Mother’s Island - Drama Special [Hungarian Sub] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
biri66

Mother’s Island - Drama Special [Hungarian Sub] (Complete)

Postby biri66 » Wed May 14, 2014 2:27 pm

MOTHER’S ISLAND ~ Anya szigete

Image

Eredeti cím: 엄마의 섬 / Eomma-ui Seom
Epizódok száma: 1
Műfaj: misztikus, horror
Sugárzás: 2013. augusztus 28. KBS2 Drama Special

A történet:
Egy idős édesanya egyedül él egy majdnem lakatlan szigeten. Négy felnőtt gyermeke – három fiú és egy lány – ritkán látogatja. A legutóbbi születésnapi vizit során nyilvánvaló lesz a számukra, hogy az anyjuk demenciában szenved. Az ünneplés azonban verekedésbe torkollik, amikor hajba kapnak azon, hogy kinek kellene őt magához vennie. Ezután eltelik két hónap úgy, hogy egyik gyermek sem hívja fel az anyját. Amikor ősszel a Csuszok ünnepre ismét hazalátogatnak, a kellemetlen igazsággal és a szégyenteljes, legbensőbb félelmeikkel kell szembenézniük.

Szereplők:
Kim Yong-rim - az édesanya
Nam Sung-jin - Lee Han (a legidősebb fiú)
Yoo Oh-sung - Lee Tan (a középső fiú)
Hong Kyung-in - Lee Chan (a legkisebb fiú)
Jung Ji-ah - Lee Sook (a lány)
Lee Sang-ah - Lee Han felesége
Kim Ji-young - Sa Rang (Lee Tan kislánya)
Lee In-hye - Kim asszony (megháborodott nő)

Rendező: Song Hyun-wook
Forgatókönyvíró: Yoo Byung-woo

2013 KBS Drama Awards: Special Short Drama Actor Awards - Yoo Oh-sung

Original translations: KBS World
Transcriber/Timer/Editor: huyie

Videó letöltés:

A feliratot magánjellegű használatra szántam.
Ne áruld! Ne égesd videóba! Ne tedd fel online videó megosztó oldalra!
Kérem, hogy a feliratba senki se nyúljon önkényesen és ne töltse fel azt más oldalakra!

Fordításaim (sorozatok, rövid tévéjátékok, mozifilmek): http://birikorea.blogspot.hu/
Attachments
KBS.Drama.Special.Mother's.Island.E78.130828.HDTV.XViD-HANrel.Hun.srt
(57.11 KiB) Downloaded 180 times
Last edited by biri66 on Sun Jul 12, 2015 9:26 am, edited 12 times in total.
Emperor of the Sea ~ Desert Spring ~ The Water Bloom ~ Banjun Drama with TVXQ
Merchant Kim Man Deok ~ The King’s Face ~ For the Sake of Son ~ Hwajung ~ Dear My Friends

Our Slightly Risque Relationship (+23 rövid tévéjáték)
Mozifilmek (61 db)
http://birikorea.blogspot.hu/

biri66

Postby biri66 » Wed May 14, 2014 2:28 pm

Előzetes (nem tudtam a nyitóposztba rakni, mert le van tiltva a beágyazása): http://www.youtube.com/watch?v=yB7rI7junCk

Angol felirattal végignézhető online: https://www.youtube.com/embed/lWosiFuunpM

Apró érdekesség, hogy a legidősebb fú szerepében látható Nam Sung-jin a való életben is fia az édesanyát alakító Kim Yong-rim színésznőnek.
Last edited by biri66 on Wed Jul 08, 2015 5:15 pm, edited 2 times in total.

Najang

Postby Najang » Wed May 14, 2014 2:41 pm

Kedves Biri! :D

Köszönöm szépen a feliratot! :notworthy:

Ez a film, biztos nagyon jó lesz, már töltöm lefelé. :thumright:

Szeretem az ilyen műfajú filmeket. :-)

biri66 wrote:Apró érdekesség, hogy a legidősebb fú szerepében látható Nam Sung-jin a való életben is fia az édesanyát alakító Kim Yong-rim színésznőnek.

Ez, írtó jó... :heart: :clap: anya, és fia egy filmben! Image

szildor

Postby szildor » Wed May 14, 2014 4:30 pm

Kedves Biri!
Köszönöm szépen ezt a filmet és a feliratot.
Nagyon érzékeny téma, de ilyenekkel az életben is
szembesülhetünk.
Kiváncsi leszek a feldolgozásra, bizonyára szívszorító lesz,
a besorolását a tartalom alapján még nem értem - misztikus
horror - még kiváncsibbá tesz, nem a horror miatt ez biztos
másfajta horror.

.

biri66

Postby biri66 » Wed May 14, 2014 5:36 pm

Kedves Najang és szildor!

Egyáltalán nem vagyok járatos a horror műfajában (egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány ilyen típusú filmet láttam eddig), de a tartalma felkeltette az érdeklődésemet, ezért megnéztem.
Nagy hatással volt rám, mert sokkoló, :O ugyanakkor megható, :cry: de félreraktam, mert azt gondoltam, hogy úgysem lenne iránta érdeklődés.
Később valami mégis visszahúzott hozzá, ezért úgy döntöttem, hogy készítek hozzá feliratot, hiszen elgondolkodtató és tanulságos mondanivalója van.
A rémség-skáláról annyit, hogy nekem egyáltalán nem voltak utána rémálmaim. Szerintem aki kibírja az első perceket, az végig fogja tudni nézni. 8)

csabamama2

Postby csabamama2 » Wed May 14, 2014 6:28 pm

Biri Kedves! Köszönöm szépen a film feliratát, kérdezném, hogy az ázsián kivül hol lehetne még letölteni a videót, segíts légyszives. Köszönöm. Üdv: Ildikó

KNG-fan

Postby KNG-fan » Wed May 14, 2014 9:18 pm

Kedves Biri! :-)

Köszönöm a megkapó című egyrészes fordítását... már a cím(nél)mel elkezdődik a "rendkívül megható és sokkoló" történet. :-(

Hunny

biri66

Postby biri66 » Wed May 14, 2014 10:14 pm

Nagyon szívesen a feliratot, kedves Ildikó (csabamama2) és Hunny. :-)

csabamama2 wrote:Biri Kedves! Köszönöm szépen a film feliratát, kérdezném, hogy az ázsián kivül hol lehetne még letölteni a videót, segíts légyszives. Köszönöm. Üdv: Ildikó

Sajnos nem találtam hozzá direkt letöltő linket. Az AT-re azonban tudok meghívót küldeni, ha érdekel. Az e-mail címedre van hozzá szükség, amit PM-ben megírhatsz nekem.

Min Rin

Postby Min Rin » Thu May 15, 2014 3:27 am

Drága Biri! Hálásan köszönöm ezt a legújabb filmedet, bár a horror igen
távol áll tőlem. Egyszer talán kedvet kapok rá, hogy megnézzem! :-)
Image

csabamama2

Postby csabamama2 » Thu May 15, 2014 6:18 am

Biri Kedves!
Köszönöm szépen a válaszod, a bajom az, hogy nem tudom kezelni, nekem nem szaporodik sose a bónuszpontom, most is túl léptem, ezért nem merek letölteni, mert már másodjára regisztráltam. Ugyanis teljesen leragadt nekem, ezért újból regiztem és most ugyanott vagyok:-(( Üdv: csabamama2

biri66

Postby biri66 » Thu May 15, 2014 9:08 am

Szívesen, kedves Min Rin.

Kedves Ildikó (csabamama2)!
Ha már fenn vagy az AT-n, akkor semmi baj. :cheers: Még ha le is tiltottak, mert nem jó az arányod, akkor sincs veszve a dolog, hiszen a bónuszpontok gyűjtésével bármikor tudod növelni.
Annyit kell csak tenned, hogy seeden tartasz valamit (mindegy, hogy mit, még ha olyat, amit senki sem tölt rólad, az sem baj), mert ekkor minden egyes seeden tartott óráért kapsz a rendszertől egy bónuszpontot, amit összegyűjtve gigára válthatsz.
A másik lehetőség az arány növelésére az, ha aranytalléros dolgokat töltesz le (ezeket ui. ingyen megteheted, nem rontják az arányt) és seedelsz, mert a visszatöltésük viszont beszámít.
A nagyméretű sorozatok általában aranytallérosak, de észrevettem, hogy minden új sorozat első epizódja is az, illetve ha a Torrents fejlécre kattintasz, akkor láthatod, hogy éppen milyen filmek azok, amik ingyen elvihetők (ez bizonyos időközönként változik).
Beváltható pontokat egyébként egymásnak is lehet küldeni, csak tudni kell hozzá az illető nevét az AT-n. Nekem sajnos most nincs sok, mert éppen tegnap váltottam be 1000 pontot és kaptam érte 25 gigát.

Ha bármiben tudok még segíteni, írt nyugodtan PM-et! Ha mindezek után sem tudod letölteni, és nagyon meg szeretnéd nézni, akkor jelentkezz újra! Ez esetben majd megpróbálok hozzád eljuttatni egy rövid lejáratú linket.

csabamama2

Postby csabamama2 » Thu May 15, 2014 10:30 am

Biri Kedves!

Nagyon aranyos vagy, köszönöm szépen. Most, hogy felvilágosítottál vettem a bátorságot és annak ellenére, hogy minuszban vagyok mégis letöltöm, meglátom mi lesz. Nagyon szeretném ezt a filmet, mert érdekel. Biztosan fogok jelentkezni, ha gondom lesz, mégegyszer köszönöm szépen. Üdv: Ildikó

biri66

Postby biri66 » Thu Sep 11, 2014 8:05 am

Image Image Sok boldogságot kívánok Image Yoo Oh-sung színésznek, Image akinek ma van a 48. születésnapja! Image

Valamint gratulálok az elismeréshez, amit ezért az alakításáért kapott a 2013-as KBS Drama Awards díjátadón. :salut:

Image

biri66

Postby biri66 » Thu Nov 20, 2014 7:31 am

A videó felkerült a megára. A blogomból elérhető.
Emperor of the Sea ~ Desert Spring ~ The Water Bloom ~ Banjun Drama with TVXQ
Merchant Kim Man Deok ~ The King’s Face ~ For the Sake of Son ~ Hwajung ~ Dear My Friends

Our Slightly Risque Relationship (+23 rövid tévéjáték)
Mozifilmek (61 db)
http://birikorea.blogspot.hu/

biri66

Re: Mother’s Island - Drama Special [Hungarian Sub] (Complete)

Postby biri66 » Tue Mar 03, 2015 8:37 am

Sok boldogságot kívánok Kim Yong-rim színésznőnek, akinek ma van a 75. születésnapja! Image

Image

Return to “Subtitles”