Miyamoto Musashi SP [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
bumcibogyó

Miyamoto Musashi SP [Hungarian Subs] (Complete)

Postby bumcibogyó » Tue Apr 22, 2014 2:52 pm

Miyamoto Musashi SP

Image

Cím: Miyamoto Musashi
Japán cím: 宮本武蔵
Rendező: Ryosuke Kanezaki
Író: Eiji Yoshikawa (regény), Shimako Sato
Tv csatorna: TV Asahi
Részek: 2
Dátum: 2014 03 15 - 03.16.

Tartalom:
"A legendás japán kardvívók között talán Mijamoto Muszasi neve a legismertebb. Népszerűsége nem csak Japánban, hanem világszerte is töretlen. Ez a rendkívüli képességekkel megáldott harcos első, halálos kimenetelű párbaját tizenhárom éves korában vívta, tizenhat évesen pedig már részt vett a véres szekigaharai csatában. Élete során számtalan párbajt vívott, de nem talált legyőzőre." (Wiki szócikkéből)

Főszereplők:
Takuya Kimura mint Miyamoto Musashi
Ikki Sawamura mint Kojiro Sasaki
Yoko Maki mint Otsu
Yusuke Santamaria mint Matahachi
Teruyuki Kagawa mint Takuan pap
Shota Matsuda mint Seijuro Yoshioka

A magyar felirat a Heiwa Fansubs angol nyelvű felirata alapján készült.
Az elkészítésében pedig Riamara volt segítségemre, aki átnézte és kijavította a hibákat.

Letöltés: [spoiler]
http://www.asiatorrents.me/index.php?page=torrent-details&id=5ab0c91e488c13a84d7abdc86f1a6e8d573151fa

vagy

http://jdramacity.blogspot.hu/2014/03/m ... sashi.html

vagy

1. rész:

https://mega.co.nz/#!OZtVGbgB!PEeJXywNa ... 5komAcaNeU

2. rész:

https://mega.co.nz/#!CZcTjCAR!RKAmTzivN ... P9Jp1q-cDQ

[/spoiler]
Attachments
Miyamoto Musashi Part 2 (848x480 x264).srt
(78.7 KiB) Downloaded 359 times
Miyamoto Musashi Part 1 (848x480 x264).srt
(84.29 KiB) Downloaded 374 times
Last edited by bumcibogyó on Sun Apr 27, 2014 5:09 pm, edited 2 times in total.

hjundzse

Postby hjundzse » Tue Apr 22, 2014 3:14 pm

:w00t: Nincs 3 hete, hogy befejeztem az ötkötetes Muszasit. Csodálatos volt, és most itt a film! Köszönöm :wub:

f.ági

Postby f.ági » Tue Apr 22, 2014 3:43 pm

Kedves Bumcibogyó!
Csak reménykedtem benne, hátha valaki leforditja frissiben, melegiben !
Nagyon nagyon köszönöm!!!
Már töltöm is le! Köszönet Riamarának is!

timbo

Postby timbo » Tue Apr 22, 2014 3:55 pm

Most nem tudom mit mondjak. :unsure:

Persze azt, hogy nagyon köszönöm mindkettőtöknek!! :)
Na meg azt, hogy épp ma néztem meg angolul. :-( Bár azért voltak benne homályos részek, nem épp tökéletes angol tudásomnak hála, ezért valamikor egy kis pihentetés után majd újranézem, akkor már magyarul.

Egyébként innen is lehet torrentezni: Miyamoto Musashi :wink:

Egyébként, ha valakit érdekel, akkor az Oda Nobunagát is ajánlom figyelmébe KimuTakuval 1998-ból. :)

[spoiler]ImageImage

Én anno az asiatorrentsről szedtem le.[/spoiler]
Image

Min Rin

Postby Min Rin » Tue Apr 22, 2014 4:54 pm

Kedves Bumcibogyó és Riamara, hálásan köszönöm, hogy
újabb meglepetésfilmmel álltatok elő!
Külön öröm, hogy Kimura Takuya mellett Sawamura Ikkit is láthatom a
szereplők között!
:wub: :notworthy: :heart:
Image

bumcibogyó

Postby bumcibogyó » Tue Apr 22, 2014 5:09 pm

Szia timbo!

Köszi szépen a másik linket, betettem az első posztba. Ha ez megnyugtat, nekem is voltak homályos részek. De szerencsére megtaláltam itt a d-an maman Musashi fordítását, ami egy 2003-as sorozat és 49 részes. Sok mindent tisztázott, nagy segítségemre volt.

Az Oda Nobunagáról meg csak annyit, hogy gondolkodom a fordításán. :roll Én innen szedtem le a d-a-ról, és ahhoz képest, hogy 98-as film, egész sok seedere volt. Viszonylag gyorsan lejött. Abban is egy roppant érdekes fazont játszik, és szintén a japán történelem egyik hőse, mint Musashi. Csak kicsinység fiatalabb kiadásban. :mrgreen:

ranna

Postby ranna » Tue Apr 22, 2014 6:08 pm

Kedves Bumcibogyó!
Micsoda meglepetés!!! Kimura Takuyaval újabb film. :D Sawamura Ikkinek én is örülök, még tavaly egy egészen más jellegű sorzatban-Doctors- láttam.
Köszönöm a feliratot!
Timbo, köszönöm az ötletet, már töltöm is a filmet!! Ha elkészül hozzá felirat, az igazán csodás lenne.

cirmos

Postby cirmos » Wed Apr 23, 2014 6:00 am

Nagyon köszönöm kedves Bumcibogyó! Nem reméltem, hogy készül ehhez a filmhez magyar felirat, mivel történelmi témájú. Már láttam ugyan angol felirattal, de magyarul sokkal élvezhetőbb lesz.

unni2011

Postby unni2011 » Fri Apr 25, 2014 9:12 pm

Nagyon köszönöm az első feliratot Nektek! :thumright: Erre nagyon kíváncsi vagyok. :-)
Image
ImageImageImage

bumcibogyó

Postby bumcibogyó » Sun Apr 27, 2014 5:15 pm

Sziasztok! Remélem, tetszett az első rész. Mara ís írta nekem, de nekem is úgy tűnt, mintha ez a film hasonlítana a Return of Iljimae-hez. Nem csak a stílusa, és a különféle karakterek miatt, hanem maga a főhős is. Csak a világban helyét kereső fiú itt roninként próbál bizonyítani, és hosszabb ideig tart neki eljutni oda... amit most spoiler veszély miatt nem írok le. Nézzétek meg, és döntsétek el, hogy szerintetek is hasonlít-e Iljimae-re!

unni2011

Postby unni2011 » Sun Apr 27, 2014 7:52 pm

Köszönöm szépen a befejező feliratot is! :thumright: :-) Még nem láttam az első részt, ezért nem tudok a hasonlóságról még beszámolni. Néhány nézett sorim most ér a finisbe, ezeket szeretném előbb lezárni, de utána majd jövök egy hozzászólással. :-)
Image
ImageImageImage

cirmos

Postby cirmos » Mon Apr 28, 2014 5:44 am

Köszönöm a 2. részt.

Éva1972

Postby Éva1972 » Tue Apr 29, 2014 1:17 pm

Kedves Bumcibogyó! :-)
Nagyon szépen köszönöm a fordítást! Igazán örülök, hogy ilyen hamar elhoztad nekünk ezt a filmet. Minden jót Neked! :-)

Magdimama

Postby Magdimama » Wed Apr 30, 2014 8:00 pm

Kedves Bumcibogyó és Riamara!

Köszönöm szépen Miyamoto Musashi fordítását.A férjem gyakran nézeget a neten japán kardokkal,harci tecnikákkal,meg egyéb csudaságokkal kapcsolatos dolgokat.Tőlem kicsit távol áll ez a műfaj,de az ázsiai filmeket és a hozzá való feliratokat én szoktam folyamatosan töltögetni.
Mikor az első rész megjelent az Ázsia ékkövein,megkérdeztem a páromat,hogy mit szólna ehhez a filmhez?Elkészítem és megnézi a TV-n.Hatalmas sikere volt .Így szóla mikor vagy 4 órahosszáig egy ültében végig nézte,ez bizony nagyon jó volt.Nézzétek el nekem,hogy részletesebben nem tudok róla írni,csak hatalmas KÖSZÖNETET küldök érte.Olvasom,hogy másik hasonló fordítás is készülhet .Azt is le fogom tölteni és előre is köszönöm.
Kimura Takuyaval más témájú sorozatot már láttam.Nagyon szerettem Őt.

Minden jót NEKTEK!

batorix

Postby batorix » Sun May 04, 2014 11:15 am

Köszönöm egy szép zenével
http://jdorama.com/ivideo.2411.htm

A kard útja kedvenc könyvem volt ....

A film nagy élmény lett a 60 részes sorozathoz nem tudtok egy linket.
Nem tudom létezik e de a kedvenc könyveim voltak és vannak :
Majomkirály ; Vizparti történet
Barbi

f.ági

Postby f.ági » Fri May 09, 2014 11:02 am

Kedves Bumcibogyó és Riamara!
Kicsit meglepődtem a négy óra időtartamon, de ha a sorozatot nézzük nem is lehetett volna ezt rövidebben és kár lett volna, ha összecsapják. Nem volt üresjárat, jól megcsinált film sikeredett belőle. Takuya Kimura pedig kiváló választás volt erre a szerepre. De ezt ugye sokan tudtuk már akkor is, amikor a szereposztást elolvastuk! :-)
Nagyon kifejező mimikája van ! Szuperül visszaadta azt amilyen változáson keresztül ment a kezdetektől, és ahogy a buddhista és a szamuráj tanok életfilozófiájának is meg akart felelni a vége felé.
Nagyon köszönöm a forditást!!

batorix

Postby batorix » Sat May 10, 2014 7:58 am

Nekem nagyon tetszet a film de egy kicsit átvágott az SP jelölés azt hittem valamiről lemaradtam és volt elötte már egy film vagy sorozat :) .
Viszont most már megjött a kedvem a többi japán doramához is igaz nem sok van legalábbis feliratozva de azért egy jó pár óra filmezés lesz ebböl.
Köszönöm még egyszer a fordítást!

Üdv
Barbi

Carmi

Postby Carmi » Tue May 20, 2014 6:35 am

Nagyon köszönöm, bumcibogyó, hogy az Oda Nobunagát is, és ezt a filmet is lefordítottad! Riamara segítségét is köszönöm. Kimura Takuya nagyon tehetséges színész, az "Engine" sorozata óta az ő neve nekem garancia.

unni2011

Postby unni2011 » Tue Oct 21, 2014 10:29 pm

Sziasztok! Image
Már régóta készültem újból jelentkezni nálatok. Szerettem volna visszajelzést adni, hogy milyen nagyon élveztem a magyar fordításotokat. :thumright: Kitűnően sikerült az egyszerűbb emberek szlengjét is elkapnotok. :-)
Takuya Kimura :heart: minden várakozásomat felülmúlta, de muszáj megemlítenem, hogy Ikki Sawamura is nagy kedvencem, aki Kojiro Sasaki alakítójaként is meg tudott lepni. Korábban már Sagara doktorként is elvarázsolt a DOCTORS Saikyou no Meii c. sorozatban, mely itt a DA-n szintén fellelhető :wub:
Köszönöm még egyszer, hogy a tolmácsolásotokkal követhettem ezt a filmet. :D
Image
ImageImageImage

Hayako
Fansubber
Fansubber

Re: Miyamoto Musashi SP [Hungarian Subs] (Complete)

Postby Hayako » Sat Jul 04, 2015 7:15 am

Kedves bumcibogyó!

Köszönöm a feliratot! :wub: Ji Sung után most Kimura Takuya lázban égek, úgyhogy ezt a filmjét is meg kellett néztem. Nemcsak a film, hanem a felirat is rendkívül jól sikerült (a parasztok tájszólásán sokat röhögtem magamban), de az érzelmesebb részek is jól sikerültek. A vége viszont olyan összecsapott lett. :scratch: Ezek után nem is volt kérdés, hogy utánaolvassak Musashinak, hogy tényleg olyan volt-e, ahogy Kimura alakította, de nagyrészben igen. Viszont arra kíváncsi lennék, hogy Otsu tényleg létezett-e és vele mi történt. :scratch: Erről ugyanis semmit nem találtam. :whistling:

Image
Image
Folyamatban: Dating on Earth, Ando Lloyd, MTNY
Tervezettek: Hot Road, The Kodai Family Prequel, The Kodai Family

Return to “Subtitles”