Nemureru mori [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
doramaforever

Nemureru mori [Hungarian Subs] (Complete)

Postby doramaforever » Sun Mar 09, 2014 2:45 pm

Image

Cím: Nemureru Mori - Az alvó erdő
Részek száma: 12
Műfaj: misztikus, dráma
Vetítette: Fuji TV
Vetítési időszak: 1998. október 8. – 1998. december 24.

Szereplők:
Nakayama Miho - Oba Minako/Morita Minako
Kimura Takuya - Itou Naoki
Nakamura Toru - Hamazaki Kiichirou
Yusuke Santamaria - Nakajima Keita
Honjou Manami - Sakuma Yuri
Jinnai Takanori - Kokubu Yoshiharu

Történet:
Egy esős karácsony éjjelén egy családot brutálisan meggyilkolnak. Az egyetlen túlélő, a 12 éves kisebbik lány gyermek. A tettest végül elkapják és börtönbe zárják.
15 évvel később a kislány, Minako, aki idő közben felnőtt, éli hétköznapi életét. Nem tud a múltjában történt szörnyű eseményről, úgy hiszi, a szülei autóbalesetben haltak meg.
Dolgozik, azzal foglalkozik, amit szeret. A barátjával pedig már kitűzték az esküvő napját is. Amikor épp az összeköltözésük miatt csomagol, talál pár régi levelet, amiket még gyerekkorában kapott egy ismeretlen fiútól. Nosztalgiázva újra olvassa őket. Meglepődve veszi észre, hogy az egyikben a fiú 15 év múlva találkozni szeretne vele, ha a lány is akarja. Leírta, hogy a találkozó helyszíne az alvó erdő és a dátum, amit megadott holnap utánra szól. Minakot, mivel furdalja a kíváncsiság a titokzatos fiú személye miatt, elmegy, hogy megismerhesse.

Ez az első fordításom az oldalon, remélem tetszeni fog nektek!
Jó szórakozást kívánok hozzá mindenkinek! (:

Fordító: angeni

A sorozatot torrentről innen letölthetitek: [spoiler]http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4347215[/spoiler]

A Dorama Forever Fansub nem járul hozzá a felirat online videóként történő felhasználásához!

Honlap: http://doramaforever.blogspot.com/
Fórum: http://www.freeforum.hu/doramaforever
Attachments
Nemureru Mori_ass.rar
(172.45 KiB) Downloaded 69 times
Nemureru Mori_srt.rar
(178.7 KiB) Downloaded 226 times
Last edited by doramaforever on Fri May 16, 2014 6:59 am, edited 22 times in total.

doramaforever

Postby doramaforever » Sun Mar 09, 2014 2:46 pm

Jó szórakozást kívánunk az első részhez :)

timbo

Postby timbo » Sun Mar 09, 2014 3:44 pm

Jaj, nagyon köszönöm, hogy belevágtál a fordításba. Bár már láttam, azt hiszem, magyarul is meg fogom nézni, jó kis történet, nekem nagyon tetszett. :)
Image

angeni

Postby angeni » Sun Mar 09, 2014 4:00 pm

Nagyon szívesen Timbo! Szerintem is egy nagyon jó sorozat! Olyan érdekes hangulata van... Engem rögtön megfogott. -Főleg az a jelenet az első részben, amikor először találkoznak. :3-

Jó szórakozást hozzá, remélem tetszeni fog a felirattal is! (:

f.ági

Postby f.ági » Sun Mar 09, 2014 7:50 pm

Kedves Angeni!
Köszönöm szépen az első részt! Nagyon jó a szereposztás!!

angeni

Postby angeni » Sun Mar 09, 2014 9:50 pm

Szia Ági!
Nagyon szívesen, jó szórakozást hozzá! Ahogy mondod, nagyon jó színészek játszanak benne. (:
Remélem tetszeni fog!

doramaforever

Postby doramaforever » Fri Mar 14, 2014 9:50 am

Jó szórakozást kívánunk a 2. részhez :)

doramaforever

Postby doramaforever » Fri Mar 21, 2014 7:32 am

Jó szórakozást kívánunk a 3. részhez :)

erzsi69

Postby erzsi69 » Sat Mar 22, 2014 8:28 pm

Kedves angeni!
Nekem idáig tetszik :) Jó Kimura Takuyát ilyen szerepben is látni.
Kezdenek alakulni a dolgok és úgy néz ki, hogy talán Minako emlékei is visszatérnek. Hasonló helyzetben nem tudom, hogyan tudnám feldolgozni a történteket. Kíváncsian várom a folytatást :)

angeni

Postby angeni » Sun Mar 23, 2014 9:01 am

Szia Erzsi!
Örülök, hogy tetszik! Ugye? Érdekes karaktere van... Igazából az elején nem kimondottan kedveli az ember.
Hát igen, Minakonak sem egyszerű. szegény nem tudja, mi történik vele, vagy mi történt vele... és akkor még követik is. :blink

atina369

Postby atina369 » Tue Mar 25, 2014 10:55 am

Kedves Angeni!
Már az első résznél kinéztem magamnak ezt a sorozatot, de úgy terveztem, hogy csak gyűjtögetek, és ha a végére értél, akkor fogom megnézni (jobban szeretek maratonozni, de azért szoktam kivételt tenni). Ezt most felülbíráltam. Mostanában úton-útfélen Kimura Takuyaba botlok, és bár nem láttam még tőle semmit, sőt egyáltalán nem láttam még japán sorozatot, de KT énekesként teljesen elvarázsolt, ezért úgy döntöttem, hogy a Te sorozatod lesz az első japán és KT sorozat amit nézni fogok. Hétvégén meg is nézem az első három részt, a feliratokat ezúton is köszönöm.
Munkádhoz sok sikert, szabadidőt és kitartást kívánok.
Last edited by atina369 on Fri Apr 11, 2014 8:41 am, edited 1 time in total.
Image Image

angeni

Postby angeni » Tue Mar 25, 2014 9:28 pm

Szia Atina!

Ez nagyon megtisztelő, köszönöm szépen! Az első japán sorozatod ráadásul... Jaj, remélem tetszeni fog! Bár, ha belegondolok... szerintem ez egy elég jó sorozat a japán doramák felé nyitáshoz. Érdekes a története, jók a karakterek és én pl egyetlen részen sem unatkoztam. Mindig mutat valami újat, elgondolkodtat, egészen addig, amíg tart a sorozat (vagy még azután is).
Nem mondanám könnyed történetnek, de a maga műfajában szerintem kimondottan jó.
éés Kimura Takuya remekel benne. Kis fiatalka itt még.:D de én az ő játéka, karaktere miatt is kezdtem bele a fordításba.
egyébként ha az énekével ennyire magával ragadott téged, szerintem a színészi játékát is könnyen meg fogod szeretni.

Nagyon köszönöm, neked pedig jó szórakozást kívánok az eddigi részekhez! (:

doramaforever

Postby doramaforever » Fri Mar 28, 2014 7:55 pm

Jó szórakozást kívánunk a 4. részhez :)

atina369

Postby atina369 » Fri Mar 28, 2014 8:44 pm

Szia Angeni!
Jaj de jó, pont most végeztem a második résszel (persze nem bírtam kivárni a hétvégét (':D') ), és már előre sajnáltam, hogy már csak egy rész van hátra... Éreztem, hogy rá kell pillantanom a DA-ra, úgyhogy jöhet újabb két rész. Köszönöm, hogy ilyen gyors vagy.
Egyébként nagyon tetszik, szeretem az ilyen típusú - kicsit lassú - filmeket. A második résznek milyen jó vége lett ezzel a zenével. KT meg egyszerűen elbűvölő. Örülök, hogy ezzel a filmmel nyitottam a japán sorozatok felé.
Még túl sokat nem tudnék írni a filmről, titok-titok hátán, de ez csak jó. Ha megnéztem a 3-4 részt, akkor még visszanézek.
Image Image

angeni

Postby angeni » Fri Mar 28, 2014 9:11 pm

Szia Atina!

Örülök, hogy tetszik! Látom te is fogékony vagy az ilyen típusú sorozatokra! (:
Ugye hogy mennyire magával tudja ragadni az embert?
Titok aaaz még lesz bőven... de majd szép lassan (tényleg lassan:D) ki fog tisztulni minden. Ez az egyik erőssége a sorozatnak szerintem.. mármint, hogy így, ilyen lassan adagolja a nézőnek a dolgokat.
A zenék is annyira oda illenek, mindig meghozzák az embernek a kellő hangulatot.
És persze nagyon szívesen! :3

f.ági

Postby f.ági » Sat Mar 29, 2014 3:13 am

Kedves Angeni!
Köszönöm szépen az új részt! :-)

angeni

Postby angeni » Sat Mar 29, 2014 8:49 am

Szia Ági!
Nagyon szívesen! (:

atina369

Postby atina369 » Sat Mar 29, 2014 4:44 pm

Szia Angeni!
Ígéretemhez híven visszatértem, tegnap már képtelen lettem volna bármit is írni, kavarogtak bennem az érzések, gondolatok, nem mintha mára ez megváltozott volna. A 3-4 résszel egyre kuszább lett minden. Annyi mindent írnék, de egyszerűen képtelen vagyok, hiszen nincs semmi konkrétum amit úgy igazán meg lehetne fogni, vagy amiből ki lehetne indulni, de azért megpróbálom, remélem nem leszek nagyon zavaros. ':D'

[spoiler]A szereplők és a karakterek nagyon jók. Tetszik Minako karaktere, hogy mer annyira bátor lenni, hogy utána járjon a múltjának, - hogy olyan férfi társaságát keresse, akit ugyan nem kedvel, de szerintem nagyon is vonzódik hozzá - még akkor is, ha olyat tud meg, amit nem biztos, hogy szeretne. Naoki legalább annyira rejtélyes mint Minako múltja. Nekem a fiú nagyon ellentmondásos, nagyon szeretné maga mellett tudni a lányt, közben pedig nem tesz semmit azért, hogy ez így legyen. Látszólag folyamatosan eltaszítja a durva viselkedésével, azzal, hogy szinte semmit sem mond neki, vagy ha mégis, akkor az nem éppen az egymás felé közeledést erősíti, de talán ez a jó taktika, hiszen a lány mindig visszatér hozzá. Most még tippem sincs arra, hogy az erdőben miért is huzakodott elő Naoki azzal, hogy a múlt nem számít, csak a jelen és a jövő, hiszen ezzel pont azt érte el, hogy a lány elkezdett kutakodni a múltja után. Bevallom az elején, amikor Naoki az erdőben azt mondja a lánynak "... mert te a részem vagy", még olyan vad gondolatom is támadt, hogy esetleg féltestvérek, de ezt gyorsan el is vetettem, hiszen közös jövőt tervez vele. Aztán megkaptam erre a kijelentésre a választ, legalábbis remélem, most úgy érzem, hogy igen...
Volt a második részben egy jelenet, amikor a lány ül egy széken és egy férfi kalimpál az orra előtt. Éreztem, hogy az egy fontos pillanata/jelenete a filmnek, de egyszerűen képtelen voltam megfejteni, de a képet elraktároztam magamban (most így utólag már mosolygok rajta, mert elég egyértelmű jelenet volt azzal a tapssal a végén). Szerencsére nem kellett sokat várni, a harmadik rész végén Naoki visszaemlékezős jeleneténél (a "flashback" jelenet) beugrott ez a kép. Amit akkor láttam, az éppen Minako hipnotizálása, az emlékek megváltoztatása volt, és ha minden igaz, akkor a férfi Naoki apukája. Szerintem a mesterséges emlékek Naoki emlékei, hiszen amikor a tanárnőnél Minako összefutott Keitaval és a közös emlékeket említette, akkor a két fiú későbbi beszélgetéséből az derült ki, hogy ezek nem Minako és Keita, hanem Naoki és Keita emlékei. Szerintem erre utalt Naoki kijelentése - "... mert te a részem vagy".

A gyilkosnak kikiáltott Yoshiharu szerintem csak rosszkor volt rossz helyen, bár a negyedik rész végén az a nézés és mosoly, amikor megtalálta a lány munkahelyét, nem éppen az ártatlanságát erősíti, de most még megkockáztatom, hogy nem ő volt a gyilkos.

Minoka vőlegényének múltja is elég furcsa, szerintem nem egészen százas a család, de róluk többet nem tudnék írni. Remélem azért a végére az ő titkuk is kiderül. Egyébként ha nem ebben a sorozatban látnám először Kiichiro apját játszó színészt, akkor nem is mondanám meg róla, hogy japán. Gyorsan megnézem az adatlapját, Franciaországban született, gondolom a mama francia volt.[/spoiler]

Angeni, még egyszer nagy-nagy köszönet az eddigi munkáért, türelmesen várom a következő részeket. Külön köszönet azért, hogy a főcímdalt is lefordítottad, nagyon szép.
Image Image

angeni

Postby angeni » Sat Mar 29, 2014 7:14 pm

Szia Atina!
Köszönöm ezt a hosszú kommentet! Jó, ha valakit ennyire elgondolkoztat amit fordítok!:3
Igazából én már láttam végig, szóval igyekszem azokat a gondolataimat össze szedni, amiket ezeknél a részeknél gondoltam!
Tehát:

[spoiler]Ezzel egyet értek, a karakterek nagyon jól ki vannak dolgozva benne, ez később még jobban kiderül, szerintem.
Egyébként, kíváncsi vagyok, arról mit gondolsz, hogy Kiichiro anyja most látszólag hirtelen vissza tért? Nekem nagyon sok minden eszembe jutott ezeknél a részeknél akkoriban....
És igen, az ő családjukkal sincs minden rendben. :/ Ebben a sorozatban mindenkinek van a múltjában valami, ami eléggé kihat a jelenlegi életére is, mindegy mennyire próbálná elfelejteni, akár csak Minakonak.. Ki tudja, lehet tényleg az lenne neki a legjobb, ha elfelejtene mindent. Talán. Én a helyében lehet túlságosan félnék tőle, hogy meg tudjam, mi történt valójában. De ahogy írtad, igen, ő elég bátor hozzá, hogy meg akarja tudni.

Naoki szerintem is nagyon ellentmondásos és elég erőszakos is...amit most a 4. rész végén csinált... tényleg elég ijesztő volt. (de egyébként szerintem ez egy nagyon jó jelenet volt. Ahogy azon a piros valamin keresztül mutatták Naoki arcát. A hideg is kirázott tőle.) illetve annyira rejtélyes, hogy szerintem pont ezzel vonzza annyira magához Minakot. Legalábbis nekem a karakterébe talán ez tetszett a legjobban. De szerintem azért látszik rajta, hogy alapvetően nem egy gonosz ember... legalábbis én valahogy az elejétől kezdve azt éreztem, hogy van oka rá, amiért ezt csinálja...

Igen, teljesen jól gondolod. Abban a jelenetben épp Naoki apja hipnotizálta Minakot.
Az 5. rész pont erről (is) fog szólni, hogy hogyan is csinálta ezt. Érdekes lesz, majd meglátod. (:

Yoshiharuval kapcsolatban én is nagyon sokat gondolkodtam. Ahogy gondolkodnak rajta, hogy ki ért oda először a tetthelyre, ki látta először a holttesteket és hasonlók... Igazából ha kilogikázza az ember, akkor úgy tűnik, nem ő volt az. De igen, azért eléggé... olyan embernek tűnik, aki ezt simán megtenné. Csak akkor Minakot miért nem...? Bár azon is gondolkodtam, hogyha nem ő volt, akkor egy részről a bosszú hajthatja. Hogy senki sem állhat az útjába, vagy aki mégis, az rosszul végzi... de akkor miért keresi Minakot? illetve az, hogy azért ennyi időt eltölteni egy börtönben sem leányálom. Nyilván ez is hatott rá...

Majd Kiichiroval kapcsolatban is tudunk meg dolgokat, neki sem volt egyszerű... :/
De egyébként nekem ő egy szimpatikus karakter. Nem mondok róla most többet, majd még úgyis meglátod, mi derül ki róla.
Igyekszem, hogy semmi olyat ne írjak, ami spoilerként hathat:D[/spoiler]

Ugye? Szerintem is nagyon szép ez a zene szám, azért is akartam megcsinálni a fordítását. Örülök, hogy neked is tetszik!
Egyébként nekem még az a zene is (az egyéb aláfestő zenéken kívül) tetszik, ami általában... sőt szerintem csak Naoki jelenetei alatt szól. U2 - With or without you című száma. Megszerettem azt is nagyon, mindig őt juttatja eszembe! (:

Köszönöm én is, hogy megnézted az eddigi részeket!:D

atina369

Postby atina369 » Sat Mar 29, 2014 8:48 pm

Szia Angeni!
Köszönöm a válaszodat, jó volt olvasni. Egyébként nagyon szeretem a könnyed filmeket is, hiszen pont az a lényeg, hogy szórakoztassanak és kikapcsolódást nyújtsanak, de hozzám mégis közelebb állnak az ehhez hasonló filmek. Szeretem, ha egy film gondolatokat ébreszt bennem, ha napokig foglalkoztat, és ez pont ilyen.

[spoiler]Kiichiro anyjáról mit is gondolok? Nehéz kérdés, mert rajta még nem sokat töprengtem, illetve csak annyit, hogy nem egészen normális. Ha egy anya olyat kér a gyermekétől - már ha egyáltalán Kiichiro a fia, most még ebben sem vagyok biztos - hogy meztelenül rajzolja le, az szerintem nem normális dolog. Abban sem vagyok biztos, hogy az "eltűnése" önszántából történt, esetleg a férje keze van a dologban, most elmegyógyintézetre gondolok mint lehetséges tartózkodási hely (talán a fehér ruha is erre utalt). Ha eddig ott volt, akkor simán el tudom képzelni az újbóli felbukkanását, de amit Kiichiro látott, azt csak látni vélte. Szerintem csak a Minakoval történtek miatt jöhettek elő az emlékei az anyjáról. Biztos vagyok benne, hogy az ő múltja is rengeteg titkot rejt. És ott van van még az a bizonyos december 24-ei dátum, úgy tűnik, mintha minden fontos esemény ehhez a dátumhoz lenne köthető, és itt megkockáztatom, hogy a szálak össze is fognak érni (itt Kiiciro és Minako múltjára gondolok). Egyébként a fiú nekem is tetszik, bár fenntartásaim vannak vele kapcsolatban, nekem túl kedvesnek, megértőnek és túlságosan segítőkésznek tűnik (lehet, hogy nincs mögötte semmi, de ebben a filmben annyi titok van, hogy most még mindenkivel szemben fenntartásaim vannak) . Ő is állandóan azt hangsúlyozza, hogy csak a jelen (8 másodperc) számít, nekem nagyon úgy tűnik, hogy ő nem mer vagy nem akar visszatekinteni a múltjára, ilyen szempontból ő is kicsit ellentmondásos.

Naokiról egyszer sem gondoltam, hogy rossz vagy gonosz lenne, inkább csak azt nem értem, hogy miért így akarja megvédeni a lányt, mert most azt érzem, hogy jót akar neki. Igazad van, azon a piros valamin keresztül tényleg nagyon ijesztő és félelmetes volt a fiú, nekem egyből a vér jutott róla az eszembe. Tényleg nagyon durva volt a végén a lánnyal, ezt követően lehetett látni rajta valamiféle félelmet, és talán megbánást is. Azt gondolom, hogy most mindenre képes, hogy a lány semmit se tudjon meg, remélem ez azért változni fog, nem szeretném többször ilyennek látni. Egyébként Naokival kapcsolatban is azt érzem, hogy súlyos terhet cipel, szerintem az ő múltja is tele van sebekkel és fájdalommal, amitől még nem tudott megszabadulni. Talán e miatt is ilyen agresszív a lánnyal.

Yoshiharuról most is azt gondolom, hogy nem ő volt. Akkor miért keresi a lányt? Szerintem pont a bosszú miatt, de ennek a bosszúnak nem Minako a célpontja, ő csak eszköz lenne a bosszúhoz. Szerintem még nem tudja, hogy a lány semmire sem emlékszik, vagyis abban reménykedik, hogy mint egyetlen túlélő és szemtanú, segíthet neki kideríteni, hogy ki a valódi gyilkos, akin bosszút akar állni, a 15 év nem kevés, de még egy nap is sok lenne a börtönben ártatlanul. Erre a szálra is nagyon kíváncsi leszek. És ha tényleg nem Yoshiharu a gyilkos, akkor vajon ki..., na ezen még nem gondolkoztam.[/spoiler]

Most egyébként kevésnek érzem a 12 részt, de remélem nem így lesz, és minden titokra fény derül.
Last edited by atina369 on Fri Apr 11, 2014 8:42 am, edited 1 time in total.
Image Image

angeni

Postby angeni » Sun Mar 30, 2014 9:01 pm

Szia Atina!
(bocsi, kicsit megkésve válaszolok.)
Én is pontosan ugyan így vagyok vele. :3 Szeretem a vígjátékokat is például, de imádom az ilyen elgondolkodtató filmeket!

[spoiler]Na, igen... ezért mondtam, szegénynek nem volt könnyű az anyja miatt. :/
A fehér ruha, ha nem is elmegyógyintézetre, de mindenképpen az elmeháborodottságra utal az biztos... ami nagyon is igaz az anyja esetében, legalábbis erősen úgy tűnik.
Ugye? itt mindenkinek van valami a múltjában... bár, ha belegondolsz, úgy egyébként ilyenek az emberek. Mármint, biztos, hogy mindenkinek van valami olyan dolog a múltjában, amit titkol. persze nem mindegy, milyen és mekkora titokról van szó...

Naoki és Minako között lesz egy nagyon szép jelenet most az 5. részben (bocsi, mindig ezt emlegetem...:D de majd meglátod). De miért is vállalhatja így magára azt, hogy majd ő elviszi a lányt és új életet ad neki..? a szerelem miatt? lehetséges. de valahogy olyan furcsa ez a kapcsolat így...

Valami olyasmi volt, hogy.. Kokubu miatt ment el a gyilkos. szóval ő akkor nem láthatta hogy ki volt az... tényleg, akkor lehet ezt akarja Minakotol, hogy segítsen neki. Csak szegény meg azért jogosan, ha úgy vesszük, eléggé fél tőle. Bár, amilyen természet, még képes lenne szerintem Kokubu-t is végig hallgatni, ha a múltjáról lenne szó.

Amúgy Keita az, aki nekem itt annyira nem szimpatikus karakter.. értem, hogy milyen személyiség, dee.. nem igazán kedvelem őt.. :/ [/spoiler]

Hidd el, elég lesz az a 12 rész rá. Bár néztem volna még, mert olyan jó a hangulata a sorozatnak... de elég jól le van zárva a történet. (:

civiseva

Postby civiseva » Mon Mar 31, 2014 5:12 pm

Kedves Angeni!

Legelőször is köszönöm az eddigi részek fordítását.
Ez az év eddig a nyitás éve nálam. Eddig csak koreai sorozatokat néztem, az idén viszont már Tajvan ésJapán is sorra került. Ez az első japán sorozatom és nagyon örülök, hogy éppen erre esett a választásom. Romantikus sorozatokat nagyon jó nézni, talán mindenki ezekkel is kezdi, és időről-időre vissza is tér hozzájuk. Eljön viszont az az idő is, amikor már ennél többre, tartalmasabbra elgondolkodtatóbbra is szükség van. Ez a sorozat pedig éppen ilyen. Ebben az évben egyébként is szerencsém van, szinte csupa ilyen sorozatba futottam bele.

Az előző részekhez sok újat már nem tudok hozzáfűzni. Azt gondolom, hogy Atinával már szinte mindent kibeszéltetek, ráadásul én is hasonlóan gondolom. Annyit mondanék, hogy rendesen megdolgoztatott a sorozat, minden rész után kavarogtak a gondolataim. Mostanra vadabbnál-vadabb elméleteket gyártottam, kíváncsi is vagyok, hogy mi valósul meg majd belőlük.
Nagyon tetszik a sorozat zenéje is. A főcímdal nagyon szép (a fordításért külön köszönet), ami pedig a végén felhangzik mindig nagyon ütős, jól lezárja a részt.
A 12 rész először nekem is rövidnek tűnt, de szerencsére megnyugtattál azzal, hogy ennyibe is belefér egy kerek történet.

Köszönöm mégegyszer az eddigi részeket, nagyon várom a többit, a gondolataimra pedig ezentúl számíthatsz.

angeni

Postby angeni » Mon Mar 31, 2014 7:38 pm

Kedves Civiseva!

De jóó, úgy örülök, hogy ketten is ezt a sorozatot választottátok első japánnak! Szerintem ha fogékony az ember az ilyen történetekre (már pedig úgy tűnik ti igen) akkor biztos jó élmény lesz! (:

(milyen sorozatokba, ha megkérdezhetem? Hátha lesz köztük valami olyan, amit én is megnéznék. :3)

Igen! Pont ez a jó benne, hogy az ember gondolkodik-gondolkodik, hogy mi történhetett valójában... aztán vagy igaza volt vagy nem. jó ha így lehet 'találgatni'. és igazából én a sorozat végéig ezt is tettem...:D élveztem nagyon.

Nagyon szívesen a feliratot is meg a dalszöveget is, örülök, hogy a zenék is tetszenek!
Én is köszönöm, hogy vel(ünk)em tartasz a sorozat fordítása alatt! Jó szórakozást kívánok neked hozzá! (:

civiseva

Postby civiseva » Mon Mar 31, 2014 7:54 pm

Szia Angeni, köszönöm, hogy elolvastál, és a válaszodat is.

Hogy milyen sorozatokra is gondoltam? Szivesen elmondom, de szólok előre, hogy semmiféle újdonság nem lesz köztük. White Christmas, Bad Guy, Nine:Nine Time Travels, Mars és a nagy-nagy kedvenc a Road No.1
Egy kicsit későn reagáló voltam, de nagyon örülök, hogy hol magam, hol segítséggel, de ráakadtam ezekre a sorozatokra. Kár lett volna kihagyni bármelyiket is.

Remélem, ahogy a részekkel haladunk fel fog lendülni a topik, igazán megérdemelné a sorozat.

atina369

Postby atina369 » Mon Mar 31, 2014 8:30 pm

Szia Angeni!
Tudtam, hogy valaki még kimaradt, hát persze, hogy Keita...

[spoiler]őt is egy fontos szereplőnek érzem. Nekem furcsa, hogy Naoki a nyomozást rá bízta, és Keita odaadása is kicsit gyanús, túlságosan segítőkész. Már az első jelenetével kiakasztott és el is ásta magát, ezzel: "Néhanapján azon gondolkodom, miért nem halsz meg? És azon, hogy meg akarlak ölni... Nekem is van egy ilyen kegyetlen oldalam". Egy barát nem mond ilyet, és bár ebből a jelentből úgy tűnt, hogy Yuri miatt mondja, de szerintem ez nem ennek szólt, máshol kell keresni az okokat, és ami még ennél is furcsább, Naokit ez a kijelentés nem nagyon zaklatta fel. Biztos, hogy még mindig az a barátság köti össze őket mint gyermekkorukban vagy esetleg kölcsönösen kihasználják egymást? Keita látszólag nem ismeri Minakot, de akkor miért segít Naokinak? Ezt a fiút egyáltalán nem kedvelem.
Érdekes volt az előzetesben Kiischirot és Keitat együtt látni. Ismerték már korábban is egymást vagy csak egy véletlen találkozás?

Még egy kicsit visszatérnék Naokira... gyerekként megírt levélben egy 15 évvel későbbi dátumot jelölt meg, de nem véletlenül figyelte a lány minden lépését, ha előbb jönnének vissza az emlékek, akkor ott legyen mellette. Naoki szerintem valakit védeni akar azzal, hogy a múltat titkolja, a titokzatossága szerintem ennek tudható be, arra gondolni sem merek, hogy esetleg magát. Még mindig nagyon foglalkoztat az a jelenet, amikor a piros valamin keresztül látjuk Naokit, annak szerintem még fontos szerepe lesz. Korábban írtam, hogy nekem a vér ugrott be róla, remélem, ez nem azt jelenti, hogy vér tapad a kezéhez.

Most téged idézlek: "De miért is vállalhatja így magára azt, hogy majd ő elviszi a lányt és új életet ad neki..? a szerelem miatt? lehetséges. de valahogy olyan furcsa ez a kapcsolat így... " Egy szerelmes férfi nem így viselkedik, de ebben a fiúban annyi ellentmondás van. Ha abból indulok ki, hogy valakit véd ezzel a titkolózással, akkor ez a fajta viselkedés, és ígéret a jobb és szebb életre vezeklés lehet a múlt miatt. De még mindig ott a kérdés, hogy kit véd?
Az is elhangzott, hogy Minako csak a baleset után került Gunmába és csak 3 hónapot töltött ott, vagyis előtte nem ismerték egymást. Lehet, hogy Naoki is szemtanú? De mit keresett Minako szülővárosában, esetleg ők is ott éltek és csak később költöztek Gunmába? (most már lehet, hogy kezdem túlkombinálni a dolgokat :D)

És akkor még nem írtam a nagybácsiról, aki nekem eddig egy kedves rokonnak tűnt, most sem feltételezek rosszat róla, azt semmiképpen sem, hogy a lánynak ártani akart, de az biztos, hogy a hipnotizáláshoz az ő beleegyezése is kellett.[/spoiler]

Más
[spoiler]Láttam, hogy a topikodban többször szóba került a MARS. Én is csak ajánlani tudom ezt a sorozatot. Számtalanszor szembejött velem, de valamiért mindig kikerültem, ne kérdezd, hogy miért, nem tudom, de így volt. A legutolsó ilyen alkalomnál úgy éreztem, hogy ez a sorozat akar engem, úgyhogy hagytam magam elcsábítani. Azóta nagy kedvenc, és számomra A SOROZAT. Nem csak a film lett nagy szerelem, hanem az OST is, napokig hallgattam oda-vissza.
A másik nagy kedvencem pedig a White Christmas, igaz, egy hajszállal, de a Mars letaszította a trónról, de ezt a filmet másfél hónap alatt kétszer is megnéztem, és ott van még a Bad Guy is, az is nagy kedvenc. Szerintem te is nagyon szeretnéd mind a három sorozatot.[/spoiler]
Image Image

UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber

Postby UsagiYojimbo » Mon Mar 31, 2014 10:02 pm

Arigatō!

Én vagy 4 éve néztem meg, akkor még angol felirattal. Az biztos, hogy egészen egyedülálló a sztori... (Már alig emlékszem rá... :whistling: )
ÁzsiaiFeliratok.hu | AvistaZ (AsiaTorrents) meghívók | MDL.info

angeni

Postby angeni » Tue Apr 01, 2014 4:00 pm

Sziasztok!

Civiseva!

Ó, én nektek is nagyon örülök! Van kivel kibeszélnem a sorozatot. Eddig nem volt.
Egyébként szerintem sokakat talán elriasztja az, hogy ilyen régi. Pedig olyan jó.

Atina!

Keitával kapcsolatban még...
[spoiler]
Ugye milyen furcsa volt az az erkélyes jelenet? Kimondottan megijedtem tőle, hiába mondta talán félig-meddig viccesen... Igazából, ha már tényleg nagyon-nagyon régóta szereti Yurit, de ő meg mindig Naokival foglalkozott, akkor lehet, hogy már csak ezért, hát... mondhatjuk, hogy gyűlöli, talán... Naokit. Lehet, csak azért segít neki, - a kölcsönös kihasználás amit említettél- hogy Yurival egyáltalán találkozhasson. Meg még talán reménykedik, hogy őt választja végül.

Igazából Naoki azt hangoztatja, hogy magát Minakot akarja megvédeni. A múltjától, hogy ne kelljen visszaemlékeznie és ne fájjon neki. Viszont ha belegondolok tényleg lehetséges lenne, hogy valaki mást akar védeni.. de hát ő maga nyomoz azután, hogy mi is történt valójában.
Hát ha az a piros valami nem is azt jelentette, hogy ő már tett valamit, akkor azt, hogy könnyen lehet - a kirohanása alapján-, hogy képes lenne rá.. :/

Lehet, hogy csak annyi időt töltött ott Minako, de ha Naoki apja kezelte Minakot, akkor az idő alatt megismerhette... vagy, ha tényleg az ő emlékei azok, lehet azért érez valamilyen.. kapcsolatot, vagy pont ezért akar vezekelni... nem is tudom.

A nagybácsi szerintem csak jót akart Minakonak azzal, hogy felejtse el a történteket. A kérdés, hogy mennyire tudott volna Minako megbirkózni ezzel, annyi idősen, amikor történt. Elég nehezen valószínűleg. Csak ki tudja, hogy az jobb-e hogy most emlékszik vissza rá... hát ezt nehéz eldönteni.

Ó, szerintem ezt a sorozatot nem igazán lehet túlkombinálni.:D[/spoiler]

UsagiYojimbo!

4 év azért elég hosszú idő...:D Tuti én is sok mindent elfelejtek a sorozatról majd (bár nekem más, mert fordítom, így talán jobban megmarad).

És az egyéb sorozatokkal kapcsolatban:

[spoiler]Köszönöm az ajánlásokat! A Bad Guy-t, Nine:Nine Time Travels-t, már láttam, mind a kettő kedvenc lett! (: Ha már az utóbbiról beszélünk, ismeritek a Queen In-Hyun's Man doramát? nekem az szintén egy nagy kedvenc! Ha az előzőek tetszettek, szerintem ez is biztos tetszene nektek!
A White Christmas-t már kinéztem magamnak, most már tényleg meg kell néznem!:D
A Mars, igen... régebben egyszer elkezdtem, tetszett is nagyon, de aztán a fordítás olyan lassan haladt, hogy nem néztem egy idő után tovább... most meg még valamiért nem álltam neki újra, de tervezem! Nagyon is. Azért köszi ezt is. (:
A Road No.1 -ről viszont még csak nem is hallottam. de utána olvastam, nem tűnik rossznak, viszont jó sírósnak. Ezzel is meg fogok próbálkozni majd! Köszi!
[/spoiler]

civiseva

Postby civiseva » Tue Apr 01, 2014 5:48 pm

Szia Angeni

Mivel a Road No1.-et én ajánlottam...
[spoiler]....egy kis kampány a sorozat mellett. Én magam is nehezen fogtam hozzá a háborús téma miatt, de hidd el, hogy nagyon érdemes megnézni! Ahogy a topikban is írtam, igazán csak az érti a lelkesedésemet, aki látta is a sorozatot. Nem kell félned, mert egyáltalán nem sírós. Az utolsó része pedig annyira izgalmas és kiszámíthatatlan, hogy legszívesebben a kezemet tördeltem volna nézés közben. Szóval teljesen kész voltam a végén. Ez az érzés még mindig tart, mivel nem régen fejeztem be. So Ji Sub-ot eddig is mindenben látni szerettem volna, ezután pedig főleg!
Ne haragudj, hogy egy elkanyarodtam a topik témájától, ráadásul a kelleténél egy kicsit hosszan, de egyelőre nem tudok rövid lenni Road ügyben.
[/spoiler]
Last edited by civiseva on Tue Apr 01, 2014 10:15 pm, edited 1 time in total.

angeni

Postby angeni » Tue Apr 01, 2014 6:09 pm

Szia Civiseva!

Köszi is az ajánlót!:D

[spoiler]Semmi gond, nekem csak még jobban meg jön a kedvem hozzá, ha látom, hogy tényleg ilyen jó lehet. (:
Most az I Miss You-t nézem, de utána lehet ebbe fogok belekezdeni. (csak mostanában kicsit sokat dolgozom, úgyhogy sokszor választanom kell, hogy vagy fordítok vagy sorozatozok. -.- de hát ez van.)
So Ji Sub-ot még annyira nem ismerem, de már hallottam róla, úgyhogy kíváncsi leszek rá is. :3[/spoiler]

civiseva

Postby civiseva » Tue Apr 01, 2014 6:44 pm

Ha tényleg rászánod magad remélem egy pár sorban meg is írod a véleményedet. Akkor is szeretném ha ne adj isten nem tetszene, nem biztos, hogy mindenkinek bejön ez a téma. Azért reménykedem, hogy nem így lesz. Ha fele olyan lelkes leszel, mint én már akkor is nagyon örülnék.
Szeretném, ha mindenki látná ezt a sorozatot. :-)

atina369

Postby atina369 » Wed Apr 02, 2014 5:35 pm

Szia Angeni!
Úgy tűnik nem csak Naoki, hanem még Te is rendesen megdolgoztatsz :-) Ez persze nem baj, még soha nem agyaltam ennyit egy sorozaton, ez azt jelenti, hogy tényleg nagyon jó.
Lassan már azt sem tudom, hogy mit gondoljak...
[spoiler]Keitaval kapcsolatban igazad lehet, hajlok arra, hogy el is fogadjam, de azért ott van bennem a kisördög. Ha csak azért segít Naokinak, hogy közelebb legyen Yurihoz, akkor már nemet is mondhatott volna Naoki további kéréseinek, hiszen a fiú kiadta a lány útját. Ráadásul Keita volt az, aki elárulta Yurinak Naoki új címét (ok, ebben az is benne lehet, hogy Keita abban bízik, hogy Naoki újabb elutasítása miatt Yuri tényleg nála fog kikötni). Még most sem látom igazán, hogy mi mozgatja Keitát. Persze annak örülnék a legjobban, ha a segítség mögött pusztán a barátság lenne. Azt hiszem, hogy erre most még nem tudni a választ, remélem a következő részekben kiderül.

Jelenleg csak egy dologban vagyok biztos, mégpedig abban, hogy Minako Naoki emlékeit kapta meg annál a bizonyos hipnotizálós jelenetnél, annyi apró utalás volt rá, hogy nem is lehet másképp. Egyébként az is érdekes, hogy miért pont Naokiét, csak azért mert a fiú apja csinálta az emlékmódosítást? Lehet, hogy ezt is túlbonyolítom?
Azt viszont nem gondolom, hogy azért vezekelne (már ha egyáltalán megállja a helyét ez a felvetésem) mert Minako az ő emlékeivel él, hacsak... na jó itt most be is fejezem, mert szerintem saját magamat viszem tévútra.

Ha Naoki tényleg meg akarja védeni a lányt, akkor azt is tudnia kell, hogy mitől és kitől kell, vagyis elvileg tud mindent. A nyomozás biztos, hogy a gyilkos felkutatására irányul? Minakot és Kiicihrot el akarja választani egymástól, ennek egyik módja, hogy a fiút tönkreteszi, így érthető, hogy nyomoz utána. Bár az is furcsa, hogy miért most lendül akcióba, hiszen Minako és Kiichiro már évek óta egy pár. Nem gondolom, hogy a gyilkost látja a vőlegényben. Kutakodik Yoshiharu után is, talán csak azért, mert nem tudja, hogy a börtönben töltött 15 év mit hoz ki a pasiból.

Most már saját magamat zavarom össze ezzel a rengeteg találgatással, amikor már azt hiszem, hogy kezd egy kicsit tisztulni a kép, akkor jön egy felhő és ismét kitakarja a napot.
Szerintem most feladom, remélem az ötödik rész után pár kérdésre választ kapok. Nagyon kíváncsivá tettél azzal a szép jelenettel kapcsolatban.

Kimura Takuya játéka tetszik, nagyon jól megformálta Naoki kicsit ördögi karakterét. Most még kedvelem őt, az erőszakos jelenete ellenére is, nagyon remélem, hogy a végén is ezt fogom mondani.

A Queen In-Hyun's Man-t láttam és tetszett is, de nem tartozik a nagy kedvencek közé.

Más... kinéztem egy másik japán sorozatot is, te biztos láttad már, szerinted érdemes megnézni? Nekem a leírása alapján nagyon tetszik, a címe: A million stars falling from the sky, természetesen Kimura Takuya játszik benne (bár egy ideig állt a fordítás, de most úgy tűnik, hogy újraindult, már csak 3 rész hiányzik)[/spoiler]
Image Image

Nazuna

Postby Nazuna » Thu Apr 03, 2014 5:49 pm

Napokota kivan írva az Ázsia ékövein hogy kész az ötödik rész ,de hol van???

doramaforever

Postby doramaforever » Fri Apr 04, 2014 5:50 am

Nazuna wrote:Napokota kivan írva az Ázsia ékövein hogy kész az ötödik rész ,de hol van???

Kedves Nazuna!

Ne minket hibáztass azért, mert az Ázsia ékkövei elírta a kitett részek számát. Ha ellátogatnál az oldalunkra ott is láthattad volna, hogy ők téves információt közöltek. Nem tudom, hogy honnan vehették. Ezt tőlük kellene megkérdezned.
Pontos információk a fordított részek állásáról mindig a fansub oldalán találhatóak.

Az 5. rész ma került ki. Jó szórakozást hozzá :)

atina369

Postby atina369 » Fri Apr 04, 2014 6:11 am

Szia Angeni!
Nagyon szépen köszönöm az 5. részt. Nem is tudom, hogy fogom kibírni estig, annyira szeretném már látni :), de most vár a munka.
Image Image

atina369

Postby atina369 » Sat Apr 05, 2014 2:49 pm

Szia Angeni!
Nagyon jó rész volt, egyre jobban bonyolódik a történet, de legalább volt olyan rész, ami megerősítette a korábban írottakat.

[spoiler]Kezdem a hipnotizálással... Kicsit meglepett a papa őszintesége, én azt gondoltam, hogy nem lesz ennyire nyílt és egy kicsit ködösíteni fog. Bár ez talán tényleg nem férne bele a 12 részbe.
Milyen igaza volt Naokianak, amikor azt mondta, hogy csak kísérleteztek a lányon, nem vitatom a jó szándékot, de véleményem szerint ez tényleg az volt. A papa orvos létére, azért meggyőzhette volna a nagybácsit, hogy az ami most jó, nem biztos, hogy 15 év múlva is az lesz Minakonak. Nekem egy kicsit az is furcsa, hogy nem csak a gyilkossággal kapcsolatos emlékek "tűntek" el, hanem Kiichiroval közösek is (bár ennek lehet, hogy nincs jelentősége) és akkor ott van még Yoshiharu is. Naoki apja azt mondta a lánynak, hogy "... minden az incidenssel kapcsolatos emlékedet eltüntettem", ez akár utalhat arra is, hogy miért nem ismeri fel Kiichirot.
Még mindig nem látom, hogy Naoki miért is akarja megvédeni a múlttól, amitől nem is fogja tudni, hiszen már gyerekként megtudta, hogy az emlékek vissza fognak térni. Csak arra tudok gondolni, hogy esetleg ő is átélt hasonló traumát, azt még nem lehet tudni, hogy az anyja hogyan is halt meg.

Ebben a részben kaptunk egy kicsit Naoki múltjából is, ami nagyon is sajnálatra méltó és szomorú. Nem lehetett könnyű megemészteni az anyja halálát, ráadásul még a papa sem sokat foglalkozott vele. Ő bánatában a munkába temetkezett. Nem tudom mennyire volt tudatos Naoki akkor, amikor az emlékek mellett még a vágyait is megosztotta az apjával, de biztos vagyok benne, hogy nagyon is vágyott arra, hogy az apja olvasson a sorok között.
Szép volt az erdős jelenet is, ahogy ismét a távolból figyelte és követte a lányt (mintha visszamentünk volna 15 évet az időben), de az erkélyes rész..., abban a jelenetben Naoki minden fájdalma, szomorúsága benne volt.
Szép volt, amikor a lány a családdal kapcsolatos "emlékeket" osztotta meg vele. Minako tényleg egy része a fiúnak és nem csak a "közös" múlt, hanem a meg nem élt vágyakkal a jövő is összeköti őket. Amire a fiú csak vágyott, azt a lány meg is szeretné élni - a film végén ki is mondta - Kiichiroval. Amikor a lánynak azt mondja, hogy "...az emlékek a tieid", annyira megöleltem volna, hiszen ő is erre vágyott.

Nagyon meglepett, hogy Kiichiro osztálytársa volt Yoshiharunak. Eddig ez eszembe sem jutott, mert annyira idősnek tűnik nekem Yoshiharu, de aztán eszembe jutott, hogy Kiichiro is jó pár évvel idősebb Minakonál, ha jól rémlik, akkor 35 éves. Sajnálom, hogy ezt nem vettem számításba.
Visszavonom a korábbi bejegyzésem, miszerint Naoki nem ezért nyomoz Kiichiro után, bár még most sem vagyok benne biztos, hogy a gyilkost látja benne, de igen, így már tényleg van oka elválasztani őket. Bár azt még mindig nem érte, hogy miért csak most.
Éreztem, hogy Kiichiro és Minako múltja összeér, de hogy ezek a szálak ennyire "szorosak", azt nem gondoltam. Bennem korábban az merült fel, hogy esetleg a szülők ismerik egymást, persze még ez sincs kizárva.
Megint itt vannak a dátumok, ha jól számoltam, akkor 1983. december 24-én - a gyilkosság napján - nyilvánították Kiichiro anyját is halottnak. És ha már megemlítettem, akkor megjegyezném, hogy szerintem elég beteges az ötlet, hogy pont ezen a napon házasodjanak össze.
Kiichiro milyen titkot őriz, ami arra készteti, hogy titokban tartsa azt, hogy már legalább 15 éve ismeri Minakot?
Amikor közösen találgattak a lánnyal, hogy hogyan is történhetett a gyilkosság..., hát nem is tudom, nagyon furcsán és feszülten figyelte Kiichiro Minako minden mondatát. Vajon ki látogatja a sírt? Ezt a fiút még emésztenem kell egy kicsit, és bár nagyon gyanús, de még rá sem mondanám, hogy ő a gyilkos.Lehet, hogy ő az anyját akarja védeni, lehet, hogy valamit megtudott amiből azt gondolja, hogy ő lehet a gyilkos? Egyre többször látni véli Kiichiro, ami biztos nem véletlen, valami kiváltotta ezt belőle.
Ez egy nagyon érdekes mondata volt Kiichironak "Apám minél hamarabb el akarta tüntetni azt a hatást, amit anyám gyakorolt rám", és az vajon mi volt? Korábban írtam, hogy szerintem nem egészen normális a mama, talán ez lehet a háttérben? És akkor ott van még a papa is, aki szintén rejtély, sokat még nem tudtunk meg róla.

Nagyon kíváncsi leszek, hogy Keita a pénzt vagy a barátságot fogja választani, bízom benne, hogy az utóbbit.

Yoshiharunak most nem volt sok szerepe, de ez a kijelentése elég félelmetes volt: "Egy ideig, másvalaki leszek... Gondolkozom. Azon, hogyan ismertessem meg vele a poklot."

És az a csavart labdás dolog a végén... Kiischiro visszaemlékezéséből sem volt semmi.
Ismét jó vége lett, és ha jól láttam az előzetesből, akkor Minako lassan kezd visszaemlékezni.[/spoiler]

Angeni, ismét köszönet az igényes munkáért és hogy ennyire gyors vagy :D
Image Image

angeni

Postby angeni » Sun Apr 06, 2014 2:17 pm

Sziasztok!
Bocsánat a kicsit késői válaszadásért...
nade:

Civiseva!
A topikjába úgyis fogok írni, ha megnézem valamikor. Oda te is írtál gondolom, úgyhogy látni fogod! (:

Atina!

Nagyon szívesen! Bocsánat, hogy az előzőre már nem válaszoltam, de gondoltam ha már itt az 5. rész, majd erről úgyis leírod a véleményed és majd arra! (:

szóval:

[spoiler]Ezen a ponton szerintem annyira már nem volt értelme annak, hogy ne mondjon igazat. Ha már egyszer kitudódott és oda ment MInako, hogy meg tudja, akkor így volt a legjobb, hogy elmondta, hogy mi is volt ez az egész kezelés.
Nekem eddig a részig még mindig szimpatikus volt Kiichiro de itt, az utolsó jelenetben nagyon furcsa volt... ahogy ott Minakoval beszélgettek és kiderült, hogy ő ismerte ugye onnan.
Ahogy Naoki apja mondta. akkor lehet, nem is teljesen megvédeni akarja, csaak támogatni, amikor elkezd visszaemlékezni neki. Mármint, arra már ő is rájött, hogy azt nem tudja megakadályozni, hogy visszaemlékezzen.
Ugye mondtam hogy szép jelenet lesz?
Az erdőben is, tényleg olyan volt. Megint csak távolról figyelhette őt. Biztos elgondolkodott rajta, hogy tud-e egyáltalán segíteni neki...
Az erkélyes jelenetben pedig igen, megláttuk, hogy milyen is Naoki. Egy mondhatjuk úgy, megtört lélek.. aki önfeláldozó, mert egész végig Minakoért tette, amit tett. És az is, hogy 'neki adja' az emlékeket. végül is, ez már örökre össze köti őket. de remélhetőleg még Naokinak is lesz lehetősége ezt az álmot valóra váltani? miért ne? én bízom benne...

Hogy miért csak most akarja szétválasztani őket?
hmm...
én ara gondoltam, hogy mindenképpen meg akarta várni azt a 15 évet. Jó, ha újra előjöttek volna előbb az emlékek, akkor gondolom megjelent volna, dee szerintem ez lehet az oka. Így tervezett mindent, bele értve az életét is... (gondolj csak Yurira)

eleinte Kiichiro azért titkolta, mert maga Minako sem emlékezett rá, szerintem. az sem biztos, hogy az elejétől kezdve tudta, hogy ő az a Minako.
Ez az egész, hogy pont az nap akarnak megesküdni arra szolgál végül is, hogy mind ketten egy új életet kezdjenek. nem mondom, hogy nem furcsa.. de lehet nekik ez segít a tovább lépésben. Kiichiro pont az anyja miatt. ha máig nem tudta elfelejteni, hátha így el tudja.. (bár ez ennek ellenére sem lehetséges, szerintem.)

Igen, a következő részben lesz egy elég... érdekes visszaemlékezése. o.o
szegényt úgy sajnálom azért sokszor, miket kell átélnie ilyenkor...
[/spoiler]

Jajj és egyébként tetszik nagyon a profilképed meg az aláírásnál is a képed!:D

civiseva

Postby civiseva » Sun Apr 06, 2014 2:30 pm

Szia Angeni .
Nem tudom te hogy voltál vele, amikor elsőre nézted a sorozatot, de én most csak még jobban összezavarodtam.
[spoiler]Az igazság (bár tudja valaki, hogy mi is az igazság) részben talán kiderült. Minakot tényleg hipnotizálták, és tényleg Naoki emlékeit kapta meg. Illetve ezek nem is csak emlékek, hanem vágyak is voltak. Az a csavart labda nem gondoltam volna, hogy főszereplővé lép elő ebben a részben. Azt eltaláltam, hogy követi Minakot az apjához, de most is csak távolról figyeli a dolgokat, ugyanúgy, mint gyerekkorában. Abban teljesen igazat adok neki, hogy amit Minakoval műveltek az tényleg csak kísérletezés volt. Az apa kérdése is érdekes volt: megvéded a múltjától? Meg lehet védeni? És mitől, kitől is kell tulajdonképpen megvédeni?
Amikor a lánnyal újra találkozott egy teljesen más Naokit láttunk. Én talán a félszeg jelzőt használnám rá. Látszott, hogy megbánta az erőszakos viselkedését. És újra a labda, és ez a mondat: nincs ilyen emlékem.

A vőlegény pedig micsoda meglepetés! A gyilkos osztálytársa volt, ez nem semmi! Visszanéztem az a részt, amikor Naoki apjától megtudja, hogy szabadon engedték. Másodjára mennyivel mást is jelent a tekintete.
Ha ez a december 24.-i dátum ennyire fontos, akkor viszont ez akár azt is jelentheti, hogy Kiichironak köze lehet a gyilkossághoz. Az most elég vad feltevés lenne (de azért ez sem lehetetlen most éppen semmi nem lehetetlen), hogy esetleg ő a gyilkos.
Ha köze lehet a gyilkossághoz? Ha igen, akkor vajon mennyire tudja tévútra vinni Minakot? Úgy tűnik ismeri a családot, ismeri a feltételezett gyilkost. Lehet, hogy titokban szerelmes volt Minako nővérébe? Bár ha ez így lenne ott a kérdés: miért ölte meg a szülőket? És akárki is a gyilkos Minako hogy maradhatott életben? Esetleg olyan valaki, aki miatt tényleg magától törlődött minden emléke?A rész elején még úgy éreztem, hogy mégiscsak házasság lesz a dologból. Most viszont nagyon remélem, hogy nem. De az is bőven benne van, hogy ez is csak egy megtévesztő befejezés volt.

Keita pedig tulajdonképpen kivel is tart? Van az a pénz amiért elárulja Naokit? Vajon tényleg barátok, vagy ez is csak Naoki vágyálma? Csak játszik mindkettőjükkel?

A gyilkos most már egészen biztos (ha nem így lenne, akkor nagyot tévedtem), hogy nem gyilkos.Minako felvetései teljesen ésszerűek, már csak az a kérdés, hogy mért is vállalta fel az egészet, vagy ki volt az aki rászedte. Remélem, hogy annak a keresésére indul, aki helyett 15 évet töltött a börtönben.

A vége pedig a vőlegénnyel, a labdával, a gyerek Minakoval jól bekavart.

Az emlékek elvesztésén elgondolkodtam. Először arra gondoltam, hogy miért is nem kapja vissza Minako a valódi emlékeit? Aztán ezt el is vetettem. Talán védeni akarják, óvják a gyilkostól. Mert ha jól gondolom, akkor azt senki sem tudja, hogy mit is látott valójában. Persze lehet, hogy ez sem biztos. Arra is gondoltam, hogy esetleg a megmaradt emlékeit pedig szándékosan törölték, és így született meg a teljesen új Minako. Az indítékokat ne kérdezd, odáig még nem jutottam. Bőven benne lehet a dologban egy harmadik személy is, aki vagy nem lépett még színre, vagy eddig ez elképzelhetetlen volt róla.

Kiichiro anyja egyelőre rejtély, bár biztos fontos szereplő lesz, elég gyakran megjelenik, vagy utalnak rá. Azt gondolom, hogy él, szerintem a folyamatos megjelenése ezt jelképezi. De vajon ki látogathatja a sírját?
Az apa túl nyugodt, amikor róla van szó. Ha szerette, kerestette, és esetleg tényleg beteg, akkor máshogyan kellene viselkednie.
Vajon ő is kapcsolatban állhatott Minako családjával? Egy titkos viszony a két szülőpár közül valamelyiknél szintén nem elképzelhetetlen.
[/spoiler]

Ezek inkább csak gondolatok voltak, találgatni nem nagyon tudok és merek. Most csak várom a következő részt, és majd meglátjuk hogyan is folytatódnak a dolgok.

angeni

Postby angeni » Wed Apr 09, 2014 9:01 am

Szia Civiseva!

Ne haragudj, hogy csak most válaszolok, de kicsit zsúfolt ez a hetem...

Igazából próbálok mindig úgy válaszolni nektek, meg úgy leírni a véleményem , mintha még nem láttam volna és hogy akkor mit gondoltam, mikor először néztem az adott részt.
De egyébként igen. Kiderülnek dolgok, megértesz sok mindent, de ugyanakkor van olyan dolog benne, amiben nagyon összezavarodsz. (: Szerintem nagyon jól tartja ezt az egyensúlyt.

[spoiler]Igen, Naoki apja okosat kérdezett tőle. Jó, ott van Kokubu (ha ugye tényleg ő a gyilkos), akkor tőle akarhatná, de a múltjáról semmiképpen sem tudja, nem lehetséges. Én tényleg úgy gondolom, hogy a támasza akart lenni, de aztán látta, hogy ott van Kiichiro neki. Viszotn úgy gondolhatta, hogy ő az egyetlen, aki meg tudja érteni Minakot, ezért a jelenlegi barátját el kell tüntetnie. Én valahogy így logikáztam ki.

Ugye? rengeteg ilyen van benne, hogyha már láttad esetleg az egész sorozatot is és újra nézed, akkor az apró jelek tényleg kitűnnek szerintem.

Olyan gonoszak a sorozat készítői. Sokszor adnak olyan befejezést, hogy na tessék, ez az ami történt! Aztán nagyon nem.. de persze ha belegondolok, akkor az ember maga ilyen. találgat, gondolkodik, hogy ki, mikor, hogyan... (:

Én Keitáról azt gondolom, hogy egy önző ember. Most ez lehet gonoszság, de nekem annyira nem szimpatikus.. biztos neki is meg vannak a maga bajai, de akkor is..

Szerintem (legalábbis az eddigiek alapján) a nagybácsinak mindenképpen az volt a célja ezzel, hogy megszülessen egy új Minako. Viszont most gondoltam bele, milyen érdekes, hogy Naoki is pont ezt akarja/akarta. Ebből is látszik, hogy szegény lánynak egyszer úgyis szembe kell néznie ezzel.

Kiichiro anyjával kapcsolatban én nagy dilemmában voltam, hogy él-e vagy sem. Ahogy Kiichiro látja az anyját, szerintem az nem az igazi anyja, talán csak képzeli.. de ettől függetlenül lehetséges, hogy él. Tényleg lehet , hogy erre utal az, hogy állandóan látja. Aztán mondjuk ki tudja... lehet hogy tényleg ő az...[/spoiler]

Köszönöm, hogy te is kifejtetted a véleményedet! (:

civiseva

Postby civiseva » Wed Apr 09, 2014 6:05 pm

Szia Angeni.
Először is köszönöm, hogy elolvastál és válaszoltál. Nem lehetett túl könnyű dolgod, mert az én írásom, tulajdonképpen csak egy hosszú töprengés volt.
Teljesen megértelek, mert én is voltam már hasonló helyzetben. Ismertem a történet végét, de nem árulhattam el. Ugyanazt tettem, mint te, az első nézés közbeni gondolataimat ismételtem. Nálad is azt érzem, hogy finoman terelgetsz bennünket a megoldás felé. De azért remélem, hogy olyan gondolatot is leírtál, ami esetleg egy kis plusz agytornába visz bennünket.
[spoiler]Elgondolkodtam az utolsó mondataidon. Ezek szerint lehetséges, hogy akit eddig Kiichiro anyjának hittünk, és akit ő is annak gondol az nem is a valódi anya? A fiú annak szólította, tehát ő is így gondolja. Akkor viszont ki lehet az igazi édesanyja és hol van valójában? Talán a halottá nyilvánítás is színjáték volt?
Ha tovább gondolkodom lassan odáig jutok, hogy Kiichirónak is mesterséges múltat kreáltak. Ez egyébként egyszer már Naoki kapcsán is felvetődött bennem. Majd kiderül.[/spoiler]

Egyébként nem baj, ha késve válaszolsz, haladj inkább a fordítással :-)

doramaforever

Postby doramaforever » Fri Apr 11, 2014 5:59 am

Kellemes hétvégét és jó szórakozást kívánunk a 6. részhez :)

atina369

Postby atina369 » Fri Apr 11, 2014 7:05 am

Szia Angeni!
Nagyon szépen köszönöm az újabb részt, már nagyon vártam :)
Image Image

gilnis

Postby gilnis » Fri Apr 11, 2014 11:09 am

Kedves Angeni!
Nagyon szépen köszönöm a fordítást! Olyan jó újra itt látni téged a DA-n! :wub: Már egy ideje be akartam köszönni, nem tudom, mi tartott vissza. :nuts: Amikor nekiálltál fordítani, annyira megörültem neki! :clap: "Természetesen" amióta utoljára beszéltünk, nem láttam sem ezt, sem más japán sorozatot, de feltétlenül meg fogom nézni. Egyébként is terveztem, amiért ajánlottad, de a te fordításodban aztán pláne ki nem hagynám! :cheers:
[spoiler]Ezek szerint most itthon vagy? Ne haragudj, hogy ilyen botrányosan hosszú ideje nem válaszoltam az email-re. :sorry: :sorry: Valahogy mindig elmarad, pedig egyáltalán nem felejtettelek el. :heart:[/spoiler]
ImageImageImage

civiseva

Postby civiseva » Sun Apr 13, 2014 1:28 pm

Szia Angeni
Nagyon köszönöm az újabb epizódot. Ez a rész azt hiszem főleg az eddig történtek magyarázata volt, de történtek azért váratlan dolgok is. A japán nyelvre már egészen jól ráéreztem, most már jó hallani. Eddig mindent koreaiul vártam, de ez mostanra elmúlt.
[spoiler]Nagyon tetszik az a zene, ami akkor szólt, amikor a gyilkos megjelent az üvegház előtt. Nem tudom, hogy láttad-e a Psychot? Annak a zuhanyzós, késes jelenete alatti zenéjét idézte bennem.

Tényleg úgy látszik, hogy Kiichiro az anyját (már ha tényleg ő az anyja) védi.
Ez a mondata érdekes volt: Ha a szíved üres,azt jelenti, valaki megtéveszt téged. És ennek az embernek, aki becsap téged, anyu nem fog kegyelmezni.
Itt megint az jutott eszembe, hogy vajon Kiichiro nem volt titokban szerelmes Minako nővérébe?
Tetszett Naoki visszaemlékezése. Azt hiszem itt teljesen a helyére került a ...mert te a részem vagy... mondata.
De a rááldoztam az ifjúságomat mit jelent? Mégsem szerelem?
Kiichiro pedig amikor bevallotta a kapcsolatát a gyilkossal érdekeset mondott. Minako nővére meg akart szökni Kokubuval. Ezt akadályozta meg a gyilkosság?

A végét pedig nem értem. Ugye amikor először láttad, te is úgy érezted, hogy nem lehet Minako a gyilkos? Eddig annyira biztosan állította, hogy a tettest és a nővérét együtt látta. Akkor ez most mi? Valóság, vagy ez is csak mesterséges emlék?
A vége pedig a várakozó Kokubu-val és a zenével megint nagyon jó lett.

A kétely az anyával kapcsolatban (aki az, vagy mégsem az) elültetted bennem. Szerintem egy igazi anya nem arra kérné a fiát, hogy aktképet fessen róla, ráadásul ilyen fiatalon. Ha viszont mégsem az anyja, akkor mi értelme a védelmezős mondatnak?
Az aktkép pedig még mindig ott van Kiichiro lakásában. Bár szerintem az egy régebbi kép lehet, azt már egy felnőtt készítette nem egy gyerek.[/spoiler]
Remélem a következő rész nem összekavar, hanem egy kicsit közelebb visz az igazsághoz.

atina369

Postby atina369 » Sun Apr 13, 2014 2:47 pm

Szia Angeni!
Ismét egy igazán jó részt láthattunk, bár annyi agytornát talán nem igényelt, mint az elmúlt 5 rész, de mindenképpen érdekes és izgalmas volt.

[spoiler]Először is azzal kezdeném, hogy Civisevanak írt válaszod utolsó pár sora először meglepett, aztán rájöttem, hogy nekem is volt hasonló gondolatom, mármint, hogy Kiichiro anyja talán nem is az igazi anyja. Aztán jött egy újabb rész, és annyiban maradt ez a gondolat (el is felejtettem), mert annyi minden történt, de most hogy ismét szóba került, újra végiggondoltam a kapcsolatot és most egy esetleges örökbefogadást tudnék elképzelni.
Sajnos a titokzatos mamáról túl sokat nem lehet tudni, de azért a mostani részben kiderült, hogy bizony Kiischiro nem véletlenül aggódik, vagyis inkább azt írnám, hogy van miért aggódnia. Ez a rész nem lepett meg, hiszen én is utaltam valami hasonlóra.
Meglepett az, hogy nem csak Naoki hanem Kiichiro is végigkísérte Minako felnőtté válását.
Teljesen megdöbbentett Minako higgadtsága, ahogy Kiichiro vallomását végighallgatta. Ennél a résznél kicsit kiakasztott a kedves és megértő leányzó szerepe. Azt gondolom, hogy egy normális ember nem így reagál, de azt hiszem, hogy ő annyira akarja a közös jövőt, ami családot és gyerekeket jelent, hogy talán bármit hajlandó elnézni, elfogadni. Olyan görcsösen ragaszkodik ahhoz, hogy ő és Kiichiro boldogok lesznek, hogy együtt élik le az életüket (de ez igaz fordítva is), hogy már nem vagyok biztos benne, hogy ez szerelem talán inkább megszállottság, ami szerintem a zavaros múltjára vezethető vissza.
Sajnáltam szegényt a visszaemlékezős résznél, és bár lehet, hogy nincs jelentősége, de a villámcsapáson kívül Yuri fehér kabátja volt az, ami előidézte az emlékeket, és akit állandóan fehérben látunk az nem más, mint Kiichiro anyja. Azt semmiképpen nem gondolom, hogy ő volt a gyilkos, csak egy részlet jött vissza a múltból, arra még nem emlékszik, hogy hogyan is került a kés a kezébe, talán felvette a földről.

Keitat most már hivatalosan is utálom, bár ebben a sorozatban minden pillanatnak jelentősége van, úgyhogy talán még róla is kiderül valami, ami esetleg oldani tudja az iránta érzett ellenszenvemet.

Naoki most egy kicsit háttérbe szorult, bár nagyon érdekes volt az a jelenet, amikor Keitanak visszaidézte Minako múltját. Kicsit furcsa volt hallani tőle, hogy a fiatalságát áldozta a lányra, de ha jobban belegondolunk, akkor nem csak az elmúlt 15 évet, hanem a jelenét is neki áldozza (Yurival való kapcsolata). Azt érzem, hogy a gyerekszerelem valahol, valamikor észrevétlenül átcsapott megszállottságba. Egyébként nagyon örülnék neki, ha Naoki és Minako egymásra találna, de azt hiszem, hogy erre most nem nagyon van esély.
Yuri viszont teljesen kiakasztott. Értem én, hogy szerelmes, de talán most már észhez tér, hiszen azt kapta Naokitól, amit jelenleg képes neki nyújtani - az ágyon kívül mást nem tud és nem is akar megosztani vele, legfőképpen a szívét nem.

Yoshiharu házassága meglepett (a múltkor meg is akartam kérdezni tőled, hogy ki is ez a lány, aki a gondját viseli, de most már tudjuk). Sajnos most sem kaptunk belőle túl sokat, illetve talán ezek a pillanatképek mégiscsak beszédesek. Már annyiszor meg akartam említeni a papírdarut, amit már többször is láthattunk nála, ezért gyorsan megnéztem, hogy a japán mitológiában mit is jelképez pontosan, ezt találtam (ami túl nagy meglepetést nem okozott): "A japánok úgy tartják, hogy 1000 hajtogatott daru a hajtogatás közbe elképzelt kívánság beteljesülését jelenti. A japán mitológiában az 1000 évig élő daru a becsület, a hűség és a béke jelképe. Ez a fenséges madár egy életre választ magának párt, utódait pedig mindkét szülő nagy gonddal neveli, nem meglepő hát, hogy a családi értékek szimbólumává emelték. A japánok úgy tartják, aki megházasodás előtt hajtogat 1000 papírdarut, békés és boldog házaséletre számíthat."
Ezt csak azért említem meg, mert szerintem nagyon is van jelentősége a darunak. Most már csak arra lennék kíváncsi, hogy ki által érzi magát elárulva.[/spoiler]

Ezúton köszönöm, hogy a DF oldalon lehetőség van direkt linkes letöltésre. Általában torrentet használok, de most a heti letöltés mellett döntöttem, aminek nagyon is örülök, mert bár soha nem nézem előre a filmeket, de most nagyon nagy lenne a kísértés, hogy felirat nélkül is végignézzem :D
Last edited by atina369 on Sun Apr 13, 2014 7:40 pm, edited 2 times in total.
Image Image

ranna

Postby ranna » Sun Apr 13, 2014 3:04 pm

Kedves Angeni!
Köszönöm a 6. rész feliratát. Továbbra is nagyon tetszik a sorozat. Lassacskán csak fény derül a múltbéli eseményekre., de egyenlőre még sok a homályos pont.
Jó volt olvasni gondolataitokat. Kiváncsian várom a további fejleményeket.

angeni

Postby angeni » Thu Apr 17, 2014 9:15 pm

Sziasztok!
Ne haragudjatok, hogy mindenkinek ilyen sokára írok vissza.... de most mindenkinek válaszolgatok! (:
Először is nagyon szívesen mindenkinek ezt a részt is! Köszönöm, hogy megnéztétek! (amúgy pont most tartunk a felénél. és mennyi minden lesz még! o.o)

Gilnis!

Örülnék neki, ha elkezdenéd! Tényleg jó sorozat... szóval megéri! Megérné...:D

[spoiler]Igen, már jó ideje itthon vagyok. Maradok is most egy ideig, itthon találtam munkát.^^ bár nincs olyan sok időm, de igyekszem haladni a fordítással.
egyébként! Láttam, hogy elkezdted felrakni ide a hana yori dango tajvani(?) változatát (szóval amiben VIc Chou szerepel) és próbáltam letölteni a sorozatot, de nem tudtam... >< majd még próbálkozom, de azokkal a linkekkel nem ment ami neked van ott kint. :/.

Minden esetre örülök, hogy újra hallok rólad, remélem minden rendben veled! (:
és az örök kérdésem: A sweet relationship-el mi a helyzet?:D[/spoiler]

Civiseva!

Igazából a koreai meg a japán azért hasonlít egymásra. sok olyan szó van, ami nagyon hasonlít jelentésben is meg kiejtésben is, ezt már észrevettem.
De azért mégis más a kettő.
Persze ha eddig csak koreaiakat néztél idő, mire átáll az ember a japánra. (:

[spoiler]Igen, igen! Pont ezt beszéltem valakivel, hogy arra a bizonyos zuhanyzós jelenetre emlékeztet ez a zene! Lehet azért is ilyen hatásos!

Próbáltam kitalálni, mit gondolhat, érezhet Naoki. Kiskorától kezdve végül is mondhatni eldöntötte, hogy ő vigyázni fog Minakora, bármi történjék. Állandóan figyelte őt, de csak sok idő után jelent meg előtte. arra gondolhatott, hogyha hirtelen így feltűnik, magával tudja ragadni Minakot és el tudja szakítani mindentől ami múltjában történt. Ezt már tudjuk, hogy nem fog sikerülni neki, ő is tisztában van vele. Az, hogy az ifjúságát erre áldozta. hmm... ebből miért gondolod, hogy nem szerelem? még ha szerelmes is belé, attól még igaz. mondjuk egyrészről értem, hogy miért nem került hozzá közelebb. azért, mert úgy gondolta, hogy majd akkor, 15 év múlva akar, dee... lehet ha előbb megismeri, akkor jobban tudott volna hatni rá. ááá nem tudom...

ha ahogy mondod, és a szökést akadályozta meg a gyilkosság, akkor tényleg lehet, hogy valaki más szerette Kimikot. Lehet hogy Kiichiro lett volna...? de akkor az anyját és az apját miért ölte meg? akkor csak Kimikot gyilkolta volna meg, nem?

én az anyjáról nagyon azt gondolom, hogy beteg ember volt (vagy még most is az), már pedig ha tényleg az, akkor nem sok logikát lehet tőle várni... még ha nem is a fia, akkor is viselkedhet így. ki tudja, mi van a fejében...[/spoiler]

Atina!

[spoiler]De érdekes amit írtál Minakoval és Kiichiroval kapcsolatban! A ragaszkodás, a megszállottság... igazad van. lehet, hogy erről van szó. Mind ketten a múltjuk miatt annyira vágynak a boldogságra, hogy valaki mellettük legyen, a családra. rátaláltak egymásra és nem akarják semmiképpen sem elengedni ezt a jövőt. hiába mondd Minako bármit is, ő sem akarja elengedni. annak pedig hogy kiderült, van valami a múltjából (még) ami itt van a közelében és tud róla akkorról dolgokat, szerintem csak még jobban elmélyítette ezt a dolgot.

Én igazából teljesen elképzelhetőnek tartom, hogy Kiichiro anyja volt. ha tényleg elhisszük, hogy valami nem stimmelt vele (ami a visszaemlékezésekből úgy festett), akkor nagyon is lehetséges, hogy ő volt a tettes. Indítéka az meg.... hát azt most így nem tudom. lehet beleképzelt valamit Kiichiro kapcsolatába Minakoval, hiába volt a lány ilyen fiatal... hmm.... igaz, akkor már eltűnt egy ideje, de lehet, hogy akkor is figyelte Kiichirot...?

Keitáról én most azt gondolom, hogy sodródik az árral. Ami jó a számára, azt megszerzi, megtesz érte dolgokat... nem túúl... gerinces ember. bár gonosz dolog ezt mondani, de most jelenleg valahogy így gondolom.

Yurival én úgy vagyok, hogy értem, hogy mi játszódik le benne, de.. nekem ez a túlzott ragaszkodás, háát... nem igazán tudok vele azonosulni. persze biztos vannak ilyen emberek, meg lehet, hogy Naokinak ez kell, hogy majd észhez térjen, ha Minakoval tényleg nem sikerül.... semmi. kell neki valaki aki mellette áll (ha már Keita úgy sem....)

érdekes gondolat a daruval kapcsolatban. igen, ha ilyesmit tesznek bele, annak általában van valami mélyebb jelentése. (: én itt arra gondolnék, hogy a bosszút jelképezi... hiába egy szép dolog ez, kívánság, család, és amit még leírtál. a kívánság lehet az is, hogy elkapja a valódi tettest és az megbűnhődjön. a család, mint jelkép pedig jelentheti Kimikot, hogy elvesztette őt. nehéz lehet azért ezt a bosszút elengednie... hiába van ott neki valaki, ha 15 évig ennek élt, nem fogja tudni könnyen elengedni.[/spoiler]

Velem is sokszor volt olyan, hogy nagyon meg akartam nézni az adott sorozatot, de inkább megvártam vele a feliratot... jobb az úgy! úgyhogy ne is töltsd le előre. túl nagy lenne a kísértés...:D

Ranna!

Nagyon szívesen, örülök, hogy tetszik a sorozat! Ahogy a többieknek is írtam már, itt a végéig tartanak a rejtélyek és egészen odáig találgat az ember. (legalábbis én így voltam vele) Bár derülnek ki dolgok persze, de csak szép lassan. úgy szeretem ezt benne! (:

doramaforever

Postby doramaforever » Fri Apr 18, 2014 7:16 pm

Jó szórakozást kívánunk a 7. részhez :)

atina369

Postby atina369 » Fri Apr 18, 2014 7:30 pm

Szia Angeni!
Köszönöm a 7. részt, már nagyon vártam :cheers:
Image Image

f.ági

Postby f.ági » Sat Apr 19, 2014 4:34 am

Kedves Angeni!
Köszönöm szépen az mostanit is!

angeni

Postby angeni » Sat Apr 19, 2014 2:20 pm

Sziasztok!
Nagyon szívesen! Jó szórakozást hozzá! (:
-És mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok!

Najang

Postby Najang » Sat Apr 19, 2014 9:17 pm

Szia Angeni! :D

Köszönöm szépen az eddig lefordított részeket! :notworthy:

Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket, és jó doramázást kívánok!

Image

[spoiler]A White Christmas sorozat, nekem nagyon tetszett! :thumright: A Mars sorozatot még nem láttam, de most felkeltette az érdeklődésem.. :roll [/spoiler]

atina369

Postby atina369 » Mon Apr 21, 2014 12:52 pm

Szia Angeni!
Ez a rész nagyon jó volt, egyre érdekesebb lesz, és egyre jobban összezavar ez a titkokkal tarkított történet
[spoiler]Kiichirou apja még mindig egy nagy talány, szinte semmit nem tudni róla. Teljese összezavart azzal, amikor Minako képére egy keresztet festett. Miért tette? Kiichiroutól tudjuk, hogy az anyja festményeire is mindig fest egyet, de Minakoéra miért? Mit lát a lányban, ami a feleségére emlékezteti? Ennek még biztos lesz jelentősége…
Aztán jött a bántalmazás és a kérdés, ki az apa..., erre azonnal volt egy tippem. Aztán jött a végén Naoki, itt egy kicsit elbizonytalanodtam, hiszen, ha az az apa, akire azonnal gondoltam, akkor miért is ásta vissza a medált? Talán rosszul gondoltam és valaki más az? Aztán jött Yoshihoru, akinek a döbbenet látszott az arcán, de az ő arckifejezése számomra az első apajelöltet erősíti meg.
A gyermekbántalmazás kiakasztott, de ami még jobban dühít, hogy Minako apja (most még így írom) hagyott megfulladni egy gyereket. Minako egy szégyenfolt, arra emlékezteti, hogy a felsége megcsalta, elárulta, de úgy büntetni egy gyereket - és miért őt bünteti a felesége helyett -, hogy hagyja meghalni a legjobb barátját, hát erre nincsenek szavak.
Az utolsó két rész végén (5-6), megpróbáltam mindenkiből gyilkost csinálni, de mindig egyetlen egy személy maradt, akire nyugodt szívvel mondtam, hogy csak ő lehet az, hiszen ő volt az egyetlen, akinél nem találtam kizáró okot, igaz kapcsolatot sem Minakoval (de ez nem nagyon zavart, bíztam benne, hogy előbb-utóbb az is lesz), ez pedig Kiichirou anyja. A hatodik rész végén úgy éreztem, hogy ott van a megerősítés, hiszen a villámcsapáson kívül a fehér kabát volt az, ami kiváltotta az emlékeket Minakonál. És akkor ez a lehetőség két kérdést is felvet:
1. mit csinált Kiichirou anyja az eltűnése és Minako családjának meggyilkolása közötti 7 évben? Korábban azt írtam, hogy esetleg elmegyógyintézetben volt, de ezt nem erősítetted meg, illetve a válaszod elbizonytalanított
2. ha Kiichirou anyja a gyilkos (most még azt feltételezve, hogy a férje Minako apja, és ettől kattant be), akkor miért kellett a többieknek meghalniuk, miért maradhatott életben Minako az elmúlt 15 évben? Azt még megértem, hogy megzavarták a gyilkosság közben, de az óta számtalan lehetősége lehetett volna, rá nem nagyon gyanakodnának, hiszen halottá nyilvánították.
Ha Naoki Kiichirou apját látta a képen, akkor miért ásta vissza, a cél eddig is az volt, hogy szétválassza őket, ez egy remek alkalom lehetne, még akkor is, ha ezzel fájdalmat okoz a lánynak. Még mindig úgy gondolom, hogy Kiichirou örökbe fogadott gyerek, igaz ezzel kapcsolatban még semmi sem hangzott el, illetve talán erre utalt Kiichirou és az anyja jelenete, amikor az anyja azt mondja neki, hogy „ez a nő le akarja rombolni a jövődet”, lehet, hogy erre célzott, mármint, hogy kiderülhet az örökbefogadás? De akkor mit jelent a másik mondata, „nem engedem, hogy megtévessze a szívedet”.?
Naoki ezzel a visszaásással teljesen elbizonytalanított, de van még egy alapjelöltem (bár nagyon kicsi esélyt látok rá), aki simán belefér a történetbe, mint apa, de akkor, nem lehet Kiichirou anyja a gyilkos, ismét nincs kapocs, ami összekötné Minakoval. És ismét itt van Yoshihoru, aki szintén látta a képet és meglepődött, tehát felismerte, de akire én gondolok, azt elvileg ő nem ismeri, legalábbis az eddig látottak alapján.

Az elején azt feltételeztem, hogy egy szálon fut a történet, az apa és a gyilkosság között kapcsolat van, akkor talán az első változat megállja a helyét, bár szerintem ez így túl egyszerű lenne, van még 5 rész hátra. De mi van akkor, ha nem, ha külön kell választani az apakérdést és a gyilkosságot? Ha ez így van, akkor viszont a második apajelölt a befutó (na, akkor tuti visítani fogok a végén), és még mindig ott a kérdés, hogy miért történt a gyilkosság és ki a gyilkos?
Nagyon zavar Yoshihoru, ez a pasi teljesen összezavar ezekkel a rövidke felbukkanásaival, szinte semmit sem csinál, csak figyel. Szerintem, ő még nagyon meg fogja keverni a dolgokat.
Egyébként a darus résznél, a becsületre és hűségre akartam csak utalni („A japán mitológiában az 1000 évig élő daru a becsület, a hűség és a béke jelképe”), de érdekesnek találtam a családdal és házassággal kapcsolatos részt is, ezért másoltam be az egészet, bocsi, kicsit félreérthető voltam.
Tudom, hogy a december 24-i dátum a mániám, de ezt most vettem észre, a film vetítésének dátuma: 1998. október 8. – 1998. december 24, gondolom ez sem véletlen
Van egy mondás: „Régi bűnnek hosszú az árnyéka”, milyen igaz, erről a filmről mindig ez jut eszembe.[/spoiler]
Image Image

civiseva

Postby civiseva » Mon Apr 21, 2014 1:52 pm

Szia Angeni

Atina után menetrendszerűen megérkeztem én is.
Azt előre mondom, hogy fele annyira sem vagyok annyira kombinatív mint ő. Én csak figyelem ami történik, és utána jönnek a kérdések, de ezek sem biztos, hogy előremutatóak. Egyébként is mindig az az érzésem, hogy bármi és annak az ellenkezője is megtörténhet.Ezért akár az is előfordulhat, hogy a hozzászólásom végére éppen azt cáfolom meg, amit az elején írtam.[spoiler]A festő furcsa. Rögtön itt a kijelentése a feleségéről: Mindegy, hány százszor festettem le a feleségemet, képtelen voltam elérni a szívében rejlő érzéseket. Keserű szavak.
Nem volt igazán meggyőző a helyeslése arra, hogy Minako és Kiichiro jól ismerték egymást gyerekkorukban. Vajon miért rajzolt keresztet Minako portréjához? És azt a Mária szobrot gyorsan kétszer is mutatták. Lehet, hogy jelentősége lesz még.
Az én fejemben meg sem fordult (itt az első mondatom), hogy Minako nem vér szerinti gyerek. A bántalmazás és a zaklatás pedig sokkolt, és erre csak rátett, amit ezután tudtunk meg. A gyerekkori barát halála (bár nem gondolom, hogy a mostohaapa tette volna, csak szemlélő volt, igaz ez majdnem ugyanaz), és az anya titkos viszonya.
Most visszautalok az előző rész utáni gondolatomra, a titkos viszonyra. Nem lehet, hogy a festőről van szó? De akkor Minako és Kiichiro féltestvérek, hogyan egyezhet mégis bele a házasságukba? Vagy ez csak a látszat?
Ilyen előzmények után talán nem is csoda, hogy Minako minden emlékét törölték, és teljesen új múltat kapott. Vajon az igazi apjára mikor és minek a hatására fog emlékezni? Mert ez egy olyan fontos dolog, ami nem maradhat titokban.
Egy kicsit csapongok, de nem furcsa, hogy hányan is játszottak együtt gyerekként az erdőben? Ott van újnak az a lány, akit Naoki faggatott.
És itt a bűvös 12.24, mint a gyilkosság elévülésének az időpontja. Vajon mi minden kapcsolódhat még ehhez a dátumhoz.
Tetszett a végén a párhuzamos jelenet, amelyikben Naoki éppen ássa kifelé a múltat, Kiichiro pedig az eltemetéséről beszél. Viszont az látszott, hogy Naoki is odáig ért, hogy inkább feledné-feledtetné a múltat.
A vége pedig a fehér ruhás nővel és Naoki kérdésével újra nyitottá tett mindent.

És egy kis töprengés.
Minako fehér ruhában, késsel a kezében. Minako, aki csak töredékeket ismer az igazi múltjából. Valóban magát látta a tükörben?
A mindig felbukkanó fehér ruhás nő. Lehet, hogy féltékenységből legyilkolta majdnem az egész családot? Viszont újra itt a kérdés: Minako hogy maradhatott életben? Valaki megzavarta a nőt, talán éppen Kokubu?
De akár a festő is lehetne a gyilkos. Az indíték pedig ismét a féltékenység. Ebbe még talán a nő halála is belefér, amiért nem maradt mellette.
És vajon ki vezeti félre Kiichirot, akinek a fehér ruhás nő nem akar kegyelmezni?
Kiichiro pedig vajon kit véd ezzel a rejtélyes mondattal: A dolgok, amik 15 évvel ezelőtt történtek hamarosan örökre el fognak tűnni!
És egy kósza gondolat, ami most jutott az eszembe: a gondoskodó nagybácsi, akitől először hallottunk az új Minakoról nem lehet az igazi apa? Bár ez rombadönti azt, amit eddig írtam.
Atina mindenkiből gyilkost csinálnál, én pedig mindenkiből apát? Mert ha Naoki rémült arcára gondolok, akár az ő apja is szóba jöhetne. Szerintem most hagyom abba…
És a mindenütt felbukkanó Kokubu, aki szitén a háttérből figyeli az eseményeket. Az ő arca sem jósolt valami jót.[/spoiler]

atina369

Postby atina369 » Mon Apr 21, 2014 2:58 pm

Szia Civiseva, örülök, hogy te is itt vagy, és nem csak Angeni és én írogatunk. Nagyon sajnálom, hogy ilyen kevesen jöttünk össze, hiszen fantasztikus a történet, nagyon sokat lehet/lehetne találgatni. Mindig jó mások véleményét olvasni, még akkor is, ha nem megerősítik, hanem éppen ellenkezőleg, cáfolják az általam gondoltakat. Én kifejezetten szeretem a kérdéseidet, mert mindig arra késztetnek, hogy végiggondoljam és megtaláljam rá a választ. Most is van olyan, amire eddig azt gondoltam, hogy megvan a válaszom – és bár nem állítom, hogy elbizonytalanítottál – de mindenképpen újra fogom gondolni :D

[spoiler]Azt írtad, hogy te mindenkiből apát csinálnál, ha jól láttam, akkor hárman is szóba kerültek, mint lehetséges apukák, esetleg nem ugrott be még valaki? Igaz, ő tényleg nagyon kilógna a sorból (szerintem már nem férne bele a történetbe).

Tudom, hogy nem tökéletes az elméletem, hiszen itt-ott sántít a dolog, ezért is írtam, hogy még túl sok van hátra ahhoz, hogy igaz legyen, de talán részigazságok vannak abban, amit írtam. [/spoiler]
Image Image

civiseva

Postby civiseva » Mon Apr 21, 2014 3:27 pm

Atina sajnos fogalmam sincs, hogy kire is gondolhatsz. Gondolatban gyorsan végigzongoráztam a szereplőket, de most hirtelen másból nem tudnék apát csinálni.
Viszont közben ismét lett egy kósza gondolatom. De ez is csak a szokásos bármi és az ellenkezője.[spoiler]Esetleg Minako és Kokubu között nem lehet valamiféle rokoni kapcsolat? Erre csak azért gondolok, mert mindig csak a háttérből figyeli a lányt, pedig már lett volna alkalma a személyes találkozásra is. A gyilkosság helyszínén ott volt, megmenthette a kislányt. A börtön vállalása is logikusnak látszik, hiszen akkor a az anyját, a fehér ruhás nőt (ha őt gondoljuk a gyilkosnak) védi vele. De akkor ki tette tönkre az életét, ki az akit keres? Ezt viszont nekem kellene átgondolnom. De ha így van, és igaz a rokoni kapcsolat, akkor akár a gyilkosságot is elkövethette, hiszen ezzel Minako zaklatását bosszulja meg.
Ne haragudj, amiért apát nem hoztam újat, viszont egy gyilkossal talán többet csináltam. :-) [/spoiler]

atina369

Postby atina369 » Mon Apr 21, 2014 4:33 pm

Civiseva, íme...
[spoiler]Az apára a megfejtés: Minako legjobb barátjának az apukája, így érthető lenne, hogy Minako apja miért hagyta megfulladni a kisfiút. Persze hozzáteszem, hogy én sem gondolom komolyan, mint lehetőség adott, de szerintem nem fér bele a történetbe.
Rokoni szál Minako és Yoshihoru között az eddig látottak alapján szerintem nincs, de ebben a filmben annyi minden történt már…
Yoshihoruval kapcsolatban nekem is sok kérdésem van, nagyon zavar, hogy szinte semmit sem tudunk róla, de a fontos pillanatokban megjelenik. Ő még biztos, hogy megkeveri a lapokat, a kérdés, hogy hogyan. Azt viszont továbbra sem gondolnám, hogy ő a gyilkos, de majd meglátjuk.[/spoiler]
Image Image

civiseva

Postby civiseva » Mon Apr 21, 2014 5:48 pm

Atina nem mondom, hogy nem lehet igazad, mert ahogy te is írod bármi megtörténhet. Pontosan ezért jöttek ezek a gondolatok. Az viszont igaz, hogy én sohasem gondolkodom annyira előre mint te, aki általában el is találod azt, ami történni fog. Ezért is hívom inkább csak ötletelésnek az írásaimat. Én mindig valamilyen váratlan fordulatra számítok, azért is gondolok hasonlóan vadakat.
[spoiler]Ez a megoldás a lehetséges apára nekem eszembe sem jutott volna.[/spoiler]
Bízzunk benne, hogy Angeni pénteken jön az új résszel és hátha tisztul valamennyit a kép.
De az az igazság, hogy én még egy kis bonyodalmat sem bánnék. :-)

angeni

Postby angeni » Tue Apr 22, 2014 12:34 pm

Sziasztok!

Képzeljétek el, hogy jártam.. nem vettem észre hogy már a 2. oldalnál tartunk, ezért nem láttam, mennyi mindent írtatok már ide... De most itt vagyok!:D

Szia Najang!

Nagyon szívesen! és köszi a jókívánságokat meg az aranyos képet is! (:

Most pedig megpróbálok még én is pár szálat kibogozni (vagy összebogozni :D) a történettel kapcsolatban az írásaitok alapján!
Mivel is kezdjem....

[spoiler]Az apával kapcsolatban: Atina! nekem sem jutott volna eszembe annak a fiúnak az apukája. hihetetlen, mik jutnak eszedbe!:D
Kiichiro apukája nekem lehetséges, Naoki apukája is. Ha úgy vesszük.. hm. gondolkozzunk el. Ha Kiichiro apja Minako igazi apja, akkor Naoki biztos tenne valamit, hogy szétválassza őket, szerintem. Nyilvánvaló, miért.. ez majd még kiderül, hogyan fog viselkedni.
Ha az ő (Naoki) apja Minakoé is, akkor viszont mit tenne majd? Valószínűleg azért ásta el, hogy tényleg eltitkolja. Ahogy írta valamelyikőtök, Minako de maga elől is..
De ha úgy vesszük, hogy a 2 szál, a gyilkosság és hogy ki az igazi apa kapcsolódik, akkor muszáj a dologgal foglalkoznia, mindegy, melyikük az igazi apa.
Ha viszont külön álló szál és az apa nem egyezik meg a gyilkos személyével, akkor kik is a lehetséges 'gyanúsítottak'? Naokit szerintem (én legalábbis) már elvetettük, mint gyilkost. Minako maga, hát, egy kislány nehezen tehette volna meg (de amúgy, nekem annyira tetszett az a jelenet, amikor ezt előadja, hogy erre emlékszik. Szegényt úgy sajnáltam, de a színésznő szerintem ott nagyon jól játszott. )
Aztán.
Aki még lehet, az ugye Kiichiro anyja. Akire több mindent mondtatok, hogy miért ő a gyilkos. Ha ő rá gondolok, az jut eszembe, hogy mennyire szerette.. hát, szerette a fiát. (elég furán mutatta ki.. na mindegy). a lényeg, hogy amiatt, hogy mondjuk sokat játszott Minakoval, -hiába volt idősebb- lehet az anyja féltékeny volt. Nem gondolnám épelméjű nőnek őt. egyáltalán nem. ezért gondolnám, hogy talán emiatt tette amit tett. Minakot meg lehet hogy szenvedni akarta látni! Lehet, hogy tényleg nem akarta megölni, hanem azt akarta, hogy szenvedjen, mert nincs családja, mert látta ahogy meghaltak. Ha emlékezne is rá, hogy ő volt a gyilkos, akkor is, ő már rég eltűnt, halottnak nyilvánították.
na de!
Ha nem ő az, hanem... Kiichiro, tegyük fel. Mert én őt sem zárom ki, hiába kedveltem/kedvelem, akkor is van benne valami, ami miatt el tudom képzelni róla ezt. Főleg, nem lehetetlen, hogy az anyja ilyen hatással volt rá, vagy örökölt tőle valamit.... lehet, hogy azért látja az anyját is ilyen sokszor, mert gondolja, hogy az anyja nem akarná, hogy Minakoval legyen és ezért mond neki ilyeneket...

Ja igen, a dátum! örülök, hogy másnak is feltűnt, az nekem is nagyon megütötte a szememet. Pont akkor adták az utolsó részt,.... tényleg érdekes és nem véletlen, egyáltalán...

Kiichiro apja és a Minakorol készülő festmény. Hát, mondta az apa, hogy végül is azért fest mindenhova keresztet, mert megszokta egy idő után, de szerintem is jelképez ez azért valamit.... Lehet ő is tud valamit a gyilkossággal kapcsolatban.
Én mikor először néztem, nekem feltűnt, hogy az apa, amikor Minako arról beszél, hogy egyedül maradt, meg hogy már tudja, Kiichironak miért van szüksége rá, meg hasonlók...akkor az apa olyan furán néz, nem? vagy csak én képzelem bele? szerintem igen... valahogy olyan, 'tudok valamit' nézése van:D

most én is kicsit össze vissza írogatok, de megint picit Minako apjáról.
Mármint, a Morita apukáról.
Tényleg szörnyű, hogy így hagyta meghalni a lány barátját... hiába az anyja volt, akinek nem tudott megbocsátani, a lányt büntette miatta. Valószínűleg azért, mert arra gondolt, hogy így a feleségének is fájni fog, amit a lányával tesz. Hiszen ő nem tekintette saját gyerekének szerintem Minakot. Ha belegondoltok, ők egy jónevű, szinte tökéletes család képében álltak. Ha ilyen kitudódik, vége ennek a tekintélynek. Valószínűleg eléggé maximalista ember volt és az, hogy ilyen megtörténhetett vele, szörnyű dolgokat hozott ki belőle, ami leginkább a felé irányult, aki nem tehetett az egészről, de hát ő ebbe nem gondolt bele...

Kokubu szerintem nincs kapcsolatban Minakoval, mármint rokonilag.
Viszont az, hogy csak így rejtőzködik és nem bukkan fel ténylegesen Minako előtt.. ha belegondolunk, kinek árt ezzel? Kinek is akarja a poklot megmutatni? nyilván az igazi gyilkosnak. És ha azt nézzük, ki van Minakohoz a legközelebb .... Kiichiro az. Azzal hogy Minako szenved Kokubu miatt, Kiichiro is szenved miatta. bár azt tovább gondolva meg akkor ha Kiichiro szenved akkor az ő apja, a festőművész is szenved. és máris megint kettő lehetséges ember is van... [/spoiler]

Egyébként, ami sokszor előjön a sorozatban, mint érdekes gondolat, kérdés, az a múlt. Ahogy Minako is sokszor kérdezi magától, miért van szüksége a múltra? Feltétlenül kell az? Aztán mindig van rá egy válasz, hogy miért kell, hiába nehéz elfogadni, hiába szörnyű a múltunk... elengedhetetlen.
Szeretem ezt a szálat benne. Érdekes végig gondolni.

civiseva

Postby civiseva » Wed Apr 23, 2014 5:59 pm

Angeni nem könnyíted meg a dolgunkat, de ez nem is baj. Amikor meglátom a három kis pontot a mondataid végén, mindig arra gondolok, lehet hogy ez nem is így van? Szerintem nem véletlenül írtad az összebogozást. De az is lehet, hogy ezek tényleg csak a nézés közbeni gondolataid voltak, abba pedig bármi belefér.
[spoiler]Kiichiro anyjához folyamatosan visszatész, de mintha azt sugallnád, hogy mégsem ő a gyilkos? Az, hogy Kiichiro örökölt-e tőle valamit elgondolkodtató, de akár így is lehet.
Kiichiro, mint esetleges gyilkos is úja és újra visszatér a válaszaidban. Egyszer én is gondoltam erre, bár akkor ez még elég hihetetlennek tűnt. Lehet, hogy mégis igazam lesz?
Egy dologra viszont egyáltalán nem reagáltál, legalábbis én nem emlékszem rá. Ez pedig Kiichiro titkos szerelme Minako nővérébe, és az esetleges féltékenység miatti gyilkosság.
Érdekes az is amit Kokubu rejtőzködéséről írsz. Igen a gyilkosnak akar ártani, de ehhez miért kell Minakot felhasználnia? Értem, hogy az ő szenvedése sokaknak fájhat, de akkor is? Eddig számomra az látszott, hogy nem akar ártani neki, nem lehet véletlen, hogy csak távolról figyeli. Nem az ő közbelépése akadályozta meg a gyilkosságot? Akkor most, ha csak küzvetve is, de miért bántaná?
[/spoiler]
Olvastam a DF-on, hogy szerinted közelítünk a megoldáshoz. De vajon melyik gondolatunk az?
Atina azt mondja, hogy túlbonyolítja a dolgokat, én pedig azt érzem, hogy rendre melléfogok. Nagyon csodálkoznék, ha az én valamelyik elméletem lenne a befutó.
Lehet, hogy közösen hozzuk össze az igazságot?

atina369

Postby atina369 » Thu Apr 24, 2014 7:14 am

Szia Angeni!
Elolvastalak, kicsit emészteni kellett az általad írottakat, de visszatértem. Próbáltam olvasni a sorok között, és erre jutottam…
[spoiler]én is úgy érzem, hogy azt sugallod, hogy talán mégsem Kiichirou anyja a gyilkos. Igen, igazad lehet, én is írtam, hogy ez túl egyszerűnek tűnik (van még 5 rész), de lássuk be, hogy az eddigiek alapján ő az egyetlen, aki megállja a helyét gyilkosként, persze csak akkor, ha a férje Minako apja. Ezt a lehetőséget most már véglegesen el is vetettem, és nem csak azért, mert túl egyszerűnek tűnik, hanem azért is, mert az ezzel kapcsolatban felmerült két kérdésemre azóta sem tudom a választ, lehet, hogy nincs is jelentősége.

Mivel felvettem egy másik lehetőséget is, miszerint az apakérdést és a gyilkosságot külön kell választani, ezért úgy döntöttem, hogy ezt a vonalat fogom képviselni. Ebben látom a megoldást, és szerintem ettől még érdekesebb a történet.
Ebben az esetben az apa csakis Naoki apja lehet. Amit ugyan nem szeretnék, utálnám, ha testvérek lennének, de erre is van megoldás. Mi van akkor, ha Naoki nem a fia, hanem hozott gyerek ebbe a házasságba. Ezt simán el tudom képzelni és akkor a visítás is elmarad a végén :-). Talán így érthető lenne, hogy az anyja halála után az apja miért nem foglalkozott vele. Naoki apja apakánt teljesen hihető, hiszen régi barátok voltak a nagybácsival, szóval a családot, így Minako anyját is ismerhette. Így már megvan a válasz arra is, hogy miért ment ennyire könnyen bele a hipnotizálásba, lehet, hogy ő javasolta? Én nagyon felelőtlennek tartottam ezt a döntését, egy tisztességes orvos ilyet nem csinál, de ha ő az apa, akkor simán megértem a döntését. Így már értem, hogy Naoki miért ásta vissza a medált, összezavarodott attól, amit látott. Yoshihoru arckifejezése korábban tévútra vitt, de mi van akkor, ha tényleg látta a gyilkosság helyszínén Naoki apját és ezért lepődött meg. Azt ne kérdezd, hogy mit kereshetett ott a papa, mert erre nincs válaszom. Viszont ez megmagyarázná, hogy Yoshihoru miért figyeli Minakot, és itt a legelején írt bejegyzésemre célzok – nem tudja, hogy ki a gyilkos, de reménykedik benne, hogy Minako elvezetheti hozzá.

Egyébként a 7. rész végén, az előzetesben Minakot, Kiichirout és Naokit együtt lehetett látni az erdőben. Szerintem a dobozért mentek vissza, Naoki nem akar titkolózni Minako előtt, így lehetőséget ad neki, hogy maga ássa ki a dobozt és nézze meg a tartalmát. Szerintem a medál nem lesz a dobozban, azt Yoshihoru magával vitte.

A fentiek alapján két lehetséges gyilkos van, szerintem Kiichirou apját kizárhatjuk, mert nincs indítéka. Azt írtad, hogy szerinted, olyan „tud valamit” nézése van…, lehet hogy ő tudja, ki a gyilkos?

Kiichirou, mint gyilkos – Mi az indíték? Sajnos nem találtam, de szerencsére jött Civiseva a szerelmi háromszöges elméletével. Szerintem belefér, és elméletem is van a gyilkosságra. Kiichirou meglátogatta Minako nővérét, talán azért, hogy bevallja neki az érzéseit – azt ne kérdezd, hogy ezt miért pont szenteste tette, nem tudom rá a választ –, de aztán a beszélgetés rossz irányt vett, és Kiichirou dühében, féltékenységében megsebesítette Minako nővérét (nem hiszem, hogy szándékosan meg akarta volna ölni). Váratlanul megjelentek a szülők, ettől teljesen bepánikolt és megölte őket, a megsebesített nővér meggyilkolására - mert szerintem ekkor már vele is végezni akart - , nem maradt ideje.

Kiischirou anyja, mint gyilkos – ebben az esetben nem találok indítékot. Nem gondolom, hogy egy 12 éves kislányra féltékeny lenne, még akkor sem, ha őrült és egy őrült tetteiben nem kell magyarázatot keresni. Persze még most sem zárom ki ezt a lehetőséget.

Annyi kérdésem van Kiichirou anyjával kapcsolatban, amire nem tudom a választ, és azt sem tudom, hogy van-e jelentősége. Ez a nő egyáltalán elő fog kerülni, vagy lehet, hogy tényleg halott? Lehet, hogy Kiichirou is őrült, mint az anyja, lehet, hogy mégsem örökbefogadott gyerek? Az elején írtam, hogy szerintem ő sem mer, vagy nem akar visszatekinteni a múltjára (8 másodperc), ha ő a gyilkos, akkor megértem. Akkor a szerelem már tényleg nem szerelem, Minako szerintem csak megszállottan ragaszkodik egy szebb jövőért, míg Kiichirou részéről lehet, hogy vezeklés a múlt miatt? Na, most hagyom abba, mert már Kiichirouból is őrültet csináltam.

Nem hiszem, hogy Yoshihoru Minakon keresztül akarna fájdalmat okozni Kiichirounak, bár abban biztos vagyok, hogy a papírdaru (becsület, hűség) Kiichiroura utal. De mi történt a két fiú között? Szerintem Civisevanak igaza lesz, és Minako nővére lehet a közös pont. Igen, el tudom hinni.

Angeni, nem hiszem el, mégis van egy dolog, amiben megerősítettél, ez pedig a dátum. Éreztem, hogy nem véletlen, hogy december 24-én vetítették az utolsó részt, kíváncsian várom, hogy mi lesz benne[/spoiler]
Image Image

UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber

Postby UsagiYojimbo » Fri Apr 25, 2014 8:44 am

Nekem most, amikor újranéztem az első részt, tűnt fel, hogy a főszereplőt játszó Nakayama Mihougyanaz, aki az egyik általam fordított filmben a kettős főszerepet játssza.
A film pedig a Love Letter, amiben a két főszereplő, (akiket Nakayama játszik,) levelezésén keresztül ismerjük meg egy közös "ismerősük" életét...

doramaforever

Postby doramaforever » Fri Apr 25, 2014 9:14 am

Jó szórakozást kívánunk a 8. részhez :)

atina369

Postby atina369 » Fri Apr 25, 2014 9:16 am

Szia Angeni, nagyon szépen köszönöm a 8. részt :)
Image Image

Najang

Postby Najang » Fri Apr 25, 2014 9:31 am

Szia Angeni! :D

Köszönöm szépen a 8. rész feliratát! :notworthy: :cheers: :thumright:

angeni

Postby angeni » Fri Apr 25, 2014 3:32 pm

Sziasztok!
De sokan írtatok! (:
Nagyon szívesen mindenkinek!

Najang!
Köszi a sok smile-t! :mrgreen:

Civiseva és Atina!
Megint lecsúsztam, nem tudtam az új rész előtt válaszolni nektek, úgyhogy most már megvárom a 8. részről alkotott véleményeteket, biztos változtatott valamit rajta. (:

UsagiYojimbo!
Nekem nagyon szimpatikus lett a színésznő, úgyhogy majd lehet megpróbálkozok a filmmel is. Köszi az ajánlást. (:

UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber

Postby UsagiYojimbo » Fri Apr 25, 2014 10:53 pm

Kötözködhetek egy kicsit?

Az "a híres francia történet," ami az első rész elején kerül szóba, nem más, mint a Csipkerózsika. Erre utal a sorozat címe is, mivel a mese angol címét (A Sleeping Beauty) szokták alvó erdőnek fordítani japánra.

Van egy másik Csipkerózsikás dorama, aminek hasonló a címe: Nemuri No Mori. (A Shinzanmono egyik speciálja, és ott a balett Csipkerőzsika, illetve annak táncosai a főszereplők.)

angeni

Postby angeni » Sat Apr 26, 2014 5:19 pm

Szia UsagiYojimbo!

Nem igazán veszem kötözködésnek.:D tudom, hogy a Csipkerózsikára utal a történet. (: szerintem nagyon is jó a párhuzam amúgy a Nemureru Mori és a mese között. Az a beszélgetés pedig az első részben nagy kedvencem. (Talán akkor fogott meg -először- annyira, hogy el is döntöttem, le fogom fordítani!)

Köszi az infókat.
A sorozatról szólva, igazából nem ismerem, de Abe Hiroshi-t szeretem. Majd utána nézek, mi is ez a dorama. :3

UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber

Postby UsagiYojimbo » Sat Apr 26, 2014 7:46 pm

UsagiYojimbo wrote:Az "a híres francia történet," ami az első rész elején kerül szóba, nem más, mint a Csipkerózsika. Erre utal a sorozat címe is, mivel a mese angol címét (A Sleeping Beauty) szokták alvó erdőnek fordítani japánra.

A Wikipedia szerint az eredeti francia cím: "La Belle au bois dormant," (ami angolul "The Beauty sleeping in the Wood" lenne,) azaz magyarul kb: "az erdőben alvó szépség."

angeni wrote:A sorozatról szólva, igazából nem ismerem, de Abe Hiroshi-t szeretem. Majd utána nézek, mi is ez a dorama. :3

A Shinzanmono egy krimi-novellasorozat egyik megfilmesítése: A Kaga Kyōichirō ciklus Higashino Keigo kriminovellái.
A Shinzanmono dorama a cilkus Shinzanmono c. részét dolgozza fel: Egy gyilkossági ügyön nyomozva a főhős, Kaga Kyōichirō, Tokió fél Nihonbashi negyedének titkait felderíti... :whistling:
A ciklus többi tagjai Abe Hiroshival:
- Shinzanmono (A jövevény, dorama, 10 rész - ebben ismerkedünk meg Kagával...)
- Akai Yubi(Vörös ujjak, TV-film - a Shinzanmonóban emlegetnek egy korábbi esetet, nos ez az...)
- Kirin no Tsubasa (A kirin szárnyai, mozifilm - Ez időben az előbbi kettő előtt játszódik)
- Nemuri No Mori (Csipkerózsika, TV-film - Egy balettáruslat irodájában találta holttest miatt nyomoznak...)

Kedvenc idézetem a Shinzanmonóból:
Kaga Kyōichirō wrote:A hazugság az igazság árnyéka.

atina369

Postby atina369 » Sun Apr 27, 2014 7:01 am

Szia Angeni, hát megint milyen vége lett, és a zene, komolyan mondom ideges lettem tőle. Kicsit meginogtam…

[spoiler]a gyilkossági elméletemmel kapcsolatban, és találtam is másik lehetőséget, még a film nézése közben, de most, hogy végiggondoltam, hát… nem is tudom. Még kitartok Kiichirou mellett, bár sajnálom, hogy egy őrült gyilkost csináltam belőle, és érzem, hogy a kirakós legfontosabb darabjai még hiányoznak, de ebben a fiúban van valami ördögi.

De most jöjjön Naoki, aki szinte uralta ezt a részt, és bár nagyon együtt tudok érezni Minakoval, de most minden sajnálatom Naokié volt. Szegény fiú 15 évig védelmezte Minakot, hogy megóvja a múltjától és ez a múlt neki legalább annyira fájdalmas, mint a lányé. Most már egészen biztos vagyok abban, hogy Naoki papája Minako apja is. Mennyire próbálta meggyőzni Keitat, hogy semmi köze a 15 évvel ezelőtt történteknek ahhoz, hogy ki is a lány apja. Nem véletlen a búcsú Minakotól (erdős jelenet), de ő indította el a lavinát, amit most már nem lehet megállítani. Ez a búcsú nem fog sokáig tartani, mert bár szerintem ő is fél szembenézni az igazsággal, de szerintem legalább annyira akarja, mint Minako. Mennyire meglepődött, mikor kiderült, hogy eltűnt a medál (az előző előzetest kicsit benéztem, hiszen benne is volt, hogy Yoshiharunál van, de a mostani előzetesben is voltak érdekes dolgok, de arról majd a végén írok).

Végre Yoshiharu is megmutatta magát, persze ennek módja teljesen kiakasztott. Értem, hogy miért akarta annyira Naokit megtalálni, de most komolyan, ez a legjobb módja annak, hogy kiderítse mi is történ a múltban? Ebben a verésben benne volt az elmúlt 15 év minden fájdalma és keserűsége, de sajnos rossz emberen vezette le a dühét.

Az a pados jelenet a kollégiumnál (ahol a fiúk éltek) szerintem egy nagyon fontos pillanata volt a filmnek. Ebben a jelenetben Kiichiroun mennyire látszott a rettegés, az hogy kiderülhet az igazság. Még hazudni sem tud, lehet, hogy Minakot meggyőzte, de Naokin azt láttam, hogy érzi, Kiichirou most hazudik, amikor azt mondja fiú, hogy „… azon az éjjelen, ha a városban maradtam volna, talán megállíthattam volna őt”. Annyira görcsösen bizonygatta, hogy Kimiko és Yoshiharu között biztos történt valami. Azért gondolom, hogy Kiichirou hazudott, és mégsem hagyta el a várost, mert amikor kiderült, hogy Yoshiharu szabadult (ez az a jelenet, amikor Minakoval együtt elmentek Naoki apjához és kiderült a hipnotizálás), akkor nagyon meglepődött, talán azt is írhatnám, hogy megijedt, és hát nem véletlen, hogy Keitat is felbérelte, hogy minden információt adjon át neki is. Retteg Yoshiharutól és ha tényleg ő a gyilkos, akkor meg is értem.

A Morita papa teljesen kiakasztott, nem gondoltam volna, hogy közvetlenül is felelős a kisfiú haláláért. Ez a család tényleg csak a kirakatban volt tökéletes, vajon mik történhettek a zárt ajtók mögött?

Akkor jöjjön az előzetes, mert szerintem több érdekes dolog is volt benne. Az egyik, amikor Minakot hordágyon hozzák ki a házból, akkor úgy éreztem, hogy látott valakit, egy ismerős arcot, de a rendezőnek köszönhetően mi semmit. Emlékeztem erre a jelenetre, az első részben is volt, gyorsan vissza is néztem, hátha ott többet lehet látni, de sajnos nem.
Úgy tűnik Naoki egy időre visszatér Yurihoz, aminek nagyon nem örülök, de ahogy láttam Keita sem. Az a gyilkos pillantás nem sok jót ígér.[/spoiler]
Image Image

UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber

Postby UsagiYojimbo » Sun Apr 27, 2014 2:04 pm

Volna nekem egy problémám az időpontokkal: SPOILER ALERT![spoiler]A gyilkosság dec.24-én történt. Minekót ez után vitte a nagybátyja Naoki apjához, azaz Naoki később ismerte meg. Naoki a levelében azt írta: 15 év múlva találkozzanak újra. Ezek után az esküvő hogy lehet az eredeti gyilkosság után napra pontosan 15 évvel???[/spoiler]

civiseva

Postby civiseva » Sun Apr 27, 2014 5:41 pm

Szia Angeni

Hát a sorozat készítői nem könnyítik meg a dolgunkat. Minden rész elején valamiféle legalább részmagyarázatban reménykedem, de mindig jön egy újabb csavar.[spoiler]Itt van mindjárt Naoki megváltozott viselkedése. Azután amit az erdőben talált, minta veszélyes és feledendő lenne a múlt. Eddig ellenezte Minako és Kiichoro kapcsolatát, most pedig szinte áldását adja rá. És milyen érdekeset mondott Minakonak! Úgy kezeltem az életedet, mint valami játékot...nem akartam, hogy emlékezz... Ez meg mi? Egyébként nekem ez a kis rész valami búcsúfélének tűnt. Újra elhangzik a …mert te a részem vagy…, de így mennyire más értelemet nyer, most a védelmezésről szól.
Ráadásul még a meglátogatott lány és a környékbeli emberek is mintha titkolnának valamit.
Kiichiro nagyon a saját igazát bizonygatja. Azt látom rajta, hogy ő is tisztában van azzal, hogy ki is Minako apja. Abban a jelenetben, amelyikben Minako a múltjáról kérdezősködik el is hangzik: Ezt én tudom a legjobban. Az Atina által emlegetett pados jelenetben pedig szerintem nem mondott igazat Kokuburól. Itt Naokin azt láttam, hogy tudja, hogy hazudik.
Naoki fucsán nézett, de lehet, hogy más miatt? Az nem lehet, hogy ő is a gyilkosság helyszínén volt? Nem gyilkosnak gondolom, hanem szemtanúnak. Viszont akkor ki miatt titkolózott és titkolózik még mindig? Az apján kívül nem nagyon tudok másra gondolni.
Naoki mennyire találkozni akart Kokubuval. azért gondolom nem így.
Ezt véget nem tudom hova tenni. Kokubu lehet, hogy mégsem ártatlan? Nála a kép, de mint akarhat Naokitól? Most őt használja fel arra, hogy valaki másnak ártson? össze-vissza kellett törnie Naoki lábát. Nagyon jó volt ez a jelenet. Én legalábbis szinte Naokival együtt mozdultam. De vajon hova visz? Az előzetesben amikor lapátol remélem nem Naokira szórja a földet. Bár később feltűnik, úgy hogy talán mégsem.

Még az előző rész kapcsán jut az eszembe. Nem történhet fordítva a dolog: nem Kiichiro védi a fehér ruhás nőt (azért ez az elnevezés, mert már nem tudom mit gondoljak róla), hanem a nő a védelmező?
[/spoiler]

angeni

Postby angeni » Mon Apr 28, 2014 5:43 pm

Sziasztok!

Rögtön bele is csapok a 'lecsóba'.:D

Atina és Civiseva! Kettőtöknek (ismét) egyben írok vissza, ha nem gond. (:

[spoiler]Ugye milyen furcsa? Az ember nagyon sokáig úgy gondolja, hogy az igazi apának és a gyilkosságnak biztos, hogy köze van egymáshoz, aztán kiderülni látszik, hogy még sem... De ettől függetlenül fájdalmas az igazság. Igen, szegény Naokin látszik, hogy nagyon is érintett a dologban. Túlságosan tagadta a dolgot, és túlságosan győzködte tényleg Keitát... De hát mi mást tehetne?

Belegondolva, Yoshiharu, aki 15 évet várt arra a bizonyos bosszúra, (ahogy írtad is, ebben benne volt minden fájdalma), akkor ha valakiről azt gondolja, hogy 'keresztbe tehet' neki a célja elérésében, akkor biztos, hogy eltávolítja az útból. Lehet hogy régen nem volt ilyen, hiába mesélte azt Kiichiro, hogy milyen erőszakos volt... de most már ilyen lett, ami sajnos nem is meglepő....

Igen! A pados jelenetnél én is Naoki arcát figyeltem, az látszott rajta, hogy nagyon úgy érzi, valami nincs rendben ezzel 'a mesével'.

Ettől függetlenül én még mindig azért kedvelem Kiichirot bizonyos szempontból. Persze még hátra van a vége a sorozatnak, de erősen ő rá utalnak a dolgok. :/

A hordágyas jelenetnél én is megállítottam egy kicsit, hátha a tömegben észre veszek egy ismerős arcot, de nem jött össze.. De az is ki fog derülni a következő részben, hogy ki volt az.^^ Már a rész menete közben rá fogtok jönni. Onnantól az apával kapcsolatban pedig nem lesz már egyáltalán kételyetek.

Igen, vissza megy Yurihoz.^^ egyébként ezen gondolkodtam... én személy szerint nem hiszem, hogy ennyire ragaszkodó, vagy... 'rámenős' tudnék lenni, mint Yuri... Én a vége felé már megkedveltem őt, mert úgy éreztem, hogy ő való Naokinak, egy olyan lány, aki, hogy is mondjam... tudja kezelni Naokit? Talán így fogalmaznék.
Annyira más a kapcsolatuk Minakoval. Annál a már emlegetett erdős, elbúcsúzós jelentnél is, látszott szerintem, hogy ragaszkodnak egymáshoz. Valamilyen okból, de én nem úgy érzem, hogy ez a szerelem.. persze ezt lehet csak én látom így.

Civiseva! Amit írtál az erdős jelenetről... igen, Naoki szerintem ezeket csak azért mondta, hogy távol tartsa Minakot a múlttól és hát magától is megpróbálja ezzel. Hogy el akarta ragadni Kiichiro mellől őt.... eleinte lehet, de már rég nem erről van szó.
Ugye? Annyira nem mindegy, hogy a sorozat melyik pontján, milyen környezetben hallod pl ezt 'a részem vagy' mondatot. Olyan más jelentése lehet.

Az, hogy Naoki szemtanú lenne.. hmm. ha az lett volna, akkor azért keresné tényleg Kokkubut, mert tudja róla, hogy ő az igazi gyilkos? De akkor tényleg miért titkolózik. Viszont ha az apja miatt és az apja a gyilkos, akkor Kokubut csak bűnbaknak akarja...? De ha Kokubu esetleg tudja, hogy ki az aki a medálban a képen van, akkor miért nem keresi fel rögtön azt a bizonyos személyt?.. jajj ez most kicsit össze vissza lett... na de, mit is akartam ... szóval a lényeg, hogy szerintem ahogy így a sorozatban a személyiségét, hát, mondhatjuk megismertem/tük, szerintem ez nem rá vallana.

Nekem is nagyon tetszett a jelenet! Nagyon át lehet érezni az egész történést... a színészek miatt, a zene miatt... a végén fúú... tényleg én is megborzongtam ettől, ahogy Kokubu kihajtott ennek a zenének a kíséretében. szörnyű volt..

Hát, a fehér ruhás nő... végül is, ő azt bizonygatja, hogy Minako csak ártana Kiichironak, ezért nem kegyelemez neki, úgyhogy lehetséges amit írsz... ha így nézzük. [/spoiler]

Még 4 rész hátra van és mennyi titok maradt feltáratlan. o.o... remélem ki tudjátok még várni a végét! :mrgreen:

UsagiYojimbo!

Köszi az előzőekben írt infókat a másik sorozatról! :3

Éééés most lehet találtál egy bakit a történetben.^^ de őszinte leszek, ezen a részén most nem akarok elgondolkodni. lehet, hogy ezt tényleg elrontották, de nekem annyira tetszik ez a sorozat, hogy ennyit elnézek a készítőknek. (:

UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber

Postby UsagiYojimbo » Mon Apr 28, 2014 5:59 pm

angeni wrote:Éééés most lehet találtál egy bakit a történetben.^^ de őszinte leszek, ezen a részén most nem akarok elgondolkodni. lehet, hogy ezt tényleg elrontották, de nekem annyira tetszik ez a sorozat, hogy ennyit elnézek a készítőknek. (:

Csak az a baj vele, hogy ...[spoiler]mindkét dátumnak fontos szerepe van a sztoriban... (Lásd az utolsó részben!)[/spoiler]Szerk:

Még egy kérdés, de ez már tényleg csak azoknak, akik látták az utolsó részt is![spoiler]Mi történt Naokival (a vonaton)?![/spoiler]

angeni

Postby angeni » Mon Apr 28, 2014 6:16 pm

UsagiYojimbo

Régebben néztem végig a sorozatot, most még a 11. rész fordításánál tartok. Ha megkérlek, visszatérünk ezekre a dolgokra akkor, ha már befejeztem? Akkoriban még sok mindent nem értettem meg 100%-ban, mikor először néztem. Most sok minden, hogy konkrétan lefordítom, másképp jön le.

de azért az utolsó részről:
(ne olvassa el, aki még nem látta!!)

[spoiler]Tudod, Yoshiharu hogy megverte... utána eltűnt a kórházból, aztán történtek a dolgok Yurival is, Keitával is... és látszott is rajta, hogy nincs túl jól... és hát szerintem meghalt... amennyire emlékszem, mert most nem néztem újra. :/ egyébként ez az egy dolog, ami azért elég rosszul érintett a sorozatban.. viszont megmagyarázható, hogy miért fejezték be így a készítők. na de erről tényleg majd ha a végére értem teljesen!^^[/spoiler]

atina369

Postby atina369 » Tue Apr 29, 2014 12:44 pm

Szia Angeni, még pár gondolat az általad írottakhoz...
[spoiler]Jó, hogy nem csak nekem tűnt fel a hordágyas jelenet, ezek szerint tényleg ismerős arcot látott, és ha jól olvasok a sorok között, akkor az csakis Naoki apja lehet, aki az ő apja is. Ha őt látta Minako, akkor Yoshiharu is lát(hat)ta, sőt…, medálos jelenet, Naoki megverése. Yoshiharut meg tudom érteni, de ezt a verést szerintem Kiichirou érdemelte voltan.

Yurit értem, szerelmes, de ettől még nem kéne önként lábtörlő szerepet vállalnia, nekem olyan ez a lány, mint az a macska, akit kidobnak az ajtón és az ablakon mászik vissza, aztán megint kidobják az ajtón és ismét visszamászik az ablakon. Én ugyan nem kedveltem meg a lányt, de nem is utálom.

Kiichirou tényleg saját maga ellen hívja ki a sorsot, Minako fogja a vesztét okozni...
Civiseva, amit a fehér ruhás nőről írtál, nem lehet, hogy védelmezés helyett inkább figyelmeztetés?
Egyre inkább azt gondolom, hogy a mama már rég halott, csak azt nem értem, hogy Kiichirou miért gondol rá még mindig eltűntként. Lehet, hogy az apja nem árulta el neki az anyja halálát vagy egyszerűen csak ő nem akarja elfogadni a tényt? Az, hogy időnként „látja”, azt erősíti bennem, hogy tényleg beteg ez a fiú.

Nagyon sajnálom, hogy már csak 4 rész van belőle, de ha vége, akkor jöhet a maraton.
Remélem, ha nem is az összes titkot, de azért néhányat sikerül Civisevaval megfejtenünk.[/spoiler]

Usagi
[spoiler]Igazad van, a levélen 1984. október 8-a szerepel, vagyis a levél születése és a találkozás között nem 15 hanem csak 14 év telt el. Elolvastam, amit írtál, hogy mind a két dátum fontos, és hogy az utolsó részben lesz a megfejtés, mivel nem láttam még a filmet, ezért nem olvastam a többi spoileres részt. Azt hiszem, hogy ezt úgysem fogom tudni megfejteni, úgyhogy marad a várakozás, a végén pedig elolvasom a másik bejegyzésedet és persze Angeniét is. [/spoiler]
Image Image

Return to “Subtitles”