Shima Shima [Hungarian Subs] (Ep 5 of 10)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
AkariHolic

Shima Shima [Hungarian Subs] (Ep 5 of 10)

Postby AkariHolic » Wed Dec 28, 2011 12:49 pm

Shima Shima

Image

Cím: シマシマ / Shima Shima / Csíkos Bárányok
Műfaj: Vígjáték, Romantikus
Részek száma: 10

Raw letöltés. / Softsub letöltés.

Történet:
Shio nappal egy masszázs szalont üzemeltet, éjszaka azonban a "Csíkos Bárányok," egy olyan szolgáltatás tulajdonosa, ami fiatal férfiakat küld ki alvászavaros nőkhöz, hogy mellettük aludjanak, illetve gondjukat viseljék (pl. főzés). Az újfajta alvótársak feladata, hogy nyugodt éjszakát biztosítsanak ezeknek a nőknek.

A négy "bárány" nem más, mint Gai, Shio ex-férjének kisöccse, Ran, egy igencsak népszerű fiú, Rindou, egy nagydumájú srác, és Shuuji (Mashu), a megszállott könyvmoly. A különböző kliensekkel való találkozás által lassan önmagukra is rátalálnak és nagyobb élettapasztalatra tesznek szert.

Szereplők:
Yada Akiko mint Houkigi Shio
Miura Shohei mint Tamabuki Gai
Kikuta Daisuke mint Futaba Ran
Suzuki Katsuhiro mint Hayashida Rindou
Fukushi Sota mint Makomo Shuuji

Az angol feliratot a Kizuna Fansubs készítette. Magyarra fordította: OtomeHolic.
Special thanks to Kizuna Fansubs for giving us permission to translate their subtitles.

Jó szórakozást a sorozathoz! :)
Attachments
[OH] Shima Shima - 03.zip
[OH] Shima Shima - 03 SRT + ASS
(18.96 KiB) Downloaded 316 times
[OH] Shima Shima - 04.zip
[OH] Shima Shima - 04 SRT + ASS
(21.28 KiB) Downloaded 314 times
[OH] Shima Shima - 05.zip
[OH] Shima Shima - 05 SRT + ASS
(18.5 KiB) Downloaded 317 times
[OH] Shima Shima - 02.zip
[OH] Shima Shima - 02 SRT + ASS
(20.55 KiB) Downloaded 341 times
[OH] Shima Shima - 01.zip
[OH] Shima Shima - 01 SRT + ASS
(20.31 KiB) Downloaded 364 times
Last edited by AkariHolic on Sat Jan 21, 2012 7:47 am, edited 3 times in total.

Elfinor

Postby Elfinor » Wed Dec 28, 2011 12:51 pm

Köszi a feliratot. :D Már gondolkoztam rajta, hogy megnézem, de mostmár biztos, hogy neki állok. :D

AkariHolic

Postby AkariHolic » Wed Dec 28, 2011 1:34 pm

Nagyon szívesen! Szerintem érdemes legalább egy részt megnézni belőle, elég pofás darab. :D

Kim Moon Ae

Postby Kim Moon Ae » Wed Dec 28, 2011 1:47 pm

Köszi a fordítást! Máris töltöm lefele! :D
Image

VuVej

Postby VuVej » Wed Dec 28, 2011 2:07 pm

Jónak ígérkezik. Köszi a feliratot.

AkariHolic

Postby AkariHolic » Thu Dec 29, 2011 9:07 am

Szívesen! :)

AkariHolic

Postby AkariHolic » Mon Jan 02, 2012 3:07 pm

Tölthető a 2. rész!

Bria

Postby Bria » Mon Jan 02, 2012 7:09 pm

Nagyon jónak tűnik, még várok egy picit, amíg előrébb tart a magyar felirat, aztán rávetem magam. Köszönöm szépen a második rész fordítását! :D

szildor

Postby szildor » Mon Jan 02, 2012 7:57 pm

Köszönöma fordításodat!
Hol lehetne találni nagyobb méretű raw-ot a megadottnál?

Elfinor

Postby Elfinor » Mon Jan 02, 2012 8:01 pm

Köszi a 2.rész feliratát :D

AkariHolic

Postby AkariHolic » Wed Jan 04, 2012 7:33 pm

Bria: Szívesen! Sajnos nem nagyon tudok gyorsabb tempóval haladni, mert érettségi évemben lennék, de azért igyekszem. :)

szildor: Neked is nagyon szívesen! Egyelőre jobb minőségű raw-ról nem tudok, idáig mindenhol ugyanazt találtam, de elhiheted, nekem is nagyon szúrja a szememet. :( Amint rátalálok valami normálisabb verzióra, tudatni fogom itt és frissítem majd a softsubokat is, viszont egyelőre csak ebből tudok dolgozni.

Elfinor: Szívesen! :)

vandi

Postby vandi » Wed Jan 04, 2012 9:55 pm

Véletlenül belebotlottam, és nagyon tetszik eddig, köszönöm a feliratot. Én veled tartok, most már biztos.

Salmina

Postby Salmina » Sat Jan 14, 2012 2:43 pm

Köszi a feliratot, nagyon ajánlották, és most bele is vágok hát :)

AkariHolic

Postby AkariHolic » Sat Jan 21, 2012 7:50 am

Ezer bocsánat a sebességünkért, de lényeg a lényeg, elkészült a következő 3 rész felirata!

vandi: Örülök, hogy neked is tetszik a sorozat, és köszi! Ezt jólesik hallani. :)

Salmina: Szívesen! Érdemes is szvsz. :)

UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber

Postby UsagiYojimbo » Sat Jan 21, 2012 8:30 am

Köszi a feliratot, de honnan lehet letölteni, mert a fenti linken lévő linkek nem (mind) jók...

És egy kis kötözködés: Az a masszázsszalon az igazából aromaterápia-szalon...
ÁzsiaiFeliratok.hu | AvistaZ (AsiaTorrents) meghívók | MDL.info

AkariHolic

Postby AkariHolic » Sat Jan 21, 2012 8:42 am

Megnéztem, nálam az összes link működik, de egyébként az oldalunkról is le lehet tölteni. (Softsubos link.) :)

A masszázsba/aromaterápiába annyira nem mennék bele, egyrészt szvsz a lényeget mindenki érti, másrészt a kettő között nem mindig egyértelműek a határok, szakértő pedig nem vagyok, nem is leszek. Ha már idáig masszázzsal mentem, továbbra is meghagynám így, de ha nagyon zavar téged, csinálok egy v2-es feliratköteget, amikben átírom őket aromaterápiára, és majd ahhoz adok neked linket. :)

UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber

Postby UsagiYojimbo » Sat Jan 21, 2012 8:39 pm

AkariHolic wrote:Megnéztem, nálam az összes link működik, de egyébként az oldalunkról is le lehet tölteni. (Softsubos link.) :)

A masszázsba/aromaterápiába annyira nem mennék bele, egyrészt szvsz a lényeget mindenki érti, másrészt a kettő között nem mindig egyértelműek a határok, szakértő pedig nem vagyok, nem is leszek. Ha már idáig masszázzsal mentem, továbbra is meghagynám így, de ha nagyon zavar téged, csinálok egy v2-es feliratköteget, amikben átírom őket aromaterápiára, és majd ahhoz adok neked linket. :)

Az első fájlra ezt írja a FileServe:
File not available
This file was either in breach of a copyright holder or deleted by the uploader.

Az MU-s linket meg se néztem....

A Softsub alatt pedig nem hardsubot értesz, véletlenül?

AkariHolic

Postby AkariHolic » Sat Jan 21, 2012 9:02 pm

Nálam a FileServe-es és a MediaFire-es linkek is működnek, a MegaUploados verziókat már reggel kicseréltem. (Megjegyzem, akkor még nem volt FileServe-es link, szóval valamit most szerintem te keversz. Sőt, DropBoxos link is van, tehát valamelyiknek biztos kellett volna akkor is működnie, amikor te megnézted.)

A kioktató hangnemből pedig köszönöm, nem kérek, őszintén szólva nem nagyon értem, mivel érdemeltem ki, de különösebben nem is érdekel. Mi hardsubbal soha sem dolgozunk, inkább a softsubot preferáljuk, a különbségekkel mi tisztában vagyunk.

Szerk: Ha az embedupload-os linkekre gondolsz, akkor pedig az elején tisztázhattad volna.

UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber

Postby UsagiYojimbo » Sat Jan 21, 2012 9:55 pm

AkariHolic wrote:Nálam a FileServe-es és a MediaFire-es linkek is működnek, a MegaUploados verziókat már reggel kicseréltem. (Megjegyzem, akkor még nem volt FileServe-es link, szóval valamit most szerintem te keversz. Sőt, DropBoxos link is van, tehát valamelyiknek biztos kellett volna akkor is működnie, amikor te megnézted.)

A kioktató hangnemből pedig köszönöm, nem kérek, őszintén szólva nem nagyon értem, mivel érdemeltem ki, de különösebben nem is érdekel. Mi hardsubbal soha sem dolgozunk, inkább a softsubot preferáljuk, a különbségekkel mi tisztában vagyunk.

Szerk: Ha az embedupload-os linkekre gondolsz, akkor pedig az elején tisztázhattad volna.

Először is, nem akartam kioktató hangnemű lenni. Ha mégis annak volt érezhető, akkor elnézést kérek!

Másodszor, a topiknyitóban található egy "RAW letöltés." link, ami az asiancinematic.com oldalára visz, ahol csak FileServe és MegaUpload linkek vannak, amik közül már az első FileServe link se jó.
Nem tudom, honnan máshonnan lehet még letölteni a RAW verziót.

Megnéztem a Softsub linket, ami az OtomeHolic nevű honlapra vezet. Ott nincs RAW letöltési link, van viszont felirat és softsub.
A softsub link az EmbedUpload oldalára vitt, ahol kipróbáltam az egyik letöltőoldalt (a FileShare-t), és lejött egy 180MiB-os Martoska fájl, ami tartalmazza az ASS feliratot is... Remek!

Akkor ezt a Softsub letöltést fogom használni a RAW helyett....

Szerk:
És még egyszer elnézést! Valamint Köszönöm!

vandi

Postby vandi » Sat Jan 21, 2012 11:14 pm

szeretném megköszönni a feliratot, nekem nagyon tetszik a sorozat. köszönöm. a letöltéssel azért megszenvedtem én is.

perecke

Postby perecke » Sun Jan 22, 2012 12:43 pm

Aranyos ez a sztori.
Várom a folytatást!
Köszönöm!

edina95

Postby edina95 » Thu Jan 03, 2013 9:47 pm

szia el tudnad nekem kuldeni a feliratokat emailben nagyon megkoszonnem!!elore is koszi:)
nagygiulia@yahoo.com

Return to “Subtitles”