I Hear Your Voice | Moksori [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.

Ki a kedvenc karaktered?

Park Soo Ha, a szerelmes szupersrác
28
70%
Jang Hye Seung, a makacs ügyvédlány
7
18%
Cha Gun Woo, a naiv ügyvéd, aki szívét lelkét beleadja...
2
5%
Seo Do Yeon, a sértett és céltudatos ügyészhölgyemény
1
3%
Uh Choon Shim, a legjobb anya a világon!!!
2
5%
Go Seung Bin, a reménytelen szerelmes
0
No votes
Min Joon Guk, mert gonosz nélkül nincs dráma!
0
No votes
Egyéb - megírom kommentben! :)
0
No votes

Total votes: 40

nevala
Fansubber
Fansubber

I Hear Your Voice | Moksori [Hungarian Subs] (Complete)

Postby nevala » Mon Jul 22, 2013 3:20 am

Image
Cím: I Hear Your Voice / Hallom a hangod
Hangul: 너의 목소리가 들려 (Neoui Moksoriga Deullyeo)
Rendezte: Jo Soo Won (Chongamdong Alice, Swallow the Sun)
Forgatókönyvet írta: Park Hye-Ryun (Dream High, Stranger than Paradise)
Műfaj: vegyes~ fantázia, románc, vígjáték, dráma, thriller, jogi
Csatorna: SBS
Részek száma: 16 [18-ra bővítve]
Megjelent: 2013. június 5. --> 2013. augusztus 1.
Adják: szerda & csütörtök 21:55

<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/-V-mckgasqc" frameborder="0"></iframe>

NÉGYES FOGATUNK:
[PLUSZ: magyar felirattal elérhető sorozatail]
Lee Bo Young | Jang Hye Seong (ügyvéd)
+ Kim So Hyun | fiatal Hye Seong (tanuló)
Lee Jong Suk | Park Soo Ha (tanuló)
+ Goo Seung Hyun | kicsi Soo Ha (gyerek)
Lee Da Hee | Seo Do Yeon (ügyész)
+ Jung Min Ah | fiatal Do Yeon (tanuló)
Yoon Sang Hyun | Cha Gwan Woo (ügyvéd)

A TÖRVÉNY EMBEREI:
Yoon Joo Sang | Shin Sang Duk (az ügyvéd legenda)
Kim Kwang Gyu | Kim Gong Sook (bíró)
Choi Sung Joon | Choi Yoo Chang (az ügyvédi iroda mókamestere)
Jung Dong Hwan | Seo Dae Suk (Do Yeon apja, bíró)

A TÖBBIEK:
Kim Hae Sook | Uh Choon Shim (Hye Seung anyja)
Jung Woong In | Min Joon Guk (a gyilkos)
Kim Ga Eun | Go Sung Bin (tanuló, Soo Hába szerelmes)
Kim Byung Ok | Hwang Dal Joong (elítélt)
Park Doo Shik | Choong Ki (tanuló, verekedős srác)

VENDÉGSZEREPLŐK:
Kim Sung Kyun | nyomozó, a kórházban [1. rész]
Jun Soo Kyung | fogorvosi post-iteket árusító hölgy [1. rész]
Park Chul Hyun | kosaras fiú [1-2. rész]
So E Hyun | Min Joon Guk ügyvédje [1., 12. rész] (a Hyena apropóján)
Han Ki Won | Jung Pil Jae (vádlott) [4-6. rész]
Han Ki Woong | Jung Pil Seung (vádlott) [4-6. rész]
Lee Byung Joon | az ingyenes lap igazgatója (felperes) [7. rész] (a Dream High apropóján)
Kim Hwan | bemondó (csak hang) [8. rész]
Kim Ki Chun | magát vak embernek kiadó bácsi (vádlott) [9. rész]
Kim Hak Rae | ügyfél a szaunában [10. rész]
Ahn Moon Sook | az árvaház igazgatónője [13. rész]
Kim Min Jong | Choi Yoon ügyvéd (Cha Gwan Woo segítője) [14. rész] (A Gentlemen's Dignity karaktere, a Hyena apropóján)
Uhm Ki Joon | Uhm Ki Joon (új kirendelt ügyvéd) [14. rész] (Saját nevén, a Dream High apropóján)

<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/7jQTyFG0EPs" frameborder="0"></iframe>

Szinopszis:
Park Soo Hának van egy különleges képessége. Gondolatolvasó. Gyerekkorában elszenvedett baleset óta megrögzötten keresi megmentőjét, egy lányt, aki a tíz év alatt időközben ügyvéddé vált. Park Soo Ha, természetéből eredendően utálja az igazságtalanságot, így csatlakozik Jang Hye Seunghoz (a fent említett lányhoz), és Cha Gwan Woohoz (egy túltengő igazságérzettel rendelkező, naiv ügyvédhez), hogy legyőzzék a hazugságokat a bíróságon. Ellenségük többek között egy gyilkos és egy ügyésznő is.
---
"Két ügyvédet vettek fel állami alkalmazásba, így kirendelt védők lehetnek. Jang Hye Seung is bekerült, így végre biztos állása lett. Nem tekint szakmájára hivatásként, szinte robotként dolgozik. A modora durva és őszinte, nem érdekli mások véleménye. Míg Cha Gwan Woo elhivatottságból jelentkezett, nagyon lelkes és komolyan végzi a munkáját. Akármennyire is különböznek, mégis kénytelenek lesznek egy csapatként dolgozni.
Park Soo Ha egy 19 éves fiú, aki képes olvasni az emberek gondolataiban. Ő nagy segítség lesz Jang Hye Seung számára. Kettőjüket egy tragikus esemény kapcsolja össze és 10 év után ismét találkoznak. Innentől kezdve a fiú nem mozdul az ügyvédnő mellől és együtt oldják meg a rábízott ügyeket.
Mindeközben Jang Hye Seung nagy veszélyben van, ugyanis kiszabadul egy árny, ami üldözni kezdi. Park Soo Ha mindent megtesz, hogy megvédje őt.
Kialakul egy szerelmi háromszög is, csak hogy még jobban bonyolódjon a dolog.
A fő gonosz igazán ijesztő, ahogy mindenkit betud csapni a végtelen kedvességével. Ezek után ha még “jó” karaktert is játszik egy másik filmben, akkor sem hiszek neki. Remek választás volt.
Az ügyvédnő nem egy jó ember, megkeményítette az élet, de van remény. Park Soo Ha is meglátja ezt és próbálja “átnevelni”. A fiú tipikus tinédzser, túlzott reakciói vannak, bár néha ez érthető is. Sokszor gyerekesen viselkedik, ha szerelemről van szó. De helyén van a szíve és az igazságérzete.
Seo Do Yeon az ügyésznő néha ellenség, néha meg szövetséges.
Ennek a négy embernek össze kell fognia, hogy a múlt árnyait letudják győzni."
[YUMIYO tollából. Cr: yumiyo.wp.com]

~ Érdekességek:
    ♥ Kim So Hyun nem elsőnek alakítja Lee Bo Young karakterének fiatalkori énjét. Még régebben, a The Birth of the Rich-ben is egy szereplőt formáltak meg.
    ♥ Lee Jong Suk és Yoon Sang Hyun korábban már játszott együtt a Secret Garden c. sorozatban. Ott Lee Jong Suk gyengéd érzelmeket táplált Yoon Sang Hyun által alakított karakter felé.
    ♥ A rendező és a forgatókönyvíró a régebbi műveiből felsorakoztat pár szereplőt itt, mint beugró színész / cameo / vendégszereplő.
    ♥ A magas nézettség és a történet megfelelő kidolgozása érdekében a stáb és a forgatókönyvíró úgy döntött, hogy két résszel meghosszabbítják a sorozatot. Így lett a 16 részes sorozatból 18 epizód.
    ♥ Lee Jong Suk és Kim Soo Yun (aki Ssang Kót / Moon Dong Heet alakította az első két részben) korábban szerelmespárt alakított a When I Was The Prettiest c. egyrészes speciálban.

LETÖLTÉSI LEHETŐSÉGEK:
[spoiler]
D-Addicts [a 450p-HanRel és az XVid-HanRel-hez biztos jó!]
Asiatorrents [450p-Kor és XVid-Kor-hoz biztos passzol!]
Doramax264 (kis méret, több fájl, amit össze kell illeszteni)
Medium Quality (kis méret, több fájl, amit össze kell illeszteni)
FreeKorDramas (kis méret, több fájl, amit össze kell illeszteni)[/spoiler]
Image
Fordítási információk:
Magyarra fordította: Nevala
Eredeti angol felirat: VIKI @ The Inner Voice Team
A fordítást lektorálta, időzítést javította: Nevala
A fordítás kezdete: 2013. 06. 17.
A fordítás vége: 2013. 10. 21.
Javításra vár:
- jogi kifejezések és szakszavak,
- a nevek egységesítése,
- magázódás és tegeződés,
- egyéb félreírás, félrefordítás, helyesírási hibák.

EPIZÓD INFORMÁCIÓK:
http://nevalasworld.wordpress.com/category/moksori/
Attachments
Moksori 13-18 [Nevala].rar
Harmadik harmad. [13-18. rész]
A VIKI angol felirata alapján. Magyar fordítás és lektorálás: Nevala
Nevala's World - Nevala Világa
http://www.nevalasworld.wordpress.com/
(132.48 KiB) Downloaded 1864 times
Moksori 1-6 (javított) [Nevala].rar
A kezd&#337; harmad. [1-6. rész]
A VIKI angol felirata alapján. Magyar fordítás és lektorálás: Nevala.
(134.09 KiB) Downloaded 2961 times
Moksori 7-12 (javított) [Nevala].rar
A második harmad. [7-12. rész]
A VIKI angol felirata alapján. Magyar fordítás és lektorálás: Nevala.
(129 KiB) Downloaded 2353 times
Last edited by nevala on Tue Oct 22, 2013 2:05 am, edited 21 times in total.
Picture: Sawajiri Erika (Aya) from 1 Litre of Tears

Min Rin

Postby Min Rin » Mon Jul 22, 2013 3:36 am

Kedves Nevala! Hálásan köszönöm, hogy ide is felraktad, biztos többen megtalálják! :thumleft: :salut: :clap: :heart:
Image

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Mon Jul 22, 2013 3:49 am

Sziasztok, kedves hallgatózók!

Egy ideje már készülget ez a sorozat a Világomban, most, hogy így a közepénél járok, gondoltam tömörítve ide is kirakom, hogy minél több emberhez jusson el ez a vártnál sokkal jobbnak ígérkező sorozat. Van benne minden, ami szem-szájnak ingere. A thrillertől a vígjátékig, a szívszorító drámán keresztül a könnyfacsaró romantikán át a jogig minden megtalálható az epizódok között. A karakterek összetettek, a feszültség végig érezhető a részek minden percében - egy-egy komoly pillanatot megfelelően oldanak fel pár mókás jelenettel, hogy utána lefáraszthassák az ember agyát egy kis tömény ügyvédeskedéssel, majd pedig a mélyvízbe dobnak, azt gondolva, hogy felkészült a néző a következő képsorokra; de nem. Erre a sorozatra nem lehet felkészülni.

Remélem rajtam kívül még sok más embernek nyújt emlékezetes perceket, és hogy senki kedvét nem veszi el a jogi téma. Bár tényleg gyakori a tárgyalóterem, mint helyszín, a jog csak az egyik központi dolog. Emellett még a romantika és a könnyed humor is fontos tényező, az igazságosság és a bűnösség kérdését pedig minden részben boncolgatják.

Nem ajánlom gyorsdarálásra, legalábbis elsőnek nem maratonra. Van egy-két epizód, amin rágódni kell egy kicsit, emellett pedig előszeretettel ajánlanám az INFORMÁCIÓK! linkeket, mert ott tényleg pár olyan infót közlök, ami nélkül nem teljesen élvezhető az adott rész.

Továbbá remélem, mindenkit le fog nyűgözni a szereplők játéka. Engem levett a lábamról az összes színész, de a legnagyobb megdöbbenés számomra Lee Jong Suk volt. Ő köztudottan modellként kezdte, 15 évesen, s most, alig pár évvel ezelőtt próbálkozott csak a színészkedéssel. Sokatoknak a Secret Garden-ből lehet ismerős, de biztos láthattátok másban is, akár a School 2013-ban is, ahol főszereplőt alakított. Na, visszatérve rá, olyan jól alakít, hogy még Jung Woong In olyan szavakkal illette, hogy ő lesz a következő Joo Won. Ez azért nem semmi! :thumleft:

Image

Drága Min Rin! Én is remélem. :roll :-)

Nevala
Peace, Love, Respect.
Last edited by nevala on Tue Jul 23, 2013 12:13 pm, edited 1 time in total.

Ahn Jae Sung

Postby Ahn Jae Sung » Mon Jul 22, 2013 6:52 am

Kedves Nevala!

Gratulálok, a topik nyitáshoz, és a kedvcsináláshoz. :thumright:

Szépen megszerkeztetted, és igen felcsigáztad az érdeklődésem, az ajánlóval, és a kiegészítő anyagokkal. :cheers:

Mindjárt el is kezdem nézni, mert kimondottam, ezt a " vegyes " műfajt nagyon bírom. :lol

Köszönöm szépen a feliratokat! :-)

Nagyon szép lett a nyitó oldal, és semmi nem hiányzik, profi munka! :salut:
Image

chinguya

Postby chinguya » Mon Jul 22, 2013 6:53 am

Szia Nevala!

Én is nagyon köszönöm, hogy feltetted ide a DA-ra is a sorozatot. Bevallom, eddig csak gyűjtögettem a részeket, maratonra. De olvastam, hogy nem ajánlod így, ezért picit elbizonytalanodtam. :lol Mindenesetre Lee Jong Suk-ra nagyon kíváncsi vagyok! Néhány epizódba "belelestem" és nagyon tetszett, amit láttam. Az is bíztató, hogy bővítették a sorozatot további két epizóddal. Olvastam a hozzászólásokat a gooddrama.net-en. Mindenki Hye Seung és Soo Ha párosnak szurkol. :cheers: Remélem az a koreai sorozatoknál "kritikus" befejezés ennek a sorozatnak a kapcsán,pozitívan alakul majd. Mégegyszer köszönöm! :salut:

Üdv: Chinguya

vercsike1

Postby vercsike1 » Mon Jul 22, 2013 7:58 am

Kedves Nevala!!! Itt is hálásan köszönöm a feliratokat.

nb76

Postby nb76 » Mon Jul 22, 2013 11:26 am

Szia Nevala, örülök, hogy kiraktad a feliratokat ide is. Ez egy fantasztikus film, minden perce élvezetes, nem is tűnik fel, hogy 1 órásak a részek. A plusz infók pedig tényleg megkönnyítik a megértést. Unokahugom (Karolina) a héten hazament, de szombaton jön is vissza, és máris tűkön ül, hogy együtt nézhessük. Ő már a 8-t sem látta, de "rohamot" kapott, amikor megtudta, hogy van új felirat. A 9-t még nem is mondtam neki, azért, hogy könnyebben bírja szombatig... :D
Nagyon szépen köszönjük a munkádat!

üdv: Brigi és Karolina

erzsi69

Postby erzsi69 » Mon Jul 22, 2013 12:28 pm

A lányommal együtt nagyon szépen köszönjük az eddig elkészült feliratokat :)

reaper0o1

Postby reaper0o1 » Mon Jul 22, 2013 5:32 pm

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Tue Jul 23, 2013 12:06 pm

Ahn Jae Sung wrote:Kedves Nevala!
Gratulálok, a topik nyitáshoz, és a kedvcsináláshoz.
Szépen megszerkeztetted, és igen felcsigáztad az érdeklődésem, az ajánlóval, és a kiegészítő anyagokkal.
Mindjárt el is kezdem nézni, mert kimondottam, ezt a " vegyes " műfajt nagyon bírom.
Köszönöm szépen a feliratokat!
Nagyon szép lett a nyitó oldal, és semmi nem hiányzik, profi munka!

Kedves Ahn Jae Sung!
Próbálkozik az ember... :roll
Örülök, ha elnyerte a tetszésedet. Nagyon szívesen a fordítást, remélem a sorozat sem okoz majd csalódást neked. :)

chinguya wrote:Szia Nevala!

Én is nagyon köszönöm, hogy feltetted ide a DA-ra is a sorozatot. Bevallom, eddig csak gyűjtögettem a részeket, maratonra. De olvastam, hogy nem ajánlod így, ezért picit elbizonytalanodtam. Mindenesetre Lee Jong Suk-ra nagyon kíváncsi vagyok! Néhány epizódba "belelestem" és nagyon tetszett, amit láttam. Az is bíztató, hogy bővítették a sorozatot további két epizóddal. Olvastam a hozzászólásokat a gooddrama.net-en. Mindenki Hye Seung és Soo Ha párosnak szurkol. Remélem az a koreai sorozatoknál "kritikus" befejezés ennek a sorozatnak a kapcsán,pozitívan alakul majd. Mégegyszer köszönöm!
Üdv: Chinguya

Kedves Chinguya!
Nagyon szívesen... :D Én is bízom a szép végkifejletben, annál is inkább, mert nagyon megszerettem a főszereplőket, nem akarom, hogy bármelyikük is elhulljon a végére, esetleg depresszióba essen az elutasítástól... :cry:
Tudom, hogy sokan a maraton hívei, de ez szerintem kifejezetten olyan sorozat, amit magadban emészteni kell. Természetesen nem minden résznél ilyen, de plusz dolog még az információk - ha hamarabb tudsz meg valamit, az akár spoileres is lehet a továbbiakra nézve, és hát az egy kicsit ronthat az élvezhetőségén (ha egyáltalán lehet ezen... :D), szóval ezért ajánlottam az epizódonkénti követését a sorozatnak.

vercsike1 wrote:Kedves Nevala!!! Itt is hálásan köszönöm a feliratokat.

Természetesen neked is nagyon szívesen, vercsike! Remélem örömöd leled ebben a sorozatban is! :)

Brigi és Karolina :) wrote:Szia Nevala, örülök, hogy kiraktad a feliratokat ide is. Ez egy fantasztikus film, minden perce élvezetes, nem is tűnik fel, hogy 1 órásak a részek. A plusz infók pedig tényleg megkönnyítik a megértést. Unokahugom (Karolina) a héten hazament, de szombaton jön is vissza, és máris tűkön ül, hogy együtt nézhessük. Ő már a 8-t sem látta, de "rohamot" kapott, amikor megtudta, hogy van új felirat. A 9-t még nem is mondtam neki, azért, hogy könnyebben bírja szombatig...
Nagyon szépen köszönjük a munkádat!

üdv: Brigi és Karolina

Sziasztok! Igen, teljesen felrúgja az idő és a tér szabályait, legalábbis amikor nézi az ember... :) Nem csodálom, hogy szívesen nézné tovább is, mivel azok kifejezetten nagyon érdekes részek (na, most úgy mondtam, mintha az előzőek sem lettek volna azok, pfff). Minden tőlem telhetőt megteszek, hogy addigra három részt is megnézhessetek egy nap! :D

erzsi69 wrote:A lányommal együtt nagyon szépen köszönjük az eddig elkészült feliratokat.

Kedves Erzsi!
Esetleg nézitek is? Vagy csak gyűjtögettek? Szívesen olvasnám a véleményeteket... :)
Nagyon szívesen az eddigieket... :)
Last edited by nevala on Tue Jul 23, 2013 12:13 pm, edited 1 time in total.

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Tue Jul 23, 2013 12:12 pm

Sziasztok!

Lenne itt egy kis Jogi Gyorstalpaló, mielőtt egy jogász végzettségű néző agyonütne a kifejezésekért és a pontatlan gondolataimért... A feliratokat nemsokára (egy-két héten belül) javítani fogom, szóval addig szíves elnézésüket kérem azoknak, akiket megbotránkoztatott.
Elmagyarázásra került a TÁRSTETTESSÉG és a MAGÁNINDÍTVÁNY + MAGÁNVÁD.

Nevala
Peace, Love, Respect.

erzsi69

Postby erzsi69 » Tue Jul 23, 2013 2:26 pm

nevala wrote:Kedves Erzsi!
Esetleg nézitek is? Vagy csak gyűjtögettek? Szívesen olvasnám a véleményeteket... :)
Nagyon szívesen az eddigieket... :)

Nézzük bizony :D
Most már be kell osztanunk, mert nemsokára utolérünk. Nem vagyok egy kifejtegetős típus. Nekem egy sorozat vagy tetszik, vagy nem. Mélyebb dolgokat nem keresek benne. Egy dolog viszont biztos, hogy ez a sorozat pont nekem való :D

csucsika7

Postby csucsika7 » Tue Jul 23, 2013 8:22 pm

Nagyon szépen köszönöm az eddigi részeket :) Az oldaladon írok véleményt, de gondoltam azért itt is megköszönöm...had gyűljenek azok a kedves hozzászólások :P És ha ez már javított, akkor leszedtem őket újra ^^

Image

Ahn Jae Sung

Postby Ahn Jae Sung » Wed Jul 24, 2013 9:47 pm

Kedves Nevala! Image

Nevala

Próbálkozik az ember...
Örülök, ha elnyerte a tetszésedet. Nagyon szívesen a fordítást, remélem a sorozat sem okoz majd csalódást neked.

Ez egy remek, hibátlan " próbálkozásra " sikeredett. Image Ilyen fiatalon, Image szóval, na és hát :-) Profi vagy! :salut:

Igen, teljesen felrúgja az idő és a tér szabályait, legalábbis amikor nézi az ember... Nem csodálom, hogy szívesen nézné tovább is, mivel azok kifejezetten nagyon érdekes részek (na, most úgy mondtam, mintha az előzőek sem lettek volna azok, pfff). Minden tőlem telhetőt megteszek, hogy addigra három részt is megnézhessetek egy nap!

Lenne itt egy kis Jogi Gyorstalpaló, mielőtt egy jogász végzettségű néző agyonütne a kifejezésekért és a pontatlan gondolataimért... A feliratokat nemsokára (egy-két héten belül) javítani fogom, szóval addig szíves elnézésüket kérem azoknak, akiket megbotránkoztatott.
Elmagyarázásra került a TÁRSTETTESSÉG és a MAGÁNINDÍTVÁNY + MAGÁNVÁD.

Nekem, tökéletesen megfelt minden, érthető, és igen élvezetes a fordításod!! :thumleft:

Imádom, ezt a sorozatot!! Image

Nagyon Jóóóóó választás volt!!! Image

Én már végig néztem az eddig leadott részeket, mert nem bírtam abbahagyni !! :thumright:

Ma is alig vártam, :hissy: hogy letöltsem a 15-ik részt. Image

Köszönöm, hogy fordítod!!! :notworthy:

Fantasztikus a színészek játéka! Imádom a tárgyalótermi részeket. :D

Az angyal arcú, de írtó tehetséges: Lee Jong-Suk - Park Soo-Ha :wub:

Yoon Joo Sang - Shin Sang Duk ügyvéd, haláli egy fazon. :rofl:

[spoiler]az a műfogsoros jelenet az elején még. Image[/spoiler]

Lee Bo-Young - Jang Hye-Sung - ügyvédnőnek irtó jó a humora, és bírom a beszólásait. :roll

Kicsit hasonlít, a fiatalkori: Audrey Hepburn-ra a törékeny, finom arcú, átható tekintetű nő, aki képes volt levenni a lábáról nemcsak egész Hollywoodot, hanem a fél világot. Audrey Hepburnt senkinek sem kell bemutatni, bármeddig elnéznénk gyönyörű mosolyát, vidám játékát, hatalmas szempillákkal keretezett okos tekintetét.

Image
Image

<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/7v0rQ0A3Ukk" frameborder="0"></iframe>
<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/kec6JNxFI-4" frameborder="0"></iframe>
Last edited by Ahn Jae Sung on Wed Jul 24, 2013 10:30 pm, edited 2 times in total.
Image

Ahn Jae Sung

Postby Ahn Jae Sung » Wed Jul 24, 2013 10:01 pm

Image

<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/cNsVh3ZAv10" frameborder="0"></iframe>

Image
Image

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Fri Jul 26, 2013 1:08 pm

erzsi69 wrote:Nézzük bizony.
Most már be kell osztanunk, mert nemsokára utolérünk. Nem vagyok egy kifejtegetős típus. Nekem egy sorozat vagy tetszik, vagy nem. Mélyebb dolgokat nem keresek benne. Egy dolog viszont biztos, hogy ez a sorozat pont nekem való

Akkor ennek örülök. Ha nézed, az kifejezőbb annál, mintha oldalakat zengenél róla. És jó értelemben. :)

csucsika7 wrote:Nagyon szépen köszönöm az eddigi részeket Az oldaladon írok véleményt, de gondoltam azért itt is megköszönöm...had gyűljenek azok a kedves hozzászólások És ha ez már javított, akkor leszedtem őket újra ^^

Jaj, kedves Csucsi! :D
Igen, mindig annyira örülök a kommenteidnek, hogy örömtáncod is tudnék most lejteni... :) Próbálok mindegyikre válaszolni... de azért örülök, hogy ide is írsz... :wub:
A mozgó Soo Hára meg nincs szó, amely kifejezi, hogy... :wub: :whistling:

Nevala
Peace, Love, Respect!

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Fri Jul 26, 2013 1:15 pm

Megérkezett még egy epizód!
Image
Link!

Nevala
Peace, Love, Respect!

Ahn Jae Sung

Postby Ahn Jae Sung » Fri Jul 26, 2013 4:48 pm

Hello Nevala! :-)

Image

Megtaláltam ám a 10. rész feliratát. Image

Ez a sorozat emlékezetes marad számomra, igazad volt. Image

A nézettség, hétről - hétre nő!!! Image

Már, 30 % !!!! Image

Egy baj van, hogy jövőhéten vége lesz :hissy: miért nem hosszabítják még tovább? Image
Image

zetkin94

Postby zetkin94 » Fri Jul 26, 2013 7:11 pm

Kedves Nevala!

Nagyon köszönöm a fordítást, és azt is, hogy ide is kitetted. Sajnos az idő hiánya miatt, csak később tudom elkezdeni, de annyira felkeltetted az érdeklődésemet, hogy alig várom hogy láthassam.
További jó munkát, és jó szórakozást kívánok hozzá!
DOCTORS Saikyou no Meii, Loving you Anyezével közösen: Color of Woman, The Musical, Feast of the Gods, The Masters Sun,How to meet a perfect neighbor,Its okay thats love, Liar game, Hyde, Jekyll,Me, Oh my Venus

vercsike1

Postby vercsike1 » Sat Jul 27, 2013 7:49 am

Kedves Nevala!!!
Nagyon szépen köszönöm,hogy fordítod.Igaz,hogy én kevésbé szoktam hozzászólni de ott vagyok veled.Hálásan köszönöm az eddigieket.

Wildfell

Postby Wildfell » Sat Jul 27, 2013 10:42 am

Nagyon szépen köszönöm a feliratokat. :) Nagyon ácsingóztam erre a doramara. :)

Agacska

Postby Agacska » Mon Jul 29, 2013 7:02 pm

Nagyon köszönöm a sorozat fordítását.

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Tue Jul 30, 2013 5:51 am

Ahn Jae Sung wrote:Egy baj van, hogy jövőhéten vége lesz, miért nem hosszabbítják még tovább?

Szerintem örüljünk ennek a két résznek is, így is elég érdekes és izgalmas a sorozat, a végén még elrontanák a sok húzással... De tényleg, még két nap, és vége... :cry:

zetkin94 wrote:Kedves Nevala!

Nagyon köszönöm a fordítást, és azt is, hogy ide is kitetted. Sajnos az idő hiánya miatt, csak később tudom elkezdeni, de annyira felkeltetted az érdeklődésemet, hogy alig várom hogy láthassam.
További jó munkát, és jó szórakozást kívánok hozzá!

Neked pedig a következő sorozathoz, ahhoz, ami ezután fog startolni... :) Hong-nővéres dráma!!!! :mrgreen:
Természetesen nagyon szívesen, majd ha belenézel, nyugodtan írhatsz róla véleményt, százas skálán hány ezer pontot adnál rá... :roll

vercsike1 wrote:Kedves Nevala!!!
Nagyon szépen köszönöm,hogy fordítod.Igaz,hogy én kevésbé szoktam hozzászólni de ott vagyok veled.Hálásan köszönöm az eddigieket.

Rendben... :mrgreen: Szívesen! :)

Wildfell wrote:Nagyon szépen köszönöm a feliratokat. Nagyon ácsingóztam erre a doramara.

Nagyon szívesen... :) Nem vagy egyedül! :whistling:

Agacska wrote:Nagyon köszönöm a sorozat fordítását.

Nagyon szívesen a sorozat fordítását.

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Tue Jul 30, 2013 5:55 am

Következő felirat, ideiglenes verzió!
A javított pár napon belül felkerül. [Maximum egy hét...]
Image
LINK!

nb76

Postby nb76 » Tue Jul 30, 2013 1:21 pm

Szia Nevala, nagyon köszi a 11. részt, ezt máris meg kell nézni!!! :D

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Sun Aug 04, 2013 11:19 am

Brigi! :) Nagyon szívesen, mint mindig! :mrgreen:

---
12. rész felirata elérhető, tölthető! :salut:
Image
LINK!

erzsi69

Postby erzsi69 » Sun Aug 04, 2013 11:53 am

nevala wrote:12. rész felirata elérhető, tölthető! :salut:

Köszönjük :D

nb76

Postby nb76 » Sun Aug 04, 2013 12:16 pm

Egyszerűen csúcs vagy, Nevala, hálás köszönet!! Karolina már itt is lóg a nyakamon, hogy nézzük - hát nem lehet ellenálni, megadom magam... :D

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Sun Aug 18, 2013 8:55 am

Kikerült az első 12 rész (a sorozat kétharmadának) javított verziója, szedjétek le nyugodtan, ha gondoljátok.
[Köszönöm az előtte lévő 832 ember letöltését!!!]

Csúszok a sorozattal, mert nincs net, nincs idő, nincs lehetőség. Ilyenkor, hogy van kedv, persze, hogy minden másnak ellenem kell lennie...! A nyár befejezte előtti ígéretemet nem hiszem, hogy be tudom tartani, ezért valószínűleg egészen szeptemberig tolódni fog a dolog. Mindenki elnézését kérem.

De addig is, kint egy szavazás, amin, kérem, mindenki szavazzon. Én Seo Do Yeonra szavaztam, pedig nagyon sokat tépelődtem, hogy a voksom kinek is adjam. [Esélyes volt még Park Soo Ha, a hősszerelmes és természetesen a szuperanyu, de végül mégiscsak az ügyésznő győzedelmeskedett].

nb76

Postby nb76 » Sun Aug 18, 2013 10:25 am

Szia Nevala! Szavaztam (Jang Hye Seung lett nálam a befutó, So Ha-val és a sértett ügyésznővel szoros versenyben....). Majdcsak megjavul a neted és egyenesbe jönnek a dolgok, várunk türelmesen.

Üdv: Brigi

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Fri Aug 23, 2013 3:36 pm

Brigi, köszönöm a türelmedet! :)
[Egyébként megkérdezhetem, Karolinának ki a kedvence?]

Felkerült az újabb epizód a Világomba! :)
Image
LINK!

Jackimi

Postby Jackimi » Fri Aug 23, 2013 5:42 pm

Kedves Nevala, én is szavaztam. Igényes a fordításod, nagyon élveztem, látszik, hogy utánanézel a dolgoknak. Csak így tovább :thumright: Ameddig tartott, fordítással néztem a sorozatot, persze muszáj volt befejeznem, úgyhogy a maradékot megnéztem angolul. (De magyarul azért jobb :lol )
A Who Are You?-t is elkezdtem, az is tetszik, bár elég sok hasonlóságot vélek felfedezni a Master's Sun-nal :whistling: - de szerencsére azért megvan a maga egyedi íze.
Nem tudom, miért egyszerre raktak adásba két ennyire hasonlító témájú sorozatot. :scratch:

Na mindegy, ez nem ide tartozik. Csak szeretnék sok kitartást kívánni a folytatáshoz, és remélem, a nehézségek nem törik meg a lelkesedésedet.
Image

KNG-fan

Postby KNG-fan » Fri Aug 23, 2013 6:15 pm

Kedves Nevala!

Nagyon örülök, hogy megnézhetem majd ezt a sorozatot a feliratoddal, a "címképen" szereplő két férfiember Oska / Secret Garden és a School2013 ifjú titánja miatt.
Szavazni is fogok, ha nézni kezdem és kialakul a véleményem.
Jó munkát, és köszönöm.

Hunny

Yoon Sang Hyun 尹相鉉 - Never Ending Story @ Awards Ceremony
http://www.youtube.com/watch?v=bZJ4Y1EUxUM

vercsike1

Postby vercsike1 » Sat Aug 24, 2013 4:09 am

Kedves Nevala!!!
Hálásan köszönöm a 12 rész javítottját.Kellemes hétvégét,minden erre járónak.

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Sat Aug 24, 2013 8:59 am

Jackimi wrote:Kedves Nevala, én is szavaztam. Igényes a fordításod, nagyon élveztem, látszik, hogy utánanézel a dolgoknak. Csak így tovább :thumright: Ameddig tartott, fordítással néztem a sorozatot, persze muszáj volt befejeznem, úgyhogy a maradékot megnéztem angolul. (De magyarul azért jobb :lol )
A Who Are You?-t is elkezdtem, az is tetszik, bár elég sok hasonlóságot vélek felfedezni a Master's Sun-nal :whistling: - de szerencsére azért megvan a maga egyedi íze.
Nem tudom, miért egyszerre raktak adásba két ennyire hasonlító témájú sorozatot. :scratch:

Na mindegy, ez nem ide tartozik. Csak szeretnék sok kitartást kívánni a folytatáshoz, és remélem, a nehézségek nem törik meg a lelkesedésedet.

Elsőnek nem is tudtam, hogy reagáljak erre a bejegyzésre. Azt hiszem, most a föld felett jópár centire lebegek, így, hogy megírjam a választ, vissza kell süppednem a fotelembe.
Bár próbálnám elhinni teljesen, amit írtál, azért tudom a felirataimról, hogy vannak hiányosságai - alapból csak egy angol fordításból dolgozom, gyakran megnevettető helyesírással. De azért remélem tényleg átérződik egy-egy részen, mennyit agyaltam rajta és/vagy néztem utána. A szívem csücske lett ez a sorozat, minden szereplőjével, minden mozzanatával és minden párbeszédével együtt. :heart: Szóval, köszönöm a véleményed, mindent megteszek, hogy igaz is legyen/maradjon. :)
A WAY? pedig nem véletlen, hogy hasonlít a The Master's Sun-ra. A forgatókönyvíró tavaly a BIG koppintásával kezdte a pályáját, bár a kópiája (I Love Lee Tae Ri / I love Italy) több néző szerint sokkal jobb és logikusabb lett, mint a Hong-nővérek drámája. Lehet, hogy ezúttal is így lesz, bár a Hong-nővéreknek eddig csak egy mellényúlásuk volt, a többi általában nézőbarát, közkedvelt és lehengerlő. Ezeket most mind úgy írom, hogy nem láttam még egy részt sem a Mester Napjából, csak az előzeteseket, amik az I Hear Your Voice végén bukkantak fel; és ha az előzetesek alapján kéne ítéletet mondanom, nekem jobban bejön a Who Are You. :whistling:
Egyébként, ha a színészi alakítás jobb lenne a WAY?-ben, simán vinné a prímet! Kár, hogy Taecyeon-t bármennyire is szeretem, ő előadó és nem színész. De most úgy érzem, hogy Kim Jae Wook nagyot fog dobni az értékelésemen, bár őt eddig még csak öt percnyit, ha láttam.

Óh, hogy én is mennyire remélem! Már csak öt rész van hátra... nem tudom, hogy örüljek vagy szomorkodjak... :unsure:

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Sat Aug 24, 2013 9:03 am

KNG-fan wrote:Kedves Nevala!

Nagyon örülök, hogy megnézhetem majd ezt a sorozatot a feliratoddal, a "címképen" szereplő két férfiember Oska / Secret Garden és a School2013 ifjú titánja miatt.
Szavazni is fogok, ha nézni kezdem és kialakul a véleményem.
Jó munkát, és köszönöm.

Hunny

Kedves Hunny!

Nagyon örülök, hogy hozzásegíthettem ahhoz, hogy rátalálj erre a sorozatra! Remélem, semmiben nem fogsz csalódni! :D Az értékelésedet majd örömmel és izgatottan várom, imádom kibeszélni a sorozatokat.
Yoon Sang Hyun még mindig olyan jól alakít, mint a Secret Garden-ben, Lee Jong Suk pedig nagyon sokat fejlődött az Iskola óta (bár már ott is szépen teljesített! :thumleft: ). Szóval, szerintem nem fogsz csalódni! :)
Természetesen, nagyon szívesen! :)
És köszönöm.

Nevala

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Sat Aug 24, 2013 9:06 am

vercsike1 wrote:Kedves Nevala!!!
Hálásan köszönöm a 12 rész javítottját.Kellemes hétvégét,minden erre járónak.

Igen, rájuk fért a javítás, néhol olyan megmosolyogtatóan írtam el a dolgokat, hogy csak úgy néztem, amikor javítottam (mint az a bizonyos borjú egy újonnan vett kapura...). :whistling:

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Sat Aug 24, 2013 1:21 pm

Időközben javítgattam a nyitóposzton, felkerült pár plusz információ. Remélem nem lett nagyon káosz, próbáltam rendszerezni, de olyan sok mindent meg akarok még veletek osztani róla, hogy alig van helyem... :D

gilnis

Postby gilnis » Sat Aug 24, 2013 4:34 pm

Nevala, nagyon szépen köszönöm a munkádat! :heart: Ez egy kitűnő sorozat, és igaz, hogy már angolul láttam, de hála neked most újranézhetem magyarul! Kitartást a folytatáshoz! :)

Ja, és szavaztam. :) Kár, hogy nem lehet többre, mert nagyon-nagyon szeretem az ügyvédnőt és az idős ügyvéd urat is. :heart:
ImageImageImage

bekka

Postby bekka » Sat Aug 24, 2013 6:13 pm

Kedves Nevala, letöltöttem a részeket és belekezdek, majd jövök! Nagyon kíváncsi vagyok! :) :heart:

Update:
[spoiler]Na meg is néztem az első részt, nagyon tetszett.
Remek a fordítás, belesimul a filmbe.
A történet is nagyon jó.Amikor Hye Seung az állásinterjún elkezdi mesélni a történetét, annyira belefeledkeztem abba, hogy amikor visszatértünk oda, szinte felocsúdtam hogy jét tényleg, innen indultunk.
Soo Ha nagyon édes ahogy az utcán megállítja az embereket a lányt keresve.
Kíváncsi vagyok ezek után hogyan folytatódik a szemén megsérült lány és Hye Sung kapcsolata.

Nagyon tetszett! :)[/spoiler]
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs,Heirs special, Yawang, Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling in love with Soon Jung, Cook up a storm
Folyamatban: Mystery queen
Terv: Ando Lloyd-Hayakoval, Mystery Queen 2

http://www.azsiaifeliratok.hu

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Sun Aug 25, 2013 10:58 am

gilnis wrote:Nevala, nagyon szépen köszönöm a munkádat! :heart: Ez egy kitűnő sorozat, és igaz, hogy már angolul láttam, de hála neked most újranézhetem magyarul! Kitartást a folytatáshoz! :)

Ja, és szavaztam. :) Kár, hogy nem lehet többre, mert nagyon-nagyon szeretem az ügyvédnőt és az idős ügyvéd urat is. :heart:

Gilnis!
Nagyon szívesen fordítom, mert mint mondtad, tényleg kitűnő sorozat! Nekem még felirat nélkül is nagyon tetszett (bár ugye úgy, a fél részt nem is értettem, mert annyi mindig volt a tárgyalóteremben...), angolul meg csak úgy faltam az epizódokat! :mrgreen: Ennél jobb sorozatra nehéz lett volna rábukkannom! :wub:
Köszi! :)

Igen, rengeteg csodás karaktert alkottak ebben a sorozatban, talán egy embert tudok mondani, akivel nem szimpatizáltam (és az nem a gyilkos!), a többi mind a szívemhez nőtt! :heart: Én még Yoo Changot csípem nagyon, de a legendás ügyvéd úr is haláli! :thumleft:

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Sun Aug 25, 2013 11:03 am

bekka wrote:Kedves Nevala, letöltöttem a részeket és belekezdek, majd jövök! Nagyon kíváncsi vagyok! :) :heart:

Update:
[spoiler]Na meg is néztem az első részt, nagyon tetszett.
Remek a fordítás, belesimul a filmbe.
A történet is nagyon jó.Amikor Hye Seung az állásinterjún elkezdi mesélni a történetét, annyira belefeledkeztem abba, hogy amikor visszatértünk oda, szinte felocsúdtam hogy jé, tényleg, innen indultunk.
Soo Ha nagyon édes ahogy az utcán megállítja az embereket a lányt keresve.
Kíváncsi vagyok ezek után hogyan folytatódik a szemén megsérült lány és Hye Sung kapcsolata.

Nagyon tetszett! :)[/spoiler]

Először is; örülök, hogy belekezdtél, bekka! Üdv, a hallgatózók között! :cheers:
[spoiler]
Az első részben én is annyira beleéltem magam a múltba, hogy szinte hidegzuhanyként ért az, hogy a jelenben vagyunk. [Érdekesség még, hogy nem ez az első eset, hogy Kim So Hyun alakítja a gyerekkori énjét Lee Bo Youngnak!] Én imádtam az anyját a múltban. Do Yeon és Hye Seong még érdekes páros lesz... :whistling: :wub:
Én pedig kíváncsi vagyok a véleményedre, tehát nyugodtan írd majd még meg! :D

Nagyon szívesen! :salut: [/spoiler]

bekka

Postby bekka » Sun Aug 25, 2013 12:37 pm

Megnéztem a 2.részt is.
[spoiler]Hm, nem gondoltam volna h Hye Seong így fog reagálni a saját tapasztalatai után a diáklány ügyére.Meglepett.
A másik gondolat ami zakatolt a fejemben, vajon mennyire használják a forgatásokhoz ugyanazokat a helyeket, mert olyan érzésem volt Hye Seong házát látva, meg az utcát is ahol a ház van, mintha a Greatest Love-ban ez lett volna Goo Ae Jung háza? :lol
[/spoiler]

Brigi gyere te is dumcsizni, hanyadik résznél tartasz? :)
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs,Heirs special, Yawang, Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling in love with Soon Jung, Cook up a storm

gilnis

Postby gilnis » Sun Aug 25, 2013 1:14 pm

nevala wrote:Gilnis!
Nagyon szívesen fordítom

Azt meghiszem!!! :wub: A Partnert láttad? Amikor elkezdtem nézni, és láttam a Cha ügyvéd és Hye Sung közti felfogásbeli különbséget, azonnal az a sorozat ugrott be. (Csak ott a nő volt az idealista, a férfi a realista(?), kissé kiábrándult figura.) Szintén nagy kedvenc. :heart:

nevala wrote:talán egy embert tudok mondani, akivel nem szimpatizáltam (és az nem a gyilkos!), a többi mind a szívemhez nőtt! :heart: Én még Yoo Changot csípem nagyon, de a legendás ügyvéd úr is haláli! :thumleft:

Ezzel tökéletesen egyetértek, és csaknem szóról szóra ugyanezt írtam valakinek én is! :)

Meg is néztem az első két részt, és én is gratulálni szeretnék a feliratokhoz. Őszintén. :)
ImageImageImage

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Sun Aug 25, 2013 3:49 pm

bekka wrote:Megnéztem a 2.részt is.
[spoiler]Hm, nem gondoltam volna h Hye Seong így fog reagálni a saját tapasztalatai után a diáklány ügyére.Meglepett.
A másik gondolat ami zakatolt a fejemben, vajon mennyire használják a forgatásokhoz ugyanazokat a helyeket, mert olyan érzésem volt Hye Seong házát látva, meg az utcát is ahol a ház van, mintha a Greatest Love-ban ez lett volna Goo Ae Jung háza?[/spoiler]

Bekka! :-)
Engem is nagyon meglepett, hogy így reagált, de az élet már csak ilyen nőt nevelt belőle... nem az a tipikus elhivatott ügyvédnő... :mrgreen:
A The Greatest Love-ot nem láttam, így nem tudok erre válaszolni, de hátha valaki kisegít minket...

gilnis wrote:Azt meghiszem!!! A Partnert láttad? Amikor elkezdtem nézni, és láttam a Cha ügyvéd és Hye Sung közti felfogásbeli különbséget, azonnal az a sorozat ugrott be. (Csak ott a nő volt az idealista, a férfi a realista(?), kissé kiábrándult figura.) Szintén nagy kedvenc.

Ezzel tökéletesen egyetértek, és csaknem szóról szóra ugyanezt írtam valakinek én is!
Meg is néztem az első két részt, és én is gratulálni szeretnék a feliratokhoz. Őszintén.

Gilnis! :-)
Jaj, Lee Dong Wook-ot ott mennyire imádtam! :wub: Nagyon jó kis sorozat volt, gyakran eszembe jutott, miközben néztem a Voice-ot... Igazad van, hasonló volt a felállás, de természetesen fordítva! :)
Az első két részben még talán még más nevekkel fordulnak elő a szereplők (Do Yeon - Do Hyun, meg hasonlók), de azt elfelejtettem kiszedni a javításkor. Remélem nem zavaró... :unsure:
De nagyon köszönöm! Őszintén. :-)

nb76

Postby nb76 » Sun Aug 25, 2013 7:44 pm

bekka wrote:Megnéztem a 2.részt is.
A másik gondolat ami zakatolt a fejemben, vajon mennyire használják a forgatásokhoz ugyanazokat a helyeket, mert olyan érzésem volt Hye Seong házát látva, meg az utcát is ahol a ház van, mintha a Greatest Love-ban ez lett volna Goo Ae Jung háza? :lol
[/spoiler]

Brigi gyere te is dumcsizni, hanyadik résznél tartasz? :)

Szia Bekka! Most még Rómában vagyok családi nyaraláson, de amint hazaérek, jövök dumcsizni. Én már Karolina unokahugommal a 12. Részt is megnéztem, nagyon jó a film.
Itt a szálláson vacak a wifi, most épp jó.

Nevala, nagyon köszi a 13. Részt, már alig várom, hogy láthassam. Karolina kedvence természetesen So Ha...

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Mon Aug 26, 2013 9:34 am

Brigi (+ Karolina) Soo Ha? Jó választás! :thumright:
---
Megjött az évszak utolsó frisse, a Moksori 14. részének formájában! :wub:
Image
LINK!

Most tényleg érdemes elolvasni a posztot, legalábbis szerintem. Én eddig pl. nem ismertem a 'pro bono' kifejezést! :)
Egyébként én nem tudok belefáradni ebbe a karakterbe... Mondjuk egyikbe se... :scratch: :wub: :mrgreen:

gilnis

Postby gilnis » Mon Aug 26, 2013 2:56 pm

nevala wrote:Az első két részben még talán még más nevekkel fordulnak elő a szereplők (Do Yeon - Do Hyun, meg hasonlók), de azt elfelejtettem kiszedni a javításkor. Remélem nem zavaró... :unsure:

Nem, egyáltalán nem zavaró. Kicsire különben sem adunk! :D

Éppen az ikrek jogeseténél tartok. Elképesztő ez az ügy így másodszorra is! :goggle: De ebben a sorozatban minden elképesztő! Olyan fordulatok vannak, vagy éppen olyan vicces szituk, és annyira csodálatosan játszanak a színészek, hogy folyton egyik ámulatból a másikba esem. :mrgreen: :wub:

És le ne maradjon, köszönöm az új részeket! :)
ImageImageImage

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Mon Aug 26, 2013 11:16 pm

gilnis wrote:Nem, egyáltalán nem zavaró. Kicsire különben sem adunk!

Azért a leveledre majd reagálok a javításkor... :whistling: :-) Meg a neveket is cserélem majd legközelebb! :mrgreen:

gilnis wrote:Éppen az ikrek jogeseténél tartok.

Valakivel ki akartam már ezt beszélni... én ezekben a részekben nagyon dühös voltam Hye Seongra. Ügyvédként nagyon megbocsáthatatlan dolgot tett, az egyetlen jó dolog ezeknél a jeleneteknél, hogy enyhül az ellenszenv a két lány között. Az meg elképesztő, hogy nem ássák bele magukat az ok-okozati összefüggésekbe. Mit gondoltak, csak úgy előre kitervelték azt, hogy leszúrnak egy boltost? Ilyenkor száz százalékig az ügyvéd úrnak adtam igazat.

gilnis wrote:De ebben a sorozatban minden elképesztő!

Egyetértünk! :thumleft:
Most próbálnék kiemelni a színészek közül valakit, de nem sikerül... mindenki tökéletes választás a karakterére! :mrgreen: És az, hogy a csodálatos történetvezetés (remekül oldják a komoly hangulatot egy-egy vicces jelenettel, miközben még a tárgyalásokat is nagyon izgalmasnak ábrázolják) és sztori (egy átlagos bosszú-történetből ezt kihozni? Ehhez kell tehetség!) mellé még a zene is lehengerlő... na, ez már csak hab a tortán! :whistling: :wub:
Egyetlen hibája talán a sorozatnak, hogy minden ügynél ugyan az a felállás; de bajban is lennénk, ha nem! Szóval ezzel az apró szépséghibával tökéletes a sorozat.

gilnis wrote:És le ne maradjon, köszönöm az új részeket! :-)

Nekem a véleménykinyilvánítás ezer köszönömnél is többet jelent. Szóval... én köszönöm! :D

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Tue Aug 27, 2013 3:27 am

Egyébként ezt már láttátok? :wub: :whistling:
<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/9aNc0gdjKOs" frameborder="0"></iframe>
Akiknek nem jelenik meg: LINK.

gilnis

Postby gilnis » Tue Aug 27, 2013 10:16 am

nevala wrote: Meg a neveket is cserélem majd legközelebb! :mrgreen:

Do Yeon, Hye Seong esetében még nem vészes, de később pl. Soo Ha apjának a neve már kevésbé beazonosítható, arra majd figyelj! :)

nevala wrote:Valakivel ki akartam már ezt beszélni...

[spoiler]Nagyon dühös nem voltam, de meglepődtem a viselkedésén. Persze az egészt az okozta, hogy neki még mindig nem a védencek és az ügyek számítanak igazán, csak hogy le ne szerepeljen Do Yeon előtt. Nagyon is kellett neki a fejmosás az ügyvéd úrtól is és Soo Hától is. Még korábban anyukájától is kapott, az is nagyon jól jött, gondolkodjon már el...

Őszintén szólva először én is azt éreztem, hogy csesszék meg az ikrek, mit vágják át az embert, bűnhődjenek csak. De ez csak pillanatnyi indulat volt a részemről, az ügyvéd ne vigye bele a személyes érzelmeit az ügyekbe!
Nem szerencsés, de érthető, ha egy vádlott hazudik az ügyvédjének, az viszont nem elfogadható, sőt, milyen egy aljas dolog, ha az ügyvéd hazudik a saját védencének?! S nem másért, minthogy összejátsszon az ügyésszel ezzel egymásnak ugrasztva két testvért?! Nagyon csúnya dolog volt.

S jól mondod, hogy nem fordult meg a fejében senkinek, hogy miért? Az volt a legelső gondolatom. Miért vennék le a maszkot a fejükről, ha addig rajtuk volt. Mert az kiderült, hogy nem buták, s mégis ilyet tettek, ráadásul siratja őket valaki. Miért siratnának meg gyilkosokat? Ezekre egyikük sem volt kíváncsi...

Azt tudjuk, hogy Do Yeon nagyon merev és nagyon előítéletes, de még egy ügyésznek is kötelessége megkeresni, és figyelembe venni az enyhítő körülményeket, nemhogy egy védőnek?! Úgy viselkedtek, mint az amatőrök.

Igen, bűnösök az ikrek, de nem mindegy, hogy öt évet kapnak vagy tizenötöt, és itt jönne képbe egy védőügyvéd..[/spoiler]
nevala wrote:Most próbálnék kiemelni a színészek közül valakit, de nem sikerül...

Á, nem is lehet! :wub: A karakterek is, a színészek is kiválóak! Do Yeon bíró apja kivételével ilyen vagy olyan értelemben, de nagyon szeretek mindenkit. :heart: Pedig ez nálam milyen iszonyatosan ritka! Legyen szó egy szereplőről vagy egy-egy eseményről, mindig mindenbe bele szoktam kötni. De itt? Keresve sem találok hibát. :mrgreen:

nevala wrote:Egyetlen hibája talán a sorozatnak, hogy minden ügynél ugyan az a felállás;

Még ezt sem mondanám, mert minden ügynél teljesen más volt a végkifejlet, valahogyan mindig van változás a felállásban is, és nem mindig az az oldal győz, akinek épp drukkolunk. :)
Különben mekkora hely lehet ez a Yeon Joo vagy hogy hívják. Talán nem nagy, akkor pedig két-három ügyésznél nem kell több, és elkerülhetetlen, hogy mindig összetalálkozzanak. :)
ImageImageImage

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Tue Aug 27, 2013 10:04 pm

gilnis wrote:Őszintén szólva először én is azt éreztem...

[spoiler]Az ügyvéd úr kiderítette a dolgokat, miszerint mi történt a lánnyal és miért adták a fejüket a gyilkosságra a fiúk, viszont csak utólag avatta be az ügyvédnőnket... ebben az esetben egyedül Do Yeon nyert. Én Do Yeont ebben nem ítélem el; ő megérezte, hogy át akarják verni az egész bíróságot, így már máshogy állt a dolgokhoz, ezért emberi szempontból én megértem, hogy nem tett meg mindent az enyhítő körülmények felkutatásáért (persze, ügyészként alaposabban el kellett volna járnia). Itt még Gwan Woo véleményénél fogtam nagyon a fejem, amikor - úgymond - fátylat borított Jang Hye Seong árulására... Itt egyértelműen az ügyvéd úr volt az igazi ügyvéd, mindenki mást az érzelmei és az emberi gondolatai vezéreltek. [/spoiler]

gilnis wrote:Do Yeon bíró apja kivételével ilyen vagy olyan értelemben, de nagyon szeretek mindenkit.

Pontosan! :wub: Én még azzal a tudattal is nagyon megelégedtem, hogy nem csináltak mindenkiből szentet, mártírt vagy elveszett bárányt. Van egy karakter, aki nem feltétlen jó, nem is volt velejéig gonosz, de nem szent ember. Egyáltalán nem szerettem meg a karakterét, de tárt karokkal fogadtam a gondolatot, hogy egy ilyet is belecsempésztek a sorozatba. Végül is, a valóéletben sem szerethetünk mindenkit és nem kaphat mindenki elég előtörténetet és múltat arra, hogy mitől ilyen megsavanyodott, begyepesedett és szívtelen... (Ezt most a bíró úrra írtam.)

gilnis wrote:Még ezt sem mondanám...

Engem itt az zavart egy kicsit, hogy mindig a három ügyvédből és a két ügyészből volt valaki. Min Joon Guk elfogásánál is - egész Szöulban (sőt, Koreában) - csak közülük tudtak válogatni (bár itt próbálták azzal magyarázni, hogy mindenki más visszautasította a felkérést Hye Seong miatt). De amúgy, így belegondolva nem zavar. Sőt, unalmas lett volna, ha nem ők járnak el az ügyekben. :-)
Yeon Joo, a kilogikázásom szerint Szöul egyik körzete (de bármennyire próbálok rályukadni, semmilyen információt nem hoz fel a google a 연주-ra, csak színészeket meg ilyeneket... :( ), ahol van egy bíróság, egy ügyészség, fogda és ott vannak az ügyvédi irodák is. Szerintem azért egy kicsivel több ügyész is lehetne egy ilyen helyen, de fátylat rá! Ezt megbocsátom! :mrgreen:

gilnis

Postby gilnis » Tue Aug 27, 2013 10:48 pm

nevala wrote:Én Do Yeont ebben nem ítélem el

[spoiler]Én sem ítélem el Do Yeont, mert nem a rosszindulat vezérelte. Nem szándékosan hallgatta el az enyhítő körülményeket, nem akarta becsapni, vagy kihasználni Hye Sung-ot, ő tényleg csak a meggyőződése alapján el akarta őket ítéltetni.

Jó is, hogy megemlíted Gwan Woo-t. Nagyon csodálkoztam a reakcióján, pontosan azért, mert általában ő milyen. Nem ezt vártam tőle, dehát a szerelem bezavart az antennának. xD Kár, hogy nem hallgatta meg Hye Sung-ot, amikor ő próbálkozott. Mennyivel jobban járt volna mindenki, ha a két ügyvéd fog össze...[/spoiler]
nevala wrote: Én még azzal a tudattal is nagyon megelégedtem, hogy nem csináltak mindenkiből szentet, mártírt vagy elveszett bárányt.

Ne is legyenek azok. Úgy kevésbé lenne hiteles.
nevala wrote:bár itt próbálták azzal magyarázni, hogy mindenki más visszautasította a felkérést Hye Seong miatt

[spoiler]Ha már ezt szóba hoztad, engem akkor ez zavart. Vadidegen ügyvédek lazán visszautasíthatták, de éppen Cha-ra ráerőltetik? Mégis mire fel, amikor ő abszolút érintett. Olyan nincs, hogy rákényszerítsenek egy ügyet, főleg az ő helyzetében! Sőt, még ha ő szerette volna is elvállalni, normáliséknál nem engedélyezték volna, mert elfogult.[/spoiler]
Melyik a kedvenc jogeseted a sok közül? Nagyon szerettem Soo Ha ügyét is, de nekem egyértelműen a 26 éves...
ImageImageImage

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Tue Aug 27, 2013 11:12 pm

Jó, Do Yeon nekem itt szent lett és sérthetetlen... :lol Na jó, annyira nem, de nagyon megszerettem a karakterét. :whistling:

gilnis wrote:Ne is legyenek azok. Úgy kevésbé lenne hiteles.

:thumleft:

gilnis wrote:Jó is, hogy megemlíted Gwan Woo-t.

[spoiler]Igen, az ügyvéd úr is csak úgy nézett, meg Yoo Chang (ha jól emlékszem, régen láttam már...). Én már inkább ebből az ügyből nem akarok más végkifejletet kihozni, mert ennél az ügynél "tört meg" a jég Hye Seong és Do Yeon között. És itt került közelebb Gwan Woo is Hye Seonghoz, nem mellesleg megtudhattuk azt is, hogy Park Soo Ha nem csak azt mondja az ügyvédnőnknek, amit hallani akar, hanem ami az igazság, szóval minden tekintetből jó végkifejlete lett a dolognak! [Kivéve persze hivatásilag nem, és ugye az ikrek és a lány sem járt valami jól...][/spoiler]

gilnis wrote:Melyik a kedvenc jogeseted a sok közül? Nagyon szerettem Soo Ha ügyét is, de nekem egyértelműen a 26 éves...

Igen, a 26 éves nagyon jó (Do Yeon... :cry: :wub: ), de én például még az első ügyet is szerettem, Go Seong Bin ügyét... Jang Hye Seong iskolás ruhában fergeteges :w00t:, mindenki összedolgozik, Hye Seong elkezd törődni az ügyekkel (mondjuk csak azért, hogy legyőzhesse az ügyésznőt, de akkor is). De az összes nagyon jó!
Én még a narrációt szeretem nagyon a részek végénél néha van, és akkor nagyon jó... tudom, hogy nagyon messze megyek már, de Soo Ha záró beszéde hihetetlen... :wub:

gilnis

Postby gilnis » Wed Aug 28, 2013 12:24 pm

Do Yeon-ról nekem is nagyon megváltozott a véleményem az utolsó részekre. :wub: De nemcsak a véleményem változott, Do Yeon is, vagy tévedek, csak addig nem ismertük őt igazán? Addig elsősorban csak az ügyésznőt láthattuk belőle.

nevala wrote:Én már inkább ebből az ügyből nem akarok más végkifejletet kihozni...

Erre mondják, hogy minden rosszban van valami jó. Igazad van, ebben egész sok jó volt. :D

Mindegyik jogeset nagyon tetszett, azért kérdeztem a kedvencet. :P A 26 éves a legsúlyosabb, legszomorúbb - no nem mintha Hye Seong anyjának ügye olyan vidám lett volna -, és ez tényleg fejtörést okoz. :scratch:
[spoiler]Mert akkor most érvényesülhet-e ebben az esetben a "ne bis in idem" elv (= "kétszer ne ugyanabban" → kétszeres büntetés tilalma), vagy sem. Az stimmel, hogy ugyanazon elkövető azonos sértett sérelmére, stimmel, hogy azonos bűncselekményt követett el, mint amiért egyszer már elítélték, (bár ez sántít, mert másodszorra csak emberölés kísérlete) de ténylegesen, konkrétan mégsem ugyanazért a cselekményért akarják ezúttal felelősségre vonni. Vagyis elméletileg meg lehetne büntetni érte, mert ez nem ugyanaz az ügy. Ha azt vesszük, egy lopásért elítélt embert ha újra lop, újra el lehet ítélni lopásért, még ha ugyanattól a sértettől lopott is.

S itt jön be, hogy de hiszen ezt a bűncselekményt eleve lehetetlenség kétszer elkövetni, mert ha már meghalt valaki, még egyszer nem lehet megölni. Hiába akarok én megölni valakit, ha ő már meghalt. Még ha ölési szándékkal rá is támadok, nem vagyok büntethető még kísérletért sem, mert alkalmatlan a "sértett", a gondolatok pedig szabadok. Vagyis akkor Do Yeon apja ártatlan?

Ám ha ő másodszorra követte el, márpedig így van, akkor az a második alkalom valójában csak az első volt. Ebből következően a sértett először nem halt meg, és így másodszorra meg lehet ölni. Ő megkísérelte megölni, vagyis akkor bűnös?

De közben ő 26 évig(!) ült börtönben egy azóta is élő ember megölése miatt. Ezek után bőven letöltötte előre a büntetést az esetleges újabb ölési cselekményéért is, nemhogy még újabbat szabjanak ki rá... Ha netán bűnösnek is ítélnék, a korábbi letöltést háromszorosan is be lehet számítani...
De akkor még csak meg sem halt másodszorra sem, és hirtelen felindulásból történt, ami abszolút mértékben méltányolható. Hú, nagyon vérlázító ez az ügy. Nem is tudom, kit utálok miatta jobban, a bírót-e avagy a feleséget.
:stress:
(Az USÁ-ban ezt az elvet olyan durva szinten értelmezik, hogy ha valakit egyszer elítéltek emberölésért, aztán utóbb kiderül, hogy ártatlan volt, és a nyílt utcán agyonlövi ugyanazt a sértettet, még csak a vádemelésig sem jut el az eljárás. És nem azért, mert "szellemet" ölt, hanem mert kétszer nem büntethető ugyanazért.)[/spoiler]
Akkor már Cha Gwan Woo volt fergetes abban a szerelésben... mint egy kretén. XD Hye Seong-nak pedig az, ahogy próbákozott az aegyo-val... XD

Igen, ennél én is szerettem a narrációt, pedig az esetek többségében nem szoktam szeretni, mert nagy közhelyeket és okosságokat hordanak össze. Soo Ha persze más... :wub:

Mi volt a véleményed, hogy Gwan Woo
[spoiler]ártatlanként védte a gyilkost anyuka ügyében?[/spoiler]
ImageImageImage

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Wed Aug 28, 2013 6:47 pm

gilnis wrote:Do Yeon-ról nekem is nagyon megváltozott a véleményem az utolsó részekre. Wub De nemcsak a véleményem változott, Do Yeon is, vagy tévedek, csak addig nem ismertük őt igazán? Addig elsősorban csak az ügyésznőt láthattuk belőle.

Mindenki nagyon sokat változott a sorozat alatt, talán pár olyan személy van, aki kb. cseppet sem. (Ilyennek gondolom a Do Yeon bíró apját, kicsit Cha Gwan Woot és még a gyilkost is. Min Joon Guknak csak az indoka miatt lett másabb a megvilágítása, és amiatt, hogy rájött, hogy nem lesz mindenkiből olyan szörnyeteg, mint belőle a bosszú miatt.) De Jang Hye Seong is megkomolyodott, felelősségteljesebb lett és már törődik a védenceivel. [Ezt tanúsíthatja az utolsó(előtti) jelenet is!] Park Soo Ha pedig felnőtt. Do Yeon túllépett a sérelmein és talált magának egy szerető szülőt, és egészen összebarátkozott HS-gal, GW-t pedig már tiszteli az odaadásáért. Mindenkit imádok a jellemfejlődésükkel együtt... :wub:

[spoiler]
gilnis wrote:"kétszer ne ugyanabban" → kétszeres büntetés tilalma

Ennek egy kicsit most utánanéztem és utánakérdezősködtem, mert saját tapasztalatom nem volt eddig a dologról, nem is nagyon hallottam egyébként róla... :whistling: De az összeszedett információim szerint nagyon "idilli" esetben lehet figyelembe venni ezt a dolgot, pláne az USÁ-s példát nézve. Mert ha már van egy tényező, ami változik a két bűneset között, akkor egy új eljárást lehet indítani az elkövető ellen. Szóval gyakorlatilag eléggé lehetetlen megúszni ezt.
Példának okáért, ha valakit tévesen ítélnek el egy ember hirtelen felindulásból elkövetett meggyilkolásáért, majd utána találkozik a "szellemmel" és úgyszintén hirtelen elköveti a halálos cselekedet, azt már nem csak így könyvelnék el, hanem mögöttes indítékkal, bosszúból elkövetett gyilkosság lenne már, amit már máshogy kell kezelni. Én nem hiszem, hogy tényleg lehetséges lenne ez az USÁ-s eset, vagy ha igen, akkor a fent említett "idilli azonosságban" csak.
gilnis wrote:S itt jön be, hogy de hiszen ezt a bűncselekményt eleve lehetetlenség kétszer elkövetni, mert ha már meghalt valaki, még egyszer nem lehet megölni.

De amikor a sorozatban rátámadt a kórházban dolgozó nőre, az más személyazonossággal élt. Vagy... nem tudom. Ááá, nem értem.
gilnis wrote:Nem is tudom, kit utálok miatta jobban, a bírót-e avagy a feleséget.

Én a bírót nem utálom, egyszerűen csak lenézem, mint emberi lényt. Ő csupán a saját hírnevét fontosabbnak tartotta egy ember sorsánál, de az ítélet meghozásánál nem döntött rosszul. Itt Do Yeonnak volt igaza, az ügyész vagy épp az ügyvéd úr hibázott abban, hogy nem feltételezték azt, hogy egy kéz elveszítése nem okoz feltétlen halált. Park Soo Ha ügyében erre rájöttek. Egyébként, ha a Dr. Csontban látta volna valaki ezt az esetet az elejétől, már az első ránézésre megmondta volna, hogy ebbe nem lehet belehalni (ha csupán egy kézről van szó). Itt én a nőt vetem meg jobban.

Egyébként az érdekelne, hogy milyen szörnyű ember lehetett Hwang Dal Joong és hogy milyen nagy adósságuk lehetett, ha ebből csak az látszott számára kiútnak, ha a börtönbe dugja a férjét, maga felszívódik, a lányát pedig odaadja egy vadidegennek. Ne, tudom, milyen szerencsétlenségek sora kell ehhez, hogy ilyen drasztikus és drámai tettre szánja el magát, ahelyett hogy békésen elhagyja a férjét a gyerekkel és új életet kezd...

gilnis wrote:Mi volt a véleményed, hogy Gwan Woo ártatlanként védte a gyilkost anyuka ügyében?
Itt mindenki más hibás volt, Gwan Woo kivételével. Ő csak tette azt, amit tennie kellett és pluszban, a naivságából adódóan még el is hitte a dajkamesét, így az ő szempontjából nézve rendes dolgot tett, miközben a munkáját végezte. Ezt belátta Soo Ha is, majd később Hye Seong is rájött. Persze, eleinte nagyon dühös voltam rá, mert már ott elkaphatták volna Min Joon Gukot, de utólag rágondolva érthető és logikus volt minden. És később is hasznos volt az, hogy Gwan Woo bízott ebben a védencében (is).
De az anyukát még mindig gyászolom. :cry: [/spoiler]

gilnis

Postby gilnis » Wed Aug 28, 2013 7:32 pm

Soo Ha esetében én nem érzek túl sok változást. Ő komoly és felelősségteljes az elején is meg a végén is. Igaz, az önuralma megnőtt. De ha egyetlen ígéret elég volt, hogy visszatartsa, akkor sosem lehetett olyan forrófejű. A két nőnél sokkal feltűnőbb volt a különbség.

[spoiler]Jut eszembe, szívesen összeboronáltam volna Gwan Woo-t és Do Yeon-t! :D Úgy bírtam, amikor kergetőztek... :lol

Mert ha már van egy tényező, ami változik a két bűneset között, akkor egy új eljárást lehet indítani az elkövető ellen. Szóval gyakorlatilag eléggé lehetetlen megúszni ezt.

Nyilván mindig arra törekednek a vádlók, hogy találjanak valami lényeges új elemet, hogy ne lehessen ráhúzni, hogy azonos ügy.

Az USA büntetőjog-rendszere egy elmebaj. Nyugodtan elhiheted, hogy előfordul olyasmi. Még mozifilmet is forgattak erről a jogszabályról...
(Most nemrég pl. felmentettek egy tömeggyilkost, valami pszichopatát, aki 300 lányt megölt, pusztán egy eljárásjogi kis malőr miatt...)

De amikor a sorozatban rátámadt a kórházban dolgozó nőre, az más személyazonossággal élt. Vagy... nem tudom. Ááá, nem értem.

A neve más, de attól még egy és ugyanazon személy - ezt csak be kell bizonyítani, és máris megáll az azonos ügy. Vagy nem... :scratch:

Én mélységesen utálom a bírót. Az ítélet meghozásával valóban semmi baj, tette a dolgát. De miután kiderült, hogy rossz az ítélet, mert őt is megtévesztették, nem hozta nyilvánosságra, inkább tönkretette egy ember életét a semmiért. Miért lett volna ez az ő kudarca? Ő helyesen járt el. Ha már valakinek a kudarca, akkor a nyomozó rendőröké, nem? Akkor viszont...?

Nem tudom elképzelni, hogy Hwang Dal Joong olyan szörnyűséges ember lett volna valaha is. A börtön megtörheti az embert, de nem javítja meg. Jelen állás szerint pedig egy tök normális hapsi.
Egy gerinctelen, lelketlen mocsok az a nő. Egyetértek, miért nem hagyta el őket egyszerűen? És miért kellett a gyerekét elhagynia, eladnia(!), ha egyszer már életfogytiglanira ítélték a férjét?

Hogy mibe nem lehet belehalni, azt hagyjuk... Ki hallott már olyat, hogy folyamatban lévő nyomozás során elhamvasztanak egy holttestet, mint az apát az elején? Vagy hogy nem tudják megállapítani, milyen fejsérülése volt anyukának?

Nekem Hye Seong-gal együtt nagyon rosszul esett, hogy Cha ügyvéd elvállalta a védelmet. Igen, bevette a dajkamesét, és aztán tök ügyesen járt el, jól tette, hogy nem hagyta a többieknek a hamis tanúzást, de ez már mind nem számított. Leragadtam ott, hogy hogyan volt képes elvállalni a barátnője anyja gyilkosának a védelmét. Még ha az illető esetleg ténylegesen ártatlan is. A helyében az ügy közelébe sem mentem volna.[/spoiler]
ImageImageImage

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Thu Aug 29, 2013 7:39 am

"Soo Ha esetében én nem érzek túl sok változást."
Azért sokkal érettebb lett. Szerintem nem csak az ígéret miatt vált ilyenné, hanem belátta azt, hogy mi mindenben volt HS-nak igaza, meg a többieknek (és az utolsó jelenetben felsorol rengeteg mindent, amit tanult). Én azért az ilyet az első részekbeli Soo Hától nem tudtam volna elképzelni... :whistling:

[spoiler]"Jut eszembe, szívesen összeboronáltam volna Gwan Woo-t és Do Yeon-t! Úgy bírtam, amikor kergetőztek..."
Jaj, azok a tolóajtós jelenetek! :rofl: De szerintem jobb volt így, hogy nem csináltak belőle szerelmi sokszöget, még Gwan Woot sem lehet igazi vetélytársnak nevezni, hiszen egész hamar feladta és nem kontárkodott bele a dolgokba nagyon. Do Yeon meg a végén még elveszítette volna a karakterét, ha véletlen szerelembe esik. És gondoljunk bele, ha ilyen történt volna, hogy küzdenek majd még meg a tárgyalótermekben egymással? Kissé kínos és komikus lett volna...
De egyébként nem lett volna szörnyű... rájuk fért volna egy kis boldogság! :)

"...felmentettek egy tömeggyilkost, valami pszichopatát, aki 300 lányt megölt, pusztán egy eljárásjogi kis malőr miatt..."
Na, ezt nem hiszem el! :O És a 300 áldozat családtagjai nem nyírták ki utána azt az ősbarmot? Valami baj lehet az amcsikkal...

"Az USA büntetőjog-rendszere egy elmebaj."
:nuts:

"Nem tudom elképzelni, hogy Hwang Dal Joong olyan szörnyűséges ember lett volna valaha is."
Én el tudom. Vagy pedig szörnyen választ magának feleséget.
Azért nehéz elképzelni, hogy rendes ember lenne, de azért mégis el tudja magáról képzelni, hogy képes megölni a feleségét (ugyebár, részeg volt, amikor az egész megtörtént). Adósságokba is keveredett és valamiért a nőnek is volt rá oka, hogy meggyűlölje (kivéve, ha már alapból nem szerette, de akkor meg miért ment volna hozzá és miért szült volna neki gyereket?!). Nem vagyok jártas a dologban, de én el tudom képzelni, hogy egy haláleset nagyon sokat tud változtatni egy ember lelkivilágán és hozzáállásán, személyiségén. A börtönben eltöltött 26 év pedig megtanította a várakozásra, türelemre, kicsit meg is Buddhásodott ott bent, aki nem bosszút akar, hanem bocsánatkérést...
Vagy pedig tényleg okés volt, csak szörnyű ízlése van a nők terén és nem utasítja vissza jó bort...

"Ki hallott már olyat, hogy folyamatban lévő nyomozás során elhamvasztanak egy holttestet, mint az apát az elején? Vagy hogy nem tudják megállapítani, milyen fejsérülése volt anyukának?"
:doh: Úgy látszik, Dél-Koreában ez normális. Ott az is normális, hogy egy levágott kéz után máris holttestet keresnek, és még ha nem is találtak semmit, akkor nem is eltűntként kezelik a "test többi részét", hanem halottként.

Ha az ügy után képes volt elmenni Cha ügyvéd, akkor az ügy előtt is elmehetett volna... Most az a egy hónap mit sem változtatott volna azon, hogy visszaveszik-e majd, vagy nem? Bár úgy sok minden máshogy alakul - lehet, hogy letartóztatják Min Joon Gukot, akkor mindeközben Cha Gwan Woo Hye Seonggal marad (egy párként), Park Soo Ha pedig gyakorlatilag hoppon marad. De ennyi lett volna a legnagyobb rossz a dologban...

Egyébként ahhoz mit szólsz, hogy mi lett volna ha...?
Ha Hye Seong nem megy tanúskodni, Do Yeon meg igen, így Soo Ha őt szereti meg, HS anyja életben marad, Min Joon Guk megöli a bíró urat, utána pedig ugyanúgy elkapják. Soo Ha Do Yeonnal jön össze, HS pedig Gwan Wooval... mindenki él és virul, Do Yeon rátalál az igazi apjára és heppi end. Muhahaha... elkalandoztam. :whistling: :wub:[/spoiler]

Neked a liftes jelenetek hogy tetszettek? Én mindet imádtam! :mrgreen:

gilnis

Postby gilnis » Thu Aug 29, 2013 10:00 am

nevala wrote:Azért sokkal érettebb lett. Szerintem nem csak az ígéret miatt vált ilyenné, hanem belátta azt, hogy mi mindenben volt HS-nak igaza, meg a többieknek

Ezt nem vitatom, de ez nekem azt jelenti, hogy a véleménye változott, nem ő. :P

[spoiler]
nevala wrote:De szerintem jobb volt így,

Szerintem is jobb volt így, a szerelmespárunk már megvan. :D :heart: S amilyen korábban volt Do Yeon, már azt is öröm volt látni, hogy tiszteli a másikat. De azért ami késik, nem múlik... :P

Az USÁ-ban túlságosan nagy teret engednek az emberi jogoknak, a személyiségi jogoknak, az eljárásjognak. Ha van egy elkövető, aki vitathatatlanul bűnös, de a letartóztatásakor nem közlik vele, hogy "joga van hallgatni" stb., már fel is mentették. :glare: Nem a bíró az ősbarom, neki muszáj figyelembe vennie a jogszabályt. Az az ősbarom, aki ilyen jogszabályt alkotott...

nevala wrote:Azért nehéz elképzelni, hogy rendes ember lenne, de azért mégis el tudja magáról képzelni, hogy képes megölni a feleségét (ugyebár, részeg volt, amikor az egész megtörtént).

Vannak olyanok, akik totálisan kifordulnak magukból, ha isznak. Azon kívül Soo Ha is el tudta volna képzelni magáról, hogy megölt valakit. Vagy inkább mindketten csak attól féltek, hogy neadjisten igaz, és hangosan gondolkoztak erről, a rendőrök meg kaptak a szón.
Rettenetesen sajnálom azt a fickót. Nem elég, hogy elment az élete, még meg is betegszik. Mire menne a bosszúval? Mást nem kívánhat szerencsétlen, mint a bocsánatkérést - amit nem kap meg...
Én kitartok amellett, hogy a feleség a szörnyű, már csak azért is, mert az a színésznő sokszor játszik antit. :mrgreen:
S rendben, láttuk, hogy egy védenc át tudja verni az ügyvédjét, de az öreg úr mennyire bízik benne. Huszon sok év alatt kiütközött volna a valódi személyisége, és ha nem olyan, nem látogatná ennyit.
Amellett annyit hajtogatták az eladósodást, mintha valami főbenjáró bűn lenne, de arról egy szó sem esett, hogy erőszakos természetű lett volna az illető. Pedig ha az volt, mindig azt emlegették volna, és akkor esetleg... nagyon esetleg még megértem a nőt, hogy ilyen drasztikus módszerhez folyamodik. Tegyük fel, annyira retteg tőle, hogy elmenekülni sem mer, mert fél a következményektől, ha a férje utóbb rá talál... S akkor most látom magam előtt a férj arcát... :| Kizárt. Ő sosem volt annyira rossz ember, hogy ezt érdemelje!
nevala wrote:Ha az ügy után képes volt elmenni Cha ügyvéd, akkor az ügy előtt is elmehetett volna...

Milyen igaz... Min Joon Guk ügye elméletileg előbb megoldódik - de ki tudja, hány évre ítélték volna? Sokra nem mennek vele, ha újabb tíz évig bosszút forral, aztán meg kiszabadul. A két pasi szerepet cserél, Hye Seong helyzete változatlan. Igazából úgy sem lettek volna sokkal előbbre. Anyukát pedig az sem hozza vissza. :cry:

nevala wrote:Egyébként ahhoz mit szólsz, hogy mi lett volna ha...?

Eddig ebbe bele sem gondoltam - tetszik! :mrgreen: :wub: Látom, szeretsz kombinálni. :D
[/spoiler]
Most nem nagyon ugranak be, de valószínűleg én is! :mrgreen:
Az rémlik, amikor Hye Sung-ot az öreg úr kilöki, mert ő a túlsúly XD vagy Gwan Woo és Soo Ha jelenete, amikor Soo Ha féltékenykedik. :mrgreen: Mi is volt még... Á! A színvallós görbe este után a két nő találkozása! :rofl:
ImageImageImage

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Thu Aug 29, 2013 1:51 pm

Gilnis!

Legyen igazad. Soo Ha alapból tökéletes volt. Pont. :mrgreen:

[spoiler]"Ha van egy elkövető, aki vitathatatlanul bűnös, de a letartóztatásakor nem közlik vele, hogy "joga van hallgatni" stb., már fel is mentették. :glare: "
Itt azért nem hagyják annyiban a dolgot. Ezek után ha rajtakapják valami piti semmiségen (pl. könyvelési csalás vagy gyorshajtás) simán ráakasztanak pár évet. Én legalábbis úgy tudom, ilyen azért előfordul... :whistling:

"Azon kívül Soo Ha is el tudta volna képzelni magáról, hogy megölt valakit."
Azért ez két különböző dolog. Amíg ismerte a múltját, tehát nem volt amnéziás, addig bosszúból tette volna (amit majdnem meg is tett) és azért, hogy megmentsen egy másik embert (történetesen élete nagy szerelmét). Utána pedig nem ismerte önmagát, így nem tudta, milyen ember lehetett, hogy miért veszítette el az emlékeit és csupán pár foszlányba kapaszkodhatott, amik épp a bűnösségét hangsúlyozták. Logikusan volt felépítve...

"Rettenetesen sajnálom azt a fickót. Nem elég, hogy elment az élete, még meg is betegszik. Mire menne a bosszúval? Mást nem kívánhat szerencsétlen, mint a bocsánatkérést - amit nem kap meg... "
Teljesen igazad van, de én még mindig meg vagyok róla győződve, hogy nem volt szent, viszont a börtön jobb embert faragott belőle. Én is sajnálom, 26 év alatt a kislánya fel is nőtt, és mikor egymásra találnak, már csak hónapjaik vannak hátra... :cry: Azért akkor én már megfojtottam volna azt a nőt, hamár úgy is leültem érte a büntetést... :crazy:

"Én kitartok amellett, hogy a feleség a szörnyű, már csak azért is, mert az a színésznő sokszor játszik antit."
:thumleft: Bár a Blind c. filmben kifejezetten kedveltem, igazad van! :D

"Kizárt. Ő sosem volt annyira rossz ember, hogy ezt érdemelje!"
Igen, nehezen elképzelhető, hogy annyira rossz legyen. Én legalábbis nem tudok vele elképzelni egy olyan kialakított helyzetet, ahol csak ez az egy megoldás lett volna lehetséges. Lehet, hogy a nő is kattant volt egy kicsit, mint Min Joon Guk (akivel a bosszú tette ezt a végére), bár nekem eszembe sem jutna, hogy levágom a saját kezem. Pláne a mostani időkben, amikor erről simán megállapítják, hogy túlélhettem... :whistling:

"Milyen igaz... Min Joon Guk ügye elméletileg előbb megoldódik..."
A megbékéléséért tényleg le kellett vágnia a saját kezét a gyilkosnak, utána pedig
megkísérelnie egy öngyilkosságot? Sokkal egyszerűbb lett volna, ha talál magának valakit, aki törődik vele - ahogy teljesen megváltozott az arca akkor is, amikor Cha a "mi" szót használta...

"Látom, szeretsz kombinálni."
Általában nem szeretem az ilyen "fanfiction"-öket, de ebből a sorozatból még rengeteg dolgot ki lehetne hozni (nem mintha rosszul vagy keveset hoztak volna ki belőle, vagy ilyesmi, csak egyszerűen olyan jó az alkotás és a szereplők, hogy szeretek rajta gondolkozni). :D[/spoiler]

Nekem még az is nagyon tetszett, amikor az utolsó részben Kim bíró úr is be akar szállni... Haláli... :w00t: :w000t:
De tényleg, imádnivalóak bent együtt, az a két nő... :mrgreen:
Az ügyvéd úr meg még mindig fergeteges. Annyi jó karakter van ebben, hogy... :thumright:

gilnis

Postby gilnis » Thu Aug 29, 2013 3:46 pm

[spoiler]
nevala wrote:Ezek után ha rajtakapják valami piti semmiségen (pl. könyvelési csalás vagy gyorshajtás) simán ráakasztanak pár évet.

Az lehet, de elég szégyen, hogy ilyenekhez kell folyamodni, mert a maguk alkotta jogszabályok védik meg a bűnözőket. Abszurdum.
nevala wrote: Azért ez két különböző dolog.

Tudtam, hogy ezt fogod írni, és igazad van, de egy próbálkozást megért! XD

A bosszú (Soo Ha) egyébként más tészta, mint a hirtelen felindulás (Hwang Dal Joong) - csak mert feljebb egyszerre említetted a kettőt.
Ha valaki hirtelen felindulásból öl, akkor az sosem bosszúállás. Gondold végig, a bosszúszomj az hosszabb ideig meglévő érzés. Ha valaki bosszút akar állni, akkor azt tervezgeti, így eleve kizárt a "hirtelen". Érdekes dolog ez, mert esete válogatja, de a bosszú, mint indok sok esetben lehet enyhítő körülmény is, pedig az ember azt gondolná, súlyosító.
nevala wrote:Teljesen igazad van, de én még mindig meg vagyok róla győződve, hogy nem volt szent, viszont a börtön jobb embert faragott belőle.

Nem állítom, hogy szent volt, de ezt nem illette meg. Látszik ez abból is, hogy még ezek után sem ölte meg a nőt. Bár az a szerencsén - heh! :wink: - múlt.
nevala wrote:Lehet, hogy a nő is kattant volt egy kicsit, mint Min Joon Guk (akivel a bosszú tette ezt a végére), bár nekem eszembe sem jutna, hogy levágom a saját kezem...
A megbékéléséért tényleg le kellett vágnia a saját kezét a gyilkosnak, utána pedig megkísérelnie egy öngyilkosságot?

Elsőre az fut át az agyamon, hogy ehhez mennyire elvetemültnek és gonosznak kell lenni? És hogy biztosan szándékos volt, hogy így állítsa félre Soo Hát az útból, és könnyebben végezhessen Hye Seonggal, ő maga pedig kereket oldhasson.
De másodjára már egész másképp gondolom: egy súlyosan beteg ember. Ott a tónál sem volt sokkal jobb ideg- vagy/és lelkiállapotban, mint az épület tetején. Nem (vagy nemcsak) Soo Ha tönkretétele miatt, saját maga miatt nem bánta volna, ha Soo Ha akkor ott megöli őt, mert véget ért volna az a szenvedés, amiből nem látott más kiutat. Lehet, hogy a tehetetlen düh vitte rá, hogy levágja a kezét. Érezhette egyáltalán a fájdalmat? Kétlem... Onnantól kezdve, hogy Hye Seong édesanyja főzött neki, látszott rajta, hogy nem lehet őt egyértelműen megítélni, és sokféle érzés lappang a háttérben. Azért akart öngyilkos lenni, mert rájött, hogy a bosszútól nem lesz neki jobb, viszont akkor így céltalanná válik az élete. Miért éljen? Csakis azért élt, hogy a többieket tönkretegye, de az nem jött neki össze.[/spoiler]
Jaj, az a bíró... :rofl: Már sok szerepben láttam azt a palit, de ez az első, hogy nemhogy nem idegesített, hanem komolyan marhára tetszett! :D Amikor méltatlankodik, hogy Hye Seong nem hálás neki... XD
ImageImageImage

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Fri Aug 30, 2013 7:24 am

[spoiler]Most gondoltam, hogy soronként erősítelek meg, mint ahogy szoktam, de inkább egyben:
igazad van. :mrgreen:

Azért érdekes, hogy hamarabb megbékélünk egy gyilkossal, mint a másik két emberrel, aki meg sem ölt senkit. [A bíró úr és a feleség]. Végtére is, bármilyen oka volt a gyilkolásra, attól még gyilkos, többszörösen is. Pláne, volt két ember, aki abszolút ártatlan volt a dologban; az anya, aki ugyebár akkor este hallotta a történetet, miért is kell meghalnia (Hye Seong el sem mondta neki), és az árusító asszony, aki épphogy támogatta a célja elérésében. [/spoiler]

Egyébként nekem is tetszett a pasas. Vagy gondolj arra, amik a nagy melegben csak a ventilátorra tudott hagyatkozni... vagy amikor a talárja mögé bújik el Hye Seong Soo Ha elől...! Annyi jó pillanata volt! :D

bekka

Postby bekka » Sat Aug 31, 2013 5:04 pm

Hát csajok, én nem birtam ki és megnéztem angolul végig... :wub: :roll
De persze majd megnézem ujra magyarul is. :)

desertqueen

Postby desertqueen » Sat Aug 31, 2013 6:58 pm

A hozzászólások azt mutatják, hogy egy szuper kis sorozat. Már töltöm is! Köszönet a fordításért! :D:D:D:D:D

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Thu Sep 12, 2013 3:33 pm

bekka wrote:Hát csajok, én nem birtam ki és megnéztem angolul végig... :wub: :roll

Nincs kedved megírni a véleményed? :whistling:
Szívesen elolvasom, ha van kedved róla beszélgetni, én még mindig nagy IHYV-lázban égek... :wub:

desertqueen wrote:A hozzászólások azt mutatják, hogy egy szuper kis sorozat. Már töltöm is! Köszönet a fordításért!

Azóta sikerült belenézni? Még mindig tetszik?
A véleményem szerint a szuper nem elég jó szó rá... ez egy olyan sorozat, amiről csak szuperlatívuszokban lehet beszélni... :wub:

vandi

Postby vandi » Thu Sep 12, 2013 3:48 pm

Köszönöm az elkészült feliratokat, én sem tudtam megállni, végig néztem, és nagyon tetszett.
A vége is olyan volt, amilyent megérdemelt a sorozat
A két főszereplő nagyon összeillet.

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Sun Sep 15, 2013 4:55 am

Vandi, egyetértek! :wub:

Elkészült a 15. epizód is. Már csak három van hátra.
Image
LINK!

nb76

Postby nb76 » Sun Sep 15, 2013 5:47 am

Szia Nevala, nagyon szépen köszönöm a 15. részt!

Karolinával a 12-ig néztük meg, utána hazament. Én meg nélküle nem néztem meg - egyébként is jobb maratonban nézni - de már nagyon kíváncsiak vagyunk. Jövő hétvégén megyek hozzájuk, úgyhogy viszem magammal és megnézzük a 13-15-ig egyben, már Ő is türelmetlenül várja. De hosszú lesz a hét... :cry:

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Sun Sep 15, 2013 1:08 pm

nb76 wrote:Szia Nevala, nagyon szépen köszönöm a 15. részt!

Karolinával a 12-ig néztük meg, utána hazament. Én meg nélküle nem néztem meg - egyébként is jobb maratonban nézni - de már nagyon kíváncsiak vagyunk. Jövő hétvégén megyek hozzájuk, úgyhogy viszem magammal és megnézzük a 13-15-ig egyben, már Ő is türelmetlenül várja. De hosszú lesz a hét... :cry:

Szia! :)

Akkor még az igazi izgalmak előtt álltok! :) Nem mintha az első 12 rész piskóta lett volna, végig nagyon izgalmas és eseménydús a sorozat, remélem nem csalódtok majd ebben a három részben sem! :D
Jövőhétvégén várom a véleményeteket a fejleményekkel kapcsolatban! :roll

bekka

Postby bekka » Sun Sep 15, 2013 7:04 pm

nevala wrote:
bekka wrote:Hát csajok, én nem birtam ki és megnéztem angolul végig... :wub: :roll

Nincs kedved megírni a véleményed? :whistling:
Szívesen elolvasom, ha van kedved róla beszélgetni, én még mindig nagy IHYV-lázban égek... :wub:

Szia Nevala,
megnéztem a 15-öt, köszi.
Eddig is nagyon jónak tartottam a fordításod, de igazán most tűnt fel hogy milyen gazdag is a szókincsed, miután előtte végignéztem angolul. Arról nem is beszélve hogy a biróségi tárgyalásokon igencsak oda kell figyelni mit és hogyan ir az ember mert vannak igen csak csavaros érvelések.Szóval nagyon gratulálok!
Jó látni hogy Deo yeonnak is vannak érzelmei, tetszik a jellemfejlődés.
Yoon Sang Hyun pedig egyre imádnivalóbb,pedig az elején nem nagyon kedveltem
Soo Ha volt a kedvenc az édes mosolyával. :)

batorix

Postby batorix » Mon Sep 16, 2013 5:00 am

Szia Nevala!

Mikor töltöd fel a többi részt mert csak 12-t láttok vagy ha küldenél egy emailt csatolva a file-t
az is jó.
batorixagall@gmail.com
As One megnéztem még egyszer a javitott változattal még mindg tetszik.
Üdv.
Barbi

bekka

Postby bekka » Mon Sep 16, 2013 2:15 pm

batorix wrote:Szia Nevala!

Mikor töltöd fel a többi részt mert csak 12-t láttok vagy ha küldenél egy emailt csatolva a file-t
az is jó.
batorixagall@gmail.com
As One megnéztem még egyszer a javitott változattal még mindg tetszik.
Üdv.
Barbi

Barbi,
Nevala honlapján megtalálod, infót itt, a topic első oldalán találsz.

gilnis

Postby gilnis » Mon Sep 16, 2013 3:07 pm

Köszöntem a 15. részt! :heart:
ImageImageImage

KNG-fan

Postby KNG-fan » Thu Sep 19, 2013 5:12 pm

Egyenlőre nézem, naaagyon jó kis sorozat!!! Köszönöm Nevala! :-)

Cha ügyvéd, a született jó és tiszta és egyenes és... már kapott ott fönn egy pontot!:-)
Kapott itt és most, az anya....nagyon-nagyon sokat!:heart:
Az egész ügyvédi iroda, úgy ahogy van sokat-sokat!:-)
Külön az ügyvédnő...imádom az ilyen franciásan sikkes, bolondos, szétszórt, rendetlen, szorgalmas, karakán nőtípust!:-):-):-)
...folyt. köv.

Rajta, rajta!
Aki itt jár, ki ne hagyja...sorozat! :thumright:

KNG-fan

Postby KNG-fan » Fri Oct 04, 2013 5:15 pm

...a franciásan sikkes, bolondos, szétszórt, rendetlen, szorgalmas, karakán nőtípust alakító!:-):-):-)
Lee Bo Yeong !:-):-):-) kapta a "2013 Korean Drama Awards" fődíját...és a legjobb pár(os) díját is...jobbján Lee Jong-sukkal :cheers:
Image

Return to “Subtitles”