DOCTORS Saikyou no Meii [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
zetkin94

DOCTORS Saikyou no Meii [Hungarian Subs] (Complete)

Postby zetkin94 » Wed Apr 03, 2013 7:57 pm

DOCTORS Saikyou no Meii

Image

Műfaj: kórházi élet
Epizódok: 8
Csatorna: TV Asahi
Bemutató: 2011. október 27 – 2011. december-15

Hálás köszönetem Nutcase-nek az angol feliratért, mely alapján a fordítás készült.
I'm very grateful to Nutcase for the english subtitles.

Köszönet Unni-nak a szakmai szöveghez nyújtott segítségéért.

A történet olyan sebészek életét követi, akik egy korrupt kórházban dolgoznak. Közéjük érkezik egy új orvos, kinek eltökélt szándéka megváltoztatni kollégái hozzáállását hivatásukhoz.
Attachments
Doctors 07. 450p..srt
(45.21 KiB) Downloaded 181 times
Doctors 08. 450p..srt
(57.78 KiB) Downloaded 182 times
Doctors 06. 450p..srt
(47.36 KiB) Downloaded 197 times
Doctors 05. 450p..srt
(50.07 KiB) Downloaded 207 times
Doctors 04. 450p..srt
(46.32 KiB) Downloaded 201 times
Doctors 03. 450p..srt
(48.29 KiB) Downloaded 191 times
Doctors 02. 450p..srt
(52.51 KiB) Downloaded 215 times
Doktors 01. 450p..srt
(46.42 KiB) Downloaded 251 times
Last edited by zetkin94 on Sun Jun 02, 2013 7:04 pm, edited 7 times in total.

anyeze

Postby anyeze » Wed Apr 03, 2013 7:58 pm

Hurrá!
Gratulálok Zetkin!!! :-)
Image
Folyamatban: Saimdang, Light's Diary; Elkészült Zetkinnel: Hyde Jekyll, Me; The Master's Sun; It's okay that's love; Oh My Venus; stb.

zetkin94

Postby zetkin94 » Wed Apr 03, 2013 8:09 pm

Köszönöm, Anyeze!

Min Rin

Postby Min Rin » Wed Apr 03, 2013 9:03 pm

Hurrá, végre felkerült! Köszönöm szépen Zetkin és Unninak is a szakértést!
:wub: :cheers: :notworthy: :heart:
Image

biri66

Postby biri66 » Thu Apr 04, 2013 6:33 am

Kedves Zetkin! Fogadd gratulációmat az első topikod megnyitásához!
Unni segítségét is nagyon köszönöm. Mivel kifejezetten kórházas sorozat, bizonyára jócskán akadt munkája a szakszöveg kialakításával.

Image

cirmos

Postby cirmos » Thu Apr 04, 2013 6:43 am

Köszönöm.

zetkin94

Postby zetkin94 » Thu Apr 04, 2013 5:52 pm

Nagyon szívesen mindenkinek, én is köszönöm a kedves szavakat.

Még annyit hozzátennék az ismertetőhöz, hogy ne riasszon el senkit a kórházi élet megnevezés. A sorozat lényege nem a betegségeken, műtéteken alapszik, hanem sokkal inkább a sebészek egymáshoz, nővérekhez, és a betegekhez való viszonyán, valamint hivatásukhoz való hozzáállásukon.
Valóban minden részben előfordul egy betegség, egy kiemelt betegeset, még műtétekre is sor kerül, de mindez olyan kivitelezéssel, amely nem hiszem hogy bárkinek gondot okozna, aki nem bírja a vér látványát. Nem ez a fő szál, így az alkotók megkímélnek minket a komolyabb műtéti beavatkozások látványától.
Egyben kérek mindenkit, hogy bár az orvosi szövegrész hitelességénél, és annak egyszerű földi halandó számára is érthetővé tételénél kikértem Unni szakértelmét, így valószínűleg a betegségek leírása szakszerűre sikeredett, mégis arra kérek mindenkit, senki ne akarjon ebből messzemenő diagnózist levonni a saját esetében. Ez a sorozat arra biztosan nem jó. Ettől a sorozattól maximum vagy jól, vagy rosszul érezheti majd magát valaki, de gyógyírt senki bajára nem hoz. SAJNOS. :-(
Én lennék a legboldogabb, ha találnék egy olyan sorozatot, amelynek a fordítása mindenkinek meghozná minden bajára a segítséget.. :-)

Remélem azért ad majd néhány kedves percet azok számára, akik velem tartanak.
Mindenkinek jó szórakozást kívánok hozzá.

unni2011

Postby unni2011 » Sun Apr 07, 2013 12:10 am

Kedves Zetkin! :-)

Már több fordításban is részt vettél, aminek gyümölcsét élvezhettük eddig, de ez az első önálló munkád, ezért azzal kezdem, hogy először én is nagy szeretettel gratulálok. :wub:
A fordításra késztetésed nemes célját is ismerem, amiről úgy gondolom, hogy a topikod olvasóinak is tudniuk kell. (Remélem nem neheztelsz meg, amiért megírom.) Zetkin ezzel a fordításával is a köszönetét szeretné kifejezni a többi fordítónak, akiknek az áldozatos munkájukat élvezhette, valamint örömet szeretne szerezni a nemfordító jdorama rajongóknak. :heart:

Az én érdeklődésemet is felkeltette ez a sorozat, már csak azért is, mert még japán kórházi élettel kapcsolatos filmet, sorozatot nem láttam. Az amerikaiak, a németek és a csehszlovákok gondoskodtak eddig rólunk. / Kórház a város szélén, A klinika (A Fekete-erdei kórház”), a Vészhelyzet (ER), a Doktor House, a Grace klinika - jutottak most hirtelen eszembe./
A dél-koreaiak közül, sajnos még nem sokat láttam. Kzsóka tolmácsolásában a Cain és Abel volt talán az első, meghatározó pozitív élményem. :-) A témát érintő, néhány történelmi sorozat fordításának elkészültére még várok, mert nemcsak a nyugati -, hanem a keleti gyógyászatot, a HKO-t (Hagyományos Kínai Orvoslást) is izgalmasnak tartom. :roll

Világ viszonylatban Japán az élmezőnyben van az orvosi műszerek fejlesztésében is, - különös tekintettel a diagnosztikai eszközökre, berendezésekre -, amelyeknek áldásait mi is élvezhetjük akár betegként is, pl. a gyomor - és béltükrözéshez használt endoszkópokra, ultrahang készülékre etc. gondolok. (Amikor a húgom kardiológusként megkapta az első Hitachi - színes dopplerét, szívultrahang-készülékét, örömtáncot lejtett.) :dance: Kíváncsi voltam arra, hogy ezekből egy kisebb városi kórház esetében, miket "csillogtatnak" meg.
A másik, amire még nagyon kíváncsi voltam, hogy miként alakulnak az emberi -, a munkatársi kapcsolataik, mennyiben különböznek, térnek el az európai viszonyoktól, ha egyáltalán eltérnek. Ismerve a hagyományaikat, mennyire fogadják el például a női kollégákat. :roll
Ami a szakszöveg fordítását illeti, azaz a " köznyelvi magyarítással" időnként megszenvedtem, annak ellenére, hogy a német és az angol szakirodalmat rendszeresen forgatom. Ugyanis vannak betegségek, amiknek csak latin elnevezése van. :scratch: Természetesen ezek is érthetőek lesznek, mert az utána következő beszélgetésekből fény derül rájuk. :-)
Néhány spéci elnevezésű sebészeti eszköz miatt, még a sebész sógoromat is "megszondáztam", aki erre viccesen azt mondta, hogy "minden valamire magát tartó sebész, elnevezett ill. elneveztetett magáról 1-1 eszközt, pl. ollót, fogót, csipeszt." :mrgreen: :lol
Nem szeretnék senkit sem elijeszteni, mert a főszál, mint ahogyan azt Zetkin is írta, az új kolléga érkezésével az "állóvíz felkavarása" lesz. :whistling:
Eric Bernétől, az Emberi játszmák c. könyve, a kedvenc olvasmányaim egyike, amit azért említek meg most, mert a nagybetűs élet színpadán, mindannyian akarva-akaratlanul is "játszmázunk" és ehhez is ad a sorozat néhány praktikát vagy a tudott dolgok megerősítését.
Én ezek miatt is nagyon élveztem. :P
Köszönöm, hogy fordítod! :clap: Ha nem tennéd, biztosan elkerülte volna a figyelmem.
Image
ImageImageImage

Min Rin

Postby Min Rin » Sun Apr 07, 2013 6:02 pm

Sziasztok! Pár letöltési helyet ajánlok, mert sajnos ez a sori is áldozatául esett
a megszűnt fájlmegosztóknak.

http://doramax264.com/8981/doctors-saikyou-no-meii/

Itt az 1. résznél a reklám után pár másodpercet csúsztatni kell a feliratot.

http://www.d-addicts.com/forum/torrents ... +all&sort=
http://www.asiatorrents.me/index.php?pa ... i&active=0

Az oldal alján található a torrent.

:wub:
Image

Min Rin

Postby Min Rin » Sun Apr 07, 2013 7:17 pm

Nagyon szeretem ezt a sorit, ebben is találtam egy újabb kedvencet,
Sawamura Ikki személyében, aki a gödrös arcú doki!

Láttam már őt az Ame to Yume no Ato ni-ban , de igazán csak a
Doctors-ban figyeltem fel rá!
Az Acu (Atsuhime) hercegnő-ben Komatsu Kiyomoto-t alakítja.
Szerepel többek között a Deka Wanko (2011), Wonderful Life (2004)
Orange Days (2004) , Gokusen(2011)
című sorozatokban.

Az 1. részhez élménybeszámoló és étvágygerjesztő!

[spoiler]Ilyen finom sütikét visz a kollegáknak ! Ningyo Yaki.
Image

A doki családi autója, később megtudjuk, hogy miért nem férfiasabb autója van.
Image

Sütemény az igazgatóságnak!
Image
A nővérkéknek!
Image
A dokiknak!
Image

Image

Már az első napján "bonyodalmat" okoz!
Image
Image

Hát ilyen orvost nem szeretnék megismerni se!
Image

A lelkiismeretes Minagawa doktornő.
Image

Image

Sagara doktor első műtétje, rögtön az első estén!
Image
Most Moriyama doktor leselkedik fentről.
Image

Nagyon megható jelenet volt! A kislány vigasztalta a bűntudattól
gyötört doktornőt!

Image

Az éjszakai, igazgatónő által nem engedélyezett műtét miatt, már másnap
kirúgják.....:mrgreen:
Image

Győzött az ész és a szív!
Image

Most ő diktál! Egy feltétele van a maradásának, a felemelt fizetéséből alakítsanak
ki egy Posztoperatív intenzív osztályt! (Hány orvos tenné ezt meg vajon?!)
Image

Pihenés a tetőn! A doki szerint a süti jót tesz az agynak, segít a stresszoldásban! Én hiszek neki!:P :P
Image

Szegény nővérkét mosolyogva kiosztja, majd neki adja a sütit!
Image

Komolyan gondolja, amit mondott, viszont nem sértésnek szánta!
Image

[/spoiler]
Image

zetkin94

Postby zetkin94 » Thu Apr 11, 2013 6:17 pm

Jó szórakozást kívánok a 2. részhez :-)

zetkin94

Postby zetkin94 » Thu Apr 11, 2013 8:35 pm

Kedves Min Rin!

Nagyon szépen köszönöm a csodálatos képi beszámolódat, Már olyan sokszor gyönyörködhettem hasonlóban, mégis mindig élvezettel nézem. Nagyon jól meg tudod ragadni a lényeget, minden képpel :-)
És a letöltési linkek a mi letöltő Angyalkánktól szintén mindig jól jönnek. Köszönöm.

A gödrös arcú fiú meg ugye tudod... :-)
Last edited by zetkin94 on Thu Apr 11, 2013 8:48 pm, edited 1 time in total.

Min Rin

Postby Min Rin » Thu Apr 11, 2013 8:46 pm

Köszönöm szépen Zetkin az újabb részt és Unninak a szakértést! :thumleft: :cheers: :notworthy: :heart:
Image

zetkin94

Postby zetkin94 » Thu Apr 11, 2013 9:31 pm

Kedves Unni!

Először is, itt is szeretném megköszönni a segítségedet.
Nem haragszom, hiszen nincs miért ( bár több mint valószínű, hogy erről magamtól nem beszéltem volna ) :-) Valóban azért kezdtem el fordítani, mert szerettem volna valamit visszaadni abból az örömből, amit mások adtak számomra a fordításaikkal. A sors fintora, hogy mire sikerült egyáltalán valamit is elkezdenem, éppen azok mentek el, akiknek az első élményeimet köszönhettem.
De, még mindig reménykedem... :-)

Számomra a DA még mindig azt jelenti, hogy vannak olyan emberkék, akik képesek másoknak segítő kezet nyújtani, fáradtságot nem sajnálva, örömet szerezni. Ez az oldal adott számomra olyan nagyszerű barátságot, sőt talán írhatom azt, hogy barátságokat, amilyeneket régebben el sem tudtam volna képzelni. Nem voltam egy gyakorlott kommentelő, de ezen igyekszem változtatni..
Persze akadt csalódás is, de az mit sem számít, ha azt nézem, mit nyertem. :-)

Engem érdekeltek a kórházi sorozatok, bár a Grace klinikát nem láttam, viszont House a kedvencem volt az elején. A Cain és Abel Zsóka fordításában pedig nagyon tetszett, azt mindenkinek ajánlom, aki még nem látta, és esetleg ezt olvassa.

Érdekes lesz olvasni a hozzászólásaidat (kérlek nyugtass meg, hogy lesznek), mivel valószínűleg másként látod majd a történéseket, mint én, kívülállóként. :-)
Last edited by zetkin94 on Fri Apr 12, 2013 4:42 pm, edited 1 time in total.

ranna

Postby ranna » Fri Apr 12, 2013 12:06 pm

Kedves Zetkin, köszönöm fordításodat! Kiváncsivá tettetek. Már töltöm is, és estére mindenképpen megnézem. A Cain és Ábel az én listámon is a kedveltek között van.

zetkin94

Postby zetkin94 » Fri Apr 12, 2013 4:53 pm

Kedves Ranna,

örülök, hogy kíváncsivá tettünk, és csak remélni tudom, hogy nem fogsz csalódni.
A japán sorozatokkal még én is csak ismerkedem, mivel én is inkább a koreai filmeket kedveltem ezidáig. Kicsit furcsa volt először hallani a beszédüket, meg valahogy sokkal több magyar szöveget kell beszorítani, így az olvasás több időt vesz igénybe. :-)
Jó szórakozást Neked estére!

unni2011

Postby unni2011 » Sat Apr 13, 2013 8:43 pm

zetkin94 wrote:Kedves Unni!

Először is, itt is szeretném megköszönni a segítségedet.....

Engem érdekeltek a kórházi sorozatok, bár a Grace klinikát nem láttam, viszont House a kedvencem volt az elején. A Cain és Abel Zsóka fordításában pedig nagyon tetszett, azt mindenkinek ajánlom, aki még nem látta, és esetleg ezt olvassa.

Érdekes lesz olvasni a hozzászólásaidat (kérlek nyugtass meg, hogy lesznek), mivel valószínűleg másként látod majd a történéseket, mint én, kívülállóként. :-)

Kedves Zetkin!
Én is köszönöm a fordításod, a segítséget meg, szívesen! :-)
A House nekem is csak az elején tetszett. A szokatlansága miatt volt érdekes. Egy jó diagnosztát láthattunk, de emberileg egy nagy "nihil" volt, aki pszichoterápiára szorult volna szerintem. :roll Nem néztem meg minden évadot, de ha jól tudom, akkor a drogozás miatt intézetbe is került. Remélem, nem sértek meg ezzel senkit. (A fiam is egyébként nagyon bírta, ő ezzel a sorival maratonozott.) Néhány megnyilvánulása viszont felvillantotta bennem a kérdést, hogy hol van a határ a zsenialitás és az "őrültség" esetében. :w00t: A Cain és Abel viszont nagyon tetszett, ha lesz időm, akkor majd azt is újra megnézem. :-)
A Doktorokkal kapcsolatban, akkor gondoltam megírni a véleményemet, ha kérdeztek és laikusként előtte megírjátok a tiéteket. Engem nagyon is érdekelne az, hogy ti hogyan látjátok a történéseket.
Azt persze tudjuk, hogy az ilyen témájú filmek csak közelítik, ill. csak megpróbálják reprezentálni a valóságot. :whistling:
A mai világunkban sokszor nehéz igazságot tenni, és az egészségügyet, az orvosokat sokan és gyakran támadják, mind nyugaton, mind itthon.A legtöbbször jogtalanul, de megpróbálnak néhány bőrt lehúzni. Ezért egy kicsit bajban vagyok olyan tekintetben, hogy mennyire tárgyaljam ki, hívjam fel a figyelmet, az általam észlelt esetleges szakmai hibákra. De úgy gondolom, ha kérdeztek, akkor válaszolok.
Egyébként még a Love story in Harvard-ot is láttam, Erzsi69 tolmácsolásában. Az is nagyon tetszett. :-)
A hálátlanságra ebben volt egy jó példa, amikor valaki fuldoklott, és ha az orvostanhallgató nem csinálta volna meg a gégemetszést, akkor a mentősök megérkezése előtt meghalt volna az illető. Utána azért hurcolták meg a szerencsétlen medikát, mert az egyik kezén néhány ujját nem tudta mozgatni a páciens. Persze, ez nem a gégemetszés következménye volt, hanem az átmeneti oxigén hiány miatt lépett fel. (Tehát a fulladásos halál beállta miatt.)
A törvények értelmében hagynia kellett volna a srácot megfulladni, akkor nem perelte volna be senki. Ironikus helyzet nem? Életet mentettél és még védheted magad . :w00t:
(Orvosjogot is végeztem, így van némi rálátásom a jogi vonatkozásokra is.)
No, ezért van ebben a soriban is az, hogy "extrákat", ún. "felesleges kockázatot" nem szívesen vállalnak be. Kibúvókat keresnek, mentségeket már akkor is, amikor még semmi sem történt. A statisztikai valószínűségi szempontok, ezért irányadóak.
Azt is tudni kell, hogy bizonyos "veszélyes" szakmákat űzőkkel , - úgymint az aneszteziológia és intenzív terápia , a sebészet, etc. - a biztosítók sem szívesen, ill. korlátozott mértékben kötnek csak felelősségbiztosítást. Gondolom, ez Ázsiában is így van. :roll
A sorozat egyébként nagyon tetszik, egyre több az izgalom ahogyan haladok előre. :thumright: A mindig mosolygós, gribedlis doki üde színfolt a kórház és a betegek életében. :wub: Bírom, hogy olyan édesszájú, ettől is még emberibb.
Utána is néztem a Ningyo yaki elkészítésének. Jó recepteket lehet, hogy a japánosok tudnának nekünk adni. :-) A Wasabi éttermek étlapján sajnos nem szerepel a desszertek között. :roll
<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/xqjKbisSH7U" frameborder="0"></iframe>
Ehhez a videóhoz ez volt. Csak azt nem tudom, hogy azukit, azaz édes babpasztát hol lehetne beszerezni?! Még nem volt időm utánajárni.
[spoiler]
ingredients
flour 60g
1/4tsp baking powder
egg
1tbs honey
1tbs milk
1tbs vegetable oil
azuki(sweet bean paste) 50g
mold [/spoiler]
Az első részben volt egy nagyon szomorú, de mégis megható jelenet, amiről lehet, hogy majd még később írok. Sőt, az is lehet, hogy az első saját élményemet is ennek kapcsán megosztom veletek.
:whistling:
Kedves Min Rin, nagyon szép képes összefoglalót csináltál. Nagyon tetszett, én is köszönöm. :thumright:
Szép, vidám hétvégét kívánok sok napsütéssel, jókedvvel! :wub:
Image
ImageImageImage

anyeze

Postby anyeze » Sun Apr 14, 2013 9:22 pm

Kedves Unni!
Nagyon köszönöm a receptet!!! Ha találsz édes babpasztát, megoszthatnád velünk a fellelhetőségét :-) A videó is nagyon aranyos azzal a kis japán "kommenttel" és a végén a cica-halacska puszival :-)
Drága Zetkin! Csak így tovább! :-)
Image
Folyamatban: Saimdang, Light's Diary; Elkészült Zetkinnel: Hyde Jekyll, Me; The Master's Sun; It's okay that's love; Oh My Venus; stb.

zetkin94

Postby zetkin94 » Mon Apr 15, 2013 6:37 pm

Kedves Unni,

egész idő alatt izgatta a fantáziámat a Ningyo yaki :-)
Köszi a tészta receptjét, a babpasztának meg utána néztem. Nem is olyan elérhetetlen dolog, házilag is jól kivitelezhető, és még fagyasztható is :-)
Mindössze a bab beszerzési helyét kell megtalálnom, állítólag bio-boltban kapható. Tehát azuki vörös babot kell használni hozzá. Ugyanúgy be kell áztatni, mint a mi babunkat, előző este, majd másnap feltenni vízben főni, amibe egyes leírás szerint a bab súlyának megfelelő mennyiségű cukrot kell tenni, mások szerint a bab súlyának 3/4 része legyen a cukor. Puhára kell főzni a babot, majd leszűrni, pürésíteni.
Másik változata szerint viszont csak vízben kell megfőzni a babot, leszűrni pürésíteni, és ekkor adni hozzá a cukrot. Én a második verzióra voksolnék, valószínűleg hamarosan kipróbálom, és megírom a tapasztalataimat.

Hausra visszatérve, a zsenik általában kicsit "őrültek" is. De én mindig csodáltam az ilyen embereket, van bennük valami varázslatos. Persze nem élnék ilyen emberrel :-)

A kórházról meg az orvosokról mindig azt szoktam mondani, hogy akit meggyógyítanak, az magasztalja őket, akit pedig nem tudnak meggyógyítani, az leszólja. Olyan ez, mint mikor az áremelés miatt a pénztáros tartja a hátát. Az orvosokkal kapcsolatban szerintem azt felejti el mindenki, hogy ők is csak emberek, így csodákra nem képesek. Az ő tudásuk is behatárolt, bármennyire szeretnének segíteni másokon. Viszont azt is meg kell jegyeznem, hogy vannak olyan esetek, amiken igen is lehetne, sőt kellene változtatniuk az orvosoknak is. Persze tisztelet a kivételnek, mert az is akad bőven.
Hát igen, a betegek sem egyformák. Vannak akik akkor is hálát rebegnek, amikor nincs is miért, és valószínűleg akad olyan is, aki akkor is elégedetlen, ha az életét mentették meg.
Nem tudom, mert ebben nagy vagyok jártas, hogy mennyire elterjedt hazánkban a műhiba perek gyakorisága, és hogy azok milyen kimenetelűek.
Viszont az is fontos lenne, hogy az oda nem valóak valahogyan kirostálódjanak, mert ugye az emberi élet elég törékeny dolog :-)

Itt az első részben elég megdöbbentő volt látni, hogy két orvos rivalizálása, emberi életet követel. Értem én, hogy kell egy karmester mindenhol, hogy minden gördülékenyen működjön, de szerintem az az igazi nagyság, ha valaki be tudja látni, hogy nem érthet mindenhez. Ettől nő nagyra a szememben egy ember.
Segítséget, jó tanácsot, még mindig jobb elfogadni, mint végzetes hibát elkövetni.

Kíváncsi vagyok, melyik jelenetre gondoltál az első részt illetően, és engem érdekelne a saját élményed is, ha publikus. :-)

Drága Anyeze! Igyekszem :sweat:

Min Rin

Postby Min Rin » Mon Apr 15, 2013 9:33 pm

Sziasztok! Én is köszönöm szépen a receptet!
:P 2. rész! [spoiler]

Kedvenc dokim újabb ötlete! Szegény igazgatónő már előre fél!
Image
Image

"Azért nem vagyok alkalmas nővérnek, mert keveset mosolygok?"
Image
"Valóban keveset mosolygok?"- "Túl komoly vagy mindig!"
Image
Image

Hát ővele szívesen ügyelnék én is, pláne ha mindig finom sütikéket hozna! :wub:
Image

Fiatal, 3. generációs dokinkat megérintették Sagara doktor szavai! :-)
Image

Sagara doktor mindent megtesz érted!
Image

Orvosi "konzultáció"!
Image
Image
Image

Sagara doktor végzi el a műtétet!
Image

Miért őt választottad nénikém!!!:mrgreen:
Image
Image
Image
Sagara doktor megígérte a feleségének, hogy jó orvos válik belőle!
Image
Image
Image

Egy újabb nagyon komplikált műtét!
Image

A műtét sikerült! "Köszönöm Doktor úr!"
Image

Sajnálom doktornő, de találtunk másik jelentkezőt! (Sagara doki kicsit besegített,
hogy ne vegyék át a doktornőt!)
Image

Moriyama doktor hiába megy!!! Ott nem terem neki babér, hiába mosakodott be!:w00t:

Image
Image

Ismét az idegroham kerülgeti!
Image

[/spoiler]

Véleményem szerint a legtöbb orvos nagy lelkesedéssel, hivatástudattal kezdi
pályafutását, de később többen "mellékvágányra" tévednek, vagy belefásulnak,
kiégnek és már elveszítik a "minden áron mentsük meg a beteget!" mentalitást!
Óriási a felelősség és a nyomás rajtuk!
Minden tiszteletem azoké az orvosoké, akik még 60 éven felül is rettegnek attól, hátha
tévednek a diagnózisban és meghal a beteg, vagy rosszabbul lesz! Nem a "műhibaper" miatt,
hanem mert a beteg életét tartják szem előtt.
:notworthy: :heart:

Több koreai, japán sorozatban láthattunk már "csodákra képes" orvosokat, akik
még akkor is vállalták a műtétet, gyógyítást, amikor szinte semmi esély nem volt rá és
ráadásul az életüket is kockáztatták, hiszen ha meghalt a beteg, akkor az orvosnak is
vége lett az életének!
Pld. Dae Jang Geum, Dr. Jin, , A Jejoongwon orvosai, Baek doktor, stb.

Az európai, amerikai, stb. történelemben is voltak ilyen "egyedülálló" orvosok!
Van előttünk sok-sok jó példa!
Ez szinte az élet minden területére igaz. "Csak akkor történtek nagy dolgok,
ha bátrak voltak, akik mentek!" ...............

Még annyit hozzátennék, hogy a beteg emberek is tudják, hogy az orvosoknak is
vannak határaik, ameddig a képességeik, lehetőségeik szerint elmehetnek, hiszen
ők is emberek! :-)

Egy példa, hogy nem csak a filmeken léteznek ilyen orvosok! :salut:
http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/halo ... os-2184627
Image

unni2011

Postby unni2011 » Tue Apr 16, 2013 8:53 pm

Kedves Anyeze, Zetkin és Min Rin! :-)
Szívesen a receptet! Ha kipróbáljátok, feltétlenül írjátok meg, hogy milyen lett. :-) Biztosan van több változata is, mert a filmben is csokis (kakaós) volt a tésztája. Lehet, hogy többféle töltelékkel is készíthető, esetleg nemcsak azukival. Néhány ötletem kapásból volt/ van erre vonatkozólag, pl: sűrűbb lekvár, aszalt szilva turmix, datolya turmix. :roll Bár lehet, hogy az édes babpasztától lesz japán specialitás.

zetkin94 wrote:Itt az első részben elég megdöbbentő volt látni, hogy két orvos rivalizálása, emberi életet követel.

Én nem egészen így látom a helyzetet.
[spoiler]
A betegnek sajnos tüdőembóliája lett és úgy vélem, hogy nemcsak részlegesen, hanem teljesen elzáródott a tüdő főere. Az akut katéterezéssel történő rögeltávolítás megoldást jelenthetett volna, ha egyáltalán eljutottak volna a katéteres műtőbe. Ha az időfaktort nézzük, akkor belátható, hogy esély sem volt rá, hogy eljussanak. :-(
Ugyanis 4-5 perc oxigénhiányos állapot, már agyhalált okoz.
Pillanatokon belül leesett a beteg oxigén szaturációja, melyet 100% oxigén belélegeztetésével sem lehetett emelni, és a szívfrekvencia is hasonlóképpen, kritikusan csökkent, majd " újraéleszthetetlenül" leállt a szív. Ez mind a masszív vagy total embolizációra enged következtetni.
Ha sikeres lett volna az újraélesztés, akkor utána lett volna idejük átvinni a katéterezőbe, megfelelő oxigén szint biztosítása mellett és elvégezni a rögeltávolítását.
Tehát úgy gondolom, hogy nem a rivalizálás miatt veszítették el a beteget.
Tényleg peches volt, mert gondolom, hogy már a műtét előtt kapott heparint ("vérhígítót", mely a vér alvadékonyságát csökkenti) a beteg, a rögképződés megelőzésére.
Moriyama, gondolom mondanom sem kell, de nem a kedvenc dokim, csak az objektivitáshoz ez is hozzátartozik, ezért írtam meg.
[/spoiler]
zetkin94 wrote:Kíváncsi vagyok, melyik jelenetre gondoltál az első részt illetően, és engem érdekelne a saját élményed is, ha publikus. :-)

[spoiler]
Szomorúan megható volt Sagara doktor búcsúja, attól a betegtől, akit nem is ismert.

"Sajnálom.
Sajnálom, hogy nem segítettünk."

Megkönnyeztem ezt a jelenetet, mely eszembe juttatta az első búcsúmat egy gyógyíthatatlan betegségben szenvedő, 9 éves kislánytól. Persze tudtuk, hogy a testi szenvedéseire megváltást hozott az elmúlás, de mégis nagyon nehéz, fájdalmas volt elengednünk. Édesanyjával egymást átkarolva, megfogtuk a kicsi lány kezét és néhány hasonló mondattal köszöntem el Tőle, miközben a tehetetlenség fájdalmas dühe marcangolta a lelkemet. :cry: [/spoiler]
Image
ImageImageImage

Min Rin

Postby Min Rin » Tue Apr 16, 2013 10:20 pm

unni2011 wrote:Kedves Anyeze, Zetkin és Min Rin! :-)
Szívesen a receptet! Ha kipróbáljátok, feltétlenül írjátok meg, hogy milyen lett. :-) Biztosan van több változata is, mert a filmben is csokis (kakaós) volt a tésztája. Lehet, hogy többféle töltelékkel is készíthető, esetleg nemcsak azukival. Néhány ötletem kapásból volt/ van erre vonatkozólag, pl: sűrűbb lekvár, aszalt szilva turmix, datolya turmix. :roll Bár lehet, hogy az édes babpasztától lesz japán specialitás.

zetkin94 wrote:Itt az első részben elég megdöbbentő volt látni, hogy két orvos rivalizálása, emberi életet követel.

Én nem egészen így látom a helyzetet.
[spoiler]
A betegnek sajnos tüdőembóliája lett és úgy vélem, hogy nemcsak részlegesen, hanem teljesen elzáródott a tüdő főere. Az akut katéterezéssel történő rögeltávolítás megoldást jelenthetett volna, ha egyáltalán eljutottak volna a katéteres műtőbe. Ha az időfaktort nézzük, akkor belátható, hogy esély sem volt rá, hogy eljussanak. :-(
Ugyanis 4-5 perc oxigénhiányos állapot, már agyhalált okoz.
Pillanatokon belül leesett a beteg oxigén szaturációja, melyet 100% oxigén belélegeztetésével sem lehetett emelni, és a szívfrekvencia is hasonlóképpen, kritikusan csökkent, majd " újraéleszthetetlenül" leállt a szív. Ez mind a masszív vagy total embolizációra enged következtetni.
Ha sikeres lett volna az újraélesztés, akkor utána lett volna idejük átvinni a katéterezőbe, megfelelő oxigén szint biztosítása mellett és elvégezni a rögeltávolítását.
Tehát úgy gondolom, hogy nem a rivalizálás miatt veszítették el a beteget.
Tényleg peches volt, mert gondolom, hogy már a műtét előtt kapott heparint ("vérhígítót", mely a vér alvadékonyságát csökkenti) a beteg, a rögképződés megelőzésére.
Moriyama, gondolom mondanom sem kell, de nem a kedvenc dokim, csak az objektivitáshoz ez is hozzátartozik, ezért írtam meg.
[/spoiler]
zetkin94 wrote:Kíváncsi vagyok, melyik jelenetre gondoltál az első részt illetően, és engem érdekelne a saját élményed is, ha publikus. :-)

[spoiler]
Szomorúan megható volt Sagara doktor búcsúja, attól a betegtől, akit nem is ismert.

"Sajnálom.
Sajnálom, hogy nem segítettünk."

Megkönnyeztem ezt a jelenetet, mely eszembe juttatta az első búcsúmat egy gyógyíthatatlan betegségben szenvedő, 9 éves kislánytól. Persze tudtuk, hogy a testi szenvedéseire megváltást hozott az elmúlás, de mégis nagyon nehéz, fájdalmas volt elengednünk. Édesanyjával egymást átkarolva, megfogtuk a kicsi lány kezét és néhány hasonló mondattal köszöntem el Tőle, miközben a tehetetlenség fájdalmas dühe marcangolta a lelkemet. :cry: [/spoiler]

Kedves Unni! Először valami sütőforma kellene hozzá, ami forgatható! Szerintem is lehetne kakaóval megtölteni, de valószínű, hogy a babpaszta egészségesebb is. Jó lenne igazi Ningyo yakit enni! :P

[spoiler]Valószínűleg igazad van Unni, hogy kevés esélye volt szegény embernek
a túlélésre, amikor minden pillanat számít.
Parányi esély volt szerintem, hiszen elment pár perc a vitatkozással, ha rögtön viszik a
katéteres műtőbe, akkor talán nem áll le a szíve. A műtét végén még volt egy kis vérzése a bélegyesítésnél, miután elállították a vérzést és elvarrták a sebet, akkor esett le a vérnyomása, stb.
Ezek találgatások már, de szerintem a film készítői is arra helyezték a hangsúlyt, hogy
a beteget meg lehetett volna menteni. A doktornő így érezte és Sagara doktor is ezért
kért a betegtől bocsánatot amiért nem tettek meg mindent! Nem vállalta
volna a doktornő sem az esetleges pert.
Moriyama doktor túl öntelt volt, hogy neki olyan könnyű lesz elvégezni ezt a
nehéz műtétet, mint az ABC-t megtanulni. (Náluk van egyáltalán ABC?)

Aztán ott volt a másik beteg, akivel Sagara a folyosón találkozott és már akkor is
nagy fájdalmai voltak, de csak fájdalomcsillapítót adtak neki, mivel másnap tervezték
a műtétjét. Polipot állapított meg Sasai doktor, miközben már kilyukadt a bél a daganatnál, de a doktor nem volt elérhető, mivel Night Klubban szórakozott, a másik
orvos meg nem akart bejönni, mert nem ő az ügyeletes. Ezután még kellett volna az Igazgatónő
engedélye is a műtétre, de mire megkapja, a beteg meghal. Ilyen körülmények között
végezte el Sagara doktor éjjel a műtétet, amiért másnap kirúgták!

Szerintem a sori egy kicsit kiélezi a helyzeteket, de azért nagyon jól bemutatja a kórházi
hierarchiát, bürokráciát.

Kedves Unni! Sajnálom, hogy ilyen fájdalmas tehetetlenséget át kellett neked is élned!
[spoiler] :cry: :notworthy: :heart: [/spoiler]

Így készül a vörös babpaszta! :P Biztos finom és különleges lehet, de maradok valami
sűrű kakaómasszánál, az hamarabb elkészül!

http://www.youtube.com/watch?v=g5sgEXrPCww
Image

zetkin94

Postby zetkin94 » Thu Apr 18, 2013 10:11 pm

Jó szórakozást kívánok a 3. részhez :-)

Min Rin

Postby Min Rin » Fri Apr 19, 2013 4:58 am

zetkin94 wrote:Jó szórakozást kívánok a 3. részhez :-)

Köszi Zetkin! :thumleft: :clap: :heart:
Image

unni2011

Postby unni2011 » Fri Apr 19, 2013 6:13 pm

Min Rin wrote:Kedves Unni! Először valami sütőforma kellene hozzá, ami forgatható! Szerintem is lehetne kakaóval megtölteni, de valószínű, hogy a babpaszta egészségesebb is. Jó lenne igazi Ningyo yakit enni! :P

Kedves Min Rin!
Szerintem, nem kell hozzá forgatható sütőforma. A betett videón is, "figurás" szilikon tepsit használtak. :-) Nálunk is kaphatók ilyenek.
Köszönöm Zetkin, a 3. rész feliratát is. :thumright: Ez a rész nekem is nagyon izgalmas volt, egyrészt azért, mert így utánanéztem egy ritka betegségnek, melynek előfordulási gyakorisága : 1:1.000.000. Másrészt, megismerhettük a kis gribedlis dokink múltjának, egy fájdalmas szeletét. :-( Harmadrészt, de nem utolsó sorban, nagyon élveztem a jól végigvezetett emberi játszmákat. :thumright:
Vidám, szép hétvégét kívánok, sok-sok napsütéssel!Image
Image
ImageImageImage

zetkin94

Postby zetkin94 » Fri Apr 19, 2013 7:09 pm

Nagyon szívesen mindkettőtöknek :-)

Unni, igen érdekes a Te megvilágosításodban újra értékelni egy-egy helyzetet. Mint laikus, számomra valóban az jött le,
[spoiler]hogy két orvos rivalizál egymással, és míg eldöntik mi legyen, addigra már késő. Így értelmezve azért kicsit másabb, mivel ha már nem lehetett segíteni a betegen, és ezt Moriyama doktor tudta, de mégis megpróbált megtenni mindent, hogy megmentse, ez azért kicsit fehérebbre színezi a karakterét.

Nagyon sajnálom, hogy az első fájdalmas emléked pont egy gyermekhez fűződik. Nem lenne könnyű akkor sem, ha felnőttről lenne szó, de így talán még fájdalmasabb lehetett. Már nagyon sokszor gondolkodtam rajta, de azt hiszem képtelen lennék elfogadni a mindennapi munkámban előforduló haláleseteket. Tudom, hogy egy megmentett élet már önmagában is nagy dolog, azonban ez sem tudná elfelejtetni velem az elvesztett életet. Még akkor sem, ha ez az élet rendje, de nagyon örülök, hogy vannak olyanok, akik ezt másként gondolják, így képesek segíteni, akár csak azon az egy életen is. Nagyon nehéz lehet ezzel megbirkózni.[/spoiler]

A karakterek bemutatása valóban egész jól sikeredet ebben a soriban, érdekes látni, ahogyan embereket manipulálnak. Később is lesz benne részünk :-)

A gribedli szó számomra teljesen új, megint tanultam valamit. :-)

Nektek is kellemes, napos hétvégét kívánok, remélem lesz annyi napsütés, hogy már kapjunk egy kis szint, azzal is megelégszem ha csak az arcunk :-)

ranna

Postby ranna » Sat Apr 20, 2013 10:20 pm

Kedves Zetkin! Köszönöm a 3. rész feliratát! Kiváncsian várom, miként sikerül jobbítania a kórházat Sagara dokinak.
Kedves Unni és Min Rin! Köszönöm a plusz infókat és képeket. Ningyo yakit szívesen megkóstolnám!

unni2011

Postby unni2011 » Wed Apr 24, 2013 7:41 pm

zetkin94 wrote:Nagyon szívesen mindkettőtöknek :-)

Unni, igen érdekes a Te megvilágosításodban újra értékelni egy-egy helyzetet. Mint laikus, számomra valóban az jött le,
[spoiler]hogy két orvos rivalizál egymással, és míg eldöntik mi legyen, addigra már késő. Így értelmezve azért kicsit másabb, mivel ha már nem lehetett segíteni a betegen, és ezt Moriyama doktor tudta, de mégis megpróbált megtenni mindent, hogy megmentse, ez azért kicsit fehérebbre színezi a karakterét.

Nagyon sajnálom, hogy az első fájdalmas emléked pont egy gyermekhez fűződik. Nem lenne könnyű akkor sem, ha felnőttről lenne szó, de így talán még fájdalmasabb lehetett. Már nagyon sokszor gondolkodtam rajta, de azt hiszem képtelen lennék elfogadni a mindennapi munkámban előforduló haláleseteket. Tudom, hogy egy megmentett élet már önmagában is nagy dolog, azonban ez sem tudná elfelejtetni velem az elvesztett életet. Még akkor sem, ha ez az élet rendje, de nagyon örülök, hogy vannak olyanok, akik ezt másként gondolják, így képesek segíteni, akár csak azon az egy életen is. Nagyon nehéz lehet ezzel megbirkózni.[/spoiler]

Kedves Zetkin, nekem meg pont az ellenkezője az érdekes, azaz, hogy Ti laikusként, hogyan ítélitek meg, látjátok a helyzetet. :D
[spoiler] Valóban, Moriyama rivalizálni fog Sagara-val, de az ominózus műtéti esetnél még csak nem is ismerték egymást. A bemutatkozás csak később történik meg.
Sagara esetében talán nem rivalizálásnak nevezném, sokkal inkább példamutatásnak, tanításnak.
Nem igazán szakmai,/Bár az tény, hogy Sagara az eddig elvégzett 3000 műtétjével, kenterbe veri őket./ hanem emberi hiányosságaik vannak a kórház sebészeinek. :whistling:
Az empátiát, együttérzést a legjobb egyetemeken sem tanítják. Egyszerűen vagy veleszületetten a birtokában van valakinek, vagy a jellem és a személyiségük fejlődése során kialakul. :roll
Kortól, nemtől függetlenül e tekintetben nincs reménytelen eset......
Mindenki fejlődhet. :-)
A nyugati orvoslás legnagyobb hibáját abban látom, hogy a betegnek csak az adott betegségét nézik és nem az egész embert, akinek érző lelke van.
Nagyon rühelltem, amikor a betegeket pl. egyeske, ötöske elnevezéssel illették. Ezt néhány paródiában jól ki is figurázták.( Csala Zsuzsa, Agárdi Gábor)
Tehát a holisztikus szemlélet hiányzik, de reményt keltő, hogy ezt egyre többen felismerik. :-)
A betegeknél nem elég kezelni pl. az epekövét, gyomorfekélyét és még sorolhatnám, hanem meg kell nézni a kiváltó okokat is, mert akkor pl. életmód váltási tanácsokkal, megfelelő pszichés vezetéssel meg lehet előzni, ki lehet védeni a recidívát, azaz a visszaesést.
Ezt Min Rinnek is írom.
Úgy gondolom, hogy Sagara minden elvesztett betegtől, akivel valamilyen szinten kontaktusba került, bocsánatot szokott kérni. Tehát függetlenül attól, hogy az ő betege volt -e az illető vagy sem. A hangsúly szerintem, az akin nem tudtak segíteni-n van.
A kislány, akiről korábban írtam, Ő sem az én betegem volt, csak ügyeletesként ismertem. A gyógyíthatatlan betegsége miatt veszítettük el, és nem kezelési hiba miatt, bár ez ettől még ugyanolyan fájdalmas emlék marad.
Többek között én is úgy búcsúztam el Tőle, mint ahogyan Sagara is: "sajnálom, hogy nem segíthettünk", - de ez az orvostudomány akkori lehetőségeiről szólt. :-(
Már egyetemista koromban is foglalkoztatott, hogy mi történik a halál után. :roll Sokat olvastam is erről, sőt jó néhány ember elbeszélését kíváncsian meghallgattam, akiket a klinikai halál állapotából sikerült visszahozni. / Ezeket a tapasztalatokat a felnőtt intenzív osztályon szereztem./
A most 93 éves nagymamám is elmesélte a saját élményét. :whistling:
Meglepődve tapasztaltam, hogy szinte mindenki hasonló történetet mondott el.
Most mondhatnátok, hogy olvasták, látták, hallották valahol.
De például a nagymamámról is tudom, hogy sohasem hallott erről korábban. :roll
Amit fontosnak tartok hangsúlyozni, hogy az öngyilkosságot elkövetők esetében, ez a "fényes alagút" élmény elmaradt. Mintha "büntetésből" rögtön a sötétség várt volna rájuk.
Ezen élményeim alapján a nővéreket is arra tanítottam, kértem, hogy a legnagyobb tisztelettel végezzék el az elhunytak ellátását.
Zavarukat, - mert az füllent, aki azt mondja, hogy ezt meg lehet szokni, - inkább azzal vezessék le, hogy szeretettel beszélnek az elhunythoz.
(Egy élet elmúlása, mindenkit valamilyen szinten megvisel, még akkor is, ha megváltás a halál a testi szenvedésekre.)
Még a műtős jelenetre visszatérve, a tüdőembólia diagnózisa teljesen helytálló volt.
De ezt nemcsak Sagara, hanem a műtőben tartózkodó 3 orvos is tudta.
Az ideális persze az lett volna, ha ott helyben adottak lettek volna katéterezés feltételei, akkor talán lett volna néhány % esélye. /radiológia eszközpark, és persze, aki ért is hozzá./
Egyébként amit a hierarchiáról is írtál a film kapcsán, abban is egyetértünk.
Ahol eddig dolgoztam, ott elképzelhetetlen lett volna, hogy a sebész adja az utasításokat az altatóorvosnak. pl. hogy adjon tiszta O2-t.
Ezt mi szoktuk levezényelni és nem a sebész, függetlenül attól, hogy team munka van.
Ez itt arra jó példa, hogy Moriyamának, mint leendő kórházigazgatónak, teljhatalma van.
Nekem, a 15 éves klinikusi múltam során nagy, sőt hatalmas mákom volt, mert mindenkit, még a politraumatizáltakat is, élve sikerült a műtőasztalról levennem. :D
De, el kell, hogy mondjam, jó néhányszor szűkültek a szív koszorúereim.
Erre példa egy 27 éves fiú, aki minden húsvétkor az eszembe jut.
Nemcsak azért, mert úgy nézett ki, mint Jézus, hanem, mert nagy pénteken feltámadt, ugyanis ekkor lett volna a tervezett műtétje. :D
Hatalmas szerencséjére, az egyébként teljesen egészséges fiúnak, a műtőasztalon állt le a szíve.
Vélhetően hasonló okok miatt, ami miatt mostanában, jó néhány egészséges, fiatal sportoló is meghalt. / a nem doppingolókra gondolok/ Ha ez az utcán történt volna vele, még rágondolni sem jó, hogy mi lett volna a következménye.
Érdemben még semmi nem történt vele, mikor ez bekövetkezett, még az altatást sem kezdtük el. A helyben bevezetett ideiglenes pacemakerrel tudtuk megmenteni csak az életét. (Később aztán megkapta a véglegest, mert egy életen át szüksége van rá.)
Az élethez szerencse kell! Ő éppen jókor volt, jó helyen. :-)[/spoiler]
Min Rin wrote:
Egy példa, hogy nem csak a filmeken léteznek ilyen orvosok! :salut:
http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/halo ... os-2184627

Min Rin, egyébként nagyon jó ez a cikk, amit betettél korábban az ECMO-ról, ill. Sam Parmia csodadoktorról. Elgondolkodtatóak az orvostudomány fejlődése adta lehetőségek.:roll
[spoiler]
Jó néhány előadása fent van a yt-on is, meghallgattam. Nem csodadoktor, csak csuda jó felszerelései, eszközparkja van.
Azt hiszem, hogy nyugodtan mondhatom, hogy bizonyos csodáknak még az USA-ban is , financiális gátja van.
Nálunk is használatban van az ECMO (extrakorporális membrán oxigenizáció) eljárás.
Még a múlt században, amikor a szívsebészet anesztéziáját tanultam "Atyától" (ez volt a beceneve az aneszt-intenzívesek főnökének, nem véletlenül ) a Városmajorban, akkor találkoztam először a masinával.
Egy technikus szakember csak ezt a gépet kezeli.
Ugyanis bizonyos típusú szívműtéteknél, az operáció idejére, mesterségesen le kell állítani a szívet és akkor ezen keresztül történik a gázcsere. (O2, CO2)
Elmondani sem lehet, hogy milyen fantasztikus izgalmas pillanat a szív újraindítása, mindenki feszülten figyeli és várja, hogy a "pumpa" újra működjön. :wub: :heart:
Tehát, nálunk mindegyik szívsebészeten és a nagyobb PIC-ekben (koraszülött intenzív centrumokban) van ECMO-ra lehetőség. Lehet, hogy néhány nagyobb intenzív centrumban is, de ennek utána kellene néznem.
A gép ára egyébként horribilis, de manapság mi olcsó. A napi működtetése kb. 120.000 HUF és akkor ebben még semmi más nincs, csak ez.
[/spoiler]
Hú, de sokat írtam. Remélem nem untatlak vele benneteket!
Kedves Ranna, azt hiszem itthon is meg tudjuk csinálni ezt a sütit.
Bár egyszer tényleg jó lenne az igazit Japánban megkóstolni. :D
Image
ImageImageImage

zetkin94

Postby zetkin94 » Thu Apr 25, 2013 5:08 pm

Jó szórakozást kívánok a 4. részhez :-)

Min Rin

Postby Min Rin » Thu Apr 25, 2013 5:33 pm

zetkin94 wrote:Jó szórakozást kívánok a 4. részhez :-)

Hálásan köszönöm Zetkin!!! :thumleft: :clap: :heart:
Image

anyeze

Postby anyeze » Fri Apr 26, 2013 6:46 am

De ügyes vagy Zetkin Drága!!!
Ez már a fele :-)

Kedves Unni! Nekem nagyon jó olvasni a személyes tapasztalataidat, számomra ez egy idegen világ - kicsit misztikus is, bár van a baráti körben orvos, de keveset beszélgetünk a munkáról :-) Én borzasztóan tisztelem azokat, akik a szakmai hozzáértésen túl emberileg is nagyok tudnak lenni (bár természetesen ez nem csak az egészségügyre igaz, de az ottani felelősség azért mégis más...)
Úgyhogy köszönöm, ha megosztod velünk az élményeidet, gondolataidat!
Image

Magdimama

Postby Magdimama » Fri Apr 26, 2013 6:01 pm

Köszönöm szépen az első négy rész fordítását

zetkin94

Postby zetkin94 » Fri Apr 26, 2013 8:40 pm

Magdimama wrote:Köszönöm szépen az első négy rész fordítását

Nagyon szívesen, remélem tetszeni fog. :-)

zetkin94

Postby zetkin94 » Fri Apr 26, 2013 9:46 pm

Hűséges társaim, köszönöm Nektek, hogy mindig itt vagytok :-)

Unni, egyetértek Anyezével, nagyon jó olvasni az általad leírtakat. Nekünk kívülállóknak érdekes világ az, amit Te közelről ismersz. Részemről őszintén mondhatom, hogy engem nem untatsz, sőt!

[spoiler]Ez a mondatod kicsit elgondolkodtatott : "Az empátiát, együttérzést a legjobb egyetemeken sem tanítják." Pedig nagy szüksége lenne rá néhány embernek. A beteg ember nagyon kiszolgáltatottnak érzi magát. Ha egy olyan orvossal akad össze, akiben ezekből a tulajdonságokból egy fikarcnyi sincs, hát az nem egy kellemes helyzet.
Nem tudom tanítanak-e az egyetemen olyat egy leendő orvosnak, hogy hogyan kezeljen bizonyos élethelyzeteket. Gondolok itt például arra, hogyan kell rossz hírt közölni, vagy hogy hogyan kellene viselkednie a betegekkel. Biztosan nem mindegy az orvos számára sem, ha meg kell mondania valakinek, hogy gyógyíthatatlan beteg, vagy éppen egy hozzátartozóval kell közölnie a legrosszabb hírt. Az azért nagyon klassz lenne, ha erre felkészítenék a "nebulókat".
A nyugati orvoslás hibájával kapcsolatosan is egyet értünk.
Valamiféle változás nem ártana ezen a téren. Gondolom úgy az orvosnak sem, mint a betegnek. Nekem is az a legnagyobb gondom, ha elmegyek egy orvoshoz, hogy éppen csak a legszükségesebbet megkérdezi, aztán ha az hozzá tartozik, felír valamit, aztán mehetsz, és ha nem javulsz, akkor menj vissza. Ezután jön az, hogy az ember hazajön, és mivel a kérdéseit nem tudta feltenni senkinek, nekiáll bőszen keresgélni a latin szavak alapján az interneten. Aminek azért megvan a hátránya rendesen, mert az ember hajlamos rá, hogy a legelborzasztóbb dolgokat vegye figyelembe. Gondolok itt arra, hogy ha valaki belehalt már mondjuk egy sima mandula gyulladásba, akkor ezt olvasva már rettegni is kezd a kutakodó illető. Azt is megértem én, hogy nincs elég ideje az orvosnak a betegekkel való kommunikálásra, de hát akkor hogyan nyerheti el a beteg bizalmát? Mert azért erre talán szükség lenne, ha gyógyítani szeretne.
Én nem igazán vagyok egy beteges típus, viszont egy náthába is rendesen bele tudok pusztulni :-) Egyetlen alkalommal kerültem kórházba, az is külföldön volt, és meg kell mondjam, az ottani tapasztalataim sokkal jobbak voltak, mint amiket itthon hallok, illetve a hozzám közel állók miatt látok.
Ott, akkor velem úgy viselkedett az az orvos, hogy elérte azt, hogy én tökéletesen meg tudtam bízni benne. A szemembe nézve kérdezett, éreztem, hogy valóban érdekli amit mondok, és csak azután kezdett el írogatni a papírjaira, miután szerintem Ő is megérezte, hogy én túljutottam az első ijedtségemen. A többi különbséget most nem írom le, mert az igen hosszú lenne. Lehet, hogy egy nagyon szuper orvost fogtam ki ott, itt pedig a legrosszabbat, de nagyon nagy volt a különbség.

A klinikai halál állapotából visszatérő ismerőseim nekem is valami fényes alagútról mesélnek, meg hogy látták magukat és az értük küzdő orvosokat felülről. Mi tagadás, ezt elég nehéz megértenem, de az biztos, hogy Ők azt mondják, már nem félnek a haláltól.

Írod, hogy volt olyan betegetek, akinek leállt a szíve, és valóban egyre többször hallom ezt, de ezt sem igazán értem, mitől van, és azt sem, hogy miért fordul elő egyre többször, vagy lehet, hogy eddig is így volt, csak mostanában jobban előtérbe került?

Hiába, a pénz nagy dolog. Az egészségügyben pedig nagy pénz van. Sokszor elgondolkodom, mikor hallom azokat a hatalmas pénzeket, amikbe egy-egy orvosi műszer, gép, gyógyszer, stb. kerül, hogy ez valóban tényleges bekerülési költsége-e a dolgoknak, vagy egészen másról van szó. De ez csak hangos gondolkodás volt :-)
Volna még több ilyen kérdésem is, de azt hiszem nem illik ide :-)
[/spoiler]

Azt a sütit tényleg elkészítem majd, remélem a jövő héten, aztán beszámolok az eredményről. Mondjuk valóban jobb lenne Japánban megkóstolni. :-)

unni2011

Postby unni2011 » Sat Apr 27, 2013 10:51 pm

zetkin94 wrote:Hűséges társaim, köszönöm Nektek, hogy mindig itt vagytok :-)

Unni, egyetértek Anyezével, nagyon jó olvasni az általad leírtakat. Nekünk kívülállóknak érdekes világ az, amit Te közelről ismersz. Részemről őszintén mondhatom, hogy engem nem untatsz, sőt!

Kedves Anyeze és Zetkin, örülök, hogy nem untattalak benneteket. :-) [spoiler]
Lehet, hogy nem egészen jól fogalmaztam meg a mondandómat, mikor az empátiáról írtam. A hangsúly az embertársaink szeretetén lenne.
Pszichológiát, etikát, etc. oktattak nekünk is, csak egyéb felkészítő gyakorlatok nem voltak pl. egy "rossz hír" közlésére.
Tegnap rákérdeztem egy most végzős hallgatótól, nekik már voltak szituációs gyakorlataik is, amit mindenképpen nagy előrelépésnek tartok e tekintetben.
Jó útmutatást kaphatnak, de egyébként minden eset egyedi kezelést igényel.
Sokszor kell "kínosnak tűnő" kérdéseket is feltennünk.:roll
Erre egy példa a praxisomból, mikor egy egész estén át törtem a buksim, hogyan is kérdezhetnék meg úgy valamit, hogy ne sértődjenek meg.
Átvételre került egy nagyon súlyos, többszörös fejlődési rendellenességgel született csecsemő az intenzív osztályunkra. A család 3. gyermeke volt.
Az etnikai kisebbséghez tartoztak, így nem meglepő, hogy a szülők vezetékneve is azonos volt. Rám hárult a nemes feladat, hogy megtudakoljam tőlük, hogy tán nem rokonházasságot kötöttek-e.
Kényes téma, de azért ezt tisztázni kellett, a jövőt illetően. (Újabb gyermekvállalásra gondolok) Tudni kell, hogy az etnikai kisebbséghez tartozók különösen érzékeny, sértődékeny emberek. Hogyan kérdezzem meg, hogy ne bántsam meg őket s ha találkozunk az utcán ne egy "nagy kés" kandikáljon ki a hátamból.
Éjszaka "kiötlöttem", " megálmodtam" a megoldást. A beszélgetésünk során a nővérek és kollégáim elbújva kíváncsian hallgatóztak.:roll
A királyi házak "meséjével" kezdtem, hogy sokáig náluk is az volt a szokás, hogy rokonságon (sokszor közelin) belül házasodtak, de egy idő után rájöttek a sok beteg ill. halva született utód miatt, hogy nem szerencsés így tenniük.
Elmagyaráztam, hogy mindenkiben előfordulhat génhiba, de sokszor csak akkor válik látható betegséggé , ha mindkét szülő hordozza.
Hú, nagyon figyelmesen hallgattak és sikerült is megtudnom tőlük, hogy bizony ők első unokatestvérek. Az első két gyermekük láthatóan egészségesek voltak. (De ebben az is benne lehet, hogy az anya személye az biztos volt, de az apát ki tudja?!)
Ez csak egy példa arra, hogy sokszor indiszkrétnek tűnő kérdéseket is fel kell tennünk és bizony nem lehet mindig egyenesen feltenni, azaz "ajtóstul rontani a házba."
zetkin94 wrote:Sokszor elgondolkodom, mikor hallom azokat a hatalmas pénzeket, amikbe egy-egy orvosi műszer, gép, gyógyszer, stb. kerül, hogy ez valóban tényleges bekerülési költsége-e a dolgoknak, vagy egészen másról van szó. De ez csak hangos gondolkodás volt :-)

A konkrét válaszokat nem tudom, nekem is csak sejtéseim vannak, de a gyógyszerekről írnék néhány gondolatot.
Sokan nem tudják, hogy mire egy gyógyszerből ténylegesen emberi fogyasztásra, használatra alkalmas gyógyszer lesz, ahhoz legalább 100, de van, hogy több is a kukába megy.
Egy-egy gyógyszer árában nemcsak a termelői ár és a valamennyi profit van benne, hanem a kutatásokra költött költségek.
Ha csak az első kettőt fizetnénk meg, akkor nem lesznek majd újabb gyógyszerek.
Már pedig mindig újabb és újabb gyógyszerekre van és lesz is szükség.
(Pl. a bacik rezisztenssé válnak egy idő után egyes antibiotikumokra, tehát nem fognak hatni, mert mutálódnak. Ezért is vagyok mérges azokra, akik minden kis "banális megfázásra " rögtön antibiotikumokat kapkodnak be, ill. azokra, akik, ha már elkezdték, de mégsem szednek végig egy kúrát. Ugyanis ez mind a későbbi hatástalansághoz vezet majd, amikor tényleg szükségük lenne rá.)
Amit leírtam, az originális (eredeti) készítményeket gyártókra, azaz az innovatív gyógyszergyárakra vonatkozik és nem a generikus készítményeket gyártókra. Utóbbiak nem költenek kutatás-fejlesztésre, ezért tudnak valamennyivel olcsóbbak lenni. További részletekbe nem mennék bele, csak a tisztánlátás kedvéért írtam le ezeket is. :roll
zetkin94 wrote:A klinikai halál állapotából visszatérő ismerőseim nekem is valami fényes alagútról mesélnek, meg hogy látták magukat és az értük küzdő orvosokat felülről. Mi tagadás, ezt elég nehéz megértenem, de az biztos, hogy Ők azt mondják, már nem félnek a haláltól.

Igen a legtöbben erről számolnak be. Nagyim még azt is elmesélte, hogy pillanatok alatt lepergett előtte az élete, mint egy filmvetítésen.
Arra a kíváncsiskodó kérdésemre, hogy mindezt színesben vagy fekete-fehérben látta, viszont nem tudott határozott választ adni. Mintha fekete-fehér lett volna, de nem emlékezik rá biztosan. :whistling: [/spoiler]
Kíváncsian várom a Ningyo Yaki -ról az élménybeszámolódat! :P
Image
ImageImageImage

ranna

Postby ranna » Wed May 01, 2013 7:17 am

Kedves Zetkin! Köszönöm a 4. rész feliratát!
Kipróbáltam a ningyo yakit! Fiacskám negyon gyorsan eltüntette!!!! Imád mindent ami japán / főleg,ha sütiről van szó. Unni receptjét vettem alapul.Igaz csk találomra tettem bele a hozzávalókat,sosem szoktam dekázgatni. A következő alkalommal a mézből kicsit majd többet teszek bele, de így is nagyon finom lett.A babpasztát utólag cukroztam,és kb. csak a fele volt a cukor. Sikere volt !!! Hamarosan jöhet a következő adag!!!

zetkin94

Postby zetkin94 » Thu May 02, 2013 6:48 pm

Kedves Ranna, nagyon szívesen!

Megelőztél, én még nem értem odáig, hogy elkészítsem, de jó hallani, hogy valami finomra számíthatok. :-)
[spoiler]Milyen babból készítetted a pasztát? Úgy értem, ha jó hozzá a mi magyar babunk is, akkor nem keresem tovább a pici vöröset :-)[/spoiler]

zetkin94

Postby zetkin94 » Tue May 07, 2013 9:48 pm

Jó szórakozást kívánok az 5. részhez :-)

Ebben a részben nagyon jól bemutatják, milyen könnyű manipulálnia az embereket annak, akinek ehhez tehetsége van.

Min Rin

Postby Min Rin » Wed May 08, 2013 6:58 am

Kedves Zetkin! Hálásan köszönöm az újabb részt!

:thumleft: :salut: :notworthy: :clap: :heart:
Image

zetkin94

Postby zetkin94 » Wed May 08, 2013 7:23 pm

Kedves Min Rin!

Köszönöm, hogy megköszönöd :-)

Min Rin

Postby Min Rin » Tue May 14, 2013 6:56 am

3. rész![spoiler]

A doktornő lekevert egyet, mert kényelmetlenséget okozott neki
a háttér befolyásolásával!
Image
Image
Szegény doki otthon nem olyan mosolygós!
Image
Image

A nővérke megfogadta a jó tanácsot és kedvesebb lett a betegeihez!
Image

Az első "közös" orvos team műtét!
Image
Műtét utáni gratuláció Moriyama doktornak!
Image

Ebben a részben is megpróbálja Sagara doktor jó irányban befolyásolni
a sebészeti osztály életét! Minagawa doktornőnek is egy kicsit "besegített",
hogy ne menjen el, hanem maradjon.
Sachi nővérke is megértette, ha többet mosolyog és kedvesebb lesz a betegeihez,
akkor könnyebb lesz nekik a kezelést is elfogadni!
Azért javasolta, hogy az orvosok team-ben dolgozzanak, hogy ne történhessen meg
az, hogy rivalizálnak egymással egy-egy betegért, műtétért. Így a "dicsőséget" is
közösen arathatják! Ezért érte el, hogy egy-egy műtét nyilvános lehessen mindenki előtt.

Szegény Sagara otthon csak szomorkodik elhunyt felesége miatt!
[/spoiler]
Image

Min Rin

Postby Min Rin » Tue May 14, 2013 7:24 am

[b]4. rész!

[spoiler]A "komoly" doktorok megünneplik a közös műtétet,
persze elsősorban azért Moriyama-nak hajbókolnak.
Image
Eljött a fiú, végre megbocsáthatott apjának!
Image

Kezdődik a kisfiú műtétje!
Image

Nagyon tetszett ebben a részben, hogy Moriyama doktor is megmutatta, hogy
a szíve mélyén érző ember! A kisfiú és a "csavargó" élettörténete is hasonló!
Kiderült, hogy a csavargó jól szituált vezető állású volt, akin már annyira nagy
volt a kényszer és a nyomás, hogy otthagyta családját, hasonló korú fiát, mint
a mellette fekvő beteg és elment fizikai munkásnak! Megnyugodni azonban nem
tudott, morcos ember lett, aki végül gyomorfekéllyel kórházba került.
Sagara doktor bölcs volt, hogy nem különítette el a csóró beteget a gazdag kisfiútól,
mert ráérzett, hogy segíteni tudnak egymásnak! Az elején ellenségesek voltak ,
de miután jobban megismerték a másikat, barátokká váltak!
Hála az igazgatónő és titkára állandó hívogatásának eljött a férfi elhagyott fia!
Megható volt az egymásra találásuk!

Ezért is nagyon szeretem ezt a sorozatot, mert nemcsak a kórházi élet mindennapjaival,
harcaival ismerkedhetünk meg,
hanem sokszor a betegek kemény élethelyzetébe is bepillanthatunk!
[/spoiler]
Image

Min Rin

Postby Min Rin » Tue May 14, 2013 8:15 am

5. rész[spoiler]
A nővérek kiakadtak, mert Sasaki doktor azt javasolta, hogy
a nővérek többet is megmutathatnának "magukból"!
Image
Sagara doktor most kivételesen nem süteményt eszik olyan jó ízűen!
Image
Ami nővérke kétségbe meri vonni Sasaki doktor terápiáját!
Image
Image
A főnővér védelmébe veszi beosztottait, megy az igazgatónőhöz!
Image
Vacsoramegbeszélés!
Image
Image
Másnap már mindenki tudta, hogy Sagara egy nővérrel vacsorázott, amikor
harcban állnak egymással!
Image
Image
Az igazgatónő figyelmezteti Sasaki doktort, hogy változtasson, vagy elmehet!
Image

A nővérek!
Image

Az orvosok! Itt már látható, hogy Sasaki doktor hátul kullog!
Image
[Image
Sasakit felelősségre vonják!
Image
Image

Sachi nővér a szószóló!
Image
Az orvosok szemben, komolyan hallgatják Sachi és Ami nővér beszámolóját!
Image
Image

Sagara doktor megtapsolja a nővéreket! (Természetesen ezt a közös szembesítést
is ő találta ki!)
Image
A nővérek alázatosan meghajolnak az orvosok előtt, hiszen ők nem a bocsánatkérést
szeretnék kikövetelni, hanem hogy ismerjék fel az orvosok, hogy együtt kell dolgozniuk
a betegekért!
Image

Sasaki doktor elbeszélget a betegével!
Image
Image

Moriyama doktor mégis elvállalná az igazgató helyettességet! (kizárólag azért
szeretné, hogy visszavágjon Sagarának és a nővéreknek)
Image

Ő lett az igazgató helyettes!
Image

A beteg megfogadta Sasaki doktor tanácsát, miszerint menjen korán haza
a családjához, különben a betegsége kiújul és a családját is elveszíti, mint ő!
Image

Most először sajnáltam Sasakit, amiért neki nem sikerül kapcsolatba lépni
családjával! Remélem a következő részben ő is előbbrelép!
Image

Eddig ez volt a kedvenc részem! Olyan jó volt látni, ahogy a nővérek alázattal próbálták
meggyőzni az orvosokat! Sagara elmehetne politikusnak, olyan jól befolyásolja a
dolgokat, szinte a háttérből ő irányítja a kórházat. Az igazgatónő is erősebb és bátrabb
lett mióta itt van, képes volt Moriyama doktort is elutasítani, aki az unokaöccse!
[/spoiler]

Eddig ez a kedvenc részem! Mulatságos és megható egyben!
Image

Min Rin

Postby Min Rin » Tue May 14, 2013 9:14 am

Image

zetkin94

Postby zetkin94 » Tue May 14, 2013 9:44 pm

Jó szórakozást kívánok a 6. részhez :-)

zetkin94

Postby zetkin94 » Tue May 14, 2013 9:49 pm

Drága Min Rin !

Nagyon köszönöm ezt a szép összefoglalót. Nagyon tetszik! :thumleft:
A mostani rész legalább olyan aranyos, mint az előző volt, remélem elnyeri a tetszésedet. :-)

cirmos

Postby cirmos » Wed May 15, 2013 5:53 am

Köszönöm.

Magdimama

Postby Magdimama » Wed May 15, 2013 7:27 am

:cheers: Köszönöm a hatodik rész magyar feliratát.

ranna

Postby ranna » Wed May 15, 2013 11:27 am

Köszönöm az új részt!
Kedves Min Rin! Köszönet az összefoglalóért.A képeket végig pörgetve újra átélhető a történet.

zetkin94

Postby zetkin94 » Wed May 15, 2013 7:21 pm

Kedves Cirmos, Magdimama, és Ranna!

Nagyon szívesen Nektek is, és köszönöm a figyelmességeteket. :-)

zetkin94

Postby zetkin94 » Sun Jun 02, 2013 7:10 pm

Jó szórakozást kívánok a végéhez is! :-)

Min Rin

Postby Min Rin » Sun Jun 02, 2013 7:38 pm

Drága Zetkin, hálásan köszönöm az utolsó 2 részt is! Micsoda meglepetést
okoztál! Gratulálok az első önálló sorozatodhoz! Köszönöm szépen Unninak is a szakmai
segítségnyújtást!!!
:thumleft: :salut: :cheers: :notworthy: :clap: :heart:
Image

Magdimama

Postby Magdimama » Sun Jun 02, 2013 8:00 pm

:thumright: Köszönöm a befejező részek fordítását.Nagyon megörültem,már várja a letöltött videó.További jó munkát,na és a megérdemelt pihenést NEKED. :cheers:

szmoleage

Postby szmoleage » Sun Jun 02, 2013 9:52 pm

Köszönöm Zetkin a sorozat fordítását,és köszönöm mindenkinek Unninak a beszámolókat és a magyarázatokat hogy mi laikusok is egy kicsit bele láthatunk ebbe a világba, egy kicsit sem untam :D Min Rin-nek a képi beszámolókat ami kedvet csinált a film letöltéséhez

:-) nagyon jó volt végig olvasni az összes hozászólást :D

cirmos

Postby cirmos » Mon Jun 03, 2013 6:00 am

Kedves Zetkin!
Nagyon köszönöm a munkádat.

anyeze

Postby anyeze » Mon Jun 03, 2013 8:01 am

Drága Zetkinem!
Gratulálok!!! :-)
Image

ranna

Postby ranna » Mon Jun 03, 2013 11:55 am

Kedves Zetkin ! Köszönöm a befejező részeket és gratulálok! :salut:

zetkin94

Postby zetkin94 » Mon Jun 03, 2013 6:36 pm

Sziasztok!

Szeretnék én is köszönetet mondani és gratulálni Unni-nak, aki végig hűséges lektorom volt, és segített még érthetőbbé és élvezhetőbbé tenni a végül is száraznak egyáltalán nem mondható orvosi jeleneteket.

Kedves Min Rin, Magdimama, Szmoleage, Cirmos, Anyeze, és Rana!

Nagyon jólesik minden egyes gratuláció, köszönöm szépen!
Nem volt ugyan nagyon népes rajongó tábora ennek a sorinak, de bízom benne, hogy aki megnézte, vagy ezután megnézi, nem fogja sajnálni az időt, amit rászánt.
Külön köszönöm azok hozzászólását, akik még igen friss fórumozók, Nekem legalább olyan nagy örömöt jelentett minden egyes köszönet és hozzászólás, mint Nektek a felirat.

A japán filmekkel, illetve sorozatokkal eddig igencsak hadilábon álltam, de ez a sori kicsit közelebb hozta őket hozzám.
Én is inkább a koreai sorikat kedvelem, így most, egy ilyenbe vetem bele magam.

Min Rin, ugye jön még képes élmény? Nagyon várom! :-)
Akár csak Szmoleage, én sem unom egyáltalán. Olyan jó dolog újra élni egy-egy jelenetet a segítségeddel.

Anyeze :-) Köszönöm (mindent!)!!!

unni2011

Postby unni2011 » Mon Jun 03, 2013 9:02 pm

Kedves Zetkin!
Először is szeretnék nagy szeretettel gratulálni az első önálló, befejezett fordításodhoz! :wub: :thumright:
Köszönöm, hogy megtiszteltél a feladattal és ezáltal részese lehettem egy kicsit a munkádnak, megismerhettem közelebbről a feliratozás nehézségei mellett, annak szépségét, örömét is. :-) Eddig is nagyra értékeltem a Fordítók fáradozását, de azt hiszem ezek után még ennél is jobban fogom. :salut:
Ígértem, hogy a májátültetések hazai vonatkozásáról, néhány személyes sebészeti élményemről írok majd a jövő héten, miután hazajöttem Prágából. :roll
Egyenlőre szomorkodva csak annyit mondhatok, hogy elképzelhető, hogy még előbb is sor kerülhet rá, mert az árvíz miatt valószínűleg elmarad a sörtúra. :-( Sok távoli helyen megfordultam már a világban, de Prága valahogy mindig kimaradt eddig. A szomorúságom igazi oka azonban nem ez, mert ez pótolható, hanem a halálos áldozatok, eltűntek miatt érzett fájdalom. :cry: Az árvízveszély miatt aggódom kis hazánkért, Pestért is. :O

Kedves Min Rin, Szmoleage, köszönöm a figyelmességeteket, Nektek és minden érdeklődőnek szívesen! :heart:
Min Rin,én is köszönöm neked a képes összefoglalóidat! :cheers: Remélem még meglepsz majd bennünket! :D
Image
ImageImageImage

ranna

Postby ranna » Tue Jun 04, 2013 10:29 am

Kedves Zetkin ! Nagyon köszönöm,hogy végig követhettem ezt a sorozatot fordításodban. Mosolygós dokinak -Sawamura Ikki- az arcát azt hiszem hosszú ideig
nem feledem. Az idén júliusban jön a folytatása a történetnek.

zetkin94

Postby zetkin94 » Tue Jun 04, 2013 7:08 pm

Kedves Unni!

Én is aggódva nézem a híreket, remélem nem lesz több áldozat. Azt szokták mondani, minden pótolható, csak az emberi élet nem. Ez így van, de elég szörnyű az is, ha valakinek tönkre megy mindene.

Sajnálom, hogy lemaradtál a pihenésről, de ne bánkódj, vannak a sörnek hátrányai is :-)
[spoiler]Image[/spoiler]

Az írásodat várom :-)
Last edited by zetkin94 on Tue Jun 04, 2013 7:21 pm, edited 1 time in total.

zetkin94

Postby zetkin94 » Tue Jun 04, 2013 7:13 pm

Kedves Ranna!

Nincs mit, örülök hogy végig velem voltál.
Nagyon jól tájékozott vagy, nem is hallottam még róla, igaz elég kevés időm maradt a nézelődésre mostanában. Ha lesz benne egy kis romantika is, akkor ki tudja....

unni2011

Postby unni2011 » Tue Jun 04, 2013 10:01 pm

zetkin94 wrote:Sajnálom, hogy lemaradtál a pihenésről, de ne bánkódj, vannak a sörnek hátrányai is :-)

Kedves Zetkin!
Még függőben van a kérdés, holnap a szálloda visszajelzését követően dönt a csapat. :roll
A fiú kollégáim nagyon szeretnének utazni. Nekem azért nincs annyira ínyemre a katasztrófaturizmus. Másként szeretem növelni az adrenalinszintem. :P

Kedves Ranna, hogy Te miket tudsz! Meg sem lepődtem azon, hogy folytatják egy újabb szériával. :-) A romantikus szálak "elvarrása" is izgalmas lehetne.:wub:
Vajon a mosolygós doktorunk gyászoló szívét a nővérke vagy a doktornő tudná beizzítani?! :-)
Image
ImageImageImage

Agacska

Postby Agacska » Thu Jun 20, 2013 5:04 pm

Nagyon köszönöm a sorozat fordítását. Irigykedtem azokra a betegekre, akiket a doktor bácsi hős gyógyított, mind testileg, mind lelkileg.

cirmos

Postby cirmos » Fri Jun 21, 2013 5:31 am

Nagyon köszönöm.

zetkin94

Postby zetkin94 » Fri Jun 21, 2013 8:14 pm

Kedves Agacska, és kedves Cirmos!

Nagyon szívesen mindkettőtöknek, nagy örömet szereztetek a visszajelzéssel. :-)
Én is irigykedtem a doktor bácsi betegeire, de remélem, ha egyszer hasonló helyzetbe kerülök, ugyan ilyen kedves orvosba botlom :-)

biri66

Postby biri66 » Wed Jun 26, 2013 9:47 am

Annak idején (hű, de rég volt) nagyon szerettem a Kórház a város szélén c. sorozatot, jóval később pedig szívesen követtem a Vészhelyzet néhány évadát.
Köszönöm Zetkin, hogy rátaláltál erre a doramára, Unninak pedig külön hálás vagyok a szakmai részek fordításáért, hiszen gyakran röpködnek benne a szakszavak, orvosi kifejezések (különösen a műtétek során). :thumright:
Egyelőre az 1. részt néztem meg, de a héten esténként beköltözöm ebbe a kórházba, mert nagyon izgalmas volt az, amit eddig láttam. Az új orvos hatásos belépőjét tátott szájjal bámulják az orvosok, nővérek, de még az igazgatóság is. :O
[spoiler]Nagyon kiélezték a két orvos jellemét, de való igaz, nagyon fontos, hogy a szakmai hozzáértésen túl milyen egy orvos személyisége. Micsoda különbség!
A magát sztároló Moriyama doktor képes azt mondani a kezei között meghalt páciens kezelőorvosának, hogy kérdezze meg a betegtől. Sagara doktor pedig (aki talán megmenthette volna, ha hallgatnak a szavára) meghajolva kér tőle bocsánatot. :salut:
A végén csodálkoztam azon, hogy ennyire felsrófolta a fizetését, de kiderült, hogy nagyon is megvolt rá az oka. Ilyen jótékony cselekedetre bizonyára kevesen lennének képesek. Gyanítom, hogy a feleségére emlékére is teszi mindezt.[/spoiler]
Emperor of the Sea ~ Desert Spring ~ The Water Bloom ~ Banjun Drama with TVXQ
Merchant Kim Man Deok ~ The King’s Face ~ For the Sake of Son ~ Hwajung ~ Dear My Friends

Our Slightly Risque Relationship (+23 rövid tévéjáték)
Mozifilmek (49 db)
http://birikorea.blogspot.hu/

biri66

Postby biri66 » Thu Jun 27, 2013 11:35 am

Kedves Zetkin és Unni!
Köszönöm a munkátokat, mivel tegnap nem volt DA, ezért most a 2-3. résszel jelentkezem. Leszögezem, hogy nagyon tetszik a sorozat! :salut: Izgalmas, feszes, nem nyújtják feleslegesen a 45 perces epizódokat.
[spoiler]2. rész:
Sagara doktor elképesztő tárgyaló! Az igazgatóságot szinte kénye-kedve szerint irányítja, annyira jól forgatja a szavakat és olyan jól ismeri az észjárásukat. Tudja, hogy mivel lehet őket megfogni. :thumright:
Nagyon határozott, de azon én is elképedtem, ahogy teljes bizonyossággal ígérte meg a daganatos betegnek, hogy megmenti őt. Végül is bármennyire jó szakember legyen valaki, bármi közbejöhet, nem? :scratch:
Ugyanakkor később ő maga magyarázta meg a viselkedését és tulajdonképpen igazat adok neki. Az orvosban akkor fog bízni a beteg, ha látja rajta a határozottságot, bár ha nem sikerül a műtét, akkor a hozzátartozók éppen ezt róhatják fel utólag neki.
Tetszik, ahogy munkára bírja az „elkényeztetett porontyot”, próbálja a fiatal orvosban felkelteni a szakma szeretetét, a felelősségérzetet. Gyanítom, hogy a sorozat végére ez az ifjú, gyakorlatlan orvos egészen másképp fog érezni az orvoslás iránt. 8)

3. rész:
Kezdem azt hinni, hogy Sagara doktor tényleg azért jött ebbe a kórházba, hogy alapjaiban reformálja meg.
Az a pofon csúcs volt! Amúgy teljesen igazat adok Minagawa doktornőnek, én is lekevertem volna neki egyet, ha már így felajánlotta. :whistling:
Lehetett sejteni Sagara doktor arckifejezéséből, amikor a hasi fájdalmakra panaszkodó nővel találkozott, hogy a felesége is ilyen ritka betegségben szenvedett.
Mindenkinek nehéz elveszíteni a szeretett személyt, hozzátartozót, de egy orvosnak talán még nehezebb, hiszen lelkiismeret furdalást érez, hogy nem tudott rajta segíteni. :cry:
Sagara doktor nagyon okos, sikerült kihúznia Moriyama doktor méregfogát azzal, hogy megfigyelők voltak a műtétnél. Jézusom, ez a Moriyama sebész nagyon gáz, pszichiátriai esetnek tűnik! :x
Nagyon megható jelenet volt, amikor a nővérkének végre sikerült szívből mosolyognia és megnyugtatta a súlyos beteget.[/spoiler]

unni2011

Postby unni2011 » Thu Jun 27, 2013 8:34 pm

Birim, nagyon örülök, hogy tetszik ez a sorozat. :thumright: A mosolygós Sagara doktor engem is már az első részben megnyert magának. :wub: Lehet tőle tanulni: pozitív életszemléletet, humanitást, kitartást, céltudatosságot, kommunikációs "taktikát" és túlélést. Ez utóbbinál arra gondolok, hogy még a veszteségét is, képes mások javára fordítani. Nagyon megnyerő a magasan kvalifikált szakmaisága, tudása mellett, a betegek iránti szeretete, az egyébként elvárható, kiemelt beteg központúsága. :heart:
Mindezen pozitívumait éles kontraszttal felerősíti Moriyama doktor eltérő jelleme. :whistling:
[spoiler]
A "bármi közbejöhet "-ben teljesen igazad van. Meg is válaszoltad a saját kérdésedet.
Nagyon jó dolog a gyógyulásban való hit közvetítése a betegek felé. Én azt szoktam mondani, hogy aki hisz a gyógyulásában, az már félsiker, félgyógyulás. :salut:
A kockázati tényezők ismertetése is kötelessége az orvosnak, ennek meg is kell történnie, miközben a bármilyen természetű beavatkozáshoz aláíratja a beleegyező nyilatkozatokat.
Manapság már a "légvételbe" is bele kell egyezni :lol , de gondolom ezt te is tapasztaltad a mi egészségügyünkben. Ez annyira nem vicces, mert a sok adminisztráció egyre inkább a gyógyítás rovására megy. :O Szinte elvész a beteg, akinek nemcsak testi baját, hanem a lelki egészségét is ápolni kellene.
A pofon is kijárt neki! Én is adtam volna a doktornő helyében.

Moriyama doktor mentális státuszát illetően is egyetértünk. :roll
Ezek az "elfojtott dühkirohanásai", bennem sajnálatot ébresztettek.
Egyébként nem lenne rossz szakember, sőt nem is rossz. Az emberi oldalával van a baj. :-( Miközben néztem a jeleneteit, mindig az ősei jutottak az eszembe. Bár erről igazándiból nincs információnk, csak sejteni lehet, hogy kifejezetten jó módú, talán még arisztokrata családból is származik.
Érezhető, hogy a "nagy arcát" , onnan hozhatta. Az elfojtott dühe, az mindenképpen szánni való, mert ez gyermekkorára visszavezethető megfelelési kényszerből eredhet.
Nem szeretnék előremenni a történetben, de majd meglátod, hogy elvileg ahová tartozik ill. tartozott sebészcsoport tagjai is kicsit hasonszőrűek vele, tehát ott sem jó mintát kapott.[/spoiler]
További jó filmezést neked! Lesznek még izgalmas pillanatok bőven. :unsure:
Image
ImageImageImage

zetkin94

Postby zetkin94 » Fri Jun 28, 2013 7:33 pm

Kedves Biri!

Köszöntelek, és nagyon szívesen. Számomra is kedves kis sorozat volt.
Annak idején én is kedveltem az általad említett sorozatokat, és mi tagadás bármikor szívesen megnéznék egy hozzájuk hasonló sorozatot.
A hétre biztosítva van számodra a kórházi ágy, remélem ha innen távozol, sosem kell meglátogatnod másik kórházat, ha mégis, akkor kívánok oda is egy Sagara doktort, akiről Unni már minden szépet elmondott előttem. :-)
[spoiler]A fizetés felsrófolása nagyon tetszett. Moriyama doktor jelleme kissé túl kiélezett, ez majd később látszik is, de azért nem túl zavaró.
Nehéz dolga van egy orvosnak. El kell érnie, hogy bízzon benne a betege, ugyanakkor neki kell elmondania azt is, mik a kezelés veszélyei. Unni által említett hozzájárulás, ami egy aláírás, valóban csak felesleges papírmunka lehet az orvosnak, a betegben pedig valószínűleg még több félelmet kelt. Láttam már én is ilyen beleegyezek dolgot, amiben, amikor végig olvasta az ember a lehetséges szövődményeket és egyebeket, akkor legszívesebben azt mondta volna hogy köszönöm, elég nekem a mostani problémám, azzal inkább majd el leszek :-(
Sagara doktor manipulációs képessége utánozhatatlan. És igen, kijárt érte az a pofon, még ha jót is akar, talán meg kellene hallgatnia a másik felet mielőtt cselekszik.
A nővérekre még később visszatérünk, de nem szeretném lelőni a folytatást.[/spoiler]

biri66

Postby biri66 » Fri Jun 28, 2013 9:18 pm

Kedves Zetkin és Unni!
Kifejezetten kellemes meglepetés nekem ez a dorama. :thumright:
Elég kevés japán dolgot láttam eddig, ez az első sorozatom. Eredetileg mással akartam kezdeni, de miattatok végül ebbe vágtam bele és egyáltalán nem bántam meg.
Most néztem meg a 4. részt és még mindig könnyezem...

[spoiler]Elképesztő, hogy a kórházba kerülve a tinédzser fiú szülei csak azért aggódnak, mert a gyerek hiányozni fog az iskolából! :O Amikor megtudják, hogy műtétre lesz szükség, akkor is csak ezen jár az eszük.
Jó látni, hogy időnként azért Moriyama doktornak is van emberi megnyilvánulása. Amikor pl. a műtét előtt azt mondta a sok hiányzásért aggódó szülőknek, hogy a legfontosabb a fiú egészsége, hagyják felgyógyulni, amíg teljesen talpra nem áll.
El is beszélgetett egy kicsit a sráccal, betakargatta, a műtét előtt nyugtatta...
Megkönnyeztem a végét, igazán megható volt. „Bármi történt, maga az apám.” :cry: [/spoiler]

zetkin94

Postby zetkin94 » Sat Jun 29, 2013 7:05 pm

Kedves Biri!

Nagyon örülök, hogy nem bántad meg, hogy megnézed ezt a rövidke japán sorozatot. Rendszerint, mint tudod, én is inkább a koreai sorikat helyezem előtérbe, viszont számomra is ez a sorozat hozta meg az érdeklődést a japán filmek iránt.
[spoiler]Jó pár jelenet csalt könnyet az én szemembe is. Érdekesek a karakterek. Itt látható igazán, hogy nem lehet elkönyvelni senkit sem egyértelműen jónak, vagy rossznak, mert a legdurvább emberből is ki lehet hozni valami kedveset. [/spoiler]
Lesz még meglepetés, további jó szórakozást Neked!

biri66

Postby biri66 » Mon Jul 01, 2013 1:58 pm

Köszönöm a munkátokat, Zetkin és Unni. A végére értem és szívesen néztem volna még tovább. Emberi és szakmai drámákat egyaránt bemutató izgalmas, pörgő, lebilincselő sorozat volt. :thumright:
Ha jól látom, idén jún. 1-én leadtak belőle egy 1 részes Specialt, júl. 11-én pedig indul a második évad.

A Sagara doktort megszemélyesítő, 1967-es születésű Sawamura Ikki fotójával búcsúzom:
Image

zetkin94

Postby zetkin94 » Mon Jul 01, 2013 7:02 pm

Kedves Biri!

Nagyon szívesen, és nincs mit. Örülök, hogy én is adhattam Neked valamit.
A Specialt már letöltöttem, de egyenlőre csak japán feliratot találtam hozzá. Sajnos abban igen gyenge vagyok :-)

Kellemes emlékeket ébreszt ez a fotó, köszi! :-)

KNG-fan

Postby KNG-fan » Mon Sep 09, 2013 1:54 pm

Kedves Zetkin!

Én lennék a legboldogabb, ha találnék egy olyan sorozatot, amelynek a fordítása mindenkinek meghozná minden bajára a segítséget..

írod...
Ha egy-egy sorozat nem is old meg minden bajt, de a fordításod, az édes anyanyelv egy igazi kerítő...sokak számára jelent hozzáférést egyébként elérhetetlen dolgokhoz...mint itt, ebben a sorozatban is remélhetőleg sok olyan körülmény, milliő tárul elénk, amivel egyébként soha nem találkozhatnánk.
Jó látni, hogy sokan...véleményformáló, segítőkész társak voltak melletted...ami sokat segít a fordító szükségszerű magányában...
A listámon van, készítgetem a videókat...ha végignéztem, jelentkezem újra nálad.
A következő évad is nagyon népszerű...nem izgatlak, van elég dolgod, csak épp ma akadt a szemem elé.
http://www.d-addicts.com/forum/viewtopic_138434.htm
Üdv.:
Hunny

Return to “Subtitles”