Liar Game (kdrama) [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
zetkin94

Liar Game (kdrama) [Hungarian Subs] (Complete)

Postby zetkin94 » Mon Oct 27, 2014 10:08 pm

Liar Game

Image

A feliratok Anyeze közreműködésével készülnek.

Drama: Liar Game
Hangul: 라이어 게임
Rendezte: Kim Hong-Sun
Írta: Yoo Yong-Jae
Műfaj: Romantikus, rejtély
Csatorna: tvN
Bemutató: 2014. Október 20 - November 18,
Epizódok: 12
Ország: Dél-Korea

Rövid ismertető

A történet egy televíziós show keretében megtartott játékot mutat be, aminek a fődíja 10 millió dollár. A nyerés elérése érdekében, minden módszer megengedett. Csalásra, átverésre, lopásra buzdítják a versenyzőket.
A játékot az a vesenyző nyeri, aki megszerzi a többiek pénzét, aki veszít, az adósságba keveredik.
A versenyzők között találjuk a zseniális csalót Cha Woo-Jin-t ( Lee Sang-Yoon ), valamint a naiv és kedves főiskolai hallgatót Nam Da-Jung-ot ( Kim So-Eun )

Főszereplők :

Lee Sang Yoon -Ha Woo Jin
Kim So Eun - Nam Da Jung
Shin Sung Rok - Kang Do Young
Jo Jae Yoon
Cha Soo Yun
Choi Jin Ho
Choi Yoon So
Lee El
Jang Seung Jo
Lee Shi Hoo

Film letöltése :

Hálás köszönet a Soompi TV angol feliratáért, mely alapján a fordítás készült.
I'm very grateful to Soompi TV for the english subtitles.

A felirat ingyenes, ezért megkérek mindenkit, ne töltse fel máshová. Köszönöm.
Attachments
Liar Game 11 XviD-WITH.srt
(65.28 KiB) Downloaded 642 times
Liar Game 12 XviD-WITH.srt
(59.1 KiB) Downloaded 666 times
Liar Game 10 XviD-WITH.srt
(62.64 KiB) Downloaded 706 times
Liar Game. 09 XviD-WITH.srt
(72.75 KiB) Downloaded 673 times
Liar Game. 08 XviD-WITH.srt
(75.94 KiB) Downloaded 670 times
Liar Game 07 XviD-WITH.srt
(80.83 KiB) Downloaded 754 times
Liar Game. 06 XviD-WITH.srt
(75.6 KiB) Downloaded 739 times
Liar Game. 05 XviD-WITH.srt
(68.64 KiB) Downloaded 728 times
Liar Game. 04 XViD-iPOP.srt
(70.66 KiB) Downloaded 723 times
Liar Game. 03 XviD-WITH.srt
(68.53 KiB) Downloaded 796 times
Liar Game. 02 XviD-WITH.srt
(69.81 KiB) Downloaded 754 times
Liar Game. 01 XViD-iPOP.srt
(68.4 KiB) Downloaded 955 times
Last edited by zetkin94 on Sat Dec 20, 2014 4:52 pm, edited 15 times in total.
DOCTORS Saikyou no Meii, Loving you Anyezével közösen: Color of Woman, The Musical, Feast of the Gods, The Masters Sun,How to meet a perfect neighbor,Its okay thats love, Liar game, Hyde, Jekyll,Me, Oh my Venus

zetkin94

Postby zetkin94 » Mon Oct 27, 2014 10:10 pm

Mindenkinek jó szórakozást kívánok :-)
DOCTORS Saikyou no Meii, Loving you Anyezével közösen: Color of Woman, The Musical, Feast of the Gods, The Masters Sun,How to meet a perfect neighbor,Its okay thats love, Liar game, Hyde, Jekyll,Me, Oh my Venus

desertqueen

Postby desertqueen » Mon Oct 27, 2014 10:47 pm

Hú ez nagyon jó lesz! Shin Sung Rok a You Came From The Stars és a Trot Lovers óta nagy kedvencem.
Remélem jó kis intrikus szerepet kap! Az nagyon megy neki.
Köszönet a fordításért, begyűjtöm és megnézem! (Miért csak ennyi rész? Lehet, hogy több évados lesz, mint a The Three Musketeers? :scratchchin: )

gilnis

Postby gilnis » Mon Oct 27, 2014 11:41 pm

Jaj, de jóóóó, Zetkin! :w000t: Köszönöm, köszönöm, köszönöm! Ezt a meglepit! Jöhetek megint karattyolni, yesss! Kösz a helyet! :D
Már megnéztem a második részét is - holnap esek is neki a harmadiknak, de talán még a negyediknek is! :whistling: -, és ez a koreai remake bizony hozza a magas japán színvonalat! Végre egy!!! :cheers: Sőt, nekem idáig még a japánnál is jobban tetszik leszámítva a jóképű csalónkat - mert Matsuda Shota azért nem adja könnyen, baromi magasra tette a lécet... :mrgreen: :heart: -,

Image
Image

úgyhogy nagyon kellett egy topik, ahol ezt le is írhatom! :cheers: Mindkét változatban nagyon erőteljes a sztori, de egyelőre annyira klasszul van átírva a koreai az eredetihez képest, hogy nem győzöm csodálni! Nagyon-nagyon tetszik! :heart: Csak maradjon is ilyen végig! :pray:

Azt viszont nem tudom, hol olvastad Zetkin, hogy romantikus lesz. :O No nem mintha tiltakoznék, de a japán sorozat nem olyan. Sajnos, mert a vonzalom köztük őrjítő volt. :P Hadd illusztráljam! :mrgreen:
[spoiler]ImageImageImage[/spoiler]
Desertqueen, Shin Sung Rok-ról tökéletesen egyetértünk: engem is abban a két soriban bűvölt el. Itt is manipuláló, bűvölő "nagy játékos" szerepe van, ami azt illeti... :whistling: ennek ellenére nekem már az első részben Lee Sang Yoon, a szexi prof lett a kedvencem, és ez jelenetről jelenetre csak fokozódik. :wub: Mellesleg ennek különösen örülök, mert a sorozatot megelőzően mindenki szkeptikusan és becsmérlően nyilatkozott róla, mennyire rossz választás, mennyire nem illik a szerepre. Mit ne mondjak, naggyon rácáfolt, :P :cheers: és ha így folytatja, talán még döntetlenre is hozza ki Matsudával! :heart:

Image
Image

Kérdésedre válaszolva ez egy rövidke történet, a japán verziója is csak gyakorlatilag tíz és fél részből áll. Nincs szó több évadról, legalábbis biztosan nem olyan értelemben, mint a muskétásoknál. Ha a siker megköveteli tőlük, az más lapra tartozik. 8) A japánnál lett második évad plusz egy tucat film.
Last edited by gilnis on Tue Oct 28, 2014 12:42 am, edited 1 time in total.

Keiko1981
Global Moderator
Global Moderator

Postby Keiko1981 » Mon Oct 27, 2014 11:48 pm

I was waiting for Hungarian subs to appear. Will add a link to this thread in the torrent comments. :)
Gifted Ones | Twitter | Instagram | MyDramaList.com
Subbing: Gomen Aishiteru, Inochi, Oshin, Seoul 1945
Where to find dramas & subtitles

anyeze

Postby anyeze » Tue Oct 28, 2014 8:04 am

Drága Zetkin!

Gratulálok az új önálló soridhoz! Kitartást hozzá - bár tudom ezt mondanom sem kell :-)
Én biztosan Veletek tartok, az első részek nekem is tetszettek.
Az intrikus Shin Sung Rok-hoz csak annyit, hogy én eddig csak a Thank You-ban láttam, ahol egész más karaktert játszott, de szerintem az is nagyon jól illett hozzá - kíváncsi vagyok megmarad-e ebben a mostani szerepében, vagy esetleg várhatunk tőle némi jellemfejlődést... :P Engem ez sem lepne meg, de én nem tudok a japán verzióból kiindulni, mert azt nem láttam...
Image
Folyamatban: Saimdang, Light's Diary; Elkészült Zetkinnel: Hyde Jekyll, Me; The Master's Sun; It's okay that's love; Oh My Venus; stb.

vercsike1

Postby vercsike1 » Tue Oct 28, 2014 8:25 am

Szia zetkin94 ! ! ! Hálásan köszönöm a sorozatot és annak első részének feliratát.

szildor

Postby szildor » Tue Oct 28, 2014 10:14 am

Kedves Zetkin, köszönöm szépen a feliratot.
Én is veletek tartok, főleg azért, mert koreai, az előzőket nem láttam,
időhiány miatt nem is fogom, itt a szereplők is vonzanak.
Köszönöm, hogy fordítod. :-)

.

gilnis

Postby gilnis » Tue Oct 28, 2014 12:34 pm

anyeze wrote:Engem ez sem lepne meg, de én nem tudok a japán verzióból kiindulni, mert azt nem láttam...

Szia Anyeze! :)

Nagyon jól csinálják eddig a készítők. :thumleft: Pontosan ilyennek kell lennie egy feldolgozásnak! Ez valóban az! Ami egyezés van az eredetivel, azt marhára élvezem másodszorra is, olyan ügyesen, szellemesen, érdekesen, érzelmesen alakították át. Ami pedig újdonság, és ebből rengeteg van, azokon ugyanúgy tudok izgulni, hiába ismerem az alaptörténetet! Idáig ötös!:clap:

Ami Shin Sung Rok szerepét illeti, nagyon érdekes, mert legalább kettő, de talán még kiderül, hogy három japán szereplő egybegyúrásának az eredményeként született. A japánban például végig volt egy maszkos alak, aki izgalmassá, rejtélyessé, ijesztővé tette a szituációt. Itt ez kapásból hiányzik, és tudjuk, hogy ki van a maszk mögött, de a tévéműsor és a nyilvánosság egész más lehetőségeket tár elénk. :)
ImageImageImage

nb76

Postby nb76 » Tue Oct 28, 2014 4:02 pm

Szia Zetkin, nagyon szépen köszönöm a fordítást. A többiek - főleg Gilnis - lelkes hozzászólásából úgy tűnik, hogy jó kis izgi sorozat lesz. :-)

Hayako
Fansubber
Fansubber

Liar Game (KR)

Postby Hayako » Tue Oct 28, 2014 4:23 pm

Szia Zetkin! :lol

Örülök, hogy végül is belevágtál. Mint korábban írtam, az eredeti japán verzió nagy kedvencem volt Matsuda Shotával és őt tényleg nem lehet lepipálni. :wub: De az eddig látottak alapján a koreai verzió is hozni fogja a színvonalat, ráadásul nem érzem úgy, mint a Tomorrow Cantabile-nél, hogy mindent szó szerint átvettek volna. Köszönöm az első részt és várom a folytatást! :-) Sok sikert a fordításhoz! :lol

<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/AcIQnY9nDro" frameborder="0"></iframe>
Last edited by Hayako on Tue Oct 28, 2014 5:54 pm, edited 1 time in total.
Image
Folyamatban: Dating on Earth, Ando Lloyd, MTNY
Tervezettek: Hot Road, The Kodai Family Prequel, The Kodai Family

Carmi

Postby Carmi » Tue Oct 28, 2014 4:45 pm

Juhhhé, megint együtt!!! :cheers: Zetkin, puszi érte. Meg persze a fordításért is. Megyek, és szedem le az eddigi részeket. És képzeljétek, a japánt nem is láttam, úgyhogy azt is leszedem. A "Fated..."-nél is milyen klassz volt a párhuzamos nézelődés. A történet tényleg nem semmi. Hogy a mogyoróba lehet, hogy nekem ez az egész új?! Mintha csecsemő lennék, vagy mi a cifrancs!

zetkin94

Postby zetkin94 » Tue Oct 28, 2014 5:05 pm

Helló Mindenki!

Igen, belevágtam, egy hirtelen ötlettől vezérelve. Nem is értem magam, hisz időm annyi mint csepp, csak tenger nélkül. .-)
De megnézni és beleesni az első részbe egy pillanat műve volt, amúgy is, egy idő óta kedvelem az álarcos alakokat :D. Rögtön éreztem, ez kell nekem. Általában így van ez a szerelemmel, meglátni, beleesni, majd megtudni milyen vele, és a végén rájönni, kibe estél bele :-)
Ezzel csak annyit akarok mondani, remélem jó kis sori lesz. Bár már mindegy, hisz amit elkezdtem, azt biztosan befejezem.
Egyet viszont ígérek. Épp kevés időmből kifolyólag nem garantálhatom Nektek, hogy a vetítéssel haladok majd. Sőt, későn is kezdtem, így máris lépés hátrányban vagyok. Ráadásul 1 héten két rész, egymagamnak kissé húzós lenne. Így aki gyűjtögetni szeretné a feliratot, tegye azt! Csinálom, csinálom, csak most tényleg ki kell majd várni :-)

Jó olvasni, mennyire oda meg vissza vagytok a japán verziójáért. Azt pedig még jobb, hogy ennyire dícséritek a koreai változatot. A lelkesedésetek láttán be fogom iktatni a japán verzió megtekintését is.
Gilnis, kérded honnan vettem a romantikust, mint műfajt. Hirtelen kellett összedobni valami ismertetőt, így elcsíptem innen-onnan dolgokat. Volt itt minden, misztikus, thriller,rejtélyes, pszichothriller, meg a romantikus.
Hozzám a rejtély, és a romantika áll közel. És mi tagadás, nehéz elképzelnem, hogy egy fikarcnyi romantika se legyen egy koreai soriba. Szóval, majd a végén javítom a műfaji besorolást. :D

Örülök mindenkinek, ha együtt a csapat, az már rossz nem lehet! :-)
Hayako, köszönöm itt is!

zetkin94

Postby zetkin94 » Tue Oct 28, 2014 5:08 pm

Keiko1981 wrote:I was waiting for Hungarian subs to appear. Will add a link to this thread in the torrent comments. :)

Thank you very much! Special thanks to you for the upload! :-)

Raczka

Postby Raczka » Tue Oct 28, 2014 5:58 pm

Én is nagyon szépen köszönöm, követőd vagyok!!!!! :)

Keiko1981
Global Moderator
Global Moderator

Postby Keiko1981 » Tue Oct 28, 2014 7:59 pm

zetkin94 wrote:
Keiko1981 wrote:I was waiting for Hungarian subs to appear. Will add a link to this thread in the torrent comments. :)

Thank you very much! Special thanks to you for the upload! :-)

You're welcome. :)
Gifted Ones | Twitter | Instagram | MyDramaList.com
Subbing: Gomen Aishiteru, Inochi, Oshin, Seoul 1945
Where to find dramas & subtitles

gilnis

Postby gilnis » Tue Oct 28, 2014 10:03 pm

nb76 wrote:A többiek - főleg Gilnis - lelkes hozzászólásából úgy tűnik, hogy jó kis izgi sorozat lesz.

Brigi, még milyen jó! Elhiheted, hogy szupi lesz! :cheers:
Ha úgy haladnak, mint a japánok, és erre elég nagy az esély, akkor többfordulós játéknak nézünk elébe. Ez azt jelenti, hogy szó szerinti sorozatot kapunk, amit érdekesebb, érdemesebb hétről hétre nézni a maratonozás helyett. Csak egy tipp... :roll

Carmi wrote:Hogy a mogyoróba lehet, hogy nekem ez az egész új?! Mintha csecsemő lennék, vagy mi a cifrancs!

Szia Carmi!

Nemcsak neked új, ha ez megnyugtat. :lol Én is csak néhány hete néztem meg a japán verziót, habár már legalább 2009 óta terveztem. Hogy miért vártam eddig?! :doh: (Létezik hozzá magyar felirat.)
A karizmatikus koreai szereposztás mindenesetre megadta az utolsó löketet, és rám tört, hogy nekem muszáj látnom végre az eredetit - amit egyébként mindig mindenki mindenhol az egekig dicsért. Most már én is mondhatom: joggal. :thumright: Úgy döntöttem, egye fene, hagyom magam elcsábulni. :mrgreen:

Elkezdtem, s kb. a második percében már totál elkapott az ékszíj! Úgy beszippantott a történet, hogy két-három nap alatt egyszerűen le kellett darálnom. :heart:
Szerintem tiszta matematika az egész, de a sakkhoz is hasonlíthatnám. Azon gondolkodnak, mit lépjenek, hogy arra majd az ellenfél azt tegye amit, és akkor ők olyan pozícióba kerülhetnek, hogy... Valami isteni!!! :thumleft:

Ezek után alig vártam, hogy a koreai elkezdődjön, amivel nem hittem volna, de csaknem ugyanúgy jártam, mint a japánnal. Megpillantottam Ha profot, aztán hogy "never trust anyone", és már végem is volt. :faint: :heart: :lol

Szokás szerint az van, hogy a japán 90 %-ban a cselekményre, a játékra koncentrált, és a szereplőket elnagyolta, míg a koreai nagyobb hangsúlyt fektet a szereplők személyiségére, hátterére, jobban beleviszi az érzelmeket, de mellette egyszerűbben viszonyul a játékhoz, a tényleges feladat-megoldáshoz. De a lényeg gyakorlatilag akkor is mindkettőnél ugyanaz, szóval mindenki eldöntheti, az ő ízlésének melyik felel meg jobban. Ami biztos, hogy ezúttal két színvonalas történetnek is örülhetünk. Utálom azt hajtogatni, hogy "bezzeg a másikban". Itt nincs "bezzeg"! Eltérőek, de mindkét felfogásban, mindkét megvalósításban jóóóó! Nyilván mindkettőnek megvannak a maga gyengeségei is, ez már az első rész után szemet szúrt, de sokkal-sokkal több a pozitívum! :cheers:
ImageImageImage

gilnis

Postby gilnis » Wed Oct 29, 2014 7:09 am

zetkin94 wrote:Volt itt minden, misztikus, thriller,rejtélyes, pszichothriller, meg a romantikus.

Szerintem ezt a műfaji meghatározást csak átvették a japántól, ha igaz a koreaira, ha nem. A japán verzió ugyanis sokkal zordabb, sötétebb, titokzatosabb, megfélemlítőbb telis-tele rettegő vagy manipuláló játékossal illetve kérdőjelekkel. Abban a leányzót nem kérdezik meg, akar-e játszani, egyszerűen csak valakik belevonják a játékba - de kik és miért? A fenyegetések következtében ott a többség sír, és pánikol, az életéért játszik úgy, hogy közben azt sem tudják, kikkel állnak szemben. Lélegzet-visszafojtva lehetett nézni, és ahogy a csaló hősünk gondolkodott, ügyeskedett - szédítő! Dobtam egy-két hátast... Na de ezek alapján értitek, hogy a japánra stimmel, hogy pszichothriller.
A koreaiak viszont ebből eleve kifogták a szelet, mert nemhogy titok, rejtély, megfélemlítés nincs, de még nagy nyilvánosság előtt, tévéműsor keretében zajlik, a játékba szervező álarcos személyét és céljait legalábbis javarészt ismerjük, a leányzó pedig nem túlélni akarja, hanem megnyerni. Ez sokkal inkább játék, sokkal inkább a nyerési lehetőségre helyezik a hangsúlyt. Egyelőre nincs miért félni, vagy még nem tudják, hogy illene... Úgyhogy nem is egészen érthető rá a thriller, pszichothriller besorolás.

A romantikát meglátjuk. Mint írtam, a japánban is húzták az agyunkat pontosan afféle jelenetekkel, mint amilyet a koreai második részében is kaptunk tőlük ott az autóban :mrgreen: végül mégis csak illúzió maradt a szerelem. Tulajdonképpen ha így vesszük, időnként az is romantikus volt. Az biztos, hogy a vonzalom óriási volt köztük.
ImageImageImage

zetkin94

Postby zetkin94 » Wed Oct 29, 2014 8:12 pm

Gilnis, mint mindig, most is jó olvasni a tájékoztatásodat :-)
Hát, ezért nem sikerült még behatárolni. Az első rész után, furcsa volt nekem is a besorolása, de sebaj, nem ezért kezdtem bele .-)
Ha professzor.... hm... eddig nem rossz!
Akkor a japán verzió félelmetesebb? Na nem baj, majd világosban nézem :-)

gilnis

Postby gilnis » Wed Oct 29, 2014 8:21 pm

zetkin94 wrote:Akkor a japán verzió félelmetesebb?

A koreaihoz képest, de nézői szemmel az sem az, még távolról sem. :)

Bocsi, hogy ennyit emlegetem a japánt, nem azt akarnám reklámozni, csak kicsit fel vagyok pörögve, bocsesz. :sweat: A koreaiak az amúgy briliáns agytornához hozzátették a maguk kis érzelmi világát, plusz kidolgozottabbak a karakterek, és amit így kapunk, szinte maga a tökély! :heart:

Épp az imént fejeztem be a harmadik részt, és ez fantasztikus! :w00t: :heart:
ImageImageImage

zetkin94

Postby zetkin94 » Wed Oct 29, 2014 8:27 pm

Jó Neked, én még csak a második részben élvezem az agytornájukat! :-)
A lelkesedésed teljesen feldob!
Egy jó beszélgetés meg mindig jöhet, bármiről, nem kell miatta szabadkozni :D

gilnis

Postby gilnis » Wed Oct 29, 2014 8:39 pm

Pedig akartam kérdezni valamit a harmadikból, amivel elakadtam. :scratch: Na addig félreteszem. :D

A első forduló így utólag megállapítva nagyon-nagyon felvezető csak! A későbbieknél már tátva marad a szád, olyan trükkökkel, ötletekkel, egyáltalán feladatokkal állnak elő! Vagy legalábbis az én szám tátva maradt! :D
Egyébként a játék mindegyik fordulója bravúros, nagyon tetszettek, de a kedvencem a stratégiával, szereplőkkel, hangulattal, fordulatokkal, mindennel együtt az egyértelműen a második. :heart: :wub: :heart:

És a koreaiban is isteni jól alakul ez a második forduló! :clap:
Azt érzem, hogy attól, amiért ismerem az eredeti sztorit, és azt, hogy abban pontról pontra mi fog történni (és valóban az történik itt is, de merőben más karakterek szemszögéből nézve és merőben más felfogás alapján látni a cselekmény folyását) csak még sokkal-sokkal jobban tetszik a koreai változat. Mintha a japánra építkezne, miközben ahogy Hayako is írta, abszolút nem másolat. Ez nagyon érdekes! A kettőt látva áll össze igazán a kép. Szó szerint minden egyes percéért odáig vagyok most már a koreainak. Ahogy kavarják benne a masszát.... hmmmmm! :twisted: :twisted: Úgyhogy aki teheti, arra buzdítanám, nézze meg előbb a japánt! Esküszöm, azt ismerve hozzátesz az itteni élvezethez! :thumleft:
ImageImageImage

zetkin94

Postby zetkin94 » Wed Oct 29, 2014 8:52 pm

gilnis wrote:Pedig akartam kérdezni valamit a harmadikból, amivel elakadtam. :scratch: Na addig félreteszem. :D:

Sajna, arra még nálam várnod kell :-)

gilnis wrote:A első forduló így utólag megállapítva nagyon-nagyon felvezető csak! A későbbieknél már tátva marad a szád,:

Néha már most is :-)
Különben ha most nem lennék elfoglalva, biztosan neki ugranék a japánnak. De ami késik, nem múlik.

gilnis

Postby gilnis » Wed Oct 29, 2014 9:38 pm

Ó, nem baj! :) Ami késik, nem múlik. Ezt a sorozatot nekem még úgyis újra meg kell néznem - immár magyarul. :cheers: Te megszenvedsz ezekkel a mondatokkal, én meg csak hátradőlök majd a széken! 8) Nagyon nagy köszi!!! :salut:
Ha szabad kérdeznem, fordítod a másodikat, vagy még nem is láttad végig azt a részt? :)

A tanár bácsis játék is szupi volt, rá nem jöttem magamtól :doh: mi lesz a prof technikája, de amilyen típusú játékok ill. azok megoldásai jönnek a későbbiekben, az első azokhoz kutya füle! :w00t:

Most eszembe jutott az a szemgolyós beszólás. Az annyira jó volt, de az egész jelenet! XD
ImageImageImage

zetkin94

Postby zetkin94 » Wed Oct 29, 2014 10:01 pm

Hát, tényleg megszenvedem ezeket a mondatokat!
De nem baj! Nagyon jók!

Általában úgy fordítok, hogy megnézek úgy húsz percet, mert annyit nagyjából meg tudok jegyezni a történet hangulatából, és közben kialakulnak az érzések is a mondatokhoz.
Most is már kész az első 20 perc, ami azért szintén eltartott egy darabig. Épp most fejeztem be a rész végig nézését. Nem tudtam abbahagyni a második harmadnál, pedig ez volt az elképzelés, szó szerint tátva maradt a szám! :-)
Azt hiszem, most jönnek igazán a megszenvedtető mondatok :-)
A szemgolyós beszólás tényleg jó, és a megoldás Ha részéről... briliáns!
Ha ezután ennél is jobbak jönnek, mármint a következő részekben, akkor lehet hogy idegyökerezek a gép elé :D

gilnis

Postby gilnis » Wed Oct 29, 2014 10:22 pm

Sokkal-sokkal jobbak jönnek! :wub:

Te is így fogsz belemerülni. :mrgreen:

Image

Ilyen jó koreai feldolgozást én még tutira nem láttam! Csillagos ötös! :salut: Teljesen el vagyok ájulva tőlük. Szinte már várom, hogy jöjjön valami, amibe beleköthetek. :lol

A történet a feladványokkal és megoldásokkal pedig zseniális. Nem tudok betelni velük másodszorra nézve sem. :heart:

Nézzétek, nézzétek ezt a sorozatot! Nagyon megéri! :cheers:

nb76

Postby nb76 » Thu Oct 30, 2014 11:12 am

Szia Gilnis, akkora a lelkesedésed, hogy rám is átragadt teljesen, igaz, most a melóhelyen vagyok, de mindjárt hazakéretőzök vmi indokkal és megnézem :P Persze, pont most nincs a főnök és én helyettesítem, így mégiscsak várnom kell estig, a fene... de tuti belekezdek ma, hallgatok rád és nem maratonban nézem. Utána jövök majd. A japánt nem láttam sajna, de sztem így is nagyon szupi lesz. Jaj, soha nem lesz vége a munkaidőnek!!! :x

gilnis

Postby gilnis » Thu Oct 30, 2014 5:34 pm

Aki tényleg újszerűt szeretne látni, mert unja már a sok-sok romantikus vígjátékot és melodrámát, annak mindenképpen ajánlom ezt a figyelmébe! Ahogy a Bad Guys például, ez is tök egyedi. Végre! Végre a koreai sorozatokat is merik színesíteni. Nagyon rájuk fér. :whistling:
Aki nézi a Modern Farmer-t, az mellett ez a sori a tökéletes ellenpont. Az a rekeszizom-, ez az agytorna. :D

A japánt nem láttam sajna, de sztem így is nagyon szupi lesz.

A japán verzió sokkal jobban magára a játékra koncentrál. Az a játék komolyabb, és abszolút központi helyet foglal el a történetben. Időben is egy-egy epizód 90 %-a maga a játék. Ott sokkal hangsúlyosabb és ütősebb a pszichológiai hadviselés, mindenki érzi, hogy nem babra megy. A nézőnek is fejben sokkal jobban ott kell lenni, mert kidolgozottabb, kiélezettebb az egész. Ha érdekes, matekozós, fejtörős történetet akarsz, az tetszene jobban.
Ha viszont nem szeretsz túlságosan fejet törni, de igényled az érzelmes, érzelgős körítést, akkor a koreai fog jobban tetszeni. Ebben a tényleges játék meglehetősen kevés időt kap, de cserébe van sok-sok mellékszál. (Tulajdonképpen előre számítani lehetett rá, hogy a koreaiak így fogják csinálni.) Látjuk, hogyan készülnek a műsorra mind a készítők, mind a játékosok, plusz a játékosok magánéletét részletesebben boncolgatják. Egyébként az első három rész alapján a koreai játékra sem lehet panasz, még ha érezhetően gyengébb, átláthatóbb, kiszámíthatóbb is, mint a másik. Gondolok például arra, hogy sajna túl hamar lelövik a poént. Érezni lehet, ki az, aki hazudik. A japánnál ezt sokkal-sokkal nehezebb eldönteni, és ettől nyilván izgalmasabb lesz.
Szóval ízlések és pofonok, ki mit talál érdekesebbnek. :)

A színészeket mindenesetre kizárólag dicséret illeti. :salut: Egyértelműen ők a sorozat legnagyobb erőssége. Ha vonzalom kell, vonzanak de úúúgy... :w00t: Ha feszültség kell, keltenek, és a kakikeverő műsorvezető kígyótól már most annyira viszolygok :crazy: mint amennyire egyébként szeretem Shin Sung Rok-ot :heart: pedig hol van még a sorozat vége?! :O

Lee Sang Yoon-t nézegetve belém villant, milyen jó lett volna Kim Woo Bin ugyanerre a szerepre! :w00t: :wub: :faint:

Remélem, a "nagyok" minél többször összecsapnak majd! Eszméletlen jó őket együtt nézni! :whistling:

"Tükröm, tükröm, mondd meg nékem, ki a legokosabb a vidéken?" :D

Image

weron37

Postby weron37 » Thu Oct 30, 2014 5:53 pm

Szia zetkin94!
Köszönöm a fordítást. :)

Summi

Postby Summi » Thu Oct 30, 2014 7:47 pm

Szia zetkin :D

Millió köszönet a fordításért :heart: a japán után , azért furcsa volt a koreai változat akarva akaratlan összehasonlítom őket :D
a koreai változat is nagyon tetszik , ötletesen okosan átvariálták a történetet de közben megmaradt a történet főmondanivalója a színészek valami fantasztikusak :D
Gilnis csak helyeselni tudok , nagyon jól jellemezted a két sorozatot , és jól kiemelted a lényeget :D

az első részt még melegében megnéztem .. a 2. részt most fejezetem be ... szuper jó volt :w00t:

[spoiler]Nam Da Jubng-nak nagyon testhezálló ez a szerep , csak úgy sugárzik belőle a becsületesség .. édesen naiv és őszinte megbízható..ez mindenkire hatással van , még a minden hájjal megkent Dal Goo szívét is meghatja és kiáll érte a maffiafőnöknél ezzel nagyot nőt a szemben csípem a pasit :D
a proff még nekem nem az igazi , még gyúrnia kell erre a szerepre nekem hiányzik a csavaros észjárása velem még nem tudja ezt elhintetni , a kinézetével a kicsi apró romantikus pillanatival semmi bajom nagyon bejön , de a japánok itt nagyon nagyon magasra tették a mércét .
Kang viszont csúcs mint Showman , lerí az arcáról az önteltség most bebizonyítom , hogy milyenné válnak az emberek ha pénzről van szó ... és máris manipulálja a Professzort.. de kit ölhetett meg a proff ? csak nem az anyja halála miatt ült a börtönben ...ő csak megakarta menteni ...

[/spoiler]

Min Rin

Postby Min Rin » Thu Oct 30, 2014 8:45 pm

Drága Zetkin! HÁlásan köszönöm, hogy új sorozatba
kezdtél és nem is akármilyenbe! Az első rész is már nagyon tetszett,
izgalommal várom a folytatást.!
:notworthy: :clap: :clap: :heart:
Image

zetkin94

Postby zetkin94 » Thu Oct 30, 2014 9:36 pm

Mindenkinek nagyon szívesen :-)

Kissé faramuci helyzetben vagyok mostanában. Bármibe belekezdek (belekezdtünk), azt mindig elkezdtük hasoniítgatni. Félre ne értsetek. nagyon jó ez a párhuzam.
Gilnis, Nálad jobb reklám szakembert keresve sem találnék! :wub:

Jövök majd én is írogatni, ha lesz mit hoznom. :-)

anyeze

Postby anyeze » Fri Oct 31, 2014 11:46 am

Nos, a 4. részt még nem volt időm megnézni, de a harmadikban már engem is magával ragadt a játék ötletessége.
És olvasva Gilnis hozzászólását:

Egyébként az első három rész alapján a koreai játékra sem lehet panasz, még ha érezhetően gyengébb, átláthatóbb, kiszámíthatóbb is, mint a másik. Gondolok például arra, hogy sajna túl hamar lelövik a poént. Érezni lehet, ki az, aki hazudik. A japánnál ezt sokkal-sokkal nehezebb eldönteni, és ettől nyilván izgalmasabb lesz.

.. nekem is épp az volt kicsit fura, hogy nem izgulok eléggé. Az első részben pl. OOPPSS!!! remélem ezt még nem olvastátok, mert most látom, hogy ez már a 2. részben volt :-( :-( Bocsi!!!!
[spoiler] ... a tanár úrtól a pénz visszaszerzésének módja annyira egyértelmű volt (épp csak annyiban tévedtem, hogy én azt hittem az órát állította előbbre valamikor, ehhez képest jobb volt a filmbeli megoldás, de az izgalmon nem változtatott), hogy az hajszál híján unalmassá tette a várakozást, hogy meglássuk a többiek reakcióját, amikor felfogják mi történt.[/spoiler] - hozzá kell tennem, nagyon nem szeretek izgulni, nem bírom ha nő az adrenalin szintem, úgyhogy végül is ezt nem is bánom annyira, így legalább képes vagyok élvezni is a sorit :D
Lehet, hogy azért előbb utóbb a japánra is sort kell kerítenem. Sajna egyre többször bánt a fent említett színészi stílus (bár sokáig nagyon elnéző voltam, az egzotikum miatt vonzottak annyira a filmek, hogy ez ne számítson), de ahogy gyakrabban találkozom jó rendezői és színészi munkákkal a részülkről, nőnek az elvárásaim is velük szemben... :-( :D
Image
Folyamatban: Saimdang, Light's Diary; Elkészült Zetkinnel: Hyde Jekyll, Me; The Master's Sun; It's okay that's love; Oh My Venus; stb.

gilnis

Postby gilnis » Fri Oct 31, 2014 8:36 pm

Summi wrote: az első részt még melegében megnéztem .. a 2. részt most fejezetem be ... szuper jó volt :w00t:

A név kötelez. A miniszterelnök barátnője (Yeva sorozata) is Nam Da Jung volt éppen ilyen idióta önfeláldozó természettel. :nuts: :D Abban különböznek azért, hogy az itteni Nam Da Jung idáig még nem kezdett el ingerelni. :D Remélem, nem is fog. :P A japán csajszi a sorozat végére kikészített :faint: pedig ő legalább saját magát is meg akarta menteni ellenben a koreaival, akit a jelek szerint még saját magának kárt okozva is hajt a megmentési kényszer. :goggle: Ő nemes egyszerűséggel hülye, és akkor a végtelen hiszékenységet és jóhiszeműséget még a számlájára sem írtam... :roll Neki is passzol az a bizonyos szemgolyós beszólás. :D Ettől függetlenül egyelőre még tök szeretem. Ha arra gondolok, milyen kiütést kaptam én ettől a színésznőtől anno a BOF-ban... :goggle: :rofl: de ebből látszik, hogy nem vagyok előítéletes! :lol

Dal Goo pályázhat a "legrendesebb uzsorás a világon" címre. :lol Ő ugyancsak egy hihetetlen figura, egyelőre nem tudom hová tenni. :D De fog még ő ártani, ha nem is rosszindulatból, ebben biztos vagyok. :whistling:

Ha már itt tartunk, nekem a rendező-producer csaj is szimpi a nyitó megjegyzésétől eltekintve. :wink:

A showman-ünk egy utolsó mocsadék, és igazam lesz: ő a japánból három karaktert testesít meg itt egyszerre. :whistling:

A prof csavaros észjárású, csak engedjék kibontakozni. Nem az van, hogy ő (vagy a színész) nem tudja elhihetni, hanem idáig még nem adtak neki lehetőséget a bizonyításra. Megkapta ezt a mentalista szerepkört :mrgreen: de azon kívül még nem sokat engedtek neki.

[spoiler]Szerintem senkit sem ölt meg, csak a csődbe ment cég vezetőjének ön(?)gyilkosságát akarták rákenni.[/spoiler]
anyeze wrote:Lehet, hogy azért előbb utóbb a japánra is sort kell kerítenem.

Azt ajánlanám, hogy párhuzamosan nézd őket. :) A sorozat jellegéből adódóan ha már tudod az egyik végkifejletét, a másik változatot nem lehet felhőtlenül élvezni. Párhuzamosan viszont egész jól működne a dolog, mert szinte azonos tempóban halad a két sorozat a játékokkal, és a titkok kibontakozása is nagyjából hasonló ütemben zajlik.

anyeze wrote:ahogy gyakrabban találkozom jó rendezői és színészi munkákkal a részülkről, nőnek az elvárásaim is velük szemben... :-( :D

Ne is mondd! Én mostanában tiszta letargiába estem, hogy nem találok egy sorozatot sem, amiből ne ábrándulnék ki ezért vagy azért. Régen pedig olyan sok volt "tökéletes". Hová tűntek? :D
ImageImageImage

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Fri Oct 31, 2014 8:50 pm

Köszönöm, hogy fordítod ezt a remek sorozatot! Én is elkezdem nézni, mert a japán bennem is mély nyomot hagyott. Kíváncsi vagyok, ez miben hasonlít majd és miben különbözik. Amikor megláttam a színésznőt, aki a főszerepet kapta, rögtön úgy éreztem, hogy telitalálat, még megjelenésre is hogy hasonlít Toda Erikára! Fura egyébként, gilnis, hogy nem szeretted őt a BOF-ban, szerintem az egyik legszimpatikusabb és legéletszerűbb figurát alakította a sok idióta között... :)
Folyamatban: CRISIS - Special Security Squad [80%], The King Loves [15%], The Princess Weiyoung [64%]
Tervezettek: *hamarosan*
Befejezettek: http://www.yisanprojekt.hu/

gilnis

Postby gilnis » Fri Oct 31, 2014 9:10 pm

Brigi, a BOF-nak és nekem külön történetünk van. Mindent és mindenkit rossznak tartottam benne - nem tudom, ez tompít-e a fenti mondatomon. :lol

Az a lényeg, hogy itt tetszik Kim So Eun, és szerintem is telitalálat volt. :thumright: A proffal voltam úgy, hogy csodálkoztam a választáson. Azt hittem, hogy Shin Song Ruk játssza majd a csalót, és úristen, milyen jó lett volna úgy is! :w00t:
ImageImageImage

desertqueen

Postby desertqueen » Fri Oct 31, 2014 10:14 pm

Azt hiszem, hogy rajtam kívül szinte mindenki látta a japán verziót, úgyhogy nincs összehasonlítási alapom, de az első rész után ez már nem is érdekel. Ha ezt a színvonalat tartják, akkor ennek az évadnak az egyik legjobbja lehet a sorozat. Még sokat nem mutattak magukból a színészek, de Shin Sung Roknak és Lee Sang Yoonnak is nagyon fekszik a szerep. Köszönet még egyszer a remek fordításért! :-)
A BOF lehet, hogy nem jó. Egyet viszont nem lehet elvitatni tőle. Nálam ez indította el a dorama őrületet... (ja, és a második hallyu hullámot is :mrgreen: )
Last edited by desertqueen on Sat Nov 01, 2014 8:08 am, edited 1 time in total.

weron37

Postby weron37 » Sat Nov 01, 2014 7:00 am

Szia zetkin!
Köszönöm a fordítást. :)

anyeze

Postby anyeze » Sat Nov 01, 2014 8:27 am

gilnis wrote:Ne is mondd! Én mostanában tiszta letargiába estem, hogy nem találok egy sorozatot sem, amiből ne ábrándulnék ki ezért vagy azért. Régen pedig olyan sok volt "tökéletes". Hová tűntek? :D

Akkor egy cipőben járunk... Ha így megy tovább nem találok majd fordítani valót sem, max. évente egyet... :pale: És hogy hová tűntek? :-) Én nosztalgiázom néha a régi "tökéletesekkel", de rá kell jönnöm, hogy valóban csak elnézőbb voltam. Nem baj, a nosztalgia nem arról szól, hogy valóban minden tökéletes volt, hanem arról, hogy milyen egykori hangulatokat tudunk megidézni, így ez még működik :mrgreen:
Bár, ha jól belegondolok, akkor régen egy évtized terméséből válogattam nekem tetszőket, most viszont már csak 1-2 évnyiből, lehet hogy csupán ennyi a magyaráztat... :-(
Image

gilnis

Postby gilnis » Sat Nov 01, 2014 1:23 pm

anyeze wrote:És hogy hová tűntek? :-) Én nosztalgiázom néha a régi "tökéletesekkel", de rá kell jönnöm, hogy valóban csak elnézőbb voltam.

Velem éppen a fordítottja történik. Elnéző sosem voltam, sőt, ennek ellenére az utóbbi időben bizonyos régebbi sorozatok hibái eltörpülni látszanak a szememben szemben a mostaniak hibáival, és visszasírom azokat, amikre akkor úgy haragudtam. :sweat:
ImageImageImage

goyang-i

Postby goyang-i » Sat Nov 01, 2014 3:03 pm

gilnis wrote:
anyeze wrote:És hogy hová tűntek? :-) Én nosztalgiázom néha a régi "tökéletesekkel", de rá kell jönnöm, hogy valóban csak elnézőbb voltam.

Velem éppen a fordítottja történik. Elnéző sosem voltam, sőt, ennek ellenére az utóbbi időben bizonyos régebbi sorozatok hibái eltörpülni látszanak a szememben szemben a mostaniak hibáival, és visszasírom azokat, amikre akkor úgy haragudtam. :sweat:

Szia gilnis :-)

Az lesz a "vég", amikor majd a BOF-ot fogod dicsérni az aktuálisokkal szemben... :rofl:

nb76

Postby nb76 » Sat Nov 01, 2014 3:52 pm

Szia Gilnis! Megnéztem az első részt, és igazad volt, nagyon-nagyon jó film, a párom is nézte velem, neki is nagyon tetszett, izgalmas volt és a színészek is nagyon jók, kíváncsian várjuk a 2. részt. :D

Ha viszont nem szeretsz túlságosan fejet törni, de igényled az érzelmes, érzelgős körítést, akkor a koreai fog jobban tetszeni.

Igen, én jobban szeretem az érzelmes-érzelgős filmeket, és nekem igazából a koreai filmek jönnek be, de azért a változatosság kedvéért sokfélét megnézek.
Láttam jó pár japán és tajwani doramát is, amik tetszettek, de eddig nálam szinte mindig a koreai verzió nyert. :D
Desertqueen-hez hasonlóan, nálam is és a barátnőmnél is a BOF indította el a dorama és kpop (és persze Lee Min Ho) őrületet, de tudom, hogy nagyon sokan nem szerették a filmet. Félve mondom, hogy én Go Hye Sunt is nagyon kedvelem.... :P

f.ági

Postby f.ági » Sat Nov 01, 2014 4:33 pm

Szia Zetkin!
Köszönöm szépen az első részt! :-)

Hayako
Fansubber
Fansubber

Liar Game

Postby Hayako » Sat Nov 01, 2014 7:10 pm

Nem siettetésképp, de mikorra várható a következő rész? Korábban írtad, hogy nem nagyon tudod, hogy tudod-e majd követni a sorozat vetítését, ami érthető is, hiszen később kezdtél hozzá. De akkor egy héten egy részre számítsunk? Mert akkor megnézem a többit angolul, mert nem bírok ki annyit. :goggle: Direkt csak az első két részt néztem meg, mert úgy döntöttem, megvárom a magyar feliratodat! :lol Már nagyon kíváncsi vagyok, mert Lee Sang Yoon és Kim So Eun között megvan a kémia, de nem hiszem, hogy ebből szerelmi szál lenne, hiszen a japánba se volt. Habár nem olvastam a képregényt, abban jobban részletezve vannak a dolgok. :-)
<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/_4K7D-_KVjc" frameborder="0"></iframe>
Image

zetkin94

Re: Liar Game

Postby zetkin94 » Sat Nov 01, 2014 10:39 pm

Hayako wrote:Nem siettetésképp, de mikorra várható a következő rész?

Ha minden jól megy, akkor holnap felteszem a 2. részt.
Aki gondolja, nyugodtan nézze meg angolul, vagy gyűjtögesse a feliratot, mert 1 héten egy rész az, amit megpróbálok tartani. Nekem ennél több nem igazán fér bele. :-)

A többi mondandóm holnapra halasztva, mert ma már elég fáradt vagyok. :-)

gilnis

Postby gilnis » Sun Nov 02, 2014 7:29 am

zetkin94 wrote:Nekem ennél több nem igazán fér bele. :-)

Ilyen bonyolult feliratnál nem is csoda! Ehhez kell az energia. Nagyon köszönjük, hogy ránk áldozod. :wub:

Én változatlanul fenntartom, hogy jobb nem maratonozni. Ha nem is részenként, de érdemes játékfordulónként nézni. :)

nb76 wrote:Félve mondom, hogy én Go Hye Sunt is nagyon kedvelem.... :P

Miért is félve mondod? :twisted:
ImageImageImage

zetkin94

Postby zetkin94 » Sun Nov 02, 2014 7:03 pm

Jó szórakozást a 2. részhez :-)

nb76

Postby nb76 » Sun Nov 02, 2014 7:32 pm

Gilnis!
Miért is félve mondod?

Hát pont ezért!! :P :whistling:

Zetkin, nagyon szépen köszönöm a 2. részt, a párom nevében is, ő is velem tart, nagyon tetszik neki is! :D

gilnis

Postby gilnis » Sun Nov 02, 2014 7:54 pm

Brigi, pedig én olyan ártalmatlan vagyok. Tudhatnád.

Image :lol :lol

Kedves Zetkin, nagyon köszönöm a második részt! :salut:

Várom ám a véleményeteket, ne csak folyton én nyüzsögjek itt. :D Tisztára fel vagyok pörögve, elkezdtem a japánt is megint. Egyet ebből nézek, aztán egyet abból. :D

nb76

Postby nb76 » Sun Nov 02, 2014 8:21 pm

Brigi, pedig én olyan ártalmatlan vagyok. Tudhatnád.

Tudom, Gilnis, tudom! Ezért is mertem bevallani Neked! :D

zetkin94

Postby zetkin94 » Sun Nov 02, 2014 9:02 pm

Nagyon szívesen mindenkinek a fordítást.

Szóval, vélemény.
Most, hogy láttam a 2. részt, azt kell mondjam, az első nem is volt olyan jó :D
Nagyon élveztem ezt a megoldást, amit prof-unk megtervezett. Nem csak a végkifejletet, hanem a hozzá vezető utat is. Az apró, egymásra épülő elemek, ahogyan kiadják az egészet, nagyon jó volt. Egy ideig nálam is megvolt kb. hogy mit fog tenni, de azért okozott meglepetést is :-)
Nálam is nyerők a színészek. Hitelesek a szerepükben. Én nem tudom utálni a Showman-t, sőt nagyon foglalkoztat, hogy vajon neki mi a célja. Vagyis, van-e egyéb célja azzal, hogy játékban tartsa a prof-ot, vagy csak a nézettség növelése érdekében akarja használni, a pénz miatt.
Számomra a leányzó naivitása az, ami kiveri a biztosítékot. Őszintén, akinek ennyi veszíteni valója van, szerintem az ilyen szinten nem igazán adakozik. Azonban, az adott helyzetben, lehet hogy másképpen reagálna az ember. Mindig ledöbbenek, milyen szinten lehet befolyásolni embereket. Ehhez külön érzék kell, és azt veszem észre, még a környezetemben is, hogy egyre több az ebben tehetséges ember.
Borzasztó kíváncsi vagyok a folytatásra, főleg arra, amit Gilnis nem tudott megfejteni :-)

Summi

Postby Summi » Mon Nov 03, 2014 5:52 am

Szia zetkin :D

Te egy tündér vagy :heart: nagyon köszi a 2. részt , eléggé bonyolult a szöveg , nem egyszerűek a feladványok , kitartást hozzá :thumleft:

gilnis

Postby gilnis » Mon Nov 03, 2014 10:51 am

nb76 wrote:Tudom, Gilnis, tudom! Ezért is mertem bevallani Neked!

Viccet félretéve semmi gondom Goo Hye Sun-nal, egy sokoldalú tehetség, csak a színészetnek nem áll a magaslatán. Ennek ellenére a Musical-ben kifejezetten szerettem, és most Ha professzor jóvoltából nagyon úgy fest, hogy az Angyali Szemekben is látni fogom, mert pont ő benne Lee Sang Yoon partnernője. :)

zetkin94 wrote:Most, hogy láttam a 2. részt, azt kell mondjam, az első nem is volt olyan jó

Egyetértek! A második-harmadik része sokkal érdekesebb, izgalmasabb lett :w00t: mint az első. Ezekből már ízelítőt kaptunk, miről is szól ez a történet igazából. Csak így tovább! :salut:

A tanár bá szándékai egyértelműek voltak, de nem baj. Különben is, ez csak a tanuló feladat volt, és fokozatosan egyre bonyolultabbak lesznek, illetve az ellenfeleket is egyre nehezebb lesz kiismerni. Nagyon élvezem az egészet úgyis :thumleft: hogy előre tudom, mi lesz a taktika. Egyébként ahogy korábban már említettem, vannak eltérések a japántól. Ha tudom, éppen mi készül, azért élvezem nagyon a dolgot, ha nem tudom, akkor pedig azért! :w00t:

Én jobban ismerem nálad Kang Do Young-ot, Zetkin. :whistling: Ha nem is utálod meg, fogsz még rajta ámulni. :glare:
Egyébként szerintem neki egyáltalán nem a magas nézettség a célja. Az csak az igazgatóé vagy ki az... illetve a producer-rendező csajé. Do Young egyszerűen azt akarja prezentálni, hogy az emberek mindenre képesek a pénzért. A saját igazát akarja bebizonyítani nyilvánosság előtt. A prof részvételétől kétségtelenül fordulatosabb a játék, hiszen ő okosabb, mint az átlag.* Hogy emellett van-e neki külön terve a proffal, vagy egyáltalán nincs, azt majd meglátod. :whistling:

*Szerk. Vagy nem is okosabb a prof, de hát pszichológia professzor! Ha ő nem ismeri az emberi természetet, akkor ki?

zetkin94 wrote:Mindig ledöbbenek, milyen szinten lehet befolyásolni embereket. Ehhez külön érzék kell, és azt veszem észre, még a környezetemben is, hogy egyre több az ebben tehetséges ember.

A japán verzióban majdnem szóról szóra hangzik el ez a gondolat! :)

zetkin94 wrote:Borzasztó kíváncsi vagyok a folytatásra, főleg arra, amit Gilnis nem tudott megfejteni

Ha láttad, megbeszéljük. :)
Nem a feladvánnyal akadtam el, csak a prof döntésén, viselkedésén értetlenkedtem egy sort, mert ahogy Summi írta, akarva-akaratlan hasonlítok, és a japán csaló más típus. :roll

Kép a második részből:
[spoiler]Image
Image
Image
Image[/spoiler]
Nem ezt gondolta mindenki, hogy Da Jung épp erre gondol? XD :rofl:

Határozottan jó hangulatban telik a forgatás. :D :heart: Tegnapi és mai forgatási képek:

[spoiler]Image

Image
Image
Image
Image[/spoiler]
ImageImageImage

novcsi6

Postby novcsi6 » Mon Nov 03, 2014 4:37 pm

Köszönöm szépen 2. részt :) :)

zetkin94

Postby zetkin94 » Mon Nov 03, 2014 6:45 pm

Summi wrote: eléggé bonyolult a szöveg , nem egyszerűek a feladványok , kitartást hozzá

Köszönöm! Valóban az, számomra legalább is. Sokat beszélnek, igyekszem rövidíteni, és csak remélni tudom, hogy elég olvasható is.
A feladványok azok jöhetnek, várom őket, nagyon szórakoztat. Most is annyira koncentráltam a fali órára, hogy elég nehezen értettem meg a lényeget.
Engem is megvezettek :-)

zetkin94

Postby zetkin94 » Mon Nov 03, 2014 7:19 pm

Novcsi, nagyon szívesen!

Brigi, örülök, hogy melléd ültettem a Férjedet :D :D :D

Gilnis, köszi! Nagyon jók a forgatás közben készült fotók. Imádom ezt a behajtó pasit.
Ezek a koreaiak elképesztőek. Még az uzsorásokat is jófiúként tálalják.
Még azt elfelejtettem írni, hogy biztosan nem gyilkolt a professzor, mert még a koreai soriktól is durva lenne, ha csak ennyit kellene emberölésért börtönben tölteni.
Nos, ha ilyen könnyen idézem a japán verzió szövegét, akkor lehet, hogy közöm volt a rendezéshez :-)
Ez a rendező, gyártásvezető, producer, igen távol áll tőle. Ezért ha van valaki, aki profi benne, akár meg is oszthatná :-) Gondolom a gyártásvezetővel nem lőttem túl nagy bakot :-) Mindenesetre, már így hagyom .

Kang Do Young-ra visszatérve, én szeretem a rossz fiúkat, sokkal izgalmasabbak, mint a jók, csak legyenek a máséi, és nekem csak az öröm maradjon :D
Szerintem számára fontos a pénz, ami ugye egyenlő a nézettség növelésével. Mégis, valahogy olyan érzésem van, mintha más egyebet is szeretne, de mit? Valószínűleg élmény számba megy nála, ha hasonló kaliberű észjárású emberrel csatározhat. Erre gondolok, de remélem meglepnek még valamivel.
Kár, hogy már ismered a japán végét, ha nem így lenne, akkor még jobban izgulhatnál velem :-)
A leányzó arcáról pont azt vettem le :D

[spoiler]A tömeg manipulálására visszatérve, olvastam egy könyvet, majd megnézem ki írta, és a pontos címét. Na, abban olyan szinten le volt írva, hogyan manipulálnak embereket, hogy attól még a tarkóm is borzongott. Ha érdekel, megírom a címét.[/spoiler]

desertqueen

Postby desertqueen » Mon Nov 03, 2014 11:03 pm

Kedves Zetkin... gondoltam aludni kéne, de inkább még nekivágok a második résznek!
Nagyon jó volt az első, úgyhogy bevállalom a holnapi ásítozást :D:D:D:D
Köszönet a fordításért! :salut: :D

f.ági

Postby f.ági » Tue Nov 04, 2014 4:09 am

Köszönöm szépen a második részt! :-)

Hayako
Fansubber
Fansubber

Liar Game (KR)

Postby Hayako » Tue Nov 04, 2014 5:16 am

Köszönöm a 2. részt! :D Az biztos, hogy nem könnyű a szövege... de a feladványok sem azok.
Engem a japán után, ez is megvett kilóra, pedig sokáig nem bíztam benne. Ezért nem is csodálkozom Gilnis lelkesedésén... :lol
De be kell vallanom, Akiyama akkor is a kedvenc karakterem marad, hiába itt a prof. :whistling:

Image
Image

Summi

Postby Summi » Tue Nov 04, 2014 3:59 pm

zetkin94 wrote: Kang Do Young-ra visszatérve, én szeretem a rossz fiúkat, sokkal izgalmasabbak, mint a jók, csak legyenek a máséi, és nekem csak az öröm maradjon Big Smile.

:rofl:

zetkin94 wrote:Szerintem számára fontos a pénz, ami ugye egyenlő a nézettség növelésével. Mégis, valahogy olyan érzésem van, mintha más egyebet is szeretne, de mit? Valószínűleg élmény számba megy nála, ha hasonló kaliberű észjárású emberrel csatározhat. Erre gondolok, de remélem meglepnek még valamivel.

szerintem őt hidegen hagyja a pénz , jobban érdekli a proff talán ismeri , vagy legalábbis tudja kicsoda .. Kang Do-n nagyon érződik hogy ellenségnek tekinti , és nagyon magabiztos is Kang Do hogy itt elvérzik belebukik ebbe a játékba .. :D

zetkin94 wrote:A tömeg manipulálására visszatérve, olvastam egy könyvet, majd megnézem ki írta, és a pontos címét. Na, abban olyan szinten le volt írva, hogyan manipulálnak embereket, hogy attól még a tarkóm is borzongott. Ha érdekel, megírom a címét.

zetkin felkeltetted az érdeklődésemet , kíváncsi vagyok milyen az ha a tarkóm is borzong egy könyvtől :rofl: és a téma is nagyon érdekel :lol: ki írta , mi a címe ? köszi :D

zetkin94 wrote:A feladványok azok jöhetnek, várom őket, nagyon szórakoztat. Most is annyira koncentráltam a fali órára, hogy elég nehezen értettem meg a lényeget.
Engem is megvezettek

ezzel nem vagy egyedül , nagyon élvezem a feladványokat , jó kis fejtörősek lesznek végig :lol

gilnis

Postby gilnis » Tue Nov 04, 2014 4:36 pm

Hayako wrote:De be kell vallanom, Akiyama akkor is a kedvenc karakterem marad, hiába itt a prof. :whistling:

Igen. Igen! IGEN! :heart:

Zetkin, naná, hogy érdekel az a könyv! Köszi! :wub:

Igaz, ismerem a végét, de elhiheted, hogy izgulok! Elsősorban persze azért, hogy el ne rontsák. :wink:

Kang Do Young-gal jó irányban kapiskálsz, de mielőtt még elszólnám magam, befogom. :foot:
Azt mindenesetre fenntartom, hogy szerintem neki kevésbé fontos a pénz, mint az egyéb, amit el akar érni. Mintha korrumpálni akarná az embereket, és még élvezi is, ahogy ők egyre aljasabbá válnak a nyerés érdekében.

S akkor ezt már a harmadik rész fényében írom:
[spoiler]Eszméletlen, hogy milyen észrevétlenül manipulál mindenkit! :goggle: Nemcsak a játékosokat, hanem a műsor készítőit, kvázi kollégákat is. (Csak "kvázi", mert szerintem ő mindenki felett állónak tartja magát.) Ők azt hiszik, valami a saját gondolatuk, közben egy fittyfenét, csak Do Young vezeti rá őket. Hihetetlen a pali! A nézőket - ebbe magunkat is beleértem - meg aztán végképp az orránál vezeti. Do Young mindenkivel játszik. Az igazgatóval szemben is csak egy játék neki az egész. A kérdés miért ennyire. És miért ragaszkodik ennyire Da Jung-hoz is és Woo Jin-hoz is.

A koreaival ellentétben a japánban nem volt manipulatív a szervezés, és a játékot magát pláne nem manipulálták. Ott szabad kezet adtak a kapzsi játékosoknak, hogy alakítsák bármerre, bárhogyan a játék menetét. Akármennyi lehetőséget is adtak a csalásra, a szervezők maguk nem csaltak. A játékosokkal pártatlanok voltak, a szabályokkal abszolút korrektek, és nemcsak betartatták, ők maguk is betartották őket.

Ehhez kapcsolódik az értetlenkedésem is, mert a japánból kiindulva totál nem stimmel, ami itt folyik, és teljesen meglepődtem, hogy személyesen Do Young csábította be a profot a játékba. Az pedig pláne nem illik a képbe, hogy Woo Jin eltegye a 250 milliót. Félreteszi biztosítéknak Da Jung számára, még fel is ajánlja, végül mégis maga használja fel? Ő nem ilyen, akármi is a célja. Jobban tetszett a japán megoldás, ahogy abban viselkedik ekkor a csaló, illetve ahogy ott megoldották, hogy kerüljön újra játékba a lány.

Különben milyen jó már, a hazugok játéka, és Woo Jin azért vesz részt benne, hogy az igazságot találja meg! :) :) :) [/spoiler]
Kész vagyok, hogy feltehetően csalásért börtönre ítéltek drukkolnak Da Jung-nak... :lol

Ha már Do Young-ról beszéltünk, kedvcsináló. :whistling:

Image

desertqueen

Postby desertqueen » Tue Nov 04, 2014 5:43 pm

gilnis wrote:
Igaz, ismerem a végét, de elhiheted, hogy izgulok!

Beeee én nem ismerem :P :P :P

Most örülök, hogy ezt az infantilis kis mondatot leírhatom, mert nagyon jó a sorozat, és nekem minden újdonság benne... A japánt a koreai vége után biztos megnézem. Aztán jöhet az összehasonlítás...
Bár abból kiindulva, hogy nekem mindig mindenből az első tetszik... :D :D :D
Shin Sung Rok szemei........áááá tényleg gyilkos az a nézés ott alul baseball sapiban is
Image

gilnis

Postby gilnis » Tue Nov 04, 2014 6:00 pm

Beee! :D

A japán titokzatos, a cselekmény az erőssége, míg a szereplőkkel kevésbé foglalkozik, ezért ha valaki előbb a koreait látja, és már tud mindent, talán elveszik belőle a lényeg, és már nem tud nagyot szólni. Ezért ajánlgatom nektek menetközbenre annyira. :)

Az például abszolút a japánban a jobb, hogy a sarkalatos mondatok ("nagy igazságok") illetve a tettek, trükkök magyarázatai ott mindig utólag jönnek, nem pedig jó előre elsütve, mint ebben. Mintha nem néznék ki belőlünk, hogy anélkül is megértenénk, mi van. :blink
ImageImageImage

vercsike1

Postby vercsike1 » Thu Nov 06, 2014 8:53 am

Szia zetkin94 ! ! ! Hálásan köszönöm a 2.rész feliratát. :cheers:

zetkin94

Postby zetkin94 » Thu Nov 06, 2014 6:51 pm

Mindenkinek nagyon szívesen a 2. részt is.
Készülget a harmadik is.

Valóban egyre érdekesebb, ígéretesebb játékot találnak ki a versenyzők számára. Jól meg csűrik-csavarják, pedig ez még csak a második kör. Ha így folytatják, lassacskán elvesztem a fonalat :D

Milyen ígéretes fotó Do Young-ról, és a csajról, csak nem?? Talán itt lesz némii kis romantika? Mert ugye, romantika nélkül csak nem hagynak engem?!
Desertqueen, ha ilyenek a gyilkos szemek, remélem, sokszor kerülök életveszélybe :D

:offtopic:
És a könyv
[spoiler]Kicsit zavarban vagyok, mert épp ( pár hónapja :-) ) kölcsönbe adtam egy barátomnak, így nem tudtam beleolvasni, és hát, nem ma olvastam. De ha minden igaz akkor Wilbur Smith: A leopárd sötétben vadászik, című könyve lehetett. Maga a történet nagy nyomot nem hagyott bennem, de az a bizonyos jelenet, így, több év távlatából is előttem van.
Afrikában játszódik, ahol a fehér telepesek úgymond fillérekért dolgoztatják a helyi lakosokat. Ez elég megszokott. Viszont van egy fehér család, akik valóban emberként bánnak a náluk dolgozókkal, és rendesen meg is fizetik őket. Szinte egy családként élnek.. A helyiek tisztelik, és állítólag szeretik is őket.
Ezen keresztül mutatja be az író, hogy hogyan tud egy tehetséges ember, manipulálni egy tömeget. A "gazdájukat" tisztelő, szerető embereket eljuttatja erről a szintről, addig mígnem ők kérik a "gazdájuk" kivégzését. Tényleg kegyetlen történet, de baromi érdekes volt. Nem ez a könyv alap története, ez csak egy kis rész belőle, na de milyen!
Mindenesetre, ha visszahozzák azért beleolvasok, hogy valóban ez-e az a könyv, mert így több év után, csak rémlik. :-)[/spoiler]

jutka12

Postby jutka12 » Thu Nov 06, 2014 7:26 pm

sziasztok.

kérdésem lenne-az említett japán verzióhoz honnan lehet leszedni a részeket? /felirat már begyűjtve/
/itt a d-add-son nagyon halottnak látszik, nyilván a 2007-es vetítés okán./ szeretném párhuzamosan nézni, de át-n nem igazodtam ki , melyiket kellene válasszam, persze a méret sem mindegy, hely szűke miatt/ de!
szeretném az ajánlás alapján párhuzamosan nézni. :-)
/2 részen itt túl vagyok/
köszönom a remek megszólalásokat, élvezet olvasni!
Zetkinnek a fordítást!
j.

gilnis

Postby gilnis » Thu Nov 06, 2014 7:58 pm

ImageImageImage

jutka12

Postby jutka12 » Thu Nov 06, 2014 8:11 pm

köszönöm szépen! jó nekem a kicsike;-)

desertqueen

Postby desertqueen » Thu Nov 06, 2014 9:20 pm

zetkin94 wrote:Milyen ígéretes fotó Do Young-ról, és a csajról, csak nem?? Talán itt lesz némii kis romantika? Mert ugye, romantika nélkül csak nem hagynak engem?!

Desertqueen, ha ilyenek a gyilkos szemek, remélem, sokszor kerülök életveszélybe :D

Én is versenyeznék némi életveszélyért, ebben az esetben...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A romantikára (már ha lesz), nagyon kíváncsi vagyok.... bízom egy témához illő adagban :wub: :wub: :wub:

Régen nem fordult elő, hogy napközben is többször eszembe jut egy sorozat. Talán pont a története és a jó szereplőválasztás miatt, de belekúszott az agyamba. Remélem, ezt nem lehet elszúrni semmivel. :clap: :clap: :clap:
Last edited by desertqueen on Fri Nov 07, 2014 6:08 pm, edited 2 times in total.

zetkin94

Postby zetkin94 » Fri Nov 07, 2014 5:23 pm

Jó szórakozást a 3. részhez :-)

Kicsit előbb felkerült, de remélem senki nem haragszik érte.

Az érdem nem teljesen az enyém!

Anyeze, hűséges társam, most is besegített, amit itt is hálásan köszönök!

desertqueen

Postby desertqueen » Fri Nov 07, 2014 6:06 pm

:cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
Már térdelő rajtban voltam, hogy hátha!!!!
Nagyon köszönöm mindkettőtöknek! :wub: :wub: :wub:
Most nem is írok többet, visszatérek, ha megnéztem :D :D :D

gilnis

Postby gilnis » Fri Nov 07, 2014 6:16 pm

Köszönöm szépen én is! :dance:
Anyeze, de jó! :cheers: Mégis találtál újabb fordítani valót? :mrgreen: Csak nem továbbnézted az igen-igen izgalmas folytatást, és kapott el miatta a hév? :whistling:

desertqueen wrote:
zetkin94 wrote:Desertqueen, ha ilyenek a gyilkos szemek, remélem, sokszor kerülök életveszélybe :D

Én is versenyeznék némi életveszélyért, ebben az esetben...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Csak szeressétek, én kitartok az álláspontom mellett: egy érzéketlen, manipulatív, masszakeverő, alattomos áspiskígyó. :evil: Félreértés ne essék: imádom érte! :mrgreen: Shin Sung Rok-ot pláne! :wub:
ImageImageImage

desertqueen

Postby desertqueen » Fri Nov 07, 2014 6:32 pm

gilnis wrote:......... egy érzéketlen, manipulatív, masszakeverő, alattomos áspiskígyó....

Az! ....hehehehehe.........na, de milyen szemekkel! :alcoholic: :alcoholic: :alcoholic:
Shin Sung Rok-ot pont az ilyen érzéketlen, manipulatív, masszakeverő, alattomos áspiskígyó szerepben szeretem a legjobban! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
.......télleg húzok megnézni.....

novcsi6

Postby novcsi6 » Fri Nov 07, 2014 6:39 pm

Köszönöm szépen a 3. részt :) :)

gilnis

Postby gilnis » Fri Nov 07, 2014 7:17 pm

Desertqueen, az előbb például olyat olvastam, hogy "egy lelketlen zombi, akit megszállt a nagybetűs Gonosz". :lol De olyan beszólásai illetve húzásai vannak.... :x :foot: Leírhatatlan, mit művel velem ez a karakter. :faint: Ahogy pedig Shin Sung Rok életre kelti, azok a hangsúlyok, az az arcjáték, te jó ég! Nagyon-nagyon kész!!!!! :heart: :heart: :heart: Lee Sang Yoon-nal is forr köztük a levegő... :shocked: :faint: De ha ő szerepelt volna a japán verzióban, tutira túladagolást kapok! :heart: :faint:

Image(Credit to Soompi)

Próbáltam kicsit visszafogni magam a napokban, és nem elárasztani a topikot, de kezdek megint fellelkesülni, mert az 5-6. részekben a korábbiakhoz képest is nagyon sok volt az eltérés ill. újdonság, az előzetesből ítélve pedig a folytatásban ezt csak még tovább fokozzák. :cheers: És még egyszer, ahogy ezek a színészek játszanak.... :w00t: Már most alig várom a hétfőt! :w00t:

Return to “Subtitles”