Miss Ripley [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
vajandi

Miss Ripley [Hungarian Subs] (Complete)

Postby vajandi » Fri Jun 27, 2014 5:22 pm

MISS RIPLEY

Image

Eredeti cím: 미스 리플리 / Miss Ripley
Sugárzás: 2011.05.30. – 2011.07.19. (MBC)
Műfaj: melodráma
Részek száma: 16
Írta. Kim Sun Young
Rendezte: Choi Yi Sub, Choi Won Suk

Főszereplők:
Jang Mi Ri szerepében Lee Da Hae
Song Yoo Hyun szerepében Park Yoo Chun
Jang Myung Hoon szerepében Kim Seung Woo
Moon Hee Joo szerepében Kang Hye Jung

Rövid leírás: A hányatott sorsú félárva lány a jobb élet reményében csellel bekerül egy elegáns hotel személyzetének tagjai közé, s meghódít két igen befolyásos férfit.

Tartalom:
Jang Mi Ri-t elhagyja az édesanyja, édesapja meghal, így kerül árvaházba, onnan pedig japán nevelőszülőkhöz, akik végül hatalmas adósságot hagynak rá. Ezek után kénytelen bármilyen munkát elvállalni, s ahogy apránként törleszt és gyűjtöget, csak egy dolog lebeg a szeme előtt: szabadulni ebből a kilátástalan, züllött életből. Végül sikerül is neki, visszatér Dél-Koreába, és megtesz mindent azért, hogy jobb és szebb élete legyen, még ha ezzel másokat ki is kell használnia (anyagilag vagy akár érzelmileg), vagy hazugságban kell élnie. Nem a megszokott történet, mivel a főszereplő nem kimondottan pozitív karakter, emiatt véleménymegosztó lehet. Szívtelennek, törtetőnek tűnhet, aki sok embernek okoz fájdalmat, de apránként megmutatja, hogy neki is van szíve. Egy tanulságos, megindító történet, melyhez Patricia Highsmith 1955-ben írt „A tehetséges Mr Ripley” c. regénye, s a belőle készült Alain Delon-os francia (Ragyogó napfény, 1960.) és Matt Damon-os amerikai (A tehetséges Mr. Ripley, 1999.) filmek adták az alapötletet (azokban is egy pénztelen fiatalt elvakít a gazdagság, fényűzés iránti vágy, s miközben egyre magasabbra tör, egyre több embert átver, kihasznál, s egyre nagyobb hazugságokba keveredik).

Videólinkek:

Trailer:

Magyarra fordította, lektorálta: vajandi

Forrás: a WITHS2 Fansub és a Miss Ripley team @ viki.com angol feliratai

A magyar feliratok innen is elérhetők: http://vajandisub.wordpress.com/

Eddigi fordításaim: You're My Pet (1), Marrying a Millionaire (16), Paparotti (1), One Fine Day (16), Green Rose (22), Snow White (16), Miss Ripley (16), Marriage Not Dating (16), Love Clinique (1), My Secret Hotel (16), Sweet 18 (16), 1 Percent of Anything (26), Heart to Heart (16), Exhibition of Fireworks (17), Producer (12), Oh My Ghost (16), Bachelor's Vegetable Store (24), Wacky Teacher (1), Me Too, Flower! (15), The Family Is Coming(20), Wet Dreams (1), My 19 Year Old Sister-in-Law (16), Like For Likes (1), Coin Locker Girl / Chinatown (1), Shopping King Louis (16), 12 Men in a Year (16), Goblin/Dokkaebi (16), Introverted Boss (16), Wuri's Family (20), The Best Hit (32)
Tervezett fordítás: Unkind Women (2017 végéig)

Ingyenes rajongói feliratok! Amennyiben a feliratban benne marad fordítói nevem, a "vajandi", engedélyezem, hogy bárki továbbküldheti, megoszthatja, videóba égetheti. Teljen öröme benne minél több embernek, annak én is csak örülök, azonban ha a feliratomból törlik fordítói nevem, úgy teszik fel a világhálóra, az nagyon rosszul esne, kérlek, ne éljetek vissza a jóindulatommal. Előre is köszönöm!
Attachments
MissRipley1-16feliratok.zip
Miss Ripley 1-16 részek (benne a 7-13 részek javított verziójával)
2016.08.29.
(305.83 KiB) Downloaded 58 times
MissRipley7-13.zip
Miss Ripley 7-13 részek
2014.06.27.
(152.55 KiB) Downloaded 778 times
Last edited by vajandi on Thu Jul 27, 2017 8:29 am, edited 39 times in total.

vajandi

Postby vajandi » Fri Jun 27, 2014 5:25 pm

Erikának, blogom legaktívabb hozzászólójának szánom ezt a sorozatot 100. hozzászólása alkalmából. Mindenképp szerettem volna meglepni valahogy, s tudom, mennyire várja ennek a sorozatnak a befejezését. Fogadja tehát nagyon sok szeretettel, ahogy mindenki más is, akit érdekel! :-) Ezzel, a közel 8 hónapja nem frissült sorozattal 3 fordító is foglalkozott: egyik az 1-2-t, másik a 1-6-ot, harmadik a 14-16-ot fordította le, rám a 7-13 részek maradtak. A Snow White után kezdtem el fordítani, akkor kb. a 88-diknál járt, s fogalmam sem volt, mikor kerül sor a 100. hozzászólására, meddig jutok el addig a fordításban, mindenesetre minimum egy részt szerettem volna addigra befejezni. Végül úgy alakult, hogy sikerült minden hiányzó résszel végeznem. :-) Amely részeket nem én fordítottam, azokhoz csatoltam linket, ahol megtalálhatók.
Remélem, sikerült örömet szereznem, s talán nem csak Erikának… :D

+infó: A sorozat mások által lefordított részeit is tervezem, hogy valamikor újra lefordítom, de az NEM a közeli jövőben fog megtörténni. Mindenesetre, amikor időm és főleg kedvem is lesz hozzá, mindenképp sort kerítek rá, addig is türelem, és jó szórakozást a sorozathoz!
Last edited by vajandi on Fri Jun 27, 2014 5:31 pm, edited 1 time in total.
Blogom, ahol még megtaláltok: http://vajandisub.wordpress.com

weron37

Postby weron37 » Fri Jun 27, 2014 5:31 pm

Szia vajandi!
Hatalmas meglepetést okoztál!!! nagyon szuper csaj vagy, már nagyon vártam, hogy megnézhessem.
Nagyon-nagyon köszönöm! :)

Bria

Postby Bria » Fri Jun 27, 2014 5:43 pm

Ó Andi, te aztán tudsz igazán örömteli meglepetést okozni! :w00t: :cheers:
Én is nagyon régóta várom már ennek a sorozatnak a folytatását, befejezését.
Nagyon szépen köszönöm, hogy szántál rá időt, és lefordítottad a hiányzó részeket. :-)
Image

szokola

Postby szokola » Fri Jun 27, 2014 5:45 pm

Nagyon köszönöm a hiányzó feliratok fordítását, ez most igen kellemes meglepetés volt.

szildor

Postby szildor » Fri Jun 27, 2014 6:03 pm

Kedves Andi nagyon aranyos vagy, hogy átérezted sokunk bánatát,
akik szinte már a reményüket is elvesztették, hogy egyszer teljes lesz a sorozat.
Igazi meglepetést okoztál, nagyon szépen köszönöm az együttérzésed és a
hiányzó feliratokat.
:notworthy: :heart: :heart: :notworthy:

.

civiseva

Postby civiseva » Fri Jun 27, 2014 7:38 pm

Kedves Andi

Nagyon nagy örömet okoztál azzal, hogy lefordítottad ennek a hányattatott sorozatnak a hiányzó részeit. Nagyon kedvelem Yoochunt, de már reménykedni sem mertem benne, hogy valaha is készen lesz ez a sorozata. Mivel ennyire nehezen haladt nem is fájdítottam a szívemet azzal, hogy belenézzek a hiányzó részekbe. Hála Neked, ez az akadály elhárult, a közeljövőben biztosan hozzáfogok.

Még egyszer köszönöm, Erikán kívül is sokan örülünk a fordításnak.

ranna

Postby ranna » Fri Jun 27, 2014 7:58 pm

Kedves Andi!
KÖSZÖNÖM!!! :D :D :D :D
Ez egy igazi, váratlan, nagy meglepetés. :cheers:

vajandi

Postby vajandi » Fri Jun 27, 2014 8:19 pm

Bocs, hogy eltűntem, miután felraktam, de épp az utolsó 3 rész megnézésével töltöttem az időt, mert azt még én se láttam. :roll Egyébként nagyon tetszett, igazán szép történet, az utolsó részek alatt jópár zsepit elhasználtam. Most, hogy már az egészet láttam, elmondhatom, hogy eleinte tartottam tőle, hogy nem fog tetszeni, nem ehhez a típusú sorozatokhoz vagyok szokva, jobban szeretem a romantikus vígjátékokat, de így utólag egyáltalán nem bánom, hogy belevágtam, nagy élmény volt, érdekes történet, nagyon szép zenékkel, amiket az utóbbi időben rengeteget hallgattam. Bevallom, Park Yoo Chun-t - annak ellenére, hogy a Sungkyunkwan Scandal egy nagy kedvencem - nem igazán csíptem, most viszont kezdem megkedvelni, főleg az énekhangját. Remélem, sokaknak fog tetszeni a sorozat, majd írjatok, milyen volt. Ja, és MINDENKINEK NAGYON SZÍVESEN! :-)

Najang

Postby Najang » Fri Jun 27, 2014 9:48 pm

Kedves Andi! :D

Köszönöm szépen, hogy befejezted, ezt a rég várt sorozatot! :notworthy: :clap: Image

A ( Matt Damon-os amerikai (A tehetséges Mr. Ripley, 1999.) film ) nagyon tetszett! Image

Biztos ez is fog...Image

Jó Éjt! Image

vajandi

Postby vajandi » Sat Jun 28, 2014 5:01 am

Najang, nagyon szívesen, örülök, hogy láttad az amerikai változatot. :-) Egyébként a barátnőm hívta fel a figyelmet a két másik változatra, ő nagy Delon-rajongó. Amikor említettem neki, mit fordítok, a címéről beugrott neki, mert a francia változata számára szinte alapmű, és az amerikai verziót is ismeri. Nekem eszembe se jutott volna, fogalmam sem volt miért ez a címe a sorozatnak. :scratchchin:

vercsike1

Postby vercsike1 » Sat Jun 28, 2014 5:31 am

Szia kedves Andi ! ! !

Nagyon nagy örömet okoztál azzal, hogy lefordítottad ennek a hányattatott sorozatnak a hiányzó részeit. Hálámmal és nagyon nagy köszönetemmel viszem a részeket.

unni2011

Postby unni2011 » Sat Jun 28, 2014 9:27 am

Kedves Andi! :-)
Nagyon köszönöm, hogy felkaroltad ezt a sorit. :salut: Igazán kellemes meglepetést okoztál! :wub: Az első részeket már letöltöttem korábban, most majd utána kell néznem, hogy hogyan is állok a videókkal, a korábbi feliratokkal. /A regisztrációhoz kötöttek biztosan nincsenek meg. Emiatt lesz kicsit nehézkesebb elkezdenem./
Szeretem a felirataiddal nézni a sorikat, ezért biztosan tudom már előre, hogy elégedett leszek velük. :thumright:
Image
ImageImageImage

vajandi

Postby vajandi » Sat Jun 28, 2014 2:17 pm

Vercsike, Unni, nagyon-nagyon örülök, hogy Nektek is sikerült meglepetést szerezni! :D Jó szórakozást a sorozathoz, remélem tetszeni fog. :-)

Min Rin

Postby Min Rin » Sat Jun 28, 2014 6:59 pm

Kedves Andi, hálásan köszönöm, hogy befejezted ezt a régóta
várakozó sorozatot! Elkezdtem ugyan, de újra kell néznem, mert már nem vagyok
képben!
:wub:
Image

vajandi

Postby vajandi » Sun Jun 29, 2014 9:17 am

Kedves Min Rin!
Neked is nagyon szívesen! Jó szórakozást hozzá! :-)

Egy kis meglepi:
[spoiler]Nem szoktam ilyesmit észrevenni, de most mégis sikerült, íme egy baki a filmből:

Image
(a srác mögötti kivetítő képe) :whistling:
Amúgy ennél a jelenetnél hangzik el a legszebb betétdal, aminek szövegét le is fordítottam, és nemcsak a feliratba, hanem itt a videó-linkek és betétdal-linkek alá is kiraktam. :-)
[/spoiler]

Najang

Postby Najang » Sun Jun 29, 2014 5:09 pm

Kedves Andi! :D

Nagyon tetszik a sorozat!!! Nézeti magát! :thumright: :cheers: :clap:

vajandi

Postby vajandi » Sun Jun 29, 2014 7:58 pm

Najang, örülök, hogy Neked is tetszik! Szép estét és hetet! :D

vajandi

Re: Miss Ripley [Hungarian Subs] (Complete)

Postby vajandi » Mon Aug 29, 2016 12:20 am

Két éve elkészítettem ennek a 16 részes sorozatnak a 7-13 részeit, mivel az elejét és a végét már mások lefordították, viszont a közepe hiányzott. Most viszont lefordítottam az elejét és a végét is, hogy meglegyen a teljes sorozat az én verziómban. Így már fel tudom tenni indára is (8 rész fent is van!) a beleégetett felirataimmal. A korábban elkészült részekben is akadnak apró változtatások, ezért újra feltettem azokat is, egybe tömörítve az új epizódokkal. Azoknak, akik még nem látták, és az újranézőknek is, nagyon jó szórakozást kívánok hozzá! Megvallom, most, hogy minden részét lefordítottam, sokkal jobban a szívemhez nőtt, egészen megszerettem ezt a sorozatot. A képmixbe felülre egy meghitt anya-lánya pillanatot választottam, alulra pedig két önfeledt, boldog pillanatot, két különböző férfival. Talán nem pont így fejeztem volna be a történetet, de így is nagyon szép, emlékezetes maradt a számomra. Remélem, Nektek is tetszik majd. :-)

Image
Last edited by vajandi on Thu Dec 01, 2016 8:14 am, edited 2 times in total.

Ido11

Postby Ido11 » Mon Aug 29, 2016 5:13 am

Kedves Andi!
Köszönöm szépen. Naná, hogy újranézem.
Azóta ott van a gépemen, hogy azt írtad, talán egyszer lefordítod az egészet.
Üdv. Ido

vajandi

Postby vajandi » Mon Aug 29, 2016 6:08 am

Ido11 wrote:Kedves Andi!
Köszönöm szépen. Naná, hogy újranézem.
Azóta ott van a gépemen, hogy azt írtad, talán egyszer lefordítod az egészet.
Üdv. Ido

Kedves Ido11! Nagyon szívesen a feliratokat! :-) :-)

Guus

Postby Guus » Mon Aug 29, 2016 7:59 am

Kedves Vajandi!
Nagy örömmel konstatáltam, hogy teljes egészében lefordítottad a Miss Ripley-t. :D
Néhány éve, Yoochun-t kedvelő korszakomban már láttam, de kénytelen voltam angol felirattal megnézni.
A magyar nyelv olyan színes és változatos megoldásokat kínál, hogy az apró nüanszokat is érthetőbbé, élvezetesebbé teszi.
Hálásan köszönöm értékes munkádat! :notworthy:
Nem tudom megállni, hogy ne nézzem meg! :tv:
Befejezett fordításaim: Family s Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001)

Image

vajandi

Postby vajandi » Mon Aug 29, 2016 8:11 am

Guus wrote:Kedves Vajandi!
Nagy örömmel konstatáltam, hogy teljes egészében lefordítottad a Miss Ripley-t. :D
Néhány éve, Yoochun-t kedvelő korszakomban már láttam, de kénytelen voltam angol felirattal megnézni.
A magyar nyelv olyan színes és változatos megoldásokat kínál, hogy az apró nüanszokat is érthetőbbé, élvezetesebbé teszi.
Hálásan köszönöm értékes munkádat! :notworthy:
Nem tudom megállni, hogy ne nézzem meg! :tv:

Kedves Guus (azaz lintka)!
Igazán szívesen a feliratokat! :-) Másodjára is jó (vagy még jobb!) szórakozást hozzá! :D

kendall

Postby kendall » Mon Aug 29, 2016 5:08 pm

Kedves Andi! :-) Nagyon köszönöm a munkádat!! Image Meglepett, hogy a dráma részben egy nő igaz történetén alapul, Mr. Ripley-t a filmverziókban Delon és Matt Damon alakítják. Patricia Highsmith ​hozta létre a karaktert. Kíváncsian várom a történetet.. :glare: :wub:
Image

vajandi

Postby vajandi » Mon Aug 29, 2016 6:35 pm

Kedves Kendall! Nagyon szívesen a feliratokat! :-)
A kép amit csatoltál nagyon tetszik, el is tettem magamnak is. Sajna én kisfelbontású videón néztem/fordítottam, ilyen mozgó pillanatképet ilyen élesen nem tudtam volna kiollózni, ezért még inkább örülök neki. :D

Return to “Subtitles”