Reason - Drama Special [Hungarian Sub] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
biri66

Reason - Drama Special [Hungarian Sub] (Complete)

Postby biri66 » Sun Jan 20, 2013 2:35 am

REASON ~ OK

Image

Eredeti cím: 이유 / Iyoo
Egyéb címek: A Reason / The Reason
Epizódok száma: 1
Műfaj: melodráma
Sugárzás: 2010. július 3. KBS2 Drama Special

A történet:
Jisu az életkedvét is elveszíti, miután férje egy autóbaleset következtében magatehetetlenül vegetál otthon. Matematika professzorként a munkáját fásultan, egyhangúan végzi. Az ápolás és a házimunka ellátására felfogad egy fiatal nőt. Songit azonban titok lengi körül, és nem véletlenül érkezik a házba.

Szereplők:
Lee Bo-hee – Kim Jisu (matematika professzor)
Park Gri-na – Park Songi (gondozó)
Choi Jung-woo – Lee professzor (fizika professzor)

Rendező: Jung Chang-geun
Forgatókönyv: Park Hyung-jin

Translation: KBS World
Transcriber/timer: Keiko1981

Videó letöltés:

A feliratot kizárólag magánjellegű használatra szántam.
Ne áruld! Ne égesd videóba! Ne tedd fel online videó megosztó oldalra!
Kérem, hogy a feliratba senki se nyúljon önkényesen és ne töltse fel azt más oldalakra!

Fordításaim (sorozatok, rövid tévéjátékok, mozifilmek): http://birikorea.blogspot.hu/
Attachments
[D-A] KBS Drama Special - The Reason 2010-07-03 HDTV.XviD-SeSang.srt
(39.71 KiB) Downloaded 391 times
Last edited by biri66 on Sat Aug 06, 2016 7:47 am, edited 27 times in total.
Emperor of the Sea ~ Desert Spring ~ The Water Bloom ~ Banjun Drama with TVXQ
Merchant Kim Man Deok ~ The King’s Face ~ For the Sake of Son ~ Hwajung ~ Dear My Friends

Our Slightly Risque Relationship (+23 rövid tévéjáték)
Mozifilmek (61 db)
http://birikorea.blogspot.hu/

biri66

Postby biri66 » Sun Jan 20, 2013 2:36 am

SHILLÁNAK AJÁNLVA hálából a datás feltöltésekért.
Mindenkinek jó szórakozást kívánok ehhez a gondolatébresztő melodrámához!

előzetes: http://www.hancinema.net/video.php?table=film&id=23144

Image Image
Last edited by biri66 on Wed Jul 08, 2015 4:41 pm, edited 1 time in total.

vercsike1

Postby vercsike1 » Sun Jan 20, 2013 5:54 am

Szia biri66 !!! Birikém hálásan köszönöm a filmet.

dabdi

Postby dabdi » Sun Jan 20, 2013 8:32 am

Szia Biri!

Nagyon jól hangzik az ismertető! Nem fogom sokáig húzni a megtekintését. Hálás köszönet érte! :D

Min Rin

Postby Min Rin » Sun Jan 20, 2013 8:35 am

Köszönöm szépen Biri a legújabb filmedet!!! :thumleft: :heart:
Image

lulucha

Postby lulucha » Sun Jan 20, 2013 9:15 am

Köszi az újabb filmet! Nem gondoltál még arra, hogy egy topikban gyűjtöd őket, csak a könnyebb elérés kedvéért? Végül is, ahogy láttam a KBS-n futott az összes. :cheers:

shilla

Postby shilla » Sun Jan 20, 2013 11:30 am

Drága Biri,

köszönöm az ajánlást Nagyon köszönöm a sok kellemes órát amit a felirataiddal szereztél nekem és családomnak. Hálás vagyok érte.
üdv
shilla

Szilvia333

Postby Szilvia333 » Sun Jan 20, 2013 12:53 pm

Köszönöm Biri drága az új mozi feliratot!!

Shillának a letöltést!! Jó kis csap vagytok !! :thumright:

Lassan kezdhetsz gondolkodni egy jelmondaton,mondjuk : Ha mozifilm,akkor Biri !! :thumleft: :thumleft: :P :P

biri66

Postby biri66 » Sun Jan 20, 2013 2:16 pm

dabdi wrote:Nagyon jól hangzik az ismertető! Nem fogom sokáig húzni a megtekintését.

Kedves dabdi!
Most sem voltam megelégedve az angol nyelvű ismertetővel, ezért újat fogalmaztam. Nem akartam sokat elárulni, azonban fontosnak tartom a titokzatosságot, hiszen fontos összetevője ennek a filmnek.

lulucha wrote:Nem gondoltál még arra, hogy egy topikban gyűjtöd őket, csak a könnyebb elérés kedvéért? Végül is, ahogy láttam a KBS-n futott az összes.

Kedves lulucha!
Köszönöm a tippet, de nagyon különböznek egymástól az egyes epizódok. Ha egy topikban gyűjteném össze, akkor összekeverednének és nehezen követhetővé válnának a nézői hozzászólások. Az aláírásomba egyébként (egyelőre) mindegyik belefért.

Szilvia333 wrote:Lassan kezdhetsz gondolkodni egy jelmondaton,mondjuk : Ha mozifilm,akkor Biri !!

Kedves Szilvi!
Engedj meg egy kis helyreigazítást. Ezek a Drama Special epizódok nem mozifilmek, hanem tévéfilmek.

Kedvcsinálónak pedig álljon itt is egy montázs:
Image
Last edited by biri66 on Tue Jan 22, 2013 12:09 pm, edited 1 time in total.

novcsi6

Postby novcsi6 » Sun Jan 20, 2013 2:46 pm

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM imádom az Speciálokat :)
Csak így tovább! :) :)

Hikatrina27

Postby Hikatrina27 » Sun Jan 20, 2013 8:11 pm

Kedves Biri !

Különlegesen melankolikus közegbe helyezte a rendező a menekülés témáját .Érdekes megközelítés ez számomra . Hol van az emberi tűrőképesség határa ? Meddig elfogadható még egy nem kívánt,kényszeredett kapcsolat, csak hogy a régebbi számomra szintén nehezen elviselhetőt elhagyhassam ? A konvenciók , meg a társadalmi elvárások , amelyek igenis nagyon számítanak ebben a társadalomban ,mennyire befolyásolnak abban , hogy egy olyan valakit ápoljak élete végéig, aki ezt nem igazán érdemli meg ?
Érdekes , és egyben megható volt a fiatal lány kötődése ehhez a nagyon merev, száraz asszonyhoz,és mennyire jó példája volt annak , hogy egy fiatalabb ember az életszeretetével , egyszerű emberszeretetével mennyire ki tudja mozdítani a másikat a depressziójából .

Köszönöm , hogy lefordítottad !

Amarillaa

Postby Amarillaa » Mon Jan 21, 2013 10:01 am

én nem tudom letölteni.....uTorrent-et használok és mindig azt írja ki:
,,Nem lehet betölti a ... fájlt.torrent nincs jól BEEnkódolva!
hogy oldjam ezt meg???
könyörgöm valaki segítsen!!! :(((((

biri66

Postby biri66 » Mon Jan 21, 2013 2:58 pm

Nagyon örülök, Hikatrina, hogy tegnap már meg is nézted. Köszönöm az észrevételeidet.

Amarillaa, ha a torrentezés nem megy, akkor a datáról is letölthető. A címet a videó letöltés résznél találod. Egyébként küldtem neked PM-et. Bejelentkezés után a fenti kék sávban a New Message részre kattintva olvashatod el.

EGY KIS ÉRDEKESSÉG
A film szerint a következő felirat áll Georg Cantor (1845-től 1918-ig élt matematikus, a halmazelmélet megalkotója) sírkövén: "A matematika lényege a szabadságában rejlik."

Szó esik még Zénon (i.e. 490-től 430-ig élt görög filozófus) egyik híres paradoxonjáról: Akhilleusz és a teknős.
Akhilleusz a teknőssel versenyt futva előnyt ad az állatnak, ám sose lesz képes utolérni, hiszen akármilyen gyorsan is ér oda, ahol a teknős korábban volt, amaz mindig előrébb lesz, mivel ez idő alatt a teknős is haladt egy keveset.
(A tudomány mai álláspontja szerint azonban végtelen sok szám összege is adhat véges eredményt.)

Image

jutka12

Postby jutka12 » Tue Jan 22, 2013 7:16 pm

Biri kedves!
érdemes figyelni mit is hozol nekünk!?
kincseket.
nagyon szeretem őket!
ez a film is lenyomott a székbe és már ott is voltam velük a lakásban, az autóban, az egyetem parkjában a folyóparton és a reptéren.
mindkét nő élete megérint.
és igen, kell új impulzus, és más megvilágítás, és beszélgetés ami a centrifugális erőt megpöcköli és kimozdít a már begyakorlott , ismert megoldásokból.
új megoldóképletet segít találni az élet viteléhez.

az új naphoz.

köszönöm a munkádat!

lillacseri

Postby lillacseri » Tue Jan 22, 2013 8:56 pm

Köszönöm szépen az újabb feliratot, és a letöltési lehetőséget!

gali4375

Postby gali4375 » Tue Jan 22, 2013 9:16 pm

Kedves Biri !
Megnéztem a filmet - ami tetszett - a következő a véleményem:
[spoiler]
Az elején arra gondoltam, hogy Songi titokzatos viselkedése talán kapcsolatban van a magatehetetlen férj múltjával. Később még az is megfordult a fejemben, hogy – amikor a 39. perc környékén – egy felidézett telefonbeszélgetésben azt mondja férjének: „ Még mindig találkozgatsz azzal a fiatal lánnyal?” – hogy talán Songi az a fiatal lány….
Aztán bosszúra is lehetett volna következtetni abból a képsorból, mikor a lány borotválja a férjet – görcsbe szorul a keze – mintha valami rosszra készülne….
Lassan állt össze a kép, hogy saját sorsán keresztül szánja meg a professzor asszonyt – próbálja kihúzni a depresszióból: autót vezetni tanítja, boldog a sikeres vizsgájától, stb….
….és mikor rádöbben, hogy a súlyos beteg férj iránt érzett bűntudaton nem képes túllépni – akkor elhárítja ezt az akadályt – ha jól értelmezem: a halálba segíti a haldoklót – amit a professzor asszony – megismerve Songi tragédiáját – elfogad.
A befejezés felemás: Kim Jisu elindul Németországba – és bár Songi nem utasította el kérését, hogy menjen vele – a képsorok alapján el is búcsúzik beteg vőlegényétől – ám mégsem tud elszakadni kötelékeitől – ő marad….
A film egy szép, szomorú történet a magányról, az ellene való küzdelemről, mely csak ritkán jár eredménnyel….
[/spoiler]

dabdi

Postby dabdi » Tue Jan 22, 2013 10:39 pm

Kedves Biri!

Letaglózó történetet ismertettél meg velünk. Nagy köszönet érte. Nem tudok Neked elég hálás lenni ezekért. Teljesen egyedi, sajátos hangulata van mindegyik tévéfilmnek.

[spoiler]Az ember olyan könnyen süpped önsajnálatba. Érzéketlen lesz mások gondjai iránt, aztán teljesen belefásul az egész életbe. Nem mintha nem tudnám megérteni a professzornő helyzetét. Az ember kevesebbtől is depresszióba zuhan. Nála pedig ez már a munkájára is kihatással volt. Egyedül valószínűleg sosem tudott volna kikecmeregni a gödörből. Nagy szerencséje volt, hogy annyi ember volt körülötte, aki megértette és segíteni próbált neki. (Gondolok itt Songira, Lee professzorra és a másik kollégára, aki a németországi lehetőséget felajánlotta neki.) Bár szóban sosem panaszkodott (kivéve azt az egy kiborulást), de ezzel a viselkedéssel talán még inkább rá lehet hozni másokra a frászt, mintha állandóan lamentálna.
Nagy meglepetés lett számomra, mi is volt Songi titokzatos indítéka, hogy hazugsággal bekerüljön a házba. Ezt aztán sosem találtam volna ki. (Nagyon reméltem, hogy nem a szokásos klisék valamelyike lesz: egy eltitkolt gyerek vagy szerető.) Az érzések még egy darabig kavarogni fognak bennem. Nagyon jó volt. Hiányérzetem lesz, ha most egy darabig nem fordítasz másikat. [/spoiler]
:notworthy:

Min Rin

Postby Min Rin » Wed Jan 23, 2013 6:09 am

Kedves Biri! Eddig a Hot Coffee után ez tetszett a
legjobban! Szinte a végéig hagyta a nézőt gondolkodni, ami fenntartotta
a figyelmet! [spoiler]30 év szerelem-szeretet nélküli házasság után végre
szerelmes lesz, de a férje önző okokból, gondolom a karrierje miatt nem
engedi el őt, annak ellenére sem, hogy az asszony mellett van egy fiatal
szeretője, szerintem már elég a fásultsághoz, a beletörődéshez.
A matematika is elég száraz foglalkozás ahhoz, hogy kimozdítsa.
Amikor már mindenáron menni szeretne, a férje autóbalesetet szenved és
éber kómába esik. Az asszonynak lelkiismeret furdalása is van emiatt, hiszen
előtte veszekedtek, ezért gondosan ápolja és elhárítja Lee professzor közeledését is!
A fiatal lányról én azt is gondoltam, hogy egy eltitkolt gyermek, aki bosszúból
jött a házba. Sosem gondoltam volna én se, hogy mi volt az igazi indítéka!
Sikerült az asszonnyal megszerettetnie magát, kirázni őt a depresszióból!
A sógornőjét viszont már biztos kiraktam volna a házból, olyan élősködő,
gonosz nőszemély!

Miután kiderült a lány története is, már minden megvilágosodott!
Neki teljesen más oka volt maradni, annak ellenére, hogy még a férje se volt a kómába
esett fiú! Ő szerette azt a fiút, de lelkiismeret furdalása volt neki is, mivel előtte vetette
el gyermekét, aki betegen született volna! A fiú anyja hiába kérte, hogy élje
tovább a saját életét, képtelen volt elhagyni őket, valószínű, hogy az anyát is szerette,
nem akarta magára hagyni.

Kedves rész volt amikor az asszony tanította a lányt, az meg megtanította autót vezetni! Olyanok voltak a végére, mint anya-lánya. Biztos ez is hiányzott neki, hiszen
saját gyermeke nem volt, valószínű, hogy ezért is szerette volna magával vinni Németországba
és támogatni a tanulásban!

[/spoiler]
Image

biri66

Postby biri66 » Wed Jan 23, 2013 8:24 am

jutka12 wrote:Biri kedves!
érdemes figyelni mit is hozol nekünk!?
kincseket.
nagyon szeretem őket!
ez a film is lenyomott a székbe és már ott is voltam velük a lakásban, az autóban, az egyetem parkjában a folyóparton és a reptéren.
mindkét nő élete megérint.
és igen, kell új impulzus, és más megvilágítás, és beszélgetés ami a centrifugális erőt megpöcköli és kimozdít a már begyakorlott , ismert megoldásokból.
új megoldóképletet segít találni az élet viteléhez.

az új naphoz.

köszönöm a munkádat!

Kedves jutka12! Tetszik az eredeti fogalmazásmódod, és örömmel tölt el, hogy kincsként tekintesz ezekre a tévéjátékokra. :wub:

Kedves Gali!
Annyira jó érzés látnom, hogy vannak, akik szisztematikusan velem tartanak a tévéfilmek világában tett kalandozásaimban! Meglátásaid ismét gondolkodásra késztettek:
[spoiler]A tartalmat bizony azért vettem ilyen titokzatosra (és nem az angol nyelvűt fordítottam le), mert a készítők direkt úgy alkották meg a filmet, hogy az ember egy ideig azt higgye; Songi a halálba akarja segíteni a magatehetetlen férjet.
Szerinted ez meg is történt. Én ebben nem vagyok biztos, bár elképzelhető. Hallottuk a kivizsgáláskor, hogy az orvos szerint kész csoda, hogy eddig életben maradt. Ebből arra is lehet következtetni, hogy a halál tulajdonképpen bármelyik percben bekövetkezhet.
A lány ugyanakkor nagyon szeretett volna segíteni a professzornőnek a döntésben, rá is kérdezett, hogy ha a férje nem lenne körülötte, akkor képes lenne-e elmenni.
Ezek szerint ismét egy olyan történettel állunk szemben, amit ki-ki a saját érzései szerint gondolhat tovább, fejezhet be. :-) [/spoiler]

biri66

Postby biri66 » Wed Jan 23, 2013 8:31 am

dabdi wrote:Letaglózó történetet ismertettél meg velünk. Nagy köszönet érte. Nem tudok Neked elég hálás lenni ezekért. Teljesen egyedi, sajátos hangulata van mindegyik tévéfilmnek.
... Nagyon jó volt. Hiányérzetem lesz, ha most egy darabig nem fordítasz másikat.

Kedves dabdi!

Úgy látszik, hogy egyezik az ízlésünk, ami a Maydayt és a tévéfimek iránti érdeklődést illeti. :heart:
Jómagam egy ideje az utóbbiak bűvkörében élek. Nagyobb hatással vannak rám, mint a sorozatok vagy a mozifilmek. Olyan érzés ez, mint amikor az ember a sok nagyzenekari darab meghallgatása után rácsodálkozik egy kamaradarab tömörségére, látszólagos egyszerűségére.
Csendes, intim, letisztult, lényegre törő, ugyanakkor felforgató, gondolatébresztő. Ilyennek látom ezeket a drámákat és melodrámákat (a vígjáték egy kicsit más tészta, hiszen az nyilvánvaló eszközökkel szórakoztat).
Ami pedig a következőt illeti… Tényleg elhatároztam, hogy a The Water Bloom sorozatot folytatom, el is kezdtem a 10. részt, de egész egyszerűen szembejött velem egy olyan tévéfilm, aminek nem tudtam ellenállni, muszáj hozzá feliratot készítenem.
Sajnálom, hogy ennyire megbízhatatlannak tűnök, de az az érzésem, hogy ha megnézik azok, akik várják az újabb moszatfalvi életképet, akkor meg fognak tudni nekem bocsájtani.

Kedves Min Rin!
A Reason ismét egy olyan tévéfilm, amit többféleképpen lehet értelmezni. Nagyon köszönöm a meglátásaidat, és engedd meg, hogy leírjam azt, amit én másképp látok:

[spoiler]Szerintem nem volt szerelmes a professzor asszony Lee professzorba (a férfi csak szerette volna annak tudni). A boldogtalan házasságból való menekülés vitte a férfi karjaiba, és a válásra is okot akart szolgáltatni, hiszen tudta, hogy a férje nem könnyen egyezne bele.

A kisbabával kapcsolatban azt írja az angol szöveg, hogy probléma volt a kromoszómákkal, ám én ezt nem úgy értelmezem, hogy beteg volt a magzat, hanem úgy, hogy még nem tudták kideríteni a nemét.
Talán ezért is győzködte a srác a lányt, hogy ne vetesse el. A lány azonban nem volt könnyű helyzetben, hiszen a srác ugyan nem szenvedett a rendellenességben, de ha jól sejtem, attól még továbbadhatta a gyermekének a hibás gént, ami a fiú családjában egy férfiágon öröklődő betegségre utal.

Azt írod, hogy a matematika elég száraz foglalkozás ahhoz, hogy kimozdítsa a professzornőt a depressziójából. Ez valóban nem sikerült neki, hiszen láthattuk, hogy milyen fásultan tartja az előadásokat, ahol a diákok nagy része alszik.
Ugyanakkor azt gondolom, hogy a matematika (legalábbis annak, aki szereti és érti) nem száraz, hanem izgalmakkal teli világ (apukám nyugdíjas középiskolai matek-fizika szakos tanár, és őszintén sajnálom, hogy nem örököltem tőle ezt a hajlamot.)[/spoiler]
Merchant Kim Man Deok ~ The King’s Face ~ For the Sake of Son ~ Hwajung ~ Dear My Friends

Mozifilmek (61 db)

Min Rin

Postby Min Rin » Wed Jan 23, 2013 9:44 am

Kedves Biri! [spoiler]Hát, szerintem szerelem és szerelem között is
van különbség! Többször úgy érezzük, hogy nem volt szerelem, de amikor vége van,
akkor derül ki, hogy az volt!

A kromoszóma rendellenesség már épp elég ahhoz, hogy betegen szülessen!

A fiú nem volt beteg, de az öccse igen, az anyja a hátán vitte iskolába, mert járásképtelen volt.

Érthető, hogy a fiú győzködte a lányt, hogy biztosan egészséges lesz, hiszen ő is az!
A lány végeztetett tesztet, bizonyára biztosan tudta, hogy fiú lesz, különben nem az
abortuszt választja, hiszen szerették egymást!
Fiatalok voltak, érthető, hogy kétségbe esett a lány, a kapcsolatuk sem lehetett olyan
régi, hiszen rögtön terhes lett. Csak ezután tudta meg, lehetséges, hogy beteg lesz a gyereke!
Nehéz döntés, ki mit választ! Ha a teszt kimutatja a kromoszóma rendellenességet, nagyobb az esély rá, hogy valóban betegen születik.

A fizika már érdekesebb, így a kettő együtt már valóban izgalmasabb, hát még ha kémiával is társul! Pályafutásom során 1 matektanárral találkoztam, aki valóban szerette a tantárgyát és másokkal is meg tudta szerettetni! Természetesen ezt mindenki másképp tapasztalja! A gyerekeim jók voltak matekból, de csak azért mert megoldották a feladatot és kész, nem kellett annyit foglalkozni vele, mint a magyarral, történelemmel,stb. Ez szintén egyéni érzék.
:-) [/spoiler]
Image

biri66

Postby biri66 » Wed Jan 23, 2013 10:12 am

Kedves Min Rin! Teljes mértékben elfogadom azt, amit írsz.
[spoiler]Való igaz, hogy szerelem és szerelem között nagy különbség van, és sokszor az ember nincs is tisztában azzal, hogy most tulajdonképpen szerelmes.
Én azonban változatlanul úgy látom, hogy a professzornő csak azért kezdett viszonyt annak idején (nem tudjuk, hogy mikor, hiszen nem lehet tudni, mióta van kómában a férfi) a kollégájával, hogy válási indokot szolgáltasson a férjének.
Sajnálatra méltó Songi, akinek egész fiatalon kellett ilyen nehéz ügyben döntésre jutnia. Egész életében lelkiismeret furdalása lesz a srác és a magzat miatt. :-(
Súlyos etikai kérdés az, hogy mennyire van jogunk beleavatkozni az élet-halál dolgába.
Vannak, akik ilyenkor elvetetik a magzatot, mert azt gondolják, hogy nem tudnak megbirkózni a helyzettel, nem vállalják az ezzel járó nehézségeket, félnek, hogy szétesik a család, az esetleges egészséges gyermekekre nem jut elég idő, energia.
Ugyanakkor hány olyan esetről hallani, hogy a diagnózis ellenére egészséges gyermek született, illetve vannak olyanok is, akik örömmel vállalnak beteg kisbabát, aki még jobban összehozza a családot és új értékeket tanít a körülötte levőknek.[/spoiler]

Mozifilmek (61 db)

gali4375

Postby gali4375 » Wed Jan 23, 2013 6:13 pm

mert a készítők direkt úgy alkották meg a filmet, hogy az ember egy ideig azt higgye; Songi a halálba akarja segíteni a magatehetetlen férjet.
Szerinted ez meg is történt.

Kedves Biri !
[spoiler]
Természetesen egyértelműen nem mondható ki a " halálba segítés" - ám:
- a borotválási jelenet,
- Songi rákérdezése,
- a professzorasszony kérdése az 54. perc környékén, amikor a mentő elvitte a férjét: " Miért tetted ?" ( ez a kérdés érthető arra is, hogy miért szegődött hozzá az ápolásra és arra is, hogy miért segítette halálba beteg férjét,
erre utalnak.
Ám az talán kimondható, hogy ha nem is segítette, de hagyta meghalni a férjet, mert mikor a professzor asszony hazatért, azzal fogadta - " Már nem lélegzik." - vagyis nem hívott mentőt - hagyta, hogy "ne lélegezzen" -.....
Beleolvasva Min Rinnel való " beszélgetésetekbe - a matematikához szólnék:
A matematika minden tudomány alappillére. Felsőbb szinten művelni elhivatottság és megszállottság szükséges - alapfokon jól tanítani türelem, gyerekszeretet és némi leleményesség - és egy kis karizma kell ahhoz, hogy a gyermek - ha nem is szereti - mert nehezen érti - de ne utálja - és tanulja ezt a tárgyat. Ez a nehezebb.
Egy igazi matematikus " csodabogár" - mikor elmerül e területen valamilyen probléma megoldásában " kikapcsol" - megszűnik számára a külvilág és az idő.
Nekem egyszer sikerült - rövid időre - ezt az állapotot megközelítenem - amikor szakdolgozatomban a " pozitív tagú konvergens sorok vizsgálata konvergencia-sebességük szerint" témával foglalkoztam. Sikerem is volt e téren - ám a mindennapi élet hamar kijózanított - nem szálltam fel arra a vonatra....
[/spoiler]

biri66

Postby biri66 » Sun Jan 27, 2013 11:37 am

Kedves Gali!
[spoiler]Van igazság abban, amit írsz; vagyis Songi, ha nem is segítette, de hagyta meghalni a férjet.
Ugyanakkor tudjuk, hogy őt nem a gondozó szolgálat küldte, ő nem szakápoló. Lehet, hogy most látott életében először haldokló (halott) embert. Rémülten, döbbenten konstatálta, hogy nem lélegzik, és lehet, hogy ideje sem volt mentőt hívni, mert hamarosan megérkezett a feleség.

A szakdolgozatodra csak annyit mondok: Tol…
Biztosan emlékszel a Hot Coffee c. epizódban arra, hogy az anyuka nem ismerte a tolerancia kifejezést, és amikor a tulaj franciául karattyoló nővére említette ezt a szót, akkor neki csak ennyi csúszott ki a száján: „Tol… bármi legyen is az.” Elismerésem![/spoiler]

biri66

Postby biri66 » Sat May 25, 2013 7:25 am

Image Image Sok boldogságot kívánok Image Lee Bo-hee színésznőnek, Image akinek ma van az 54. születésnapja! Image

Image

biri66

Postby biri66 » Wed Jan 08, 2014 11:05 am

Image Image Sok boldogságot kívánok Image Park Gri-na színésznőnek, Image akinek ma van a 29. születésnapja! Image

Image

biri66

Postby biri66 » Thu Nov 20, 2014 7:29 am

A videó felkerült a megára.

Mozifilmek (61 db)

Return to “Subtitles”