azóta szerintem már megedződtem. :P

Anyaka, majd várom a véleményed. :-)
Image

dabdi

Postby dabdi » Mon Jul 27, 2015 3:49 pm

Szia timbo!

Én is belekezdtem. Eddig 4 részt láttam. Igaz, hogy éppen most lett vége a nagy kánikulának, de azért jól esik a hó látványa a szememnek.
Nekem eddig az tetszik nagyon a sorozatban (talán a korábbiakban felsoroltakon kívül, mert nem mert teljesen végigolvasni a kommenteket), hogy bár totál lököttek a szereplők, de néha benyögnek egy-egy mondatot, ami arra utal, hogy totálisan tudatában vannak a hülyeségeiknek maguk is. :-)

timbo

Postby timbo » Wed Sep 14, 2016 6:33 pm

Sziasztok!

Akik "véletlenül" idetévedtek korábban, s még élvezték is a sorit :roll, azok biztos örömmel hallják, hogy újév tájékán jön egy speciál rész, amiben forgatókönyv írókánk 18 hónappal később (ősszel) visszatér a hokkaidói névtelen városunkba és találkozik a két régi baráttal, illetve kapunk egy új női főszereplőt is. :)

Illetve a három férfi által a drámában készített rövidfilmet már az ősz folyamán, még az SP előtt, bemutatják a Sapporo Nemzetközi Rövidfilmfesztiválon októberben. Ez most azt jelentené, hogy filmet fognak forgatni az SP-ben? :unsure: Jun forgatókönyve alapján? Az biztos haláli lesz. XD A sori rendezője elég jól kombinálja a valóságot a fikcióval. A hóember építő világrekord is szuper ötlet volt. :mrgreen:

Forrás: Drama World
Image

Return to “Subtitles”