Greek D-Addicts

speak whatever language you like here.
SeraEris
Posts: 74
Joined: Jan 15th, '10, 07:44
Location: Dwarf Planet Eris
Contact:

Post by SeraEris » May 18th, '11, 18:50

LOL gia tin tolmi kai goitia :P BUWAHAHAH itan empnefsi tis stigmis! :P

I Ueno sto Last Friends itan apla sigklonistiki!!!

enas ithopios me mou aresi kai aftos einai o Shirota Yu, ton antipatho me passion :P kai de ksero kai giati!!!

mou dinei sta nevra afto to paidi xoris idietero logo LOL kai tha paiski kai Romeo >_>
aftos Romeo~~!!!!
grrrr to allo to agori pou tha exoun to rolo enalax einai poli kalitero

Image

O yamazaki ikusaburo

complexfest
Posts: 180
Joined: Apr 12th, '11, 09:37
Location: Greece

Post by complexfest » May 18th, '11, 19:41

Εμένα ο SHirota για κάποιο λόγο δεν μου άρεσε μέχρι που άκουσα το single του.Από τότε έχω αναθεωρήσει.Ωραίος αυτός στη φώτο ,δεν τον ξέρω έχει κάνει τίποτα άλλο?

Εγώ κάποιους από αυτούς που δεν πάω ως ηθοποιούς είναι ο Fujiwara Tatsuya( εκεί να δεις με πόσο passion), και το Jin Akanishi (που μου πάει και για διεθνή καριέρα χαχαχαχα).

SeraEris
Posts: 74
Joined: Jan 15th, '10, 07:44
Location: Dwarf Planet Eris
Contact:

Post by SeraEris » May 18th, '11, 20:00

1986年1月18日生まれ。
2007年ミュージカル『レ・ミゼラブル』マリウス役でデビュー、現在も同役を務めている。2008年『夏休みのような1ヶ月』で映画初主演。2009年には、『さんまのSUPERからくりTV』(TBS)における企画バンド“サザエオールスターズ”のボーカリストとして活躍。2010年酒井政利氏プロデュースによる、アルバム『愛の五線譜』(UNIVERSAL MUSIC JAPAN)でソロCDデビュー。同年ミュージカル『モーツァルト!』ではヴォルフガング役で初主演を果たす。2011年7月にはミュージカル『嵐が丘』でヒロインの夫エドガー役という重要な役どころを担う。本年、『モーツァルト!』での好演により第36回菊田一夫演劇賞を受賞。
i selida apo Romeo &Juliette dinei afto sto prolfile tou
genimenos to 86
to 2007 ekane ena musical "le miserable" to 2008 ekane mia tenia "natsuyasumi no youna 1 kagetsu" to 2009 ekane kati sto TBS "sanma no SUPER karakuri TV" to 2010 ekane ena cd "ai no gozenfu" kai ena musical "Mozart" gia ton ioulio tou 2011 exei programatismeno to musical "Arashi ga oka" (?) ton Romeo& Juliette einai ton septemvri kai octomvri kai kerdise kai ena vravio gia tin erminia tou sto "Mozart"

afta piano


EDIT:

Ena exo na diloso gia latin soap operas :P "ta dakria tis konsouela" BUWHAHHAHA

FTHIA
Posts: 10
Joined: Sep 15th, '10, 15:21

Post by FTHIA » Jun 6th, '11, 07:51

Γεια σας παιδιά!
Δεν συχνάσω και πολύ στο d-addicts -my house is @ viki.com- αλλά χάρηκα πολύ που βλέπω τόσους έλληνες εδώ!
Μεταφράζουμε πολλές σειρές στα ελληνικά και μια κοπέλα κάνει και τους ελληνικούς υπότιτλου σε αρχείο και τους ανεβάζει εδώ.

Orion1986
Posts: 3027
Joined: Dec 28th, '09, 20:50
Contact:

Post by Orion1986 » Jun 6th, '11, 08:32

Γειά και σε εσένα. Εγώ δε γράφτηκα ποτέ στη Viki και έτσι όπως έχει γίνει, χάρηκα, αλλά μεγάλη η συνεισφορά της.
Προσωπικά συχνάζω εδώ και πλέον και στο DSS που είμαι και μέλος της ομάδας γραφικών. Καλά να περάσεις εδώ! ^^

Να μπαίνεις πιο συχνά. Πολύ καλό μέρος με (σε γενικές γραμμές) σταθερούς και έξυπνους ανθρώπους. Χιχιχι.

FTHIA
Posts: 10
Joined: Sep 15th, '10, 15:21

Post by FTHIA » Jun 6th, '11, 11:33

haha!
Γιατί νομίζεις ήρθα κι εγώ εδώ;
Είδα εσάς και λέω "να κι άλλοι έξυπνοι άνθρωποι σαν κι εμένα!"
Ώστε στην ομάδα γραφικών, μπράβο!

dimath
Posts: 6
Joined: Jul 25th, '11, 12:32
Location: Greece

Post by dimath » Jul 25th, '11, 14:01

Μιας και γράφτηκα τώρα, να πω μια καλησπέρα. :)

Ξεκίνησα τα jdrama πριν από 2-3 χρόνια λόγω... Ayase Haruka :lol. Είχα δει μια ταινία της και καθώς μετά έβλεπα πού αλλού έχει παίξει, διάλεξα στη τύχη να δω το Hotaru no hikari. Το είδα ολόκληρο παρότι υπερβολικά γλυκανάλατο για τα γούστα μου. Ευτυχώς, οι επόμενες επιλογές βγήκαν αρκετά καλές κι έτσι συνέχισα να τα παρακολουθώ. Τα τελευταία που είδα ήταν τα Gin 2, Freeter Ie o Kau και Good Life~Arigato, Papa. Sayonara~. Για καλύτερη σειρά μάλλον το Mother θα διάλεγα. Τώρα είπα να δω και κανένα kdrama, ξεκινώντας από το Iris.

SeraEris
Posts: 74
Joined: Jan 15th, '10, 07:44
Location: Dwarf Planet Eris
Contact:

Post by SeraEris » Jul 25th, '11, 14:13

kalos irthes dimath :)

Orion1986
Posts: 3027
Joined: Dec 28th, '09, 20:50
Contact:

Post by Orion1986 » Jul 25th, '11, 14:39

Καλώς τον dimath. Καλά να περάσεις. Δε ξέρω για Iris, αλλά απο δράσης, το City Hunter τα σπάει.

complexfest
Posts: 180
Joined: Apr 12th, '11, 09:37
Location: Greece

Post by complexfest » Jul 25th, '11, 15:31

Καλή επιλογή το Iris από τα λίγα που έχω δει αλλά πολύ καλό θεωρώ στο είδος του.

Δυστυχώς δεν έχω δει και πολλά για να προτείνω κορεάτικα, μόνο στα ιαπωνικά έχω μια εμπειρία παραπάνω.Και ναι το Mother ήταν πραγματικά απίστευτο drama!

dimath
Posts: 6
Joined: Jul 25th, '11, 12:32
Location: Greece

Post by dimath » Jul 25th, '11, 19:49

SeraEris wrote:kalos irthes dimath :)
Καλώς σας βρήκα. :)
Orion1986 wrote:Καλώς τον dimath. Καλά να περάσεις. Δε ξέρω για Iris, αλλά απο δράσης, το City Hunter τα σπάει.
Σ' ευχαριστώ! Προστέθηκε και το City Hunter στη λίστα.
complexfest wrote:Καλή επιλογή το Iris από τα λίγα που έχω δει αλλά πολύ καλό θεωρώ στο είδος του.
Στο 11ο επεισόδιο είμαι τώρα. Καλό είναι. Υπάρχουν, όπως σχεδόν σε όλες τις αντίστοιχες σειρές, πολλές σεναριακές ευκολίες αλλά έχει δράση, μυστήριο, ρομάντζο, αγωνία και γενικά βλέπεται ευχάριστα.
complexfest wrote:Δυστυχώς δεν έχω δει και πολλά για να προτείνω κορεάτικα, μόνο στα ιαπωνικά έχω μια εμπειρία παραπάνω.
Οποιαδήποτε πρόταση είναι ευπρόσδεκτη. Αν είναι και γιαπωνέζικο ακόμη καλύτερα, αφού αυτά έχω συνηθίσει να βλέπω ως τώρα.
complexfest wrote:Και ναι το Mother ήταν πραγματικά απίστευτο drama!
Ειδικά η πιτσιρίκα ήταν όλα τα λεφτά!

Αν θέλετε, γράψτε ποιες είναι οι αγαπημένες σας σειρές ώστε να κλέψω καμιά ιδέα. :)

FTHIA
Posts: 10
Joined: Sep 15th, '10, 15:21

Post by FTHIA » Jul 26th, '11, 05:10

Αν σας άρεσε το iris τότε μπορείτε να δείτε και το Athena.
Οι σκηνές δράσης είναι καλές ( αν και δεν είμαι ειδική).
Κατά την γνώμη μου ο πρωταγωνιστής δεν μαγεύει ως ερμηνεία,
και σαν χαρακτήρας είναι λίγο "αργος" για πράκτορας,
όμως ο Cha Seung Won (πρωταγωνιστής του city hall, greatest love κτλ) κεντάει ως ο κακός.
Επίσης στο 10ο επεισόδιο της σειράς υπάρχει η πιο Hot ερωτική σκηνή που έχω δει σε Κορεάτικη σειρά (εννοείται όχι γυμνό ή κάτι άσεμνο).

Επίσης από Ιαπωνικές σειρές πρόσφατα παρακολούθησα το boss2.
Δεν έχω δει το boss1 ούτε είμαι γνώστης των Ιαπωνικών σειρών αλλά μου άρεσε.
Η πρωταγωνίστρια της σειράς είναι μια ντετεκτιβ που μαζί με την ομάδα της αναλαμβάνει διάφορες υποθέσεις.

Γι' αυτούς που αγαπάνε τις κοινωνικές σειρές, το Second Virgin.
Πολύ ωραίες ερμηνείες αλλά καθόλου δράση (παρόλα αυτά, πολλά pervert comments που θυμίζουν μανγκα)

Επίσης για τους λατρεις της Κιμ ΣουνΑ ( πρωταγωνίστρια city hall, my name is kimsamsoon) η σειρά Scent of a woman έκανε πρεμιέρα αυτό το Σ/Κ.

Orion1986
Posts: 3027
Joined: Dec 28th, '09, 20:50
Contact:

Post by Orion1986 » Jul 26th, '11, 05:52

Θα ξεκινήσουμε Scent of a Woman, για τα μάτια της μόνο. Πολύ respect γυναίκα!

Όσο για αγαπημένες σειρές, βλέπω κυρίως ρομαντικά (αν και τελευταία άρχισα και άλλα) οπότε απο τέτοια μπορώ να προτείνω, if it tickles your fancy. ^^

dimath
Posts: 6
Joined: Jul 25th, '11, 12:32
Location: Greece

Post by dimath » Jul 26th, '11, 10:51

Το Athena είναι spin-off του Iris, οπότε σίγουρα θα του δώσω τουλάχιστον μια ευκαιρία.

Το Boss, παρότι έχει δυο πρωταγωνιστές που μου είναι ιδιαίτερα αγαπητοί από τις σειρές που τους έχω δει, Amami Yuki (Jyoou no Kyoushitsu και Around 40) και Takenouchi Yutaka (Nagareboshi, Kazoku, Rondo κ.α.), αποφεύγω να το δω επειδή είναι procedural crime drama. Ένα είδος το οποίο οι Αμερικανοί έχουν σχεδόν εξαντλήσει με τις δεκάδες αντίστοιχες σειρές που έχουν.

Προστέθηκε στα υπόψιν το Second Virgin, όπως και το My Name is Kim Sam-Soon που από την υπόθεση φαίνεται ενδιαφέρον για κάτι χαλαρό.

@Orion1986, ιτ τικλς, ιτ τικλς.

SeraEris
Posts: 74
Joined: Jan 15th, '10, 07:44
Location: Dwarf Planet Eris
Contact:

Post by SeraEris » Jul 26th, '11, 11:06

Axx mporei na kano kai lathos alla to Boss (pou to latrevo) de thimizei tipota apo amerikanikes series aftou tou tipou.

vevea ftanei tora kapios na me epiveveasei se afto i na me diapsefsei.
genika omos oi iaponikes sires diskola thimizoun ta ditika protipa pou perase i ameriki me tis sires tis.

FTHIA
Posts: 10
Joined: Sep 15th, '10, 15:21

Post by FTHIA » Jul 27th, '11, 07:08

Εγώ τώρα παρακολουθώ και το beautiful spy.
Ο τίτλος είναι λίγο παραπλανητικός.
Ναι μεν υπάρχουν σκηνές δράσης αλλά είναι κυρίως ρομαντική κομεντί.
Και παίζει ο Έρικ!
Από αυτούς που το παρακολούθησαν κάποιοι λένε ότι είναι βαρετό.
Εμένα όμως -επειδή είμαι από αυτές που χαμογελάνε κρυφά (και φανερά θα έλεγα)
όταν βλέπουν ρομαντικές γλυκανάλατες σκηνές- μου αρέσει.
Το προτείνω για φαν του ειδους.

SeraEris
Posts: 74
Joined: Jan 15th, '10, 07:44
Location: Dwarf Planet Eris
Contact:

Post by SeraEris » Jul 27th, '11, 08:53

a ego vlepo to IS~otoko demo onna demo nai sei~
to opoio vasizete sto omotritlo manga kai einai gia ta paidia intersexual poli endiaferon thema :)

complexfest
Posts: 180
Joined: Apr 12th, '11, 09:37
Location: Greece

Post by complexfest » Jul 27th, '11, 10:07

Το IS πιστεύω πως θα είναι εξαιρετικό κι ας έχω δει μόνο το πρώτο επεισόδιο.Η Fukuda Saki με έχει κερδίσει με τις επιλογές της στα Dramas.Από On going dramas αυτή τηε season Βλέπω πάρα πολλά ( Bull Doctor, Don Quixote, Ikemen Desu ne (το οποίο δεν ξέρω ακόμα αν θα συνεχίσω) , Ouran High Scholl Host Club, Hanawake no yon shimai, Piece Vote και Hi wa mata noboru). Θ αρχίσω σήμερα και το soredemo Ikite Yuku για το οποίο έχω ακούσει καλά λόγια και το γράφει και η ίδια που έγραψε το Mother.

dimah wrote
Οποιαδήποτε πρόταση είναι ευπρόσδεκτη. Αν είναι και γιαπωνέζικο ακόμη καλύτερα, αφού αυτά έχω συνηθίσει να βλέπω ως τώρα.
Εξαρτάται και τι σ'αρέσει να βλέπεις.Αντικειμένικά άψογα dramas Που μπορώ να προτείνω στον καθένα είναι το Jin και το Karei Naru Ichizoku.Μετά αν σ'αρέσει κάτι σκοτεινό δες Zenigeba, αν σ'αρέσουν οι καμμένες κωμωδίες ψηφίζω δαγκωτό Saru Lock και Hanakimi ( το πρωτο φυσικά όχι το remake προς Θεού), αν σ'αρέσουν και τα σωστά romances ρίξε κι ένα Pride.Για κοινωνικό θα έλεγα Bara no nai Hanaya.[/b]

SeraEris
Posts: 74
Joined: Jan 15th, '10, 07:44
Location: Dwarf Planet Eris
Contact:

Post by SeraEris » Jul 27th, '11, 15:24

OHSHC prepei na to do oposdipote :P
AHAHA
to anime itan apistefta astio :P
exei mesa kai to letremeno mou Zuka-club??
amakusa benio FTW :P

dimath
Posts: 6
Joined: Jul 25th, '11, 12:32
Location: Greece

Post by dimath » Jul 28th, '11, 10:02

SeraEris wrote:Axx mporei na kano kai lathos alla to Boss (pou to latrevo) de thimizei tipota apo amerikanikes series aftou tou tipou.

vevea ftanei tora kapios na me epiveveasei se afto i na me diapsefsei.
genika omos oi iaponikes sires diskola thimizoun ta ditika protipa pou perase i ameriki me tis sires tis.
Πιθανόν να 'χεις δίκιο, δεν αντιλέγω αφού δεν έχω δει το Boss για να έχω άποψη. Πάντως το Galileo για παράδειγμα που είδα μου θύμισε αρκετά τις αμερικάνικες. Κλασικό crime procedural φορμάτ με το απαραίτητο twist στο ποιος/πως λύνει τις υποθέσεις ώστε να κρατάει το ενδιαφέρον. Αυτή είναι μια νεαρή αλλά ενθουσιώδης αστυνομικός, αυτός ένας εκκεντρικός αλλά πολύ έξυπνος καθηγητής που του αρέσουν τα μυστήρια. Μαζί λύνουν δύσκολες υποθέσεις σε κάθε επεισόδιο.
complexfest wrote:Εξαρτάται και τι σ'αρέσει να βλέπεις.Αντικειμένικά άψογα dramas Που μπορώ να προτείνω στον καθένα είναι το Jin και το Karei Naru Ichizoku.Μετά αν σ'αρέσει κάτι σκοτεινό δες Zenigeba, αν σ'αρέσουν οι καμμένες κωμωδίες ψηφίζω δαγκωτό Saru Lock και Hanakimi ( το πρωτο φυσικά όχι το remake προς Θεού), αν σ'αρέσουν και τα σωστά romances ρίξε κι ένα Pride.Για κοινωνικό θα έλεγα Bara no nai Hanaya.[/b]
Σ' ευχαριστώ για τις προτάσεις! Pride και Jin έχω δει από αυτά. Ξεκίνησα το Bara no nai Hanaya. Ενδιαφέρον φαίνεται από τα δυο πρώτα επεισόδια που είδα. Προτιμώ συνήθως τα κοινωνικά και αποφεύγω τις κωμωδίες γιατί καταλήγω να γελάω περισσότερο με σειρές που απλά έχουν κωμικά στοιχεία. Στις κωμωδίες, δεν ξέρω γιατί, αισθάνομαι ότι προσπαθούν διαρκώς να μου βγάλουν το γέλιο με το τσιγκέλι.

SeraEris
Posts: 74
Joined: Jan 15th, '10, 07:44
Location: Dwarf Planet Eris
Contact:

Post by SeraEris » Jul 28th, '11, 10:10

dimath wrote: Πιθανόν να 'χεις δίκιο, δεν αντιλέγω αφού δεν έχω δει το Boss για να έχω άποψη. Πάντως το Galileo για παράδειγμα που είδα μου θύμισε αρκετά τις αμερικάνικες. Κλασικό crime procedural φορμάτ με το απαραίτητο twist στο ποιος/πως λύνει τις υποθέσεις ώστε να κρατάει το ενδιαφέρον. Αυτή είναι μια νεαρή αλλά ενθουσιώδης αστυνομικός, αυτός ένας εκκεντρικός αλλά πολύ έξυπνος καθηγητής που του αρέσουν τα μυστήρια. Μαζί λύνουν δύσκολες υποθέσεις σε κάθε επεισόδιο.
a den exo dei to Galileo
to Boss pantos diaferei genika i apla eimai poli biased giati latrevo tin Yurichan :wub: :wub: :wub: :wub:

klouvios
Posts: 43
Joined: Jun 23rd, '12, 12:26

Post by klouvios » Oct 13th, '12, 19:24

Γεια σας
Το καλοκαίρι μπήκα στον κόσμο των korean dramas. Τι έχανα!!
Εχω δει αρκετές σειρές.................μιλάμε για υπερωρίες :D
Αυτά που μου άρεσαν περισσότερο και τα κατέβασα είναι
Attic Cat
Capital Scandal
Dae Mul
Secret Garden
The World That They Live In
The 1st shop of Coffee Prince
Biscuit Teacher and Star Candy
My name is Kim Sam Soon
A thousand kisses
Life is Beautiful

Να προσθέσω ότι οι κορεάτες σαν λαός είναι πολύ όμορφοι. Μετά από όλες αυτές τις σειρές που είδα, καθώς και αρκετές ταινίες, δεν μπορώ να δώ αμερικάνικη ταινία...................είναι ωμοί άνθρωποι.

Orion1986
Posts: 3027
Joined: Dec 28th, '09, 20:50
Contact:

Post by Orion1986 » May 2nd, '13, 07:55

klouvios wrote:Να προσθέσω ότι οι κορεάτες σαν λαός είναι πολύ όμορφοι. Μετά από όλες αυτές τις σειρές που είδα, καθώς και αρκετές ταινίες, δεν μπορώ να δώ αμερικάνικη ταινία...................είναι ωμοί άνθρωποι.
Καλώς τον. Σε είδα στο 'When A Man Loves' και λέω "Ε, αμα δεν είναι ελληνικό αυτό το όνομα, πρέπει να μάθω τι είναι". Χαχα.

Πρέπει να πω πως έπαθα το ίδιο. Ελάχιστα βλέπω πια δυτικά πράγματα. Doctor Who, The Walking Dead και καμμιά ταινία που και που. Έχει χαλάσει και το Hollywood πια και οι αμερικανικές σειρές είναι σκέτο soft p0rn. Έλεος πια.
Όχι οτι τα κορεάτικα είναι άψογα. Βαρετές ιστορίες, επανάληψη της ίδιας πλοκής, πουριτανικά κτλ, οπότε είναι το άλλο άκρο. Αλλά μερικές σειρές, ειδικά όχι μέσα στο rom-com τύπο, είναι πάρα πολύ καλές. Αν θες recommendations, πες.
dimath wrote:@Orion1986, ιτ τικλς, ιτ τικλς.
Μου πήρε μόνο 2-3 χρόνια να απαντήσω... Μπράβο μου. XD Χίλια συγνώμη, ξέχασα εντελώς το thread.

Δες στην υπογραφή μου. Έχω MyDramaList και εκεί θα βρείς πολύ πράγμα. Ευχαρίστως να προτείνω πιο συγκεκριμένα, αν βρείς κάτι που ακούγεται ενδιαφέρον.

dimath
Posts: 6
Joined: Jul 25th, '11, 12:32
Location: Greece

Post by dimath » May 2nd, '13, 08:30

Orion1986 wrote:Μου πήρε μόνο 2-3 χρόνια να απαντήσω... Μπράβο μου. XD Χίλια συγνώμη, ξέχασα εντελώς το thread.

Δες στην υπογραφή μου. Έχω MyDramaList και εκεί θα βρείς πολύ πράγμα. Ευχαρίστως να προτείνω πιο συγκεκριμένα, αν βρείς κάτι που ακούγεται ενδιαφέρον.
Δεν πειράζει, δεν έγινε και τίποτα. :-)

Θα κοιτάξω τη λίστα σου για να πάρω ιδέες. Ευχαριστώ!

klouvios
Posts: 43
Joined: Jun 23rd, '12, 12:26

Post by klouvios » May 2nd, '13, 08:34

Orion1986 Αχαχαχαχα Ο κλούβιος είναι μοναδικό username

Το Crime Squad ήταν πολύ καλό αλλά και τα χαζουλοχαρούμενα ωραία είναι, περνάς ευχάριστα την ώρα σου.
Το Worlds Within είχε σενάριο, δεν βαρέθηκα ούτε μια στιγμή.
Το τελευταίο που είδα ήταν το A Gentleman's Dignity, με ηθοποιούς στα 40. Βαριέμαι τις σειρές με τα πιτσιρίκια, τις σειρές εποχής και αυτές που έχουν πολλά επεισόδια.
Το Fermentation Family ήταν πολύ ωραίο.

Κοίταξε λίγο τον Ευρωπαϊκό Κινηματογράφο. Σου προτείνω τις νορβηγικες ταινίες με ήρωα ένα ντεντεκτιβ Varg Veum, εκεί να δεις κοινωνία..........δεν πάνε καλά οι άνθρωποι, έχουν μουρλαθεί από το πολύ χρήμα.
Α ναι και τις σουηδικές ταινίες με ηρωίδα μια δημοσιογράφο, Annika Bengtzon
Και μια ισπανική που είδα Blancanieves. Θα βρεις πολλές στο eutorrents
Α και μια κορεατική είδα Love 911, θα τη βρεις στο asiatorrents
Από αμερικάνικες σειρές βλέπω μονο το Big Bang Theory
Μου αρέσουν και οι αγγλικές mini series π.χ. North and South με τον Richard Armitage, Downton Abbey. Θα τις βρεις στο thebox.bz
Από τα κορεατικά ξεκίνησα και που έφτασα!
Βάζω τελεία :)
Φυσικά και θέλω recommendations, είμαι addicted!

Orion1986
Posts: 3027
Joined: Dec 28th, '09, 20:50
Contact:

Post by Orion1986 » May 2nd, '13, 08:34

dimath wrote:
Δεν πειράζει, δεν έγινε και τίποτα. :-)

Θα κοιτάξω τη λίστα σου για να πάρω ιδέες. Ευχαριστώ!
Θα έχω το νού μου να μη ξαναξεχαστώ. Και μπορείς να με βρείς και σε όλα τα μέρη στην υπογραφή μου. Πάντως οτι βοήθεια θες, στη διάθεσή σου όποτε έχω χρόνο. :thumright:
klouvios wrote: Φυσικά και θέλω recommendations, είμαι addicted!
Το ειδα το Love911 και ήταν καλό, αλλά κάνανε λάθος με την πρωταγωνίστρια. Την κάνανε πολύ αντιπαθητικό άτομο, οπότε μέχρι να λυτρωθεί, είχε σαλπάρει το πλοίο sympathy. Αλλά έκανε κάποια πράγματα πολύ καλά σαν ταινία.

Όσο για προτάσεις, έχεις προτίμηση σε είδος σειράς ή οποιοδήποτε genre είναι εντάξει; Πάντως 2 σειρές που προτείνω σε όλους είναι το 'Giant' και 'History of the Salaryman'. Πιστεύω πως είναι απο τις καλύτερες Κορεάτικες και μη.

klouvios
Posts: 43
Joined: Jun 23rd, '12, 12:26

Post by klouvios » May 2nd, '13, 12:40

Orion1986 οποιοδήποτε genre.............αν είναι καλή σειρά αίρω τους περιορισμούς
Θα κοιτάξω αυτές που προτείνεις
Ευχαριστώ

Orion1986
Posts: 3027
Joined: Dec 28th, '09, 20:50
Contact:

Post by Orion1986 » May 2nd, '13, 15:50

klouvios wrote:Orion1986 οποιοδήποτε genre.............αν είναι καλή σειρά αίρω τους περιορισμούς
Θα κοιτάξω αυτές που προτείνεις
Ευχαριστώ
Μερικά top μου:

Arang and the Magistrate - Πολύ καλή, πρωτότυπη, συνοχή στο σενάριο. Σπάνιο για κορεάτικα. Καλή χημεία στο ζευγάρι, οχι χαζό ρομάντζο.
City Hunter - Καλή δράση, αρκετά καλή πλοκή, αν και όχι χωρίς προβλήματα, εντυπωσιακή.
Evasive Inquiry Agency - Δεν ήταν πετυχημένη, αλλά είναι πρωτότυπη. Πολύ συμπαθητικοί χαρακτήρες. Δεν έχει πολύ romance. Απλή, ωραία.
God's Quiz - Απο καλωδιακή. Εκγληματική, ενδιαφέρουσα, ωραία stant-alone επεισόδια και κεντρική πλοκή.
Secret Investigation Record - Καλωδιακή. Αλλιώς γνωστή ως Joseon X-Files. Ελαφρώς πολύ ανοικτό τέλος, αλλά σίγουρα μοναδική.
Special Affairs Team TEN - Αστυνομική, αρκετά καλό suspence. Ωραίο cast. Εννοώ καλοί, όχι "Αχ τι κούκλος". :P
That Fool - Απο τις λίγες ρομαντικές που ο καλός νορμάλ άνθρωπος κερδίζει το κορίτσι. Πολύ ωραία και πρωταγωνιστεί ο Hwang Jung Min. Nuff said.
The Bridal Mask - Ελαφρώς σαπούνι, αλλά καλό σαπούνι. Ωραία δράση, πολύ πετυχημένος κακός, αρκετά καλή προσπάθεια.
Vampire Prosecutor - Αυτό που λέει, αν ακούγεται καλή ιδέα. Καλούλα. Πάλι stand-alone επεισόδια και κεντρική πλοκή. Οι σειρές του OCN έτσι πάνε.

Και πολλά άλλα. Αυτή είναι μια αρχή όμως. :lol

Βέβαια, τα 'Giant' και 'Salaryman' είναι σταθερές αξίες.
Last edited by Orion1986 on May 2nd, '13, 20:10, edited 1 time in total.

klouvios
Posts: 43
Joined: Jun 23rd, '12, 12:26

Post by klouvios » May 2nd, '13, 16:45

Ευχαριστώ πολύ :cheers:

klouvios
Posts: 43
Joined: Jun 23rd, '12, 12:26

Post by klouvios » May 7th, '13, 08:29

Το City Hunter πολύ δράση. Ο νεαρός πρωταγωνιστής δεν έπειθε αλλά ο Kim Sang-Jung POWER
Τον έχω δει στο Life is Beautiful.............θα τον ψάξω λίγο περισσότερο :-)

Orion1986
Posts: 3027
Joined: Dec 28th, '09, 20:50
Contact:

Post by Orion1986 » May 7th, '13, 15:23

klouvios wrote:Το City Hunter πολύ δράση. Ο νεαρός πρωταγωνιστής δεν έπειθε αλλά ο Kim Sang-Jung POWER
Τον έχω δει στο Life is Beautiful.............θα τον ψάξω λίγο περισσότερο :-)
Δεν λέει και πολλά ο Lee Min Ho, αλλά το cast των πιο μεγάλων σε ηλικία και το γενικό σόρυ και η ποιότητα ήταν καλά.
O Kim Sang Joong είναι πολύ ταλαντούχος ηθοποιός, με 20+ χρόνια καριέρα, οπότε βέβαια εντυπωσιάζει σε κάθε ρόλο.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests