SOS - Save Our School, Drama Sp. [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
biri66

SOS - Save Our School, Drama Sp. [Hungarian Subs] (Complete)

Postby biri66 » Fri Jan 03, 2014 4:21 am

SOS - Save Our School ~ Segítség, mentsék meg az iskolánkat!

Image

Eredeti cím: 드라마스페셜연작시리즈sos
Epizódok száma: 2
Műfaj: dráma, krimi
Sugárzás: 2012. május 20. és május 27. KBS2 Drama Special

A történet:
Az osztályteremben keletkezett tűzben egy kislány meghal, egy másik pedig sokkos állapotban kórházba kerül. Az öngyilkosság és a gyilkosság gyanúja egyaránt felmerül. Kim nyomozó az igazság kiderítése közben megdöbbentő iskolai erőszakkal találkozik.

Szereplők:
Jung Woong-in – Kim Eun-sub, nyomozó
Seo Shin-ae – Bang Shi-yeon
Jung In-seo – Kim Chung-na
Park So-young – Jang Min-sung
Kim Ae-ran – Hang Sun-sook (Chung-na édesanyja)
No Tae-yeob – Oh Ji-man
Lee Byung-joon – Jin Hyun-do

Rendező: Kim Young-jo
Forgatókönyvíró: Lee Myung-hee

Original translations: KBS World
Transcriber/Timer/Editor: huyie

Videó letöltése:

A feliratot magánjellegű használatra szántam.
Ne áruld! Ne égesd videóba! Ne tedd fel online videó megosztó oldalra!
Kérem, hogy a feliratba senki se nyúljon önkényesen és ne töltse fel azt más oldalakra!

Fordításaim (sorozatok, rövid tévéjátékok, mozifilmek): http://birikorea.blogspot.hu/
Attachments
SOS Save Our School 1-2.zip
(30.18 KiB) Downloaded 257 times
Last edited by biri66 on Sat Aug 06, 2016 7:50 am, edited 20 times in total.
Emperor of the Sea ~ Desert Spring ~ The Water Bloom ~ Banjun Drama with TVXQ
Merchant Kim Man Deok ~ The King’s Face ~ For the Sake of Son ~ Hwajung ~ Dear My Friends

Our Slightly Risque Relationship (+23 rövid tévéjáték)
Mozifilmek (56 db)
http://birikorea.blogspot.hu/

biri66

Postby biri66 » Fri Jan 03, 2014 1:07 pm

Elég megdöbbentő történet, ugyanakkor nagyon izgalmas, tanulságos és megható is. :O :cry:

előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=oOAuE7RvlYQ

Apró megjegyzésként annyit fűznék hozzá, hogy Dél-Koreában a középiskola két szintből áll, ezért számítanak középiskolásnak a nyolcadikosok:
alsó tagozat (middle school): 13-16 év
felső tagozat (high school): 16-19 év

Ügyesek voltak a gyerekszereplők. :salut:
Seo Shin-ae színésznőt én eddig a Thank You, a The Queen’s Classroom (sorozatok), a Mr. Housewife / Quiz King, a Meet Mr. Daddy (mozifilmek), a Boy Meets Girl és az SOS - Save Our School (Drama Special) c. alkotásokban láttam, mindenhol meggyőző volt.
Szerintem ígéretes tehetség az Egyes Ördög szerepében Park So-young.

Image Image Image Image Image
Last edited by biri66 on Wed Jul 08, 2015 4:59 pm, edited 1 time in total.

biri66

Postby biri66 » Sat Jan 04, 2014 4:49 pm

Shilla ma elkészült a datás feltöltéssel. Köszönöm, hogy a nem-torrentezők számára elérhetővé tette a videókat.

A 2 részes tévéjáték híres betétdala: Simon & Garfunkel: Bridge Over Troubled Water

https://www.youtube.com/embed/GYKJuDxYr3I
Last edited by biri66 on Wed Jul 08, 2015 4:59 pm, edited 1 time in total.

MekkMester

Postby MekkMester » Sat Jan 04, 2014 5:36 pm

A Datás linkről töltögetők figyelmébe.
A linken duplikálva jelennek meg a fájlnevek!
Nem szükséges az összeset (18db) letölteni.
Elegendő mindegyik fájlból csak az egyiket letölteni.
A film első része 4 részből áll, a második 5 részből áll.
SOS.Save.Our.School.E01.120520.HDTV.H264.450p-CHAN.part1.rar -> part4.rar
SOS.Save.Our.School.E02.END.120527.HDTV.XViD-TNTrel.part1.rar -> part5.rar

Köszönöm a filmet és a feliratot.
biri66 jobbnál jobb filmeket kutatsz fel. Minden szabadidőmet lefoglalod. Csak így tovább!
Legalább lesz mire fognom, hogy miért nem haladok a saját ferdítésemmel. :D

biri66

Postby biri66 » Sat Jan 04, 2014 6:39 pm

MekkMester wrote:A Datás linkről töltögetők figyelmébe. A linken duplikálva jelennek meg a fájlnevek!
Nem szükséges az összeset (18db) letölteni. Elegendő mindegyik fájlból csak az egyiket letölteni.

Kedves MekkMester! Köszönöm, hogy szóltál, nekem fel sem tűnt. Írtam Shillának levelet, hogy korrigálja.

MekkMester

Postby MekkMester » Sat Jan 04, 2014 8:51 pm

Huhh... ez nem semmi film volt.
A történet drámai komolyságának ellenére, ha lehet azt mondani (írni), szórakoztató film volt.
A történetet jól összerakták. Akár kriminek, akár társadalmi drámának, akár figyelemfelhívó filmnek is szánták a készítők,
nagyon jól eltalálták a történetet és a karaktereket. A színészek kitettek magukért, nagyon hitelesen formálták meg a rájuk osztott szerepet.
Jung Woong-in játéka megint tudott újat mutatni nekem.
Ismételten megköszönöm, hogy magyar felirattal nézhettem meg ezt a filmet.

biri66

Postby biri66 » Sun Jan 05, 2014 12:09 pm

Örülök, hogy felkeltette az érdeklődésedet ez a tévéjáték, és köszönöm, hogy reagáltál a látottakra, MekkMester.

Szerintem a figyelem felkeltésére szánták, egy jól kivitelezett nyomozásba csomagolva. Bizonyára ott is egyre nagyobb méreteket ölt az iskolai agresszió (zsarolás, verekedés, lopás, egymás pénzének elszedése, kiközösítés, csúnya beszéd).
A stáblista megjelenésekor a következő üzenet jelenik meg a táblán: „GYŰLÖLÖM AZ ISKOLAI ERŐSZAKOT.”

Jó, hogy megemlítetted a felnőtt főszereplő nevét. Jung Woong-in színésszel én eddig még csak a Queen Seondeok és a Rude Women c. sorozatokban találkoztam, de olvastam róla, hogy nagyot alakított a nemrég vetített I Can Hear Your Voice doramában is.

Image

ranna

Postby ranna » Tue Jan 07, 2014 12:08 am

Kedves Biri! Köszönöm,hogy elérhetővé tetted ezt a filmet. Szívszorító, de remek film volt. Milyen szép lenne, ha a dolgok úgy mehetnének, mint az utolsó jelenetekben. Összefogással gátat vetni az erőszaknak. Nagyszerűek voltak a színészek is.

biri66

Postby biri66 » Wed Jan 08, 2014 11:10 am

ranna wrote:Szívszorító, de remek film volt. Milyen szép lenne, ha a dolgok úgy mehetnének, mint az utolsó jelenetekben. Összefogással gátat vetni az erőszaknak...

És az is üdvözítő lenne, ha nem lenne szükség tragédiákra ahhoz, hogy egyesek észhez térjenek.
Örülök, hogy megnézted, kedves ranna, és köszönöm a hozzászólásodat. Szerintem is remek film. Kimagaslik a hullámzó színvonalú speciálok közül. :salut:

jucaca

Postby jucaca » Thu Jan 09, 2014 8:47 pm

Kedves Biri,

végtelenül hálás vagyok hogy megnézhettem ezt a remek filmet.

KÖSZÖNÖM!

Min Rin

Postby Min Rin » Thu Jan 09, 2014 9:25 pm

Drága Biri, hálásan köszönöm, hogy rátaláltál erre a nagyszerű drámára! Végig összeszorult szívvel néztem, de olyan jól
feloldották a végén a drámaiságot, hogy mégse nyomott hangulattal
keltem fel a monitor elől.

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy szegény áldozat kislány
apja ilyen rámenős nyomozó volt, különben valószínű, hogy nem derül
ki az igazság és folytatódik tovább az erőszak.

Sokat gondolkodtam már, akár történelmi drámákat nézve, akár moderneket, vagy akár a mi történelmünkben is van és volt rá példa, hogy
egy ember mennyire képes befolyásolni és szinte bábbá tenni tömegeket! Miért nem akadályozzák meg, hogy őrültségeket tegyenek ezek az
emberek?

Nagyon tanulságos és figyelemfelkeltő, hogy a történet végén már sem a tanárnő, sem a többi gyerek nem tűri el az erőszakoskodó diákot!
[spoiler]Sajnos pont ma is olvastam egy hasonló történetet! http://www.nlcafe.hu/ezvan/20140109/zak ... ongyilkos/[/spoiler]
Image

biri66

Postby biri66 » Fri Jan 10, 2014 2:15 pm

Kedves jucaca és Min Rin!

Örülök, hogy ti is megnéztétek, annak pedig még inkább, hogy egyáltalán nem bántátok meg. :-)
Köszönöm a NL café cikket, érdeklődéssel olvastam végig. A videón látott dán kezdeményezés igazán példaértékű. :salut:
Sajnálatos tény, hogy ennyire elterjedt az iskolai erőszak; a zaklatás, a bántalmazás, a terrorizálás, a másik cikizése, csúfolása, kiközösítése. Sok esetben azonban az erőszakos viselkedést otthonról hozza a diák. :-(
Jelen filmben is láthattuk,
[spoiler]hogy a basáskodó csoport vezére egy olyan angyalarcú lány, aki már az apja hangjának hallatára megretten. Az otthon kapott sérelmeket az iskolában vezette le. Az pedig, akit bántalmazott, az ütlegek hatására szintén elkezdett másokat verni.
Szerencsére akadt valaki, akiben olyan erős volt az igazságérzet és a barátja iránti szeretet, hogy szembe mert szállni az erőszakoskodókkal.
Az egyik legnagyszerűbb jelenetnek azt tartom, amikor Shi-yeon bocsánatot kér Chung-nától, és azt mondja neki, hogy üsse őt addig, ameddig csak jólesik neki. A jószívű és bátor lány ehelyett átöleli. A szeretet, az empátia lehet hosszú távon megoldás az erőszakkal szemben. :wub:
[/spoiler]
A tanároknak nincs könnyű dolguk az ilyen helyzetek orvoslásában. :scratch:
[spoiler]Itt is hiába írattak felméréseket, hívták össze békéltető megbeszélésre az érintett diákokat és szüleiket, nem oldódott meg a probléma, nem ért véget a zaklatások sora.
A tanárnő viselkedése egyébként nem volt számomra szimpatikus. Nála volt Shi-yeon mobilja, tehát tisztában volt azzal, hogy ki és miért okozta a tüzet, mégsem adta át önszántából a rendőrségnek.
Képes lett volna elmismásolni az ügyet, ráadásul ezzel olyan színben tűnt volna fel Chung-na, mint aki öngyilkosságot követett el. [/spoiler]

Min Rin

Postby Min Rin » Sat Jan 11, 2014 9:07 am

biri wrote:Sajnálatos tény, hogy ennyire elterjedt az iskolai erőszak; a zaklatás, a bántalmazás, a terrorizálás, a másik cikizése, csúfolása, kiközösítése. Sok esetben azonban az erőszakos viselkedést otthonról hozza a diák. Sad
Jelen filmben is láthattuk,

Drága Biri! Sajnos ez nem mostanában terjedt el, eddig is volt,
csak a technika fejlődése segítségével hamarabb kiderül, akárcsak ebben a filmben, titokban fel tudták venni telefonnal a bántalmazásokat, történéseket! Ez segítség abban is, hogy névtelenül megosztják másokkal azok, akik félnek, de mégis elegük van az erőszakból és tenni szeretnének ellene.
[spoiler] Szerintem a tanárnő pont azért rejtette el a telefont, mert
könnyebb lett volna neki , ha "öngyilkossággal" zárják le az ügyet az iskola jó hírneve miatt is! Szerencsére felismerte a végén a diákokkal együtt, hogy az erőszakot már csírájában kell elfojtani, nem amikor már megfertőzte az egész osztályt! A felmérés is mutatja, hogy a "többség" akarata, szava a legtöbb esetben "csordaszellemből" fakad és félelemből.
Az agresszív apa csak azért volt mérges, mert kiderült, hogy a lánya volt
a fő erőszakoskodó és ezzel "rossz" fényben tüntette fel a szülőket is!
Most nézem a White Christmast, nagyon tanulságos történet és
világosan megmutatja, hogy a mindenkiben lakozó "szörnyet" miképpen lehet előcsalogatni! Először jönnek a gonosz gondolatok,
képek, bizalmatlanságok, majd egyre jobban
elhatalmasodik a félelem, aminek a vége a gonosz cselekedet, ha
ez társat talál magának, egyre jobban elterjed az erőszak,stb.

A rosszat valóban csak jóval lehet legyőzni, szerencsére sok dorama, film ezt is kiélezi!

Sajnos a tanárok és a szülők keze is meg van kötve, lassan már rá
sem szólhatnak a gyerekre, mert akár bosszúból fel is jelentheti!
Erőszakosabb gyerek, felnőtt mindig is volt, de ahhoz hogy
ez elfajuljon, a környezet támogatására is szüksége van. Ebben van
nagy felelőssége a társadalomnak! Eltűri, vagy kiveti magából az erőszakot!
Ezért is égetően fontos, hogy végre megszűnjön az a "beidegződés", hogy ami a négy fal között zajlik otthon, az magánügy! Ami otthon
történik, az kivetődik a társadalomra, tehát semmiképp nem magánügy!

Ezért is nagyon tetszett ez a film, mert megoldást is mutat a problémára, nemcsak felhívja a figyelmet! :thumleft: [/spoiler]
Image

biri66

Postby biri66 » Thu Jan 16, 2014 8:58 pm

Én sem gondolom, kedves Min Rin, hogy új keletű dologról lenne szó, legfeljebb a módok és az eszközök lettek mások a technika fejlettsége révén.

Egyébként ma akadt a kezembe a tegnapelőtti metropol újság, amiben a székesfehérvári eset kapcsán Bus Istvánnak jelent meg egy széljegyzete a hazai viszonyokról "Zaklatás" címmel. Íme, a cikk:
[spoiler]http://www.metropol.hu/itthon/cikk/1132459-zaklatas[/spoiler]

mikaz

Postby mikaz » Mon Jan 20, 2014 7:03 pm

Kedves Biri! Végre ideértem! Ismét találtál egy ragyogó filmet! Az erőszak témáját nagyon mélyen érintettétek már a fórumban. Minden civilizációban jelen volt és van.S nyilván az agresszióra való hajlam az emberbe kódolt rossz. Mintha már Káinnál is ez lett volna a probléma, nem?! Kétségtelen,hogy küzdeni kell ellene. S hogy a dán modell, vagy az amerikai anya példája jobb-e, nem tudom. De a Te fentebbi mondatodat az én tapasztalataim is többszörösen alátámasztják. Miszerint: (csak)"A szeretet, az empátia lehet hosszú távon megoldás az erőszakkal szemben." A csak az én beszúrásom, mert meggyőződésem, hogy önző, álszent módon semmit sem ér a kampány, őszinte odafordulással viszont hegyeket lehet elmozdítani.
[spoiler]A leginkább az iskolai pedagógusok viselkedése zavart a filmben. Tulajdonképpen két, meglehetősen naiv tanárnőt láttunk, akik csak az iskola hírnevével törődtem. Hol volt a többi pedagógus, miért juthattak fel a diákok a tetőre, s az épület egyéb eldugott zugaiba? Miért történhettek azok a megrázó dolgok az ebédlőben? Miért rejtette el a telefont (erre mondom, hogy álszent viselkedés)? Milyen pedagógia az,ami hazugságra épül? A nyomozónak elég volt együtt lennie a diákokkal az ebédlőben, vagy rövid ideig a teremben, hogy a testbeszéd alapján kiszúrja a bűnösöket. Ez a film komoly kritika az oktatási rendszerről is. Persze nem hárítanám csak a pedagógusokra a felelősséget. De a szülők számára nagy segítség lehetett volna, ha a pedagógusok szakértelemmel fordulnak a diákok felé. Mert az elvált, rákbeteg édesanya mit láthatott volna, amikor a "csupa szív" gyermeke amúgy is félrevezette. Bár szülőként nehéz elképzelni,hogy ilyen zúzódásokat ne vegyen észre bárki is.
Jó,hogy vannak ilyen témájú filmek! Főleg,hogy ez a film a modern technikát is felvonultatta, mint kísérő jelenséget. Bár az internet veszélyei még sokkal összetettebbek és nehezebben kezelhetőek a mai nevelésben. S ami a pedagógusok felkészültségét, szakmai elhivatottságát illeti. Szerintem nem ezzel van a legfőbb baj. Aki ezt a hivatást választja, az nyilván elkötelezett is. De olyan prés alatt van ez a társadalmi réteg, ami megoszthatja a figyelmet, kiégetté, tompulttá, fásulttá teheti az embert. Az egész közgondolkodást kellene gyökeresen megváltoztatni ahhoz, hogy a gyerekek körében ne az önérdek érvényesítése, hanem a mások felé odafordulás legyen a normális magatartás. A film lezárása nem győzött meg. Értem, de mégsem. Az üzenete világos, de ilyen csak a mesében van. Mi lett a bűnös lánnyal, ő nem tűnt bűnbánónak? S a családja? Az agresszív apával nem kellene elszámolni, s azt hogyan tennénk? [/spoiler]Számos nyitott kérdés maradt, amelyek újabb kérdéseket indíthatnának. De persze nem várható egy filmtől, hogy ezeket a kérdéseket megválaszolja.
Gondolatébresztőnek pedig nagyszerű volt! Igazán remek színészi alakításokkal. S itt a gyerekek voltak az igazi sztárok!
Köszönöm, nagy élmény volt! :wub:

biri66

Postby biri66 » Mon Jan 20, 2014 9:13 pm

Kedves Mikaz!
El tudom képzelni, hogy mennyi dolgod van így félévzárás előtt, épp ezért örülök annyira, hogy abban a kevés szabadidődben erre a filmre esett a választásod. :cheers:
Sejtettem, hogy nagy hatással lesz rád, észrevettem már, hogy mennyire hasonló az ízlésünk és az érdeklődési körünk. :wub:
Bennem is több kérdés felmerült azokkal kapcsolatban, amikről írtál. :scratch:
[spoiler]Hogy juthatnak fel a gyerekek ilyen könnyen a tetőre? Miért nincs tanári felügyelet az ebédlőben? Megdöbbentő volt egyébként az a gátlástalanság, ahogyan az ebédlőben viselkedtek a zaklatók. :O
Egyáltalán nem zavarta őket, hogy ennyien szemtanúi a történteknek (bizonyára más osztályokból is), ami ráadásul nem egy egyszeri eset volt.

Az igazgatónő az iskola hírnevét féltette, az osztályfőnök pedig Shi-yeont próbálta védeni azzal, hogy magánál tartotta a lány telefonját. Én sem értek egyet ezzel a viselkedéssel, hiszen eltitkolta az igazságot, félrevezette a nyomozót és besározta Chung-na emlékét.
Egyébként is felszínes tudása volt az osztályában tanuló gyerekek otthoni helyzetéről. Semmit sem tudott például az agresszív apáról, és az igazgatónővel együtt képes volt Chung-náról tűzgyújtást és öngyilkosságot feltételezni, csak azért, mert a kislánynak elváltak a szülei és rákbeteg volt az édesanyja.

mikaz wrote:A film lezárása nem győzött meg. Értem, de mégsem. Az üzenete világos, de ilyen csak a mesében van. Mi lett a bűnös lánnyal, ő nem tűnt bűnbánónak? S a családja? Az agresszív apával nem kellene elszámolni, s azt hogyan tennénk?

Nekem elég meggyőző volt a lezárása. Láthattunk egy rövid részletet Shi-yeon bírósági tárgyalásából, valamilyen büntetést nyilvánvalóan kapott azért, amiért tüzet gyújtott az iskolában, és ezzel (ha nem is szándékosan) egy diáktársa halálát okozta.

Min-sungot már korábban letartóztatta a nyomozó, őrizetbe vették, valószínűleg az előzetesből kérték ki, amikor rendőri kísérettel érkezett az iskolába, hogy részt vehessen Shi-yeon beszámolóján, amit az osztálytársaknak tartott.
Ezen azért néhány könnycsepp kicsordult a szeméből, mintha megtört volna kissé az az angyalarc. A végén pedig kiderült, hogy a láthatáson nem volt hajlandó szóba elegyedni a szüleivel.
Az apukája egészen más tészta. Valószínűleg a lánynak kellene őt feljelentenie ahhoz, hogy vizsgálat induljon ellene családon belüli erőszak ügyében.

Chung-na búcsúztatását Min-sung mellett Ji-man is egy rendőrautóból figyelte, szerintem bűnrészesség gyanújával őt is letartóztatták.
[/spoiler]

mikaz

Postby mikaz » Mon Jan 20, 2014 9:26 pm

Kedves Biri! Örülök, hogy többnyire egyetértünk. [spoiler]A lezárás jogi részével meg is elégednék. Inkább a leány viselkedése nem nyugtatott meg. Ha valóban megváltozott volna, akkor a szüleivel szemben is másképp viselkedett volna. Bár értem a kamaszos lázadását ebben a félrenézésben. De a lelkiismerete helyett még a szüleiben keresi a bűnöst. Még kívül látja a bajok okozóit, s nem ismerte fel,hogy ő milyen ördögivé vált, s nem az apja terrorja, hanem ő okozta a két súlyos balesetet, s a sok lelki sérülést. Ez nem nyugtatott meg, s ezért voltam elégedetlen a lezárással. Pl. Ji Man kiszállt a kocsiból, Min Sung viszont dacosan ült továbbra is, szinte tüntetve. Nem vagyok meggyőzve, hogy a telefonon lévő felvételek elérték a céljukat. A másik pedig az osztályfőnök viselkedése. Az alkalmatlanságát Te is jól látod, de ez a giccses örömködés a gyerekekkel egy ilyen tragédia után, számomra továbbra is az alkalmatlanságát igazolta.
De ez csak játék a dolgokkal, nyilván az élet másképp rendezi az emberekben is az ilyen tapasztalatokat.
Köszönöm![/spoiler]

biri66

Postby biri66 » Mon Jan 20, 2014 9:54 pm

Kedves Mikaz!

[spoiler]Én a befejezést olyan szempontból tartottam megnyugtatónak, hogy végül is kaptak valamilyen büntetést a bűnösök.
Ideális esetben persze a büntetés célja valóban az lenne, hogy a bűnös megbánja tetteit és megváltozzon. Nem tudom azonban, hogy a való életben ez milyen gyakorisággal szokott bekövetkezni.

Feltűnő volt, ahogy Min-sung tüntetően a rendőrautóban maradt, de meglepődtem volna, ha ilyen gyorsan megváltoznak az érzései, ha ilyen könnyen kimutatta volna a többiek előtt azt, hogy megbánta a tetteit.
Számomra az a néhány könnycsepp (amire elég sokat kellett várni) jelentette azt, hogy talán nincs minden veszve, szorultak még belé emberi érzések.

Teljesen igazad van, a legvégére nem illett az örömtánc. Túl közel volt még a tragédia.[/spoiler]

biri66

Postby biri66 » Mon Oct 20, 2014 9:01 am

Image Image Sok boldogságot kívánok Image Seo Shin-ae színésznőnek, Image akinek ma van a 16. születésnapja! Image

Image

biri66

Postby biri66 » Thu Nov 20, 2014 7:30 am

A videói felkerültek a megára, a blogomból letölthetők.
Emperor of the Sea ~ Desert Spring ~ The Water Bloom ~ Banjun Drama with TVXQ
Merchant Kim Man Deok ~ The King’s Face ~ For the Sake of Son ~ Hwajung ~ Dear My Friends

Our Slightly Risque Relationship (+23 rövid tévéjáték)
Mozifilmek (56 db)
http://birikorea.blogspot.hu/

biri66

Re: SOS - Save Our School, Drama Sp. [Hungarian Subs] (Complete)

Postby biri66 » Tue Jan 20, 2015 9:45 am

Sok boldogságot kívánok Jung Woong-in színésznek, akinek ma van a 44. születésnapja! Image

Image

Return to “Subtitles”