Polish D-Addicts

speak whatever language you like here.
Eliza
Posts: 122
Joined: Dec 30th, '05, 13:46
Location: Poland, Gdansk<=>Krakow

Post by Eliza » Jan 1st, '06, 14:48

WOW! 500kB?
Bo u mnie ten program to od prawie 2 tygodni (czyli kiedy go odkryłam) chodzi po 20h na dobę średnio, ale ściąga się z prędkością ok.30-40 kB, no chyba, że jakiś pojedynczy plik jest niepopularny, to wtedy mniej niz 10kB. Ale to wszystko i tak lepiej niż torrenty, o ile to nie jest nowość.

A jak mogę zobaczyć, ile mam punktów i jak się je zamienia na kupon szybkiego sciągania? Ja widze, że tam nadole jest button do qdownlowd, bo to po javascripcioe na dole okna widze... (hehe, jedyn angielski na stronie^^)
Ja wybrałam taką opcię w tym programie do ściągania i pulodowania, ze włącza go przy starcie systemu i automatycznie mnie loguje 9a przynajmniej tak mi się eydaje, że tak wybrałam, tam było po ang ^^)

Czy są jakiekolwiek widoki na to, że koś w bliżej nieokreślonej przyszości zrobi wersję angielską CB?
Albo japońską?

gunjourui
Fansubber
Fansubber
Posts: 1181
Joined: Dec 28th, '04, 18:56
Location: PL

Post by gunjourui » Jan 1st, '06, 14:49

Eliza wrote:Więc własnie wpadłam na to, że te medale u góry to jest oznaczenie cluubboxa ^_^

załaożyć sowje konto i mieć swojego CB to nie jest to samo, nie?
Bo ja soć tam sobie zakaładałam i mam jakiś login i hasło, ale bardzo rzadko mnie o nie pyta...
A tam gdzie nie mogę się dotać, to to i tak nic nie pomaga...

I byłabym wdzięczna, gdyby ktoś mi podał klika CB z których można ściągać "bez problemów", nim uda mi się zakumać te members.

A może macie własne clubboxy?
wiec masz konto? to loguj sie zanim zaczniesz sciagac to bedziesz zbierac punkty. ja mam ustawiona glowna strone cb jako strone domowa na IE i loguje sie zanim zaczne czegos szukac ale mozna sie zalogowac na kazdej stronie (na samej gorze strony wpisujesz ID i PW)

co do linkow to zalezy czego szukasz. jesli j-doram to sprawdz te linki, ktore wachi podala na pierwszej stronie topicu z cb z j-doramami no i jej cb tez jest swietny :thumleft: jesli szukasz koreanskich to touya, bom000, posole, iyagi (z tym sa jakies problemy ostatnio ale moze to tylko u mnie :scratch: ) no i jeszcze japaneseguy - super cb z k & j dramami + filmy (i zawsze ma fajna muzyke hehe)

gunjourui
Fansubber
Fansubber
Posts: 1181
Joined: Dec 28th, '04, 18:56
Location: PL

Post by gunjourui » Jan 1st, '06, 14:54

zeby sprawdzis punkty kliknij na zalkadke mileage albo jak sie zalogujesz na stronie glownej to tez pokazuje
Eliza wrote: Czy są jakiekolwiek widoki na to, że koś w bliżej nieokreślonej przyszości zrobi wersję angielską CB?
Albo japońską?
watpie :P

Nahariet
Posts: 19
Joined: Sep 19th, '05, 17:23

Post by Nahariet » Jan 1st, '06, 14:55

Woo rodaacy *wielki hug dla każdego* *wpada ni z gruszki ni z pietruszki*
Za bardzo na forum się nie udzielam, ale też za długo w tym nie siedze.
Pierwszą dramę jaką obejrzałam był Gokusen. O.o ło bosz co to była za drama : D

Cytryna - Yosuke jest świetnym aktorem! Pokochałam go w 1 dramie w jakiej go widziałam - GTO, a potem własnie na zasadzie "O Yosuke tam gra" ściągnęłam SOS, ale szczerze mówiąc nie za bardzo do gustu mi przypadła fabuła. Chyba wolę komedie : D
Ale bardziej niż jego podoba mi się gra Sorimachi Takeshi`ego.
A teraz ściągam sobie Pink no Indeshi : D 1 ep baardzo zachęcający : D

mazzi
Posts: 2
Joined: Jan 1st, '06, 19:04
Location: Poland

Post by mazzi » Jan 1st, '06, 19:11

Pozdrawiam krajanów:)

Jestem miłośnikiem japońskiej kinematografii, a od pewnego czasu również japońskich dram. Opisuje swoje przeżycia związane z kinem azjatyckim pod tym adresem:

http://pdt.xtina.pl/mazzi

Uczę się japońskiego od 3 miesięcy - w końcu spełniłem swoje marzenie. Bardzo poważnie do tego podchodzę :)

Wśród moich ulubionych jdram wyróżnić mogę: GTO, Ichi rittoro no namida, Kou Kou Kiyoshi, Long Vacation, Gokusena i Nobuta wo Produce. Miło mi, że w naszym kraju spotkać można podobnych fanatyków - czuje się czasami samotny, kiedy nie mogę się ze znajomymi podzielić wrażeniami z oglądniętego serialu. Temat zobaczyłem podczas rutynowej inspekcji torrentów. Bardzo miła niespodzianka, że jest nas więcej. Jak to powiedziała moja przyjaciółka - po dobrej Jdoramie produkcje w stylu "M Jak Miłość", czy "Na wspólnej", to grząskie i płytkie dno :)

Za co kocham jdoramy? Pewnie za wierność w oddaniu realiów codziennego życia w Kraju Kwitnącej Wiśni. Widzimy często akcję z punktu widzenia typowej rodziny i mamy możliwość zrozumieć lepiej kulture i uczuciowość japończyków, śledząc losy głównych bohaterów serialu. Jestem zachwycony Jdoramami i ostatnio ich oglądanie zabiera bardzo dużo mojego wolnego czasu. Czy żałuje? Nie! :)

Eliza: poznaliśmy się na Gronie:) Też jestem z Krakowa i chętnie przy okazji wymienie się płytkami z serialami. Nie mam tego wiele, a wszystkie moje nabytki po oglądnięciu opisuje na blogu.

Pozdrawiam

Mazzi

User avatar
kinoji
Posts: 6
Joined: Dec 31st, '05, 15:59
Location: Poland
Contact:

Post by kinoji » Jan 1st, '06, 20:46

No witam ;] Widze, ze i ktos z braci konsolowej się znajdzie lubiący obejrzec sobie jakąs azjatycką telenowele ;p

Ja chyba sie skusze jednak na 'Ichi Rittoru...' nie czekając na batcha, a Ty Mazzi, jesli nie oglądałes, koniecznie sciagnij 'Sekai no Chuushin de, Ai wo Sakebu'.

Pewnie taka propozycja sie wyda wam (a przynajmniej wiekszosci) dziwna, ale moze nienajgorszym pomyslem byloby zalozyc jakies małe forum nt azjatyckich dram własnie. Nie wyjdzie - trudno, wyjdzie - ok. A serwer? Jesli nie przeszkadza wam nieco powolnie działające czasami boo.pl to ja mam tam serv na ktorym spokojnie moznaby takie forum postawic.

Eliza
Posts: 122
Joined: Dec 30th, '05, 13:46
Location: Poland, Gdansk<=>Krakow

Post by Eliza » Jan 1st, '06, 23:22

@Mazzi
Ha! byłam pewna, że skądś znam tego nicka, myśłałam, że na jakimś forum Cię widziałam...
Miło Cie spotkać.

A wymiana płytek- chętnie :D
Ja dopiero zabieram się za zgrywanie tego co mam, więc pewnie trochę zejdzie.
Ale to może na privie omówimy^^

@kinoji: tak tak, zróbmy forum. Nie znam sie zupełnie jak to się robi, ale mam dobre chęci^^

martulex
Posts: 52
Joined: Dec 13th, '05, 12:44
Location: somewhere in Poland

Post by martulex » Jan 2nd, '06, 13:41

kinoji wrote:Ja chyba sie skusze jednak na 'Ichi Rittoru...' nie czekającc na batcha
Masz rację...nie czekaj, tylko się skuś....dorama jest przepiękna :)

ranek
Posts: 5
Joined: Aug 1st, '05, 08:45

Post by ranek » Jan 2nd, '06, 14:29

nie no, w szoku jestem. nie przypuszczalam, ze jest tu polska strefa. w sumie moja wina, ze na forum nie zagladam _^_
Nahariet, ja cie zatluke, ze mi nie powiedzialas ;P
Witam sie ze wszystkimi ^__^

moja pierwsza drama to gokusen. Sciagnieta w sumie dlatego, ze byla tam znajoma twarz - Matsumoto Jun. I tak sie zaczela obsesja ;P

osuke
Posts: 7
Joined: Nov 20th, '05, 12:12
Location: Poland

AKEMASHITE OMEDETOU GOZAIMASU

Post by osuke » Jan 2nd, '06, 15:43

Wow nie spodziewałem się że aż tyle osób z Polski ogląda azjatyckie dramy.
Chociaż oglądałem sporo koreańskich produkcji to o wiele bardziej podobają mi się japońskie drama, ale wynika to może ze znajomości języka japońskiego i z większą akceptacją kultury japońskiej. Moją pierwszą dramą była "Yamato Nadeshiko" oraz "Koori no Sekai" w obydwóch wystąpiła rewelacyjna Matsushima Nanako. Podczas mojego pobytu w Japonii co tydzień śledziłem losy bohaterów H2, Gokusen 2 oraz Yoshitsune.
Mam nadzieję że pomysł z polskim forum dotyczącym dram wypali i w ramach możliwości służę pomocą.
Pozdrawiam wszystkich i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Post by cytryna » Jan 2nd, '06, 16:02

wow ale odzew... nie spodziewałam się, że aż tylu moich rodaków tu siedzi :mrgreen:

a teraz uwaga.. mam miejsce na niezlym serwerze i mam na nim postawione forum w całości tylko o azjatyckich serialach.. forum jest świeżutkie... miało byc dopełnieniem serwisu www (w całości po polsku) o azjatyckich serialach.. ale, że napięcie rośnie to może podam od razu linka do forum: http://asiandrama.cp.win.pl/forum/

dziś wieczorem pewnie jeszcze zmieni wygląd i pojawią się nowe kategorie... ale
potrzebuje pomocy.. tj. chętnych na moderatorów poszczególnych działów... :-)
Last edited by cytryna on Jan 6th, '06, 16:10, edited 1 time in total.

Nahariet
Posts: 19
Joined: Sep 19th, '05, 17:23

Post by Nahariet » Jan 2nd, '06, 17:24

Ja się zgłaszam na moda do poszczególnego działu ; ) Zarejestrowana w końcu pod swoim fav nickiem ^__^ jupi ^__^

Ran! A skąd mogłam wiedzieć, że w ogóle jesteś tu zarejestrowana? : P
Ale bardzo fajnie, że trafiłaś tu o własnych nogach ^_^

ranek
Posts: 5
Joined: Aug 1st, '05, 08:45

Post by ranek » Jan 2nd, '06, 18:05

o, to ja tez sie zglaszam na moda ^^ ale raczej do dzialu o jdoramach, bo tylko na tych sie (jako tako) znam :) ewentualnie o aktorach

Nahariet, wybaczam ci :P swoja droga dziwnie mi sie do ciebie pod tym nikiem zwracac xD bede mówic Sol XD

gunjourui
Fansubber
Fansubber
Posts: 1181
Joined: Dec 28th, '04, 18:56
Location: PL

Post by gunjourui » Jan 2nd, '06, 18:20

cytryna wrote: a teraz uwaga.. mam miejsce na niezlym serwerze i mam na nim postawione forum w całości tylko o azjatyckich serialach.. forum jest świeżutkie... miało byc dopełnieniem serwisu www (w całości po polsku) o azjatyckich serialach.. ale, że napięcie rośnie to może podam od razu linka do forum: http://asiandrama.cp.win.pl/forum/

dziś wieczorem pewnie jeszcze zmieni wygląd i pojawią się nowe kategorie... ale
potrzebuje pomocy.. tj. chętnych na moderatorów poszczególnych działów... :-)
chetnie pomoge :-) aktorzy to moja specjalnosc :lol a jesli chodzi o dramy to znam sie na koreanskich i japonskich ale o chinskich niestety nic nie wiem gomenne
a teraz ide sie zalogowac :P

CHILMA
Posts: 9
Joined: Aug 7th, '05, 20:23
Location: POLAND

Post by CHILMA » Jan 2nd, '06, 21:32

cytryna wrote:wow ale odzew... nie spodziewałam się, że aż tylu moich rodaków tu siedzi :mrgreen:

a teraz uwaga.. mam miejsce na niezlym serwerze i mam na nim postawione forum w całości tylko o azjatyckich serialach.. forum jest świeżutkie... miało byc dopełnieniem serwisu www (w całości po polsku) o azjatyckich serialach.. ale, że napięcie rośnie to może podam od razu linka do forum: http://asiandrama.cp.win.pl/forum/

dziś wieczorem pewnie jeszcze zmieni wygląd i pojawią się nowe kategorie... ale
potrzebuje pomocy.. tj. chętnych na moderatorów poszczególnych działów... :-)
OJEJ forum ale fajnie :cheers:
Modem nigdy nie byłam więc za bardzo nie wiem czy byłabym pomocna ale chęci mam :-)
A teraz też idę się zarejestrować :P

Eliza
Posts: 122
Joined: Dec 30th, '05, 13:46
Location: Poland, Gdansk<=>Krakow

Post by Eliza » Jan 3rd, '06, 16:24

hehe, od kiedy jest nasze polskie dorama forum nikt się tu nie odzywa^^

gunjourui
Fansubber
Fansubber
Posts: 1181
Joined: Dec 28th, '04, 18:56
Location: PL

Post by gunjourui » Jan 3rd, '06, 16:58

^ taaaaa niedlugo zostane sama na d-as hliphlip :lol

User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Post by cytryna » Jan 3rd, '06, 18:01

nie... no ja też tu czasem zaglądam :P

ekup
Posts: 14
Joined: Dec 17th, '05, 17:23

Post by ekup » Jan 3rd, '06, 18:53

No, szkoda, ze skonczyla sie tutaj dyskusja :-(
To forum ma duzo fajnych dyskusji, informacji i torrentow na kazdy temat, wystarczjaco aby spedzic caly dzien na czytaniu.

Do zobaczenia na innych postach d-addicts

bye, bye

osuke
Posts: 7
Joined: Nov 20th, '05, 12:12
Location: Poland

Post by osuke » Jan 3rd, '06, 22:53

Ja zaglądam ty codziennie :D ale rzeczywiście wygląda na to że wszyscy się na nowe forum wynieśli.

mazzi
Posts: 2
Joined: Jan 1st, '06, 19:04
Location: Poland

Post by mazzi » Jan 4th, '06, 12:20

Ja jestem w poblizu jak cos zawsze :)

Nahariet
Posts: 19
Joined: Sep 19th, '05, 17:23

Post by Nahariet » Jan 4th, '06, 16:27

Do tematu to i ja zaglądam, a i nie wolno tematowi dać zniknąć, bo jak te biedne nowe duszyczki nas odnajdą? :D

martulex
Posts: 52
Joined: Dec 13th, '05, 12:44
Location: somewhere in Poland

Post by martulex » Jan 4th, '06, 17:05

Jasne, że nie można dać mu zniknąć :) To może by wyyyydłużyć dyskusję....porzucę pytanko...W związku z NOWYM ROKIEM każdy ma pewnie jakieś postanowienie, a czego oczekujecie od kina azjatyckiego ?? Pozycje filmowe, dramy na które czekacie z utęsknieniem ?? A może na jakieś produkcje z ulubionym aktorem / aktorką ??

Ja już nie mogę się doczekać kolejnej fantastycznej dramy Goong lub Palace jak kto woli, która bazuje na mandze o tym samym tytule...
Dla zainterosowanych podrzucam LINK

gunjourui
Fansubber
Fansubber
Posts: 1181
Joined: Dec 28th, '04, 18:56
Location: PL

Post by gunjourui » Jan 4th, '06, 20:16

no ja w tym sezonie zimowym poluje przede wszystkim na Byaku Yakou = super interesujaca historia (nie zwykle romansidlo) na podstawie bestsellera z Yamada Takayukim i Ayase Haruka w rolach glownych :cheers: po sekaichuu uwielbiam ta dwojkę a tu do tego znowu graja razem LOLZ kolejna dorama to oczywiscie rozszerzenie mojej skromnej kolekcji doram Yutaki czyli Rondo!! nawet jakos przezyje ze CJW tam gra...choc bedzie ciezko :sweat: I jeszcze jedna interesujaca pozycja to Unfair - nie mam pojecia o czym ale Shinohara Ryoko i Eita sa w rolach glownych wiec to juz wystarczy :lol no i oczywiscie Satomi Hakkenden, ktore wlasnie koncze sciagac :-)
hmm z koreanskich to jeszcze nie sprawdzilam co bedzie nowego w tym sezonie...

btw, czy komus moze nie chodzi ImageShack? czy to tylko takich pixspammerow jak ja blokuja?

User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Post by cytryna » Jan 5th, '06, 00:04

ja tam w sumie narazie na nic konkretnego nie czekam :P
tzn. tak ogólnie czekam jakimi fajnymi dramami mnie rok 2006 zaskoczy :roll

Asami Yuhka
Posts: 143
Joined: Nov 17th, '05, 09:58
Location: Polska

Post by Asami Yuhka » Jan 5th, '06, 19:12

witam wszystkich^^jakoś nigdy mnie do tego działu nie ciągnęło, a tu masz^^
więc jestem!
mam pytanko, czy ktoś z was może mi pomóc?
szukam dram z Yamashita Tomohisa^^ YamaPi forever!byłabym wdzięczna za pomoc!Chodzi mi o

Sore wa, Totsuzen, Arashi no you ni...
Stand Up!! od 7 epa dalej
Lunch no Joou
Long Love Letter
Ikebukuro West Gate Park
Kabachitare!

proszę o pomoc!mile widziana wymiana ^^
błagam.....jestem zdesperowana.....

User avatar
Mieczyslaw
Posts: 6
Joined: May 17th, '05, 00:38
Location: Poland

Post by Mieczyslaw » Jan 6th, '06, 03:27

Witam
Wszystkich
Jak milo wiedziec ze nie jest sie osamotnionym w sieci :D

User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Post by cytryna » Jan 6th, '06, 11:56

Asami Yuhka wrote:witam wszystkich^^jakoś nigdy mnie do tego działu nie ciągnęło, a tu masz^^
więc jestem!
mam pytanko, czy ktoś z was może mi pomóc?
szukam dram z Yamashita Tomohisa^^ YamaPi forever!byłabym wdzięczna za pomoc!Chodzi mi o

Sore wa, Totsuzen, Arashi no you ni...
Stand Up!! od 7 epa dalej
Lunch no Joou
Long Love Letter
Ikebukuro West Gate Park
Kabachitare!

proszę o pomoc!mile widziana wymiana ^^
błagam.....jestem zdesperowana.....
ja mam Long Love Letter - niestety RAW ale można wszystko zrozumiec nawet ze znikomą znajomością jap :P

Asami Yuhka
Posts: 143
Joined: Nov 17th, '05, 09:58
Location: Polska

Post by Asami Yuhka » Jan 6th, '06, 20:15

a mogłabyś jakoś sie ze mną wymienić?please!!!!!!!!!!ew kupić moge to please!

User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Post by cytryna » Jan 9th, '06, 08:34

Asami Yuhka wrote:a mogłabyś jakoś sie ze mną wymienić?please!!!!!!!!!!ew kupić moge to please!
sprawdz PM :P
tak się zastanawiałam... co aktualnie oglądacie? :D
ja "1 litre of tears" :roll

Asami Yuhka
Posts: 143
Joined: Nov 17th, '05, 09:58
Location: Polska

Post by Asami Yuhka » Jan 9th, '06, 12:55

ja wracam do nobuta wo produce^^YamaP! i kończę gokusen2, bo jakoś mnie nie ciągnęło do tego wcześniej!bez MatsuJun, to juz nie to samo!aczkolwiek Kame jest boski jak gra w Nobuta, i musze przyznać, że w kindaichi też mi sie podobał!teraz zmęczyć próbuje prince who turns into frog (chyba tak to się pisze) i bodyguard!to ostatnie jest świetne!

User avatar
feezee
Fansubber
Fansubber
Posts: 30
Joined: Apr 24th, '05, 15:05
Location: Poland

Post by feezee » Jan 13th, '06, 13:58

Korzystając z forumowej wyszukiwarki przypadkiem natknąłem się na ten wątek...
Dopisuję się więc do listy Polaków na d-addicts :D
Kurczę, Yamatsumi dała mi link do polskiego forum ale o tym temacie nic nie wiedziałem...

Ja oglądam wszystko - byleby to były komedie... filmy, kdramy, jdoramy
Na początku było "My Sassy Girl", "Sex Is Zero", "Full House"... a potem nim się spostrzegłem miałem "zaliczone" kilkadziesiąt filmów i kilkanaście dram :lol

Z Polaków na forum na pewno jeszcze jest Marek który wyedytował napisy do jednego z odcinków "Succesful Story of a Bright Girl"

gunjourui
Fansubber
Fansubber
Posts: 1181
Joined: Dec 28th, '04, 18:56
Location: PL

Post by gunjourui » Jan 13th, '06, 21:22

hej feezee milo, ze dolaczyles do naszej bandy :lol
feezee wrote: Kurczę, Yamatsumi dała mi link do polskiego forum ale o tym temacie nic nie wiedziałem...
:doh: gomen nie pomyslalam zeby cie tu skierowac :P
feezee wrote:Z Polaków na forum na pewno jeszcze jest Marek który wyedytował napisy do jednego z odcinków "Succesful Story of a Bright Girl"


no tez sie tak zastanawiam gdzie jest Marek...bo 1% prawie skonczony :lol

sonnolenta
Posts: 19
Joined: Aug 4th, '04, 07:13
Location: Poland_Warsaw

Post by sonnolenta » Jan 14th, '06, 09:39

Ja tez sie przedstawie :D

Gosia :B

Milo mi widziec takie grono na d-addicts!

Pozdrawim wszystkich ^^/~~~~

tymianek
Posts: 3
Joined: Sep 19th, '05, 18:44
Location: Poland

Post by tymianek » Jan 15th, '06, 19:42

Lepiej pozno niz wcale. Podobno...
Ciesze sie, że i na D-A trafili rodacy, ale w koncu gdzie nas nie ma ;-) nawet, jesli szybciutko przejeli inicjatywe i stworzyli polskie forum, gdzie mozna plawic sie w dyskusjach o azjatyckicj serialach prowadzonych w najpiekniejszym z jezykow.
Na te strone zapedzilam sie jakies dwa lata temu w pogoni za chinskimi serialami, ale i producenci z Nipponu oraz okolic polnocno-wschodnio-poludniowo-zachodnich dali przeciez cos niecos ciekawego swiatu :roll

Na forum polskie wstapie z pewnoscia, a wlasciwie wstapie aktywnie, bo ukradkiem juz tam bylam. Mam jednak nadzieje, ze i tu slad po nas nie zaginie, ja w kazdym razie postaram sie nawiedzac to miejsce.

User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Post by cytryna » Jan 17th, '06, 14:53

wow.. a jednak sporo rodaków na d-addicts się znalazło :D cieszę się niesamowicie.. w końcu jakaś polska społeczność dramowa :)

Asami Yuhka
Posts: 143
Joined: Nov 17th, '05, 09:58
Location: Polska

Post by Asami Yuhka » Jan 18th, '06, 20:25

witam i ja nowych^^Polaków^^
dużo nas do pieczenia chleba^^he he he...

martulex
Posts: 52
Joined: Dec 13th, '05, 12:44
Location: somewhere in Poland

Post by martulex » Jan 29th, '06, 17:00

Woow, ależ mnie tu dawno nie było...a osóbek sporo przybyło :w00t: :thumright:

Eliza
Posts: 122
Joined: Dec 30th, '05, 13:46
Location: Poland, Gdansk<=>Krakow

Post by Eliza » Jan 30th, '06, 21:57

ja tez tu nie zglądałam od jakiegoś czasu, a osóbek przybywa.

Coraz bardziej mnie zastanawia, ile nas (osób ogladających dramy) w Polsce jest. ^^

gunjourui
Fansubber
Fansubber
Posts: 1181
Joined: Dec 28th, '04, 18:56
Location: PL

Post by gunjourui » Jan 30th, '06, 22:02

tego sie chyba nigdy nie dowiemy^^ a nawet tego ile osob z polski sciaga z d-as bo wiekszosc nawet na forum nie zaglada...wiem bo wszyscy moi znajomi tylko tracker sprawdzaja :lol a na forum nawet nie klikaja^^

Eliza
Posts: 122
Joined: Dec 30th, '05, 13:46
Location: Poland, Gdansk<=>Krakow

Post by Eliza » Jan 30th, '06, 23:05

Ja też najpierw tylko ściagałam dramy, ale w końcu trafiłam na forum i na polski wątek... Myślę, że wcześniej, czy później, wiekszość drama-fanow tu trafi...
Ja nie udzielełam sie na tym forum wcześniej, czasem tylko przeglądałam jakiś topic... ale jak zobaczyłam, że jest plska społecznosć, to musiałam się zarejestrować :D

ej, ludki, jesli przegladacie to forum, ale jeszcze nie pisaliście nic, to dajcie znak życia !!! ^_____^

User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Post by cytryna » Jan 30th, '06, 23:17

na pewno jest nas o wiele więcej ale mało kto zagląda na forum :unsure:
większość tylko ściąga.. ale może jakoś dotrą do nas :D

gunjourui
Fansubber
Fansubber
Posts: 1181
Joined: Dec 28th, '04, 18:56
Location: PL

Post by gunjourui » Jan 30th, '06, 23:21

cytryna, co z twoim ava? zmieniasz? :lol

Elisma
Posts: 26
Joined: Jan 29th, '06, 12:36
Location: Poland

Post by Elisma » Jan 31st, '06, 12:00

Cześć, ja trafiłam tu... przedwczoraj ;). Spodobała mi się tajwańska drama "It started with a kiss", którą ktoś uploduje na youtube.com, no i chciałam ją sobie ściągnąć i tak tu trafiłam. :mrgreen: Szczerzę mówiąc nie spodziewałam się, że kiedyś będę oglądać serial z Tajwanu - w ogólę nie oglądam TV, a tym bardziej seriali.... :)

Eliza
Posts: 122
Joined: Dec 30th, '05, 13:46
Location: Poland, Gdansk<=>Krakow

Post by Eliza » Jan 31st, '06, 12:54

jak miło ^__^

To ja od siebie dodam, że najlepsze seriale są z Japonii ^_~ Jak skończysz it started with a kiss, spbóbój sięgnąć po coś właśnie z Kraju Kwitnąych Wiśnii. :D

Elisma
Posts: 26
Joined: Jan 29th, '06, 12:36
Location: Poland

Post by Elisma » Jan 31st, '06, 13:50

Hej Eliza,
Coś o tym wiem. :) Osiem-pięć lat temu miałam wielką fiksację na punkcie mangi i anime - byłam fanką Sailor Moon. Myślę, że coś mi pozostało z tego zanurzenia w japońską/azjatycką popkulturę. :)

AhMon^^
Posts: 29
Joined: Jan 29th, '06, 00:48

Post by AhMon^^ » Jan 31st, '06, 18:43

i ja jestem z Polski :P Witam was :) W sumei nie zauwazylam wczesniej tego topicu :P i siedzialam pod innym nickiem :).. nawet nie mam czasu przegladac tutaj wszystkiego przez glupie egzaminy, a poszukuje tytułu i ewentualnie słow do openingu z Devil Beside You... to jest boskie :DD

gunjourui
Fansubber
Fansubber
Posts: 1181
Joined: Dec 28th, '04, 18:56
Location: PL

Post by gunjourui » Jan 31st, '06, 18:49

AhMon^^ wrote:i ja jestem z Polski :P Witam was :) W sumei nie zauwazylam wczesniej tego topicu :P i siedzialam pod innym nickiem :).. nawet nie mam czasu przegladac tutaj wszystkiego przez glupie egzaminy, a poszukuje tytułu i ewentualnie słow do openingu z Devil Beside You... to jest boskie :DD
witamy w polskim topiku :D

a co do Devil Beside You to WIKI sluzy pomoca^^
* Theme song: 臭男人 (Chou Nan Ren) Jerk by Huang Yida
* Closing theme: 暧昧 (Ai Mei) Ambigious by Rainie Yang Cheng Lin
* Other themes:

理想情人 (Li Xiang Qing Ren) Ideal Lover by Rainie Yang Cheng Lin
Set Me Free by Huang Yida
一秒的安慰 (Yi Miao De An Wei) A Moment's Consolation by Huang Yida

AhMon^^
Posts: 29
Joined: Jan 29th, '06, 00:48

Post by AhMon^^ » Jan 31st, '06, 20:07

a co do Devil Beside You to WIKI sluzy pomoca^^

------------------------------

jejku na WIKI to nie wpadlam... nawet nie pomyslalam ze tam moze byc takie info :P XDDD

dzieki! :)

User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Post by cytryna » Jan 31st, '06, 20:33

yamatsumi wrote:cytryna, co z twoim ava? zmieniasz? :lol
zaginął mi w akcji :roll może to jakiś znak, że czas na zmiany
ale jeszcze się nie mogę zdecydowac jakie :lol jak zdam ten głupi egzamin to sobie zrobie jakiś porządny av z hyun binem :P

Yukkie
Posts: 12
Joined: Jan 31st, '06, 20:49

Post by Yukkie » Jan 31st, '06, 20:52

zastanawiam się jak to możliwe ze nie zauwazylam tego threadu O.o juz dawnob bym sie tu zarejestrowala xD anyway, hi people! Nie jestem Polką ale mieszkam w Polsce wiec posluguje się biegle tym językiem :P

obecnie oglądam It started with a kiss xD takie dość smieszne i slodkie :P

wszystkim polecam "Pride" z KimuTaku i tą panienką z lunch queen.

oraz oczywiście Dragon Zakura z Pee i Teppei <3333

btw! mieszkam w Wawie! jest tu ktoś z Wawy? ;P
Last edited by Yukkie on Jan 31st, '06, 21:54, edited 1 time in total.

User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Post by cytryna » Jan 31st, '06, 21:43

ja jestem z Gdyni, ale bywam czasem w Warszwawie (mam tam rodzinę)
miło widzieć Cię wśród nas.. kolejna osoba na d-a poslugujaca sie polskim :D
swietnie... ja ostatnio głównie oglądam kdramy i nadrabiam powoli zaległości w jdrama

It started with a kiss nie widzialam ale coraz bardziej jestem zainteresowana :roll
obecnie oglądam "Ireland" i kończę "nobuta wo produce" :P

gunjourui
Fansubber
Fansubber
Posts: 1181
Joined: Dec 28th, '04, 18:56
Location: PL

Post by gunjourui » Jan 31st, '06, 21:52

cytryna wrote:zaginął mi w akcji :roll może to jakiś znak, że czas na zmiany
ale jeszcze się nie mogę zdecydowac jakie :lol jak zdam ten głupi egzamin to sobie zrobie jakiś porządny av z hyun binem :P
souka :lol photoshop w akcji^^ ja sobie musze zmienic banerek i moze cos jutro wymysle :P

a tak poza tym to co ja tu robie? :unsure: mam jutro teorie tlumaczenia :pale:

User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Post by cytryna » Jan 31st, '06, 21:55

yamatsumi wrote:a tak poza tym to co ja tu robie? :unsure: mam jutro teorie tlumaczenia :pale:
a ja prawo handlowe :lol i też nie wiem co ja tu robię :P

martulex
Posts: 52
Joined: Dec 13th, '05, 12:44
Location: somewhere in Poland

Post by martulex » Jan 31st, '06, 22:06

cytryna wrote:It started with a kiss nie widzialam ale coraz bardziej jestem zainteresowana
Polecam....Polecam....Polecam *_* Naprawdę świetna tajwańska drama :wub: No i Zheng Yuan Chang...ach sama radość oglądania :P

gunjourui
Fansubber
Fansubber
Posts: 1181
Joined: Dec 28th, '04, 18:56
Location: PL

Post by gunjourui » Jan 31st, '06, 22:20

no ja sie do tych tw-produkcji chyba nie przekonam XD zostane przy japonskich / koreanskich i moze jakiejs chinskiej od czasu od czasu^^

kurcze nic dzis nie zrobie przez tego kompa :cry: ale jeszcze zaczekam az mi cb naliczy punkty i gasze :lol

no i dzis nieslychany ruch w tym naszym topiku wiec chce zobaczyc kto bedzie posiadal strone 10 :lol

Yukkie
Posts: 12
Joined: Jan 31st, '06, 20:49

Post by Yukkie » Jan 31st, '06, 22:24

moze ktoś by sie chcial wymienic gg czy cos? xDD bo nie mam komu marudzic o dramach itp xD

gunjourui
Fansubber
Fansubber
Posts: 1181
Joined: Dec 28th, '04, 18:56
Location: PL

Post by gunjourui » Jan 31st, '06, 22:26

Yukkie wrote:moze ktoś by sie chcial wymienic gg czy cos? xDD bo nie mam komu marudzic o dramach itp xD
my marudzimy na forum :lol dokidoki czeka haha (cytryna ma linka w sigu^^)

Yukkie
Posts: 12
Joined: Jan 31st, '06, 20:49

Post by Yukkie » Jan 31st, '06, 22:29

wiem wiem, zarejestrowalam sie :P ale i tak chce kogos pomolestować prywatnie xDD anyway jakby co to moje gg to 5576641 :roll

User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Post by cytryna » Jan 31st, '06, 22:32

yamatsumi wrote:no ja sie do tych tw-produkcji chyba nie przekonam XD zostane przy japonskich / koreanskich i moze jakiejs chinskiej od czasu od czasu^^

kurcze nic dzis nie zrobie przez tego kompa :cry: ale jeszcze zaczekam az mi cb naliczy punkty i gasze :lol

no i dzis nieslychany ruch w tym naszym topiku wiec chce zobaczyc kto bedzie posiadal strone 10 :lol
haha... ja siedze i niby czytam kodeks ale co chwila oczywiscie zerkam w monitor :lol
mam nadzieję, że mój wykładowca będzie jutro wyrozumiały dla osób uzależnionych - w końcu to choroba :P

mój komp chodzi 24 godziny na dobe :lol w ogóle go nie wyłączam :unsure:

User avatar
cytryna
Posts: 39
Joined: Oct 2nd, '04, 08:19
Location: Poland
Contact:

Post by cytryna » Jan 31st, '06, 22:33

Yukkie wrote:wiem wiem, zarejestrowalam sie :P ale i tak chce kogos pomolestować prywatnie xDD anyway jakby co to moje gg to 5576641 :roll
zaraz Cię dodam do kontaktów ale molestować mnie będziesz mogła dopiero jutro bo dziś to mam zamiar jeszcze poczytać o spółce akcyjnej :D

btw. świetnie mówisz po polsku jak na nie-Polkę... zdradzisz skąd jestes? :-)

Yukkie
Posts: 12
Joined: Jan 31st, '06, 20:49

Post by Yukkie » Jan 31st, '06, 22:36

cytryna wrote:zaraz Cię dodam do kontaktów ale molestować mnie będziesz mogła dopiero jutro bo dziś to mam zamiar jeszcze poczytać o spółce akcyjnej :D

btw. świetnie mówisz po polsku jak na nie-Polkę... zdradzisz skąd jestes? :-)
ok spox, ja poczekam :P

jestem Rosjanką :P mieszkam w Polsce od 8 lat, chodze teraz do licka xD wiec to nic dziwnego ze mowie dobrze po polsku :)

o lol xD wlasnie zauwazylam ze Ruro-chan jest tu adminem xD trza go pomolestować xD

gunjourui
Fansubber
Fansubber
Posts: 1181
Joined: Dec 28th, '04, 18:56
Location: PL

Post by gunjourui » Jan 31st, '06, 22:46

cytryna wrote: haha... ja siedze i niby czytam kodeks ale co chwila oczywiscie zerkam w monitor :lol
mam nadzieję, że mój wykładowca będzie jutro wyrozumiały dla osób uzależnionych - w końcu to choroba :P

mój komp chodzi 24 godziny na dobe :lol w ogóle go nie wyłączam :unsure:
eh ja dzis mam nocke jak zwykle przed egzaminem XD ale jakos ta metoda mi dosyc pasuje^^ wyspie sie jutro :lol

moj komp chodzi od samego rama i juz zaczyna sie buntowac :crazy: musze mu dac troche odpoczac niestety...no ale punkty trzeba zbierac nie? jeszcze 20 min do naliczania a za 30 ep sie skonczy sciagac i koncze na dzis^^

cytryna, strona 10 jest twoja :lol

Yukkie: zaraz cie dodam ale tez bede dostepna dopiero jutro :whistling:

Yukkie
Posts: 12
Joined: Jan 31st, '06, 20:49

Post by Yukkie » Jan 31st, '06, 22:50

yamatsumi wrote:Yukkie: zaraz cie dodam ale tez bede dostepna dopiero jutro :whistling:
ok *ślini się* no to was jutro pomolestuje xD jakby co to nick w sumie mam Yukari, tylko zapomnialam hasla do swojego starego uzytkownika ^^''' :P

hawksmont
Posts: 7
Joined: Mar 25th, '06, 00:14
Contact:

Post by hawksmont » Mar 25th, '06, 11:09

Witam :D

Od dawna korzystam z D-Addicts, ale dopiero teraz postanowiłam napisać coś na forum :D Wcześniej pomiędzy jednym a drugim dramem nie było na to czasu :D

Pozdrawiam cieplutko.

Obecnie oglądam Goong :P

Eliza
Posts: 122
Joined: Dec 30th, '05, 13:46
Location: Poland, Gdansk<=>Krakow

Post by Eliza » Mar 25th, '06, 13:06

Na jakiś czas nam tu wątek umarł...

Ale dobrze, że co jakiś czas znajduje się tu jakiś rodak^__^

narutaru
Fansubber
Fansubber
Posts: 105
Joined: Aug 3rd, '05, 08:31

Post by narutaru » Mar 25th, '06, 14:12

Poraz pierwszy zobaczylam ze sa inni Polacy ktorzy ogladaja Koreanskie i Japonskie seriale.

Ja mieszkam w Australii, ale potrafie mowic i pisac plynnie po Polsku. Troche jest mi trudno pisac po Polsku na klawiaturze.

Moje ulubione seriale sa..

Koreanski - Gumiho, Wonderful Life (Kim Jae won :D Lee Ji Hoon :D), Wish Upon a Star.

Japonskie - Strawberry on a Shortcake, Long Vacation, Beautiful Life.

Taiwanskie - Lavender, Meteor Garden 1 (F4), Mars (Zai Zai :D)

Moje ulubione filmy ..

Koreanskie - My Tutor Friend, Spin Kick, The Classic

Japonskie - 2LDK

Chinskie - Sky of Love (KEN!!!), Initiald D (Jay! Edison!)

Pozatym kocham muzyke Ayumi Hamasaki, Mika Nakashima i Do as Infinity.

Moim ulubionym zespolem na swiecie jest Shinwah (kocham Dongwana i Jun Jina :D).

Bardzo lubie Koreanski it Taiwanski pop.

Yukkie
Posts: 12
Joined: Jan 31st, '06, 20:49

Post by Yukkie » Mar 25th, '06, 21:27

hawksmont wrote:Obecnie oglądam Goong :P
ja tez ja tez! to jest boskie ;P i perhaps love jest cudowne <3

narutaru
Fansubber
Fansubber
Posts: 105
Joined: Aug 3rd, '05, 08:31

Post by narutaru » Mar 26th, '06, 00:31

Goong jest piekny, ale bardzo iritujacy.

Yukkie
Posts: 12
Joined: Jan 31st, '06, 20:49

Post by Yukkie » Mar 26th, '06, 09:35

narutaru wrote:Goong jest piekny, ale bardzo iritujacy.
dlaczego irytujący? jest słodki :)

Eliza
Posts: 122
Joined: Dec 30th, '05, 13:46
Location: Poland, Gdansk<=>Krakow

Post by Eliza » Mar 26th, '06, 09:45

tak, Goong jest cudny *_*
goch... już chce napisy... bardzo, bardzo chcę -_-'

narutaru
Fansubber
Fansubber
Posts: 105
Joined: Aug 3rd, '05, 08:31

Post by narutaru » Mar 26th, '06, 09:46

Sorry I will type in English because it's easier.

It is sweet, but it is also really irritating, just like the manhwa.

Shin is stupid for not being able to express his feelings. My heart bleeds for Yul. I feel so sad for Yul. It's like a Cha Cha. They take one step forward, one step back. I find it frustrating.

Also because there is going to be a second season, unless MBC changes their minds, there might be a cliffhanger ending. They are in Macau now I think shotting the final eps which will be shown in Korea next week.

hawksmont
Posts: 7
Joined: Mar 25th, '06, 00:14
Contact:

Post by hawksmont » Mar 26th, '06, 18:35

Fajnie by było gdyby był kolejny sezon Goong'a :D Moj ukochany smieje sie ze mnie, że mam troche fiola na punkcie tego serialu :D Może jest troche irytujacy, ale mnie troche denerwuje akurat Yul. Jest taki śliczny, że prawie dziewczęcy, i może gdyby nie on to inaczej by sie wszystko toczyło :D

Kompletnie nie znam koreańskiego, ale odcinki od 18 do 22 obejrzałam bez napisów 8) Trochę sie pogubiłam więc teraz czekam z niecierpliwością na tłumaczenie. Obiecałam sobie też, że dwa ostanie obejrze dopiero wtedy, kiedy będą napisy - nie wczesniej.
:D

Yukkie
Posts: 12
Joined: Jan 31st, '06, 20:49

Post by Yukkie » Mar 26th, '06, 20:18

tez wlasnie czekam na napisy T--T to moja pierwsza koreanska drama ;P
kocham i Shina i Yula. Shina za ten odcinek z nocą poślubną a Yula za teksty w stylu "chce zebyś byla moja" <3 to takie męskie i sweet xD a ta zdzira Min Hyorin ... omg normalnie udusilabym golymi nogami xD jak juz odrzucila to niech spada xD
a perhaps love to boski utwor <333 zakochalam sie w nim <3

Asami Yuhka
Posts: 143
Joined: Nov 17th, '05, 09:58
Location: Polska

Post by Asami Yuhka » Mar 26th, '06, 20:28

narutaru wrote:Sorry I will type in English because it's easier.

It is sweet, but it is also really irritating, just like the manhwa.

Shin is stupid for not being able to express his feelings. My heart bleeds for Yul. I feel so sad for Yul. It's like a Cha Cha. They take one step forward, one step back. I find it frustrating.
.
ja mysle podobnie ^^
ale mnie goong az tak bardzo sie nie podoba^^
hmm na razie zdania nie zmienilam^^

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest