Boku ga boku de aru tame ni [Hungarian Sub] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
gilnis

Boku ga boku de aru tame ni [Hungarian Sub] (Complete)

Postby gilnis » Tue Jul 01, 2014 2:12 pm

Azért, hogy önmagam lehessek

Image

Cím: 僕が僕であるために / Boku ga boku de aru tame ni
Alternatív angol cím: I always keep control of myself
Formátum: tanpatsu
Műfaj: dráma
Epizódok száma: 1
Vetítette: Fuji TV, 1997. január 03.
Rendezte: Nagayama Kōzō (Long Vacation, Love Generation, Buzzer Beat)
Írta: Mizuhashi Fumie (Yuuki, Hotaru no Hikari 1-2)
Betétdalok: Ozaki Yutaka: Boku ga boku de aru tame ni / Ōtaki Eiichi: Koi suru Karen / Cagnet: Rage in the sky

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

A történet Naruse, Riki, Etsu, Kinoyan és Satoru életébe és kapcsolatának alakulásába enged bepillantást. Egykor még nagyon jó barátok és valamennyien a középiskolai váltócsapat tagjai voltak, akik azonos esélyekkel tekintettek a jövőbe, ám az érettségit követően más-más mederben folyt tovább az életük, ezért elidegenedtek egymástól.
Naruse hivatásos futó lett, Riki elvileg modellügynökként, Etsu egy pénzintézetben dolgozik, Kinoyan orvostanhallgató, Satoru pedig állást keres. Valószínűleg soha többé nem találkoztak volna, ha Etsu nem ragaszkodik még hat év elteltével is a régi barátaihoz, és újra össze nem hozza a társaságot...

Főszerepben:

a SMAP együttes tagjai:

Nakai Masahiro
mint Naruse Hayato
Kimura Takuya mint Kurosawa Riki
Kusanagi Tsuyoshi mint Mizoguchi Etsuro (Ecchan)
Inagaki Gorō mint Kinoshita Masaki (Kinoyan)
Katori Shingo mint Ozu Satoru

További szereplők:

Tsuruta Mayu mint Tsuda Natsumi
Suzuki Honami mint Tsukada Sonoko
Matsu Takako mint Matsunaka Hiroko
Seto Asaka mint Kawakami Kinuyo
Hirosue Ryoko mint Naruse Yako
Ueki Hitoshi mint Riki édesapja
Shimojō Masami mint a kerékpárboltos
Tanami Yatsuko mint a kerékpárboltos felesége

Letöltés:

http://www.d-addicts.com/forum/viewtopic_97549.htm
http://doramax264.com/21365/boku-ga-boku-de-aru-tame-ni-tanpatsu-1997/

Felirat:

Az angol fordításért és feliratozásért yanie-nek jár a köszönet. / Thanks to yanie for the English translation and subbing.

Magyar szöveg és átidőzítés: gilnis
Javította: angeni - akinek nagyon köszönöm a sok segítséget! :wub:

A feliratot tilos a hozzájárulásom nélkül átalakítani, bárhová feltölteni, beégetni, online videókhoz felhasználni, árusítani vagy pénzt adni érte!
Attachments
Boku ga Boku de Aru Tame ni [SP] (1997-Jan-03).srt
(239.29 KiB) Downloaded 87 times

timbo

Postby timbo » Tue Jul 01, 2014 4:01 pm

Szia Gilnis!

Nagyon köszi, hogy egy újabb KimuTaku darabbal gazdagodhatunk magyarul. :) És végre egy olyan, amit még nem néztem meg eddig. :mrgreen:
Úgy látom, elég sokan kattantak rá mostanában a KimuTaku sorikra (ezt most nem rossz értelemben mondtam :D), persze csak a mi legnagyobb örömünkre. :thumright:
Pont tegnapelőtt néztem meg a Shoot c. 94-es filmet, amiben ugyancsak a SMAP tagjai játszották a főszerepet, erre mondjuk csak a film vége felé jöttem rá :roll , mivel eddig csak három tagot ismertem innen-onnan. :lol
Még egyszer nagyon köszi! A szabim alatt biztos sort kerítek rá.
Image

drupayola

Postby drupayola » Tue Jul 01, 2014 7:12 pm

Szia Gilnis, lecserélted édesemet, vagy csak befér mellé a szívedbe? Köszönöm a fordítást, most fejeztem be a Long vacation-t, szóval nálam is jöhet az újabb Kimura Takuya film.

gilnis

Postby gilnis » Tue Jul 01, 2014 9:35 pm

Sziasztok!

Először is nagyon szívesen. :)

Ritka pillanat, Timbo, hogy újat tudok mutatni neked. Örülök. :)
Kimura-sanra első látásra rákattantam, és ő olyan - de neked magyarázzam? :mrgreen: -, hogy egyszerűen muszáj tőle fordítani. Elkezdtem szép időrendi sorban nézegetni a sorozatait, hátha akad valami, de láthatóan nem jutottam még messzire. :D (Egyébként az Ando Lloyd fordításán gondolkodom, nem tudom, van-e rá más jelentkező.)

Korábban a SMAP létezéséről sem tudtam, úgyhogy ez jó kis meglepetés volt nekem. Állítólag Nakai és Kimura a való életben éppen olyan helyzetben voltak/vannak, mint a történetben Naruse és Riki, csak éppen fordított felállásban. Illetve pontosan ugyanúgy, mint a történetben, a valóságban is Nakai inkább Gorōval illetve Kimura inkább Tsuyoshival van jó barátságban. Talán még a Boku forgatása idején alakult így ki.

Mivel először láttam őket, nemigen tudom megítélni, de nekem úgy tűnt, hogy inkább önmagukat adták (illetve az együttesben megkapott szerepüket), mintsem színészkedtek volna. Nakai a jófiú, Kimura a nők bálványa, Tsuyoshi a kedves, Gorō az úriember és Shingo a mókamester. Javítsatok ki, ha tévedek.

Yola, dehogy cseréltem, persze, hogy befér. Tajvani csücsök, japán csücsök, koreai csücsök, amerikai csücsök. Ki-ki a maga helyére... :D
ImageImageImage

ranna

Postby ranna » Tue Jul 01, 2014 10:09 pm

Szia Gilnis!
Köszönöm a fordítást! Kimura Takuya jöhet bármikor :D

f.ági

Postby f.ági » Wed Jul 02, 2014 6:18 am

Szia Gilnis!
Köszönöm szépen, micsoda meglepetés! :-)
Igyekszem meg is nézni!
Angeninek is köszönet a munkáért!

rx

Postby rx » Wed Jul 02, 2014 6:37 am

Szia, Gilnis!
Köszi szépen a magyar feliratot! :)

gilnis

Postby gilnis » Wed Jul 02, 2014 10:58 am

Ranna, Ági, RX, nagyon szívesen nektek is. :)

Ez egy egyszerű, kicsit kiszámítható, de kedves történet. :wub:
ImageImageImage

atina369

Postby atina369 » Wed Jul 02, 2014 5:06 pm

Szia Gilnis!
Nagyon szépen köszönöm a feliratot, a Nemureru Mori óta bármi jöhet KT-től :-)
Angeninek is köszönöm, hogy besegített.
Image Image

csanyicila

Postby csanyicila » Fri Jul 04, 2014 2:11 pm

Köszönöm szépen a fordítást. Nekem is nagy kedvencem KT. :-D

Agacska

Postby Agacska » Tue Jul 08, 2014 11:12 am

Nagyon köszönöm a fordítást!

gilnis

Postby gilnis » Tue Jul 08, 2014 6:59 pm

Kedves Atina, Cila, Agacska, nektek is nagyon szívesen. :) Remélem, tetszeni fog. Ha lesz kedvetek, írjátok meg a véleményeteket. Bármilyet - tapasztalhattátok, hogy én sem kímélek senkit. :mrgreen:
Angeninek valóban nagyon hálás vagyok :wub: és feljebb nem írtam ki, de egyébként a filmben elhangzó dalt közösen fordítottuk le. :)
ImageImageImage

angeni

Postby angeni » Thu Jul 17, 2014 4:25 pm

Sziasztok!

Örülök, hogy segíthettem! (: Élveztem (főleg a dalszöveget!:D)!

Szia Atina! De jó, hogy ilyen hatással volt rád Kimura Takuya a Nemureru Moriban! Ebben a filmben is nagyon ügyes.

Dee akkor most írok kicsit magáról az sp-ről.

[spoiler]Tényleg aranyos történet volt. Bár ami ugye a vége felé történt, az engem kicsit meglepett Mármint... tényleg ilyen aranyosan indult, szóval kicsit meglepődtem a fiú halálán. o.o Szegény idősek is... hihetetlen, hogy egy kis veszekedés mit okozhat. ><
Na de amúgy a szereplőkkel én úgy voltam, hogy mindenkiben láttam valamit, ami miatt érdekesnek találtam. és azt hiszem gilnis, te azt írtad még levélben, hogy Naruse-t annyira nem szeretted. Igazából én úgy voltam vele, hogy Riki karakterét értettem, hogy miért ilyen, (meg igazából a többiekét is) Naruse viszont kicsit érdekesebb személyiség volt számomra. Nem kedveltem kimondottan... de mint személyiség nekem érdekesebb volt. Többet tudtam gondolkodni a tettein, mint a többiekén.

Jaj meg volt még egy rész benne, ami tetszett. Az a nő, akivel nem igazán foglalkozott a férje és ezért járkált el a fiúval.. szerintem ez egy érdekes szál volt benne. és a végén végül nem jöttek össze, de tapasztalatnak jó volt. Kellenek az ilyenek is. (:

A vége tetszett, hiába halt meg valaki, azért ott volt az a happy end. (:[/spoiler]

Köszönöm a fordítást! Jó volt látni egy ilyen régebbi darabot. (szeretem őket, gondolom ezt már észre vetted:D)

kicsit más:
[spoiler]Jól látom, te fordítod az Itazurana kiss-t?o.o[/spoiler]

gilnis

Postby gilnis » Thu Jul 17, 2014 5:55 pm

Szia Angeni! :)

A kicsit mással kezdeném:
[spoiler]Az túlzás, hogy én fordítanám, de az eredeti fordítója félidőben dobta, ezért megcsináltam - legalábbis egyelőre - három részét.[/spoiler]
A Boku...-ra rátérve:
[spoiler]Amikor az idősekkel történt, én csak lestem, hogy WTF. Azt gondoltam, ilyen nincs, hogy valaki ennyire érzékeny legyen, és gyakorlatilag a semmiért... de végül is miért ne. Nem vagyunk egyformák, nem érzünk egyformán. Ezért is kellene jobban odafigyelnünk egymásra. Etsu volt a mindenük, és akkor a lelkükbe gázolt. Nagyon szomorú volt, mert közben mi ugye tudtuk, hogy ő mennyire szerette őket. És itt is jött a fránya véletlen. Ha előbb velük beszélt volna, csak utána a barátnőjével...

A vége, az abszolút pozitív hangvételű, mert Etsu nem halt meg hiába. A többiek végre megértették őt, hogy mit is akart és miért akarta, és végül változtattak is az életükön és a kapcsolatukon. Etsu lényegében mind a négy barátján segített, nem is kicsit.

Naruse talán Etsu miatt sem nőtt a szívemhez. Ő volt vele a legelutasítóbb, míg a Naruse által olyan linknek tartott Riki... :heart: [/spoiler]
ImageImageImage

Chifflee

Re: Boku ga boku de aru tame ni [Hungarian Sub] (Complete)

Postby Chifflee » Tue Oct 20, 2015 7:39 am

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy honnan szerezhetném be a filmet? Ugye a torrent részleg itt megszűnt, x264-en meg már nem működnek a letöltések. :-( Végignézegettem azokat a torrentes oldalakat meg egyebeket, ahonnan letölthetném, de shol se volt fenn. :/ Valakinek ötlet, vagy esetleg fel tudná vhova tölteni, lehetőleg RAW-ban?

gilnis

Postby gilnis » Fri Oct 23, 2015 7:50 am

Szia Chifflee!

Sajnos nekem sem volt meg a videó, és tényleg nem találni sehol sem a neten. :( De megkértem valakit, és ő feltöltötte Megára. :)
Itt a link:
ImageImageImage

Chifflee

Postby Chifflee » Fri Oct 23, 2015 3:58 pm

gilnis wrote:Szia Chifflee!

Sajnos nekem sem volt meg a videó, és tényleg nem találni sehol sem a neten. :( De megkértem valakit, és ő feltöltötte Megára. :)
Itt a link:

Köszönöm szépen akkor az illetőnek! :)
Asszem' sokaknak segített vele, ha már sehol sincs fenn. :D

Return to “Subtitles”