Soul [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
gilnis

Soul [Hungarian Subs] (Complete)

Postby gilnis » Mon Jun 09, 2014 10:25 am

Megszállott

Image

Cím: 혼 (魂) / Hon
Angol címek: Soul / Spirit / Ghost / Possessed
Epizódok száma: 10
Műfaj: krimi, természetfeletti
Vetítette: MBC
Vetítési időszak: 2009. aug. 05-től 2009. szept. 03-ig

Ha Na (Im Joo Eun) és Du Na (Park Ji Yeon) ikertestvérek, akik nagyon szeretik egymást, és megfogadták, hogy örökké elválaszthatatlanok lesznek. Egy nap azonban Du Nát szörnyű tragédia éri, és az azt megelőzően is éppen eléggé zaklatott Ha Na az esetet követően teljesen kikészül. Kis idő elteltével rádöbben, hogy a félelmetes álmai valójában nem puszta álmok, és valaki vagy valami átvette a teste felett az irányítást. Az ügybe bekapcsolódik Shin Ryu (Lee Seo Jin), a nagy igazságérzettel rendelkező kriminálpszichológus, aki felfedezvén Ha Na titkát arra használja a lányt, hogy büntetést mérjen mindazokra, akik azt hiszik, hogy a törvény felett állhatnak.

Főbb szerepekben:

Lee Seo Jin mint Shin Ryu
Im Joo Eun mint Yun Ha Na
Park Ji Yeon mint Yun Du Na
Park Geon Il mint Jeong Shi Woo
Lee Jin mint Lee Hye Won
Kim Gab Soo mint Baek Do Shik

Díjazás:

2009 MBC Drama Awards: új női felfedezett (Im Joo Eun)

Letöltés például: http://doramax264.com/9263/soul-k-drama/

Fordítás:

A fordítás a HaruHaru Fansubs angol feliratai alapján készült. Ezúton is köszönet érte nekik!

Magyarra fordította: gilnis
Javította: Evenik

A feliratok KIZÁRÓLAG saját használatra készültek! TILOS értük pénzt adni és kérni!
A hozzájárulásom nélkül TILOS átalakítani, beégetni, bárhová feltölteni, vagy online videókhoz felhasználni!

Mindenkinek jó szórakozást kívánok! :)
Attachments
Soul.rar
(132.35 KiB) Downloaded 568 times

hhjudit

Postby hhjudit » Mon Jun 09, 2014 1:08 pm

Kedves gilnis!
Nagyon rég szeretném megnézni ezt a sorozatot, főleg Lee Seo Jin miatt. Köszönöm, hogy lefordítottad.

gyomar

Postby gyomar » Mon Jun 09, 2014 3:12 pm

Kedves ginis!
Nagyon szépen köszönöm neked, hogy lefordítottad ezt a sorozatot, majd jövök, ha megnéztem. gyomar :-)

Min Rin

Postby Min Rin » Mon Jun 09, 2014 4:53 pm

Kedves Gilnis és Evenik! Hálásan köszönöm, hogy közkinccsé tettétek
ezt a munkátokat is! Egyszer már elkezdtem nézni Lee Seo Jin miatt, de félbehagytam
nyilván valamelyik történelmi sori kedvéért és szép lassan el is felejtkeztem róla!
Most legalább újra a szemem elé került!
:thumleft: :thumleft: :clap: :clap: :notworthy: :heart:
Image

szokola

Postby szokola » Mon Jun 09, 2014 4:56 pm

Nagyon köszönöm a fordítást, még nem hallottam a sorozatról, de biztosan jó lesz.

gilnis

Postby gilnis » Mon Jun 09, 2014 5:00 pm

Kedves Judit!

Ha meglátom a topikodat, gondolatban minden alkalommal emelem a kalapom előtted, úgyhogy nagyon örülök, ha örömet szerezhettem ezzel a fordítással. :)

Kedves Gyomar!

Nagyon szívesen neked is. Várni foglak. :)

Láttam, hogy az Ázsia Ékkövein már feltüntették a sorozatot, és a műfaji meghatározáshoz ott horrort illetve romantikát írtak. Mindenki higgye el nekem, ez a sorozat nem horror, azt pedig egyáltalán nem értem, ki tarthatta romantikusnak. :blink
A sorozathoz készült hivatalos trailer ugyancsak egy nagy átvágás. Aki horrorra számít a trailer alapján, az bizony csalódni fog. A félősebbeknek azt ajánlom, hogy a trailert messzire kerüljék el. Ennek a sorozatnak ahhoz a trailer-hez semmi köze sincs.

Ez egy alapvetően "lelkizős", bűnügyi történet, aminek egyedül az első része ijesztőbb egy kicsit.
ImageImageImage

gilnis

Postby gilnis » Mon Jun 09, 2014 5:03 pm

Kedves Min Rin!

Szívesen. Remélem, tetszeni fog, és most végig kitartasz. :)

Kedves Szokola!

Én relative gyorsan ledaráltam, pedig nagyon gyáva vagyok. :D Hozzá kell tennem, ennél a sorozatnál aztán NEM ajánlom a maratont! :whistling:
ImageImageImage

Ariki

Kedves , nagyra becsült, örömet szerző fordító!

Postby Ariki » Mon Jun 09, 2014 5:38 pm

:cheers: :salut: Szép napom van ha újjjjjjjjjjjé! Köszönöm-köszönöm-köszönöm! Rég vágytam rá, letöltöttem, megnéztem mindenféle felirat nélkül és azt kell, hogy mondjam olyan volt a színészi játék, hogy a lényeget megértették velem, de akkor most jönnek a finom részletek.
További jó fordításokat főleg LSJ és Ji Jin Hee vonatkozásában! :-)

csabamama2

Postby csabamama2 » Mon Jun 09, 2014 8:39 pm

Gilnis Kedves!

Köszönöm szépen a feliratokat és a letöltési lehetőséget, szeretem Lee-t, főleg a kis gödröcskéit:-)) Üdv: csabamama2

gilnis

Postby gilnis » Tue Jun 10, 2014 6:35 pm

Szia Ariki!

Ez ám a lelkesedés! :D Nagyon szívesen! Nem hittem volna, hogy valaki így várja, vagy így fog örülni neki! Ha ezt tudom, előbb is feltehettem volna. :D

A színészi játék tényleg szuper!!! Gyakorlatilag mindenkitől! A karakterek is nagyon érdekesek, rejtélyesek, sokfélék, egyedül a pszichológus kollegina unalmasabb egy picit. De a többi...?! :w00t:

Kedves Csabamama, azt hiszem, itt egy új oldaláról ismerheted meg Lee Seo Jin-t... :whistling: Nagyon sokrétű figurát alakított. :)

Letölteni a rutracker-ről is lehet, csak nem tudom, hogy a feliratokkal összhangban lesz-e a videó. Próbáljátok ki:
[spoiler]http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2695627[/spoiler]
ImageImageImage

gyomar

Postby gyomar » Tue Jun 10, 2014 7:05 pm

Szia Ginis!
Megnéztem az első két részt, hát valóban nem az a habos-babos történet.Úgy gondolom, hogy aki az elejét megnézi az viszont marad, mert a kíváncsisága erősebb, éppúgy mint én is maradok és nézem majd tovább.
Nagyon szépen köszönöm gyomar :-)

Cseppke

Postby Cseppke » Wed Jun 11, 2014 6:23 am

Szia Gilnis!

Most fedeztem csak fel a legújabb munkádat. Az ismertető alapján felcsigáztad az érdeklődésemet. Máris kezdem a begyűjtést, aztán nézem. Örülök, hogy az összes része megvan. Köszönöm neked és Eveniknek is. :heart: :heart:

gilnis

Postby gilnis » Thu Jun 12, 2014 9:47 am

Szia Gyomar!

Teljesen egyetértek, én is így voltam vele. Féltem, féltem... :D de úgy izgatta a fantáziámat, ki sem bírtam volna, ha nem tudom meg, hogy végződik. :lol
A történet végig izgalmas marad, de ha az első két részen túl jut az ember, utána már nem lesz mitől megijedni. :D

Nem tudom, esetleg láttad-e már a White Christmas című koreai sorozatot. Abban azt fejtegetik, hogy a "szörnyek" vajon maguktól születnek, vagy mások teremtik őket. Bár a két sorozatban eltérőek a hangsúlyok, azért az említett gondolat kapcsán kezet foghatnak... :whistling:

Kedves Cseppke, neked is nagyon szívesen. :) Nem új ez, mert még "gép-bajban" vagyok, csak addig is gondoltam, hozok nektek valamit. Hú, de kíváncsi vagyok, mit fogsz szólni! :w00t:
ImageImageImage

gilnis

Postby gilnis » Mon Jul 07, 2014 1:55 pm

Mi nem volt abban világos, hogy tilos a felirataimat a hozzájárulásom nélkül bárhová feltölteni?!
Mi ebben az olyan rohadt nagy kérés, hogy ennyit sem lehet betartani?!

Ha ti így, én is így...
ImageImageImage

vercsike1

Postby vercsike1 » Mon Jul 07, 2014 3:45 pm

Sziasztok kedves Gilnis és Evenik ! ! ! Hálásan köszönöm a sorozatot,örülök,hogy felraktad ! Most a régi szép időkre gondoltam,mikor még,az akkori nagyágyuk itt rakták fel a felirataikat.

goyang-i

Postby goyang-i » Tue Jul 22, 2014 7:22 am

Szia gilnis!

Eljöttem a feliratért :-) Kíváncsi vagyok ez milyen lesz...

goyang-i

gilnis

Postby gilnis » Tue Jul 22, 2014 8:58 pm

goyang-i wrote:Szia gilnis!

Eljöttem a feliratért :-) Kíváncsi vagyok ez milyen lesz...

goyang-i

Szia! :)

Jól tetted. Várom a reakciód. :D Egy biztos: meglepetés fog érni. Vagy ezért, vagy azért. :whistling:
ImageImageImage

goyang-i

Postby goyang-i » Thu Jul 24, 2014 8:33 pm

Szia GIlnis!

:thumleft: Ez fájt. Nagyon. :pale: Most, hogy kicsit több időm van, naná, hogy lemaratonoztam. :glare: :doh: Ki is ütött rendesen. Úgyhogy senkinek nem ajánlom, hogy kövesse példámat. Szerencsére Proposal Daisekusen gyorsan meggyógyított. :D
[spoiler] Először is jöjjön, hogy miért tetszett.
Mert egy nagyon jól megírt pszicho horrort láttam, mert nekem ez már horror, ahol ennyi mocsok és gonoszság van.
Mert a feszültség végig kitartott, sehol nem laposodott el a történet.
Mert kerülte a szokásos koreai kliséket és sablonokat.
Mert ebben a sorozatban tetszett eddig a legjobban Lee Seo Jin.
Mert szeretem, ha jó színészek mernek negatív karaktert is elvállalni. Sokkal nehezebb eljátszani, mint egy szenvedő hőst...
Mert egytől egyig hihetetlen jó volt a színészi játék benne. Mindenki átélhetően, hitelesen játszotta szerepét. Nekem nem tűnt a doktornő unalmasabbnak. Az ő szerepéhez pont ez a nyugodtság, visszafogottság passzol. Mert ő itt az abszolút jó. Aki a megbocsátást, tisztaságot és hitet képviseli. Mert igenis meg kell próbálnunk megváltoztatni a rosszakat, Különben mi marad? Ha meg sem próbáljuk, ők győznek...
Mert a rossz hátborzongatóan zseniálisan volt gonosz. Mindegyik, mert ebbe a filmbe aztán jutott jópár. A 4. rész 24-25., perc. Amikor Lee Seo Jin néz le a bevásárlóközpont emeletéről. Nekem ez a jelenet ütött. Ahogy ott az összes gonosz feketében és mosolyog.... Új, mélyebb értelmet nyert a pokolfajzat elnevezés. Még sosem éreztem ennyire, vagy gondoltam bele, mit is jelent ez a szó.

Amiért nem tetszett.
Mert ennyi gonoszság megfekszi a gyomrom. :mrgreen: Mert nem tudom elfogadni, hogy ilyen gonosz emberek létezhetnek.
Mert végig nézed, végig szurkolod, izgulsz, drukkolsz, szorítasz nekik... és a végén nem marad semmid. Nincs feloldozás, nincs megkönnyebbülés. Mi maradt a végén? Egy mentálisan labilis lány és a Gonosz...
Minden ami a jót, a tisztát képviseli elpusztult. Milyen lelkivilága van annak, aki ilyen történetet ír? Legalább a fiút életben hagyhatta volna... Jah, hogy akkor már túl romantikus lenne? :P
Mindazonáltal örülök, hogy lefordítottad, és én megnéztem. Mert így tudom, hogy milyen világban nem szeretnék élni, és milyen embereket nem szeretnék magam köré.
[/spoiler]

Köszönöm a feliratot és az ajánlást. :notworthy: :wub: Eveniknek is megköszönöm munkáját. :-) :clap:

És most jöhet te véleményed, mit látsz így és mit máshogy. :P + bármi, úgy általában is.

goyang-i

gilnis

Postby gilnis » Thu Jul 24, 2014 10:41 pm

Ejha, ez gyorsan ment! De jó! :D

Már alig emlékszem a történésekre, de megpróbálom megerőltetni az agyam.

Először is LOL ezekre:

Úgyhogy senkinek nem ajánlom, hogy kövesse példámat.

Milyen lelkivilága van annak, aki ilyen történetet ír?

XD

Én is örültem, hogy túléltem, és mentem kiszellőztetni a fejem. :D Az egész nagyon tömény, nagyon gonosz, nagyon borzasztó, az tény. :faint: Hol félve, hol lélegzetvisszafojtva, hol szomorúan, hol megdöbbenve, hol iszonyodva, hol magamból kikelve, hol undorodva, hol izgulva, hol tapsolva néztem, és az intenzitás a fordítás alatt sem csillapodott, pedig ez jó pár újranézést jelent... Ez az a fotelbe ragasztós sztori, ami tutira nem hagy hidegen. :goggle: Az nem is kérdés, hogy nagyon tetszett. :heart: A 7. része volt a kedvencem... :whistling:

A lelkivilágomon gondolkodóba estem, amikor a 3-4. rész környékén azon kaptam magam, hogy drukkolok: öld meg, öld meg, öld meg! :P :goggle: :P És minél kegyetlenebbül, minél ijesztőbben, hadd fájjon, hadd féljen! :P :goggle: :sweat:
Nekem ezek szerint jobb a gyomrom, mint neked. :mrgreen: Simán újra tudnám nézni, bár az 1. résztől tuti, hogy még mindig rám jönne a frász... :goggle:

A színészi alakításoktól totálisan padlót fogtam. :notworthy: Kit emeljek ki? Valamelyik főszereplőt? Vagy az állatorvost? Az ügyvéd fiát? Azt a szadistát, aki élvezi? Kit??? Félelmetesen igaziak voltak egytől egyig. :pale:

[spoiler]Először tök meglepődtem, hogy Lee Seo Jin nem abszolút pozitív figurát játszik. Csalódás volt, ahogy felhasználta a lányt, még rosszabb, amikor ő maga lépett akcióba, de közben mégsem tudtam rá haragudni, viszont a végén mégsem igen tudtam sajnálni sem. Nem mondanám egyértelműen negatívnak, de.... :scratch: A fene tudja! Nem erre számítottam tőle, az biztos! :whistling: Nagyon érdekes, nagyon szomorú sorsú karakter volt.

Az elején a srác is gyanús volt és kicsit egyedi a hobbija.... :goggle: Kár, hogy nem tudtunk meg róla többet, és én is sajnáltam a végén. Nagyon.

A bevásárlóközpontos jelenet nálam is nagyon ütött. Fájt és kiborító volt a tehetetlenség és az igazságtalanság. Borzasztó érzés. :hissy:

Nem igazán tudok mit kiemelni, mert gyakorlatilag minden tetszett. Ami mindennek az alja volt, hogy még a papot is megölték.... :pale: A szám pedig azon maradt tátva, amikor láttam, hogy kedves apuka mit tesz a fiával.... :goggle:
Az állatorvos "műtéte" vagy a "főhősünk" "műtéte" kész kínszenvedés volt nemcsak az áldozatoknak, nekem is.... :crazy: Borzasztó, borzasztó, borzasztó. :goggle:

A legvége a lehetőségekhez képest tetszett volna, ha nem tűnik el a Gonosz. Az az ügyvéd maga volt a megtestesült Gonosz. Mindenkit tönkretett, egy kivétellel mindenki belehalt, és akkor ő megússza?! :crazy: Már akkor megutáltam, és viszolyogtam, amikor az elején ette az almát tévézéskor... :foot:
[/spoiler]
Ha nagyon jó, igazi pszichológiai bűnügyi sztorit akarsz kismillió kérdéssel, akkor feltétlenül nézd meg - már említettem neked, és itt feljebb is írtam - a White Christmas-t!! (Elméletileg az sem lenne ajánlott maratonra, de máshogy nehéz kibírni... XD )
ImageImageImage

goyang-i

Postby goyang-i » Fri Jul 25, 2014 8:26 pm

gilnis wrote:Ejha, ez gyorsan ment! De jó! :D

Na igen, ha valami leköt az leköt...

[quite="gilnis"]Hol félve, hol lélegzetvisszafojtva, hol szomorúan, hol megdöbbenve, hol iszonyodva, hol magamból kikelve, hol undorodva, hol izgulva...[/quote]

Hát tökéletesen megfogalmaztad az érzéseimet, amiket átéltem közben. Bár én még hozzáteszem, hogy volt, ahol már csak sztoikus nyugalommal fogadtam, hogy na ez van, már képtelen voltam elfogadni a történéseket. :pale: Lelkivilágom jól vizsgázott. Ötöst adok magamnak. :mrgreen: A forgatókönyv írón kívül senkit sem akartam megölni közben... Ez azért valami. Ugye? :mrgreen:

Kedvenc rész? Az összes romantikus jelenet... :rofl: Na az mind, ami ebben volt!
Színészek előtt én is megemelem a kalapom. Így eljátszani ilyen szerepeket... :clap: És aztán szép nyugodtan hazamenni és nem átmenni pszichopatába.

[spoiler]Lee Soe Jin: Nem erre mondják azt, hogy aki korpa közé keveredik, megeszik a disznók? Én mindig örülök, amikor egy jó színész elvállal ilyen feladatot, mert ebben lehet igazán megmutatni a tehetséget. Iszonyú nehéz lehet eljátszani. Nagyon akartam bízni benne, és nem igen akartam tudomásul venni a valóságot. :cry: Amikor kinyittatta a lánnyal a menedék szoba ajtaját, csak azt tudtam mondogatni, hogy nem, nem, nem lehet. Ezt nem. De nem hallgatott rám. Végül teljesen törvényszerű volt, hogy elbukott. De én sajnáltam a végén. Vagy inkább nem is sajnáltam, hanem szántam. Mint ahogy a Gonosz fiát is, aki ha normális helyre születik, talán rendes életet élhetett volna, és ember lehetett volna. :scratch:
Hát a srácról is lehetne mit beszélni. Félő, hogy ha túléli, előbb utóbb ő is Seo Jin sorsára jut. Mert nagyon átvette a nézeteit, mikor már nála tanult. Persze a lány miatt haragudott ár, de az a szerelem miatt volt, nem az erkölcsi tartás miatt. És ez nagy különbség.
Igazából az egész sorozatban csak 4 személy volt, aki megmaradt jó embernek, tisztának és erkölcsösnek: a pap, aki feláldozta magát, mert rábízták a lányt, a doktornő, aki hitt abban, hogy meg lehet változtatni az embereket, az anya, aki feláldozta életét a lányáért, és Soe Jin húga, aki még brutális halála után is megpróbálja lebeszélni bátyját a bosszúról, az általad kedvelt 7. részben. :roll
Hát igen az a Gonosz már az elején is egy gusztustalan féreg volt. De ami számomra érdekes, hogy az ügyvéd nem hitt sem mennyben, sem pokolban. Ezért tudott ennyire gonosz lenni, mert nem kellett félnie a következményektől? De akkor honnan kapta ezt a pokoli gonoszságot? Képes az ember magától erre? mitől lesz ilyen valaki?

Áhhh nem akarok erre gondolni, a műtéteket meg eszembe se juttasd, ott fordultam el a monitortól... :pale: [/spoiler]

Azt hiszem White Christmas most egy kicsit korai lenne ez után. De szólok, ha sorra kerítettem. 8)

gilnis

Postby gilnis » Fri Jul 25, 2014 9:19 pm

goyang-i wrote:Bár én még hozzáteszem, hogy volt, ahol már csak sztoikus nyugalommal fogadtam, hogy na ez van, már képtelen voltam elfogadni a történéseket.

Igen! XD Én is éreztem. Látom, te tényleg nagyon kiakadtál. Megértelek! :D

goyang-i wrote:A forgatókönyv írón kívül senkit sem akartam megölni közben...

XD

Nemrég néztem egy sorozatot, amiben válogatás nélkül haltak a szereplők. Akkor olvastam ezt a kérdést: "vajon az írók sírnak, amikor megölik a legjobb szereplőiket, vagy mosolyognak, és nevetnek, aztán együtt teáznak a Sátánnal?" :D - Ez kapcsolódik a forgatókönyvíró lelkivilágához...

goyang-i wrote:Kedvenc rész? Az összes romantikus jelenet... :rofl: Na az mind, ami ebben volt!

Direkt megírtam, hogy ez nem romantikus történet. Nem értem a wikipedia honnan vette ezt a baromságot. :nuts: Az Ázsia Ékkövei meg szépen bemásolta onnan a saját oldalára.

goyang-i wrote:És aztán szép nyugodtan hazamenni és nem átmenni pszichopatába.

Levezették itt a feszültséget. :lol :goggle: Az a durva, hogy ezek után már nem tudom őket ugyanolyan szemmel nézni. Akármilyen szerepükről van szó, látom bennük a provokatív, gúnyos tekintetet, a gyilkos szándékot. Olyat is beleképzelek, ami nincs is! XD

A kedves Tong Dao a Marsból hogy díjazta volna ezt a társaságot... :rofl:

[spoiler]Ryut sokáig sajnáltam. :cry: Nagyon sajnáltam. Egy végtelenül kedves, jóságos emberből mi lett? És miért lett? De egy ponton túl már nincs mentség. Hanát sokkal jobban sajnáltam nála. :(

Amit nem tudtam hová tenni, azok a jelenetek, amikor Hana fojtogatja Ryut ott az épület tetején, és a srác pedig kergeti. :scratch: Te hogy értelmezted?

Tudod, mitől állt még fel a szőr a hátamon? Attól a gyerekdaltól, amikor dúdolgattak! :crazy:[/spoiler]
goyang-i wrote:De akkor honnan kapta ezt a pokoli gonoszságot? Képes az ember magától erre? mitől lesz ilyen valaki?

Nagyon jó kérdések ezek... Még egyszer mondom, White Christmas... Aztán majd elfilozofálhatsz a miérteken.... :scratch:

Kedves Goyang-i
, neked szeretettel: XD

Image

goyang-i

Postby goyang-i » Fri Jul 25, 2014 10:33 pm

[spoiler]
Szerintem Ryu már ott eltévedt, mikor elveszítette a húgát és az anyját. Mert bosszúból választotta ezt a hivatást. És nem véletlen a mondás, hogy aki bosszúra készül, az két sírt ásson... :cry: Ez nagyon igaz.
A lányt én is nagyon sajnáltam, mert ő aztán tényleg nem tehetett semmiről, őt mindenki csak felhasználta. Jobb lett volna, ha ő hal meg a végén... mert így, hogy maradt ő és az ügyvéd...viszont elmentek mind, akik eddig védeni próbálták, mi lesz ezután. Mert azt gondolom hiába ígérte meg a fiúnak, hogy jól lesz, ez nála nem elhatározás kérdése. Mitől változna meg bármi is hirtelen?
Azon a tető jeleneten én is gondolkoztam sokat. Furcsa, hogy ez a rémálom már azelőtt van, hogy bármi is elkezdődne. Mondhatjuk a tudat alatti furcsaságának.
Hogy Ryut fojtogatja ez ugye a valóságban is megvolt, mikor rájött, hogy kihasználta. És a fiúnál is megvan a valóságban, hogy kéri, ölje meg. De vajon a fiú az álomban megvédeni vagy megölni akarja? Akármelyik lehet. De az is lehet, hogy mivel már akkor is lát kísérteteket, már érzi hogy benne a gonosz és ezért választ a tudatalattija olyanokat, akik elpusztíthatják. Csak sajna nem így történik. Mert igazából, még ha akaratlanul is, de valójában ő pusztítja el őket.
Az a dal tényleg hátborzongató volt. :pale: [/spoiler]

Cseppke

Postby Cseppke » Thu Jul 31, 2014 10:14 pm

Szia Gilnis!

Ezzel a sorozattal nagyon megszenvedtem a szó valódi és átvitt értelmében is. Amikor a megadott linkről le akartam tölteni, nekem nem jött le csak az első rész. Utána hiába próbálkoztam, napokig semmi. Akkor leszedtem a rutrackerről, de ott meg két három rész egyben volt. Összefűztem az srt-ket, persze az időzítés sem volt jó. Átidőzítettem.... erre az angol hardsubot egyetlen lejátszóval sem tudtam kitakarni!
De nem adtam fel, visszatértem a freekordramas-hoz, és hipp-hopp szépen lejöttek a részek. Na persze, egy ilyen hangulatú filmet már a letöltéssel is meg kell allapozni...
[spoiler] Az első pár résznél nekem is egy csomó jelző ugrott be: sejtelmes, izgalmas, félelmetes, elborzasztó. Aztán jöttek a horrorisztikus jelenetek. Ez bizony egy kőkemény
pszicho-horror volt! Szerencsére még nem találkoztam olyan emberrel, akit megszálltak a démonok, vagy maga az ördög. A tudatalatti manipulálásáról, a hipnózisban beültetett cselekvési kényszerről viszont rengeteg cikket lehet olvasni.
Azon már régebben is elgondolkoztam, hogy valakit hogyan éltethet a bosszú éveken át.
Teljesen tönkre teszi a saját életét (Shin Ryu) még hagyján, de hogy még másokét is (Ha Na), ahhoz nincs joga. Bármennyire is nemes a cél.

Engem a kisgyerekek félelmetes kinézete döbbentett meg, amikor az utcán Ha Nára bámultak. Gondolom fogalmuk sincs milyen filmben szerepeltek, és maszkírozás közben jókat derültek egymáson,

A tetős jelenet nekem is furcsa volt, Vártam, hogy az első jelenet a végén megismétlődik, erre teljesen más lett a befejezés. [spoiler]

Engem hangulatilag ez a film a Two Sisters-re emlékeztetett, amit Biri fordított. A White
Christmas inkább pszicho-trailer, míg ez pszicho-horror.

Gilnis, köszönöm a fordítást és örülök, hogy láthattam. Az biztos, hogy nem egy felejtős film!! [spoiler][/spoiler]

gilnis

Postby gilnis » Fri Aug 01, 2014 10:05 am

goyang-i wrote:[spoiler]Szerintem Ryu már ott eltévedt, mikor elveszítette a húgát és az anyját. Mert bosszúból választotta ezt a hivatást.[/spoiler]

Goyang-i, igaz, de onnan még bőven lett volna visszaút. Elveszett az ártatlanság, a hit, a boldogság, a naiv álmok, az ideálok, de még messze nem veszett el minden. Még megvolt a remény az igazságszolgáltatásban. De ahogy újra és újra és újra szembesülnie kellett a tehetetlenséggel és a kiábrándító valósággal, fokozatosan eltűnt belőle a jóság. Illetve talán még ez sem igaz, mert sok jó maradt benne, csak kialakult a sötét oldala is. :(
[spoiler]A Ha Nával való találkozást sajnos rosszul értelmezte. A lehetőséget látta benne, pedig az csak a gonosz csábítása volt. :( Ki ő, hogy mások fölé helyezi magát? Hogy mások felett ítéletet mond, hogy másokat kihasznál. Ezekhez egyáltalán nem volt joga.[/spoiler]
Szia Cseppke! :)

Köszönöm a hozzászólást! :heart:

Nem semmit harcoltál ezek szerint, végigolvasni is bőven elég.... :pale: De örülök, hogy ennek ellenére sem adtad fel. Szerintem a sorozatért érdemes volt :thumleft: még ha... Tudod.... :whistling:
Én nagyon hálás vagyok a sorozatnak, mert ezzel Im Joo Eun is és Lee Seo Jin is a kedvenceim közé kerülhetett. :wub: Fantasztikus volt mindkettő! :salut: A történetben pedig imádtam, hogy olyan sok szál, sok réteg, sok kiindulópont, sok indok van. Összetett lett, de tudták mennyi az elég. Nagyon jó! :thumright:

A kisgyerekek kapcsán én is pont arra gondoltam, amire te. Nem hiszem, hogy fel tudták volna fogni a valódi jelentőségét. :unsure: Mindenesetre rám hozták a frászt. :D Egyébként annyira szomorú volt... :(

[spoiler]Én egyáltalán nem vagyok bosszúálló. Ha akarnék, sem tudnék az lenni. Hirtelen haragú vagyok, és aztán épp mint a nyári zivatar, ahogy jött, úgy el is ment. Emiatt fel nem tudom fogni, hogy valaki évekig őrizget egy ilyen érzést. Még kevésbé, hogy ez éltesse. Persze itt sok tényező közrejátszott. Egész sok hasonló vonás volt a Devil-lel, csak ott az ügyvéd úr :wub: más, de nem kevésbé - magához és másokhoz egyaránt - kegyetlen módszert választott, mint Shin Ryu. :pale:[/spoiler]
A sorozat betétdalát nagyon szerettem. Olyan megérintő. :wub:

<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/5XnZhs1EaV0" frameborder="0"></iframe>

Ez pedig egy rajongói videó a testvérpárról. :wub: Kis ízelítő, de nincs spoiler. :)

<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/dVsmlBob-x0" frameborder="0"></iframe>

Barbibaba

Postby Barbibaba » Fri Aug 01, 2014 11:10 am

Szia Gilnis !

Köszönöm a fordítást és lehet hogy béna vagyok de csak hardos verziót találtam tudnál segíteni ha nem nagy kérés.
Imádom a horrort is :)

Üdv.
Barbi

gilnis

Postby gilnis » Fri Aug 01, 2014 11:20 am

Szia Barbi!

Szívesen. :) Ez a sorozat valóban elborzaszt, de nem horror. Semmiképp sem az a horror, amit általában az emberek érteni szoktak alatta. De ezt már feljebb többször is hangsúlyoztam. Ez sokkal inkább krimi. Valódi horrort nem néznék, és még kevésbé fordítanék. Ugyan nem sok kosztümös sorozatot láttam, de amiket igen (vegyük például az Iljimae-t), azoknál ez nem is véresebb és nem is kegyetlenebb. Nem a látvány az iszonyú itt, hanem az, ami a lelkekben van.... :pale:

A fenti doramax-es link, amit megadtam, biztosan nem angol hardos. Vagy próbáld ki te is azt, ami Cseppkének is működött. :)
ImageImageImage

Barbibaba

Postby Barbibaba » Mon Aug 04, 2014 4:58 am

Szia Gilnis!

Köszönöm megtaláltam a nem hardos részeket .
Egy igen kegyetlen filmet sikerült kiválasztanod már a 6. résznél járok de én is úgy vagyok vele mint Te szívem egyik része már
arra vár hogy végre megbékéljenek. A másik meg igen öld meg de minél kegyetlenebbül, mert az egyszerű halál túl gyors nekik :) .
19 korhatár viszont el kell mert igen keményen megviseli az embert.
Soul is bekerül a kedvenceim közé , jól elférnek YAS; és Gosth detective melet.

Köszönöm a fordítást mert ez kemény munka lehetett.
Üdv.
Barbi

gilnis

Postby gilnis » Mon Aug 04, 2014 7:10 am

Örülök, hogy tetszik, Barbi. :) Ha lesz kedved, még jelentkezz, miután befejezted. Az utolsó három része némileg elkülönül a többitől, mert elég nagyot változik az alaphelyzet...

Megbékélésről ilyen emberek esetén? :roll Lehetetlen. Egyszerűen nem is hagyták a felek egymásnak, hogy az kiszálljon. Ennek csak egyféleképpen lehetett vége...

Érdekes, de a fordítással nem volt semmi gondom. Mintha csak olvastam volna valahonnan a magyar szöveget, nagyon gördülékenyen ment. Biztos közrejátszott, hogy akkor én sem láttam még végig, és hajtott a kíváncsiság. Az első négy részét pillanatok alatt megcsináltam. Utána torpantam meg egy kicsit, mert a történet is lassult. Na azért nem annyira... :whistling:

Image

gyomar

Postby gyomar » Mon Aug 04, 2014 10:28 am

Kedves Gilnis!
Megígértem, hogy jövök ha megnéztem, nagyon sajnálom, de többször belefogtam és feladtam,nem az én világom.
De nagyon hálás vagyok neked mert lefordítottad.
Szép napot kívánok neked:gyomar :-)

gilnis

Postby gilnis » Mon Aug 04, 2014 11:14 am

Kedves Gyomar,
egy percig se sajnáld! :) Olyan széles a választék, ami nem megy, nem szabad erőltetni. Teljesen meg tudlak érteni, mert nekem sem a világom az ilyesmi. Különös módon ebben ez esetben valamiért felül tudtam emelkedni bizonyos dolgokon, amiken máskor nem. Csodálkoztam is magamon. :D
Remélem, egyszer majd találsz olyat is a fordításaim között, ami elnyeri a tetszésedet. :)
ImageImageImage

Return to “Subtitles”