Hirugao [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
timbo

Hirugao [Hungarian Subs] (Complete)

Postby timbo » Wed Sep 24, 2014 4:02 pm

HIRUGAO – DÉLUTÁNI SZERELMI VISZONYOK

Image
Image

Eredeti cím: 昼顔 - ~平日午後3時の恋人たち~ / ~Heijitsu Gogo 3-Ji no Koibito Tachi~
Műfaj: romantikus, dráma
Epizódok száma: 11
Csatorna: Fuji TV
Vetítési időszak: 2014. július 17. – 2014. szeptember 25.
Vetítési időpont: csütörtök 22:00

Szereplők:
Ueto Aya – Sasamoto Sawa
Kichise Michiko – Takigawa Rikako
Saito Takumi – Kitano Yuichiro
Takahata Atsuko – Sasamoto Keiko
Suzuki Kosuke – Sasamoto Shunsuke
Ito Ayumi – Noriko
Kinami Haruka – Hasegawa Misuzu
Kinoshita Hoka – Takigawa Toru
Kitamura Kazuki – Kato Shu
Fuchikami Yasushi – Hagiwara Tomoya

Sasamoto Sawa 5 év boldog házasságban él, részidőben pénztárosként dolgozik egy boltban. Takigawa Rikako is háziasszony, aki most költözött a környékre. Rikako férje egy nagy lapkiadó főszerkesztője, akivel együtt két kislányt nevelnek. Bár boldog családnak tűnnek, Rikako valójában - míg a férje dolgozik és a gyerekei iskolában vannak - délutánonként online partnerkeresőn megismert férfiakkal találkozgat. Ez mindaddig így folyik, míg érdeklődését férje egyik illusztrátor munkatársa fel nem kelti, aki azonban nem kíván bedőlni a nő csábításának, ezzel is fokozva annak iránta tanúsított érdeklődését.
Egy nap Rikako épp együtt van aktuális szeretőjével, mikor egy középiskolás fiú megpróbálja az autóját megrongálni. A rendőrség is felbukkan, ezért Rikakónak valahogy lepleznie kell, hogy a szeretőjével volt. Sawa épp ekkor végez a munkában, s Rikako karon ragadva a lányt, annak ismerőseként tünteti fel a fiút, aki kénytelen-kelletlen, de belemegy a játékba. A rendőrségen a diák képviselőjeként a tanára, Kitano Yuichiro jelenik meg. A Kentaróval való találkozást követően Sawa azon találja magát, hogy képtelen elfelejteni a férfit. Magától soha nem keresné a férfit, de Rikako megérzi a fellobbanó vonzalmat és hathatósan segít a két embernek újra találkozni, ezzel elindítva a lavinát.

Magyarra fordította: timbo
Ellenőrizte és javította: Riamara

A felirat a Dramafever angol feliratának felhasználásával készült. Thanks Dramafever for the original English subs.

Letöltés:
[spoiler]Video: Jdramacity - Hirugao vagy d-addicts - Hirugao
Zene: d-addicts - Hirugao zene [/spoiler]
Remélem tetszeni fog annak, aki megnézi!

Befejezve: 2014. október 19.

A feliratok magánjellegű felhasználásra készültek, azokat tilos fájl- és videómegosztó oldalakon közzétenni! [/url]
Attachments
Hirugao ep11 (848x480 x264) hun.srt
11. rész
(32.03 KiB) Downloaded 182 times
Hirugao ep10 (848x480 x264) hun.srt
10. rész
(34.41 KiB) Downloaded 183 times
Hirugao ep09 (848x480 x264) hun.srt
9. rész
(38.8 KiB) Downloaded 176 times
Hirugao ep08 (848x480 x264) hun.srt
8. rész
(42.02 KiB) Downloaded 187 times
Hirugao ep07 (848x480 x264) hun.srt
7. rész
(39.43 KiB) Downloaded 182 times
Hirugao ep06 (848x480 x264) hun.srt
6. rész
(32.77 KiB) Downloaded 176 times
Hirugao ep05 (848x480 x264) hun.srt
5. rész
(38.61 KiB) Downloaded 188 times
Hirugao ep04 (848x480 x264) hun.srt
4. rész
(34.01 KiB) Downloaded 194 times
Hirugao ep03 (848x480 x264) hun.srt
3. rész
(33.69 KiB) Downloaded 197 times
Hirugao ep02 (848x480 x264) hun.srt
2. rész
(37.18 KiB) Downloaded 202 times
Hirugao ep01 (848x480 x264) hun.srt
1. rész
(51.42 KiB) Downloaded 223 times
Last edited by timbo on Sun Oct 19, 2014 3:07 pm, edited 10 times in total.

timbo

Postby timbo » Wed Sep 24, 2014 4:15 pm

Sziasztok!

Eddig bírtam fordítás nélkül. :mrgreen:
Ez a japán sorozat már elég régóta - na jó, csak a kezdete, azaz a nyár eleje óta - rágja a fülemet, hogy fordítsam már le. Most jött el az idő, amikor kissé szabadabb időbeosztásomat kihasználva neki is tudtam látni. A vetítésből még egy rész hátravan, úgyhogy magam sem tudom, mi a vége, de a sorozat feszültséggel teli dráma, ahol az egyes részek után az ember szívesen habzsolná rögtön a folytatást is, miközben körömrágva kell várnia, hogy mi is történik a főhősökkel. Remélem ti is így lesztek vele, mint én. :)
(A sorozat egyébként a A nap szépe c. 1967-es filmet veszi alapul.)

Nem biztos, hogy mindenkinek tetszeni fog egy megcsalásról, vagyis megcsalásokról szóló sorozat, de azért remélem, lesz aki velem tart és megosztja a véleményét a látottakról. :)

A fordításban újból Riamara szegődött társamul, előre is köszönöm a munkáját. :thumright:
Image

erzsi69

Postby erzsi69 » Wed Sep 24, 2014 4:19 pm

Ezzel már én is szemeztem. Köszönöm az első rész feliratát :)

zetkin94

Postby zetkin94 » Wed Sep 24, 2014 5:04 pm

Köszönöm szépen a feliratot!
Erre kíváncsi vagyok, annyi hűséget láttam már, igazán érdekes lesz egy kis félrelépés :D
DOCTORS Saikyou no Meii, Loving you Anyezével közösen: Color of Woman, The Musical, Feast of the Gods, The Masters Sun,How to meet a perfect neighbor,Its okay thats love, Liar game, Hyde, Jekyll,Me, Oh my Venus

robnor

Postby robnor » Wed Sep 24, 2014 6:08 pm

Szia Timbo!

Hehehe nem fogod elhinni, de én is szemeztem a fordítással, vacilláltam belevágjak-e vagy
sem, de örülök, hogy jó kezekbe került a sorozat. Szerintem is elég izgi, kíváncsi vagyok mi
lesz a vége. Egyébként amiben Ueto Aya szerepel, azt nekem általában látnom kell.
Jó munkát! :-)

novcsi6

Postby novcsi6 » Wed Sep 24, 2014 7:12 pm

Nagyon szépen köszönöm Nektek az első rész feliratát :)

vajandi

Postby vajandi » Wed Sep 24, 2014 7:55 pm

Timbo, ezzel most engem is "elcsábítottál" :lol , pedig mostanában nem akartam új, felirathiányos sorozatba belekezdeni, főleg nem japánba, de megtetszett a sztorija és a szereplők is. Szeretem, ha egy történet csavaros, és új szerelmek lobbannak :wub: (attól függetlenül, hogy én hűséges típus vagyok, de hát a film az más ugyebár...). Már csak egy aggodalmam van, nehogy úgy érjen véget, hogy túl tanulságos legyen, és a főszereplőnő vagy megbűnhődjön (magára maradjon), vagy mintha mi sem történt volna, a férjével ott folytatná, ahol abbamaradt a dolog. :scratchchin:
utóirat: Tetszik az új "aláírásod"! :thumright:
Blogom, ahol még megtaláltok: http://vajandisub.wordpress.com

Carmi

Postby Carmi » Wed Sep 24, 2014 10:03 pm

Timbo, én is köszönöm, hogy belevágtál ebbe a történetbe! Veled tartok. Ritka az igazán életszagú sorozat Ázsiában, és ez annak tűnik, abból, amit írtál róla.
Az aláírásodban végigmazsoláztam a lefordított sorozataidat, és egészen meglepődtem, hogy kettő kivételével mindegyiket láttam. Mindegyiket itt is köszönöm. Szeretem a munkáidat. Egyénisége van a fordításaidnak. Ami már bónusz ahhoz, hogy egy fordító az anyanyelvét is, és a lefordítandó nyelvet is igazán jól ismeri. Egyre több a nagyon jó fordító. Boldogságos érzés ennyi szép történetben lubickolni nekik hála... :wub:

vajandi

Postby vajandi » Thu Sep 25, 2014 5:42 pm

Megnéztem, tetszett az első rész! Érdekesen alakul a történet, a gyerekes anyuka egyelőre nem túl szimpi. Sajnáltam a másik nőt. A férjével 3 éve nem....?? :goggle: A tanárbácsi pedig sokkal jobban néz ki szemüveg nélkül. :wub: Remélem, lecseréli kontaktlencsére. :D
Még egyszer köszi! :cheers:

timbo

Postby timbo » Thu Sep 25, 2014 5:51 pm

Sziasztok!

Hogy ne unatkozzatok sokáig, itt is a 2. rész. :)
(Elárulom, már a 7-et csinálom, csak a javítások (részemről és Mara részéről is) még hátra vannak. :wink:

Ki kér egy ilyen férjet? Szerintem ingyen elvihető párnástól, plüssállatostól, na meg hörcsögöstől, ja és anyós is jár vele. :P
Image

Megindul az ismerkedés is. :)
Image

Örülök, hogy részetekről van érdeklődés a sorozat iránt, bár a letöltés szám sajnos mutatja, mennyire "népszerűek" mostanság a japán sorozatok (vagy csak a témával van a gond :unsure:). Pedig szerintem az őszi felhozatalban is lesznek érdekességek: Orugi Shunnak, Nishikido Ryo-nak és Ayase Harukának (Fukushi Sota, Tamaki Hiroshi társaságában :thumright:) is lesz sorozata :w00t:.

Robnor, el sem hiszem, ha ezt tudom, akkor megvártam volna a te fordításod. :D Remélem, azért nem okoz csalódást az én magyarításom sem. ;)
Vajandi, a végét illetően nem tudok mit mondani (talán nem is kéne itt az elején még :whistling:), de bármi lehetséges az említett variációk közül. Reméljük a legjobbakat. :-) Az aláíráshoz kellett valamit kreálnom, mert már nem fértem bele. :P
Carmi, ebbe jól belepirultam, én a magam munkáját nem tudom más szemével nézni, csak azt látom, mások milyen jó feliratokat alkotnak, s az övékét sokkal jobbnak érzem. De azért igyekszem jól teljesíteni. :mrgreen:
Zetkin, lesz félrelépés nem is csak egy, úgyhogy tobzódhatsz a témában. :)
Erzsi, Novcsi, köszi, hogy a nézők közé szegődtetek, írjatok majd véleményt, ha csak egy sort is, persze ez vonatkozik mindenkire!! :D
Image

timbo

Postby timbo » Thu Sep 25, 2014 5:56 pm

vajandi wrote:Megnéztem, tetszett az első rész! Érdekesen alakul a történet, a gyerekes anyuka egyelőre nem túl szimpi. Sajnáltam a másik nőt. A férjével 3 éve nem....?? :goggle: A tanárbácsi pedig sokkal jobban néz ki szemüveg nélkül. :wub: Remélem, lecseréli kontaktlencsére. :D

Örülök, hogy tetszett, nézheted a másodikat is. :) A három évet nem igazán tudom, az tuti, hogy 5 éve házasok... Tanárbácsi nem tér át kontaktlencsére, de néha leveszi a szemüveget. :)
Image

vajandi

Postby vajandi » Thu Sep 25, 2014 6:22 pm

timbo wrote:
vajandi wrote:Megnéztem, tetszett az első rész! Érdekesen alakul a történet, a gyerekes anyuka egyelőre nem túl szimpi. Sajnáltam a másik nőt. A férjével 3 éve nem....?? :goggle: A tanárbácsi pedig sokkal jobban néz ki szemüveg nélkül. :wub: Remélem, lecseréli kontaktlencsére. :D

Örülök, hogy tetszett, nézheted a másodikat is. :) A három évet nem igazán tudom, az tuti, hogy 5 éve házasok... Tanárbácsi nem tér át kontaktlencsére, de néha leveszi a szemüveget. :)

Timbo, most elbizonytalanítottál, jól láttam-e, és megkerestem: 34:42-nél mondja a csaj, hogy 3 éve bizony nem... :whistling: A végkifejlet miatt már kevésbé aggódok, azóta aludtam rá egyet. :D

Köszi a 2. részt! Már töltöm is! :dance: :lol :dance:

zetkin94

Postby zetkin94 » Thu Sep 25, 2014 7:34 pm

Köszi a következő részt is.
Gyorsan nekiláttam, mert úgy látom igyekeznem kell a gyorsaságotok miatt :-)

Érdekes volt már az eleje is. Végre egy újabb életszagú történet!
Ráadásul megvan az első megdöbbentő élményem. Nem igazán tudtam eddig rájönni, mi zavar engem egy viszony kapcsán. Nos, megoldottátok :-)
Ahogy azt a filmben is mondják, egy nőnek szüksége van némi érzelemre, amiről szereti azt hinni, örökké tartani fog. Egy viszony viszont nem igazán ezzel az érzéssel indul, A bűntudat már első perctől megmérgezi a kapcsolatot, ha itt lehet egyáltalán kapcsolatról beszélni.
Nem tudom mennyire kell ahhoz elhanyagolt feleségnek lenni, hogy egy ilyen megoldás keresést váltson ki valakiből. Ettől valóban boldogabb lesz a családi élet? Kinek? Miféle megoldás ez?
Eléggé belemerültek itt a viszonyok rendezgetésébe :-) Még a végére nem marad hűséges pár :-) Leszámítva talán a monogám bogarakat, nekik viszont nagy hátrányuk a viszonykezdésnél az a kellemetlen szag. :D

Andi, az említett résznél szerintem a lány nem magáról beszél, hanem csak a telefonján keresztül nézeget egy amolyan találka oldalt.
DOCTORS Saikyou no Meii, Loving you Anyezével közösen: Color of Woman, The Musical, Feast of the Gods, The Masters Sun,How to meet a perfect neighbor,Its okay thats love, Liar game, Hyde, Jekyll,Me, Oh my Venus

vajandi

Postby vajandi » Thu Sep 25, 2014 8:04 pm

zetkin94 wrote:Andi, az említett résznél szerintem a lány nem magáról beszél, hanem csak a telefonján keresztül nézeget egy amolyan találka oldalt.

Zetkin, azt hiszem, igazad lehet. Magát a jelenetet nem néztem vissza, csak a feliratban kerestem rá célirányosan a 3 évre, mert az derengett, hogy említik. Azt hittem, ő mondta vagy írta, de a jelenetben tényleg nem mondja ki, csak kiírják, mivel azt olvassa, ezek szerint. Köszi a pontosítást! :D

cirmos

Postby cirmos » Fri Sep 26, 2014 5:32 am

Köszönöm az első két feliratot.

csabamama2

Postby csabamama2 » Fri Sep 26, 2014 5:37 am

Timbo Kedves!

Köszönöm szépen a Hirugao 1-2. részének a feliratát, nem sűrűn szoktam japán doramát nézni, de ez felkeltette az érdeklődésemet ezért le is töltöttem, no meg az, hogy Te forditod, ami garancia arra, hogy be is fejeződik. Még egyszer köszönöm. Üdv: csabamama2:-))

novcsi6

Postby novcsi6 » Fri Sep 26, 2014 9:31 pm

Nagyon szépen köszönöm a 2. részt :) :)

timbo

Postby timbo » Sat Sep 27, 2014 3:13 pm

A hétvégére is hoztunk egy kis néznivalót a 3. résszel. :)

Érdekes találkozásnak leszünk szemtanúi. Vajon meddig marad rejtve, hogy a harmadik nő kinek a felesége? :whistling:
Image
Image

novcsi6

Postby novcsi6 » Sat Sep 27, 2014 3:22 pm

Köszönöm szépen a 3. részt :) :) Eddig tetszik nekem :)

vajandi

Postby vajandi » Sat Sep 27, 2014 3:30 pm

Ma alig voltam itthon, nemrég értem csak haza, bekapcsolom a gépet, és lám-lám...! :D :shocked: :lol :w00t: Köszönöm a 3. rész feliratát!! :cheers:
A kettest tegnap este néztem meg, az is nagyon jó volt. A vége elég izgi volt, leszívesebben folytattam volna, de egyelőre letöltve se volt maga a videó, szóval hoppon maradtam. :-( Úgy döntöttem ugyanis, hogy megvárom az utolsó részt, és a többit egyszerre töltöm le. Mielőtt ide a fórumra ránéztem volna, épp az azsiatorrents-en jártam, és felfedeztem, hogy szerencsére fent az utolsó rész is, így most már az egész egyben letölthető. Hű, amíg itt írkáltam, feljött egy kis ablak, hogy le is töltötte, már nézem is a hármast :dance:

csabamama2

Postby csabamama2 » Sat Sep 27, 2014 8:25 pm

Timbo Kedves!

Köszönöm szépen a 3. rész feliratát. Üdv: csabamama2

cirmos

Postby cirmos » Mon Sep 29, 2014 5:48 am

Köszönöm a 3. részt.

szmoleage

Postby szmoleage » Mon Sep 29, 2014 10:59 am

Köszönöm hogy fordítod,Ueto Aya és Saito Takumi neve számomra garancia és ezt látni kell. :clap: :notworthy:

timbo

Postby timbo » Tue Sep 30, 2014 3:46 pm

Megékezett a 4. rész. :)

Vajandinak egy szemüveg nélküli kép. :D
Image
Image

novcsi6

Postby novcsi6 » Tue Sep 30, 2014 6:04 pm

Ohhh Köszönöm szépen a 4. részt :) :)

vajandi

Postby vajandi » Tue Sep 30, 2014 10:52 pm

Köszönöm a 4. részt és a fotót is! :D :lol :D
[spoiler]Bevallom, nem bírtam ki: amint sikerült letölteni, belekukkantottam a sorozat végébe. Örülök, hogy megtettem, mert így nyugodtan élvezhetem, nem kell görcsölnöm miatta, vajon mi a vége. Még ha pontosan nem is ilyen végkifejletre számítottam, de most már azon a ponton vagyok, hogy annyira megtetszett a sorozat, hogy elnézem ezt neki, sőt, így, hogy tudom, mire készüljek, van időm felkészülni rá (bocs, de ilyen késői órán már nem tudtam ezt egyszerűbben megfogalmazni, csak így, ráadásul 3 "hogy"-gyal). Ilyenkor szokott megtörténni, hogy mire a végére érek, rádöbbenek, ennek így kellett történnie, ez így tökéletes. Az a gyanúm, most is ez lesz. :roll :whistling: :mrgreen: [/spoiler]
Egyébként a 3. rész is nagyon tetszett! :-)

cirmos

Postby cirmos » Wed Oct 01, 2014 5:30 am

Köszönöm a 4. részt.

timbo

Postby timbo » Fri Oct 03, 2014 4:49 pm

Mindenkinek nagyon szívesen az eddigi részeket! :)

Hoztuk is a hétvégére a folytatást: 5. rész.

Vajandi, a végét illetően

[spoiler]nem tudom, hogy olyan élvezettel tudtam volna végignézni a sorit, ha tudom, mi a vége. Az egyik pár részéről teljesen másban reménykedtem, a másiknál azonban előre láttam a végkifejletet. Érdekesek voltak a szembesítések is... De majd minderről a végén, ha odajutunk. :)[/spoiler]
Megtegyük vagy sem? Érdekes módot választottak a kapcsolat további alakulásának eldöntésére. :whistling:
Image
Image

vajandi

Postby vajandi » Fri Oct 03, 2014 6:16 pm

Timbo, nagyon köszönöm az 5. rész! :-) Van még kis dolgom, de nem megyek aludni, míg meg nem néztem ezt a részt! :D :mrgreen:

novcsi6

Postby novcsi6 » Fri Oct 03, 2014 9:36 pm

Köszönöm szépen az 5. részt :) Nem bírtam ki megnéztem a végét , nekem csalódást okozott :) :(

csabamama2

Postby csabamama2 » Sun Oct 05, 2014 3:49 pm

Timbó Kedves!

Köszönöm szépen az 5. részt én még nem tudok hozzá szólni, mert gyűjtögetek. Üdv: csabamama2

timbo

Postby timbo » Sun Oct 05, 2014 5:39 pm

Riamara gyors javításának hála a hétvége végére még meghoztuk a 6. részt is. :)

A sorozat végét illetően szeretnék mindenkit arra kérni, hogy aki már belenézett, csak spoilerben írjon bármit is. :salut:
Persze, a találgatásokat szívesen veszem, azt úgy vélem, nem szükséges elrejteni. :)

ImageImage
Image

novcsi6

Postby novcsi6 » Sun Oct 05, 2014 8:46 pm

Köszönöm szépen a 6. részt :) :)

vajandi

Postby vajandi » Sun Oct 05, 2014 10:27 pm

Köszi a 6-os részt! :dance: Nagyon hamar kész lett! :D :thumright:
Az ötös rész volt eddig a legjobb! :cheers:
[spoiler]Nagyon tetszett, csak a végén nem értettem valamit.
Úgy tűnt, a csaj megtalálta a kocsiban a nyomkövetőt, akkor hogy tudta a férj mégis követni? Ott valami nem volt tiszta számomra. Mintha átszállt volna egy másik kocsiba, vagy nem? Mindenesetre jó sunyi egy férj, nem jobb a másiknál, aki meg aztán még férjnek sem nevezhető. Cseppet sem lep meg, hogy a csajnak elege lett belőle. Eleve nem kellett volna hozzámennie, előtte jobban meg kellett volna ismernie. Na, de tanácsot adni könnyű, tudom, hogy ott más világ van, gyakran van érdekházasság, meg miegymás. Mindenesetre a tanár úr a kedvencem változatlanul ebben a sorozatban. :wub: [/spoiler]

csabamama2

Postby csabamama2 » Mon Oct 06, 2014 5:42 am

Timbo Kedves!

Hű, de frissek lettetek, persze ennek mi dorama rajongók nagyon örülünk, köszönöm szépen a 6. rész feliratát. Üdv: csabamama2

timbo

Postby timbo » Mon Oct 06, 2014 5:49 am

Szívesen mindenkinek! :)

Vajandi, örülök, hogy tetszik. :D
[spoiler]Főszerkesztő férjünk leleményesebb, mint gondolnánk, de ez hamarosan ki is fog derülni. 8) A másik pár elvileg szerelemből házasodott, de hogy ez a házasság el lett-e hálva egyáltalán, arra én nem kaptam választ... Szerintem a lány egy gyerek utáni vágy miatt előbb-utóbb Rikako segítsége nélkül is lépett volna, mert hörcsögöt tekinteni gyereknek nem túl épeszű dolog. :nuts: [/spoiler]
Image

cirmos

Postby cirmos » Mon Oct 06, 2014 6:06 am

Köszönöm az 5,6. részeket.

timbo

Postby timbo » Wed Oct 08, 2014 3:17 pm

Felkerült a 7. rész is. :)

Képet inkább nem hozok, mert amit szívem szerint kitennék, az elég spoileres. :whistling:
Image

novcsi6

Postby novcsi6 » Wed Oct 08, 2014 3:18 pm

Köszönöm szépen a 7. részt :) :)

vajandi

Postby vajandi » Wed Oct 08, 2014 8:42 pm

Köszi a 7. részt! :-) Most duplázni fogok, hétvégén nézem meg egyben a kettőt (vagy hármat? - amilyen léptékben haladsz, még az is megeshet). :D Majd jövök, ha láttam. :mrgreen:

cirmos

Postby cirmos » Thu Oct 09, 2014 5:26 am

Köszönöm szépen a 7. részt.

csabamama2

Postby csabamama2 » Thu Oct 09, 2014 7:19 am

Timbo Kedves!

Köszönöm szépen a 7. rész feliratát és a munkádat. Üdv: csabamama2

vajandi

Postby vajandi » Sat Oct 11, 2014 7:53 pm

Megnéztem a 6-7. részt. Egész jó volt így nézni, egyszerre többet. Még tudtam volna folytatni. :lol
[spoiler]Elég fontos döntések születtek ebben a két részben, bár, az egyik döntés, úgy tűnik, a visszájára fordul (mégsem végleges az a szakítás, ha jól tippelem :whistling: ). A kedvenc jelenetem az volt, amikor mentek be az ajtón, és a tanár titokban megfogta a csaj kezét. :wub: A válófélben lévő anyukára kíváncsi vagyok, mit tud kiharcolni a férjétől. Mindenesetre nagyon tetszett, hogy a válási papír így felbőszítette. Öröm volt nézni, amikor széttépte. :mrgreen: A másik férj viszont kezd szimpatikus lenni. Aranyos volt, ahogy beszámolt a feleségének, hogy egy kolléganője megpróbálja elcsábítani. Volt egy ágyjelenete is, amikor majdnem megcsókolta a csajt, ott még drukkoltam is neki, és kicsit mérges voltam a csajra, miért fordította el a fejét. Végre próbálkozik szegényke, erre ezt kapja! :-(
Még egyszer köszi a fordítást! :-)[/spoiler]

timbo

Postby timbo » Sun Oct 12, 2014 7:14 am

Erre a szép napsütötte hétvégére meghoztuk a 8. részt, ami hangulatát illetően nem ennyire napsütötte. 8)

Visszafogott párocskánk titkos randihelye: a könyvtár. :)
Image

Vajandi, örülök, hogy megosztod az élményeidet. :)
[spoiler]Ha a szakítás végleges lenne, vége lenne a sorozatnak is, nem? :D Az a kézfogásos jelenet egy apró mozdulat, de mégis mennyi mindent tud kifejezni. :wub: A 8. részben is lesz egy titkos kézfogásos jelenet, mivel szegények többet már nem mernek maguknak megengedni. :-( Sawa férjét illetően össze vagyok zavarodva kissé. Azt tudjuk, hogy egy nőnél egy múltbeli esemény milyen traumát tud okozni a szerelmi élet terén, de férfinél ilyet én még nem láttam (vagy nem emlékszem rá)...[/spoiler]
Image

vajandi

Postby vajandi » Sun Oct 12, 2014 9:21 am

Köszi a 8. részt! :cheers: Mázlim van, épp most értem haza, kapcsolom be a gépet, és lám-lám..! :D

vajandi

Postby vajandi » Sun Oct 12, 2014 10:30 am

Meg is néztem, ez most tényleg nem volt túl vidám, inkább izgalmas volt. Főleg a vége. :mrgreen:
[spoiler]Azon gondolkodtam (félretéve most azt, hogy mit éreznek), hogy minek bolygatják szegényeket, amikor már szakítottak? A tanár a diáknak is megmondhatta volna: igen volt valami rövid dolog köztük, de már vége. Ahogy a neje is nagyon jól tudja, szakítottak (az előző részben legalábbis ezt szűrte le, hogy volt valakije, és azért volt olyan szomorú, mert szakított azzal a másikkal). Szóval ahelyett, hogy örült volna, elkezdi őket piszkálni, meghívatja magát, felpiszkálja a másik férjet, meghívja őket. Nem értem ezt a nőt. Állítólag milyen okos, jó munkája van, lehetne több esze. Ahelyett, hogy lenyugodna, elfeledtetné férjével azt a futó kapcsolatot, inkább "reflektorfénybe" helyezi, amivel végül azt éri el, hogy újra feléleszti, ami köztük volt, és aztán valóban elveszíti a férjét. Ha meg úgy érzi, ez nem csak futó dolog volt, és még mindig szeretik egymást, akkor meg úgyis hiába, bármit is tesz. Nos, ezek jutottak eszembe.
Köszi a fordítást! :-)[/spoiler]

novcsi6

Postby novcsi6 » Sun Oct 12, 2014 2:22 pm

Még mindig tetszik, nem bírom meg unni :) :) Egyre jobb :) Köszönöm a 8. részt :) :)
( én sem értem igazán a férj feleségét :( )

zetkin94

Postby zetkin94 » Sun Oct 12, 2014 6:02 pm

Köszönöm szépen a feliratokat!!!!

Nagyon jó kis sorozatot találtatok ismét :-)
Fogalmam sincs mi lesz a vége, meg nem nézném előre, így most nagyon fordulja az oldalam a kíváncsiság!
Andi, engem már néha kiborít a Tanár úr :-)
Egy szórakozott professzor is lehetne kicsit rámenősebb :-) Nem is értem, [spoiler]két ilyen visszafogott emberke hogyan találhatott egymásra. Most viszont drukkolok nekik hogy együtt maradjanak.
Nagyon okos a tanár felesége, ez igaz, de azt amit csinál, nehéz megértenem. Ha már tudja amit tud, miért nem azon gondolkodik el, hogy Ő mit tegyen. Nem tudom, van-e valami értelme annak, hogy így kutakodjon a férje után, ha az a vágya, hogy vele maradjon élete végéig. Minél jobban megbizonyosodik a hűtlenségéről, annál nehezebb lesz a feledés számukra. Míg kimondatlan marad egy viszony, és megmarad a bizonytalanság szintjén, addig szerintem sokkal könnyebb elfeledni, mint ha már kiderül. Nem is tudom, hogyan lehet azt megbocsátani és folytatni tovább, mintha misem történt volna. El lehet ezt egyáltalán felejteni? Nem vagyok biztos benne, legalább is úgy gondolom, én képtelen lennék rá. Könnyen beszélek, még nem kerültem ilyen helyzetbe :-)
Egy kapcsolat lényege szerintem pont az, hogy meg tudok bízni a másikban, ha már nem, akkor nem jelent semmit az a kapcsolat.
Persze, ha már gyerek is van, na az nehezebb dolog.
Mindenesetre remélem, hogy most egy jó nagy pofont kap majd a feleség is. Milyen érdekes, hogy mindig a másik nő a hibás, sosem a férj :D

Elég furcsa azt látni, hogy egy alig 5 éves házasságban a napokat már csak rutinként élik meg. Mi lesz később? Még viszony nélkül is el kellene ezen gondolkodnia valakinek.

Milyen jót tett a festőnek ez a hajvágás! Egész jól néz ki :-)
Vajon milyen trükköt eszelt ki főszerkesztőnk? Na, azt nagyon remélem, hogy Rikako nem marad vele! Ez a pasi egyáltalán nem érdemli meg![/spoiler]

cirmos

Postby cirmos » Mon Oct 13, 2014 5:36 am

Köszönöm a 8. részt.

Éva1972

Postby Éva1972 » Mon Oct 13, 2014 8:31 am

Kedves Timbo! Köszönöm szépen a fordítást! :-)

timbo

Postby timbo » Tue Oct 14, 2014 4:25 pm

Sziasztok, itt is a 9. rész. :-)
Lássuk sáskafeleség (Mara után szabadon :lol) mit tesz, miután megbizonyosodott arról, amit addig csak sejtett... Elárulom, semmi jót. :x Na jó, a kés azért nem kerül elő a fiókból. :D

Ez a tekintet... :fight:
Image
Image

csabamama2

Postby csabamama2 » Tue Oct 14, 2014 5:39 pm

Timbo Kedves!

Köszönöm szépen a 9. rész feliratát, még megvárom az utolsó 2. rész munkádat, azután kezdem el nézni. Üdv: csabamama2

novcsi6

Postby novcsi6 » Tue Oct 14, 2014 6:08 pm

köszönöm szépen a 9. részt :) :D

vajandi

Postby vajandi » Tue Oct 14, 2014 6:32 pm

Köszi a 9. részt! :-)

cirmos

Postby cirmos » Wed Oct 15, 2014 1:07 pm

Köszönöm a 9. részt.

vajandi

Postby vajandi » Wed Oct 15, 2014 9:07 pm

Megnéztem a 9-es részt. Na, ez már jobban tetszett. :mrgreen:
[spoiler]Végre kezdenek tisztázódni a dolgok, bár nem lesz könnyű nekik ezután se, gondolom. Nem lep meg, hogy a tanár végül besokallt, tetszett a hidas jelenet. :wub: Amikor a csaj férje énekelni kezdett, nagyon meglepődtem. Ez a fickó tuti nem százas. Kíváncsi vagyok, a festő végül mire jut az exével, remélem, útilaput ad neki, bár, biztos a karrierje is fontos. Az anyós viszont egyre idegesítőbb. Teljesen rátelepszik a fiatalokra. Felnevettem, amikor finoman fogalmazva (és minden értelemben) "pofára esett" - kidolgozta magát a lakásban, főzött is, erre milyen hír fogadja... :rofl:
Még egyszer köszi a fordítást! :D[/spoiler]

timbo

Postby timbo » Thu Oct 16, 2014 3:35 pm

Jöjjön a 10. rész. Párocskánk eltűnik, de aztán tanár úr úgy gondolja, tisztességes úton kell a lányt "kikérnie" a házasságból és visszamegy. Bár ne tette volna...

Image Image
Image

vajandi

Postby vajandi » Thu Oct 16, 2014 3:49 pm

Köszönöm a 10. részt! :-) Amit írtál, hogy kikéri a lányt a házasságból, valóban agyament ötlet, ilyen is csak neki juthat eszébe. :crazy: Na, már töltöm is! Még ma megnézem. :D

csabamama2

Postby csabamama2 » Thu Oct 16, 2014 5:58 pm

Timbo Kedves!

Köszönöm szépen a 10. rész feliratát. Üdv: csabamama2

zetkin94

Postby zetkin94 » Thu Oct 16, 2014 7:02 pm

Köszi szépen az újabb részeket!

Hát ez a kikérem elég furcsa számomra is, de hát mégis csak más kultúra, mint a miénk. Tud valaki valamit a válási "rendjükről"? Elég érdekes, ahogy aláírnak egy papírost, aztán várják, hogy a másik is írja alá. És ha nem akarja, akkor mi van?
Most is ez lehet majd a vége.
[spoiler]Rikako férje biztosan nem írja alá, nem olyan, aki csak úgy elengedi a "tulajdonát".
Nagyon sajnálatos, ahogyan a telefonüzenetek eltűntek.
Tanárkánt felesége nagyon unszimpatikus személyiség. Micsoda jóakaratú köntösbe burkolja a tetteit, amivel tönkreteszi a párját. Nála inkább a büszkeség lehet az, ami miatt ragaszkodik még így is a házassághoz.
Sawa-t viszont, szerintem, igazán szeretheti a férje, bár nem értem, hogy akkor miért ilyen a szerelmi életük.
Nem tudom melyik feleségnek lesz türelme, mersze, kivárni a szerelmét. Félek, hogy egyiknek sem.[/spoiler]
A háton cipelés azért itt is megvolt, és milyen aranyos volt mellé a történet :-)

drupayola

Postby drupayola » Thu Oct 16, 2014 7:55 pm

[quote="zetkin94"]Köszi szépen az újabb részeket!

Hát ez a kikérem elég furcsa számomra is, de hát mégis csak más kultúra, mint a miénk. Tud valaki valamit a válási "rendjükről"? Elég érdekes, ahogy aláírnak egy papírost, aztán várják, hogy a másik is írja alá. És ha nem akarja, akkor mi van?
Most is ez lehet majd a vége.
egyiknek sem.[
/quote]

nem lehet, hogy a papír aláírás az olyan mint nálunk a közös megegyezés? Akkor egyszerűbb a dolog, ha nincs megegyezés, akkor tárgyalások sora és rendszerint randa a vége, azt az van, amit a bíróság megállapít.

novcsi6

Postby novcsi6 » Thu Oct 16, 2014 7:57 pm

Nagyon szépen köszönöm szépen a 10. részt :) :)
A tanár kedves feleség kezd az idegeimre menni :(

vajandi

Postby vajandi » Thu Oct 16, 2014 8:26 pm

Meg is néztem a 10-est. :-) Hihetetlen, hogy már csak egy rész van hátra, valahogy már most hiányérzetem van. :sorry: Igazán tehettek volna hozzá még pár részt. :cussing: :mrgreen:
[spoiler]Ennél a résznél a végén akadtam ki, de NAGYON! Szerintem (és remélem) a csaj csak trükközik, hogy megtartsa a férjét. Mondjuk, már azon is felhúztam magam, ahogy olyan lekezelően beszélt a diákokkal. Ilyen jellemmel reméli, hogy megtarthatja férjét?! Fel se fogja, milyen ijesztően ellenszenves a viselkedése, a módszereivel épp az ellenkező hatást éri el.
Az elhagyott férj azonban ebben a részben még jobban meglepett. Ahogy elijesztette a tapadós kolleginát, az mesteri volt!! Már-már nem normális. Én azt hittem, hurrá, ezek összejöttek, akkor legalább könnyebben elengedi a nejét, erre paff, most én estem pofára. Most aztán végképp nem értem az ürgét. Miféle szerelem ez? Na, szóval fura volt. Amúgy meg hihetetlen, mennyire szétszórtak, mindenki szanaszét hagyja a mobilját, és mindig olyan kapja fel, aki sunyi mód azonnal törli az üziket. Ejj, ez nem igazságos! Kíváncsian várom az utolsó részt!
Köszönöm a fordítást! :-)[/spoiler]

cirmos

Postby cirmos » Fri Oct 17, 2014 5:38 am

Köszönöm a 10.részt.

timbo

Postby timbo » Sun Oct 19, 2014 3:14 pm

Sziasztok!

Elkészültünk a sorozat utolsó részével is. :) Ebben a részben is lesz egy fura papír, ami nálunk szerintem nem létezik, de cáfoljatok meg, ha az utolsó részben történteknek nálunk is van jogi szabályozása...
Remélem a befejezést követően is úgy gondoljátok még, hogy tetszett a sorozat. :)
Riamarának újból nagyon köszönöm a javítást! :notworthy:

Itt pedig a hiányzó férfi pótlásának egy módja. :D
Image

Aki pedig úgy gondolja, azzal találkozunk nemsokára a My Spring Days/The Spring Day of My Life c. sorozatnál. :-)
Image

zetkin94

Postby zetkin94 » Sun Oct 19, 2014 4:40 pm

Kedves Timbo!

Nagyon szépen köszönöm a sorozat fordítását! Már indul is nálam a vasárnap esti mozizás :-)

Nagyon szépen köszönöm Riamara nem kevésbé fárasztó munkálkodását is!

Valószínűleg igazad van Drupayola, a közös megegyezés tekintetében. Bár, nem tudom miféle közös megegyezés lehet, ha élből le kell mondania egy anyának a gyermekeiről, meg a "közös" vagyonról, ami úgy jön le, mintha csupán a férj érdeme lenne. Kíváncsian várom a következő papírt! :-)

csabamama2

Postby csabamama2 » Sun Oct 19, 2014 5:22 pm

Timbo Kedves!

Nagyon szépen köszönöm a Hirugao teljes fordítását és a munkádat. Szeretettel: csabamama2

vajandi

Postby vajandi » Sun Oct 19, 2014 5:50 pm

Kedves Timbo és Riamara! Nagyon köszönöm! Már töltöm és nézem is! :D :cheers: :D

vajandi

Postby vajandi » Sun Oct 19, 2014 7:05 pm

Hűha, nem pont az lett a vége, mint amire számítottam, még így se, hogy belekukkantottam előre a végébe. :whistling:

[spoiler]Az elején az a rajtaütéses jelenet nagyon durva volt. :rambo: Alig hittem a szememnek. Ez tényleg ennyire más világ, mint a miénk, vagy ők voltak ennyire zakkantak? Sajnáltam szegény párocskát. Na, meg utána az az egyezkedés... Lövésem sincs az ottani jogrendszerről, de ez azért túlzás volt, szerintem. A sulis, hangosbemondós jelenetet viszont imádtam! :heart: Jó, hogy Sawa is hallotta. :D Egy ilyen jelenet után igazán megérdemelt volna legalább egy olyan befejezést, ami nyitva hagyja a kérdést, hogy hátha... Ezt úgy képzeltem el, legalábbis abban a hitben voltam, hogy a tanár is elválik, szóval totál meglepődtem, hogy azzal az idegbeteg nővel maradt. Szóval nem bántam volna, ha nincs happy end, de legalább ők is elváltak volna. Na, mindegy. Kezdem kapisgálni, mi volt a célja a történetnek. Bemutatni, hogy egy affér milyen pusztító tud lenni, és milyen következményekkel járhat. Elrettenteni a háziasszonyokat, akik pl. mint mi, nézzük a sorozatokat és esetleg a napi rutinnál kicsit többre vágyunk. Végül is jó eszközt (szócsövet) választottak, hogy elérjék azokat, akikhez szól a sztori, nem? :mrgreen: Hát, hirtelen most ezek jutottak eszembe. Mindenesetre egy percét se bánom, hogy láttam, igazán érdekes, nem mindennapi történet volt.
Köszönöm még egyszer a fordítást! :-) :thumright: [/spoiler]

zetkin94

Postby zetkin94 » Sun Oct 19, 2014 7:38 pm

Egyetértek Andival, én sem erre számítottam.
Nagyon durva ez a vég, az én szemszögemből nézve.
[spoiler]Az a rajtaütés engem is sokkolt. Azt, hogy az ilyesmi mire jó, soha nem fogom megérteni. Ha egy házaspár ilyen szintem elidegenedik egymástól, szerintem nincs értelme folytatniuk egymás oldalán.
Nem hiszem, hogy a tanár feleségének ezután boldog lesz az élete. A jog, elég érdekes lehet náluk. Ha jól értelmeztem, a tanár felesége pénzbeli havi kártérítésre tartott igényt, ha újból találkoznak? hihetetlen, hogy erre lehetőséget ad a törvényük. De bírót nem is láttam, csak egyezkedő feleket.
Viszont a tanárra mérges lettem. Miért nem volt képes elválni. Még ha az asszony nem is akarta!
Nagyon tartottam tőle, hogy Sawa öngyilkos lesz. Jó hogy ezt nem írták bele, elrettentő példaként. Szerintem is valamiféle népneveléses dologról lehet szó. Azt vettem le, hogy a nőknek ott sem sok szavazati joguk van a férfiakkal szemben. Még mindig a házvezetőnő szintjénél tartunk?
Sawa férjében viszont nem csalódtam. Ez az ember valóban szerethette a feleségét. Meg tudta érteni, hogy nincs közös jövőjük, és el tudta engedni.
Sawa utolsó szavait olvasva az jutott eszembe, hogy felébresztették az alvó oroszlánt :-)
Rikako-nak drukkoltam, hogy otthagyja a férjét, de gyerekek nélkül nem tudom hogyan lehetne tovább élni. A festő is inkább ezért mondott le róla. Szép gesztus volt tőle.
Egy viszony tényleg nem a legjobb megoldás, sokan sérülhetnek, akkor is ha nem feltétlenül derül rá fény. Jobb az embernek letisztáznia magában az életét, hogy élhető-e, vagy változtassak-e rajta, és tiszta lappal indulni egy újabb kapcsolatban. De ez is csak az én szemszögemből nézve. :-)[/spoiler]
Köszönöm a sorozatot, és az invitálást a következőre, amire örömmel benevezek!

novcsi6

Postby novcsi6 » Sun Oct 19, 2014 8:22 pm

Köszönöm szépen Nektek az utolsó rész feliratát. :)
Nagyon sajnálom hogy ez lett a vége :( :(
:)

ToTo37

Postby ToTo37 » Mon Oct 20, 2014 5:39 am

Kedves Timbo és Riamara!

Köszönöm szépen a sorozat fordítását! :-)
Az előttem szólókkal egyetértve én sem ilyen végkifejletre számítottam! Azonban összességében nagyon tetszett , tényleg egyedi volt és sok érzelmet váltott ki belőlem!

cirmos

Postby cirmos » Mon Oct 20, 2014 5:42 am

Köszönöm a sorozat fordítását. Nagyszerű munka.

timbo

Postby timbo » Wed Oct 22, 2014 6:38 pm

Bocsánat, hogy így eltűntem, de készült az új sori, meg családi dolgok is összejöttek most, holnap pedig elutazom, de azért szerettem volna mondani, hogy mindenkinek nagyon köszönöm, hogy megnéztétek és hogy megírtátok a végével kapcsolatos véleményeteket. :)

Vajandi megállapítása nagyon tetszett, miszerint a sorozat elrettentésül szolgál a háziasszonyoknak, nehogy már megforduljon a fejükben a félrelépés gondolata. :mrgreen:
Image

vandi

Postby vandi » Wed Oct 22, 2014 6:44 pm

Tényleg, holnap utazol? Kösd fel a gatyót, itt esett ma a hó, eszméletlen szél van, hideg, eső, minden rossz.

Ha van időd, beugorhatsz.

Return to “Subtitles”