The Master's Sun [Hungarian subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
anyeze

The Master's Sun [Hungarian subs] (Complete)

Postby anyeze » Mon Aug 05, 2013 8:23 pm

The Master's Sun

Image

A feliratok Zetkin közreműködésével készülnek.

A cím jelentése: Joo úrfi Napja, ahol az "úrfi" a férfi főszereplőre (So Ji-Sub), a "Nap" pedig a nőire (Gong Hyo-Jin) utal.

Rendező: Jin Hyeok
Forgatókönyv: Hong Jung-Eun, Hong Mi-Ran
Csatorna: SBS
Epizódok: 17
Műfaj: romantikus komédia, horror - féleség (csak az első 2-3 részig, aztán már csak misztikus!!!)
Műsoron: 2013. aug. 7-től

Főszereplők:
Joo Joong Won / Joo-goon (=Joo úrfi) szerepében: So Ji Sub
a fiatalkori Joong Won szerepében: L
Tae Gong Sil / Tae-yang (jelentése: a Nap) szerepében: Gong Hyo Jin
Kang Woo szerepében: Seo In Guk
Tae Yi Ryung szerepében: Kim Yoo Ri

A filmről::

A hősnő - Tae Yang (Gong Hyo Jin) - látja a holtakat, ezért álmatlanság gyötri. Találkozik egy gazdag férfival - Joo Goon (So Ji Sub) - aki csupán a pénzzel törődő, önző alak, a Kingdom (Királyság) bevásárlóközpont ügyvezető elnöke. Joo Goon-t megérintve a lányt üldöző démoni kísértetek köddé válnak, ezért mindent megtesz, hogy a közelébe férkőzzön. Természetesen mindenki azt hiszi, - még a férfi is - hogy a pénzéért akaszkodik rá, és ez komikus bonyodalmakhoz vezet, de az érzelmek sem sokáig váratnak magukra. A Tae Yang-ot követő szellemek folyton kérésekkel fordulnak hozzá, amit ő egyre kisebb ellenállással teljesít. Vajon hová vezet mindez?

Kedvcsinálóként itt egy Music Video Vandi jóvoltából! Köszönjük! :-)
<iframe width="420" height="315" src="//www.youtube.com/embed/BHf0SMPXr34" frameborder="0"></iframe>

A feliratok a HANrel verzióhoz készülnek. Az eltérő időzítésű KOR verziókhoz (6-9, 12. rész) a következő postban találjátok a feliratokat: http://www.d-addicts.com/forum/viewtopic_p1611827.htm#1611827 - ezek is javítva!!!
Dijus oldalán megtaláljátok a filmet kisebb formátumban (HANrel 300MB).
http://doramaland.blogspot.hu/2013/08/the-masters-sun-xvid-300mb.html

Megkérünk mindenkit, hogy tartsa tiszteletben a munkánkat, és ne töltse fel más oldalakra a feliratainkat (sem külön, sem filmbe égetve)!!! 5 fájl letöltése innen nem a világ, kb. 1percet vesz igénybe, és regisztráció nélkül is elérhető!!!! Köszönjük!

Eddigi fordítások: Dae Mang, Reputable Family, Thank You, (Filmek: Dance of the Dragon, Rabbit and Lizzard, Please Teach Me English). Zetkinnel közösen: Color of Woman, The Musical, Feast of the Gods, The Master's Sun, How to Meet a Perfect Neighbour, It's Okay, that's Love, Hyde Jekyll, Me
Attachments
TMS_1-4_jav.zip
Javított változat + Idözítés javítva a 4. részben! (410) (1. 860)
(87.54 KiB) Downloaded 2009 times
TMS_10-15_jav.zip
Javított változat az 10-15. részekhez.
(144.21 KiB) Downloaded 2063 times
Master's.Sun.E17-Hun.srt
(66.29 KiB) Downloaded 2050 times
TMS_5-9_jav.zip
Javított változat az 5-9. részekhez.
(116.96 KiB) Downloaded 2314 times
Master's.Sun.E16-Hun.srt
(57.45 KiB) Downloaded 2049 times
OST.rar
Dalszövegek. OST 1-4.
(2.3 KiB) Downloaded 464 times
Last edited by anyeze on Fri Sep 25, 2015 11:10 am, edited 59 times in total.
Image
Folyamatban: Saimdang, Light's Diary; Elkészült Zetkinnel: Hyde Jekyll, Me; The Master's Sun; It's okay that's love; Oh My Venus; stb.

anyeze

Postby anyeze » Mon Aug 05, 2013 8:29 pm

Ez az első alkalom, hogy olyan sorozat fordításába fogok - mihelyt lesz hozzá film és angol felirat :-) - , amit még nem láttam, ebből adódóan több a hibalehetőség. Sokszor az angol fordítók is változtatnak időközben a szóhasználaton, ami más értelmet adhat a dolgoknak. Tehát mivel ez egy fordítás fordítása, adódhatnak félreértések, melyekről csak a sorozat előrehaladtával derül ki, hogyan is kellett volna őket értelmezni. Mindezekért előre is elnézést kérek/kérünk. :roll
Image
Folyamatban: Saimdang, Light's Diary; Elkészült Zetkinnel: Hyde Jekyll, Me; The Master's Sun; It's okay that's love; Oh My Venus; stb.

jutka12

Postby jutka12 » Mon Aug 05, 2013 9:38 pm

Köszönöm, hogy fordítani fogjátok ezt a sorozatot!!!!
előzetesekért is hála!

anyeze

Postby anyeze » Mon Aug 05, 2013 9:43 pm

Nincs mit! Már nagyon várom. Angol nyelvű fórumon már április óta hemzsegnek a várakozással teli hozzászólások. Remélem beváltja a hozzá fűzött reményeket! :-)
Örülünk, ha velünk tartasz!
Image

Min Rin

Postby Min Rin » Mon Aug 05, 2013 9:58 pm

Ez aztán a meglepetés! Köszönöm szépen Anyeze és Zetkin, hogy ebbe is belevágtatok.
Köszönöm az előzeteseket! :thumleft: :salut: :notworthy: :clap: :heart:
Image

csanyicila

Postby csanyicila » Tue Aug 06, 2013 6:20 pm

Most láttam meg, hogy fordítani fogjátok ezt a sorozatot. Előre is köszi, már kinéztem magamnak és reménykedtem, hogy lesz olyan fordító, akinek szintén megtetszik. Én biztos nézni fogom veletek. :D

nb76

Postby nb76 » Tue Aug 06, 2013 6:46 pm

Kedves Anyeze és Zetkin, nagyon szuper, hogy fordítjátok ezt a dorit. Nagyon kíváncsi vagyok, izgalmasnak tűnik az előzetesek alapján. Én is veletek tartok majd! :D

mikaz

Postby mikaz » Tue Aug 06, 2013 7:30 pm

Kedves Anyeze és Zetkin! Csatlakozom a lelkesen várakozó csapathoz. Bízom benne,hogy jó szórakozás lesz.
A forgatókönyvíró páros és a főszereplők is sokszor bizonyítottak már! S ugyanezt elmondhatjuk rólatok is!
Köszönöm az előzetest is! Hajrá! :cheers:

anyeze

Postby anyeze » Tue Aug 06, 2013 7:37 pm

Örülök, hogy gyülekeznek az érdeklődő dorama rajongók! :cheers:
Én már jó ideje türelmetlenül várom ezt a sorit, ahogy rengetegen a világban :-)
Mi Zetkinnel biztosan minden tőlünk telhetőt megteszünk, és én is remélem, hogy a film sem okoz majd csalódást senkinek. :-)
Image

zetkin94

Postby zetkin94 » Tue Aug 06, 2013 9:00 pm

Így igaz, mindent megteszünk :-)
Én már rendesen meg lettem fertőzve, tűkön ülve várom :-)
Sok kedves ismerőst látok, és örülök, hogy ismét velünk lesztek.

anyeze

Postby anyeze » Thu Aug 08, 2013 7:49 pm

Íme az első rész :-)
Remélem tetszeni fog, és velünk tartotok majd. (Azt nem ígérem, hogy minden rész ilyen gyorsan felkerül, de most az angolok is gyorsak voltak és én is türelmetlenkedtem már...) 8)
Image

nb76

Postby nb76 » Thu Aug 08, 2013 8:12 pm

anyeze wrote:Íme az első rész :-)
Remélem tetszeni fog, és velünk tartotok majd. (Azt nem ígérem, hogy minden rész ilyen gyorsan felkerül, de most az angolok is gyorsak voltak és én is türelmetlenkedtem már...) 8)

Kedves Anyeze és Zetkin, köszönöm szépen az első rész feliratát, szuper gyorsak voltatok! Már szedem is a filmet, nagyon-nagyon kíváncsi vagyok. :P

civiseva

Postby civiseva » Thu Aug 08, 2013 8:23 pm

Gong Hyo Jin és a Hong nővérek, mi kell még a jóhoz! (Legfeljebb Cha Seung Won, de az már a The Greatest Love lenne :-) !)

Kedves Anyeze és Zetkin!
Csak ismételni tudok: nagyon vártam és nagyon örülök.
So Ji Sub-ot még semmiben sem láttam (tudom,hogy ez nagy hiba) , de most kezdem pótolni a mulasztásomat.
Sok sikert a munkátokhoz, én biztosan Veletek tartok.
Last edited by civiseva on Thu Aug 08, 2013 9:02 pm, edited 1 time in total.

mikaz

Postby mikaz » Thu Aug 08, 2013 8:52 pm

Kedves Anyeze és Zetkin! Nagyon szépen köszönöm! Már az előzeteseket is megnéztem, s ebbe is belenéztem. Hát mindkét színész hozza a megszokott, NAGYSZERŰ formáját. Elsősorban az időzítés miatt futottam végig. Jó lesz-e a HDTV-Xvid Han, vagy Kor verzióhoz az időzítésetek? Tegnap asiatorrentről, mivel aranytalléros letöltöttem a Kor verziót, ma már fent van DA torrenten a Han verzió is. Szóval mehetek ezekkel tovább a letöltésnél? Mert ugye a film mindig előbb lesz fent. Most úgy tűnik stimmel az időzítése a Kor verzióhoz. Gondolom ez mindenkinek fontos kérdés.
Kedves Civiseva! So Ji Sub szuper! Remélem ez a sorozat Téged is meg fog győzni róla.
Türelmesen várom a folytatást! :-)

jutka12

Postby jutka12 » Thu Aug 08, 2013 8:59 pm

Kedves Anyeze!

nagyon gyors voltál! /tegnap néztem a vetités perceiben -élőben a közvetítést, majd éjjel leszedtem a filmrészt, most hogy hazaértem hát ekkora meglepetést! máris nézhetem felirattal! Köszönöm!!!!

zetkin94

Postby zetkin94 » Thu Aug 08, 2013 9:19 pm

Kedves Anyeze!

Én is nagyon köszönöm a gyorsaságodat! Ez a Te érdemed, minden elismerést megérdemelsz! :-)

Remélem mindenkinek úgy fog tetszeni az első rész, ahogyan nekem tetszett. Mondjuk a horror besorolást már ez alapján megváltoztatnám, de hát nem vagyunk egyformák, lehet, hogy valakinek abba illik.

Mikaz, szerintem passzol a Kor és az Xvid-Hanrel verzióhoz is. Én mondjuk az utóbbival néztem, de próbáld megnézni vele nyugodtan. Hogy a következő részeknél melyikhez lesz igazított felirat, azt még én sem tudom megmondani. Remélem ezek maradnak.

Nagy öröm, hogy itt vagytok :-)

zetkin94

Postby zetkin94 » Thu Aug 08, 2013 9:23 pm

civiseva wrote:So Ji Sub-ot még semmiben sem láttam, de most kezdem pótolni a mulasztásomat.

:offtopic:
A Cain and Abel-t ki ne hagyd :D

novcsi6

Postby novcsi6 » Thu Aug 08, 2013 9:33 pm

Nagyon szépen köszönöm az első részt... Kíváncsi vagyok milyen lesz!? :D :D

KNG-fan

Postby KNG-fan » Thu Aug 08, 2013 10:25 pm

Köszönöm az első részt!

A két főszereplő a garancia /miután már többször, több sorozatban remekeltek/ , hogy nem fogunk unatkozni.
Külön gratulálok az ötletes "indításhoz" a beköszönő oldalon.
Jó munkát, drukkolok...

Hunny

Nita1987

Postby Nita1987 » Fri Aug 09, 2013 1:23 am

Kedves Anyeze és Zetkin!

Nagyon szépen köszönöm az 1.részt!!

Nagyon tetszett az első rész
:D :D

Min Rin

Postby Min Rin » Fri Aug 09, 2013 2:55 am

Kedves Anyeze és Zetkin! Köszönöm szépen az 1. részt! Annyi jó sori van,
hogy az ember kapkodja csak a fejét, hogy melyiket is nézze először.
Mindig megfogadom, hogy nem kezdek bele újba, de aztán mégse bírom ki!

So Ji Sub-ot utoljára a Thousand Years of Love-ban láttam, amiben szinte minden
műfajban kipróbálhatta magát, sziporkázott is a furcsábbnál furcsább ruhákban.
Kíváncsian várom, hogy ebben a soriban milyen lesz, az előzetesek alapján nem
fogunk csalódni! :thumleft: :salut: :wub: :clap: :heart:
Image

vercsike1

Postby vercsike1 » Fri Aug 09, 2013 4:48 am

Kedves Anyeze és Zetkin! Én is csatlakozom a csapathoz !!! Hálásan köszönöm az első rész feliratát.

likearunaway

Postby likearunaway » Fri Aug 09, 2013 6:05 am

Köszönöm szépen nektek az első részt, már nagyon vártam ezt a drámát! :D :wub:

anyeze

Postby anyeze » Fri Aug 09, 2013 6:54 am

Mindenkinek nagyon szívesen!!! Magunknak is :D
Én már nem bírtam ki tegnap este még megnéztem a 2. részt (bár felirat még nem volt, de egy alapos tartalmi ismertetővel minden érthetővé vált :-) ) Szóval nem okozott csalódást... Hamarosan lesz is felirat, várunk Benneteket!!!

KNG-fan wrote:Külön gratulálok az ötletes "indításhoz" a beköszönő oldalon.
Jó munkát, drukkolok...

Kedves Hunny! Bár nem tudom konkrétan mire gondolsz, de nagyon köszönöm, és a biztatást is. Örülünk, hogy velünk tartasz! :-)
Image

raina-chan

Postby raina-chan » Fri Aug 09, 2013 6:59 am

Zetkin és Anyeze köszönöm szépen az 1. rész feliratát és a többi részt előre is. Nagyon kíváncsi vagyok rá, hallottam az INFINITE L-je is szerepet kap szóval már megéri :D
Annyi kérdésem van, hogy a videó a KOR-hoz van a HANRel-hez passzol? :)

anyeze

Postby anyeze » Fri Aug 09, 2013 7:02 am

Az első rész a Hanrel verzióhoz lett időzítve, bár az angol verzió a Korhoz készült.
Ha igény van rá, változtathatunk, de ha még nem töltöttétek le, akkor maradjunk a Hanrelnél.
Jó szórakozást!! :-)
Image

szokola

Postby szokola » Fri Aug 09, 2013 7:08 am

Nagyon köszönöm a fordítást, örülök, hogy már ilyen gyorsan meg is van az első rész.

anyeze

Postby anyeze » Fri Aug 09, 2013 7:15 am

Kedeves Raina-chan!
Nekem itt a DA-n úgy jön elő, hogy ha a fejlécen rámegyek a dramas fülre, ott van az elején - mivel még friss, nem kellett keresnem.
Sok sikert!
Image

civiseva

Postby civiseva » Fri Aug 09, 2013 7:15 am

Köszönöm a sorozatajánlókat.
Nagyon örültem neki, mivel ha valakit megkedvelek, akkor azonnal új sorozatokban szeretném látni. Szerintem most is így lesz.

ranna

Postby ranna » Fri Aug 09, 2013 7:55 am

Kedves Anyeze és Zetkin! Köszönöm a fordítást! :D :D Fantasztikus,hogy a vetítést követő napon már felirattal is láthatjuk. :cheers: Az első rész után úgy tűnik nem okoznak csalódást a Hong nővérek, s a színészek . So Ji Sub nagy kedvencem. Ezen a héten néztem meg éppen a Ghostot vele, s nem is reméltem,hogy ilyen hamar láthatom újabb sorozatban. :D A vele látott filmek, sorozatok kivétel nélkül tetszettek.
Jó munkát kívánok a folytatáshoz, s előre is köszönöm!!!!

Pattika

Postby Pattika » Fri Aug 09, 2013 7:57 am

Sziasztok!:)

Kedves Anyeze és Zetkin!:)
Nagyon köszönöm én is, hogy belevágtatok a fordításba!
SJS majdnem minden filmjét láttam már, és még soha nem okozott csalódást!
Sőőőőőőőőőt!!!:)))

:wub: : :cheers:

KNG-fan

Postby KNG-fan » Fri Aug 09, 2013 8:49 am

anyeze wrote:Kedves Hunny! Bár nem tudom konkrétan mire gondolsz, de nagyon köszönöm, és a biztatást is. Örülünk, hogy velünk tartasz!

Ó, az ismertető és a sajtókonferencia videóira, amik úgy hatottak, mint Filmhiradó a film előtt...izgatott várakozással.
Igen, veletek tartok...és köszönöm a munkádat / munkátokat Zetkinnel itt is ott is.../lsd. aki nem figyelt még rá: How to meet a perfect neighbor/

Hunny

csanyicila

Postby csanyicila » Fri Aug 09, 2013 9:37 am

Ez igazán gyors volt, köszi az első részt! :D Cila

NaRa5

Postby NaRa5 » Fri Aug 09, 2013 9:45 am

Kedves Anyeze és Zetkin!
Köszönöm szépen az első rész fordítását, nagyon örülök, hogy máris, frissen érkezve meg tudom nézni a nyitó epizódot ennek a nagyon-nagyon és sokak által várt doramának!
A további munkához sok jókedvet, kitartást, kellemes kikapcsolódást kívánok nektek^^

asami-nana-fansub

Postby asami-nana-fansub » Fri Aug 09, 2013 9:54 am

Köszönöm a gyors munkátokat:)
Ma este meg is nézem.
Úgy tűnik ebben a szezonban a szellemek a slágerek.

dolores953

Postby dolores953 » Fri Aug 09, 2013 10:02 am

Kedves Anyeze és Zetkin, nagyon szépen köszönöm az új fordításotokat.
Igazán kellemesen "szellemesre" sikeredett ez a sorozat, már a második részt is megnéztem,
annyira kíváncsi voltam a folytatásra. Ezt a sorozatot biztos, hogy nézni fogom, nektek pedig
kívánok további jó munkát :)

batorix

Postby batorix » Fri Aug 09, 2013 10:49 am

Köszönöm hogy forditod és azt külön köszönöm hogy a helyesírásod is jó
Üdv.
Barbi :D

anyeze

Postby anyeze » Fri Aug 09, 2013 3:23 pm

Mindenkinek nagyon szívesen!
Örülünk, hogy ilyen sokan kíváncsiak rá. Persze Si Ji Sub nagy vonzerővel rendelkezik :-)
Nekem a Cain and Abel a nagy kedvencem. Úgy tudom magyar felirat is van hozzá, aki még nem látta feltétlenül nézze meg :-)
Image

anyeze

Postby anyeze » Sat Aug 10, 2013 7:57 pm

Fent van a 2. rész is. :-)
Egyre inkább az az érzésem, hogy paródiával van dolgunk :-)
Mindenkinek jó szórakozást kívánunk!
Image

asami-nana-fansub

Postby asami-nana-fansub » Sat Aug 10, 2013 8:08 pm

Micsoda meglepetés:D
Köszönöm a 2.rész feliratát is:)

nb76

Postby nb76 » Sat Aug 10, 2013 8:44 pm

Kedves Anyeze és Zetkin, nagyon köszönöm a 2. részt is. Szuper ügyesek vagytok. Még az elsőt sem volt időm megnézni, így most majd duplázok. :D

Min Rin

Postby Min Rin » Sat Aug 10, 2013 8:58 pm

Kedves Anyeze és Zetkin! KÖszönöm szépen a 2. részt is.
Azért éjszaka nézni, még ha paródia jellegű is kissé álmatlanság veszélyes!

Jó hogy nincsenek ilyen képességeim, nem vágyom rá! (Nem kell mindent látnunk,
hallanunk, tudnunk!)
:whistling: :pale: :notworthy: :notworthy: :heart:
Image

anyeze

Postby anyeze » Sun Aug 11, 2013 6:21 am

Min Rin wrote:
Azért éjszaka nézni, még ha paródia jellegű is kissé álmatlanság veszélyes!
:whistling: :pale: :notworthy: :notworthy: :heart:

Kedves Min Rin!
Kíváncsi vagyok a 2. rész is így hatott-e Rád !? :D

Én nem tudom milyen a Hong nővérek többi filmje, de nekem ez a film olyan karikatúra-szerű, hogy azt én már a paródia kategóriába sorolom. (Legtöbb helyen a horror részét is, - néhol pedig főleg azt.) :D
Persze átfutott az agyamon, hogy csupán az én európai szememmel tűnik paródiának, de ha komolyan akarnám venni, azt hiszem nagyon gyengének találnám a filmet. Így aztán inkább maradok a paródia besorolásnál, jókat derülök és kíváncsian várom a folytatást. :D

A tegnapi letöltőktől elnézést kérek, de valami elkerülte a figyelmemet, és csak éjjel vettem észre. Átírtam egy mondatot. Bocsánat.

:pray: :roll
Image

likearunaway

Postby likearunaway » Sun Aug 11, 2013 6:27 am

Nagyon szépen köszönöm a 2.részt! Az első is nagyon tetszett. :D

batorix

Postby batorix » Sun Aug 11, 2013 9:05 am

Köszönöm és bizzom bennehogy végig birjátok erővel és kitartásal.
Hong nővérek általában vígjátékot /parodia/ csinálnak happys végkifejlettel.
Az egyik filmjúknek volt egy Ost-ja na abban hallottam nevetni az valami horror :)

Üdv.
barbi

anyeze

Postby anyeze » Sun Aug 11, 2013 9:39 am

Kedves Batorix!

Köszi az infókat :-) Azt én is tudtam,hogy vígjátéknak van titulálva, de elég sok mindent sorolnak ők ebbe a kategóriába, - a paródia viszont kissé más tészta. Mindenesetre megnyugtató, hogy nem veszik komolyan :-)
Hogy én is megnyugtassalak, biztosítalak, hogy végigvisszük a sorit. :-) Én vittem már végig hosszabbat is úgy, hogy közben már nem is tetszett annyira - sőt, mondhatni rendesen beleuntam, de ha valamibe belekezdünk akkor kötelességünknek érezzük Felétek, hogy be is fejezzük. :-) Ráadásul kivételesen én sem tudom előre megnézni százszor, így ráunni sem tudok annyira - Nem mintha félnék ettől!!! Egyelőre nagyon örülök, hogy belevágtunk, és türelmetlenül várom a következő részt. :w00t:
Image

zetkin94

Postby zetkin94 » Sun Aug 11, 2013 9:47 am

Először is mindenkinek nagyon szívesen.

batorix wrote:Köszönöm és bizzom bennehogy végig birjátok erővel és kitartásal.
Hong nővérek általában vígjátékot /parodia/ csinálnak happys végkifejlettel.
Az egyik filmjúknek volt egy Ost-ja na abban hallottam nevetni az valami horror :)

A kitartás az meg lenne, reméljük az erő is velünk lesz :-)
Nagy megkönnyebbülés, hogy ezt írod. Nekünk is nagyon gyanús volt, már itt az elején. Lehet, hogy csak azért nem tartom horrornak, mert durvább horrorokhoz vagyok szokva.

vercsike1

Postby vercsike1 » Sun Aug 11, 2013 12:49 pm

Kedves Anyeze és Zetkin !!! Hálásan köszönöm a 2. rész feliratát.

batorix

Postby batorix » Sun Aug 11, 2013 1:26 pm

Ime a lista Hong Sisters' Drama

http://www.squidoo.com/hong-sisters

Delightful Girl, Sassy Girl My Girl You're Beautiful Fantasy Couple Hong Gil Dong My Girlfriend is a Gumiho Best Love / The Greatest Love Big

Szerintem ha ezzek közt nem talál valaki kedvencet azzon nagyon csodálkoznák. Mondjuk a Gumihot még egyszer meg kell néznem mert rossz napjaim voltak amikor néztem :)

Üdv.
Barbi

anyeze

Postby anyeze » Sun Aug 11, 2013 4:41 pm

Mindenkinek nagyon szívesen. :D

Kedves Barbi! Mi is köszönjük a listát. Két sorozat fordításával egyidőben most veszélyes lenne belevetnem magam a filmnézésbe, de ha túl leszünk ezeken, akkor megismerkedem a szerzőpáros más munkáival is. :-)
Image

mikaz

Postby mikaz » Tue Aug 13, 2013 6:57 am

Kedves Anyeze és Zetkin!
Nagyon jó már az első két rész is. Bár a koreai filmeknél gyakran előfordul,hogy nehezen indulnak be. Már az is feltűnt, hogy a 12. rész környékén történik a nagy fordulat,ami egyértelművé teszi a szereplők közötti kapcsolatot. A Hong nővérek filmjei közül a "Barátnőm egy Gumihó"-t láttam többször is, ez az egyik nagy kedvencem. S ahogy ott hihetetlen a kilencfarkú rókalány megjelenése, ugyanígy itt is az a szellemek szerepe. Szerintem itt sem a horror a lényeg, hanem a két főszereplő mélyebb ismeretségéhez van szükség erre az ötletes kezdésre. Mert a jóképű milliomos különben hogyan is kerülhetne kapcsolatba az átlagosnak inkább,de szépnek nem nevezhető hóbortos lánnyal. Bár azt vettem észre, hogy színésznő annyira jól játszik minden filmjében,hogy a végére mi is elhisszük,hogy ő a legszebb. Így voltam a Thank You anyukájával, a Hello My Theatcher Na Bo Rijával, s a másik nagy Hong-film a The Greates Love kedves énekesnőjével is. So Ji Sub az első részben még emlékeztetett Cha Seung Wo Dokko Jin figurájára. A hajviselete, a gőgös testtartása és arckifejezése, de gondolom ez a szerepek hasonlóságából adódott. Szerencsére már az első rész végére megláttam a valódi színészt. So Ji Sub minden magyarul is elérhető filmjét láttam. Valóban a Cain és Abel a legjobb, abban bontakozhat ki a legsokoldalúbban. De az igazi nagy kedvencem az Alwais című mozija. Mindenkinek ajánlom!
Nagyon szurkolok a filmnek Koreában. Hisz az előzetesben láthattuk, hogy 25% fölötti nézettség esetén a főszereplő srácok ígéretet tettek egy közös szereplésre, ahol Seo In Guk énekel, So Ji Sub rappel. Ez is jó csemege lenne!
További jó munkát mindannyiunk örömére! :D

anyeze

Postby anyeze » Tue Aug 13, 2013 11:41 am

Kedves Mikaz!
Neked is nagyon köszönöm az ajánlásokat. Kissé meghazudtoltam magam, mert a TMS egyik angol fórumán valaki ajánlotta az Always-t és éppen tegnap néztem meg. Nekem is nagyon tetszett!!! Már épp bele akartam fogni a fordításába, amikor megkértem Zetkint ő is nézze meg, hátha van hozzá magyar felirat, mert akkor felesleges munka. Egy kicsit el is szontyolodtam, hogy nem fordíthatom én, de hát elég nyilvánvaló volt, hogy már sokan megtalálták előttem :-) mint ahogy Te is! Csatlakozom Hozzád, én is ajánlom mindenkinek, mert ebben is nagyon klassz So Ji Sub karaktere.
Gong Hyo-Jin-t én még csak a Thank You-ban láttam, és nem véletlenül az az egyik kedvenc filmem :-) (és a legnagyobb élvezettel végzett fordításom). Tényleg nagyon jó színésznő, remélem So Ji Sub is megcsillantja majd a tehetségét, mert abban az esetben ketten együtt igazán jók lehetnek majd ebben a doramaban.
A többi általad ajánlott sorozatot is megjegyzem magamnak (de sorozatokat nézni már tényleg nem merek nekiállni :-))
Image

mikaz

Postby mikaz » Tue Aug 13, 2013 1:39 pm

Kedves Anyeze!
Nagyon jó, hogy így fogadtad más filmek említését. Kicsit félve írok egy-egy topicban más filmekről, de úgy érzem a színészek megismerésében segítjük egymást, ha ajánljuk egyéb szerepeiket. A Thank You -t valóban a te fordításodban élvezhettem, s igen, egy nagyon ragyogó filmsorozat. A nagypapa csokis kekszeitől kezdve minden apró részletet nagyon-nagyon szerettem. S bizony ezt a filmet is többször megnéztem, sőt ez volt az egyik,amit a kollégáim is szeretettel fogadtak, pedig nehezen értik meg a koreai filmek iránti rajongásomat. S ha jól rémlik, de ez tényleg csak felvillanás, s az is lehet,hogy tévedek: az Alwaysben Han Hyo Joo a mosási jelenetnél,amikor papírt hajtogat, mintha a kislány gyermekdalát dúdolgatná. Néha találni ilyen átfedéseket a filmek zenéi között.
Nagyon sajnálom,hogy a Mi történt Balin? című sikeres sorozatot még nem találták meg a fordítók. Pedig az átlagos nézettsége
26 % fölött volt. Ha Ji Won és Jo In Sung volt So Ju Sub partnere.
Na, de most örüljünk ennek az új filmnek, s hogy elérhetővé teszitek számunkra! Köszönöm mindkettőtöknek!

batorix

Postby batorix » Tue Aug 13, 2013 2:03 pm

Ő az egyik nagy kedvencem és bevallom sokszor csak miatta kezdtem nézni 1-1 filmet vagy sorozatot.

Ha Ji-Won
Film:
* As One | Korea (2012) - Hyun Jung-Hwa

Drama Series amikben játszik hogy ne csak fiukat dicsérjük.
* Hwatu (MBC / 2013) - Qi Empress
* The King 2hearts | Deokingtuheocheu (MBC / 2012) - Kim Hang-Ah
* Secret Garden | Sikeurit Gadeun (SBS / 2010) - Kil Ra-Im
* Hwang Jin-Yi (KBS2 / 2006) - Hwang Jin-Yi
* Fashion 70's | Paesun 70's (SBS / 2005) - university student (cameo)
* Something Happened In Bali | Ballieseo saengkin il (SBS / 2004) - Lee Soo-Jung
* Damo: The Legendary Police Woman | Damo (MBC / 2003) - Chae-Ok
* Life is Beautiful | Insaengeun Hareumdawo (KBS2 / 2001) - Yoo Hee-Jung
* Secret | Bi-mil (MBC / 2000) - Lee Ji-Eun
* School 2 | Hak Kyo 2 (KBS / 1999) - Jang Se-Jin

anyeze

Postby anyeze » Tue Aug 13, 2013 5:45 pm

A What happened in Bali-val annak idején én is szemezgettem, de csak mert keresgéltem So Ji Sub filmjei között valami fordítanivalót. :-) Valamiért nem ragadott meg, de az igaz, hogy csak 1-2 videót néztem meg, a sorit el sem kezdtem. Ha valamelyikőtök látta és meri ajánlani, akkor lehet, hogy majd megnézem valamikor, hátha azután megfog majd :-)
Ami viszont Ha Ji-Won-t illeti, őt én is kedvelem, bár csak a Damo-ban és a Secret Garden-ben láttam. Azt pl. észre sem vettem, hogy a ...Bali-ban is ő a főszereplő lány.

Én egyáltalán nem bánom, ha ajánlotok néznivalót, és azt sem ha fordításra ajánlotok valamit (azt persze nem ígérem, hogy bele is vágunk, de megfontoljuk, és minél több felvetés jön, annál valószínűbb, hogy lesz közte olyan, ami tetszik).

Más!
Annak is örülünk, ha az aktuális sorival kapcsolatos észrevételeiteket megosztjátok velünk.
Egy fórumban pl. olvastam, hogy valaki a pókhálós jelenetet feszegette. A pók ugyebár egy fehér lepkét fogott, miközben a háttérben megjelenik a halott lány szelleme. Abban a pillanatban amikor a pók a lepkéhez ér, Joo Goon leszakítja a pókhálót. Nekem az illető fejtegetése elég homályos volt... Ötletek? :-)
Image

Riamara

Postby Riamara » Tue Aug 13, 2013 6:02 pm

Hát megmentette a lepkét a póktól. :whistling:
A poénos az volt benne, hogy akkor a néző még a szellemlánnyal azonosította a lepkét. Viszont az emberrablásos jelenet után fejre állt az asszociáció, és rögvest más lett a pók és más lett a lepke.
Jaj annyira ütött a ribancos üzenet! :roll

anyeze

Postby anyeze » Tue Aug 13, 2013 6:21 pm

Riamara wrote:Hát megmentette a lepkét a póktól. :whistling:
A poénos az volt benne, hogy akkor a néző még a szellemlánnyal azonosította a lepkét. Viszont az emberrablásos jelenet után fejre állt az asszociáció, és rögvest más lett a pók és más lett a lepke.
Jaj annyira ütött a ribancos üzenet! :roll

Ami a lepkét illeti nekem is ilyesmi volt az elképzelésem, csak azért nem értettem igazán, mert akkor már késő volt szegény lepkéért - vagyis ha átírjuk az emberekre, akkor a behálózás már megtörtént, meg is nyomorította szegényt, de nem keríthette végleg a hatalmába...? Én valami ilyesmire jutottam.
A ribancos üzenet elég bonyolult volt, mert hol így fordították az angolok, hol úgy. Volt aki csak rossz lányt írt, volt aki kifejezetten k*rvát (már az előzetesekben is), így nehéz volt eldönteni, mi illene oda. De szerencsére egy oldalon ahol a 2. rész tartalmi ismertetőjét olvastam, amikor még nem volt felirat, ott a "rossz lány" után zárójelben megjegyezte a blog írója, hogy valójában mi hangzott el. Még szerencse, mert a rossz lány szerintem sem lett volna olyan hatásos - főleg Joo Goon arckifejezését látva, ahogy szűri fogai között a szót :-) (viszont a "k*rva" szerintem túl vulgáris lett volna ott).
Image

Riamara

Postby Riamara » Tue Aug 13, 2013 7:19 pm

Igen,, mert az emberrablás megnyomorította az életét, de végül is kiszabadult..

anyeze

Postby anyeze » Tue Aug 13, 2013 7:31 pm

Riamara wrote:Igen,, mert az emberrablás megnyomorította az életét, de végül is kiszabadult..

Én inkább arra gondolok, hogy a lány hazugsága és a soha ki nem derült titok az, ami megnyomorította (bár az még nem is biztos, hogy számára sem derült ki, lehet hogy csak még így a film elején nem akarják ellőni a poént, hogy mennyit tud Joo Goon, én azonban azt hiszem mégsem tud mindent, és biztosan kiderül majd valami olyasmi, hogy a régi szerelme nem is akart neki rosszat, csak valami külső ok kényszerítette, amit majd ő is megért ha rájön. Ami nekem még nagy kérdés, mi lehet Joo Goon szüleivel?!)
Image

Riamara

Postby Riamara » Tue Aug 13, 2013 7:58 pm

Aha, mi is épp ezt a kérdést tettük fel nézés közben. Na meg ebből adódott a másik is, hogy vajon a lány szülei élnek még? Vagy meghaltak abban a balesetben, amitől ő most látja a holtakat?

Az emberrablásnál én is úgy értettem, hogy a lány szerepét nem tudta azóta sem feldolgozni, és ettől olyan sérült, amilyen.

anyeze

Postby anyeze » Wed Aug 14, 2013 7:21 am

Egy kis ízelítő, mi jön még :-)

Image

[spoiler]Gondolom az "ágyjelenet" előzménye az lehet, hogy a rég halott barátnő Tae Yang-ba költözik egy kis időre :-)[/spoiler]
Image

batorix

Postby batorix » Wed Aug 14, 2013 8:02 am

Na jó annyi minden infót kaptam hogy meg kell néznem még egyszer van egy csomó minden ami felett
átsiklottam.
Bocsi hogy annyit írtam a női föszereplöröl , de mivel az első amit láttam vele:
Pasta (MBC, 2010) sajnos nincs végig leforditva és ami van hát az sem egy tökély.

rajta keresztül szerettem bele a doramájnak nevezett sorozatokba.
Üdv.
barbi

Agacska

Postby Agacska » Wed Aug 14, 2013 4:35 pm

Nagyon köszönöm a sorozat fordítását. Kíváncsian várom, hogy hogy fog alakulni a főszereplők sorsa és jelleme.

anyeze

Postby anyeze » Wed Aug 14, 2013 4:38 pm

Agacska wrote:Nagyon köszönöm a sorozat fordítását. Kíváncsian várom, hogy hogy fog alakulni a főszereplők sorsa és jelleme.

Én épp most fejeztem be a 3. részt :-) És már nagyon várom, hogy elkezdhessük fordítani :-) És persze a 4. részt is lesem holnap, mert mint mindig,most is ott hagyták abba, ahol kezd érdekessé válni :-)
remélem tetszik majd a sorozat, a fordítást pedig szívesen! :D
Image

Pattika

Postby Pattika » Wed Aug 14, 2013 5:34 pm

Kedves Anyeze!
Én már láttam a What ,happened in Bali-t, és, ha azt mondom "kis híjján belehaltam" finoman fogalmaztam!:)
Teljesen odáig voltam tőle! Csak ajánlani tudom mindenkinek!:)
Jó a történet és a szereplők szuperek voltak! Bár én SJS-bal kapcsolatban elfogult vagyok, most mégis azt kell írnom, hogy ebben a filmben Jo In Sung volt a csúcs!
:roll

raina-chan

Postby raina-chan » Wed Aug 14, 2013 6:11 pm

Kedves Anyeze!
Köszönöm szépen a 2. részt. A végén nagyon jól szórakoztam. Kezdem egyre jobban megkedvelni ezt a sorozatot. Lehet újra kéne nézni még a Pastát is. Gong Hyo Jin egyre jobb színésznek tűnik a szememben. :) Kitartást a folytatáshoz! :)

mikaz

Postby mikaz » Wed Aug 14, 2013 6:41 pm

Pattika! Imádlak! :cheers: Végre valaki mellém állt! Annyira szeretném azt a filmet magyarul, már Rutrackerről letöltöttem, s az angol szöveg is megvan. De hát keserves lenne koreai és angol nyelven végignézni. Remélem akad szemfüles fordító a közelben! :roll
A korábbiakról! A lepkés jelenet nekem még nem hozott ilyen filozófiai gondolatokat. Szerintem az is egy magyarázat, hogy Joo Joong Won dühös volt magára a helyzetre, arra,hogy kénytelen igénybe venni a kissé habókos csaj tudását. S a pókhálóban vergődő lepke azt szimbolizálta, hogy ő került csapdába. S ezt a dühöt adta ki a pókháló letépésével. Hiszen nem az a karakter, aki hagyja magát befolyásolni. Végül is, ő nem látta a szellemet mögötte.
Szerintem még nagyon az elején vagyunk. Felnőtt emberek mindketten, itt a szülők már mellékesek. De biztos többet megtudunk róluk is és a balesetről is.
Kedves Raina- Chan! Nézd meg a Thank Yout, felejthetetlen! Ott is szuper Gong Hyo Jin. Sőt!
Nagyon várom a folytatást! Minden jót mindenkienk! :salut:

zetkin94

Postby zetkin94 » Wed Aug 14, 2013 7:19 pm

Sziasztok,

micsoda élet zajlik itt, :-) egész furcsa, ugyanakkor nagyon örülök neki.

Érdekes, amit a pókhálós jelenetben észrevettetek. Számomra akkor szinte csak egy dühös mozdulatnak tűnt, vagy esetleg szellem hessegetésnek. Nem is gondoltam, hogy ennek jelentősége lehet, kíváncsi vagyok, visszatérnek-e majd rá.

Más, nagyon egyetértek Mikaz-al, a Thank You-t látni kell, egyszerűen muszáj :-)
Nagyon örülök neki, hogy Anyeze fordításában ismét elérhető a DA-n is. Ez nálam a többször nézős kategóriába tartozik.

Anyeze, nagyon jó az avatarod :-)

Pattika

Postby Pattika » Wed Aug 14, 2013 7:20 pm

:cheers: Szia Mikaz!!!:)))
Én is nagyon örülök neked! Már több helyen próbáltam reklámozni a filmet, de felirat hiányában kevesen vállalták be a nézését, viszont akiről tudom, hogy látta, kb. ugyanezen a véleményen van, mint mi!
Én a Cain-ban láttam először SJS-ot és ott nagyjából el is dőlt vele kapcsolatban minden!:)
A filmjei közül még a Rough Cut is nagyon tetszett, ott Kang Ji Hwan-nal döntögetik a csúcsot!
Imádtam az I' sorry, I love you-ban is, és bár nem vagyok oda a háborús filmekért a Road No.1, nálam dobogós! :salut:

Pattika

Postby Pattika » Wed Aug 14, 2013 7:23 pm

Óóóó, igen!!
De jó, hogy említed Zetkin!
Az előbb lemaradt, pedig én is írni akartam: a Thank you tényleg kihagyhatatlan!:)

mikaz

Postby mikaz » Wed Aug 14, 2013 8:02 pm

Sziasztok! Nem akartam ma már, de muszáj visszajönni. Szóval, Pattika minden soroddal egyet értek. A Road N. 1. szintén nagyon-nagyon ütős film. Bár nekem az utolsó része kissé patetikus volt, de ezt az adott koreai helyzetben meg lehet érteni. A film pont 60 évvel a háború kitörése után készült, szinte napra pontosan akkor kezdték vetíteni is. Ha jól tudom, a vele párhuzamosan futó Barátnőm egy Gumiho miatt esett vissza a nézettsége. De háborús film kategóriában nagyon emberi. A Rough Cut Kim-Ki Duk film. Épp most sikerült letöltenem két Cd-s változatban, mert Ázsiafilmen ahhoz van szöveg. Ezt még nem láttam, de rajta vagyok. S örülök a kedvező véleményednek. Viszont kérdezném, hogy az U-Turn minisorozathoz nem tudtok-e szöveget ajánlani. Byakuya blogjában van rá utalás, hogy van magyar felirata, de nem tudom elérni. A négyszer öt perces kis epizódok nagyon kedves szerelmi történetet mesélnek el. Még koreaiul is élvezetes. So Ji Sub partnere Lee Yun Hee. So Ji Sub ezzel tért vissza a filmes világba a katonaság után.
Na szóval, mielőtt azt hiszitek,hogy So Ji Sub folyik nálunk a csapból is, azért megemlítem,hogy a másik nagy kedvencem Lee Seung Gi. Ő a lejátszókból "folyik". S rajtuk kívül még sokan mások kedvencek, (színésznők is),de a képzeletbeli dobogón ott a helyük.
Anyeze avatarjához én is gratulálok, nagyon találó!

batorix

Postby batorix » Thu Aug 15, 2013 11:32 am

Hometown Legends-t ajánlom figyelmetekbe az alábbi 8 részből alá sorozatot van hozzá magyarítás is
ami érthetőbé teszi a koreiai mondavilágot /horror/ letölthető elég sok torrent oldalon fent van.
Ki kell irnom annyi szori-t nem láttam de ezzek közt van amihez nincs magyar feilrat sajna.

anyeze

Postby anyeze » Thu Aug 15, 2013 10:44 pm

Kissé későn - vagy korán ? :-) de felkerült a 3. rész is.
Mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Én már láttam a 4. részt - egyre jobb ez a sorozat :-)
Image

anyeze

Postby anyeze » Fri Aug 16, 2013 5:06 am

Mivel éjszaka töltöttem fel az új részt, talán nem vette észre mindenki :-)

Ha valakinek gondja van az időzítéssel szóljon (a nagy felbontásúból nem a szokásos verziót töltöttem, hanem a baros-t, és most vettem észre, hogy csúszik, ha másnál is így van szóljon!)
Image

vercsike1

Postby vercsike1 » Fri Aug 16, 2013 5:41 am

Kedves Anyeze és Zetkin !!! Hálásan köszönöm a 3. rész feliratát.További jó munkát és szép napot.

Return to “Subtitles”