Aruku Aruku Aruku [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
majom
Fansubber
Fansubber

Aruku Aruku Aruku [Hungarian Subs] (Complete)

Postby majom » Wed Feb 27, 2013 5:23 pm

Üdvözlet a
Aruku Aruku Aruku - Shikoku Henromichi topicban!

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Image

Aruku Aruku Aruku ~Shikoku Henro-michi~ SP

Adatok

Eredeti cím: Aruku Aruku Aruku ~Shikoku Henro-michi~ SP
Műfaja: emberi dráma, sétálós
Részek száma: 1
Sugárzási idő: 2013. február
Csatorna: NHK

Az angol feliratért köszönet jár az Earthburi Team-nak!
English Subs by EarthBuri Team. Thank You!
Translations and Editing: earthcolors
Translations, Retiming, Spot Translation and QC: danburi

Történet:

Tanaka Rena egy zsákutcába jutott 30-as nőt alakít, aki végigmegy a japán El Caminon.

Nem a legminőségibb speciál, sőt a végén már talán kimondottan idegesítő is. Azonban csak 59 perces és ami a legfontosabb Shikokun játszódik, így azért már érdemes megnézni.

Link:

Torrent link: http://www.d-addicts.com/forum/viewtopic_128779.htm

Ha minden jól megy megkérdezem majd Usagit, hogy fel lehet-e tölteni a ftp-jére is.

Ha további infok érdekelnek a japánok El Caminojáról, a Shikoku Zarándokatról, akkor itt találsz infokat:
[spoiler]

Code: Select all

http://earth-colors.dreamwidth.org/tag/sp+subs:+aruku+aruku+aruku
[/spoiler]
Röviden talán annyit róla, hogy 88 templomot kell meglátogani kb 1-2 hónap alatt és akkor teljesül a kívánsága az embernek.

Kérlek, ne töltsd fel online megosztókra!

Kedvcsináló

Image

Ha tetszik, írd meg! :blink

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
Attachments
Aruku aruku aruku -Shikoku henro-do- SP.srt
(29.09 KiB) Downloaded 287 times

f.ági

Postby f.ági » Wed Feb 27, 2013 8:53 pm

Egyenlőre csak a feliratot köszönöm meg, beletekertem a filmbe, gyönyörű tájak, ami azonnal megfogott.
Biztos megnézem, mert kiváncsi vagyok a történetre!

majom
Fansubber
Fansubber

Postby majom » Sun Mar 03, 2013 10:40 am

Remélem tetszeni fog. A történet nem nagy szám, de egyszer meg lehet nézni, főleg inkább a környezet miatt. :)

szildor

Postby szildor » Sun Mar 03, 2013 10:54 am

Köszönöm a figyelem felhívást és a feliratot :-)
Sikerült a filmet is letölteni, kiváncsian várom, hogy milyen lesz, ha szép tájak és környezetre lehet számítani, akkor nekem bármikor jöhet.
A koreai filmekben is ezt szeretem.

:salut: :-) :salut:

biri66

Postby biri66 » Fri Mar 08, 2013 10:08 pm

majom wrote:Remélem tetszeni fog. A történet nem nagy szám, de egyszer meg lehet nézni, főleg inkább a környezet miatt. :)

Kedves majom!

A bevezetőben azt is írod még, hogy „a végén már talán kimondottan idegesítő is”. Nos, a táj valóban gyönyörű, ám én egyáltalán nem találtam idegesítőnek a végét. Köszönöm a fordítást.

Az igaz, hogy komolyabb lelki tusára voltam felkészülve, mert úgy gondolom, hogy ha az ember rászánja magát egy ilyen nem mindennapi (1200 km hosszú) zarándoklatra, akkor sok mindennel számot vet közben.
Ez a lány a férfiakból kiábrándulva ugrott neki az útnak. Úgy éreztem, nem is tudja, hogy valójában miért, szerintem csalódottságában egyszerűen menekülni akart a metropoliszból.
A titokzatos idős hölgynek elgondolkodtatónak találtam a következő mondatait: „Becsülj minden találkozást, mert nem biztos, hogy újra megtörténik.” „Ne számíts senkitől semmire!” „Mindenki takargat valamit.”
A naplójában pedig ez állt: „Mit tehetnék, hogy vezekeljek?”
Ő (Kimura-san) mindenesetre nemes módját választotta a vezeklésnek, hiszen segítette a megfáradt vándorokat. Szállást, ételt adott nekik, és ami talán ennél is fontosabb és több; nyitott szívvel hallgatta meg őket.
Érezték is a zarándokok, hogy neki nyugodtan megnyílhatnak, elmondhatják, hogy mi bántja a szívüket, mi nyomja a lelküket.

Misa a film végén azért ráérzett valamire: „Mindenért aggódunk. De a válaszra, ami valóban kielégít, olyan nehéz rátalálni.”
Amikor kijelentette, hogy most először találja szépnek a tájat, miközben jóízűen és elégedetten elfogyasztotta a kapott útravalót,
tulajdonképpen rájött arra a fontos tanításra, hogy vegyük észre magunk körül az élet apró örömeit, legyünk képesek elfogadni az ismeretlenek által nyújtott kis ajándékokat.

Kedvenc tájképem pedig a "legendás" Vérfoltos forrás volt:
Image
Emperor of the Sea ~ Desert Spring ~ The Water Bloom ~ Banjun Drama with TVXQ
Merchant Kim Man Deok ~ The King’s Face ~ For the Sake of Son ~ Hwajung ~ Dear My Friends

Our Slightly Risque Relationship (+23 rövid tévéjáték)
Mozifilmek (59 db)
http://birikorea.blogspot.hu/

f.ági

Postby f.ági » Sun Mar 24, 2013 6:55 pm

Kedves Majom!
Ahogy megnéztem a filmet, irás előtt ismét elolvastam a bevezető , ismertető szöveget.
Igazán akkor tünt fel benne a : " talán kimondottan idegesitő" kifejezésed.
Nem találtam annak!
Ehelyett egy mély , érzelmekkel teli, elgondolkodtató filmet láttam. Tetszett a történet.
Következőként pedig belevetem magam az általad belinkelt zarándokút ismertetőjébe.
Köszönöm, hogy leforditottad!

rx

Postby rx » Sun Apr 14, 2013 5:07 pm

Köszönöm a feliratot :)

Magdimama

Re: Aruku Aruku Aruku [Hungarian Subs] (Complete)

Postby Magdimama » Fri Nov 27, 2015 10:54 am

Kedves Majom!
Hálásan köszönöm a fordítást.Üdv.Magdimama :-)
Image

Hayako
Fansubber
Fansubber

Postby Hayako » Fri Nov 27, 2015 3:29 pm

Kedves majom!

Biri ajánlására megnéztem a filmet. Nagyon elgondolkodtató volt. Korábban sokat olvastam a vallási turizmus kapcsán a zarándokutakról, így kíváncsi voltam a filmre. Ami leginkább megdöbbentett (bár lehet, csak én vagyok ennyire naív), hogy az emberek mennyire más okból indultak neki ennek az útnak. Valaki azért, mert megbántották, valaki a családi helyzete miatt, valaki meg csak úgy. Az már más kérdés, hogy mindenki hazudott. Nem akarták elfogadni a valóságot olyannak amilyen. Ezzel próbálták megerősíteni magukat, hisz valójában ez a zarándoklat célja. Ez egy testet-lelket egyaránt erősítő utazás.

Ha jól emlékszem, épp idén jött ki pont ezzel a témával kapcsolatban Reese Witherspoon új filmje, a Vadon. Ez egy igaz történet és egy olyan nőről szól, aki fiatal, de úgy érzi, mindent elveszített. Csak egy kiutat lát. Úgy dönt, vándorútra kel és több, mint 1500 km-t gyalogol az Egyesült Államok nyugati partvonalán. De nemcsak olyan gyönyörű helyeken, mint a japán sorozatban, hanem átkel a Mojave sivatagon, megmássza a Sierra Nevadát, végiggyalogol Kalifornián és Oregonon, kibírja a havat és a forróságot. Szerintem akit érdekel ez a téma, az mindenképp nézze meg!

https://www.youtube.com/embed/M5AT3p8egRI
Image
Folyamatban: Dating on Earth, Ando Lloyd, MTNY
Tervezettek: Hot Road, The Kodai Family Prequel, The Kodai Family

majom
Fansubber
Fansubber

Postby majom » Sat Feb 27, 2016 8:18 pm

Hayako wrote:[color=#804000]Kedves majom!

Biri ajánlására megnéztem a filmet. N.....

Szia!
Köszi, hogy írtál a topikba és bocs a késői válaszért.

A Vadont már láttam, és tetszett is, de azért vannak nála jobb zarándokfilmek szerintem.
A másik hasonló amcsi ilyen film a A Walk in the Woods (2015): http://www.imdb.com/title/tt1178665/?ref_=nm_flmg_prd_8
Ez egy kicsit könnyedebb, vígjátékosabb. Ez a keleti nagy túraútvonalat mutatja be, az Appalachian Trail-t, ami jobb lehet mint a Vadonban szereplő Pacific Crest Trail, ami ugye a nyugati parton megy végig. Azért gondolom jobbnak, mert lakott zóna barátabb, azaz soksor át-átmegy kisebb városokon, így lehet pihenni, normálisat enni, fürdeni, stb.
A Vadonos túraútvonal az komolyabb felkészülést igényelhet és veszélyesebb is lehet.
A 3. főtúravonal a Continental Divide Trail Amerikában, ez a leghosszabb. Ezek hárman alkotják a Triple Crown of Hiking-t: https://en.wikipedia.org/wiki/Triple_Crown_of_Hiking

A japán Camino azért lehet jó, mert nagyrészt a tengerparton megy és kis településeken át.

Amúgy a témában az egyik legjobb ilyen film, a The Way 2010: http://www.imdb.com/title/tt1441912/?ref_=nm_knf_t3
Ez a spanyol Camino-t mutatja be, hellyel-közzel valósan.
VAn még egy másik útfilm Tolvaly Ferenctől, de az nekem túl mesterkélt, beállított volt. Nehézségekről beszél ugy, hogy a 12 kiló cuccát autó vitte, és neki csak sétálnia kellett.

A Caminora én is tervezem elmenni, anno, többször kiszámoltam, hogy ár-érték-élmény arányban a legjobb nyaralás jelenleg, amit választhat az ember. 30-40 nap kijön nagyjából 350.000 Ft-ból, azaz kb 1000 Euroból, ami jelenleg a legjobb befektetés a piacon szerintem.

Van több útvonalja Caminonak, a legnépszerűbb a főútvonal, ami eléggé elturistásodott, de az északi út a tengerparton még nem annyira felkapott és nagyon szép, bár a szintkülönbségek miatt nehezebb is. Mindenesetre fontos, hogy késő tavasszal-kora nyáron kell menni, akkor a legjobb.

A The Way-t mindenképpen érdemes megnézned, ha érdekel az ilyen téma.

Return to “Subtitles”