We Got Married [Hungarian Subs] (Ep 263-269 of 270)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.

Kedvenc párosod?

Jae Rim és Kim So Eun
9
50%
Henry Lau és Ye-won
2
11%
Lee Jong-hyun és Gong Seung-yeon
7
39%

Total votes: 18

lapishun
Fansubber
Fansubber

We Got Married [Hungarian Subs] (Ep 263-269 of 270)

Postby lapishun » Tue Mar 31, 2015 11:08 pm

We Got Married

Korea egyik legnépszerűbb romantikus valóságshowja, ahol hírességek virtuális házasságát élvezhetjük hosszú heteken-hónapokon át. Elsőre szokatlan a koncepció, hisz egyszerre tűnik minden valósnak és ugyanakkor mesterkéltnek is. De tény, hogy önfeledt és gyakran érzelmes szórakozás vár ránk minden epizódban.
A szereplők általában énekesek (idol-ok) vagy színészek.
Mivel elég régóta fut a műsor (4 évadnál, 269. résznél tart jelenleg), a fordítást meg most kezdem, így az aktuális részt (hétfő magasságában) itt megtalálhatjátok majd mindig. Visszamenőleg meg szép lassan, ahogy sikerül kerülnek fel a részek.

A frissen becsatlakozók számára
Ha még csak most ismerkednél meg a sorozattal, akkor érdemes a 263. résszel kezdeni, mert ebben a részben kezdődik 2 új páros (Henry és Yewon, illetve Jong-hyun és Seung-yeon) története, s így csak egy régi pár (Sorim) lenne, ahol a történet közepébe csöppennél.

Hírek
Letölthető a 270. rész (link lentebb), felirat kedden!

Jelenleg 3 pár van a műsorban:

Jae Rim és Kim So Eun
Image
A két színész immáron 7 hónapja szerepel a sorozatban, ők az egyik legkedveltebb páros, köszönhető Jae Rim utánozhatatlan humorának, s letaglózó udvarlási módszerének.

Henry Lau és Ye-won
Image
A két híresség 2 epizód óta tagja a sorozatnak.

Lee Jong-hyun és Gong Seung-yeon
Image
A CNBLUE frontemberének és a kezdő színésznőnek ez a harmadik szereplése a műsorban. Kapcsolatuk érdekesen bontakozik ki.

Pár szó a fordításról:
- Mivel eléggé életidegen nálunk, hogy két fiatal magázódva beszéljen, ezért tegezést használtam a fordításkor. Ugyanakkor több helyen előfordul, hogy a párok körbe járják ezt a témát, s elég nagy hűhőt csapnak a körül, hogy áttérjenek a magázódásról a kötetlenebb társalgási formára.
- Szintén egyedi koreai jelenség, hogy a párok közötti fizikai érintkezés különböző formáit (kézfogás, ölelés, simogatás, puszi, csók) egy, amúgy nem létező angol szóval, a skinship-el definiálják. Mivel a skinship fogalmát (magát a fogalmat, nem a konkrét érintkezést) kb 2 percenként felhozzák, nehéz találó magyar kifejezést használni rá. Így ez maradt az eredeti formájában, ha valakinek van ötlete, hogy mivel lehet helyettesíteni, akkor örömmel fogadom a tanácsot.

Letöltési lehetőségek:
Sok helyen megtalálható égetett angol feliratos verzió, de a raw-ot a nagyobb torrent oldalakon megtaláljátok.
Attachments
269_hu.ass
269. rész felirata
(89.5 KiB) Downloaded 144 times
268_hu.ass
268. rész felirata
(115.55 KiB) Downloaded 72 times
267_hu.ass
267.rész felirata
(134.03 KiB) Downloaded 77 times
266_hu.ass
266. rész felirata
(130.96 KiB) Downloaded 82 times
263_hu.ass
263. rész felirata
(150.73 KiB) Downloaded 119 times
264_hu.ass
264. rész felirata
(143.49 KiB) Downloaded 96 times
4.E265.150328.HDTV.H264.720p-WITH_hu.ass
265. rész felirata
(88.93 KiB) Downloaded 122 times
Last edited by lapishun on Tue May 05, 2015 8:19 pm, edited 14 times in total.

lakanett

Re: We Got Married [Hungarian Subs] (Ep 265-265 of 265)

Postby lakanett » Wed Apr 01, 2015 5:55 am

:cheers: :cheers: :w00t: :w00t: :cheers: :cheers:
Kedves lapishun!
Hát nem tudom elmondani mennyire örülök ennek a feliratnak.
Bevallom őszintén Song Jae Rim - Kim So Eun az első páros, akik miatt valahogy észrevettem ezt a műsort
és azt kell mondanom IMÁDNIVALÓ!
Sajnos az ő "szakaszuk" első részeit nem találtam meg, hogy hol lehetne letölteni, így csak a youtubeon láttam.
Annyira aranyosak, a srác szerintem első pillantásra belezúgott a csajba.
Egyébként így van ez a Lee Jong-hyun - Gong Seung-yeon párosnál is. A csajnak is tetszik a srác,
de a fiú az tuti, hogy szerelmes lett első látásra.
Remélem ezzel nem voltam spoileres. :blink
A lényeg a lényeg, én imádom ezt a műsort, szombatonként megnézem felirat nélkül, hétfőnként angollal
és nagyon boldog vagyok, hogy ezentúl magyar felirattal is láthatom.
KÖSZÖNÖM!
Majd még jövök. :D
(Bocs, de annyi gondolatom van ezzel a műsorral és műfajjal kapcsolatban,
hogy valahol ki kell írnom magamból. Ha sok lennék, szólj majd rám.)
Ancsa

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Wed Apr 01, 2015 8:47 am

Kedves Ancsa!

Dehogy vagy sok! Én is imádom a műsort, s bizony én is többször megnézek egy-egy epizódot, annyira tetszik. A fordítással igyekszek majd naprakész lenni, csak hát vasárnaponként eléggé változó, mikor jön ki az angol felirat.

Jae Rim és Kim So Eun nekem is nagy kedvencem, a srác beszólásain lehetetlen nem nevetni, So Eun meg egyszerűen gyönyörű, nagyon jó párost alkotnak ketten, nem hiába nyerték meg tavaly a közönség díjat. Az előző rész ajánlónál megijedtem, hogy véget ér számukra a sorozat, de szerencsére nem ez történt. :)

Lee Jong-hyun és Gong Seung-yeon is nagyon aranyos együtt, Jong Hyun mosolya alapján, ahogy a lányra néz, tényleg úgy tűnik, hogy nem minden érzelemtől mentes. Meglátjuk... :)

Yewonn és Henry számomra kevésbé szimpatikusak. Henry nekem sok. Tudom, hogy eléggé mesterkélt a stílusa, ő ilyen, s nem csak ebben a műsorban, de emiatt kissé szkeptikusan figyelem.
Yewonn meg ugye kérdéses jelenleg, hisz a botránya miatt (egy másik műsor készítése alatt kicsit tiszteletlenül le merte tegezni egy kolleganőjét, aki cserébe elhordta mindennek, a video meg "kiszivárgott") a közhangulat ellene fordult.

lakanett

Postby lakanett » Wed Apr 01, 2015 2:50 pm

Szia,
Én eddig azt hittem, hogy csak hétfőnként van felirat. Legalábbis az AT-n eddig sosem találtam korábban. Na mindegy, részletkérdés.

A Solim couple-nél a "kék dobozos jelenetre" gondolsz? Na ott én is megijedtem. De szerencsére nem így lett. Hát mikor a tyúkokat nézték...
Kész voltam rajtuk. Igazi városi páros. De nagyon aranyosak.
Jong Hyun gödröcskéje hát... :wub: Én eddig azt sem tudtam, hogy van CNBLUE, de most már hallgatom őket. Hogy rajzolta a szívecskéket. :lol
Ennél már csak az volt jobb, mikor a csaj megkérdezte tőle, hogy hogy is volt ez Yewonnal. :D
Henry nekem sem jön be. Felirat nélkül leginkább idegesített, mikor lett felirat és értettem, hogy mit beszél, akkor meg úgy éreztem,
hogy nagyon igyekszik jópofa lenni. De nekem nem jön be a jópofasága. Pedig amúgy elvagyok a vicces fiúkkal. De ő valami miatt sok.
Ha meg nem túl vicces, akkor túlontúl nyálas. De ezt csak a legutolsó előzetes alapján mondom. Belőlük még nem sokat láttunk.
Lehet, hogy idővel megváltozik a véleményem. :unsure:

Ancsa

zetkin94

Postby zetkin94 » Wed Apr 01, 2015 3:29 pm

köszönöm szépen a fordítást!

Erre én is betársulok. Még nem láttam semmit belőle, de ha már így készen kapom.. :-)
Még nem tudom mit várjak tőle, de ha Ancsa ennyire lelkesedik, akkor lehet benne valami :-)
Vittem az első feliratot, köszönöm!
DOCTORS Saikyou no Meii, Loving you Anyezével közösen: Color of Woman, The Musical, Feast of the Gods, The Masters Sun,How to meet a perfect neighbor,Its okay thats love, Liar game, Hyde, Jekyll,Me, Oh my Venus

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Wed Apr 01, 2015 4:57 pm

Zetkin, (és bárki, aki most kezdené el nézni a show-t) érdemes a 263-as résszel kezdeni (kettővel ezelőtti) mert ott kezdődik a két új párnak a története, s így csak egy pár van, akiknél a közepébe csöppensz a történéseknek.

A 264-es epizód felénél járok a fordításban, utána még a 263-as a héten talán meglesz.

zsike955

Postby zsike955 » Wed Apr 01, 2015 5:48 pm

Köszönöm szépen a feliratot! Nagyon örülök, hogy fordítod, legalább így értem is amit mondanak. Eddig a Song Jae Rim és KimSo Eun páros
miatt néztem.Nagyon aranyosak.Akkor visszafelé is el lehet kezdeni letölteni?

zsirafka

Postby zsirafka » Wed Apr 01, 2015 6:32 pm

Kedves Lapishun! Ez aztán a meglepetés..., húúú, soha nem gondoltam, h. egyszer valaki a WGM-hez fog feliratot gyártani :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:, úgyhogy ezer köszönet érte :wub: (és előre a többiért is :P)
(Így lehet, h. töltögetek is majd, mert a youtube-on néha elég gyatrák az angol feliratos vidik)
Láttam ugyan pár régebbi részt, de én is pont Kim So Eunnel kezdtem el folyamatosan nézni. Song Jae Rimmel remek, igencsak szórakoztató párost alkotnak :P. Már az 1. részüktől kezdve bírtam őket, de a 3. (lehet a 4.) rész környékétől (kórház :D) permanens és garantált a röhögés :mrgreen: :mrgreen:, egyszóval maximálisan igaz a beharangozódban írt "önfeledt és gyakran érzelmes szórakozás".

lapishun wrote:érdemes a 263-as résszel kezdeni (kettővel ezelőtti) mert ott kezdődik a két új párnak a története, s így csak egy pár van, akiknél a közepébe csöppensz a történéseknek.

Abszolút, pláne, h. úgy néz ki, Lee Jong-hyun és Gong Seung-yeon személyével még egy szimpi páros érkezett. (Ancsa, ha spoileres is voltál, úgyis látja mindenki, majd kb. az 1. perctől :mrgreen: :P)
ImageImage

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Wed Apr 01, 2015 6:46 pm

Zsiráfka, a kórházas rész tényleg fenomenális volt.
Szerintem pont Jae Rim az, aki felrúgta az addigi hagyományokat (pl, hogy 20 részen át meg sem merik fogni egymás kezét) és férfiasan a lecsó közepébe csapott. Ez a bátorság, s mellé az utánozhatatlan humor mégsem térití le őt a romantika útjáról.

lakanett

Postby lakanett » Wed Apr 01, 2015 6:56 pm

zetkin94 wrote:Még nem tudom mit várjak tőle, de ha Ancsa ennyire lelkesedik, akkor lehet benne valami :-)

Jajj én nagyon, én nagyon! :D Szerintem tetszeni fog.
zsike955 wrote: Eddig a Song Jae Rim és KimSo Eun páros
miatt néztem.Nagyon aranyosak.

Mindenki velük kezdte??? Ez hogy lehet? Pedig már vagy 10 éve megy a műsor.
Jó, mondjuk 10 éve még elgondolkoztam volna ha megkérdezik merre van Szöul.
Most meg már a kerületeket el tudnám sorolni. :D
lapishun wrote:Zsiráfka, a kórházas rész tényleg fenomenális volt.
Szerintem pont Jae Rim az, aki felrúgta az addigi hagyományokat (pl, hogy 20 részen át meg sem merik fogni egymás kezét) és férfiasan a lecsó közepébe csapott. Ez a bátorság, s mellé az utánozhatatlan humor mégsem térití le őt a romantika útjáról.

Na de azért a csaj se volt semmi. Mikor "ellenőrizte", hogy tényleg nincs rajta alsógatya a pizsi alatt. :rofl:
Akkor még a stúdióvendégek is leestek a székről.

lapishun
Fansubber
Fansubber

Re: We Got Married [Hungarian Subs] (Ep 264-265 of 265)

Postby lapishun » Wed Apr 01, 2015 8:25 pm

Nekem Jung Yong-hwa és Seohyun volt az első, akiket láttam. (ők a második évadban voltak) Őket is nagyon kedveltem, de szerintem Jae Rimék örök kedvencek maradnak.

Fent van a 264. rész is.

zsike955

Postby zsike955 » Thu Apr 02, 2015 7:40 am

Köszönöm szépen a 264.rész feliratát!

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Fri Apr 03, 2015 5:25 pm

263. rész fent.

Hayako
Fansubber
Fansubber

Re: We Got Married [Hungarian Subs] (Ep 263-265 of 266)

Postby Hayako » Sun Apr 05, 2015 12:20 pm

Kedves lapishun!

Először is nagy ölelés az srt-ért, bár már kicsit lemaradtál. Cloverwl már elkezdte fordítani a We Got Married sorozatot, nála égetett verzióban az indavideón is megnézhető pár rész, de én kimondottan örülök az srt-nek, hiszen jobban szeretem letölteni a dolgokat. :salut: Eddig nem nagyon néztem dél-koreai valóságshow-kat... talán a Running Man-t csak, de ez a 4. széria nagyon bejött. Főképp Jae Rim és So Eun párosa. Azt hiszem, ők nagyon illenek egymáshoz. :wub: És már volt is példa rá, hogy a párok a műsor során összejöttek, szóval még van remény. :whistling: Nagyon-nagyon szeretem ezt a párost külön-külön is, nem csoda, hogy díjat is nyertek! :lol A többi párosra is kíváncsi leszek, úgyhogy hajrá! Nagyon köszönöm a feliratot és jó munkát kívánok a fordításhoz. Kemény dió lesz, mivel elég sok a szöveg benne. :blink

Image
Image
Folyamatban: Ando Lloyd, Meglepetésprojekt, The Ancient Magus' Bride
Tervezettek: Hot Road, Sensei, Make Kiss and Bow, My little Monster

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Sun Apr 05, 2015 12:47 pm

Kedves Hayako!

Tudom, hogy Cloverwl fordított pár régebbi részt és a Jorim párost is viszi. Nem hiszem, hogy zavarnánk egymást, aki szereti az instant élményt, annak Cloverwl munkája tökéletes, én elsődlegesen a saját kedvemért fordítom a sorozatot.
(a hardsubot amúgy ellenzem, mivel a közhiedelemmel ellentétben a fordítás nem a fordító tulajdona, ahogy az eredeti videó sem, így jogilag is inkább kétséges. Meg hát amúgy is azért dolgozunk, hogy minél többen szeressék és ismerjék meg, azt, amiért mi rajongunk. Engem nem érdekel ha bárki bárhova feltölti a munkámat, ha ezzel közismertebb lesz egy-egy koreai gyöngyszem, én annak csak örülök)

Barbibaba

Postby Barbibaba » Sun Apr 05, 2015 1:26 pm

Szia!

Köszönöm hogy fordítod.
Légy szíves ha van tipped a 263-ra honnan tudnám leszedni az összes általam ismert oldalt végig néztem már.
Üdv.
Barbi

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Sun Apr 05, 2015 1:47 pm

Szia Barbi!

Oh, a 263-as lemaradt a spoilernél, pótoltam, de beteszem ide is:

http://kickass.hid.im/we-got-married-s04-e263-150314-hdtv-h264-720p-with-mp4-t10350420.html

A legegyszerűbb, ha a lefelefordított kis mágnes ikonra kattintasz (ha reklám jelenne meg, azt bezárod és újra kattintasz), egy felugró ablakban megkérdezi, hogy engedélyezed-e az oldalnak, hogy a torrent kliensednek parancsot adjon (már ha van torrent kliensed) rányomsz, hogy igen és már kezdi is tölteni a torrentet.

lakanett

Postby lakanett » Sun Apr 05, 2015 2:42 pm

Szia lapishun!
Köszönet a 263-as részért is! :D
Én nem szeretem online nézni, sokkal jobb a TV-n. (Bár sajna a felirat mögé így nem tudok hátteret tenni,
hogy jobban olvasható legyen. De még így is élvezetesebb.)
Szóval köszönöm, hogy ilyen formában hozod a feliratokat!
Kellemes Húsvétot!
Ancsa :-)

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Sun Apr 05, 2015 2:45 pm

Szia Ancsa!

Ha a tv-d lekezeli a formázott ASS feliratokat, akkor abban be tudod állítani, hogy ne sima körvonala legyen a feliratnak, hanem tegyen mögé hátteret.

lakanett

Postby lakanett » Sun Apr 05, 2015 2:49 pm

lapishun wrote:Szia Ancsa!

Ha a tv-d lekezeli a formázott ASS feliratokat, akkor abban be tudod állítani, hogy ne sima körvonala legyen a feliratnak, hanem tegyen mögé hátteret.

Hát az a baj, hogy ez még csak "félig okos" TV. :D
Az ass-t nem kezeli. Át kell tennem srt-be a feliratokat.
Még tanulnia kell szegénykémnek.

zsike955

Postby zsike955 » Sun Apr 05, 2015 4:28 pm

Köszönöm szépen a 263.rész feliratát! Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánok!

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Mon Apr 06, 2015 7:53 am

Angol softsub sajnos még mindig nincs, reméljük mihamarabb megérkezik.
Viszont újfent remek részhez van szerencsénk.

A Jorim páros ismét szórakoztató, mint mindig. Csak nekem tűnik úgy, hogy So-eun egyre jobban érzi magát Ja Rim közelében? Annyira természetes, ahogy megérintik egymást... Persze most is vannak, nagy teátrális mozdulatok, nem arról beszélek, hanem az apró, épp csak észrevehető érintésekről. Ettől függetlenül, nem hiszem, hogy a kamerák előtt tovább tudnának lépni, vagy hogy lenne a magánéletükben folytatás, de kétségtelen, hogy összeszoktak és élvezik egymás társaságát.

Jong-hyun és Seung-yeon
Szerintem ők az első páros a sorozatban, akik tényleg együtt alszanak. Ugyan láttunk már korábban sok pár együtt alváshoz készülődni, de az alvásról magáról sosem láttunk felvételeket. Valószínű a Jorim páros sem tölti együtt az éjszakát a vidéki ház matracán, Jong-hyunék éjszakáját viszont végig követhetjük. Szerintem ezt a párost a készítők megpróbálják őszintébben bemutatni. Hogy miért pont őket? Mert talán nincs színész a Földön, aki annyira hitelesen eljátsza, ahogy Jong-hyun arcára kiülnek a gondolatai.
Mindenesetre a lány arca megér egy misét, mikor ledöbben a futonok (japán, ágyként szolgáló matrac) láttán. Az is nagyon aranyos volt, ahogy titokban arrébb is húzza a sajátját.

Henry és Yewon
Henry történelmet írt. Bár továbbra sem igazán kedvelem őket, de a csóknál muszáj volt hangosan felnevetnem. Ugyanakkor Henry erőltetett jópofasága miatt komoly érzelmekre én továbbra sem számítok.

Hayako
Fansubber
Fansubber

Postby Hayako » Mon Apr 06, 2015 11:26 am

lapishun wrote:Kedves Hayako!

Tudom, hogy Cloverwl fordított pár régebbi részt és a Jorim párost is viszi. Nem hiszem, hogy zavarnánk egymást, aki szereti az instant élményt, annak Cloverwl munkája tökéletes, én elsődlegesen a saját kedvemért fordítom a sorozatot.
(a hardsubot amúgy ellenzem, mivel a közhiedelemmel ellentétben a fordítás nem a fordító tulajdona, ahogy az eredeti videó sem, így jogilag is inkább kétséges. Meg hát amúgy is azért dolgozunk, hogy minél többen szeressék és ismerjék meg, azt, amiért mi rajongunk. Engem nem érdekel ha bárki bárhova feltölti a munkámat, ha ezzel közismertebb lesz egy-egy koreai gyöngyszem, én annak csak örülök)

Kedves lapishun!

Köszönöm a válaszod! Nos, igen. :scratch: Múltkor pont ebből volt galiba, hogy egy nagy online videómegosztó engedély nélkül ráégette a filmekre, sorozatokra a feliratot... ráadásul ebből még hasznot is húzott. :cussing: Természetesen én is az ellenzők táborában vagyok. Inkább letöltöm részenként, minthogy égetve feltöltsem valahova, hisz mégha maga a feliratozó tölti is fel, akkor sem az ő munkája. :sweat: Tehát maradok az srt-nél. :thumright: Az pedig csak jó, ha te magad is élvezed a fordítást. :roll
Image

Barbibaba

Postby Barbibaba » Mon Apr 06, 2015 12:04 pm

Szia!

Köszönöm a linket Kickasst ismertem csak az volt a baj vele h nem volt seed . Így maradt az AT-s változat.
Egy picit így minuszos lettem de kibirom amig össze jön ezer pontom addig sem vigyorog az accountom.
A feliratnak én is jobban örülök mint ha rá van égetve.
Image

Kellemes Ünnepeket KíVánok

Üdv.
Barbi

lapishun
Fansubber
Fansubber

Re: We Got Married [Hungarian Subs] (Ep 263-266 of 266)

Postby lapishun » Mon Apr 06, 2015 9:43 pm

Elkészült a 266. rész felirata is. Jó szórakozást!

Kiváncsian várom a véleményetek a japán úton történtekről.

zsike955

Postby zsike955 » Tue Apr 07, 2015 3:52 pm

Köszönöm szépen a 266.rész feliratát!

lakanett

Postby lakanett » Tue Apr 07, 2015 7:55 pm

Szia!
Köszönet a 266-os részért! :-) :salut:
Ez is nagyon jó volt.
Annyira szurkolok Song Jae Rim-nak, hogy csak na.
Mondjuk a másik két srác se piskóta.
De ez a kajla gyerek viszi nálam a prímet, az összes csíkos gatyájával együtt. :wub:

Egyébként, melyik volt az a páros, akik össze is jöttek?
Rákeresnék, hátha találok róluk valami videót.
Ancsa

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Tue Apr 07, 2015 9:04 pm

Szia Ancsa!

Én úgy tudom három páros volt, akik tényleg összejöttek.
- Az egyik ugye Jo Jung-chi és Jung-in. Ők alapban párt alkottak, 11 éve voltak már együtt, mikor a műsorba kerültek. Jókat lehetett rajtuk derülni, mert mindkettő nagyon erőteljes karakter.
Image

A második páros nevére viszont nem emlékszem.
Azt tudom, hogy a második vagy az első évadban voltak, mindkettő kevésbé ismert színész. A nő jóval idősebb volt és dolgoztak is már együtt korábban. (az utolsó részben együtt korcsolyáztak és azzal ért véget, hogy nem akarnak elválni)

A harmadik páros, aki összejött, az Jun Jin és Lee Si-young volt.
Ők a sorozatot az évad végén fejezték be pont, így félbe maradt náluk a dolog, de utána hivatalosan elvileg összemelegedtek egymással.
Image

---------------------------------------------------------

Én attól félek, hogy Jae Rimékkel felvettek 2-3 napot vidéken, azt elhúzzák még jó pár hétig, s utána nekik véget ér. :( De ne legyen igazam!
Éljen a csíkos nadrág!

zsirafka

Postby zsirafka » Wed Apr 08, 2015 6:12 am

Kedves Lapishun! Nagyon szépen köszi a frisseket :D. Az ünnepek miatt az utolsó részt még nem sikerült megnéznem, de sebaj, így ez lesz az első, amit magyar felirattal követhetek :mrgreen::
lapishun wrote:Én attól félek, hogy Jae Rimékkel felvettek 2-3 napot vidéken, azt elhúzzák még jó pár hétig, s utána nekik véget ér. :( De ne legyen igazam! Éljen a csíkos nadrág!

Úgy bizony, ne legyen igazad :w00t:, de sajna én is ettől tartok. Egyrészt - annak ellenére, h. valamennyi évad párját kenterbe verik - jó ideje képernyőn vannak... (bár jelentkezzen, aki ne nézné még őket :wub: :P), ill. nem is tudom, h. még egy "vissza a civilizációba költözés" beleférne-e; másrészt Henry kapcsán lett az a gyanúm, h. őt szánják a következő humorfaktor alapnak.... :blink

Nálam is "Ancsa kajla gyereke" marad az örök favorit :mrgreen:. Gyakorlatilag, ha csak a Solim couple lenne a show jelen évadjának egyetlen párosa, szerintem akkor is működne :P, és azt sem hiszem, h. levadásznak még egyszer egy ilyen kalibert... bár lehet, h. iskolát teremt :P

A Henry/Yewon vonalon még hezitálok. Az még nem is lenne gond (sőt), h. nem kicsit extrovertált személyiség, de Henry nekem túl teátrális, Yewon pedig néha elég liba, ugyanakkor vannak aranyos megmozdulásaik..., de még az elején vagyunk..., így amíg szórakoztatóak maradnak, addig teljesen okés.

A Jong-hyun/Seung-yeon páros egyelőre nagyon helyes. Aranyos, ahogy YH képéről nem bír lehervadni a vigyor... remélem lassan oldódnak, mert az valami hihetetlen, h. mennyire folyamatos zavarban vannak :D. SY-nál tetszik, h. végre nem egy csipcsiripp hangú csajt hallgathatok :roll.
Majd ha letudtam a tokiói részt... :D

Amúgy menet közben - ha már írtál róluk - megnéztem a Jung Yong-hwa/Seohyun részeket. Tényleg jók voltak, és ott kimondottan tetszett a stúdiós háttér-duma is (jó partnerek voltak a meghívottak is).

lakanett wrote:Egyébként, melyik volt az a páros, akik össze is jöttek?
Rákeresnék, hátha találok róluk valami videót.

Ancsa, még az is biztos, h. Hwang Jung Eum (Kill me, heal me, Secret stb.) volt az első, aki a valós életbeli párjával szerepelt a WGM-ben.
ImageImage

Vicacica

Postby Vicacica » Thu Apr 09, 2015 9:14 am

Sziasztok!!

Nagyon, nagyon köszi a feliratot!!! :cheers: Én a Kim Hyun Joong és HwangBo párossal kezdtem, mit mondjak nekem nagyon tetszettek rengeteget lehetett rajtuk nevetni!! Most a favorit minden képpen a Kim So Eun és Song Jae Rim páros a két új párost még nem tudom, mert ezekhez a részekhez most fogok hozzákezdeni! :D :dance:
ImageImage

Barbibaba

Postby Barbibaba » Sun Apr 12, 2015 9:24 am

Köszönöm a 266 ass-t feliratot!
Yewon-t most fedeztem fel Hyde;Jekyl Me sorozatban kapott egy epizod szerepet.
Henry-t nagyon futatják a Mezitlábas Barátokban is /20-25 percet/ kapott egy részt .
Mindentől függetlenül aranyosak és nézhetőek és örülök ha ilyen sorozatokhoz is készülnek feliratok.

Üdv.
Barbi

lakanett

Postby lakanett » Mon Apr 13, 2015 6:36 pm

Sziasztok!
El is felejtettem megköszönni a "listát". :-)
Akkor ezek szerint eddig egy páros volt, akik tényleg itt jöttek össze.
Hát a mostani 3-ból kettőnek nagyon szorítok. :wub:
Belenéztem a szombati részbe és tűkön ülök, úgy várom hozzá a feliratot.
A "kajla csíkos gatyás" ültetési technikája nem semmi. :lol

Apropó! Nagyon jó a fordítás. Nem tudom milyen hozzá az angol felirat,
de az hogy ilyen "kifejezéseket" használsz, hogy "vónánk meg lyányom" (nem is tudom mi volt még),
nekem még egy kis humort visz bele az egészbe. Szóval, gratula! Ügyes munka!
Üdv,
Ancsa

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Mon Apr 13, 2015 7:25 pm

Sziasztok!

A felirat ma már sajna nem lesz kész, kicsit elhúzódott a munka, így nem volt elég időm rá, holnap estefelé várható majd.

Köszi a dícséretet, már rég nem fordítottam, kijöttem a gyakorlatból. Mivel eléggé sietek, elég sok hibát vétek és sok benne is marad, ha valaki érez hajlandóságot javítgatni az elütéseimet és a magyartalanságaimat, akkor szívesen veszem a segítséget.

Az angol felirat sajna eléggé vegyes minőségű. Főleg Soriméknál van sok szóvicc, ami az angolok meghagynak úgy, ahogy és még kommentárt sem fűznek hozzá, azt igyekszem valahogy úgy átferdíteni, hogy ne csak boci szemekkel nézzünk, hogy akkor ez most mi (pl. Rumcájsz is így került bele). Az is előfordul, hogy az angol fordítás valami totál oda nem illőt (esetleg a szereplők viselkedése alapján megítélhetően pont ellenkezőt) tartalmaz, ilyenkor nyugodt szívvel kukázom azokat a sorokat (esetleg utána nézek, hogy más forrásban hogy van fordítva) és saját kútfőből merítek.

zsirafka

Postby zsirafka » Mon Apr 13, 2015 7:29 pm

lakanett wrote:Apropó! Nagyon jó a fordítás. Nem tudom milyen hozzá az angol felirat,
de az hogy ilyen "kifejezéseket" használsz, hogy "vónánk meg lyányom" (nem is tudom mi volt még),
nekem még egy kis humort visz bele az egészbe. Szóval, gratula! Ügyes munka!

Abszolút :mrgreen:!!! Tényleg le a kalappal, h. sikerül a humorfaktort még megspékelned :D.
A "friss házasok helyett ... vének lettünk"... hangosan röhögtem a "vénember" monológján :mrgreen: :wub: :mrgreen:

Tényleg Lapishun, ha szabad kíváncsiskodni... melyik angol felirat alapján dolgozol? Korábban írtam, h. csak youtube-os (angol sub) vidiket néztem, nem töltögettem. Aztán olvastam a soompin, h. az új részeknél nagyon dicsérik a felirat-kommenteket (v. minek nevezzem a "gyárilag ráégetett wgm megjegyzéseket/poénokat" :roll), h. mostanában mennyire viccesek és frappánsak lettek, h. öröm fordítani.

Bár a soompin lassan már csak a "Brown eyed couple" (a.k.a. Jonghyun/Seungyeon) topikot merem olvasni, mert a WGM főtopikban nagy a pánik (persze, h. a nemzetközi fanok részéről) - de legalább is folyamatos a találgatás -, h. mi lesz a wgm sorsa, merthogy a Yewon botrányra reflektálva a kedves K-netizenek bojkottálják a WGM-epizódokat, és meglehetősen alacsony a nézettségi ráta :cry:. Pedig milyen jó kis részek mennek :P
(A banmal használata, majdhogynem megbocsáthatatlan bűn... na mindegy, azért So Eun "randi botrányától" sem akadtak ki ennyire)
ImageImage

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Mon Apr 13, 2015 9:06 pm

Három feliratot használok. Az egyiknek a forrását nem tudom, mert sosincs benne credit, a másik a soompi féle verzió, a harmadik meg a kshowonline féle hardsub. A soompi a legjobb, kétségtelen.

Szerintem Yewonékat nagyon hamar el fogják kaszálni, gondolom még köti őket a szerződés, de egyszerűen én úgy érzem, hogy kettejük között annyi intimitás van, mint egy kosár póréhagymában. Henry annyira erőltetett és direkt, hogy semmi nem áll jól neki, s szerintem Yewon-nak is sok. Én nem bánnám, ha hamar eltűnnének a képernyőről, de minimum 10 részt meg szoktak várni így is, úgy is.
Hiába szeretik az emberek a furcsaságot, a Henry féle humor nem furcsa, hanem éretlen és tapintatlan. Szerintem hihetetlenül frusztrált, aki nem ismeri sem önmagát, sem az őt körülvevő világot, ezért kiszámíthatatlanok az akciói/reakciói. De bennem a lépései nem megdöbbenést, hanem szánalmat keltenek, mert hiszem, hogy a határok keresése között ő maga teljesen elveszlik, s nem hiszem, hogy ő valójában a párja lábszagára kíváncsi egy vidámpark kellős közepén.

So Eun botrányát szerintem elég korrekten lekezelték (már amennyire egy ilyen scriptelt műsornál ez megoldható), hisz elég hosszú volt a stúdió beszélgetés kettejük között rögtön utána, kevés rajongóban maradhatott tüske.
Ettől függetlenül szerintem kettejük között nincsenek komoly érzelmek, egyszerűen jól megtalálták a közös hangot, s mindketten örömmel lubickolnak önmaguk szerepében. A játékuk teljesen felhőtlen, megbíznak egymásban és így tudnak őszinték lenni a kamerák előtt is, ezért imádjuk őket nézni.

Más a helyzet Jong-hyun-ékkal. Bennem már az is felmerült, hogy titokban ők már korábban találkoztak és tetszettek egymásnak, így vállalták be a showt, mert egyszerűen hihetetlen mennyire nem bír a srácról lehervadni a vigyor, s a lány is elolvad önmagában a sráctól.

Szóval remélem még jó ideig fordíthatom a showt, s Henryék helyét átveszi egy másik páros és minden visszaáll a rendes kerékvágásba.

zsirafka

Postby zsirafka » Tue Apr 14, 2015 4:43 pm

lapishun wrote:A soompi a legjobb, kétségtelen.

Köszi a választ, ha már a fordító is ezt mondja... :D

lapishun wrote:de egyszerűen én úgy érzem, hogy kettejük között annyi intimitás van, mint egy kosár póréhagymában

Istenem, de jót nevettem ezen tegnap :mrgreen:. A kasza szerintem is valószínű, és ha őszinte akarok lenni, akkor nem is nagyon fognak hiányozni, amit abszolút Henry számlájára írok. Tényleg iszonyú erőltetett és annyira mesterkélt (kvázi megtervezett) minden mozzanata, h. amikor véletlenül spontánnak is tűnne, inkább azt érzem, h. lefagyott v. még inkább, h. kiesett a szerepéből. Rendben van, h. a show-elem és a "színház" a műfaj sajátossága, de nála tipikusan igaz, h. a kevesebb több lenne. Mivel a summázott véleményed messzemenően fedi az enyémet, róluk ennyi :P.

Amúgy a Solim couple-nál hasonlóképpen. Valóban korrektek tűnt a helyzet rendezése, de ha maradt is (volna) feszültség, mindkettő van olyan jó színész, h. teljesen el tudja ezt feledtetni. Mivel So Eun tartózkodása is szépen leredukálódott és nagyon jó összhangban, önfeledten játszanak, így maximálisan azt nyújtják, ami a műsor célja lenne, mégpedig az önfeledt szórakoztatást :tv:. Ez pedig egész biztos, amíg képernyőn vannak :wub:

lapishun wrote:Más a helyzet Jong-hyun-ékkal. Bennem már az is felmerült, hogy titokban ők már korábban találkoztak és tetszettek egymásnak, így vállalták be a showt, mert egyszerűen hihetetlen mennyire nem bír a srácról lehervadni a vigyor, s a lány is elolvad önmagában a sráctól.

A fene tudja :mrgreen:, mindent el tudok képzelni... :P
Bár ebben a sajátos dorama/k-pop szubkultúrában már azt sem hiszem el, amit kérdeznek :mrgreen:, nemhogy amit láttatni, vagy éppen rejtegetni szeretnének :mrgreen:
Jae Rim alapjáraton termelt poénjai miatt a teljes rész megnézéséhez megvárom a feliratodat, h. tökéletes legyen a szórakozás :-), de be kell valljam, h. Jong-hyunékat nem bírtam ki, h. ne nézzem meg iziben, amint kijött az angol sub :roll. Lehet nem kellett volna beleszaladnom abba a cikkbe, amiben jelezték, h. Min-hyuk lesz a stúdióvendég és hogyan kommentálta a látottakat :wub:
Olyan jót röhögtem azon, h. a CN Blue tagok határozottan megmondták Jh-nak, h. ne vegye le a felsőjét :D. Komment: hát naná, h. nem fogadta meg :mrgreen:

Vicces ahogy már kétszer írtuk, h. "nem bír lehervadni a vigyor" a képéről :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:, ráadásul a vigyorral együtt mindenféle kontroll nélkül dől belőle a mondandó.
Na náluk aztán tényleg nagyon kíváncsi leszek, h. hogyan alakulnak a dolgok :P. Tudom, h. a párosunk mellett "maradék idolék" is nagyon elfoglaltak, de remélem, h. Jong-hyun/Seung-yeon házasságába is betoppannak a bandatagok, mint annak idején Yong-hwa-éknál. (Jajjj de bírtam, amikor Yong-hwa Min-hyukot beirányította a konyhába, h. tartsa a szemét Jung Shinon (és Seohyunon) :rofl: :faint: :rofl: )
Bár úgy látom, h. még mindig japán nyaralós rész(ek) jön(nek) :-)
ImageImage

lapishun
Fansubber
Fansubber

Re: We Got Married [Hungarian Subs] (Ep 263-267 of 267)

Postby lapishun » Tue Apr 14, 2015 4:59 pm

267. rész felirata kész.

Vicacica

Postby Vicacica » Wed Apr 15, 2015 10:52 am

Köszi a 267. rész feliratát! :D :D
Erről a Kim So Eun botrányról lemaradtam!!! :O :O
Mi is történt ???????????????
ImageImage

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Wed Apr 15, 2015 11:05 am

Vicacica wrote:Köszi a 267. rész feliratát! :D :D

Szia!

Son Ho Joon lakása környékén látták Kim So Eunt, s felmerült a gyanú, hogy randiznak egymással. Persze hivatalosan tagadták mindketten. Majd rögtön a következő WGM részben Jae Rim és So Eun egy stúdióbeszélgetésben átbeszélték a dolgot. So Eun ott azt mondta (ha jól emlékszem), hogy nincs köztük semmi, igaz, hogy volt fenn Son Ho Joon lakásán, de csak egy buli után, s többen is mentek volna, csak nem jelentek meg, így ő is távozott végül.

Vicacica

Postby Vicacica » Wed Apr 15, 2015 12:48 pm

lapishun wrote:
Vicacica wrote:Köszi a 267. rész feliratát! :D :D

Szia!

Son Ho Joon lakása környékén látták Kim So Eunt, s felmerült a gyanú, hogy randiznak egymással. Persze hivatalosan tagadták mindketten. Majd rögtön a következő WGM részben Jae Rim és So Eun egy stúdióbeszélgetésben átbeszélték a dolgot. So Eun ott azt mondta (ha jól emlékszem), hogy nincs köztük semmi, igaz, hogy volt fenn Son Ho Joon lakásán, de csak egy buli után, s többen is mentek volna, csak nem jelentek meg, így ő is távozott végül.

Szia lapishun!

Köszönöm a választ :D Már történt hasonló eset! Mondjuk megértem, hogy a WGM készítőinek nem igazán tetszik a mással való randizgatás, mert így elvesztené a műsor a varázsát!
Esetleg nem -e tudja valaki, hogy a The Return of Superman showhoz van -e valahol magyar felirat? ( kerestem, de sajna nem lelek :-( ) Angolul nézegetem, de elég gyatra a tudásom így sok mindent nem értek meg, de így is van hogy sírva nevetek rajta :D :D
ImageImage

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Wed Apr 15, 2015 1:04 pm

Szerintem a The Return of Superman-t nem fordítja senki magyarra.

Amit még szívesen fordítanék, az a:
- I Can See Your Voice (nagyon tetszik ez a fajta éneklős műsor, vicces és egyedi)
- The Brave family (tetszik, ahogy a különböző kultúrákat, embereket bemutatják, na meg nagy AOA fan vagyok :D )
- 1 Night 2 Days (szintén nagyon jópofa showműsor)

viszont ennyi időm sajna nincs :(

biri66

Postby biri66 » Wed Apr 15, 2015 1:30 pm

Vicacica wrote:Esetleg nem -e tudja valaki, hogy a The Return of Superman showhoz van -e valahol magyar felirat? ( kerestem, de sajna nem lelek :-( )

Vicacica, Song Il-guk hármas ikreinek 3. születésnapja alkalmából március 16-án közzé tettem a 34. rész magyar feliratát (ebben az epizódban tűntek fel először), illetve a szereplőkről is készítettem egy összeállítást: http://birikorea.blogspot.hu/2015/03/th ... erman.html
Emperor of the Sea ~ Desert Spring ~ The Water Bloom ~ Banjun Drama with TVXQ
Merchant Kim Man Deok ~ The King’s Face ~ For the Sake of Son ~ Hwajung ~ Dear My Friends

Our Slightly Risque Relationship (+24 rövid tévéjáték)
Mozifilmek (62 db)
http://birikorea.blogspot.hu/

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Wed Apr 15, 2015 2:01 pm

biri66 wrote:Vicacica, Song Il-guk hármas ikreinek 3. születésnapja alkalmából március 16-án közzé tettem a 34. rész magyar feliratát (ebben az epizódban tűntek fel először), illetve a szereplőkről is készítettem egy összeállítást: http://birikorea.blogspot.hu/2015/03/th ... erman.html

Szia Biri!

És nem tervezed folyamatosan fordítani a sorozatot? Jó lenne pedig :)

biri66

Postby biri66 » Wed Apr 15, 2015 2:46 pm

lapishun wrote:És nem tervezed folyamatosan fordítani a sorozatot? Jó lenne pedig :)

Szia Lapishun!

Tudom, hogy egyetlen rész sovány vigasz, :-( de tényleg csak egy kis unikumnak szántam SIG kedvelőinek (mivel én is közéjük tartozom).
Ebben viszont próbáltam kitenni magamért, jóval hosszabb lett a magyar srt mint az angol, mert beleírtam és beleidőzítettem azokat a jópofa szövegeket is, amelyek a videón olvashatók megjegyzésként, illetve a szereplők gondolataiként.
Aranyos sorozat egyébként, a napokban kezdtem el elölről nézni, egyelőre két epizódon vagyok túl. :-)

Te viszont jó nagy fába vágtad a fejszédet. Jó munkát kívánok hozzá!

Vicacica

Postby Vicacica » Wed Apr 15, 2015 6:18 pm

Szia Biri66!

Ezt az egy epizódot is nagyon köszönöm :mrgreen: Az ikrek a kedvenceim :dance: Imádni valóak :wub: Még így hiányos nyelvtudással is elég élvezhető a dolog :D Nézni őket tiszta öröm :cheers:
ImageImage

lapishun
Fansubber
Fansubber

Re: We Got Married [Hungarian Subs] (Ep 263-267 of 268)

Postby lapishun » Sat Apr 18, 2015 8:36 pm

Érdekesség képpen a korábbi témával kapcsolatban, miszerint hogyan itélik meg Koreában a műsort...
A 268-as rész vetítése idején a koreaiak ilyesmiket kommenteltek a neten (pár kiragadott példa):

Henryék adásideje alatt:
- Nem kellene ennek a csajnak inkább a bocsánat kéréssel foglalkoznia? Kihúzza magát a felelősség alól és ennek a többi szereplő is megissza a levét. Hagyja el mielőbb a műsort!
- Az igazi természete teljesen más, mint amit itt láthatunk!
- Ugyan miféle emberek nézik még ezt a showt?
- Mindig elkapcsolok, ahogy megjelenik Yewon.
- Az MBC-nek elment az esze.... nem nézem ezt a sz...
- Henry... pfff.... Anyám...

Jonghyunék adásideje alatt:
- Gong Seung Yeon nem tűnt ki a korábbi műsorokban, de itt a WGM-ben nagyon szép! Amikor egy idol a színészkedéssel próbálkozik, nem nagyon tud kitűnni, de amikor egy színész szórakoztató műsorban jelenik meg, mindig kiemelkedik. Nagyon vonzó!
- ..annyira szép! Egyetértek az előttem szólóval, Gong Seung Yeon-é az ország legszebb szeme!
- Úgy tűnik, Jonghyun tényleg kedveli. Annyira összeillenek!
- Milyen gyönyörű pár! TT TT
- Ő CNBLUE arca!
- mindig, mikor a WGM-et támadják, hogy vegyék le a műsort Yewon miatt... sajnálnám emiatt a páros miatt.. TT TT TT TT TT
- Annyira hitelesek! Ha csak a forgatókönyvet követik, akkor mindketten Oscart érdemelnek!

Jorimék adásideje alatt:
- Bárcsak ne lenne ott körülöttük egy operatőr sem!
- Miközben a filmet nézik... annnnnnnyira cukik!
- Miért ilyen rövid az ő adásidejük? Egész héten őket várom!
- A legviccesebb páros.
- Igazán randizhatnának már!

A 268. rész videóját már tölthetitek. Link fent.

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Tue Apr 21, 2015 6:33 pm

268. rész felirata fent.

zsirafka

Postby zsirafka » Tue Apr 21, 2015 6:59 pm

Lapishun, köszi a feliratot (az előzőt is, mert lehet, h. korábban lemaradt)!Image
Csak a "Brown eyed couple"-t (JongYeon) néztem meg angolul, a többihez bevártalak :mrgreen:.
ImageImage

lapishun
Fansubber
Fansubber

Re: We Got Married [Hungarian Subs] (Ep 263-268 of 268)

Postby lapishun » Tue Apr 21, 2015 7:20 pm

Angol felirat már hétfő reggel volt, csak az időm nem volt elég hogy tegnap befejezhessem, így is Henryéket eléggé elkapkodtam.

Amúgy szerintetek meddig fognak még maradni Henryék? Most költöznek be egy házba. Ráadásul ahogy láttam, elég nagy és régi (drága) ház. Eddig senkinek sem volt ilyen. És azt sem értem, hogy ha már felhúzták azt a WGM falucskát, akkor miért nem oda költöztetik őket.

Jong-hyun-éknál még nincs szó költözésről. Pedig rájuk kiváncsi lennék, mit kezdenek egymással "együtt élve".

Jae Riméknél meg ugye a lány megy kínába pár hónapra (gondolom ebből 1 hónap közben már le is telt, mert a tanyasi helyszínt 2-3 nap alatt vehették fel), kérdés, hogy befejezik-e őket ott vidéken, vagy kapnak még esélyt a fővárosban, ha ez utóbbi, akkor elég hosszúra húzódik az ő történetük. (60 epizód környékén lehet a rekord, ők 40 körül járhatnak)

zsirafka

Postby zsirafka » Tue Apr 21, 2015 7:51 pm

lapishun wrote:Angol felirat már hétfő reggel volt, csak az időm nem volt elég hogy tegnap befejezhessem,

Ne viccelj, így is szuper gyors vagy :wub:. Csak folyamatosan kíváncsiskodtam bevallom, ezért vasárnap csekkolgattam a soompit, ahol írták, h. késni fog. Én is hétfőn reggelre találtam csak.

Fogalmam sincs, h. meddig maradhatnak (Henryék, remélem nem mindenkit reptetnek a fiaskó miatt)... :scratch: Amúgy is akartam kérdezni, h. milyen lehet a felvételek dinamikája, mennyire egymástól függetlenül filmeznek, mert soha nem olvastam utána. Csak mert Jae Riméket - ahogy Te is írtad - feltételezem, h. egyhuzamban vették fel, akárcsak a japán vakációt Jonghyunéknál...
Ha nagyjából azonos ütemben forgattak, akkor most jöhetnek azok a részek, amiket már Yewon botránya után rögzítettek, nem? Kíváncsi lennék, h. látszik-e majd rajta valami ebből. Biztos...
A banda nagy része amúgy is forgat valamelyik soriban, koncerten van, másik varietében, csoda, h. van idejük egyáltalán ennyi anyagot is felvenni.

lapishun wrote:És azt sem értem, hogy ha már felhúzták azt a WGM falucskát, akkor miért nem oda költöztetik őket.

Ezt sok helyütt találgatják... többször is olvastam, azt gyanítják, h. alacsony a nézettség, fogynak a büdzsé keretei, egyre kisebb és egyre bénább lakások/házak jönnek -- l. Hong Jong-hyun/Yura a székház tetején abban a könnyűszerkezetes kis kuckóban, Jae Rimék vidéken... Erre Henryék kapnak egy szuper tradicionális házat :nuts:?

lapishun wrote:Jong-hyun-éknál még nincs szó költözésről. Pedig rájuk kiváncsi lennék, mit kezdenek egymással "együtt élve".

Na erre én is nagyon :mrgreen:.
ImageImage

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Tue Apr 21, 2015 8:57 pm

Szerintem a költségvetésben nem a ház a sok. Hisz bérelhetik is, stb. (ettől függetlenül az a tradicionális ház, bár nem sokat láttunk belőle, de eléggé tutin néz ki, kiváncsi vagyok rá nagyon)

Szerintem JaeRimék vidéki pár napja sem lehetett olcsó, ahogy a japán út sem, attól egy már meglévő házban felvett pár epizód biztosan olcsóbb. Ugyanis az egész stáb utazik ilyenkor, nekik szállást kell bérelni, a cuccaikat utaztatni, stb. Egy külső helyszínre szerintem 2-4 operatőr, 1-2 író, 1 hangmérnök, 1 rendező, és 2-3 asszisztens biztosan velük megy, ez kb olyan 10-15 ember lehet. Ezzel szemben a már előkészített ház nem igényel ekkora stábot szerintem. Bár ez is változó, volt már olyan forgatás, ahol látszott, hogy tényleg sok(6-7) kamerával dolgoztak, de volt ahol 2-vel oldottak meg mindent. (japánban pl most nagyon sok volt a fix, rögzített kamerás megoldás és csak 2 operatőr lehetett)

Március elején járhat mind a három pár még, de Jae Riméken kívül most lesz ugrás szerintem is. Japánból áprilisban jött szerintem vissza a srác, Henryék 5 részét meg szerintem 2 nap alatt vették fel eddig, tehát a költözés valószínű a botrány után van már.

Vicacica

Postby Vicacica » Thu Apr 23, 2015 1:38 pm

Sziasztok!

Köszönöm az új feliratot :-) Az igazat megvallva Henry és arája engem se tud lekötni nem igazán érdekel, hogy mi történik velük az adott pillanatban szívfájdalom nélkül átpörgettem rajtuk. :P
ImageImage

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Sat Apr 25, 2015 9:13 am

Gong Seung-yeon ezzel a fotóval üzen a rajongóinak a facebook oldalán:
"Találkozunk ma este 5-kor"

Így legyen :)

Magyar felirattal meg találkozunk kedd este!

Image

zsirafka

Postby zsirafka » Sat Apr 25, 2015 10:54 am

lapishun wrote:Gong Seung-yeon ezzel a fotóval üzen a rajongóinak a facebook oldalán:"Találkozunk ma este 5-kor"
Magyar felirattal meg találkozunk kedd este!

Nem ígérem, h. egy szegmenssel megvárlak :P, de majd a maradékot pótolom kedden, úgyhogy előre is köszi :D.

Amint olvastam, a WGM-ben először valakik nagyon aktívak a közösségi hálón is :mrgreen:
ImageImage

lakanett

Postby lakanett » Sat Apr 25, 2015 2:56 pm

Szia lapishun!
Köszönöm az újabb feliratot. Meg is néztem. Nagyon jó rész volt.
Bár... megváltozott a véleményem.
Mostantól CNBLUE gödröcskésnek szorítok.
Jae Rim nagyon aranyos és úgy hajt a csajra. De így, hogy látom egymás után ezt a két párost,
eszméletlenül lejön a kontraszt. Kim So Eun-nak nem kell Jae Rim. Kicsit sem.
Nem jön be neki a srác, csak kapott egy szerepet amit el kell játszania. Szegény fiú...
Most már nem is annyira várom a jeleneteiket, mert sajnálom őt.
Amit a botrányról írtál érdekes volt. Lehet ezért küldték el őket a világ végére? :D
Na bezzeg a gödröcskéset meg a kedves feleségét akárhova rakhatják.
Ők csak egymásra néznek (vagy inkább gondolnak) és máris fülig ér a szájuk.
Henrynek meg ez egy szerep. Eljátssza mert most ez van. Egyébként egy nagy bohóc.
De azt el kell ismerni, eszméletlenül tud hegedülni.

Ancsa

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Sat Apr 25, 2015 4:52 pm

Szia Ancsa!

Igen, Jae Rimék között nem lehet komoly dologról szó, ettől függetlenül eléggé szórakoztatóak. Én azért nem sajnálom őt, a műsor elején lehetett érezni a "tapogatózást", de azóta szerintem csak jól elvannak együtt, és Jae Rim vonzalma valamint Kim So Eun határozott elhatárolódása is a játék részévé vált szerintem.

lakanett wrote:Szia lapishun!
Henrynek meg ez egy szerep. Eljátssza mert most ez van. Egyébként egy nagy bohóc.

Henryt pont a héten láttam egy régebbi Weeky Idol epizódban és azt kell mondjam tényleg nagy zenei tehetség. Ugyanígy Yewont is láttam szintúgy ugyanott még a Yewelry tagjaként. Ettől függetlenül továbbra sem szimpatizálok velük :)

269-es rész már tölthető. (felirat kedden)

lapishun
Fansubber
Fansubber

Re: We Got Married [Hungarian Subs] (Ep 263-268 of 269)

Postby lapishun » Sat Apr 25, 2015 6:01 pm

akkor most egy kis spoiler...

Yewon-nak meg volt a nagy bocsánatkérő síró jelenete a botrányával kapcsolatban. Kiváncsi vagyok, majd mit gondoltok róla.

Az új házuk viszont elég pöpec. Szerintem valamelyik doramát forgathatták ott korábban, így juthattak hozzá. Aki felismeri a helyszínt, sikítson! :)

A 270-es részben a barnaszemű párosunk is összeköltözik, ők viszont egy renoválás alatt álló házat kapnak, nekik kell kifesteniük. Jó mókának tűnik, de azért egy Henryék féle házat is el tudnék nekik képzelni.

Hayako
Fansubber
Fansubber

Postby Hayako » Sun Apr 26, 2015 5:33 pm

lapishun wrote:Szia Ancsa!

Igen, Jae Rimék között nem lehet komoly dologról szó, ettől függetlenül eléggé szórakoztatóak. Én azért nem sajnálom őt, a műsor elején lehetett érezni a "tapogatózást", de azóta szerintem csak jól elvannak együtt, és Jae Rim vonzalma valamint Kim So Eun határozott elhatárolódása is a játék részévé vált szerintem.

lakanett wrote:Szia lapishun!

Henryt pont a héten láttam egy régebbi Weeky Idol epizódban és azt kell mondjam tényleg nagy zenei tehetség. Ugyanígy Yewont is láttam szintúgy ugyanott még a Yewelry tagjaként. Ettől függetlenül továbbra sem szimpatizálok velük :)

269-es rész már tölthető. (felirat kedden)

Kedves lapishun!

Végre sikerült megnéznem az eddigi részeket és ezzel új kedvencet is avatok, mégpedig Lee Jong-hyun és Gong Seung-yeon párosát! Egyszerűen még Soliméknál is aranyosabbak és én meg vagyok győződve, hogy a srác bele van esve a lányba, de nagyon! :wub: Természetesen a Solim páros is hozza a megszokott humoros dolgokat, de a Henry-Yewon kettős egyáltalán nem szimpi! Nem illenek egymáshoz, hiába állítják, hogy tetszik neki a másik... valahogy olyan hihetetlen az egész! :scratch: Hallottam a bojkottról is, remélem, nem hagyják abba a műsort! :whistling: A felirat pedig nagyon jó, bár elvétve akad benne pár angol mondat, ami nem csoda ennyi szövegnél! :sweat: De nagyon jó és élvezhető a fordítás! Köszönet érte, lapishun! :salut:

Image
Image

zsirafka

Postby zsirafka » Sun Apr 26, 2015 6:09 pm

Hayako wrote:új kedvencet is avatok, mégpedig Lee Jong-hyun és Gong Seung-yeon párosát!

:thumright: Üdv, a klubban :mrgreen:, látom a szavazásnál is lépnek szépen előre. Tényleg képtelenség őket úgy nézni - hogy akárcsak JH-nál - ne folyamatos mosollyal a képén tegye az ember :wub:. Akármi is legyen a show forgatókönyvében, h. ezek már az első részükben felülírták, az biztos.
Kíváncsi vagyok a japán romantika után a szöuli "hétköznapokra" :P.

A hivatalos adatok alapján a nézettség sajna még mindig elég gyatra, de remélem, h. párosunk lendít majd rajta :P.

Image
Image

Az MC-k biztos, h. kedvelik őket :mrgreen:, bírtam a 269-ben Eric-et - gyakorlatilag a "kikészülés" határán :P

Image
ImageImage

lakanett

Postby lakanett » Mon Apr 27, 2015 6:46 pm

zsirafka wrote:Tényleg képtelenség őket úgy nézni - hogy akárcsak JH-nál - ne folyamatos mosollyal a képén tegye az ember :wub:. Akármi is legyen a show forgatókönyvében, h. ezek már az első részükben felülírták, az biztos.
Kíváncsi vagyok a japán romantika után a szöuli "hétköznapokra" :P.

Hát ez abszolút így van! :lol
Egyébként akármilyen a forgatókönyv, közöttük működik a kémia. Valaki nagyon beválasztott, hogy őket párosította össze.
Ezt így biztosan nem tudják megjátszani. Remélem a csajt a CNBLUE rajongók nem náspángolják majd el,
mert nekem olybá tűnik, hogy Oppa elkelt. :D
Nagyon jók a gif-ek zsirafka! Annyira aranyosak. A legpocsékabb nap után is mosolyt csalnak az arcomra.
Szerintem megőrzöm ezeket a részeket, jó lesz ez még 10 év múlva is.

zsirafka

Postby zsirafka » Mon Apr 27, 2015 6:59 pm

lakanett wrote:Ezt így biztosan nem tudják megjátszani. Remélem a csajt a CNBLUE rajongók nem náspángolják majd el,
mert nekem olybá tűnik, hogy Oppa elkelt. :D

Ez jó volt Ancsa :thumright:, sikerült jól megnevettetned :mrgreen:

Ahogy olvastam a soompis kommenteket, totál megvesznek értük a nemzetközi fanok :P, hátha Lapishunnak van valamilyen infója a k-frontról.
A süket k-fanokat még mindig annyira leköti a Yewon-sztori :nuts:, h. nem tudnak ennek a párosnak örülni :blink?

Lapishun, igazak a pletykák, h. a soompi nem készít több WGM feliratot XD?
ImageImage

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Mon Apr 27, 2015 7:11 pm

Én attól vagyok kész, ahogy egymásra tudnak nézni. Pár pillantás a mostani részből.... Eszméletlen.

Image

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Mon Apr 27, 2015 7:17 pm

zsirafka wrote:Ahogy olvastam a soompis kommenteket, totál megvesznek értük a nemzetközi fanok :P, hátha Lapishunnak van valamilyen infója a k-frontról.
A süket k-fanokat még mindig annyira leköti a Yewon-sztori :nuts:, h. nem tudnak ennek a párosnak örülni :blink?

Lapishun, igazak a pletykák, h. a soompi nem készít több WGM feliratot XD?

Egyelőre nem tudok én sem sok okosat mondani, angol softsub még nincs, hardsub van ugyan, de olyan helyen, ahonnan nem lehet a videót letölteni, így nem tudom a feliratot lerippelni onnan. Reméljük megoldódik a dolog.

CNBLUE fanokról nem tudok nyilatkozni, hím lévén ha az APINK-ről vagy az AOA-ről kérdeznél, lehet többet tudnék mondani :)

zsirafka

Postby zsirafka » Mon Apr 27, 2015 7:23 pm

lapishun wrote:CNBLUE fanokról nem tudok nyilatkozni, hím lévén ha az APINK-ről vagy az AOA-ről kérdeznél, lehet többet tudnék mondani :)

:P, majd később megteszem :mrgreen:
Nem is a cnb-fanokra gondoltam :D, csak úgy általában kérdeztem, h. olvastál-e valami frissebbet, h. éppen mi az aktuális hozzáállás a WGM-hez?
ImageImage

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Mon Apr 27, 2015 7:30 pm

zsirafka wrote:Nem is a cnb-fanokra gondoltam :D, csak úgy általában kérdeztem, h. olvastál-e valami frissebbet, h. éppen mi az aktuális hozzáállás a WGM-hez?

Csak azt tudom, hogy elhamarkodtam a korábbi kijelentésemet. Yewon nem kért bocsánatot, csak némi "jaj de sok nehézségen mentél most keresztül" vigasztalást kapott Henrytől miután elpityeredett. Annyit olvastam, hogy sírás helyett egy bocsánatkéréssel jobban jött volna ki a dologból. Szóval nem tudom...

Hétvégén kínomban néztem Yewonnal Happy Togethert, Henryvel pedig Match Made in Heavens-t (ez utóbbiba érdemes belepillantani, ha nem ismeritek), s arra jutottam, hogy Yewon teljesen érdektelen számomra, szerintem eléggé szürke kisegér, nem való a szórakoztató iparba. Henry meg bármennyire is színes egyszerűen túl felszínesek a poénjai (bár néha azért jól sülnek el), szerintem mellékszereplőnek tökéletes, de főszereplőnek túl sok.

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Tue Apr 28, 2015 11:01 am

Úgy néz ki, bajban leszünk, softsub még mindig nincs.

Amíg nincs megoldás, égetett angol felirattal megnézhetitek itt:

[url]http://kshowonline.com/kshow/3354-[engsub]-we-got-married-ep.269[/url]

zsirafka

Postby zsirafka » Tue Apr 28, 2015 12:15 pm

lapishun wrote:Úgy néz ki, bajban leszünk, softsub még mindig nincs.
Amíg nincs megoldás, égetett angol felirattal megnézhetitek itt:
[url]http://kshowonline.com/kshow/3354-[engsub]-we-got-married-ep.269[/url]

Köszi, ez megvolt :D.
Azért is kérdeztem, h. tudsz-e esetleg valamit a soompi engsub-kaszáról, mert én - lehet, h. bénán elsiklottam felette, de - csak a kész tényt olvastam, h. nem készül több :nuts:. (Hátha csak a költözéssel függ össze :nuts:.)

Kis adalék a k-netizen-véleményekhez: http://kkuljaem.blogspot.ca/2015/04/wgm-henry-disses-yewon-naughty-couple.html

Ancsa, a gyűjteményedbe :mrgreen:. Kitartást májusig :P
https://www.youtube.com/watch?v=4ZkmH_xmedU&feature=youtu.be
ImageImage

lakanett

Postby lakanett » Tue Apr 28, 2015 5:11 pm

Köszi zsirafka!
Kicsit megolvadt tőle a képernyő, de azért köszi. :D

lakanett

Postby lakanett » Fri May 01, 2015 7:41 am

Hát eléggé el vagyok keseredve. Mindenhol azt olvasom, hogy nem csinálnak hozzá angol feliratot.
Valami licence ügyre hivatkoznak. Nem értem. Évekig lehetett, most meg nem?
Aigoo, kénytelen leszek megtanulni koreaiul. :-(

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Fri May 01, 2015 7:55 am

Én azt nem értem, hogy az MBC miért nem teszi ezt a műsorát ki a saját youtube csatornájára a többi mellé hivatalos angol felirattal.
A KBS ebből a szempontból sokkal jobb, majdnem az összes saját gyártású műsora megnézhető angol felirattal a youtube csatárnájukon, sőt online nézhető az adásuk több nyelven is.

Így dugába dől a magyar felirat, mert nem hogy softsub, de hardsubos verziót sem tudok letölteni amiből lerippelhetném a feliratot.

Anett, koreaiul nem kell megtanulnod, a kshowonline-on nézheted továbbra is angol felirattal.

lakanett

Postby lakanett » Sat May 02, 2015 12:10 pm

lapishun wrote:Én azt nem értem, hogy az MBC miért nem teszi ezt a műsorát ki a saját youtube csatornájára a többi mellé hivatalos angol felirattal.
A KBS ebből a szempontból sokkal jobb, majdnem az összes saját gyártású műsora megnézhető angol felirattal a youtube csatárnájukon, sőt online nézhető az adásuk több nyelven is.

Így dugába dől a magyar felirat, mert nem hogy softsub, de hardsubos verziót sem tudok letölteni amiből lerippelhetném a feliratot.

Anett, koreaiul nem kell megtanulnod, a kshowonline-on nézheted továbbra is angol felirattal.

Köszi, hát ez van.
Megyek megkeresem ezt a kshowonline oldalt.
Azért remélem nem ment el a kedved a showműsorok fordításától.
Nagyon keveset fordítanak belőlük magyarra. Pedig vannak köztük nagyon jók.
Nem is értem, a nézők miért nem nézik többen.
Sokszor jobban szórakozom ezeken, mint a sorozatokon. Persze, lehet hogy ez az én betegségem.... :D

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Sat May 02, 2015 1:19 pm

lakanett wrote:
lapishun wrote:Azért remélem nem ment el a kedved a showműsorok fordításától.
Nagyon keveset fordítanak belőlük magyarra. Pedig vannak köztük nagyon jók.
Nem is értem, a nézők miért nem nézik többen.
Sokszor jobban szórakozom ezeken, mint a sorozatokon. Persze, lehet hogy ez az én betegségem.... :D

Nem, nem megy el a kedvem, csak rossz, hogy épp belekezdtem és már vége is a lehetőségnek. (bár végülis csak 30 ember töltögette rendszeresen a feliratot)

Így viszont keresek valamit még az EXO Next Door mellé (az elég rövidke, kb fél óra lefordítani egy részt, szemben a WGM 5-6 órájával), csak a showműsoroknál nehéz softsubhoz jutni. Pedig a Weekly Idol-t szívesen fordítanám.

Vicacica

Postby Vicacica » Sat May 02, 2015 1:36 pm

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi részeket és nagyon nagyon szomorú vagyok :cry: Nem is értem miért csinálják, ezt!! :-( Szerintem inkább büszkének kellene lenniük, hogy ilyen sok országban kiváncsiak a műsorra és a közszereplőikre! :cry:
ImageImage

lakanett

Postby lakanett » Sun May 03, 2015 8:07 am

lapishun wrote:Pedig a Weekly Idol-t szívesen fordítanám.

Na arról még nem hallottam.
Mivel - bizonyos okokból kifolyólag :D - Lee Seo Jin hónapokat tartok, ezért észrevettem, hogy ő is részt vesz
egy ilyen show műsorban. Grandpas over flowers címen. Az AT-re most tették fel a párizsi verziót.
A lényege annyi, hogy pár veterán ismert színésszel elutaznak valahova. Igazából ennyit vettem le eddig,
egyelőre feliratot sem találtam hozzá. Pedig kíváncsi lennék rá, hátha jók a beszólásaik.

A WGM-re visszatérve: kár, hogy most már a filmet sem teszik fel AT-re.
Mégha szöveg nincs is hozzá. :-(
Jó, tudom, nézzem online. De hát az olyan "instant", ahogy azt talán pont te írtad. :D

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Sun May 03, 2015 4:28 pm

lakanett wrote:
lapishun wrote:Pedig a Weekly Idol-t szívesen fordítanám.

Na arról még nem hallottam.

Mivel én teljesen bele vagyok habarodva Bomi-ba (Apink tag) nekem kötelező volt nézni :)

Egyébként a barna szemű párosunk fiú tagja a WGM előtt ebben szerepelt:
https://youtu.be/Szdx3WOUF9w

Return to “Subtitles”